Księga gości NSZZFiPW

Pełna wersja: Księga gości NSZZFiPW
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
Przykre jest to, że Cie zmusili do zostania kierownikiem dużego działu i teraz musisz cierpieć


(09-10-2018, 14:00 )awj1 napisał(a): [ -> ]
(06-10-2018, 9:40 )Czarny_susel napisał(a): [ -> ]
(03-10-2018, 19:43 )Człowiek z lasu napisał(a): [ -> ]
(03-10-2018, 18:48 )olee napisał(a): [ -> ]Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

https://ochrona24.info/6605,podwyzki-dla...ieziennej/

,,podwyżka średnio o 309 zł na etat, a od 1 lipca 2019 roku średnio o 253 zł na etat,,czyli jak ja jem kapustę a dyrektor mięso to średnio jemy bigos ? :-)

Z tego co pamiętam większość jak nie wszystkie podwyżki z ostatnich 10-12 lat (a dużo ich nie było) były kwotowe – po równo, więc po co takie komentarze?!
A swoją drogą jak już się zabrałem to włożę kij w mrowisko i pewnie zostanę zakrzyczany. Ale trudno, zostało niecałe 4 m-ce do Emki to jakoś to przeżyję, a przegląd punktów widzenia mam z własnego doświadczenia od samego dołu do kierownika bardzo dużego działu w bardzo dużym zakładzie. Składki też wiele lat na związki płacę, więc mam prawo napisać co myślę.

Żeby było jasne, każdemu życzę żeby zarabiał jak najwięcej. Nasze pensje są śmiesznie niskie, podobnie jak w większości służb i budżetówce. Psioczą ludzie z zewnątrz na nie wiadomo jakie nasze przywileje, a konkurencyjność na rynku pracy leci na łeb na szyję tak naprawdę. Świeżo przyjęty strażnik na początek powinien zarobić 3,5 tys. a potem pensja powinna w miarę szybko i w sposób przewidywalny (a nie zależny od cyklu wyborczego) rosnąć. Ale takie pisanie o jakichś w domyśle „niesprawiedliwych” podziałach podwyżki mnie wkurza. Po pierwsze od dawna idziemy drogą równej kwoty. I tu napiszę wprost, to nie jest do końca sprawiedliwe i powoduje coraz większe spłaszczenie płac. Rozumiem dlaczego tak jest, bo liczą się głosy większości, a większość zarabia żenująco mało, więc w pierwszej kolejności chodzi o to żeby podnieść to minimum, ale to już trwa wiele lat. Ja nie mówię, że każda podwyżka powinna być procentowa, ale tak powiedzmy co trzecia, to wg mnie wcale nie byłoby niesprawiedliwe. I piszę to wiedząc, że poza styczniową żadna już mnie nie obejmie.

Tak, wiem że dowódcy, kierownicy mają trochę większe dodatki, ale wcale nie tak duże jak wam się wydaje, a po ostatnim wielkim równaniu, to te różnice jeszcze bardziej się zmniejszyły. Dobrze, że ludzie najmniej zarabiający dostali pieniądze, ale myśląc o tych z najkrótszym stażem, zapomina się o tych co mają więcej niż 15 lat stażu i często dużo poważniejsze zadania. I nie myślę tu tylko o kierownictwie, ale też braku różnic w samych działach.

Ludzie, czy wy naprawdę uważacie, że 5-5,5. zł dla kierownika dużego działu w dużej jednostce to tak dużo. Mając na głowie 50, 100 czy 150 ludzi, z których każdemu może się powinąć noga albo puścić nerwy i za którego w takim przypadku ja też obrywam? Ja rozumiem że to może być ok, jak się zarządza kilkuosobowym działem kadr, czy jakiejś terapii czy coś w tym stylu. Ale mając do ogarnięcia ponad setkę ludzi? Czy chcecie być zarządzani przez ludzi jednocześnie sfrustrowanych dostawanymi pieniędzmi i zajechanych robotą, zmęczonych, opryskliwych i próbujących nie utonąć w zalewie sprzecznych ze sobą lub niemożliwych do wykonania poleceń, kontroli które zawsze muszą znaleźć uchybienia, czynności które zawsze szukają winnych, nawet jak sprawy nie mają ze sobą żadnego związku? Dodatkowo próbujących tak poukładać robotę, żeby przy wszystkich wakatach, chorobowych itp. jakoś się wszystko nie wysypało, biorąc odpowiedzialność za coraz mniejszą rezerwę, a jak coś pier..., to myślicie że przyjedzie kontrola i powie, tak, tak wiem, no musiał Pan zmniejszyć liczbę ludzi bo walczymy z nadgodzinami.... Naprawdę myślicie że jest tak bardzo czego zazdrościć, żeby pisać takie rzeczy. Nie napiszę co mnie strzela jak to czytam, co mnie admin zablokuje.

Spłaszczanie pensji trwa od lat, i jak będzie trwało dalej, to zobaczycie nie miną 2 lata, a będziecie zarządzani przez mało doświadczonych ludzi, napędzanych albo żądzą władzy, albo żądzą szybkiego awansu, skłonnych zrobić dla niego wszystko, albo jedno i drugie. I sparaliżowanych przed podejmowaniem decyzji i s... w gacie jak coś się wydarzy. Najlepiej to widać jak przyjeżdżają panowie specjaliści z okręgów, którzy wraz ze zmianą stanowiska mają zwykle ciężki syndrom amnezji. Tak będzie, bo ludzie którzy mają jakoś poukładane priorytety w głowie będą odchodzić, żeby się nie zajechać doszczętnie i chociaż trochę pożyć na emeryturze. Chociaż po sobie wiem, że spokojnej głowy to chyba nie odzyskam już nigdy, bo ta robota nas zmienia.

Dodam jeszcze jedno pod rozwagę. Nie może być tak że różnice w pensjach kadry kierowniczej zależą prawie w całości nie od podstawy (wyższej o 300-400 zł od stanowisk inspektora/wychowawcy) tylko od dodatków czy nagród, (których dla jasności wcale nie ma dużo więcej), bo taki kierownik jest tak całkowicie zależny od przełożonych, jak dostaje bzdurne polecenie to gęby nie otworzy, bo bez żadnego problemu może stracić i tak wcale niewysokie pieniądze. Ci starzy, to jeszcze sobie pozwolą powiedzieć prawdę, bo jak się znają z dyrekcją czy specjalistami lata, to jeszcze ktoś się z nimi liczy. Ale małolaci będą tylko trzaskać obcasami i iść po trupach. I myślicie że będzie dobra atmosfera w pracy? A nawet jak przy pomocy związków poleci jeden z drugim, co im sodówa uderzyła do głowy, to na ich miejsce nie będzie innych lepszych, bo chętni będą tylko karierowicze, a nie ludzie z autentycznym autorytetem i znający robotę. Ja to już mam nadzieję mieć w poważaniu, ale czasem dzieląc pieniądze, trzeba czasem myśleć trochę dalej niż jeden krok do przodu. 

Przy naszych pensjach zabrzmi to trochę jak żart, ale bałbym się ludzi którzy nie pracują dla pieniędzy.

My mamy kierownika niby doświadczonego ale to co mu powie dyrektor to rzecz święta i należy to wykonać. Nie docierają do niego racjonalne argumenty. Z drugiej strony dlaczego zarabiający najwięcej ma dostać najwięcej? Ma wyższy dodatek, grupę zaszeregowania, nagrody. A z tym "obrywaniem''. U nas obrywają tylko fusze działu ochrony. Może i nasz kierownik coś tam dostanie ale chyba 3 sekundową naganę wzrokową hahaha bo jakoś nikt nigdy nie słyszał o karze dla kierownika.
(13-10-2018, 15:12 )majk napisał(a): [ -> ]NOWI FUNKCJONARIUSZE: 25lat do emer!!!
Abyśmy zostali musimy zacząć walczyć o normalność i klarowną przyszłość. Co bęzie skutkować bezpieczeństwem wew. w kraju

1. 60% i ze średniej z 10 lat??? KPINA nie wszyscy bedą DYREKTORAMI
-przynajmniej 80% i średnia z ostatnich 3miesięcy!

2. Zwiększenie wypłat za dojazdy! teraz max: 50zł???? ŻART!
przez braki kadrowe funkcjonariusze dojezdzaja z dalekich a nie pobliskich miejscowości
-np 10km=100zł 20km=200zł 30km i wiecej=300zł

3. Wybór między płatnymi nadg. a możliwością wybrania w wybranym terminie.

4. Wyrównianie płac do Wojska. My ryzykujemy życiem dziennie a oni w wypadku ataku militarnego.

5. Zwiększenie liczby funkcjonariuszy adekwatnie do wzrastających obowiązków, również kwestia bezpieczeństwa.

6. Mieszkania lub zwiększenie dodatków za brak mieszkania do 1000zł

7. Stanowiska pracy dostosowane do wymogów PIP. (toalety, dostęp do wody, światła dziennego itd.)

8. Płatne dyżury telefoniczne tak jak prawo unijne nakazuje.

9. Przywileje róznego rodzaju nadane przez państwo...podatki itp.

Pod większością postulatów bym się podpisał nawet wczoraj ale każdy wie że to jest mrzonka i nawet nikt nie wystąpi z takimi żądaniami bo z miejsca zostanie wyśmiany. Inaczej jest w wojsku. Rząd zawsze potrzebuje wojska do rządzenia bo kto zapewni ład i porządek kiedy policjanci wystąpią przeciwko rządowi? Dlatego tak nasze trepy są nagradzane.
(16-10-2018, 16:38 )Funkcjonariusz33 napisał(a): [ -> ]Jest połowa miesiąca. Po oplaceniu kredytu i rachunkow mojej rodzinie zostało 600 zł do konca miesiące. Moje 3 letnie dziecko zachorowalo, pensja i praca w tej formacji to jakis smiech na sali - leci mi 7 rok i realnie mysle o tym zeby odejsc ze sluzby, czy tez macie podobnie ?

Ja nie mam kredytu i zostało mi po opłaceniu wszystkiego 900 zł. I zapewniam was że nie żyję nad stan.
(14-10-2018, 7:24 )olee napisał(a): [ -> ]
(08-10-2018, 8:56 )Wojtek90 napisał(a): [ -> ]Witam. Czy podwyżki o które walczymy obecnie są wraz z programem modernizacji czy dodatkowo


Jak się nie mylę to dodatkowo.

http://www.nszzfipw.org.pl/projekt-ustaw...-2020.html

Strona rządowa wlicza do podwyżki kwotę zapisaną w ustawie modernizacyjnej więc realnie proponują ok250 zł na etat i to od lipca 2019.
Jak ma to Cię pocieszyć,to nie jesteś sam kolego. Ciężko jest z naszych pensji uciągnąć do końca miesiąca.A nasi przełożeni jeszcze robią problemy ze zgodami na dorabianie
Witam, czy coś wiadomo o nagrodach dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych ?
Do wszystkich niezadowolonych .Jak jest tak źle to zmieńcie sobie pracę na inną a nie narzekacie że jest źle i wam nie starcza do pierwszego.Wiadomo gdzie pracujecie i ile zarabiacie jak przyjeliscie się do służby.
Niech lepiej odblokuja starszych straznikow, bo wiekszosc na to czeka. Tylko jak zwykle nie ma pieniedzy. Niech sie pozniej nie dziwia ze ludzie odchodza.
Witam! W dla wojska podwyżki podpisane a nasze 48zl brutto cały czas czekają na podpis... Żenada...
Witam, czy składał ktoś raport o taką ocenę ,,całościową,,? chodzi o cały okres pełnienia służby od przyjęcia do ,,dziś,, jeśli tak proszę o wzór raportu, potrzebuje żeby tam było zawarte wszytko , oceny że wstępniaka, podoficerki, jakie o eny okresowe , że np ukończono studia , jakie uprawnienia itd
Będą podwyżki dla żołnierzy zawodowych
Średnie uposażenie żołnierzy zawodowych w 2019 r. wzrośnie o 655 zł.

https://www.onet.pl/?utm_source=wiadomos...07&utm_v=2
Więcej pieniędzy dla żołnierzy

– Jest sprawą oczywistą, że żołnierze powinni być jak najlepiej wynagradzani. Nie może być tak, że zarabiają gorzej niż inne służby mundurowe – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości, która odbyła się w Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa.

– Dziękuję panu prezydentowi za podpisanie tego rozporządzenia, za to, że pamięta o polskich żołnierzach. Ci, którzy służą Ojczyźnie, powinni być godnie nagradzani. I tak się właśnie dzieje. To niezwykle ważne dla bezpieczeństwa Polski i Polaków – podkreślał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Od nowego roku wojskowi będą zarabiać więcej. Zgodnie z podpisanym dziś dokumentem wysokość wskaźnika wzrośnie i od stycznia 2019 roku wyniesie 3,63. W praktyce oznacza to także wzrost średniej pensji żołnierzy zawodowych do ponad 5500 zł. Realnie średnia podwyżka wyniesie ok. 550 zł „na rękę”. Wcześniej projekt rozporządzenia, z kontrasygnatą premiera, został zaakceptowany przez szefa MON i ministra finansów.

Rozporządzenie podpisane przez prezydenta nie oznacza jednak końca prac związanych ze wzrostem wynagrodzeń. Teraz bowiem o szczegółowym podziale pieniędzy dla żołnierzy różnych korpusów musi zdecydować minister obrony narodowej. Ustali to w rozporządzeniu MON, które będzie określało stawki wynagrodzeń.


http://www.polska-zbrojna.pl/mobile/arti...-zolnierzy
Policja działa:
http://nszzp.pl/komunikaty/komunikat-kom...7-10-2018/

A My??  Przyłączamy się???
Witam czy u nas również "poleje się krew" tak jak u kolegów z policji ? 9-10 masowo oddajemy krew ? Jakieś info ?
Orientuje się może ktoś czy istnieje możliwość przejścia do wojska ze stopniem kaprala bez odbytej służby wojskowej ani nsr ?
Czyli co? Podwyższyli kwotę bazową a ja nic na pensji nie odczułem?


Bo przy okazji weszło w życie rozporządzenie które obniżyło mnożnik i każdy wychodzi średnio - 2 gr. na pensji :Smilele o tym się już głośno nie mówi.Nie ma żadnego rozporządzenia zmieniającego mnożniki wynagrodzenia zasadniczego, więc obowiązują cały czas te z 12 maja 2017 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 947) chyba, że nie zostało jeszcze opublikowane - w co wątpię.
Ale faktycznie podwyżki (o tę parę groszy) nie ma...
(16-10-2018, 16:18 )guzmo napisał(a): [ -> ]Witam. Mam pytanko w sprawie dofinansowania za zakup mieszkania. Otóż dostałem w spadku mieszkanie spółdzielcze z braćmi po 1/3 części. Chciałbym kupić teraz swoje własne ,,m,,. Czy należ mi sie dofinansowanie?? Bo zdania są podzielone. Pozdrawiam ?

Mi tez nie przysługiwało dofinansowanie bo miałem część mieszkania po zmarłym ojcu (20m) . Kolega z mieszkaniówki powiedział mi,żebym poczekał aż urodzi mi się dziecko i wówczas muszę dostać bo na jednego członka rodziny musi być minimum 7 metrów kw. Tak więc po urodzeniu córki mój "wielki" lokal już nie spełniał kryteriów i dostałem.Musisz się dowiedzieć czy coś nie zmieniło się z tym "minimum" i oczywiście uzależnione to jest od wielkości lokalu jaki obecnie posiadasz. Mnie się akurat udało.
Witam, chciałem poruszyć temat atrakcyjności naszej służby. Kilka miesięcy temu mój kuzyn ( lat 25 ) przyszedł do mnie abym mu poradził czy warto wstąpić do SW. Podałem wszystkie plusy i minusy służby , no i chłopak miał się zastanowić......
Dziś do mnie dzwonił ,żeby mi podziękować ( troszkę go odwiodłem od wstąpienia w nasze szeregi :-) ).
Po pierwszym miesiącu pracy za naszą zachodnią granicą ( podkreślam okres próbny)- 180 h / 1934 euro (dla nie wtajemniczonych x 4,3 zł)
A ja 8 lat stażu - 207 h - 3030 zł
Żeby było jasne, nikt chłopaka nie zajeżdża na żadnej budowie, pracuje sobie spokojnie w logistyce. Zero, powtarzam zero znajomości j.niemieckiego. No i oczywiście jak się sprawdzi to po 3-miesiącach pensja do góry.

No i jak zmobilizować nas do pracy , co???????? ( Wiem, wiem zawsze mogę pojechać do kuzyna :-) !!!!! )
Dyżury domowe i pozostawanie „w gotowości”, to czas służby (?)

Trybunał w wyroku z dnia 21 lutego 2018 r. (Wyrok C-518/15) zajął stanowisko, że czas gotowości pracownika, który jest zobowiązany do szybkiej reakcji na telefon przełożonego musi być traktowany jako czas pracy, ponieważ pozostawanie w gotowości w domu z obowiązkiem reakcji na wezwanie znacząco ogranicza możliwości innych aktywności, musi być więc traktowany jako czas pracy.

http://nszzp.pl/aktualnosci-prawne/dyzur...sq8vbEd6OY
jak czytam tą wiadomość o podwyżkach dla wojska to mnie krew zalewa. Bo ja k...a zarabiam więcej!!!!
❗❗❗Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w akcji oddawania krwi w terminie 9-10 listopada z okazji uczczenia 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości - "Nasza Krew- Nasza Ojczyzna" ❗❗❗
Witam.
Pytanie mam.
Przebywalem na L4 w związku z wypadkiem w służbie
Czy w związku z tym nagroda roczna będzie pomniejszona jak przy zwykłym L4
(18-10-2018, 18:31 )Mateusz12345 napisał(a): [ -> ]Orientuje się może ktoś czy istnieje możliwość przejścia do wojska ze stopniem kaprala bez odbytej służby wojskowej ani nsr ?

Oczywiście że tak. Sam chcę odejść do wojska i dostałem opinie pozytywną od komendanta WKU. Teraz czekam za wolnym wakatem na podoficera. Jest jeszcze opcja że do ŻW możesz złożyć. Bo tam też potrzebują podoficerów. Po prostu podejdź do WKU i wszystko ci wytłumaczą.
(20-10-2018, 12:13 )Danny napisał(a): [ -> ]Witam.
Pytanie mam.
Przebywalem na L4 w związku z wypadkiem w służbie
Czy w związku z tym nagroda roczna będzie pomniejszona jak przy zwykłym L4

Jeśli L4 jest w związku z wypadkiem na służbie to nie masz pomniejszonej nagrody rocznej a i pieniądze po zakończeniu postępowania wyjasniajacego jak komisja w twojej jednostce stwierdzi że to był wypadek na służbie za czas L4 ci zwrócona, miałem taką sytuację więc opisuje jak było , pozdrawiam
Zróbmy zbiorowe zwolnienie lekarskie tylko na dwa dni i wtedy Ci na górze szybko się obudzą jak nie będzie oddzialowych żeby to działało.
(17-10-2018, 19:00 )Rafi napisał(a): [ -> ]Do wszystkich niezadowolonych .Jak jest tak źle to zmieńcie sobie pracę na inną a nie narzekacie że jest źle i wam nie starcza do pierwszego.Wiadomo gdzie pracujecie i ile zarabiacie jak przyjeliscie się do służby.

Słuchaj . Jak , jestes zadowolony z wynagrodzenia to podwyzkę przeznacz na zacny cel. Mam nadzieję , że jesteś konkretny i to zrobisz. Napisz raport, że rezygnujesz ze swoich wypracowanych nadgodzin . 450 godzin w tą czy w tą dla ciebie pewnie nie zrobi różnicy. Bądz zawsze dostępny pod telefonem w czasie dyżuru ( de facto czasie wolnym ) i udzielolym wolnym z tytułu nadgodzin tak samo i jak American Soldier staw sie w mig w jednostce. Jak dostaniesz na gatki z samego rana od bandyty , jak do południa bedziesz miał stosowanie ŚPB, jak poczujesz sline skazanego na swojej twarzy ......................................eeeech , ale ja wiem że normalny odziałowy to kuma o co chodzi , a ktoś może w ogóle nie widzieć co to dostac na gacie
(17-10-2018, 19:00 )Rafi napisał(a): [ -> ]Do wszystkich niezadowolonych .Jak jest tak źle to zmieńcie sobie pracę na inną a nie narzekacie że jest źle i wam nie starcza do pierwszego.Wiadomo gdzie pracujecie i ile zarabiacie jak przyjeliscie się do służby.

Kolego, ludzie często najbardziej narzekają, nie dlatego, że mało zarabiają tylko dlatego,
że perspektywy na jakieś awanse (podwyżki) są niewielkie... i to jest smutne... :-(
a do tego dochodzi taka nierówność, że np.: osoba, która układa jadłospis w "puszce", albo wypłaca w kasie pieniążki
jest WIELKIM OFICEREM SW z zakresem obowiązków tak wąskim, że nawet referentem nie powinna być
a zarabia 1,5 tysiaka więcej od kogoś, kto każdego dnia użera się z naszymi milusińskimi i ma 3 razy więcej obowiązków...
(20-10-2018, 12:13 )Danny napisał(a): [ -> ]Witam.
Pytanie mam.
Przebywalem na L4 w związku z wypadkiem w służbie
Czy w związku z tym nagroda roczna będzie pomniejszona jak przy zwykłym L4

Nie wiem jak z nagrodą roczną,ale też kiedyś dostalem zwolnienie od lekarza medycyny pracy( w związku z silnym stresem po odcięciu osadzonego).Za zwolnienie oczywiście pieniądze zabrali,więc poszedlem do kadr zapytać się co zrobić żeby odzyskać pieniądze przecież było to w związku z pełnieniem służby.Musiałem napisać raport do dyrektora o skierowanie na komisję. Trwało to prawie pół roku ale się opłaciło .Komisja orzekła że oczywiście było to w związku ze służbą,a dodatkowo przyznali mi odszkodowanie w wysokości 10 procent(8400 zł).
(19-10-2018, 20:55 )F-sz napisał(a): [ -> ]❗❗❗Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w akcji oddawania krwi w terminie 9-10 listopada z okazji uczczenia 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości - "Nasza Krew- Nasza Ojczyzna" ❗❗❗
(19-10-2018, 11:44 )olee napisał(a): [ -> ]Dyżury domowe i pozostawanie „w gotowości”, to czas służby (?)

Trybunał w wyroku z dnia 21 lutego 2018 r. (Wyrok C-518/15) zajął stanowisko, że czas gotowości pracownika, który jest zobowiązany do szybkiej reakcji na telefon przełożonego musi być traktowany jako czas pracy, ponieważ pozostawanie w gotowości w domu z obowiązkiem reakcji na wezwanie znacząco ogranicza możliwości innych aktywności, musi być więc traktowany jako czas pracy.

http://nszzp.pl/aktualnosci-prawne/dyzur...sq8vbEd6OY

zgadzam się jednak u nas w stolicy to że nie możesz się ruszyć i jesteś w gotowości nie zaliczają do nadgodzin i to jest problem a rozwiązania nikt nie chce widzieć.
(19-10-2018, 11:44 )olee napisał(a): [ -> ]Dyżury domowe i pozostawanie „w gotowości”, to czas służby (?)

Trybunał w wyroku z dnia 21 lutego 2018 r. (Wyrok C-518/15) zajął stanowisko, że czas gotowości pracownika, który jest zobowiązany do szybkiej reakcji na telefon przełożonego musi być traktowany jako czas pracy, ponieważ pozostawanie w gotowości w domu z obowiązkiem reakcji na wezwanie znacząco ogranicza możliwości innych aktywności, musi być więc traktowany jako czas pracy.

http://nszzp.pl/aktualnosci-prawne/dyzur...sq8vbEd6OY

zgadzam się jednak u nas w stolicy to że nie możesz się ruszyć i jesteś w gotowości nie zaliczają do nadgodzin i to jest problem a rozwiązania nikt nie chce widzieć.
(18-10-2018, 18:31 )Mateusz12345 napisał(a): [ -> ]Orientuje się może ktoś czy istnieje możliwość przejścia do wojska ze stopniem kaprala bez odbytej służby wojskowej ani nsr ?

Prawdopodobnie tak. Zadzwon do wku to Ci powiedza. Sam tez sie tym interesuje
czy coś słychać o odblokowaniu awansów na stanowiskach?
Muszą cofnąć wiek emerytalny do starego systemu. Tylko to przyciągało i trzymało ludzi w służbie!
Brak telefonu prywatnego do użytku służbowego. Niech łącznika wyślą jak będą chcieli na dyżurze ściągnąć.
Witam czy ktoś orientuję się czy można awansować na st.kaprala ze stanowiska straż nika czy trzeba mieć st.straż nika
(20-10-2018, 20:51 )antekSW napisał(a): [ -> ]Zróbmy zbiorowe zwolnienie lekarskie tylko na dwa dni i wtedy Ci na górze szybko się obudzą jak nie będzie oddzialowych żeby to działało.


POPIERAM!!!! 

Przydało by się ustalić jakiś konkretny termin tego masowego L4
(21-10-2018, 18:11 )Mateusz napisał(a): [ -> ]
(18-10-2018, 18:31 )Mateusz12345 napisał(a): [ -> ]Orientuje się może ktoś czy istnieje możliwość przejścia do wojska ze stopniem kaprala bez odbytej służby wojskowej ani nsr ?

Prawdopodobnie tak. Zadzwon do wku to Ci powiedza. Sam tez sie tym interesuje
Skontaktuj się ze mną na PW.
(20-10-2018, 20:51 )antekSW napisał(a): [ -> ]Zróbmy zbiorowe zwolnienie lekarskie tylko na dwa dni i wtedy Ci na górze szybko się obudzą jak nie będzie oddzialowych żeby to działało.

Trzeba nie tylko pisać a działać tak jak pielegniarki ZK Rzeszów w dniu dzisiejszym.
(21-10-2018, 8:51 )slask.SW napisał(a): [ -> ]
(17-10-2018, 19:00 )Rafi napisał(a): [ -> ]Do wszystkich niezadowolonych .Jak jest tak źle to zmieńcie sobie pracę na inną a nie narzekacie że jest źle i wam nie starcza do pierwszego.Wiadomo gdzie pracujecie i ile zarabiacie jak przyjeliscie się do służby.

Kolego, ludzie często najbardziej narzekają, nie dlatego, że mało zarabiają tylko dlatego,
że perspektywy na jakieś awanse (podwyżki) są niewielkie... i to jest smutne... :-(
a do tego dochodzi taka nierówność, że np.: osoba, która układa jadłospis w "puszce", albo wypłaca w kasie pieniążki
jest WIELKIM OFICEREM SW z zakresem obowiązków tak wąskim, że nawet referentem nie powinna być
a zarabia 1,5 tysiaka więcej od kogoś, kto każdego dnia użera się z naszymi milusińskimi i ma 3 razy więcej obowiązków...

A do tego naraża swoje życie i zdrowie,musi znosić obelgi,oszczerstwa, niejednokrotnie pomawiany,wyzywany ,nieszanowany
Witam wszystkich !
Czy ktoś może orientuje się, czy nasza "góra" wkońcu ogarnie podwyżkę we właściwym terminie i wypłacie zgodnie z planem Ustawy Modernizacyjnej, czyli od 01.01.2019r? Czy może jednak zgodnie z tradycją będzie wypłacana po pół roku? Mam nadzieję, że znając termin zaplanowanej od dawna podwyżki będą w stanie ją"ruszyć" o czasie.
Ja rozumiem, że "kołnierzyki" siedzące za biurkami nie odczują podwżki 200zł netto bo zarabiają dużo więcej niż reszta pospólstwa, ale inni na nią czekają !!!!
Czytałem przed chwilą propozycje ministra MSWiA dl Policjantów. Nie zaproponował nawet porównywalnej kwoty 655 zł (jak dla żołnierzy od stycznia). Jeżeli w MSWiA się dogadają w co wątpię to my mamy mieć to samo. Czy ma to tak wyglądać że nasz minister od Warszawy jak Piłat(to oni nie my ustalili takie podwyżki). Nasz Przewodniczący NSZZFiPW nie bierze w tym udziału bo nie to ministerstwo. Przeliczanie płatnych nadgodzin raz na pół roku to mistrzostwo
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/13...ezien.html
Minister Jaki na 100 lecie odzyskania niepodległo
20 lat 50% emki +cywil i wszystko załatwione zostają dłużej ci co na starych zasadach po 1999 a i nowi by przyszli a jak nie to zasadniczą służbę wojskową zaliczyć jak każde inne ochotnicze kandydackie to i ludu by przybyło co w wojsku byli a w ochronie pracują przynajmniej doświadczenie na pierwszej linii mają. Pzdr.
Nie zgadzać się na tak haniebne i żenujące propozycje porozumienia MSWiA.
Nie jesteśmy żebrakami i nie chcemy nimi być !

Co do podwyżki uposażenia w 2019 roku to powinna ona wynieść minimum 1000 zł na funkcjonariusza, za te 10 lat braku waloryzacji !

Pozdrawiam
(23-10-2018, 11:35 )szczupak napisał(a): [ -> ]Witam czy ktoś orientuję się czy można awansować na st.kaprala ze stanowiska straż nika czy trzeba mieć st.straż nika
Tu znajdziesz odpowiedź
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0150000544
(24-10-2018, 8:48 )przemek00 napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich !
Czy ktoś może orientuje się, czy nasza "góra" wkońcu ogarnie podwyżkę we właściwym terminie i wypłacie zgodnie z planem Ustawy Modernizacyjnej, czyli od 01.01.2019r? Czy może jednak zgodnie z tradycją będzie wypłacana po pół roku? Mam nadzieję, że znając termin zaplanowanej od dawna podwyżki będą w stanie ją"ruszyć" o czasie.
 Ja rozumiem, że "kołnierzyki" siedzące za biurkami nie odczują podwżki 200zł netto bo zarabiają dużo więcej niż reszta pospólstwa, ale inni na nią czekają !!!!

Wątpię w to że podwyżka będzie od 01.01.2019r?   Tongue Ja myślę że jak zwykle  poczekam ze trzy miesiące  Cool
(23-10-2018, 14:23 )mike napisał(a): [ -> ]
(21-10-2018, 18:11 )Mateusz napisał(a): [ -> ]
(18-10-2018, 18:31 )Mateusz12345 napisał(a): [ -> ]Orientuje się może ktoś czy istnieje możliwość przejścia do wojska ze stopniem kaprala bez odbytej służby wojskowej ani nsr ?

Prawdopodobnie tak. Zadzwon do wku to Ci powiedza. Sam tez sie tym interesuje
Skontaktuj się ze mną na PW.
Daj jakis namiar do siebie lub pisz ty priv
(24-10-2018, 16:25 )J23 napisał(a): [ -> ]http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/13...ezien.html
Minister Jaki na 100 lecie odzyskania niepodległo
Miałem napisać że Min Jaki na 100 lat niepodległo
Z tego co mi wiadomo to trzeba mieć starszego strażnika. Sam znam kilka osób co po 3 lata chodzą z kapralem. To jakaś kpina, żeby funkcjonariusze po np. 5 latach służby nadal mieli strażnika, albo kilka lat być sierżantem bo oddziałowego nie chcą dać. Osobiście uważam, że nie będę stawał na oddziałach dopóki nie ukończę kursu oddziałowych oraz nie dostanę oddziałowego. Nie będę robił roboty za oddziałowych i starszych oddziałowych, którzy w tym czasie np. doprowadzają.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36