(25-06-2021, 10:51 )Paul napisał(a):
(24-06-2021, 18:47 )BartekS napisał(a):
(24-06-2021, 14:51 )wąski napisał(a): W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI POZBAWIĆ MUNDURÓW CAŁĄ ADMINISTRACJĘ ,KTO CHCĘ PRACOWAĆ W MUNDURZE ZAPRASZAM DO DO ,W WOJSKU CYWIL LICZY WYPŁATĘ I WSZYSTKIM PASUJE -ŻEBY NIE KONTROLA GENERALNA WIELU Z NICH NIE WIEDZIAŁA BY ,ŻE NIE MIEŚCI SIĘ JUŻ W MUNDUR -NA TYM POWINNA POLEGAĆ REFORMA SW -BYŁO BY NA PODWYŻKI I DODATKI

Pozbawić mundurów cały DO, w wojsku terenu pilnują też prywatne firmy ochroniarskie.

Myślę że licytacja kto ważniejszy jest pozbawiona sensu. Tak w wojsku pilnują terenu bardzo trafnie. Natomiast w Jednostkach Penitencjarnych
zakres obowiązków funkcjonariuszy diametralnie różni się od ochrony ternu jednostki wojskowej. Nie ogranicza się tylko do pilnowania ternu jak  ty to ująłeś. Ale pełni również wiele istotnych funkcji chociażby takich jak:
misję Służby Więziennej określają trzy proste stwierdzenia: ochrona społeczeństwa, humanitarne i praworządne traktowanie osób pozbawionych wolności, resocjalizacja skazanych. Zapewnienie bezpieczeństwa to dla Służby Więziennej cel nadrzędny. Przede wszystkim służba w bezpośrednim kontakcie ze skazanymi i osobami tymczasowo aresztowanymi. Co za tym idzie praca  w ciągłym stresie,  poczuciu zagrożenia  przemocą fizyczną i werbalną ze strony więźniów. Funkcjonariusz działu ochrony uczestniczy również w zdarzeniach typu próby samobójcze napaści, pobicia, bójki, pocięcia, ucieczki z pod konwoju, z ternu jednostki organizacyjnej. Pełni służbę z osobami chorymi na choroby typu gróźlica, hiv, hcv, SARS-CoV-2 i wiele innych. O odpowiedzialności chyba nie muszę pisać. Proszę wyciągnij sobie wnioski.
Nie można porównać tego typu służby do pracy w biurze. Czym jesteś narażony pracując w biurze, przecięciem kartką papieru?
Osoby pracujące w budynku administracyjnym a co za tym idzie pozbawionymi kontaktu. Można by zastąpić pracownikami cywilnymi.
Myślę że w przyszłości tutaj służba potrzebuje reformy.

Jak Wy sobie to wyobrażacie? Np. oddzialowy z 12 letnim stażem idzie na dowodcę zmiany, dalej po 4 latach na kierownika ochrony.
No i co, rozmundurować go?
To samo wychowawca np. po 12 latach idzie na kierownika penitu. Też rozmundurować?
Oddziałowy po 8 latach idzie do finansów. Też?
Odpowiedz
(24-06-2021, 18:47 )BartekS napisał(a):
(24-06-2021, 14:51 )wąski napisał(a): W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI POZBAWIĆ MUNDURÓW CAŁĄ ADMINISTRACJĘ ,KTO CHCĘ PRACOWAĆ W MUNDURZE ZAPRASZAM DO DO ,W WOJSKU CYWIL LICZY WYPŁATĘ I WSZYSTKIM PASUJE -ŻEBY NIE KONTROLA GENERALNA WIELU Z NICH NIE WIEDZIAŁA BY ,ŻE NIE MIEŚCI SIĘ JUŻ W MUNDUR -NA TYM POWINNA POLEGAĆ REFORMA SW -BYŁO BY NA PODWYŻKI I DODATKI

Pozbawić mundurów cały DO, w wojsku terenu pilnują też prywatne firmy ochroniarskie.

Myślę że licytacja kto ważniejszy jest pozbawiona sensu. Tak w wojsku pilnują terenu bardzo trafnie. Natomiast w Jednostkach Penitencjarnych
zakres obowiązków funkcjonariuszy diametralnie różni się od ochrony ternu jednostki wojskowej. Nie ogranicza się tylko do pilnowania ternu jak  ty to ująłeś. Ale pełni również wiele istotnych funkcji chociażby takich jak:
misję Służby Więziennej określają trzy proste stwierdzenia: ochrona społeczeństwa, humanitarne i praworządne traktowanie osób pozbawionych wolności, resocjalizacja skazanych. Zapewnienie bezpieczeństwa to dla Służby Więziennej cel nadrzędny. Przede wszystkim służba w bezpośrednim kontakcie ze skazanymi i osobami tymczasowo aresztowanymi. Co za tym idzie praca  w ciągłym stresie,  poczuciu zagrożenia  przemocą fizyczną i werbalną ze strony więźniów. Funkcjonariusz działu ochrony uczestniczy również w zdarzeniach typu próby samobójcze napaści, pobicia, bójki, pocięcia, ucieczki z pod konwoju, z ternu jednostki organizacyjnej. Pełni służbę z osobami chorymi na choroby typu gróźlica, hiv, hcv, SARS-CoV-2 i wiele innych. O odpowiedzialności chyba nie muszę pisać. Proszę wyciągnij sobie wnioski.
Nie można porównać tego typu służby do pracy w biurze. Czym jesteś narażony pracując w biurze, przecięciem kartką papieru?
Osoby pracujące w budynku administracyjnym a co za tym idzie pozbawionymi kontaktu. Można by zastąpić pracownikami cywilnymi.
Myślę że w przyszłości tutaj służba potrzebuje reformy.
Odpowiedz
(24-06-2021, 22:44 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(23-06-2021, 21:25 )Jamcion napisał(a): Koleżanki i Koledzy proszę mi powiedzieć jak to jest jeżeli kupię mieszkanie poza miejscowością pobliską stracę możliwość otrzymania w przyszłości dofinansowania do budowy jako właściciel nieruchomości? Czy fakt, że mieszkanie które jest moją własnością ale leży 200 km od miejsca pełnienia służby w związku z czym mogę pobierać mieszkaniówkę nie pozbawia mnie możliwości otrzymania dofinansowania?

Wąski zaraz Ci odpowie, on dużo wie

Jak pobierasz pieniądze za brak mieszkania tzn. że nie masz lokalu spełniającego kryteria w miejscowości pobliskiej. Jak kupisz mieszkanie poza miejscowością pobliską to dalej go nie masz w miejscowości pobliskiej, czyli dostajesz za brak mieszkania i otrzymasz dofinansowanie jak będziesz chciał kupić chatę w miejscowości pobliskiej.
Odpowiedz
(25-06-2021, 7:34 )zzz napisał(a): Nie kłóćmy się między sobą, kryminał to kryminał, każdy dział jest potrzebny, jedyne co jest nie potrzebne to oisw lub czsw. Ostatnio przyszło pismo że oddziałowy ma na dzień 6 sztuk rękawiczek, ciekawe jak ma przeszukać cele, transporty itp, w dodatku są tak cienkie że pękają po godzinie noszenia. Zresztą po godzinie to są całe uwalone farbą z klap która schodzi od psikania  alkoholem

KOLEDZY CZY BEDZIE WKOŃCU ŁĄCZENIE EMERYTURY SW  Z CYWILEM DLA ROCZNIKÓW 99-03 ??? BO O DODATKACH PRZED EMĄ JAKIE BYŁY TO MOŻNA ZAPOMNIEĆ.
Odpowiedz
Nie kłóćmy się między sobą, kryminał to kryminał, każdy dział jest potrzebny, jedyne co jest nie potrzebne to oisw lub czsw. Ostatnio przyszło pismo że oddziałowy ma na dzień 6 sztuk rękawiczek, ciekawe jak ma przeszukać cele, transporty itp, w dodatku są tak cienkie że pękają po godzinie noszenia. Zresztą po godzinie to są całe uwalone farbą z klap która schodzi od psikania alkoholem
Odpowiedz
W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie Dyrektora Generalnego z Wiceministrem Sprawiedliwości.
Takie decyzje zostały podjęte na spotkaniu:
25 lat - nie mniej niż 40% plus zasadnicza służba wojskowa ponad 8 tys. funkcjonariuszy ma służbę wojskową.
Dodatki służbowe na stałe:
Do 20 lat służby 75 - 350 zł
Od 21 wzwyż 100 - 350 zł

Czyli osoby które mają od 10-15 lat służby nadal będą mieć taki sam dodatek co funkcjonariusz po podoficerce?
Odpowiedz
(24-06-2021, 19:36 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): [quote="wąski" pid='8929' dateline='1624542700']
W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI POZBAWIĆ MUNDURÓW CAŁĄ ADMINISTRACJĘ ,KTO CHCĘ PRACOWAĆ W MUNDURZE ZAPRASZAM DO DO ,W WOJSKU CYWIL LICZY WYPŁATĘ I WSZYSTKIM PASUJE -ŻEBY NIE KONTROLA GENERALNA WIELU Z NICH NIE WIEDZIAŁA BY ,ŻE NIE MIEŚCI SIĘ JUŻ W MUNDUR -NA TYM POWINNA POLEGAĆ REFORMA SW -BYŁO BY NA PODWYŻKI I DODATKI

i biorąc pod uwagę powyższy wpis proponuję, również zaostrzyć kryteria przyjęcia do służby, sądząc po powyższym pomyśle reformatorskim wniosek jest taki, że aktualne testy sprawdzające właściwości jednego z najważniejszych organów są za mało wymagające
[/quote

Myślę, że to nie pisał nikt z sw, takich mamy analfabetów?
Odpowiedz
(23-06-2021, 21:25 )Jamcion napisał(a): Koleżanki i Koledzy proszę mi powiedzieć jak to jest jeżeli kupię mieszkanie poza miejscowością pobliską stracę możliwość otrzymania w przyszłości dofinansowania do budowy jako właściciel nieruchomości? Czy fakt, że mieszkanie które jest moją własnością ale leży 200 km od miejsca pełnienia służby w związku z czym mogę pobierać mieszkaniówkę nie pozbawia mnie możliwości otrzymania dofinansowania?

Wąski zaraz Ci odpowie, on dużo wie
Odpowiedz
Słuchajcie nie ma co narzekać. Uważam, że jest coraz lepiej. Pracować zamarzyłem w SW i teraz ? Patrzę w książkę rozkładu służby i ? Proszę bardzo będziesz pracował dodatek dniówka dniówka noc wolne dwie dniówki konwój za L4 kolegów nic nie wpadło, bo kierownik przekierował wedle uznania. Patrzę w tę książkę i gęba się śmieje...tego chciałeś? Hmm...
Odpowiedz
Tak naprawde to i tak predzej czy pozniej rozmundurowanie nastapi. Jak w WP. Tu nawet nie chodzi o kase, bo cywil tez godnie musi zarobic. Ale wielu ludzi pyta jak to jest ze ksiegowy , kadrowiec, gospodarczy , bhp itp w Z.K idzie na emeryture po 25 latach sluzby , a w cywilu musi ukonczyc 65 lat.
Odpowiedz
[quote="pablopablo11@interia.pl" pid='8938' dateline='1624559768']
[quote="wąski" pid='8929' dateline='1624542700']
W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI POZBAWIĆ MUNDURÓW CAŁĄ ADMINISTRACJĘ ,KTO CHCĘ PRACOWAĆ W MUNDURZE ZAPRASZAM DO DO ,W WOJSKU CYWIL LICZY WYPŁATĘ I WSZYSTKIM PASUAJE -ŻEBY NIE KONTROLA GENERALNA WIELU Z NICH NIE WIEDZIAŁA BY ,ŻE NIE MIEŚCI SIĘ JUŻ W M

A ja proponuję, żeby zastępcy kierownika DO byli np. PO oddziałowymi, doprowadzającymi i spacerowymi, a nawet bramkowymi!  Jak dobrze, że jesteście  i, że wasze nominacje na stanowiska w większości zaistniały w sposób czarodziejski.i?! Co za pomysły jakie tęgie głowy!!! Ech ,, sam kwiat SW"
Odpowiedz
https://m.facebook.com/story.php?story_f...oser=false

Czy admin może się odnieść do tej info że strony konkurencji?
Dlaczego nasz związek zawsze zwleka z przekazywaniem tak istotnych wiadomości?!
Odpowiedz
(24-06-2021, 14:51 )wąski napisał(a): W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI POZBAWIĆ MUNDURÓW CAŁĄ ADMINISTRACJĘ ,KTO CHCĘ PRACOWAĆ W MUNDURZE ZAPRASZAM DO DO ,W WOJSKU CYWIL LICZY WYPŁATĘ I WSZYSTKIM PASUJE -ŻEBY NIE KONTROLA GENERALNA WIELU Z NICH NIE WIEDZIAŁA BY ,ŻE NIE MIEŚCI SIĘ JUŻ W MUNDUR -NA TYM POWINNA POLEGAĆ REFORMA SW -BYŁO BY NA PODWYŻKI I DODATKI

i biorąc pod uwagę powyższy wpis proponuję, również zaostrzyć kryteria przyjęcia do służby, sądząc po powyższym pomyśle reformatorskim wniosek jest taki, że aktualne testy sprawdzające właściwości jednego z najważniejszych organów są za mało wymagające
Odpowiedz
(24-06-2021, 14:51 )wąski napisał(a): W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI POZBAWIĆ MUNDURÓW CAŁĄ ADMINISTRACJĘ ,KTO CHCĘ PRACOWAĆ W MUNDURZE ZAPRASZAM DO DO ,W WOJSKU CYWIL LICZY WYPŁATĘ I WSZYSTKIM PASUJE -ŻEBY NIE KONTROLA GENERALNA WIELU Z NICH NIE WIEDZIAŁA BY ,ŻE NIE MIEŚCI SIĘ JUŻ W MUNDUR -NA TYM POWINNA POLEGAĆ REFORMA SW -BYŁO BY NA PODWYŻKI I DODATKI

a ja ze swojej strony proponuję rozmundurować część działu ochrony. Na ich miejsce znajdzie się sporo chętnych z firm ochroniarskich. zostawić tylko konwojówkę i kierownictwo w mundurach , no i bramowych. Biegać z kluczem po oddziale może każdy kto spełnia minimum wymagań, nie ma potrzeby żeby dział ochrony w mundurach SW był tak liczny
Odpowiedz
(24-06-2021, 14:51 )wąski napisał(a): W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI POZBAWIĆ MUNDURÓW CAŁĄ ADMINISTRACJĘ ,KTO CHCĘ PRACOWAĆ W MUNDURZE ZAPRASZAM DO DO ,W WOJSKU CYWIL LICZY WYPŁATĘ I WSZYSTKIM PASUJE -ŻEBY NIE KONTROLA GENERALNA WIELU Z NICH NIE WIEDZIAŁA BY ,ŻE NIE MIEŚCI SIĘ JUŻ W MUNDUR -NA TYM POWINNA POLEGAĆ REFORMA SW -BYŁO BY NA PODWYŻKI I DODATKI
Pozbawić mundurów cały DO, w wojsku terenu pilnują też prywatne firmy ochroniarskie.
Odpowiedz
(24-06-2021, 14:51 )wąski napisał(a): W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI POZBAWIĆ MUNDURÓW CAŁĄ ADMINISTRACJĘ ,KTO CHCĘ PRACOWAĆ W MUNDURZE ZAPRASZAM DO DO ,W WOJSKU CYWIL LICZY WYPŁATĘ I WSZYSTKIM PASUJE -ŻEBY NIE KONTROLA GENERALNA WIELU Z NICH NIE WIEDZIAŁA BY ,ŻE NIE MIEŚCI SIĘ JUŻ W MUNDUR -NA TYM POWINNA POLEGAĆ REFORMA SW -BYŁO BY NA PODWYŻKI I DODATKI

Wiem dlaczego w administracji nie pracujesz. Tyle błędów to tylko na etapie nauczania przedszkolnego można zrobic
Odpowiedz
(24-06-2021, 7:34 )Administrator napisał(a):
(24-06-2021, 6:46 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie administratorze proszę o zamieszczenie mojego wpisu, nie naruszał żadnego pkt z regulaminu księgi gości.

Żaden Pana wpis nie został zablokowany.

Dziękuję, teraz już widzę
Pozdrawiam
Odpowiedz
(24-06-2021, 14:51 )wąski napisał(a): W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI POZBAWIĆ MUNDURÓW CAŁĄ ADMINISTRACJĘ ,KTO CHCĘ PRACOWAĆ W MUNDURZE ZAPRASZAM DO DO ,W WOJSKU CYWIL LICZY WYPŁATĘ I WSZYSTKIM PASUJE -ŻEBY NIE KONTROLA GENERALNA WIELU Z NICH NIE WIEDZIAŁA BY ,ŻE NIE MIEŚCI SIĘ JUŻ W MUNDUR -NA TYM POWINNA POLEGAĆ REFORMA SW -BYŁO BY NA PODWYŻKI I DODATKI
Odpowiedz
Wąski zejdz na ziemię
Trzeba było iść do szkoły i się przyjąć do administracji
Odpowiedz
(23-06-2021, 21:04 )Cwiety napisał(a): Czy ktoś mi odpowie co te ustalenia, propozycje, protesty wnoszą do wypłaty funkcjonariuszy? Może admin by coś określił czy coś się zmieni po 1 lipca cy dalej przepychanki?
Nic nie wnoszą Nadal nie doszli do porozumienia  Angry a najgorsze to że funkcjonariusze z 10-15 letnim starzem nadal będą Miec takie same dodatki co funkcjonariusz po podoficerce.  Angry
Odpowiedz
(24-06-2021, 14:51 )wąski napisał(a): W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI POZBAWIĆ MUNDURÓW CAŁĄ ADMINISTRACJĘ ,KTO CHCĘ PRACOWAĆ W MUNDURZE ZAPRASZAM DO DO ,W WOJSKU CYWIL LICZY WYPŁATĘ I WSZYSTKIM PASUJE -ŻEBY NIE KONTROLA GENERALNA WIELU Z NICH NIE WIEDZIAŁA BY ,ŻE NIE MIEŚCI SIĘ JUŻ W MUNDUR -NA TYM POWINNA POLEGAĆ REFORMA SW -BYŁO BY NA PODWYŻKI I DODATKI
Do ciebie Wąski, pracowałem 11 lat w ochronie i teraz tyle samo pracuje w ewidencji i nie widzę problemu znów wrócić do DO ale czy ty nadasz się na moje stanowisko udzwigniesz tony papierów i rozkminisz wyroki do wprowadzenia, a może kumasz przyjęcia lub zwolnienia skazanych? Podejrzewam że ciężko byłoby ci to pojąć, ponieważ jedynie co potrafisz to narzekanie i niezadowolenie z wszystkiego i na wszystkich, a takich w służbie na dzień dzisiejszy nie brakuje młodzieniaszków.
Odpowiedz
W RAMACH OSZCZĘDNOŚCI POZBAWIĆ MUNDURÓW CAŁĄ ADMINISTRACJĘ ,KTO CHCĘ PRACOWAĆ W MUNDURZE ZAPRASZAM DO DO ,W WOJSKU CYWIL LICZY WYPŁATĘ I WSZYSTKIM PASUJE -ŻEBY NIE KONTROLA GENERALNA WIELU Z NICH NIE WIEDZIAŁA BY ,ŻE NIE MIEŚCI SIĘ JUŻ W MUNDUR -NA TYM POWINNA POLEGAĆ REFORMA SW -BYŁO BY NA PODWYŻKI I DODATKI
Odpowiedz
(24-06-2021, 6:46 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie administratorze proszę o zamieszczenie mojego wpisu, nie naruszał żadnego pkt z regulaminu księgi gości.

Żaden Pana wpis nie został zablokowany.
Odpowiedz
Panie administratorze proszę o zamieszczenie mojego wpisu, nie naruszał żadnego pkt z regulaminu księgi gości.
Odpowiedz
Koleżanki i Koledzy proszę mi powiedzieć jak to jest jeżeli kupię mieszkanie poza miejscowością pobliską stracę możliwość otrzymania w przyszłości dofinansowania do budowy jako właściciel nieruchomości? Czy fakt, że mieszkanie które jest moją własnością ale leży 200 km od miejsca pełnienia służby w związku z czym mogę pobierać mieszkaniówkę nie pozbawia mnie możliwości otrzymania dofinansowania?
Odpowiedz
Czy ktoś mi odpowie co te ustalenia, propozycje, protesty wnoszą do wypłaty funkcjonariuszy? Może admin by coś określił czy coś się zmieni po 1 lipca cy dalej przepychanki?
Odpowiedz
a tak szczerze zostawcie admina w spokoju, on tez winien? a gdzie wasza kultura
Odpowiedz
daj sobie strzelić w 3 minuty bramkę, wiesz to co porażka, czemu tak jest?
Odpowiedz
(22-06-2021, 15:53 )nietakamllodafszka napisał(a):
(17-06-2021, 22:29 )nietakamllodafszka napisał(a): Szanowni Państwo.
Koleżanki i koledzy.

Pragnę przypomnieć, że na tym forum nie piszą jedynie funkcjonariusze, którzy uczestniczą w proteście i pragną zmian (pierwsza linia), ale również "uchole", dywersanci z CeZetu oraz nasi byli "podopieczni". Nie wierzcie we wszystko co tu czytacie, jak i również nie wypisujcie bzdur. ZWŁASZCZA jeżeli piszecie "zasłyszane", niepotwierdzone informacje lub plotki. Jeżeli nie jesteście czegoś absolutnie pewni, to tego nie piszcie.

Kolejna sprawa - znowu zapominamy o co walczymy. Naprawdę chodzi nam o art. 15a? Naprawdę chodzi nam o dodatki na emeryturę?

Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie przerobię 28 lat w ochronie i na oddziale i to bez proszenia się o lata z "cywila" czy o jałmużnę na odchodne.

ALE

W zamian za odpowiednie warunki... I to o nie powinniśmy walczyć.
Nie macie już dość "służenia więźniom"? Bo ja mam.
Powinniśmy walczyć o to, żeby rozwiązano sprawę z telefonami TA i skazanych - do tych pierwszych powinien być extra f-sz lub likwidacja, dla tych drugich telefony w celach (mądre głowy w Pentagonie pewnie nie wiedzą, że tak prozaiczna czynność jak "telefony" to około 50% codziennej roboty oddziałowego)
Powinniśmy walczyć o parytety - ilość skazanych / ilość oddziałowych (np 1 oddziałowy/doprowadzający na 40 osadzonych).
Powinniśmy walczyć o NADGODZINY, które odbieramy kiedy to MY chcemy i JAK chcemy (wolne/pieniądze).
Powinniśmy walczyć o likwidację kamer na oddziałach, albo o to, żeby monitoring ulegał kasowaniu po 24h, a nie żebyśmy musieli siś martwić o to, ze ktoś z PENTAGONU w
Warszawie, komu się nudzi sprawdził naszą służbę sprzed dwóch tygodni i zrobił nam postępowanie dyscyplinarne za byle pierdołę.
Powinniśmy walczyć o odpowiednio przestrzegane przepisy dyżurów telefonicznych, telefonach "w konwój".
Powinniśmy walczyć z zawieszaniem stanowisk, sztucznym osłabianiem składu zmiany/oddziałów.
Powinniśmy walczyć o chorążówki dla oddziałowych.
Powinniśmy walczyć o likwidację dodatku geriatrycznego, który otrzymuje garstka na samej górze, która i tak już spija śmietankę.
Powinniśmy walczyć o LIKWIDACJĘ odpowiedzialności funkcjonariusza za SAMOBÓJSTWO/SAMOOKALECZENIE osadzonego.

Serdecznie dziękuję za ciepłe przyjęcie mojego posta Smile pojawił się on również na FB na stronie "Służba Więzienna Okiem Klawisza". Co prawda został on błędnie przypisany komuś innemu (kapral opole), ale liczy się to, że więcej osób myśli tak jak ja Smile 

Co do warunki pracy o które powinniśmy walczyć to pragnę zacytować tutaj jednego z kolegów (jtd), który słusznie przypomniał o telefonach komórkowych. Mamy XXI wiek - w komórkach powiadomienia o alarmach, monitoringach, z banku, paczkomaty, kurier, alarmy zalania i co najważniejsze - KONTAKT Z RODZINĄ. Serio musimy szukać podmiany, albo dzwonić do dowódców o zastępstwo na 10 minut, żeby trzeba było przejść przez całą jednostkę kilkaset metrów, żeby zadzwonić minutę do rodziny? Mamy w dyżurkach szafy pancerne, zamykane na klucz. Drzwi od dyżurek również zamykamy na klucz... Boicie się nielegalnych kontaktów z osadzonymi? przecież jak ktoś będzie chciał to i tak się "sprzeda". A wtedy wiadomo- zwolnienie i sprawa karna

Służba przechodziła (a może nadal przechodzi?) reformę. Pierwszą po 90 roku jako ostatnia ze służb. Na chwilę obecną mamy wyremontowane szatnie, łazienki, dyżurki. Cudowne pudrowanie trupa... To tak, jakby zrobić blacharkę samochodowi, gdzie zajechany jest silnik, zawieszenie tłucze, a opony są łyse...
Jedną z pozostałości komunistycznych w naszej służbie jest centralne planowanie. Rodem z PRL - kursy, szkolenia, POWERY dla osadzonych oczywiście. Tabelki z atmosferą wśród f-szy wypełniane codziennie. Oczywiście atmosfera idealna... Na papierze... Serio?

Uprzejmie Was proszę koleżanki i koledzy - cytujcie tego posta, dopisując (realne) rzeczy, które chcielibyście zmienić w służbie. Co mogłoby usprawnić pracę jednostek, oddziałów, naszego systemu pracy, naszych relacji. Chcę usłyszeć REALNY głos ludzi na samym dole - soli tej służby (zabrzmiało nieco patetycznie Smile ), a nie szefostwa siedzącego w klimatyzowanych biurach, narzekających na art15a i zbyt niski dodatek geriatryczny Big Grin

pozdrawiam

Pozwolę sobie na dopisanie jednego punktu:
- przywrócenie grup konwojowych, aby rezerwa składu zmiany mogła robić to co powinna a nie bujać się po szpitalach i realizować degradacje a zakład o pojemności 750 zbója  lata na jednym doprowadzającym
Odpowiedz
(22-06-2021, 14:07 )Lony napisał(a): Hmmm... Wypada podziękować kolegom na L4, wasze pieniądze potrącone z wypłaty dostaną wafle, a wolne na Boże Narodzenie ,,przypadkowo" znowu oni...
A do panów kierowników? Wasze rozeznanie i postrzeganie funkcjonariuszy, a zwłaszcza nabufanie własnego ja przyspieszy Titanicowi dotknąć dna...

--------------------------------
Przykro patrzeć na takie wpisy, ale zawsze tak jest że mięczaki przyklejają się do okrętu i krzyczą PŁYNIEMY. A może tak 80% jest a ta  reszta to jałmużna dla biedaków umysłowych . Jak jesteś zakredytowany pod wpływy to zrozumiem takie myślenie. Twardziele a tych nie brakuje w tej "Służbie" działają a CZTOWCY wypisują bzdury. W kolejnym roku nastąpi zapaść tej służby a podobno wszystko jest dobrze,
Odpowiedz
(22-06-2021, 22:14 )Srebrny Judasz napisał(a): Kierownictwo bornego wraz z wiśnia weszy, nich sobie dyr przypomni ilu ludzi skrzywdził 40 postępowań dyscyplinarnych wszczął teraz udaje pokrzywdzonego jak kier Oz bornego teraz lata na policje spójrz w oczy podwładnym wstyd Panie cykorze.

------------------------------
Serdecznie pozdrawiam wszystkich prawdziwych i uczciwych. Karma dopada większość świń nie obrażając świń.
Odpowiedz
Dużo by pisać
Potrzeba wielu lat aby zgnity system zmienić. Od lat nepotyzm, układy i to na taką skalę ze podziałki brakuje. DG, wszystkie czsw i oisw patrzą tylko swojego, mają gdzieś ludzi którzy pracują z bandziorami. Zawsze tak było i tu i teraz się to nie zmieni. Związki się układają ze stroną służbową i to wiadome ale w sumie co im zostało. W solidarności same pachnioly, co im wujki, ciotki załatwiają stanowiska. W NSZZ Czesiu co ma wywalone. 3 lata od porozumienia i dopiero,, jakaś,, mała reakcja, no brawo!!! Gdzie jakas odpowiedzialność za brak reakcji, gdzie zerwanie porozumienia? My na pierwszej linii jak coś już nie zrobisz, albo na wczoraj to zaraz się tłumaczysz ale co tam postulaty już dawno powinny obowiązywać ale można przeciez poczekać, elyty,, nie mogły czekać, 369 otrzymuje dodatki 2500 brutto a ilu tam jest oddziałowych czy liniowych f-szy? Ten postulat nie musiał czekać 3 lat? Jak się starasz, robisz często za 2 czy 3 osoby, nie jesteś karany, otrzymujesz wyróżnienia itd okazuje się, że jesteś w sumie,, ruch.. ny i wykorzystywany,, taka prawda. Chcesz się gdzieś wybić, zmienić dział, bo przecież przychodzisz głównie dla kasy bo masz rodzinę, kredyty itd to się okazuje, że na to miejsce już dawno ktoś jest przyjęty i to jakis bezmózgi yeti. Jeśli ktoś ma skrzydła i chce je rozwinąć to nie w tej formacji bez ciotka, wujka, taty czy mamy. Tutaj skrzydła odcinają ci bardzo szybko. A nie daj Boże jakieś małe potknięcie, zapomina się o latach bez zarzutu, tylko się gnoi i robi afery z niczego.
Dobrze, że za jakiś czas już będzie spokój.
Odpowiedz
(22-06-2021, 15:53 )nietakamllodafszka napisał(a):
(17-06-2021, 22:29 )nietakamllodafszka napisał(a): Szanowni Państwo.
Koleżanki i koledzy.

Pragnę przypomnieć, że na tym forum nie piszą jedynie funkcjonariusze, którzy uczestniczą w proteście i pragną zmian (pierwsza linia), ale również "uchole", dywersanci z CeZetu oraz nasi byli "podopieczni". Nie wierzcie we wszystko co tu czytacie, jak i również nie wypisujcie bzdur. ZWŁASZCZA jeżeli piszecie "zasłyszane", niepotwierdzone informacje lub plotki. Jeżeli nie jesteście czegoś absolutnie pewni, to tego nie piszcie.

Kolejna sprawa - znowu zapominamy o co walczymy. Naprawdę chodzi nam o art. 15a? Naprawdę chodzi nam o dodatki na emeryturę?

Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie przerobię 28 lat w ochronie i na oddziale i to bez proszenia się o lata z "cywila" czy o jałmużnę na odchodne.

ALE

W zamian za odpowiednie warunki... I to o nie powinniśmy walczyć.
Nie macie już dość "służenia więźniom"? Bo ja mam.
Powinniśmy walczyć o to, żeby rozwiązano sprawę z telefonami TA i skazanych - do tych pierwszych powinien być extra f-sz lub likwidacja, dla tych drugich telefony w celach (mądre głowy w Pentagonie pewnie nie wiedzą, że tak prozaiczna czynność jak "telefony" to około 50% codziennej roboty oddziałowego)
Powinniśmy walczyć o parytety - ilość skazanych / ilość oddziałowych (np 1 oddziałowy/doprowadzający na 40 osadzonych).
Powinniśmy walczyć o NADGODZINY, które odbieramy kiedy to MY chcemy i JAK chcemy (wolne/pieniądze).
Powinniśmy walczyć o likwidację kamer na oddziałach, albo o to, żeby monitoring ulegał kasowaniu po 24h, a nie żebyśmy musieli siś martwić o to, ze ktoś z PENTAGONU w
Warszawie, komu się nudzi sprawdził naszą służbę sprzed dwóch tygodni i zrobił nam postępowanie dyscyplinarne za byle pierdołę.
Powinniśmy walczyć o odpowiednio przestrzegane przepisy dyżurów telefonicznych, telefonach "w konwój".
Powinniśmy walczyć z zawieszaniem stanowisk, sztucznym osłabianiem składu zmiany/oddziałów.
Powinniśmy walczyć o chorążówki dla oddziałowych.
Powinniśmy walczyć o likwidację dodatku geriatrycznego, który otrzymuje garstka na samej górze, która i tak już spija śmietankę.
Powinniśmy walczyć o LIKWIDACJĘ odpowiedzialności funkcjonariusza za SAMOBÓJSTWO/SAMOOKALECZENIE osadzonego.

Serdecznie dziękuję za ciepłe przyjęcie mojego posta Smile pojawił się on również na FB na stronie "Służba Więzienna Okiem Klawisza". Co prawda został on błędnie przypisany komuś innemu (kapral opole), ale liczy się to, że więcej osób myśli tak jak ja Smile 

Co do warunki pracy o które powinniśmy walczyć to pragnę zacytować tutaj jednego z kolegów (jtd), który słusznie przypomniał o telefonach komórkowych. Mamy XXI wiek - w komórkach powiadomienia o alarmach, monitoringach, z banku, paczkomaty, kurier, alarmy zalania i co najważniejsze - KONTAKT Z RODZINĄ. Serio musimy szukać podmiany, albo dzwonić do dowódców o zastępstwo na 10 minut, żeby trzeba było przejść przez całą jednostkę kilkaset metrów, żeby zadzwonić minutę do rodziny? Mamy w dyżurkach szafy pancerne, zamykane na klucz. Drzwi od dyżurek również zamykamy na klucz... Boicie się nielegalnych kontaktów z osadzonymi? przecież jak ktoś będzie chciał to i tak się "sprzeda". A wtedy wiadomo- zwolnienie i sprawa karna

Służba przechodziła (a może nadal przechodzi?) reformę. Pierwszą po 90 roku jako ostatnia ze służb. Na chwilę obecną mamy wyremontowane szatnie, łazienki, dyżurki. Cudowne pudrowanie trupa... To tak, jakby zrobić blacharkę samochodowi, gdzie zajechany jest silnik, zawieszenie tłucze, a opony są łyse...
Jedną z pozostałości komunistycznych w naszej służbie jest centralne planowanie. Rodem z PRL - kursy, szkolenia, POWERY dla osadzonych oczywiście. Tabelki z atmosferą wśród f-szy wypełniane codziennie. Oczywiście atmosfera idealna... Na papierze... Serio?

Uprzejmie Was proszę koleżanki i koledzy - cytujcie tego posta, dopisując (realne) rzeczy, które chcielibyście zmienić w służbie. Co mogłoby usprawnić pracę jednostek, oddziałów, naszego systemu pracy, naszych relacji. Chcę usłyszeć REALNY głos ludzi na samym dole - soli tej służby (zabrzmiało nieco patetycznie Smile ), a nie szefostwa siedzącego w klimatyzowanych biurach, narzekających na art15a i zbyt niski dodatek geriatryczny Big Grin

pozdrawiam

a propos tego Twojego wpisu o art. 15a.... oczywiście masz rację, w słuzbie należy dbać tylko o Twoje interesy, Twoje sa najważniejsze i interes innej grupy funkcjonariuszy się nie liczy
Odpowiedz
(22-06-2021, 15:53 )greg0026 napisał(a):
(21-06-2021, 21:33 )Jacek B napisał(a): W Warszawie się robi za 3 osoby śniadanie jesz w domu po służbie do czego to doszło. Super specjaliści z okręgu mają to w dupie kierownik codziennie podaje że atmosfera jest cudowna i tyle. Niedługo sami będą musieli zapitalac na oddziałach to dopiero docenią oddziałowych co tak chętnie się nas czepiają jsk przejeżdżają na kontrolę. Większość tych ala specjalistów nur ma pojęcia jak wygląda obecnie służba na oddziale, żyją w jakimś matrixie.

Jeśli sam sobie nie zrobisz przerwy to nigdy nie będziesz jej miał. 
Jeśli dasz sobie wejść na głowę jednym i drugim ,tak już będzie, 
Zawsze pytam osobę która przerywa mi posiłek, czy już jadła?
jeśli tak to proszę o to żeby  mi też pozwoliła zrobić to w spokoju,  
Jeśli chcesz żeby szanowali Ciebie, zacznij szanować siebie samego.
pozdrawiam.
I uważasz teraz, że to jest właśnie okazywanie szacunku ? Jak karzesz komuś czekać w ten sposób ? Moim zdaniem to właśnie przez takie akcje jest jak jest. To jest właśnie brak szacunku dla pracy drugiego człowieka. Zasada powinna być taka, razem zasuwamy i razem odpoczywamy.
Odpowiedz
Kierownictwo bornego wraz z wiśnia weszy, nich sobie dyr przypomni ilu ludzi skrzywdził 40 postępowań dyscyplinarnych wszczął teraz udaje pokrzywdzonego jak kier Oz bornego teraz lata na policje spójrz w oczy podwładnym wstyd Panie cykorze.
Odpowiedz
(22-06-2021, 12:58 )Black napisał(a):
(22-06-2021, 10:46 )Administrator napisał(a): Stanowisko NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa dotyczące propozycji w zakresie systemowych rozwiązań dotyczących warunków płacowych funkcjonariuszy Służby Więziennej w tematyce regulacji dodatków służbowych przedstawionych w piśmie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 17 czerwca 2021 r.

Stanowisko NSZZFiPW ws. propozycji regulacji dodatków służbowych.


wszystko ładnie pięknie a co z funkcjonariuszami ze stażem 10-14 lat ? 400 zl i tyle..

Jak nie mają kasy to nie dadzą .
Odpowiedz
Pik , pik , pik w dół. Służenie obowiązuje, pensjonariusze butni, rozczeniowi, z zapisanym prawem do ciszy nocnej , do posiłków, do telefonów, do dostępu do lekarza i innych takich. Służący bez prawa do telefonów przy sobie, bez prawa do posiłków na służbie , przerw na odpoczynek , opieki medycznej, obowiązuje teleporada Pik , pik, pik w dół.
Odpowiedz
(22-06-2021, 12:58 )Black napisał(a):
(22-06-2021, 10:46 )Administrator napisał(a): Stanowisko NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa dotyczące propozycji w zakresie systemowych rozwiązań dotyczących warunków płacowych funkcjonariuszy Służby Więziennej w tematyce regulacji dodatków służbowych przedstawionych w piśmie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 17 czerwca 2021 r.

Stanowisko NSZZFiPW ws. propozycji regulacji dodatków służbowych.


wszystko ładnie pięknie a co z funkcjonariuszami ze stażem 10-14 lat ? 400 zl i tyle..
 No taaaaa... a co, zwolnisz się? Wink
Odpowiedz
Panie administratorze, co z funkcjonariuszami w przedziale 10-14 lat służby?
Odpowiedz
(19-06-2021, 21:33 )jtd napisał(a): Pytam. W jakich godzinach funkcjonariusz zmianowy ma przerwę na posiłki. W normalnych firmach są 3 przerwy w ciągu 12 godzin.

W normalnych pewnie tak jest. W SW pracując na "zamku" niestety niczym czarnoksiężnik trzeba sobie tę przerwę samemu wyczarować.
Odpowiedz
(27-02-2018, 14:33 )Lepper napisał(a): Witam.
Mam dwa pytania.
1 Moja jednostka została zlikwidowana i z urzędu zostałem przeniesiony do innej 60 km dalej. Czy w związku z tym będą przysługiwać mi jakieś dodatki finansowe?
2 Zastanawiam sie na zwolnieniem ze służby . Jedyną przeszkodą jest fakt ze brałem dofinansowanie do kupna mieszkania. Rozumiem że muszę oddać kwotę brutto a nie to co dostałem na konto? Od podoficerki minęło mi ponad 4 lata czy też muszę oddać całość za szkolenie?
Tak jeżeli zostałeś przeniesiony z urzędu masz prawo do pobierania co miesiąc kosztów związanych z przejazdem do miejsca pracy jest to wyliczane na podstawie kilometrów i aktualnej ceny biletu pkp mieszecznego odpowiedni druk powinieneś dostać z kadr i jest to płatne do czasu powrotu do macierzystej jednostki lub zakończenia służby.
Odpowiedz
(21-06-2021, 21:33 )Jacek B napisał(a): W Warszawie się robi za 3 osoby śniadanie jesz w domu po służbie do czego to doszło. Super specjaliści z okręgu mają to w dupie kierownik codziennie podaje że atmosfera jest cudowna i tyle. Niedługo sami będą musieli zapitalac na oddziałach to dopiero docenią oddziałowych co tak chętnie się nas czepiają jsk przejeżdżają na kontrolę. Większość tych ala specjalistów nur ma pojęcia jak wygląda obecnie służba na oddziale, żyją w jakimś matrixie.

Jeśli sam sobie nie zrobisz przerwy to nigdy nie będziesz jej miał. 
Jeśli dasz sobie wejść na głowę jednym i drugim ,tak już będzie, 
Zawsze pytam osobę która przerywa mi posiłek, czy już jadła?
jeśli tak to proszę o to żeby  mi też pozwoliła zrobić to w spokoju,  
Jeśli chcesz żeby szanowali Ciebie, zacznij szanować siebie samego.
pozdrawiam.
Odpowiedz
(17-06-2021, 22:29 )nietakamllodafszka napisał(a): Szanowni Państwo.
Koleżanki i koledzy.

Pragnę przypomnieć, że na tym forum nie piszą jedynie funkcjonariusze, którzy uczestniczą w proteście i pragną zmian (pierwsza linia), ale również "uchole", dywersanci z CeZetu oraz nasi byli "podopieczni". Nie wierzcie we wszystko co tu czytacie, jak i również nie wypisujcie bzdur. ZWŁASZCZA jeżeli piszecie "zasłyszane", niepotwierdzone informacje lub plotki. Jeżeli nie jesteście czegoś absolutnie pewni, to tego nie piszcie.

Kolejna sprawa - znowu zapominamy o co walczymy. Naprawdę chodzi nam o art. 15a? Naprawdę chodzi nam o dodatki na emeryturę?

Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie przerobię 28 lat w ochronie i na oddziale i to bez proszenia się o lata z "cywila" czy o jałmużnę na odchodne.

ALE

W zamian za odpowiednie warunki... I to o nie powinniśmy walczyć.
Nie macie już dość "służenia więźniom"? Bo ja mam.
Powinniśmy walczyć o to, żeby rozwiązano sprawę z telefonami TA i skazanych - do tych pierwszych powinien być extra f-sz lub likwidacja, dla tych drugich telefony w celach (mądre głowy w Pentagonie pewnie nie wiedzą, że tak prozaiczna czynność jak "telefony" to około 50% codziennej roboty oddziałowego)
Powinniśmy walczyć o parytety - ilość skazanych / ilość oddziałowych (np 1 oddziałowy/doprowadzający na 40 osadzonych).
Powinniśmy walczyć o NADGODZINY, które odbieramy kiedy to MY chcemy i JAK chcemy (wolne/pieniądze).
Powinniśmy walczyć o likwidację kamer na oddziałach, albo o to, żeby monitoring ulegał kasowaniu po 24h, a nie żebyśmy musieli siś martwić o to, ze ktoś z PENTAGONU w
Warszawie, komu się nudzi sprawdził naszą służbę sprzed dwóch tygodni i zrobił nam postępowanie dyscyplinarne za byle pierdołę.
Powinniśmy walczyć o odpowiednio przestrzegane przepisy dyżurów telefonicznych, telefonach "w konwój".
Powinniśmy walczyć z zawieszaniem stanowisk, sztucznym osłabianiem składu zmiany/oddziałów.
Powinniśmy walczyć o chorążówki dla oddziałowych.
Powinniśmy walczyć o likwidację dodatku geriatrycznego, który otrzymuje garstka na samej górze, która i tak już spija śmietankę.
Powinniśmy walczyć o LIKWIDACJĘ odpowiedzialności funkcjonariusza za SAMOBÓJSTWO/SAMOOKALECZENIE osadzonego.

Serdecznie dziękuję za ciepłe przyjęcie mojego posta Smile pojawił się on również na FB na stronie "Służba Więzienna Okiem Klawisza". Co prawda został on błędnie przypisany komuś innemu (kapral opole), ale liczy się to, że więcej osób myśli tak jak ja Smile 

Co do warunki pracy o które powinniśmy walczyć to pragnę zacytować tutaj jednego z kolegów (jtd), który słusznie przypomniał o telefonach komórkowych. Mamy XXI wiek - w komórkach powiadomienia o alarmach, monitoringach, z banku, paczkomaty, kurier, alarmy zalania i co najważniejsze - KONTAKT Z RODZINĄ. Serio musimy szukać podmiany, albo dzwonić do dowódców o zastępstwo na 10 minut, żeby trzeba było przejść przez całą jednostkę kilkaset metrów, żeby zadzwonić minutę do rodziny? Mamy w dyżurkach szafy pancerne, zamykane na klucz. Drzwi od dyżurek również zamykamy na klucz... Boicie się nielegalnych kontaktów z osadzonymi? przecież jak ktoś będzie chciał to i tak się "sprzeda". A wtedy wiadomo- zwolnienie i sprawa karna

Służba przechodziła (a może nadal przechodzi?) reformę. Pierwszą po 90 roku jako ostatnia ze służb. Na chwilę obecną mamy wyremontowane szatnie, łazienki, dyżurki. Cudowne pudrowanie trupa... To tak, jakby zrobić blacharkę samochodowi, gdzie zajechany jest silnik, zawieszenie tłucze, a opony są łyse...
Jedną z pozostałości komunistycznych w naszej służbie jest centralne planowanie. Rodem z PRL - kursy, szkolenia, POWERY dla osadzonych oczywiście. Tabelki z atmosferą wśród f-szy wypełniane codziennie. Oczywiście atmosfera idealna... Na papierze... Serio?

Uprzejmie Was proszę koleżanki i koledzy - cytujcie tego posta, dopisując (realne) rzeczy, które chcielibyście zmienić w służbie. Co mogłoby usprawnić pracę jednostek, oddziałów, naszego systemu pracy, naszych relacji. Chcę usłyszeć REALNY głos ludzi na samym dole - soli tej służby (zabrzmiało nieco patetycznie Smile ), a nie szefostwa siedzącego w klimatyzowanych biurach, narzekających na art15a i zbyt niski dodatek geriatryczny Big Grin

pozdrawiam
Odpowiedz
"W ostatnich latach status niektórych aresztów śledczych zrównano ze statusem oddziałów zewnętrznych" czego powodem jest "m.in. racjonalizacja środków przeznaczanych na kadrę zarządzającą" - w efekcie zostały całkowicie zlikwidowane stanowiska dowódców zmian, choć zadania pozostały de facto te same. Znowu ochrona dostaje. Oddziałowy może robić już na kilku oddziałach, doprowadzający i starszy oddziałowy jest zbędny, rezerwa siada na monitorach co 2h bo stanowisko monitorowego zniknęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Służba sięgnęła dna. Może tak racjonalizować środki przeznaczone na kadrę zarządzającą w inny sposób? Jest CZSW i OISW? Może tam poszukajmy oszczędności?
Odpowiedz
(22-06-2021, 12:58 )Black napisał(a):
(22-06-2021, 10:46 )Administrator napisał(a): Stanowisko NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa dotyczące propozycji w zakresie systemowych rozwiązań dotyczących warunków płacowych funkcjonariuszy Służby Więziennej w tematyce regulacji dodatków służbowych przedstawionych w piśmie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 17 czerwca 2021 r.

Stanowisko NSZZFiPW ws. propozycji regulacji dodatków służbowych.


wszystko ładnie pięknie a co z funkcjonariuszami ze stażem 10-14 lat ? 400 zl i tyle..
A masz więcej?
Odpowiedz
Podział pieniędzy metodą jak dotychczas:
1) ,,najwięcej," kierownik jednostki-wiadomo odpowiada za wszystko, tylko jak co do czego, to co złego to nie ja, jednym słowem najlepszy z najlepszych niech ma;
2) ,,trochę mniej" i tu mamy kierowników , których nie rzadko dobierano w sposób przyjacielski po prostu serdecznie z głębi serca nie rozumu. No i tutaj nie odpowiada się za co tylko przed kim..
3) mało ale z bonusem! wafle- to taka potoczna nazwa, kojarzy się raczej przyjemnie z czymś słodkim i tutaj często pan kierownik się śmieje to wafel też rży nawet jak nie ma zbytnio z czego . Wafel coś zpierdzieli, to się wyprostuje, przekalibruje itp. przyniesie dziczyznę lub inne dary płytki położy w łazience...
3) ,,to co zostało,,"(bo nie było czym dzielić)pozostali-ludzie którzy przychodzą wykonać pracę do której zostali wyznaczeni, mają własne zdanie i uczucia
Odpowiedz
Hmmm... Wypada podziękować kolegom na L4, wasze pieniądze potrącone z wypłaty dostaną wafle, a wolne na Boże Narodzenie ,,przypadkowo" znowu oni...
A do panów kierowników? Wasze rozeznanie i postrzeganie funkcjonariuszy, a zwłaszcza nabufanie własnego ja przyspieszy Titanicowi dotknąć dna...
Odpowiedz
(22-06-2021, 10:46 )Administrator napisał(a): Stanowisko NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa dotyczące propozycji w zakresie systemowych rozwiązań dotyczących warunków płacowych funkcjonariuszy Służby Więziennej w tematyce regulacji dodatków służbowych przedstawionych w piśmie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 17 czerwca 2021 r.

Stanowisko NSZZFiPW ws. propozycji regulacji dodatków służbowych.

Wszystko ok!!! zapomniano o takich sprawach jak: zamrożone nadgodziny, poprawa warunków służby, art. 15a , zaliczenie pracy z cywila do wysługi.... jeszcze by coś się znalazło !!!
Wiem, nie wszystko na raz !!! ale też możnabyło wspomnieć w tym piśmie!!!
Odpowiedz
(22-06-2021, 10:46 )Administrator napisał(a): Stanowisko NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa dotyczące propozycji w zakresie systemowych rozwiązań dotyczących warunków płacowych funkcjonariuszy Służby Więziennej w tematyce regulacji dodatków służbowych przedstawionych w piśmie Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z dnia 17 czerwca 2021 r.

Stanowisko NSZZFiPW ws. propozycji regulacji dodatków służbowych.


wszystko ładnie pięknie a co z funkcjonariuszami ze stażem 10-14 lat ? 400 zl i tyle..
Odpowiedz
Mam małe pytanko. Czy w naszej formacji były jakieś nagrody pieniężne? Kto je otrzymał? Jaki procent nagrody pieniężnej otrzymali przełożeni,a jaki szeregowi funkcjonariusze?
Odpowiedz