(24-04-2022, 15:42 )Administrator napisał(a):
(24-04-2022, 6:04 )Golon napisał(a):
(23-04-2022, 10:03 )anielica2010 napisał(a):
(23-04-2022, 8:13 )Administrator napisał(a):
(22-04-2022, 16:42 )klawisz-weteran napisał(a): Panie adminie może Pan przekazać jakie działania przez związek  zostały podjęte w sprawie podwyżek tegorocznych emerytów , jakieś konkrety?

Podwyżki dla funkcjonariuszy, którzy w tym roku przeszli na zaopatrzenie emerytalne mają zostać wypłacone do dnia 26 kwietnia 2022 r.
Administratorze a co z podwyżka dla pracowników cywilnych? Wciąż cisza...

Podwyżki dla pracowników cywilnych zwykle są wypłacane późnej z tego powodu, że są trzy grupy pracowników i trzeba zmienić trzy rozporządzenia.
........a na to czasu nie ma . Bo trzeba pomnik Inki postawić tu i tam. I poświęcić z księdzem proboszczem. I przewodniczącym NSZZiPW . Jeszcze komendant komisariatu i siema hihi.
Odpowiedz
(24-04-2022, 12:47 )Rafał.r napisał(a): Czy ma ktoś informacje na temat tego że mają być wypłacane jakieś nagrody do końca kwietnia ?

Coś tam związki wspominały ale raczej wszystko zostało zblachowane. Teraz pieniądze idą na inne rzeczy. Wszelkie nagrody w SW zawsze były uzależnione od tego czy nie bylo powodzi, pożarów, przymrozków w marcu i stonki ziemiaczanej. To musi być rok idealny.
Odpowiedz
Panie Administratorze

Ponawian pytanie co z osobami, którym zostały zawarte procentowe wysługi lat z munduru jako część podwyżki i nie otrzymały środków, które według zapewnień strony służbowej miały być niemniejsze niż.... (wychodzi na to, że funkcjonariusz przyjęty na początku roku jest gorzej traktowany niż inny przyjęty kilka miesięcy później).
Kolejna sprawa strona służbowa miała przedstawić propozycję reformy dodatków służbowych, a za chwilę mamy już maj.

Zostały podjęte jakieś działania w tych sprawach ?
Odpowiedz
(24-04-2022, 15:42 )Administrator napisał(a):
(24-04-2022, 6:04 )Golon napisał(a):
(23-04-2022, 10:03 )anielica2010 napisał(a):
(23-04-2022, 8:13 )Administrator napisał(a):
(22-04-2022, 16:42 )klawisz-weteran napisał(a): Panie adminie może Pan przekazać jakie działania przez związek  zostały podjęte w sprawie podwyżek tegorocznych emerytów , jakieś konkrety?

Podwyżki dla funkcjonariuszy, którzy w tym roku przeszli na zaopatrzenie emerytalne mają zostać wypłacone do dnia 26 kwietnia 2022 r.
Administratorze a co z podwyżka dla pracowników cywilnych? Wciąż cisza...

Podwyżki dla pracowników cywilnych zwykle są wypłacane późnej z tego powodu, że są trzy grupy pracowników i trzeba zmienić trzy rozporządzenia.
Czyli musimy się uzbroić w cierpliwość...
Odpowiedz
(24-04-2022, 12:47 )Rafał.r napisał(a): Czy ma ktoś informacje na temat tego że mają być wypłacane jakieś nagrody do końca kwietnia ?
 Tak. W CZcie i dla zarządu związków
Odpowiedz
(24-04-2022, 12:47 )Rafał.r napisał(a): Czy ma ktoś informacje na temat tego że mają być wypłacane jakieś nagrody do końca kwietnia ?


Tak najlepiej zapytaj u źródła DG tak jak nie którzy uważali na tym forum że lutym przecież miały być.
Odpowiedz
(24-04-2022, 6:04 )Golon napisał(a):
(23-04-2022, 10:03 )anielica2010 napisał(a):
(23-04-2022, 8:13 )Administrator napisał(a):
(22-04-2022, 16:42 )klawisz-weteran napisał(a): Panie adminie może Pan przekazać jakie działania przez związek  zostały podjęte w sprawie podwyżek tegorocznych emerytów , jakieś konkrety?

Podwyżki dla funkcjonariuszy, którzy w tym roku przeszli na zaopatrzenie emerytalne mają zostać wypłacone do dnia 26 kwietnia 2022 r.
Administratorze a co z podwyżka dla pracowników cywilnych? Wciąż cisza...

Podwyżki dla pracowników cywilnych zwykle są wypłacane późnej z tego powodu, że są trzy grupy pracowników i trzeba zmienić trzy rozporządzenia.
Odpowiedz
Czy ma ktoś informacje na temat tego że mają być wypłacane jakieś nagrody do końca kwietnia ?
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
(24-04-2022, 6:07 )Golon napisał(a): Piszecie że  podwyżki dla emerytów do 26 kwietnia 2022 r ,ale żadnych  konkretów nie ma przedewszystkim ile brutto  i w jaki sposób są obliczane.

Na takich samych zasadach jak dla funkcjonariuszy czynnych.
Odpowiedz
(23-04-2022, 10:31 )Prison_Officer napisał(a):
(23-04-2022, 6:03 )PRAWDA napisał(a): Niestety, tak to jest, robotę załatwił dziadzio, babcia, wujo, ciocia, tatuś, mamcia, kuzyn itd…nieudaczniki na stanowiskach, słoma z butów wystaje na kilometr to nasza kochana służba, chcesz poznać chama daj mu władzę, albo pieniądze i tak wszędzie nieudaczniki poobsadzały stanowiska, jebacy teoretycy, pseudo kierownicy, cham, który śrubki nie potrafi wkręcić rządzi ludźmi, to samo w cz, kryminału nie widział, a fachowiec pierwszej wody, debilizmom w tej służbie nie ma końca, dobrze, że jeszcze chwila i uciekam!

Łoż kurde, czytając to mam wrażenie, że czytasz w moich myślach.

Pięknie opisane ale to smutne i prawdziwe przez takich karjerowiczow służba jest już na dnie. POZDRAWIAM kolegów, którzy są doświadczonymi f-szami mają prawa emerytalne i dalej służą.
Odpowiedz
Piszecie że podwyżki dla emerytów do 26 kwietnia 2022 r ,ale żadnych konkretów nie ma przedewszystkim ile brutto i w jaki sposób są obliczane.
Odpowiedz
(23-04-2022, 10:03 )anielica2010 napisał(a):
(23-04-2022, 8:13 )Administrator napisał(a):
(22-04-2022, 16:42 )klawisz-weteran napisał(a): Panie adminie może Pan przekazać jakie działania przez związek  zostały podjęte w sprawie podwyżek tegorocznych emerytów , jakieś konkrety?

Podwyżki dla funkcjonariuszy, którzy w tym roku przeszli na zaopatrzenie emerytalne mają zostać wypłacone do dnia 26 kwietnia 2022 r.
Administratorze a co z podwyżka dla pracowników cywilnych? Wciąż cisza...
Odpowiedz
(23-04-2022, 17:08 )Mezmen napisał(a): Witam, mam pytanie: 2 maja mijają mi 6 lat służby, doliczyli 4 lat cywila, łącznie wychodzi 10 czyli kolejne procenty wysługi... czy dostanę 5 % wysługi, czy tylko zmienią składniki w podwyżce tej od stycznia ?
Powinneś otrzymać 5% wysługi ale jak zauważyłeś służbą potrafi zaskakiwać więc niezbadane są interpretacje naszych przełożonych Wink
Odpowiedz
Witam, mam pytanie: 2 maja mijają mi 6 lat służby, doliczyli 4 lat cywila, łącznie wychodzi 10 czyli kolejne procenty wysługi... czy dostanę 5 % wysługi, czy tylko zmienią składniki w podwyżce tej od stycznia ?
Odpowiedz
(23-04-2022, 6:28 )caber76 napisał(a):
(20-04-2022, 18:11 )Człowiek z lasu napisał(a): Adminie rozumiem, że przekręt z podwyżkami i zaliczeniem cywila do dotatku za wysługę lat przeszedł na porządek dzienny? Czy związek ma zamiar jakoś zawalczyć o 17 tys fszy którzy zostali oszukani?

Nasze związki niech wezmą przykład od kontrolerów lotów i kolejarzy. Nikt nie chciał z nimi rozmawiać na temat podwyżek, co zrobili?? 80% załogi na L4 ,zawieszone połączenia i odrazu pracodawcy z skulonym ogonem zaczęli z nimi rozmawiać.

Masz rację ale nasza formacja to nie tylko związki zawodowe, każdy musi na siebie popatrzec, czy pójdzie na protest czy źle się poczuje.
Odpowiedz
(23-04-2022, 6:03 )PRAWDA napisał(a): Niestety, tak to jest, robotę załatwił dziadzio, babcia, wujo, ciocia, tatuś, mamcia, kuzyn itd…nieudaczniki na stanowiskach, słoma z butów wystaje na kilometr to nasza kochana służba, chcesz poznać chama daj mu władzę, albo pieniądze i tak wszędzie nieudaczniki poobsadzały stanowiska, jebacy teoretycy, pseudo kierownicy, cham, który śrubki nie potrafi wkręcić rządzi ludźmi, to samo w cz, kryminału nie widział, a fachowiec pierwszej wody, debilizmom w tej służbie nie ma końca, dobrze, że jeszcze chwila i uciekam!

Łoż kurde, czytając to mam wrażenie, że czytasz w moich myślach.
Odpowiedz
(23-04-2022, 6:28 )caber76 napisał(a):
(20-04-2022, 18:11 )Człowiek z lasu napisał(a): Adminie rozumiem, że przekręt z podwyżkami i zaliczeniem cywila do dotatku za wysługę lat przeszedł na porządek dzienny? Czy związek ma zamiar jakoś zawalczyć o 17 tys fszy którzy zostali oszukani?

Nasze związki niech wezmą przykład od kontrolerów lotów i kolejarzy. Nikt nie chciał z nimi rozmawiać na temat podwyżek, co zrobili?? 80% załogi na L4 ,zawieszone połączenia i odrazu pracodawcy z skulonym ogonem zaczęli z nimi rozmawiać.

Zgadzam się z tobą w 100%, ale to nie związki, tylko kontrolerzy lotów są na zwolnieniach, a inni złożyli wypowiedzenia, związki jak już to tylko spijają śmietankę. 

U nas niestety to jest niemożliwe, bo u zdecydowanej większości więzienników brakuje jednego ważnego narządu do takiego działania.
Odpowiedz
(23-04-2022, 8:13 )Administrator napisał(a):
(22-04-2022, 16:42 )klawisz-weteran napisał(a): Panie adminie może Pan przekazać jakie działania przez związek  zostały podjęte w sprawie podwyżek tegorocznych emerytów , jakieś konkrety?

Podwyżki dla funkcjonariuszy, którzy w tym roku przeszli na zaopatrzenie emerytalne mają zostać wypłacone do dnia 26 kwietnia 2022 r.
Administratorze a co z podwyżka dla pracowników cywilnych? Wciąż cisza...
Odpowiedz
(23-04-2022, 7:35 )szfager napisał(a):
(21-04-2022, 22:04 )caber76 napisał(a):
(21-04-2022, 10:14 )gerrard napisał(a): W AŚ PT zwalniają się w pierwszym tygodniu służby, zwalniają się też Ci co mają tej służby 2 lata ... Rok temu zwolnił się funkcjonariusz, który oficjalnie w  raporcie wskazał, że zwalnia się min. z powodu braku przestrzegania przepisów czasu służby, wyznaczania na stanowiska bez odpowiedniego przygotowania - a to już powierzanie zadań powyżej umiejętności... później się wszyscy dziwią jak dojdzie do  tragedii w oddziale... Niestety  obrywa ten funkcjonariusz, który został  został tam wyznaczony tylko po to by się rubryka w książce zgadzała....
Słyszałem że w AŚ PT dzieją się takie rzeczy i jest to spowodowane działaniem mobbingowym ze strony kdo- telefony do tych co na L4 i zastraszanie negatywna opinią, komisją i zmiany systemu pełnienia służby lub oddziału itp. Podobno Dyr. daje na to przyzwolenie więc powodzenia przy rekrutacji Wink

Możecie podziękować naszym przełożonym z CZ i związkom zawodowym, że ta służba padła do najniższego poziomu.

Co do telefonów od kierownictwa. Czy nie możecie ich po prostu nagrać? Tyle aplikacji jest do nagrywania.
Odpowiedz
(22-04-2022, 16:42 )klawisz-weteran napisał(a): Panie adminie może Pan przekazać jakie działania przez związek  zostały podjęte w sprawie podwyżek tegorocznych emerytów , jakieś konkrety?

Podwyżki dla funkcjonariuszy, którzy w tym roku przeszli na zaopatrzenie emerytalne mają zostać wypłacone do dnia 26 kwietnia 2022 r.
Odpowiedz
(21-04-2022, 22:04 )caber76 napisał(a):
(21-04-2022, 10:14 )gerrard napisał(a): W AŚ PT zwalniają się w pierwszym tygodniu służby, zwalniają się też Ci co mają tej służby 2 lata ... Rok temu zwolnił się funkcjonariusz, który oficjalnie w  raporcie wskazał, że zwalnia się min. z powodu braku przestrzegania przepisów czasu służby, wyznaczania na stanowiska bez odpowiedniego przygotowania - a to już powierzanie zadań powyżej umiejętności... później się wszyscy dziwią jak dojdzie do  tragedii w oddziale... Niestety  obrywa ten funkcjonariusz, który został  został tam wyznaczony tylko po to by się rubryka w książce zgadzała....
Słyszałem że w AŚ PT dzieją się takie rzeczy i jest to spowodowane działaniem mobbingowym ze strony kdo- telefony do tych co na L4 i zastraszanie negatywna opinią, komisją i zmiany systemu pełnienia służby lub oddziału itp. Podobno Dyr. daje na to przyzwolenie więc powodzenia przy rekrutacji Wink

Możecie podziękować naszym przełożonym z CZ i związkom zawodowym, że ta służba padła do najniższego poziomu.
Odpowiedz
(20-04-2022, 18:11 )Człowiek z lasu napisał(a): Adminie rozumiem, że przekręt z podwyżkami i zaliczeniem cywila do dotatku za wysługę lat przeszedł na porządek dzienny? Czy związek ma zamiar jakoś zawalczyć o 17 tys fszy którzy zostali oszukani?

Nasze związki niech wezmą przykład od kontrolerów lotów i kolejarzy. Nikt nie chciał z nimi rozmawiać na temat podwyżek, co zrobili?? 80% załogi na L4 ,zawieszone połączenia i odrazu pracodawcy z skulonym ogonem zaczęli z nimi rozmawiać.
Odpowiedz
Niestety, tak to jest, robotę załatwił dziadzio, babcia, wujo, ciocia, tatuś, mamcia, kuzyn itd…nieudaczniki na stanowiskach, słoma z butów wystaje na kilometr to nasza kochana służba, chcesz poznać chama daj mu władzę, albo pieniądze i tak wszędzie nieudaczniki poobsadzały stanowiska, jebacy teoretycy, pseudo kierownicy, cham, który śrubki nie potrafi wkręcić rządzi ludźmi, to samo w cz, kryminału nie widział, a fachowiec pierwszej wody, debilizmom w tej służbie nie ma końca, dobrze, że jeszcze chwila i uciekam!
Odpowiedz
Centralny zarząd zapewniał że emeryci dostaną zaległe podwyżki do końca kwietnia ,ale niestety nic nie robi w tym kierunku i niedługo kończy się kwiecień a tu cisza .Mam nadzieje że w cz pamiętają co mówili dwa tygodnie temu. W dzisiejszych czasach słowa na wiatr pościć nie można ,taką mamy technologię. Pozdrawiam cz i czekam na obiecane 624zł. brutto podwyżki.
Odpowiedz
Panie adminie może Pan przekazać jakie działania przez związek zostały podjęte w sprawie podwyżek tegorocznych emerytów , jakieś konkrety?
Odpowiedz
(21-04-2022, 16:55 )anton napisał(a): https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=gtX8KCr2yMQ
Tak wygladają rozmowy związków ze stroną służbową . Niestety .
Odpowiedz
(21-04-2022, 22:02 )caber76 napisał(a):
(21-04-2022, 15:09 )Szczęśliwy napisał(a):
(21-04-2022, 9:49 )Człowiek z lasu napisał(a):
(20-04-2022, 20:32 )Kazimierz napisał(a): ZK Nysa.
Młody funkcjonariusz zwalnia się po ok 2 tygodniach służby...
Przyczyna??? Hmmm
Nie tej marki papierosy kupił przełożonemu i mu się zebrało a ,że chłopak zna swoją wartość to nie będzie się płaszczył i wysłuchiwał obelg że się do niczego nie nadaje!!!!


I niech ten młody narobi syfu takiemu co go dojeżdżał!!!
Oj biedulek, będzie mówił jeszcze że był mobingowany dzieciak. Bananowe pokolenie z rurkami, Brak Wojska i Fali!!!! Taka jest prawda, gdy zasnąłem na kogucie i miałem 1,5 roku służby ściągnął mnie d-ca i  na początek zrugał do spodu a na koniec kazał na przebudzenie biegać dookoła muru na pasie i żadnych meldunków i innych pierdół do dzisiejszego dnia wspominamy go bardzo mile bo kiedy trzeba to wstawił się i walczył o swoich. Ale ilu zostało starych z tamtej epoki, prawie nikt.....

Jeśli lubisz być dojeżdżamy i szmacony w zwykłej pracy to Twoja sprawa, ale niektórzy mają swoją godność i sobie nie pozwalają. Osobiście taką sprawę bym załatwił na swój sposób i gościu by chodził jak pikulik.

Ta formacja nie stanowi żadnej konkurencji w tych czasach, młody przychodzi, widzi co się dzieje i odchodzi. Zamiast zobaczyć profesjonalizm, godnosc i koleżeńskość bo nie wiadome czy za jakiś czas razem na cele nie będzie trzeba wejść i być z tyłu za plecami tego co zachowuje się jak idota dojeżdżając,, kolegę,, fsza chciałby się oglądać i czuć się nie pewnie? Ja doświadczyłem czegoś fenomenalnego, stary fusz i to nie jeden, często oficer pokazał co to profesjinalizm. Zawsze na 1 miejscu fusz, czas na wytłumaczenie, pokazanie, doradzenie. W trudnej chwili pomoc i obrona tak byśmy razem wyszli z danej sytuacji i czym to zaowocowało. Ja teraz mam 14 lat a pamiętam jak przychodzili młodzi i nigdy ale to nigdy się nie śmiałem z kolegi fszy młodego, zawsze pomogłem sam od siebie bo mnie tak traktowano. Jeśli my nie będziemy się szanowac a złodzieje to widzą to nikt nas nie uszanuje!!!.
Wystarczy że CZSW nas nie szanuje, że bandzior potrafi opluc czy nawet zabić a my między sobą co reprezentujemy tak poczyniajac?
Odpowiedz
(21-04-2022, 23:47 )JestemStąd napisał(a):
(20-04-2022, 20:32 )Kazimierz napisał(a): ZK Nysa.
Młody funkcjonariusz zwalnia się po ok 2 tygodniach służby...
Przyczyna??? Hmmm
Nie tej marki papierosy kupił przełożonemu i mu się zebrało a ,że chłopak zna swoją wartość to nie będzie się płaszczył i wysłuchiwał obelg że się do niczego nie nadaje!!!!

Kierownik mewa ma się dobrze, kończy urlop.
Ministerstwo, Centralny Zarząd? Podoba wam się, że kIEROWNIK największego działu traktuje nowo przyjętych ludzi (taka jak i obecnych) jak szmaty? A ponoć brakuje rąk do pracy.
Bawmy się, orkiestra gra, niech statek tonie.

Nawet jak się zgłosi np do BSW a każdy wie co to za twór to i tak zamiatają pod dywan.
Odpowiedz
(20-04-2022, 20:32 )Kazimierz napisał(a): ZK Nysa.
Młody funkcjonariusz zwalnia się po ok 2 tygodniach służby...
Przyczyna??? Hmmm
Nie tej marki papierosy kupił przełożonemu i mu się zebrało a ,że chłopak zna swoją wartość to nie będzie się płaszczył i wysłuchiwał obelg że się do niczego nie nadaje!!!!

Kierownik mewa ma się dobrze, kończy urlop.
Ministerstwo, Centralny Zarząd? Podoba wam się, że kIEROWNIK największego działu traktuje nowo przyjętych ludzi (taka jak i obecnych) jak szmaty? A ponoć brakuje rąk do pracy.
Bawmy się, orkiestra gra, niech statek tonie.
Odpowiedz
(20-04-2022, 20:16 )Srebrny Judasz napisał(a):
(19-04-2022, 19:06 )szpaq24 napisał(a):
(19-04-2022, 14:59 )Srebrny Judasz napisał(a):
(18-04-2022, 16:14 )caber76 napisał(a):
(16-04-2022, 17:04 )konradissimus napisał(a): Jak nie wiesz o co chodzi to po co się wypowiadasz, informacje o problemach z podwyżką pochodzą od emerytów, którzy dzwonią gdzie się da i na razie nikt nie jest w stanie udzielić im informacji w jaki sposób obejma ich tegoroczne podwyżki i czy na pewno je dostaną. Swoje mądrości zachowaj dla siebie w takim razie.

Wiem doskonale o co Tobie chodzi, siejesz tylko ferment. Emeryci dostaną podwyżkę tylko nie wiedzą jeszcze kiedy bo Cezet się ociąga. Zawsze jest sąd i sprawa wygrana.

Dostaną po kilka złotych potwierdzone z CZSW a w sądzie dostaną jak była prezes będzie orzekać.

ŻAL mi gamoni którzy mieli prawa i nie odeszli na emeryturę.

Spokojnie. Wszystko wróci do normy. Donatello z PO obiecuje w swoim nowym programie wyborczym podwyżki o 20% w budżetówce, wspomniał o policjantach i strażakach coś..  także średnio 1000 na łapę się szykuje w przyszłym roku. Co my z tymi pieniędzmi będziemy robić? ?

Donus nam da 2 kopy i papa. 7 czy osiem lat nic nie dał. Kilka zł bo grunt po nogami mu się spalił. Czekam na 40% podwyżki i spadam.

A pis Ci dał podwyżkę bo musiał inaczej byś pracował za najniższą krajową, a teraz nawet rewaloryzacja Ci się nie zwróciła. Obojętnie kto by rządził to podwyżka by była. Od pisu za to masz wysoką inflację, ceny z kosmosu w sklepach, kredyty w górę,paliwo po 7 zł no i dodrukowanie 200 mld. Złotych, mógłbym Ci tak wymieniać jeszcze dużo rzeczy. Nie byłem za żadną partią poprzednią ale ta jest najgorsza.
Odpowiedz
(21-04-2022, 10:14 )gerrard napisał(a): W AŚ PT zwalniają się w pierwszym tygodniu służby, zwalniają się też Ci co mają tej służby 2 lata ... Rok temu zwolnił się funkcjonariusz, który oficjalnie w  raporcie wskazał, że zwalnia się min. z powodu braku przestrzegania przepisów czasu służby, wyznaczania na stanowiska bez odpowiedniego przygotowania - a to już powierzanie zadań powyżej umiejętności... później się wszyscy dziwią jak dojdzie do  tragedii w oddziale... Niestety  obrywa ten funkcjonariusz, który został  został tam wyznaczony tylko po to by się rubryka w książce zgadzała....

Możecie podziękować naszym przełożonym z CZ i związkom zawodowym, że ta służba padła do najniższego poziomu.
Odpowiedz
(21-04-2022, 15:09 )Szczęśliwy napisał(a):
(21-04-2022, 9:49 )Człowiek z lasu napisał(a):
(20-04-2022, 20:32 )Kazimierz napisał(a): ZK Nysa.
Młody funkcjonariusz zwalnia się po ok 2 tygodniach służby...
Przyczyna??? Hmmm
Nie tej marki papierosy kupił przełożonemu i mu się zebrało a ,że chłopak zna swoją wartość to nie będzie się płaszczył i wysłuchiwał obelg że się do niczego nie nadaje!!!!


I niech ten młody narobi syfu takiemu co go dojeżdżał!!!
Oj biedulek, będzie mówił jeszcze że był mobingowany dzieciak. Bananowe pokolenie z rurkami, Brak Wojska i Fali!!!! Taka jest prawda, gdy zasnąłem na kogucie i miałem 1,5 roku służby ściągnął mnie d-ca i  na początek zrugał do spodu a na koniec kazał na przebudzenie biegać dookoła muru na pasie i żadnych meldunków i innych pierdół do dzisiejszego dnia wspominamy go bardzo mile bo kiedy trzeba to wstawił się i walczył o swoich. Ale ilu zostało starych z tamtej epoki, prawie nikt.....

Jeśli lubisz być dojeżdżamy i szmacony w zwykłej pracy to Twoja sprawa, ale niektórzy mają swoją godność i sobie nie pozwalają. Osobiście taką sprawę bym załatwił na swój sposób i gościu by chodził jak pikulik.
Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=gtX8KCr2yMQ
Odpowiedz
(21-04-2022, 9:49 )Człowiek z lasu napisał(a):
(20-04-2022, 20:32 )Kazimierz napisał(a): ZK Nysa.
Młody funkcjonariusz zwalnia się po ok 2 tygodniach służby...
Przyczyna??? Hmmm
Nie tej marki papierosy kupił przełożonemu i mu się zebrało a ,że chłopak zna swoją wartość to nie będzie się płaszczył i wysłuchiwał obelg że się do niczego nie nadaje!!!!


I niech ten młody narobi syfu takiemu co go dojeżdżał!!!
Oj biedulek, będzie mówił jeszcze że był mobingowany dzieciak. Bananowe pokolenie z rurkami, Brak Wojska i Fali!!!! Taka jest prawda, gdy zasnąłem na kogucie i miałem 1,5 roku służby ściągnął mnie d-ca i  na początek zrugał do spodu a na koniec kazał na przebudzenie biegać dookoła muru na pasie i żadnych meldunków i innych pierdół do dzisiejszego dnia wspominamy go bardzo mile bo kiedy trzeba to wstawił się i walczył o swoich. Ale ilu zostało starych z tamtej epoki, prawie nikt.....
Odpowiedz
Małe pytanie co jest z podwyżkami dla emerytów, którzy odeszli w tym roku. Bo funkcjonariusze resortu MSWiA już otrzymali, a SW jak zawsze na końcu i jeszcze gorzej potraktowani.
Odpowiedz
W AŚ PT zwalniają się w pierwszym tygodniu służby, zwalniają się też Ci co mają tej służby 2 lata ... Rok temu zwolnił się funkcjonariusz, który oficjalnie w raporcie wskazał, że zwalnia się min. z powodu braku przestrzegania przepisów czasu służby, wyznaczania na stanowiska bez odpowiedniego przygotowania - a to już powierzanie zadań powyżej umiejętności... później się wszyscy dziwią jak dojdzie do tragedii w oddziale... Niestety obrywa ten funkcjonariusz, który został został tam wyznaczony tylko po to by się rubryka w książce zgadzała....
Odpowiedz
(20-04-2022, 20:32 )Kazimierz napisał(a): ZK Nysa.
Młody funkcjonariusz zwalnia się po ok 2 tygodniach służby...
Przyczyna??? Hmmm
Nie tej marki papierosy kupił przełożonemu i mu się zebrało a ,że chłopak zna swoją wartość to nie będzie się płaszczył i wysłuchiwał obelg że się do niczego nie nadaje!!!!


I niech ten młody narobi syfu takiemu co go dojeżdżał!!!
Odpowiedz
(20-04-2022, 20:32 )Kazimierz napisał(a): ZK Nysa.
Młody funkcjonariusz zwalnia się po ok 2 tygodniach służby...
Przyczyna??? Hmmm
Nie tej marki papierosy kupił przełożonemu i mu się zebrało a ,że chłopak zna swoją wartość to nie będzie się płaszczył i wysłuchiwał obelg że się do niczego nie nadaje!!!!
To kawał z familiady ?
Odpowiedz
(20-04-2022, 20:32 )Kazimierz napisał(a): ZK Nysa.
Młody funkcjonariusz zwalnia się po ok 2 tygodniach służby...
Przyczyna??? Hmmm
Nie tej marki papierosy kupił przełożonemu i mu się zebrało a ,że chłopak zna swoją wartość to nie będzie się płaszczył i wysłuchiwał obelg że się do niczego nie nadaje!!!
Ma rację chłopak . Tylko nie powinien tak tego zostawić . Znając życie to temu co mu kazał iść to się napewno upiecze i nic z tym nic nie zrobi. 
A nie , na księdze gości wylac żal.
Odpowiedz
ZK Nysa.
Młody funkcjonariusz zwalnia się po ok 2 tygodniach służby...
Przyczyna??? Hmmm
Nie tej marki papierosy kupił przełożonemu i mu się zebrało a ,że chłopak zna swoją wartość to nie będzie się płaszczył i wysłuchiwał obelg że się do niczego nie nadaje!!!!
Odpowiedz
(19-04-2022, 19:06 )szpaq24 napisał(a):
(19-04-2022, 14:59 )Srebrny Judasz napisał(a):
(18-04-2022, 16:14 )caber76 napisał(a):
(16-04-2022, 17:04 )konradissimus napisał(a):
(16-04-2022, 15:33 )caber76 napisał(a): Nie ma co z nim polemizować, gościu chyba jest z cezetu bo pisze takie głupoty aż głowa boli. Ci co poszli po 1 stycznia kasę dostaną, a tym zielonym ludzikiem nie ma co się przejmować. Administrator za szerzenie dezinformacji powinien blokować takich użytkowników.

Jak nie wiesz o co chodzi to po co się wypowiadasz, informacje o problemach z podwyżką pochodzą od emerytów, którzy dzwonią gdzie się da i na razie nikt nie jest w stanie udzielić im informacji w jaki sposób obejma ich tegoroczne podwyżki i czy na pewno je dostaną. Swoje mądrości zachowaj dla siebie w takim razie.

Wiem doskonale o co Tobie chodzi, siejesz tylko ferment. Emeryci dostaną podwyżkę tylko nie wiedzą jeszcze kiedy bo Cezet się ociąga. Zawsze jest sąd i sprawa wygrana.

Dostaną po kilka złotych potwierdzone z CZSW a w sądzie dostaną jak była prezes będzie orzekać.

ŻAL mi gamoni którzy mieli prawa i nie odeszli na emeryturę.

Spokojnie. Wszystko wróci do normy. Donatello z PO obiecuje w swoim nowym programie wyborczym podwyżki o 20% w budżetówce, wspomniał o policjantach i strażakach coś..  także średnio 1000 na łapę się szykuje w przyszłym roku. Co my z tymi pieniędzmi będziemy robić? ?

Donus nam da 2 kopy i papa. 7 czy osiem lat nic nie dał. Kilka zł bo grunt po nogami mu się spalił. Czekam na 40% podwyżki i spadam.
Odpowiedz
(20-04-2022, 5:20 )Cwirek napisał(a): Stało się to co miało stać się w Dolinach. Jednak to nie ta osoba miała odejść. Zbyt szybko wszyscy cieszyli się. Konsekwencje decyzji elity poniesie kolejny już raz inna osoba
to kto poza krótkim dochodzi?  Królowa  pasztetowa?
Odpowiedz
(19-04-2022, 20:15 )jtd napisał(a):
(19-04-2022, 9:32 )caber76 napisał(a):
(18-04-2022, 8:35 )Nie plecak napisał(a):
(16-04-2022, 16:54 )Administrator napisał(a):
(16-04-2022, 13:36 )Psychol_OK napisał(a): Administratorze powracam do kwestii pracy w oddziale dla tzw. niebezpiecznych, w szczególności faktu zniknięcia w ustawie emerytalnej zapisu odnośnie dodatkowych % do emerytury w przypadku funkcjonariuszy przyjętych na nowych zasadach. Odpowiedź Dyrektora Generalnego z dnia 28.09.2021r. (BKS.100.30.2021.MS dot. ZG/135/2021) zawierała jedynie literalne powtórzenie przepisów, nie sformułowano jakichkolwiek argumentów popierających czy tłumaczących ten fakt.  /Inna sprawa, że w mojej subiektywnej ocenie stało się tak z uwagi na mało precyzyjne pytanie z Naszej strony, ale to już inna kwestia/
Ważniejsze jest to, że Pan również stał na stanowisku, iż w odpowiedzi Dyrektora Generalnego brakuje merytorycznych przesłanek i argumentów, aby w tej kwestii różnicować funkcjonariuszy, którzy zostali przyjęci po raz pierwszy do służby po dniu 31 grudnia 2012 r. z funkcjonariuszami przyjętymi przed tą datą. Zasugerował Pan również wówczas, że sprawa ta będzie miała dalszy bieg i o ten bieg chciałem właśnie spytać. Czy zostały podjęte jakiekolwiek dalsze działania w tym zakresie?

Podtrzymuję swoje stanowisko i uważam, że nie ma żadnych podstaw do tego, aby różnicować w tej kwestii funkcjonariuszy przyjętych przed 2013 r. i po tej dacie. Niestety w mojej ocenie niezbędne jest dokonanie zmiany zapisów ustawy, o co też będę wnioskował przy najbliższej okazji.

Panowie i Panie F-sze zabiorą Wam wszystkie przywileje jakie są tylko możliwe to tylko kwestia czasu !!! Porównajcie sobie przywileje f-sza z lat 
80 tych a teraz,co kilka lat coś zabierają.Jeśli nie wiecie jakie były to spytajcue się swoich ojców i dziadków to Wam powiedzą.
Oni  twierdzą że to były prezenty PRL i trzeba  to naj najszybciej zabrać tylko że nie odrazu a łyżeczką po trochu żeby nie siać za dużej paniki !!!
Jeszcze dekada może dwie a będzie praca do 65 roku życia i żadnych 13tek i mundurowek zobaczycie.


Ja tak się tylko zastanawiam czy związki nie mają prawników czy nie chcą z nich korzystać ?
Rozumiem, że oszustwo w sprawie podwyżek jest ciężkie do ogarnięcia bo sam rozmawiałem z prawnikiem, ale zwlekanie z wypłata podwyżki dla emerytów to chyba prosta sprawa. Piszecie pisma związkowe z których nic nie wynika  , a powinniście uruchomić prawników. Partia rzadzaca nic sobie nie robi z ludzi pracujących dlatego trzeba postępować z nimi tak jak oni z nami.
Jeszcze się nie połapałeś hihi. Napisz tutaj co Ci związki załatwiły od 2018 roku hihi

Niestety nic nie załatwiły, a jeśli nic nie potrafią załatwić to je zlikwidować.
Odpowiedz
Adminie rozumiem, że przekręt z podwyżkami i zaliczeniem cywila do dotatku za wysługę lat przeszedł na porządek dzienny? Czy związek ma zamiar jakoś zawalczyć o 17 tys fszy którzy zostali oszukani?
Odpowiedz
(19-04-2022, 19:06 )szpaq24 napisał(a):
(19-04-2022, 14:59 )Srebrny Judasz napisał(a):
(18-04-2022, 16:14 )caber76 napisał(a):
(16-04-2022, 17:04 )konradissimus napisał(a):
(16-04-2022, 15:33 )caber76 napisał(a): Nie ma co z nim polemizować, gościu chyba jest z cezetu bo pisze takie głupoty aż głowa boli. Ci co poszli po 1 stycznia kasę dostaną, a tym zielonym ludzikiem nie ma co się przejmować. Administrator za szerzenie dezinformacji powinien blokować takich użytkowników.

Jak nie wiesz o co chodzi to po co się wypowiadasz, informacje o problemach z podwyżką pochodzą od emerytów, którzy dzwonią gdzie się da i na razie nikt nie jest w stanie udzielić im informacji w jaki sposób obejma ich tegoroczne podwyżki i czy na pewno je dostaną. Swoje mądrości zachowaj dla siebie w takim razie.

Wiem doskonale o co Tobie chodzi, siejesz tylko ferment. Emeryci dostaną podwyżkę tylko nie wiedzą jeszcze kiedy bo Cezet się ociąga. Zawsze jest sąd i sprawa wygrana.

Dostaną po kilka złotych potwierdzone z CZSW a w sądzie dostaną jak była prezes będzie orzekać.

ŻAL mi gamoni którzy mieli prawa i nie odeszli na emeryturę.

Spokojnie. Wszystko wróci do normy. Donatello z PO obiecuje w swoim nowym programie wyborczym podwyżki o 20% w budżetówce, wspomniał o policjantach i strażakach coś..  także średnio 1000 na łapę się szykuje w przyszłym roku. Co my z tymi pieniędzmi będziemy robić? ?

A My dostaniemy 5 zł. Kilka lat Rudy klamca nic nie dał dopiero PiS kilka groszy dało.
Odpowiedz
(19-04-2022, 20:25 )jtd napisał(a):
(19-04-2022, 14:59 )Srebrny Judasz napisał(a):
(18-04-2022, 16:14 )caber76 napisał(a):
(16-04-2022, 17:04 )konradissimus napisał(a):
(16-04-2022, 15:33 )caber76 napisał(a): Nie ma co z nim polemizować, gościu chyba jest z cezetu bo pisze takie głupoty aż głowa boli. Ci co poszli po 1 stycznia kasę dostaną, a tym zielonym ludzikiem nie ma co się przejmować. Administrator za szerzenie dezinformacji powinien blokować takich użytkowników.

Jak nie wiesz o co chodzi to po co się wypowiadasz, informacje o problemach z podwyżką pochodzą od emerytów, którzy dzwonią gdzie się da i na razie nikt nie jest w stanie udzielić im informacji w jaki sposób obejma ich tegoroczne podwyżki i czy na pewno je dostaną. Swoje mądrości zachowaj dla siebie w takim razie.

Wiem doskonale o co Tobie chodzi, siejesz tylko ferment. Emeryci dostaną podwyżkę tylko nie wiedzą jeszcze kiedy bo Cezet się ociąga. Zawsze jest sąd i sprawa wygrana.

Dostaną po kilka złotych potwierdzone z CZSW a w sądzie dostaną jak była prezes będzie orzekać.

ŻAL mi gamoni którzy mieli prawa i nie odeszli na emeryturę.
-------------------------------------------------------------------------
Może te do stopnia czy z lat cywilnych kiedyś przeliczą emerytom kto wie, ale do motywacyjnego nikt nie musi dać. Zresztą prawo nie ma tu znaczenia hihi bo panuje bezprawie i możecie tupać i zgrzytac ząbkami . Albo robicie , albo sio do cywila takie czasy. No i na związki siano dawajcie bo ktoś musi mieć lepiej hihi.
----------------------------------------------------------------------------------
Szybkimi krokami zbliża się okres letni a przy tych brakach kadrowych to Ciebie i Tobie podobnym czeka zgrzytanie zębami na dodatku i tupanie kilometrów. Urlop dostaniesz w Listopadzie hihi.
Odpowiedz
(19-04-2022, 20:15 )jtd napisał(a):
(19-04-2022, 9:32 )caber76 napisał(a):
(18-04-2022, 8:35 )Nie plecak napisał(a):
(16-04-2022, 16:54 )Administrator napisał(a):
(16-04-2022, 13:36 )Psychol_OK napisał(a): Administratorze powracam do kwestii pracy w oddziale dla tzw. niebezpiecznych, w szczególności faktu zniknięcia w ustawie emerytalnej zapisu odnośnie dodatkowych % do emerytury w przypadku funkcjonariuszy przyjętych na nowych zasadach. Odpowiedź Dyrektora Generalnego z dnia 28.09.2021r. (BKS.100.30.2021.MS dot. ZG/135/2021) zawierała jedynie literalne powtórzenie przepisów, nie sformułowano jakichkolwiek argumentów popierających czy tłumaczących ten fakt.  /Inna sprawa, że w mojej subiektywnej ocenie stało się tak z uwagi na mało precyzyjne pytanie z Naszej strony, ale to już inna kwestia/
Ważniejsze jest to, że Pan również stał na stanowisku, iż w odpowiedzi Dyrektora Generalnego brakuje merytorycznych przesłanek i argumentów, aby w tej kwestii różnicować funkcjonariuszy, którzy zostali przyjęci po raz pierwszy do służby po dniu 31 grudnia 2012 r. z funkcjonariuszami przyjętymi przed tą datą. Zasugerował Pan również wówczas, że sprawa ta będzie miała dalszy bieg i o ten bieg chciałem właśnie spytać. Czy zostały podjęte jakiekolwiek dalsze działania w tym zakresie?

Podtrzymuję swoje stanowisko i uważam, że nie ma żadnych podstaw do tego, aby różnicować w tej kwestii funkcjonariuszy przyjętych przed 2013 r. i po tej dacie. Niestety w mojej ocenie niezbędne jest dokonanie zmiany zapisów ustawy, o co też będę wnioskował przy najbliższej okazji.

Panowie i Panie F-sze zabiorą Wam wszystkie przywileje jakie są tylko możliwe to tylko kwestia czasu !!! Porównajcie sobie przywileje f-sza z lat 
80 tych a teraz,co kilka lat coś zabierają.Jeśli nie wiecie jakie były to spytajcue się swoich ojców i dziadków to Wam powiedzą.
Oni  twierdzą że to były prezenty PRL i trzeba  to naj najszybciej zabrać tylko że nie odrazu a łyżeczką po trochu żeby nie siać za dużej paniki !!!
Jeszcze dekada może dwie a będzie praca do 65 roku życia i żadnych 13tek i mundurowek zobaczycie.


Ja tak się tylko zastanawiam czy związki nie mają prawników czy nie chcą z nich korzystać ?
Rozumiem, że oszustwo w sprawie podwyżek jest ciężkie do ogarnięcia bo sam rozmawiałem z prawnikiem, ale zwlekanie z wypłata podwyżki dla emerytów to chyba prosta sprawa. Piszecie pisma związkowe z których nic nie wynika  , a powinniście uruchomić prawników. Partia rzadzaca nic sobie nie robi z ludzi pracujących dlatego trzeba postępować z nimi tak jak oni z nami.
Jeszcze się nie połapałeś hihi. Napisz tutaj co Ci związki załatwiły od 2018 roku hihi
Właśnie, dobrze, że ktoś przypomniał, co z porozumieniem z 2018? Jak przebiega realizacja postulatów? Big Grin Big Grin Big Grin . Z drugiej strony, nie ma co się spieszyć. Tongue Tongue Tongue
Odpowiedz
Stało się to co miało stać się w Dolinach. Jednak to nie ta osoba miała odejść. Zbyt szybko wszyscy cieszyli się. Konsekwencje decyzji elity poniesie kolejny już raz inna osoba
Odpowiedz
(19-04-2022, 13:02 )Wróblik napisał(a):
(19-04-2022, 8:14 )jtd napisał(a):
(13-04-2022, 9:02 )Człowiek z lasu napisał(a):
(13-04-2022, 8:20 )caber76 napisał(a): [quote="jtd" pid='14277' dateline='1649784982']

W związku z drożyzną warto może rozważyć wzrost składki członkowskiej . Utrzymanie takiej prężnej organizacji kosztuje. Co o tym myślicie funkcjonariuszki i funkcjonariusze?





Jeszcze tak się nie uśmiałem w życiu, te związki trzeba zdelegalizować.


Ech jakoś nie widzę poparcia, a włości organizacji trzeba utrzymywać. Nikt ni chce się odwdzięczyć za te lata nocy nie przespanych?


Zarząd też nie bedzie tyrał za miske ryżu..
Zarząd tez nie bedzie tyrał za miskę ryżu

Dziwna rzecz się stala czyż nie adminie? Podpisane, że coś dodałem a nie dodałem, także teraz coś wrzucam.

Delegalizować chcieli 2x DG przez votum no ale to za mało. Tyle złego narobil dla tej formacji, wręcz działał i działa na jej szkodę
Odpowiedz