Panie Administratorze proszę o wyjaśnienie w sprwie dodatku za wysługę taką sytuacji:
Nowy funkcjonariusz ma 3 lata służby i brak lat pracy w cywilu. Dostaje podwyżkę 208,00 zł. brutto do dodatku za stopień i 416,00 zł brutto do dodatku "modernizacyjnego".
W tej chwili ma 5% dodatku za wysługę czyli 141,00 zł. brutto.
Za 2 lata nabędzie uprawnień do kolejnych 5% dodatku za wysługę. Czy wówczas dostanie doliczone kolejne 141,00 zł brutto do wysługi, czy będzie miał przeniesione środki z dodatku modernizacyjnego i wklejone do wysługi?
Odpowiedz
(14-03-2022, 19:34 )jtd napisał(a):
(13-03-2022, 21:16 )szpaq napisał(a):
(13-03-2022, 11:00 )greg0026 napisał(a): Zapewne każdy kto ma 5,10,15 lat cywila wie doskonale ile powinniśmy dostać dodatku za wysługę lat, według zasad które obowiązują teraz, a ile będziemy dostawać jeśli propozycja Ministra przejdzie w tym kształcie. Już zaczyna się przerzucanie winy,  okazuje się że minister Sprawiedliwości nie jest naszym pracodawcą a CZ robi to co im karze minister - szopka..
Niestety jesteśmy po raz kolejny okradani w biały dzień, myślałem że sposób przyznawania nagród świątecznych wyczerpał już poziom absurdów W CZSW,  ale widać że była to tylko rozgrzewka. Teraz przygotowany jest kolejny gniot prawny, wszystko po to by na papierze wyglądało że postulaty zostały spełnione. Wydaje się że nad tym dokumentem musieli pracować fachowcy którzy opracowali POLSKI ŁAD.
Po tych zmianach szeregowy z miesięcznym stażem służby będzie mógł mieć dodatek  wyższy od starszego oddziałowego z prawami emerytalnymi.
Już widzę motywację tych ludzi do dalszej służby.
Panowie związkowcy, to ostatni dzwonek do podjęcia stanowczych kroków w walce o lepsze jutro funkcjonariuszy SW.
Nie oczekujemy nic poza dopilnowaniem by zostało zrealizowane to co zostało nam obiecane 3 lata temu.
Myślę że czas słania pism i pisemek minął, czekamy na konkretne propozycje.

A pamietacie jak mówili że do 15 marca mają opracować propozycje odnośnie dodatku służbowego w celu m. in. zatrzymania doświadczonej kadry? To chyba we wtorek wypada... Ja pier...e już mi się rzygać chce na to wszystko co tu się odpier ..
Czekaj jak skazany skarge napisze. Wtedy cała machina rusza żeby personie odpowiedzieć.

KOLEDZY ZROZUMCIE ŻE NIE TERAZ W GŁOWIE RZĄDZĄCYM PIENIĄDZE DLA SŁUŻBY WIĘZIENNEJ, TERAZ TO NAM OKROJĄ PIENIĄDZE Z UWAGI NA OBECNĄ SYTUACJĘ  POMOCOWĄ W KRAJU I POTRZEBĘ FINANSOWANIA WOJSKA. POPROSTU NIE JEST TO CZAS SŁUŻBY WIĘZIENNEJ. WOJNA OBOK TO PRIORYTET I TO ZROZUMCIE. TAK BYWA. I TAK BUDŻET PAŃSTWA JUŻ JEST WYCZERPANY. BAJO.
Odpowiedz
[quote="rafik78" pid='13674' dateline='1647274496']
13 października 2021 roku podpisano Aneks do Porozumienia z 19 listopada 2018 roku W aneksie zawarto również punkt dotyczący dodatków służbowych. Uzgodniono, że “w dalszym ciągu będą prowadzone prace reformujące zasady przyznawania dodatku służbowego, mające na celu zahamowanie odpływu doświadczonej kadry”. Szef resortu sprawiedliwości ma przedstawić projekt ustawy w tym zakresie, nie później niż do 15 marca przyszłego roku.
To tak dla przypomnienia co oznaczają kolejne porozumienia i aneksy, i jak resort wywiązuje się ze swoich zobowiązań i przede wszystkim jak traktuje f-szy, jutro mija kolejny termin, co na to strona społeczna pytam, gdzie jest ten projekt ustawy, gdzie dodatki progresywne.
[/quot


Czekam z utęsknieniem dziś 15.03.2022 jakie te progresywne dodatki.   Czekamy tylko kto jest naszym pracodawcą bo ani czsw ani minister do nas się nie przyznaje.
Odpowiedz
DZISIAJ MIJA TERMIN PROPOZYCJI MS DOTYCZACY DODATKÓW SŁUŻBOWYCH. PO RAZ KOLEJNY NAM POKAZA ZE Z NAMI SIE W OGÓLE NIE LICZA. ZADNE TERMINY I ZOBOWIAZANIA NIE ROBIA NA NICH WRAŻENIA! POWIEDZMY WKOŃCU DOŚĆ!
Odpowiedz
Odświeżam aby śledzić:

Na stronie RCL projekty rozporządzeń:

1. https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12356955

2. https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12356954

Nadal leżymy od 25 lutego.
Odpowiedz
Nigdy nie byłem pieniaczem, ale arogancja władz związku dla mnie siegnęzenitu. Wszyscy wzywają was do działania, podwyżki wałek, dodatki nic, a wy tylko uchwały podejmujecie.
Odpowiedz
(13-03-2022, 21:16 )szpaq napisał(a):
(13-03-2022, 11:00 )greg0026 napisał(a): Zapewne każdy kto ma 5,10,15 lat cywila wie doskonale ile powinniśmy dostać dodatku za wysługę lat, według zasad które obowiązują teraz, a ile będziemy dostawać jeśli propozycja Ministra przejdzie w tym kształcie. Już zaczyna się przerzucanie winy,  okazuje się że minister Sprawiedliwości nie jest naszym pracodawcą a CZ robi to co im karze minister - szopka..
Niestety jesteśmy po raz kolejny okradani w biały dzień, myślałem że sposób przyznawania nagród świątecznych wyczerpał już poziom absurdów W CZSW,  ale widać że była to tylko rozgrzewka. Teraz przygotowany jest kolejny gniot prawny, wszystko po to by na papierze wyglądało że postulaty zostały spełnione. Wydaje się że nad tym dokumentem musieli pracować fachowcy którzy opracowali POLSKI ŁAD.
Po tych zmianach szeregowy z miesięcznym stażem służby będzie mógł mieć dodatek  wyższy od starszego oddziałowego z prawami emerytalnymi.
Już widzę motywację tych ludzi do dalszej służby.
Panowie związkowcy, to ostatni dzwonek do podjęcia stanowczych kroków w walce o lepsze jutro funkcjonariuszy SW.
Nie oczekujemy nic poza dopilnowaniem by zostało zrealizowane to co zostało nam obiecane 3 lata temu.
Myślę że czas słania pism i pisemek minął, czekamy na konkretne propozycje.

A pamietacie jak mówili że do 15 marca mają opracować propozycje odnośnie dodatku służbowego w celu m. in. zatrzymania doświadczonej kadry? To chyba we wtorek wypada... Ja pier...e już mi się rzygać chce na to wszystko co tu się odpier ..
Czekaj jak skazany skarge napisze. Wtedy cała machina rusza żeby personie odpowiedzieć.
Odpowiedz
(13-03-2022, 22:17 )grzyb napisał(a): Pozew zbiorowy to min 10os i żeby nie skłamać mi. 10% kwoty

Mnie jutro w robocie nie ma to sobie zadzwonię do znajomego prawnika czy by się podjął itp

Radzę to samo i wybrać wspólnie kancelarię jak się ktoś zgodzi i zapisywać się

U mnie z kim bym nie rozmawiał to deklaruje się na pozew zbiorowy, ile nas wyjdzie 200zl czy 300 a wywalczy się swoje
Odpowiedz
(13-03-2022, 20:23 )Świeżak napisał(a):
(12-03-2022, 18:32 )Chorazy napisał(a): Tylko i jedynie zbiorowe dbanie i własne zdrowie coś pomoże. I pokaże szybko kto jest naszym pracodawcą. Jak w każdym z okręgów że 4 kryminały zaczną dbać o zdrowie to dopiero zaczną gacie oficerskie falować.....

Dokładnie tak.
I nie ma na co czekać.
Od jutra???


Czy Wy nie rozumiecie że żeby o nas mówili w mediach tak jak teraz o wojnie to wszystkie ZK i AŚ  muszą stanąć jednego dnia .Tylko wtedy będą się z nami liczyli Jak będą bunty skazanych w jednostkach to wtedy polecą głowy w MS za te pseudo podwyżki.
Odpowiedz
Do jutra miał być projekt dodatków służbowych i oczywiście cisza bo wojna, pandemia. Cywil nie załatwiony dodatki też nie, po prostu nie chce się już do służby chodzić.
Odpowiedz
13 października 2021 roku podpisano Aneks do Porozumienia z 19 listopada 2018 roku W aneksie zawarto również punkt dotyczący dodatków służbowych. Uzgodniono, że “w dalszym ciągu będą prowadzone prace reformujące zasady przyznawania dodatku służbowego, mające na celu zahamowanie odpływu doświadczonej kadry”. Szef resortu sprawiedliwości ma przedstawić projekt ustawy w tym zakresie, nie później niż do 15 marca przyszłego roku.
To tak dla przypomnienia co oznaczają kolejne porozumienia i aneksy, i jak resort wywiązuje się ze swoich zobowiązań i przede wszystkim jak traktuje f-szy, jutro mija kolejny termin, co na to strona społeczna pytam, gdzie jest ten projekt ustawy, gdzie dodatki progresywne.
Odpowiedz
(13-03-2022, 19:22 )kto to wie napisał(a): Mam wrażenie że w chwili gdy ziobro  zostanie wywalony z MS a w następstwie tego DG to nasze problemy się rozwiążą ... Życzę nam tego...

Nie licz na to. Zauważ, że Kitliński jest z czasów poprzedniej władzy, więc jeśli sam nie odejdzie to małe szanse, że poleci z Ziobro. On ma dziwny dar trzymania się z każdą władzą.
Odpowiedz
(13-03-2022, 22:17 )grzyb napisał(a): Pozew zbiorowy to min 10os i żeby nie skłamać mi. 10% kwoty

Mnie jutro w robocie nie ma to sobie zadzwonię do znajomego prawnika czy by się podjął itp

Radzę to samo i wybrać wspólnie kancelarię jak się ktoś zgodzi i zapisywać się

Mam ogromną prośbę. Jeśli pojawi się temat pozwu zbiorowego dotyczącego naliczania cywila tzn. będzie podstawa i będzie kancelaria, która będzie zbierać osoby chętne to bardzo proszę o namiary, jeśli faktycznie nas wykręcą na cywilu to chętnie dołączę się do pozwu zbiorowego.
Odpowiedz
(13-03-2022, 22:36 )szfager napisał(a):
(13-03-2022, 16:43 )Marianek napisał(a): Jeśli minister Woś nie jest stroną ani pracodawca to kim jest ?
SŁUPEM

W samo sedno.  Rofl
Odpowiedz
(13-03-2022, 22:17 )grzyb napisał(a): Pozew zbiorowy to min 10os i żeby nie skłamać mi. 10% kwoty

Mnie jutro w robocie nie ma to sobie zadzwonię do znajomego prawnika czy by się podjął itp

Radzę to samo i wybrać wspólnie kancelarię jak się ktoś zgodzi i zapisywać się

No to ja jestem chętny
Odpowiedz
Mają się migiem znaleźć dodatkowe środki na kolejne systemy napadowe, ukryte przyciski, zmianę mebli w gabinetach, pali lub kajdanki dla wychowkow, ale zaprzestanie zawieszania stanowisk w ochronie z uwagi na rosnące nadgodziny jednak mało prawdopodobne - a mnie się wydaje że tańsze i lepiej by działało jak by nas na oddziałach było więcej.
Odpowiedz
Dlaczego panie Adminie związki, choćby nie zaproponowały, że skoro ktoś zapomniał o cywilu, to nie wypłacą go w przyszłym roku, a w tym niech będzie jak w MSWIA, to by każdy zrozumiał, a tak to Pan Tuła kłamie i się zgadza na wszystko, co mu przedstawiają?
Odpowiedz
(14-03-2022, 7:40 )500minus napisał(a):
(13-03-2022, 20:23 )Świeżak napisał(a): [quote="Chorazy" pid='13624' dateline='1647106373']
Tylko i jedynie zbiorowe dbanie i własne zdrowie coś pomoże. I pokaże szybko kto jest naszym pracodawcą. Jak w każdym z okręgów że 4 kryminały zaczną dbać o zdrowie to dopiero zaczną gacie oficerskie falować.....

Dokładnie tak.
I nie ma na co czekać.
Od jutra???

Typowe.... Jednocześnie zdecydowanie wie co zrobić ale nie podejmie sam decyzji.... Skoro nie ma na co czekać to zacznij już dziś...
[/quote

No i właśnie jak napisałem tak uczyniłem.
Od dziś leczę się.
Pozdrawiam
Odpowiedz
(13-03-2022, 12:50 )Srebrny Judasz napisał(a): [quote="Unknown" pid='13634' dateline='1647159331']
Trochę tak to można odczytywać - ale to wskazuje na to że wszyscy dostaną z przykładowej kwoty 624 zł tą samą kwotę za stopień, różną za wysługę lat i - co jest kuriozalne - różną do dodatku służbowego. Mogłoby wtedy wyglądać to tak że ktoś z dużo mniejszym wymiarem służby, stopniem służbowym, stanowiskiem - dostanie wyższą podwyżkę dodatku służbowego.

Bardzo dobrze, że tak będzie bo zawsze dyrektor dostawał dwa lub trzy razy więcej niż oddzialowy czy miał swiadectwo pracy z cywila czy nie. Oszukali tych co uczciwie pracowali i przyszli do służby bo chcieli sluzyc dla panstwa wstyd.

Ale ja osobiście nie żałuję dusigroszy co mieli prawa i nie odeszli na emeryturę. W tej chwili kolega pięćset waloryzacji ja pięćset podwyżki pozdrowionka.

No niby tak, ale:

Kolega nic nie robi i ma 500 zł waloryzacji, ty tyrasz w tej patologii, to raz.
Dwa to za rok kolega dalej nic nie będzie robił i pewnie co najmniej 100 waloryzacji wpadnie, a przy takiej inflacji to na pewno więcej, a ty dalej będziesz w tej patologii, tyle że już nic ci nie skapnie. 

Tak ja to widzę.
Odpowiedz
(11-03-2022, 20:19 )merrell napisał(a): A co ze spotkaniem przewodniczącego z Kołodziejczykiem? Wyraził chęć spotkania w tym tygodniu, a jest piątek i cisza? Spotkał się Pan Tuła z przedstawicielem solidarności odnośnie wspólnego stanowiska czy specjalnie nie chce się dogadać, bo się ugadał z ministrem? A teraz udaje, że się nie zgadza? Bo tak to wygląda już członkowie chodzą z deklaracjami solidarności, żeby zmienić związki jak nas wszystkich oszuka?
Odpowiedz
Szkoda, że administrator nie odpisał dwa razy na moje pytanie, który sposób liczenia jest właściwy Wink Fakt, że jest niesprawiedliwy to inna bajka, ale chciałam się dowiedzieć, który z nich jest prawidłowy zg. z nowym rozporządzeniem - niesprawiedliwy, czy niesprawiedliwszy?


Prawda jest taka jak piszą tutaj inni. Lepiej byłoby wstrzymać zaliczenie cywila do wysługi i dać wszystkim po równo 624 zł i wrócić do tematu podwyższenia dodatku za wysługę, jak znajdą się na to środki.... Jawna nieuczciwość.
Odpowiedz
(13-03-2022, 20:23 )Świeżak napisał(a):
(12-03-2022, 18:32 )Chorazy napisał(a): Tylko i jedynie zbiorowe dbanie i własne zdrowie coś pomoże. I pokaże szybko kto jest naszym pracodawcą. Jak w każdym z okręgów że 4 kryminały zaczną dbać o zdrowie to dopiero zaczną gacie oficerskie falować.....

Dokładnie tak.
I nie ma na co czekać.
Od jutra???

Typowe.... Jednocześnie zdecydowanie wie co zrobić ale nie podejmie sam decyzji.... Skoro nie ma na co czekać to zacznij już dziś...
Odpowiedz
(13-03-2022, 16:43 )Marianek napisał(a): Jeśli minister Woś nie jest stroną ani pracodawca to kim jest ?
SŁUPEM
Odpowiedz
Pozew zbiorowy to min 10os i żeby nie skłamać mi. 10% kwoty

Mnie jutro w robocie nie ma to sobie zadzwonię do znajomego prawnika czy by się podjął itp

Radzę to samo i wybrać wspólnie kancelarię jak się ktoś zgodzi i zapisywać się
Odpowiedz
(13-03-2022, 16:43 )Marianek napisał(a): Jeśli minister Woś nie jest stroną ani pracodawca to kim jest ?

NIKIM
Odpowiedz
(13-03-2022, 11:00 )greg0026 napisał(a): Zapewne każdy kto ma 5,10,15 lat cywila wie doskonale ile powinniśmy dostać dodatku za wysługę lat, według zasad które obowiązują teraz, a ile będziemy dostawać jeśli propozycja Ministra przejdzie w tym kształcie. Już zaczyna się przerzucanie winy,  okazuje się że minister Sprawiedliwości nie jest naszym pracodawcą a CZ robi to co im karze minister - szopka..
Niestety jesteśmy po raz kolejny okradani w biały dzień, myślałem że sposób przyznawania nagród świątecznych wyczerpał już poziom absurdów W CZSW,  ale widać że była to tylko rozgrzewka. Teraz przygotowany jest kolejny gniot prawny, wszystko po to by na papierze wyglądało że postulaty zostały spełnione. Wydaje się że nad tym dokumentem musieli pracować fachowcy którzy opracowali POLSKI ŁAD.
Po tych zmianach szeregowy z miesięcznym stażem służby będzie mógł mieć dodatek  wyższy od starszego oddziałowego z prawami emerytalnymi.
Już widzę motywację tych ludzi do dalszej służby.
Panowie związkowcy, to ostatni dzwonek do podjęcia stanowczych kroków w walce o lepsze jutro funkcjonariuszy SW.
Nie oczekujemy nic poza dopilnowaniem by zostało zrealizowane to co zostało nam obiecane 3 lata temu.
Myślę że czas słania pism i pisemek minął, czekamy na konkretne propozycje.

A pamietacie jak mówili że do 15 marca mają opracować propozycje odnośnie dodatku służbowego w celu m. in. zatrzymania doświadczonej kadry? To chyba we wtorek wypada... Ja pier...e już mi się rzygać chce na to wszystko co tu się odpier ..
Odpowiedz
(13-03-2022, 16:43 )Marianek napisał(a): Jeśli minister Woś nie jest stroną ani pracodawca to kim jest ?

0?
Odpowiedz
(13-03-2022, 14:34 )hansieru napisał(a):
(12-03-2022, 19:56 )szpaq napisał(a):
(12-03-2022, 14:18 )hansieru napisał(a): Jedyny plus taki że stażowe cały czas będzie rosło a dodatki to nie wiadomo kiedy będą znowu podnosić. W moim przypadku z 10% wskoczę na 25% tak więc podwyżka będzie większa dla mnie o jakieś 50 zł bo taka będzie różnica. Minus dodatek służbowy w moim przypadku się nie zmieni i będę miał 450 a nowoprzyjęty 800.

W formie tej podwyżki nie ma żadnych plusów!

Plus to taki że liczą cywila ...w końcu. A reszta to patologia. Też byłem przekonany że będą to dodatkowe pieniądze a tu lipa.

Przez to że go liczą w tym czasie to masakra. Na plus byłoby gdyby wymyślili tego cywila za pół roku albo rok temu, a tak świetnie sobie chamy wrzucą go do kasy na podwyżkę. Ruch wykonali przebiegły. 
P.S. jak myślicie kiedy ktoś odpowie za koszmar w ZK Rzeszów? PINOKIO nadal na stanowisku... A z zapowiedzi na papierku od ministra wosia narazie to nic nie wynika. Żenujące!
Odpowiedz
Co tu się w tej formacji dzieje,wiecznie coś. Wszystkie formacje dostały podwyżki, a u nas jak zwykle,cudują. Dramat
Odpowiedz
(12-03-2022, 18:32 )Chorazy napisał(a): Tylko i jedynie zbiorowe dbanie i własne zdrowie coś pomoże. I pokaże szybko kto jest naszym pracodawcą. Jak w każdym z okręgów że 4 kryminały zaczną dbać o zdrowie to dopiero zaczną gacie oficerskie falować.....

Dokładnie tak.
I nie ma na co czekać.
Od jutra???
Odpowiedz
Mam wrażenie że w chwili gdy ziobro zostanie wywalony z MS a w następstwie tego DG to nasze problemy się rozwiążą ... Życzę nam tego...
Odpowiedz
Witam, manifestacje w postaci L4 nie mają sensu. Moim zdaniem wszyscy, którzy mają lata z cywila i właśnie zostają oszukani delikatnie mówiąc powinni kierować pozwy zbiorowe.
Odpowiedz
(12-03-2022, 18:13 )Człowiek z lasu napisał(a):
(12-03-2022, 15:15 )PRAWDA napisał(a): Rozmawiałem z adwokatem i ten wałek z wysługą jeżeli przejdzie jest do ruszenia w pozwie zbiorowym i wtedy przeliczą i oddadzą z odsetkami ustawowymi, wtedy może pierdnie za to jakiś pseudo fachowiec, jak dojdą im koszty wyrównań !

Kolego jest wielu co się dołożą do tej sprawy, między innymi ja. Mam lata z cywila i nie mam zamiaru być okradany z tego co się należy.

Kolego ja też się na to piszę. Trzeba w końcu wsiąść się za ten Cezet bo wiecznie nas oszukują. Daj znać co i jak. Sami to zrobimy jeśli związki nie potrafią.
Odpowiedz
Tak na dobrą sprawę to ja się zastanawiam czy nie byłoby lepiej gdyby nie wprowadzili tego złodziejstwa z zaliczeniem lat z cywila do dotatku za wysługę lat. Teraz mając 14 lat za rok dostałbym około 120zl powiedzmy a wa w obecnej sytuacji będę miał mniej
Odpowiedz
Jeśli minister Woś nie jest stroną ani pracodawca to kim jest ?
Odpowiedz
Ile można się kopać w sprawie podwyżek. Wiadomo, że nic się nie ugra, a czas leci. Same banalne pisma redagujące żenujące spotkania przedstawicieli związku zawodowego z pseudo oficerkami. Nic z tego nie wynika. Wygląda to, jakby wszyscy grali na czas. Czas na męską decyzję, a nie zabawy rodem z piaskownicy. Czas się ogarnąć..... Czas z chłopców stać się mężczyznami... Do dzieła...
Odpowiedz
https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/wypowi...ien=2&wyp=
Wypowiedź Wosia o programie modernizacyjnym !!!  Kłamca, kłamca!!!
Odpowiedz
[/url][url=https://youtu.be/_8yRQVxI-Xk]https://youtu.be/_8yRQVxI-Xk

Tutaj tak ładnie minister woś kłamał o tym jak Służba Więzienna będzie traktowana w taki sam sposób jak inne służby podległe  MSWiA !!!
Odpowiedz
(12-03-2022, 19:56 )szpaq napisał(a):
(12-03-2022, 14:18 )hansieru napisał(a): Jedyny plus taki że stażowe cały czas będzie rosło a dodatki to nie wiadomo kiedy będą znowu podnosić. W moim przypadku z 10% wskoczę na 25% tak więc podwyżka będzie większa dla mnie o jakieś 50 zł bo taka będzie różnica. Minus dodatek służbowy w moim przypadku się nie zmieni i będę miał 450 a nowoprzyjęty 800.

W formie tej podwyżki nie ma żadnych plusów!

Plus to taki że liczą cywila ...w końcu. A reszta to patologia. Też byłem przekonany że będą to dodatkowe pieniądze a tu lipa.
Odpowiedz
[quote="Unknown" pid='13634' dateline='1647159331']
Trochę tak to można odczytywać - ale to wskazuje na to że wszyscy dostaną z przykładowej kwoty 624 zł tą samą kwotę za stopień, różną za wysługę lat i - co jest kuriozalne - różną do dodatku służbowego. Mogłoby wtedy wyglądać to tak że ktoś z dużo mniejszym wymiarem służby, stopniem służbowym, stanowiskiem - dostanie wyższą podwyżkę dodatku służbowego.

Bardzo dobrze, że tak będzie bo zawsze dyrektor dostawał dwa lub trzy razy więcej niż oddzialowy czy miał swiadectwo pracy z cywila czy nie. Oszukali tych co uczciwie pracowali i przyszli do służby bo chcieli sluzyc dla panstwa wstyd.

Ale ja osobiście nie żałuję dusigroszy co mieli prawa i nie odeszli na emeryturę. W tej chwili kolega pięćset waloryzacji ja pięćset podwyżki pozdrowionka.
Odpowiedz
©Kancelaria Sejmu s. 1/189
2022-01-21
Dz. U. 2010 Nr 79 poz. 523
U S T A W A
z dnia 9 kwietnia 2010 r.
o Służbie Więziennej
Rozdział 1
Zadania Służby Więziennej
Art. 1. Służba Więzienna jest umundurowaną i uzbrojoną formacją apolityczną
podległą Ministrowi Sprawiedliwości, posiadającą własną strukturę organizacyjną.
Czyli jesteśmy podlegli MS czy nie?

RMS 13 STYCZEŃ 2011
Przy ustalaniu dodatku służbowego uwzględnia się
2 ) na pozostałych stanowiskach służbowych - prawidłowe wykonywanie obowiązków służbowych, w szczególności inicjatywę i samodzielność w realizacji zadań służbowych, terminowość i efektywność podejmowanych działań, posiadane kwalifikacje i umiejętności wykorzystywane na zajmowanym stanowisku, a także powierzenie nowych lub dodatkowych obowiązków służbowych lub wystąpienie innej istotnej zmiany warunków służby wymagającej zwiększenia zaangażowania funkcjonariusza w wykonywanie zadań służbowych.
Czyli jeżeli młody który ma zero cywila i małe doświadczenie w służbie dostanie wzrost dodatku w części motywacyjnej 400zł, a f-sz który od 15 lat robi na oddziałach czyli ma dodatkowe obowiązki i samodzielnie je wykonuje , jest starszym oddziałowym , po kursie oddziałowych , może po kursach przewodników psów służbowych , specjalnych, dowódców i inne uprawnienia podnoszące kwalifikacje ma dostać grosze do części motywacyjnej tylko dlatego że ma np 15 lat z cywila to przecież to będzie niezgodne z tym zapisem i w ogóle z logiką. Tylko sąd pozostanie.
Odpowiedz
(12-03-2022, 18:04 )Klawisz@ napisał(a): Ludzie w służbie to zwyczajnie są pi...dy, zamiast zgrać się i zrobić im tak samo jak oni nam , to tylko wszyscy piszemy żale na księdze gości ..Ludzie!!!! Zrozumieć w końcu że chcą nas wydymać, jak zawsze !!! Nic nie robiąc godzimy się na to !!! Związki związkami , nie patrzcie się na p. Czesława , on już swoje pokazał. Jeśli do tego dojdzie to tylko zostają nam pozwy zbiorowe do sądu , na które będziemy czekać latami..

Od zgrywania są Związki zawodowe, jakąś akcję powinni zrobić o oddawaniu krwi, albo przynajmniej oflagować jednostki i głośno protestować, ale widać p. Czesław się dogadał ze stroną służbową... potem powie , że załatwił podwyżki, a Solidarność nie bo nie było ich na spotkaniu
Odpowiedz
Zapewne każdy kto ma 5,10,15 lat cywila wie doskonale ile powinniśmy dostać dodatku za wysługę lat, według zasad które obowiązują teraz, a ile będziemy dostawać jeśli propozycja Ministra przejdzie w tym kształcie. Już zaczyna się przerzucanie winy, okazuje się że minister Sprawiedliwości nie jest naszym pracodawcą a CZ robi to co im karze minister - szopka..
Niestety jesteśmy po raz kolejny okradani w biały dzień, myślałem że sposób przyznawania nagród świątecznych wyczerpał już poziom absurdów W CZSW, ale widać że była to tylko rozgrzewka. Teraz przygotowany jest kolejny gniot prawny, wszystko po to by na papierze wyglądało że postulaty zostały spełnione. Wydaje się że nad tym dokumentem musieli pracować fachowcy którzy opracowali POLSKI ŁAD.
Po tych zmianach szeregowy z miesięcznym stażem służby będzie mógł mieć dodatek wyższy od starszego oddziałowego z prawami emerytalnymi.
Już widzę motywację tych ludzi do dalszej służby.
Panowie związkowcy, to ostatni dzwonek do podjęcia stanowczych kroków w walce o lepsze jutro funkcjonariuszy SW.
Nie oczekujemy nic poza dopilnowaniem by zostało zrealizowane to co zostało nam obiecane 3 lata temu.
Myślę że czas słania pism i pisemek minął, czekamy na konkretne propozycje.
Odpowiedz
(13-03-2022, 9:15 )Unknown napisał(a): Trochę tak to można odczytywać - ale to wskazuje na to że wszyscy dostaną z przykładowej kwoty 624 zł tą samą kwotę za stopień, różną za wysługę lat i - co jest kuriozalne - różną do dodatku służbowego. Mogłoby wtedy wyglądać to tak że ktoś z dużo mniejszym wymiarem służby, stopniem służbowym, stanowiskiem - dostanie wyższą podwyżkę dodatku służbowego.

Tak właśnie będzie!
Młody człowiek ledwo w służbie stałej po szkole min 400 dodatku A i 400 dodatku B
Sumarycznie dodatek służbowy min 800zl
Ludzie po 15 latach żadko kiedy tyle maja
Odpowiedz
Trochę tak to można odczytywać - ale to wskazuje na to że wszyscy dostaną z przykładowej kwoty 624 zł tą samą kwotę za stopień, różną za wysługę lat i - co jest kuriozalne - różną do dodatku służbowego. Mogłoby wtedy wyglądać to tak że ktoś z dużo mniejszym wymiarem służby, stopniem służbowym, stanowiskiem - dostanie wyższą podwyżkę dodatku służbowego.
Odpowiedz
(12-03-2022, 15:00 )szfager napisał(a): Skoro Pan Woś znalazł wadę prawną sporu zbiorowego to należałoby wejść w spór zbiorowy z Generałem oraz przypomnieć Panu Wosiowi jak się zarzekał , że rozwiązania w sprawie podwyżki będą nie gorsze niż w innych formacjach i jak to powiedział że ,,kładzie głowę pod topór" że wysługa pracy cywilnej będzie zaliczona do dodatku stażowego jak w innych służbach..... Z tego co widzę to albo topór tępy albo W.... tępy?

Zapomniałeś o K... .
Odpowiedz
(12-03-2022, 15:15 )PRAWDA napisał(a): Rozmawiałem z adwokatem i ten wałek z wysługą jeżeli przejdzie jest do ruszenia w pozwie zbiorowym i wtedy przeliczą i oddadzą z odsetkami ustawowymi, wtedy może pierdnie za to jakiś pseudo fachowiec, jak dojdą im koszty wyrównań !

Jeśli to prawda, to ja się piszę.
Odpowiedz
(11-03-2022, 22:20 )Cezary napisał(a): W maju bieżącego roku mija mi 15 lat służby więc teoretycznie 1 maja powinienem mieć podniesiony dodatek za wysługę na 20%. Tylko że mając 10 lat cywila i gdy wchodzi w życie propozycja CZ zostaje mi zabrane ok. 130zl które bym dostał przeskakujac z 15 na 20% ponieważ będę miał wysługę 25lat która opłacę sobie z własnej podwyżki.
Dobrze myślę czy jest w błędzie?

Generalnie to właśnie jeden z elementów walka
W papierach wzrosną procenty a kwota się przeleje z podwyżki ( 624-208= doliczony cywil, jak coś zostanie to w dodatek B)
Ja liczyłem że w styczniu dostanę 
+500 na rękę Podwyżki
+240 na rękę cywila
W sierpniu
+130 stażowego SW

A sumarycznie dostanę te 500netto na wszystko a kolejny próg cywila za 2.5 roku - okresy cywila i sw się będą  sumować a kolejny wał że za te 2.5 roku nie dostanę 130 PLN stażowego tylko ok 80 - pozostałą kwotę zabiorą z dodatku B
Odpowiedz
(11-03-2022, 22:20 )Cezary napisał(a): W maju bieżącego roku mija mi 15 lat służby więc teoretycznie 1 maja powinienem mieć podniesiony dodatek za wysługę na 20%. Tylko że mając 10 lat cywila i gdy wchodzi w życie propozycja CZ zostaje mi zabrane ok. 130zl które bym dostał przeskakujac z 15 na 20% ponieważ będę miał wysługę 25lat która opłacę sobie z własnej podwyżki.
Dobrze myślę czy jest w błędzie?

Dobrze kalkulujesz, mam podobna sytuację i niestety tak nas podlicza ?
Odpowiedz
(11-03-2022, 22:22 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze bardzo zgrabnie unika Pan odpowiedzi na moje pytanie o korzyści z pracy w cywilu w kontekście podwyżki która za chwilę będzie.
Pan nie chce odpowiedzieć więc ja Panu odpowiem .WSZYSTKIE osoby które mają cywila w obecnej sytuacji nie zarobią NIC WIĘCEJ ( ani jednej złotówki więcej) w stosunku do osób które tego cywila nie mają-otrzymają dokładnie taką samą kwotę.
I tłumaczenie ,że mamy lepiej niż np. Policja jest zwyczajnym przekłamaniem rzeczywistości z Pana strony .Chyba ,że chce mi Pan powiedzieć,że 0 (zero) zł podwyżki w SW za cywila jest lepsze niż 0 (zero) podwyżki w Policji.Zero będzie zawsze zerem .
Rozumiem ,że chce Pan tłumaczyć w jakiś sposób nieudolność związków w walce o nasze pieniądze ale tego braku pieniędzy za cywila nie wybroni Pan niczym i czas to napisać wprost.

Dokladnie tak!
Odpowiedz