(27-09-2021, 16:16 )Szczęśliwy napisał(a): Dajcie już spokój z tym skomleniem, od 1 stycznia dostaniemy podwyżki w tej samej kwocie co MSWiA. W ogóle to jesteście na tym forum ograniczeni jedynie co potraficie najlepiej To nakręcać się i resztę, trochę wiary i będzie wam się lepiej żyło. Hejterom tego samego życzę. Hahah

Z tego co zauważyłem to Najbardziej skomlisz Ty, taka prawda niestety. O Twoich ograniczeniach nie napiszę bo nie wypada.
Odpowiedz
(27-09-2021, 16:16 )Szczęśliwy napisał(a): Dajcie już spokój z tym skomleniem, od 1 stycznia dostaniemy podwyżki w tej samej kwocie co MSWiA. W ogóle to jesteście na tym forum ograniczeni jedynie co potraficie najlepiej To nakręcać się i resztę, trochę wiary i będzie wam się lepiej żyło. Hejterom tego samego życzę. Hahah

Wierz mi, że z automatu nie dostaniemy, trzeba tego dopilnować, a jak f-sze nie będą o tym mówić i się dopominać to CZ dojdzie do wniosku, że niczego nie domagamy się i znów pyknie kolejny rok. Tak więc trzeba mówić, trzeba działać, bo jak nie od 01.01.2022 to znów będą awantury, rok przepychanek itd.
Odpowiedz
(27-09-2021, 18:17 )Administrator napisał(a):
(27-09-2021, 17:36 )Solano napisał(a): Dzień  dobry.
Panie Administratorze  mam pytanie odnośnie ewentualnych zmian w ustawie o SW w sprawie naliczania dodatku za wysługe lat. Mianowicie posiadam aktualnie 5 proc wyslugi w przyszłym roku patrząc na obecne przepisy otrzymam kolejne 5 proc. 
Przed SW pracowałem w niepełnym wymiarze czasu, ale świadectwa pracy posiadam. I tu pojawia się moje pytanie skoro mają zmienić się zasady naliczania analogicznie jak MSWiA  to w piątym roku służby zatrzymam się na obecnej kwocie proc i będę musiał służyć kolejne pięć, aby wejść na 10 proc? Takie  rozwiązanie w moim przypadku to straty
Proszę o wyjaśnienie jaki sposób naliczania miałby wejść po wprowadzeniu ewentualnych zmian.

Na szczegóły jeszcze musimy chwilkę poczekać, ale już teraz Panu odpowiem, że nie będzie Pan stratny. Analogia ma dotyczyć tylko zakres zaliczania do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat, okresy służby i pracy, a nie zasad naliczania tego dodatku.

A wiadomo kiedy ewentualnie miałyby wejść w życie te nowelizacje? Tak pytam, bo na emeryturę odchodzę i ciekawi mnie czy złapie mnie czy nie.
Odpowiedz
(27-09-2021, 4:53 )zakładowy napisał(a):
(26-09-2021, 19:00 )jtd napisał(a):
(25-09-2021, 19:59 )Szczery napisał(a): [quote="J 23" pid='9896' dateline='1632569855']
Pan Gerał  mija się z prawdą czy używa skrótu myślowego bo skoro u mnie 1 rezerwa robi za 3 (2 zawieszone) to ,,pieniedzy nie ma i nie będzie J. Vincen Rostowski " nie ma. Przecież do związków mam na myśli górę  docierają informacje z jednostek o zwieszaniu stanowisk tylko po to aby nie było płatnych nadgodzin. Zastanawiam się czy nie lepiej pracowało się jak każdy miał po 300 400 godzin ale ludzie byli do służby. 

[quote="olee" pid='9890' dateline='1632547732']
Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński podczas swojego wystąpienia w czasie Zjazdu zapewniał Delegatów, że funkcjonariusze otrzymają podwyżki uposażeń w nie mniejszej kwocie jak służby podległe MSWiA. Dyrektor poinformował również o odmrożeniu funduszu nagród oraz zapewniał, że są pieniądze na wypłatę funkcjonariuszom za ponadnormatywny czas służby.

To się okaże Wink
[/quot

Nie wierzę generałowi. Nie wierzę Czesławowi . Nikomu tu w nic nie uwierzę . Za długo służę w Sw żeby wierzyć w ich obietnice .
Tyle kłamstw, tyle oszustw, nie odpowiadanie na oficjalne pisma, ja także im wszystkim nie wierze. Po prostu to haniebne pseudo porozumienie pokazało kto jest kim.


U mnie w zakładzie dalej zmuszają do tego aby za nadgodziny brać wolne zamiast pieniędzy za nadgodziny....   zobaczymy gdzie te pieniàdze...

A co w tym akurat złego? Pracowałeś więcej, wypracowałeś nadgodziny, musisz więcej odpocząć. To jest normalne, tak się to odbywa na całym świecie. W przypadku kiedy w okresie rozliczeniowym nie odbierzesz nadgodzin z przyczyn NIEZALEŻNYCH OD PRZEŁOŻONEGO należy się wypłata za nadgodziny.
Odpowiedz
(27-09-2021, 16:16 )Szczęśliwy napisał(a): Dajcie już spokój z tym skomleniem, od 1 stycznia dostaniemy podwyżki w tej samej kwocie co MSWiA. W ogóle to jesteście na tym forum ograniczeni jedynie co potraficie najlepiej To nakręcać się i resztę, trochę wiary i będzie wam się lepiej żyło. Hejterom tego samego życzę. Hahah

Zobaczysz kolego co bedzie 1 stycznia  w SW ( MS A NIE MSWIA )   -  NIC,  BEZ ZMIAN, PLANOWANIE, OBIECANIE, PROJEKTOWANIE, ROZMOWY  itd.  heeeeeeeee, BEZ STRAJKU NIC NIE ZROBIMY, POLICJA SWOJE STRAJKIEM UGRAŁA.
Odpowiedz
(27-09-2021, 17:36 )Solano napisał(a): Dzień  dobry.
Panie Administratorze  mam pytanie odnośnie ewentualnych zmian w ustawie o SW w sprawie naliczania dodatku za wysługe lat. Mianowicie posiadam aktualnie 5 proc wyslugi w przyszłym roku patrząc na obecne przepisy otrzymam kolejne 5 proc. 
Przed SW pracowałem w niepełnym wymiarze czasu, ale świadectwa pracy posiadam. I tu pojawia się moje pytanie skoro mają zmienić się zasady naliczania analogicznie jak MSWiA  to w piątym roku służby zatrzymam się na obecnej kwocie proc i będę musiał służyć kolejne pięć, aby wejść na 10 proc? Takie  rozwiązanie w moim przypadku to straty
Proszę o wyjaśnienie jaki sposób naliczania miałby wejść po wprowadzeniu ewentualnych zmian.

Na szczegóły jeszcze musimy chwilkę poczekać, ale już teraz Panu odpowiem, że nie będzie Pan stratny. Analogia ma dotyczyć tylko zakres zaliczania do okresu zaliczanego do dodatku za wysługę lat, okresy służby i pracy, a nie zasad naliczania tego dodatku.
Odpowiedz
Dzień dobry.
Panie Administratorze mam pytanie odnośnie ewentualnych zmian w ustawie o SW w sprawie naliczania dodatku za wysługe lat. Mianowicie posiadam aktualnie 5 proc wyslugi w przyszłym roku patrząc na obecne przepisy otrzymam kolejne 5 proc.
Przed SW pracowałem w niepełnym wymiarze czasu, ale świadectwa pracy posiadam. I tu pojawia się moje pytanie skoro mają zmienić się zasady naliczania analogicznie jak MSWiA to w piątym roku służby zatrzymam się na obecnej kwocie proc i będę musiał służyć kolejne pięć, aby wejść na 10 proc? Takie rozwiązanie w moim przypadku to straty
Proszę o wyjaśnienie jaki sposób naliczania miałby wejść po wprowadzeniu ewentualnych zmian.
Odpowiedz
(25-09-2021, 17:37 )Janek Wojna napisał(a): Brawooo dla dyrektora okręgowego  w Szczecinie  który sterowany jest przez czsw(specjalnie pisane z małej litery). Super delegacjaSmile czekamy na Ciebie WODZU w Goleniowie. Delegacja szybko minie. Ciekawe czy dyrektor okręgowy doczeka aż wrócisz do nasSmile czy wcześniej będzie musiał się zwolnić. Wracaj do nas!!!
O jakiej delegacji piszesz??? I kto ma wrócić, były dyrektor?
Odpowiedz
(27-09-2021, 8:50 )fafik1977 napisał(a): Witam, mam pytanie do Administratora (przewodniczącego związków zawodowych), dlaczego w naszej formacji stażowe jest liczone co 5lat zaś w policji co 2lata, jesteśmy stratni i dy…..i a mamy być „podobnie traktowani”
Pozdrawiam

Dodatek za wysługę lat w Służbie Więziennej liczony jest po 2 latach 5%, po 5 latach 10%, po 10 latach 15%... itd. Natomiast w Policji, po 2 latach 2% i za każdy rok wzrasta o 1%, czyli wychodzi na to, że po 5 latach jest 5%, po 6 latach 6%...po 10 latach 10% aż do wysokości 20% po 20 latach służby, oraz o kolejne 2% za każde następne dwa lata służby. Jeżeli zostanie podpisany Aneks do Porozumienia, to niebawem Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa otrzyma projekt zmiany ustawy o SW w tym zakresie, w którym prawdopodobnie mają być zmienione nie tylko zasady zaliczania okresu pracy w cywilu, lecz również naliczanie tego dodatku w okresie krótszym niż co 5 lat.
Odpowiedz
Dajcie już spokój z tym skomleniem, od 1 stycznia dostaniemy podwyżki w tej samej kwocie co MSWiA. W ogóle to jesteście na tym forum ograniczeni jedynie co potraficie najlepiej To nakręcać się i resztę, trochę wiary i będzie wam się lepiej żyło. Hejterom tego samego życzę. Hahah
Odpowiedz
(27-09-2021, 6:59 )Oficer napisał(a): Ministerstwo Sprawiedliwosci dobrze wie że nie bedziemy strajkować, straszyć to możemy, policja już ugrała swoje, to co nam dadzą to wezniemy, jak nic nie dadzą też nic nie zrobimy,  to co nam kolejne zabiorą to bedziemy musieli przełknąć, tak więc teraz to już pozamiatane bo trzeba było z policją walczyć o swoje. Sw jest na szarym końcu.

Oficer ty jak palniesz jakiegoś paszkwila to boki zrywać. Idz ty tam lepiej podpowiadać znowu Panu sekretarzowi co ma wziąść i za co się zabrać. Kawkę przecież razem rano pijecie. Z tego co ja wiem to dużo funkcjonariuszy się szykuje na L4 i to więcej niż we wcześniejszych akcjach. Wystarczy tylko żebyśmy byli poróżnieni o jedną złotówkę. 677 brutto dla każdego bez wyjątku. No może oprócz generałów bo oni źle nie mają. Czas potwierdzenia do końca października. Listopad zacznie bardzo chorowicie jeżeli to nie będzie potwierdzone. Co ciekawe prawie połowa z tych z którymi rozmawiam mówią że w październiku nie pójdą. Dopiero w listopadzie. Pożyjemy zobaczymy. Ja mówię że będzie konkretne pierdolnięcie...
Odpowiedz
Masz rację ci co najwięcej czasami bija pianę są ostatnimi którzy by poszli , za dużo jest w tej formacji plecaków którzy są na różnych układach , i dlatego nigdy tu nie będzie dobrze , a za mało gości którzy mają jaja i skoro muwia że jest złe to starają się walczyć o coś lepszego , nigdy tego nie zrozumie , czasami trzeba pewne rzeczy stracić żeby więcej moc zyskać , szkoda że wielu tego nie rozumie , i cicho siedza bo dostali dodatki czasowe i każdy się boi iść na zwolnienie bo mu zabiorą , ?żałosne jest to z jakimi ludźmi pracujemy ale na szczęście już niedługo
Odpowiedz
A dziś w Głogowie za dowódcę zmiany robi kierownik ochrony. Gadzia grypa zbiera żniwo.
Odpowiedz
Witam, mam pytanie do Administratora (przewodniczącego związków zawodowych), dlaczego w naszej formacji stażowe jest liczone co 5lat zaś w policji co 2lata, jesteśmy stratni i dy…..i a mamy być „podobnie traktowani”
Pozdrawiam
Odpowiedz
(26-09-2021, 19:00 )jtd napisał(a):
(25-09-2021, 19:59 )Szczery napisał(a): [quote="J 23" pid='9896' dateline='1632569855']
Pan Gerał  mija się z prawdą czy używa skrótu myślowego bo skoro u mnie 1 rezerwa robi za 3 (2 zawieszone) to ,,pieniedzy nie ma i nie będzie J. Vincen Rostowski " nie ma. Przecież do związków mam na myśli górę  docierają informacje z jednostek o zwieszaniu stanowisk tylko po to aby nie było płatnych nadgodzin. Zastanawiam się czy nie lepiej pracowało się jak każdy miał po 300 400 godzin ale ludzie byli do służby. 

[quote="olee" pid='9890' dateline='1632547732']
Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński podczas swojego wystąpienia w czasie Zjazdu zapewniał Delegatów, że funkcjonariusze otrzymają podwyżki uposażeń w nie mniejszej kwocie jak służby podległe MSWiA. Dyrektor poinformował również o odmrożeniu funduszu nagród oraz zapewniał, że są pieniądze na wypłatę funkcjonariuszom za ponadnormatywny czas służby.

To się okaże Wink
[/quot

Nie wierzę generałowi. Nie wierzę Czesławowi . Nikomu tu w nic nie uwierzę . Za długo służę w Sw żeby wierzyć w ich obietnice .
Tyle kłamstw, tyle oszustw, nie odpowiadanie na oficjalne pisma, ja także im wszystkim nie wierze. Po prostu to haniebne pseudo porozumienie pokazało kto jest kim.

Ministerstwo Sprawiedliwosci dobrze wie że nie bedziemy strajkować, straszyć to możemy, policja już ugrała swoje, to co nam dadzą to wezniemy, jak nic nie dadzą też nic nie zrobimy,  to co nam kolejne zabiorą to bedziemy musieli przełknąć, tak więc teraz to już pozamiatane bo trzeba było z policją walczyć o swoje. Sw jest na szarym końcu.
Odpowiedz
(26-09-2021, 11:10 )frustrat napisał(a): Ale ja nie rozumiem was na tym forum , przecież to logiczne do końca miesiąca jak nie będzie konkretów , to idziemy na zwolnienia czy to trudne ??? Tylko kto ma takie jaja żeby pujsc od tego zacznijmy ,

NIELICZNI W SW I NIC Z TEGO L4  NIE BEDZIE, JUŻ TO BYŁO PRZERABIANE I LIPA, WIEC NIC NIE UGRAMY
Odpowiedz
(26-09-2021, 19:00 )jtd napisał(a):
(25-09-2021, 19:59 )Szczery napisał(a): [quote="J 23" pid='9896' dateline='1632569855']
Pan Gerał  mija się z prawdą czy używa skrótu myślowego bo skoro u mnie 1 rezerwa robi za 3 (2 zawieszone) to ,,pieniedzy nie ma i nie będzie J. Vincen Rostowski " nie ma. Przecież do związków mam na myśli górę  docierają informacje z jednostek o zwieszaniu stanowisk tylko po to aby nie było płatnych nadgodzin. Zastanawiam się czy nie lepiej pracowało się jak każdy miał po 300 400 godzin ale ludzie byli do służby. 

[quote="olee" pid='9890' dateline='1632547732']
Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński podczas swojego wystąpienia w czasie Zjazdu zapewniał Delegatów, że funkcjonariusze otrzymają podwyżki uposażeń w nie mniejszej kwocie jak służby podległe MSWiA. Dyrektor poinformował również o odmrożeniu funduszu nagród oraz zapewniał, że są pieniądze na wypłatę funkcjonariuszom za ponadnormatywny czas służby.

To się okaże ;)
[/quot

Nie wierzę generałowi. Nie wierzę Czesławowi . Nikomu tu w nic nie uwierzę . Za długo służę w Sw żeby wierzyć w ich obietnice .
Tyle kłamstw, tyle oszustw, nie odpowiadanie na oficjalne pisma, ja także im wszystkim nie wierze. Po prostu to haniebne pseudo porozumienie pokazało kto jest kim.


U mnie w zakładzie dalej zmuszają do tego aby za nadgodziny brać wolne zamiast pieniędzy za nadgodziny....   zobaczymy gdzie te pieniàdze...
Odpowiedz
(25-09-2021, 19:59 )Szczery napisał(a): [quote="J 23" pid='9896' dateline='1632569855']
Pan Gerał  mija się z prawdą czy używa skrótu myślowego bo skoro u mnie 1 rezerwa robi za 3 (2 zawieszone) to ,,pieniedzy nie ma i nie będzie J. Vincen Rostowski " nie ma. Przecież do związków mam na myśli górę  docierają informacje z jednostek o zwieszaniu stanowisk tylko po to aby nie było płatnych nadgodzin. Zastanawiam się czy nie lepiej pracowało się jak każdy miał po 300 400 godzin ale ludzie byli do służby. 

[quote="olee" pid='9890' dateline='1632547732']
Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński podczas swojego wystąpienia w czasie Zjazdu zapewniał Delegatów, że funkcjonariusze otrzymają podwyżki uposażeń w nie mniejszej kwocie jak służby podległe MSWiA. Dyrektor poinformował również o odmrożeniu funduszu nagród oraz zapewniał, że są pieniądze na wypłatę funkcjonariuszom za ponadnormatywny czas służby.

To się okaże Wink
[/quot

Nie wierzę generałowi. Nie wierzę Czesławowi . Nikomu tu w nic nie uwierzę . Za długo służę w Sw żeby wierzyć w ich obietnice .
Tyle kłamstw, tyle oszustw, nie odpowiadanie na oficjalne pisma, ja także im wszystkim nie wierze. Po prostu to haniebne pseudo porozumienie pokazało kto jest kim.
Odpowiedz
(26-09-2021, 12:57 )MdR napisał(a):
(25-09-2021, 18:08 )SuperMan napisał(a):
(25-09-2021, 13:05 )Madavc14 napisał(a): Związek Solidarność planuje rozsiać gadzią grypę po jednostkach z końcem miesiąca jeśli nie będzie żadnych konkretnych informacji z MS

I wyjdzie tak jak z oddawaniem krwi

Nie, gdyż w oddawaniu krwi chodziło o to żeby pomóc innym i przy okazji zaszkodzić służbie i pomoc sobie. Pomoc innym się udała. Sobie nie pomogliśmy. Idąc na L4 jak najbardziej pomagasz sobie. Reszta nie ma znaczenia. 

Krótkowzroczność osób odpowiedzialnych za SW jest niepojętą. Kogo oni chcą przyciągnąć do pracy jeśli najdalej po 5 latach służby większość fuszy jest rozgoryczona i pozbawiona nadziei. O starych nawet nie wspomnę. Ich trzyma już konkretna data w kalendarzu, potem choćby potop.
Solidarność niech lepiej sieje ryż może do tego się nada. Już pokazali co są warci. Sprzedawczyki.
Odpowiedz
(25-09-2021, 18:08 )SuperMan napisał(a):
(25-09-2021, 13:05 )Madavc14 napisał(a): Związek Solidarność planuje rozsiać gadzią grypę po jednostkach z końcem miesiąca jeśli nie będzie żadnych konkretnych informacji z MS

I wyjdzie tak jak z oddawaniem krwi

Nie, gdyż w oddawaniu krwi chodziło o to żeby pomóc innym i przy okazji zaszkodzić służbie i pomoc sobie. Pomoc innym się udała. Sobie nie pomogliśmy. Idąc na L4 jak najbardziej pomagasz sobie. Reszta nie ma znaczenia. 

Krótkowzroczność osób odpowiedzialnych za SW jest niepojętą. Kogo oni chcą przyciągnąć do pracy jeśli najdalej po 5 latach służby większość fuszy jest rozgoryczona i pozbawiona nadziei. O starych nawet nie wspomnę. Ich trzyma już konkretna data w kalendarzu, potem choćby potop.
Odpowiedz
Ale ja nie rozumiem was na tym forum , przecież to logiczne do końca miesiąca jak nie będzie konkretów , to idziemy na zwolnienia czy to trudne ??? Tylko kto ma takie jaja żeby pujsc od tego zacznijmy ,
Odpowiedz
(26-09-2021, 5:59 )Madavc14 napisał(a):
(25-09-2021, 18:08 )SuperMan napisał(a):
(25-09-2021, 13:05 )Madavc14 napisał(a): Związek Solidarność planuje rozsiać gadzią grypę po jednostkach z końcem miesiąca jeśli nie będzie żadnych konkretnych informacji z MS

I wyjdzie tak jak z oddawaniem krwi

Czyli kolejny wielki sukces! Jednak ta nasza służba jest prestiżowa

Bo tu pracuje elyta
Odpowiedz
(25-09-2021, 13:05 )Madavc14 napisał(a): Związek Solidarność planuje rozsiać gadzią grypę po jednostkach z końcem miesiąca jeśli nie będzie żadnych konkretnych informacji z MS

Do tej informacji należ dodać słownik pojęć: planowanie, rozsianie, żadne, konkretne, informacje...
Bez tego ta wrzutka jest niczym konkretnym, bez problemu potem można to odkręcić... 
I tak jesteśmy karmieni, spotkaniem które ma się odbyć (16.09), planowaniem rozsiania grypy, itp itd.
Z efektów w tej firmie nigdy nikogo nikt jeszcze nie rozliczył i nic nie wsjazuje na to aby się w tej kwestii zmieniło..
Odpowiedz
(25-09-2021, 18:08 )SuperMan napisał(a):
(25-09-2021, 13:05 )Madavc14 napisał(a): Związek Solidarność planuje rozsiać gadzią grypę po jednostkach z końcem miesiąca jeśli nie będzie żadnych konkretnych informacji z MS

I wyjdzie tak jak z oddawaniem krwi

Czyli kolejny wielki sukces! Jednak ta nasza służba jest prestiżowa
Odpowiedz
(25-09-2021, 18:08 )SuperMan napisał(a):
(25-09-2021, 13:05 )Madavc14 napisał(a): Związek Solidarność planuje rozsiać gadzią grypę po jednostkach z końcem miesiąca jeśli nie będzie żadnych konkretnych informacji z MS

I wyjdzie tak jak z oddawaniem krwi

Dokładnie.
Odpowiedz
[quote="J 23" pid='9896' dateline='1632569855']
Pan Gerał  mija się z prawdą czy używa skrótu myślowego bo skoro u mnie 1 rezerwa robi za 3 (2 zawieszone) to ,,pieniedzy nie ma i nie będzie J. Vincen Rostowski " nie ma. Przecież do związków mam na myśli górę  docierają informacje z jednostek o zwieszaniu stanowisk tylko po to aby nie było płatnych nadgodzin. Zastanawiam się czy nie lepiej pracowało się jak każdy miał po 300 400 godzin ale ludzie byli do służby. 

[quote="olee" pid='9890' dateline='1632547732']
Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński podczas swojego wystąpienia w czasie Zjazdu zapewniał Delegatów, że funkcjonariusze otrzymają podwyżki uposażeń w nie mniejszej kwocie jak służby podległe MSWiA. Dyrektor poinformował również o odmrożeniu funduszu nagród oraz zapewniał, że są pieniądze na wypłatę funkcjonariuszom za ponadnormatywny czas służby.

To się okaże Wink
[/quot

Nie wierzę generałowi. Nie wierzę Czesławowi . Nikomu tu w nic nie uwierzę . Za długo służę w Sw żeby wierzyć w ich obietnice .
Odpowiedz
(25-09-2021, 13:05 )Madavc14 napisał(a): Związek Solidarność planuje rozsiać gadzią grypę po jednostkach z końcem miesiąca jeśli nie będzie żadnych konkretnych informacji z MS

I wyjdzie tak jak z oddawaniem krwi
Odpowiedz
Brawooo dla dyrektora okręgowego w Szczecinie który sterowany jest przez czsw(specjalnie pisane z małej litery). Super delegacjaSmile czekamy na Ciebie WODZU w Goleniowie. Delegacja szybko minie. Ciekawe czy dyrektor okręgowy doczeka aż wrócisz do nasSmile czy wcześniej będzie musiał się zwolnić. Wracaj do nas!!!
Odpowiedz
(24-09-2021, 20:29 )Pablo123 napisał(a): temu)Ślepy mnich napisał(a):
Wczoraj minister Ziobro przyznał że będzie dążył do tego żeby funkcjonariusze SW mieli takie same podwyżki jak inni funkcjonariisze. Panie Zbigniewie czekamy na potwierdzenie i prosimy aby zrobił Pan to w miarę szybko a każdy funkcjonariusz został tak samo potraktowany. Tzn. każdemu po równo tj. każdemu po 677 brutto. Prosimy aby nasz generał nie miał żadnego wpływu na te podwyżki. Bo po ostatnim rozdysponowaniu młodzi funkcjonariusze zostali ograbieni o parę złotych.
Niech Pan Ziobro nie zapomni o pracownikach SW.Tez sie nie obrazimy na podwyzke w kwocie 500 zl. Otóż to! Ale jak zwykle o nas pewnie zapomną, tak jak pominęli nas w tym roku z dodatkiem covidowym.
Niestety pracownicy sa pomijani na kazdym kroku.A Ci którzy pracują w administracji zarabiaja przynajmnie polowe mniej niz f-sz na rownoleglym stanowisku.A odpowiedzialnisc jest taka sama.Godziny pracy również.Dodatki covidowe juz drugi rok zostaliśmy pominięci...Mam nadzieje ze chociaz nagrody dostaniemy...
Odpowiedz
(25-09-2021, 13:05 )Madavc14 napisał(a): Związek Solidarność planuje rozsiać gadzią grypę po jednostkach z końcem miesiąca jeśli nie będzie żadnych konkretnych informacji z MS

" Osiągnęliśmy porozumienie w sposób istotny polepszające sytuację materialną naszych funkcjonariuszy - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński po piątkowych rozmowach z przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych. "
Związek Solidarności już dał ciała tak jak koledzy wczesniej pisali tu na forum. SW też miało strajkować,  iść na L4 i bez skutku, ludzie sie boją. Czyli jestesmy w czarnej ...
Odpowiedz
Związek Solidarność planuje rozsiać gadzią grypę po jednostkach z końcem miesiąca jeśli nie będzie żadnych konkretnych informacji z MS
Odpowiedz
(24-09-2021, 22:41 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(24-09-2021, 19:50 )Madavc14 napisał(a):
(24-09-2021, 17:53 )Administrator napisał(a): Komunikat z XIX Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego NSZZFiPW w Ustce

https://nszzfipw.org.pl/xix-zjazd-sprawo...ustce.html

Jesteśmy ciekawi czy coś z tego będzie

Brawo. Czyli stare dziadki obiecały, że nie składają broni i będą walczyć o tych, którzy są w służbie do krwi ostatniej. Tymczasem minister Ziobro z mocno znudzoną miną powiedział, że podwyżki będą też dla SW, tzn. że będzie o to walczył... Po minie sądząc ma głęboko w d.... zapowiedzi ewentualnej gadzie grypy. W ogóle ma chyba w głębokim poważaniu to, że funkcjonariusze SW chcą po prostu wiedzieć czy dostaną podwyżki... Minister Ziobro już dostał... 50% podwyżki, a plebs niech grzecznie siedzi i czeka, łaskawy minister załatwi w swoim czasie albo nie załatwi podwyżki.... Z kolei związkowcy z zarządu mają już dziadkowie i przewodniczący emke od dawna , więc też od szaraków mają więcej cierpliwości...

Identyczne wrażenia i ja odniosłem obserwując j.n.p Ziobrę.
Odpowiedz
Pan Gerał  mija się z prawdą czy używa skrótu myślowego bo skoro u mnie 1 rezerwa robi za 3 (2 zawieszone) to ,,pieniedzy nie ma i nie będzie J. Vincen Rostowski " nie ma. Przecież do związków mam na myśli górę  docierają informacje z jednostek o zwieszaniu stanowisk tylko po to aby nie było płatnych nadgodzin. Zastanawiam się czy nie lepiej pracowało się jak każdy miał po 300 400 godzin ale ludzie byli do służby. 

(25-09-2021, 6:28 )olee napisał(a): Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński podczas swojego wystąpienia w czasie Zjazdu zapewniał Delegatów, że funkcjonariusze otrzymają podwyżki uposażeń w nie mniejszej kwocie jak służby podległe MSWiA. Dyrektor poinformował również o odmrożeniu funduszu nagród oraz zapewniał, że są pieniądze na wypłatę funkcjonariuszom za ponadnormatywny czas służby.

To się okaże Wink
Odpowiedz
(25-09-2021, 7:24 )Oficer napisał(a):
(24-09-2021, 19:50 )Madavc14 napisał(a):
(24-09-2021, 17:53 )Administrator napisał(a): Komunikat z XIX Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego NSZZFiPW w Ustce

https://nszzfipw.org.pl/xix-zjazd-sprawo...ustce.html

Jesteśmy ciekawi czy coś z tego będzie

Coś MS i związki  musieli powiedzieć żeby ludzi troche uspokoić, ale to własnie Policja postawiła MSWIA pod murem i oni wygrali. Już niema strajku w Policji.  Nam bez walki mogą wcisnąć każdy kit bo wiedzą że i tak nic nie zrobimy, my to inne ministerstwo i związki , wykręcą znowu nas z kasą. Teraz to za pózno żeby coś ugrać trzeba liczyć na ich łaske. Żałosne.

ONI  SW  NIE STRAJKUJĄ WIEC NIC NIE DOSTANĄ -  tak smieją się z nas Policjanci. Wstyd.
Odpowiedz
(22-02-2018, 16:25 )rawablus napisał(a):
(19-02-2018, 22:09 )MdR napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Na razie trudno jednoznacznie powiedzieć co będą musieli (po sieci krążą już bzdurne interpretacje). Na pewno od 2025 r ma funkcjonować jeden system emerytalny (czyt. ZUS), a wraz z nim duuuużoooo zostanie ujednolicone. Nawet Ci nowi będą mieli jeszcze nowsze warunki. Zmiany zasygnalizowano w Beżowej Księdze. Zresztą obecny premier, jeszcze jako Minister Finansów, bardzo niepochlebnie wypowiadał się o branżowych systemach emerytalnych (mundurowy, KRUS itp). Ma naturę bankiera, tzn ze pieniądze mają leżeć po jego stronie stołu, nie po Twojej. Trudno mieć o to pretensje. Aby system emerytalny pozostał w niezmienionej postaci każdy musiałby mieć trojkę dzieci. Ktoś musi na to zarobić. Chodzi głównie żeby zmusić Cię do pracy nawet na emeryturze.

Choć z drugiej strony co z prawami nabytymi?

Przeczytajcie ustawę z maja 2020 i wszystko się wyjaśni.
Odpowiedz
https://www.onet.pl/?utm_source=facebook...07&utm_v=2

Dlaczego nasza formacja jest tak mało solidarna?
Czego się boicie?
Większość ma wszystkie świadczenia na minimum.
Co macie do stracenia?
Wystarcza dwa tygodnie na reperacji zdrowia i dużo okręgowych zrozumie że samymi kierownikami się zakładów i aś nie obsadzi.

A te całe nasze związki to…..
Nie chce mi się nawet pisać.
Odpowiedz
(24-09-2021, 19:50 )Madavc14 napisał(a):
(24-09-2021, 17:53 )Administrator napisał(a): Komunikat z XIX Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego NSZZFiPW w Ustce

https://nszzfipw.org.pl/xix-zjazd-sprawo...ustce.html

Jesteśmy ciekawi czy coś z tego będzie

W 2018 roku też były składane postulaty. A co z tego  wyszło to każdy wie.
Odpowiedz
(24-09-2021, 19:50 )Madavc14 napisał(a):
(24-09-2021, 17:53 )Administrator napisał(a): Komunikat z XIX Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego NSZZFiPW w Ustce

https://nszzfipw.org.pl/xix-zjazd-sprawo...ustce.html

Jesteśmy ciekawi czy coś z tego będzie

Coś MS i związki  musieli powiedzieć żeby ludzi troche uspokoić, ale to własnie Policja postawiła MSWIA pod murem i oni wygrali. Już niema strajku w Policji.  Nam bez walki mogą wcisnąć każdy kit bo wiedzą że i tak nic nie zrobimy, my to inne ministerstwo i związki , wykręcą znowu nas z kasą. Teraz to za pózno żeby coś ugrać trzeba liczyć na ich łaske. Żałosne.
Odpowiedz
Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński podczas swojego wystąpienia w czasie Zjazdu zapewniał Delegatów, że funkcjonariusze otrzymają podwyżki uposażeń w nie mniejszej kwocie jak służby podległe MSWiA. Dyrektor poinformował również o odmrożeniu funduszu nagród oraz zapewniał, że są pieniądze na wypłatę funkcjonariuszom za ponadnormatywny czas służby.

To się okaże Wink
Odpowiedz
(24-09-2021, 20:02 )klawisz-weteran napisał(a): Mam tego dość , jeśli nie uda mi się przejść do Policji , bo już trochę jest zajechane to odchodzę na emeryturę w służbie z tymi ludźmi już się nie da [ mam oczywiście na myśli górę]
Jest metoda na zachowanie stopnia po dostaniu się do Policji?
Odpowiedz
(24-09-2021, 19:50 )Madavc14 napisał(a):
(24-09-2021, 17:53 )Administrator napisał(a): Komunikat z XIX Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego NSZZFiPW w Ustce

https://nszzfipw.org.pl/xix-zjazd-sprawo...ustce.html

Jesteśmy ciekawi czy coś z tego będzie

Brawo. Czyli stare dziadki obiecały, że nie składają broni i będą walczyć o tych, którzy są w służbie do krwi ostatniej. Tymczasem minister Ziobro z mocno znudzoną miną powiedział, że podwyżki będą też dla SW, tzn. że będzie o to walczył... Po minie sądząc ma głęboko w d.... zapowiedzi ewentualnej gadzie grypy. W ogóle ma chyba w głębokim poważaniu to, że funkcjonariusze SW chcą po prostu wiedzieć czy dostaną podwyżki... Minister Ziobro już dostał... 50% podwyżki, a plebs niech grzecznie siedzi i czeka, łaskawy minister załatwi w swoim czasie albo nie załatwi podwyżki.... Z kolei związkowcy z zarządu mają już dziadkowie i przewodniczący emke od dawna , więc też od szaraków mają więcej cierpliwości...
Odpowiedz
(24-09-2021, 16:34 )BDG napisał(a):
(24-09-2021, 8:01 )konradissimus napisał(a):
(23-09-2021, 19:21 )BDG napisał(a):
(23-09-2021, 7:12 )Marmurowy napisał(a):
(21-09-2021, 22:21 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): A nauczycielom zaproponowali podwyżki do września 2022 najpóźniej o kwotę 1400 brutto dla pocAtkujacego nauczyciela i 1200 brutto dla dyplomowanego.... A mundurowe 670 brutto... Związki negocjujący porozumienie z MSWiA są zadowolone..?
Akurat nauczycielo się należy. Zarabiają żałośnie mało, a jednak w ogromnym stopniu decydują o tym jakie będą nasze pociechy.

670 brutto - propozycja. a do tego minus 300 bo od 1 stycznia 2022 beda wyzsze skladki zdrowotne czyli ogolnie podwyzka 300 brutto...

Ekonomii to Cię babcia Władzia uczyła, co? Widać, że za bardzo nie ogarniasz tematu.
napisalem przeciez okolo bo te 70 zl to ochlapy wiec zaokraglam do rownego

Ekonomia? On takiego słowa nie zna. Ale domyślam się skąd ten wygibas matematyczny....
Odpowiedz
temu)Ślepy mnich napisał(a):
Wczoraj minister Ziobro przyznał że będzie dążył do tego żeby funkcjonariusze SW mieli takie same podwyżki jak inni funkcjonariisze. Panie Zbigniewie czekamy na potwierdzenie i prosimy aby zrobił Pan to w miarę szybko a każdy funkcjonariusz został tak samo potraktowany. Tzn. każdemu po równo tj. każdemu po 677 brutto. Prosimy aby nasz generał nie miał żadnego wpływu na te podwyżki. Bo po ostatnim rozdysponowaniu młodzi funkcjonariusze zostali ograbieni o parę złotych.
Niech Pan Ziobro nie zapomni o pracownikach SW.Tez sie nie obrazimy na podwyzke w kwocie 500 zl. Otóż to! Ale jak zwykle o nas pewnie zapomną, tak jak pominęli nas w tym roku z dodatkiem covidowym.
Odpowiedz
(24-09-2021, 19:50 )Madavc14 napisał(a):
(24-09-2021, 17:53 )Administrator napisał(a): Komunikat z XIX Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego NSZZFiPW w Ustce

https://nszzfipw.org.pl/xix-zjazd-sprawo...ustce.html

Jesteśmy ciekawi czy coś z tego będzie

Dobre, wcześniej Tuła mówił że żąda zaliczenia cywila do stażowego z wyrównaniem od 01.01.2020 tak jak to było zapisane w porozumieniu a teraz że mają nadzieję że uda się to od 01.01.2022.No żyć nie umierać. Ale może nowa (stara) władza będzie lepsza
Odpowiedz
Mam tego dość , jeśli nie uda mi się przejść do Policji , bo już trochę jest zajechane to odchodzę na emeryturę w służbie z tymi ludźmi już się nie da [ mam oczywiście na myśli górę]
Odpowiedz
(24-09-2021, 17:53 )Administrator napisał(a): Komunikat z XIX Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego NSZZFiPW w Ustce

https://nszzfipw.org.pl/xix-zjazd-sprawo...ustce.html

Jesteśmy ciekawi czy coś z tego będzie
Odpowiedz
Komunikat z XIX Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego NSZZFiPW w Ustce

https://nszzfipw.org.pl/xix-zjazd-sprawo...ustce.html
Odpowiedz
(24-09-2021, 12:12 )Wróblik napisał(a): Po co zamieszczacie na stronie NSZZFiPW ustaleń dotyczacych służb podległych MSWiA? Przecież one nas nie dotyczą!

Chyba po to żeby nas jeszcze bardziej zdenerwować
Odpowiedz
(24-09-2021, 10:22 )Ślepy mnich napisał(a): Wczoraj minister Ziobro przyznał że będzie dążył do tego żeby funkcjonariusze SW mieli takie same podwyżki jak inni funkcjonariisze. Panie Zbigniewie czekamy na potwierdzenie i prosimy aby zrobił Pan to w miarę szybko a każdy funkcjonariusz został tak samo potraktowany. Tzn. każdemu po równo tj. każdemu po 677 brutto. Prosimy aby nasz generał nie miał żadnego wpływu na te podwyżki. Bo po ostatnim rozdysponowaniu młodzi funkcjonariusze zostali ograbieni o parę złotych.
Niech Pan Ziobro nie zapomni o pracownikach SW.Tez sie nie obrazimy na podwyzke w kwocie 500 zl.
Odpowiedz
(24-09-2021, 8:01 )konradissimus napisał(a):
(23-09-2021, 19:21 )BDG napisał(a):
(23-09-2021, 7:12 )Marmurowy napisał(a):
(21-09-2021, 22:21 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): A nauczycielom zaproponowali podwyżki do września 2022 najpóźniej o kwotę 1400 brutto dla pocAtkujacego nauczyciela i 1200 brutto dla dyplomowanego.... A mundurowe 670 brutto... Związki negocjujący porozumienie z MSWiA są zadowolone..?
Akurat nauczycielo się należy. Zarabiają żałośnie mało, a jednak w ogromnym stopniu decydują o tym jakie będą nasze pociechy.

670 brutto - propozycja. a do tego minus 300 bo od 1 stycznia 2022 beda wyzsze skladki zdrowotne czyli ogolnie podwyzka 300 brutto...

Ekonomii to Cię babcia Władzia uczyła, co? Widać, że za bardzo nie ogarniasz tematu.
napisalem przeciez okolo bo te 70 zl to ochlapy wiec zaokraglam do rownego
Odpowiedz