[quote="sierżant sztabowy" pid='9801' dateline='1632229471']
Na WP  juz pisza ze służby MSWiA dostana 500 zł na reke a u nas nawet nic nie wiadomo co po spotkaniu. Kpina to jest. Tylko konkrety
[/quote
Komunikat NSZZFiPW :Spotkanie upłynęło w miłej i życzliwej atmosferze. Zaplanowano termin nastepnego spotkania. 
Kopiuj wklej za parę miesięcy
Odpowiedz
Dla zarządu głównego priorytetem jest w chwili obecnej wynik turnieju w siatkówkę, sprzęt który trafił na siłownię, a także sukces naszego kolegi kolarza. Ludzie co wy na tej stronie wypisujcie ? Same tematy zastępcze. Konkretów o podwyżkach brak . A już nie wspomnę o nie zrealizowanym porozumieniu z 2018 roku. Ludzie się z Was śmieją i już w nic nie wierzą. Pan Czesław czeka ale na co ? Na święta Bożego Narodzenia ? I znowu będzie nam życzył wszystkiego najlepszego . Nie chcemy od niego żadnych życzeń . Niech się wkońcu weźmie do roboty !!!
Odpowiedz
(21-09-2021, 14:01 )sierżant sztabowy napisał(a):
(21-09-2021, 12:00 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(21-09-2021, 10:24 )Administrator napisał(a):
(21-09-2021, 5:47 )Madavc14 napisał(a):
(20-09-2021, 19:24 )Solano napisał(a): Szanowny Panie Administratorze.
Kiedy możemy się spodziewać oficjalnego komunikatu w sprawie spotkania, które odbyło się  16.09.2021 ?

Na co komu komunikat każdy wie jak minęło spotkanie i co na nim ustalono.

Związki nam nie pomogą, potrzebna jest oddolna inicjatywa tak jak to miało miejsce w policji

Podczas spotkania został wypracowany Aneks do Porozumienia, który zostanie przedstawiony do zaakceptowania podczas posiedzenia Zarządu Głównego oraz Zjazdu, który się odbywa w tym tygodniu i wówczas przekazana zostanie informacja na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW.

Wobec tego zadam pytanie... a dlaczego Związki nasze nie działaja tak transparentnie jak policyjne? Tam jak jest spotkanie to natychmiast prawie jest komunikat...u Nas cichutko... Czy tylko ja mam takie wrażenie, że nasze związki są w kieszeni u generała?


Nie tylko Ty...

Ciekawe czy podwyżki uwzględnia pracowników cywilnych SW...
Odpowiedz
(21-09-2021, 11:58 )Madavc14 napisał(a):
(21-09-2021, 10:24 )Administrator napisał(a):
(21-09-2021, 5:47 )Madavc14 napisał(a):
(20-09-2021, 19:24 )Solano napisał(a): Szanowny Panie Administratorze.
Kiedy możemy się spodziewać oficjalnego komunikatu w sprawie spotkania, które odbyło się  16.09.2021 ?

Na co komu komunikat każdy wie jak minęło spotkanie i co na nim ustalono.

Związki nam nie pomogą, potrzebna jest oddolna inicjatywa tak jak to miało miejsce w policji

Podczas spotkania został wypracowany Aneks do Porozumienia, który zostanie przedstawiony do zaakceptowania podczas posiedzenia Zarządu Głównego oraz Zjazdu, który się odbywa w tym tygodniu i wówczas przekazana zostanie informacja na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW.

wypracowany Aneks do Porozumienia, które nie zostało spełnione i "Aneks" też nie zostanie a za rok powstanie Aneks do Aneksu....
Porozumienie było podpisane 2018r. jesteśmy bliżej końca 2021r. jak dla mnie porozumienie zostało zerwane bo nie zostało spełnione przez MS


Też tak uważam - POROZUMIENIE Z 2018 zostało zerwane przez MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI I RZĄD PREMIERA MATEUSZA M. 

Nie potrafiliśmy, nie potrafimy i nie będziemy potrafili walczyć o swoje jeśli osoby, które mają NAS REPREZENTOWAĆ będą UKŁADAĆ się z WŁADZĄ
Odpowiedz
Czy dyrektor okręgu szczecińskiego złożył już papiery na emke? Bo chyba czas żeby zdążyć odejść...
Odpowiedz
Na WP juz pisza ze służby MSWiA dostana 500 zł na reke a u nas nawet nic nie wiadomo co po spotkaniu. Kpina to jest. Tylko konkrety
Odpowiedz
(21-09-2021, 12:00 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(21-09-2021, 10:24 )Administrator napisał(a):
(21-09-2021, 5:47 )Madavc14 napisał(a):
(20-09-2021, 19:24 )Solano napisał(a): Szanowny Panie Administratorze.
Kiedy możemy się spodziewać oficjalnego komunikatu w sprawie spotkania, które odbyło się  16.09.2021 ?

Na co komu komunikat każdy wie jak minęło spotkanie i co na nim ustalono.

Związki nam nie pomogą, potrzebna jest oddolna inicjatywa tak jak to miało miejsce w policji

Podczas spotkania został wypracowany Aneks do Porozumienia, który zostanie przedstawiony do zaakceptowania podczas posiedzenia Zarządu Głównego oraz Zjazdu, który się odbywa w tym tygodniu i wówczas przekazana zostanie informacja na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW.

Wobec tego zadam pytanie... a dlaczego Związki nasze nie działaja tak transparentnie jak policyjne? Tam jak jest spotkanie to natychmiast prawie jest komunikat...u Nas cichutko... Czy tylko ja mam takie wrażenie, że nasze związki są w kieszeni u generała?


Nie tylko Ty...
Odpowiedz
Witam, Policja już zrobiła cichy protest i nie wystawiają mandatów tylko pouczenia ale jak zawsze mazowieckie jest inne dalej pracują bo….o wiadomo dużo plecaków itd…, a z tego co wiem:
- nie zgadzają się na propozycje podwyżki i chcą powyżej 1000zł,
- zamierzają zaostrzyć protesty i iść na zieloną wyspę jak ostatnio gdy walczyli o podwyżki i dzięki im też dostaliśmy może i teraz się uda tak myślimy, ale są wkurzeni że walczą sami a korzystają wszystkie inne formacje mundurowe.
a My co robimy? nie warto się wypowiadać ……………….. bo NIC, Ja zacząłem dbać o zdrowie bo jak czytałem wcześniejsze posty i z tym się zgadzam „mamy najbardziej stresującą prace – brak kontaktu z rodziną, dyżurów mnogo, z nadgodzinami dymają bo system wyliczył, polecenia przełożonych wyssane z małego palca, zastraszani przez osadzonych, wieczne tłumaczenie się, a młodzi? mają wywalone bo strach im zwrócić uwagę bo można u przełożonego wylądować na dywanie itd..” piszecie „jak pójdę na L4 to kolega nie pójdzie na zaplanowany urlop”, hm……..m ciekaw jestem czy kolega tak samo myśli, czy martwi się że chcesz wolne bo masz chore dziecko? skończyły się czasy współczucia, pomocy, zrozumienia wśród funkcjonariuszy bo prawie każdy widzi czubek swojego nosa. Wielu z was pisze, dobrze już było i to PRAWDA, ale chociaż jeżeli tego NIE ma zawalczmy o godną pensję adekwatną do stresu i wykonywanych sumiennie obowiązków.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(21-09-2021, 10:24 )Administrator napisał(a):
(21-09-2021, 5:47 )Madavc14 napisał(a):
(20-09-2021, 19:24 )Solano napisał(a): Szanowny Panie Administratorze.
Kiedy możemy się spodziewać oficjalnego komunikatu w sprawie spotkania, które odbyło się  16.09.2021 ?

Na co komu komunikat każdy wie jak minęło spotkanie i co na nim ustalono.

Związki nam nie pomogą, potrzebna jest oddolna inicjatywa tak jak to miało miejsce w policji

Podczas spotkania został wypracowany Aneks do Porozumienia, który zostanie przedstawiony do zaakceptowania podczas posiedzenia Zarządu Głównego oraz Zjazdu, który się odbywa w tym tygodniu i wówczas przekazana zostanie informacja na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW.

Wobec tego zadam pytanie... a dlaczego Związki nasze nie działaja tak transparentnie jak policyjne? Tam jak jest spotkanie to natychmiast prawie jest komunikat...u Nas cichutko... Czy tylko ja mam takie wrażenie, że nasze związki są w kieszeni u generała?
Odpowiedz
(21-09-2021, 10:24 )Administrator napisał(a):
(21-09-2021, 5:47 )Madavc14 napisał(a):
(20-09-2021, 19:24 )Solano napisał(a): Szanowny Panie Administratorze.
Kiedy możemy się spodziewać oficjalnego komunikatu w sprawie spotkania, które odbyło się  16.09.2021 ?

Na co komu komunikat każdy wie jak minęło spotkanie i co na nim ustalono.

Związki nam nie pomogą, potrzebna jest oddolna inicjatywa tak jak to miało miejsce w policji

Podczas spotkania został wypracowany Aneks do Porozumienia, który zostanie przedstawiony do zaakceptowania podczas posiedzenia Zarządu Głównego oraz Zjazdu, który się odbywa w tym tygodniu i wówczas przekazana zostanie informacja na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW.

wypracowany Aneks do Porozumienia, które nie zostało spełnione i "Aneks" też nie zostanie a za rok powstanie Aneks do Aneksu....
Porozumienie było podpisane 2018r. jesteśmy bliżej końca 2021r. jak dla mnie porozumienie zostało zerwane bo nie zostało spełnione przez MS
Odpowiedz
Zgadzam się ze wszystkim co piszesz, ale jak strajować to tylko teraz z policją. Na co czekać? Bo dali dodatku 300zl na 3 miesiace ??? Jak tak to uciekać ze statku bo toniemy bardziej niż myślałem...

(21-09-2021, 10:55 )Ślepy mnich napisał(a):
(20-09-2021, 10:16 )Madavc14 napisał(a): Czy jeśli MSWiA się dogada i nas nie uwzględnią to czy związki cos planują w tej sprawie ?

Co wynikło ze spotkania w MS które odbyło się w zeszłym tygodniu ? a informacja o nim zniknęła ze strony :o

Nas nie uwzględnią? U nas sytuacja jest jeszcze gorsza niż w policji. Wg najróżniejszych badań to właśnie służba w więziennictwie jest najbardziej stresującym zawodem. Policjant to chociaż do sklepu po pączka w czasie służby może wejść, batonika sobie kupić do rodziny z własnej komórki zadzwonić a my co? 12 godzin i nie wiesz co się dzieje z twoimi chorymi dziećmi. Choćby się paliło to stanowiska porzucić nie możesz. W czasie buntu to cię skatują ino moment. Uważam że nie powinniśmy się godzić na to 670 złotych to o wiele za mało żeby przywrócić normalne funkcjonowanie w SW. Ciągle tylko dodatki i walka z osadzonymi na oddziale. Tu się nie da pracować.  I jeszcze starzy jak tylko osiągają 15 lat to uciekają bo emerytura jest waloryzowana a pensja nie. Tu jest pies pogrzebany. Niech odmrożą waloryzację jeżeli chcą żeby ludzie dłużej pracowali. Każdy kalkuluję że jak odejdzie to w marcu zawsze ma podwyżkę a jak zostaje w służbie to nic pewnego.

Na razie zamknęli nam mordki dodatkami czasowymi więc każdy do końca października będzie siedział cicho żeby dostać na listopad i grudzień. A od nowego roku wiadomo że tego dodatku nie będzie. 

Ale u nas więcej ludzi ucieka niż w policji ja u siebie mam przypadki że po 6 i 7 latach służby ludzie z niej rezygnują a to jest mega kosztowne bo trzeba przelać takiemu składki do ZUS i traci się już dosyć wyszkolonego pracownika na którego szkolenie też poszło dużo kasy i czasu.  Młodzi co mają po rok dwa służby jak trafiają na oddział to im się oczy otwierają. Mówią: ja nie wiedziałem że na oddziale jest tak przerąbane i ja mam tak pracować ponad 20 lat za taką kasę?

W służbie normalnie to można pracować ale nie na oddziale. To pierwsza linia gdzie oddziałowy jest sam i jest łącznikiem między administracją a osadzonymi. To tak jak między młotem a kowadłem. Z jednej roszczeniowi, czasami agresywni osadzeni z drugiej wymagający nierealnych rzeczy przełożeni.

Mieliśmy przykład w wakacje ile jednostek było sparaliżowane przez protesty a zaczęliśmy je wcześniej niż policja. Wielu jednak o zdrowie nie zadbało bo nie chcieli kolegom urlopów przerywać a teraz się czasowe dodatki pojawiły. Na razie pożar ugaszony ale poczekajcie na styczeń luty.  Ja będę dbał o swoje zdrowi, każdy oddziałowy niech też zadba o swoje. Termin realny to albo jeszcze listopad albo początek lutego, tak od początku do 10 żeby na 8 na święto pokazać ilu z nas jest zajechanych tą robotą. Wszystko zależy od tego do czego dojdą policyjne związki i czy zaakceptują to co jest. Moim zdaniem taka mała podwyżka jest realna tylko wówczas gdy odblokują rewaloryzację. Żebyśmy co roku na ulice wychodzić nie musieli.

Związek niech zabiera się za znormalizowanie tej modernizacji pod nasze realia. Tylko tym razem każdemu po równo jak miałobyć wcześniej tylko generalny się wtrącił. Teraz ma być po równo i generalny nie ma mieć nic do gadania.

W ludziach wrze więc lepiej niech nie sprawdzają co będzie styczeń luty.
Odpowiedz
Po raz kolejny związki zawodowe mundurowych podległych MSWiA potrafią pokazać swoją siłę i moc, natomiast związki zawodowe mundurowych podległych MS siedzą cicho i pokazują swoją NIEMOC.

Szkoda, że nie ma w nas tyle chęci do naprawy SW, do której chcieliby wstępować nowi kandydaci a doświadczona kadra chciałaby pozostać by przygotować nowych do pełnienia służby. BRAK MOTYWACJI

Rząd całkowicie zapomniał o służbie, która chroni społeczeństwo przed przestępcami
Minister całkowicie zapomniał, że w strukturach MS jest SW, która dla niego jest „piątym kołem u wozu”
Generał po całkowitym zepsuciu formacji jeszcze nie dorósł do odważnej decyzji i dalej szkodzi SW
Dyrektorzy Okręgowi siedzą cicho bo chcą wytrwać bezpiecznie do emerytury
Dyrektorzy ZK i AŚ z reguły nie mają nic do powiedzenia i zawsze muszą meldować spokój i bezpieczeństwo w jednostkach
Funkcjonariusze i pracownicy już ostatkiem sił (czasem realizując zadania 2 lub 3 etatów) starają się nie popełnić błędów i uniknąć postępowań dyscyplinarnych

A związki zawodowe - zarówno jedne jak i drugie - ustawione z rządzącymi cicho siedzą

Kadry coraz mniej i wakatów tylko przybywa

TAKA RZECZYWISTOŚĆ SŁUŻBY, KTÓRA MA CHRONIĆ SPOŁECZEŃSTWO PRZED PRZESTĘPCAMI I KTÓRA JUŻ OSTATKIEM SIŁ TRWA NA TONĄCYM STATKU - OBY STATEK SW NIE ZATONĄŁ CAŁKOWICIE BO WTEDY …
Odpowiedz
(20-09-2021, 10:16 )Madavc14 napisał(a): Czy jeśli MSWiA się dogada i nas nie uwzględnią to czy związki cos planują w tej sprawie ?

Co wynikło ze spotkania w MS które odbyło się w zeszłym tygodniu ? a informacja o nim zniknęła ze strony :o

Nas nie uwzględnią? U nas sytuacja jest jeszcze gorsza niż w policji. Wg najróżniejszych badań to właśnie służba w więziennictwie jest najbardziej stresującym zawodem. Policjant to chociaż do sklepu po pączka w czasie służby może wejść, batonika sobie kupić do rodziny z własnej komórki zadzwonić a my co? 12 godzin i nie wiesz co się dzieje z twoimi chorymi dziećmi. Choćby się paliło to stanowiska porzucić nie możesz. W czasie buntu to cię skatują ino moment. Uważam że nie powinniśmy się godzić na to 670 złotych to o wiele za mało żeby przywrócić normalne funkcjonowanie w SW. Ciągle tylko dodatki i walka z osadzonymi na oddziale. Tu się nie da pracować.  I jeszcze starzy jak tylko osiągają 15 lat to uciekają bo emerytura jest waloryzowana a pensja nie. Tu jest pies pogrzebany. Niech odmrożą waloryzację jeżeli chcą żeby ludzie dłużej pracowali. Każdy kalkuluję że jak odejdzie to w marcu zawsze ma podwyżkę a jak zostaje w służbie to nic pewnego.

Na razie zamknęli nam mordki dodatkami czasowymi więc każdy do końca października będzie siedział cicho żeby dostać na listopad i grudzień. A od nowego roku wiadomo że tego dodatku nie będzie. 

Ale u nas więcej ludzi ucieka niż w policji ja u siebie mam przypadki że po 6 i 7 latach służby ludzie z niej rezygnują a to jest mega kosztowne bo trzeba przelać takiemu składki do ZUS i traci się już dosyć wyszkolonego pracownika na którego szkolenie też poszło dużo kasy i czasu.  Młodzi co mają po rok dwa służby jak trafiają na oddział to im się oczy otwierają. Mówią: ja nie wiedziałem że na oddziale jest tak przerąbane i ja mam tak pracować ponad 20 lat za taką kasę?

W służbie normalnie to można pracować ale nie na oddziale. To pierwsza linia gdzie oddziałowy jest sam i jest łącznikiem między administracją a osadzonymi. To tak jak między młotem a kowadłem. Z jednej roszczeniowi, czasami agresywni osadzeni z drugiej wymagający nierealnych rzeczy przełożeni.

Mieliśmy przykład w wakacje ile jednostek było sparaliżowane przez protesty a zaczęliśmy je wcześniej niż policja. Wielu jednak o zdrowie nie zadbało bo nie chcieli kolegom urlopów przerywać a teraz się czasowe dodatki pojawiły. Na razie pożar ugaszony ale poczekajcie na styczeń luty.  Ja będę dbał o swoje zdrowi, każdy oddziałowy niech też zadba o swoje. Termin realny to albo jeszcze listopad albo początek lutego, tak od początku do 10 żeby na 8 na święto pokazać ilu z nas jest zajechanych tą robotą. Wszystko zależy od tego do czego dojdą policyjne związki i czy zaakceptują to co jest. Moim zdaniem taka mała podwyżka jest realna tylko wówczas gdy odblokują rewaloryzację. Żebyśmy co roku na ulice wychodzić nie musieli.

Związek niech zabiera się za znormalizowanie tej modernizacji pod nasze realia. Tylko tym razem każdemu po równo jak miałobyć wcześniej tylko generalny się wtrącił. Teraz ma być po równo i generalny nie ma mieć nic do gadania.

W ludziach wrze więc lepiej niech nie sprawdzają co będzie styczeń luty.
Odpowiedz
(21-09-2021, 5:47 )Madavc14 napisał(a):
(20-09-2021, 19:24 )Solano napisał(a): Szanowny Panie Administratorze.
Kiedy możemy się spodziewać oficjalnego komunikatu w sprawie spotkania, które odbyło się  16.09.2021 ?

Na co komu komunikat każdy wie jak minęło spotkanie i co na nim ustalono.

Związki nam nie pomogą, potrzebna jest oddolna inicjatywa tak jak to miało miejsce w policji

Podczas spotkania został wypracowany Aneks do Porozumienia, który zostanie przedstawiony do zaakceptowania podczas posiedzenia Zarządu Głównego oraz Zjazdu, który się odbywa w tym tygodniu i wówczas przekazana zostanie informacja na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW.
Odpowiedz
(20-09-2021, 17:12 )sierżant sztabowy napisał(a): Propozycja MSWiA dla podległych służb.....

Podwyżka o 677 zł brutto wraz z nagrodą roczną, co daje kwotę 500 zł „na rękę” od 1 stycznia 2022 roku....

My dalej cicho siedzimy!!

SW ZERO DOSTANIE BO JAKA WALKA W SWOJEJ SPRAWIE TAKIE SKUTKI, POLICJA TO MSWIA A SW TO MS WIĘC NIC NIE DOSTANIEMY, NIE MYŚLCIE ZA DUŻO ŻE TEŻ NAM SKAPNIE BO TO INNE MINISTERSTWO. W SW  MOGĄ ZABIERAĆ NA OSZCZĘDNOŚCI BUDŻETU, DODATKI DO EMKI NAM ZABRALI  I TERAZ CZAS NA RESZTE PRZYWILEI,  OKROJENIE EMERYTUR, ZAOSTRZENIE  DOSTANIA RENTY PRZEZ KOMISJE, ILOŚCI ODPRAW,  25 LAT SŁUŻBY TO JUŻ MINIMUM DLA STARYCH FUNKCJONARIUSZY ŻEBY COŚ UGRAĆ Z EMERYTURĄ.  ZA DOBRZE BYŁO W SW. PORAŻKA. WSTYD.
Odpowiedz
Cisza przed burza Panowie związkowcy bierzemy się do roboty Walczymy o swoje.
Odpowiedz
(20-09-2021, 19:24 )Solano napisał(a): Szanowny Panie Administratorze.
Kiedy możemy się spodziewać oficjalnego komunikatu w sprawie spotkania, które odbyło się  16.09.2021 ?

Na co komu komunikat każdy wie jak minęło spotkanie i co na nim ustalono.

Związki nam nie pomogą, potrzebna jest oddolna inicjatywa tak jak to miało miejsce w policji
Odpowiedz
(20-09-2021, 19:24 )Solano napisał(a): Szanowny Panie Administratorze.
Kiedy możemy się spodziewać oficjalnego komunikatu w sprawie spotkania, które odbyło się  16.09.2021 ?

Hmmm, raczej nigdy !!!
Po co? i tak nic tam nie ustalono! 
Wszystko przebiegło w miłej i spokojnej atmosferze, strony przedzstawiły swoje racje,, że moja racja jest mojsza niż twojsza i jest najmojsza !!!" Nikoś Dyzma !
Odpowiedz
(20-09-2021, 11:44 )Wróblik napisał(a): Co to za polityka,??
Żeby móc kontynuować ubezpieczenie na emeryturze trzeba się zapisać do związków. Brakuje wam już członków ze służby czynnej? A raczej ich składek?

Na koniec każdego roku powinno być podsumowanie. Ile pieniędzy zostało zgromadzone ze składek w danym roku i ile i na co  pieniędzy zostało wydane.
Odpowiedz
Szanowny Panie Administratorze.
Kiedy możemy się spodziewać oficjalnego komunikatu w sprawie spotkania, które odbyło się 16.09.2021 ?
Odpowiedz
Ludzie obudźcie się!! Policja walczy o swoje, MSWiA podjęła rozmowy , są propozycje, jest chęć podpisania porozumienia a u nas co ??? NIC !! ZERO!! Gdzie te związki ? Gdzie rozmowy ? Po prostu WSTYD!! Sami jesteśmy sobie winni że nikt nie bierze nas na poważnie i nikt się z nami nie liczy skoro my sami nie jesteśmy poważni. Po prostu brak słów na to wszystko...
Odpowiedz
(19-09-2021, 10:42 )sierżant sztabowy napisał(a): Złotówki nie powinni nam dać! To jest kpina co robi SW... czyli NIC nie robi a mysli ze dostanie bo policja to czy tamto. Policja nie wystawia mandatów teraz chorują na dużą skale a my boimy sie własnego cienia! Jeszcze jedna flage moze wywieśmy na jednostki to sie moze nas wystrasza w MS. Hahaha
Solidarność się sprzedała, związki nic nie mogą ja tylko liczę na oddolną inicjatywę jak w policji. Może na SWOK ma ktoś jaja i coś zadecyduje.
Odpowiedz
Propozycja MSWiA dla podległych służb.....

Podwyżka o 677 zł brutto wraz z nagrodą roczną, co daje kwotę 500 zł „na rękę” od 1 stycznia 2022 roku....

My dalej cicho siedzimy!!
Odpowiedz
(20-09-2021, 10:16 )Madavc14 napisał(a): Czy jeśli MSWiA się dogada i nas nie uwzględnią to czy związki cos planują w tej sprawie ?
Co wynikło ze spotkania w MS które odbyło się w zeszłym tygodniu ? a informacja o nim zniknęła ze strony :o

Policja jako MSWIA działa tylko w swojej sprawie, a z nas się smieją.
Odpowiedz
Panie Administratorze bardzo proszę przedstawić na jakim etapie jest rozmowy ws. podwyżek, L4 i innych kwestii "okołoporozumeniowych" z 2018 r. Czy wszystkiego trzeba dowiadywać się ze strony związkowej Policjantów?

Co po spotkaniu z 16 września?

Proszę tylko nie odpowiadać w stylu premiera zapytanego o cenę chleba.
Odpowiedz
(20-09-2021, 11:19 )Janek Wojna napisał(a):
(19-09-2021, 21:50 )Andrzej chorąży napisał(a):
(17-09-2021, 19:11 )kufel1217 napisał(a): [quote="Zbig" pid='9749' dateline='1631808587']
[quote="bzyk" pid='9736' dateline='1631719979']
A w Dublinach wielka zamiana w dkw nic nie znaczaca osoba ale dojeżdżająca z dyr. Zasiadzie na krzeselku kierowniczym. Ciekawe czy to nie nepotyzm. Czas szefie zajść  ze sceny. Jeszcze moga wyjsc na światło dzienne pikantne rzeczny . CDN
[/quote

Nie tylko w Dubinach


Chyba nie tylko w tam, ale nasz okręg w tzw ,,kuluarach"słynie z tego typu nepotycznych awansów społecznych . Pozdrawiam sąsiadów.

Możemy się sprzeczać, gdzie jest największy nepotyzm, ale prawda jest taka, że przoduje w tym OKR. SZCZECIŃSKI.
Większość kierownictwa jednostek to f-sze z Choszczna i Gorzowa:
1. dyr. okręgowy - z Gorzowa
2. AŚ Szczecin - z Gorzowa
3. AŚ Międzyrzecz - z Gorzowa
4. ZK Gorzów - z Choszczna
5. ZK Goleniów - do niedawna z Choszczna (po aferze z nadgodzinami przeniesiony do dyspozycji okręgowego)
większość specjalistów w OISW to też f-sze z tych jednostek. Ktoś przebije?
Zapomniałeś dodać że teraz w Goleniowie z-ca dyrektora też z Gorzowa?
Myślę, że nie tylko w Goleniowie jest ktoś z Gorzowa lub z Choszczna. 
PIS obsadził spółki państwowe swoimi, więc okręgowy też chce mieć swoich ludzi w każdej jednostce.
Odpowiedz
Co to za polityka,??
Żeby móc kontynuować ubezpieczenie na emeryturze trzeba się zapisać do związków. Brakuje wam już członków ze służby czynnej? A raczej ich składek?
Odpowiedz
(19-09-2021, 21:50 )Andrzej chorąży napisał(a):
(17-09-2021, 19:11 )kufel1217 napisał(a): [quote="Zbig" pid='9749' dateline='1631808587']
[quote="bzyk" pid='9736' dateline='1631719979']
A w Dublinach wielka zamiana w dkw nic nie znaczaca osoba ale dojeżdżająca z dyr. Zasiadzie na krzeselku kierowniczym. Ciekawe czy to nie nepotyzm. Czas szefie zajść  ze sceny. Jeszcze moga wyjsc na światło dzienne pikantne rzeczny . CDN
[/quote

Nie tylko w Dubinach


Chyba nie tylko w tam, ale nasz okręg w tzw ,,kuluarach"słynie z tego typu nepotycznych awansów społecznych . Pozdrawiam sąsiadów.

Możemy się sprzeczać, gdzie jest największy nepotyzm, ale prawda jest taka, że przoduje w tym OKR. SZCZECIŃSKI.
Większość kierownictwa jednostek to f-sze z Choszczna i Gorzowa:
1. dyr. okręgowy - z Gorzowa
2. AŚ Szczecin - z Gorzowa
3. AŚ Międzyrzecz - z Gorzowa
4. ZK Gorzów - z Choszczna
5. ZK Goleniów - do niedawna z Choszczna (po aferze z nadgodzinami przeniesiony do dyspozycji okręgowego)
większość specjalistów w OISW to też f-sze z tych jednostek. Ktoś przebije?
Zapomniałeś dodać że teraz w Goleniowie z-ca dyrektora też z Gorzowa?
Odpowiedz
Czy jeśli MSWiA się dogada i nas nie uwzględnią to czy związki cos planują w tej sprawie ?
Co wynikło ze spotkania w MS które odbyło się w zeszłym tygodniu ? a informacja o nim zniknęła ze strony :o
Odpowiedz
(17-09-2021, 19:11 )kufel1217 napisał(a): [quote="Zbig" pid='9749' dateline='1631808587']
[quote="bzyk" pid='9736' dateline='1631719979']
A w Dublinach wielka zamiana w dkw nic nie znaczaca osoba ale dojeżdżająca z dyr. Zasiadzie na krzeselku kierowniczym. Ciekawe czy to nie nepotyzm. Czas szefie zajść  ze sceny. Jeszcze moga wyjsc na światło dzienne pikantne rzeczny . CDN
[/quote

Nie tylko w Dubinach


Chyba nie tylko w tam, ale nasz okręg w tzw ,,kuluarach"słynie z tego typu nepotycznych awansów społecznych . Pozdrawiam sąsiadów.

Możemy się sprzeczać, gdzie jest największy nepotyzm, ale prawda jest taka, że przoduje w tym OKR. SZCZECIŃSKI.
Większość kierownictwa jednostek to f-sze z Choszczna i Gorzowa:
1. dyr. okręgowy - z Gorzowa
2. AŚ Szczecin - z Gorzowa
3. AŚ Międzyrzecz - z Gorzowa
4. ZK Gorzów - z Choszczna
5. ZK Goleniów - do niedawna z Choszczna (po aferze z nadgodzinami przeniesiony do dyspozycji okręgowego)
większość specjalistów w OISW to też f-sze z tych jednostek. Ktoś przebije?
Odpowiedz
Koledzy
Na CZ i MS nie mamy co liczyć, ale ... możemy liczyć na siebie.
W ZK w Goleniowie po ogólnym L4 i zadymą z kasą za nadgodziny poleciał dyrektor, a zastępca i kierownik ochrony zostali przeniesieni. Można? Można.
Chłopaki z Międzyrzecza mówili, że ustawić służbę w ochronie prawie nie sposób, nie ma komu robić. Starzy na zwolnieniach, w tym roku już nie wrócą
a do wykorzystania urlop z tego roku. Nie ma dodatków na odejście, to przynajmniej wezmą za 2 urlopy. Młodzi też mają w d... służbę dodatkową, dzwonią do nich co chwilę, ale nie odbierają telefonu, paraliż.
Najbardziej mnie wkurza gadanie o przyszłych podwyżkach, bo to nic nie daje. Upominajmy się raczej o zaległe awanse, bo to nam się po prostu należy.
Nie szanują nas przełożeni!!! więc nie mogą wymagać szacunku do siebie.
Odpowiedz
(19-09-2021, 9:32 )Prison_Officer napisał(a): Kolejna "psia grypa". Zaczyna się strajk policjantów ... Tym razem za strajkiem nie stoi jednak związek zawodowy, który przez protestujących nazywany jest zdrajcą interesów policjantów, ale tajemnicza grupa działająca na komunikatorze Telegram ... .

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...7,79cfc278

To jest zgranie i wspólne działanie, a nie jak u nas "nie idę na L4, bo kierownik mi nie pozwolił". Ja to mogę tylko pomarzyć o takim współdziałaniu w SW i to jest bardzo przykre.

W SW będą tylko z czasem zabierali przywileje, żadnych podwyżek nie bedzie, żadnych dodatków nie będzie, naliczą emke z ostatnich 10 lat, zrobią osobno rente i emeryture bo komisje nie dadzą już  tak łatwo renty do emki - 25 lat służby to podstawa w sw, a dlaczego bo funkcjonariusze SW to nie Policja  z jajami. Ci co odeszli na emke śmieją sie z obecnych w służbie że już ich nigdy nie dogonią finansowo. Porażka i wstyd.
Odpowiedz
Złotówki nie powinni nam dać! To jest kpina co robi SW... czyli NIC nie robi a mysli ze dostanie bo policja to czy tamto. Policja nie wystawia mandatów teraz chorują na dużą skale a my boimy sie własnego cienia! Jeszcze jedna flage moze wywieśmy na jednostki to sie moze nas wystrasza w MS. Hahaha
Odpowiedz
Kolejna "psia grypa". Zaczyna się strajk policjantów ... Tym razem za strajkiem nie stoi jednak związek zawodowy, który przez protestujących nazywany jest zdrajcą interesów policjantów, ale tajemnicza grupa działająca na komunikatorze Telegram ... .

https://www.onet.pl/informacje/onetwiado...7,79cfc278

To jest zgranie i wspólne działanie, a nie jak u nas "nie idę na L4, bo kierownik mi nie pozwolił". Ja to mogę tylko pomarzyć o takim współdziałaniu w SW i to jest bardzo przykre.
Odpowiedz
(18-09-2021, 15:26 )kot napisał(a): Żarty się skończyły. Trzeba wywiesić trzecią flagę związkową!
Na poważnie to wstyd mi, jak kolega z Policji spytał się co SW robi w ramach protestu.

W SW NIEMA ŻADNEGO PROTESTU, POLICJA Z NAS SIĘ ŚMIEJE ŻE LICZYMY NA NICH A TO PRZECIEŻ MSWIA A NIE MS, TO INNE ZWIĄZKI ZAWODOWE I ONI WALCZĄ TYLKO O SWOJE. PORAŻKA DLA SW.
Odpowiedz
Żarty się skończyły. Trzeba wywiesić trzecią flagę związkową!
Na poważnie to wstyd mi, jak kolega z Policji spytał się co SW robi w ramach protestu.
Odpowiedz
(17-09-2021, 12:13 )500minus napisał(a):
(17-09-2021, 9:20 )Madavc14 napisał(a): Komunikat z spotkania Federacji Związków - spoko
a co z komunikatem po spotkaniu w MS ? czyżby nic nie wniosło ?
CZ i MS tak związkami kręcą że potrzeba kilka dni aby do siebie doszli i coś wydukali.

Z pewnością dodali im coś do ciastek ...
A teraz na poważnie.... Jaki jest dalszy plan działania ? - o ile w ogóle był jakiś plan wcześniej
Odpowiedz
[quote="Zbig" pid='9749' dateline='1631808587']
[quote="bzyk" pid='9736' dateline='1631719979']
A w Dublinach wielka zamiana w dkw nic nie znaczaca osoba ale dojeżdżająca z dyr. Zasiadzie na krzeselku kierowniczym. Ciekawe czy to nie nepotyzm. Czas szefie zajść  ze sceny. Jeszcze moga wyjsc na światło dzienne pikantne rzeczny . CDN
[/quote

Nie tylko w Dubinach


Chyba nie tylko w tam, ale nasz okręg w tzw ,,kuluarach"słynie z tego typu nepotycznych awansów społecznych . Pozdrawiam sąsiadów.
Odpowiedz
(17-09-2021, 9:10 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): 1155 zł brutto z nagrodą roczną rozłożone na 4 lata? czyli około 200 zł co roku? za 3 lata będa takie ceny , że te 200 zł będzie warte tyle co tera z 100 zł, najwyżej!
Z tą obecną inflacja która się nie zatrzyma 200 zł za 3 lata warte będzie 20 zł tylko podwyżki min 1000 zł co roku z tym włącznie uratują troszkę sytuację. Nosimy wyprzedzić inflację inaczej nie ma to sensu. Panowie związkowcy obudzicie się czy zadowalają was tylko ochłapy z pańskiego stołu . Aby dobrze służyć należy godnie za tą służbę wynagradzać. 15 lat temu w cywilu zarabiało się 800zl średnio w służbach 1600zl średnio, a jak jest teraz w Biedronce na dzień dobry 3300 na rękę w SW 3200 to są fakty niezaprzeczalne
Odpowiedz
(17-09-2021, 9:20 )Madavc14 napisał(a): Komunikat z spotkania Federacji Związków - spoko
a co z komunikatem po spotkaniu w MS ? czyżby nic nie wniosło ?
CZ i MS tak związkami kręcą że potrzeba kilka dni aby do siebie doszli i coś wydukali.
Odpowiedz
Komunikat z spotkania Federacji Związków - spoko
a co z komunikatem po spotkaniu w MS ? czyżby nic nie wniosło ?
Odpowiedz
1155 zł brutto z nagrodą roczną rozłożone na 4 lata? czyli około 200 zł co roku? za 3 lata będa takie ceny , że te 200 zł będzie warte tyle co tera z 100 zł, najwyżej!
Odpowiedz
(16-09-2021, 20:35 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): https://www.radio.katowice.pl/zobacz,572...owych.html

To posłuchajcie sobie co mówi przewodniczący Solidarności SW.... W naszym Min. Sprawiedliwości nie ma absolutnie żadnych wyliczeń kwot ani zarysu ustawy modernizacyjnej. Nic. Skończy się tak że Policja dostanie i służby MSWiA....a my dostaniemy wielkie G
To , że w MS się nic nie dzieje   , na to nie ma po prostu słów.
Odpowiedz
Jakaś cisza nastała po tym spotkaniu związków w Ministerstwie. Czy to cisza przed burza? Nie sądzę....
Odpowiedz
Na to co zwykle. Aż kolega z działu, albo z innego kryminału pójdzie do Lucyny czwartej. Albo aż inna służba zrobi. Jednak ludzie nie są tu z przypadku. Jednak to że gad to leń to prawda. Policja zrobi za nas. Bo ja funkcjonariusz SW nie mogę, nie teraz, jakbym mógł to bym poszedł. Może pójdą młodzi bo ja bym poszedł jak bym miał mniej służby, albo niech pójdą starzy, bo przecież i tak im nie zależy już na niczym. Albo może ci co mają 10-15 lat niech pójdą? To im powinno zależeć. Myślcie tak dalej. Oby nam nic nie skapło. Oby wszystkie służby dostały tylko nie my. Może to nas czegoś nauczy na przyszłość.
(16-09-2021, 15:02 )rolnik napisał(a): policjanci już ruszyli na l4, a my na co czekamy?
Odpowiedz
Ulga podatkowa świetna rzecz ale my czekamy co po spotkaniu z MS jakie ustalenia.
Odpowiedz
https://www.radio.katowice.pl/zobacz,572...owych.html

To posłuchajcie sobie co mówi przewodniczący Solidarności SW.... W naszym Min. Sprawiedliwości nie ma absolutnie żadnych wyliczeń kwot ani zarysu ustawy modernizacyjnej. Nic. Skończy się tak że Policja dostanie i służby MSWiA....a my dostaniemy wielkie G
Odpowiedz
(16-09-2021, 15:02 )rolnik napisał(a): policjanci już ruszyli na l4, a my na co czekamy?

A My jak zwykle, do roboty bo kiero grozi zabraniem dodatków !!!
Odpowiedz
tak się walczy o swoje
https://www.o2.pl/informacje/rzad-ma-kol...905453568a
Odpowiedz
(16-09-2021, 15:02 )rolnik napisał(a): policjanci już ruszyli na l4, a my na co czekamy?

Na komunikat że dzisiejsze spotkanie minęło w miłej atmosferze, strony ustaliły dalszą współpracę nad ustawą modernizacyjna i wręczyli sobie medale.
W naszej służbie nie ma żadnych problemów statystyki to pokazują.
Odpowiedz