(11-03-2022, 22:22 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze bardzo zgrabnie unika Pan odpowiedzi na moje pytanie o korzyści z pracy w cywilu w kontekście podwyżki która za chwilę będzie.
Pan nie chce odpowiedzieć więc ja Panu odpowiem .WSZYSTKIE osoby które mają cywila w obecnej sytuacji nie zarobią NIC WIĘCEJ ( ani jednej złotówki więcej) w stosunku do osób które tego cywila nie mają-otrzymają dokładnie taką samą kwotę.
I tłumaczenie ,że mamy lepiej niż np. Policja jest zwyczajnym przekłamaniem rzeczywistości z Pana strony .Chyba ,że chce mi Pan powiedzieć,że 0 (zero) zł podwyżki w SW za cywila jest lepsze niż 0 (zero) podwyżki w Policji.Zero będzie zawsze zerem .
Rozumiem ,że chce Pan tłumaczyć w jakiś sposób nieudolność związków w walce o nasze pieniądze ale tego braku pieniędzy za cywila nie wybroni Pan niczym i czas to napisać wprost.

Pozew zbiorowy i tyle w kwestii oszustwa z naliczeniem cywila!!!
Odpowiedz
(12-03-2022, 15:15 )PRAWDA napisał(a): Rozmawiałem z adwokatem i ten wałek z wysługą jeżeli przejdzie jest do ruszenia w pozwie zbiorowym i wtedy przeliczą i oddadzą z odsetkami ustawowymi, wtedy może pierdnie za to jakiś pseudo fachowiec, jak dojdą im koszty wyrównań !

Kolego jest wielu co się dołożą do tej sprawy, między innymi ja. Mam lata z cywila i nie mam zamiaru być okradany z tego co się należy.
Odpowiedz
Ludzie w służbie to zwyczajnie są pi...dy, zamiast zgrać się i zrobić im tak samo jak oni nam , to tylko wszyscy piszemy żale na księdze gości ..Ludzie!!!! Zrozumieć w końcu że chcą nas wydymać, jak zawsze !!! Nic nie robiąc godzimy się na to !!! Związki związkami , nie patrzcie się na p. Czesława , on już swoje pokazał. Jeśli do tego dojdzie to tylko zostają nam pozwy zbiorowe do sądu , na które będziemy czekać latami..
Odpowiedz
Rozmawiałem z adwokatem i ten wałek z wysługą jeżeli przejdzie jest do ruszenia w pozwie zbiorowym i wtedy przeliczą i oddadzą z odsetkami ustawowymi, wtedy może pierdnie za to jakiś pseudo fachowiec, jak dojdą im koszty wyrównań !
Odpowiedz
Skoro Pan Woś znalazł wadę prawną sporu zbiorowego to należałoby wejść w spór zbiorowy z Generałem oraz przypomnieć Panu Wosiowi jak się zarzekał , że rozwiązania w sprawie podwyżki będą nie gorsze niż w innych formacjach i jak to powiedział że ,,kładzie głowę pod topór" że wysługa pracy cywilnej będzie zaliczona do dodatku stażowego jak w innych służbach..... Z tego co widzę to albo topór tępy albo W.... tępy?
Odpowiedz
Jedyny plus taki że stażowe cały czas będzie rosło a dodatki to nie wiadomo kiedy będą znowu podnosić. W moim przypadku z 10% wskoczę na 25% tak więc podwyżka będzie większa dla mnie o jakieś 50 zł bo taka będzie różnica. Minus dodatek służbowy w moim przypadku się nie zmieni i będę miał 450 a nowoprzyjęty 800.
Odpowiedz
(11-03-2022, 13:38 )Marianek napisał(a): Po spotkaniu związków z ministrem , spotkanie się odbyło , rozmowa była konstruktywna .
Rozmowy się będą toczyć w miłej atmosferze ,
Związki wystosują kolejne pismo itp itd
Ja obstawiam ,ze tak to będzie wyglądać ,


Pytanie czy my funkcjonariusze cokolwiek z tym zrobimy????
Może jakaś oddolna akcja?????
Idą święta.
Bardzo rodzinne święta.
Może spędzić je z rodziną?
Odpowiedz
Sobota 13:30a ostatni wpis z piątku 14 08, lawina ,,pochwał" się sypie na naszych rządzących i oczyiście związki zawodowe !!!
Odpowiedz
(11-03-2022, 14:08 )Solano napisał(a): Dzień dobry

Proszę Państwa jakieś konkrety w ogóle kiedy mamy spodziewać się pieniędzy na kontach?

Może w tym roku się wyrobią . Ciężko będzie ale trzeba wierzyć .
Odpowiedz
Panie Administratorze bardzo zgrabnie unika Pan odpowiedzi na moje pytanie o korzyści z pracy w cywilu w kontekście podwyżki która za chwilę będzie.
Pan nie chce odpowiedzieć więc ja Panu odpowiem .WSZYSTKIE osoby które mają cywila w obecnej sytuacji nie zarobią NIC WIĘCEJ ( ani jednej złotówki więcej) w stosunku do osób które tego cywila nie mają-otrzymają dokładnie taką samą kwotę.
I tłumaczenie ,że mamy lepiej niż np. Policja jest zwyczajnym przekłamaniem rzeczywistości z Pana strony .Chyba ,że chce mi Pan powiedzieć,że 0 (zero) zł podwyżki w SW za cywila jest lepsze niż 0 (zero) podwyżki w Policji.Zero będzie zawsze zerem .
Rozumiem ,że chce Pan tłumaczyć w jakiś sposób nieudolność związków w walce o nasze pieniądze ale tego braku pieniędzy za cywila nie wybroni Pan niczym i czas to napisać wprost.
Odpowiedz
W maju bieżącego roku mija mi 15 lat służby więc teoretycznie 1 maja powinienem mieć podniesiony dodatek za wysługę na 20%. Tylko że mając 10 lat cywila i gdy wchodzi w życie propozycja CZ zostaje mi zabrane ok. 130zl które bym dostał przeskakujac z 15 na 20% ponieważ będę miał wysługę 25lat która opłacę sobie z własnej podwyżki.
Dobrze myślę czy jest w błędzie?
Odpowiedz
Spotkanie było i do niczego nie doszli. Hahaha czego można by się było spodziewać. Wosiu się zagalopował... nie jest stroną sporu, prawnik się znalazł. Skoro każdy ma innego pracodawcę bo w każdym kryminale jest dyrektor to powinniśmy rozmawiać z dyrektorami a nie z CZ i MS. A co jest w art. 1 ustawy o SW?
Odpowiedz
A co ze spotkaniem przewodniczącego z Kołodziejczykiem? Wyraził chęć spotkania w tym tygodniu, a jest piątek i cisza? Spotkał się Pan Tuła z przedstawicielem solidarności odnośnie wspólnego stanowiska czy specjalnie nie chce się dogadać, bo się ugadał z ministrem? A teraz udaje, że się nie zgadza? Bo tak to wygląda już członkowie chodzą z deklaracjami solidarności, żeby zmienić związki jak nas wszystkich oszuka?
Odpowiedz
Co do podwyżek to powiedzmy wprost, że to oszustwo. Pan minister Wos o Pan Ziobro są jak Putin, mówią jedno a robią co innego. Oczywiście na mniejszą skalę bo nas nie mordują tylko po prostu oszukują. Oszukują jak Ci którzy siedzą w więzieniach tylko są bezkarni. Mieli dać stażowe, ale nie mają pieniędzy na to więc debili robią z funkcjonariuszy. A jak się wydarzy wypadek, jak z naszą koleżanka, która zabił bandyta to  wtedy listy piszą i mają gębę pełna frazesów o szacunku. Tylko jako to jest szacunek jak jednocześnie usilnie starają się nas oszukać? Są jak ci których pilnujemy. Na takie robienie z nas idiotów można powiedzieć im tylko jedno: Wypier..lać!
Odpowiedz
Kurcze ludzie ile można kłamać i zwodzić. Po pierwsze służba SW ma być traktowana tak samo jak inne służby podległe MSWiA czego tu nie potraficie zrozumieć? Czyli tak jak np w Policji cała kwota do stopnia. Po drugie , pan mister Woś wyraźnie napisał że naliczanie cywila będzie naliczane nie kosztem podwyżki uposażenia. Pociągnąć do odpowiedzialności to co mówili i jest udokumentowane. Jeżeli będzie inaczej proponuje pozwy do sądu i dodatkowe ulepszenia typu odpoczynek. Koniec tematu
Odpowiedz
(11-03-2022, 13:30 )f-usz napisał(a):
(10-03-2022, 22:09 )Xioami napisał(a):
(10-03-2022, 21:34 )Karlo napisał(a):
(10-03-2022, 7:10 )f-usz napisał(a):
(09-03-2022, 19:03 )Wróblik napisał(a): Nie ma prawa podważac decyzji lekarza. Nie ma prawa obnizyc ci dodatku z powodu L4. Postrasz go sądem. Zobaczysz jak szybciutko  ci to odda.  Znam identyczny przypadek.

Zgadzam się w mojej jednostce koleżanka poszła do sądu i w momencie dodatek wrócił. A.dodatek został zabrany z uwagi na brak dyspozycyjności. Mają nie którzy dyrektorzy fantazję... godną psa Pluto
Ponownie. 
Administratorze czy zgodne z przepisami jest obniżanie dodatku służbowego z uwagi na zwolnienie lekarskie trwające ponad 30 dni? Czy np. po pobycie w szpitalu powyżej 30 dni dyrektor może obniżyć dodatek służbowy?
Czy dyrektor ma prawo obniżyć dodatek za przebywanie na zwolnieniu od psychiatry ponad 30 dni?
Widzę, że nie tylko ją interesuje się tematem. 
Administrator raczej nam nic nie napisze, może obawiając się o ... 

Czy miał ktoś przypadek sprawy w Sądzie, interesuje mnie zakończenie sprawy. Dzięki.
Odpowiedz
Pani Marto Ha.
Można kogoś nie lubić. Można też z kimś się nie zgadzać.
Ale żeby takie bzdety pisać na swoje koleżanki?
Prawda, kto te bzdury napisał może i by nigdy nie wyszła na światło dzienne, lecz ktoś coś widział i powiedział. Jeden mały błąd o tym zdecydował.
Brzydko , bardzo brzydko .
Tfffuuuu.
Odpowiedz
Cytuję: "Wiceminister Sprawiedliwości Pan Michał Woś stwierdził, że Uchwała Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa jest z wadą prawną, ponieważ Minister Sprawiedliwości nie jest stroną sporu zbiorowego ponieważ nie jest pracodawcą." i pytam się kto mi w takim razie  w trybie natychmiastowym wobec tego stanowiska wymieni legitymację służbową ( i określi kto jest moim pracodawcą ) z napisem " ministerstwo sprawiedliwości służba więzienna .... " na właściwą tylko z nazwą pracodawcy - tzn.: dyr. generalny cz-et,  Państwo Polskie , Kraj, Ojczyzna,  RP, czy może z inną nazwą np: sp. z o o, spółka akcyjna? I może wtedy będę miał wreszcie prawo do legalnego strajku ?
Odpowiedz
(11-03-2022, 12:37 )Stefek napisał(a):
(11-03-2022, 11:39 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 22:12 )merrell napisał(a):
(10-03-2022, 21:37 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 20:59 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę Pana o wyjaśnienie jeszcze raz (bo chyba jestem jakiś ułomny albo czegoś nie rozumiem) w którym momencie tej podwyżki skorzystam na tym ,że mam lata z cywila?!
Bo wygląda na to ,ze osoby które NIE MAJĄ cywila otrzymają 624zł i dokładnie tyle samo otrzymają osoby które MAJĄ cywila czy to 5 czy 15 lat !!!
Proszę o odpowiedź gdzie tu jest korzyść dla mnie jako posiadacza 15 lat z cywila??!!

Napisałem, że zaliczanie pracy z cywila w Służbie Więziennej jest bardziej korzystne jak np. w Policji. Nie odnoszę się do kwestii realizacji podwyżek. Bardzo proszę porównać sobie te dwa akty prawne.
No i masz tak wytłumaczone jak ze wspólnym stanowiskiem, „zapoznał się, a nie zgodził”. „Korzystne, ale nic nie skorzystasz”.

Czy w porozumieniu z 2018 roku np. służb mundurowych podległych MSWiA strony ze wszystkim się zgodziły, czy również były napisane rozbieżności? Oczywiście, że były wpisane rozbieżności , a porozumienie podpisały wszystkie strony. Czemu Pan tego nie neguje?
Administratorze, czy nie możesz napisać wprost(prawdy), że Woś i cezet chcą nas oszukać w sprawiedliwym podziale podwyżek? Wszyscy tu dają upust swojego niezadowolenia z ich propozycji podwyżek. A my od nikogo nie mamy żadnego wsparcia, że racja jest po naszej stronie. Chociaż tyle byście dla nas zrobić i powiedzieć "tak Panie i Panowie macie rację, jak nie będzie tak jak chcemy to idziemy do Sądu domagać się sprawiedliwości".

Ja mam obiecane 500zł podwyżki. Jeśli chcą dać jeszcze cywila to proszę bardzo ale z innej puli. Czyli 500+ cywil. Jeśli dostanę tyle samo podwyżki co funkcjonariusz bez cywila idę prosto do sądu. Czas skończyć z warcholstwem CZSW i nieudolnością naszych związków zawodowych. Poczekamy i zobaczymy co będzie.
Odpowiedz
(11-03-2022, 13:30 )f-usz napisał(a):
(10-03-2022, 22:09 )Xioami napisał(a):
(10-03-2022, 21:34 )Karlo napisał(a):
(10-03-2022, 7:10 )f-usz napisał(a):
(09-03-2022, 19:03 )Wróblik napisał(a): Nie ma prawa podważac decyzji lekarza. Nie ma prawa obnizyc ci dodatku z powodu L4. Postrasz go sądem. Zobaczysz jak szybciutko  ci to odda.  Znam identyczny przypadek.

Zgadzam się w mojej jednostce koleżanka poszła do sądu i w momencie dodatek wrócił. A.dodatek został zabrany z uwagi na brak dyspozycyjności. Mają nie którzy dyrektorzy fantazję... godną psa Pluto
Ponownie. 
Administratorze czy zgodne z przepisami jest obniżanie dodatku służbowego z uwagi na zwolnienie lekarskie trwające ponad 30 dni? Czy np. po pobycie w szpitalu powyżej 30 dni dyrektor może obniżyć dodatek służbowy?
Czy dyrektor ma prawo obniżyć dodatek za przebywanie na zwolnieniu od psychiatry ponad 30 dni?

Przestań już drążyć przecież otrzymałeś odpowiedź
Odpowiedz
(11-03-2022, 13:38 )Marianek napisał(a): Po spotkaniu związków z ministrem , spotkanie się odbyło , rozmowa była konstruktywna .
Rozmowy się będą toczyć w miłej atmosferze ,
Związki wystosują kolejne pismo itp itd
Ja obstawiam ,ze tak to będzie wyglądać ,
Marianek-nie inaczej...
Odpowiedz
To gdzie ten pozew zbiorowy, gdzie się mam podpisać??????????
Odpowiedz
Oni chcą nas wydymac  jak zwykle tylko L4 nas ratuje niech staną aś i zł to wtedy szybki siada i podpiszą co trzeba. 
(11-03-2022, 12:37 )Stefek napisał(a):
(11-03-2022, 11:39 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 22:12 )merrell napisał(a):
(10-03-2022, 21:37 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 20:59 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę Pana o wyjaśnienie jeszcze raz (bo chyba jestem jakiś ułomny albo czegoś nie rozumiem) w którym momencie tej podwyżki skorzystam na tym ,że mam lata z cywila?!
Bo wygląda na to ,ze osoby które NIE MAJĄ cywila otrzymają 624zł i dokładnie tyle samo otrzymają osoby które MAJĄ cywila czy to 5 czy 15 lat !!!
Proszę o odpowiedź gdzie tu jest korzyść dla mnie jako posiadacza 15 lat z cywila??!!

Napisałem, że zaliczanie pracy z cywila w Służbie Więziennej jest bardziej korzystne jak np. w Policji. Nie odnoszę się do kwestii realizacji podwyżek. Bardzo proszę porównać sobie te dwa akty prawne.
No i masz tak wytłumaczone jak ze wspólnym stanowiskiem, „zapoznał się, a nie zgodził”. „Korzystne, ale nic nie skorzystasz”.

Czy w porozumieniu z 2018 roku np. służb mundurowych podległych MSWiA strony ze wszystkim się zgodziły, czy również były napisane rozbieżności? Oczywiście, że były wpisane rozbieżności , a porozumienie podpisały wszystkie strony. Czemu Pan tego nie neguje?
Administratorze, czy nie możesz napisać wprost(prawdy), że Woś i cezet chcą nas oszukać w sprawiedliwym podziale podwyżek? Wszyscy tu dają upust swojego niezadowolenia z ich propozycji podwyżek. A my od nikogo nie mamy żadnego wsparcia, że racja jest po naszej stronie. Chociaż tyle byście dla nas zrobić i powiedzieć "tak Panie i Panowie macie rację, jak nie będzie tak jak chcemy to idziemy do Sądu domagać się sprawiedliwości".
Odpowiedz
(11-03-2022, 14:08 )Solano napisał(a): Dzień dobry

Proszę Państwa jakieś konkrety w ogóle kiedy mamy spodziewać się pieniędzy na kontach?
Również jestem ciekawy. I proszę odpowiedź w formie przybliżonej daty. Panie adminie proszę o wypowiedź w tej kwestii
Odpowiedz
(11-03-2022, 14:08 )Solano napisał(a): Dzień dobry

Proszę Państwa jakieś konkrety w ogóle kiedy mamy spodziewać się pieniędzy na kontach?

Ja pi......le kasa, kasa, kasa, a prestiż, etos to co? nie wystarczy? ???
Odpowiedz
(11-03-2022, 12:25 )Stefek napisał(a):
(11-03-2022, 11:33 )Administrator napisał(a): [quote="rafik78" pid='13577' dateline='1646993950']
Administratorze, przecież wtedy podwyżki był realizowane normalnie, tj. nie tworzono sztucznych tworów w postaci dodatku modernizacyjnego, który jak sama nazwa wskazuje może być wdrożony na okres ustawy modernizacyjnej, czy ten temat był gdzieś poruszany, żeby nie okazało się że w 2026 roku już go nie będzie i to jest właśnie absurd.

Temat ma być poruszany, bo ktoś bzdury pisze? Proszę zrozumieć, że jesteśmy "wskaźnikowcami" a nasze podwyżki są uzależnione od podniesienia kwoty bazowej lub wielokrotności kwoty bazowej. Dodatek służbowy nadal pozostaje dodatkiem służbowym.
A dodatek stażowy nadal pozostaje dodatkiem stażowym. A oszuści Woś i cezet chcą go zrealizować podwyżką,

- Kłamca pozostanie kłamcą choć by mówił ładnie i dużo i miał w nawzie ,,sprawiedliwiść"
- Złodziej pozostanie złodziejem choćby mówił ile to nam nie dał, a tak naprawdę okradł z pracy z cywila !!!
Odpowiedz
A jak sytuacja z podwyżka dla pracowników cywilnych?
Odpowiedz
(11-03-2022, 12:25 )Stefek napisał(a):
(11-03-2022, 11:33 )Administrator napisał(a):
(11-03-2022, 11:19 )rafik78 napisał(a): Administratorze, przecież wtedy podwyżki był realizowane normalnie, tj. nie tworzono sztucznych tworów w postaci dodatku modernizacyjnego, który jak sama nazwa wskazuje może być wdrożony na okres ustawy modernizacyjnej, czy ten temat był gdzieś poruszany, żeby nie okazało się że w 2026 roku już go nie będzie i to jest właśnie absurd.

Temat ma być poruszany, bo ktoś bzdury pisze? Proszę zrozumieć, że jesteśmy "wskaźnikowcami" a nasze podwyżki są uzależnione od podniesienia kwoty bazowej lub wielokrotności kwoty bazowej. Dodatek służbowy nadal pozostaje dodatkiem służbowym.
A dodatek stażowy nadal pozostaje dodatkiem stażowym. A oszuści Woś i cezet chcą go zrealizować podwyżką,

No tak wskaźnik wielokrotności kwoty bazowej wzrasta z równoczesnym obniżeniem mnożnika. Czy tak ciężko przekazać tak wielkie nie zadowolenie 17 tys fszy którzy maja lata z cywila !!! 
dlaczego nikt nie ma odwagi powiedzieć jak jest tylko ściemniania ze mamy lepiej niż w MSWiA, ja się czuje oszukany na cywilu.
Odpowiedz
To ja bym już wolał, żeby w tym roku nie wliczali cywila do wysługi. Tylko jak już mają nas oszukać to podwyżka każdemu po 208 do stopnia, 416 do tego żałosnego dodatku modernizacyjnego a pieniądze na wysługę z cywila niech ogarną i dadzą od stycznia 2023.
Odpowiedz
Okradli Nas a ZG......z czesiem podpis złożyli !!! Czyli nie będzie jeszcze podwyżek, nadal czekamy !!!!!!!
Skoro od ostatniego spotkania nic się nie zmieniło !!!!

To po kiego grzyba były te spotkania, Ziobro się nie miesza, woś miesza i przy tym ..... tak ładnie kłamie...  ....okrada Służbę Więzienną, kitliński okrada własnych Funkcjonariuszy - Kabaret !!! i jeszcze próbują nam wmówić, że ,,deklarują podjęcie działań zmierzających do pozyskania dodatkowych środków finansowych na zwiększenie limitu uposażeń.....totalna bzdura....

Teraz to już na pewno będą zdecydowane działania ZG.... oflagujemy się i .....uuuuuuuu
Dno i wodorosty, nikt już nie chce tu przychodzić do roboty idą do lidla i biedronki !!!
Odpowiedz
Dzień dobry

Proszę Państwa jakieś konkrety w ogóle kiedy mamy spodziewać się pieniędzy na kontach?
Odpowiedz
Po spotkaniu związków z ministrem , spotkanie się odbyło , rozmowa była konstruktywna .
Rozmowy się będą toczyć w miłej atmosferze ,
Związki wystosują kolejne pismo itp itd
Ja obstawiam ,ze tak to będzie wyglądać ,
Odpowiedz
(10-03-2022, 22:09 )Xioami napisał(a):
(10-03-2022, 21:34 )Karlo napisał(a):
(10-03-2022, 7:10 )f-usz napisał(a):
(09-03-2022, 19:03 )Wróblik napisał(a):
(09-03-2022, 16:01 )Karlo napisał(a): Witam. Chciałbym zapytać jak jest załatwiana sprawa w Waszych jednostkach.
Czy jest możliwe obniżenie przez dyrektora dodatku za nieobecności w pracy powyżej 30 dni ? RMS w sprawie dodatków nie podaje aby można było z dnia na dzień zabrać funkcjonariuszowi pieniądze z takiego powodu ! Czy spotkaliście się z takimi praktykami dyrektora? Dziękuję.
Nie ma prawa podważac decyzji lekarza. Nie ma prawa obnizyc ci dodatku z powodu L4. Postrasz go sądem. Zobaczysz jak szybciutko  ci to odda.  Znam identyczny przypadek.

Zgadzam się w mojej jednostce koleżanka poszła do sądu i w momencie dodatek wrócił. A.dodatek został zabrany z uwagi na brak dyspozycyjności. Mają nie którzy dyrektorzy fantazję... godną psa Pluto
Ponownie. 
Administratorze czy zgodne z przepisami jest obniżanie dodatku służbowego z uwagi na zwolnienie lekarskie trwające ponad 30 dni? Czy np. po pobycie w szpitalu powyżej 30 dni dyrektor może obniżyć dodatek służbowy?
Czy dyrektor ma prawo obniżyć dodatek za przebywanie na zwolnieniu od psychiatry ponad 30 dni?
Odpowiedz
(11-03-2022, 11:39 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 22:12 )merrell napisał(a):
(10-03-2022, 21:37 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 20:59 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę Pana o wyjaśnienie jeszcze raz (bo chyba jestem jakiś ułomny albo czegoś nie rozumiem) w którym momencie tej podwyżki skorzystam na tym ,że mam lata z cywila?!
Bo wygląda na to ,ze osoby które NIE MAJĄ cywila otrzymają 624zł i dokładnie tyle samo otrzymają osoby które MAJĄ cywila czy to 5 czy 15 lat !!!
Proszę o odpowiedź gdzie tu jest korzyść dla mnie jako posiadacza 15 lat z cywila??!!

Napisałem, że zaliczanie pracy z cywila w Służbie Więziennej jest bardziej korzystne jak np. w Policji. Nie odnoszę się do kwestii realizacji podwyżek. Bardzo proszę porównać sobie te dwa akty prawne.
No i masz tak wytłumaczone jak ze wspólnym stanowiskiem, „zapoznał się, a nie zgodził”. „Korzystne, ale nic nie skorzystasz”.

Czy w porozumieniu z 2018 roku np. służb mundurowych podległych MSWiA strony ze wszystkim się zgodziły, czy również były napisane rozbieżności? Oczywiście, że były wpisane rozbieżności , a porozumienie podpisały wszystkie strony. Czemu Pan tego nie neguje?
Administratorze, czy nie możesz napisać wprost(prawdy), że Woś i cezet chcą nas oszukać w sprawiedliwym podziale podwyżek? Wszyscy tu dają upust swojego niezadowolenia z ich propozycji podwyżek. A my od nikogo nie mamy żadnego wsparcia, że racja jest po naszej stronie. Chociaż tyle byście dla nas zrobić i powiedzieć "tak Panie i Panowie macie rację, jak nie będzie tak jak chcemy to idziemy do Sądu domagać się sprawiedliwości".
Odpowiedz
(11-03-2022, 11:33 )Administrator napisał(a):
(11-03-2022, 11:19 )rafik78 napisał(a): Administratorze, przecież wtedy podwyżki był realizowane normalnie, tj. nie tworzono sztucznych tworów w postaci dodatku modernizacyjnego, który jak sama nazwa wskazuje może być wdrożony na okres ustawy modernizacyjnej, czy ten temat był gdzieś poruszany, żeby nie okazało się że w 2026 roku już go nie będzie i to jest właśnie absurd.

Temat ma być poruszany, bo ktoś bzdury pisze? Proszę zrozumieć, że jesteśmy "wskaźnikowcami" a nasze podwyżki są uzależnione od podniesienia kwoty bazowej lub wielokrotności kwoty bazowej. Dodatek służbowy nadal pozostaje dodatkiem służbowym.
A dodatek stażowy nadal pozostaje dodatkiem stażowym. A oszuści Woś i cezet chcą go zrealizować podwyżką,
Odpowiedz
Kolejne spotkanie i nic, dosłownie nic się nie zmieniło na naszą korzyść. Na co wy czekacie? Aż zrobią to co chcą? Co wtedy powiecie? Że związki się z tym nie zgadzały ale nic z tym nie zrobiły? Ludzie już mają dość tego co się wokół tej służby dzieje! Jeżeli dalej będziecie tak biernie podchodzić do tej sprawy to chyba będziecie musieli brać składki wyłącznie od emerytów.
Odpowiedz
(10-03-2022, 21:54 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(10-03-2022, 21:44 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 16:10 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, mam niewiele służby i chciałbym zapytać, które z tych składowych naszej podwyżki będą się wliczały do naszej emerytury? i co z tą kwotą dodatku modernizacyjnego, czy przestanie obowiązywać w 2025roku?

Wszystkie składniki wliczane będą do emerytury, czyli uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym. Nic się w tej kwestii nie zmienia. Nie wiem skąd taki pomysł, że "kwota dodatku modernizacyjnego przestanie obowiązywać w 2025 roku"? Podwyżki od 2016 roku, również wynikały z ustawy modernizacyjnej. Idąc tym tokiem myślenia, to powinny obowiązywać do 2020 roku, ponieważ ustawa przestała obowiązywać. Przecież to absurd.

Widzę że przepis jeszcze nie został uchwalony, związki są niby przeciw tym rozwiązaniom podwyżkowym, a jednocześnie Administrator zaangażowany jest w wyjaśnienie nowych rozwiązań, czyli pełni role trochę rzecznika CZSW i Ministerstwa.... Trochę to żenujące, tak jak zachowanie pana Tuły przy podpisaniu komunikatu. Pan Tuła ma z tego jakieś osobiste korzyści żeby związek któremu przewodzi tłumaczył niekorzystne rozwiązania funkcjonariuszom?

Na prośbę użytkowników Księgi Gości staram się wyjaśnić i odpowiadać na pytania jak tylko potrafię, to jestem posądzany o "rzecznikowanie" stronie służbowej. Widzę, że jak nie odpisuję to jest źle a jak odpisuję to też jest źle. Nigdzie nie napisałem, że propozycja strony służbowej jest dobra, tylko próbuję wytłumaczyć na czym ona polega. Ale ma Pan rację, to nie jest rola administratora księgi gości odpowiadać na pytania, nie dotyczące moderowania. A co do podpisania komunikatu, to niech Pan się zapozna najpierw z jego treścią i zrozumie, zanim pozwoli sobie krytykować, bo to o Panu źle świadczy, że zwraca Pan większą uwagę na sam podpis, a  nie skupia się Pan nad jego zrozumieniem.
Odpowiedz
(10-03-2022, 22:12 )merrell napisał(a):
(10-03-2022, 21:37 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 20:59 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę Pana o wyjaśnienie jeszcze raz (bo chyba jestem jakiś ułomny albo czegoś nie rozumiem) w którym momencie tej podwyżki skorzystam na tym ,że mam lata z cywila?!
Bo wygląda na to ,ze osoby które NIE MAJĄ cywila otrzymają 624zł i dokładnie tyle samo otrzymają osoby które MAJĄ cywila czy to 5 czy 15 lat !!!
Proszę o odpowiedź gdzie tu jest korzyść dla mnie jako posiadacza 15 lat z cywila??!!

Napisałem, że zaliczanie pracy z cywila w Służbie Więziennej jest bardziej korzystne jak np. w Policji. Nie odnoszę się do kwestii realizacji podwyżek. Bardzo proszę porównać sobie te dwa akty prawne.
No i masz tak wytłumaczone jak ze wspólnym stanowiskiem, „zapoznał się, a nie zgodził”. „Korzystne, ale nic nie skorzystasz”.

Czy w porozumieniu z 2018 roku np. służb mundurowych podległych MSWiA strony ze wszystkim się zgodziły, czy również były napisane rozbieżności? Oczywiście, że były wpisane rozbieżności , a porozumienie podpisały wszystkie strony. Czemu Pan tego nie neguje?
Odpowiedz
(11-03-2022, 11:19 )rafik78 napisał(a): Administratorze, przecież wtedy podwyżki był realizowane normalnie, tj. nie tworzono sztucznych tworów w postaci dodatku modernizacyjnego, który jak sama nazwa wskazuje może być wdrożony na okres ustawy modernizacyjnej, czy ten temat był gdzieś poruszany, żeby nie okazało się że w 2026 roku już go nie będzie i to jest właśnie absurd.

Temat ma być poruszany, bo ktoś bzdury pisze? Proszę zrozumieć, że jesteśmy "wskaźnikowcami" a nasze podwyżki są uzależnione od podniesienia kwoty bazowej lub wielokrotności kwoty bazowej. Dodatek służbowy nadal pozostaje dodatkiem służbowym.
Odpowiedz
(10-03-2022, 21:37 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 20:59 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę Pana o wyjaśnienie jeszcze raz (bo chyba jestem jakiś ułomny albo czegoś nie rozumiem) w którym momencie tej podwyżki skorzystam na tym ,że mam lata z cywila?!
Bo wygląda na to ,ze osoby które NIE MAJĄ cywila otrzymają 624zł i dokładnie tyle samo otrzymają osoby które MAJĄ cywila czy to 5 czy 15 lat !!!
Proszę o odpowiedź gdzie tu jest korzyść dla mnie jako posiadacza 15 lat z cywila??!!

Napisałem, że zaliczanie pracy z cywila w Służbie Więziennej jest bardziej korzystne jak np. w Policji. Nie odnoszę się do kwestii realizacji podwyżek. Bardzo proszę porównać sobie te dwa akty prawne.

Stary nie jesteś upośledzony czyli jak zawsze jak masz 15 lat lub więcej to będziesz wyr....y przez sw więcej niż ten co nie ma nic to będzie twoja korzyść. Zatem pisanie że będziemy mieli lepiej niż w Policji to kogo to obchodzi patrzmy na siebie  Angry Angry Angry
Odpowiedz
Administratorze, przecież wtedy podwyżki był realizowane normalnie, tj. nie tworzono sztucznych tworów w postaci dodatku modernizacyjnego, który jak sama nazwa wskazuje może być wdrożony na okres ustawy modernizacyjnej, czy ten temat był gdzieś poruszany, żeby nie okazało się że w 2026 roku już go nie będzie i to jest właśnie absurd.
Odpowiedz
(10-03-2022, 19:32 )merrell napisał(a):
(10-03-2022, 5:30 )Człowiek z lasu napisał(a):
(09-03-2022, 21:03 )Administrator napisał(a):
(09-03-2022, 19:51 )merrell napisał(a): Najśmieszniejsze jest to, jak Pan T… się oburzył odnośnie do tego, jak solidarność napisała, że się zgodził na postulaty (wspólny komunikat) i co teraz minęło 2 tygodnie i wyszło, że nas wszystkich sprzedał, co teraz napisze? Pan Administrator nie tak dawno temu pisał, że lepiej wyjdziemy na cywilu, jak inne służby i co? Masakra jakaś
https://nszzfipw.org.pl/reakcja-na-klaml...rnosc.html
Została ostatnia szansa zatrzymania związkowców, jutro zobaczymy.

Proszę wskazać, gdzie jest napisane we wspólnym komunikacie, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zgodził się na realizację podwyżki w formie proponowanej przez stronę służbową? A co do zaliczania pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, to powtórzę to jeszcze raz. Funkcjonariusze Służby Więziennej mają bardziej korzystne rozwiązania jak w służbach podległych MSWiA.

Skoro mamy bardziej korzystne rozwiązania to idealnym przykładem będę ja. Mam 14 lat sw i 6 cywila, czyli dostanę 208 do stopnia 416 zł nie wiadome do czego w sumie 624zl obiecane i pewne a ile do wysługi? Jeśli potrafi Pan powiedzieć ile dostanę za pracę w cywilu do wysługi to będę wdzięczny bo wszędzie mówią że ktoś kto ma cywila wyjdzie tak samo ja ten co nie ma, że nie dodatnie w sumie nic, prosze o odpowiedź
ponawiam
Niech Pan napisze skoro korzystniejsza niż w MSWiA
624zł dla wszystkich, a u mnie + 5 lat cywila i 5 lat to ile wyjdzie ?
624+10%cywila = 624 ? hahahha tak wyjdzie ?
Będzie jeszcze śmieszniej. Starszy oddziałowy co ma 15 lat cywila dostanie 208 zł do stopnia, 505 zł do wysługi i 0 zł dodatku modernizacyjnego.
208+505+0=713 zł. Powiedzą to i tak za dużo bo miało być 624 zł a jest więcej o 89 zł. Czyli tak naprawdę podwyżki dostanie 297 zł, 208 stopień +89 zł nadwyżka. Podsumowując, st oddziałowy dostanie podwyżki 297 zł a młody bez cywila 624 zł. Mam nadzieję, że Sądy przychylą się do mojego toku myślenia. Jeszcze raz powiem, wysługa za cywila nie może być wliczona w podwyżkę, będzie to jawne oszustwo na szeroką skalę.
Odpowiedz
Administratorze co to za kolejny wałek z obniżoną 13-tką !?
Odpowiedz
(10-03-2022, 21:44 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 16:10 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, mam niewiele służby i chciałbym zapytać, które z tych składowych naszej podwyżki będą się wliczały do naszej emerytury? i co z tą kwotą dodatku modernizacyjnego, czy przestanie obowiązywać w 2025roku?

Wszystkie składniki wliczane będą do emerytury, czyli uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym. Nic się w tej kwestii nie zmienia. Nie wiem skąd taki pomysł, że "kwota dodatku modernizacyjnego przestanie obowiązywać w 2025 roku"? Podwyżki od 2016 roku, również wynikały z ustawy modernizacyjnej. Idąc tym tokiem myślenia, to powinny obowiązywać do 2020 roku, ponieważ ustawa przestała obowiązywać. Przecież to absurd.

Tak ,tylko wtedy nikt nie nie wymyślił żeby tworzyć dodatkowy składnik dodatku służbowego i nazywając go jeszcze dodatkiem modernizacyjnym i to jest absurd
Odpowiedz
(10-03-2022, 17:02 )PRAWDA napisał(a): Panowie i panie, jeżeli zostaniemy oszukani, a wszystko na to wskazuje, kierujmy sprawę do sądu, dość prywaty i oszukańczych metod i okradania nas na każdym kroku. Wiadomo, panowie na stołkach mają to głęboko w du..e oni nadrobią sobie dodatkami, które i tak pewnie są wywindowane na maxa, a dół nie dość, że dodatki po 4 stówki to jeszcze żal im na cywila dołożyć, to jest żenada i upadek tej służby!

Jestem za, nawet tutaj można się zgadac i z pomocą prawnika skierować sprawę do sądu!!!
Odpowiedz
(10-03-2022, 19:32 )merrell napisał(a):
(10-03-2022, 5:30 )Człowiek z lasu napisał(a):
(09-03-2022, 21:03 )Administrator napisał(a):
(09-03-2022, 19:51 )merrell napisał(a): Najśmieszniejsze jest to, jak Pan T… się oburzył odnośnie do tego, jak solidarność napisała, że się zgodził na postulaty (wspólny komunikat) i co teraz minęło 2 tygodnie i wyszło, że nas wszystkich sprzedał, co teraz napisze? Pan Administrator nie tak dawno temu pisał, że lepiej wyjdziemy na cywilu, jak inne służby i co? Masakra jakaś
https://nszzfipw.org.pl/reakcja-na-klaml...rnosc.html
Została ostatnia szansa zatrzymania związkowców, jutro zobaczymy.

Proszę wskazać, gdzie jest napisane we wspólnym komunikacie, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zgodził się na realizację podwyżki w formie proponowanej przez stronę służbową? A co do zaliczania pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, to powtórzę to jeszcze raz. Funkcjonariusze Służby Więziennej mają bardziej korzystne rozwiązania jak w służbach podległych MSWiA.

Skoro mamy bardziej korzystne rozwiązania to idealnym przykładem będę ja. Mam 14 lat sw i 6 cywila, czyli dostanę 208 do stopnia 416 zł nie wiadome do czego w sumie 624zl obiecane i pewne a ile do wysługi? Jeśli potrafi Pan powiedzieć ile dostanę za pracę w cywilu do wysługi to będę wdzięczny bo wszędzie mówią że ktoś kto ma cywila wyjdzie tak samo ja ten co nie ma, że nie dodatnie w sumie nic, prosze o odpowiedź
ponawiam
Niech Pan napisze skoro korzystniejsza niż w MSWiA
624zł dla wszystkich, a u mnie + 5 lat cywila i 5 lat to ile wyjdzie ?
624+10%cywila = 624 ? hahahha tak wyjdzie ?


Tutaj też Pan admin napisze że mamy korzystniejsze warunki zaliczenia cywila jak w innych służbach? Wałek jakich mało, u mnie w jednostce atmosfera panuje nerwowa i wręcz depresyjna ale pewnie 1wszy i okręgowy melduja że atmosfera dobra. W całej Polsce ludzie mają dość takiego traktowania, są pełni flustracji za to traktowanie i oszukiwanie nas!!!
Odpowiedz
(10-03-2022, 21:37 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 20:59 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę Pana o wyjaśnienie jeszcze raz (bo chyba jestem jakiś ułomny albo czegoś nie rozumiem) w którym momencie tej podwyżki skorzystam na tym ,że mam lata z cywila?!
Bo wygląda na to ,ze osoby które NIE MAJĄ cywila otrzymają 624zł i dokładnie tyle samo otrzymają osoby które MAJĄ cywila czy to 5 czy 15 lat !!!
Proszę o odpowiedź gdzie tu jest korzyść dla mnie jako posiadacza 15 lat z cywila??!!

Napisałem, że zaliczanie pracy z cywila w Służbie Więziennej jest bardziej korzystne jak np. w Policji. Nie odnoszę się do kwestii realizacji podwyżek. Bardzo proszę porównać sobie te dwa akty prawne.

Zobacz jak admin ci odpisuje!!! Przecież nie napisze ci jawnie że nas oszukano na cywilu a to oczywiste że kolejny raz sw nie może być tak samo potraktowana jak inne służby, zawsze się znajdzie ktoś kto nas oszuka i jest to strona służbowa wraz ze związkami które na nic nie miały wpływu. A teraz admin nam pisze ze mamy lepsze warunki haha dobre, konkretne pytanie podwyzka 624zl plus mój cywil ile się pytam!
???
Odpowiedz
(10-03-2022, 21:44 )Administrator napisał(a): [quote="SZEREGOWY1" pid='13552' dateline='1646925009']
Administratorze, mam niewiele służby i chciałbym zapytać, które z tych składowych naszej podwyżki będą się wliczały do naszej emerytury? i co z tą kwotą dodatku modernizacyjnego, czy przestanie obowiązywać w 2025roku?

Wszystkie składniki wliczane będą do emerytury, czyli uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym. Nic się w tej kwestii nie zmienia. Nie wiem skąd taki pomysł, że "kwota dodatku modernizacyjnego przestanie obowiązywać w 2025 roku"? Podwyżki od 2016 roku, również wynikały z ustawy modernizacyjnej. Idąc tym tokiem myślenia, to powinny obowiązywać do 2020 roku, ponieważ ustawa przestała obowiązywać. Przecież to absurd.

Niby tak, lecz w poprzedniej podwyżce nie było mowy o,  dodatku modernizacyjnym !!!
Odpowiedz
(10-03-2022, 20:59 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę Pana o wyjaśnienie jeszcze raz (bo chyba jestem jakiś ułomny albo czegoś nie rozumiem) w którym momencie tej podwyżki skorzystam na tym ,że mam lata z cywila?!
Bo wygląda na to ,ze osoby które NIE MAJĄ cywila otrzymają 624zł i dokładnie tyle samo otrzymają osoby które MAJĄ cywila czy to 5 czy 15 lat !!!
Proszę o odpowiedź gdzie tu jest korzyść dla mnie jako posiadacza 15 lat z cywila??!!

Dobrze, że nie będą karać za tego cywila.
Odpowiedz
(10-03-2022, 21:37 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 20:59 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę Pana o wyjaśnienie jeszcze raz (bo chyba jestem jakiś ułomny albo czegoś nie rozumiem) w którym momencie tej podwyżki skorzystam na tym ,że mam lata z cywila?!
Bo wygląda na to ,ze osoby które NIE MAJĄ cywila otrzymają 624zł i dokładnie tyle samo otrzymają osoby które MAJĄ cywila czy to 5 czy 15 lat !!!
Proszę o odpowiedź gdzie tu jest korzyść dla mnie jako posiadacza 15 lat z cywila??!!

Napisałem, że zaliczanie pracy z cywila w Służbie Więziennej jest bardziej korzystne jak np. w Policji. Nie odnoszę się do kwestii realizacji podwyżek. Bardzo proszę porównać sobie te dwa akty prawne.
To może administrator by się odniósł w kwestii realizacji podwyżek i odpowiedział koledze gdzie dla niego jest korzyść jako posiadacza 15 lat cywila?
Odpowiedz