Witam. Mam pytanie które Wszystkich funkcjonariuszy interesuje CZY OD 1 STYCZNIA PODWYZKI BĘDĄ NA KONTACH TAK JAK TO MA BYC W MSWIA? CZY ADMIN COS WIE NA TEN TEMAT???
Odpowiedz
prace uzgodnieniowe w ramach zespołu zakończyły się czy nie ???????????????
Odpowiedz
(09-10-2019, 16:55 )Nie plecak napisał(a): Witam.Mam pytanie do dyrektora okręgowego okręgu pomorskiego Pana P. na czym polegało i w jakich kwotach dzielenie ostatnich pieniędzy na dodatki służbowe.Pytam bo pieniądze podobno już poszły na konta tylko nie wiadomo komu.Bowiem w Pana jednostkach są zmiany które nie dostały ani grosza oprócz dowódców i zastępców zmian.Proszę o dokładne prześwietlenie kwot jakie poszły na jednostki i komu gdyż ludzie są zbulwersowani takim stanem rzeczy zwłaszcza że co chwile są tzw. dodatki czyli dodatkowe służby i delegowania do A.Ś Gdańsk.Atmosfera robi się gorąca zwłaszcza gdy słyszą od kolegów w sąsiednich jednostkach że  dostali po 70 zł [oddziałowy i st.oddzialowy] i ogólnie prawie wszyscy z ochrony dostali jakieś pieniądze.Na koniec chciałem tylko powiedzieć że moja jednostka w 2021 r. będzie miała 70% ludzi z prawami emerytalnymi a co to znaczy ? niech sobie pan sam na to odpowie.

polecam napisanie raportu do Dyrektora w/w treści
Odpowiedz
(16-10-2019, 13:10 )EMKA napisał(a):
(14-10-2019, 12:18 )john napisał(a):
(02-10-2019, 20:42 )robs napisał(a):
(27-09-2019, 11:33 )EMKA napisał(a):
(26-09-2019, 5:08 )StrasznyKapral napisał(a): Pamiętam przykład w mojej jednostce że chłopak musiał mieć 15lat SW.  Miał 12 lat SW i 8 wojska to porobił 3lata i odszedł na emeryturę

Nie siej fermentu, jest tak jak napisałem, NALEŻY MIEĆ W SUMIE 15 LAT SŁUŻBY A NIE TYLKO SŁUŻBY W SW. A jak ten funkcjonariusz posłuchał niedouczonego kadrowca to tylko wyszło mu na dobre bo miał 3 lata więcej służby.

Wystarczy wejsc na stronę cossw i zakładce biblioteka są zagadnienia mieszkaniowe. Jest tam wszystko wyjaśnione. 15 Lat Służby SW i koniec!!!!

Pismo CZSW nr BPR-023-53/2016 z dnia 7 czerwca 2016 r. TAM WSZYSTKO JEST WYJAŚNIONE


A gdzie znajdę to pismo?
Odpowiedz
Ankieta!!! Rozumiem, że w kryminale będzie ustawione coś na kształt urny a takowe w każdej puszce są, wtedy będę wiedział, że ankieta jest anonimowa??? A może mój lokalny przedstawiciel "tyłowłaz" będzie je osobiście odbierał i anonimowo trzymał w teczce w/g kolejności wypełniających???
Odpowiedz
w sprawie zwrotu pomocy mieszkaniowej dzwoniłem do CZSW Dział Prawny odp.15 lat służby i nie oddajemy !!!!! jest pismo Dyr.Generalnego nr.BPR.023.129.2016.RP oraz pismo Dyrektora Biura Prawnego nr.BPR-023-53/2016
Odpowiedz
ZK NYSA/ OZ PRUDNIK dodatki podzielone f-sze 10 lat służby a 15 lat służby 0 zł.
Brawo panowie Dyrektorzy ZK Nysa znowu gówno.
Odpowiedz
(14-10-2019, 12:18 )john napisał(a):
(02-10-2019, 20:42 )robs napisał(a):
(27-09-2019, 11:33 )EMKA napisał(a):
(26-09-2019, 5:08 )StrasznyKapral napisał(a):
(25-09-2019, 9:46 )bolo napisał(a): Mam pytanie do Administratora odnośnie zwrotu przyznanej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Czy konieczne jest przepracowanie całych 15 lat wyłącznie w Służbie Więziennej aby ta pomoc finansowa nie była zwracana, czy do tego wlicza się także np. okres 1 roku służby kandydackiej w Straży Granicznej??? Proszę Administratora o konkretną odpowiedź. P.S. Podobno istnieje pismo Dyrektora Generalnego SW w tej sprawie?

Pamiętam przykład w mojej jednostce że chłopak musiał mieć 15lat SW.  Miał 12 lat SW i 8 wojska to porobił 3lata i odszedł na emeryturę

Nie siej fermentu, jest tak jak napisałem, NALEŻY MIEĆ W SUMIE 15 LAT SŁUŻBY A NIE TYLKO SŁUŻBY W SW. A jak ten funkcjonariusz posłuchał niedouczonego kadrowca to tylko wyszło mu na dobre bo miał 3 lata więcej służby.

Wystarczy wejsc na stronę cossw i zakładce biblioteka są zagadnienia mieszkaniowe. Jest tam wszystko wyjaśnione. 15 Lat Służby SW i koniec!!!!

Pismo CZSW nr BPR-023-53/2016 z dnia 7 czerwca 2016 r. TAM WSZYSTKO JEST WYJAŚNIONE
Odpowiedz
(02-10-2019, 20:42 )robs napisał(a):
(27-09-2019, 11:33 )EMKA napisał(a):
(26-09-2019, 5:08 )StrasznyKapral napisał(a):
(25-09-2019, 9:46 )bolo napisał(a): Mam pytanie do Administratora odnośnie zwrotu przyznanej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Czy konieczne jest przepracowanie całych 15 lat wyłącznie w Służbie Więziennej aby ta pomoc finansowa nie była zwracana, czy do tego wlicza się także np. okres 1 roku służby kandydackiej w Straży Granicznej??? Proszę Administratora o konkretną odpowiedź. P.S. Podobno istnieje pismo Dyrektora Generalnego SW w tej sprawie?

Pamiętam przykład w mojej jednostce że chłopak musiał mieć 15lat SW.  Miał 12 lat SW i 8 wojska to porobił 3lata i odszedł na emeryturę

Nie siej fermentu, jest tak jak napisałem, NALEŻY MIEĆ W SUMIE 15 LAT SŁUŻBY A NIE TYLKO SŁUŻBY W SW. A jak ten funkcjonariusz posłuchał niedouczonego kadrowca to tylko wyszło mu na dobre bo miał 3 lata więcej służby.

Wystarczy wejsc na stronę cossw i zakładce biblioteka są zagadnienia mieszkaniowe. Jest tam wszystko wyjaśnione. 15 Lat Służby SW i koniec!!!!
Odpowiedz
(24-09-2019, 13:08 )EMKA napisał(a):
(18-09-2019, 16:33 )sopier@onet.pl napisał(a): Witam wszystkich.Planuje w przyszłym roku opuścić szeregi SW.Proszę o jakieś oficjalne info dotyczące czy osobą,które przed 1999 odbywały służbę kandydacką w STRAŻY GRANICZNEJ powinny być doliczone do procentów emerytury lata pracy sprzed okresu służby.

Tak, liczy Ci się czas pracy z przed 1999 r. Pisałem na ten temat do Biura Emerytalnego i dostałem taką odpowiedź. Według mnie to jest niesprawiedliwe bo Ty poszedłeś "odwalić" służbę i ja też w 1993 r. poszedłem "odwalić" służbę, tylko z tą różnicą że Ty w SG jako służba kandydacka w MSWiA, a ja w MON jako służba zasadnicza w MON. Cel był jeden ODBĘBNIĆ SŁUŻBĘ. No ale Ci się liczy czas pracy przed 1999 r. a mi już nie.

Właśnie. To jest chore w tym przypadku. Ktoś odbębnił zsw w sg jest na starych zasadach a ktoś w monie i jest na nowych lipa.
Odpowiedz
Mam Pytanie do admina

MAMY PAŹDZIERNIK CO Z NASZYM POROZUMIENIEM Z LISTOPADA
ZNOWU NAS OSZUKANO CZY ZARZĄD COŚ WIE A NAS NIKT NIE INFORMUJE.
GDZIE DODATKI, GDZIE ART, 15a, I GDZIE TE TŁUMY DO PRACY PO TAK WIELKICH PODWYŻKACH,
BO NIC SIĘ NIE ZMIENIA DALEJ WALIMY DODATKOWE SŁUŻBY I NIE WIEM ILE MOJA TYLNA CZĘŚĆ
CIAŁA TAK DŁUGO WYTRZYMA.
Odpowiedz
Poszedłem w połowie miesiąca na urlop. Po ŕownej połowie przebytego urlopu zachorowałem i po zakończeniu zwolnienia zamiast kontynłować urlop wezwali mnie na służbę czy to jest zgodne z prawem?
Odpowiedz
Witam.Mam pytanie do dyrektora okręgowego okręgu pomorskiego Pana P. na czym polegało i w jakich kwotach dzielenie ostatnich pieniędzy na dodatki służbowe.Pytam bo pieniądze podobno już poszły na konta tylko nie wiadomo komu.Bowiem w Pana jednostkach są zmiany które nie dostały ani grosza oprócz dowódców i zastępców zmian.Proszę o dokładne prześwietlenie kwot jakie poszły na jednostki i komu gdyż ludzie są zbulwersowani takim stanem rzeczy zwłaszcza że co chwile są tzw. dodatki czyli dodatkowe służby i delegowania do A.Ś Gdańsk.Atmosfera robi się gorąca zwłaszcza gdy słyszą od kolegów w sąsiednich jednostkach że dostali po 70 zł [oddziałowy i st.oddzialowy] i ogólnie prawie wszyscy z ochrony dostali jakieś pieniądze.Na koniec chciałem tylko powiedzieć że moja jednostka w 2021 r. będzie miała 70% ludzi z prawami emerytalnymi a co to znaczy ? niech sobie pan sam na to odpowie.
Odpowiedz
A ja z innej beczki...mam pytanie kiedy pracownicy cywilni dostaną awans lub podwyżkę dodatku...Funkcjonariusze dostali już podwyżkę dodatku poraz drugi w ciągu tego roku a cywile...no cóż o nas się zapomina.Znam takich pracowników którzy od 10 lat mają inspektora i ten sam dodatek...
Odpowiedz
Smile Witam serdecznie  Czy ktoś się orentuje czy mozna sie umówic z Dyrektorem Okręgowym na rozmowę???? i w jaki sposób?????
Odpowiedz
(30-09-2019, 15:03 )hugo boss napisał(a):
(29-09-2019, 6:37 )Człowiek z lasu napisał(a):
(26-09-2019, 19:33 )Mateusz napisał(a):
(25-09-2019, 20:29 )nocnyy napisał(a): Mam pytanie czy funkcjonariusze z południa polski z ZK...Którym zlikwidowano wieże i siedzą na krzesełku na pasie ...traktuje się  w sposób gorzej niż człowieka który mieszka pod mostem...deszcz wiatr, zimno , jak przełożeni mogą na to patrzeć, ale ich to nie dotyczy a zima się zbliża...a co na to związki....

Komuś widocznie przeszkadza że funkcjonariusz , na wieży sobie siedzi i ma ciepło, kilka osób położy zwolnienie z powodu choroby to może się obudzą u was. Niech tak dalej robią , to się obudzą z reka w nocniku.

kolego,

,,siedzą na krzesełku na pasie,,??? nie do pomyślenia w naszej jednostce coś takiego co ty piszesz!!! nikogo nie obchodziło, że jest zimno czy deszcz, burza itd itd masz chodzić i już. Trochę wydreptałem w pasie, najniższa temp -23C i patrol na zmianę z kolegą całą noc.
U nas wieżę stoją i ładnie wyglądają

Czasy się zmieniają ale beton pozostaje ciągle betonem. To że ty dreptałeś to nie znaczy że zawsze ma tak być. Po co inwestowali w bariery, czujniki ruchu, kamery? Po to aby ludzi przenieść z trawnika do środka. I tak brakuje ludzi (funkcjonariuszy ochrony) do pracy. Zamiast zawieszać oddziałowych powinni zawieszać stanowiska które są historią minionej epoki. Ale jeśli ktoś ma chodzić to niech stworzą mu warunki do tego np. poprzez jakieś pomieszczenie z ogrzewaniem, z dachem. Osadzony tylko piardnie i już dyrektor z administracją tańczą do jego skargi czy też prośby wymuszającej w postaci skargi. Parce wykonuje się mądrze a nie ciężko. Morale jest niskie, obniża je jeszcze zwierzchnictwo swoją pobłażająca postawą wobec osadzonych. Gdyby tylko tylko kierownictwo było tak karne wobec osadzonych jak wobec funkcjonariuszy to byłoby już coś.

to, że tak napisałem nie oznacza, że popieram takie traktowanie, wręcz odwrotnie - aż tak jest system zepsuty ,ze właśnie ,, nie do pomyślenia w naszej jednostce coś takiego co ty piszesz,, ludzie byli i są straszeni (fsze), całkowicie się z tobą zgadzam - ja uważam ze czas pokaże co się z ta formacją stanie 0od 1-3 lat jak odejdzie fala doświadczonych fszy na emerytury.
Odpowiedz
dofinansowanie do zakupu mieszkania, to sprawa kwatermistrzowska, a nie kadrowa
Odpowiedz
(27-09-2019, 11:33 )EMKA napisał(a):
(26-09-2019, 5:08 )StrasznyKapral napisał(a):
(25-09-2019, 9:46 )bolo napisał(a): Mam pytanie do Administratora odnośnie zwrotu przyznanej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Czy konieczne jest przepracowanie całych 15 lat wyłącznie w Służbie Więziennej aby ta pomoc finansowa nie była zwracana, czy do tego wlicza się także np. okres 1 roku służby kandydackiej w Straży Granicznej??? Proszę Administratora o konkretną odpowiedź. P.S. Podobno istnieje pismo Dyrektora Generalnego SW w tej sprawie?

Pamiętam przykład w mojej jednostce że chłopak musiał mieć 15lat SW.  Miał 12 lat SW i 8 wojska to porobił 3lata i odszedł na emeryturę

Nie siej fermentu, jest tak jak napisałem, NALEŻY MIEĆ W SUMIE 15 LAT SŁUŻBY A NIE TYLKO SŁUŻBY W SW. A jak ten funkcjonariusz posłuchał niedouczonego kadrowca to tylko wyszło mu na dobre bo miał 3 lata więcej służby.
Odpowiedz
(29-09-2019, 6:37 )Człowiek z lasu napisał(a):
(26-09-2019, 19:33 )Mateusz napisał(a):
(25-09-2019, 20:29 )nocnyy napisał(a): Mam pytanie czy funkcjonariusze z południa polski z ZK...Którym zlikwidowano wieże i siedzą na krzesełku na pasie ...traktuje się  w sposób gorzej niż człowieka który mieszka pod mostem...deszcz wiatr, zimno , jak przełożeni mogą na to patrzeć, ale ich to nie dotyczy a zima się zbliża...a co na to związki....

Komuś widocznie przeszkadza że funkcjonariusz , na wieży sobie siedzi i ma ciepło, kilka osób położy zwolnienie z powodu choroby to może się obudzą u was. Niech tak dalej robią , to się obudzą z reka w nocniku.

kolego,

,,siedzą na krzesełku na pasie,,??? nie do pomyślenia w naszej jednostce coś takiego co ty piszesz!!! nikogo nie obchodziło, że jest zimno czy deszcz, burza itd itd masz chodzić i już. Trochę wydreptałem w pasie, najniższa temp -23C i patrol na zmianę z kolegą całą noc.
U nas wieżę stoją i ładnie wyglądają

Czasy się zmieniają ale beton pozostaje ciągle betonem. To że ty dreptałeś to nie znaczy że zawsze ma tak być. Po co inwestowali w bariery, czujniki ruchu, kamery? Po to aby ludzi przenieść z trawnika do środka. I tak brakuje ludzi (funkcjonariuszy ochrony) do pracy. Zamiast zawieszać oddziałowych powinni zawieszać stanowiska które są historią minionej epoki. Ale jeśli ktoś ma chodzić to niech stworzą mu warunki do tego np. poprzez jakieś pomieszczenie z ogrzewaniem, z dachem. Osadzony tylko piardnie i już dyrektor z administracją tańczą do jego skargi czy też prośby wymuszającej w postaci skargi. Parce wykonuje się mądrze a nie ciężko. Morale jest niskie, obniża je jeszcze zwierzchnictwo swoją pobłażająca postawą wobec osadzonych. Gdyby tylko tylko kierownictwo było tak karne wobec osadzonych jak wobec funkcjonariuszy to byłoby już coś.
Odpowiedz
(26-09-2019, 19:33 )Mateusz napisał(a):
(25-09-2019, 20:29 )nocnyy napisał(a): Mam pytanie czy funkcjonariusze z południa polski z ZK...Którym zlikwidowano wieże i siedzą na krzesełku na pasie ...traktuje się  w sposób gorzej niż człowieka który mieszka pod mostem...deszcz wiatr, zimno , jak przełożeni mogą na to patrzeć, ale ich to nie dotyczy a zima się zbliża...a co na to związki....

Komuś widocznie przeszkadza że funkcjonariusz , na wieży sobie siedzi i ma ciepło, kilka osób położy zwolnienie z powodu choroby to może się obudzą u was. Niech tak dalej robią , to się obudzą z reka w nocniku.

kolego,

,,siedzą na krzesełku na pasie,,??? nie do pomyślenia w naszej jednostce coś takiego co ty piszesz!!! nikogo nie obchodziło, że jest zimno czy deszcz, burza itd itd masz chodzić i już. Trochę wydreptałem w pasie, najniższa temp -23C i patrol na zmianę z kolegą całą noc.
U nas wieżę stoją i ładnie wyglądają
Odpowiedz
Dobrze że masz krzesło bo u nas w jednostce w nocy masz patrolowac a nie siedzieć. Nie wspomnę już że.nie ma gdzie się schować przed deszczem śniegiem. Tylko osadzeni się śmieją. Hardcore .
Odpowiedz
(26-09-2019, 5:08 )StrasznyKapral napisał(a):
(25-09-2019, 9:46 )bolo napisał(a): Mam pytanie do Administratora odnośnie zwrotu przyznanej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Czy konieczne jest przepracowanie całych 15 lat wyłącznie w Służbie Więziennej aby ta pomoc finansowa nie była zwracana, czy do tego wlicza się także np. okres 1 roku służby kandydackiej w Straży Granicznej??? Proszę Administratora o konkretną odpowiedź. P.S. Podobno istnieje pismo Dyrektora Generalnego SW w tej sprawie?

Pamiętam przykład w mojej jednostce że chłopak musiał mieć 15lat SW.  Miał 12 lat SW i 8 wojska to porobił 3lata i odszedł na emeryturę

Nie siej fermentu, jest tak jak napisałem, NALEŻY MIEĆ W SUMIE 15 LAT SŁUŻBY A NIE TYLKO SŁUŻBY W SW. A jak ten funkcjonariusz posłuchał niedouczonego kadrowca to tylko wyszło mu na dobre bo miał 3 lata więcej służby.
Odpowiedz
(25-09-2019, 20:29 )nocnyy napisał(a): Mam pytanie czy funkcjonariusze z południa polski z ZK...Którym zlikwidowano wieże i siedzą na krzesełku na pasie ...traktuje się  w sposób gorzej niż człowieka który mieszka pod mostem...deszcz wiatr, zimno , jak przełożeni mogą na to patrzeć, ale ich to nie dotyczy a zima się zbliża...a co na to związki....

Komuś widocznie przeszkadza że funkcjonariusz , na wieży sobie siedzi i ma ciepło, kilka osób położy zwolnienie z powodu choroby to może się obudzą u was. Niech tak dalej robią , to się obudzą z reka w nocniku.
Odpowiedz
(25-09-2019, 9:46 )bolo napisał(a): Mam pytanie do Administratora odnośnie zwrotu przyznanej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Czy konieczne jest przepracowanie całych 15 lat wyłącznie w Służbie Więziennej aby ta pomoc finansowa nie była zwracana, czy do tego wlicza się także np. okres 1 roku służby kandydackiej w Straży Granicznej??? Proszę Administratora o konkretną odpowiedź. P.S. Podobno istnieje pismo Dyrektora Generalnego SW w tej sprawie?

Pamiętam przykład w mojej jednostce że chłopak musiał mieć 15lat SW.  Miał 12 lat SW i 8 wojska to porobił 3lata i odszedł na emeryturę
Odpowiedz
Mam pytanie czy funkcjonariusze z południa polski z ZK...Którym zlikwidowano wieże i siedzą na krzesełku na pasie ...traktuje się w sposób gorzej niż człowieka który mieszka pod mostem...deszcz wiatr, zimno , jak przełożeni mogą na to patrzeć, ale ich to nie dotyczy a zima się zbliża...a co na to związki....
Odpowiedz
Witam wszystkich. Mam pytanie do osób które przebywają na zwolnieniach lekarskich. Czy w Waszych jednostkach są zabierane dodatki służbowe uznaniowe podczas przebywania powyżej dwóch miesięcy na zwolnieniu? według ustawy dodatki mogą być zabierane .......ale nie gdy jesteś na zwolnieniu! Ja doświadczam właśnie decyzje kierownictwa i mam pomniejszony dodatek o 30% ! na okres trzech miesięcy. Jak wygląda sytuacja w Waszych jednostkach? pozdrawiam
Odpowiedz
(25-09-2019, 11:30 )Administrator napisał(a):
(25-09-2019, 9:46 )bolo napisał(a): Mam pytanie do Administratora odnośnie zwrotu przyznanej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Czy konieczne jest przepracowanie całych 15 lat wyłącznie w Służbie Więziennej aby ta pomoc finansowa nie była zwracana, czy do tego wlicza się także np. okres 1 roku służby kandydackiej w Straży Granicznej??? Proszę Administratora o konkretną odpowiedź. P.S. Podobno istnieje pismo Dyrektora Generalnego SW w tej sprawie?

Witam
z tego co pamiętam  wojsko i inne służby się do tego zliczały i nie trzeba było zwracać tej pomocy finansowej ale jutro dopytam. Proszę się przypomnieć i wysłać info na email.
pozdrawiam

Biuro Prawne CZSW jakieś 2-3 lata temu dało odpowiedź na wątpliwości związane ze zwrotem pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. NIE TRZEBA MIEĆ 15 LAT SŁUŻBY W SW, NALEŻY JEDYNIE MIEĆ W SUMIE 15 LAT SŁUŻBY W ZWIĄZKU Z KTÓRĄ NALEŻY SIĘ EMERYTURA MUNDUROWA. 
Odpowiedz
(25-09-2019, 9:46 )bolo napisał(a): Mam pytanie do Administratora odnośnie zwrotu przyznanej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Czy konieczne jest przepracowanie całych 15 lat wyłącznie w Służbie Więziennej aby ta pomoc finansowa nie była zwracana, czy do tego wlicza się także np. okres 1 roku służby kandydackiej w Straży Granicznej??? Proszę Administratora o konkretną odpowiedź. P.S. Podobno istnieje pismo Dyrektora Generalnego SW w tej sprawie?

Witam
z tego co pamiętam  wojsko i inne służby się do tego zliczały i nie trzeba było zwracać tej pomocy finansowej ale jutro dopytam. Proszę się przypomnieć i wysłać info na email.
pozdrawiam
Odpowiedz
Mam pytanie do Administratora odnośnie zwrotu przyznanej pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego. Czy konieczne jest przepracowanie całych 15 lat wyłącznie w Służbie Więziennej aby ta pomoc finansowa nie była zwracana, czy do tego wlicza się także np. okres 1 roku służby kandydackiej w Straży Granicznej??? Proszę Administratora o konkretną odpowiedź. P.S. Podobno istnieje pismo Dyrektora Generalnego SW w tej sprawie?
Odpowiedz
(18-09-2019, 16:33 )sopier@onet.pl napisał(a): Witam wszystkich.Planuje w przyszłym roku opuścić szeregi SW.Proszę o jakieś oficjalne info dotyczące czy osobą,które przed 1999 odbywały służbę kandydacką w STRAŻY GRANICZNEJ powinny być doliczone do procentów emerytury lata pracy sprzed okresu służby.

Witam kolegę. Jestem w tej samej sytuacji i też nikt niestety nie potrafi w najbliższym otoczeniu odpowiedzieć wprost. W jaki sposób liczyć 9 miesięcy przerwy pomiędzy SG kandydacka - kuroniem - i rozpoczęciem w SW.
Odpowiedz
(23-09-2019, 15:52 )Garfild79 napisał(a): Ludzie,nie siejcie fermentu.Za 3 miesiące czyli od 1 stycznia na naszych kontach bankowych pojawi się kwota 500 zł na rękę.Mamy to jak w banku.Musimy w końcu zarabiać więcej niż kasjerka w biedronce lub Lidlu.Trzeba być oszczędnym a naprawdę można za gotówkę się wybudować.

500 brutto chyba, bo netto to by było za duże szaleństwo.
Odpowiedz
(18-09-2019, 16:33 )sopier@onet.pl napisał(a): Witam wszystkich.Planuje w przyszłym roku opuścić szeregi SW.Proszę o jakieś oficjalne info dotyczące czy osobą,które przed 1999 odbywały służbę kandydacką w STRAŻY GRANICZNEJ powinny być doliczone do procentów emerytury lata pracy sprzed okresu służby.

Tak, liczy Ci się czas pracy z przed 1999 r. Pisałem na ten temat do Biura Emerytalnego i dostałem taką odpowiedź. Według mnie to jest niesprawiedliwe bo Ty poszedłeś "odwalić" służbę i ja też w 1993 r. poszedłem "odwalić" służbę, tylko z tą różnicą że Ty w SG jako służba kandydacka w MSWiA, a ja w MON jako służba zasadnicza w MON. Cel był jeden ODBĘBNIĆ SŁUŻBĘ. No ale Ci się liczy czas pracy przed 1999 r. a mi już nie.
Odpowiedz
Ludzie,nie siejcie fermentu.Za 3 miesiące czyli od 1 stycznia na naszych kontach bankowych pojawi się kwota 500 zł na rękę.Mamy to jak w banku.Musimy w końcu zarabiać więcej niż kasjerka w biedronce lub Lidlu.Trzeba być oszczędnym a naprawdę można za gotówkę się wybudować.
Odpowiedz
Jest szansa że do końca września będą wypłacone nagrody dla cywili ?
Odpowiedz
Proszę o odniesienie się do komunikatu z ostatniego posiedzenia Zarządu.
3) odrębnego traktowania służby zasadniczej od służby nadterminowej przy sposobie naliczania świadczeń emerytalnych.
Nie rozumiem tego zapisu.
W chwili obecnej służba zasadnicza i nadterminowa jest zaliczana do lat emerytalnych. Czy mam przez to rozumieć że NSZZFiPW walczy o to aby służba nadterminowa nie była zaliczana??
Proszę administratora o wyjaśnienie tego zapisu.
Odpowiedz
Witam wszystkich.Planuje w przyszłym roku opuścić szeregi SW.Proszę o jakieś oficjalne info dotyczące czy osobą,które przed 1999 odbywały służbę kandydacką w STRAŻY GRANICZNEJ powinny być doliczone do procentów emerytury lata pracy sprzed okresu służby.
Odpowiedz
Widzę,że zaczyna sie żonglowanie naszymi podwyżkami które mają być w następnym roku.Już nie 500 zł brutto a około 350 brutto.O dodatku 500zł po 15 latach możemy zapomnieć.Zobaczymy czy nasze związki i funkcjonariusze staną na wysokości zadania i obronią te pieniądze.Jeśli znowu nie pomoże nam policja to my sami nawet się nie wychylimy ze strachu i znowu zostaniemy kopnięci w cztery litery.
Odpowiedz
(12-09-2019, 16:35 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(09-09-2019, 19:32 )hugo boss napisał(a): Chciałbym się dowiedzieć co z podwyżkami w 2020 r? Niby porozumienie z listopada 2018 mówi o 500 zł brutto ale z drugiej strony pomysły strony rządowej dotyczące 500+ i nowych dodatków np funkcyjnego mają być sfinansowane z podwyżki 2020 czyli z wywalczonego 500 brutto. Jak jest na prawdę? Jeśli w nowym roku 2020 zostanie wprowadzony dodatek funkcyjny i 500 zł dla osób z 15 letnim stażem plus 100 zł za każdy rok powyżej 15 lat to obiecana podwyżka w kwocie 500 zł brutto będzie zrealizowana czy pomniejszona o kwotę zapotrzebowania na zrealizowanie powyższych pomysłów? Jeśli związki wyrażą zgodę na pomniejszenie wywalczonej podwyżki to chyba będzie pogwałcenie tego o co walczyliśmy rok temu?! Może zrobić referendum w tej sprawie? Jak ma się czuć funkcjonariusz który zamiast 500 zł dostanie 300-400 zł podczas gdy jego kolega ze stażem 16 lat i na stanowisku stałego oddziałowego dostanie 300-400 zł podwyżki (jak wszyscy) 500 zł (za 15 lat służby) + dodatek funkcyjny (za stały oddział). Kosztem młodego funkcjonariusza stary dostanie dużo więcej. Nie o to walczyliśmy rok temu. Miało być po równo 500 zł na głowę. Rozumiem że rząd chce zatrzymać doświadczonych w służbie ale nie kosztem młodych. Nie mam mało służby ale też nie mam 15 lat. Ale jeśli nie dostaniemy 500 zł a głowę to nie będzie fair wobec nas wszystkich. Już służba w SW nie jest konkurencyjna a rząd zapowiada kolejne podwyższenie płacy minimalnej. W 2023 roku SW nie zaoferuje ludziom nic. Służba wydłużona, non stop nadgodziny, konieczność 24h gotowości, przełożeni mają nasze bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne w mocnym poważaniu, tną stanowiska zwłaszcza w ochronie (niech potną w białych domkach gdzie jest po 2-3 a nawet 4 zastępców dyrektorów, 10 osób od finansów i 10 od ewidencji ale żeby ktoś odebrał telefon to nie ma "pana" a koleżanka z boku nie odbierze bo to wykracza poza jej zakres obowiązków), osadzeni wchodzą nam na głowy a administracja ich jeszcze za to głaszcze po główkach, częściej za pierdoły jest karany funkcjonariusz niż osadzony za poważne przewinienie - groźba karalna to nie przestępstwo, powiem więcej - osadzeni dostają nagrody za bycie "nieposłusznymi", naciski z góry żeby nie stosować ŚPB......
Przestań siać panikę i pisać, że starzy funkcjonariusze dostaną coś Twoim kosztem. Dostaniesz podwyżkę, a starsi oprócz podwyżki dostaną dodatek motywacyjny 500 zeta. A różnica między tym stary a młodym będzie taka, że jak ustawa przejdzie to teraz faz z 25 letnim stażem dostanie 500 zeta, a jak Ty będziesz miał 25 lat stażu to będziesz miał po 15 l 500 i później za każdy rok +100... To sobie teraz policz..... I nie płacz że starzy mają majcej i przestań pieprzyć i czepiać się administracji, jak się okaże że coś oprócz płakania potrafisz to może i ty w adm wyladujesz

https://nszzfipw.org.pl/rzad-odmrozi-kwo...wyzki.html

I kto tu straszy? Poza tym ja nie chcę do administracji. Powiem więcej. Ja odmówiłem pracy w administracji.
Odpowiedz
(09-09-2019, 19:32 )hugo boss napisał(a): Chciałbym się dowiedzieć co z podwyżkami w 2020 r? Niby porozumienie z listopada 2018 mówi o 500 zł brutto ale z drugiej strony pomysły strony rządowej dotyczące 500+ i nowych dodatków np funkcyjnego mają być sfinansowane z podwyżki 2020 czyli z wywalczonego 500 brutto. Jak jest na prawdę? Jeśli w nowym roku 2020 zostanie wprowadzony dodatek funkcyjny i 500 zł dla osób z 15 letnim stażem plus 100 zł za każdy rok powyżej 15 lat to obiecana podwyżka w kwocie 500 zł brutto będzie zrealizowana czy pomniejszona o kwotę zapotrzebowania na zrealizowanie powyższych pomysłów? Jeśli związki wyrażą zgodę na pomniejszenie wywalczonej podwyżki to chyba będzie pogwałcenie tego o co walczyliśmy rok temu?! Może zrobić referendum w tej sprawie? Jak ma się czuć funkcjonariusz który zamiast 500 zł dostanie 300-400 zł podczas gdy jego kolega ze stażem 16 lat i na stanowisku stałego oddziałowego dostanie 300-400 zł podwyżki (jak wszyscy) 500 zł (za 15 lat służby) + dodatek funkcyjny (za stały oddział). Kosztem młodego funkcjonariusza stary dostanie dużo więcej. Nie o to walczyliśmy rok temu. Miało być po równo 500 zł na głowę. Rozumiem że rząd chce zatrzymać doświadczonych w służbie ale nie kosztem młodych. Nie mam mało służby ale też nie mam 15 lat. Ale jeśli nie dostaniemy 500 zł a głowę to nie będzie fair wobec nas wszystkich. Już służba w SW nie jest konkurencyjna a rząd zapowiada kolejne podwyższenie płacy minimalnej. W 2023 roku SW nie zaoferuje ludziom nic. Służba wydłużona, non stop nadgodziny, konieczność 24h gotowości, przełożeni mają nasze bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne w mocnym poważaniu, tną stanowiska zwłaszcza w ochronie (niech potną w białych domkach gdzie jest po 2-3 a nawet 4 zastępców dyrektorów, 10 osób od finansów i 10 od ewidencji ale żeby ktoś odebrał telefon to nie ma "pana" a koleżanka z boku nie odbierze bo to wykracza poza jej zakres obowiązków), osadzeni wchodzą nam na głowy a administracja ich jeszcze za to głaszcze po główkach, częściej za pierdoły jest karany funkcjonariusz niż osadzony za poważne przewinienie - groźba karalna to nie przestępstwo, powiem więcej - osadzeni dostają nagrody za bycie "nieposłusznymi", naciski z góry żeby nie stosować ŚPB......
Przestań siać panikę i pisać, że starzy funkcjonariusze dostaną coś Twoim kosztem. Dostaniesz podwyżkę, a starsi oprócz podwyżki dostaną dodatek motywacyjny 500 zeta. A różnica między tym stary a młodym będzie taka, że jak ustawa przejdzie to teraz faz z 25 letnim stażem dostanie 500 zeta, a jak Ty będziesz miał 25 lat stażu to będziesz miał po 15 l 500 i później za każdy rok +100... To sobie teraz policz..... I nie płacz że starzy mają majcej i przestań pieprzyć i czepiać się administracji, jak się okaże że coś oprócz płakania potrafisz to może i ty w adm wyladujesz
Odpowiedz
i tyle jak na temat projektu ustawy
https://www.infosecurity24.pl/sluzby-mun...j-kadencji
obiecanki a głupiemu radość
a wybory przed nami
Odpowiedz
Witam Wszystkich.
Czy tak hucznie przedstawiony projekt zmiany ustawy rozpoczął jakąś drogę,czy jest szansa podpisania jej przed wyborami,czy to tylko taka marchewka-obiecanki bez pokrycia.
Nie ma co ukrywać że jeśli projekt wejdzie w życie przed końcem roku może on zatrzymać grom funkcjonariuszy przed odejściem na emeryturę,funkcjonariuszy z dużym doświadczeniem..
Odpowiedz
(09-09-2019, 8:35 )Paula92 napisał(a): Ponawiam pytanie, mały być również premie dla cywili których do dzisiaj nie widzę na ROR, może ktoś coś wie na ten temat ? Na kierownictwie w lipcu mówiono ze jak tylko będą fundusze na jakiekolwiek awanse dla pracowników to w pierwszej kolejności zostaną objęci cywile A w drugiej kolejności funkcjonariusze co nie przekłada się w praktyce niestety .

Niestety my pracownicy znowu zostaliśmy pominięci...Zobaczymy czy w grudniu zostaną wypłacone nagrody.Co do tych lipcowych to kadry z mojego zakładu nic nie wiedzą...a to sam DG na odprawie że związkami zapowiedział ich wypłatę w lipcu.Mamy wrzesień a nagrody jak nie było tak nie ma...przykre jest to że jesteśmy na samym końcu w tym łańcuchu.Ja już 10 lat inspektor...nie ma mowy o awansie...
Odpowiedz
Chciałbym się dowiedzieć co z podwyżkami w 2020 r? Niby porozumienie z listopada 2018 mówi o 500 zł brutto ale z drugiej strony pomysły strony rządowej dotyczące 500+ i nowych dodatków np funkcyjnego mają być sfinansowane z podwyżki 2020 czyli z wywalczonego 500 brutto. Jak jest na prawdę? Jeśli w nowym roku 2020 zostanie wprowadzony dodatek funkcyjny i 500 zł dla osób z 15 letnim stażem plus 100 zł za każdy rok powyżej 15 lat to obiecana podwyżka w kwocie 500 zł brutto będzie zrealizowana czy pomniejszona o kwotę zapotrzebowania na zrealizowanie powyższych pomysłów? Jeśli związki wyrażą zgodę na pomniejszenie wywalczonej podwyżki to chyba będzie pogwałcenie tego o co walczyliśmy rok temu?! Może zrobić referendum w tej sprawie? Jak ma się czuć funkcjonariusz który zamiast 500 zł dostanie 300-400 zł podczas gdy jego kolega ze stażem 16 lat i na stanowisku stałego oddziałowego dostanie 300-400 zł podwyżki (jak wszyscy) 500 zł (za 15 lat służby) + dodatek funkcyjny (za stały oddział). Kosztem młodego funkcjonariusza stary dostanie dużo więcej. Nie o to walczyliśmy rok temu. Miało być po równo 500 zł na głowę. Rozumiem że rząd chce zatrzymać doświadczonych w służbie ale nie kosztem młodych. Nie mam mało służby ale też nie mam 15 lat. Ale jeśli nie dostaniemy 500 zł a głowę to nie będzie fair wobec nas wszystkich. Już służba w SW nie jest konkurencyjna a rząd zapowiada kolejne podwyższenie płacy minimalnej. W 2023 roku SW nie zaoferuje ludziom nic. Służba wydłużona, non stop nadgodziny, konieczność 24h gotowości, przełożeni mają nasze bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne w mocnym poważaniu, tną stanowiska zwłaszcza w ochronie (niech potną w białych domkach gdzie jest po 2-3 a nawet 4 zastępców dyrektorów, 10 osób od finansów i 10 od ewidencji ale żeby ktoś odebrał telefon to nie ma "pana" a koleżanka z boku nie odbierze bo to wykracza poza jej zakres obowiązków), osadzeni wchodzą nam na głowy a administracja ich jeszcze za to głaszcze po główkach, częściej za pierdoły jest karany funkcjonariusz niż osadzony za poważne przewinienie - groźba karalna to nie przestępstwo, powiem więcej - osadzeni dostają nagrody za bycie "nieposłusznymi", naciski z góry żeby nie stosować ŚPB......
Odpowiedz
A w jednostkach na południu kraju funkcjonariusze przenoszeni sa z innych jednostek by zatykać dziury w okręgu rzeszowskim . Jadą o 5 rano by byc w służbie na 7 rano. A są w domu jak jest już 22 w nocy... ale nikt się tym nie martwi że mają rodziny , życia prywatnego już niema...niestety nasi przełożeni sie tym nie martwią oni siedzą na miejscu nie muszą jezdzić , a ty rozkaz musisz wykonać. Panowie przełożeni my też jesteśmy ludzmi tacy jak wy....
Odpowiedz
(09-09-2019, 8:35 )Paula92 napisał(a): Ponawiam pytanie, mały być również premie dla cywili których do dzisiaj nie widzę na ROR, może ktoś coś wie na ten temat ? Na kierownictwie w lipcu mówiono ze jak tylko będą fundusze na jakiekolwiek awanse dla pracowników to w pierwszej kolejności zostaną objęci cywile A w drugiej kolejności funkcjonariusze co nie przekłada się w praktyce niestety .

Niestety jak widać ktoś w ogóle nie zauważa, że w SW pracują także cywile, przykro bo i tak zarabiamy mniej niż fusze, na awans marne szanse i nikt za nami się nie upomni. Może trzeba stworzyć jaką grupę cywili SW i sami zaczniemy walczyć o nasze?
Odpowiedz
Ponawiam pytanie, mały być również premie dla cywili których do dzisiaj nie widzę na ROR, może ktoś coś wie na ten temat ? Na kierownictwie w lipcu mówiono ze jak tylko będą fundusze na jakiekolwiek awanse dla pracowników to w pierwszej kolejności zostaną objęci cywile A w drugiej kolejności funkcjonariusze co nie przekłada się w praktyce niestety .
Odpowiedz
Słyszeliście o pomyśle Rzadu, aby wprowadzić emerytury obywatelskie? Czy funkcjonariuszy tez to dotyczy? Pozdrawiam
Odpowiedz
Szanowne Kolezanki i Koledzy, co sądzicie o pomyśle emerytur obywatelskich, o których ostatnio mówił Pan Premier? Co z emeryturami mundurowymi osób będących obecnie w służbie? Czy ktos cos wie? Wszędzie brak konkretów. Mam na myśli wypowiedz Premiera w Krynicy w ostatnich dniach. Pozdrawiam
Odpowiedz
Dla tych, którzy są zainteresowani tematem przeniesienia do SOP.
Od początku roku, przeniesień ma już nie być. Ci, którzy będą mieli to (nie)szczęście, że się przeniosą muszą wiedzieć kilka ważnych rzeczy:
1) co roku są egzaminy sprawnościowe...sprawnościowe, a nie jak u nas skok z miejsca. Podciągnięcia na drążku, brzuszki w minutę oraz tor przeszkód (https://sop.gov.pl/pl/o-sluzbie/dla-kand...datow.html)
2) poświadczenie bezpieczeństwa będzie robione do stopnia TAJNE, więc lustracja jest szczegółowa. Problem mają Ci, co byli w przeszłości karani wyrokiem za przestępstwo, a nie jak u nas za przestępstwo popełnione umyślnie.
3) pensja na start będzie TAKA SAMA jak w SW, chyba że ktoś trafi np.: do mechaników lub pirotechników to dostanie 10% więcej warunków szkodliwych
4) dodatek na brak mieszkania dostaniecie nawet jeśli w SW zabraliście pomoc na zakup mieszkania, pod warunkiem, że nie macie mieszkania w promieniu 100km od ul. Podchorążych

Poza tym praca jest podobno o niebo lepsza niż u nas, tylko kasa marna...
Odpowiedz
(04-09-2019, 18:51 )orkidez napisał(a):
(03-09-2019, 19:19 )eeedek4 napisał(a): orkidez- pieniądze za zastępstwa liczone są ze sredniej wszystkich osób które w czasie twojego zastepstwa były na L4.
A wiec na zwolnieniu był dyrektor ,kierownik czy inny który zarabia 2x tyle co ty ,to za zastępstwo dostaniesz dużo wiecej niż gdyby w tym czasie byli na L4 szeregowi.Stąd ta różnica w wypłacie za zastępstwo.

Chyba nie masz racji.

Ma rację - tak właśnie jest.
Pieniądze "uzbierane" ze wszystkich zwolnień (czyli to odebrane 20% z każdy dzień L4) są zbierane do wspólnej puli i dzielone przez łączną ilość dni absencji w jednostce. Otrzymujesz stawkę za jeden dzień zastępstwa.
Odpowiedz