(10-02-2022, 20:25 )tomi napisał(a): Komunikat po spotkaniu?????? O co kaman???? Totalny bełkot.
Co racja to racja...
A co z podwyzka dla pracownikow cywilnych?O nich juz nie pamietali na spotkaniu?Jaka kwota jest przewidziana na etat cywilny?Czy beda odblokowane awanse cywili?
Odpowiedz
Miałem 20 Marca dostać wysługi 130zł ale nie dostanę bo mam 5,5 roku cywila. Zamiast dostać 130zł wysługi z SW i podwyżki obiecanej 500zł + ewentualnie wysługi z cywila XXzł dostanę 500zł. Czyli z obiecanej podwyżki 500zł dostanę 370zł. Dziękuje Czesław. Można wycofać papiery z kadr odnośnie poprzedniego zatrudnienia? Jeśli je zostawię to w prosty sposób na tym stracę...
Odpowiedz
Mam pytanie. Jeżeli cała budżetówka dostała około 270 zł podwyżki plus mam 10 lat cywila to ile realnie dostanę podwyżki wynikającej bezpośrednio z ustawy modernizacyjnej?
Odpowiedz
Panie administrator
Proszę o to by osoby będące na spotkaniu uzasadniły swoją zgodę na to wspólne stanowisko

Ja uważam to za porażkę
Jak można okresy zatrudnienia mieć uwzględniane w dodatku sluzbowym, nawet w jego oddzielnej części

Nie ma wyjaśnienia co do sposobu naliczania i przyznawania

Te podane średnie kwoty są już z cywilem czy przed jego doliczeniem?
Odpowiedz
Komunikat po spotkaniu?????? O co kaman???? Totalny bełkot.
Odpowiedz
W MSWiA rozporządzenie dotyczace podwyżki podpisane i ukazane w dzienniku ustaw. Za chwile moga mieć pieniądze na koncie. U nas od spotkania do spotkania. Żenada! Dalej nic nie wiadomo i jeszcze chca skroić na cywila!
Odpowiedz
(09-02-2022, 23:14 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Nie chcę wyjść na przemądrzałego, ale powiem co powinniśmy zrobić. Ministerstwo Sprawiedliwości na spółkę z CZSW chce nas oszukać. Akurat na to, że chcą dać część podwyżki do dodatku to nic nie możemy zrobić za bardzo, poza protestami, naszymi własnymi bo Związek jak widać już się na to zgodził... Ale gdyby chcieli dać, tak jak są plany, jednym do dodatku albo innego składnika uposażenia, więcej a drugim mniej,  to już będzie oszustwo- Nie mają pieniędzy na stażowe a chcą udać że dają... Mamy następujące zupełnie legalne formy zaprotestowania bez oglądania się na Związki..:
1. Wysłać że dwadzieścia tysięcy listow do Premiera Morawieckiego, albo najlepiej Ministra J. Kaczynskiego i opisać mechanizm oszustwa które planuje ministerstwo sprawiedliwości z CZSW,
2. Powiadomić o wszystkim media opozycyjne, np. Gazetę Wyborczą- oni są bardzo chętni na wierszówki i takiego tematu żeby w Ziobrę uderzyć nie przepuszczą...
Może nie powstrzymamy decydentów przed oszustwem finansowym jakie planują, ale myślę że jak się zrobi szum, to kilku cwaniaków może że stołków polecieć, a jak wiadomo tego się na pewno boją....

Listy do Morawieckiego i Kaczyńskiego? Kpisz sobie? I co? Morawiecki napiszę tweeta, że nic o tym nie wiedział i zajmie się ta sprawą?! Po czym nos jeszcze bardziej mu urośnie i natychmiast zapomni o tym tweecie?! Jak Wos twierdził, że nic nie wie o likwidacji jednostek to też mu uwierzyłeś? Dorośnij! Władza jest teraz taka, że nie ma konsultacji tylko pada pomysł ministerstwa, choćby najbardziej niedorzeczny i nie ma dyskusji, CZ na too przedstawić plan jak to będzie zrobione. Tak jest przy likwidacji jednostek, tak samo jest z podwyżkami. Badziewiacyu obiecali podwyżki jak dla wszystkich mundurowych, obiecali też wysługę, ale już nie pomyśleli skąd wziąć na to pieniądze. Tak więc SW ma środki na podwyżkę od stycznia, ale na podwyżkę stażu brakuje dla SW 60mln. (Tak na marginesie to mniej niż Sasin przewalił na wybory, które się nie odbyły) Woś wydaje więc polecenie generałowi, że ma znaleźć sposób. I generał znajduje sposób taki, jaki znalazł.
Odpowiedz
Z okazji dnia święta SW żadnych nagród nie dali. Takie to dla nich święto
Odpowiedz
(10-02-2022, 10:49 )toyboy napisał(a):
(09-02-2022, 23:14 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Nie chcę wyjść na przemądrzałego, ale powiem co powinniśmy zrobić. Ministerstwo Sprawiedliwości na spółkę z CZSW chce nas oszukać. Akurat na to, że chcą dać część podwyżki do dodatku to nic nie możemy zrobić za bardzo, poza protestami, naszymi własnymi bo Związek jak widać już się na to zgodził... Ale gdyby chcieli dać, tak jak są plany, jednym do dodatku albo innego składnika uposażenia, więcej a drugim mniej,  to już będzie oszustwo- Nie mają pieniędzy na stażowe a chcą udać że dają... Mamy następujące zupełnie legalne formy zaprotestowania bez oglądania się na Związki..:
1. Wysłać że dwadzieścia tysięcy listow do Premiera Morawieckiego, albo najlepiej Ministra J. Kaczynskiego i opisać mechanizm oszustwa które planuje ministerstwo sprawiedliwości z CZSW,
2. Powiadomić o wszystkim media opozycyjne, np. Gazetę Wyborczą- oni są bardzo chętni na wierszówki i takiego tematu żeby w Ziobrę uderzyć nie przepuszczą...
Może nie powstrzymamy decydentów przed oszustwem finansowym jakie planują, ale myślę że jak się zrobi szum, to kilku cwaniaków może że stołków polecieć, a jak wiadomo tego się na pewno boją....
  POMYSŁ OK. POPROSZĘ O  ADRES  DO PANA MATEUSZA
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, ale. Ujazdowskie 1/3 Warszawa

Wszystko jest w internecie
Odpowiedz
Podwyżki podwyżkami, a kiedy zostaną rozwiązane prawdziwe problemy? Dołożenie f-szy do zmiany, nie ucinanie godzin, możliwość wybierania nadgodzin jak kiedyś w wybranym przez siebie okresie, rozwiązanie problemów telefonów na zamku i sledczaku (50% roboty oddziałowego), brak odpowiedzialności za samobójstwo osadzonego?
Odpowiedz
(10-02-2022, 14:35 )JeszczeTrochę napisał(a): Witam. Bez urazy dla kolegów z dolnośląskiego ale mamy absurdów ciąg dalszy. Jednostki że starego okręgu opolskiego zaczęły delegować f-szy do"pozyskanych jednostek" dawnego okręgu wrocławskiego. Tylko co to ma na celu? Chyba tylko tyle żeby wycisnąć resztki zdrowia z tych którzy zostają na miejscu. U nas braki kadrowe na chwilę obecną - 11 f-szy no i jeszcze kilku będzie oddelegowane. Brawo. A namawiali choć z nami na emke a ja głupi jeszcze rok chce przerobić. Głupi nigdy się nie nauczy... pozdrawiam wszystkich oprócz miłościwie panującego


U nas w jednostce oficerowie przełożeni, gdzie słowo oficerskie jest święte powiedzieli nam wszystkim, że żadnych zmian dotyczących funkcjonariuszą pełniących służbę z osadzonymi nic się nie zmieni. Tylko zmienią system pracy w administracji. Tak wygląda słowo oficera Służby Więziennej......Nic niewarte.
Odpowiedz
Czy udało się komuś uzyskać świadczenie z Generali za potrącone z wynagrodzenia 20 % za czas izolacji domowej bez wystawionego L-4?
Odpowiedz
(10-02-2022, 11:31 )Funkcjonariusz777 napisał(a):
(10-02-2022, 8:51 )Książkowymol napisał(a): Dzień dobry. Panie administratorze na jakim etapie są nasze podwyżki. Kiedy je otrzymamy? Nie słychać o żadnych ustaleniach, rozporządzeniach. Odnosi się wrażenie , że celowo są opóźniane, tylko jaki cel temu przyświeca. W całej Polsce baaardzo dużo funkcjonariuszy odeszło bądź odejdzie na emerytury. Może to powód by zapłacić tylko tym co pozostaną. Proszę o odpowiedź.

Kolego  oczywiście że celowo jest to wszystko opóźniane.
Po mojemu obracają naszym niemałymi pieniążkami na podwyżki bo nie mają niestety na stażowe. Jeszcze ze 2-3 miesiące przeciągania i uzbierają. No a jeżeli chodzi o wszystkich którzy odchodzą lub odeszli w tym roku to spalbym raczej spokojnie. Jest to już zapisane że podwyżki mają być od 01.01.2022 z późniejszym wyrównaniem. Wszystkie służby tak dostaną bądź już dostały.
  

A kto miałby obracać naszymi pieniędzmi niby i jak? Grać na giełdzie czy bitcoiny kupować? Jak już funkcjonariusz coś wymyśli to boki zrywać.
Odpowiedz
(10-02-2022, 14:20 )Człowiek z lasu napisał(a):
(10-02-2022, 10:36 )Administrator napisał(a):
(10-02-2022, 8:51 )Książkowymol napisał(a): Dzień dobry. Panie administratorze na jakim etapie są nasze podwyżki. Kiedy je otrzymamy? Nie słychać o żadnych ustaleniach, rozporządzeniach. Odnosi się wrażenie , że celowo są opóźniane, tylko jaki cel temu przyświeca. W całej Polsce baaardzo dużo funkcjonariuszy odeszło bądź odejdzie na emerytury. Może to powód by zapłacić tylko tym co pozostaną. Proszę o odpowiedź.



W dniu dzisiejszym odbędzie się kolejne spotkanie zespołu Zespołu do spraw rozpatrzenia postulatów dotyczących Służby Więziennej zgłaszanych przez Związki Zawodowe w związku z podwyżkami. Po spotkaniu będzie komunikat.

A kiedy następne spotkanie?

Spokojnie Smile
Na dzisiejszym ustalą termin kolejnego spotkania Smile
Odpowiedz
(10-02-2022, 14:35 )JeszczeTrochę napisał(a): Witam. Bez urazy dla kolegów z dolnośląskiego ale mamy absurdów ciąg dalszy. Jednostki że starego okręgu opolskiego zaczęły delegować f-szy do"pozyskanych jednostek" dawnego okręgu wrocławskiego. Tylko co to ma na celu? Chyba tylko tyle żeby wycisnąć resztki zdrowia z tych którzy zostają na miejscu. U nas braki kadrowe na chwilę obecną - 11 f-szy no i jeszcze kilku będzie oddelegowane. Brawo. A namawiali choć z nami na emke a ja głupi jeszcze rok chce przerobić. Głupi nigdy się nie nauczy... pozdrawiam wszystkich oprócz miłościwie panującego
Połasiłeś się na 2.6 % za rok. A jeśli byś odchodzi na początku 2021 pewnie byś jeszcze dodatek na odejście dostał. Chytry dwa razy traci. A po drugie, nieważne ile a jak długo bierzesz emeryturę. Zacznijcie wreszcie to rozumieć , że zdrowia nie przeliczycie na pieniądze.Pozdro
Odpowiedz
Witam. Bez urazy dla kolegów z dolnośląskiego ale mamy absurdów ciąg dalszy. Jednostki że starego okręgu opolskiego zaczęły delegować f-szy do"pozyskanych jednostek" dawnego okręgu wrocławskiego. Tylko co to ma na celu? Chyba tylko tyle żeby wycisnąć resztki zdrowia z tych którzy zostają na miejscu. U nas braki kadrowe na chwilę obecną - 11 f-szy no i jeszcze kilku będzie oddelegowane. Brawo. A namawiali choć z nami na emke a ja głupi jeszcze rok chce przerobić. Głupi nigdy się nie nauczy... pozdrawiam wszystkich oprócz miłościwie panującego
Odpowiedz
(10-02-2022, 10:36 )Administrator napisał(a):
(10-02-2022, 8:51 )Książkowymol napisał(a): Dzień dobry. Panie administratorze na jakim etapie są nasze podwyżki. Kiedy je otrzymamy? Nie słychać o żadnych ustaleniach, rozporządzeniach. Odnosi się wrażenie , że celowo są opóźniane, tylko jaki cel temu przyświeca. W całej Polsce baaardzo dużo funkcjonariuszy odeszło bądź odejdzie na emerytury. Może to powód by zapłacić tylko tym co pozostaną. Proszę o odpowiedź.



W dniu dzisiejszym odbędzie się kolejne spotkanie zespołu Zespołu do spraw rozpatrzenia postulatów dotyczących Służby Więziennej zgłaszanych przez Związki Zawodowe w związku z podwyżkami. Po spotkaniu będzie komunikat.

A kiedy następne spotkanie?
Odpowiedz
(10-02-2022, 10:36 )Administrator napisał(a):
(10-02-2022, 8:51 )Książkowymol napisał(a): Dzień dobry. Panie administratorze na jakim etapie są nasze podwyżki. Kiedy je otrzymamy? Nie słychać o żadnych ustaleniach, rozporządzeniach. Odnosi się wrażenie , że celowo są opóźniane, tylko jaki cel temu przyświeca. W całej Polsce baaardzo dużo funkcjonariuszy odeszło bądź odejdzie na emerytury. Może to powód by zapłacić tylko tym co pozostaną. Proszę o odpowiedź.

W dniu dzisiejszym odbędzie się kolejne spotkanie zespołu Zespołu do spraw rozpatrzenia postulatów dotyczących Służby Więziennej zgłaszanych przez Związki Zawodowe w związku z podwyżkami. Po spotkaniu będzie komunikat.
A potem kolejne...i kolejne....i znów kolejne
Odpowiedz
(09-02-2022, 23:14 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Nie chcę wyjść na przemądrzałego, ale powiem co powinniśmy zrobić. Ministerstwo Sprawiedliwości na spółkę z CZSW chce nas oszukać. Akurat na to, że chcą dać część podwyżki do dodatku to nic nie możemy zrobić za bardzo, poza protestami, naszymi własnymi bo Związek jak widać już się na to zgodził... Ale gdyby chcieli dać, tak jak są plany, jednym do dodatku albo innego składnika uposażenia, więcej a drugim mniej,  to już będzie oszustwo- Nie mają pieniędzy na stażowe a chcą udać że dają... Mamy następujące zupełnie legalne formy zaprotestowania bez oglądania się na Związki..:
1. Wysłać że dwadzieścia tysięcy listow do Premiera Morawieckiego, albo najlepiej Ministra J. Kaczynskiego i opisać mechanizm oszustwa które planuje ministerstwo sprawiedliwości z CZSW,
2. Powiadomić o wszystkim media opozycyjne, np. Gazetę Wyborczą- oni są bardzo chętni na wierszówki i takiego tematu żeby w Ziobrę uderzyć nie przepuszczą...
Może nie powstrzymamy decydentów przed oszustwem finansowym jakie planują, ale myślę że jak się zrobi szum, to kilku cwaniaków może że stołków polecieć, a jak wiadomo tego się na pewno boją....

Dokładnie jak mówisz .
Odpowiedz
(10-02-2022, 8:51 )Książkowymol napisał(a): Dzień dobry. Panie administratorze na jakim etapie są nasze podwyżki. Kiedy je otrzymamy? Nie słychać o żadnych ustaleniach, rozporządzeniach. Odnosi się wrażenie , że celowo są opóźniane, tylko jaki cel temu przyświeca. W całej Polsce baaardzo dużo funkcjonariuszy odeszło bądź odejdzie na emerytury. Może to powód by zapłacić tylko tym co pozostaną. Proszę o odpowiedź.

Kolego  oczywiście że celowo jest to wszystko opóźniane.
Po mojemu obracają naszym niemałymi pieniążkami na podwyżki bo nie mają niestety na stażowe. Jeszcze ze 2-3 miesiące przeciągania i uzbierają. No a jeżeli chodzi o wszystkich którzy odchodzą lub odeszli w tym roku to spalbym raczej spokojnie. Jest to już zapisane że podwyżki mają być od 01.01.2022 z późniejszym wyrównaniem. Wszystkie służby tak dostaną bądź już dostały.
Odpowiedz
(09-02-2022, 18:52 )szfager napisał(a):
(08-02-2022, 20:18 )Robin Łoodź napisał(a):
(08-02-2022, 13:17 )Mirosław Klose napisał(a):
(07-02-2022, 20:21 )szfager napisał(a): A gdzie się podział kłamca z centrum- ,,blender"?       
- chyba się wyMiksował Wink
Blender z Carycą się teraz prowadza na L4 ..
Karma jednak wraca do tych co notorycznie kłamią i widzą tylko czubek własnego nosa.

Trzeba chyba napisać do Najwyższej Izby Kontroli i poinformować o tych udanych inwestycjach. 

Teraz razem rozmyślają o tym jak wydali 22 miliony złotych z kieszeni podatnika na budowlany bubel, który nadaje się do rozbiórki. Inwestycja tak samo udana jak zakup respiratorów i wybory kopertowe.
Jak na L4 to premii w lutym nie dostaną bidulki ale może firmę budowlaną otworzą, mur na granicy trzeba budować, najlepiej ten odcinek w puszczy białowieskiej przynajmniej nie będzie widać jak spier**lą ?
Odpowiedz
(09-02-2022, 22:45 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(09-02-2022, 15:27 )Człowiek z lasu napisał(a): Coś admin dużo wpisów nie ukazuje pomimo, że nie naruszaja regulaminu.

Ludzie mówią prawdę o ZG....to się wpisy nie ukazują !

Szczególna cenzura dotyczy Pana Jarosława Ćmiela. 
Pod ochronką jest ten Pan czy co ?
Odpowiedz
(09-02-2022, 23:14 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Nie chcę wyjść na przemądrzałego, ale powiem co powinniśmy zrobić. Ministerstwo Sprawiedliwości na spółkę z CZSW chce nas oszukać. Akurat na to, że chcą dać część podwyżki do dodatku to nic nie możemy zrobić za bardzo, poza protestami, naszymi własnymi bo Związek jak widać już się na to zgodził... Ale gdyby chcieli dać, tak jak są plany, jednym do dodatku albo innego składnika uposażenia, więcej a drugim mniej,  to już będzie oszustwo- Nie mają pieniędzy na stażowe a chcą udać że dają... Mamy następujące zupełnie legalne formy zaprotestowania bez oglądania się na Związki..:
1. Wysłać że dwadzieścia tysięcy listow do Premiera Morawieckiego, albo najlepiej Ministra J. Kaczynskiego i opisać mechanizm oszustwa które planuje ministerstwo sprawiedliwości z CZSW,
2. Powiadomić o wszystkim media opozycyjne, np. Gazetę Wyborczą- oni są bardzo chętni na wierszówki i takiego tematu żeby w Ziobrę uderzyć nie przepuszczą...
Może nie powstrzymamy decydentów przed oszustwem finansowym jakie planują, ale myślę że jak się zrobi szum, to kilku cwaniaków może że stołków polecieć, a jak wiadomo tego się na pewno boją....
  POMYSŁ OK. POPROSZĘ O  ADRES  DO PANA MATEUSZA
Odpowiedz
(10-02-2022, 8:51 )Książkowymol napisał(a): Dzień dobry. Panie administratorze na jakim etapie są nasze podwyżki. Kiedy je otrzymamy? Nie słychać o żadnych ustaleniach, rozporządzeniach. Odnosi się wrażenie , że celowo są opóźniane, tylko jaki cel temu przyświeca. W całej Polsce baaardzo dużo funkcjonariuszy odeszło bądź odejdzie na emerytury. Może to powód by zapłacić tylko tym co pozostaną. Proszę o odpowiedź.

W dniu dzisiejszym odbędzie się kolejne spotkanie zespołu Zespołu do spraw rozpatrzenia postulatów dotyczących Służby Więziennej zgłaszanych przez Związki Zawodowe w związku z podwyżkami. Po spotkaniu będzie komunikat.
Odpowiedz
Dzień dobry. Panie administratorze na jakim etapie są nasze podwyżki. Kiedy je otrzymamy? Nie słychać o żadnych ustaleniach, rozporządzeniach. Odnosi się wrażenie , że celowo są opóźniane, tylko jaki cel temu przyświeca. W całej Polsce baaardzo dużo funkcjonariuszy odeszło bądź odejdzie na emerytury. Może to powód by zapłacić tylko tym co pozostaną. Proszę o odpowiedź.
Odpowiedz
Nie chcę wyjść na przemądrzałego, ale powiem co powinniśmy zrobić. Ministerstwo Sprawiedliwości na spółkę z CZSW chce nas oszukać. Akurat na to, że chcą dać część podwyżki do dodatku to nic nie możemy zrobić za bardzo, poza protestami, naszymi własnymi bo Związek jak widać już się na to zgodził... Ale gdyby chcieli dać, tak jak są plany, jednym do dodatku albo innego składnika uposażenia, więcej a drugim mniej, to już będzie oszustwo- Nie mają pieniędzy na stażowe a chcą udać że dają... Mamy następujące zupełnie legalne formy zaprotestowania bez oglądania się na Związki..:
1. Wysłać że dwadzieścia tysięcy listow do Premiera Morawieckiego, albo najlepiej Ministra J. Kaczynskiego i opisać mechanizm oszustwa które planuje ministerstwo sprawiedliwości z CZSW,
2. Powiadomić o wszystkim media opozycyjne, np. Gazetę Wyborczą- oni są bardzo chętni na wierszówki i takiego tematu żeby w Ziobrę uderzyć nie przepuszczą...
Może nie powstrzymamy decydentów przed oszustwem finansowym jakie planują, ale myślę że jak się zrobi szum, to kilku cwaniaków może że stołków polecieć, a jak wiadomo tego się na pewno boją....
Odpowiedz
(09-02-2022, 10:42 )Jacek B napisał(a):
(09-02-2022, 8:46 )Marmurowy napisał(a):
(08-02-2022, 20:24 )Amarena napisał(a):
(08-02-2022, 10:13 )Jacek B napisał(a):
(07-02-2022, 13:47 )konradissimus napisał(a): I to jest kwintesencja.
Co za głupoty tu wypisujesz kto teraz o zdrowych zmysłach do emerytury pracuje, teraz się idzie na L-4 i tak nikt Ci nic nie da na odejście a jeden dzień urlopu to około 280zł Wink
Przy jakich zarobkach jest 280 zł za dzień urlopu ?
Przy dyrektorskich. Oczywiście ktoś sobie źle policzył jak to często bywa. Uznał, że jak robi na zmianie 12h to mu się liczy za dzień urlopu 12h x powiedzmy 20zl. Zapomniał tylko, że te 12h to 1,5 dnia urlopu a nie 1 dzień ?
Widać rozumem was bozia nie obdarzyła doczytaj dopytaj urlop inaczej się przelicza to nie nadgodzin Wink

Naprawdę chyba nie ma nic prostszego jak ekwiwalent za urlop. 

Ekwiwalent pieniężny za 1 dzień niewykorzystanego urlopu
wypoczynkowego lub dodatkowego ustala się w wysokości 1/21 miesięcznego
uposażenia zasadniczego, wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnego na
ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym.
Odpowiedz
(09-02-2022, 15:27 )Człowiek z lasu napisał(a): Coś admin dużo wpisów nie ukazuje pomimo, że nie naruszaja regulaminu.

Ludzie mówią prawdę o ZG....to się wpisy nie ukazują !
Odpowiedz
(09-02-2022, 14:26 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(09-02-2022, 11:03 )Administrator napisał(a):
(09-02-2022, 10:54 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze gdzie moje wpisy !???

Skoro się nie ukazały to znaczy, że naruszyły zasady Regulaminy Księgi Gości.
Prosze mi napisać w krórym momencie naruszyłem i jaki punkt regulaminu?

Nawet sam Pan Administrator nie wie który punkt to ma być !!! Wytknęłem tylko prawdę o ZG ...a tu ban ze stony Administratora ?tak prawda w oczy kole !!! nikogo nie obraziłem, nikomu nie ubliżyłem, nie używałem niecenzuralnych słów !!! Proszę konkretnie, który punkt naruszyłem?
Odpowiedz
(09-02-2022, 10:58 )Administrator napisał(a):
(08-02-2022, 22:54 )konradissimus napisał(a):
(08-02-2022, 20:36 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(07-02-2022, 8:03 )toyboy napisał(a):
(06-02-2022, 12:32 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Ze spotkania są takie wnioski, że tak jak napisał przewodniczący Tuła w liście, w ostatnim akapicie, że część podwyżki wchodzi w dodatek służbowy. Pozostałe służby dostają do stopnia. Co to oznacza? Ano to, że jak będą regulować wysokość dodatków służbowych dla funkcjonariuszy ze stażem powyżej 15 lat, to inne służby dostaną, a wtedy okaże się że nasze dodatki już spełniają warunki regulacji albo dostaniemy mniej iż inni... Funkcjonariusze SW zawsze w d.pe bici... a Związki zamiast walczyć to listy piszą, w których na to się godzą... takie to związki, ale nic dziwnego, skoro emeryt jest przewodniczącym


 DOKŁADNIE TAK JAK KOLEGA NAPISAŁ  NIC DODAĆ NIC UJĄĆ

a teraz widzę kolejny list NSZZSWIPW... teraz napisali, że Solidaność ich kłamliwie oskarża. Przecież związek sam w komunikacie po spotkaniu napisał, że rozporządzenie płacowe będzie uwzględniało funkcjonariuszy ukaranych, tak aby po zatarciu kary dostali wyrównanie podwyżki i że jest to postulat związków, tak to chyba trzeba rozumieć? Więc jeżeli postulują uwzględnienie ukaranych po zatarciu kary to znaczy chyba, że  już zgodzili się z tym , że podwyżka idzie do dodatku? Inaczej chyba by to nie miało sensu? Jeżeli postulują coś takiego to się godzą, że podwyżka idzie do dodatku..Czy przewodniczący i związek wiedzą co wypisują w komunikatach czy sami nie wiedzą co? Moim zdaniem tak to sami się zdradzili, Solidarność nie była tu potrzebna

Też tak ten komunikat odebrałem.

Nie wiem do, którego komunikatu Pan się odnosi, ale w komunikacie Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa po spotkaniu zespołu do spraw rozpatrzenia postulatów dotyczących Służby Więziennej zgłaszanych przez Związki Zawodowe, które odbyło się 4 lutego 2022 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości nie ma mowy o tym, że "...rozporządzenie płacowe będzie uwzględniało funkcjonariuszy ukaranych, tak aby po zatarciu kary dostali wyrównanie podwyżki i że jest to postulat związków". Stanowisko NSZZFiPW, które zostało przedstawione jest niezmienne i zostało one wyrażone Uchwałą Zarządu Głównego NSZZFiPW  więc przekazywanie jakichkolwiek informacji o rzekomej zgodzie naszego Związku na propozycje strony służbowej jest po prostu kłamstwem i bardzo nieuczciwe. Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW odniósł się jedynie do projektu rozporządzenia dotyczącego reformy dodatku służbowego w celu zahamowanie odpływu doświadczonej kadry (tzw. dodatek progresywny) oraz dodatku za wysługę lat (m.in. aby był podnoszony corocznie). W komunikacie jest jasno napisane, że strona społeczna uczestnicząca w spotkaniu podtrzymała swoje stanowisko w kwestii wprowadzenia podwyżek zaproponowanych przez kierownictwo MS jak i CZSW.

Panie Administratorze, moim zdaniem ma Pan bardzo profesjonalne wpisy, ale proszę przeczytać przedostatnie zdanie z komunikatu z dnia 4 lutego b.r który podpisał Przewodniczący.. Chodzi o zdanie, że w rozporządzeniu ma być zawarty zapis o realizacji podwyżki po Starciu kary.. jasno z tego zdania wynika, że związki dążyły żeby taki zapis był ergo zgodziły się na podwyżkę do dodatku. Inaczej takiego zapisu w ogóle by się nie domagały. Chyba że związki obecnie są rzecznikiem strony służbowej i wyjaśniają co strona służbowa czy ministerialna ma zamiar zrobić...ale chyba to nie jest rola Związku.
Odpowiedz
Syn f-sza z ZK Uherce Min miał wypadek, może ktoś z Was chciałby wspomóc.  https://www.siepomaga.pl/kacper-jaremczu...f-7Wb3efHM
Odpowiedz
(08-02-2022, 19:24 )anton napisał(a):
(08-02-2022, 14:33 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Gdzie te premię 8????

Trzy sekundowa pochwała wzrokowa!!!

To był tylko sarkazm hihi
Odpowiedz
(09-02-2022, 14:26 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(09-02-2022, 11:03 )Administrator napisał(a):
(09-02-2022, 10:54 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze gdzie moje wpisy !???

Skoro się nie ukazały to znaczy, że naruszyły zasady Regulaminy Księgi Gości.
Prosze mi napisać w krórym momencie naruszyłem i jaki punkt regulaminu?
Nie irytuj się, szkoda nerwów. 15 osób na okrągło tu coś zamieszcza. Ta księga nie ma znaczenia dla czegokolwiek. Nie warto tu rozmawiać. Komunistyczne zasady cenzurowania zakończą tę księgę, tak jak kończy się Związek NSZZFiPW. Lata temu wszyscy apelowali o większe zaangażowanie władz związku , a teraz jak Solidarność się pojawiła to przebudzili się z ręką w nocniku.
Odpowiedz
Sluzba leci na ry....j idę na emeryturę i dziękuję kol.za pomoc i wsparcie . Kto może niech dotrwa . Ja idę za 5 miesięcy latem a czemu latem domyślacie się się pewnie bo muszę . Pozdrawiam . Panie admin . Masz Pan ciężka robotę. Jak co idę bez komisji wrazie buntów dzwonić nauczę .
Odpowiedz
Dzień Dobry ! Chciałem zapytać kiedy II tura ngród będzie wypłacana zgodnie z planem miało być 8.02.2022, była mowa o kwocie 2270zł brutto ? Czy CZSW zapomniał ?
Odpowiedz
(08-02-2022, 20:18 )Robin Łoodź napisał(a):
(08-02-2022, 13:17 )Mirosław Klose napisał(a):
(07-02-2022, 20:21 )szfager napisał(a): A gdzie się podział kłamca z centrum- ,,blender"?       
- chyba się wyMiksował Wink
Blender z Carycą się teraz prowadza na L4 ..
Karma jednak wraca do tych co notorycznie kłamią i widzą tylko czubek własnego nosa.

Teraz razem rozmyślają o tym jak wydali 22 miliony złotych z kieszeni podatnika na budowlany bubel, który nadaje się do rozbiórki. Inwestycja tak samo udana jak zakup respiratorów i wybory kopertowe.
Jak na L4 to premii w lutym nie dostaną bidulki ale może firmę budowlaną otworzą, mur na granicy trzeba budować, najlepiej ten odcinek w puszczy białowieskiej przynajmniej nie będzie widać jak spier**lą ?
Odpowiedz
(09-02-2022, 14:26 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(09-02-2022, 11:03 )Administrator napisał(a):
(09-02-2022, 10:54 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze gdzie moje wpisy !???

Skoro się nie ukazały to znaczy, że naruszyły zasady Regulaminy Księgi Gości.
Prosze mi napisać w krórym momencie naruszyłem i jaki punkt regulaminu?

Musisz kolego przywyknąć do tego że Administrator nie da zrobić krzywdy swoim. Widocznie Twój wpis niepochlebnie opisywał związek lub jego działaczy. Taka tu panuje ideologia. Możesz o nas mówić dobrze albo wcale. Na Księdze Gości nie możesz mówić tego co Cię boli albo wykazywać ułomności związku. Możesz tylko chwalić. Taka tu wolność słowa.
Odpowiedz
(09-02-2022, 10:42 )Jacek B napisał(a):
(09-02-2022, 8:46 )Marmurowy napisał(a):
(08-02-2022, 20:24 )Amarena napisał(a):
(08-02-2022, 10:13 )Jacek B napisał(a):
(07-02-2022, 13:47 )konradissimus napisał(a): I to jest kwintesencja.
Co za głupoty tu wypisujesz kto teraz o zdrowych zmysłach do emerytury pracuje, teraz się idzie na L-4 i tak nikt Ci nic nie da na odejście a jeden dzień urlopu to około 280zł Wink
Przy jakich zarobkach jest 280 zł za dzień urlopu ?
Przy dyrektorskich. Oczywiście ktoś sobie źle policzył jak to często bywa. Uznał, że jak robi na zmianie 12h to mu się liczy za dzień urlopu 12h x powiedzmy 20zl. Zapomniał tylko, że te 12h to 1,5 dnia urlopu a nie 1 dzień ?
Widać rozumem was bozia nie obdarzyła doczytaj dopytaj urlop inaczej się przelicza to nie nadgodzin Wink

Ustawa o SW Art. 151 ust. 2 = Ekwiwalent pieniężny za 1 dzień niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego lub dodatkowego ustala się w wysokości 1/21 miesięcznego uposażenia zasadniczego, wraz z dodatkami o charakterze stałym, należnego na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym.
Więc każdemu wyjdzie inna kwota.
Odpowiedz
Coś admin dużo wpisów nie ukazuje pomimo, że nie naruszaja regulaminu.
Odpowiedz
(09-02-2022, 10:44 )GADfather napisał(a): Panie przewodniczący jak się Pan odniesie co do naszej drugiej transzy nagrody?? W grudniu było pismo, że nagroda zostanie wypłacona również w dzień naszego święta. Wszystkie inne służby mundurowe w dzień swojego święta otrzymują jakiś grosz ale w SW nie ma tego zwyczaju a przypominam, że mamy być tak samo traktowani jak inne służby z MSWiA!!  A o podwyżce to już nawet nie wspomnę co to wyczyniacie oczywiście szukacie pretekstu i tylko czekacie aby wytknąć błędy w pismach Solidarności a samo za przeproszeniem gówno dla ludzi robicie i zganiacie winę na Solidarność. Ogarnijcie się w końcu i zacznijcie słuchać ludzi a nie patrzycie na czubek własnego nosa i to co CZ dyktuje podpisujecie. Przypominam Wy jesteście dla Nas a nie My dla Was !! Róbcie to czego My od Was oczekujemy a nie na odwrót !!


Jakie pismo???? To była propozycja zwiazkow której nikt nie uwzględnił jak zwykle z resztą. Czy DG napisał jakieś pismo odnośnie nagród w lutym? Bo z tego co wiem to nie 
Odpowiedz
(09-02-2022, 11:27 )toyboy napisał(a):
(09-02-2022, 10:54 )eeedek4 napisał(a): Czy związki mogą zadać naszemu generałowi pytanie gdzie są nagrody które miały być 8 lutego?
Obietnica była i co dalej?!!! To już nawet nie jest śmieszne!!!
 TO BYŁA KIEŁBASA WYBORCZA, ABY LUDZIE NIE SZLI NA ZWOLNIENIA,
 NAGRODY WYPŁACA W TYM ROKU PEWNIE W GRUDNIU ABY  ZABRCAC JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE OSÓB NA ZWOLNIENIACH.

Gdzie było napisane że będzie coś na luty? Ludzie czytajcie ze zrozumieniem, to była propozycja związków przy podziale nagrody w grudniu a nie pismo DG
Odpowiedz
(09-02-2022, 11:03 )Administrator napisał(a):
(09-02-2022, 10:54 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze gdzie moje wpisy !???

Skoro się nie ukazały to znaczy, że naruszyły zasady Regulaminy Księgi Gości.
Prosze mi napisać w krórym momencie naruszyłem i jaki punkt regulaminu?
Odpowiedz
(09-02-2022, 11:03 )Administrator napisał(a):
(09-02-2022, 10:54 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze gdzie moje wpisy !???

Skoro się nie ukazały to znaczy, że naruszyły zasady Regulaminy Księgi Gości.

A który to punkt?
Odpowiedz
JAKBY W CZ ZALEŻAŁO NA NOWYCH FUNKCJONARIUSZACH TO PODWYŻKA BYŁABY DO STOPNIA, PONIEWAŻ KAŻDY NOWY SZEREGOWY MIAŁBY O 500 PLN WIĘKSZE UPOSAŻENIE NA START.

A ONI JAK ZWYKLE KOMBINUJĄ CO TU WYMYŚLIĆ ABY JAK NAJWIĘCEJ ZOSTAŁO W WARSZAWIE
Odpowiedz
(09-02-2022, 10:54 )eeedek4 napisał(a): Czy związki mogą zadać naszemu generałowi pytanie gdzie są nagrody które miały być 8 lutego?
Obietnica była i co dalej?!!! To już nawet nie jest śmieszne!!!
 TO BYŁA KIEŁBASA WYBORCZA, ABY LUDZIE NIE SZLI NA ZWOLNIENIA,
 NAGRODY WYPŁACA W TYM ROKU PEWNIE W GRUDNIU ABY  ZABRCAC JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBIE OSÓB NA ZWOLNIENIACH.
Odpowiedz
(09-02-2022, 10:54 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze gdzie moje wpisy !???

Skoro się nie ukazały to znaczy, że naruszyły zasady Regulaminy Księgi Gości.
Odpowiedz
(08-02-2022, 22:54 )konradissimus napisał(a):
(08-02-2022, 20:36 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(07-02-2022, 8:03 )toyboy napisał(a):
(06-02-2022, 12:32 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(05-02-2022, 16:41 )Oficer napisał(a): Panowie i Panie Administratorze jakie wnioski ze spotkania ?????????? Uciekamy czy zostajemy w SW.

Ze spotkania są takie wnioski, że tak jak napisał przewodniczący Tuła w liście, w ostatnim akapicie, że część podwyżki wchodzi w dodatek służbowy. Pozostałe służby dostają do stopnia. Co to oznacza? Ano to, że jak będą regulować wysokość dodatków służbowych dla funkcjonariuszy ze stażem powyżej 15 lat, to inne służby dostaną, a wtedy okaże się że nasze dodatki już spełniają warunki regulacji albo dostaniemy mniej iż inni... Funkcjonariusze SW zawsze w d.pe bici... a Związki zamiast walczyć to listy piszą, w których na to się godzą... takie to związki, ale nic dziwnego, skoro emeryt jest przewodniczącym


 DOKŁADNIE TAK JAK KOLEGA NAPISAŁ  NIC DODAĆ NIC UJĄĆ

a teraz widzę kolejny list NSZZSWIPW... teraz napisali, że Solidaność ich kłamliwie oskarża. Przecież związek sam w komunikacie po spotkaniu napisał, że rozporządzenie płacowe będzie uwzględniało funkcjonariuszy ukaranych, tak aby po zatarciu kary dostali wyrównanie podwyżki i że jest to postulat związków, tak to chyba trzeba rozumieć? Więc jeżeli postulują uwzględnienie ukaranych po zatarciu kary to znaczy chyba, że  już zgodzili się z tym , że podwyżka idzie do dodatku? Inaczej chyba by to nie miało sensu? Jeżeli postulują coś takiego to się godzą, że podwyżka idzie do dodatku..Czy przewodniczący i związek wiedzą co wypisują w komunikatach czy sami nie wiedzą co? Moim zdaniem tak to sami się zdradzili, Solidarność nie była tu potrzebna

Też tak ten komunikat odebrałem.

Nie wiem do, którego komunikatu Pan się odnosi, ale w komunikacie Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa po spotkaniu zespołu do spraw rozpatrzenia postulatów dotyczących Służby Więziennej zgłaszanych przez Związki Zawodowe, które odbyło się 4 lutego 2022 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości nie ma mowy o tym, że "...rozporządzenie płacowe będzie uwzględniało funkcjonariuszy ukaranych, tak aby po zatarciu kary dostali wyrównanie podwyżki i że jest to postulat związków". Stanowisko NSZZFiPW, które zostało przedstawione jest niezmienne i zostało one wyrażone Uchwałą Zarządu Głównego NSZZFiPW  więc przekazywanie jakichkolwiek informacji o rzekomej zgodzie naszego Związku na propozycje strony służbowej jest po prostu kłamstwem i bardzo nieuczciwe. Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZFiPW odniósł się jedynie do projektu rozporządzenia dotyczącego reformy dodatku służbowego w celu zahamowanie odpływu doświadczonej kadry (tzw. dodatek progresywny) oraz dodatku za wysługę lat (m.in. aby był podnoszony corocznie). W komunikacie jest jasno napisane, że strona społeczna uczestnicząca w spotkaniu podtrzymała swoje stanowisko w kwestii wprowadzenia podwyżek zaproponowanych przez kierownictwo MS jak i CZSW.


Załączone pliki
.pdf   Uchwała-28_X_2022.pdf (Rozmiar: 1.38 MB / Pobrań: 13)
Odpowiedz
Czy związki mogą zadać naszemu generałowi pytanie gdzie są nagrody które miały być 8 lutego?
Obietnica była i co dalej?!!! To już nawet nie jest śmieszne!!!
Odpowiedz
Administratorze gdzie moje wpisy !???
Odpowiedz
(09-02-2022, 9:39 )Xxxyyy napisał(a): Czy u was płacili już wczasowe i przejazdy zawsze było w styczniu a w tym roku cisza ????
Zbieraja na podwyżki?
Odpowiedz