(10-04-2020, 13:09 )Krogulec napisał(a):
(10-04-2020, 10:19 )MiniMi21 napisał(a):
(09-04-2020, 18:03 )Paula92 napisał(a): Czy Te porozumienia musza być zawsze przy wypłacie okrajane z kasy ? Dla cywili jasno porozumienie mówi nie mniej niż 400 zł brutto a ja na porozumieniu stron 300 zł brutto to jest jakaś kpina .
Ja jeszcze nawet nie dostałam porozumienia....
Made my day Minimi21 ???
Z tego co mi wiadomo cywile średnio 400 zł, nie mam przed sobą pisma, ale kiedy? Tego to nie wiem . Dodatkowo dla niedowiarków :dziennik ustaw pozycja 623 z 2020 roku. 
Pozdrawiam
Też bym chciała wiedzieć ?
Odpowiedz
(10-04-2020, 10:19 )MiniMi21 napisał(a):
(09-04-2020, 18:03 )Paula92 napisał(a): Czy Te porozumienia musza być zawsze przy wypłacie okrajane z kasy ? Dla cywili jasno porozumienie mówi nie mniej niż 400 zł brutto a ja na porozumieniu stron 300 zł brutto to jest jakaś kpina .
Ja jeszcze nawet nie dostałam porozumienia....
Made my day Minimi21 ???
Z tego co mi wiadomo cywile średnio 400 zł, nie mam przed sobą pisma, ale kiedy? Tego to nie wiem . Dodatkowo dla niedowiarków :dziennik ustaw pozycja 623 z 2020 roku. 
Pozdrawiam
Odpowiedz
(09-04-2020, 18:03 )Paula92 napisał(a): Czy Te porozumienia musza być zawsze przy wypłacie okrajane z kasy ? Dla cywili jasno porozumienie mówi nie mniej niż 400 zł brutto a ja na porozumieniu stron 300 zł brutto to jest jakaś kpina .
Ja jeszcze nawet nie dostałam porozumienia....
Odpowiedz
(10-04-2020, 9:47 )Paula92 napisał(a): W sumie racja nie przemyślany wpis. Trzeba się cieszyć . Wesołych Świat wszystkim życzę i zdrowia .
A ja jestem po Twojej stronie.Pracownicy mają dużo niższa pensje niż f-sz...często wykonując taka samą pracę.Przy awansach zapominani...jedynym plusem są nagrody w grudniu...
Odpowiedz
(10-04-2020, 9:04 )Harry Hole napisał(a): Nie opublikowano Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości, więc podwyżek nie należy się spodziewać przed Świętami. Nie nalezę do "narzekaczy", i liczę na to, że już niedługo będą wypłacone podwyżki. Ale pytanie do tych najbardziej optymistycznych i wierzących w Nasze Ministerstwo. Czy zawsze musimy żyć w niepewności? Obiecują, zapewniają, a i tak mają nas co najmniej w nosie (o ile nie niżej) i nie dotrzymują terminów. Myślę, że traktowanie w taki sposób pracowników i funkcjonariuszy jest w dużej mierze powodem frustracji.
Panie (Pani) Administratorze, wiem że swoim postem o wypłatach podwyżek w dniu 10.04 chciał Pan (Pani) wlać trochę optymizmu w serca funkcjonariuszy, ale ja już się nauczyłem, że nie warto się wyrywać i lepiej czekać na to co będzie.
Pozdrawiam

Widzę, że mało się Pan nauczył, skoro piszę Pan w dniu, w którym podwyżki mają być wypłacone. Zrozumiałbym i przyznałbym Panu rację, gdyby ten post był napisany w dniu jutrzejszym. Mam nadzieję, że jeżeli Pan dostanie w dniu dzisiejszym pieniądze na konto, to będzie Pan potrafił uderzyć się w pierś i odnieść się na tym forum do tych słów, które Pan napisał? Rolleyes Ps. jestem mężczyzną.
Odpowiedz
W sumie racja nie przemyślany wpis. Trzeba się cieszyć . Wesołych Świat wszystkim życzę i zdrowia .
Odpowiedz
(10-04-2020, 7:12 )olee napisał(a):
(10-04-2020, 4:18 )Człowiek z lasu napisał(a):
(09-04-2020, 18:03 )Paula92 napisał(a): Czy Te porozumienia musza być zawsze przy wypłacie okrajane z kasy ? Dla cywili jasno porozumienie mówi nie mniej niż 400 zł brutto a ja na porozumieniu stron 300 zł brutto to jest jakaś kpina .

No tak samo jak miało byc nie mniej niż 500zl brutto na etat, wałek jakich mało jak zwykle zresztą,ale żeby nie było aż tak źle cieszmy się że cokolwiek bedzie bo równie dobrze mogłoby nie być nic ze względu na obecną sytuacje w kraju i na świecie. Dzisiaj pieniążki będą na koncie.

Świta racji kolego, cieszmy się z tego co będzie  Shy  Mam nadzieję że dzisiaj w końcu podwyżka trafi na nasze konta.
Nie wydaje mnie się, do wczoraj rozporządzenie o uposażeniu zasadniczym nie zostało opublikowane w dzienniku ustaw, a rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. Reasumując - wyrównania po świętach.
Odpowiedz
Nie opublikowano Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości, więc podwyżek nie należy się spodziewać przed Świętami. Nie nalezę do "narzekaczy", i liczę na to, że już niedługo będą wypłacone podwyżki. Ale pytanie do tych najbardziej optymistycznych i wierzących w Nasze Ministerstwo. Czy zawsze musimy żyć w niepewności? Obiecują, zapewniają, a i tak mają nas co najmniej w nosie (o ile nie niżej) i nie dotrzymują terminów. Myślę, że traktowanie w taki sposób pracowników i funkcjonariuszy jest w dużej mierze powodem frustracji.
Panie (Pani) Administratorze, wiem że swoim postem o wypłatach podwyżek w dniu 10.04 chciał Pan (Pani) wlać trochę optymizmu w serca funkcjonariuszy, ale ja już się nauczyłem, że nie warto się wyrywać i lepiej czekać na to co będzie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(10-04-2020, 6:49 )Ona82 napisał(a):
(09-04-2020, 18:03 )Paula92 napisał(a): Czy Te porozumienia musza być zawsze przy wypłacie okrajane z kasy ? Dla cywili jasno porozumienie mówi nie mniej niż 400 zł brutto a ja na porozumieniu stron 300 zł brutto to jest jakaś kpina .

Pewnie w jakimś dodatku Ci dali resztę, żeby tylko podstawa za dużo nie wzrosła ;) U nas póki co cisza.. Nawet 300 nie ma.. Zastanawiam się, dlaczego tak zwleka się z podwyżkami dla cywili, skoro wszystkie rozporządzenia były w tamtym roku i ustawa budżetowa również została podpisana wczesniej..
Nie ma ani 300 do podstawy ani dodatku. Brak słów
Odpowiedz
(10-04-2020, 4:18 )Człowiek z lasu napisał(a):
(09-04-2020, 18:03 )Paula92 napisał(a): Czy Te porozumienia musza być zawsze przy wypłacie okrajane z kasy ? Dla cywili jasno porozumienie mówi nie mniej niż 400 zł brutto a ja na porozumieniu stron 300 zł brutto to jest jakaś kpina .

No tak samo jak miało byc nie mniej niż 500zl brutto na etat, wałek jakich mało jak zwykle zresztą,ale żeby nie było aż tak źle cieszmy się że cokolwiek bedzie bo równie dobrze mogłoby nie być nic ze względu na obecną sytuacje w kraju i na świecie. Dzisiaj pieniążki będą na koncie.

Świta racji kolego, cieszmy się z tego co będzie  Shy  Mam nadzieję że dzisiaj w końcu podwyżka trafi na nasze konta.
Odpowiedz
(09-04-2020, 18:03 )Paula92 napisał(a): Czy Te porozumienia musza być zawsze przy wypłacie okrajane z kasy ? Dla cywili jasno porozumienie mówi nie mniej niż 400 zł brutto a ja na porozumieniu stron 300 zł brutto to jest jakaś kpina .

Pewnie w jakimś dodatku Ci dali resztę, żeby tylko podstawa za dużo nie wzrosła Wink U nas póki co cisza.. Nawet 300 nie ma.. Zastanawiam się, dlaczego tak zwleka się z podwyżkami dla cywili, skoro wszystkie rozporządzenia były w tamtym roku i ustawa budżetowa również została podpisana wczesniej..
Odpowiedz
(09-04-2020, 18:03 )Paula92 napisał(a): Czy Te porozumienia musza być zawsze przy wypłacie okrajane z kasy ? Dla cywili jasno porozumienie mówi nie mniej niż 400 zł brutto a ja na porozumieniu stron 300 zł brutto to jest jakaś kpina .

No tak samo jak miało byc nie mniej niż 500zl brutto na etat, wałek jakich mało jak zwykle zresztą,ale żeby nie było aż tak źle cieszmy się że cokolwiek bedzie bo równie dobrze mogłoby nie być nic ze względu na obecną sytuacje w kraju i na świecie. Dzisiaj pieniążki będą na koncie.
Odpowiedz
Zdaję sobie sprawę, że w żaden sposób nie jest to priorytet, ale orientuje się ktoś jak teraz (z uwagi na koronawirusa) wygląda sprawa z pomocą finansową na budowę domu? Pierwotnie pieniądze miały być po podpisaniu budżetu przez prezydenta, czyli gdzieś w marcu. Na razie jest cisza, a w jednostce dowiedziałam się że na razie nie ma co liczyć, z tym że nikt nie potrafi podać żadnych szczegółów...
Odpowiedz
(09-04-2020, 18:03 )Paula92 napisał(a): Czy Te porozumienia musza być zawsze przy wypłacie okrajane z kasy ? Dla cywili jasno porozumienie mówi nie mniej niż 400 zł brutto a ja na porozumieniu stron 300 zł brutto to jest jakaś kpina .

Przyjmij na klatę to co dali. W najniższych latach nic nie dostaniesz!! Jak dobrze mieć w tyle głowy tak na dwa razy stare warunki ?
Odpowiedz
(09-04-2020, 9:36 )robs napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='4361' 
Tego pytania nie odpuszczę do puki będę w służbie czyżby nagle wyzdrowieli, opinie chcą pisać i rządzić, więc niech zachowają zdrowy umysł i przyzwoitość, a jak nie to do cywila

Więc pytanie pozostaje aktualne  czy dyrekcja i kierownicy w ZK Stare Borne leczacy się u psychiatry i przyjmujacy leki psychotropowe, ktore działają ujemnie na psychikę, samopoczucie i właściwe zachowanie powinni nas oceniać, opiniowac lub podejmowac ważne decyzje dotyczące f-szy, osadzonych. Myślę, że nie, a nawet jest to zabronione.

Pisząc w/w post miałem na myśli z-ce dyr., kier. d.p, kier. d.o., kier. k..r, kier. O.Z., oraz Presion specjalistę.

Świetne pytanie. Osoby leczące się  u psychiatry zarządzają innymi ludźmi. KOSZMAR !!!!!!!!! Wojskowe Służby Informacyj...oj. nie będę kończył
Ale. Jak Pan Patryk nie zauważył pajęczych nepotycznych patologii rodzinnych w podległej mu służbie ??????.


Szkoda, że Pan Patryk J. odszedł do europarlamentu, bo w tej chwili co niektórzy w piwnicy by pili a niektórzy,  kominy czyścili. Big Grin
Pan Patryk sam swoich znajomych pousadzał na stołki, więc ma ten nepotyzm w d... PJ nie odszedł tylko uciekł do EU. Nie widział niczego poza pracą dla więźniów, a kolejny geniusz penitencjarny wprowadził maseczki do kryminałów z troski o osadzonych, a nie o podległych funkcjonariuszy. 
Nepotyzm? Był, jest i będzie
Odpowiedz
Czy Te porozumienia musza być zawsze przy wypłacie okrajane z kasy ? Dla cywili jasno porozumienie mówi nie mniej niż 400 zł brutto a ja na porozumieniu stron 300 zł brutto to jest jakaś kpina .
Odpowiedz
(09-04-2020, 6:37 )Krogulec napisał(a):
(09-04-2020, 6:11 )Administrator napisał(a):
(08-04-2020, 19:05 )Szeregowy napisał(a): Rozporządzenie Rady Ministrów już opublikowane :-)

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/623

Panie Administratoże, czy stoi coś jeszcze na przeszkodzie, żeby funkcjonariusze SW otrzymali obiecane w 2018 roku podwyżki?
Jak wiemy w Dzienniku Ustaw już jest!?czy to wystarczy?
Pozdrawiam!!!

Nic nie stoi na przeszkodzie. Proszę sprawdzać stan konta Wink
Jeszcze jedno musi przejść... proszę w błąd nikogo nie wprowadzać.
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12331602

Oczywiście, że muszą być opublikowane dwa rozporządzenia. W dniu jutrzejszym podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r. mają trafić na konta funkcjonariuszy. Jest to realizacja kolejnego punktu z porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r. zawartego pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. Ogromna prośba...aby, informację o podwyżkach przyjąć ze spokojem i nie upubliczniać tego za bardzo z uwagi na sytuację jaka jest w naszym Kraju. Jak wiemy wiele osób traci pracę, sytuacja jest naprawdę napięta, więc bardzo proszę o zrozumienie i rozwagę w tej kwestii.
Odpowiedz
Rozporządzenie Rady Ministrów już opublikowane :-)

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/623

Panie Administratoże, czy stoi coś jeszcze na przeszkodzie, żeby funkcjonariusze SW otrzymali obiecane w 2018 roku podwyżki?
Jak wiemy w Dzienniku Ustaw już jest!?czy to wystarczy?
Pozdrawiam!!!


Nic nie stoi na przeszkodzie. Proszę sprawdzać stan konta Wink

No i czy to tak ciężko było sklecić jedno czy dwa zdania? Jestem pełen podziwu ponad 1 rok zajęło to pisanie!!!
Odpowiedz
(08-04-2020, 19:27 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='4069' dateline='1584731192']
Tego pytania nie odpuszczę do puki będę w służbie czyżby nagle wyzdrowieli, opinie chcą pisać i rządzić, więc niech zachowają zdrowy umysł i przyzwoitość, a jak nie to do cywila

Więc pytanie pozostaje aktualne  czy dyrekcja i kierownicy w ZK Stare Borne leczacy się u psychiatry i przyjmujacy leki psychotropowe, ktore działają ujemnie na psychikę, samopoczucie i właściwe zachowanie powinni nas oceniać, opiniowac lub podejmowac ważne decyzje dotyczące f-szy, osadzonych. Myślę, że nie, a nawet jest to zabronione.


Świetne pytanie. Osoby leczące się  u psychiatry zarządzają innymi ludźmi. KOSZMAR !!!!!!!!! Wojskowe Służby Informacyj...oj. nie będę kończył
Ale. Jak Pan Patryk nie zauważył pajęczych nepotycznych patologii rodzinnych w podległej mu służbie ??????.


Szkoda, że Pan Patryk J. odszedł do europarlamentu, bo w tej chwili co niektórzy w piwnicy by pili a niektórzy,  kominy czyścili. Big Grin
Pan Patryk sam swoich znajomych pousadzał na stołki, więc ma ten nepotyzm w d... PJ nie odszedł tylko uciekł do EU. Nie widział niczego poza pracą dla więźniów, a kolejny geniusz penitencjarny wprowadził maseczki do kryminałów z troski o osadzonych, a nie o podległych funkcjonariuszy. 
Nepotyzm? Był, jest i będzie
Odpowiedz
(08-04-2020, 19:14 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Wiadoma wszystkim jest sytuacja w kraju i na świecie związana z COVID-19, jednakże jak się patrzy na rządzących to są sprawy WAŻNE i WAŻNIEJSZE. Myślę, że to co się dzieje - pisanie USTAW na kolanie i PROOCEDOWANIE w ciągu jednej NOCY powinno zmusić również do działania naszych przedstawicieli. Dlatego zwracam się z zapytaniem: Czy Szanowny Zarząd na czele z Panem Przewodniczącym, pomimo sytuacji epidemii, zamierzają podjąć działania, które pozwolą na realizację zawartego w 2018 roku POROZUMIENIA, a szczególnie doprowadzenia do SKUTKU WEJŚCIA W ŻYCIE NOWELIZACJI O SW, której oczekuje rzesza FUNKCJONARIUSZY PRAWDZIWIE WALCZĄCYCH Z AKTUALNĄ EPIDEMIĄ?!

Jeśli ustawa jest napisana, uzgodniona i oczekuje na wprowadzenie w proces legislacyjny to chyba wiele czasu nie potrzeba - na przegłosowanie czegoś co jest ustalone wystarczy mniej niż jedna NOC...

BRAK REALIZACJI POROZUMIENIA WPROWADZA NAPRAWDĘ WIELKI NIEPOKÓJ, ŻE ZNOWU ZOSTANIEMY OSZUKANI I ZAPOMNIANI

NIECH ZARZĄD GŁÓWNY NSZZFIPSW NA TO NIE POZWOLI!!!
Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś? Od zawsze jest to samo. Zauważ, że wszystko co osiągnęliśmy do tej pory, nigdy nie było z inicjatywy odgórnej, o wszystko trzeba się dopominać, trzeba strajkować, trzeba chorować, itd.
Odpowiedz
(08-04-2020, 19:05 )Szeregowy napisał(a): Rozporządzenie Rady Ministrów już opublikowane :-)

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/623

Panie Administratoże, czy stoi coś jeszcze na przeszkodzie, żeby funkcjonariusze SW otrzymali obiecane w 2018 roku podwyżki?
Jak wiemy w Dzienniku Ustaw już jest!?czy to wystarczy?
Pozdrawiam!!!

Oj szeregowy, jeszcze dużo musisz się uczyć. Krótko - nie, to nie wystarczy. Musi być opublikowane jeszcze 2 rozporządzenie MS dot. uposażenia zasadniczego. I popracuj nad ortografią (administratoże = administrator). Widać różnicę? Nic mnie tak nie irytuje jak ignorancja. 
K..., czy twój komputer - laptop - smartfon, nie podkreśla błędów? Można to ew. ustawić.
Odpowiedz
(08-04-2020, 19:07 )Szeregowy napisał(a): Prawie milion naboi dla Służby Więziennej. Służbę Więzienną czeka całkiem spora dostawa naboi. Jak poinformował bowiem Centralny Zarząd Służby Więziennej, do formacji, a dokładnie do ośrodka w Kulach, jeszcze w tym roku trafić może prawie milion sztuk.
No też mi ważna informacja. Centralny Zarządzie napisz kiedy w jednostkach okręgu szczecińskiego będą wydawane nowe sorty mundurowe, bo kończy się ostatni rok modernizacji SW, a f-sze popylają w morach pamiętających jeszcze zamierzchłe czasy, że o ciężkich trzewiach bukatowych nie wspomnę. Policja już kilkukrotnie wymieniała swoje sorty mundurowe, a my? wyglądamy jak mundurowi ubodzy krewni.

Taaa. A słyszał ktoś tak przykładowo nawet biorąc pod uwagę ostatnie 20 lat , ile było przypadków użycia broni????? Nie przypominam sobie. Tak z ciekawości :-)
[/quote]było bylo kolego w okręgu Szczecinskim ?2018r
[/quote]

A Sieradz ktoś sobie przypomina, to było jakieś 15 lat temu?
[/quote]

Z pamięci nie wymażemy , ale lepiej nie komentujmy CIACH BAJERA.
Chodzi oto, że faktycznie należy te mundury zrealizować w pierwszej kolejności, a nie milion pocisków , bo już tyle lat te mundury są wprowadzane :-) wprost niesamowite ile to lat potrzeba.
Odpowiedz
Rozporządzenie Rady Ministrów już opublikowane :-)

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/623

Panie Administratoże, czy stoi coś jeszcze na przeszkodzie, żeby funkcjonariusze SW otrzymali obiecane w 2018 roku podwyżki?
Jak wiemy w Dzienniku Ustaw już jest!?czy to wystarczy?
Pozdrawiam!!!
[/quote]

Nic nie stoi na przeszkodzie. Proszę sprawdzać stan konta Wink
??Panie Administratoże, wklejam śmiszki nie bez powodu, na konto nic nie wpłynęło, u mnie w jednostce, jeśli jest podany jakiś terminnp. nie później niż do!!!to wcześniej nie wypłacą, niż w ostatnim możliwym najpóźniejszym terminie!!!!!
Cieszę się, że Pan Administrator jest takim optymistą!!!
Odpowiedz
(08-04-2020, 19:07 )Szeregowy napisał(a): Prawie milion naboi dla Służby Więziennej. Służbę Więzienną czeka całkiem spora dostawa naboi. Jak poinformował bowiem Centralny Zarząd Służby Więziennej, do formacji, a dokładnie do ośrodka w Kulach, jeszcze w tym roku trafić może prawie milion sztuk.
No też mi ważna informacja. Centralny Zarządzie napisz kiedy w jednostkach okręgu szczecińskiego będą wydawane nowe sorty mundurowe, bo kończy się ostatni rok modernizacji SW, a f-sze popylają w morach pamiętających jeszcze zamierzchłe czasy, że o ciężkich trzewiach bukatowych nie wspomnę. Policja już kilkukrotnie wymieniała swoje sorty mundurowe, a my? wyglądamy jak mundurowi ubodzy krewni.

Taaa. A słyszał ktoś tak przykładowo nawet biorąc pod uwagę ostatnie 20 lat , ile było przypadków użycia broni????? Nie przypominam sobie. Tak z ciekawości :-)
[/quote]było bylo kolego w okręgu Szczecinskim ?2018r
[/quote]

A Sieradz ktoś sobie przypomina, to było jakieś 15 lat temu?
[/quote]

Prawda, robić szum o takie coś to śmiechu warte, MILION naboi WOW!!! wychodzi po 30szt. na łeb, doprawdy niesamowite. Chociaż może faktycznie coś się ruszyło, bo ostatnio dostałem na oddział 5000ml mydła i 12000ml innych środków, a ponoć do jednostki przyjechało tego kilka milionów ml. jest MOC, cóż to jest więc milion naboi przy tym. Podpinam sie pod pytaniem a nasze wspaniałe nowe mundury?
Odpowiedz
(09-04-2020, 6:11 )Administrator napisał(a):
(08-04-2020, 19:05 )Szeregowy napisał(a): Rozporządzenie Rady Ministrów już opublikowane :-)

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/623

Panie Administratoże, czy stoi coś jeszcze na przeszkodzie, żeby funkcjonariusze SW otrzymali obiecane w 2018 roku podwyżki?
Jak wiemy w Dzienniku Ustaw już jest!?czy to wystarczy?
Pozdrawiam!!!

Nic nie stoi na przeszkodzie. Proszę sprawdzać stan konta Wink
Jeszcze jedno musi przejść... proszę w błąd nikogo nie wprowadzać.
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12331602
Odpowiedz
(08-04-2020, 19:05 )Szeregowy napisał(a): Rozporządzenie Rady Ministrów już opublikowane :-)

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/623

Panie Administratoże, czy stoi coś jeszcze na przeszkodzie, żeby funkcjonariusze SW otrzymali obiecane w 2018 roku podwyżki?
Jak wiemy w Dzienniku Ustaw już jest!?czy to wystarczy?
Pozdrawiam!!!

Nic nie stoi na przeszkodzie. Proszę sprawdzać stan konta Wink
Odpowiedz
[quote="Twardziel 123" pid='4069' dateline='1584731192']
Tego pytania nie odpuszczę do puki będę w służbie czyżby nagle wyzdrowieli, opinie chcą pisać i rządzić, więc niech zachowają zdrowy umysł i przyzwoitość, a jak nie to do cywila

Więc pytanie pozostaje aktualne  czy dyrekcja i kierownicy w ZK Stare Borne leczacy się u psychiatry i przyjmujacy leki psychotropowe, ktore działają ujemnie na psychikę, samopoczucie i właściwe zachowanie powinni nas oceniać, opiniowac lub podejmowac ważne decyzje dotyczące f-szy, osadzonych. Myślę, że nie, a nawet jest to zabronione.


Świetne pytanie. Osoby leczące się  u psychiatry zarządzają innymi ludźmi. KOSZMAR !!!!!!!!! Wojskowe Służby Informacyj...oj. nie będę kończył
Ale. Jak Pan Patryk nie zauważył pajęczych nepotycznych patologii rodzinnych w podległej mu służbie ??????.


Szkoda, że Pan Patryk J. odszedł do europarlamentu, bo w tej chwili co niektórzy w piwnicy by pili a niektórzy,  kominy czyścili. Big Grin
Odpowiedz
Teraz koledzy koleżanki popatrzcie i sobie informację podczas przyjęcia sluzby przekażcie, zwłaszcza wychowawcy, oddziałowi jak nasi dyrektorzy, kierownictwo i pozostali f-sze z administracji siedzacy w swoich pokoikach w administracji beda przychodzili do oddziałów, na rozmowy ze skazanymi, na wizytacje cel na inspekcje, kontrole itd, Ci co beda robili to tak jakby sie nic sie nie stalo sa z nami, ale tych, ktorych nie zobaczycie albo przez telefon lub okno sie zapytaja czy jest wporzo a podejrzewam, że będzie ich 95 %, to zwykli cieniarze a nie Nasi przełożeni. Bajo

Kolejny raz temat poruszylem bo teraz widzimy, że przełożonych, wcale nie widać.
Odpowiedz
Wiadoma wszystkim jest sytuacja w kraju i na świecie związana z COVID-19, jednakże jak się patrzy na rządzących to są sprawy WAŻNE i WAŻNIEJSZE. Myślę, że to co się dzieje - pisanie USTAW na kolanie i PROOCEDOWANIE w ciągu jednej NOCY powinno zmusić również do działania naszych przedstawicieli. Dlatego zwracam się z zapytaniem: Czy Szanowny Zarząd na czele z Panem Przewodniczącym, pomimo sytuacji epidemii, zamierzają podjąć działania, które pozwolą na realizację zawartego w 2018 roku POROZUMIENIA, a szczególnie doprowadzenia do SKUTKU WEJŚCIA W ŻYCIE NOWELIZACJI O SW, której oczekuje rzesza FUNKCJONARIUSZY PRAWDZIWIE WALCZĄCYCH Z AKTUALNĄ EPIDEMIĄ?!

Jeśli ustawa jest napisana, uzgodniona i oczekuje na wprowadzenie w proces legislacyjny to chyba wiele czasu nie potrzeba - na przegłosowanie czegoś co jest ustalone wystarczy mniej niż jedna NOC...

BRAK REALIZACJI POROZUMIENIA WPROWADZA NAPRAWDĘ WIELKI NIEPOKÓJ, ŻE ZNOWU ZOSTANIEMY OSZUKANI I ZAPOMNIANI

NIECH ZARZĄD GŁÓWNY NSZZFIPSW NA TO NIE POZWOLI!!!
Odpowiedz
Prawie milion naboi dla Służby Więziennej. Służbę Więzienną czeka całkiem spora dostawa naboi. Jak poinformował bowiem Centralny Zarząd Służby Więziennej, do formacji, a dokładnie do ośrodka w Kulach, jeszcze w tym roku trafić może prawie milion sztuk.
No też mi ważna informacja. Centralny Zarządzie napisz kiedy w jednostkach okręgu szczecińskiego będą wydawane nowe sorty mundurowe, bo kończy się ostatni rok modernizacji SW, a f-sze popylają w morach pamiętających jeszcze zamierzchłe czasy, że o ciężkich trzewiach bukatowych nie wspomnę. Policja już kilkukrotnie wymieniała swoje sorty mundurowe, a my? wyglądamy jak mundurowi ubodzy krewni.
[/quote]

Taaa. A słyszał ktoś tak przykładowo nawet biorąc pod uwagę ostatnie 20 lat , ile było przypadków użycia broni????? Nie przypominam sobie. Tak z ciekawości :-)
[/quote]było bylo kolego w okręgu Szczecinskim ?2018r
[/quote]

A Sieradz ktoś sobie przypomina, to było jakieś 15 lat temu?
Odpowiedz
Rozporządzenie Rady Ministrów już opublikowane :-)

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/623

Panie Administratoże, czy stoi coś jeszcze na przeszkodzie, żeby funkcjonariusze SW otrzymali obiecane w 2018 roku podwyżki?
Jak wiemy w Dzienniku Ustaw już jest!?czy to wystarczy?
Pozdrawiam!!!
Odpowiedz
[quote="Twardziel 123" pid='4307' dateline='1586021063']
Pewien f-sz kontrole grup miał na razie nie powiem ja sie zwał ale alkomat za kilka tysiecy zasial. A, że d-cy roztropni byli faktu wydania nie zaznaczyli, później na polecenie przełożonych z kasy wyskoczyli i z internetu taki sam kupili. Stary pewnie został wybrakowany, a skazani się z tego śmiali i alkomat w pracy na zewnatrz uzywali jak kilka piw wychlali sami siebie sprawdzali. Panie pierwszy jednostki niech Pan tym się zainteresuje, pierwszy alkomat w 2011 był kupiony, w 2018 zagubiony i w tym roku dokupiony. Postepowania  pan lubi wszczynac,  mam nadzieje, że wyjaśnienia już trwają, jeśli szybko pan zadziała  fikcyjnych czynności nie zdążą panu położyć, ze cos z tym faktem robili.
Odpowiedz
[quote="Bob" pid='4338' dateline='1586254730']
[quote="Twardziel 123" pid='4332' dateline='1586200015']
ZK i AŚ powinny być hermetycznie, zamknięte do jednostek powinna być dostarczana żywność i środki higieny osobistej, jeden z kwaterunku odpowiedzialny za ich odbior a  f-sze wpuszczani tylko Ci którzy, są w rozkładzie służby, administracja 1osoba w pokoju a pozostali robótka w domu, bo jakby coś się urodziło to ten co w jednostce do domu, a ten co w domu do jednostki, a Ci co na wolnym całkowity zakaz wejścia, wszystko korespondencyjnie.

Na WP ostatnio reportaż jak to strażnicy wiezienni zadowoleni z siebie, ze przecież nikt do więzienia nie wejdzie to zarazy nie będzie.
Następnego dnia WHO ogłasza,że więzienia mogą stać się nowymi epicentrami zarazy.Z powodu bliskiego kontaktu wielu ludzi w jednym miejscu..
Odpowiedz
(08-04-2020, 16:35 )John Brawo napisał(a):
(08-04-2020, 14:15 )jtd napisał(a):
(07-04-2020, 23:24 )robs napisał(a): Prawie milion naboi dla Służby Więziennej. Służbę Więzienną czeka całkiem spora dostawa naboi. Jak poinformował bowiem Centralny Zarząd Służby Więziennej, do formacji, a dokładnie do ośrodka w Kulach, jeszcze w tym roku trafić może prawie milion sztuk.
No też mi ważna informacja. Centralny Zarządzie napisz kiedy w jednostkach okręgu szczecińskiego będą wydawane nowe sorty mundurowe, bo kończy się ostatni rok modernizacji SW, a f-sze popylają w morach pamiętających jeszcze zamierzchłe czasy, że o ciężkich trzewiach bukatowych nie wspomnę. Policja już kilkukrotnie wymieniała swoje sorty mundurowe, a my? wyglądamy jak mundurowi ubodzy krewni.

Taaa. A słyszał ktoś tak przykładowo nawet biorąc pod uwagę ostatnie 20 lat , ile było przypadków użycia broni????? Nie przypominam sobie. Tak z ciekawości :-)
było bylo kolego w okręgu Szczecinskim ?2018r
A w okręgu Opolskim w 2019 pod szpitalem w Opolu.
Odpowiedz
(08-04-2020, 14:15 )jtd napisał(a):
(07-04-2020, 23:24 )robs napisał(a): Prawie milion naboi dla Służby Więziennej. Służbę Więzienną czeka całkiem spora dostawa naboi. Jak poinformował bowiem Centralny Zarząd Służby Więziennej, do formacji, a dokładnie do ośrodka w Kulach, jeszcze w tym roku trafić może prawie milion sztuk.
No też mi ważna informacja. Centralny Zarządzie napisz kiedy w jednostkach okręgu szczecińskiego będą wydawane nowe sorty mundurowe, bo kończy się ostatni rok modernizacji SW, a f-sze popylają w morach pamiętających jeszcze zamierzchłe czasy, że o ciężkich trzewiach bukatowych nie wspomnę. Policja już kilkukrotnie wymieniała swoje sorty mundurowe, a my? wyglądamy jak mundurowi ubodzy krewni.

Taaa. A słyszał ktoś tak przykładowo nawet biorąc pod uwagę ostatnie 20 lat , ile było przypadków użycia broni????? Nie przypominam sobie. Tak z ciekawości :-)
było bylo kolego w okręgu Szczecinskim ?2018r
Odpowiedz
(07-04-2020, 23:24 )robs napisał(a): Prawie milion naboi dla Służby Więziennej. Służbę Więzienną czeka całkiem spora dostawa naboi. Jak poinformował bowiem Centralny Zarząd Służby Więziennej, do formacji, a dokładnie do ośrodka w Kulach, jeszcze w tym roku trafić może prawie milion sztuk.
No też mi ważna informacja. Centralny Zarządzie napisz kiedy w jednostkach okręgu szczecińskiego będą wydawane nowe sorty mundurowe, bo kończy się ostatni rok modernizacji SW, a f-sze popylają w morach pamiętających jeszcze zamierzchłe czasy, że o ciężkich trzewiach bukatowych nie wspomnę. Policja już kilkukrotnie wymieniała swoje sorty mundurowe, a my? wyglądamy jak mundurowi ubodzy krewni.

Taaa. A słyszał ktoś tak przykładowo nawet biorąc pod uwagę ostatnie 20 lat , ile było przypadków użycia broni????? Nie przypominam sobie. Tak z ciekawości :-)
Odpowiedz
(07-04-2020, 17:44 )XYZ661 napisał(a): Myślę, że warto by było aby ktoś się zainteresował tym co robią wychowawcy i psychologowie w wymienionej jednostce pod batutą pseudokierownika Działu penitencjarnego. Kawy, plotki, aferki towarzyskie. Ile lat można tolerować ślizganie się owego kierownika na nazwisku wujka ?
(03-04-2020, 12:38 )chaos napisał(a): Myślę, że warto by było aby ktoś się zainteresował tym co dzieje się w pewnej jednostce w okręgu szczecińskim. Ma tam miejsce jakiś sabotaż. Inaczej decyzji (chyba) pani dyrektor, która wydaje polecenia swoim zastępcom telefonicznie przebywając na zwolnieniu lekarskim nazwać niestety nie można. Właściwie to zmiany oddziałów wychowawcom w obecnych okolicznościach, gdy jest tak ważna znajomość atmosfery w swoich grupach wychowawczych to prowokowanie buntu.
Doszło to także do tego, że w sytuacji gdy skazany odmawia przebywania w celi bo czteroosobowa jest dla niego za duża to trzeba szukać dla Pana nowej mniejszej, oczywiście bez grypsujacych. Penit żongluje jak może, ochroniarze biegają z oddziału do oddziału z Panami z nadzieją, że może ta cela będzie zadowalająca, a skazani mają niezły ubaw.
Także umożliwienie skazanym dużo częstszego korzystania ze Skypa, a następnie wydania polecenia, że również wychowawcy mają doprowadzać i nadzorować rozmowy przy grupach wychowawczych liczących nawet 50-80 osadzonych to absurd. A nieliczenie się z opinią kierownika działu i zmiana jego zastępcy po 5 miejscach bez słowa wyjaśnienia to brak jakiegokolwiek szacunku co zresztą da się odczuć na każdym kroku. Rozumiem, że można kogoś nie lubić i chcieć mi utrudnić życie, dyrektor to przecież też człowiek. Ale za jaką cenę?
W jednostce zaczyna panować chaos i ja mam wrażenie, że jest to działanie umyślne. No chyba, że bezmyślne.
A ja myślę, że warto nie dac się wkręcać w wojny pomiędzy działami, wiadomo komu i czemu służą. Jedziemy na jednym wózku.
Zdrówka życzę.
Odpowiedz
[quote="robs" pid='4348' dateline='1586298273']
Prawie milion naboi dla Służby Więziennej. Służbę Więzienną czeka całkiem spora dostawa naboi. Jak poinformował bowiem Centralny Zarząd Służby Więziennej, do formacji, a dokładnie do ośrodka w Kulach, jeszcze w tym roku trafić może prawie milion sztuk.
No też mi ważna informacja. Centralny Zarządzie napisz kiedy w jednostkach okręgu szczecińskiego będą wydawane nowe sorty mundurowe, bo kończy się ostatni rok modernizacji SW, a f-sze popylają w morach pamiętających jeszcze zamierzchłe czasy, że o ciężkich trzewiach bukatowych nie wspomnę. Policja już kilkukrotnie wymieniała swoje sorty mundurowe, a my? wyglądamy jak mundurowi ubodzy krewni.
[/quote
Przyłączam się do pytania o sorty mundurowe bo w jednostkach nikt nie umie nam odpowiedzieć na pytanie kiedy wymiana. Mało tego brakuje butów do mora i chodzimy w butach które często we własnym zakresie naprawiamy chociaż służba powinna nam już zapewnić drugie bo okres używalności się skończył. Pozdrowienia z okręgu Szczecińskiego ?
Odpowiedz
Rozporządzenie Rady Ministrów już opublikowane :-)

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/623
Odpowiedz
Prawie milion naboi dla Służby Więziennej. Służbę Więzienną czeka całkiem spora dostawa naboi. Jak poinformował bowiem Centralny Zarząd Służby Więziennej, do formacji, a dokładnie do ośrodka w Kulach, jeszcze w tym roku trafić może prawie milion sztuk.
No też mi ważna informacja. Centralny Zarządzie napisz kiedy w jednostkach okręgu szczecińskiego będą wydawane nowe sorty mundurowe, bo kończy się ostatni rok modernizacji SW, a f-sze popylają w morach pamiętających jeszcze zamierzchłe czasy, że o ciężkich trzewiach bukatowych nie wspomnę. Policja już kilkukrotnie wymieniała swoje sorty mundurowe, a my? wyglądamy jak mundurowi ubodzy krewni.
Odpowiedz
(07-04-2020, 17:44 )XYZ661 napisał(a): Myślę, że warto by było aby ktoś się zainteresował tym co robią wychowawcy i psychologowie w wymienionej jednostce pod batutą pseudokierownika Działu penitencjarnego. Kawy, plotki, aferki towarzyskie. Ile lat można tolerować ślizganie się owego kierownika na nazwisku wujka ?
(03-04-2020, 12:38 )chaos napisał(a): Myślę, że warto by było aby ktoś się zainteresował tym co dzieje się w pewnej jednostce w okręgu szczecińskim. Ma tam miejsce jakiś sabotaż. Inaczej decyzji (chyba) pani dyrektor, która wydaje polecenia swoim zastępcom telefonicznie przebywając na zwolnieniu lekarskim nazwać niestety nie można. Właściwie to zmiany oddziałów wychowawcom w obecnych okolicznościach, gdy jest tak ważna znajomość atmosfery w swoich grupach wychowawczych to prowokowanie buntu.
Doszło to także do tego, że w sytuacji gdy skazany odmawia przebywania w celi bo czteroosobowa jest dla niego za duża to trzeba szukać dla Pana nowej mniejszej, oczywiście bez grypsujacych. Penit żongluje jak może, ochroniarze biegają z oddziału do oddziału z Panami z nadzieją, że może ta cela będzie zadowalająca, a skazani mają niezły ubaw.
Także umożliwienie skazanym dużo częstszego korzystania ze Skypa, a następnie wydania polecenia, że również wychowawcy mają doprowadzać i nadzorować rozmowy przy grupach wychowawczych liczących nawet 50-80 osadzonych to absurd. A nieliczenie się z opinią kierownika działu i zmiana jego zastępcy po 5 miejscach bez słowa wyjaśnienia to brak jakiegokolwiek szacunku co zresztą da się odczuć na każdym kroku. Rozumiem, że można kogoś nie lubić i chcieć mi utrudnić życie, dyrektor to przecież też człowiek. Ale za jaką cenę?
W jednostce zaczyna panować chaos i ja mam wrażenie, że jest to działanie umyślne. No chyba, że bezmyślne.

Kolega Przewodniczący Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Szczecinie czeka na kontakt w tych sprawach.
Odpowiedz
Myślę, że warto by było aby ktoś się zainteresował tym co robią wychowawcy i psychologowie w wymienionej jednostce pod batutą pseudokierownika Działu penitencjarnego. Kawy, plotki, aferki towarzyskie. Ile lat można tolerować ślizganie się owego kierownika na nazwisku wujka ?
(03-04-2020, 12:38 )chaos napisał(a): Myślę, że warto by było aby ktoś się zainteresował tym co dzieje się w pewnej jednostce w okręgu szczecińskim. Ma tam miejsce jakiś sabotaż. Inaczej decyzji (chyba) pani dyrektor, która wydaje polecenia swoim zastępcom telefonicznie przebywając na zwolnieniu lekarskim nazwać niestety nie można. Właściwie to zmiany oddziałów wychowawcom w obecnych okolicznościach, gdy jest tak ważna znajomość atmosfery w swoich grupach wychowawczych to prowokowanie buntu.
Doszło to także do tego, że w sytuacji gdy skazany odmawia przebywania w celi bo czteroosobowa jest dla niego za duża to trzeba szukać dla Pana nowej mniejszej, oczywiście bez grypsujacych. Penit żongluje jak może, ochroniarze biegają z oddziału do oddziału z Panami z nadzieją, że może ta cela będzie zadowalająca, a skazani mają niezły ubaw.
Także umożliwienie skazanym dużo częstszego korzystania ze Skypa, a następnie wydania polecenia, że również wychowawcy mają doprowadzać i nadzorować rozmowy przy grupach wychowawczych liczących nawet 50-80 osadzonych to absurd. A nieliczenie się z opinią kierownika działu i zmiana jego zastępcy po 5 miejscach bez słowa wyjaśnienia to brak jakiegokolwiek szacunku co zresztą da się odczuć na każdym kroku. Rozumiem, że można kogoś nie lubić i chcieć mi utrudnić życie, dyrektor to przecież też człowiek. Ale za jaką cenę?
W jednostce zaczyna panować chaos i ja mam wrażenie, że jest to działanie umyślne. No chyba, że bezmyślne.
Odpowiedz
Panie "lew" informuję Pana, że komentarze, które Pan chce zamieścić naruszają postanowienia regulaminu i w związku z tym nie zostaną opublikowane. Proszę o powstrzymywanie się od tego typu komentarzy. Krytyka jest dozwolona, lecz tylko ta merytoryczna. Jeżeli w dalszym ciągu będzie Pan naruszał regulamin, zostanie Panu zablokowany dostęp do księgi gości.
Odpowiedz
Nic się nie dzieje. Szefostwo związku jest przyjęte w większości przed 1999.
TO co ma się dziać?
[/quote]

Nie rozumiem, po co takie bzdurne wnioski wysuwać? Proszę czytać na bieżąco komunikaty, które się w tej sprawie ukazują. Ostatni z nich to; "(...)Na spotkaniu poruszono również te tematy, które ze względu na epidemię będą musiały poczekać na rozwiązanie dłużej niż to zapisano w Porozumieniu. Na pierwszym planie pojawiły się takie kwestie, jak art. 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym, czy program rozwoju na lata 2021 – 2024, gdzie w obecnej sytuacji trudno rozmawiać o rozwiązaniach konkretnych, zwłaszcza w kontekście finansowym, nie wiedząc w jakiej sytuacji znajdzie się gospodarka naszego kraju po zakończeniu epidemii."
[/quote]

Kwestie art. 15a "porusza się", porusza się" i "porusza się" od 2018 roku i jeszcze kilka lat wstecz.
I jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze się usprawiedliwia brak "poruszania".

A to trudno oszacować skutki.
A to kolejna służba mundurowa doszła do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym.
A to rozbieżności w stanowiskach.
A to, jak teraz, na spotkaniu pojawiły się tematy, które ze względu na epidemię będą musiały poczekać dłużej (na pierwszym planie kwestie art. 15a, gdzie trudno o nich rozmawiać), itd. itd.

Zatem, tak jak napisałem, NIC się nie dzieje i nie jest to bzdurne wysnuwanie wniosków.
Bo co się tak naprawdę zmieniło w kwestii art. 15a przez ostatnie lata (w tym od podpisania porozumienia)?

NIC, NIC, NIC.


Czy wszyscy liczą, że Ci ludzie najpierw wymrą a potem ktoś coś zmieni w art. 15a?

Panie kolego nie narzekaj, bo niedługo podwyżki, gdyby nie Pan Czeslaw z Zarządem Głównym to w zeszłym roku miałbyś fige z makiem, a nie podwyżkę, i teraz niebylo by na co czekac, a to razem okolo tysiac złotych. Wcześniej już pisałem małymi kroczkami do przodu musimy uzbroić się w cierpliwość, przyjdzie czas na art.15.a?
[/quote]

Rozumiem, że to miał być sarkazm bo jeżeli napisałeś tak na serio to pozwolę sobie przypomnieć, że Pan Czesław to poklepuje się ze stroną służbową po pleckach, pielgrzymki, wspólne wojaże itd.
Gdyby nie masowe ruszenie na L4 w 2018 formacji mundurowych (samo SW mogłoby sobie wojować) to byś figę widział a nie podwyżki Big Grin Big Grin Big Grin 
W zakresie art. 15a nie dostrzegam żadnych małych kroczków. Może mógłbyś je przytoczyć? Co się zmieniło w tym temacie przez lata?
[/quote]

Szanowny Panie. Nie masz Pan zielonego, pojęcia jak widzę ile Kolega Przewodniczący Zarządu Głównego Czesław poświęca czasu i zdrowia dla pracy na rzecz funkcjonariuszy i pracowników, więc oszczędź Pan sobie takich komentarzy. Nie mam zamiaru się wdawać z Panem w polemikę na ten temat, ale dodam jeszcze to, że Ameryki Pan nie odkrył, że dzięki "trzymaniu lini" wszystkich Służb Mundurowych można było osiągnąć to, co się osiągnęło.

MY SWOJE A ADMINISTRATOR , PRZYTACZA KOLEJNE BZDURNE WYWODY NA TEMAT art. 15a.
A prawda jwst taka, że nie chcą rozmawiać na ten temat, mieli ponad 18 miesięcy na to, i co w tym kerunku zrobili, a no tyle że zrzucali go za każdym razem na drugi albo ostatni plan!!!
Administratoże, w jaki sposób by Pan nie wybielał Ich, to i tak robią z Nas, debili i mają głęboko w d...e
Odpowiedz
Tak informacyjnie , Wojsko Polskie dzisiaj otrzymało wyrównanie podwyżki
Odpowiedz
(06-04-2020, 20:18 )Pietras1 napisał(a): Witam, mam pytanie do admina oraz kolegów z AŚ. Czy tylko moi kierownicy wpadli na genialny pomysł aby każdy tel tymczasowo aresztowanego był skrupulatnie monitorowany? To znaczy dali zeszyt i trzeba wpisywać o której godzinie dzwonił, rozmowa prywatna czy adwokat, jaki numer i kto łączył oraz słuchał? Przez te telefony mam już dość roboty
 U nas tak jest od początku od kiedy TA dzwonią. Żadna nowość niestety.
Odpowiedz
(07-04-2020, 9:41 )lew napisał(a):
(06-04-2020, 19:14 )Twardziel 123 napisał(a):
(06-04-2020, 17:14 )lew napisał(a):
(03-04-2020, 8:45 )Administrator napisał(a):
(02-04-2020, 21:53 )lew napisał(a): [quote="kopot" pid='4246' dateline='1585659489']
A co się dzieje w sprawie podpisanych w 2018 roku deklaracji o zmianie art 15a o zaopatrzeniu emerytalnym ?

Nic się nie dzieje. Szefostwo związku jest przyjęte w większości przed 1999.
TO co ma się dziać?

Nie rozumiem, po co takie bzdurne wnioski wysuwać? Proszę czytać na bieżąco komunikaty, które się w tej sprawie ukazują. Ostatni z nich to; "(...)Na spotkaniu poruszono również te tematy, które ze względu na epidemię będą musiały poczekać na rozwiązanie dłużej niż to zapisano w Porozumieniu. Na pierwszym planie pojawiły się takie kwestie, jak art. 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym, czy program rozwoju na lata 2021 – 2024, gdzie w obecnej sytuacji trudno rozmawiać o rozwiązaniach konkretnych, zwłaszcza w kontekście finansowym, nie wiedząc w jakiej sytuacji znajdzie się gospodarka naszego kraju po zakończeniu epidemii."

Kwestie art. 15a "porusza się", porusza się" i "porusza się" od 2018 roku i jeszcze kilka lat wstecz.
I jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze się usprawiedliwia brak "poruszania".

A to trudno oszacować skutki.
A to kolejna służba mundurowa doszła do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym.
A to rozbieżności w stanowiskach.
A to, jak teraz, na spotkaniu pojawiły się tematy, które ze względu na epidemię będą musiały poczekać dłużej (na pierwszym planie kwestie art. 15a, gdzie trudno o nich rozmawiać), itd. itd.

Zatem, tak jak napisałem, NIC się nie dzieje i nie jest to bzdurne wysnuwanie wniosków.
Bo co się tak naprawdę zmieniło w kwestii art. 15a przez ostatnie lata (w tym od podpisania porozumienia)?

NIC, NIC, NIC.


Czy wszyscy liczą, że Ci ludzie najpierw wymrą a potem ktoś coś zmieni w art. 15a?

Panie kolego nie narzekaj, bo niedługo podwyżki, gdyby nie Pan Czeslaw z Zarządem Głównym to w zeszłym roku miałbyś fige z makiem, a nie podwyżkę, i teraz niebylo by na co czekac, a to razem okolo tysiac złotych. Wcześniej już pisałem małymi kroczkami do przodu musimy uzbroić się w cierpliwość, przyjdzie czas na art.15.a?

Rozumiem, że to miał być sarkazm bo jeżeli napisałeś tak na serio to pozwolę sobie przypomnieć, że Pan Czesław to poklepuje się ze stroną służbową po pleckach, pielgrzymki, wspólne wojaże itd.
Gdyby nie masowe ruszenie na L4 w 2018 formacji mundurowych (samo SW mogłoby sobie wojować) to byś figę widział a nie podwyżki Big Grin Big Grin Big Grin 
W zakresie art. 15a nie dostrzegam żadnych małych kroczków. Może mógłbyś je przytoczyć? Co się zmieniło w tym temacie przez lata?

Szanowny Panie. Nie masz Pan zielonego, pojęcia jak widzę ile Kolega Przewodniczący Zarządu Głównego Czesław poświęca czasu i zdrowia dla pracy na rzecz funkcjonariuszy i pracowników, więc oszczędź Pan sobie takich komentarzy. Nie mam zamiaru się wdawać z Panem w polemikę na ten temat, ale dodam jeszcze to, że Ameryki Pan nie odkrył, że dzięki "trzymaniu lini" wszystkich Służb Mundurowych można było osiągnąć to, co się osiągnęło.
Odpowiedz
(06-04-2020, 20:06 )Twardziel 123 napisał(a): ZK i AŚ powinny być hermetycznie, zamknięte do jednostek powinna być dostarczana żywność i środki higieny osobistej, jeden z kwaterunku odpowiedzialny za ich odbior a  f-sze wpuszczani tylko Ci którzy, są w rozkładzie służby, administracja 1osoba w pokoju a pozostali robótka w domu, bo jakby coś się urodziło to ten co w jednostce do domu, a ten co w domu do jednostki, a Ci co na wolnym całkowity zakaz wejścia, wszystko korespondencyjnie.
Na WP ostatnio reportaż jak to strażnicy wiezienni zadowoleni z siebie, ze przecież nikt do więzienia nie wejdzie to zarazy nie będzie.
Następnego dnia WHO ogłasza,że więzienia mogą stać się nowymi epicentrami zarazy.Z powodu bliskiego kontaktu wielu ludzi w jednym miejscu...
Odpowiedz
Otóż, nigdy nie przyjdzie odpowiedni czas na art.15a, niezależnie od okoliczności, nigdy nie było szans na zmianę tego zapisu. Od kilkunastu lat kolejne rządy grały jedynie na zwłokę i tak będzie. Zdrowych i Spokojnych Świąt życzę.
Odpowiedz
(06-04-2020, 19:14 )Twardziel 123 napisał(a):
(06-04-2020, 17:14 )lew napisał(a):
(03-04-2020, 8:45 )Administrator napisał(a):
(02-04-2020, 21:53 )lew napisał(a): [quote="kopot" pid='4246' dateline='1585659489']
A co się dzieje w sprawie podpisanych w 2018 roku deklaracji o zmianie art 15a o zaopatrzeniu emerytalnym ?

Nic się nie dzieje. Szefostwo związku jest przyjęte w większości przed 1999.
TO co ma się dziać?

Nie rozumiem, po co takie bzdurne wnioski wysuwać? Proszę czytać na bieżąco komunikaty, które się w tej sprawie ukazują. Ostatni z nich to; "(...)Na spotkaniu poruszono również te tematy, które ze względu na epidemię będą musiały poczekać na rozwiązanie dłużej niż to zapisano w Porozumieniu. Na pierwszym planie pojawiły się takie kwestie, jak art. 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym, czy program rozwoju na lata 2021 – 2024, gdzie w obecnej sytuacji trudno rozmawiać o rozwiązaniach konkretnych, zwłaszcza w kontekście finansowym, nie wiedząc w jakiej sytuacji znajdzie się gospodarka naszego kraju po zakończeniu epidemii."

Kwestie art. 15a "porusza się", porusza się" i "porusza się" od 2018 roku i jeszcze kilka lat wstecz.
I jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności zawsze się usprawiedliwia brak "poruszania".

A to trudno oszacować skutki.
A to kolejna służba mundurowa doszła do ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym.
A to rozbieżności w stanowiskach.
A to, jak teraz, na spotkaniu pojawiły się tematy, które ze względu na epidemię będą musiały poczekać dłużej (na pierwszym planie kwestie art. 15a, gdzie trudno o nich rozmawiać), itd. itd.

Zatem, tak jak napisałem, NIC się nie dzieje i nie jest to bzdurne wysnuwanie wniosków.
Bo co się tak naprawdę zmieniło w kwestii art. 15a przez ostatnie lata (w tym od podpisania porozumienia)?

NIC, NIC, NIC.


Czy wszyscy liczą, że Ci ludzie najpierw wymrą a potem ktoś coś zmieni w art. 15a?

Panie kolego nie narzekaj, bo niedługo podwyżki, gdyby nie Pan Czeslaw z Zarządem Głównym to w zeszłym roku miałbyś fige z makiem, a nie podwyżkę, i teraz niebylo by na co czekac, a to razem okolo tysiac złotych. Wcześniej już pisałem małymi kroczkami do przodu musimy uzbroić się w cierpliwość, przyjdzie czas na art.15.a?
Odpowiedz