(17-12-2023, 21:02 )oficerZK napisał(a): Ja zapytam z kolei o coś zupełnie innego i bardzo ważnego dla naszej egzystencji czy są podejmowane działania MS lub z naszej strony związkowej aby tj. w MON, MSWiA wypowiedziało swoje stanowisko MS w sprawie przyszłorocznej, planowanej podwyżki dla sfery budżetowej w roku 2024?
Panie , jakie działania ze strony związkowej . Ta organizacja to trup. Odnośnie telefonów też ani be, ani me, ani kukuryku. Ani mentor, ani gazeta forum penitencjarne się nie liczy z tym czymś
Odpowiedz
(17-12-2023, 21:24 )Sebastian1979 napisał(a): Z ostatniej chwili panowie,nagrody mają być ponoć okrojone .Tak więc jak będzie po 1000 zł to będzie i  tak nieżle.A.w biedronce dostali po 2000 zł na rękę na święta.

A dostali też w lipcu we wrześniu i październiku?

P. S. u mnie też info że będą nagrody ok 1000 w zależności od frekwencji
Odpowiedz
Czy wy naprawdę myślicie, że ludzi obchodzi to, że sobie spotkanie wigilijne zrobiliście w Pińczowie? A ten facet z bebzonem to jyż przegięcie pały jest. Wszystko jest na zdjęciu... nic dodać, nic ująć
Odpowiedz
Ciekawe z jakich źródeł są informacje dot. Nagrod
Odpowiedz
Kierujący SW dlaczego nieavir jaj aby dać komunikat, że nie będzie premii? Brak odwagi czy czego wam tam brakuje? Zawsze nasza formacja na końcu, zawsze bęz jasnego przekazu i okreslonych kryteriów czy podzialach. Ja mam nadzieję, że ta miotła pozamiata tych co na górze, w jedn i całej Polsce. Stare nawyki, przekonania że. Tak ma być bo tak ma być.
Odpowiedz
(17-12-2023, 18:23 )jtd napisał(a):
(15-12-2023, 15:38 )Black napisał(a): Panie administratorze proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie „plotki”, że rok 2024 jest ostatnim rokiem z komisją lekarską do emerytury, od 2025 zostaje jednorazowe odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu
Do wszystkich co mogą coś wiedzieć i mają na to jakieś dowody proszę o info na księdze. To jest temat nr jeden na 2024 rok dla tysięcy funkcjuszy
Z niewolnika nie ma pracownika...
Odpowiedz
(17-12-2023, 21:24 )Sebastian1979 napisał(a): Z ostatniej chwili panowie,nagrody mają być ponoć okrojone .Tak więc jak będzie po 1000 zł to będzie i  tak nieżle.A.w biedronce dostali po 2000 zł na rękę na święta.
Skąd ty takie informacje masz? Hahaha
Odpowiedz
(17-12-2023, 21:02 )oficerZK napisał(a): Ja zapytam z kolei o coś zupełnie innego i bardzo ważnego dla naszej egzystencji czy są podejmowane działania MS lub z naszej strony związkowej aby tj. w MON, MSWiA wypowiedziało swoje stanowisko MS w sprawie przyszłorocznej, planowanej podwyżki dla sfery budżetowej w roku 2024?
niema i nie będzie podwyżki,a jak się tobie nie podoba to miejsca w biedronce jest dużo.
Odpowiedz
(16-12-2023, 11:08 )Rafal napisał(a): Co na to generał niech się wypowie w temacie telefonów...


A co on biedak może ?? Marionetka siedzi cicho , a po nowym roku zawinie pewnie na emeryturę, a jeśli nie pójdzie to i tak go wymienią. On nie ma żadnej mocy by cokolwiek nam pomóc,żeby nam się lepiej pracowało.
Odpowiedz
Jeszcze jedna kwestia do mojego poprzedniego posta - już od kilkunastu lat kierują nami ludzie bez jakiegokolwiek doświadczenia w sprawach zakładów karnych i aresztować śledczych. Teraz mamy Panią Minister która pracowała w fundacjach... Czy ktoś w końcu wpadnie na pomysł żeby oprócz polityka kierowała nami osoba która przepracowała w zk/aś co najmniej kilkanaście lat? Osoba która ma doświadczenie w sprawach służby więziennej? Osoba która zna bolączki zarówno pierwszej linii jak i struktury służby więziennej? Albo żeby ktoś wpadł na pomysł żeby przynajmniej taka osobę wziąć jako bliskiego współpracownika...
Odpowiedz
Ci co odchodzą na emki i mają problem z komisjami zapraszam do kontaktu stowarzyszenie centrum pomocy prawnej dla funkcjonariuszy służb mundurowych. 512755704. Działam na terenie woj. Pomorskiego. Ale pomagamy każdemu .bez względu na region.
Odpowiedz
(17-12-2023, 21:02 )oficerZK napisał(a): Ja zapytam z kolei o coś zupełnie innego i bardzo ważnego dla naszej egzystencji czy są podejmowane działania MS lub z naszej strony związkowej aby tj. w MON, MSWiA wypowiedziało swoje stanowisko MS w sprawie przyszłorocznej, planowanej podwyżki dla sfery budżetowej w roku 2024?

Jak co roku podepniemy się jak huba do policjantów
Odpowiedz
Z ostatniej chwili panowie,nagrody mają być ponoć okrojone .Tak więc jak będzie po 1000 zł to będzie i tak nieżle.A.w biedronce dostali po 2000 zł na rękę na święta.
Odpowiedz
Ja zapytam z kolei o coś zupełnie innego i bardzo ważnego dla naszej egzystencji czy są podejmowane działania MS lub z naszej strony związkowej aby tj. w MON, MSWiA wypowiedziało swoje stanowisko MS w sprawie przyszłorocznej, planowanej podwyżki dla sfery budżetowej w roku 2024?
Odpowiedz
(16-12-2023, 9:46 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(14-12-2023, 14:30 )jtd napisał(a):
(13-12-2023, 21:53 )SłoikzRawicza napisał(a): Najbardziej wstrząsające w prezentacji podsekretarzy stanu w MS Pani Ministry Mari Ejchart- Dubois, jest to, że cyt: jedną z moich pierwszych decyzji na pewno będzie przywrócenie prawa do telefonów przez osoby pozbawione wolności częściej niż raz w tygodniu.

I żeby było jasne, wstrząsa mną nie to, że podopieczni Służby Więziennej będą dzwonić więcej razy lecz to, że dla Pani Ministry to właśnie jest najważniejsza sprawa do załatwienia w całym systemie więziennictwa. Tak jakby SW nie miała innych problemów. Tak jakby blisko 30 tys ludzi zatrudnionych w tej formacji nie borykało się dzień w dzień z kryzysem etatowym, lawinowo rosnącą liczbą nadgodzin, centralizacją władzy i wynikającym z tego ograniczeniami swobody kierowników jednostek, wypaleniem zawodowym czy po prostu łamaniem Prawa Pracy. NIE, PANI MINISTRA w pierwszych słowach pokazała całej formacji, kim i dla kogo, przede wszystkim, będzie pełniła swój urząd. Dla mnie i myślę, że wielu moich koleżanek i kolegów z formacji, oglądanie tego aktu, nie było triumfem praworządności, ale policzkiem, przedsmakiem jakiegoś rewanżyzmu, jakbyśmy jako formacja byli stroną, w tym trwającym od kilku lat w Polsce konflikcie. A przecież jesteśmy tylko wykonawcami prawa. Działamy na jego podstawie i w jego granicach. Apeluję do Pani Ministry Marii Ejchart-Dubois, do Pana Ministra Adama Bodnara i do Pana Premiera Donalda Tuska żeby pamiętali, że my funkcjonariusze do więziennictwa przyszliśmy z własnej woli, by służyć społeczeństwu (którego częścią są także nasi podopieczni. Tak, pamiętamy o tym). Apeluję o bardziej wyważoną gradację problemów. A przede wszystkim apeluję o dialog, tak ze stroną służbową, jak i stroną społeczną, czyli działającymi w naszej formacji związkami zawodowymi. Wysłuchajcie może tego, co mamy do powiedzenia na temat problemów służby, a dopiero potem składajcie deklaracje.

Z wyrazami szacunku Wiceprzewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ FiPW w ZK Rawicz Paweł Bodziński

Wszystkich którzy zgadzają się choć w części z powyższym apelem, proszę o udostępnianie i powielanie tegoż.
Wypowiedz tej pani już się rozeszła jak ciepłe bułeczki.  Skazani już też są podekscytowani i widać wśród nich wielkie nadzieje. My funkcjonariusze wiemy , że trzeba mocno uważać co się obiecuje złodziejowi , bo ta pani klepie co ma na języku , a potem MY będziemy siedzieć na wzmocnieniu jednostek dzień i noc. Już pytają od kiedy to wejdzie.

I bardzo dobrze. Niech dzwonią.
Dla mnie mogą dzwonić 12 godzin. Na zamku jest obowiązek kontroli rozmów telefonicznych.
Odpowiedz
(15-12-2023, 15:38 )Black napisał(a): Panie administratorze proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie „plotki”, że rok 2024 jest ostatnim rokiem z komisją lekarską do emerytury, od 2025 zostaje jednorazowe odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu
Do wszystkich co mogą coś wiedzieć i mają na to jakieś dowody proszę o info na księdze. To jest temat nr jeden na 2024 rok dla tysięcy funkcjuszy
Odpowiedz
Thumbs Up 
(17-12-2023, 13:16 )269 napisał(a): W Dablinach Carol poszedł na L quatro. Ponoć przewlekły katar go dopadł. Czas najlepszy na odpoczynek bo najlepiej uniknąć odpowiedzialności, koniec roku tuż tuż i czas na podsumowanie. Mam nadzieje że go główny odpowiednio rozliczy za to, jak Nas rozliczał za zwolnienia. A tym czasem w ochronie dolewa za dolewą, ile tak jeszcze wytrzymamy? Brawo za uszczuplanie etatów ochronnych przy otwieraniu OZ. Będzie dobrze jak mówi główny, fotowoltaike mamy. Może Fotowoltaika weźmie służbę w święta.
szlachta w święta siedzi z rodziną według nich oni i ich rodziny są lepsze bo oni są gwiazdorami reszta czytaj ochrona to pospulstwo a pospulstwo nie ma nic do gadania tylko jest od Za.............nią.
Odpowiedz
(15-12-2023, 16:28 )rawablus napisał(a):
(14-12-2023, 18:47 )Rafal napisał(a): Niby najbardziej wykształcona służba mundurowa , a nie wiedzo co zrobić.. podpowiadam l4
Ojoj , obraził się bo nie dostanie nagrody i pójdzie na L4. Śmiało. Służba bez ciebie sobie poradzi ale za to ktos wpadnie na dolewe. Ojoj obrażalski , patrzcie państwo.
To czy przyjdzie na dolewe To się okaże
Odpowiedz
W Dablinach Carol poszedł na L quatro. Ponoć przewlekły katar go dopadł. Czas najlepszy na odpoczynek bo najlepiej uniknąć odpowiedzialności, koniec roku tuż tuż i czas na podsumowanie. Mam nadzieje że go główny odpowiednio rozliczy za to, jak Nas rozliczał za zwolnienia. A tym czasem w ochronie dolewa za dolewą, ile tak jeszcze wytrzymamy? Brawo za uszczuplanie etatów ochronnych przy otwieraniu OZ. Będzie dobrze jak mówi główny, fotowoltaike mamy. Może Fotowoltaika weźmie służbę w święta.
Odpowiedz
https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...tent=belka
Teraz babka od praw osadzonych będzie rządzić SW trzymajcie się gadzinki będzie jazda oj całe szczęście że z boku będę to obserwował mam tylko nadzieję że wszyscy dotrwacie do zasłużonej emerytury pozdrawiam i powodzenia trzymajcie się.
Odpowiedz
Widzieliście pismo solidarności w sprawie telefonów? Wiem że są tu osoby z "S" jak i wiem że są tu osoby ze szczytu SW. Proszę uświadomcie naszą nową Panią Minister jak wygląda organizacja ruchu osadzonych w toku normalnej służby. Ile czasu zajmuje realizacja telefonów, jak to wygląda (przeszukanie, doprowadzenie, wykonanie połączenia, odprowadzenie, przeszukanie). I tak 130x dziennie. A do tego łaźnia, spacer, zajęcia KO, programy resocjalizacyjne, readaptacje, spotkania AA, spotkania religijne, sprzątanie oddziału, dni paczek, dni magazynowe, wymiany pościeli, obchody, wydawanie posiłków itp itd... Jednym słowem MŁYN i zero bezpieczeństwa. Niech ktoś tam ma górze przedstawi tą sytuację jasno i klarownie i niech pokaże ile czasu zajmuje codzienna realizacja telefonów. Bo to około 50% roboty oddziałowego. Z suchego pisma "S" nie wynika jaki to dla nas natłok obowiązków. A są jeszcze tymczasowo aresztowania i ich zarządzenia, wybieranie przez nas numerów telefonów, potwierdzanie tożsamości rozmówcy. Przecież tam na górze nikt o tym nie ma pojęcia... To po co my o to tyle lat walczyliśmy? Żeby móc wypić kawkę (na którą i tak nie mamy czasu)? Nie. Żeby choć trochę było bezpieczniej i żeby wiecznie nie mieszać tur na oddziale (jedna tura do lekarza, druga do stomatologa, kto inny do biblioteki, tu praca, tam spacer) a na korytarzu kolejna tura dzwoniąca.nie chcemy powtórki doskonale znanej nam sytuacji gdzie jak zwykle obwiniany jest oddzialowy bo nie stał za drzwiami (podpowiem - morderstwo funkcjonariuszki)... Bo nie miał czasu bo latał z jęzorem wywieszony na zewnątrz... Przypominam Pani Minister że ma pod sobą przede wszystkim FUNKCJONARIUSZY Służby Więziennej, a więc f-szy służby mundurowej którzy mają rodziny, kredyty, obowiązki i marzenia a ponadto są podobno najlepiej wykształcona sluzba w Polsce. Chcemy wykonywać swoją pracę rzetelnie a nie na odwal żeby osadzenie codziennie porozmawiali z "ziomeczkami" co słychać, kiedy przyjadą na "patrzonko" i czy zrobią im "rakietę" (tak, tak trzeba poznać slang osób o które się tak walczy). Walcząc przede wszystkim o osoby które są przestępcami i trafiły do więzienia za karę a nie o funkcjonariuszy, ich podwyżki, braki etatowe, dużą fluktuację kadry, zablokowane awanse, brak waloryzacji pieniędzy za dojazd do służby, braku pieniędzy za nadgodziny, dziwne i nielogiczne polecenia itp itd to dla nas JAK POLICZEK OD RZĄDU. Nasza służba to nie fundacja tylko 30.000 sluzba mundurowa która stoi na straży prawa i pilnuje PRZESTĘPCÓW. Reasumując - porządki wewnętrzne zakładów karnych i aresztować śledczych zostały specjalnie zmieniane po to aby w dzień "telefonów" nie było nic innego (patrz wyżej) poza standardowym spacerem, posiłkami, obchodami (a i tak jest MNÓSTWO przez to pracy). Ponad połowa pracy oddziałowego WCZEŚNIEJ to była realizacja "telefonów". Teraz mamy wreszcie NAMIASTKĘ bezpieczeństwa. 90% rozmów telefonicznych osadzonych jest o pogodzie i o tym co słychać u koleżanki Kasi z 5 klasy szkoły podstawowej. Podobno są zakłady karne gdzie są telefony przenośne samoinkasujace które można podać do celi na czas rozmowy. Chcecie zwiększyć ilość telefonów? Kupcie takie telefony przenośne do każdego zakładu po 1 sztuce na 10 osadzonych lub niech wreszcie ktoś pomyśli i zrobi budki telefoniczne W CELACH które oczywiście oddziałowy będzie mógł w dowolnej chwili włączyć, wyłączyć i podsłuchiwać. Nam i Wam będzie to na rękę a nasze bezpieczeństwo (nasze - przypominam - FUNKCJONARIUSZY) wzrośnie.
Odpowiedz
Co na to generał niech się wypowie w temacie telefonów...
Odpowiedz
Big Grin 
(14-12-2023, 18:47 )Rafal napisał(a): Niby najbardziej wykształcona służba mundurowa , a nie wiedzo co zrobić.. podpowiadam l4

Ale się uśmiałem. Najlepiej wykształcona haha
Odpowiedz
(14-12-2023, 14:30 )jtd napisał(a):
(13-12-2023, 21:53 )SłoikzRawicza napisał(a): Najbardziej wstrząsające w prezentacji podsekretarzy stanu w MS Pani Ministry Mari Ejchart- Dubois, jest to, że cyt: jedną z moich pierwszych decyzji na pewno będzie przywrócenie prawa do telefonów przez osoby pozbawione wolności częściej niż raz w tygodniu.

I żeby było jasne, wstrząsa mną nie to, że podopieczni Służby Więziennej będą dzwonić więcej razy lecz to, że dla Pani Ministry to właśnie jest najważniejsza sprawa do załatwienia w całym systemie więziennictwa. Tak jakby SW nie miała innych problemów. Tak jakby blisko 30 tys ludzi zatrudnionych w tej formacji nie borykało się dzień w dzień z kryzysem etatowym, lawinowo rosnącą liczbą nadgodzin, centralizacją władzy i wynikającym z tego ograniczeniami swobody kierowników jednostek, wypaleniem zawodowym czy po prostu łamaniem Prawa Pracy. NIE, PANI MINISTRA w pierwszych słowach pokazała całej formacji, kim i dla kogo, przede wszystkim, będzie pełniła swój urząd. Dla mnie i myślę, że wielu moich koleżanek i kolegów z formacji, oglądanie tego aktu, nie było triumfem praworządności, ale policzkiem, przedsmakiem jakiegoś rewanżyzmu, jakbyśmy jako formacja byli stroną, w tym trwającym od kilku lat w Polsce konflikcie. A przecież jesteśmy tylko wykonawcami prawa. Działamy na jego podstawie i w jego granicach. Apeluję do Pani Ministry Marii Ejchart-Dubois, do Pana Ministra Adama Bodnara i do Pana Premiera Donalda Tuska żeby pamiętali, że my funkcjonariusze do więziennictwa przyszliśmy z własnej woli, by służyć społeczeństwu (którego częścią są także nasi podopieczni. Tak, pamiętamy o tym). Apeluję o bardziej wyważoną gradację problemów. A przede wszystkim apeluję o dialog, tak ze stroną służbową, jak i stroną społeczną, czyli działającymi w naszej formacji związkami zawodowymi. Wysłuchajcie może tego, co mamy do powiedzenia na temat problemów służby, a dopiero potem składajcie deklaracje.

Z wyrazami szacunku Wiceprzewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ FiPW w ZK Rawicz Paweł Bodziński

Wszystkich którzy zgadzają się choć w części z powyższym apelem, proszę o udostępnianie i powielanie tegoż.
Wypowiedz tej pani już się rozeszła jak ciepłe bułeczki.  Skazani już też są podekscytowani i widać wśród nich wielkie nadzieje. My funkcjonariusze wiemy , że trzeba mocno uważać co się obiecuje złodziejowi , bo ta pani klepie co ma na języku , a potem MY będziemy siedzieć na wzmocnieniu jednostek dzień i noc. Już pytają od kiedy to wejdzie.

I bardzo dobrze. Niech dzwonią.
Odpowiedz
Wszyscy tylko płaczą i podrzegają się wzajemnie do L4 na święta, oczywiście kosztem młodych funkcjonariuszy bo to oni będą zapiera...ć za chamstwo i wiecznie nauczonych malkontentów, tak jak by upasiony sierżant był lepszego sortu niż st szeregowy.
Tylko skoro jest tak źle to czemu nikt się nie zwolni i nie pójdzie pracować w cywilu? Odrazu się punkt widzenia zmieni jak będzie trzeba wyrobić normę na taśmie albo wcisnąć 3 telewizory. A regionalny i tak ci nie da premi chociaż 1000 zł.
Prawda jest taka że ta służba od dekad ratuje niektórym małym ludziom życie.
Odpowiedz
(14-12-2023, 15:07 )Cywil87 napisał(a):
(13-12-2023, 13:08 )rawablus napisał(a): Nagrody w wysokości 6 tyś. brutto na etat mają być wypłacone najpóźniej do 22 Grudnia.
 Po co takie głupoty wypisywać... Wiadomo ,że nagród nie będzie...
Po 6 tys brutto,poważnie ,ile to na rękę ?
Odpowiedz
Dokładnie miałam na myśli posłów i ich rodziny. Aby i oni dostali nagrody i podwyżki. I kucharki oraz tapicerów. I dozorcę z mojego osiedla. Skoro te nagrody i podwyżki w mundurach nie zachęciły ludzi do przyjścia do służby to znaczy że dokładanie tam pieniędzy nie ma sensu. Najpierw trzeba przewietrzyć widocznie klimat czyli kadry na górze. A zanim do tego dojdzie niech podwyżkami i nagrodami cieszą się nauczyciele i pracownicy cywilni sądów. Gdzieniegdzie już przedświąteczne gratisy powyżej 2 tys. W SW było kiedyś 6000 i nie przysżli. A u mnie na osiedlu dozorców komplet.
Świątecznych przyjemności życzę. Czyli dnia wolnego w wigilię.
Odpowiedz
(14-12-2023, 14:30 )jtd napisał(a):
(13-12-2023, 21:53 )SłoikzRawicza napisał(a): Najbardziej wstrząsające w prezentacji podsekretarzy stanu w MS Pani Ministry Mari Ejchart- Dubois, jest to, że cyt: jedną z moich pierwszych decyzji na pewno będzie przywrócenie prawa do telefonów przez osoby pozbawione wolności częściej niż raz w tygodniu.

I żeby było jasne, wstrząsa mną nie to, że podopieczni Służby Więziennej będą dzwonić więcej razy lecz to, że dla Pani Ministry to właśnie jest najważniejsza sprawa do załatwienia w całym systemie więziennictwa. Tak jakby SW nie miała innych problemów. Tak jakby blisko 30 tys ludzi zatrudnionych w tej formacji nie borykało się dzień w dzień z kryzysem etatowym, lawinowo rosnącą liczbą nadgodzin, centralizacją władzy i wynikającym z tego ograniczeniami swobody kierowników jednostek, wypaleniem zawodowym czy po prostu łamaniem Prawa Pracy. NIE, PANI MINISTRA w pierwszych słowach pokazała całej formacji, kim i dla kogo, przede wszystkim, będzie pełniła swój urząd. Dla mnie i myślę, że wielu moich koleżanek i kolegów z formacji, oglądanie tego aktu, nie było triumfem praworządności, ale policzkiem, przedsmakiem jakiegoś rewanżyzmu, jakbyśmy jako formacja byli stroną, w tym trwającym od kilku lat w Polsce konflikcie. A przecież jesteśmy tylko wykonawcami prawa. Działamy na jego podstawie i w jego granicach. Apeluję do Pani Ministry Marii Ejchart-Dubois, do Pana Ministra Adama Bodnara i do Pana Premiera Donalda Tuska żeby pamiętali, że my funkcjonariusze do więziennictwa przyszliśmy z własnej woli, by służyć społeczeństwu (którego częścią są także nasi podopieczni. Tak, pamiętamy o tym). Apeluję o bardziej wyważoną gradację problemów. A przede wszystkim apeluję o dialog, tak ze stroną służbową, jak i stroną społeczną, czyli działającymi w naszej formacji związkami zawodowymi. Wysłuchajcie może tego, co mamy do powiedzenia na temat problemów służby, a dopiero potem składajcie deklaracje.

Z wyrazami szacunku Wiceprzewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ FiPW w ZK Rawicz Paweł Bodziński

Wszystkich którzy zgadzają się choć w części z powyższym apelem, proszę o udostępnianie i powielanie tegoż.
Wypowiedz tej pani już się rozeszła jak ciepłe bułeczki.  Skazani już też są podekscytowani i widać wśród nich wielkie nadzieje. My funkcjonariusze wiemy , że trzeba mocno uważać co się obiecuje złodziejowi , bo ta pani klepie co ma na języku , a potem MY będziemy siedzieć na wzmocnieniu jednostek dzień i noc. Już pytają od kiedy to wejdzie.
czekam kiedy gwiazdory powiedzą wzmocnienia sami będą siedzieć w syfie bo ja napweno nie wystarczy że w święta mam służbę i w nowy rok już lecę na zabezpieczenie
Odpowiedz
Resort mówi że nie ma kasy na nagrody. Ile jest wakatów w służbie? 1000? Każdy wakat to ponad 4k zł. Jeden miesiąc to 4k x 1000 = 4 mln a tych miesięcy jest kilka. Kilkanaście milionów zaoszczędzone a oni nie mają kasy? To gdzie ta kasa idzie to ministerstwa z powrotem? Od kiedy nasz resort ma 30 000 fuszy? Ciągłe dolewy, z dyżury takie, że w święta nie można się z rodziną spotkać, dziwne kontrole i rekontrole. Jak nie mają co robić w okręgach i ZC to zwolnić etat skoro nie ma dla niego roboty a nie wysyłać na kontrole.

A nie Bodnar nowym ministą został to trzeba poszerzyć departament dla skargowców bo teraz będą wszystkie skargi zasadne.
Odpowiedz
(14-12-2023, 18:47 )Rafal napisał(a): Niby najbardziej wykształcona służba mundurowa , a nie wiedzo co zrobić.. podpowiadam l4
Ojoj , obraził się bo nie dostanie nagrody i pójdzie na L4. Śmiało. Służba bez ciebie sobie poradzi ale za to ktos wpadnie na dolewe. Ojoj obrażalski , patrzcie państwo.
Odpowiedz
Panie administratorze proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie „plotki”, że rok 2024 jest ostatnim rokiem z komisją lekarską do emerytury, od 2025 zostaje jednorazowe odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu
Odpowiedz
Administratorze czy wiadomo coś o nagrodach dla f- szybu pracowników na święta?Kiełbasy przedwyborczej było ok 2 tysięcy na etat więc jakieś środki powinny zostać na grudzień...
Odpowiedz
Potwierdzam, że winnych służbach mają być nagrody. My jak zwykle dymani jesteśmy. Dlaczego związki nie potrafią w porę temu zaradzić? A nowa ministra bo nie pani, jeśli chce równouprawnienia to będzie nazywana ministra bez formy grzecznościowej PANI bo to mogłoby naruszyć jej feministyczny światopogląd.
Odpowiedz
Jeżeli atmosfera w służbie się nie poprawi to i 10000 zł podwyżki dla funkcjonariusza, jej nie uratuje, poprawi, naprawi jak kto woli. Podziały na lepszych i gorszych, oraz brak wzajemnego szacunku to zasługa naszych przełożonych i nas samych. Coraz bliżej luty. Pozdrawiam
Odpowiedz
Niby najbardziej wykształcona służba mundurowa , a nie wiedzo co zrobić.. podpowiadam l4
Odpowiedz
(13-12-2023, 21:53 )zosiasamosia napisał(a):
(11-12-2023, 17:04 )arecki5582@gmail.com napisał(a): Panowie nie kłóćcie się o nagrody i podwyżki. Nowy minister Adam B da Wam wszystko. Niektórzy nie pamiętają jaką politykę prowadził względem skazanych i f-szy. Myślę, że szybko się przekonacie. Dla przypomnienia 8 lat rządów PO.Ile podwyżek było i ile nagród? Brawo wyborcy. Jedno przesłanie tylko mi na myśl przychodzi cyt. ,, Miałeś chamie złoty róg. Ostał ci się jeno sznur ". Zapnijcie pasy. Będzie slalom gigant. Powodzenia.
A może po prostu przyszedł teraz czas aby inne grupy zawodowe też dostały podwyżki i nagrody? Nie tak tylko o sobie myśleć...
Tak posłowie i ich rodziny
Odpowiedz
(13-12-2023, 13:08 )rawablus napisał(a): Nagrody w wysokości 6 tyś. brutto na etat mają być wypłacone najpóźniej do 22 Grudnia.
 Po co takie głupoty wypisywać... Wiadomo ,że nagród nie będzie...
Odpowiedz
(13-12-2023, 21:53 )SłoikzRawicza napisał(a): Najbardziej wstrząsające w prezentacji podsekretarzy stanu w MS Pani Ministry Mari Ejchart- Dubois, jest to, że cyt: jedną z moich pierwszych decyzji na pewno będzie przywrócenie prawa do telefonów przez osoby pozbawione wolności częściej niż raz w tygodniu.

I żeby było jasne, wstrząsa mną nie to, że podopieczni Służby Więziennej będą dzwonić więcej razy lecz to, że dla Pani Ministry to właśnie jest najważniejsza sprawa do załatwienia w całym systemie więziennictwa. Tak jakby SW nie miała innych problemów. Tak jakby blisko 30 tys ludzi zatrudnionych w tej formacji nie borykało się dzień w dzień z kryzysem etatowym, lawinowo rosnącą liczbą nadgodzin, centralizacją władzy i wynikającym z tego ograniczeniami swobody kierowników jednostek, wypaleniem zawodowym czy po prostu łamaniem Prawa Pracy. NIE, PANI MINISTRA w pierwszych słowach pokazała całej formacji, kim i dla kogo, przede wszystkim, będzie pełniła swój urząd. Dla mnie i myślę, że wielu moich koleżanek i kolegów z formacji, oglądanie tego aktu, nie było triumfem praworządności, ale policzkiem, przedsmakiem jakiegoś rewanżyzmu, jakbyśmy jako formacja byli stroną, w tym trwającym od kilku lat w Polsce konflikcie. A przecież jesteśmy tylko wykonawcami prawa. Działamy na jego podstawie i w jego granicach. Apeluję do Pani Ministry Marii Ejchart-Dubois, do Pana Ministra Adama Bodnara i do Pana Premiera Donalda Tuska żeby pamiętali, że my funkcjonariusze do więziennictwa przyszliśmy z własnej woli, by służyć społeczeństwu (którego częścią są także nasi podopieczni. Tak, pamiętamy o tym). Apeluję o bardziej wyważoną gradację problemów. A przede wszystkim apeluję o dialog, tak ze stroną służbową, jak i stroną społeczną, czyli działającymi w naszej formacji związkami zawodowymi. Wysłuchajcie może tego, co mamy do powiedzenia na temat problemów służby, a dopiero potem składajcie deklaracje.

Z wyrazami szacunku Wiceprzewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ FiPW w ZK Rawicz Paweł Bodziński

Wszystkich którzy zgadzają się choć w części z powyższym apelem, proszę o udostępnianie i powielanie tegoż.
Wypowiedz tej pani już się rozeszła jak ciepłe bułeczki.  Skazani już też są podekscytowani i widać wśród nich wielkie nadzieje. My funkcjonariusze wiemy , że trzeba mocno uważać co się obiecuje złodziejowi , bo ta pani klepie co ma na języku , a potem MY będziemy siedzieć na wzmocnieniu jednostek dzień i noc. Już pytają od kiedy to wejdzie.
Odpowiedz
(13-12-2023, 22:06 )Szczęśliwy napisał(a): Jak chcecie nagrody na święta to najpierw zacznij pracować a nie lamentować śmieszny Polaczku bez honoru hahah tylko pieniądz się liczy u was sprzedajne chłopki papapa
Słuchaj artysto, tylko nie Polaczku,weź się lepiej za robotę ,może coś z nagrody się tobie skapnie.
Odpowiedz
Jak chcecie nagrody na święta to najpierw zacznij pracować a nie lamentować śmieszny Polaczku bez honoru hahah tylko pieniądz się liczy u was sprzedajne chłopki papapa
Odpowiedz
(11-12-2023, 17:04 )arecki5582@gmail.com napisał(a): Panowie nie kłóćcie się o nagrody i podwyżki. Nowy minister Adam B da Wam wszystko. Niektórzy nie pamiętają jaką politykę prowadził względem skazanych i f-szy. Myślę, że szybko się przekonacie. Dla przypomnienia 8 lat rządów PO.Ile podwyżek było i ile nagród? Brawo wyborcy. Jedno przesłanie tylko mi na myśl przychodzi cyt. ,, Miałeś chamie złoty róg. Ostał ci się jeno sznur ". Zapnijcie pasy. Będzie slalom gigant. Powodzenia.
A może po prostu przyszedł teraz czas aby inne grupy zawodowe też dostały podwyżki i nagrody? Nie tak tylko o sobie myśleć...
Odpowiedz
Najbardziej wstrząsające w prezentacji podsekretarzy stanu w MS Pani Ministry Mari Ejchart- Dubois, jest to, że cyt: jedną z moich pierwszych decyzji na pewno będzie przywrócenie prawa do telefonów przez osoby pozbawione wolności częściej niż raz w tygodniu.

I żeby było jasne, wstrząsa mną nie to, że podopieczni Służby Więziennej będą dzwonić więcej razy lecz to, że dla Pani Ministry to właśnie jest najważniejsza sprawa do załatwienia w całym systemie więziennictwa. Tak jakby SW nie miała innych problemów. Tak jakby blisko 30 tys ludzi zatrudnionych w tej formacji nie borykało się dzień w dzień z kryzysem etatowym, lawinowo rosnącą liczbą nadgodzin, centralizacją władzy i wynikającym z tego ograniczeniami swobody kierowników jednostek, wypaleniem zawodowym czy po prostu łamaniem Prawa Pracy. NIE, PANI MINISTRA w pierwszych słowach pokazała całej formacji, kim i dla kogo, przede wszystkim, będzie pełniła swój urząd. Dla mnie i myślę, że wielu moich koleżanek i kolegów z formacji, oglądanie tego aktu, nie było triumfem praworządności, ale policzkiem, przedsmakiem jakiegoś rewanżyzmu, jakbyśmy jako formacja byli stroną, w tym trwającym od kilku lat w Polsce konflikcie. A przecież jesteśmy tylko wykonawcami prawa. Działamy na jego podstawie i w jego granicach. Apeluję do Pani Ministry Marii Ejchart-Dubois, do Pana Ministra Adama Bodnara i do Pana Premiera Donalda Tuska żeby pamiętali, że my funkcjonariusze do więziennictwa przyszliśmy z własnej woli, by służyć społeczeństwu (którego częścią są także nasi podopieczni. Tak, pamiętamy o tym). Apeluję o bardziej wyważoną gradację problemów. A przede wszystkim apeluję o dialog, tak ze stroną służbową, jak i stroną społeczną, czyli działającymi w naszej formacji związkami zawodowymi. Wysłuchajcie może tego, co mamy do powiedzenia na temat problemów służby, a dopiero potem składajcie deklaracje.

Z wyrazami szacunku Wiceprzewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ FiPW w ZK Rawicz Paweł Bodziński

Wszystkich którzy zgadzają się choć w części z powyższym apelem, proszę o udostępnianie i powielanie tegoż.
Odpowiedz
Jedną z pierwszych decyzji Pani wiceminister będzie zwiększenie liczby telefonów dla osadzonych. Jak też można wywnioskować z konferencji nowe szefostwo w MS jest mocno powiązane z środowiskami broniącymi praw człowieka więc będzie więcej widzeń, sprzętów, spacerów itp.
Ciekawe tylko kto to będzie robił, jeżeli przy obecnych uprawnieniach osadzonych ciężko jest z tymi brakami kadrowymi je zapewnić.
Szkoda też, że nasze nowe szefostwo mówiąc o prawach człowieka ma na myśli tylko osadzonych, o swoich pracownikach nawet nie wspomnieli.
Odpowiedz
https://www.facebook.com/SolidarnoscSluz...145111799/
Odpowiedz
(12-12-2023, 18:30 )MdR napisał(a):
(12-12-2023, 11:25 )Jacek B napisał(a): I co pisowskie trole słychać wasze wycie znakomicie wygrał prawdziwy najlepszy premier w historii Polski. Płaczcie dalej mamieni podwyżkami pisowskimi dali podwyżkę 20% a ceny podnieśli 200%. Koniec tego szamba ???????



Czy zapoznałeś się z pomysłami nowego ministerstwa sprawiedliwości, i kto tu teraz będzie wył?
Żal mi takich ludzi jak ty
No to nie tajemnica ze PIS przegral przez budżetówkę - nauczycieli, mundurowych, prac cywilnych. Ludzie mieli dość. 7 mln głosów emerytow przy takiej frekwencji nie wystarczyło. 

Czy będzie lepiej nam za PO? Może trochę, gorzej raczej juz byc nie może. Szału nie należy się spodziewać. Pamietam ich poprzednie 8 lat, rownia pochyła, katastrofa. Waloryzacja w ustawie której nigdy nie wypłacono. Niemniej myślę że teraz zmądrzeli, glosy ktorymi wygrali, szybko mogą zwrócić się przeciwko nim. Czy coś sie zmieni będzie widac juz po paru tygodniach.

BTW w policji szykuje się rekordowa fala odejść. Wakaty mają siegac prawie 20%. Dane z rana. I co? 12,3 % ma ludzi zatrzymać? Dalsze oszustwa na cywilu, okradanie z dodatków, nagród?
Lata temu znalazy się pieniądze na lekarzy, teraz będą musieli znaleźć je na budżetówkę. Inaczej następne wybory wygra ten kto zapewni godne finansowanie tej sfery.
Odpowiedz
Kolego słyszałeś co proponuje nowe ministerstwo sprawiedliwości, zobaczymy kto teraz wył będzie ?
Odpowiedz
(12-12-2023, 18:30 )MdR napisał(a):
(12-12-2023, 11:25 )Jacek B napisał(a): I co pisowskie trole słychać wasze wycie znakomicie wygrał prawdziwy najlepszy premier w historii Polski. Płaczcie dalej mamieni podwyżkami pisowskimi dali podwyżkę 20% a ceny podnieśli 200%. Koniec tego szamba ???????

No to nie tajemnica ze PIS przegral przez budżetówkę - nauczycieli, mundurowych, prac cywilnych. Ludzie mieli dość. 7 mln głosów emerytow przy takiej frekwencji nie wystarczyło. 

Czy będzie lepiej nam za PO? Może trochę, gorzej raczej juz byc nie może. Szału nie należy się spodziewać. Pamietam ich poprzednie 8 lat, rownia pochyła, katastrofa. Waloryzacja w ustawie której nigdy nie wypłacono. Niemniej myślę że teraz zmądrzeli, glosy ktorymi wygrali, szybko mogą zwrócić się przeciwko nim. Czy coś sie zmieni będzie widac juz po paru tygodniach.

BTW w policji szykuje się rekordowa fala odejść. Wakaty mają siegac prawie 20%. Dane z rana. I co? 12,3 % ma ludzi zatrzymać? Dalsze oszustwa na cywilu, okradanie z dodatków, nagród?
Lata temu znalazy się pieniądze na lekarzy, teraz będą musieli znaleźć je na budżetówkę. Inaczej następne wybory wygra ten kto zapewni godne finansowanie tej sfery.
Odpowiedz
Panie Administratorze, mamy nowy rząd więc czas najwyższy poinformować Ministra Sprawiedliwości o wotum nieufności wobec Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Dwa razy Związki próbowały ale wygrywało kolesiostwo. Czy będzie na tyle odwagi w naszej organizacji i jej Zarządzie? Nie oczekuję odpowiedzi a działań. Pozdrawiam.
Odpowiedz
(13-12-2023, 0:55 )Cywil87 napisał(a):
(12-12-2023, 13:24 )Rafal napisał(a):
(12-12-2023, 10:43 )Sebastian1979 napisał(a): Podział nagród na święta w 2023.

- O% L-4 = 100 % nagrody
-od O do 15 L-4 =50 % nagrody
-pow 15 L-4 = 0% nagrody.
Do 15 dni l-4 100% ...od 15 do 30 50% nagrody....powyżej 30 dni 0% nagrody .Jak w tamtym roku kolego
 
Jakie nagrody??? 
Jakby nie patrzeć na L4 na tą chwilę wszyscy tyle samo dostaną-  0.

A co ty opowiadasz, ja od 15 lat ani dnia na L4
Odpowiedz
Nagrody w wysokości 6 tyś. brutto na etat mają być wypłacone najpóźniej do 22 Grudnia.
Odpowiedz