(13-05-2023, 22:51 )anielica2010 napisał(a):
(09-05-2023, 9:08 )Cywil87 napisał(a):
(08-05-2023, 11:59 )Cywil87 napisał(a):
(07-05-2023, 16:43 )anielica2010 napisał(a): [quote="Klawisz@" pid='17594' dateline='1683212900']
Czy admin wie coś o nagrodach na czerwiec ? A dodatki czasowe ? Coś ktoś wie?
[/quot
A może Administrator coś wie o podwyżkach dla pracowników cywilnych?Czy temat umarł śmiercią naturalną?Proszę o konkretne informacje kiedy zostaną wypłacone podwyżki oraz wyrównanie podwyżek.
ADMINISTRATORZE!!! 
Prosimy o odpowiedź.  Co z cywilami. Mamy maj a o naszych podwyzkach  cisza!!
 Z opinii  do projektu wynika ,że pracodawca może ale nie musi podnieść nam wynagrodzenia??To śmiech jest poprostu , przykry żart.  Czyli nie ma co liczyć na podwyżki...
Panie Administratorze czy ma Pan jakieś informacje dotyczące daty wypłaty podwyżek dla pracowników cywilnych?

Niestety nie posiadam takiej informacji
Odpowiedz
(13-05-2023, 10:24 )Sierżant Polska napisał(a): Witam. Wczoraj rozmawiałem z chłopaczkiem który ma 20 lat i się przyjął do służby przygotowawczej na 11 miesięcy do wojska. Ma 5 tysięcy złotych pensji bez kilku złotych. Ja po 15 latach w SW mam 6 tysięcy. To jest jakaś masakra. W wojsku bym miał około 8 tysiecy. Przekaz do młodych : idźcie do wojska będziecie mieć sporo więcej kasy i spokojna głowę a na odejście odprawę mieszkaniową ze 250 tysięcy zlotych
mądre słowa
Odpowiedz
(09-05-2023, 9:57 )Psychol_OK napisał(a): Odbijając dość mocno od merytoryki, która przeważa na forum mam pytanie techniczne - ma ktoś doświadczenie, jeśli chodzi o wyjazd na promocję do Warszawy w kontekście możliwości zaparkowania samochodu "w okolicy" placu Piłsudskiego? Jest to w ogóle możliwe czy lepszym pomysłem jest wybranie się w podróż PKP?

Jeżdżę co roku na uroczystość i z miejscem może być duży problem bo są rezerwowane dla służb prawie wszystkie w okolicy.
Odpowiedz
(09-05-2023, 9:08 )Cywil87 napisał(a):
(08-05-2023, 11:59 )Cywil87 napisał(a):
(07-05-2023, 16:43 )anielica2010 napisał(a): [quote="Klawisz@" pid='17594' dateline='1683212900']
Czy admin wie coś o nagrodach na czerwiec ? A dodatki czasowe ? Coś ktoś wie?
[/quot
A może Administrator coś wie o podwyżkach dla pracowników cywilnych?Czy temat umarł śmiercią naturalną?Proszę o konkretne informacje kiedy zostaną wypłacone podwyżki oraz wyrównanie podwyżek.
ADMINISTRATORZE!!! 
Prosimy o odpowiedź.  Co z cywilami. Mamy maj a o naszych podwyzkach  cisza!!
 Z opinii  do projektu wynika ,że pracodawca może ale nie musi podnieść nam wynagrodzenia??To śmiech jest poprostu , przykry żart.  Czyli nie ma co liczyć na podwyżki...
Panie Administratorze czy ma Pan jakieś informacje dotyczące daty wypłaty podwyżek dla pracowników cywilnych?
Odpowiedz
czy nie można dodać dodatkowego posta? prl działa
Odpowiedz
Witam. Wczoraj rozmawiałem z chłopaczkiem który ma 20 lat i się przyjął do służby przygotowawczej na 11 miesięcy do wojska. Ma 5 tysięcy złotych pensji bez kilku złotych. Ja po 15 latach w SW mam 6 tysięcy. To jest jakaś masakra. W wojsku bym miał około 8 tysiecy. Przekaz do młodych : idźcie do wojska będziecie mieć sporo więcej kasy i spokojna głowę a na odejście odprawę mieszkaniową ze 250 tysięcy zlotych
Odpowiedz
(12-05-2023, 10:49 )predatorgad napisał(a):
(11-05-2023, 20:26 )jtd napisał(a): Witajcie. Pytam odnośnie ochrony ,  jak jest Waszych jednostkach jeżeli chodzi o tzw dyżur. Wiem , że są dzienne i nocne dyżury. Chodzi konkretnie o dyżur nocny. Jeżeli ktoś ma dyżur nocny to może W DOMU SPAĆ???????????? :-)
Co ty ,kategorycznie ci nie wolno, siedzisz całą noc w przedpokoju ubrany już w mundur z telefonem w ręku, i czekasz na wezwanie!!!Ogarnij się chłopie !!!!!
Heh. Taki wstrzyk bo nic nie gadacie :-)
Ale po tylu latach w tej firmie jestem pewny , że jakbyś nie usłyszał telefonu w nocy to nie ma wytłumaczenia. Miałeś być czujny w nocy i tyle. Hahahahah
Odpowiedz
(11-05-2023, 20:26 )jtd napisał(a): Witajcie. Pytam odnośnie ochrony ,  jak jest Waszych jednostkach jeżeli chodzi o tzw dyżur. Wiem , że są dzienne i nocne dyżury. Chodzi konkretnie o dyżur nocny. Jeżeli ktoś ma dyżur nocny to może W DOMU SPAĆ???????????? :-)
Co ty ,kategorycznie ci nie wolno, siedzisz całą noc w przedpokoju ubrany już w mundur z telefonem w ręku, i czekasz na wezwanie!!!Ogarnij się chłopie !!!!!
Odpowiedz
Witajcie. Pytam odnośnie ochrony , jak jest Waszych jednostkach jeżeli chodzi o tzw dyżur. Wiem , że są dzienne i nocne dyżury. Chodzi konkretnie o dyżur nocny. Jeżeli ktoś ma dyżur nocny to może W DOMU SPAĆ???????????? :-)
Odpowiedz
(08-05-2023, 0:22 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(06-05-2023, 21:41 )Czarodziej napisał(a): Hipotetyczne pytanie.
Czy kadra w postaci Dyrektora, kierownika działu, kadr mogła by dokonać wytworzenia dokumentacji "notatek służbowych, raportów itp" z datami wstecznymi.
Pytam dlatego że normą stało się tworzenie notatek na f-szy bez informowania ich o takowych,bez możliwości odniesienia się do sytuacji.
Czy to jest normalna ścieżka postępowania?
Dyrektor, kierownik, kadry dwa bratanki, piją kawę z jednej szklanki?
W takim razie pestką by było wytworzenie pozornej dokumentacji o której f-sz nawet nie będzie wiedział?
Do kogo się zwrócić w sytuacji skrajnego naginania przepisów?

Pomóżcie w temacie.

Jak masz dowody to do prokuratury. Niestety ale w tej służbie to norma.

Jeżeli jest notatka to powinny być czynności. Chociaż sprawdzające. Jeżeli ich nie ma to taka notatka staje się notatką na dyrektora że nie podjął odpowiednich działań
Odpowiedz
Odbijając dość mocno od merytoryki, która przeważa na forum mam pytanie techniczne - ma ktoś doświadczenie, jeśli chodzi o wyjazd na promocję do Warszawy w kontekście możliwości zaparkowania samochodu "w okolicy" placu Piłsudskiego? Jest to w ogóle możliwe czy lepszym pomysłem jest wybranie się w podróż PKP?
Odpowiedz
(08-05-2023, 11:59 )Cywil87 napisał(a):
(07-05-2023, 16:43 )anielica2010 napisał(a): [quote="Klawisz@" pid='17594' dateline='1683212900']
Czy admin wie coś o nagrodach na czerwiec ? A dodatki czasowe ? Coś ktoś wie?
[/quot
A może Administrator coś wie o podwyżkach dla pracowników cywilnych?Czy temat umarł śmiercią naturalną?Proszę o konkretne informacje kiedy zostaną wypłacone podwyżki oraz wyrównanie podwyżek.
ADMINISTRATORZE!!! 
Prosimy o odpowiedź.  Co z cywilami. Mamy maj a o naszych podwyzkach  cisza!!
 Z opinii  do projektu wynika ,że pracodawca może ale nie musi podnieść nam wynagrodzenia??To śmiech jest poprostu , przykry żart.  Czyli nie ma co liczyć na podwyżki...
Odpowiedz
(08-05-2023, 11:59 )Cywil87 napisał(a):
(07-05-2023, 16:43 )anielica2010 napisał(a): [quote="Klawisz@" pid='17594' dateline='1683212900']
Czy admin wie coś o nagrodach na czerwiec ? A dodatki czasowe ? Coś ktoś wie?
[/quot
A może Administrator coś wie o podwyżkach dla pracowników cywilnych?Czy temat umarł śmiercią naturalną?Proszę o konkretne informacje kiedy zostaną wypłacone podwyżki oraz wyrównanie podwyżek.
ADMINISTRATORZE!!! 
Prosimy o odpowiedź.  Co z cywilami. Mamy maj a o naszych podwyzkach  cisza!!

Jak to co z Cywilami ?, czekajcie do jesieni zmieni się partia rządząca, generał jak szczur ucieknie na emeryturę, zmieni się zarząd związków i tyle w temacie. Jakoś to będzie, cywili nie brakuje tylko funkcjonariuszy. Koleżanki i Koledzy Cywile życzę wam wytrwałości w oczekiwaniu na wyższe zarobki i poprawę warunków pracy jeśli to nastąpi za tego zarządu i władzy.
Odpowiedz
(07-05-2023, 16:43 )anielica2010 napisał(a): [quote="Klawisz@" pid='17594' dateline='1683212900']
Czy admin wie coś o nagrodach na czerwiec ? A dodatki czasowe ? Coś ktoś wie?
[/quot
A może Administrator coś wie o podwyżkach dla pracowników cywilnych?Czy temat umarł śmiercią naturalną?Proszę o konkretne informacje kiedy zostaną wypłacone podwyżki oraz wyrównanie podwyżek.
ADMINISTRATORZE!!! 
Prosimy o odpowiedź.  Co z cywilami. Mamy maj a o naszych podwyzkach  cisza!!
Odpowiedz
(05-05-2023, 16:12 )prawie napisał(a): Ja z innej beczki! Co robili fusze SW w galowych mundurach na konwencji solidarnej Polski przemianowanej na suwerenną? Beczycie że was dy...ją a tu takie kwiatki?!

Jak to co wchodzili w cztery litery ministrowi i szkodnikowi z cezetu. Tak zwane Aparatczyki.
Odpowiedz
(06-05-2023, 21:41 )Czarodziej napisał(a): Hipotetyczne pytanie.
Czy kadra w postaci Dyrektora, kierownika działu, kadr mogła by dokonać wytworzenia dokumentacji "notatek służbowych, raportów itp" z datami wstecznymi.
Pytam dlatego że normą stało się tworzenie notatek na f-szy bez informowania ich o takowych,bez możliwości odniesienia się do sytuacji.
Czy to jest normalna ścieżka postępowania?
Dyrektor, kierownik, kadry dwa bratanki, piją kawę z jednej szklanki?
W takim razie pestką by było wytworzenie pozornej dokumentacji o której f-sz nawet nie będzie wiedział?
Do kogo się zwrócić w sytuacji skrajnego naginania przepisów?

Pomóżcie w temacie.

Jak masz dowody to do prokuratury. Niestety ale w tej służbie to norma.
Odpowiedz
[quote="Klawisz@" pid='17594' dateline='1683212900']
Czy admin wie coś o nagrodach na czerwiec ? A dodatki czasowe ? Coś ktoś wie?
[/quot
A może Administrator coś wie o podwyżkach dla pracowników cywilnych?Czy temat umarł śmiercią naturalną?Proszę o konkretne informacje kiedy zostaną wypłacone podwyżki oraz wyrównanie podwyżek.
Odpowiedz
Hipotetyczne pytanie.
Czy kadra w postaci Dyrektora, kierownika działu, kadr mogła by dokonać wytworzenia dokumentacji "notatek służbowych, raportów itp" z datami wstecznymi.
Pytam dlatego że normą stało się tworzenie notatek na f-szy bez informowania ich o takowych,bez możliwości odniesienia się do sytuacji.
Czy to jest normalna ścieżka postępowania?
Dyrektor, kierownik, kadry dwa bratanki, piją kawę z jednej szklanki?
W takim razie pestką by było wytworzenie pozornej dokumentacji o której f-sz nawet nie będzie wiedział?
Do kogo się zwrócić w sytuacji skrajnego naginania przepisów?

Pomóżcie w temacie.
Odpowiedz
(05-05-2023, 16:12 )prawie napisał(a): Ja z innej beczki! Co robili fusze SW w galowych mundurach na konwencji solidarnej Polski przemianowanej na suwerenną? Beczycie że was dy...ją a tu takie kwiatki?!
-----------------------------
A gdy zmierzchać zaczynało to się wtedy okazało że to nie byli Milicjanci, że to byli przebierańcy. Czas by już na finał puenta się zaczyna coraz więcej przebierańców, coraz trudniej o oryginał.
Tatataratta Smile
Odpowiedz
Ja z innej beczki! Co robili fusze SW w galowych mundurach na konwencji solidarnej Polski przemianowanej na suwerenną? Beczycie że was dy...ją a tu takie kwiatki?!
Odpowiedz
Czy admin wie coś o nagrodach na czerwiec ? A dodatki czasowe ? Coś ktoś wie?
Odpowiedz
(01-05-2023, 10:08 )Benek Genek napisał(a):
(29-04-2023, 5:08 )Ziutek napisał(a):
(27-04-2023, 7:17 )Dobry Artysta napisał(a): Witam, czy po odejściu po kilku latach ze służby muszę oddać całą kwotę otrzymaną na zakup mieszkania czy pomniejszoną o lata służby?

Całą kwotę plus coroczną waloryzację o średnioroczny wskaźnik wynikający z ustawy budżetowej.

Jedyne wyjście jeśli nie nabyłeś prawa do emerytury to otrzymanie grupy inwalidzkiej (renty) wtedy nie zwracasz

No to fajnie, jak masz coś służbie do zwrotu, to wiedzą jaki jest wskaźnik waloryzacji, jak trzeba dać podwyżkę to nie mają pojęcia. Dosłownie śmiech na sali, cała ta formacja to twór z dykty i ******. Niestety jak się ludzie dają, to się ich kroi.
Odpowiedz
(02-05-2023, 9:19 )Administrator napisał(a):
(01-05-2023, 11:45 )J 23 napisał(a): Pytanie do Pana Administratora.
Odeszło na emeryturę około 2500 funkcjonariuszy  ze średnim dodatkiem około 700 zł .  Zatrudnią 2500 z dodatkiem 100 zł.  Czy związki zawalczą o te pozostałe pieniądze. Można podzielić po równo po  np. 70 dyszek . Co się dzieje z tymi pieniędzmi z dodatków po emerytach.

Z tych środków finansowych, które pozostają z fluktuacji osób którzy odeszli na zaopatrzenie emerytalne realizowane są m.in. awanse w stopniach oraz na stanowiskach, przyznawane są dodatki czasowe, wypłacane są nagrody uznaniowe.
 

A czy awanse w stopniach nie wynikają z ustawy i środki na ten cel nie powinny być zagwarantowane w ustawie budżetowej, podobnie dodatki czasowe?, a na awanse na stanowiskach są chyba pieniądze ze stanowisk f-szy odchodzących na em., a nie z dodatków służbowych? Więc zostają nagrody uznaniowe i tu nasuwa się pytanie kto je otrzymuje?, bo w ochronie do stanowiska st. oddziałowego jedyna nagroda to pochwała.
Odpowiedz
(01-05-2023, 11:45 )J 23 napisał(a): Pytanie do Pana Administratora.
Odeszło na emeryturę około 2500 funkcjonariuszy  ze średnim dodatkiem około 700 zł .  Zatrudnią 2500 z dodatkiem 100 zł.  Czy związki zawalczą o te pozostałe pieniądze. Można podzielić po równo po  np. 70 dyszek . Co się dzieje z tymi pieniędzmi z dodatków po emerytach.

Z tych środków finansowych, które pozostają z fluktuacji osób którzy odeszli na zaopatrzenie emerytalne realizowane są m.in. awanse w stopniach oraz na stanowiskach, przyznawane są dodatki czasowe, wypłacane są nagrody uznaniowe.
Odpowiedz
(29-04-2023, 5:05 )Ziutek napisał(a):
(27-04-2023, 17:11 )Krycha1 napisał(a): Co z podwyżkami dla cywili. To są normalnie jakieś szopki już. My pracujemy i żyjemy.

Jakie podwyżki dla Cywili, Zarząd się natrudził, posiedział i zredagował pismo w sprawie Rady Sportu. Pismo tak  potrzebne i ważne jak nasze związki w służbie ostatniego wyboru. Tracę wiarę w istnienie tego tworu Szanowne Koleżanki i Koledzy.
Ponawiam pytanie...kiedy zostanie zrealizowana wypłata podwyżki dla pracowników cywilnych?
Odpowiedz
Pytanie do Pana Administratora.
Odeszło na emeryturę około 2500 funkcjonariuszy ze średnim dodatkiem około 700 zł . Zatrudnią 2500 z dodatkiem 100 zł. Czy związki zawalczą o te pozostałe pieniądze. Można podzielić po równo po np. 70 dyszek . Co się dzieje z tymi pieniędzmi z dodatków po emerytach.
Odpowiedz
(29-04-2023, 5:08 )Ziutek napisał(a):
(27-04-2023, 7:17 )Dobry Artysta napisał(a): Witam, czy po odejściu po kilku latach ze służby muszę oddać całą kwotę otrzymaną na zakup mieszkania czy pomniejszoną o lata służby?

Całą kwotę plus coroczną waloryzację o średnioroczny wskaźnik wynikający z ustawy budżetowej.

Jedyne wyjście jeśli nie nabyłeś prawa do emerytury to otrzymanie grupy inwalidzkiej (renty) wtedy nie zwracasz
Odpowiedz
(29-04-2023, 7:03 )Człowiek z lasu napisał(a): Pytanie do admina i nie tylko.
Czy zaszły jakieś zmiany w dostępie do platformy elernigowej? Mianowicie czy nie jest tak, że nie będzie się już dało rozwiązywać testów przed oficjalnym testem oficerskim? Z tego co czytałem to właśnie tak jest, to jak to będzie wyglądało?
Witaj będzie wyglądało tak że zdadza ci co mają zdać i oni dostęp zapewne będą mieć w jakiejś formie.  A reszta się nie liczy wysyłają bo muszą przecież i tak za niedługo oficerów będzie jak mrówek.
Odpowiedz
(29-04-2023, 5:08 )Ziutek napisał(a):
(27-04-2023, 7:17 )Dobry Artysta napisał(a): Witam, czy po odejściu po kilku latach ze służby muszę oddać całą kwotę otrzymaną na zakup mieszkania czy pomniejszoną o lata służby?

Całą kwotę plus coroczną waloryzację o średnioroczny wskaźnik wynikający z ustawy budżetowej.

W dodatku to kwota brutto gdzie podatek bedzie rozliczony w PITcie za nastepny rok. Tak dowiedzialem sie ja gdy myslalem ze juz nie dam rady wiecej
Odpowiedz
(29-04-2023, 11:22 )tomi napisał(a):
(27-04-2023, 8:52 )Owieczka napisał(a): Jak zabrać to szybciutko na kolanie. Raz, dwa i po głosowaniu. Taki mamy klimat. Nadal pytam gdzie odpowiedź w sprawie podwyżek od marca tylko w formacji mundurowej. Mam wrażenie że pan przewodniczący jest na wakacjach. Zero informacji. Woda w ustach.

Pytam od dawna i zero odpowiedzi. Sprzedali nas i tyle.

Sprzedaje to się za coś. Nas złożyli w ofierze.
Odpowiedz
(17-04-2023, 17:59 )rafalek oddziałowy napisał(a):
(17-04-2023, 6:56 )Realista za niecałe 300. napisał(a):
(15-04-2023, 23:24 )Szczęśliwy napisał(a):
(14-04-2023, 19:58 )klakson emeryt napisał(a):
(13-04-2023, 16:58 )rafalek oddziałowy napisał(a): dopoko placiles bylo ok, teraz pewnie przestanie duza ilosc osob placic bo po co?ale nowy narybek jest w jednostkach wiec zasili konto zwiazkowe. wiec co tutaj mozna napisac? nic sie nie zmieni w tej sluzbie bo kazdy awans jest podyktowany bezgraniczna ulegloscia wobec przelozonego  scisle przestrzeganie jego wytycznych wyjetych z kosmosu i tego uczyc sie bedzie narybek od starych przesiaknietych takim sposobem bycia - oczywiscie nie wszyscy bo jednak jak zostalo tam batrdzo duzo rewelacyjnych osob sluzacych pomoca i rada.

co z nastepnymi emerytami ? tak samo jak w tym roku bedzie - wycyckaja ich jak tylko mozliwe - zadne próba namawiania zeby zostac przez dyrektorow nie mialo miejsca - brak jakielkolwiek racjonalnej argumentacji czy tez propozycji, rekrutacja wewnetrzna to fikcja bo trzeba sie pozbyc tych niewygodnych Wink - tak to bylo w tej jednostce na skraju mazowieckiego

 Dziękuje za poparcie. trzeba nagłaśniać to oszustwo. Jak wszyscy machną ręką bo z górą nie wygrasz to będą robić co chcą. Ale nie o to chodzi! Funkcjonariusze pokarzcie ze macie jaja!!!!
Posłuchaj jeden z drugim Emerycie, odchodząc wiedziałeś co robisz i teraz nie płacz że ktoś cię oszukał. Znam paru, którzy odeszli, ale wcześniej mieli swój plan na dalsze życie, od razu zaczęli pracować w dobrze płatnej pracy i nawet nie chcą słyszeć o SW, a ty i następny wylewacie swoje bzdury. Wydaje mi się, że jesteście zagubieni jak ta reszta z tego forum haha dopiero co wypłacali różne dodatkowe pieniądze, a już piszą o podwyżkach lub premiach haha przecież to jest Cyrk jak na terapeutyku dla zaburzonych. Kiedy ta wasza mentalność się zmieni, chyba nigdy, a jak widzicie, że ktoś jest inny niż Wy to Atak, że z CZ lub pociotek hihi. Żal mi was, ale chociaż mam co opowiadać w pracy i śmiejemy się do łez. Pozdrawiam admina i życzę dużo wytrwałości.

Weź ty Szczęśliwy zajmij się lepiej hodowlą jedwabników. Jakbyś miał chociaż odrobinę rozumu i godności człowieka, to umiałbyś rozróżnić ludzi którzy narzekają na zarobki, od ludzi którzy w biały dzień zostali oszukani przez związek i CZSW, a celem tegoż oszustwa było zmuszenie ich do pozostania w służbie. Wcale się nie dziwię emerytom, że są z tego powodu niezadowoleni, bo to się prosi o rozwiązanie w sądzie. Sądzę tylko, że teraz ofiarą są emeryci i się z nich śmiejesz, ale jutro to może być zmiana, która obejmie ciebie (choć szczerze w to wątpię, bo żeby być funkcjonariuszem to jednak trzeba mieć IQ wyższe niż temperatura ciała, co w twoim przypadku nie jest tak oczywiste). Natomiast w temacie wyśmiewania, posiadane wykształcenie pozwala mi stwierdzić, że jedyną osobą wyśmiewaną przez całe życie, byłeś niestety ty, a teraz starasz sobie to rekompensować na tym forum. Po prostu mi cię żal. Już nie raz ci pisałem, że gdyby w tej służbie nie było ludzi, mających wyższe aspiracje finansowe, to (uwaga będzie trudne słowo) konformiści tacy jak ty, pracowaliby za miskę ryżu. A swoje HIHI wsadź sobie w buty, tylko najpierw powyciągaj z nich słomę i resztki obornika. Pozdrowienia dla wszystkich funkcjonariuszy walczących o poprawę warunków pełnienia służby.

Ty szczesliwy Ty sam ze soba masz problemy natury emocjonalnej i podejrzewam , ze nie tylko . Kazdy z nas wiedzial co robi oczywiscie ale tu jest mowa tylko o oszukaniu w tym roku nas a w nastepnym roku innych , w pozostalych latach jeszcze innych  czy Ciebie? watpie bo nawet nie potrafisz zrozumiec podstawowych i elementarnych rzeczy ( m. in. Konstytucja art. 32 - mówi to coś?) ale podejrzewam , że nie jestes nawet tego zrozumiec . a kim jestes ? hmm moze tym wlasnie malkontentem na tym forum . nikt tu nie placze ze odszedl i nie umie sie odnalezc w normalnym swiecie  tylko pretensje, niezadowolenie wynika wlasnei z tego, że kazdy chcialby byc traktowani na rowni a ze ktos postanowil oszukac  to z tym sie nie zgadzamy . mysle ze ten temat jest wyczerpany wiec  szczesliwcu nie odposuj bo zblaznisz sie kolejny raz

--------------------------------------------------------------------
Brak sensu się rozpisywać, ten obraz powie wszystko.

https://img2.demotywatoryfb.pl/uploads/2...so_600.jpg
Odpowiedz
(29-04-2023, 11:22 )tomi napisał(a):
(27-04-2023, 8:52 )Owieczka napisał(a): Jak zabrać to szybciutko na kolanie. Raz, dwa i po głosowaniu. Taki mamy klimat. Nadal pytam gdzie odpowiedź w sprawie podwyżek od marca tylko w formacji mundurowej. Mam wrażenie że pan przewodniczący jest na wakacjach. Zero informacji. Woda w ustach.

Pytam od dawna i zero odpowiedzi. Sprzedali nas i tyle.

-------------------------------------------------------------------
Lata temu nikt Służby wojskowej czy SW nie reklamował a trudno było się dostać.
Dzisiaj wszędzie widać reklamy o rekrutacji od Policji do SW a chętnych brak.
Tak więc jak to się ma do tej panującej w służbach wspaniałości, którą na siłę nam się wmawia?
Odpowiedz
(29-04-2023, 5:08 )Ziutek napisał(a):
(27-04-2023, 7:17 )Dobry Artysta napisał(a): Witam, czy po odejściu po kilku latach ze służby muszę oddać całą kwotę otrzymaną na zakup mieszkania czy pomniejszoną o lata służby?

Całą kwotę plus coroczną waloryzację o średnioroczny wskaźnik wynikający z ustawy budżetowej.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Dokładnie tak jak jest napisane powyżej.
Państwo podatek pobrało a oddać musisz całą kwotę.
Odpowiedz
(27-04-2023, 8:52 )Owieczka napisał(a): Jak zabrać to szybciutko na kolanie. Raz, dwa i po głosowaniu. Taki mamy klimat. Nadal pytam gdzie odpowiedź w sprawie podwyżek od marca tylko w formacji mundurowej. Mam wrażenie że pan przewodniczący jest na wakacjach. Zero informacji. Woda w ustach.

Pytam od dawna i zero odpowiedzi. Sprzedali nas i tyle.
Odpowiedz
Pytanie do admina i nie tylko.
Czy zaszły jakieś zmiany w dostępie do platformy elernigowej? Mianowicie czy nie jest tak, że nie będzie się już dało rozwiązywać testów przed oficjalnym testem oficerskim? Z tego co czytałem to właśnie tak jest, to jak to będzie wyglądało?
Odpowiedz
(27-04-2023, 7:17 )Dobry Artysta napisał(a): Witam, czy po odejściu po kilku latach ze służby muszę oddać całą kwotę otrzymaną na zakup mieszkania czy pomniejszoną o lata służby?

Całą kwotę plus coroczną waloryzację o średnioroczny wskaźnik wynikający z ustawy budżetowej.
Odpowiedz
(27-04-2023, 17:11 )Krycha1 napisał(a): Co z podwyżkami dla cywili. To są normalnie jakieś szopki już. My pracujemy i żyjemy.

Jakie podwyżki dla Cywili, Zarząd się natrudził, posiedział i zredagował pismo w sprawie Rady Sportu. Pismo tak  potrzebne i ważne jak nasze związki w służbie ostatniego wyboru. Tracę wiarę w istnienie tego tworu Szanowne Koleżanki i Koledzy.
Odpowiedz
(27-04-2023, 7:17 )Dobry Artysta napisał(a): Witam, czy po odejściu po kilku latach ze służby muszę oddać całą kwotę otrzymaną na zakup mieszkania czy pomniejszoną o lata służby?

MUSISZ ODDAĆ  CAŁĄ KWOTĘ. PRZED 2010 R. W USTAWIE Z 1996 R BYŁO CHYBA TAK JAK PISZESZ
Odpowiedz
(27-04-2023, 17:11 )Krycha1 napisał(a): Co z podwyżkami dla cywili. To są normalnie jakieś szopki już. My pracujemy i żyjemy.
Niestety kwestia podwyżki dla cywili zawsze była mało ważna...
Odpowiedz
(27-04-2023, 7:17 )Dobry Artysta napisał(a): Witam, czy po odejściu po kilku latach ze służby muszę oddać całą kwotę otrzymaną na zakup mieszkania czy pomniejszoną o lata służby?

Cała
Odpowiedz
Co z podwyżkami dla cywili. To są normalnie jakieś szopki już. My pracujemy i żyjemy.
Odpowiedz
Jak zabrać to szybciutko na kolanie. Raz, dwa i po głosowaniu. Taki mamy klimat. Nadal pytam gdzie odpowiedź w sprawie podwyżek od marca tylko w formacji mundurowej. Mam wrażenie że pan przewodniczący jest na wakacjach. Zero informacji. Woda w ustach.
Odpowiedz
Witam, czy po odejściu po kilku latach ze służby muszę oddać całą kwotę otrzymaną na zakup mieszkania czy pomniejszoną o lata służby?
Odpowiedz
(24-04-2023, 8:24 )Szeregowa napisał(a):
(13-04-2023, 17:21 )Człowiek z lasu napisał(a):
(13-04-2023, 13:27 )Szeregowa napisał(a): Administratorze,
nie opublikował Pan mojego wpisu, gdzie precyzuję o co pytam.
Pytam o: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12366801

Co się dzieje w sprawie tego rozporządzenia?

16 styczeń komisja prawnicza. Chyba komuś w nie smak realizacja. Ja myślę że zgodnie z ustawą modernizacyjna która gwarantowała podwyzke co roku będą nas trzymać aż do wyborów.

Tyle to widzę Smile Dlatego pytam Administratora o to, czy coś wie w tym temacie, ale niestety nie odpowiada.

Może nie zna odpowiedzi jak i całe te związki a może nie chce jej udzielić bo jest nie wygodna.
Odpowiedz
(25-04-2023, 11:47 )Pablo123 napisał(a): Panie administratorze ja się pytam co z podwyżkami dla pracowników cywilnych...gdzie zaginęły?
 
  
  https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12371758 jest coś nowego a poprzednie które było zostało podpisane i data ogłoszenia to 28.04 czyli krok do przodu. Tylko czemu wyszedł nowy projekt ??? Czyżby prócz inflacyjnej było coś jeszcze  z ustawy modernizacyjnej???
Odpowiedz
(25-04-2023, 11:47 )Pablo123 napisał(a): Panie administratorze ja się pytam co z podwyżkami dla pracowników cywilnych...gdzie zaginęły?
Dobre pytanie...ktoś coś?
Odpowiedz
(24-04-2023, 20:49 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Nie dziwię się, mam 15 lat służby i różnica między mną czyli funkcjonariuszem doświadczonym, wypełniającym rzetelnie obowiązki przez wszystkie lata a funkcjonariuszem nowoprzyjetym, który otrzymał wypłatę już w pierwszym dniu jest około 900 zł. Uważam, iż różnica powinna być conajmniej dwukrotna. Okazuje się, iż doświadczenie i wzorowe wykonywanie obowiązków jest niewiele warte. Takie wieczorne przemyślenie
Odpowiedz
(24-04-2023, 20:49 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Nie dziwię się, mam 15 lat służby i różnica między mną czyli funkcjonariuszem doświadczonym, wypełniającym rzetelnie obowiązki przez wszystkie lata a funkcjonariuszem nowoprzyjetym, który otrzymał wypłatę już w pierwszym dniu jest około 900 zł. Uważam, iż różnica powinna być conajmniej dwukrotna. Okazuje się, iż doświadczenie i wzorowe wykonywanie obowiązków jest niewiele warte. Takie wieczorne przemyślenie
Uwierz mi kolego że gdyby tylko mogli to i tak by naprzyjmowali samych młodych i niedoświadczonych. Z tego powodu że tej niekompetentnej kadrze łatwiej takimi ludźmi zarządzać bo ci młodzi nie pamiętają, nie znają zmok i początków służby swoich przełożonych. A co taki kiero czy dyro co ma 10 lat mniej niż ja  będzie szkolenia robił? Przecież kilka lat temu sam mnie się pytał co i jak z antykorupcji szkolenie? To on się ledwo wywinął bo namaczał, nie jak. Jak on mi w oczy spojrzy jak malutki jest karzełek bez autorytetu. No więc on zrobi wszystko aby mi tak służby rozpisać abym doszedł do wniosku że czas ze służbą sko;czyć zanim na tym stracę. Weźmie sobie dzieciaka z naboru i będzie go musztrował jak na ruskiej unitarce. Kury szczać prowadzać a nie służbą zarządzać...
Odpowiedz
Panie administratorze ja się pytam co z podwyżkami dla pracowników cywilnych...gdzie zaginęły?
Odpowiedz
Nie dziwię się, mam 15 lat służby i różnica między mną czyli funkcjonariuszem doświadczonym, wypełniającym rzetelnie obowiązki przez wszystkie lata a funkcjonariuszem nowoprzyjetym, który otrzymał wypłatę już w pierwszym dniu jest około 900 zł. Uważam, iż różnica powinna być conajmniej dwukrotna. Okazuje się, iż doświadczenie i wzorowe wykonywanie obowiązków jest niewiele warte. Takie wieczorne przemyślenie
Odpowiedz