(29-11-2022, 23:13 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a):
(29-11-2022, 14:59 )Oficer napisał(a):
(29-11-2022, 8:02 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Z treści komunikatów na stronie związkowej policjantów, wynika, że związki godzą się na wliczanie powiększonego dodatku stażowego do emerytury dopiero po 32 latach służby. Co na to nasz związek? Może w ogóle zgodzić się na wyłączenie wszystkich podwyżek z emerytury?

MUNDUROWI W TYCH CZASACH JUŻ NIC NIE UGRAJĄ BO NIEMA PIENIEDZY W BUDŻECIE, JEDYNIE WOJSKO DOSTANIE KASE. NAM JEDYNIE BĘDĄ  POMNIEJSZAĆ LUB ZABIERAĆ DODATKI, MUNDURÓWKE, 13 TKE, NAGRODY, GRUPE INWALIDZKĄ.  NA NOWYCH ZASADACH BĘDĄ OBLICZAĆ EMERYTURY.  TRZEBA SPADAĆ.

Pieniędzy w budżecie mają pełno. Walą 500+, 13,14,15 dofinansowania do węgla, gazu, prądu i jeszcze pełno innych rzeczy. Poprostu PiS wie , że nie będziecie na nich głosować w wyborach więc mają gdzieś ten elektorat. Wolą dać niepracującej patologii, osobą po podstawówkach lub zawodówkach bo to jest ich żelazny elektorat

miec pelno kasy w budzecie na pewne sprawy to nie znaczy ze bedzie rowniez na mundur - tu raczej mozna spodziewac sie calkowicie zmiane wladzy po jesiennych wyborach a jedyna konkurencja ma gleboko w powazaniu mundur wydluzajac wiek w danym czasie  25/55 lat wiec to oznacza jedno tylko ze nadchodza ciemne chmury a mlodziez inaczej podchodzi do tematu pracy/sluzby.. nie bedzie spelniac ich oczekiwan to podziekuja  bo nikt nie bedzie niewolnikiem niczyim przeciez
Odpowiedz
Administrator Co z tą wysługą z cywila która wielu ukradła wysługę z SW. Złożyliście pół roku ten pozew do akiegos adwokata i cisza. Dzieje się coś w tej sprawie?
Odpowiedz
(29-11-2022, 11:20 )Abadon napisał(a): No tak cudownie wszystko na zasadzie: podobno znajomy znajomego szwagra zięć...podobno zarabia 10 k itp. obudź się człowieku,piszesz o budowlance zauważ że mieszkaniówka staje system kredytowy staje ,poza tym w budowlance trzeba zap....niczać a nie w ciepełku poturlać się po oddziale.Piszesz również że masz znajomych którzy pracują w tej branży, więc zapewne widziałeś jakie problemy zdrowotne mają,np.uszkodzone kolana, wieczne przeziębienie itp. ale ty widzisz tylko 5 k i nic więcej.Podziel pit przez 12 to zobaczysz ile wychodzi. Mam tylko pytanie skąd tyłu malkontentów i płaczków w naszej służbie? Jak ty się tu dostałeś ( jeżeli w ogóle jesteś funkcjonariuszem). A tak w ogóle po co tu piszesz że w cywilu jest tak cudownie a w SW to dno, po prostu po cichutku połóż raport i papa nikt zapewne nie będzie tęsknił.

Budowlanka to nie tylko budowanie domów ale także wykończenia, i nie podobno bo tak nie napisałem tylko, że tyle zarabia. Przyszedłem do służby bo poprostu się opłacało tu pracować i praca była szanowana wśród ludzi, a odszedłem bo poprostu już nie opłaca się tu robić i tyle w temacie. Czysty biznes człowieku. Nie Lubię jak mnie ktoś w konia robi i oszukuje i uwierz mi , że nigdy w mojej karierze 35 letniej żaden prywaciarz nie zrobił mnie w konia. Na razie roboty jest pełno przynajmniej u mnie w mieście, a jak nie wyjdzie w Polsce to się wyjedzie i tyle w temacie. Pamiętaj, że rodzina jest najważniejsza i robię wszystko dla niej i jak na razie wychodzi mi to wyśmienicie.Pozdrowienia.
Odpowiedz
(29-11-2022, 23:13 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a):
(29-11-2022, 14:59 )Oficer napisał(a):
(29-11-2022, 8:02 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Z treści komunikatów na stronie związkowej policjantów, wynika, że związki godzą się na wliczanie powiększonego dodatku stażowego do emerytury dopiero po 32 latach służby. Co na to nasz związek? Może w ogóle zgodzić się na wyłączenie wszystkich podwyżek z emerytury?

MUNDUROWI W TYCH CZASACH JUŻ NIC NIE UGRAJĄ BO NIEMA PIENIEDZY W BUDŻECIE, JEDYNIE WOJSKO DOSTANIE KASE. NAM JEDYNIE BĘDĄ  POMNIEJSZAĆ LUB ZABIERAĆ DODATKI, MUNDURÓWKE, 13 TKE, NAGRODY, GRUPE INWALIDZKĄ.  NA NOWYCH ZASADACH BĘDĄ OBLICZAĆ EMERYTURY.  TRZEBA SPADAĆ.

Pieniędzy w budżecie mają pełno. Walą 500+, 13,14,15 dofinansowania do węgla, gazu, prądu i jeszcze pełno innych rzeczy. Poprostu PiS wie , że nie będziecie na nich głosować w wyborach więc mają gdzieś ten elektorat. Wolą dać niepracującej patologii, osobą po podstawówkach lub zawodówkach bo to jest ich żelazny elektorat
                                                                                      MAJĄ PIENIĘDZY  PEŁNO JAK SOBIE DODRUKUJĄ W MENNICY PANSTWOWEJ. TERAZ W SW  BĘDZIE JUŻ TYLKO CORAZ GORZEJ. KASA IDZIE NA  DOZBRAJANIE ARMII  A INNE MUNDURY  DOSTANĄ TYLKO NA  USTAWOWE WYPŁATY I NIC POZA TYM. KTO MA WYPRACOWANĄ EMKE I JESZCZE MOŻE DODATKOWO DOSTAĆ 3 GRUPE TO NIE MA WIĘKSZEGO SENSU SIEDZIEĆ W TYM BAJZLU .TYLKO PATRZEĆ  JAK ZABIORĄ SIĘ ZA "REFORME" EMERYTUR . JA NIE NARZEKAM NA EMERYTURCE CO ROKU WALORYZACJA , 13, 14   I  PEZEDE WSZYSTKIM SPOKOJNA GŁOWA.
Odpowiedz
(29-11-2022, 14:59 )Oficer napisał(a):
(29-11-2022, 8:02 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Z treści komunikatów na stronie związkowej policjantów, wynika, że związki godzą się na wliczanie powiększonego dodatku stażowego do emerytury dopiero po 32 latach służby. Co na to nasz związek? Może w ogóle zgodzić się na wyłączenie wszystkich podwyżek z emerytury?

MUNDUROWI W TYCH CZASACH JUŻ NIC NIE UGRAJĄ BO NIEMA PIENIEDZY W BUDŻECIE, JEDYNIE WOJSKO DOSTANIE KASE. NAM JEDYNIE BĘDĄ  POMNIEJSZAĆ LUB ZABIERAĆ DODATKI, MUNDURÓWKE, 13 TKE, NAGRODY, GRUPE INWALIDZKĄ.  NA NOWYCH ZASADACH BĘDĄ OBLICZAĆ EMERYTURY.  TRZEBA SPADAĆ.

Pieniędzy w budżecie mają pełno. Walą 500+, 13,14,15 dofinansowania do węgla, gazu, prądu i jeszcze pełno innych rzeczy. Poprostu PiS wie , że nie będziecie na nich głosować w wyborach więc mają gdzieś ten elektorat. Wolą dać niepracującej patologii, osobą po podstawówkach lub zawodówkach bo to jest ich żelazny elektorat
Odpowiedz
(29-11-2022, 19:22 )Jacek B napisał(a):
(28-11-2022, 22:45 )anielica2010 napisał(a):
(27-11-2022, 12:59 )Rafal napisał(a): Administratorze czy będą nagrody na święta i ile
Panawiam pytanie
Nagród na te święta ma nie być trzeba sobie inaczej ten rok wynagrodzić. Święta w domu
No przecież admin pisał że jest 500 zł na etat plus wakaty
Odpowiedz
(29-11-2022, 16:02 )Brygadzista napisał(a): Czy jeżeli jestem na zwolnieniu od września a odchodzę w styczniu 31.2023 to emerytura jest naliczona z wypłaty pomniejszona o L4 czy nie ma to znaczenia czy się jest na zwolnieniu czy w służbie?
Nie ma znaczenia, od ,,pełnego'' uposażenia
Odpowiedz
Co z tą wysługą z cywila która wielu ukradła wysługę z SW. Jeśli związki nic nie robią, jeśli ten trybunał to była tylko ściema bo może zapomną to chociaż informację dajcie: można wycofać swoje dokumenty z kadr odnośnie poprzedniego zatrudnienia? Do niczego mi to nie było potrzebne, jedyny co to przez 4 lata będę miał niższe uposażenie niż powinienem o ponad 100zł.
Odpowiedz
(29-11-2022, 14:59 )Oficer napisał(a):
(29-11-2022, 8:02 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Z treści komunikatów na stronie związkowej policjantów, wynika, że związki godzą się na wliczanie powiększonego dodatku stażowego do emerytury dopiero po 32 latach służby. Co na to nasz związek? Może w ogóle zgodzić się na wyłączenie wszystkich podwyżek z emerytury?

MUNDUROWI W TYCH CZASACH JUŻ NIC NIE UGRAJĄ BO NIEMA PIENIEDZY W BUDŻECIE, JEDYNIE WOJSKO DOSTANIE KASE. NAM JEDYNIE BĘDĄ  POMNIEJSZAĆ LUB ZABIERAĆ DODATKI, MUNDURÓWKE, 13 TKE, NAGRODY, GRUPE INWALIDZKĄ.  NA NOWYCH ZASADACH BĘDĄ OBLICZAĆ EMERYTURY.  TRZEBA SPADAĆ.


Oficer weź ty już chłopie nie wymyślaj za dużo bo tych wypocin to już sie nie da czytać
Odpowiedz
(28-11-2022, 22:45 )anielica2010 napisał(a):
(27-11-2022, 12:59 )Rafal napisał(a): Administratorze czy będą nagrody na święta i ile
Panawiam pytanie
Nagród na te święta ma nie być trzeba sobie inaczej ten rok wynagrodzić. Święta w domu
Odpowiedz
(29-11-2022, 8:02 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Z treści komunikatów na stronie związkowej policjantów, wynika, że związki godzą się na wliczanie powiększonego dodatku stażowego do emerytury dopiero po 32 latach służby. Co na to nasz związek? Może w ogóle zgodzić się na wyłączenie wszystkich podwyżek z emerytury?
 
Najważniejsze, że sprzęt na siłownie kupują. Dla poprawy finansowej funkcjonariuszy nic nie robią. W przyszłym roku nadal będzie aktualny żart: ,, Jaka jest różnica między balkonem a funkcjonariuszem SW? Balkon utrzyma 4 osobową rodzinę" Teraz pędzę do drugiej roboty zarobić na prezenty dla dzieci. Mam nadzieję, że doczekam czasów, ze po służbie można dzieci zabrać do kina lub lodowisko a nie latać dorabiać.
Odpowiedz
Czy jeżeli jestem na zwolnieniu od września a odchodzę w styczniu 31.2023 to emerytura jest naliczona z wypłaty pomniejszona o L4 czy nie ma to znaczenia czy się jest na zwolnieniu czy w służbie?
Odpowiedz
(29-11-2022, 8:02 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Z treści komunikatów na stronie związkowej policjantów, wynika, że związki godzą się na wliczanie powiększonego dodatku stażowego do emerytury dopiero po 32 latach służby. Co na to nasz związek? Może w ogóle zgodzić się na wyłączenie wszystkich podwyżek z emerytury?

MUNDUROWI W TYCH CZASACH JUŻ NIC NIE UGRAJĄ BO NIEMA PIENIEDZY W BUDŻECIE, JEDYNIE WOJSKO DOSTANIE KASE. NAM JEDYNIE BĘDĄ  POMNIEJSZAĆ LUB ZABIERAĆ DODATKI, MUNDURÓWKE, 13 TKE, NAGRODY, GRUPE INWALIDZKĄ.  NA NOWYCH ZASADACH BĘDĄ OBLICZAĆ EMERYTURY.  TRZEBA SPADAĆ.
Odpowiedz
(28-11-2022, 22:45 )anielica2010 napisał(a):
(27-11-2022, 12:59 )Rafal napisał(a): Administratorze czy będą nagrody na święta i ile
Panawiam pytanie
będzie coś czy nie bo święta spędzę może w domu
Odpowiedz
No tak cudownie wszystko na zasadzie: podobno znajomy znajomego szwagra zięć...podobno zarabia 10 k itp. obudź się człowieku,piszesz o budowlance zauważ że mieszkaniówka staje system kredytowy staje ,poza tym w budowlance trzeba zap....niczać a nie w ciepełku poturlać się po oddziale.Piszesz również że masz znajomych którzy pracują w tej branży, więc zapewne widziałeś jakie problemy zdrowotne mają,np.uszkodzone kolana, wieczne przeziębienie itp. ale ty widzisz tylko 5 k i nic więcej.Podziel pit przez 12 to zobaczysz ile wychodzi. Mam tylko pytanie skąd tyłu malkontentów i płaczków w naszej służbie? Jak ty się tu dostałeś ( jeżeli w ogóle jesteś funkcjonariuszem). A tak w ogóle po co tu piszesz że w cywilu jest tak cudownie a w SW to dno, po prostu po cichutku połóż raport i papa nikt zapewne nie będzie tęsknił.
Odpowiedz
(28-11-2022, 22:42 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a):
(28-11-2022, 17:04 )Jamcion napisał(a): Nie ma to jak państwówka hehe. Można narzekać i chorować a i tak nic ci nie zrobią. Chyba nie robiliście w prywatnej firmie aalbo na własnej działalności.

Robiłem 15 lat w prywatnej firmie i też mi nic nie zrobili jak chodziłem na l4. Cieszą się że tam pracowałem i nie odchodziłem z pracy. Wiem ile ludzie zarabiają w prywatnych firmach bo obracam się wśród właścicieli. Szczególnie najlepiej jest w budowlance, najlepsi potrafią wyciągnąć 10 tyś na miesiąc, a znam takiego szefa który sponsoruję wycieczki zagraniczne pracownikowi bo boi się, że odejdzie do konkurencji. Jeśli jesteś do niczego i nic nie umiesz to prywaciarz będzie Cię dymał ,wtedy  lepiej zostań w służbie, ale jeśli coś potrafisz to spadaj z tej roboty bo tu jak nie masz znajomości lub nie kapujesz to nie masz żadnych perspektyw na przyszłość. Chyba, że zadawała Cię 5 tyś i oddział do emerytury, a i tak pod koniec kopną Cię w d.... tak jak naszego fusza po 25 latach służby bo coś mu tam zabrakło. Niech każdy przewartościowuje sobie swoje życie i sam stwierdzi co jest lepsze dla niego. Według mnie SW nie jest już tak atrakcyjne jak kiedyś, ale to jest tylko moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.
Odpowiedz
Z treści komunikatów na stronie związkowej policjantów, wynika, że związki godzą się na wliczanie powiększonego dodatku stażowego do emerytury dopiero po 32 latach służby. Co na to nasz związek? Może w ogóle zgodzić się na wyłączenie wszystkich podwyżek z emerytury?
Odpowiedz
(27-11-2022, 12:59 )Rafal napisał(a): Administratorze czy będą nagrody na święta i ile
Panawiam pytanie
Odpowiedz
(28-11-2022, 17:04 )Jamcion napisał(a): Nie ma to jak państwówka hehe. Można narzekać i chorować a i tak nic ci nie zrobią. Chyba nie robiliście w prywatnej firmie aalbo na własnej działalności.

Robiłem 15 lat w prywatnej firmie i też mi nic nie zrobili jak chodziłem na l4. Cieszą się że tam pracowałem i nie odchodziłem z pracy. Wiem ile ludzie zarabiają w prywatnych firmach bo obracam się wśród właścicieli. Szczególnie najlepiej jest w budowlance, najlepsi potrafią wyciągnąć 10 tyś na miesiąc, a znam takiego szefa który sponsoruję wycieczki zagraniczne pracownikowi bo boi się, że odejdzie do konkurencji. Jeśli jesteś do niczego i nic nie umiesz to prywaciarz będzie Cię dymał ,wtedy  lepiej zostań w służbie, ale jeśli coś potrafisz to spadaj z tej roboty bo tu jak nie masz znajomości lub nie kapujesz to nie masz żadnych perspektyw na przyszłość. Chyba, że zadawała Cię 5 tyś i oddział do emerytury, a i tak pod koniec kopną Cię w d.... tak jak naszego fusza po 25 latach służby bo coś mu tam zabrakło. Niech każdy przewartościowuje sobie swoje życie i sam stwierdzi co jest lepsze dla niego. Według mnie SW nie jest już tak atrakcyjne jak kiedyś, ale to jest tylko moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać.
Odpowiedz
(28-11-2022, 9:51 )eeedek4 napisał(a): Ktoś mówił,że nie ma pieniędzy a tu proszę to juz druga wypłata inflacyjna dla górnictwa a ponoć to nie wszystko
https://www.money.pl/gospodarka/kolejne-...1488a.html

- Jedni kopią ile chcą, a inni jak czegoś chcą są kopani!
ps. to już kolejna z serii tego typu politycznych łapówek. Było zabrać ze sobą do Warszawy trochę letnich, zużytych opon.
Odpowiedz
Nie ma to jak państwówka hehe. Można narzekać i chorować a i tak nic ci nie zrobią. Chyba nie robiliście w prywatnej firmie aalbo na własnej działalności.
Odpowiedz
(27-11-2022, 23:34 )FunkcjonariuszeOZ napisał(a):
(27-11-2022, 8:14 )Generał Dajmos napisał(a):
(26-11-2022, 19:26 )misio0402 napisał(a): Fajnie by było pójść grupowo na L4 w związku z tym, co z nami robią...

Na L4 idzie się jak się jest chorym nygusie.
Powiedział nygus do nygusa.

O cholera. Tytan pracy się odezwał .
Odpowiedz
Ktoś mówił,że nie ma pieniędzy a tu proszę to juz druga wypłata inflacyjna dla górnictwa a ponoć to nie wszystko
https://www.money.pl/gospodarka/kolejne-...1488a.html
Odpowiedz
(26-11-2022, 20:17 )Administrator napisał(a):
(26-11-2022, 14:20 )Zgred20 napisał(a): Panie Administratorze. Proszę związki o interwencję. Obecnie nam panujący ogłaszają wszem i wobec, że dbają o Polaków obniżając podatki. Wszystkim umknęło jednak, że jest grupa f-szy, a w przyszłym roku będzie kolejna jeszcze liczniejsza, która będzie płaciła przez cały rok podatek 20%. Rozumiałbym gdyby były przed odejściem podnoszone dodatki, aby wynagrodzić brak dodatku przez całą służbę (tym zwykle Dyrektorzy uspokajali i tłumaczyli brak dodatków). Obecnie jednak od roku po złamaniu tej honorowej zasady, tak wysoki podatek nie jest niczym uzasadniony.
Przepraszam, że zgłaszam to na forum ale w jednostce nie ma z kim rozmawiać.
Pozdrawiam

"Wszystkim umknęło jednak, że jest grupa f-szy, a w przyszłym roku będzie kolejna jeszcze liczniejsza, która będzie płaciła przez cały rok podatek 20%."
Nie bardzo rozumiem o jaką grupę chodzi?

Proszę uspokoić przyszłych emerytów, którzy odejdą ze służby z uwagi na decyzję komisji lekarskiej art. 97 ust 1 U. o SW, że niżej wym. przepis ich nie dotyczy -

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych 
art 30 ust 1 pkt 4a)
- z tytułu świadczeń pieniężnych otrzymywanych po zwolnieniu ze służby przez funkcjonariuszy służb mundurowych oraz żołnierzy, w związku ze zwolnieniem tych osób ze służby stałej na podstawie odrębnych ustaw, przez okres roku co miesiąc lub za okres roku jednorazowo albo co miesiąc przez okres trzech miesięcy - w wysokości 20 % należności;

Mam nadzieję, że się mylę. Pozdrawiam
Odpowiedz
(27-11-2022, 8:14 )Generał Dajmos napisał(a):
(26-11-2022, 19:26 )misio0402 napisał(a): Fajnie by było pójść grupowo na L4 w związku z tym, co z nami robią...

Na L4 idzie się jak się jest chorym nygusie.
Powiedział nygus do nygusa.
Odpowiedz
(27-11-2022, 16:57 )Człowiek z lasu napisał(a):
(26-11-2022, 15:18 )rawablus napisał(a):
(26-11-2022, 7:04 )Człowiek z lasu napisał(a):
(25-11-2022, 18:38 )rawablus napisał(a): Jezeli komuś coś w słuzbie nie pasuje to proponuje wypierniczac do cywila. Tam u prywaciarza możecie strajkowac do woli, odwoływac szefa i straszyc chorobowym. Co za banda nieudaczników i roszczeniowców.

Pozdrow ziomków z celi.
Siedze na twoim oddziale. Wez sie za robote i podejdz na powaznie do kipiszu.

Czyli na halinach także schowaj telefon w najbardziej mroczny otwór
Jeden nakręca drugiego haha jesteście żałośni, ale co można się spodziewać po ludziach którzy do wszystkiego mają pretensje i czują się najmądrzejsi.
Odpowiedz
(26-11-2022, 15:18 )rawablus napisał(a):
(26-11-2022, 7:04 )Człowiek z lasu napisał(a):
(25-11-2022, 18:38 )rawablus napisał(a): Jezeli komuś coś w słuzbie nie pasuje to proponuje wypierniczac do cywila. Tam u prywaciarza możecie strajkowac do woli, odwoływac szefa i straszyc chorobowym. Co za banda nieudaczników i roszczeniowców.

Pozdrow ziomków z celi.
Siedze na twoim oddziale. Wez sie za robote i podejdz na powaznie do kipiszu.

Czyli na halinach także schowaj telefon w najbardziej mroczny otwór
Odpowiedz
Witam mam pytanie co do obniżania dodatków służbowych osoba przebywającym na zwolnieniu lekarskim dłuższy czas , ponad 3-4 miesiące , jak to na się do aktów prawnych , i  legalności takich działań , ostatnio się dowiedziałem że mają być zabierane , taka dyspozycja od góry ,
Odpowiedz
(26-11-2022, 20:17 )Administrator napisał(a):
(26-11-2022, 14:20 )Zgred20 napisał(a): Panie Administratorze. Proszę związki o interwencję. Obecnie nam panujący ogłaszają wszem i wobec, że dbają o Polaków obniżając podatki. Wszystkim umknęło jednak, że jest grupa f-szy, a w przyszłym roku będzie kolejna jeszcze liczniejsza, która będzie płaciła przez cały rok podatek 20%. Rozumiałbym gdyby były przed odejściem podnoszone dodatki, aby wynagrodzić brak dodatku przez całą służbę (tym zwykle Dyrektorzy uspokajali i tłumaczyli brak dodatków). Obecnie jednak od roku po złamaniu tej honorowej zasady, tak wysoki podatek nie jest niczym uzasadniony.
Przepraszam, że zgłaszam to na forum ale w jednostce nie ma z kim rozmawiać.
Pozdrawiam

"Wszystkim umknęło jednak, że jest grupa f-szy, a w przyszłym roku będzie kolejna jeszcze liczniejsza, która będzie płaciła przez cały rok podatek 20%."
Nie bardzo rozumiem o jaką grupę chodzi?

STRAJK NIC NIE DAŁ, L4 LUDZIE SIE BOJĄ. TAKIE CZASY ZE TERAZ W SW TO TYLKO BEDĄ ZABIERAĆ PRZYWILEJE I KASE A NIE DAWAĆ, NA SWIETA MOGĄ BYĆ OCHŁAPY LUB NIC I NIKT NIC NIE ZROBI, BO W WOJSKO TERAZ POMPUJĄ KASĘ, DLATEGO LUDZIE UCIEKAJĄ NA EMKI Z SW, POLICJI ITP. W WOJSKU NIEMA ZADNYCH DAWANYCH  NA KOMISJI PLUS DO EMERYTURY GRUP INWALIDZKICH I ZOBACZYCIE ŻE NAM TO ZABIORĄ. JUŻ SŁYSZAŁEM PLOTKI O TYM.  TAKIE CZASY NIEMA KASY W BUDZECIE.
Odpowiedz
Administratorze czy będą nagrody na święta i ile
Odpowiedz
(26-11-2022, 7:03 )Człowiek z lasu napisał(a):
(25-11-2022, 20:03 )zzz napisał(a):
(24-11-2022, 18:31 )Człowiek z lasu napisał(a):
(24-11-2022, 15:02 )Administrator napisał(a):
(24-11-2022, 5:58 )Człowiek z lasu napisał(a): Fajnie dzięki za odp też ale na jakiej podstawie ktoś bez większej przyczyny obniży pensje o te około 100zl?

Na takiej podstawie, że waloryzacja dla czynnych funkcjonariuszy jest planowana o 1 marca 2023 r. a nie od 1 stycznia 2023 r. natomiast środki finansowe ze stycznia i lutego mają zostać rozłożone na 10 miesięcy, czyli około 100 zł. więcej. W 2024 roku waloryzacja będzie już rozłożona na 12 miesięcy, a nie na 10 czyli to co w tym toku ma zostać powiększone, w przyszłym będzie pomniejszone.

Ale co zostanie pomniejszone? UPOSAŻENIE zasadnicze? Do stopnia, dodatek czy co? I ja nadal nie widzę podstawy
Jak będzie w 2024 podwyżka to prostu dostaniesz mniej żeby to wyrównać i tyle

Teraz wszystko jasne, dzięki. Wg ustawy modernizacyjnej na każdy rok 23,34, 25 są przewidzenia pieniądze na wzrost uposażenia.

Raczej mieli na myśli że te same co w 2022. Czyli podwyżki brak! To taki zapis, który wygląda niejednoznacznie w tej tabeli. Nie ma wzrostu w 2023 i kolejnych latach w porównaniu z 2022 więc zarabiasz dalej tyle samo. Owszem waloryzacja będzie nam zwiększać wynagrodzenie tylko nieadekwatna do realnej, bo te 7.8% to mniej niż połowa tego co nam sie należy! A w kolejnych latach to już będzie gorzej bo inflacja powinna być niższa niż obecnie. Wiec podwyżka 3-5% to max na jaki mozemy liczyc w nastepnych latach. Takie moje zdanie
Odpowiedz
(26-11-2022, 17:43 )nietakamllodafszka napisał(a):
(25-11-2022, 12:27 )Oficer napisał(a): ZAPOMNIJ O NAGRODACH. PORAŻKA.

Nie. Nie zapomnę. Nie siej fermentu. Wysokie nagrody świąteczne to chyba ostatnie co trzymało tych co nie idą jeszcze na emeryturę przed pójściem na L4. 

Napiszę to jeszcze raz. Nie wyobrażam sobie żeby tegoroczne nagrody świąteczne były niższe niż rok temu.

Kwestia twojej wyobraźni to twoja indywidualna sprawa, pogadajmy o faktach, nie poziomach wyobraźni. Kasę z puli wybrałeś dodatkiem czasowym
Odpowiedz
(26-11-2022, 19:26 )misio0402 napisał(a): Fajnie by było pójść grupowo na L4 w związku z tym, co z nami robią...

Na L4 idzie się jak się jest chorym nygusie.
Odpowiedz
(26-11-2022, 15:08 )Abadon napisał(a): A właśnie że ,, gość,, ma rację, ile można płakać i marudzić, a jak trzeba dać coś od siebie, przyjść na dodatkową służbę to skąd, ja nie mogę.. żenada .

No właśnie, nic za to nie mam to nie przychodzę proste. Jak by byli fer do mnie to i ja bym był fer, a tak jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie
Odpowiedz
(26-11-2022, 14:20 )Zgred20 napisał(a): Panie Administratorze. Proszę związki o interwencję. Obecnie nam panujący ogłaszają wszem i wobec, że dbają o Polaków obniżając podatki. Wszystkim umknęło jednak, że jest grupa f-szy, a w przyszłym roku będzie kolejna jeszcze liczniejsza, która będzie płaciła przez cały rok podatek 20%. Rozumiałbym gdyby były przed odejściem podnoszone dodatki, aby wynagrodzić brak dodatku przez całą służbę (tym zwykle Dyrektorzy uspokajali i tłumaczyli brak dodatków). Obecnie jednak od roku po złamaniu tej honorowej zasady, tak wysoki podatek nie jest niczym uzasadniony.
Przepraszam, że zgłaszam to na forum ale w jednostce nie ma z kim rozmawiać.
Pozdrawiam

"Wszystkim umknęło jednak, że jest grupa f-szy, a w przyszłym roku będzie kolejna jeszcze liczniejsza, która będzie płaciła przez cały rok podatek 20%."
Nie bardzo rozumiem o jaką grupę chodzi?
Odpowiedz
Fajnie by było pójść grupowo na L4 w związku z tym, co z nami robią...
Odpowiedz
(25-11-2022, 12:27 )Oficer napisał(a): ZAPOMNIJ O NAGRODACH. PORAŻKA.

Nie. Nie zapomnę. Nie siej fermentu. Wysokie nagrody świąteczne to chyba ostatnie co trzymało tych co nie idą jeszcze na emeryturę przed pójściem na L4. 

Napiszę to jeszcze raz. Nie wyobrażam sobie żeby tegoroczne nagrody świąteczne były niższe niż rok temu.
Odpowiedz
(26-11-2022, 11:41 )greg0026 napisał(a):
(25-11-2022, 18:38 )rawablus napisał(a): Jezeli komuś coś w słuzbie nie pasuje to proponuje wypierniczac do cywila. Tam u prywaciarza możecie strajkowac do woli, odwoływac szefa i straszyc chorobowym. Co za banda nieudaczników i roszczeniowców.

... i zapomniałeś  waść  dodać jeszcze coś o Biedronce 
.....i że na  miejsce czeka za bramą dziesięciu chętnych!

On coś chyba z tych pisowskich jest. Nawet ubezpieczyciele na nas się wypinają i ceny z kosmosu walą.
Odpowiedz
(26-11-2022, 11:41 )greg0026 napisał(a):
(25-11-2022, 18:38 )rawablus napisał(a): Jezeli komuś coś w słuzbie nie pasuje to proponuje wypierniczac do cywila. Tam u prywaciarza możecie strajkowac do woli, odwoływac szefa i straszyc chorobowym. Co za banda nieudaczników i roszczeniowców.

... i zapomniałeś  waść  dodać jeszcze coś o Biedronce 
.....i że na  miejsce czeka za bramą dziesięciu chętnych!

CI CO ODESZLI JUŻ WCZESNIEJ NA EMERYTURY MOGĄ SIE CIESZYĆ I SIĘ SMIEJĄ, TERAZ TYLKO BRAKUJE ZABRANIA GRUPY NA KOMISJI I ZOSTANIE SAMA EMERYTURA. JUŻ CHODZĄ O TYM PLOTKI TAK JAK BYŁO PRZED ZABRANIEM DODATKÓW PRZED EMKĄ. OSZCZĘDNOŚCI.
Odpowiedz
(26-11-2022, 7:04 )Człowiek z lasu napisał(a):
(25-11-2022, 18:38 )rawablus napisał(a): Jezeli komuś coś w słuzbie nie pasuje to proponuje wypierniczac do cywila. Tam u prywaciarza możecie strajkowac do woli, odwoływac szefa i straszyc chorobowym. Co za banda nieudaczników i roszczeniowców.

Pozdrow ziomków z celi.
Siedze na twoim oddziale. Wez sie za robote i podejdz na powaznie do kipiszu.
Odpowiedz
A właśnie że ,, gość,, ma rację, ile można płakać i marudzić, a jak trzeba dać coś od siebie, przyjść na dodatkową służbę to skąd, ja nie mogę.. żenada .
Odpowiedz
(26-11-2022, 11:41 )greg0026 napisał(a):
(25-11-2022, 18:38 )rawablus napisał(a): Jezeli komuś coś w słuzbie nie pasuje to proponuje wypierniczac do cywila. Tam u prywaciarza możecie strajkowac do woli, odwoływac szefa i straszyc chorobowym. Co za banda nieudaczników i roszczeniowców.

... i zapomniałeś  waść  dodać jeszcze coś o Biedronce 
.....i że na  miejsce czeka za bramą dziesięciu chętnych!
Odpowiedz
Panie Administratorze. Proszę związki o interwencję. Obecnie nam panujący ogłaszają wszem i wobec, że dbają o Polaków obniżając podatki. Wszystkim umknęło jednak, że jest grupa f-szy, a w przyszłym roku będzie kolejna jeszcze liczniejsza, która będzie płaciła przez cały rok podatek 20%. Rozumiałbym gdyby były przed odejściem podnoszone dodatki, aby wynagrodzić brak dodatku przez całą służbę (tym zwykle Dyrektorzy uspokajali i tłumaczyli brak dodatków). Obecnie jednak od roku po złamaniu tej honorowej zasady, tak wysoki podatek nie jest niczym uzasadniony.
Przepraszam, że zgłaszam to na forum ale w jednostce nie ma z kim rozmawiać.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(25-11-2022, 18:38 )rawablus napisał(a): Jezeli komuś coś w słuzbie nie pasuje to proponuje wypierniczac do cywila. Tam u prywaciarza możecie strajkowac do woli, odwoływac szefa i straszyc chorobowym. Co za banda nieudaczników i roszczeniowców.

Z którego jesteś zakładu? Który pawilon? Która cela? Gdzie kitrasz telefon? (kipisz będzie szybszy)
Odpowiedz
(25-11-2022, 18:38 )rawablus napisał(a): Jezeli komuś coś w słuzbie nie pasuje to proponuje wypierniczac do cywila. Tam u prywaciarza możecie strajkowac do woli, odwoływac szefa i straszyc chorobowym. Co za banda nieudaczników i roszczeniowców.

... i zapomniałeś  waść  dodać jeszcze coś o Biedronce 
.....i że na  miejsce czeka za bramą dziesięciu chętnych!
Odpowiedz
rawablus kolego czy koleżanko ja też uważam ,że w tej sytuacji jaka jest powinniśmy w jakiś sposób protestować.
Ale to ,że mam takie same zdanie jak inni nie oznacza ,że jestem roszczeniowcem i nieudacznikiem.Więc hamuj swoje zapędy do obrażania innych.Być może Ci co właśnie strajkują w taki czy inny sposób ratują tobie cztery litery !!!

Pana Administratora proszę jednocześnie o wiekszą selekcje tego typu postów które obrażają innych a nic nie wnoszą.
Odpowiedz
(25-11-2022, 18:38 )rawablus napisał(a): Jezeli komuś coś w słuzbie nie pasuje to proponuje wypierniczac do cywila. Tam u prywaciarza możecie strajkowac do woli, odwoływac szefa i straszyc chorobowym. Co za banda nieudaczników i roszczeniowców.

Tak jest p.dyrektorze. 
Proponuję pozostawić bez dalszego komentowania.
Odpowiedz
(25-11-2022, 11:46 )Hipi napisał(a): Dzień dobry.
A Ja chciałbym zadać pytanie Administratorowi oraz Przewodniczącemu:
Czy wy Panowie oraz Minister zapomnieliście o tym że było podpisywane porozumienie?
Czy wy Panowie wiecie ,iż podwyżki inflacyjnej o której mówi Rząd należy nam się również podwyżka modernizacyjna zagwarantowaną podpisanym porozumieniem !!!
Czy wy Państwo macie nas funkcjonariuszy za idiotów ?

Dokladnie tak jak piszesz, mało tego w ustawie modernizacyjnej ona jest na każdy rok, na 23,24 i 25 też. Także robią z nas idiotow jak chcą.
Odpowiedz
(25-11-2022, 18:38 )rawablus napisał(a): Jezeli komuś coś w słuzbie nie pasuje to proponuje wypierniczac do cywila. Tam u prywaciarza możecie strajkowac do woli, odwoływac szefa i straszyc chorobowym. Co za banda nieudaczników i roszczeniowców.

Pozdrow ziomków z celi.
Odpowiedz
(25-11-2022, 20:03 )zzz napisał(a):
(24-11-2022, 18:31 )Człowiek z lasu napisał(a):
(24-11-2022, 15:02 )Administrator napisał(a):
(24-11-2022, 5:58 )Człowiek z lasu napisał(a):
(23-11-2022, 20:16 )Administrator napisał(a): Jeżeli od 1 stycznia 2023 r. to przy proponowanej waloryzacji 7,8% wychodzi kwota około 490 zł. brutto na etat (po odjęciu nagrody rocznej) od tego odjąć podatek dla osób powyżej 26 roku życia, to wychodzi kwota około 420 zł. netto

Jeżeli od 1 marca 2023 to przy proponowanej waloryzacji 9,6% (10 miesięcy) będzie kwota około 590 zł. brutto na etat (po odjęciu nagrody rocznej) od tego odjąć podatek dla osób powyżej 26 roku życia, to wychodzi kwota około 520 zł. netto - w tym przypadku należy pamiętać, że  na chwilę obecną nie są to środki przechodzące na 2024 r. więc jeżeli to się nie zmieni, to od 1 stycznia 2024 r. będzie około 100 zł. mniej.

Na funduszu nagrodowym pozostało około 500 zł. (brutto) na etat i czekamy ile pozostanie środków finansowych z wakatów i fluktuacji funkcjonariuszy odchodzących na zaopatrzenie emerytalne.

Fajnie dzięki za odp też ale na jakiej podstawie ktoś bez większej przyczyny obniży pensje o te około 100zl?

Na takiej podstawie, że waloryzacja dla czynnych funkcjonariuszy jest planowana o 1 marca 2023 r. a nie od 1 stycznia 2023 r. natomiast środki finansowe ze stycznia i lutego mają zostać rozłożone na 10 miesięcy, czyli około 100 zł. więcej. W 2024 roku waloryzacja będzie już rozłożona na 12 miesięcy, a nie na 10 czyli to co w tym toku ma zostać powiększone, w przyszłym będzie pomniejszone.

Ale co zostanie pomniejszone? UPOSAŻENIE zasadnicze? Do stopnia, dodatek czy co? I ja nadal nie widzę podstawy
Jak będzie w 2024 podwyżka to prostu dostaniesz mniej żeby to wyrównać i tyle

Teraz wszystko jasne, dzięki. Wg ustawy modernizacyjnej na każdy rok 23,34, 25 są przewidzenia pieniądze na wzrost uposażenia.
Odpowiedz