(05-06-2020, 22:17 )Prison_Officer napisał(a): Dodatki od 1500 do 2500 dla 477 funkcjonariuszy (zdecydowana większość to cz i okręgi) na ponad 29 000 funkcjonariuszy?
Czy ja jestem jakiś inny czy coś tu jest nie tak?

A nie wszystko OK, przecież to SW.

Zrobili sobie dobrze przed i tak nieuchronnym odejściem na niemałą emke. Ale beda mogli za to sobie odlożyć niezły pieniądz. To się nadaje do "Uwagi"
Odpowiedz
Nie skupiajmy się na dodatkach, które mogą przysługiwać dzięki procedowanych przepisach w MSWiA bo zdecydowana większość z nas i tak ich nie otrzyma

Skupiajmy się na tym co dla nas ważne i co możemy otrzymać

PODEJMIJMY TEMAT I WALKĘ O PROCEDOWANIE USTAWY O SW - tam są zapisy, z których możemy skorzystać (dodatek motywacyjny po 15 latach, płatne L-4, zaliczenie cywila do wysługi lat). Ustawa jest już ponoć ustalona tylko musi zostać uchwalona. Podejmijmy wyzwanie żeby to co miało wejść w życie w 2019 i już obowiązywać w końcu stało się realne.

Czy będzie jakiś komentarz ze strony związków w tej sprawie???
Odpowiedz
Dodatki od 1500 do 2500 dla 477 funkcjonariuszy (zdecydowana większość to cz i okręgi) na ponad 29 000 funkcjonariuszy?
Czy ja jestem jakiś inny czy coś tu jest nie tak?

A nie wszystko OK, przecież to SW.
Odpowiedz
(05-06-2020, 15:58 )szfager napisał(a):
(04-06-2020, 21:59 )Administrator napisał(a): [quote="Człowiek z lasu" pid='4741' dateline='1591287549']
A ja mam prośbę do Administratora:jeśli może Pan udzielić informacji ilu jest funkcjonariuszy w dziale ochrony w Polsce że stażem przekraczającym 25 lat oraz ilu jest ze stażem 28 lat?bo każdy z nas widzi co się dzieje za parodia. Dodatki aby zatrzymać przed odejściem na emeryturę, kpina nikt w dziale ochrony na oddziale nie robi 25 lat, ja nie znam nikogo takiego,alez owszem znam Dyrektorów, specjalistów czy administracja z takim stażem. Dziękuję i przepraszam za rozgoryczenie moje ale myślę, że nie tylko moje

Po 25 latach jest około 477 funkcjonariuszy w Służbie Więziennej. Chciałbym tylko przypomnieć, że jest to postulat (analogiczny do porozumienia służb mundurowych podległych MSWiA) z porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Postulat ten ma na celu, aby funkcjonariusze, z wieloletnim stażem służby pozostali w służbie. Nie słyszałem, aby ktoś po podpisaniu porozumienia kwestionował ten zapis do puty, do puki nie pojawił się na ścieżce legislacyjnej. Przypomnę, że kwestia świadczenia motywacyjnego "dodatku" po 15 latach służby, to inna kwestia.
. Każde pieniądze są dobre, ale tu chodzi o kolejność czy tych 477 f- szy pracuje na oddziałach? chyba nie, może lepiej zająć się art 15 a, czy choćby jeśli mówimy o analogii do innych służb zaliczaniem cywila do dodatku stażowego,oba te postulaty miały być już wprowadzone, dodatek po 15 latach byłby też ok , ale to można załatwić określając min. dodatek choćby pismem DG- tak mi się wydaje. Przed odejściem na nie powstrzyma mnie 1500 zł po 25 latach bo będę miał max i pujdę na 1/2 etatu za cięcia i że ze spokojną głową 1500 dostanę, zatrzymać f-szy trzeba teraz bo obecnie to co dyrektor dołoży jest równe temu co otrzymałbym na komisji + godziny, których nie musiał bym odbierać i rok na pensji, jakoś trzeba zachęcić bo ci co przyszli na 15 lat nie mają motywacji żadnej a nawet przeciwnie jeśli chodzi o fundusze na odejście, a wielu z nas pracuje po kilkanaście lat na 1 linii . Chyba że tam na górze chodzi o to abyśmy odeszli i problem sam się rozwiąże?

W najmniejszej jednostce, oczywiście ze względu na stan osadzonych ,, na Maxa 180" aktualnie powyzej 120 osadzonych gdzie Dyro ppłk, z-ca mjr tylko jeden f-sz się załapie na 1500. Pan Krzysztof, któremu to się akurat należy, miałem z nim okazje porozmawiać kilka razy i uważam, że to jest gość, który powinien piastować stanowisko obecnych naszych przewożonych a jesli nie dyrektorskie, to co bynajmniej kierownicze, Panie Krzysztofie pozdrawiam, za wytrwalosc i spokój. Myślę że do 20 dam radę, z tymi nieudacznikami, nawet komisji nie potrafią dobrze przeprowadzić, ale 5 więcej to chyba nie.
Odpowiedz
(05-06-2020, 15:58 )szfager napisał(a):
(04-06-2020, 21:59 )Administrator napisał(a): [quote="Człowiek z lasu" pid='4741' dateline='1591287549']
A ja mam prośbę do Administratora:jeśli może Pan udzielić informacji ilu jest funkcjonariuszy w dziale ochrony w Polsce że stażem przekraczającym 25 lat oraz ilu jest ze stażem 28 lat?bo każdy z nas widzi co się dzieje za parodia. Dodatki aby zatrzymać przed odejściem na emeryturę, kpina nikt w dziale ochrony na oddziale nie robi 25 lat, ja nie znam nikogo takiego,alez owszem znam Dyrektorów, specjalistów czy administracja z takim stażem. Dziękuję i przepraszam za rozgoryczenie moje ale myślę, że nie tylko moje

Po 25 latach jest około 477 funkcjonariuszy w Służbie Więziennej. Chciałbym tylko przypomnieć, że jest to postulat (analogiczny do porozumienia służb mundurowych podległych MSWiA) z porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Postulat ten ma na celu, aby funkcjonariusze, z wieloletnim stażem służby pozostali w służbie. Nie słyszałem, aby ktoś po podpisaniu porozumienia kwestionował ten zapis do puty, do puki nie pojawił się na ścieżce legislacyjnej. Przypomnę, że kwestia świadczenia motywacyjnego "dodatku" po 15 latach służby, to inna kwestia.
. Każde pieniądze są dobre, ale tu chodzi o kolejność czy tych 477 f- szy pracuje na oddziałach? chyba nie, może lepiej zająć się art 15 a, czy choćby jeśli mówimy o analogii do innych służb zaliczaniem cywila do dodatku stażowego,oba te postulaty miały być już wprowadzone, dodatek po 15 latach byłby też ok , ale to można załatwić określając min. dodatek choćby pismem DG- tak mi się wydaje. Przed odejściem na nie powstrzyma mnie 1500 zł po 25 latach bo będę miał max i pujdę na 1/2 etatu za cięcia i że ze spokojną głową 1500 dostanę, zatrzymać f-szy trzeba teraz bo obecnie to co dyrektor dołoży jest równe temu co otrzymałbym na komisji + godziny, których nie musiał bym odbierać i rok na pensji, jakoś trzeba zachęcić bo ci co przyszli na 15 lat nie mają motywacji żadnej a nawet przeciwnie jeśli chodzi o fundusze na odejście, a wielu z nas pracuje po kilkanaście lat na 1 linii . Chyba że tam na górze chodzi o to abyśmy odeszli i problem sam się rozwiąże?

Dziękuję za odpowiedź Panie Administratorze 
Czy z pośród tych 477 fszy znajdzie się ktoś z działu ochrony na stanowisku oddzialowego, st oddzialowego, inspektor? Można prosić o statystyki?
Odpowiedz
[quote="Szeregowy" pid='4749' dateline='1591361927']
Administratorze, co teraz robi ZG NSZZFiPW?czy może są jakieś spotkania zdzlne, videokonferencje z Panem Generałem? proszę Pana o podanie, wskazanie pisma gdzie się nakazuje Dyrektorom Jednostek podstawowych radykalne cięcie stanowisk,!!!!!  
ogranoczenie wzrostu płatnych nadgodzin,.....to co pisał Z-ca DG SW odnośnie informowania funkcjonariuszy o stanie jego nadgodzin kończy się przymusowym wolnym!!!Pan Generał polecił radykalne cięcie stanowisk w ochronie celem ograniczenia liczby godzin, a jakie są skutki niedługo się przekonamy!!!!

Inna sprawa, odnośnie koronawirusa!!!
Jeden f-sz zakażony ma kontakt z dowódcą zmiany, dowódca ma kontakt z conajmniej 20 funkcjonariuszemi w swoim bliskim otoczeniu, wartownia(co najmniej 6 f-szy przez około 8godz) reszta na oddziałach a tu co? f-zakarzony w szpitalu stan zdrowia się pogarsza, na kwarantannę wysłano tylko tego Dowódcę zmiany i jego rodzinę!!!
Pytanie: kiedy się skończy ten fałsz w CZSW? zatajanie prawdy, zamiatanie pod dywan oszustw przekrętów w CZSW? Zastraszanie podległych funkcjonariuszy?????
Kolejna bzdura!!!!!dodatek po 25 i 28,5 roku służby to świadczenie to dla Administracji i Dyrektorów również Pana Generała!!!!nie dla Ochrony tu nie ma już ludzi z takim stażem!!!!i nigdy już nie będzie!!!!

Brawo Panie kolego podaj jednostkę i okręg, a machina pójdzie w ruch dosyć chamstwa, zaklamania i pod dywan zamiatania, zdrowie nasze a przede wszystkich naszych rodzin najważniejsze.
Odpowiedz
(04-06-2020, 21:59 )Administrator napisał(a):
(04-06-2020, 17:19 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja mam prośbę do Administratora:jeśli może Pan udzielić informacji ilu jest funkcjonariuszy w dziale ochrony w Polsce że stażem przekraczającym 25 lat oraz ilu jest ze stażem 28 lat?bo każdy z nas widzi co się dzieje za parodia. Dodatki aby zatrzymać przed odejściem na emeryturę, kpina nikt w dziale ochrony na oddziale nie robi 25 lat, ja nie znam nikogo takiego,alez owszem znam Dyrektorów, specjalistów czy administracja z takim stażem. Dziękuję i przepraszam za rozgoryczenie moje ale myślę, że nie tylko moje

Po 25 latach jest około 477 funkcjonariuszy w Służbie Więziennej. Chciałbym tylko przypomnieć, że jest to postulat (analogiczny do porozumienia służb mundurowych podległych MSWiA) z porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Postulat ten ma na celu, aby funkcjonariusze, z wieloletnim stażem służby pozostali w służbie. Nie słyszałem, aby ktoś po podpisaniu porozumienia kwestionował ten zapis do puty, do puki nie pojawił się na ścieżce legislacyjnej. Przypomnę, że kwestia świadczenia motywacyjnego "dodatku" po 15 latach służby, to inna kwestia.
.                                                                           Każde pieniądze są dobre, ale tu chodzi o kolejność czy tych 477 f- szy pracuje na oddziałach? chyba nie, może lepiej zająć się art 15 a, czy choćby jeśli mówimy o analogii do innych służb zaliczaniem cywila do dodatku stażowego,oba te postulaty miały być już wprowadzone, dodatek po 15 latach byłby też ok , ale to można załatwić określając min. dodatek choćby pismem DG- tak mi się wydaje. Przed odejściem na nie powstrzyma mnie 1500 zł po 25 latach bo będę miał max i pujdę na 1/2 etatu za cięcia i że ze spokojną głową 1500 dostanę, zatrzymać f-szy trzeba teraz bo obecnie to co dyrektor dołoży jest równe temu co otrzymałbym na komisji + godziny, których nie musiał bym odbierać i rok na pensji, jakoś trzeba zachęcić bo ci co przyszli na 15 lat nie mają motywacji żadnej a nawet przeciwnie jeśli chodzi o fundusze na odejście, a wielu z nas pracuje po kilkanaście lat na 1 linii . Chyba że tam na górze chodzi o to abyśmy odeszli i problem sam się rozwiąże?
Odpowiedz
(04-06-2020, 21:59 )Administrator napisał(a):
(04-06-2020, 17:19 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja mam prośbę do Administratora:jeśli może Pan udzielić informacji ilu jest funkcjonariuszy w dziale ochrony w Polsce że stażem przekraczającym 25 lat oraz ilu jest ze stażem 28 lat?bo każdy z nas widzi co się dzieje za parodia. Dodatki aby zatrzymać przed odejściem na emeryturę, kpina nikt w dziale ochrony na oddziale nie robi 25 lat, ja nie znam nikogo takiego,alez owszem znam Dyrektorów, specjalistów czy administracja z takim stażem. Dziękuję i przepraszam za rozgoryczenie moje ale myślę, że nie tylko moje

Po 25 latach jest około 477 funkcjonariuszy w Służbie Więziennej. Chciałbym tylko przypomnieć, że jest to postulat (analogiczny do porozumienia służb mundurowych podległych MSWiA) z porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Postulat ten ma na celu, aby funkcjonariusze, z wieloletnim stażem służby pozostali w służbie. Nie słyszałem, aby ktoś po podpisaniu porozumienia kwestionował ten zapis do puty, do puki nie pojawił się na ścieżce legislacyjnej. Przypomnę, że kwestia świadczenia motywacyjnego "dodatku" po 15 latach służby, to inna kwestia.
Odpowiedz
Administratorze, co teraz robi ZG NSZZFiPW?czy może są jakieś spotkania zdzlne, videokonferencje z Panem Generałem? proszę Pana o podanie, wskazanie pisma gdzie się nakazuje Dyrektorom Jednostek podstawowych radykalne cięcie stanowisk,!!!!!  
ogranoczenie wzrostu płatnych nadgodzin,.....to co pisał Z-ca DG SW odnośnie informowania funkcjonariuszy o stanie jego nadgodzin kończy się przymusowym wolnym!!!Pan Generał polecił radykalne cięcie stanowisk w ochronie celem ograniczenia liczby godzin, a jakie są skutki niedługo się przekonamy!!!!

Inna sprawa, odnośnie koronawirusa!!!
Jeden f-sz zakażony ma kontakt z dowódcą zmiany, dowódca ma kontakt z conajmniej 20 funkcjonariuszemi w swoim bliskim otoczeniu, wartownia(co najmniej 6 f-szy przez około 8godz) reszta na oddziałach a tu co? f-zakarzony w szpitalu stan zdrowia się pogarsza, na kwarantannę wysłano tylko tego Dowódcę zmiany i jego rodzinę!!!
Pytanie: kiedy się skończy ten fałsz w CZSW? zatajanie prawdy, zamiatanie pod dywan oszustw przekrętów w CZSW? Zastraszanie podległych funkcjonariuszy?????
Kolejna bzdura!!!!!dodatek po 25 i 28,5 roku służby to świadczenie to dla Administracji i Dyrektorów również Pana Generała!!!!nie dla Ochrony tu nie ma już ludzi z takim stażem!!!!i nigdy już nie będzie!!!!
Odpowiedz
(03-06-2020, 18:57 )Nie plecak napisał(a): Świadczenie motywacyjne po 25  i 28,5 latach  w kwocie 1500 zł i 2500 zł hahaha.To już nie jest nawet kpina to są JAJA !!! Jak to wejdzie w życie to bedzie najwiekszy wałek finansowy w historii służb !!! Panowie rządzacy przejedzcie sie po Polsce i zobaczcie kto w ochronie lub penicie pracuje z tym stażem na  pierwszej lini.Dam Wam przykład ,zakład ma liczmy 120 f-szy i jest w nim tak :3 dyrektorów,4 kierowników,4 zastepców kierownikow,
1 ksiegowa,2 kadrowe,3 osoby z ewidencji,2 osoby depozyt,2 z finansów,2 z zatrudnienia ,3 informatyków,1 prawnik i powiedzmy jeszcze z 5 osob pracujece w biurach co daje razem 32 osoby które mają super posadki i zostaje nam 88 osób które mają doczynienia z osadzonymi  na pierwszej lini,osób które mają mnóstwo dodatkowych służb,osób które w wiekszosci są "dojeżdzani" przez swoich zwiechrzników, musza patrzyć na kolesiostwo,kumoterstwo,lizusostwo, na bzdurne polecenia które idą z GÓRY,na użeranie sie z osadzonymi którzy maja coraz wieksze prawa i coraz wiecej im mozna bo kierownictwo chce mieć spokój itp.
I wy myślicie że te 88 osób bedzie pracowało do 25 czy 28 lat hahaha,czy Wy jesteście normalni.Póknijcie sie w głowe i to tak konkretnie nawet z tych 32 osób niech 1/2 zostanie to bedzie dobrze.
To jest świadczenie dla dyrektorów i kierowników czyli bym to nazwał DODATEK KOLESIOSKI !!!!
Panowie rzadzacy jak macie za duzo pieniedzyto lepiej dajcie na domy dziecka bo to są pieniadze wyrzucone w błoto !!!
Tutaj trzeba walczyc o ludzi z 15 i 20 letnim stażem a nie o przydupasów którzy podostawali stanowiska po znajomosci i siedza na nich kilkanascie
lat !!!!
Pozdrawiam nie plecaków a plecakom aplikuje piąchopiryne.

Trafione w punkt.
Odpowiedz
(04-06-2020, 18:01 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a):
(03-06-2020, 18:43 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a):
(23-05-2020, 14:17 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Wrócę do tematu zawartego Porozumienia.
Przewodniczący związków zawodowych Policji pomimo sytuacji epidemii, która dla wielu jest teraz najlepszą wymówką do nie robienia nic, potrafi spotkać się z przedstawicielami ministerstwa i podejmować dialog w sprawie realizacji ustalonych postulatów. I na bieżąco informuje kolegów z formacji o tym co się robi i na jakim etapie są pewne sprawy. Ponadto MSWiA proceduje pewne akty prawne na którym zależy związkom zawodowym i wszystkim policjantom.

Dlaczego nasze związki zawodowe nie potrafią iść podobną drogą jak policyjne związki?
Dlaczego MS nie może wprowadzić w proces legislacji ustalonej już ustawy o SW?

Sytuacja pokazuje komu zależy a komu nie!


Ostatnie tygodnie, a nawet dni pokazują jak szybko i wiele można procedować, podpisywać i ogłaszać w Dz.U.
W sytuacjach, gdzie o realizację porozumienia walczą związki zawodowe innych służb mundurowych może też skorzystać nasza formacja - no i dobrze - ale szkoda, że wśród naszych przedstawicieli związkowych brak tej determinacji co np. w przewodniczącym związku zawodowego policji.

Widać, że nawet jak jest COVID-19 to można wiele projektować i uchwalać więc DLACZEGO NIE JEST PROCEDOWANA USTAWA O SŁUŻBIE WIĘZIENNEJ, która również ma w sobie zapisane ważne POSTULATY dla funkcjonariuszy, którzy w dobie epidemii pokazali jak ważna jest dla nich formacja w której pełnią SŁUŻBĘ. Ustawa, w której wszystko zostało ustalone i tylko powinna przejść proces legislacji by wejść w życie.


MINISTER WÓJCIK oczekuje stałych raportów dotyczących sytuacji w AŚ i ZK w związku z epidemią i zniesieniem ograniczeń wynikających z 237kkw. Nic nie może się zepsuć bo głowy lecą... A może zamiast „ofiar” to czas żeby dostrzec ciężką pracę wielu dyrektorów, kierowników oraz tych funkcjonariuszy, którzy w dobie epidemii pracują jak na ostrym dyżurze (często nawet nie korzystając z zasiłku opiekuńczego na dziecko) i wyrazić swoją wdzięczność za to poświęcenie.
Pan MINISTER martwi się o atmosferę wśród osadzonych a zapomina że NAJWAŻNIEJSZA jest ATMOSFERA wśród FUNKCJONARIUSZY SW, którzy dokładają wszelkich starań by w jednostkach nic się nie „wywaliło”!!!

PANIE MINISTRZE może czas poddać pod LEGISLACJĘ zakończoną podpisem prezydenta NOWELIZACJI USTAWY o SW spełniającej POSTULATY zawartego w 2018 roku POROZUMIENIA. Większość już z tego porozumienia powinna obowiązywać....

PANIE PRZEWODNICZĄCY może warto iść drogą wskazywaną przez przewodniczących innych formacji mundurowych i NIE USTAWIAĆ się z rządzącymi a walczyć o dobro formacji i funkcjonariuszy. JESTESMY FORMACJĄ APOLITYCZNĄ

Wkradł się błąd który zauważyłem czytając post - chodzi o art. 247kkw oczywiście
Odpowiedz
(04-06-2020, 17:51 )lew napisał(a):
(01-06-2020, 10:57 )Administrator napisał(a): Po niektórych wpisach w sprawie tzw. "dodatku przedemerytalnego" dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 25 lat służby, o którym mowa tutaj odnoszę wrażenie, że łączone to jest przez niektórych ze świadczeniem motywacyjnym po osiągnięciu 15 lat służby, o którym mowa w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej z dnia 29.08.2019 r. (projekt ustawy o SW). Chciałbym wyjaśnić, że świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 25 lat służby jest realizacją § 6 ust. 1 Porozumienia zawartego w dniu 19 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, natomiast świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 15 lat służby w Służbie Więziennej, o którym mowa w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej to realizacja § 6 ust. 3 w/w Porozumienia i nie należy tych obu spraw łączyć ze sobą.

To co ze świadczeniem motywacyjnym po osiągnięciu 15 lat służby???
Cisza.
Bo najważniejszy jest dodatek motywacyjny po 25 latach służby czyli nie dla pierwszej linii.

ADMINISTRATOR odwołuje się do projektu ustawy o SW z 29.08.2019r. - tylko KIEDY TA USTAWA ZOSTANIE UCHWALONA A JEJ PRZEPISY OBEJMĄ FUNKCJONARIUSZY ŚW (dodatek motywacyjny, płatne L-4, zaliczanie lat pracy z cywila do wysługi lat) CO Z TYMI ZAPISAMI I PROJEKTEM USTAWY?
Odpowiedz
(04-06-2020, 17:19 )Człowiek z lasu napisał(a): A ja mam prośbę do Administratora:jeśli może Pan udzielić informacji ilu jest funkcjonariuszy w dziale ochrony w Polsce że stażem przekraczającym 25 lat oraz ilu jest ze stażem 28 lat?bo każdy z nas widzi co się dzieje za parodia. Dodatki aby zatrzymać przed odejściem na emeryturę, kpina nikt w dziale ochrony na oddziale nie robi 25 lat, ja nie znam nikogo takiego,alez owszem znam Dyrektorów, specjalistów czy administracja z takim stażem. Dziękuję i przepraszam za rozgoryczenie moje ale myślę, że nie tylko moje

Po 25 latach jest około 477 funkcjonariuszy w Służbie Więziennej. Chciałbym tylko przypomnieć, że jest to postulat (analogiczny do porozumienia służb mundurowych podległych MSWiA) z porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Postulat ten ma na celu, aby funkcjonariusze, z wieloletnim stażem służby pozostali w służbie. Nie słyszałem, aby ktoś po podpisaniu porozumienia kwestionował ten zapis do puty, do puki nie pojawił się na ścieżce legislacyjnej. Przypomnę, że kwestia świadczenia motywacyjnego "dodatku" po 15 latach służby, to inna kwestia.
Odpowiedz
(03-06-2020, 18:43 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a):
(23-05-2020, 14:17 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Wrócę do tematu zawartego Porozumienia.
Przewodniczący związków zawodowych Policji pomimo sytuacji epidemii, która dla wielu jest teraz najlepszą wymówką do nie robienia nic, potrafi spotkać się z przedstawicielami ministerstwa i podejmować dialog w sprawie realizacji ustalonych postulatów. I na bieżąco informuje kolegów z formacji o tym co się robi i na jakim etapie są pewne sprawy. Ponadto MSWiA proceduje pewne akty prawne na którym zależy związkom zawodowym i wszystkim policjantom.

Dlaczego nasze związki zawodowe nie potrafią iść podobną drogą jak policyjne związki?
Dlaczego MS nie może wprowadzić w proces legislacji ustalonej już ustawy o SW?

Sytuacja pokazuje komu zależy a komu nie!


Ostatnie tygodnie, a nawet dni pokazują jak szybko i wiele można procedować, podpisywać i ogłaszać w Dz.U.
W sytuacjach, gdzie o realizację porozumienia walczą związki zawodowe innych służb mundurowych może też skorzystać nasza formacja - no i dobrze - ale szkoda, że wśród naszych przedstawicieli związkowych brak tej determinacji co np. w przewodniczącym związku zawodowego policji.

Widać, że nawet jak jest COVID-19 to można wiele projektować i uchwalać więc DLACZEGO NIE JEST PROCEDOWANA USTAWA O SŁUŻBIE WIĘZIENNEJ, która również ma w sobie zapisane ważne POSTULATY dla funkcjonariuszy, którzy w dobie epidemii pokazali jak ważna jest dla nich formacja w której pełnią SŁUŻBĘ. Ustawa, w której wszystko zostało ustalone i tylko powinna przejść proces legislacji by wejść w życie.


MINISTER WÓJCIK oczekuje stałych raportów dotyczących sytuacji w AŚ i ZK w związku z epidemią i zniesieniem ograniczeń wynikających z 237kkw. Nic nie może się zepsuć bo głowy lecą... A może zamiast „ofiar” to czas żeby dostrzec ciężką pracę wielu dyrektorów, kierowników oraz tych funkcjonariuszy, którzy w dobie epidemii pracują jak na ostrym dyżurze (często nawet nie korzystając z zasiłku opiekuńczego na dziecko) i wyrazić swoją wdzięczność za to poświęcenie.
Pan MINISTER martwi się o atmosferę wśród osadzonych a zapomina że NAJWAŻNIEJSZA jest ATMOSFERA wśród FUNKCJONARIUSZY SW, którzy dokładają wszelkich starań by w jednostkach nic się nie „wywaliło”!!!

PANIE MINISTRZE może czas poddać pod LEGISLACJĘ zakończoną podpisem prezydenta NOWELIZACJI USTAWY o SW spełniającej POSTULATY zawartego w 2018 roku POROZUMIENIA. Większość już z tego porozumienia powinna obowiązywać....

PANIE PRZEWODNICZĄCY może warto iść drogą wskazywaną przez przewodniczących innych formacji mundurowych i NIE USTAWIAĆ się z rządzącymi a walczyć o dobro formacji i funkcjonariuszy. JESTESMY FORMACJĄ APOLITYCZNĄ
Odpowiedz
(01-06-2020, 10:57 )Administrator napisał(a): Po niektórych wpisach w sprawie tzw. "dodatku przedemerytalnego" dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 25 lat służby, o którym mowa tutaj odnoszę wrażenie, że łączone to jest przez niektórych ze świadczeniem motywacyjnym po osiągnięciu 15 lat służby, o którym mowa w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej z dnia 29.08.2019 r. (projekt ustawy o SW). Chciałbym wyjaśnić, że świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 25 lat służby jest realizacją § 6 ust. 1 Porozumienia zawartego w dniu 19 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, natomiast świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 15 lat służby w Służbie Więziennej, o którym mowa w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej to realizacja § 6 ust. 3 w/w Porozumienia i nie należy tych obu spraw łączyć ze sobą.

To co ze świadczeniem motywacyjnym po osiągnięciu 15 lat służby???
Cisza.
Bo najważniejszy jest dodatek motywacyjny po 25 latach służby czyli nie dla pierwszej linii.
Odpowiedz
(03-06-2020, 15:55 )szfager napisał(a): Super, dadzą dodatki mimo covid, a art. 15a nie bo covid- jak widać góra o sobie umie zadbać, a Pan Czesław ubolewa dobre i to łączę się z Panem Przewodniczącym w tym ubolewaniu i myślę, że nie tylko ja. Już liczono już trwały prace już były różne warianty i co covid wszystko zatrzymał ,a wydaje mi się, że nawet cofnął, bo kryzys itp. -główny powód (podobno bo prace trwają od 2018r) a teraz dodatki już od lipca covid nie ważny jeśli chodzi o f-szy na wysokich stanowiskach bo jak już ktoś pisał na pierwszej linii się nie da 25+. Pozdrawiam ubolewających.

To jest to o czym pisałem wcześniej a admin usiłował mnie dyscyplinować zastraszając banowaniem.
Odnośnie art. 15a nic albo niewiele się robi tylko mydli oczy wszystkim gloryfikując Pana Czesława
Odpowiedz
A ja mam prośbę do Administratora:jeśli może Pan udzielić informacji ilu jest funkcjonariuszy w dziale ochrony w Polsce że stażem przekraczającym 25 lat oraz ilu jest ze stażem 28 lat?bo każdy z nas widzi co się dzieje za parodia. Dodatki aby zatrzymać przed odejściem na emeryturę, kpina nikt w dziale ochrony na oddziale nie robi 25 lat, ja nie znam nikogo takiego,alez owszem znam Dyrektorów, specjalistów czy administracja z takim stażem. Dziękuję i przepraszam za rozgoryczenie moje ale myślę, że nie tylko moje
Odpowiedz
Pewni panowie cos zamilkli, pewnie kasiorke szykują bo jak to pewien pan powiedział na 90% będą płacili i stanowiska tracili. Od blachej sprawy wszystko się zaczyna, a skonczy sie na postepowaniach i grubszych sprawach, które z pod dywanu wypłyną.

Pewien Pan ze względu na chore dziecko zapewnienie kier. ochrony o zmianie stanowiska miał, później kiero się z niego dobrze wśmiał i do oz kopa mu dał, piękne przełożony dotrzymuje slowa wstyd jeszcze raz wstyd panie kapitanie. Na koniec piekne zdiecia f-sza zrobione i na strone wrzucone. Plutonowy 2 km. do sluzby miał, teraz 16 sie zrobilo bo kierownika o przysluge sie poprosilo aby o dziecko można było zadbać jeszcze raz WSTYD.
Odpowiedz
[quote="szfager" pid='4732' dateline='1591196126']
Super, dadzą dodatki mimo covid, a art. 15a nie bo covid- jak widać góra o sobie umie zadbać, a Pan Czesław ubolewa dobre i to łączę się z Panem Przewodniczącym w tym ubolewaniu i myślę, że nie tylko ja. Już liczono już trwały prace już były różne warianty i co covid wszystko zatrzymał ,a wydaje mi się, że nawet cofnął, bo kryzys itp. -główny powód (podobno bo prace trwają od 2018r) a teraz dodatki już od lipca covid nie ważny jeśli chodzi o f-szy na wysokich stanowiskach bo jak już ktoś pisał na pierwszej linii się nie da 25+. Pozdrawiam ubolewających.

Pięknie sobie to wymyślili, więc w służbie potrzebni są dziadkowie. Chodzi tylko o wyższe stanowiska służbowe, gdyż na nich jeśli nic nie piznie i jest się upartym, że sluzba jest najważniejsza w życiu, mozna sobie siedzieć do 30 lat, przykladem dyr. że Słupska bo obskoczyl wszystko co się dało, a teraz czeka jeszcze na 2500.
Odpowiedz
(02-06-2020, 17:47 )Berserker napisał(a): ZK1 Łódź znów na topie. Kolejna afera i kolejny raz zamiatanie. Te dywany chyba z comfortu wzięli, tyle pojemności mają.

Jaka znów afera ?? Rolleyes Upside_down Angel
Odpowiedz
Świadczenie motywacyjne po 25 i 28,5 latach w kwocie 1500 zł i 2500 zł hahaha.To już nie jest nawet kpina to są JAJA !!! Jak to wejdzie w życie to bedzie najwiekszy wałek finansowy w historii służb !!! Panowie rządzacy przejedzcie sie po Polsce i zobaczcie kto w ochronie lub penicie pracuje z tym stażem na pierwszej lini.Dam Wam przykład ,zakład ma liczmy 120 f-szy i jest w nim tak :3 dyrektorów,4 kierowników,4 zastepców kierownikow,
1 ksiegowa,2 kadrowe,3 osoby z ewidencji,2 osoby depozyt,2 z finansów,2 z zatrudnienia ,3 informatyków,1 prawnik i powiedzmy jeszcze z 5 osob pracujece w biurach co daje razem 32 osoby które mają super posadki i zostaje nam 88 osób które mają doczynienia z osadzonymi na pierwszej lini,osób które mają mnóstwo dodatkowych służb,osób które w wiekszosci są "dojeżdzani" przez swoich zwiechrzników, musza patrzyć na kolesiostwo,kumoterstwo,lizusostwo, na bzdurne polecenia które idą z GÓRY,na użeranie sie z osadzonymi którzy maja coraz wieksze prawa i coraz wiecej im mozna bo kierownictwo chce mieć spokój itp.
I wy myślicie że te 88 osób bedzie pracowało do 25 czy 28 lat hahaha,czy Wy jesteście normalni.Póknijcie sie w głowe i to tak konkretnie nawet z tych 32 osób niech 1/2 zostanie to bedzie dobrze.
To jest świadczenie dla dyrektorów i kierowników czyli bym to nazwał DODATEK KOLESIOSKI !!!!
Panowie rzadzacy jak macie za duzo pieniedzyto lepiej dajcie na domy dziecka bo to są pieniadze wyrzucone w błoto !!!
Tutaj trzeba walczyc o ludzi z 15 i 20 letnim stażem a nie o przydupasów którzy podostawali stanowiska po znajomosci i siedza na nich kilkanascie
lat !!!!
Pozdrawiam nie plecaków a plecakom aplikuje piąchopiryne.
Odpowiedz
(23-05-2020, 14:17 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Wrócę do tematu zawartego Porozumienia.
Przewodniczący związków zawodowych Policji pomimo sytuacji epidemii, która dla wielu jest teraz najlepszą wymówką do nie robienia nic, potrafi spotkać się z przedstawicielami ministerstwa i podejmować dialog w sprawie realizacji ustalonych postulatów. I na bieżąco informuje kolegów z formacji o tym co się robi i na jakim etapie są pewne sprawy. Ponadto MSWiA proceduje pewne akty prawne na którym zależy związkom zawodowym i wszystkim policjantom.

Dlaczego nasze związki zawodowe nie potrafią iść podobną drogą jak policyjne związki?
Dlaczego MS nie może wprowadzić w proces legislacji ustalonej już ustawy o SW?

Sytuacja pokazuje komu zależy a komu nie!


Ostatnie tygodnie, a nawet dni pokazują jak szybko i wiele można procedować, podpisywać i ogłaszać w Dz.U.
W sytuacjach, gdzie o realizację porozumienia walczą związki zawodowe innych służb mundurowych może też skorzystać nasza formacja - no i dobrze - ale szkoda, że wśród naszych przedstawicieli związkowych brak tej determinacji co np. w przewodniczącym związku zawodowego policji.

Widać, że nawet jak jest COVID-19 to można wiele projektować i uchwalać więc DLACZEGO NIE JEST PROCEDOWANA USTAWA O SŁUŻBIE WIĘZIENNEJ, która również ma w sobie zapisane ważne POSTULATY dla funkcjonariuszy, którzy w dobie epidemii pokazali jak ważna jest dla nich formacja w której pełnią SŁUŻBĘ. Ustawa, w której wszystko zostało ustalone i tylko powinna przejść proces legislacji by wejść w życie.
Odpowiedz
A i ciekawe czemu admin nie publikuję wszystkich postów widzę że i na księdze gości cenzura jest i niektóre fakty są dla admina niewygodne???
Odpowiedz
W SW takim stażem służby pochwalić się może co 5 dyrektor i może co 10 kierownik jakiegoś działu nikt wiecej. Góra zadbała o siebie jak zawsze a plebs niech się cieszy że podwyżki były 340 na rękę w jakim my kraju żyjemy?????
Odpowiedz
(03-06-2020, 9:13 )Administrator napisał(a):
(29-05-2020, 7:41 )Zywkły_Szarak napisał(a):
(25-05-2020, 20:31 )robotmaly1 napisał(a): Bardzo prosimy Związki o pomoc. Dlaczego chorążówka, która za chwilę powinna się kończyć wciąż nie jest realizowana e-lerningowo? Dlaczego funkcjonariusze SW są stale gorzej traktowani niż inni. WSKIP jako jedyna uczelnia w kraju ściągnęła studentów zaraz chce ściągać oficerke i może jeszcze chorążówke mimo zakazu zgromadzeń. Dlaczego funkcjonariusze są tak bardzo narażani a mami ich sie wypowiedziami że wszystkie wymogi będą zachowane chociaz wiadomo ze przy takiej ilości osób jest to niemożliwe. Dlaczego przyszli chorążowie mają tak przeciągany termin, a przeciez wszystkie zajęcia mogą odbywać się e-lerningowo. Przecież w tym celu jest platforma. Prosimy Związki o interwencję w naszej sprawie byśmy jak najszybciej zaczęli elerning i mogli skończyć szkolenie które juz jest opóźnione o prawie 3 miesiące bez podania przyczyny. Inne służby zawiesiły swoje szkoły i prowadzą zajęcia zdalnie to samo zresztą wszystkie szkoły w Polsce tylko uczelnia w Kaliszu na siłę ściąga funkcjonariuszy i naraża ich zdrowie i życie.  Jak widać i co jest bardzo przykre funkcjonariusze SW są najgorzej traktowani i to nawet przez swoich przełożonych. To co obecnie sie dzieje w Kaliszu jest nie do pomyślenia. Na siłę próbują ściągać słuchaczy łamiąc zakaz zgromadzeń i wszelkie obostrzenia. Ciekawe jak szybko pojawi się tam zakażenie i kto za to weźmie odpowiedzialność.

Idea Exclamation

https://nszzfipw.org.pl/odpowiedz-rektor...azych.html

Odpowiedź rektora niestety wiele konkretów nie wnosi...niemniej jednak dziękuję Przewodniczącemu za reakcje. W sumie jest to jedyna osoba, która coś chciała z tym zrobić...  Clapping
Odpowiedz
Super, dadzą dodatki mimo covid, a art. 15a nie bo covid- jak widać góra o sobie umie zadbać, a Pan Czesław ubolewa dobre i to łączę się z Panem Przewodniczącym w tym ubolewaniu i myślę, że nie tylko ja. Już liczono już trwały prace już były różne warianty i co covid wszystko zatrzymał ,a wydaje mi się, że nawet cofnął, bo kryzys itp. -główny powód (podobno bo prace trwają od 2018r) a teraz dodatki już od lipca covid nie ważny jeśli chodzi o f-szy na wysokich stanowiskach bo jak już ktoś pisał na pierwszej linii się nie da 25+. Pozdrawiam ubolewających.
Odpowiedz
(29-05-2020, 7:41 )Zywkły_Szarak napisał(a):
(25-05-2020, 20:31 )robotmaly1 napisał(a): Bardzo prosimy Związki o pomoc. Dlaczego chorążówka, która za chwilę powinna się kończyć wciąż nie jest realizowana e-lerningowo? Dlaczego funkcjonariusze SW są stale gorzej traktowani niż inni. WSKIP jako jedyna uczelnia w kraju ściągnęła studentów zaraz chce ściągać oficerke i może jeszcze chorążówke mimo zakazu zgromadzeń. Dlaczego funkcjonariusze są tak bardzo narażani a mami ich sie wypowiedziami że wszystkie wymogi będą zachowane chociaz wiadomo ze przy takiej ilości osób jest to niemożliwe. Dlaczego przyszli chorążowie mają tak przeciągany termin, a przeciez wszystkie zajęcia mogą odbywać się e-lerningowo. Przecież w tym celu jest platforma. Prosimy Związki o interwencję w naszej sprawie byśmy jak najszybciej zaczęli elerning i mogli skończyć szkolenie które juz jest opóźnione o prawie 3 miesiące bez podania przyczyny. Inne służby zawiesiły swoje szkoły i prowadzą zajęcia zdalnie to samo zresztą wszystkie szkoły w Polsce tylko uczelnia w Kaliszu na siłę ściąga funkcjonariuszy i naraża ich zdrowie i życie.  Jak widać i co jest bardzo przykre funkcjonariusze SW są najgorzej traktowani i to nawet przez swoich przełożonych. To co obecnie sie dzieje w Kaliszu jest nie do pomyślenia. Na siłę próbują ściągać słuchaczy łamiąc zakaz zgromadzeń i wszelkie obostrzenia. Ciekawe jak szybko pojawi się tam zakażenie i kto za to weźmie odpowiedzialność.

Idea Exclamation

https://nszzfipw.org.pl/odpowiedz-rektor...azych.html
Odpowiedz
(02-05-2020, 13:37 )jow napisał(a): Dzień dobry.
Dzisiaj nieco egoistyczne pytanie do Pana Administratora.
Czy pisiada Pan jakąś wiedzę nt. tego czy związki planują zrobić coś z przyjęciami do szkół oficerskich i wychowawcami z 7-10 letnim stażem ze stopniami st. szer. i dodatkami w wysokosci 300 zł?
Przykładowo w tym roku na okręg szczeciński przypada 5 miejsc.

Rozumiem, że brak odwiedzi mogę przyjąć za odpowiedź negatywną.
Odpowiedz
ZK1 Łódź znów na topie. Kolejna afera i kolejny raz zamiatanie. Te dywany chyba z comfortu wzięli, tyle pojemności mają.
Odpowiedz
[quote="inkoguto" pid='4726' dateline='1591093435']
[quote="Administrator" pid='4724' dateline='1591005434']
Po niektórych wpisach w sprawie tzw. "dodatku przedemerytalnego" dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 25 lat służby, o którym mowa tutaj odnoszę wrażenie, że łączone to jest przez niektórych ze świadczeniem motywacyjnym po osiągnięciu 15 lat służby, o którym mowa w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej z dnia 29.08.2019 r. (projekt ustawy o SW). Chciałbym wyjaśnić, że świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 25 lat służby jest realizacją § 6 ust. 1 Porozumienia zawartego w dniu 19 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, natomiast świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 15 lat służby w Służbie Więziennej, o którym mowa w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej to realizacja § 6 ust. 3 w/w Porozumienia i nie należy tych obu spraw łączyć ze sobą.
[/quo

Dziękuje za wyjaśnienie.W takim razie czekamy na ustawę Smile

No i super zawsze parę groszy się przyda, tylko szkoda, że znowu pasibrzuchy skorzystają, powinni dac na pierwszą linię strażnik, oddzialowy, wychowek, psycholog, pielęgniarka. Pozostali dosyć mają, ponieważ, prawie kontaktu ze skazanymi nie mają więc to praca jak każda inna.
Odpowiedz
(02-06-2020, 11:23 )inkoguto napisał(a): [quote="Administrator" pid='4724' dateline='1591005434']
Po niektórych wpisach w sprawie tzw. "dodatku przedemerytalnego" dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 25 lat służby, o którym mowa tutaj odnoszę wrażenie, że łączone to jest przez niektórych ze świadczeniem motywacyjnym po osiągnięciu 15 lat służby, o którym mowa w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej z dnia 29.08.2019 r. (projekt ustawy o SW). Chciałbym wyjaśnić, że świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 25 lat służby jest realizacją § 6 ust. 1 Porozumienia zawartego w dniu 19 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, natomiast świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 15 lat służby w Służbie Więziennej, o którym mowa w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej to realizacja § 6 ust. 3 w/w Porozumienia i nie należy tych obu spraw łączyć ze sobą.
[/quo

Dziękuje za wyjaśnienie.W takim razie czekamy na ustawę Smile

Dzięki za wyjaśnienie.
Odpowiedz
[quote="Administrator" pid='4724' dateline='1591005434']
Po niektórych wpisach w sprawie tzw. "dodatku przedemerytalnego" dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 25 lat służby, o którym mowa tutaj odnoszę wrażenie, że łączone to jest przez niektórych ze świadczeniem motywacyjnym po osiągnięciu 15 lat służby, o którym mowa w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej z dnia 29.08.2019 r. (projekt ustawy o SW). Chciałbym wyjaśnić, że świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 25 lat służby jest realizacją § 6 ust. 1 Porozumienia zawartego w dniu 19 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, natomiast świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 15 lat służby w Służbie Więziennej, o którym mowa w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej to realizacja § 6 ust. 3 w/w Porozumienia i nie należy tych obu spraw łączyć ze sobą.
[/quo

Dziękuje za wyjaśnienie.W takim razie czekamy na ustawę Smile
Odpowiedz
(28-05-2020, 10:28 )Nie plecak napisał(a): Mam pytanie bardzo ważne dla wielu f-szy. Czy  jak f-sz jest delegowany do jednostki która się znajduje w innej miejscowości niż jego jednostka macierzysta ale w tym samym miejscu zamieszkania to czy należy mu się delagacja taka jak np. jak jedziesz w konwój to chyba jest 13 zl na służbę???
Dzięki za odpowiedź
 Piszesz,, czy jak f-sz jest oddelegowany" jak sama nazwa mówi jest oddelegowany czyli delegacja jak najbardziej no chyba że w tej samej jednostce do innego działu
Odpowiedz
Po niektórych wpisach w sprawie tzw. "dodatku przedemerytalnego" dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 25 lat służby, o którym mowa tutaj odnoszę wrażenie, że łączone to jest przez niektórych ze świadczeniem motywacyjnym po osiągnięciu 15 lat służby, o którym mowa w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej z dnia 29.08.2019 r. (projekt ustawy o SW). Chciałbym wyjaśnić, że świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 25 lat służby jest realizacją § 6 ust. 1 Porozumienia zawartego w dniu 19 listopada 2018 r. pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, natomiast świadczenie motywacyjne po osiągnięciu 15 lat służby w Służbie Więziennej, o którym mowa w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej to realizacja § 6 ust. 3 w/w Porozumienia i nie należy tych obu spraw łączyć ze sobą.
Odpowiedz
Świadczenie motywacyjne po osiągnięciu odpowiednio 25 oraz 28,5 lat służby, gdzie w pierwszym przypadku mowa jest o kwocie 1500 złotych, a w drugim 2500 złotych
Buuuuhuuuuha ???????
Przestańcie uprawiać pajacadę i zajmujecie się punktami z porozumienia. Bo jak rozumie, MS jak sama nazwa wskazuje jest "Sprawiedliwe" i słowa dotrzyma.Dotrzyma prawda ??
Odpowiedz
[quote="inkoguto" pid='4720' dateline='1590922654']
Patrzę wrzucili nas do jednego wora w związku z dodatkiem po emerytalnym.tam jest temat że to dla tych którzy osiągnęli wiek emerytalny po 25 lat służby.A co z tymi którzy osiągnęli wiek emerytalny po 15 latach.Ich nie trzeba zatrzymywać?

Ci co 15 lat osiągnęli niech nie myślą o szansach awansach itp. Ponieważ, wszyscy rządzący o nas zapomnieli, jeśli będziemy 25 służby mieli i na czworaka chodzili to 1500 dadzą aby etat był uzupełniony a na dole szeregowi tyrac i się nie odzywać wtedy dyro 13 -15 tysi a straznik 3 tysie. Mozna mozna oddziałowi z ucha nie strzelajacy 3,7 na maxa. Ale to super bo strażnicy w oddziałach dużo mniej i tyraja a kierownicy i dyrektorzy to popierają, ale w pismach się nie przyznają.
Odpowiedz
(31-05-2020, 11:57 )inkoguto napisał(a): Patrzę wrzucili nas do jednego wora w związku z dodatkiem po emerytalnym.tam jest temat że to dla tych którzy osiągnęli wiek emerytalny po 25 lat służby.A co z tymi którzy osiągnęli wiek emerytalny po 15 latach.Ich nie trzeba zatrzymywać?

Co ty nie wiesz dla kogo są te dodatki?

Widziałeś kiedyś szeregowego policjanta, strażaka, więziennika, który ma 25 lat służby?

To są tylko i wyłącznie dodatki dla wyższych sfer. Swoją drogą to nawet tych co są na nowych zasadach nie wyobrażam sobie, że po 25 latach w oddziale zostaną za jakieś marne kilka PLN w służbie zwłaszcza, że po tych 25 latach nic nie będą zyskiwali jeśli chodzi o emkę.
Odpowiedz
Patrzę wrzucili nas do jednego wora w związku z dodatkiem po emerytalnym.tam jest temat że to dla tych którzy osiągnęli wiek emerytalny po 25 lat służby.A co z tymi którzy osiągnęli wiek emerytalny po 15 latach.Ich nie trzeba zatrzymywać?
Odpowiedz
Krolowa Łez wreszcie ostatnią łezkę w zk uronila i wypasiona posadę opuściła, tęsknić za nią nie będziemy bo tylko dla kierownictwa i dyrow robotę robiła, a szeregowego i oddzialowego w czterech literach miała pa pa ,,krolowo" karma też do ciebie wróci tylko w innej postaci.
Odpowiedz
Twardziel
Pan Pur......ki nadal na kasę oczekuje za brame nie zostało zapłacone, zawiasy i brama ładnie się prezentują ale stodoła widok nadal psuje, a właściciel ładnie do zdjęć nadal pozuje.

Pana Zdzisława i Jaroslawa pożegnał bo za dużo wiedzieli, ale jak kielicha pan zdzisiu wychlal to wszystko powiedział, co się dzialo w Oz.

Pan Pur...ki wszystko w kuchni w Oz montowal a ktoś w fakturach sie tej roboty deklarowal kierownictwo kasę płacilo za wykonanie ale to tylko systemu dymanie, więc wchodzi w grę tylko prawdy zatajanie.

Ponadto cement z hurtowni sobie jedzie tylko niewiadomo gdzie dojedzie, pewni panowie to wiedzieli ale nikomu nie powiedzieli. Czy to ,,porost" czy pobliskie jeziorko, a moze nawet bobolicka rzeczka gdzie za stodoła stoi mała chateczka.
Odpowiedz
Twardziel
Pan Pur...ki, nadal czeka od kier. OZ na zadoscuczynienie za brame, nie zostało zapłacone, zawiasy i brama ładnie się prezentują ale stodoła widok psuje, a właściciel ładnie do zdjęć pozuje i Solidarność reprezentuje.

Pana Zdzisława pożegnał bo za dużo wiedział, ale jak kielicha wychlal to wszystko powiedział.

Pan Pur...ki ponownie obiecane pieniążki chce od kierownika bardzo
Odpowiedz
(25-05-2020, 20:31 )robotmaly1 napisał(a): Bardzo prosimy Związki o pomoc. Dlaczego chorążówka, która za chwilę powinna się kończyć wciąż nie jest realizowana e-lerningowo? Dlaczego funkcjonariusze SW są stale gorzej traktowani niż inni. WSKIP jako jedyna uczelnia w kraju ściągnęła studentów zaraz chce ściągać oficerke i może jeszcze chorążówke mimo zakazu zgromadzeń. Dlaczego funkcjonariusze są tak bardzo narażani a mami ich sie wypowiedziami że wszystkie wymogi będą zachowane chociaz wiadomo ze przy takiej ilości osób jest to niemożliwe. Dlaczego przyszli chorążowie mają tak przeciągany termin, a przeciez wszystkie zajęcia mogą odbywać się e-lerningowo. Przecież w tym celu jest platforma. Prosimy Związki o interwencję w naszej sprawie byśmy jak najszybciej zaczęli elerning i mogli skończyć szkolenie które juz jest opóźnione o prawie 3 miesiące bez podania przyczyny. Inne służby zawiesiły swoje szkoły i prowadzą zajęcia zdalnie to samo zresztą wszystkie szkoły w Polsce tylko uczelnia w Kaliszu na siłę ściąga funkcjonariuszy i naraża ich zdrowie i życie.  Jak widać i co jest bardzo przykre funkcjonariusze SW są najgorzej traktowani i to nawet przez swoich przełożonych. To co obecnie sie dzieje w Kaliszu jest nie do pomyślenia. Na siłę próbują ściągać słuchaczy łamiąc zakaz zgromadzeń i wszelkie obostrzenia. Ciekawe jak szybko pojawi się tam zakażenie i kto za to weźmie odpowiedzialność.

Idea Exclamation
Odpowiedz
(26-05-2020, 21:14 )Szeregowy napisał(a):
(26-05-2020, 20:11 )rambo30000 napisał(a): No pięknie pismo w sprawie nadgodzin jest ale nie ma w nim słowa w której i dlaczego kolejności mają być oddawane godziny te stare czy te nowe. życie pokaże że najpierw będą leciały godziny z danego okresu rozliczeniowego a jak tych zabraknie to dopiero stare, a czemu by nie odwrotnie powinny być oddawane najstarsze wypracowane godziny tak nakazuje logika ale widzę, logiki na górze nigdy nie było i nie będzie, a może to celowy zabieg aby nic nie zapłacić za nadgodziny, choć niektórzy przychodzą do służby dodatkowo aby dorobić, a nie po prywaciarzach latać

Nooo, super to pismo!!!
cyt.,Ile nadgodzin wypracowanych przed 1 lipca 2019 udało się oddać”? Z informacji jakie przekazał płk Leńczuk wynika, że w okresie rozliczeniowym od 1 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. oddano 211 703 godziny. (Chyba te płatne!!!!! )Leńczuk dodaje też, że “kontynuacja rozliczania nadgodzin powinna nadal następować w miarę możliwości i bez zbędnej zwłoki”........no tak oddawać wolne za te płatne, a te zgromadzone przed 1 lipca 2019 oddać za 25 lat po przejściu na emke?no tak, dlatego że tych żądzących już nie będzie w szeregach SW!!!!
Szkoda, że Pan płk Leńczuk nie napisał też, że te oddane(może nie wszystkie) nadgodziny to były płatne!!!  i szkoda, że nie napisał jaki jest nacisk na ograniczanie stanowisk, w celu zbijania płatnych nadgodzin!!! 211 703 nadgodziny(śmiech???)a faktycznie jest ich grubo ponad 700 000!!!!!
No nie przesadzaj my starych nadgodzin nie mają nowo przyjęci aby musieli na nie czekać aż zapłacą 25 lat ale ci którym zostało jeszcze ze 23 lata i mają po 700 godzin starych będą musieli czekać no chyba że wybiorą je wcześniej ???
Odpowiedz
(28-05-2020, 10:28 )Nie plecak napisał(a): Mam pytanie bardzo ważne dla wielu f-szy. Czy  jak f-sz jest delegowany do jednostki która się znajduje w innej miejscowości niż jego jednostka macierzysta ale w tym samym miejscu zamieszkania to czy należy mu się delagacja taka jak np. jak jedziesz w konwój to chyba jest 13 zl na służbę???
Dzięki za odpowiedź

Zmiana miejsca pełnienia służby powinna być delegacja wg mnie, jeśli się mylę to ktoś mnie poprawi.
Odpowiedz
Mam pytanie bardzo ważne dla wielu f-szy. Czy jak f-sz jest delegowany do jednostki która się znajduje w innej miejscowości niż jego jednostka macierzysta ale w tym samym miejscu zamieszkania to czy należy mu się delagacja taka jak np. jak jedziesz w konwój to chyba jest 13 zl na służbę???
Dzięki za odpowiedź
Odpowiedz
(26-05-2020, 20:11 )rambo30000 napisał(a): No pięknie pismo w sprawie nadgodzin jest ale nie ma w nim słowa w której i dlaczego kolejności mają być oddawane godziny te stare czy te nowe. życie pokaże że najpierw będą leciały godziny z danego okresu rozliczeniowego a jak tych zabraknie to dopiero stare, a czemu by nie odwrotnie powinny być oddawane najstarsze wypracowane godziny tak nakazuje logika ale widzę, logiki na górze nigdy nie było i nie będzie, a może to celowy zabieg aby nic nie zapłacić za nadgodziny, choć niektórzy przychodzą do służby dodatkowo aby dorobić, a nie po prywaciarzach latać

Nooo, super to pismo!!!
cyt.,Ile nadgodzin wypracowanych przed 1 lipca 2019 udało się oddać”? Z informacji jakie przekazał płk Leńczuk wynika, że w okresie rozliczeniowym od 1 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. oddano 211 703 godziny. (Chyba te płatne!!!!! )Leńczuk dodaje też, że “kontynuacja rozliczania nadgodzin powinna nadal następować w miarę możliwości i bez zbędnej zwłoki”........no tak oddawać wolne za te płatne, a te zgromadzone przed 1 lipca 2019 oddać za 25 lat po przejściu na emke?no tak, dlatego że tych żądzących już nie będzie w szeregach SW!!!!
Szkoda, że Pan płk Leńczuk nie napisał też, że te oddane(może nie wszystkie) nadgodziny to były płatne!!!  i szkoda, że nie napisał jaki jest nacisk na ograniczanie stanowisk, w celu zbijania płatnych nadgodzin!!! 211 703 nadgodziny(śmiech???)a faktycznie jest ich grubo ponad 700 000!!!!!
Odpowiedz
[quote="rambo30000" pid='4708' dateline='1590520270']
No pięknie pismo w sprawie nadgodzin jest ale nie ma w nim słowa w której i dlaczego kolejności mają być oddawane godziny te stare czy te nowe. życie pokaże że najpierw będą leciały godziny z danego okresu rozliczeniowego a jak tych zabraknie to dopiero stare, a czemu by nie odwrotnie powinny być oddawane najstarsze wypracowane godziny tak nakazuje logika ale widzę, logiki na górze nigdy nie było i nie będzie, a może to celowy zabieg aby nic nie zapłacić za nadgodziny, choć niektórzy przychodzą do służby dodatkowo aby dorobić, a nie po prywaciarzach latać

Zawsze w cztery litery kopani mają nas za zwykłych bezrozumnych nie wykształconych roboli a nie urzędników państwowych. Nasuwa się wniosek jeden przyjść do służby posiedzieć i iść do domu. Nie wykazując żadnej inicjatywy własnej, bo tak robi właśnie kierownictwo i najlepiej na tym wychodzą.
Odpowiedz
No pięknie pismo w sprawie nadgodzin jest ale nie ma w nim słowa w której i dlaczego kolejności mają być oddawane godziny te stare czy te nowe. życie pokaże że najpierw będą leciały godziny z danego okresu rozliczeniowego a jak tych zabraknie to dopiero stare, a czemu by nie odwrotnie powinny być oddawane najstarsze wypracowane godziny tak nakazuje logika ale widzę, logiki na górze nigdy nie było i nie będzie, a może to celowy zabieg aby nic nie zapłacić za nadgodziny, choć niektórzy przychodzą do służby dodatkowo aby dorobić, a nie po prywaciarzach latać
Odpowiedz
Bardzo prosimy Związki o pomoc. Dlaczego chorążówka, która za chwilę powinna się kończyć wciąż nie jest realizowana e-lerningowo? Dlaczego funkcjonariusze SW są stale gorzej traktowani niż inni. WSKIP jako jedyna uczelnia w kraju ściągnęła studentów zaraz chce ściągać oficerke i może jeszcze chorążówke mimo zakazu zgromadzeń. Dlaczego funkcjonariusze są tak bardzo narażani a mami ich sie wypowiedziami że wszystkie wymogi będą zachowane chociaz wiadomo ze przy takiej ilości osób jest to niemożliwe. Dlaczego przyszli chorążowie mają tak przeciągany termin, a przeciez wszystkie zajęcia mogą odbywać się e-lerningowo. Przecież w tym celu jest platforma. Prosimy Związki o interwencję w naszej sprawie byśmy jak najszybciej zaczęli elerning i mogli skończyć szkolenie które juz jest opóźnione o prawie 3 miesiące bez podania przyczyny. Inne służby zawiesiły swoje szkoły i prowadzą zajęcia zdalnie to samo zresztą wszystkie szkoły w Polsce tylko uczelnia w Kaliszu na siłę ściąga funkcjonariuszy i naraża ich zdrowie i życie. Jak widać i co jest bardzo przykre funkcjonariusze SW są najgorzej traktowani i to nawet przez swoich przełożonych. To co obecnie sie dzieje w Kaliszu jest nie do pomyślenia. Na siłę próbują ściągać słuchaczy łamiąc zakaz zgromadzeń i wszelkie obostrzenia. Ciekawe jak szybko pojawi się tam zakażenie i kto za to weźmie odpowiedzialność.
Odpowiedz
Pan nowy Okregowy na wizytacji w bornem był ciekawe czy o zdrowie się pytał, przede wszystkim czy leczenie zakończone, bo jeśli nagle nie wyzdrowieli, to klops. Opinie chcą pisać i rządzić, więc niech zachowają zdrowy umysł i przyzwoitość, a jak nie to do cywila

Więc pytanie pozostaje aktualne czy dyrekcja i kierownicy w ZK Borne leczacy się u psychiatry i przyjmujacy leki psychotropowe, ktore działają ujemnie na psychikę, samopoczucie i właściwe zachowanie powinni nas oceniać, opiniowac lub podejmowac ważne decyzje dotyczące f-szy, osadzonych. Myślę, że nie, a nawet jest to zabronione.

Świetne pytanie. Osoby leczące się u psychiatry zarządzają innymi ludźmi. KOSZMAR !!!!!!!!! Wojskowe Służby Informacyj...oj. nie będę kończył
Ale. Jak Pan Patryk nie zauważył pajęczych nepotycznych patologii rodzinnych w podległej mu służbie ??????.
Odpowiedz