(05-03-2024, 13:54 )Szeregowa napisał(a): Porozumienie ws. waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy SW w 2024 r.:
(...)
"Strona Służbowa zobowiązała się do określenia dokładnej kwoty wzrostu uposażenia zasadniczego grupach 2-41 do dnia 1 marca 2024 roku."
(...)

Mamy w sumie 5 marca. @Administratorze, czy otrzymaliście dokładne kwoty wzrostu?
Pytam ze względu na to, że porozumienie powołuje się na 20% wzrostu kwoty uposażenia i wzrost dodatku za stopień w kwocie 200 zł, a dodatek za stopień wchodzi przecież w skład uposażenia zasadniczego, do tego dochodzi dodatkowo dla każdego po 210 zł.
Zastanawiam się zatem, czy wyliczenia były na zasadzie: (kwota bazowa * wskaźnik * mnożnik + 20%) + 210 zł + dodatek za stopień powiększony o 200 zł, czy właśnie te 20% zawierało już te 200 zł dorzucone do stopnia Smile

Przecież dostała pani komunikat, że uposażenie zasadnicze wzrasta o 210 zł, Warszawa przesłała do do związku 1 marca dokładnie, pismo jest wrzucone tutaj: https://nszzfipw.org.pl/pismo-dyrektora-...sazen.html

Gdzie pani przeczytała cokolwiek o wzroście dodatku służbowego? Z chęcią bym się dowiedział, bo w przyjętym porozumieniu nigdzie nie ma na ten temat słowa.
Odpowiedz
(04-03-2024, 5:57 )SuperMan napisał(a):
(03-03-2024, 20:42 )Abadon napisał(a):  Wiesz co dzieciaku, lepiej jak dasz sobie spokój że służbą bo widzę że zdecydowanie nie łapiesz o co w tym chodzi...czytałeś ustawę o SW? Wiesz co to Służba Więzienna,wiesz co to dyscyplina służbowa itp? Problem z meldowaniem w służbie mundurowej...buaha...normalnie nie wierzę ???co za typ ?

Sam jestes dzieciakiem melepeto. Pewnie kolegow nie masz i dlatego do wszystkich sie meldujesz. Takie teksty to potwierdzaja. A pozniej... panie kierowniku, bo slyszalem... a ten mnie jeszcze tak nazwal..
???Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, następnie co ja napisałem, daj sobie trochę czasu na zrozumienie tego (a może więcej niż trochę)a zapewne zrozumiesz że służba, jakakolwiek to nie dla ciebie, a poza tym intelektualnie reprezentujesz gimnazjalistę ( mam nadzieję) A teraz udaj się do kolegów, których z pewnością masz wielu ??? o poradę co to jest służbowe zachowanie, służba mundurowa, a na końcu do kadr...w jednym celu...nie mecz już prawdziwych funkcjonariuszy.
Odpowiedz
(05-03-2024, 14:13 )Administrator napisał(a):
(05-03-2024, 13:54 )Szeregowa napisał(a): Porozumienie ws. waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy SW w 2024 r.:
(...)
"Strona Służbowa zobowiązała się do określenia dokładnej kwoty wzrostu uposażenia zasadniczego grupach 2-41 do dnia 1 marca 2024 roku."
(...)

Mamy w sumie 5 marca. @Administratorze, czy otrzymaliście dokładne kwoty wzrostu?
Pytam ze względu na to, że porozumienie powołuje się na 20% wzrostu kwoty uposażenia i wzrost dodatku za stopień w kwocie 200 zł, a dodatek za stopień wchodzi przecież w skład uposażenia zasadniczego, do tego dochodzi dodatkowo dla każdego po 210 zł.
Zastanawiam się zatem, czy wyliczenia były na zasadzie: (kwota bazowa * wskaźnik * mnożnik + 20%) + 210 zł + dodatek za stopień powiększony o 200 zł, czy właśnie te 20% zawierało już te 200 zł dorzucone do stopnia Smile

Dodatek służbowy nie wchodzi w skład uposażenia zasadniczego i będzie to dodatkowa kwota 200 zł. powiększona w dodatek za stopień. Przypomnę, że uposażenie funkcjonariusza składa się z: uposażenia zasadniczego, dodatku za wysługę lat, dodatku za stopień oraz dodatku służbowego.

Adminie, przeczytaj jeszcze raz moją wiadomość. Ja nic nie napisałam o dodatku służbowym.... Dokładnie wskazuję dodatek za STOPIEŃ i oczekuję odpowiedzi na pytania, a nie tłumaczenia mi podstaw... Smile
Odpowiedz
(05-03-2024, 12:52 )Unknown napisał(a): Dwie jednostki z okręgu rzeszowskiego już złożyły pozwy w sądach pracy w tym tygodniu. Kolejne dwie jednostki zainteresowane dołączeniem i spotkaniem z adwokatem prowadzącym te sprawy. Ciągle nie ma rozstrzygnięcia w drugiej instancji, ale pozytywny wyrok w pierwszej instancji wiąże się z natychmiastową wypłatą odszkodowania (ok. 4000 zł) więc  - im szybciej kolejne jednostki się zainteresują i złożą pozwy - tym lepiej :-)

Tak jest coraz więcej ludzi zgalsz się do mecenasa i dokładnie tak powiedział ponad 4 tys odszkodowania za nierówne traktowanie i rozliczenie tych różnie palonych 208 do stopnia i czasem 0zl czasem 100 a czasem 416 zł do dodatku motywacyjnego.
Odpowiedz
Odnośnie wnioski o sprostowanie informacji w artykule "S", to od uposażenia młodszego renifera zależy tylko dopłata do wypoczynku, czyli tzw "grusza", zwrot kosztów przejazdu, czyli "przejazdówka" zależy od stawek PKP...
Odpowiedz
Panie Administratorze, posiada Pan wiedzę kiedy ma być wypłacone wyrównanie podwyżki. U mnie w jednostce związkowiec mówi, że prawdopodobnie ma być to 14 marzec i ma być wypłacone razem z trzynastką. Czy może Pan potwierdzić lub zaprzeczyć. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Odpowiedz
(05-03-2024, 13:54 )Szeregowa napisał(a): Porozumienie ws. waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy SW w 2024 r.:
(...)
"Strona Służbowa zobowiązała się do określenia dokładnej kwoty wzrostu uposażenia zasadniczego grupach 2-41 do dnia 1 marca 2024 roku."
(...)

Mamy w sumie 5 marca. @Administratorze, czy otrzymaliście dokładne kwoty wzrostu?
Pytam ze względu na to, że porozumienie powołuje się na 20% wzrostu kwoty uposażenia i wzrost dodatku za stopień w kwocie 200 zł, a dodatek za stopień wchodzi przecież w skład uposażenia zasadniczego, do tego dochodzi dodatkowo dla każdego po 210 zł.
Zastanawiam się zatem, czy wyliczenia były na zasadzie: (kwota bazowa * wskaźnik * mnożnik + 20%) + 210 zł + dodatek za stopień powiększony o 200 zł, czy właśnie te 20% zawierało już te 200 zł dorzucone do stopnia Smile


Ta "dokładna kwota" to właśnie te 210 PLN z pisma DGSW, a nie 200 zawarte w porozumieniu. Trzeba czytać ze zrozumieniem.

Na drugie pytanie odpowiedź ta sama -  Trzeba czytać ze zrozumieniem.

Ale co mi tam, postaram się rozjaśnić.
Pkt. 1 - Wzrost uposażenia zasadniczego o 20% - czyli ((kwota bazowa * wskaźnik * mnożnik) + 20%)
Pkt. 2 - DODATKOWY WZROST o 200 PLN - kwota z pkt. 1 + 200 PLN
* do 1.03 strona służbowa miała przedstawić dokładną kwotę TEGO DODATKOWEGO WZROSTU i przedstawiła - 210 PLN, więc ostatecznie masz kwotę z pkt. 1 + 210 PLN
Pkt. 3 - Tu chyba nie trzeba tłumaczyć, ale ok - Jeżeli masz wysługę, którą liczysz procentowo od uposażenia zasadniczego to wiadomo, że pójdzie w górę. W końcu np. 10% od  4494 (grupa zaszeregowania 6) to więcej niż 10% od 3653 (ta sama grupa, ale przed podwyżką) 
Pkt. 4 - Tu to już chyba w ogóle zrozumiałe
Odpowiedz
A wiadomo coś o wypłacie pieniędzy za stare nadgodziny? Ponoć miały być też wypłacone po tym jak nowy minister usłyszał że taki cyrk z tym jest. Pozdrawiam.
Odpowiedz
(05-03-2024, 13:54 )Szeregowa napisał(a): Porozumienie ws. waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy SW w 2024 r.:
(...)
"Strona Służbowa zobowiązała się do określenia dokładnej kwoty wzrostu uposażenia zasadniczego grupach 2-41 do dnia 1 marca 2024 roku."
(...)

Mamy w sumie 5 marca. @Administratorze, czy otrzymaliście dokładne kwoty wzrostu?
Pytam ze względu na to, że porozumienie powołuje się na 20% wzrostu kwoty uposażenia i wzrost dodatku za stopień w kwocie 200 zł, a dodatek za stopień wchodzi przecież w skład uposażenia zasadniczego, do tego dochodzi dodatkowo dla każdego po 210 zł.
Zastanawiam się zatem, czy wyliczenia były na zasadzie: (kwota bazowa * wskaźnik * mnożnik + 20%) + 210 zł + dodatek za stopień powiększony o 200 zł, czy właśnie te 20% zawierało już te 200 zł dorzucone do stopnia Smile

Dodatek służbowy nie wchodzi w skład uposażenia zasadniczego i będzie to dodatkowa kwota 200 zł. powiększona w dodatek za stopień. Przypomnę, że uposażenie funkcjonariusza składa się z: uposażenia zasadniczego, dodatku za wysługę lat, dodatku za stopień oraz dodatku służbowego.
Odpowiedz
(05-03-2024, 9:58 )Administrator napisał(a):
(04-03-2024, 14:01 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Policja podwyżki i wyrównania ma już na kontach. SW znowu na szarym końcu

Proszę sobie sprawdzić jakie kwoty otrzymała Policja, ponieważ z tego co wiem, to otrzymali tylko część.

Nie p otrzymali podwyżki za pagony.
Odpowiedz
Porozumienie ws. waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy SW w 2024 r.:
(...)
"Strona Służbowa zobowiązała się do określenia dokładnej kwoty wzrostu uposażenia zasadniczego grupach 2-41 do dnia 1 marca 2024 roku."
(...)

Mamy w sumie 5 marca. @Administratorze, czy otrzymaliście dokładne kwoty wzrostu?
Pytam ze względu na to, że porozumienie powołuje się na 20% wzrostu kwoty uposażenia i wzrost dodatku za stopień w kwocie 200 zł, a dodatek za stopień wchodzi przecież w skład uposażenia zasadniczego, do tego dochodzi dodatkowo dla każdego po 210 zł.
Zastanawiam się zatem, czy wyliczenia były na zasadzie: (kwota bazowa * wskaźnik * mnożnik + 20%) + 210 zł + dodatek za stopień powiększony o 200 zł, czy właśnie te 20% zawierało już te 200 zł dorzucone do stopnia Smile
Odpowiedz
Dwie jednostki z okręgu rzeszowskiego już złożyły pozwy w sądach pracy w tym tygodniu. Kolejne dwie jednostki zainteresowane dołączeniem i spotkaniem z adwokatem prowadzącym te sprawy. Ciągle nie ma rozstrzygnięcia w drugiej instancji, ale pozytywny wyrok w pierwszej instancji wiąże się z natychmiastową wypłatą odszkodowania (ok. 4000 zł) więc  - im szybciej kolejne jednostki się zainteresują i złożą pozwy - tym lepiej :-)
Odpowiedz
(04-03-2024, 14:01 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Policja podwyżki i wyrównania ma już na kontach. SW znowu na szarym końcu

Proszę sobie sprawdzić jakie kwoty otrzymała Policja, ponieważ z tego co wiem, to otrzymali tylko część.
Odpowiedz
(02-03-2024, 18:59 )Maxxxx napisał(a):
(01-03-2024, 23:34 )zzz napisał(a):
(01-03-2024, 18:03 )GERARD napisał(a):
(27-02-2018, 14:33 )Lepper napisał(a): Witam.
Mam dwa pytania.
1 Moja jednostka została zlikwidowana i z urzędu zostałem przeniesiony do innej 60 km dalej. Czy w związku z tym będą przysługiwać mi jakieś dodatki finansowe?
2 Zastanawiam sie na zwolnieniem ze służby . Jedyną przeszkodą jest fakt ze brałem dofinansowanie do kupna mieszkania. Rozumiem że muszę oddać kwotę brutto a nie to co dostałem na konto? Od podoficerki minęło mi ponad 4 lata czy też muszę oddać całość za szkolenie?

Jak nie masz przerobione 15 lat w sw to raczej musisz się z tym liczyć....
1 powinieneś móc znów dostawać za brak mieszkania i starać się o pomoc
2 kwotę brutto oddajesz ale potem podatek wraca, za szkolenie całość do 5 lat
Kolego kwotę brutto + waloryzacja, a że w ostatnich latach nie była mała więc dobrze to policz. Fakt że ceny mieszkań też znaczącaąwzrosły więc stratny nie będziesz, ale nigdy się fajnie nie oddaje. Możesz napisać prośbę o spłatę w ratach, może się przychylą.  Jest te druga opcja wypłacić 2 urlopy plus odprawa i może połowę uzbierasz.  
Za brak mieszkania mógłby się starać jeżeli droga do pracy transportem publicznym przekracza 1h w jedną stronę.
Najlepsze rozwiązanie to L4 i odejść z komisji i nie zwracasz
Odpowiedz
Administratorze czy zgodne z przepisami jest przepracowanie np 100 godzin w miesiącu, gdzie miesiąc przewiduje np 168 godzin.
Proceder ten czyli zbijanie godzin na "minus" istnieje w wielu jednostkach i wydaje się być poza prawem?
Jak ktoś w styczniu może dostać pełna wypłatę nie wypracowując co najmniej godzin administracji? To karygodne nadużycie osób odpowiedzialnych za prowadzenie książki rozkładu służby i miejsce do malwersacji.
Odpowiedz
(02-03-2024, 11:20 )Szeregowy22 napisał(a):
(01-03-2024, 15:51 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-03-2024, 10:15 )Sierżant Polska napisał(a): Panowie i Panie czy u was w zakładach też jest informacja dotycząca pozwu zbiorowego w sprawie podwyżki która miała miejsce w 2022 r.Chodzi o nieprawidłowe naliczanie dodatków ( dodatek służbowy został naliczony z należącej się wyslugi lat) np mi mijało 10 lat sluzby i nie dostałem podwyżki za wysługę tylko została ona wliczona w podwyzke.

Tak jest taka informacja i odbywają się spotkania z mecenasem.
Są już ZK które wygrały i czekają na uprawomocnienie oraz są też wygrane procesy indywidualne Smile

To dobrze bo to był wałek stulecia.Ja miałem 13 lat cywila i wykręcili mnie na bodajże 314 zł.Jestem już na emeryturze ale dobrze by było aby ktoś to naprawił
i narzucił jednostkom na nowo naliczenie pensji i emerytur tym którzy odeszli.
Odpowiedz
Policja podwyżki i wyrównania ma już na kontach. SW znowu na szarym końcu
Odpowiedz
(03-03-2024, 21:13 )Administrator napisał(a):
(03-03-2024, 13:42 )Pablo123 napisał(a): Panie administratorze w takim razie kiedy pracownicy cywilni dostaną jakiekolwiek informacje o podwyżkach i kiedy będą realizowane, bądź też kiedy będzie spotkanie w tej kwestii?

Jak tylko będę miał informację to poinformuję, ale z pewnością niedługo.

Wodze, że,, S,, sobie przypisuje zasługi?
Odpowiedz
Witam Admininistratora ! Moje pytanie jest takie: Czy są prowadzone rozmowy w sprawie tzw.zamrożonych nadgodzin z 2018/2019 roku, kiedy możemy się spodziewać rekompensaty ? gdyż dochodzą słuchy, że f-szom którzy odeszli na zaopatrzenie emerytalne w tym roku zostały wypłacone lecz po stawkach w 2019 roku? A nie tak jak to opisywało Biuro Prasowe CZSW w dniu 23.06.2022 roku po aktualnych stawkach w dniu jego zwolnienia że służby! Pozdrawiam
Odpowiedz
(03-03-2024, 21:13 )Administrator napisał(a):
(03-03-2024, 13:42 )Pablo123 napisał(a): Panie administratorze w takim razie kiedy pracownicy cywilni dostaną jakiekolwiek informacje o podwyżkach i kiedy będą realizowane, bądź też kiedy będzie spotkanie w tej kwestii?

Jak tylko będę miał informację to poinformuję, ale z pewnością niedługo.

A można wiedzieć jaka propozycje przedstawiła góra?
Odpowiedz
(03-03-2024, 11:59 )Maxxxx napisał(a):
(02-03-2024, 21:58 )Logitech napisał(a):
(02-03-2024, 14:39 )Abadon napisał(a):
(01-03-2024, 22:36 )Logitech napisał(a):
(01-03-2024, 8:24 )Boom napisał(a): A na sikawie w Łodzi cały czas piszą mężczyzn oddziałowych na oddziały dla kobiet. Dyrekcja nic z tym nie robi a jak coś to kontroli nie mogę jak coś się dzieje to ja nie mogę , za każdym razem trzeba sprowadzać funkcjonariuszkę. Dobra taka praca ja nie mogę a kobiety pracują w terenie a mężczyźni na damskich oddziałach. Kierownictwo i dyrekcja o tym wie . Jak przyjeżdża pogotowie oraz w innych sytuacjach życiowych trzeba wzywać oddziałowe kobiety.

Na Beskidzkiej CYRK! Ludzie w minusach, celowe zawieszanie stanowisk aby tylko słupki się zgadzały i świta szczerzyła ząbki ,że tutaj jesteśmy takie menadżery. Zresztą nasz związek interweniował w OISW w grudniu odnośnie tych tematów. A najlepsze teraz jak jeden z przełożonych wchodzi na dowodzenie i każe egzekwować czy przy odbieraniu telefonu na oddziale to czy oddziałowy się melduje... Raczej się nudzi i nie widzi się prawdziwych problemów na jednostce szanownemu panu. Już takie mądrości były w POZNANIU!!!  TRZEBA PISAĆ SZYBKO DO PANI MINISTER !
powinniście być szczęśliwi... w Warszawie po dwóch miesiącach ludzie mają po 200 nadgodzin...chcesz się zamienić?
Buaha...na minusach????,,???

Z czego mam być szczęśliwy, że nie mogę wyrobić nadgodzin płatnych? I ,że każą nam się meldować do kolegów ze zmiany.
Jesteś jakimś trolem podstawionym na tej stronie. Kolejny mieszacz

Zawieszanie stanowisk to nie jest dobre rozwiązanie bo ktoś musi ta robotę zrobić.  Jeżeli chodzi i godziny na minusie no to niestety jest spore ciśnienie od kiedy są płatne godziny, ale kolego zrozum że kierownictwo musi tak zarządzać ludźmi żeby tych godzin było jak najmniej. Ty byś chciał pewnie mieć płatne godziny i nie przychodzić na dodatkowe służby i jeszcze wolne dostać, no nie da się tak. Od tego jest kierownik żeby godzin byli jak najmniej jak jest taka możliwość oczywiście. Co do meldowania się to meldowanie dowódcy zmiany który jest twoim przełożonym to chyba nie jest dla Ciebie ujma na honorze, bo jak dobrze kojarzę jesteśmy w formacji mundurowej gdzie jest do normalna kwestią i uważam  że jak najbardziej powinno się tego przestrzegać.  Pamiętaj, że meldujesz się tylko swoim przełożonym patrz dowódca zmiany, kierownik działu, dyrektor. Oddanie honoru wyższemu stanowiskiem czy stopniem to już inna kwestia.

Regulamin Nr 1/2013
Dyrektora Generalnego Służby Więziennej
z dnia 4 czerwca 2013 r.
§ 138.
Meldunek składa się w szczególności w następujących przypadkach:
1) w razie przybycia przełożonego do miejsca pełnienia służby;
2) podczas pełnienia służby dyżurnej - w czasie pierwszego przybycia przełożonego
w danym dniu oraz dodatkowo w sprawach szczególnie ważnych;
3) podczas ćwiczeń, przeglądów i uroczystości z udziałem funkcjonariuszy;
4) przed rozpoczęciem narady lub odprawy służbowej funkcjonariuszy;
5) w czasie powitania osób przez kompanię honorową;
6) po wykonaniu polecenia służbowego;
7) po przybyciu do przełożonego lub starszego - o celu przybycia;
8) po objęciu i zdaniu stanowiska służbowego i służby;
9) przybycia osób na kontrolę lub wizytację;
10) na żądanie przełożonego.
Odpowiedz
(03-03-2024, 20:42 )Abadon napisał(a):  Wiesz co dzieciaku, lepiej jak dasz sobie spokój że służbą bo widzę że zdecydowanie nie łapiesz o co w tym chodzi...czytałeś ustawę o SW? Wiesz co to Służba Więzienna,wiesz co to dyscyplina służbowa itp? Problem z meldowaniem w służbie mundurowej...buaha...normalnie nie wierzę ???co za typ ?

Sam jestes dzieciakiem melepeto. Pewnie kolegow nie masz i dlatego do wszystkich sie meldujesz. Takie teksty to potwierdzaja. A pozniej... panie kierowniku, bo slyszalem... a ten mnie jeszcze tak nazwal..
Odpowiedz
[quote="anielica2010" pid='19204' dateline='1709409812']
Administratorze czy wiadomo kiedy odbędzie spotkanie Związków z CZSW w sprawie podwyżki wynagrodzeń praycywilnych?Czy istnieje szansa abyśmy otrzymali podwyżkę w pierwszym półroczu 2024?
[/quot
Halo halo ???
Odpowiedz
(03-03-2024, 13:42 )Pablo123 napisał(a): Panie administratorze w takim razie kiedy pracownicy cywilni dostaną jakiekolwiek informacje o podwyżkach i kiedy będą realizowane, bądź też kiedy będzie spotkanie w tej kwestii?

Jak tylko będę miał informację to poinformuję, ale z pewnością niedługo.
Odpowiedz
(02-03-2024, 21:58 )Logitech napisał(a):
(02-03-2024, 14:39 )Abadon napisał(a):
(01-03-2024, 22:36 )Logitech napisał(a):
(01-03-2024, 8:24 )Boom napisał(a): A na sikawie w Łodzi cały czas piszą mężczyzn oddziałowych na oddziały dla kobiet. Dyrekcja nic z tym nie robi a jak coś to kontroli nie mogę jak coś się dzieje to ja nie mogę , za każdym razem trzeba sprowadzać funkcjonariuszkę. Dobra taka praca ja nie mogę a kobiety pracują w terenie a mężczyźni na damskich oddziałach. Kierownictwo i dyrekcja o tym wie . Jak przyjeżdża pogotowie oraz w innych sytuacjach życiowych trzeba wzywać oddziałowe kobiety.

Na Beskidzkiej CYRK! Ludzie w minusach, celowe zawieszanie stanowisk aby tylko słupki się zgadzały i świta szczerzyła ząbki ,że tutaj jesteśmy takie menadżery. Zresztą nasz związek interweniował w OISW w grudniu odnośnie tych tematów. A najlepsze teraz jak jeden z przełożonych wchodzi na dowodzenie i każe egzekwować czy przy odbieraniu telefonu na oddziale to czy oddziałowy się melduje... Raczej się nudzi i nie widzi się prawdziwych problemów na jednostce szanownemu panu. Już takie mądrości były w POZNANIU!!!  TRZEBA PISAĆ SZYBKO DO PANI MINISTER !
powinniście być szczęśliwi... w Warszawie po dwóch miesiącach ludzie mają po 200 nadgodzin...chcesz się zamienić?
Buaha...na minusach????,,???

Z czego mam być szczęśliwy, że nie mogę wyrobić nadgodzin płatnych? I ,że każą nam się meldować do kolegów ze zmiany.
Jesteś jakimś trolem podstawionym na tej stronie. Kolejny mieszacz
Wiesz co dzieciaku, lepiej jak dasz sobie spokój że służbą bo widzę że zdecydowanie nie łapiesz o co w tym chodzi...czytałeś ustawę o SW? Wiesz co to Służba Więzienna,wiesz co to dyscyplina służbowa itp? Problem z meldowaniem w służbie mundurowej...buaha...normalnie nie wierzę ???co za typ ?
Odpowiedz
Jest szansa na likwidację kamer na oddziałach,żeby nie było już inwigilacji? Trochę zaufania do funkcjonariuszy. Cele monitorowane tylko dla osób do 21 roku życia.
Odpowiedz
Panie administratorze w takim razie kiedy pracownicy cywilni dostaną jakiekolwiek informacje o podwyżkach i kiedy będą realizowane, bądź też kiedy będzie spotkanie w tej kwestii?
Odpowiedz
(02-03-2024, 21:58 )Logitech napisał(a):
(02-03-2024, 14:39 )Abadon napisał(a):
(01-03-2024, 22:36 )Logitech napisał(a):
(01-03-2024, 8:24 )Boom napisał(a): A na sikawie w Łodzi cały czas piszą mężczyzn oddziałowych na oddziały dla kobiet. Dyrekcja nic z tym nie robi a jak coś to kontroli nie mogę jak coś się dzieje to ja nie mogę , za każdym razem trzeba sprowadzać funkcjonariuszkę. Dobra taka praca ja nie mogę a kobiety pracują w terenie a mężczyźni na damskich oddziałach. Kierownictwo i dyrekcja o tym wie . Jak przyjeżdża pogotowie oraz w innych sytuacjach życiowych trzeba wzywać oddziałowe kobiety.

Na Beskidzkiej CYRK! Ludzie w minusach, celowe zawieszanie stanowisk aby tylko słupki się zgadzały i świta szczerzyła ząbki ,że tutaj jesteśmy takie menadżery. Zresztą nasz związek interweniował w OISW w grudniu odnośnie tych tematów. A najlepsze teraz jak jeden z przełożonych wchodzi na dowodzenie i każe egzekwować czy przy odbieraniu telefonu na oddziale to czy oddziałowy się melduje... Raczej się nudzi i nie widzi się prawdziwych problemów na jednostce szanownemu panu. Już takie mądrości były w POZNANIU!!!  TRZEBA PISAĆ SZYBKO DO PANI MINISTER !
powinniście być szczęśliwi... w Warszawie po dwóch miesiącach ludzie mają po 200 nadgodzin...chcesz się zamienić?
Buaha...na minusach????,,???

Z czego mam być szczęśliwy, że nie mogę wyrobić nadgodzin płatnych? I ,że każą nam się meldować do kolegów ze zmiany.
Jesteś jakimś trolem podstawionym na tej stronie. Kolejny mieszacz

Zawieszanie stanowisk to nie jest dobre rozwiązanie bo ktoś musi ta robotę zrobić.  Jeżeli chodzi i godziny na minusie no to niestety jest spore ciśnienie od kiedy są płatne godziny, ale kolego zrozum że kierownictwo musi tak zarządzać ludźmi żeby tych godzin było jak najmniej. Ty byś chciał pewnie mieć płatne godziny i nie przychodzić na dodatkowe służby i jeszcze wolne dostać, no nie da się tak. Od tego jest kierownik żeby godzin byli jak najmniej jak jest taka możliwość oczywiście. Co do meldowania się to meldowanie dowódcy zmiany który jest twoim przełożonym to chyba nie jest dla Ciebie ujma na honorze, bo jak dobrze kojarzę jesteśmy w formacji mundurowej gdzie jest do normalna kwestią i uważam  że jak najbardziej powinno się tego przestrzegać.  Pamiętaj, że meldujesz się tylko swoim przełożonym patrz dowódca zmiany, kierownik działu, dyrektor. Oddanie honoru wyższemu stanowiskiem czy stopniem to już inna kwestia.
Odpowiedz
(02-03-2024, 14:39 )Abadon napisał(a):
(01-03-2024, 22:36 )Logitech napisał(a):
(01-03-2024, 8:24 )Boom napisał(a): A na sikawie w Łodzi cały czas piszą mężczyzn oddziałowych na oddziały dla kobiet. Dyrekcja nic z tym nie robi a jak coś to kontroli nie mogę jak coś się dzieje to ja nie mogę , za każdym razem trzeba sprowadzać funkcjonariuszkę. Dobra taka praca ja nie mogę a kobiety pracują w terenie a mężczyźni na damskich oddziałach. Kierownictwo i dyrekcja o tym wie . Jak przyjeżdża pogotowie oraz w innych sytuacjach życiowych trzeba wzywać oddziałowe kobiety.

Na Beskidzkiej CYRK! Ludzie w minusach, celowe zawieszanie stanowisk aby tylko słupki się zgadzały i świta szczerzyła ząbki ,że tutaj jesteśmy takie menadżery. Zresztą nasz związek interweniował w OISW w grudniu odnośnie tych tematów. A najlepsze teraz jak jeden z przełożonych wchodzi na dowodzenie i każe egzekwować czy przy odbieraniu telefonu na oddziale to czy oddziałowy się melduje... Raczej się nudzi i nie widzi się prawdziwych problemów na jednostce szanownemu panu. Już takie mądrości były w POZNANIU!!!  TRZEBA PISAĆ SZYBKO DO PANI MINISTER !
powinniście być szczęśliwi... w Warszawie po dwóch miesiącach ludzie mają po 200 nadgodzin...chcesz się zamienić?
Buaha...na minusach????,,???

Z czego mam być szczęśliwy, że nie mogę wyrobić nadgodzin płatnych? I ,że każą nam się meldować do kolegów ze zmiany.
Jesteś jakimś trolem podstawionym na tej stronie. Kolejny mieszacz
Odpowiedz
Administratorze czy wiadomo kiedy odbędzie spotkanie Związków z CZSW w sprawie podwyżki wynagrodzeń praycywilnych?Czy istnieje szansa abyśmy otrzymali podwyżkę w pierwszym półroczu 2024?
Odpowiedz
(01-03-2024, 23:34 )zzz napisał(a):
(01-03-2024, 18:03 )GERARD napisał(a):
(27-02-2018, 14:33 )Lepper napisał(a): Witam.
Mam dwa pytania.
1 Moja jednostka została zlikwidowana i z urzędu zostałem przeniesiony do innej 60 km dalej. Czy w związku z tym będą przysługiwać mi jakieś dodatki finansowe?
2 Zastanawiam sie na zwolnieniem ze służby . Jedyną przeszkodą jest fakt ze brałem dofinansowanie do kupna mieszkania. Rozumiem że muszę oddać kwotę brutto a nie to co dostałem na konto? Od podoficerki minęło mi ponad 4 lata czy też muszę oddać całość za szkolenie?

Jak nie masz przerobione 15 lat w sw to raczej musisz się z tym liczyć....
1 powinieneś móc znów dostawać za brak mieszkania i starać się o pomoc
2 kwotę brutto oddajesz ale potem podatek wraca, za szkolenie całość do 5 lat
Kolego kwotę brutto + waloryzacja, a że w ostatnich latach nie była mała więc dobrze to policz. Fakt że ceny mieszkań też znaczącaąwzrosły więc stratny nie będziesz, ale nigdy się fajnie nie oddaje. Możesz napisać prośbę o spłatę w ratach, może się przychylą.  Jest te druga opcja wypłacić 2 urlopy plus odprawa i może połowę uzbierasz.  
Za brak mieszkania mógłby się starać jeżeli droga do pracy transportem publicznym przekracza 1h w jedną stronę.
Odpowiedz
(01-03-2024, 22:36 )Logitech napisał(a):
(01-03-2024, 8:24 )Boom napisał(a): A na sikawie w Łodzi cały czas piszą mężczyzn oddziałowych na oddziały dla kobiet. Dyrekcja nic z tym nie robi a jak coś to kontroli nie mogę jak coś się dzieje to ja nie mogę , za każdym razem trzeba sprowadzać funkcjonariuszkę. Dobra taka praca ja nie mogę a kobiety pracują w terenie a mężczyźni na damskich oddziałach. Kierownictwo i dyrekcja o tym wie . Jak przyjeżdża pogotowie oraz w innych sytuacjach życiowych trzeba wzywać oddziałowe kobiety.

Na Beskidzkiej CYRK! Ludzie w minusach, celowe zawieszanie stanowisk aby tylko słupki się zgadzały i świta szczerzyła ząbki ,że tutaj jesteśmy takie menadżery. Zresztą nasz związek interweniował w OISW w grudniu odnośnie tych tematów. A najlepsze teraz jak jeden z przełożonych wchodzi na dowodzenie i każe egzekwować czy przy odbieraniu telefonu na oddziale to czy oddziałowy się melduje... Raczej się nudzi i nie widzi się prawdziwych problemów na jednostce szanownemu panu. Już takie mądrości były w POZNANIU!!!  TRZEBA PISAĆ SZYBKO DO PANI MINISTER !
powinniście być szczęśliwi... w Warszawie po dwóch miesiącach ludzie mają po 200 nadgodzin...chcesz się zamienić?
Buaha...na minusach????,,???
Odpowiedz
(01-03-2024, 15:51 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-03-2024, 10:15 )Sierżant Polska napisał(a): Panowie i Panie czy u was w zakładach też jest informacja dotycząca pozwu zbiorowego w sprawie podwyżki która miała miejsce w 2022 r.Chodzi o nieprawidłowe naliczanie dodatków ( dodatek służbowy został naliczony z należącej się wyslugi lat) np mi mijało 10 lat sluzby i nie dostałem podwyżki za wysługę tylko została ona wliczona w podwyzke.

Tak jest taka informacja i odbywają się spotkania z mecenasem.
Są już ZK które wygrały i czekają na uprawomocnienie oraz są też wygrane procesy indywidualne Smile
Odpowiedz
(01-03-2024, 15:51 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-03-2024, 10:15 )Sierżant Polska napisał(a): Panowie i Panie czy u was w zakładach też jest informacja dotycząca pozwu zbiorowego w sprawie podwyżki która miała miejsce w 2022 r.Chodzi o nieprawidłowe naliczanie dodatków ( dodatek służbowy został naliczony z należącej się wyslugi lat) np mi mijało 10 lat sluzby i nie dostałem podwyżki za wysługę tylko została ona wliczona w podwyzke.

Tak jest taka informacja i odbywają się spotkania z mecenasem.
Można jakiś namiar na tego mecenasa?
Odpowiedz
Proszę mi powiedzieć kiedy można się spodziewać wyrównania wynagrodzenia od stycznie. Jeszcze w tym miesiącu, czy z kwietniową wypłatą? Czy są jakieś ustalenia w tej kwestii?
Odpowiedz
(01-03-2024, 18:03 )GERARD napisał(a):
(27-02-2018, 14:33 )Lepper napisał(a): Witam.
Mam dwa pytania.
1 Moja jednostka została zlikwidowana i z urzędu zostałem przeniesiony do innej 60 km dalej. Czy w związku z tym będą przysługiwać mi jakieś dodatki finansowe?
2 Zastanawiam sie na zwolnieniem ze służby . Jedyną przeszkodą jest fakt ze brałem dofinansowanie do kupna mieszkania. Rozumiem że muszę oddać kwotę brutto a nie to co dostałem na konto? Od podoficerki minęło mi ponad 4 lata czy też muszę oddać całość za szkolenie?

Jak nie masz przerobione 15 lat w sw to raczej musisz się z tym liczyć....
1 powinieneś móc znów dostawać za brak mieszkania i starać się o pomoc
2 kwotę brutto oddajesz ale potem podatek wraca, za szkolenie całość do 5 lat
Odpowiedz
(01-03-2024, 8:24 )Boom napisał(a): A na sikawie w Łodzi cały czas piszą mężczyzn oddziałowych na oddziały dla kobiet. Dyrekcja nic z tym nie robi a jak coś to kontroli nie mogę jak coś się dzieje to ja nie mogę , za każdym razem trzeba sprowadzać funkcjonariuszkę. Dobra taka praca ja nie mogę a kobiety pracują w terenie a mężczyźni na damskich oddziałach. Kierownictwo i dyrekcja o tym wie . Jak przyjeżdża pogotowie oraz w innych sytuacjach życiowych trzeba wzywać oddziałowe kobiety.

Na Beskidzkiej CYRK! Ludzie w minusach, celowe zawieszanie stanowisk aby tylko słupki się zgadzały i świta szczerzyła ząbki ,że tutaj jesteśmy takie menadżery. Zresztą nasz związek interweniował w OISW w grudniu odnośnie tych tematów. A najlepsze teraz jak jeden z przełożonych wchodzi na dowodzenie i każe egzekwować czy przy odbieraniu telefonu na oddziale to czy oddziałowy się melduje... Raczej się nudzi i nie widzi się prawdziwych problemów na jednostce szanownemu panu. Już takie mądrości były w POZNANIU!!!  TRZEBA PISAĆ SZYBKO DO PANI MINISTER !
Odpowiedz
(01-03-2024, 10:15 )Sierżant Polska napisał(a): Panowie i Panie czy u was w zakładach też jest informacja dotycząca pozwu zbiorowego w sprawie podwyżki która miała miejsce w 2022 r.Chodzi o nieprawidłowe naliczanie dodatków ( dodatek służbowy został naliczony z należącej się wyslugi lat) np mi mijało 10 lat sluzby i nie dostałem podwyżki za wysługę tylko została ona wliczona w podwyzke.

Chyba się mylisz. Na wysługę przerzucali z dodatku.
Odpowiedz
(01-03-2024, 19:12 )Administrator napisał(a):
(01-03-2024, 17:26 )KAPRAL6 napisał(a): Witam Panie Administratorze! Nasza strona służbowa podjęła już decyzję odnośnie kwoty wzrostu do uposażenia zasadniczego gdyż już 1.03.2024r. i godzina 17.30 !!! pozdrawiam

Tak, będzie to 210 zł. https://nszzfipw.org.pl/pismo-dyrektora-...sazen.html

Dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź !!! 
Nic mnie już nie zatrzyma w ,,tej" służbie !!! 
Na każdym kroku jesteśmy w d...ie, nawet po zmianie na stanowisku DGSW nic się nie zmieniło !!! Nie mniej niż 200zł ok !!! dobrze, że nie 201zł
Pozdrawiam wszystkich zastanawiających się nad odejściem !!! są jeszcze inne służby w których poważnie traktuje się funkcjonariuszy !!! i związki które są za funkcjonariuszami na pierwszej lini i nie boją się postawić twardych warunków !!!
Odpowiedz
(01-03-2024, 17:26 )KAPRAL6 napisał(a): Witam Panie Administratorze! Nasza strona służbowa podjęła już decyzję odnośnie kwoty wzrostu do uposażenia zasadniczego gdyż już 1.03.2024r. i godzina 17.30 !!! pozdrawiam

Tak, będzie to 210 zł. https://nszzfipw.org.pl/pismo-dyrektora-...sazen.html
Odpowiedz
(27-02-2018, 14:33 )Lepper napisał(a): Witam.
Mam dwa pytania.
1 Moja jednostka została zlikwidowana i z urzędu zostałem przeniesiony do innej 60 km dalej. Czy w związku z tym będą przysługiwać mi jakieś dodatki finansowe?
2 Zastanawiam sie na zwolnieniem ze służby . Jedyną przeszkodą jest fakt ze brałem dofinansowanie do kupna mieszkania. Rozumiem że muszę oddać kwotę brutto a nie to co dostałem na konto? Od podoficerki minęło mi ponad 4 lata czy też muszę oddać całość za szkolenie?

Jak nie masz przerobione 15 lat w sw to raczej musisz się z tym liczyć....
Odpowiedz
Witam Panie Administratorze! Nasza strona służbowa podjęła już decyzję odnośnie kwoty wzrostu do uposażenia zasadniczego gdyż już 1.03.2024r. i godzina 17.30 !!! pozdrawiam
Odpowiedz
(01-03-2024, 12:18 )Administrator napisał(a):
(29-02-2024, 22:18 )anielica2010 napisał(a):
(29-02-2024, 21:27 )Administrator napisał(a):
(29-02-2024, 18:46 )Cywil87 napisał(a): Z porozumienia wynika że w sprawie wynagradzania pracowników cywilnych będą prowadzone konsultacje a mamy już marzec.Wszyscy pracownicy innych służb dostali aneksy umów i zasadnicze wynosi u nich tyle co najniższa krajowa mimo również dodatków i od tego Beda mieli podwyżki.Tu związki nic nie walczą o nas taka smutna prawda. Konsultacje to można było prowadzić przed nowym rokiem.

"...Tu związki nic nie walczą o nas taka jest smutna prawda." - To jest nieprawda i krzywdząca ocena, ponieważ w ostatnim czasie Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa podjął bardzo dużo działań w sprawach pracowników cywilnych Służby Więziennej. Jesteśmy jedynym Związkiem Zawodowym w Służbie Więziennej, który walczy o pracowników cywilnych, chociażby w sprawie minimalnego wynagrodzenia, gdzie pracownicy cywilni zostali oszukani poprzez podniesienie tego wynagrodzenia "dodatkiem wyrównującym", który nie funkcjonuje w naszych przepisach, czy też obecnie w sprawie waloryzacji wynagrodzeń od 1 stycznia 2024 r. W dniu dzisiejszym nie udało się wypracować porozumienia w sprawie waloryzacji, Zarząd Główny walczy o nieprawidłowe podwyższenie minimalnego wynagrodzenia, ponieważ od tego również zależy waloryzacja. Zmiany wymagają czasu, ale prosimy o zaufanie, że każdy krok ZG NSZZFiPW jest kierowany dobrostanem pracowników cywilnych.
Panie administratorze proszę o informację jakie działania podjął zarząd w stosunku do pracownikami cywilnych?

Proszę zapoznać się z informacjami zamieszczanymi na bieżąco ws. pracowników cywilnych na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW
Tyle że żadne z pism nie ma konkretnej odpowiedzi z góry?? To tak jakbyśmy pisali i puszczali list w butelce. Nikt się nie odniósł do tego. To znak że nikt się z nami nie liczy. Rozważam zmianę pracy mimo że lubię to co robię ale bez szacunku do mojej pracy nie chcę się tam iść . Zwłaszcza że to nie moi podopieczni mnie nie szanują tylko przełożeni...Do munduru jakoś też ciężko... Bo są "swoi" do penitu.
Odpowiedz
(01-03-2024, 12:18 )Administrator napisał(a):
(29-02-2024, 22:18 )anielica2010 napisał(a):
(29-02-2024, 21:27 )Administrator napisał(a):
(29-02-2024, 18:46 )Cywil87 napisał(a): Z porozumienia wynika że w sprawie wynagradzania pracowników cywilnych będą prowadzone konsultacje a mamy już marzec.Wszyscy pracownicy innych służb dostali aneksy umów i zasadnicze wynosi u nich tyle co najniższa krajowa mimo również dodatków i od tego Beda mieli podwyżki.Tu związki nic nie walczą o nas taka smutna prawda. Konsultacje to można było prowadzić przed nowym rokiem.


"...Tu związki nic nie walczą o nas taka jest smutna prawda." - To jest nieprawda i krzywdząca ocena, ponieważ w ostatnim czasie Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa podjął bardzo dużo działań w sprawach pracowników cywilnych Służby Więziennej. Jesteśmy jedynym Związkiem Zawodowym w Służbie Więziennej, który walczy o pracowników cywilnych, chociażby w sprawie minimalnego wynagrodzenia, gdzie pracownicy cywilni zostali oszukani poprzez podniesienie tego wynagrodzenia "dodatkiem wyrównującym", który nie funkcjonuje w naszych przepisach, czy też obecnie w sprawie waloryzacji wynagrodzeń od 1 stycznia 2024 r. W dniu dzisiejszym nie udało się wypracować porozumienia w sprawie waloryzacji, Zarząd Główny walczy o nieprawidłowe podwyższenie minimalnego wynagrodzenia, ponieważ od tego również zależy waloryzacja. Zmiany wymagają czasu, ale prosimy o zaufanie, że każdy krok ZG NSZZFiPW jest kierowany dobrostanem pracowników cywilnych.
Panie administratorze proszę o informację jakie działania podjął zarząd w stosunku do pracownikami cywilnych?

Proszę zapoznać się z informacjami zamieszczanymi na bieżąco ws. pracowników cywilnych na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW
Zapoznaje się że wszystkimi informacjami dotyczącymi pracowników cywilnych.Pracuje już 14 rok i mówiąc szczerze o komfort i sprawy pracowników średnio się troszczono.Podwyzki zawsze na, końcu brak możliwości awansu... ograniczenia budżetowe...Prosimy o zainteresowanie się sprawami pracowników cywilnych.Z góry dziękujemy ?
Odpowiedz
(01-03-2024, 10:15 )Sierżant Polska napisał(a): Panowie i Panie czy u was w zakładach też jest informacja dotycząca pozwu zbiorowego w sprawie podwyżki która miała miejsce w 2022 r.Chodzi o nieprawidłowe naliczanie dodatków ( dodatek służbowy został naliczony z należącej się wyslugi lat) np mi mijało 10 lat sluzby i nie dostałem podwyżki za wysługę tylko została ona wliczona w podwyzke.

Tak jest taka informacja i odbywają się spotkania z mecenasem.
Odpowiedz
(01-03-2024, 12:15 )Administrator napisał(a):
(29-02-2024, 22:17 )KAPRAL6 napisał(a): Panie Administratorze, proszę o informację!!! Czy wiadomo dlaczego, Strony tego porozumienia pominęły tak ważny składnik jakim jest dodatek służbowy? proszę o informację jeśli takową Pan posiada ! Dziękuję 

Dlatego, że dodatek służbowy nie powinien być podnoszony kosztem waloryzacji. Kolejnym argumentem jest to, że waloryzacja uposażeń w 2022 r. tak zróżnicowała dodatki służbowe, że funkcjonariusze pełniący służbę na tych samych stanowiskach i mający ten sam zakres obowiązków mają różnicę w dodatkach o 400 zł jak nie i więcej. Do póki to nie zostanie odwrócone, nie ma mowy o reformie dodatku służbowego. Kolejnym argumentem jest to, że jeżeli dodatek służbowy zostałby podniesiony kosztem waloryzacji, to istnieje taka możliwość, że może on z jakichkolwiek przyczyn być funkcjonariuszowi obniżony, więc raczej nie byłoby to sprawiedliwe. Bezpieczniej środki finansowe na realizację waloryzacji przeznaczyć na takie składniki jak uposażenie zasadnicze i dodatek za stopień, niż na dodatek służbowy. Podnoszenie dodatku służbowego powinno odbywać się między innymi ze środków pozostających po funkcjonariuszach odchodzących na zaopatrzenie emerytalne. Takie stanowisko miały oba Związki Zawodowe podczas negocjacji.
Rozumiem Pana odpowiedź !!! a czy przypadkiem nie jest tak, że jeśli by był waloryzowany ten składnik to musiałby być co roku podnoszony o stopień waloryzacji? I kolejne pytanie czy czy to jest podwyżka czy waloryzacja w związku z inflacją? gdyż w ustawie modernizacyjnej chyba był zapis o zwiększeniu zarobków funkcjonariuszy w każdym roku !? jeśli dobrze pamiętam !!! pozdrawiam !
Odpowiedz
(01-03-2024, 10:11 )Sierżant Polska napisał(a): Witam. Czy możecie powiedzieć ile dostaliście emerytury w 2024 roku przy odejściu po 15 latach?
Nic nie piszcie . Chyba  ,że chcecie wszystko rozwalić do końca. Wystarczy się znajomego zapytać, albo w minutę sobie policzyć. Koniec gadki o komisjach i emeryturach. To nie jest miejsce na wychwalanie sie, ile kto ma po 15 latach pracy.
Odpowiedz
(01-03-2024, 12:15 )Administrator napisał(a):
(29-02-2024, 22:17 )KAPRAL6 napisał(a): Panie Administratorze, proszę o informację!!! Czy wiadomo dlaczego, Strony tego porozumienia pominęły tak ważny składnik jakim jest dodatek służbowy? proszę o informację jeśli takową Pan posiada ! Dziękuję 

Dlatego, że dodatek służbowy nie powinien być podnoszony kosztem waloryzacji. Kolejnym argumentem jest to, że waloryzacja uposażeń w 2022 r. tak zróżnicowała dodatki służbowe, że funkcjonariusze pełniący służbę na tych samych stanowiskach i mający ten sam zakres obowiązków mają różnicę w dodatkach o 400 zł jak nie i więcej. Do póki to nie zostanie odwrócone, nie ma mowy o reformie dodatku służbowego. Kolejnym argumentem jest to, że jeżeli dodatek służbowy zostałby podniesiony kosztem waloryzacji, to istnieje taka możliwość, że może on z jakichkolwiek przyczyn być funkcjonariuszowi obniżony, więc raczej nie byłoby to sprawiedliwe. Bezpieczniej środki finansowe na realizację waloryzacji przeznaczyć na takie składniki jak uposażenie zasadnicze i dodatek za stopień, niż na dodatek służbowy. Podnoszenie dodatku służbowego powinno odbywać się między innymi ze środków pozostających po funkcjonariuszach odchodzących na zaopatrzenie emerytalne. Takie stanowisko miały oba Związki Zawodowe podczas negocjacji.

Święta racja Smile Ten dodatek może równie szybko zniknąć, jak się pojawił, tak samo właśnie jak zasady jego przyznania były niejasne i niesprawiedliwe, tak nie ma co ryzykować z realizacją podwyżki/waloryzacji do tego dziwnego tworu inaczej niż do uposażenia zasadniczego.
Odpowiedz
(01-03-2024, 8:24 )Boom napisał(a): A na sikawie w Łodzi cały czas piszą mężczyzn oddziałowych na oddziały dla kobiet. Dyrekcja nic z tym nie robi a jak coś to kontroli nie mogę jak coś się dzieje to ja nie mogę , za każdym razem trzeba sprowadzać funkcjonariuszkę. Dobra taka praca ja nie mogę a kobiety pracują w terenie a mężczyźni na damskich oddziałach. Kierownictwo i dyrekcja o tym wie . Jak przyjeżdża pogotowie oraz w innych sytuacjach życiowych trzeba wzywać oddziałowe kobiety.

U mnie jest dokładnie odwrotnie a kasę biorą taka sama.
Odpowiedz
(29-02-2024, 22:18 )anielica2010 napisał(a):
(29-02-2024, 21:27 )Administrator napisał(a):
(29-02-2024, 18:46 )Cywil87 napisał(a): Z porozumienia wynika że w sprawie wynagradzania pracowników cywilnych będą prowadzone konsultacje a mamy już marzec.Wszyscy pracownicy innych służb dostali aneksy umów i zasadnicze wynosi u nich tyle co najniższa krajowa mimo również dodatków i od tego Beda mieli podwyżki.Tu związki nic nie walczą o nas taka smutna prawda. Konsultacje to można było prowadzić przed nowym rokiem.

"...Tu związki nic nie walczą o nas taka jest smutna prawda." - To jest nieprawda i krzywdząca ocena, ponieważ w ostatnim czasie Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa podjął bardzo dużo działań w sprawach pracowników cywilnych Służby Więziennej. Jesteśmy jedynym Związkiem Zawodowym w Służbie Więziennej, który walczy o pracowników cywilnych, chociażby w sprawie minimalnego wynagrodzenia, gdzie pracownicy cywilni zostali oszukani poprzez podniesienie tego wynagrodzenia "dodatkiem wyrównującym", który nie funkcjonuje w naszych przepisach, czy też obecnie w sprawie waloryzacji wynagrodzeń od 1 stycznia 2024 r. W dniu dzisiejszym nie udało się wypracować porozumienia w sprawie waloryzacji, Zarząd Główny walczy o nieprawidłowe podwyższenie minimalnego wynagrodzenia, ponieważ od tego również zależy waloryzacja. Zmiany wymagają czasu, ale prosimy o zaufanie, że każdy krok ZG NSZZFiPW jest kierowany dobrostanem pracowników cywilnych.
Panie administratorze proszę o informację jakie działania podjął zarząd w stosunku do pracownikami cywilnych?

Proszę zapoznać się z informacjami zamieszczanymi na bieżąco ws. pracowników cywilnych na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW
Odpowiedz