Czy są tu funkcjonariusze, którzy przebywali na 100% płatnym zwolnieniu lekarskim a nie otrzymali dodatkowego 1000zł nagrody? Wg pisma z 16 grudnia 2022r razem w porozumieniu z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Panem Michałem Wosiem, funkcjonariusze którzy nie byli na zwolnieniu lekarskim otrzymują obligatoryjnie 1000zł. Ponadto w piśmie napisane jest że do wymiaru zwolnień lekarskich nie są zaliczane zwolnienia lekarskie, za które funkcjonariusz otrzymują 100% uposażenia, z wyłączeniem zwolnień lekarskich z tytułu ciąży. W ZK Wołów wmawiają , że jak to określił jeden funkcjonariusz, dostali polecenie od góry UWAGA!!, "pod stołem na gębę", żeby nie dawać dodatkowego 1000zł dla tych, którzy w tym okresie przebywali na 100% płatnym zwolnieniu lekarskim. Czy można publicznymi pieniędzmi zarządzać sobie "na gębę" skoro były oficjalne ustalenia?
Odpowiedz
(21-12-2022, 8:38 )Administrator napisał(a):
(20-12-2022, 19:29 )tomi napisał(a):
(19-12-2022, 20:10 )tomi napisał(a): P.adminie czy wiadomo coś na temat kalkulatorów dla SW na kształt tych w MSWIA? Czy resort je też nam przygotuje?

Ponawiam pytanie

Kalkulator emerytalny dla funkcjonariuszy SW

Dziękuję ale bardziej czekamy na ten drugi. Chyba że jednak emeryturą to dobry kierunek.
Odpowiedz
(20-12-2022, 19:29 )tomi napisał(a):
(19-12-2022, 20:10 )tomi napisał(a): P.adminie czy wiadomo coś na temat kalkulatorów dla SW na kształt tych w MSWIA? Czy resort je też nam przygotuje?

Ponawiam pytanie

Kalkulator emerytalny dla funkcjonariuszy SW
Odpowiedz
(20-12-2022, 18:12 )eeedek4 napisał(a): Nagrody do 6000zł ciekawe gdzie takie miały być ? chyba dla dyrektora i kierownictwa.
Starszy oddziałowy bez dnia zwolnienia L-4 2,5 tyś zł -to chyba jakaś kpina!!!!
To oddaj ją i nie płacz pazerniaku, w innych firmach nawet 1/3 nie dostali co Ty. Odbija mi się waszym wciąż niezadowoleniem. A kpina jest taka że w ogóle tam pracujesz.
Odpowiedz
(20-12-2022, 18:12 )eeedek4 napisał(a): Nagrody do 6000zł ciekawe gdzie takie miały być ? chyba dla dyrektora i kierownictwa.
Starszy oddziałowy bez dnia zwolnienia L-4 2,5 tyś zł -to chyba jakaś kpina!!!!

Najważniejsze to zdrowym być.
Odpowiedz
Ochrona? Jedyny minus to system 12-godzinny. Administracja to nie Hawaje. U mnie w jednostce nikt do kwatu nie chce, do finansów... Dlaczego? Przecież tam się tylko kawę pije. Było dwóch, ale niestety wrócili do ochrony... Dziwne. Niestety chłopaki z ochrony, kto nie pracował w administracji ten nie wie jaka to odpowiedzialność i o ciążenie psychiczne... Ja natomiast w ochronie byłem bi gdyby nie nocki, chętnie bym pozostał... Tyle w temacie cieniasy
Odpowiedz
(20-12-2022, 18:12 )eeedek4 napisał(a): Nagrody do 6000zł ciekawe gdzie takie miały być ? chyba dla dyrektora i kierownictwa.
Starszy oddziałowy bez dnia zwolnienia L-4 2,5 tyś zł -to chyba jakaś kpina!!!!

Karp drogi ale starczy i na karpia i na prezenty, dostałem tyle samo i jestem zadowolony
Odpowiedz
(20-12-2022, 18:12 )eeedek4 napisał(a): Nagrody do 6000zł ciekawe gdzie takie miały być ? chyba dla dyrektora i kierownictwa.
Starszy oddziałowy bez dnia zwolnienia L-4 2,5 tyś zł -to chyba jakaś kpina!!!!

Średnio na f-sza było 2435 (minimum 1000) + 1000 za brak L4. Czego nie rozumiesz? Ponieważ dostałeś 1000 za brak L4, więc „Twoja” średnia spadła do 1435. Z jednej kupki trzeba zabrać aby dołożyć do drugiej. Podobnie jak wysługa z cywila. Więc jak masz 2500 brutto, to i tak powyżej zakładanej średniej, a jeśli netto to jeszcze lepiej. 
Bez obrazy, to tylko opis „kreatywnej” księgowości (domyśl się czyjej). Też mam podobną kwotę. 
Ile lat masz służby, że jesteś takim posunięciem zdziwiony?
Odpowiedz
(19-12-2022, 20:10 )tomi napisał(a): P.adminie czy wiadomo coś na temat kalkulatorów dla SW na kształt tych w MSWIA? Czy resort je też nam przygotuje?

Ponawiam pytanie
Odpowiedz
Nagrody do 6000zł ciekawe gdzie takie miały być ? chyba dla dyrektora i kierownictwa.
Starszy oddziałowy bez dnia zwolnienia L-4 2,5 tyś zł -to chyba jakaś kpina!!!!
Odpowiedz
(19-12-2022, 20:24 )Cody napisał(a):
(17-12-2022, 17:55 )Mark napisał(a): Wszyscy piszą ile chcą dostać a co zrobiliście żeby dostawać . Wystarczy pójść dorobić ale żaden z was nie schańbił się uczciwą pracą. Ludzie na wolności pracują na fabrykach i nie wyciągają łapki pracują za 3500 na umowę zlecenie bez urlopu i szybszej emerytury .Ludzie obudźcie się!!!! Tak właśnie powstaje spirala inflacyjna. Pozdrawiam

Wichrzycielu ! Schowasz się sam do wora ? Czy ........  .
A co to znaczy do wora hahah pracuje kilka latek i myśli że jak użyje sloganu więziennego to będzie zauważony psychopata bez ambicji hihi syneczku złożył bym cie w Chinskie "U" idź na nockę już i narzekaj że ciężko biedulku.
Odpowiedz
(19-12-2022, 23:43 )Szczęśliwy napisał(a):
(19-12-2022, 9:05 )StrażakSam napisał(a): Jak mantra powraca temat kto jest ważniejszy. Ochrona kontra reszta. Jak można mieć tyle jadu i nienawiści pisząc o kolegach i koleżankach z administracji. W obecnych trudnych czasach trzeba mieć szacunek dla ludzi którzy ciągną ten wózek. Szacunek dla każdego czy to z ochrony czy to z finansów.
To co jest napisane o administracji jest skandaliczne. Wytykanie wykształcenia, gloryfikowanie pracy w ochronie. Z całym szacunkiem, ale jak tak można? Jak można oczekiwać szacunku dla siebie, nie mając go dla innych?
Byłem w ochronie 12 lat, obecnie jestem w jakże lubianym nic nie robiącym i tylko pijącym kawę "penicie". Ja wiem jak wygląda ochrona...
Nie pisz z tymi błaznami bo nie warto, nie mają pojęcia jak wygląda praca z papierami i jaka jest również odpowiedzialność, życzę Ci dużo zdrowia i nie przejmuj się chłopkami.

Niech każdy patrzy na siebie. W penicie tak jak i w ochronie są różne stanowiska. W niektórych robi się mało, a w niektórych zapiepsza. Szanujmy się nawzajem a będzie dobrze. U mnie w oddziale cały czas mam wychowawce i jak o coś poproszę to jeszcze pomoże. Także nie dzielić się tylko łączyć.
Odpowiedz
Kiedy ktoś wreszcie weźmie się za osoby które nie mają kontaktu bezpośredniego z osadzonymi?
Jaki to funkcjonariusz w mundurze? Chyba trzeba pomyśleć tak jak w policji aby rozmudurować pewną grupę i dać im możliwość wyboru albo mundur albo cywil. Braki kadrowe szybko się uzupełniać będą i nagrody czekają dla tych z pierwszej linii. Coraz gorzej w tej służbie muszę stwierdzić. 21 lat służby starszy oddziałowy . Czekam na młodzież ale coraz mniej garnie się do tej formacji.
Odpowiedz
Z okazji zbliżających się Świąt pozwolę sobie , w imieniu swoim , oraz innych funkcjonariuszy , złożyć Panu Generałowi życzenia zdrowych i spokojnych Świat Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
Odpowiedz
(19-12-2022, 23:43 )Szczęśliwy napisał(a): Nie pisz z tymi błaznami bo nie warto, nie mają pojęcia jak wygląda praca z papierami i jaka jest również odpowiedzialność, życzę Ci dużo zdrowia i nie przejmuj się chłopkami.

Praca z papierami i odpowiedzialność a praca z setką osadzonych i odpowiedzialność... 

Przemyśl to jeszcze raz
Odpowiedz
(17-12-2022, 17:55 )Mark napisał(a): Wszyscy piszą ile chcą dostać a co zrobiliście żeby dostawać . Wystarczy pójść dorobić ale żaden z was nie schańbił się uczciwą pracą. Ludzie na wolności pracują na fabrykach i nie wyciągają łapki pracują za 3500 na umowę zlecenie bez urlopu i szybszej emerytury .Ludzie obudźcie się!!!! Tak właśnie powstaje spirala inflacyjna. Pozdrawiam

Każdy mówi że swojego doświadczenia. U mnie cała kadra wykształcona, po studiach, większość osób dorabiajac zarabia więcej niż w służbie. 
A np większość moich znajomych zarabia od 7-8 tys wzwyż i nie mówię tu o pracy po 300godzin miesięcznie na tirach. Nie, zwykły etat 40h tygodniowo.
Odpowiedz
W kryminale w którym pracuję, był nabór do ewidencji zgłosilo się tylko 2 funkcjonariuszy z ochrony mają po około 7 lat służby i jednego wybrano. Pytałem się młodych dlaczego nie chcą iść do ewidencji odpowiedzieli mi, że słabe mają nagrody oraz za dużo papierów i odpowiedzialności a ja tylko muszę słuchać dowódcy doprowadzić, pojechać w konwój, przyjść na dodatek i jeszcze mi za nadgodziny płacą. Nie przeczę że są kryminały w których ochrona chce pracować w administracji ale czasy kiedy faktycznie było łatwiej już mineły. Pozdrawiam i mniej jadu
Odpowiedz
(19-12-2022, 9:05 )StrażakSam napisał(a): Jak mantra powraca temat kto jest ważniejszy. Ochrona kontra reszta. Jak można mieć tyle jadu i nienawiści pisząc o kolegach i koleżankach z administracji. W obecnych trudnych czasach trzeba mieć szacunek dla ludzi którzy ciągną ten wózek. Szacunek dla każdego czy to z ochrony czy to z finansów.
To co jest napisane o administracji jest skandaliczne. Wytykanie wykształcenia, gloryfikowanie pracy w ochronie. Z całym szacunkiem, ale jak tak można? Jak można oczekiwać szacunku dla siebie, nie mając go dla innych?
Byłem w ochronie 12 lat, obecnie jestem w jakże lubianym nic nie robiącym i tylko pijącym kawę "penicie". Ja wiem jak wygląda ochrona...
Nie pisz z tymi błaznami bo nie warto, nie mają pojęcia jak wygląda praca z papierami i jaka jest również odpowiedzialność, życzę Ci dużo zdrowia i nie przejmuj się chłopkami.
Odpowiedz
(19-12-2022, 18:15 )kamyk napisał(a): Ochrona jest dużo lepsza od tych błaznów co się nami wyslugują. Wielu z nas ma skończone studia i to dzienne a nie telewizyjne ja rzesza oficerów. Poprostu związki zaprzepascily to o co walczyli rok temu. Sprzedawczyki




(19-04-1975, 12:45 )Hipi

(16-12-2022, 19:12 )jtd napisał(a):
(16-12-2022, 16:49 )Krycha1 napisał(a):
Rafal napisał(a): Ci ludzie wstydu nie majo. Administracja mają mieć tyle co ochrona bo jak nie to będzie dyskryminacja. Szkoda ze dodatki nie są takie same i stopnie. Żenada
Trzeba było się uczyć !!
To już dawno nieaktualne. Rzesza oddziałowych ma wykształcenie wyższe magisterskie.
[color=#171717' napisał(a):
„Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera…” [/color]

a jakie sa wymagania na podoficera i szeregowca?
Odpowiedz
(19-12-2022, 18:15 )kamyk napisał(a): Ochrona jest dużo lepsza od tych błaznów co się nami wyslugują. Wielu z nas ma skończone studia i to dzienne a nie telewizyjne ja rzesza oficerów. Poprostu związki zaprzepascily to o co walczyli rok temu. Sprzedawczyki




(19-04-1975, 12:45 )Hipi

(16-12-2022, 19:12 )jtd napisał(a):
(16-12-2022, 16:49 )Krycha1 napisał(a):
Rafal napisał(a): Ci ludzie wstydu nie majo. Administracja mają mieć tyle co ochrona bo jak nie to będzie dyskryminacja. Szkoda ze dodatki nie są takie same i stopnie. Żenada
Trzeba było się uczyć !!
To już dawno nieaktualne. Rzesza oddziałowych ma wykształcenie wyższe magisterskie.
[color=#171717' napisał(a):
„Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera…” [/color]

U mnie w jednostce jest tylko jeden magister po dziennych studiach państwowych i nie jest to pedagogika. I nie jest to osoba z ścisłego kierownictwa.
Odpowiedz
Jutro się wszystko wyjaśni...kto...ile...jak nasi przełożeni są sprawiedliwi...
Mimo wszystko dla całej braci SW życzę zdrowych i spokojnych Świąt.?
Odpowiedz
(19-12-2022, 10:30 )jtd napisał(a): Ludzie nie kłóćcie się o te nagrody śmieszne. To są śmieszne pieniądze. Dobrze że są. Lepiej trzymajmy rękę na pulsie co tam na  drugim planie się dzieje. Co tam ustali powołana komisja, o komisjach lekarskich. Albo co do emerytury będzie się wliczało w przyszłości. Bo już tyle składników będziemy mieli , jedno się wlicza drugie nie, jedno po 25 latach drugie po 32. Na dzień dzisiejszy to co miało być najważniejsze , czyli zatrzymanie doświadczonych funkcjonariuszy nie przyniosło rezultatu. Wprowadza się składniki istotnie dla pryków co grzeją cztery litery, w spokojnym miejscu. Cały czas mam wrażenie i piszę o tym już  nie pierwszy raz , że NSZZiPW robi pozorne działania, dla mnie jest to podejrzane mocno. I tak nie wiem czy guru recenzent tego forum , gość co kreuje kierunek wypowiedzi na forum czyli Administrator przepuści to. To jest jedyne forum jakie znam w Polsce , gdzie Administrator cenzuruje posty przed opublikowaniem. To się wpisuje w te podejrzane działania NSZZiPW.

tak to fakt, masz calkowita racje. nagrody smieszne a jeszcze do tego podsycenie do klotni i zazdrosci bo DO i inne dzialy takie same nagrody, a centrala ma wielokrotnosc tych nagrod .. a Wy za  2-3 tysiace upadlacie sie  bo ten musi w swieta byc w pracy i w sylwestra .. nie tedy droga  f-sze i f-szki .. to jakby miec pretensje do pracownikow cywilny bo jeszcze coniektorzy o nich zapomnieli .. za pare dni swieta , kto moze to niech usiadze przy stole , dzielac sie oplatkiem wspomni tych ktorzy w sluzbie dla ojczyzny spedzaja ten wieczor z przestepcami . zdrowych i bezpiecznych tych swiat
Odpowiedz
(17-12-2022, 17:55 )Mark napisał(a): Wszyscy piszą ile chcą dostać a co zrobiliście żeby dostawać . Wystarczy pójść dorobić ale żaden z was nie schańbił się uczciwą pracą. Ludzie na wolności pracują na fabrykach i nie wyciągają łapki pracują za 3500 na umowę zlecenie bez urlopu i szybszej emerytury .Ludzie obudźcie się!!!! Tak właśnie powstaje spirala inflacyjna. Pozdrawiam

Wichrzycielu ! Schowasz się sam do wora ? Czy ........  .
Odpowiedz
(18-12-2022, 13:39 )frustrat napisał(a): S T AWA
z dnia 23 grudnia 1999 r.
o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz
o zmianie niektórych ustaw
Art. 8. 1. Podwyższenie wynagrodzeń dla pracowników państwowej sfery
budżetowej następuje w ciągu 3 miesięcy po ogłoszeniu ustawy budżetowej,
z wyrównaniem od dnia 1 stycznia danego roku, z zastrzeżeniem ust. 2.
Jak to ma się do naszych podwyżek , powielam pytanie panie administratorze i oczekujemy odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam.

Funkcjonariuszy ta ustawa nie dotyczy. Nie jesteśmy "pracownikami" państwowej sfery budżetowej. Podnosić można jedynie niezgodność ustawy z Konstytucją RP w  zakresie "nierównego traktowania" sfery budżetowej - tak jak to zrobił senat.
Odpowiedz
P.adminie czy wiadomo coś na temat kalkulatorów dla SW na kształt tych w MSWIA? Czy resort je też nam przygotuje?
Odpowiedz
(19-12-2022, 18:15 )kamyk napisał(a): Ochrona jest dużo lepsza od tych błaznów co się nami wyslugują. Wielu z nas ma skończone studia i to dzienne a nie telewizyjne ja rzesza oficerów. Poprostu związki zaprzepascily to o co walczyli rok temu. Sprzedawczyki




(19-04-1975, 12:45 )Hipi

(16-12-2022, 19:12 )jtd napisał(a):
(16-12-2022, 16:49 )Krycha1 napisał(a):
Rafal napisał(a): Ci ludzie wstydu nie majo. Administracja mają mieć tyle co ochrona bo jak nie to będzie dyskryminacja. Szkoda ze dodatki nie są takie same i stopnie. Żenada
Trzeba było się uczyć !!
To już dawno nieaktualne. Rzesza oddziałowych ma wykształcenie wyższe magisterskie.
[color=#171717' napisał(a):
„Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera…” [/color]

Pewnie, ludzie maja pokonczone g. warte studia i to zarowno w administracji, jak i ochronnie... i dzienne tez, tu i tu... Tylko co z tego , ze dzienne skoro g warte? Jakbys mial skonczone studia porzadne to bys nie dygal w ochronie na nizszych stanowiskach niz w administracji tylko bys poszedl do innej pracy.
Odpowiedz
Ochrona jest dużo lepsza od tych błaznów co się nami wyslugują. Wielu z nas ma skończone studia i to dzienne a nie telewizyjne ja rzesza oficerów. Poprostu związki zaprzepascily to o co walczyli rok temu. Sprzedawczyki




(19-04-1975, 12:45 )Hipi

(16-12-2022, 19:12 )jtd napisał(a):
(16-12-2022, 16:49 )Krycha1 napisał(a):
Rafal napisał(a): Ci ludzie wstydu nie majo. Administracja mają mieć tyle co ochrona bo jak nie to będzie dyskryminacja. Szkoda ze dodatki nie są takie same i stopnie. Żenada
Trzeba było się uczyć !!
To już dawno nieaktualne. Rzesza oddziałowych ma wykształcenie wyższe magisterskie.
[color=#171717' napisał(a):
„Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera…” [/color]
Odpowiedz
Co ty piszesz człowieku a myślisz że w ochronie są sami idioci pajacu. Mam skończone studia 13 lat służby studia dzienne nie telewizyjne czy zaoczne więc skończ pisać głupoty. Nie doceniają nas w wypłacie bo administracja ma więcej dodatku i wypłaty i za co za to że my wykonujemy całą brudną robotę. Chcieli nas docenić w nagrodach to załatwiliście podział po równo. Haha to o co Walczyliście w tamtym  roku zrównaliście śmiechu warte. Podzielcie się tak pracą jak dzielicie się kasą. 
(19-12-2022, 5:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(18-12-2022, 12:07 )StaryGad312 napisał(a):
(17-12-2022, 9:33 )nietakamllodafszka napisał(a): Czy ja dobrze rozumiem że oba związki uważają usunięcie podziału w nagrodach na pierwszą/druga linię (bezpośredni kontakt/ obserwowanie osadzonego przez okno) za sukces?

Niestety tak. Najgorsze jest jednak to , że przez ostatnich kilka lat to związki zawodowe walczyły o wyróżnienie funkcjonariuszy z pierwszej linii. I niestety punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pytanie mam do Pana Administratora. Który z funkcjonariuszy administracji przyjdzie na służbę w święta ?? A może któryś z funkcjonariuszy administracji ma służbę nocną ??? A może któryś z funkcjonariuszy z administracji przyjdzie na nockę w sylwestra w konwój do szpitala ?? Hmmm może któryś z funkcjonariuszy z administracji musi zając się pluskwami na celi, zastosować ŚPB na skazanym agresywnym który grozi , że mnie zabije ? Ciekawe , czyżby funkcjonariusze administracji czyli między innymi CZSW mają mniejsze dodatki służbowe niż oddziałowy na oddziale ?? A może w ochronie mamy tylu kapitanów , majorów na oddziałach , że należy ich równo traktować ??? To co zrobiły teraz "nasze" związki zawodowe to kpina....

I o to na samej górze im wszystkim chodzi, o dzielenie ludzi!!! Teraz każdy będzie sobie skakał do gardeł  wypominał itd. Każdy dział jest specyficzny, inny i wymagający. Można też mieć pretensje do pielęgniarek czyż nie? W sumie to co one takiego robią? A jednak każdy mógł iść na uczelnie, wyuczyć się i w zasadzie tylko podawac leki. Pracowałem w ochronie, wiem jak jest, to fakt ciężko się wybić, godzin dużo i czasu dla rodziny ale narzekaniem nic nie zmienisz. Zrób coś w kierunku by sobie poprawić skoro jest tak źle, idź do dyrektora, porozmawiaj, jak nie to obserwuj rekrutację wew czy jest, jak jest potrzeba zainwestuj w siebie i idz na studia, może zmiana działu spowoduje, że poczujesz się lepiej.
Odpowiedz
Nikt lepiej nie zaplanował jak tylko zjednoczyć całą służbę więzienną przed świętami. Wybaczajmy sobie chwilę słabości.
To tylko pieniądze. Idą święta więc pomogą nam obstawić służbę dzielna grupa administracji. Tylko ich rozmunduwować jak najszybciej bo tam są oszczędności.
Odpowiedz
(19-12-2022, 5:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(18-12-2022, 12:07 )StaryGad312 napisał(a):
(17-12-2022, 9:33 )nietakamllodafszka napisał(a): Czy ja dobrze rozumiem że oba związki uważają usunięcie podziału w nagrodach na pierwszą/druga linię (bezpośredni kontakt/ obserwowanie osadzonego przez okno) za sukces?

Niestety tak. Najgorsze jest jednak to , że przez ostatnich kilka lat to związki zawodowe walczyły o wyróżnienie funkcjonariuszy z pierwszej linii. I niestety punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pytanie mam do Pana Administratora. Który z funkcjonariuszy administracji przyjdzie na służbę w święta ?? A może któryś z funkcjonariuszy administracji ma służbę nocną ??? A może któryś z funkcjonariuszy z administracji przyjdzie na nockę w sylwestra w konwój do szpitala ?? Hmmm może któryś z funkcjonariuszy z administracji musi zając się pluskwami na celi, zastosować ŚPB na skazanym agresywnym który grozi , że mnie zabije ? Ciekawe , czyżby funkcjonariusze administracji czyli między innymi CZSW mają mniejsze dodatki służbowe niż oddziałowy na oddziale ?? A może w ochronie mamy tylu kapitanów , majorów na oddziałach , że należy ich równo traktować ??? To co zrobiły teraz "nasze" związki zawodowe to kpina....

I o to na samej górze im wszystkim chodzi, o dzielenie ludzi!!! Teraz każdy będzie sobie skakał do gardeł  wypominał itd. Każdy dział jest specyficzny, inny i wymagający. Można też mieć pretensje do pielęgniarek czyż nie? W sumie to co one takiego robią? A jednak każdy mógł iść na uczelnie, wyuczyć się i w zasadzie tylko podawac leki. Pracowałem w ochronie, wiem jak jest, to fakt ciężko się wybić, godzin dużo i czasu dla rodziny ale narzekaniem nic nie zmienisz. Zrób coś w kierunku by sobie poprawić skoro jest tak źle, idź do dyrektora, porozmawiaj, jak nie to obserwuj rekrutację wew czy jest, jak jest potrzeba zainwestuj w siebie i idz na studia, może zmiana działu spowoduje, że poczujesz się lepiej.
Odpowiedz
(19-12-2022, 5:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(18-12-2022, 12:07 )StaryGad312 napisał(a):
(17-12-2022, 9:33 )nietakamllodafszka napisał(a): Czy ja dobrze rozumiem że oba związki uważają usunięcie podziału w nagrodach na pierwszą/druga linię (bezpośredni kontakt/ obserwowanie osadzonego przez okno) za sukces?

Niestety tak. Najgorsze jest jednak to , że przez ostatnich kilka lat to związki zawodowe walczyły o wyróżnienie funkcjonariuszy z pierwszej linii. I niestety punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pytanie mam do Pana Administratora. Który z funkcjonariuszy administracji przyjdzie na służbę w święta ?? A może któryś z funkcjonariuszy administracji ma służbę nocną ??? A może któryś z funkcjonariuszy z administracji przyjdzie na nockę w sylwestra w konwój do szpitala ?? Hmmm może któryś z funkcjonariuszy z administracji musi zając się pluskwami na celi, zastosować ŚPB na skazanym agresywnym który grozi , że mnie zabije ? Ciekawe , czyżby funkcjonariusze administracji czyli między innymi CZSW mają mniejsze dodatki służbowe niż oddziałowy na oddziale ?? A może w ochronie mamy tylu kapitanów , majorów na oddziałach , że należy ich równo traktować ??? To co zrobiły teraz "nasze" związki zawodowe to kpina....

I o to na samej górze im wszystkim chodzi, o dzielenie ludzi!!! Teraz każdy będzie sobie skakał do gardeł  wypominał itd. Każdy dział jest specyficzny, inny i wymagający. Można też mieć pretensje do pielęgniarek czyż nie? W sumie to co one takiego robią? A jednak każdy mógł iść na uczelnie, wyuczyć się i w zasadzie tylko podawac leki. Pracowałem w ochronie, wiem jak jest, to fakt ciężko się wybić, godzin dużo i czasu dla rodziny ale narzekaniem nic nie zmienisz. Zrób coś w kierunku by sobie poprawić skoro jest tak źle, idź do dyrektora, porozmawiaj, jak nie to obserwuj rekrutację wew czy jest, jak jest potrzeba zainwestuj w siebie i idz na studia, może zmiana działu spowoduje, że poczujesz się lepiej.

Wysokie masz o sobie mniemanie skoro myślisz że wystarczy w siebie zainwestować i skończyć studia żeby awansowac/ zmienić dział. U mnie w dziale ochrony prawie wszyscy mają studia, a i doktorat się znajdzie. I co? Myślisz że od ręki możemy awansować czy zmienić dział? Czasami spójrz na coś więcej niż tylko koniuszek swojego noska. Pozdrawiam na święta i zejdź półeczkę niżej że swoim ego.
Odpowiedz
Ludzie nie kłóćcie się o te nagrody śmieszne. To są śmieszne pieniądze. Dobrze że są. Lepiej trzymajmy rękę na pulsie co tam na drugim planie się dzieje. Co tam ustali powołana komisja, o komisjach lekarskich. Albo co do emerytury będzie się wliczało w przyszłości. Bo już tyle składników będziemy mieli , jedno się wlicza drugie nie, jedno po 25 latach drugie po 32. Na dzień dzisiejszy to co miało być najważniejsze , czyli zatrzymanie doświadczonych funkcjonariuszy nie przyniosło rezultatu. Wprowadza się składniki istotnie dla pryków co grzeją cztery litery, w spokojnym miejscu. Cały czas mam wrażenie i piszę o tym już nie pierwszy raz , że NSZZiPW robi pozorne działania, dla mnie jest to podejrzane mocno. I tak nie wiem czy guru recenzent tego forum , gość co kreuje kierunek wypowiedzi na forum czyli Administrator przepuści to. To jest jedyne forum jakie znam w Polsce , gdzie Administrator cenzuruje posty przed opublikowaniem. To się wpisuje w te podejrzane działania NSZZiPW.
Odpowiedz
(19-12-2022, 5:48 )Człowiek z lasu napisał(a):
(18-12-2022, 12:07 )StaryGad312 napisał(a):
(17-12-2022, 9:33 )nietakamllodafszka napisał(a): Czy ja dobrze rozumiem że oba związki uważają usunięcie podziału w nagrodach na pierwszą/druga linię (bezpośredni kontakt/ obserwowanie osadzonego przez okno) za sukces?

Niestety tak. Najgorsze jest jednak to , że przez ostatnich kilka lat to związki zawodowe walczyły o wyróżnienie funkcjonariuszy z pierwszej linii. I niestety punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pytanie mam do Pana Administratora. Który z funkcjonariuszy administracji przyjdzie na służbę w święta ?? A może któryś z funkcjonariuszy administracji ma służbę nocną ??? A może któryś z funkcjonariuszy z administracji przyjdzie na nockę w sylwestra w konwój do szpitala ?? Hmmm może któryś z funkcjonariuszy z administracji musi zając się pluskwami na celi, zastosować ŚPB na skazanym agresywnym który grozi , że mnie zabije ? Ciekawe , czyżby funkcjonariusze administracji czyli między innymi CZSW mają mniejsze dodatki służbowe niż oddziałowy na oddziale ?? A może w ochronie mamy tylu kapitanów , majorów na oddziałach , że należy ich równo traktować ??? To co zrobiły teraz "nasze" związki zawodowe to kpina....

I o to na samej górze im wszystkim chodzi, o dzielenie ludzi!!! Teraz każdy będzie sobie skakał do gardeł  wypominał itd. Każdy dział jest specyficzny, inny i wymagający. Można też mieć pretensje do pielęgniarek czyż nie? W sumie to co one takiego robią? A jednak każdy mógł iść na uczelnie, wyuczyć się i w zasadzie tylko podawac leki. Pracowałem w ochronie, wiem jak jest, to fakt ciężko się wybić, godzin dużo i czasu dla rodziny ale narzekaniem nic nie zmienisz. Zrób coś w kierunku by sobie poprawić skoro jest tak źle, idź do dyrektora, porozmawiaj, jak nie to obserwuj rekrutację wew czy jest, jak jest potrzeba zainwestuj w siebie i idz na studia, może zmiana działu spowoduje, że poczujesz się lepiej.

Szanowny kolego ja nie narzekam na swoją pracę ??? Czytając twój wpis jestem skłonny stwierdzić , że masz tyle służby co ja urlopu. Nie mam PLECÓW. I nigdy nie będę oficerem. Bardzo lubię swoją pracę i nie mam zamiaru nic zmieniać. Nie piszę tu (czytaj tekst ze zrozumieniem ) o braku możliwości awansu bo osiągnąłem już wszystko co chciałem a o działaniach związków zawodowych które tak szybko zmieniają zdanie w zależności od układu jaki zawierają z DG. Niestety nie ma to nic wspólnego z NIEZALEŻNOŚCIĄ co bardzo boli i niestety nic nie da się z tym zrobić. Ale mogłem napisać o tym tutaj a co ty z tym zrobisz to twoja sprawa...
Odpowiedz
Koledzy z ochrony.
Ja po kilkunastu latach służby już się z tym pogodziłem. Odliczam miesiące do emki.
Nepotyzm, kumoterstwo i kolesiostwo.
Nie dziwcie się, że jesteśmy traktowani jak robole na budowie. Dział ochrony to najniższy szczebel. Ludzie od brudnej roboty, bez znajomości. Kasa też najmniejsza bo póki są chętni do pracy to się jakoś będzie kręcić. Doprowadzającego można nauczyć chodzić za osadzonymi w 5 dni i będzie doprowadzał. Może niekoniecznie wie o co chodzi, po co robi niektóre czynności i bez świadomości czy dobrze czy źle ale jakoś się jednostka nie rozpadnie. Oddziałowego trochę dłużej bo i przeszkolić trzeba żeby w razie czego na niego zrzucić winę jeśli coś zawiedzie.
Odpowiedz
(18-12-2022, 12:07 )StaryGad312 napisał(a):
(17-12-2022, 9:33 )nietakamllodafszka napisał(a): Czy ja dobrze rozumiem że oba związki uważają usunięcie podziału w nagrodach na pierwszą/druga linię (bezpośredni kontakt/ obserwowanie osadzonego przez okno) za sukces?

Niestety tak. Najgorsze jest jednak to , że przez ostatnich kilka lat to związki zawodowe walczyły o wyróżnienie funkcjonariuszy z pierwszej linii. I niestety punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pytanie mam do Pana Administratora. Który z funkcjonariuszy administracji przyjdzie na służbę w święta ?? A może któryś z funkcjonariuszy administracji ma służbę nocną ??? A może któryś z funkcjonariuszy z administracji przyjdzie na nockę w sylwestra w konwój do szpitala ?? Hmmm może któryś z funkcjonariuszy z administracji musi zając się pluskwami na celi, zastosować ŚPB na skazanym agresywnym który grozi , że mnie zabije ? Ciekawe , czyżby funkcjonariusze administracji czyli między innymi CZSW mają mniejsze dodatki służbowe niż oddziałowy na oddziale ?? A może w ochronie mamy tylu kapitanów , majorów na oddziałach , że należy ich równo traktować ??? To co zrobiły teraz "nasze" związki zawodowe to kpina....
Następny skomle bo pracuje na zmiany, a może pomyślisz o innych którzy mają czterozmianowy tryb pracy i pod rząd mają 4 nocki i nie narzekają. Wam się tak odkleiło małolaty że hej, a może teraz zwróć się do kogoś i zapytaj dlaczego nie mogę pracować np w jakiejś dużej firmie i być tam prezesem i zbierać gruby hajs. Wieczny problem, a widzę jak pijecie 3 kawy i 10 herbat oraz non stop przerwa na posiłki a jest ich z 5, a teraz odpowiedz sobie ile przerwy miałbyś u prywaciarza ❓❓❓hmmm podejrzewam że 2 razy po 15 minut.
Odpowiedz
Jak mantra powraca temat kto jest ważniejszy. Ochrona kontra reszta. Jak można mieć tyle jadu i nienawiści pisząc o kolegach i koleżankach z administracji. W obecnych trudnych czasach trzeba mieć szacunek dla ludzi którzy ciągną ten wózek. Szacunek dla każdego czy to z ochrony czy to z finansów.
To co jest napisane o administracji jest skandaliczne. Wytykanie wykształcenia, gloryfikowanie pracy w ochronie. Z całym szacunkiem, ale jak tak można? Jak można oczekiwać szacunku dla siebie, nie mając go dla innych?
Byłem w ochronie 12 lat, obecnie jestem w jakże lubianym nic nie robiącym i tylko pijącym kawę "penicie". Ja wiem jak wygląda ochrona...
Odpowiedz
(18-12-2022, 12:07 )StaryGad312 napisał(a):
(17-12-2022, 9:33 )nietakamllodafszka napisał(a): Czy ja dobrze rozumiem że oba związki uważają usunięcie podziału w nagrodach na pierwszą/druga linię (bezpośredni kontakt/ obserwowanie osadzonego przez okno) za sukces?

Niestety tak. Najgorsze jest jednak to , że przez ostatnich kilka lat to związki zawodowe walczyły o wyróżnienie funkcjonariuszy z pierwszej linii. I niestety punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pytanie mam do Pana Administratora. Który z funkcjonariuszy administracji przyjdzie na służbę w święta ?? A może któryś z funkcjonariuszy administracji ma służbę nocną ??? A może któryś z funkcjonariuszy z administracji przyjdzie na nockę w sylwestra w konwój do szpitala ?? Hmmm może któryś z funkcjonariuszy z administracji musi zając się pluskwami na celi, zastosować ŚPB na skazanym agresywnym który grozi , że mnie zabije ? Ciekawe , czyżby funkcjonariusze administracji czyli między innymi CZSW mają mniejsze dodatki służbowe niż oddziałowy na oddziale ?? A może w ochronie mamy tylu kapitanów , majorów na oddziałach , że należy ich równo traktować ??? To co zrobiły teraz "nasze" związki zawodowe to kpina....

I o to na samej górze im wszystkim chodzi, o dzielenie ludzi!!! Teraz każdy będzie sobie skakał do gardeł  wypominał itd. Każdy dział jest specyficzny, inny i wymagający. Można też mieć pretensje do pielęgniarek czyż nie? W sumie to co one takiego robią? A jednak każdy mógł iść na uczelnie, wyuczyć się i w zasadzie tylko podawac leki. Pracowałem w ochronie, wiem jak jest, to fakt ciężko się wybić, godzin dużo i czasu dla rodziny ale narzekaniem nic nie zmienisz. Zrób coś w kierunku by sobie poprawić skoro jest tak źle, idź do dyrektora, porozmawiaj, jak nie to obserwuj rekrutację wew czy jest, jak jest potrzeba zainwestuj w siebie i idz na studia, może zmiana działu spowoduje, że poczujesz się lepiej.
Odpowiedz
(18-12-2022, 10:23 )marek123578 napisał(a):
(16-12-2022, 21:08 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(16-12-2022, 15:38 )Rafal napisał(a): Skoro administracja czuje się dyskryminowana odnośnie nagród to czemu w ochronie na oddziałach niema mjr. Kapitanów.

może wykształcenie albo umiejętności na to nie pozwalają?

Na to nie pozwalają przepisy bo oddziałowy nie jest stanowiskiem oficerskim.
Jak masz takie wykształcenie i umniejętności to powinieneś to wiedzieć lub doczytać

no wreszcie najmądrzejszy się odezwał co wie wszystko z przepisów... Myślisz, że ten co zadał to pytanie ich nie zna? On zadał pytanie (choć nie wprost) dlaczego nie ma takich przepisów, które by pozwalały na to, żeby w ochronie były majory.... a Ty tak literalnie wszystko zrozumiałeś...Panie Von Nogay nie wszystko kręci się wokół przepisów, ludzie mają tu ważne pytania natury transcendentalnej, szarpią nimi emocje i żądanie sprawiedliwości ludowej a Ty wyjeżdżasz z paragrafami, które każdy zna, ale akurat Tobie wydaje się że Ty najlepiej
Odpowiedz
(18-12-2022, 11:35 )anton napisał(a):
(16-12-2022, 20:12 )Hipi napisał(a):
(15-12-2022, 23:00 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a):
(15-12-2022, 13:54 )Hipi napisał(a):
(14-12-2022, 23:11 )rafalek oddziałowy napisał(a): srednio netto pod warunkiem ze do stopnia .. a jak do podstawy to juz zupelnie inne kwoty wchodza w gre .
dodatkowo chcialbym  dopytac czy dobrze zrozumialem ze ten nowy dodatek do dodatku do wyslugi mialby sie wliczac do M dopiero w 32 roku sluzby , tak jal w mswia ? bo jesli tak to widze kpine z nas , wszystkich f-szy
Tak.bedzie wliczane do emerytury po 32 latach służby.

Ten rząd nieudaczników i CZ robią was w wała od samego początku, a wy się na to godzicie. Rozmawiam z wieloma fuszami którzy odchodzą na emeryturę i twierdzą jednoznacznie. 1500zł do wypłaty po 15 latach pracy oraz przywrócenie dodatków przy odejściu na emerytury. 90 procent z nich twierdzi, że by zostali w służbie. Związki i CZ bawią się w jakieś dziwne rozwiązania które są dobre dla administracji CZ bo oni nie widząc złodzieja i nie mając pojęcia jak się pracuje w ZK mogą pracować 32 lata. To jest wszystko robione pod nich. Dziękuję od razu za wypowiedzi zielonych ludków z CZ i nowej policji wewnętrznej SW która po wyborach i tak będzie zlikwidowana.
Dokładnie tak jak Pani/Pan pisze.
Racja w 100 %.
Pozdrawiam

Jestem ciekaw komu w 2023 wpada 32 lata służby? Skąd te dziwne liczby? Nie można 30 czy 35 tylko 32?

Zapewne komuś ważnemuSmile
Odpowiedz
(17-12-2022, 17:22 )jtd napisał(a):
(16-12-2022, 19:12 )Krycha1 napisał(a):
(16-12-2022, 16:49 )Rafal napisał(a): Ci ludzie wstydu nie majo. Administracja mają mieć tyle co ochrona bo jak nie to będzie dyskryminacja. Szkoda ze dodatki nie są takie same i stopnie. Żenada
Trzeba było się uczyć !!
To już dawno nieaktualne. Rzesza oddziałowych ma wykształcenie wyższe magisterskie.
„Nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera…” 
Odpowiedz
(17-12-2022, 22:20 )anielica2010 napisał(a):
(16-12-2022, 23:49 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a):
(16-12-2022, 16:49 )Rafal napisał(a): Ci ludzie wstydu nie majo. Administracja mają mieć tyle co ochrona bo jak nie to będzie dyskryminacja. Szkoda ze dodatki nie są takie same i stopnie. Żenada

Jestem z ochrony i jestem fuszem do puki przepisy się nie zmienią administracja to też fusze i należy im się tak samo jak nam.
Brawo Brawo .Super podejście.
Jeszcze mogliby zacząć pracowników traktować po równo.

To już inny problem.
Odpowiedz
(17-12-2022, 21:34 )Rafal napisał(a):
(17-12-2022, 9:33 )nietakamllodafszka napisał(a): Czy ja dobrze rozumiem że oba związki uważają usunięcie podziału w nagrodach na pierwszą/druga linię (bezpośredni kontakt/ obserwowanie osadzonego przez okno) za sukces?
To jest żenada jak ktoś co nie widzi złodzieja na oczy może mieć takie same nagrody.
Żenadą jest to kto to zarządził .
Nadzieja umiera ostatnia.miejmy nadzieję że  w końcu zostanie rozliczony z tego.kiedyś.w co powątpiewam.
Odpowiedz
(18-12-2022, 11:27 )anton napisał(a):
(16-12-2022, 21:08 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(16-12-2022, 15:38 )Rafal napisał(a): Skoro administracja czuje się dyskryminowana odnośnie nagród to czemu w ochronie na oddziałach niema mjr. Kapitanów.

może wykształcenie albo umiejętności na to nie pozwalają?

Wykształcenie jest. A jak ocenisz umiejętności? Ktoś od razu rodzi się księgowym, kadrowcem albo człowiekiem od listów? No sorry do roznoszenia listów wystarczy umieć czytać a to i z doświadczenia wiem że pewien porucznik nie umiał robić tego jak należy. Każdego można nauczyć finansów, obsługi programu kadrowego czy segregacji litów. A co powiesz na to, że magistra znakomita większość tych których znam zrobiła na "uczelniach" na które swoich dzieci byście nie posłali. Takie to mają wykształcenie wyższe. Nie liczy się jakość tylko papier. Jest taka zasada. Damy ci stanowisko oficerskie ale musisz zrobić magistra i wyślemy cię na oficerkę. No i idą na studia elerningowe.

w sumie zgoda... masz rację. jest jeszcze inna racja.. ktoś kto zajmuje się prostszymi rzeczami ma niższy stopień.. a to, że zajmujący się pracą administracyjną czasami wykonują ją byle jak, t też fakt... tylko, że Ci pracujący na stanowiskach ochronnych pewnie z równą częstotliwością swoją robotę robią źle... reasumując, przyjął bym tu stopień skomplikowania wykonywanych czynności....  Poza tym nie może być tak, że w każdej formacji mundurowej, w tym w SW będą same oficery...
Odpowiedz
(18-12-2022, 10:23 )marek123578 napisał(a):
(16-12-2022, 21:08 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(16-12-2022, 15:38 )Rafal napisał(a): Skoro administracja czuje się dyskryminowana odnośnie nagród to czemu w ochronie na oddziałach niema mjr. Kapitanów.

może wykształcenie albo umiejętności na to nie pozwalają?

Na to nie pozwalają przepisy bo oddziałowy nie jest stanowiskiem oficerskim.
Jak masz takie wykształcenie i umniejętności to powinieneś to wiedzieć lub doczytać

Ale może być w oddziałach chorąży, a też na kursy nie wysyłają. Oczywiście są w oddziałach chorążowie ale kiedyś dostawałeś obligatoryjnie za studia, teraz tego nie ma, no i oczywiście po 25 latach służby dostają.
Odpowiedz
(18-12-2022, 11:35 )anton napisał(a):
(16-12-2022, 20:12 )Hipi napisał(a):
(15-12-2022, 23:00 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a):
(15-12-2022, 13:54 )Hipi napisał(a):
(14-12-2022, 23:11 )rafalek oddziałowy napisał(a): srednio netto pod warunkiem ze do stopnia .. a jak do podstawy to juz zupelnie inne kwoty wchodza w gre .
dodatkowo chcialbym  dopytac czy dobrze zrozumialem ze ten nowy dodatek do dodatku do wyslugi mialby sie wliczac do M dopiero w 32 roku sluzby , tak jal w mswia ? bo jesli tak to widze kpine z nas , wszystkich f-szy
Tak.bedzie wliczane do emerytury po 32 latach służby.

Ten rząd nieudaczników i CZ robią was w wała od samego początku, a wy się na to godzicie. Rozmawiam z wieloma fuszami którzy odchodzą na emeryturę i twierdzą jednoznacznie. 1500zł do wypłaty po 15 latach pracy oraz przywrócenie dodatków przy odejściu na emerytury. 90 procent z nich twierdzi, że by zostali w służbie. Związki i CZ bawią się w jakieś dziwne rozwiązania które są dobre dla administracji CZ bo oni nie widząc złodzieja i nie mając pojęcia jak się pracuje w ZK mogą pracować 32 lata. To jest wszystko robione pod nich. Dziękuję od razu za wypowiedzi zielonych ludków z CZ i nowej policji wewnętrznej SW która po wyborach i tak będzie zlikwidowana.
Dokładnie tak jak Pani/Pan pisze.
Racja w 100 %.
Pozdrawiam

Jestem ciekaw komu w 2023 wpada 32 lata służby? Skąd te dziwne liczby? Nie można 30 czy 35 tylko 32?
Może 32 to szczęśliwa liczba rządzących
Odpowiedz
(17-12-2022, 19:32 )Sierżant Polska napisał(a): Witam. Mam 15 lat sluzby w służbie więziennej i w tym roku została mi wysługa ze służby wieziennej wliczona do podwyżki. Czy to nie dyskryminacja? Funkcjonariusze w tamtym roku normalnie dostali wysługę a w tym roku wysluge wliczyli nam do podwyżki. Pasowało by to gdzieś zgłoś i. Dlaczego jesteśmy nie równo traktowani?
Proszę zgłosić do trybunału konstytucyjnego lub RPO te instytucje napewno się tym zainteresują i "zamiota pod dywan".Ty czy Ja ich to nie obchodzi.!
Odpowiedz
(18-12-2022, 12:07 )StaryGad312 napisał(a):
(17-12-2022, 9:33 )nietakamllodafszka napisał(a): Czy ja dobrze rozumiem że oba związki uważają usunięcie podziału w nagrodach na pierwszą/druga linię (bezpośredni kontakt/ obserwowanie osadzonego przez okno) za sukces?

Niestety tak. Najgorsze jest jednak to , że przez ostatnich kilka lat to związki zawodowe walczyły o wyróżnienie funkcjonariuszy z pierwszej linii. I niestety punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pytanie mam do Pana Administratora. Który z funkcjonariuszy administracji przyjdzie na służbę w święta ?? A może któryś z funkcjonariuszy administracji ma służbę nocną ??? A może któryś z funkcjonariuszy z administracji przyjdzie na nockę w sylwestra w konwój do szpitala ?? Hmmm może któryś z funkcjonariuszy z administracji musi zając się pluskwami na celi, zastosować ŚPB na skazanym agresywnym który grozi , że mnie zabije ? Ciekawe , czyżby funkcjonariusze administracji czyli między innymi CZSW mają mniejsze dodatki służbowe niż oddziałowy na oddziale ?? A może w ochronie mamy tylu kapitanów , majorów na oddziałach , że należy ich równo traktować ??? To co zrobiły teraz "nasze" związki zawodowe to kpina....
Po co się nakręcacie. Tak jest w każdych służbach. Już dawno to powinno być rozwiązane ale może nie tym aby rozmudorowywać administrację bo fusze też są tam potrzebni, zresztą nikt by tam nie przyszedł do pracy jak by były etaty cywilne. Powinny być dodatki dla tych np. pracujących bezpośrednio z osadzonymi, płatne nocki święta. Policjant czy służba celna pracująca w terenie itp.
Odpowiedz
(17-12-2022, 21:35 )Rafal napisał(a):
(16-12-2022, 23:49 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a): [quote="Rafal" pid='16477' dateline='1671205780']
Ci ludzie wstydu nie majo. Administracja mają mieć tyle co ochrona bo jak nie to będzie dyskryminacja. Szkoda ze dodatki nie są takie same i stopnie. Żenada

Jestem z ochrony i jestem fuszem do puki przepisy się nie zmienią administracja to też fusze i należy im się tak samo jak nam.
Jestem z administracji i uważam że należy się max połowa tego co dostanie ochrona
[/quote
Uważam że zwolnienia nie powinny być brane pod uwagę.macierzynskie i tacierzynskie również.
To nie jest żaden wyznacznik jakości i skuteczności pracy.
A jak ktoś ma z tego tytułu kompleksy to życzę mu powodzenia w dalszej nieskazitelnej karierze.
Odpowiedz
(18-12-2022, 12:07 )StaryGad312 napisał(a):
(17-12-2022, 9:33 )nietakamllodafszka napisał(a): Czy ja dobrze rozumiem że oba związki uważają usunięcie podziału w nagrodach na pierwszą/druga linię (bezpośredni kontakt/ obserwowanie osadzonego przez okno) za sukces?

Niestety tak. Najgorsze jest jednak to , że przez ostatnich kilka lat to związki zawodowe walczyły o wyróżnienie funkcjonariuszy z pierwszej linii. I niestety punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pytanie mam do Pana Administratora. Który z funkcjonariuszy administracji przyjdzie na służbę w święta ?? A może któryś z funkcjonariuszy administracji ma służbę nocną ??? A może któryś z funkcjonariuszy z administracji przyjdzie na nockę w sylwestra w konwój do szpitala ?? Hmmm może któryś z funkcjonariuszy z administracji musi zając się pluskwami na celi, zastosować ŚPB na skazanym agresywnym który grozi , że mnie zabije ? Ciekawe , czyżby funkcjonariusze administracji czyli między innymi CZSW mają mniejsze dodatki służbowe niż oddziałowy na oddziale ?? A może w ochronie mamy tylu kapitanów , majorów na oddziałach , że należy ich równo traktować ??? To co zrobiły teraz "nasze" związki zawodowe to kpina....

Dokladnie tak. Zgadzam się z przedmówcą. Szkoda gadać. Przykre!!!
Odpowiedz
(18-12-2022, 8:48 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a):
(16-12-2022, 19:12 )Krycha1 napisał(a):
(16-12-2022, 16:49 )Rafal napisał(a): Ci ludzie wstydu nie majo. Administracja mają mieć tyle co ochrona bo jak nie to będzie dyskryminacja. Szkoda ze dodatki nie są takie same i stopnie. Żenada
Trzeba było się uczyć !!

W ochronie też się uczyli i co??? Nie masz znajomości to nie awansujesz. Proste.
Ważne żeby mieć wujka lub innego popedzacza co pociągnie za sobą .
Nie ważne wykształcenie ważna chęć bycia oficerem.a resztę się załatwi po kolesiostwie.
Odpowiedz