Związki przedstawiły swoje propozycje odnośnie dodatków, 19 maja swoje przedstawił Dyr Generalny i czekamy na kolejne spotkanie... i tak w kółko hehe .
Ludzie mija kilka lat od podpisanego porozumienia, wszystkie punkty które miały już obowiązywać stoją w miejscu..
Niech nikt się nie oszukuję, że będzie tu lepiej.. brak słów, robią to nam bez mydła Smile
Odpowiedz
ustalenia : ustalono, że kolejne spotkanie bedzie 24.05 heh czy ktos spodziewal sie innego info ? Smile
Odpowiedz
(20-05-2021, 6:24 )Cwiety napisał(a): No i co gdzie komunikat? Wielu funkcjonariuszy czeka co w nim będzie i podejmą decyzję czy pracować dalej czy l4 i niech firma płaci za dwa urlopy i nadgodziny, chociaż tyle.Jeśli to ma być oszczędność to niech się zastanowi ten kto zabrał dodatki czy lepiej dać parę % na odejście czy wypłacać tyle kasy przy przejściu na emeryturę. Gdzie tu sęs gdzie logika.


Komunikat jest, następne spotkanie 24 mają.
Odpowiedz
(20-05-2021, 6:24 )Cwiety napisał(a): No i co gdzie komunikat? Wielu funkcjonariuszy czeka co w nim będzie i podejmą decyzję czy pracować dalej czy l4 i niech firma płaci za dwa urlopy i nadgodziny, chociaż tyle.Jeśli to ma być oszczędność to niech się zastanowi ten kto zabrał dodatki czy lepiej dać parę % na odejście czy wypłacać tyle kasy przy przejściu na emeryturę. Gdzie tu sęs gdzie logika.
Z CZtu się szybciej dowiesz jak od swoich związków... Związkowcy otrzymali projekt rozwiązań od strony słżbowej i mają czas do 24.05 na przełknięcie.... Nic nie piszą bo się wstydzą..... Dodatek przed emką dopiero po 25 latach służby...
Odpowiedz
(19-05-2021, 22:02 )xxxx napisał(a):
(19-05-2021, 20:29 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): 6 maja 2021 roku w siedzibie Centralnego Zarządu Służby Więziennej odbyło się spotkanie przedstawicieli działających w Służbie Więziennej związków zawodowych ze stroną służbową.
W spotkaniu uczestniczył.............................

Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na 19 maja br.


i gdzie komunikat? wygląda,ze skoro go nie ma to chyba ze zwolnieniami nie ma co zwlekać a wakacje za pasem....
Pewnie nowa grupę roboczą powołali jutro to ogłoszą zakład???
Spotkanie odbyło się w milej i przyjaznej atmosferze. Poklepano się po pleckach,wypito kilka termosow kawy. Strony przedstawiły swoje postulaty. Strona ministerialna zobowiazala sie policzyc skutki finansowe tego przedsięwzięcia. Omowiono konstruktywne metody radzenia sobie ze stresem wyniklym z cofniecia dodatkow. Zobowiazano sie za obopólna zgodą powołanie nowej grupy roboczej. A że po trudach negocjacyjnych trzeba odpoczać,nastepne spotkanie zaplanowano po wakacjach.
Odpowiedz
(19-05-2021, 21:39 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(19-05-2021, 19:02 )robs napisał(a):
(17-05-2021, 23:20 )xxxx napisał(a):
(14-05-2021, 9:50 )Oficer napisał(a):
(13-05-2021, 14:03 )sierżant sztabowy napisał(a):

NO I POZAMIATANE Z PODNOSZONYMI  DODATKAMI PRZED EMERYTURĄ I CYWILEM W SW.  EMERYTURY W PORÓWNANIU DO WCZESNIEJSZYCH BEDĄ MIESIĘCZNIE CONAJMNIEJ  O 1-1,5 TYS. MNIEJSZE BEZ DODATKU PODNIESIONEGO, CI CO ODESZLI W LUTYM SĄ W CIĄGU ROKU CO NAJMNIEJ 12 TYS. DO PRZODU I SIĘ SMIEJĄ. TERAZ ŻEBY TO MOZE ODZYSKAC TRZEBA TYRAĆ DO 25 -30 LAT SŁUŻBY. PORAŻKA.
Co ty człowieku małej wiedzy piszesz jakie 1,5 tyś mniejszą emerytura policz w styczniu miałeś np18 lat służby czyli jakieś około 50% wysługi tak ? Tak miałeś dodatek w wysokości no np.500 zł stary ci podniósł no na 1200zl to znaczy że podniósł ci dodatek o 700zl tak czyli na emce zyskujesz na 50% wysługi połowę tego 700zl czyli faktycznie stary zwiększył ci emeryturę o około 350zl na miesiąc a w skali roku jakieś 4200zl z kąt te 12k to nie wiem i te 1-1,5k na miesiąc . Teraz BONUS aby odbić sobie stratę czyli brak podniesionego dodatku to wystarczy pójść na L4*2po 11miechow 80% platne i odejść strata odzyskana plus zapłacą za urlopy, godziny, odprawa itd a jeszcze jak na grupę staniesz to oddadzą zabrane 20%na zwolnieniu i dadzą dodatkowe no np15% i emka wyjdzie po 2latach później 70% ładnie .No to niech nie podnoszą dodatków ciekawe kiedy zmądrzeją ci na górze może nigdy ???
Kolega xxxx sprawnie liczy, ale czy dobrze? 
Moje rozważanie dotyczy przewagi emerytury z podwyższonym dodatkiem, nad emeryturą bez dodatku, ale za to dwa lata później. 
Siedząc dwa lata na zwolnieniu, nigdy nie nadrobicie straty jaką powoduje brak dodatku na odejście. Na korzyść emeryta przemawiają 2 waloryzacje, które otrzyma kiedy wy będziecie na zwolnieniu lekarskim. A z tymi bonusami też nie jest tak prosto jak pisze xxxx, bo przez 22 mies. strata 20% uposażenia za chorobowe jest sporą kwotą, której nie nadrobi się pieniędzmi za urlop. Z kolei odzyskanie pieniędzy za chorobowe na obecną chwilę jest nie możliwe z uwagi na brak przepisów. Jedyna korzyść z tego rozwiązania to odprawa wyższa o 40% uposażenia. Jedno jest pewne, trzeba przeliczyć, może warto odżałować 20% chorobowego żeby dostać 5,2% wysługi do emerytury. Od kwoty 6000 zł to zawsze 312 zł co miesiąc (brutto) aż do końca życia. 
Fakt jesteśmy stratni dwie waloryzację ostatnimi latami sute waloryzację jakieś 120-130zl * 2 lata ale czy zawsze takie będą waloryzację trzeba sobie to przeliczyć co się bardziej opłaca siedzieć czy nie siedzieć i podjąc męska decyzję na kryminale naprawdę świat się nie kończy
Odpowiedz
(19-05-2021, 19:54 )lew napisał(a):
(06-05-2021, 15:45 )Emeryt2019 napisał(a): Piszę tu do wszystkich funkcjonariusz wszystkich służb niedajmy się wyrolować cywil ma być doliczany i koniec żadne 25 lat służby to jest jawne złodziejstwo miliony złotych zagrabione ludziom niedajmy się postawmy sprawę jasno od 1 lipca niema art 15a i koniec

POPIERAM - TYLKO SKREŚLENIE ART 15A A NIE JAKIEŚ TAM MANIPULACJE PRZY NIM NAS INTERESUJĄ !!!!!!!!!!!!!!!


Popieram !!!!
Odpowiedz
o jejku jak choroba nie wybiera, do wczoraj byłem zdrowy, od dzisiaj podupadłem na zdrówku moim kochanym, boję się i to bardzo się boję, że jak udam się do lekarza to on mi wypisze zwolnienie minimum na miesiąc, tego się obawiam. 23 lata w mundurku i tak się źle nie czułem.
Odpowiedz
(19-05-2021, 17:52 )sermater napisał(a): Teoretycznie możliwe jest, że jakaś emerytka pobiera już drugą emeryturę z ZUS-u. Jak tak, niechaj da znać.

Jest taka osoba. To Pani główna księgowa z jednego ze zlikwidowanych AS, nie korzysta z forum i nie ma z nią kontaktu nikt z obecnie pracujących, także nie sądzę żeby tu się wypowiedziala.
Odpowiedz
(20-05-2021, 6:24 )Cwiety napisał(a): No i co gdzie komunikat? Wielu funkcjonariuszy czeka co w nim będzie i podejmą decyzję czy pracować dalej czy l4 i niech firma płaci za dwa urlopy i nadgodziny, chociaż tyle.Jeśli to ma być oszczędność to niech się zastanowi ten kto zabrał dodatki czy lepiej dać parę % na odejście czy wypłacać tyle kasy przy przejściu na emeryturę. Gdzie tu sęs gdzie logika.

Sens w SW i logika? Kolega tak na poważnie?
Tu gdzie zaczyna się SW kończy się logika
Odpowiedz
No i co gdzie komunikat? Wielu funkcjonariuszy czeka co w nim będzie i podejmą decyzję czy pracować dalej czy l4 i niech firma płaci za dwa urlopy i nadgodziny, chociaż tyle.Jeśli to ma być oszczędność to niech się zastanowi ten kto zabrał dodatki czy lepiej dać parę % na odejście czy wypłacać tyle kasy przy przejściu na emeryturę. Gdzie tu sęs gdzie logika.
Odpowiedz
(19-05-2021, 20:29 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): 6 maja 2021 roku w siedzibie Centralnego Zarządu Służby Więziennej odbyło się spotkanie przedstawicieli działających w Służbie Więziennej związków zawodowych ze stroną służbową.
W spotkaniu uczestniczył.............................

Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na 19 maja br.


i gdzie komunikat? wygląda,ze skoro go nie ma to chyba ze zwolnieniami nie ma co zwlekać a wakacje za pasem....
Pewnie nowa grupę roboczą powołali jutro to ogłoszą zakład???
Odpowiedz
(19-05-2021, 19:02 )robs napisał(a):
(17-05-2021, 23:20 )xxxx napisał(a):
(14-05-2021, 9:50 )Oficer napisał(a):
(13-05-2021, 14:03 )sierżant sztabowy napisał(a):
(12-05-2021, 21:09 )Człowiek z lasu napisał(a): Uroslo pokolenie ludzi co nie boją się mówić prawdy, oczywiście są tacy co jak im plują w twarz to mówią że deszcz pada. Garsta została ludzi z honorem, chociaż ktoś kto przyjmuje się do tej formacji to czy ja wiem czy ma honor.

NO I POZAMIATANE Z PODNOSZONYMI  DODATKAMI PRZED EMERYTURĄ I CYWILEM W SW.  EMERYTURY W PORÓWNANIU DO WCZESNIEJSZYCH BEDĄ MIESIĘCZNIE CONAJMNIEJ  O 1-1,5 TYS. MNIEJSZE BEZ DODATKU PODNIESIONEGO, CI CO ODESZLI W LUTYM SĄ W CIĄGU ROKU CO NAJMNIEJ 12 TYS. DO PRZODU I SIĘ SMIEJĄ. TERAZ ŻEBY TO MOZE ODZYSKAC TRZEBA TYRAĆ DO 25 -30 LAT SŁUŻBY. PORAŻKA.
Co ty człowieku małej wiedzy piszesz jakie 1,5 tyś mniejszą emerytura policz w styczniu miałeś np18 lat służby czyli jakieś około 50% wysługi tak ? Tak miałeś dodatek w wysokości no np.500 zł stary ci podniósł no na 1200zl to znaczy że podniósł ci dodatek o 700zl tak czyli na emce zyskujesz na 50% wysługi połowę tego 700zl czyli faktycznie stary zwiększył ci emeryturę o około 350zl na miesiąc a w skali roku jakieś 4200zl z kąt te 12k to nie wiem i te 1-1,5k na miesiąc . Teraz BONUS aby odbić sobie stratę czyli brak podniesionego dodatku to wystarczy pójść na L4*2po 11miechow 80% platne i odejść strata odzyskana plus zapłacą za urlopy, godziny, odprawa itd a jeszcze jak na grupę staniesz to oddadzą zabrane 20%na zwolnieniu i dadzą dodatkowe no np15% i emka wyjdzie po 2latach później 70% ładnie .No to niech nie podnoszą dodatków ciekawe kiedy zmądrzeją ci na górze może nigdy ???
Kolega xxxx sprawnie liczy, ale czy dobrze? 
Moje rozważanie dotyczy przewagi emerytury z podwyższonym dodatkiem, nad emeryturą bez dodatku, ale za to dwa lata później. 
Siedząc dwa lata na zwolnieniu, nigdy nie nadrobicie straty jaką powoduje brak dodatku na odejście. Na korzyść emeryta przemawiają 2 waloryzacje, które otrzyma kiedy wy będziecie na zwolnieniu lekarskim. A z tymi bonusami też nie jest tak prosto jak pisze xxxx, bo przez 22 mies. strata 20% uposażenia za chorobowe jest sporą kwotą, której nie nadrobi się pieniędzmi za urlop. Z kolei odzyskanie pieniędzy za chorobowe na obecną chwilę jest nie możliwe z uwagi na brak przepisów. Jedyna korzyść z tego rozwiązania to odprawa wyższa o 40% uposażenia. Jedno jest pewne, trzeba przeliczyć, może warto odżałować 20% chorobowego żeby dostać 5,2% wysługi do emerytury. Od kwoty 6000 zł to zawsze 312 zł co miesiąc (brutto) aż do końca życia. 

a kto Ci każe siedzieć dwa lata na zwolnieniu? Wystarczy iść się podleczyć na np. 10 mcy , potem wrócić, znowu za jakiś czas się podleczyć, znowu wrócić po kilku miesiącach i tak ciągnąć ze trzy- cztery lata... jaki problem?
Odpowiedz
(19-05-2021, 19:54 )lew napisał(a):
(06-05-2021, 15:45 )Emeryt2019 napisał(a): Piszę tu do wszystkich funkcjonariusz wszystkich służb niedajmy się wyrolować cywil ma być doliczany i koniec żadne 25 lat służby to jest jawne złodziejstwo miliony złotych zagrabione ludziom niedajmy się postawmy sprawę jasno od 1 lipca niema art 15a i koniec

POPIERAM - TYLKO SKREŚLENIE ART 15A A NIE JAKIEŚ TAM MANIPULACJE PRZY NIM NAS INTERESUJĄ !!!!!!!!!!!!!!!

dokładnie, żadne 25 lat.. a jak nie to niech płacą dwie emerytury. widać, że nagle przyśpieszyli ze spotkaniami to zależy im żeby sprawę załatwić. Żadne 25 lat!!!!
Odpowiedz
6 maja 2021 roku w siedzibie Centralnego Zarządu Służby Więziennej odbyło się spotkanie przedstawicieli działających w Służbie Więziennej związków zawodowych ze stroną służbową.
W spotkaniu uczestniczył.............................

Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na 19 maja br.


i gdzie komunikat? wygląda,ze skoro go nie ma to chyba ze zwolnieniami nie ma co zwlekać a wakacje za pasem....
Odpowiedz
(07-05-2021, 11:50 )Psychol_OK napisał(a): Mała zmiana tematu... czy ktoś z zakwalifikowanych do postępowania rekrutacyjnego na szkolenie oficerskie ma już dostęp do odpowiedniego kursu na platformie moodle? W piśmie zaznaczano, że z powyższego będzie można korzystać od 05.05, a tu na razie lipa...

BO NAJPIERW DOSTALI DOSTĘP CI KTÓRZY MAJĄ SIĘ DOSTAĆ :-)

A Ty musisz poczekać.
Odpowiedz
(06-05-2021, 15:45 )Emeryt2019 napisał(a): Piszę tu do wszystkich funkcjonariusz wszystkich służb niedajmy się wyrolować cywil ma być doliczany i koniec żadne 25 lat służby to jest jawne złodziejstwo miliony złotych zagrabione ludziom niedajmy się postawmy sprawę jasno od 1 lipca niema art 15a i koniec

POPIERAM - TYLKO SKREŚLENIE ART 15A A NIE JAKIEŚ TAM MANIPULACJE PRZY NIM NAS INTERESUJĄ !!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
(05-05-2021, 16:37 )770214 napisał(a): Rozumiecie akcję?? Kumpel po 30 latach służby odchodzi w lipcu na emkę. Właśnie dostał blachę na podwyżkę dodatku. Dyr interweniował w OiSW ale blachę dał CZSW..

Zwykłe skundlenie CZSW
Odpowiedz
Będzie jakaś informacja w sprawie spotkania apropo dodatków? Dzisiaj myśli być spotkanie?
Odpowiedz
Tak nauczanie kadr SW schodzi do... ???
https://www.sw.gov.pl/aktualnosc/zaklad-...ialymstoku

Myślę, że "remont budynku ziemiopłodów" był tutaj kluczowym elementem w przeniesieniu z URZĘDU, choć DG SW zaklina się wszędzie, że przenosi tylko na wniosek Komendanta-Rektora (przepraszam bo ponoć pan rektor nie lubi jak ktoś używa względem niego słowa "KOMENDANT").

Niech żyje skromność !!!
Bo wszak ten artykuł świadczy o wielkiej skromności przenoszonego.
Odpowiedz
(17-05-2021, 23:20 )xxxx napisał(a):
(14-05-2021, 9:50 )Oficer napisał(a):
(13-05-2021, 14:03 )sierżant sztabowy napisał(a):
(12-05-2021, 21:09 )Człowiek z lasu napisał(a):
(12-05-2021, 13:40 )Szczęśliwy napisał(a):

Uroslo pokolenie ludzi co nie boją się mówić prawdy, oczywiście są tacy co jak im plują w twarz to mówią że deszcz pada. Garsta została ludzi z honorem, chociaż ktoś kto przyjmuje się do tej formacji to czy ja wiem czy ma honor.

NO I POZAMIATANE Z PODNOSZONYMI  DODATKAMI PRZED EMERYTURĄ I CYWILEM W SW.  EMERYTURY W PORÓWNANIU DO WCZESNIEJSZYCH BEDĄ MIESIĘCZNIE CONAJMNIEJ  O 1-1,5 TYS. MNIEJSZE BEZ DODATKU PODNIESIONEGO, CI CO ODESZLI W LUTYM SĄ W CIĄGU ROKU CO NAJMNIEJ 12 TYS. DO PRZODU I SIĘ SMIEJĄ. TERAZ ŻEBY TO MOZE ODZYSKAC TRZEBA TYRAĆ DO 25 -30 LAT SŁUŻBY. PORAŻKA.
Co ty człowieku małej wiedzy piszesz jakie 1,5 tyś mniejszą emerytura policz w styczniu miałeś np18 lat służby czyli jakieś około 50% wysługi tak ? Tak miałeś dodatek w wysokości no np.500 zł stary ci podniósł no na 1200zl to znaczy że podniósł ci dodatek o 700zl tak czyli na emce zyskujesz na 50% wysługi połowę tego 700zl czyli faktycznie stary zwiększył ci emeryturę o około 350zl na miesiąc a w skali roku jakieś 4200zl z kąt te 12k to nie wiem i te 1-1,5k na miesiąc . Teraz BONUS aby odbić sobie stratę czyli brak podniesionego dodatku to wystarczy pójść na L4*2po 11miechow 80% platne i odejść strata odzyskana plus zapłacą za urlopy, godziny, odprawa itd a jeszcze jak na grupę staniesz to oddadzą zabrane 20%na zwolnieniu i dadzą dodatkowe no np15% i emka wyjdzie po 2latach później 70% ładnie .No to niech nie podnoszą dodatków ciekawe kiedy zmądrzeją ci na górze może nigdy ???
Kolega xxxx sprawnie liczy, ale czy dobrze? 
Moje rozważanie dotyczy przewagi emerytury z podwyższonym dodatkiem, nad emeryturą bez dodatku, ale za to dwa lata później. 
Siedząc dwa lata na zwolnieniu, nigdy nie nadrobicie straty jaką powoduje brak dodatku na odejście. Na korzyść emeryta przemawiają 2 waloryzacje, które otrzyma kiedy wy będziecie na zwolnieniu lekarskim. A z tymi bonusami też nie jest tak prosto jak pisze xxxx, bo przez 22 mies. strata 20% uposażenia za chorobowe jest sporą kwotą, której nie nadrobi się pieniędzmi za urlop. Z kolei odzyskanie pieniędzy za chorobowe na obecną chwilę jest nie możliwe z uwagi na brak przepisów. Jedyna korzyść z tego rozwiązania to odprawa wyższa o 40% uposażenia. Jedno jest pewne, trzeba przeliczyć, może warto odżałować 20% chorobowego żeby dostać 5,2% wysługi do emerytury. Od kwoty 6000 zł to zawsze 312 zł co miesiąc (brutto) aż do końca życia. 
Odpowiedz
(18-05-2021, 19:15 )Cwiety napisał(a): Mam pytanie czy ktoś już próbował założyć sprawę w sądzie o wyliczenie dodatku służbowego po przejściu na emeryturę? Przecież ustawodawca określił dolne granice kwotowo a górną procentowo a więc można jść do sądu aby to sąd wyliczył ile % po 20 latach należy się funkcjonariuszowi. Może trzeba iść torem osadzonych o wszysko piszą i nie jeden wygrywa.

Oj kolego poniosło Cię z tym sądem. Żaden sąd nie zajmie się tą sprawą z jednej prostej przyczyny, dodatek służbowy jest uznaniowy. 
Mam pytanie, w którym akcie prawnym ustawodawca określił dolne granice dodatku kwotowo, bo przeryłem ustawę o Służbie Więziennej i ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 13 stycznia 2011 r. w sprawie dodatków o charakterze stałym do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Więziennej i nigdzie nie znalazłem wzmianki o tym. Jeżeli zaś chodzi o górną granicę, to owszem została ona określona, cytat z rozporządzenia:
§ 4 ust. 1
Wysokość dodatku służbowego ustala się kwotowo; kwota dodatku służbowego nie może przekroczyć 50% otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień.
Jeszcze raz, określenie NIE MOŻE PRZEKROCZYĆ 50% … oznacza, że dodatek może być niższy. To tyle.
Odpowiedz
(19-05-2021, 13:19 )Rolka1234 napisał(a):
(19-05-2021, 8:17 )Szczery napisał(a):
(18-05-2021, 20:28 )Zbig napisał(a):
(18-05-2021, 11:23 )Szczery napisał(a):
(18-05-2021, 5:55 )Zbig napisał(a): [quote="Logitech" pid='8170' dateline='1621276999']
Pytanie,
Jak jest u was w jednostkach dzielone  20 % l4 za nieobecność innych f-szy?  Pytam ponieważ u mnie w jednostce na listach są osoby które w danym dniu nie pełniły służby zastępczej, nawet ich nie było a otrzymują uznaniowo fundusze za rzekome zastępstwa. Pula jest dzielona uznaniowo a nie faktycznie kto kogo zastępuje. ZK ŁÓDŹ jedynka

No, to walki ktoś robi

W ZK nr 2 Łódź jest to samo. Kierownik 1500zł a oddziałowy 60zł. Prawo i sprawiedliwość- jak to pięknie brzmi.
[/quote


To co kierownik na oddziale siedzi?

Nie chodzi mi o kierownika ochrony bo to normalny facet. Chodzi mi o tych którzy biorą kasę za zastępstwa za ochroniarzy z poza działu ochrony.


Kolego zawsze z tym nas góra kręciła że dostawał ktoś inny niż ten co powinien!!! Powiem ci tyle że w jednym z OZ jaki jest w okręgu Szczecińskim wychowawca jest na zwolnieniu w wyniku wypadku w służbie a za jego nieobecność kierownik OZ sobię rozpisał nagrodę na zastępstwo ???????????????? Można Można więc jak nie będziesz pilnować kiedy ewentualnie za kogo byłeś to zawsze dostanie jakiś pociotek kierowniczy co siedzi głębiej niż sobie wyobrażasz w d....... u kierownika ?????????????? Pozdrawiam Emeryt ?? Big Grin
OZ w Okr. Szczecińskim to Słońsk lub Płoty. Kierownik jest w Płotach, w Słońsku z-ca dyrektora.
Odpowiedz
Teoretycznie możliwe jest, że jakaś emerytka pobiera już drugą emeryturę z ZUS-u. Jak tak, niechaj da znać.
Odpowiedz
(19-05-2021, 13:19 )Rolka1234 napisał(a):
(19-05-2021, 8:17 )Szczery napisał(a):
(18-05-2021, 20:28 )Zbig napisał(a):
(18-05-2021, 11:23 )Szczery napisał(a):
(18-05-2021, 5:55 )Zbig napisał(a): [quote="Logitech" pid='8170' dateline='1621276999']
Pytanie,
Jak jest u was w jednostkach dzielone  20 % l4 za nieobecność innych f-szy?  Pytam ponieważ u mnie w jednostce na listach są osoby które w danym dniu nie pełniły służby zastępczej, nawet ich nie było a otrzymują uznaniowo fundusze za rzekome zastępstwa. Pula jest dzielona uznaniowo a nie faktycznie kto kogo zastępuje. ZK ŁÓDŹ jedynka

No, to walki ktoś robi

W ZK nr 2 Łódź jest to samo. Kierownik 1500zł a oddziałowy 60zł. Prawo i sprawiedliwość- jak to pięknie brzmi.
[/quote


To co kierownik na oddziale siedzi?

Nie chodzi mi o kierownika ochrony bo to normalny facet. Chodzi mi o tych którzy biorą kasę za zastępstwa za ochroniarzy z poza działu ochrony.


Kolego zawsze z tym nas góra kręciła że dostawał ktoś inny niż ten co powinien!!! Powiem ci tyle że w jednym z OZ jaki jest w okręgu Szczecińskim wychowawca jest na zwolnieniu w wyniku wypadku w służbie a za jego nieobecność kierownik OZ sobię rozpisał nagrodę na zastępstwo ???????????????? Można Można więc jak nie będziesz pilnować kiedy ewentualnie za kogo byłeś to zawsze dostanie jakiś pociotek kierowniczy co siedzi głębiej niż sobie wyobrażasz w d....... u kierownika ?????????????? Pozdrawiam Emeryt ?? Big Grin

Te oz to jakaś szara strefa
Odpowiedz
(19-05-2021, 12:28 )Klawisz16 napisał(a):
(19-05-2021, 7:28 )olee napisał(a):
(18-05-2021, 11:22 )Marmurowy napisał(a): Kochani, nie oszukujemy się. Podniesienie dodatku to był myk, który wiadomo było, że ukroca. Niestety przez to zaniechano kompletnie dodatki bierzace i stąd paradoksy, że funkcjonariusz z 12 letnim stażem ma taki dodatek jak kapral po Podoficerce. Następne w kolejności jest zabranie tzw. "czuba"bi zakaz łączenia renty z emerytura. Oby naliczania emki od podstawy nie wymyślili.

To że funkcjonariusze z 12 letnim stażem ma taki dodatek jak kapral do Podoficerce to prawda. U mnie w jednostce to większym takie same dodatki jak kapral po podoficerce.  Żenada  Dodgy

Panowie! problem z tymi żenującymi dodatkami jest w każdej jednostce. Nie jesteś z "rodziny" to masz 400. Tego nie zmienicie. Swoi muszą zarobić. Jestem od maja szczęśliwym emerytem 18lat z wojskiem (400zł dodatku służbowego!). Jak nie skreślą art. 15a... to też dobrze będzie druga emerytura z ZUS i OFE. A pracy w cywilu dużo. Dla każdego coś się znajdzie Wink

Z
Odnosie dodatkow zabrali i nie oddadzą choćby nie wiadomo co!!!!! A zawsze pierwsza linia była nie docenioną w tej firmie oddziałowy z 20 letnim stażem dodatek 600 zł a młody 400 a najlepiej to administracja po 1000 albo lepiej żenada!!!!! Więc kto może niech odchodzi na własnych zaadsch nie ich!!!!
Odpowiedz
(19-05-2021, 8:17 )Szczery napisał(a):
(18-05-2021, 20:28 )Zbig napisał(a):
(18-05-2021, 11:23 )Szczery napisał(a):
(18-05-2021, 5:55 )Zbig napisał(a): [quote="Logitech" pid='8170' dateline='1621276999']
Pytanie,
Jak jest u was w jednostkach dzielone  20 % l4 za nieobecność innych f-szy?  Pytam ponieważ u mnie w jednostce na listach są osoby które w danym dniu nie pełniły służby zastępczej, nawet ich nie było a otrzymują uznaniowo fundusze za rzekome zastępstwa. Pula jest dzielona uznaniowo a nie faktycznie kto kogo zastępuje. ZK ŁÓDŹ jedynka

No, to walki ktoś robi

W ZK nr 2 Łódź jest to samo. Kierownik 1500zł a oddziałowy 60zł. Prawo i sprawiedliwość- jak to pięknie brzmi.
[/quote


To co kierownik na oddziale siedzi?

Nie chodzi mi o kierownika ochrony bo to normalny facet. Chodzi mi o tych którzy biorą kasę za zastępstwa za ochroniarzy z poza działu ochrony.


Kolego zawsze z tym nas góra kręciła że dostawał ktoś inny niż ten co powinien!!! Powiem ci tyle że w jednym z OZ jaki jest w okręgu Szczecińskim wychowawca jest na zwolnieniu w wyniku wypadku w służbie a za jego nieobecność kierownik OZ sobię rozpisał nagrodę na zastępstwo ???????????????? Można Można więc jak nie będziesz pilnować kiedy ewentualnie za kogo byłeś to zawsze dostanie jakiś pociotek kierowniczy co siedzi głębiej niż sobie wyobrażasz w d....... u kierownika ?????????????? Pozdrawiam Emeryt ?? Big Grin
Odpowiedz
(19-05-2021, 7:28 )olee napisał(a):
(18-05-2021, 11:22 )Marmurowy napisał(a): Kochani, nie oszukujemy się. Podniesienie dodatku to był myk, który wiadomo było, że ukroca. Niestety przez to zaniechano kompletnie dodatki bierzace i stąd paradoksy, że funkcjonariusz z 12 letnim stażem ma taki dodatek jak kapral po Podoficerce. Następne w kolejności jest zabranie tzw. "czuba"bi zakaz łączenia renty z emerytura. Oby naliczania emki od podstawy nie wymyślili.

To że funkcjonariusze z 12 letnim stażem ma taki dodatek jak kapral do Podoficerce to prawda. U mnie w jednostce to większym takie same dodatki jak kapral po podoficerce.  Żenada  Dodgy

Panowie! problem z tymi żenującymi dodatkami jest w każdej jednostce. Nie jesteś z "rodziny" to masz 400. Tego nie zmienicie. Swoi muszą zarobić. Jestem od maja szczęśliwym emerytem 18lat z wojskiem (400zł dodatku służbowego!). Jak nie skreślą art. 15a... to też dobrze będzie druga emerytura z ZUS i OFE. A pracy w cywilu dużo. Dla każdego coś się znajdzie Wink
Odpowiedz
(18-05-2021, 20:28 )Zbig napisał(a):
(18-05-2021, 11:23 )Szczery napisał(a):
(18-05-2021, 5:55 )Zbig napisał(a): [quote="Logitech" pid='8170' dateline='1621276999']
Pytanie,
Jak jest u was w jednostkach dzielone  20 % l4 za nieobecność innych f-szy?  Pytam ponieważ u mnie w jednostce na listach są osoby które w danym dniu nie pełniły służby zastępczej, nawet ich nie było a otrzymują uznaniowo fundusze za rzekome zastępstwa. Pula jest dzielona uznaniowo a nie faktycznie kto kogo zastępuje. ZK ŁÓDŹ jedynka

No, to walki ktoś robi

W ZK nr 2 Łódź jest to samo. Kierownik 1500zł a oddziałowy 60zł. Prawo i sprawiedliwość- jak to pięknie brzmi.
[/quote


To co kierownik na oddziale siedzi?

Nie chodzi mi o kierownika ochrony bo to normalny facet. Chodzi mi o tych którzy biorą kasę za zastępstwa za ochroniarzy z poza działu ochrony.
Odpowiedz
(18-05-2021, 11:22 )Marmurowy napisał(a): Kochani, nie oszukujemy się. Podniesienie dodatku to był myk, który wiadomo było, że ukroca. Niestety przez to zaniechano kompletnie dodatki bierzace i stąd paradoksy, że funkcjonariusz z 12 letnim stażem ma taki dodatek jak kapral po Podoficerce. Następne w kolejności jest zabranie tzw. "czuba"bi zakaz łączenia renty z emerytura. Oby naliczania emki od podstawy nie wymyślili.

To że funkcjonariusze z 12 letnim stażem ma taki dodatek jak kapral do Podoficerce to prawda. U mnie w jednostce to większym takie same dodatki jak kapral po podoficerce.  Żenada  Dodgy
Odpowiedz
(18-05-2021, 22:52 )Szambo Wielkie - sw napisał(a): Za miskę ryżu Panowie za miseczkę jak to mówił matouszek... Kasa jest ale tylko dla wybranych. Nepotyzm i kumoterstwo nigdy nie zniknie... Kto mądry zwija żagle i zamienia łajbę na lepszy statek... Życie to nie tylko kryminał chciałbym przypomnieć tym którzy dosyć już mają wiecznego dymania za nieudaczników...

Święta racja kolego  Cool trza uciekać bo coraz gorzej się robi.
Odpowiedz
Wesoły strażniku, wszystkie sprawy były już poruszone i nic z tego nie wynika, poza hipokryzją i parasolem ochronnym z okręgu. Niestety winni zawsze ci co prawdę mówią. Jedyny wniosek to brak honoru ze strony przełożonych. Przykre ale prawdziwe.
Odpowiedz
Za miskę ryżu Panowie za miseczkę jak to mówił matouszek... Kasa jest ale tylko dla wybranych. Nepotyzm i kumoterstwo nigdy nie zniknie... Kto mądry zwija żagle i zamienia łajbę na lepszy statek... Życie to nie tylko kryminał chciałbym przypomnieć tym którzy dosyć już mają wiecznego dymania za nieudaczników...
Odpowiedz
(18-05-2021, 17:57 )Andrzej chorąży napisał(a):
(18-05-2021, 11:22 )Marmurowy napisał(a): Kochani, nie oszukujemy się. Podniesienie dodatku to był myk, który wiadomo było, że ukroca. Niestety przez to zaniechano kompletnie dodatki bierzace i stąd paradoksy, że funkcjonariusz z 12 letnim stażem ma taki dodatek jak kapral po Podoficerce. Następne w kolejności jest zabranie tzw. "czuba"bi zakaz łączenia renty z emerytura. Oby naliczania emki od podstawy nie wymyślili.
W Gorzowie jak zwalnia się kierownik który miał 1500 zł dodatku, to mianowany na jego miejsce od razu dostaje 1200 - 1300 bez względu na to ile ma lat służby.
Odpowiedz
(18-05-2021, 7:50 )sermater napisał(a): Spotkanie ze związkami zawodowymi służb mundurowych MSWiA w sprawie art. 15A - Brak konkretów, bo zabrakło przedstawiciela Naszych.

Nie zabrakło, nie zabrakło, poprostu Pan Tuła był u Pana Generała Kitlińskiego i podpisywał ważniejsze papiery,a nie jakiś tam artykuł 15a  !!!
Odpowiedz
(18-05-2021, 17:57 )Andrzej chorąży napisał(a):
(18-05-2021, 11:22 )Marmurowy napisał(a): Kochani, nie oszukujemy się. Podniesienie dodatku to był myk, który wiadomo było, że ukroca. Niestety przez to zaniechano kompletnie dodatki bierzace i stąd paradoksy, że funkcjonariusz z 12 letnim stażem ma taki dodatek jak kapral po Podoficerce. Następne w kolejności jest zabranie tzw. "czuba"bi zakaz łączenia renty z emerytura. Oby naliczania emki od podstawy nie wymyślili.
W Gorzowie jak zwalnia się kierownik który miał 1500 zł dodatku, to mianowany na jego miejsce od razu dostaje 1200 - 1300 bez względu na to ile ma lat służby.
Ty marmurowy nie widziałeś się czasem z jasnowidzem Jackowskim że tak wszystko wiesz?napisz jeszcze że podobno mają zabrać 13stki mundurówki i 30% potrącać z wypłaty hahahha
Odpowiedz
(18-05-2021, 17:57 )Andrzej chorąży napisał(a): [quote="Marmurowy" pid='8178' dateline='1621333335']
Kochani, nie oszukujemy się. Podniesienie dodatku to był myk, który wiadomo było, że ukroca. Niestety przez to zaniechano kompletnie dodatki bierzace i stąd paradoksy, że funkcjonariusz z 12 letnim stażem ma taki dodatek jak kapral po Podoficerce. Następne w kolejności jest zabranie tzw. "czuba"bi zakaz łączenia renty z emerytura. Oby naliczania emki od podstawy nie wymyślili.
W Gorzowie jak zwalnia się kierownik który miał 1500 zł dodatku, to mianowany na jego miejsce od razu dostaje 1200 - 1300 bez względu na to ile ma lat służby.
[/quote

Czyli żyć nie umierać, taki zielony  liść to pożyje
Odpowiedz
(18-05-2021, 11:23 )Szczery napisał(a):
(18-05-2021, 5:55 )Zbig napisał(a): [quote="Logitech" pid='8170' dateline='1621276999']
Pytanie,
Jak jest u was w jednostkach dzielone  20 % l4 za nieobecność innych f-szy?  Pytam ponieważ u mnie w jednostce na listach są osoby które w danym dniu nie pełniły służby zastępczej, nawet ich nie było a otrzymują uznaniowo fundusze za rzekome zastępstwa. Pula jest dzielona uznaniowo a nie faktycznie kto kogo zastępuje. ZK ŁÓDŹ jedynka

No, to walki ktoś robi

W ZK nr 2 Łódź jest to samo. Kierownik 1500zł a oddziałowy 60zł. Prawo i sprawiedliwość- jak to pięknie brzmi.
[/quote


To co kierownik na oddziale siedzi?
Odpowiedz
Na jedynce Łódzkiej trochę więcej wałków sie robi niż kwestie wypłaty za zastępstwa. Pomimo, że łamało się Ustawę i wpisywało 14-o i więcej godzinne służby, odpowiedzialnych za to się awansowało, a nie ukarało. Konsekwencje wyciąga się w stosunku do zwyklych szeregowych f-szy z byle powodu. Ukrywa się i bagatelizuje kwestie lipnych pomówień osadzonych, którzy pomimo że przyznają sie do winy nie są karani. Posterunki ośmiogodzinne gorączkowo się zdejmuje i wszyscy udają że nie ma problemu z absencją f-szy. Zastraszanie skutkowało za komuny, a nie teraz.
Odpowiedz
Mam pytanie czy ktoś już próbował założyć sprawę w sądzie o wyliczenie dodatku służbowego po przejściu na emeryturę? Przecież ustawodawca określił dolne granice kwotowo a górną procentowo a więc można jść do sądu aby to sąd wyliczył ile % po 20 latach należy się funkcjonariuszowi. Może trzeba iść torem osadzonych o wszysko piszą i nie jeden wygrywa.
Odpowiedz
(18-05-2021, 11:22 )Marmurowy napisał(a): Kochani, nie oszukujemy się. Podniesienie dodatku to był myk, który wiadomo było, że ukroca. Niestety przez to zaniechano kompletnie dodatki bierzace i stąd paradoksy, że funkcjonariusz z 12 letnim stażem ma taki dodatek jak kapral po Podoficerce. Następne w kolejności jest zabranie tzw. "czuba"bi zakaz łączenia renty z emerytura. Oby naliczania emki od podstawy nie wymyślili.
W Gorzowie jak zwalnia się kierownik który miał 1500 zł dodatku, to mianowany na jego miejsce od razu dostaje 1200 - 1300 bez względu na to ile ma lat służby.
Odpowiedz
(18-05-2021, 11:22 )Marmurowy napisał(a): Kochani, nie oszukujemy się. Podniesienie dodatku to był myk, który wiadomo było, że ukroca. Niestety przez to zaniechano kompletnie dodatki bierzace i stąd paradoksy, że funkcjonariusz z 12 letnim stażem ma taki dodatek jak kapral po Podoficerce. Następne w kolejności jest zabranie tzw. "czuba"bi zakaz łączenia renty z emerytura. Oby naliczania emki od podstawy nie wymyślili.
Odpowiedz
(18-05-2021, 9:23 )TomaszBiałystok napisał(a): Koledzy po co pisać po co te żale wylewać ko go obchodzi jaka będziesz miał emeryturę. U mnie w jednostce przewodniczący związku powiedział jak komuś coś nie pasuje to się zwalniaj , jakie dodatki jaki doliczany cywil bzdura . Masz prawa to odchodzisz z tym co masz. Nikt wam nic nie da w tej służbie . Jedynie mogą zabrać.

Mnie i moją rodzine obchodzi jaką będę miał emeryturę. Po to pracuję aby dostać godną emeryturę i w tej chwili niestety czuję się oszukany gdy zabrali dodatki. Jeßli chodzi o przewodniczącego to po takich słowach jakie powiedział powinien zrzec się przewodniczącego i odejść z związków zawodowych na zawsze. Jeśli nie ma tyle godności aby odejść to macie prawo go odwołać. Powinieneś również na forum związkowym przedstawić nam tego Pana aby wszyscy wiedzieli kto tak pomaga fuszom. Po to został wybrany aby pomagać funkcjonariuszom.
Odpowiedz
(18-05-2021, 11:23 )Szczery napisał(a):
(18-05-2021, 5:55 )Zbig napisał(a):
(17-05-2021, 19:43 )Logitech napisał(a): Pytanie,
Jak jest u was w jednostkach dzielone  20 % l4 za nieobecność innych f-szy?  Pytam ponieważ u mnie w jednostce na listach są osoby które w danym dniu nie pełniły służby zastępczej, nawet ich nie było a otrzymują uznaniowo fundusze za rzekome zastępstwa. Pula jest dzielona uznaniowo a nie faktycznie kto kogo zastępuje. ZK ŁÓDŹ jedynka

No, to walki ktoś robi

W ZK nr 2 Łódź jest to samo. Kierownik 1500zł a oddziałowy 60zł. Prawo i sprawiedliwość- jak to pięknie brzmi.

Ale z was płaczki
Dała Bozia rączki i umiejętność pisania? To napisz jeden z drugim raport, że pełniliscie służbę w zastępstwie a nie otrzymaliście nagrody za zastępstwo i tyle, zwracam się o wyjaśnienie sprawy dlaczego nie otrzymałem nagrody za zastępstwa itd . Przecież to łatwo udowodnić. Z drugiej zaś strony jeśli w tytule przelewu jest nagroda za zastepstwa to niewiem czy pierwszy się nie wybroni że skoro nagroda to uznanionowo.
Odpowiedz
(18-05-2021, 5:55 )Zbig napisał(a):
(17-05-2021, 19:43 )Logitech napisał(a): Pytanie,
Jak jest u was w jednostkach dzielone  20 % l4 za nieobecność innych f-szy?  Pytam ponieważ u mnie w jednostce na listach są osoby które w danym dniu nie pełniły służby zastępczej, nawet ich nie było a otrzymują uznaniowo fundusze za rzekome zastępstwa. Pula jest dzielona uznaniowo a nie faktycznie kto kogo zastępuje. ZK ŁÓDŹ jedynka

No, to walki ktoś robi

W ZK nr 2 Łódź jest to samo. Kierownik 1500zł a oddziałowy 60zł. Prawo i sprawiedliwość- jak to pięknie brzmi.
Odpowiedz
Kochani, nie oszukujemy się. Podniesienie dodatku to był myk, który wiadomo było, że ukroca. Niestety przez to zaniechano kompletnie dodatki bierzace i stąd paradoksy, że funkcjonariusz z 12 letnim stażem ma taki dodatek jak kapral po Podoficerce. Następne w kolejności jest zabranie tzw. "czuba"bi zakaz łączenia renty z emerytura. Oby naliczania emki od podstawy nie wymyślili.
Odpowiedz
(18-05-2021, 5:55 )Zbig napisał(a):
(17-05-2021, 19:43 )Logitech napisał(a): Pytanie,
Jak jest u was w jednostkach dzielone  20 % l4 za nieobecność innych f-szy?  Pytam ponieważ u mnie w jednostce na listach są osoby które w danym dniu nie pełniły służby zastępczej, nawet ich nie było a otrzymują uznaniowo fundusze za rzekome zastępstwa. Pula jest dzielona uznaniowo a nie faktycznie kto kogo zastępuje. ZK ŁÓDŹ jedynka

No, to walki ktoś robi
Odpowiedz
Koledzy po co pisać po co te żale wylewać ko go obchodzi jaka będziesz miał emeryturę. U mnie w jednostce przewodniczący związku powiedział jak komuś coś nie pasuje to się zwalniaj , jakie dodatki jaki doliczany cywil bzdura . Masz prawa to odchodzisz z tym co masz. Nikt wam nic nie da w tej służbie . Jedynie mogą zabrać.
Odpowiedz
Spotkanie ze związkami zawodowymi służb mundurowych MSWiA w sprawie art. 15A - Brak konkretów, bo zabrakło przedstawiciela Naszych.
Odpowiedz
(17-05-2021, 19:43 )Logitech napisał(a): Pytanie,
Jak jest u was w jednostkach dzielone  20 % l4 za nieobecność innych f-szy?  Pytam ponieważ u mnie w jednostce na listach są osoby które w danym dniu nie pełniły służby zastępczej, nawet ich nie było a otrzymują uznaniowo fundusze za rzekome zastępstwa. Pula jest dzielona uznaniowo a nie faktycznie kto kogo zastępuje. ZK ŁÓDŹ jedynka

No, to walki ktoś robi
Odpowiedz