(08-09-2020, 8:14 )Olo napisał(a): Pisma wysłane do Ministerstwa...a odpowiedzi brak...
Szkoda, że Pan minister ma nas głęboko w poszanowaniu!

MIAŁ———>MA———>I DALEJ BĘDZIE MIAŁ

Dopóki nie pokażemy KTO KOGO potrzebuje to tak będzie  - niestety przykra prawda 

Wysyłane pisma które dla ministra nic nie znaczą nie przyniosą oczekiwanych efektów - trzeba to w końcu zrozumieć Zarządzie NSZZFIP
Odpowiedz
Odsyłam do artykułu

https://wiadomosci.wp.pl/tak-sie-zarabia...739585344a

Kiedy rząd nie chce zrealizować zawartego Porozumienia w 2018 roku i kiedy dalej chce ciąć nakłady na służby mundurowe ciekawy artykuł
Odpowiedz
Dziś ukazało się kolejne pismo Związków...tylko co ono zmienia. Jeśli Pan minister nie widzi powagi sytuacji...mają nas za nic...mamy pracować, brać co dają i się nie odzywać. Tylko po co były podpisywane te porozumienia skoro strona Rządowa i tak nie zamierzała się z nich wywiązać!
Jedynie akcja protestacyjna ma jakikolwiek sens by pokazać nasz sprzeciw wobec takiego traktowania! Nie pozwolimy się oszukiwać i traktować gorzej od innych służb.
Odpowiedz
Pisma wysłane do Ministerstwa...a odpowiedzi brak...
Szkoda, że Pan minister ma nas głęboko w poszanowaniu!
Odpowiedz
(07-09-2020, 9:22 )StrażakSam napisał(a): Awans z st. sierż. sztab. na mł. chor. to tylko synysiowie i córunie dygnitaży z CZSW I OISW mogą dostać, zwykły f-sz nigdy nie dostanie takiego awansu!!! mowa tu o tym jednym wyjątku!!!że bez wyższego wykształcenia!!!! Jak Pan Administrator myśli? ma może Pan wiedzę ilu takich funkcjonariuszy jest, któży otrzymali taki awans w ciągu ostatnich np. 10 lat ?



Oczywiście, że znam takie przypadki. Starsi oddziałowi w mojej jednostce 4 osoby w ciągu 2 lat. Można? Można.

A jaki okręg? Bo nie w Katowickim na bank. Zarówno awanse jak i dodatki przed emerytura.
Odpowiedz
(06-09-2020, 21:15 )KOWIK napisał(a): [quote="Człowiek z lasu" pid='5384' dateline='1599192511']
Proszę o porusznie pewnej kwestii a mianowicie braku docenienia fszy którzy pełnia służbę na stanowiskach na których awans kończy się w pewnym etapie. Mianowicie chodzi o to, że teraz wszyscy otrzymali oddziałowych, st oddziałowych i bardzo dobrze ale kolejny raz takie stanowiska jak szef kuchni czy np technik itd nie otrzymują nic. Skoro nie da się takiego fsza awansować podnieście dodatki służbowe.

Nie wszyscy po kursach otrzymali oddziałowych nawet po kursach oddziałowych, nie pisz takich głupot.

Głupota to jest to, że nie otrzymałeś awansu i tyle. Fakt może źle napisałem, że wszyscy ale rok temy czy dwa też była taka sytauacja o zaległych awansach na wyższe stanowiska służbowe też pomineli w/w stanowiska nie dając wyższego dodatkua takich stanowisk jest znacznie więcej. Pamiętaj kolego tutaj nie ma co się sprzeczać, bo naszym przełożonym na tym tylko zależy, my musimy się trzymać razem.
Odpowiedz
(21-08-2020, 12:46 )jtd napisał(a):
(20-08-2020, 9:24 )lew napisał(a):
(18-08-2020, 21:23 )jtd napisał(a):
(06-08-2020, 19:59 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(06-08-2020, 6:32 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): 06.08.2020r. ———>kolejny dzień od spotkania i nic!!! Poczekamy sobie dopóki kolejnego odznaczenia Zarząd nie będzie chciał wręczyć Panom Ministrom
Spokojnie 6.08.2020r.
kolejne ordery i odznaczenia się już grawerują?

18.08.2020.....dzień chyba już dziewiętnasty i nic . Zero. c.d.n
Dzień dwudziesty drugi i nic. Dalej ZERO . AMEN.C.D.N

Uwaga. Na stronie NASZEGO ZWIĄZKU pojawiła się niespodziewanie ważna informacja.  Otóż rusza ....uwaga......MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA PSZCZELARSKA. hihi
A spodziewasz się czegoś po tym jak ich strona służbowa przez jakiegoś śmiesznego specjalistę spuściła do wora?
                                                              40 dni jak mial zespol powstac co to mape drogowa mial wytyczyc jak zrealizowac niezrealizowane postulaty. Panie przewodniczacy, ma Pan tam jeszcze jakas odznake? Moze nie ta osoba dostala co trzeba. 30lecie zwiazku zawodowego a tu taki policzek i wypiete cztery litery na prawie wszystkich funkcjonariuszy . Pisze prawie bo w CZSW jest wszystko w  porzadku Tam wszystko sie zgadza hihi
Odpowiedz
(07-09-2020, 9:22 )StrażakSam napisał(a): Awans z st. sierż. sztab. na mł. chor. to tylko synysiowie i córunie dygnitaży z CZSW I OISW mogą dostać, zwykły f-sz nigdy nie dostanie takiego awansu!!! mowa tu o tym jednym wyjątku!!!że bez wyższego wykształcenia!!!! Jak Pan Administrator myśli? ma może Pan wiedzę ilu takich funkcjonariuszy jest, któży otrzymali taki awans w ciągu ostatnich np. 10 lat ?



Oczywiście, że znam takie przypadki. Starsi oddziałowi w mojej jednostce 4 osoby w ciągu 2 lat. Można? Można.

A może tak podać informację ilu przewodniczących związków okręgowych  skorzystało na tym paragrafie ustawy i dostało mł.chor?
Proszę o podanie tej informacji!!!!!!
Odpowiedz
Awans z st. sierż. sztab. na mł. chor. to tylko synysiowie i córunie dygnitaży z CZSW I OISW mogą dostać, zwykły f-sz nigdy nie dostanie takiego awansu!!! mowa tu o tym jednym wyjątku!!!że bez wyższego wykształcenia!!!! Jak Pan Administrator myśli? ma może Pan wiedzę ilu takich funkcjonariuszy jest, któży otrzymali taki awans w ciągu ostatnich np. 10 lat ?



Oczywiście, że znam takie przypadki. Starsi oddziałowi w mojej jednostce 4 osoby w ciągu 2 lat. Można? Można.
Odpowiedz
(06-09-2020, 13:36 )grzyb napisał(a):
(04-09-2020, 5:08 )Człowiek z lasu napisał(a): Proszę o porusznie pewnej kwestii a mianowicie braku docenienia fszy którzy pełnia służbę na stanowiskach na których awans kończy się w pewnym etapie. Mianowicie chodzi o to, że teraz wszyscy otrzymali oddziałowych, st oddziałowych i bardzo dobrze ale kolejny raz takie stanowiska jak szef kuchni czy np technik itd nie otrzymują nic. Skoro nie da się takiego fsza awansować podnieście dodatki służbowe.


Znam parę takich przypadków i jedyne co mogę powiedzieć to to ze nasza firma bardzo ochoczo ru...cha takie osoby i to bez mydła.

Jedynie co słychać to jakieś dziwne obiecanki bez pokrycia, a osoby te mają już nabyte prawa i chciały by jeszcze coś tutaj zdziałać, choćby nauczyć młodych jak kiedyś przyjdą, przekazać swoją wiedzę a nawet z powodzeniem jeszcze parę rzeczy nowych wdrożyć. Dyrektcja/Kierownictwo w zasadzie to niby chce ich w służbie zatrzymać ale na hasło podniesienie dodatku to nabierają wody w usta lub proponują 50zł-100zł brutto.

Teoretycznie można podnieść stopień do mł. chor. co w przypadku st. sierż. sztab. to nie jest jakaś przepaść ale jeszcze się z tym nie spotkałem

Awans z st. sierż. sztab. na mł. chor. to tylko synysiowie i córunie dygnitaży z CZSW I OISW mogą dostać, zwykły f-sz nigdy nie dostanie takiego awansu!!! mowa tu o tym jednym wyjątku!!!że bez wyższego wykształcenia!!!! Jak Pan Administrator myśli? ma może Pan wiedzę ilu takich funkcjonariuszy jest, któży otrzymali taki awans w ciągu ostatnich np. 10 lat ?
Odpowiedz
(04-09-2020, 5:08 )Człowiek z lasu napisał(a): Proszę o porusznie pewnej kwestii a mianowicie braku docenienia fszy którzy pełnia służbę na stanowiskach na których awans kończy się w pewnym etapie. Mianowicie chodzi o to, że teraz wszyscy otrzymali oddziałowych, st oddziałowych i bardzo dobrze ale kolejny raz takie stanowiska jak szef kuchni czy np technik itd nie otrzymują nic. Skoro nie da się takiego fsza awansować podnieście dodatki służbowe.

Nie wszyscy po kursach otrzymali oddziałowych nawet po kursach oddziałowych, nie pisz takich głupot.
Odpowiedz
(05-09-2020, 20:55 )Twardziel 123 napisał(a):
(05-09-2020, 5:41 )jtd napisał(a):
(04-09-2020, 19:27 )Wtff napisał(a):
(04-09-2020, 8:59 )jtd napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='5381' dateline='1599163962']
[quote="jtd" pid='5380' dateline='1599157762']
Panie Tuła nie wstyd Panu za to odznaczenie dla ministra za zasługi dla SW?

Nie miej pretensji do Pana przewodniczącego NSZZFIPW bo to nie jego wina pierwsi jednostek podstawowych piszą pisma, że jest ok dajemy radę, więc dostaliśmy dość przez dwa lata tysiąc podwyżki to dobra  kasa, którą wywalczył przewodniczący z Zarządem Głównym NSZZFIPW. Ja prawie 5 tysięcy moja 4 tyś. Plus na dzieci wychowawcze mozna żyć chwalić Pana Jarosława K. i PiS. Niech Solidarność wiezienna się czymś pochwali bajo bajo bo idę spać jeszcze raz bajo.

A o głosujących posłach z mojego okręgu za odrzuceniem poprawki aby zaliczyć nam lata cywila nie zapomnę, ode mnie głosu nie otrzymają. Bajo
                                                              Zapewne tych 89 dyrektorow co dostali plus 2500zl. A ten co maseczke nosi na odziale 450zl dodatku , ten na posterunku uzbrojonym 400zl. Bo obaj podoficerowie. Pierwszy 15 lat drugi 2 lata sluzby. Co za niesprawiedliwosc. Tak jest w jednostkach. Postuluje o wlaczenie naszej sluzby do MSWiA.

Słusznie, ale mam nadzieję, że nie bronisz funkcjonariuszom z 2 letnim stażem tych 400 zł dodatku? Nie chcesz, żeby im to uwalili? Poza tym patrząc na tabele płac, to po 15 latach powinieneś być już starszym oddziałowym i wraz z dodatkiem za wysługę lat masz od 800 do 1000 zł więcej od tego co ma 400 zł dodatku. Może szału nie ma, ale biedy tez nie ma.
                                                             Jasne ze nie zaluje mlodziezy 400zl . To starsi sluzba maja za malo. I nie mieszaj dodatku stopnia i stanowiska. Jest okreslone za co jest dodatek sluzbowy. Bylo wklejane na foruum nie raz. Chocby za zwieksziny zakres obowiazkow, za wyzsze kwalifikacje i jesscse cos tam. Wychodzi na to ze to wszystko jest warte 50zl.

Młody narybek w służbie stałej  po dwoch latach sluzby powinien mieć 500 dodatku, oddziałowi po 10 latach 1000 zł i powinien wzrastać co 5 lat  o 500 zł. A kierownicy nie wprowadzający podwyzszenia standardu pelnienia służby dla podległych f-szy powinni mieć co roku o 10% obnizony dodatek i wtedy wzięli by się do pracy chodzi o ZK Borneo. Bajo.  Wojek podpowie bo wszystko wie.

Dyskutujecie o dodatkach kto ile ma, podyskutujcie o tych dodatkach dla,, elit,, po 25 latach  28,5. Podyskutujcie o z niezrealizowanych postulatach od roku,o krokach jakie powinniśmy podjąć, zadbać o swoje zdrowie, może Pan Czesio zbierze ekipę na strajk? Robią cała załogę jak chcą. Nie ma konsekwencji dla kogoś kto działa na szkodę SW, Paczos, kto oszukał ludzi z płatnymi w nazwie tylko nadgodzinami, Bodajrze Federowicz, ktoś kto nie podnosi odpowiedzialności karnej za takie zdarzenia, Dziadosz. Nie dzielcie się na młodych i starych, bo tym na górze tylko na tym zależy. Powinniśmy się trzymać razem i działać razem we wspólnej sprawie.
Odpowiedz
(04-09-2020, 5:08 )Człowiek z lasu napisał(a): Proszę o porusznie pewnej kwestii a mianowicie braku docenienia fszy którzy pełnia służbę na stanowiskach na których awans kończy się w pewnym etapie. Mianowicie chodzi o to, że teraz wszyscy otrzymali oddziałowych, st oddziałowych i bardzo dobrze ale kolejny raz takie stanowiska jak szef kuchni czy np technik itd nie otrzymują nic. Skoro nie da się takiego fsza awansować podnieście dodatki służbowe.


Znam parę takich przypadków i jedyne co mogę powiedzieć to to ze nasza firma bardzo ochoczo ru...cha takie osoby i to bez mydła.

Jedynie co słychać to jakieś dziwne obiecanki bez pokrycia, a osoby te mają już nabyte prawa i chciały by jeszcze coś tutaj zdziałać, choćby nauczyć młodych jak kiedyś przyjdą, przekazać swoją wiedzę a nawet z powodzeniem jeszcze parę rzeczy nowych wdrożyć. Dyrektcja/Kierownictwo w zasadzie to niby chce ich w służbie zatrzymać ale na hasło podniesienie dodatku to nabierają wody w usta lub proponują 50zł-100zł brutto.

Teoretycznie można podnieść stopień do mł. chor. co w przypadku st. sierż. sztab. to nie jest jakaś przepaść ale jeszcze się z tym nie spotkałem
Odpowiedz
(05-09-2020, 5:41 )jtd napisał(a):
(04-09-2020, 19:27 )Wtff napisał(a):
(04-09-2020, 8:59 )jtd napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='5381' dateline='1599163962']
[quote="jtd" pid='5380' dateline='1599157762']
Panie Tuła nie wstyd Panu za to odznaczenie dla ministra za zasługi dla SW?

Nie miej pretensji do Pana przewodniczącego NSZZFIPW bo to nie jego wina pierwsi jednostek podstawowych piszą pisma, że jest ok dajemy radę, więc dostaliśmy dość przez dwa lata tysiąc podwyżki to dobra  kasa, którą wywalczył przewodniczący z Zarządem Głównym NSZZFIPW. Ja prawie 5 tysięcy moja 4 tyś. Plus na dzieci wychowawcze mozna żyć chwalić Pana Jarosława K. i PiS. Niech Solidarność wiezienna się czymś pochwali bajo bajo bo idę spać jeszcze raz bajo.

A o głosujących posłach z mojego okręgu za odrzuceniem poprawki aby zaliczyć nam lata cywila nie zapomnę, ode mnie głosu nie otrzymają. Bajo
                                                              Zapewne tych 89 dyrektorow co dostali plus 2500zl. A ten co maseczke nosi na odziale 450zl dodatku , ten na posterunku uzbrojonym 400zl. Bo obaj podoficerowie. Pierwszy 15 lat drugi 2 lata sluzby. Co za niesprawiedliwosc. Tak jest w jednostkach. Postuluje o wlaczenie naszej sluzby do MSWiA.

Słusznie, ale mam nadzieję, że nie bronisz funkcjonariuszom z 2 letnim stażem tych 400 zł dodatku? Nie chcesz, żeby im to uwalili? Poza tym patrząc na tabele płac, to po 15 latach powinieneś być już starszym oddziałowym i wraz z dodatkiem za wysługę lat masz od 800 do 1000 zł więcej od tego co ma 400 zł dodatku. Może szału nie ma, ale biedy tez nie ma.
                                                             Jasne ze nie zaluje mlodziezy 400zl . To starsi sluzba maja za malo. I nie mieszaj dodatku stopnia i stanowiska. Jest okreslone za co jest dodatek sluzbowy. Bylo wklejane na foruum nie raz. Chocby za zwieksziny zakres obowiazkow, za wyzsze kwalifikacje i jesscse cos tam. Wychodzi na to ze to wszystko jest warte 50zl.

Młody narybek w służbie stałej  po dwoch latach sluzby powinien mieć 500 dodatku, oddziałowi po 10 latach 1000 zł i powinien wzrastać co 5 lat  o 500 zł. A kierownicy nie wprowadzający podwyzszenia standardu pelnienia służby dla podległych f-szy powinni mieć co roku o 10% obnizony dodatek i wtedy wzięli by się do pracy chodzi o ZK Borneo. Bajo.  Wojek podpowie bo wszystko wie.
Odpowiedz
(04-09-2020, 19:27 )Wtff napisał(a):
(04-09-2020, 8:59 )jtd napisał(a):
(03-09-2020, 21:12 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="jtd" pid='5380' dateline='1599157762']
Panie Tuła nie wstyd Panu za to odznaczenie dla ministra za zasługi dla SW?

Nie miej pretensji do Pana przewodniczącego NSZZFIPW bo to nie jego wina pierwsi jednostek podstawowych piszą pisma, że jest ok dajemy radę, więc dostaliśmy dość przez dwa lata tysiąc podwyżki to dobra  kasa, którą wywalczył przewodniczący z Zarządem Głównym NSZZFIPW. Ja prawie 5 tysięcy moja 4 tyś. Plus na dzieci wychowawcze mozna żyć chwalić Pana Jarosława K. i PiS. Niech Solidarność wiezienna się czymś pochwali bajo bajo bo idę spać jeszcze raz bajo.

A o głosujących posłach z mojego okręgu za odrzuceniem poprawki aby zaliczyć nam lata cywila nie zapomnę, ode mnie głosu nie otrzymają. Bajo
                                                              Zapewne tych 89 dyrektorow co dostali plus 2500zl. A ten co maseczke nosi na odziale 450zl dodatku , ten na posterunku uzbrojonym 400zl. Bo obaj podoficerowie. Pierwszy 15 lat drugi 2 lata sluzby. Co za niesprawiedliwosc. Tak jest w jednostkach. Postuluje o wlaczenie naszej sluzby do MSWiA.

Słusznie, ale mam nadzieję, że nie bronisz funkcjonariuszom z 2 letnim stażem tych 400 zł dodatku? Nie chcesz, żeby im to uwalili? Poza tym patrząc na tabele płac, to po 15 latach powinieneś być już starszym oddziałowym i wraz z dodatkiem za wysługę lat masz od 800 do 1000 zł więcej od tego co ma 400 zł dodatku. Może szału nie ma, ale biedy tez nie ma.
                                                             Jasne ze nie zaluje mlodziezy 400zl . To starsi sluzba maja za malo. I nie mieszaj dodatku stopnia i stanowiska. Jest okreslone za co jest dodatek sluzbowy. Bylo wklejane na foruum nie raz. Chocby za zwieksziny zakres obowiazkow, za wyzsze kwalifikacje i jesscse cos tam. Wychodzi na to ze to wszystko jest warte 50zl.
Odpowiedz
(04-09-2020, 8:59 )jtd napisał(a):
(03-09-2020, 21:12 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="jtd" pid='5380' dateline='1599157762']
Panie Tuła nie wstyd Panu za to odznaczenie dla ministra za zasługi dla SW?

Nie miej pretensji do Pana przewodniczącego NSZZFIPW bo to nie jego wina pierwsi jednostek podstawowych piszą pisma, że jest ok dajemy radę, więc dostaliśmy dość przez dwa lata tysiąc podwyżki to dobra  kasa, którą wywalczył przewodniczący z Zarządem Głównym NSZZFIPW. Ja prawie 5 tysięcy moja 4 tyś. Plus na dzieci wychowawcze mozna żyć chwalić Pana Jarosława K. i PiS. Niech Solidarność wiezienna się czymś pochwali bajo bajo bo idę spać jeszcze raz bajo.

A o głosujących posłach z mojego okręgu za odrzuceniem poprawki aby zaliczyć nam lata cywila nie zapomnę, ode mnie głosu nie otrzymają. Bajo
                                                              Zapewne tych 89 dyrektorow co dostali plus 2500zl. A ten co maseczke nosi na odziale 450zl dodatku , ten na posterunku uzbrojonym 400zl. Bo obaj podoficerowie. Pierwszy 15 lat drugi 2 lata sluzby. Co za niesprawiedliwosc. Tak jest w jednostkach. Postuluje o wlaczenie naszej sluzby do MSWiA.

Słusznie, ale mam nadzieję, że nie bronisz funkcjonariuszom z 2 letnim stażem tych 400 zł dodatku? Nie chcesz, żeby im to uwalili? Poza tym patrząc na tabele płac, to po 15 latach powinieneś być już starszym oddziałowym i wraz z dodatkiem za wysługę lat masz od 800 do 1000 zł więcej od tego co ma 400 zł dodatku. Może szału nie ma, ale biedy tez nie ma.
Odpowiedz
Czy ktoś się orientuje w temacie upublicznienia informacji na temat wypłacanych nagród? Skoro nagrody są wypłacane ze środków publicznych to chyba informacja na temat wydatkowania publicznych pieniędzy powinna być do wglądu dla zainteresowanego tym bardziej że nagrody są przyznawane uznaniowo?
Odpowiedz
Jak się ma to
https://nszzfipw.org.pl/rzad-zaciska-pas...owych.html
do tego
https://nszzfipw.org.pl/zastrzyk-gotowki...udzet.html

To jest kasa czy jej nie ma?

“za wzorowe wykonywanie zadań służbowych, wykazywane w służbie męstwo i inicjatywę oraz pełnienie służby w trudnych warunkach” czyli wiadomo że będą nagrody dla kadry kierowniczej ale nie dla 1 linii.
Odpowiedz
(03-09-2020, 21:12 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="jtd" pid='5380' dateline='1599157762']
Panie Tuła nie wstyd Panu za to odznaczenie dla ministra za zasługi dla SW?

Nie miej pretensji do Pana przewodniczącego NSZZFIPW bo to nie jego wina pierwsi jednostek podstawowych piszą pisma, że jest ok dajemy radę, więc dostaliśmy dość przez dwa lata tysiąc podwyżki to dobra  kasa, którą wywalczył przewodniczący z Zarządem Głównym NSZZFIPW. Ja prawie 5 tysięcy moja 4 tyś. Plus na dzieci wychowawcze mozna żyć chwalić Pana Jarosława K. i PiS. Niech Solidarność wiezienna się czymś pochwali bajo bajo bo idę spać jeszcze raz bajo.

A o głosujących posłach z mojego okręgu za odrzuceniem poprawki aby zaliczyć nam lata cywila nie zapomnę, ode mnie głosu nie otrzymają. Bajo
                                                              Zapewne tych 89 dyrektorow co dostali plus 2500zl. A ten co maseczke nosi na odziale 450zl dodatku , ten na posterunku uzbrojonym 400zl. Bo obaj podoficerowie. Pierwszy 15 lat drugi 2 lata sluzby. Co za niesprawiedliwosc. Tak jest w jednostkach. Postuluje o wlaczenie naszej sluzby do MSWiA.
Odpowiedz
Nie wiem czy f-usze wiedzą ale oddychanie w maseczce przez 12godzin grozi (z powodu oddychania tym samym powietrzem) grzybicą płuc i innymi powikłaniami jedyne wyjście na dziś to zaświadczenie od lekarza rodzinnego o przeciwskazania co do noszenia maseczki w służbie. Dbajcie Gadzinki o zdrowie bo służba wam go nie odda,a jest tylko jedno
Odpowiedz
Proszę o porusznie pewnej kwestii a mianowicie braku docenienia fszy którzy pełnia służbę na stanowiskach na których awans kończy się w pewnym etapie. Mianowicie chodzi o to, że teraz wszyscy otrzymali oddziałowych, st oddziałowych i bardzo dobrze ale kolejny raz takie stanowiska jak szef kuchni czy np technik itd nie otrzymują nic. Skoro nie da się takiego fsza awansować podnieście dodatki służbowe.
Odpowiedz
(03-09-2020, 17:05 )ChlopZMazur napisał(a): [quote="rambo3000" pid='5372' dateline='1599075411']
[quote="wojtas_1711" pid='5364' dateline='1598962894']
[quote="Mateusz" pid='5357' dateline='1598811498']
Jak się ma pismo generała do starszych strażników, którzy są po kursie oddziałowych i robią na oddziale jak do tej pory za darmo, czy też będą awanse czy jak rok temu lipa ? Macie jakieś informacje ?
 No własnie jestem rok po kursie oddziałowych spełniam wymagania formalne czyli to stanowisko mnie sie należy tak wynika z tego pisma
Należy się jak psu buda ale jest ale procenty muszą w jednostkach się zgadzać ma być np. 25%oddzialowych jest jest to nawet jak kolejnych 50 będzie spełniać warunki to tego stanowiska nie dostanie dopóki starzy ich nie zwolnią odchodząc na zieloną trawkę

Znam przykłady gdzie ktoś ma oddziałowego lub st. Oddziałowego i buja się na dociagu bo mu tak wygodnie i innym bo do nichego innego się nie nadaje a straznicy po kursach albo i bez siedzą na oddziałach. Sam czekam już 2lata na oddziałowego i lipa... Teraz też nie dostanę bo stan oddzialowych musi się zgadzać.

Tacy są najlepsi i służą 25 latek niczym się nie przejmując a na odejście dodatek na Max bo akurat Dyro i kiero się zmienil, ale teraz kasa upindolona, więc trochę będzie przykro. 

Drugiemu z Borneo i panu z lasu trzeba dac za ukrywanie i robienie wałków. Bajo
Odpowiedz
(03-09-2020, 19:29 )jtd napisał(a): Panie Tuła nie wstyd Panu za to odznaczenie dla ministra za zasługi dla SW?


WSTYD jakiego już nie ma nawet jak naprawić... JAKIE ZASŁUGI ???

Pan minister pokazał czym dla niego jest SW - piątym kołem u wozu - nam nie chce wpisać w akt prawny to co powoduje DYSKRYMINACJĘ wobec innych służb mundurowych, a sędziom i prokuratorom z układu szykuje podwyżki!!!

Nam zapewne dać nie wolno bo COVID-19 ale SWOIM (z układu lub rodzinie) WSZYSTKO MOŻNA bo COVID-19 nie przeszkadza...


Z postulatów, które nie dotyczyły ogółu służb a poszczególnych formacji to jak zwykle wyszliśmy najgorzej...

Może przy rekonstrukcji zapowiadanej przez NAJWAŻNIEJSZĄ OSOBĘ W PAŃSTWIE - PANA PREZESA - warto SW włączyć w szeregi MSWiA - jedno superministerstwo od służb mundurowych!
Odpowiedz
[quote="jtd" pid='5380' dateline='1599157762']
Panie Tuła nie wstyd Panu za to odznaczenie dla ministra za zasługi dla SW?

Nie miej pretensji do Pana przewodniczącego NSZZFIPW bo to nie jego wina pierwsi jednostek podstawowych piszą pisma, że jest ok dajemy radę, więc dostaliśmy dość przez dwa lata tysiąc podwyżki to dobra  kasa, którą wywalczył przewodniczący z Zarządem Głównym NSZZFIPW. Ja prawie 5 tysięcy moja 4 tyś. Plus na dzieci wychowawcze mozna żyć chwalić Pana Jarosława K. i PiS. Niech Solidarność wiezienna się czymś pochwali bajo bajo bo idę spać jeszcze raz bajo.

A o głosujących posłach z mojego okręgu za odrzuceniem poprawki aby zaliczyć nam lata cywila nie zapomnę, ode mnie głosu nie otrzymają. Bajo
Odpowiedz
Panie Tuła nie wstyd Panu za to odznaczenie dla ministra za zasługi dla SW?
Odpowiedz
(03-09-2020, 12:04 )Olo napisał(a): Witam Wszystkich funkcjonariuszy naszej zaszczytnej służby.
 
Wysyłam link do Głosowanie nr 70 na 16. posiedzeniu Sejmu
dnia 14-08-2020 r. o godz. 19:04:51

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent....sowania=70

MOŻECIE WSZYSCY SPRAWDZIĆ KTO GŁOSOWAŁ ZA ODRZUCENIEM ZGŁOSZONEJ POPRAWKI W TAK WAŻNEJ DLA NAS SPRAWIE - CZYLI ZALICZANIA CYWILA DO DODATKU ZA WYSŁUGĘ.

I OCZYWIŚCIE W SWOICH OKRĘGACH WYBORCZYCH ODPOWIEDNIO PODZIĘKOWAĆ PRZY KOLEJNYCH WYBORACH....NIE ZAPOMNIMY!!

ZNAJDZIECIE TAM NAWET NASZEGO SZANOWNEGO MINISTRA MICHAŁA WÓJCIKA, KTÓRY ZAGŁOSOWAŁ ZA ODRZUCENIEM POPRAWKI A JESZCZE PARĘ DNI PRZED GŁOSOWANIEM OBIECYWAŁ ŻE NOWELIZACJA USTAWY O SW JEST W TRAKCIE WPROWADZANIA NA ŚCIEŻKĘ LEGALIZACYJNĄ>

To pan minister któremu podlega SW wyszedł na...... (każdy niech sobie tu wstawi odpowiednie słowo). Mają nas w d....
Odpowiedz
(03-09-2020, 12:04 )Olo napisał(a): Witam Wszystkich funkcjonariuszy naszej zaszczytnej służby.
 
Wysyłam link do Głosowanie nr 70 na 16. posiedzeniu Sejmu
dnia 14-08-2020 r. o godz. 19:04:51

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent....sowania=70

MOŻECIE WSZYSCY SPRAWDZIĆ KTO GŁOSOWAŁ ZA ODRZUCENIEM ZGŁOSZONEJ POPRAWKI W TAK WAŻNEJ DLA NAS SPRAWIE - CZYLI ZALICZANIA CYWILA DO DODATKU ZA WYSŁUGĘ.

I OCZYWIŚCIE W SWOICH OKRĘGACH WYBORCZYCH ODPOWIEDNIO PODZIĘKOWAĆ PRZY KOLEJNYCH WYBORACH....NIE ZAPOMNIMY!!

ZNAJDZIECIE TAM NAWET NASZEGO SZANOWNEGO MINISTRA MICHAŁA WÓJCIKA, KTÓRY ZAGŁOSOWAŁ ZA ODRZUCENIEM POPRAWKI A JESZCZE PARĘ DNI PRZED GŁOSOWANIEM OBIECYWAŁ ŻE NOWELIZACJA USTAWY O SW JEST W TRAKCIE WPROWADZANIA NA ŚCIEŻKĘ LEGALIZACYJNĄ>

Nigdy nie mieli nawet zamiaru tego procedować. Przeciągano w czasie że względu na wybory. A po wygranych wyborach jak to powiedział Tusk kiedyś, "teraz benzyna może być nawet po 8 zl". Mają Nas gdzieś. Czy to PiS czy PO. Zobaczymy co przyniosą kolejne wersje tarczy. Tu jeszcze może być prawdziwy lament tych którzy mogli odejść a nie odeszli. Może się okazać, że trzeba kolejnych 20 lat przepracować, żeby odejść z tym co można bylo mieć dzisiaj Smile .
Odpowiedz
Sejm RP 9 kadencji
POSIEDZENIE 16. - głosowanie nr 70 (14-08-2020 19:04:51)
GŁOSOWAŁO - 429 ZA - 262 PRZECIW - 167 WSTRZYMAŁO SIĘ - 0 NIE GŁOSOWAŁO- 31
Większość bezwzględna - 215
Pkt 14. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych
przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw
Głosowanie nad odrzuceniem poprawek 16. i 18.
PiS (235) GŁOSOWAŁO - 221 ZA - 221 PRZECIW - 0 WSTRZYM. - 0 NIE GŁOS. - 14

ADAMCZYK ANDRZEJ za GOSIEWSKA MAŁGORZATA za MATERNA JERZY za SZCZUREK-ŻELAZKO JÓZEFA za
ANDRUSZKIEWICZ ADAM za GOWIN JAROSŁAW za MATEUSIAK-PIELUCHA BEATA za SZEFERNAKER PAWEŁ za
ANDZEL WALDEMAR za GÓRSKA AGNIESZKA za MATUSIAK GRZEGORZ za SZLACHTA ANDRZEJ za
ARDANOWSKI JAN KRZYSZTOF za GÓRSKI MACIEJ za MATUSZEWSKI MAREK za SZULOWSKI KRZYSZTOF za
ARENT IWONA za GRÓBARCZYK MAREK za MATUSZNY KAZIMIERZ za SZWED STANISŁAW za
AST MAREK za GUT-MOSTOWY ANDRZEJ za MICHAŁEK IWONA za SZYMAŃSKA EWA za
BABALSKI ZBIGNIEW za GWIAZDOWSKI KAZIMIERZ za MILCZANOWSKA ANNA za SZYNKOWSKI VEL SĘK SZYMON za
BABINETZ PIOTR za GWÓŹDŹ MARCIN za MILEWSKI DANIEL za ŚNIADEK JANUSZ za
BARTOSIK RYSZARD za HAŁAS TERESA za MOSIŃSKI JAN za ŚNIEŻEK ADAM za
BARTUŚ BARBARA za HOC CZESŁAW za MOSKAL KAZIMIERZ za ŚWIAT JACEK za
BASZKO MIECZYSŁAW za HOFFMANN ZBIGNIEW GRZEGORZ za MRÓWCZYŃSKI ALEKSANDER za TCHÓRZEWSKI KRZYSZTOF za
BĄK DARIUSZ za HRENIAK PAWEŁ za MULARCZYK ARKADIUSZ za TELUS ROBERT za
BIELECKI JERZY za JACH MICHAŁ za MURDZEK WOJCIECH za TERLECKI RYSZARD za
BOCHENEK RAFAŁ za JANCZYK WIESŁAW za MÜLLER PIOTR za TOMASZEWSKI WŁODZIMIERZ za
BOROWIAK JOANNA za KACZMARCZYK NORBERT za NOWICKA DANUTA za TREPKA MARIUSZ za
BORYS-SZOPA BOŻENA za KACZYŃSKI FILIP za OCIEPA MARCIN za TUŁAJEW SYLWESTER za
BUDA WALDEMAR za KACZYŃSKI JAROSŁAW za OLEJNICZAK WALDEMAR za URUSKI PIOTR za
BUKOWIEC STANISŁAW za KALETA PIOTR za OLSZEWSKI DARIUSZ za UŚCIŃSKI PIOTR za
BURZYŃSKA LIDIA za KALETA SEBASTIAN za OSUCH JACEK za WARCHOŁ MARCIN za
CHMIELOWIEC ZBIGNIEW za KAŁUŻNY MARIUSZ za OZDOBA JACEK za WARGOCKA TERESA za
CHOMA KAZIMIERZ za KAMIŃSKI MARIUSZ za PALUCH ANNA za WARWAS ROBERT za
CHOROSIŃSKA DOMINIKA za KANTHAK JAN za PAMUŁA TERESA za WARZECHA JAN za
CHRZAN TADEUSZ za KAPINOS FRYDERYK za PAUL JERZY za WASSERMANN MAŁGORZATA za
CICHOLSKA ANNA EWA za KOŁAKOWSKI LECH za PIECHOWIAK GRZEGORZ za WAWRZYK PIOTR za
CIEŚLAK MICHAŁ za KOSSAKOWSKI WOJCIECH za PIECZARKA ANNA za WĄSIK MACIEJ za
CYMAŃSKI TADEUSZ za KOSZTOWNIAK ANDRZEJ za PIONTKOWSKI DARIUSZ za WEBER RAFAŁ za
CZARNECKI KRZYSZTOF za KOWALCZYK HENRYK za PŁAŻYŃSKI KACPER za WESOŁY MAREK za
CZARNECKI PRZEMYSŁAW za KOWALSKI JANUSZ za PŁONKA ELŻBIETA za WICHER PATRYK za
CZARNEK PRZEMYSŁAW za KOWNACKI BARTOSZ za POLACZEK JERZY za WILK JERZY za
CZARTORYSKI ARKADIUSZ za KOZIK KRZYSZTOF JANUSZ za POLAK MAREK za WITEK ELŻBIETA za
CZERWIŃSKA ANITA za KRAJEWSKI JAROSŁAW za POLAK PIOTR za WOJCIECHOWSKI GRZEGORZ za
CZOCHARA KATARZYNA za KRAJEWSKI WIESŁAW za POROWSKA VIOLETTA za WOJTYSZEK AGATA KATARZYNA za
DĄBROWSKA-BANASZEK ANNA za KRASULSKI LEONARD za PORZUCEK MARCIN za WOŹNIAK GRZEGORZ ADAM za
DOBRZYŃSKI LESZEK za KRÓL PIOTR za PUDA GRZEGORZ za WOŹNIAK TADEUSZ za
DOLATA ZBIGNIEW za KRUPKA ANNA za RAU ZBIGNIEW za WÓJCIK MICHAŁ za
DORYWALSKI BARTŁOMIEJ za KRYJ ANDRZEJ za RUSECKA URSZULA za WRÓBLEWSKI BARTŁOMIEJ za
DRABEK PRZEMYSŁAW za KUBIAK MARTA za RYCHLIK PAWEŁ za WYPIJ MICHAŁ za
DUDA ELŻBIETA za KUBÓW KRZYSZTOF za RZYMKOWSKI TOMASZ za ZAGÓRSKI MAREK za
DUDA JAN za KUCHCIŃSKI MAREK za SAK PIOTR za ZAWIŚLAK SŁAWOMIR za
DUSZEK MARCIN za KUROWSKA MARIA za SCHMIDT-RODZIEWICZ ANNA za ZIELIŃSKI JAROSŁAW za
DZIEDZICZAK JAN za KUROWSKI WŁADYSŁAW za SCHREIBER ŁUKASZ za ZIELIŃSKI TOMASZ za
DZIUK BARBARA za KURZĘPA JACEK za SELLIN JAROSŁAW za ZUBOWSKI WOJCIECH za
EMILEWICZ JADWIGA za KWIECIEŃ ANNA za SIARKA EDWARD za ZYSKA IRENEUSZ za
FILIPIAK EWA za KWITEK MAREK za SIARKOWSKA ANNA MARIA za ŻALEK JACEK za
FOGIEL RADOSŁAW za LATOS TOMASZ za SIPIERA ZDZISŁAW za BŁASZCZAK MARIUSZ ng.
GALEMBA LESZEK za LICHOCKA JOANNA za SKWAREK SŁAWOMIR za BORTNICZUK KAMIL ng.
GAWĘDA ADAM za LIPIEC KRZYSZTOF za SMOLIŃSKI KAZIMIERZ za CZARNECKI WITOLD ng.
GAWRON ANDRZEJ za LIPIŃSKI ADAM za SOBOLEWSKI KRZYSZTOF za DWORCZYK MICHAŁ ng.
GAŻA GRZEGORZ za LISIECKI PAWEŁ za SOBOŃ ARTUR za HORAŁA MARCIN ng.
GEMBICKA ANNA za LOREK GRZEGORZ za SOIN AGNIESZKA za JANOWSKA MAŁGORZATA ng.
GIRZYŃSKI ZBIGNIEW za ŁAWNICZAK TOMASZ za SOŚNIERZ ANDRZEJ za KOZANECKA EWA ng.
GIŻYŃSKI SZYMON za MACHAŁEK MARZENA za SÓJKA KATARZYNA za MORAWIECKI MATEUSZ ng.
GLENC TERESA za MACIEREWICZ ANTONI za SROKA MAGDALENA za PIECHA BOLESŁAW ng.
GLIŃSKI PIOTR za MAKSYMOWICZ WOJCIECH za STACHOWIAK-RÓŻECKA MIROSŁAWA za SASIN JACEK ng.
GOLIŃSKA MAŁGORZATA za MALĄG MARLENA MAGDALENA za STEFANIUK DARIUSZ za SZARAMA WOJCIECH ng.
GOŁOJUCH KAZIMIERZ za MALIK EWA za STRZAŁKA BEATA za SZUMOWSKI ŁUKASZ ng.
GONCIARZ JAROSŁAW za MAŁECKI JERZY za SUSKI MAREK za WOŚ MICHAŁ ng.
GONTARZ ROBERT za MAŁECKI MACIEJ za SZAŁABAWKA ARTUR za ZIOBRO ZBIGNIEW ng.
GOSEK MARIUSZ za MASŁOWSKA GABRIELA za SZCZUDŁO ALEKSANDRA za
Odpowiedz
W cywilu za każdy rok przepracowany na emeryturze mają rewaloryzację świadczenia emerytalnego a my mając 30 lub 35 lat pracy (służba 15 lat +cywil 15lat iwiecej) niedoli za się nic i blokuję artykułem 15a zatrudnionych po 1999 roku.
Odpowiedz
Witam Wszystkich funkcjonariuszy naszej zaszczytnej służby.
 
Wysyłam link do Głosowanie nr 70 na 16. posiedzeniu Sejmu
dnia 14-08-2020 r. o godz. 19:04:51

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent....sowania=70

MOŻECIE WSZYSCY SPRAWDZIĆ KTO GŁOSOWAŁ ZA ODRZUCENIEM ZGŁOSZONEJ POPRAWKI W TAK WAŻNEJ DLA NAS SPRAWIE - CZYLI ZALICZANIA CYWILA DO DODATKU ZA WYSŁUGĘ.

I OCZYWIŚCIE W SWOICH OKRĘGACH WYBORCZYCH ODPOWIEDNIO PODZIĘKOWAĆ PRZY KOLEJNYCH WYBORACH....NIE ZAPOMNIMY!!

ZNAJDZIECIE TAM NAWET NASZEGO SZANOWNEGO MINISTRA MICHAŁA WÓJCIKA, KTÓRY ZAGŁOSOWAŁ ZA ODRZUCENIEM POPRAWKI A JESZCZE PARĘ DNI PRZED GŁOSOWANIEM OBIECYWAŁ ŻE NOWELIZACJA USTAWY O SW JEST W TRAKCIE WPROWADZANIA NA ŚCIEŻKĘ LEGALIZACYJNĄ>
Odpowiedz
(02-09-2020, 18:27 )lew napisał(a):
(02-09-2020, 9:43 )Aster68 napisał(a): Co dalej z art 15a miały być podane rozwiązania, a tu grobowa cisz że strony rządowej jak gdyby nigdy nie było o tym mowy.
Nic dalej te postulaty to już włodarzy ani związków nie interesują no bo i po co kręci się kręci

Jedynym sposobem jest chyba tylko wspólne i rozległe zadbanie przez wszystkie służby o własne zdrowie. Masowo.
Strona służbowa ma nas w głębokim poważaniu i patrzy tylko jak się przypodobać politykom wchodząc im w odpowiednią ilość liter.
By jeszcze trochę pobrać pensję.
Bez kręgosłupa.
Kiedyś to byli oficerowie a teraz to miętkim robione takie jakieś.
Odpowiedz
(01-09-2020, 13:21 )wojtas_1711 napisał(a): [quote="Mateusz" pid='5357' dateline='1598811498']
Jak się ma pismo generała do starszych strażników, którzy są po kursie oddziałowych i robią na oddziale jak do tej pory za darmo, czy też będą awanse czy jak rok temu lipa ? Macie jakieś informacje ?
 No własnie jestem rok po kursie oddziałowych spełniam wymagania formalne czyli to stanowisko mnie sie należy tak wynika z tego pisma
Należy się jak psu buda ale jest ale procenty muszą w jednostkach się zgadzać ma być np. 25%oddzialowych jest jest to nawet jak kolejnych 50 będzie spełniać warunki to tego stanowiska nie dostanie dopóki starzy ich nie zwolnią odchodząc na zieloną trawkę
Odpowiedz
(02-09-2020, 9:43 )Aster68 napisał(a): Co dalej z art 15a miały być podane rozwiązania, a tu grobowa cisz że strony rządowej jak gdyby nigdy nie było o tym mowy.

Jedynym sposobem jest chyba tylko wspólne i rozległe zadbanie przez wszystkie służby o własne zdrowie. Masowo.
Strona służbowa ma nas w głębokim poważaniu i patrzy tylko jak się przypodobać politykom wchodząc im w odpowiednią ilość liter.
By jeszcze trochę pobrać pensję.
Bez kręgosłupa.
Kiedyś to byli oficerowie a teraz to miętkim robione takie jakieś.
Odpowiedz
(02-09-2020, 9:43 )Aster68 napisał(a): Co dalej z art 15a miały być podane rozwiązania, a tu grobowa cisz że strony rządowej jak gdyby nigdy nie było o tym mowy.

Kolejny postulat z porozumienia nie zrealizowany i co dalej? Nic jak zwykle nic, ponarzekamy na forum, popłaczemy w jednostkach i na tym się skończy.
Odpowiedz
Z Grodu Cystersa odchodzi najgorszy "przeor", zły "przeor", który ma tak długi nos jak pinokio w szreku. W całym opactwie nie idzie dostać fajerwerek na zwieńczenie końca jego świątobliwości. W końcu koniec udręki. Czy kartonów do spakowania tych swoich kłamstw, intryg, szykan wystarczy w pobliskich marketach ?
Odpowiedz
Co dalej z art 15a miały być podane rozwiązania, a tu grobowa cisz że strony rządowej jak gdyby nigdy nie było o tym mowy.
Odpowiedz
Wprowadzili Pluralizm wiadomo po co Solidarność kto jest przewodniczącym i komu się kłania, co by się znowu strajki nie powtórzyły. Żeby funkcjonariusze więcej nie mogli się zebrać, żeby ich podzielić. Solidarności mówimy nie!!!
Odpowiedz
Pewien pan do służby się szykuje a kolega bukietem kwiatów już maszeruje bo niezła noc się szykuje bajo.
Odpowiedz
(01-09-2020, 11:42 )Administrator napisał(a):
(31-08-2020, 20:58 )DAB77 napisał(a): Administrator chyba na urlopie lub zaopatrzeniu emerytalnym - albo w księdze poruszane są mało znaczące dla niego tematy. No cóż...


Od moderowania wpisów na Księdze Gości nie mam urlopu Smile  To, że ma Pan odczucie, że poruszane są "mało znaczące" (w Pana opinii) tematy, to zależy tylko od osób, które się tutaj udzielają. Nie mam wpływu na to, kto i jakie tematy będzie poruszał oraz jak często?  Smile

Może nie urlop, tylko Admin odbiera nadgodziny te płatne!!!!  Smile
Odpowiedz
[quote="Mateusz" pid='5357' dateline='1598811498']
Jak się ma pismo generała do starszych strażników, którzy są po kursie oddziałowych i robią na oddziale jak do tej pory za darmo, czy też będą awanse czy jak rok temu lipa ? Macie jakieś informacje ?
 No własnie jestem rok po kursie oddziałowych spełniam wymagania formalne czyli to stanowisko mnie sie należy tak wynika z tego pisma
Odpowiedz
(31-08-2020, 20:58 )DAB77 napisał(a): Administrator chyba na urlopie lub zaopatrzeniu emerytalnym - albo w księdze poruszane są mało znaczące dla niego tematy. No cóż...


Od moderowania wpisów na Księdze Gości nie mam urlopu Smile  To, że ma Pan odczucie, że poruszane są "mało znaczące" (w Pana opinii) tematy, to zależy tylko od osób, które się tutaj udzielają. Nie mam wpływu na to, kto i jakie tematy będzie poruszał oraz jak często?  Smile
Odpowiedz
Administrator chyba na urlopie lub zaopatrzeniu emerytalnym - albo w księdze poruszane są mało znaczące dla niego tematy. No cóż...
Odpowiedz
[quote="BDG" pid='5359' dateline='1598893131']
Już dawno mówiłem, że trzeba to zbojkotować i SW podłączyć pid MSWiA jak reszte służb. Nie ma gorszych i lepszych. Są służby równe dla wszystkich. STRAJK!!! Gdzie związki, gdzie Solidarność, która walczyła o swój byt. To powinien być nasz priorytet inaczej zawsze będziemy gorszym sortem...?

Panie kolego zapytaj się przewodniczacego Solidarności w Oz Opatówek kpt. Ci prawdę powie po co powstała Solidarność żeby mu cztery litery  uratować ale koledzy i skazani wszystko wiedzą już niebawem o emce będzie można zapomnieć. Ulizani panowie też za kołnierzem niejasną sytuację maja i do psychiatry sie umawiają bajo wujek wszystko wie a jak nie kolega podpowie.
Odpowiedz
Już dawno mówiłem, że trzeba to zbojkotować i SW podłączyć pid MSWiA jak reszte służb. Nie ma gorszych i lepszych. Są służby równe dla wszystkich. STRAJK!!! Gdzie związki, gdzie Solidarność, która walczyła o swój byt. To powinien być nasz priorytet inaczej zawsze będziemy gorszym sortem...?
Odpowiedz
Jak się ma pismo generała do starszych strażników, którzy są po kursie oddziałowych i robią na oddziale jak do tej pory za darmo, czy też będą awanse czy jak rok temu lipa ? Macie jakieś informacje ?
Odpowiedz
(29-08-2020, 21:06 )jtd napisał(a):
(28-08-2020, 17:06 )Ciastko napisał(a):
(28-08-2020, 11:48 )jtd napisał(a):
(28-08-2020, 8:42 )Krogulec napisał(a): @jtd A ja proponuję, byś czytał że zrozumieniem. Odniosłem się zupełnie do innego niż porozumienie. Odpowiadam również na pytanie, które czesto się pojawia "ile czasu mają na odpowiedź".
     Ja wiem ze chodzi oto pismo ostatnie, ale te pisma moim zdaniem nie maja juz znaczenia. Z tych pism nic nie winika. Znaczy wynika jedno. Ze sie zlekcewazylo 30tys funkcjonariuszy Sw i cala ich prace na rzecz zapewnienia bezpieczenstwa obywateli naszego kraju. A obrazkowo to jest tak. Obracaja sie decydenci tylem do 30 tys funkcjonariuszy, zdejmuja spodnie, potem nachy, i mocno wypinaja cztery litery i mowia mozecie nas pocalowac tyle waszego. A potem sie smieja i odchodza pokosztowac kalmarow. Porozumienia z roku 2018 NIE MA. I po co sie pocieszac i debili z normalnych ludzi pracy robic. To jest prosta sprawa,perfidnie  oszukano nas. Ale nie to nie. Bajo

Kolego sympatyczny ale po co nerwy sobie psujesz, masz prawa emerytalne? To sajonara pracy nie brakuje a jak masz pomysl na samego siebie to jeszcze lepiej. Pozdrawia emerytSmile
                                                             Ziomeczku jakie nerwy, luzik. Ja tylko tak normalnie prosto w ryj mowie jak jest. Oszukano mnie i wszystko w temacie. I zapamietam to. I wiadomo ze tak wszyscy mysla.  Bylo nic nie podpisywac w 2018 roku i tyle. A tu walek konkretny. Ja tam nerwow nie mam zero nic , ja tylko oswiadczam ze debilem mlotkiem ulongiem skonczonym nie jestem . Pozdrawiam odzialowych tych na oddzialach. Szacunek kolezanki i koledzy odzdzialowi. Bajo

Wiem co masz na mysli bo i ja czekalem 15stka stuknela , myslalem ze dadza cos wiecej ...a tu nic wielkie rozczarowanie z dodatku
Odpowiedz
(29-08-2020, 18:52 )Nie plecak napisał(a): [quote="POLSKI_KLAWISZ" pid='5349' dateline='1598682131']
Może warto aby sprawą zaliczania wysługi lat na zasadach analogicznych jak w MSWiA a przede wszystkim wynikającym z tego faktu NIERÓWNYM TRAKTOWANIEM FUNKCJONARIUSZY SW zajął się RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH

NIE MOŻEMY SIĘ PODDAĆ I POZWALAĆ BY DALEJ NAS OSZUKIWANO

Ministrowie i Generał z z-cami powinni zostać ZDYMISJONOWANI za działania na szkodę funkcjonariuszy SW

Góra ma nas gdzieś zwłaszcza teraz w epoce koronawirusa gdy do Sw pchają się młodzi,drzwiami i oknami  !!!!
Raczej nic nie zrobimy.Możemy tylko czekać aż znowu nie bedzie chetnych do pracy w naszych szeregach i wtedy może to wprowadzą.
Smile


Ja nie widzę tego faktu żeby przez koronawirusa młodzi się pchali do służby 

W mojej jednostce ok 15 wakatów a na ostatnie ogłoszenie odpowiedziało z tego co wiem 6 osób 

Nawet jeśli ktoś teraz przyjdzie to przy pierwszej możliwej okazji ucieknie z powrotem do innej roboty

Ostatnimi czasy z przygotowawczej odchodzi coraz więcej nowych funkcjonariuszy a ci co byli trochę dłużej zaliczając wstępniaka czekają do przejścia do służby stałej i tez uciekają 

Mamy problem kadrowy w służbie i bez prawego i sprawiedliwego traktowania funkcjonariuszy SW niestety nie zostanie on rozwiązany a będzie coraz bardziej się pogłębiał
Odpowiedz
(28-08-2020, 17:06 )Ciastko napisał(a):
(28-08-2020, 11:48 )jtd napisał(a):
(28-08-2020, 8:42 )Krogulec napisał(a): @jtd A ja proponuję, byś czytał że zrozumieniem. Odniosłem się zupełnie do innego niż porozumienie. Odpowiadam również na pytanie, które czesto się pojawia "ile czasu mają na odpowiedź".
     Ja wiem ze chodzi oto pismo ostatnie, ale te pisma moim zdaniem nie maja juz znaczenia. Z tych pism nic nie winika. Znaczy wynika jedno. Ze sie zlekcewazylo 30tys funkcjonariuszy Sw i cala ich prace na rzecz zapewnienia bezpieczenstwa obywateli naszego kraju. A obrazkowo to jest tak. Obracaja sie decydenci tylem do 30 tys funkcjonariuszy, zdejmuja spodnie, potem nachy, i mocno wypinaja cztery litery i mowia mozecie nas pocalowac tyle waszego. A potem sie smieja i odchodza pokosztowac kalmarow. Porozumienia z roku 2018 NIE MA. I po co sie pocieszac i debili z normalnych ludzi pracy robic. To jest prosta sprawa,perfidnie  oszukano nas. Ale nie to nie. Bajo

Kolego sympatyczny ale po co nerwy sobie psujesz, masz prawa emerytalne? To sajonara pracy nie brakuje a jak masz pomysl na samego siebie to jeszcze lepiej. Pozdrawia emerytSmile
                                                             Ziomeczku jakie nerwy, luzik. Ja tylko tak normalnie prosto w ryj mowie jak jest. Oszukano mnie i wszystko w temacie. I zapamietam to. I wiadomo ze tak wszyscy mysla.  Bylo nic nie podpisywac w 2018 roku i tyle. A tu walek konkretny. Ja tam nerwow nie mam zero nic , ja tylko oswiadczam ze debilem mlotkiem ulongiem skonczonym nie jestem . Pozdrawiam odzialowych tych na oddzialach. Szacunek kolezanki i koledzy odzdzialowi. Bajo
Odpowiedz
(29-08-2020, 7:22 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Może warto aby sprawą zaliczania wysługi lat na zasadach analogicznych jak w MSWiA a przede wszystkim wynikającym z tego faktu NIERÓWNYM TRAKTOWANIEM FUNKCJONARIUSZY SW zajął się RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH

NIE MOŻEMY SIĘ PODDAĆ I POZWALAĆ BY DALEJ NAS OSZUKIWANO

Ministrowie i Generał z z-cami powinni zostać ZDYMISJONOWANI za działania na szkodę funkcjonariuszy SW

Góra ma nas gdzieś zwłaszcza teraz w epoce koronawirusa gdy do Sw pchają się młodzi,drzwiami i oknami  !!!!
Raczej nic nie zrobimy.Możemy tylko czekać aż znowu nie bedzie chetnych do pracy w naszych szeregach i wtedy może to wprowadzą.
Smile
Odpowiedz
Może warto aby sprawą zaliczania wysługi lat na zasadach analogicznych jak w MSWiA a przede wszystkim wynikającym z tego faktu NIERÓWNYM TRAKTOWANIEM FUNKCJONARIUSZY SW zajął się RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH

NIE MOŻEMY SIĘ PODDAĆ I POZWALAĆ BY DALEJ NAS OSZUKIWANO

Ministrowie i Generał z z-cami powinni zostać ZDYMISJONOWANI za działania na szkodę funkcjonariuszy SW
Odpowiedz