(10-03-2022, 21:44 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 16:10 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, mam niewiele służby i chciałbym zapytać, które z tych składowych naszej podwyżki będą się wliczały do naszej emerytury? i co z tą kwotą dodatku modernizacyjnego, czy przestanie obowiązywać w 2025roku?

Wszystkie składniki wliczane będą do emerytury, czyli uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym. Nic się w tej kwestii nie zmienia. Nie wiem skąd taki pomysł, że "kwota dodatku modernizacyjnego przestanie obowiązywać w 2025 roku"? Podwyżki od 2016 roku, również wynikały z ustawy modernizacyjnej. Idąc tym tokiem myślenia, to powinny obowiązywać do 2020 roku, ponieważ ustawa przestała obowiązywać. Przecież to absurd.
Tak tylko wtedy nie utworzono takiego tworu jak dodatek modernizacyjny i to jest właśnie absurd
Odpowiedz
(10-03-2022, 21:37 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 20:59 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę Pana o wyjaśnienie jeszcze raz (bo chyba jestem jakiś ułomny albo czegoś nie rozumiem) w którym momencie tej podwyżki skorzystam na tym ,że mam lata z cywila?!
Bo wygląda na to ,ze osoby które NIE MAJĄ cywila otrzymają 624zł i dokładnie tyle samo otrzymają osoby które MAJĄ cywila czy to 5 czy 15 lat !!!
Proszę o odpowiedź gdzie tu jest korzyść dla mnie jako posiadacza 15 lat z cywila??!!

Napisałem, że zaliczanie pracy z cywila w Służbie Więziennej jest bardziej korzystne jak np. w Policji. Nie odnoszę się do kwestii realizacji podwyżek. Bardzo proszę porównać sobie te dwa akty prawne.
No i masz tak wytłumaczone jak ze wspólnym stanowiskiem, „zapoznał się, a nie zgodził”. „Korzystne, ale nic nie skorzystasz”.
Odpowiedz
(10-03-2022, 21:34 )Karlo napisał(a):
(10-03-2022, 7:10 )f-usz napisał(a):
(09-03-2022, 19:03 )Wróblik napisał(a):
(09-03-2022, 16:01 )Karlo napisał(a): Witam. Chciałbym zapytać jak jest załatwiana sprawa w Waszych jednostkach.
Czy jest możliwe obniżenie przez dyrektora dodatku za nieobecności w pracy powyżej 30 dni ? RMS w sprawie dodatków nie podaje aby można było z dnia na dzień zabrać funkcjonariuszowi pieniądze z takiego powodu ! Czy spotkaliście się z takimi praktykami dyrektora? Dziękuję.
Nie ma prawa podważac decyzji lekarza. Nie ma prawa obnizyc ci dodatku z powodu L4. Postrasz go sądem. Zobaczysz jak szybciutko  ci to odda.  Znam identyczny przypadek.

Zgadzam się w mojej jednostce koleżanka poszła do sądu i w momencie dodatek wrócił. A.dodatek został zabrany z uwagi na brak dyspozycyjności. Mają nie którzy dyrektorzy fantazję... godną psa Pluto
Ponownie. 
Administratorze czy zgodne z przepisami jest obniżanie dodatku służbowego z uwagi na zwolnienie lekarskie trwające ponad 30 dni? Czy np. po pobycie w szpitalu powyżej 30 dni dyrektor może obniżyć dodatek służbowy?
Odpowiedz
(10-03-2022, 13:27 )piotr-k-19 napisał(a): Kodeks pracy:
Art. 18.3c. Prawo do jednakowego wynagrodzenia za pracę
§ 1.
Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości.
§ 2.
Wynagrodzenie, o którym mowa w § 1, obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia, bez względu na ich nazwę i charakter, a także inne świadczenia związane z pracą, przyznawane pracownikom w formie pieniężnej lub w innej formie niż pieniężna.
§ 3.
Pracami o jednakowej wartości są prace, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych dokumentami przewidzianymi w odrębnych przepisach lub praktyką i doświadczeniem zawodowym, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku.

Więc dlaczego kolega ma mieć dodatku modernizacyjnego 416 zł.
a ja wykonując takie same obowiązki 96 zł. (dlatego, że mam 10 lat cywila a on nie ma) przecież to tylko wprowadzi niezdrową atmosferę wsród załogi

Słusznie! Ale czy ostatnie działania naszych przełożonych wprowadziły cokolwiek "zdrowego"? Sluzba chora to i pomysły zje.....ne!
Odpowiedz
(10-03-2022, 21:44 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 16:10 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, mam niewiele służby i chciałbym zapytać, które z tych składowych naszej podwyżki będą się wliczały do naszej emerytury? i co z tą kwotą dodatku modernizacyjnego, czy przestanie obowiązywać w 2025roku?

Wszystkie składniki wliczane będą do emerytury, czyli uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym. Nic się w tej kwestii nie zmienia. Nie wiem skąd taki pomysł, że "kwota dodatku modernizacyjnego przestanie obowiązywać w 2025 roku"? Podwyżki od 2016 roku, również wynikały z ustawy modernizacyjnej. Idąc tym tokiem myślenia, to powinny obowiązywać do 2020 roku, ponieważ ustawa przestała obowiązywać. Przecież to absurd.

Widzę że przepis jeszcze nie został uchwalony, związki są niby przeciw tym rozwiązaniom podwyżkowym, a jednocześnie Administrator zaangażowany jest w wyjaśnienie nowych rozwiązań, czyli pełni role trochę rzecznika CZSW i Ministerstwa.... Trochę to żenujące, tak jak zachowanie pana Tuły przy podpisaniu komunikatu. Pan Tuła ma z tego jakieś osobiste korzyści żeby związek któremu przewodzi tłumaczył niekorzystne rozwiązania funkcjonariuszom?
Odpowiedz
(10-03-2022, 21:37 )Administrator napisał(a):
(10-03-2022, 20:59 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę Pana o wyjaśnienie jeszcze raz (bo chyba jestem jakiś ułomny albo czegoś nie rozumiem) w którym momencie tej podwyżki skorzystam na tym ,że mam lata z cywila?!
Bo wygląda na to ,ze osoby które NIE MAJĄ cywila otrzymają 624zł i dokładnie tyle samo otrzymają osoby które MAJĄ cywila czy to 5 czy 15 lat !!!
Proszę o odpowiedź gdzie tu jest korzyść dla mnie jako posiadacza 15 lat z cywila??!!

Napisałem, że zaliczanie pracy z cywila w Służbie Więziennej jest bardziej korzystne jak np. w Policji. Nie odnoszę się do kwestii realizacji podwyżek. Bardzo proszę porównać sobie te dwa akty prawne.

Czy teoria zgadza się z praktyką? Teoretycznie TAK, praktycznie NIE.
Odpowiedz
(10-03-2022, 16:10 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, mam niewiele służby i chciałbym zapytać, które z tych składowych naszej podwyżki będą się wliczały do naszej emerytury? i co z tą kwotą dodatku modernizacyjnego, czy przestanie obowiązywać w 2025roku?

Wszystkie składniki wliczane będą do emerytury, czyli uposażenie zasadnicze wraz z dodatkami o charakterze stałym. Nic się w tej kwestii nie zmienia. Nie wiem skąd taki pomysł, że "kwota dodatku modernizacyjnego przestanie obowiązywać w 2025 roku"? Podwyżki od 2016 roku, również wynikały z ustawy modernizacyjnej. Idąc tym tokiem myślenia, to powinny obowiązywać do 2020 roku, ponieważ ustawa przestała obowiązywać. Przecież to absurd.
Odpowiedz
(10-03-2022, 20:32 )merrell napisał(a): Witam Panie Administratorze.
Jakie wnioski po dzisiejszym spotkaniu? Bo nie ma żadnego komunikatu? Robimy protest generalny i idziemy do lekarza? Czy piszemy kolejną uchwałę?

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie przedstawicieli NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w ministerstwie Sprawiedliwości. W dniu jutrzejszym ukaże się komunikat z tego spotkania.
Odpowiedz
(10-03-2022, 20:59 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę Pana o wyjaśnienie jeszcze raz (bo chyba jestem jakiś ułomny albo czegoś nie rozumiem) w którym momencie tej podwyżki skorzystam na tym ,że mam lata z cywila?!
Bo wygląda na to ,ze osoby które NIE MAJĄ cywila otrzymają 624zł i dokładnie tyle samo otrzymają osoby które MAJĄ cywila czy to 5 czy 15 lat !!!
Proszę o odpowiedź gdzie tu jest korzyść dla mnie jako posiadacza 15 lat z cywila??!!

Napisałem, że zaliczanie pracy z cywila w Służbie Więziennej jest bardziej korzystne jak np. w Policji. Nie odnoszę się do kwestii realizacji podwyżek. Bardzo proszę porównać sobie te dwa akty prawne.
Odpowiedz
(10-03-2022, 7:10 )f-usz napisał(a):
(09-03-2022, 19:03 )Wróblik napisał(a):
(09-03-2022, 16:01 )Karlo napisał(a): Witam. Chciałbym zapytać jak jest załatwiana sprawa w Waszych jednostkach.
Czy jest możliwe obniżenie przez dyrektora dodatku za nieobecności w pracy powyżej 30 dni ? RMS w sprawie dodatków nie podaje aby można było z dnia na dzień zabrać funkcjonariuszowi pieniądze z takiego powodu ! Czy spotkaliście się z takimi praktykami dyrektora? Dziękuję.
Nie ma prawa podważac decyzji lekarza. Nie ma prawa obnizyc ci dodatku z powodu L4. Postrasz go sądem. Zobaczysz jak szybciutko  ci to odda.  Znam identyczny przypadek.

Zgadzam się w mojej jednostce koleżanka poszła do sądu i w momencie dodatek wrócił. A.dodatek został zabrany z uwagi na brak dyspozycyjności. Mają nie którzy dyrektorzy fantazję... godną psa Pluto
Ponownie. 
Administratorze czy zgodne z przepisami jest obniżanie dodatku służbowego z uwagi na zwolnienie lekarskie trwające ponad 30 dni? Czy np. po pobycie w szpitalu powyżej 30 dni dyrektor może obniżyć dodatek służbowy?
Odpowiedz
Panie Administratorze proszę Pana o wyjaśnienie jeszcze raz (bo chyba jestem jakiś ułomny albo czegoś nie rozumiem) w którym momencie tej podwyżki skorzystam na tym ,że mam lata z cywila?!
Bo wygląda na to ,ze osoby które NIE MAJĄ cywila otrzymają 624zł i dokładnie tyle samo otrzymają osoby które MAJĄ cywila czy to 5 czy 15 lat !!!
Proszę o odpowiedź gdzie tu jest korzyść dla mnie jako posiadacza 15 lat z cywila??!!
Odpowiedz
Witam Panie Administratorze.
Jakie wnioski po dzisiejszym spotkaniu? Bo nie ma żadnego komunikatu? Robimy protest generalny i idziemy do lekarza? Czy piszemy kolejną uchwałę?
Odpowiedz
(10-03-2022, 5:30 )Człowiek z lasu napisał(a):
(09-03-2022, 21:03 )Administrator napisał(a):
(09-03-2022, 19:51 )merrell napisał(a): Najśmieszniejsze jest to, jak Pan T… się oburzył odnośnie do tego, jak solidarność napisała, że się zgodził na postulaty (wspólny komunikat) i co teraz minęło 2 tygodnie i wyszło, że nas wszystkich sprzedał, co teraz napisze? Pan Administrator nie tak dawno temu pisał, że lepiej wyjdziemy na cywilu, jak inne służby i co? Masakra jakaś
https://nszzfipw.org.pl/reakcja-na-klaml...rnosc.html
Została ostatnia szansa zatrzymania związkowców, jutro zobaczymy.

Proszę wskazać, gdzie jest napisane we wspólnym komunikacie, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zgodził się na realizację podwyżki w formie proponowanej przez stronę służbową? A co do zaliczania pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, to powtórzę to jeszcze raz. Funkcjonariusze Służby Więziennej mają bardziej korzystne rozwiązania jak w służbach podległych MSWiA.

Skoro mamy bardziej korzystne rozwiązania to idealnym przykładem będę ja. Mam 14 lat sw i 6 cywila, czyli dostanę 208 do stopnia 416 zł nie wiadome do czego w sumie 624zl obiecane i pewne a ile do wysługi? Jeśli potrafi Pan powiedzieć ile dostanę za pracę w cywilu do wysługi to będę wdzięczny bo wszędzie mówią że ktoś kto ma cywila wyjdzie tak samo ja ten co nie ma, że nie dodatnie w sumie nic, prosze o odpowiedź
ponawiam
Niech Pan napisze skoro korzystniejsza niż w MSWiA
624zł dla wszystkich, a u mnie + 5 lat cywila i 5 lat to ile wyjdzie ?
624+10%cywila = 624 ? hahahha tak wyjdzie ?
Odpowiedz
Panowie i panie, jeżeli zostaniemy oszukani, a wszystko na to wskazuje, kierujmy sprawę do sądu, dość prywaty i oszukańczych metod i okradania nas na każdym kroku. Wiadomo, panowie na stołkach mają to głęboko w du..e oni nadrobią sobie dodatkami, które i tak pewnie są wywindowane na maxa, a dół nie dość, że dodatki po 4 stówki to jeszcze żal im na cywila dołożyć, to jest żenada i upadek tej służby!
Odpowiedz
Panie administratorze, czy odbyło się zaplanowane na dzisiaj spotkanie z ministrem wosiem, czy znów minister przełożył na inny termin !!!???
Odpowiedz
Administratorze, mam niewiele służby i chciałbym zapytać, które z tych składowych naszej podwyżki będą się wliczały do naszej emerytury? i co z tą kwotą dodatku modernizacyjnego, czy przestanie obowiązywać w 2025roku?
Odpowiedz
(10-03-2022, 10:28 )rafik78 napisał(a): Witam, pytanie do Administratora, proszę informację czy dodatek modernizacyjny będzie dodatkiem na stałe czy tylko na czas działania ustawy modernizacyjnej czyli do końca 2025 roku, bo skoro tak się ma nazywać to co jak ustawa modernizacyjna się skończy, swoja drogą te podwyżki to kolejny "nowy nieład".
Nasuwa się również pytanie jak będzie naliczana wysługa dla nowo przyjętych funkcjonariuszy tzn. czy osoba przyjęta do służby w przyszłym roku także będzie miała dodatek motywacyjny i modernizacyjny, oraz jak będzie naliczana ewentualna wysługa z "cywila" jako pomniejszenie części modernizacyjnej.
Odpowiedz
(10-03-2022, 0:04 )merrell napisał(a):
(09-03-2022, 21:03 )Administrator napisał(a):
(09-03-2022, 19:51 )merrell napisał(a): Najśmieszniejsze jest to, jak Pan T… się oburzył odnośnie do tego, jak solidarność napisała, że się zgodził na postulaty (wspólny komunikat) i co teraz minęło 2 tygodnie i wyszło, że nas wszystkich sprzedał, co teraz napisze? Pan Administrator nie tak dawno temu pisał, że lepiej wyjdziemy na cywilu, jak inne służby i co? Masakra jakaś
https://nszzfipw.org.pl/reakcja-na-klaml...rnosc.html
Została ostatnia szansa zatrzymania związkowców, jutro zobaczymy.

Proszę wskazać, gdzie jest napisane we wspólnym komunikacie, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zgodził się na realizację podwyżki w formie proponowanej przez stronę służbową? A co do zaliczania pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, to powtórzę to jeszcze raz. Funkcjonariusze Służby Więziennej mają bardziej korzystne rozwiązania jak w służbach podległych MSWiA.

Terenowi związkowcy mówią oficjalnie, że będzie tak, jak we wspólnym komunikacie, wiec skoro solidarność się nie zgadza i nie bierze udziału, to analogicznie nszzfipw musi się zgodzić, skoro maja tak zrobić, jak chcą. Powiem Panu szczerze, że jest to delikatnie mówiąc przykre, bo mówią jedno opinii publicznej, a robią drugie. Proszę mi napisać, na jakiej zasadzie będzie bardziej korzystne? Niż MSWIA, skoro, czy ktoś ma cywila, czy nie ma dostanie tyle samo, przecież to są lata wypracowane, a nie żadna łaska. „Propozycja strony służbowej jest taka, że wszyscy mają dostać po 208 zł. Dodatku za stopień, natomiast ktoś, kto ma 0 lat cywila miałby dostać 416 zł. Do dodatku” modernizacyjnego, (który miałby być nienaruszalny) co daje razem 624 zł. Brutto. Jeżeli ktoś ma cywila np. 10 lat, to miałby dostać 10% (załóżmy 320 zł) do dodatku za wysługę lat, a pozostałą kwotę 96 zł. (320+96+416 zł) do dodatku modernizacyjnego. Natomiast jeżeli ktoś ma tyle lat cywila, że przekracza 416 zł. To miałby dostać powyżej, niż 624 zł.". I to ma być korzystne dla połowy f-szy z cywilem? Proszę potwierdzić, czy tak to ma być. Jeśli tak to chyba nie trzeba tłumaczyć nikomu dla kogo korzystne, bo na pewno nie dla funkcjonariuszy.
No właśnie ma tak być jak napisałeś. Banda złodziei z cezetu chce nas okraść z podwyżek
Odpowiedz
Kodeks pracy:
Art. 18.3c. Prawo do jednakowego wynagrodzenia za pracę
§ 1.
Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości.
§ 2.
Wynagrodzenie, o którym mowa w § 1, obejmuje wszystkie składniki wynagrodzenia, bez względu na ich nazwę i charakter, a także inne świadczenia związane z pracą, przyznawane pracownikom w formie pieniężnej lub w innej formie niż pieniężna.
§ 3.
Pracami o jednakowej wartości są prace, których wykonywanie wymaga od pracowników porównywalnych kwalifikacji zawodowych, potwierdzonych dokumentami przewidzianymi w odrębnych przepisach lub praktyką i doświadczeniem zawodowym, a także porównywalnej odpowiedzialności i wysiłku.

Więc dlaczego kolega ma mieć dodatku modernizacyjnego 416 zł.
a ja wykonując takie same obowiązki 96 zł. (dlatego, że mam 10 lat cywila a on nie ma) przecież to tylko wprowadzi niezdrową atmosferę wsród załogi
Odpowiedz
Witam, pytanie do Administratora, proszę informację czy dodatek modernizacyjny będzie dodatkiem na stałe czy tylko na czas działania ustawy modernizacyjnej czyli do końca 2025 roku, bo skoro tak się ma nazywać to co jak ustawa modernizacyjna się skończy, swoja drogą te podwyżki to kolejny "nowy nieład".
Odpowiedz
(09-03-2022, 21:03 )Administrator napisał(a): Proszę wskazać, gdzie jest napisane we wspólnym komunikacie, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zgodził się na realizację podwyżki w formie proponowanej przez stronę służbową? A co do zaliczania pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, to powtórzę to jeszcze raz. Funkcjonariusze Służby Więziennej mają bardziej korzystne rozwiązania jak w służbach podległych MSWiA.



Panie Admin
wg obecnych na razie projektow to:

albo otrzymam podwyżkę (podwyżki) łącznie o 624zł brutto

albo doliczą mi cywila ktorego wypracowalem sobie tyrając od 18 roku zycia i mam to udokumentowane, a reszte dopchaja do stopnia te 208zł


zatem albo mam podwyzke albo cywila NIE JEST TAK KORZYSTNIE JAK W MSWiA !! gdzie niezaleznie od humorow wladzy dostali swoje podwyzki po rowno a doliczone maja lata wczesniejszej pracy

Dalej brak powiedzi na pytanie o przygotowanie pozwu, a czekam na odp na zasadzie:
1) tak jest zlecone
2) nie, nie jest zlecone bo ...


btw kadry w jednostce podstawowej stierdzily ze:

jak ktos niema w papierach lat cywila (bo jeszczenie doniosl swiadect) to jak teraz dostanie łącznie te 624 to w momencie gdy doniesie papiery - niech bedzie za 5lat - to proporcjonalnie obniza mu dodatek w czescie "B" a dolicza cywila - to nie powinno miec miejsca ale  tak uslyszalem, ktos cos wiecej wie ?
Odpowiedz
(09-03-2022, 19:03 )Wróblik napisał(a):
(09-03-2022, 16:01 )Karlo napisał(a): Witam. Chciałbym zapytać jak jest załatwiana sprawa w Waszych jednostkach.
Czy jest możliwe obniżenie przez dyrektora dodatku za nieobecności w pracy powyżej 30 dni ? RMS w sprawie dodatków nie podaje aby można było z dnia na dzień zabrać funkcjonariuszowi pieniądze z takiego powodu ! Czy spotkaliście się z takimi praktykami dyrektora? Dziękuję.
Nie ma prawa podważac decyzji lekarza. Nie ma prawa obnizyc ci dodatku z powodu L4. Postrasz go sądem. Zobaczysz jak szybciutko  ci to odda.  Znam identyczny przypadek.

Zgadzam się w mojej jednostce koleżanka poszła do sądu i w momencie dodatek wrócił. A.dodatek został zabrany z uwagi na brak dyspozycyjności. Mają nie którzy dyrektorzy fantazję... godną psa Pluto
Odpowiedz
(09-03-2022, 16:28 )anielica2010 napisał(a):
(08-03-2022, 19:20 )Hitman napisał(a): Witam wszyscy już zapomnieli:
Proponowany termin wypłaty drugiej transzy nagród 08.02.2022 r.
Średnia wysokość nagrody na etat tzw. wykonany wynosi wg informacji strony służbowej
- dla funkcjonariusza 227I zł brutto
- dla pracownika około 2 022,00 zł brutto
... obecne podwyżki dzielą sobie jak chcą a my siedzimy jak p...y a parę lat temu Policjanci mieli j..a
Ja się pytam co dalej ile jeszcze wytrzymamy choć ostatnio "słynne łzy generalskie na pokaz poleciały na całą Polskę"
Wojna jest i nagle pojawiły się przyczepy pieniędzy dla Ukraińców. Nie mówię że nie należy pomagać bo też wsparłem Ukrainę finansowo tyle ile mogłem i ostatni weekend od piątku wieczora do niedzieli do wieczora pomagałem charytatywnie w segregacji i pakowaniu darów.
SW i Związki się kłócą czy temu damy 100 zł a tamtemu 110zł bo więcej nie mamy ... kpina i śmiech w biały dzień.
O tym też musimy głośno mówić.

Gdzie was znaleźli? Z kad wy się bierzecie i jak sobie radzicie?
Jakie nagrody? Czy ktoś coś zatwierdził? To była nieudolna próba związków z którym kolejny raz się nikt nie zgodził ze strony służbowej, pismo wyszło od związków zawodowych. Tyle razy był ten temat poruszamy, ciężko przejrzeć sobie księgę i poczytać.
Jedno co dobrze napisane to aktorstwo DG i ściemnione udawanie łez, to jakiś żart był z tak poważnej sprawy.
Odpowiedz
(09-03-2022, 21:03 )Administrator napisał(a):
(09-03-2022, 19:51 )merrell napisał(a): Najśmieszniejsze jest to, jak Pan T… się oburzył odnośnie do tego, jak solidarność napisała, że się zgodził na postulaty (wspólny komunikat) i co teraz minęło 2 tygodnie i wyszło, że nas wszystkich sprzedał, co teraz napisze? Pan Administrator nie tak dawno temu pisał, że lepiej wyjdziemy na cywilu, jak inne służby i co? Masakra jakaś
https://nszzfipw.org.pl/reakcja-na-klaml...rnosc.html
Została ostatnia szansa zatrzymania związkowców, jutro zobaczymy.

Proszę wskazać, gdzie jest napisane we wspólnym komunikacie, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zgodził się na realizację podwyżki w formie proponowanej przez stronę służbową? A co do zaliczania pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, to powtórzę to jeszcze raz. Funkcjonariusze Służby Więziennej mają bardziej korzystne rozwiązania jak w służbach podległych MSWiA.

Skoro mamy bardziej korzystne rozwiązania to idealnym przykładem będę ja. Mam 14 lat sw i 6 cywila, czyli dostanę 208 do stopnia 416 zł nie wiadome do czego w sumie 624zl obiecane i pewne a ile do wysługi? Jeśli potrafi Pan powiedzieć ile dostanę za pracę w cywilu do wysługi to będę wdzięczny bo wszędzie mówią że ktoś kto ma cywila wyjdzie tak samo ja ten co nie ma, że nie dodatnie w sumie nic, prosze o odpowiedź
Odpowiedz
(09-03-2022, 21:03 )Administrator napisał(a):
(09-03-2022, 19:51 )merrell napisał(a): Najśmieszniejsze jest to, jak Pan T… się oburzył odnośnie do tego, jak solidarność napisała, że się zgodził na postulaty (wspólny komunikat) i co teraz minęło 2 tygodnie i wyszło, że nas wszystkich sprzedał, co teraz napisze? Pan Administrator nie tak dawno temu pisał, że lepiej wyjdziemy na cywilu, jak inne służby i co? Masakra jakaś
https://nszzfipw.org.pl/reakcja-na-klaml...rnosc.html
Została ostatnia szansa zatrzymania związkowców, jutro zobaczymy.

Proszę wskazać, gdzie jest napisane we wspólnym komunikacie, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zgodził się na realizację podwyżki w formie proponowanej przez stronę służbową? A co do zaliczania pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, to powtórzę to jeszcze raz. Funkcjonariusze Służby Więziennej mają bardziej korzystne rozwiązania jak w służbach podległych MSWiA.

Taką teraz przyjmujemy narrację? Smile
Podwyzka powinna być podwyzka po rowno do stopnia lub nawet z podziałem do stopnia i do tego dziwnego dodatku służbowego modernizacyjnego. 
Dodatek za wysługę powinien być osobną kwestia.
Stąd ponowna prosba do Administratora o pomoc a rozwiklaniu zawiłości łączenia podwyzki ze zmiana dodatku za wysługę lat:

"Wprowadzenie regulacji § 6 wynika z przyjętej koncepcji realizacji podwyższenia uposażeń funkcjonariuszy, składającej się z 3 komponentów, tj. dodatku za wysługę lat, dodatku za stopień służbowy oraz dodatku służbowego. Powyższe zakłada możliwość wzrostu dodatku służbowego w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą podwyżki w wysokości 624 zł, a sumą dodatku za stopień w wysokości 208 zł i ustaloną wysokością dodatku za wysługę lat w związku z doliczeniem okresów służby i pracy cywilnej do wysługi lat, w sytuacji, gdy ta różnica będzie większa niż zero złotych. Wysokość dodatku służbowego określonego w § 6 pkt 2 projektowanego rozporządzenia nie może przekroczyć kwoty 416 zł brutto na etat."

Jak to jest dokładniej liczone?
Weźmy dane jak niżej :
Bazowa suma podwyżki 624 zł
Odejmujemy dodatek za stopień (208 zł) - zostaje 416 zł
Ktoś ma obecnej wysługi 176 zł, po nowych zasadach 529 zł, różnica to 353

To dodatek modernizscyjny obliczamy: 624-208-353=63, czy 624-208- 529=<0? 

Zapis "ustaloną wysokością dodatku za wysługę lat w związku z doliczeniem okresów służby i pracy cywilnej do wysługi lat" wskazuje na odejmowanie całej nowej kwoty dodatku za wysługę, a nie różnicy w związku z zaliczeniem cywila. 
Odpowiedz
(09-03-2022, 21:03 )Administrator napisał(a):
(09-03-2022, 19:51 )merrell napisał(a): Najśmieszniejsze jest to, jak Pan T… się oburzył odnośnie do tego, jak solidarność napisała, że się zgodził na postulaty (wspólny komunikat) i co teraz minęło 2 tygodnie i wyszło, że nas wszystkich sprzedał, co teraz napisze? Pan Administrator nie tak dawno temu pisał, że lepiej wyjdziemy na cywilu, jak inne służby i co? Masakra jakaś
https://nszzfipw.org.pl/reakcja-na-klaml...rnosc.html
Została ostatnia szansa zatrzymania związkowców, jutro zobaczymy.

Proszę wskazać, gdzie jest napisane we wspólnym komunikacie, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zgodził się na realizację podwyżki w formie proponowanej przez stronę służbową? A co do zaliczania pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, to powtórzę to jeszcze raz. Funkcjonariusze Służby Więziennej mają bardziej korzystne rozwiązania jak w służbach podległych MSWiA.


Ta lepiej?
Z kolegą przyjeliśmy się tego samego dnia 10.05.2012r. On nie ma cywila i w maju dostanie 5.% za wysługę a ja mam 11 lat cywila i na dzień 1.01.2022 wychodzi razem 20lat czyli dodatkowo powinno być15%. Tylko te 15% dostanę w podwyżce. A w maju gu..no. To  samo stanowisko taki sam dodatek o "charakterze zmiennym" i za to że mam cywila to 120zł mniej niż kolega. 
To gdzie tu jest lepiej ???
Odpowiedz
Myślę, że Pan wie, że to co Pan Tuła mówił na spotkaniu, że 99% funkcjonariuszy jest zadowolonych z tej propozycji służbowej, a może z 1% nie jest jawnym kłamstwem, i to co mówią związkowcy myślę, że dociera, a dokładnie, że 99% to się wypisze ze związków i pójdzie do solidarności po tym przekręcie, a nie, że 99% zadowolonych. Proszę to mu przekazać albo zapytać terenowych, jakie są nastroje i co planują.
Odpowiedz
(09-03-2022, 21:03 )Administrator napisał(a):
(09-03-2022, 19:51 )merrell napisał(a): Najśmieszniejsze jest to, jak Pan T… się oburzył odnośnie do tego, jak solidarność napisała, że się zgodził na postulaty (wspólny komunikat) i co teraz minęło 2 tygodnie i wyszło, że nas wszystkich sprzedał, co teraz napisze? Pan Administrator nie tak dawno temu pisał, że lepiej wyjdziemy na cywilu, jak inne służby i co? Masakra jakaś
https://nszzfipw.org.pl/reakcja-na-klaml...rnosc.html
Została ostatnia szansa zatrzymania związkowców, jutro zobaczymy.

Proszę wskazać, gdzie jest napisane we wspólnym komunikacie, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zgodził się na realizację podwyżki w formie proponowanej przez stronę służbową? A co do zaliczania pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, to powtórzę to jeszcze raz. Funkcjonariusze Służby Więziennej mają bardziej korzystne rozwiązania jak w służbach podległych MSWiA.

Terenowi związkowcy mówią oficjalnie, że będzie tak, jak we wspólnym komunikacie, wiec skoro solidarność się nie zgadza i nie bierze udziału, to analogicznie nszzfipw musi się zgodzić, skoro maja tak zrobić, jak chcą. Powiem Panu szczerze, że jest to delikatnie mówiąc przykre, bo mówią jedno opinii publicznej, a robią drugie. Proszę mi napisać, na jakiej zasadzie będzie bardziej korzystne? Niż MSWIA, skoro, czy ktoś ma cywila, czy nie ma dostanie tyle samo, przecież to są lata wypracowane, a nie żadna łaska. „Propozycja strony służbowej jest taka, że wszyscy mają dostać po 208 zł. Dodatku za stopień, natomiast ktoś, kto ma 0 lat cywila miałby dostać 416 zł. Do dodatku” modernizacyjnego, (który miałby być nienaruszalny) co daje razem 624 zł. Brutto. Jeżeli ktoś ma cywila np. 10 lat, to miałby dostać 10% (załóżmy 320 zł) do dodatku za wysługę lat, a pozostałą kwotę 96 zł. (320+96+416 zł) do dodatku modernizacyjnego. Natomiast jeżeli ktoś ma tyle lat cywila, że przekracza 416 zł. To miałby dostać powyżej, niż 624 zł.". I to ma być korzystne dla połowy f-szy z cywilem? Proszę potwierdzić, czy tak to ma być. Jeśli tak to chyba nie trzeba tłumaczyć nikomu dla kogo korzystne, bo na pewno nie dla funkcjonariuszy.
Odpowiedz
(09-03-2022, 20:25 )Jamcion napisał(a):
(09-03-2022, 15:45 )MdR napisał(a):
(09-03-2022, 13:57 )Jamcion napisał(a): Kiedy mają płacić tą podwyżkę
 Tuż po tym jak zabiorą Ci tą kasę, przecież oni nie mają własnych pieniędzy. Zabierają Ci w podatkach po czym oddają część (to czego nie przejedli i nie rozkradli ) w formie podwyżki. Proste jak klocki LEGO.
Gratuluję błyskotliwości. Ktoś coś wie kiedy mają to płacić? Kwiecień? Wcześniej czy pozniej
W Policji oraz służbach podległych MSWiA już dostali. My jak zwykle w ciemnej d... e. Podłączam się do pytania zadanego powyżej. Kiedy realnie możemy spodziewać się pieniędzy na kontach?! Bo spotkania i ustalenia nic nie dają a wacha na stacjach nie bawem dojdzie do 10 zł /litr
Odpowiedz
(09-03-2022, 19:03 )Wróblik napisał(a):
(09-03-2022, 16:01 )Karlo napisał(a): Witam. Chciałbym zapytać jak jest załatwiana sprawa w Waszych jednostkach.
Czy jest możliwe obniżenie przez dyrektora dodatku za nieobecności w pracy powyżej 30 dni ? RMS w sprawie dodatków nie podaje aby można było z dnia na dzień zabrać funkcjonariuszowi pieniądze z takiego powodu ! Czy spotkaliście się z takimi praktykami dyrektora? Dziękuję.
Nie ma prawa podważac decyzji lekarza. Nie ma prawa obnizyc ci dodatku z powodu L4. Postrasz go sądem. Zobaczysz jak szybciutko  ci to odda.  Znam identyczny przypadek.
Dziękuję za odpowiedź, możesz coś więcej napisać o tym przypadku. Może jakaś ,,mądra,, głową przeczyta wpis i się wycofa z głupoty i okradania ludzi. Tak jak myślałem do Sądu.
Odpowiedz
(09-03-2022, 21:03 )Administrator napisał(a):
(09-03-2022, 19:51 )merrell napisał(a): Najśmieszniejsze jest to, jak Pan T… się oburzył odnośnie do tego, jak solidarność napisała, że się zgodził na postulaty (wspólny komunikat) i co teraz minęło 2 tygodnie i wyszło, że nas wszystkich sprzedał, co teraz napisze? Pan Administrator nie tak dawno temu pisał, że lepiej wyjdziemy na cywilu, jak inne służby i co? Masakra jakaś
https://nszzfipw.org.pl/reakcja-na-klaml...rnosc.html
Została ostatnia szansa zatrzymania związkowców, jutro zobaczymy.

Proszę wskazać, gdzie jest napisane we wspólnym komunikacie, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zgodził się na realizację podwyżki w formie proponowanej przez stronę służbową? A co do zaliczania pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, to powtórzę to jeszcze raz. Funkcjonariusze Służby Więziennej mają bardziej korzystne rozwiązania jak w służbach podległych MSWiA.

Cz. Tula był na spotkaniu z MS i CZSW dlatego mogli sobie w ścieżce legislacyjnej odhaczyc , że konsultacje społeczne/publiczne się odbyły. CZSW i MS potrzebował Cz. Tułe jako kwiatek do kożucha i ten pan się dał do tego kożucha przypiąć. A teraz widzę, że usiłuje się przez administratora wmówić jakie mamy super korzystne rozwiązania.... Ale fakt jest taki że związek się podpisał pod komunikatem, trzeba było dać odrębny komunikat i się pod niczym nie podpisywać... Jeszcze raz powtórzę że tłumaczenia o zapoznaniu się z komunikatem i braku na niego zgody jednocześnie  są żenujące.
Odpowiedz
(09-03-2022, 19:51 )merrell napisał(a): Najśmieszniejsze jest to, jak Pan T… się oburzył odnośnie do tego, jak solidarność napisała, że się zgodził na postulaty (wspólny komunikat) i co teraz minęło 2 tygodnie i wyszło, że nas wszystkich sprzedał, co teraz napisze? Pan Administrator nie tak dawno temu pisał, że lepiej wyjdziemy na cywilu, jak inne służby i co? Masakra jakaś
https://nszzfipw.org.pl/reakcja-na-klaml...rnosc.html
Została ostatnia szansa zatrzymania związkowców, jutro zobaczymy.

Proszę wskazać, gdzie jest napisane we wspólnym komunikacie, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zgodził się na realizację podwyżki w formie proponowanej przez stronę służbową? A co do zaliczania pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat, to powtórzę to jeszcze raz. Funkcjonariusze Służby Więziennej mają bardziej korzystne rozwiązania jak w służbach podległych MSWiA.
Odpowiedz
Odświeżam aby śledzić:

Na stronie RCL projekty rozporządzeń:

1. https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12356955

2. https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12356954

Stoimy, a raczej leżymy.
Odpowiedz
(09-03-2022, 15:45 )MdR napisał(a):
(09-03-2022, 13:57 )Jamcion napisał(a): Kiedy mają płacić tą podwyżkę
 Tuż po tym jak zabiorą Ci tą kasę, przecież oni nie mają własnych pieniędzy. Zabierają Ci w podatkach po czym oddają część (to czego nie przejedli i nie rozkradli ) w formie podwyżki. Proste jak klocki LEGO.
Gratuluję błyskotliwości. Ktoś coś wie kiedy mają to płacić? Kwiecień? Wcześniej czy pozniej
Odpowiedz
Najśmieszniejsze jest to, jak Pan T… się oburzył odnośnie do tego, jak solidarność napisała, że się zgodził na postulaty (wspólny komunikat) i co teraz minęło 2 tygodnie i wyszło, że nas wszystkich sprzedał, co teraz napisze? Pan Administrator nie tak dawno temu pisał, że lepiej wyjdziemy na cywilu, jak inne służby i co? Masakra jakaś
https://nszzfipw.org.pl/reakcja-na-klaml...rnosc.html
Została ostatnia szansa zatrzymania związkowców, jutro zobaczymy.
Odpowiedz
(09-03-2022, 15:46 )MdR napisał(a):
(09-03-2022, 12:22 )Prison_Officer napisał(a):
(08-03-2022, 21:39 )MdR napisał(a):
(08-03-2022, 18:35 )Administrator napisał(a):
(08-03-2022, 17:34 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie Administratorze w imieniu całej formacji zwracam się o jasny przekaz jak będzie naliczona praca z cywila? Proszę na jakimś przykładzie jeśli to możliwe np przy 5 latach z cywila czy 10.
Nic bardziej denerwującego poza traktowaniem jak zwykle na końcu jak zwykle inaczej niż w MSWiA jak brak jasnego zrozumiałego przekazania jak to będzie naliczane.

Propozycja strony służbowej jest taka, że wszyscy mają dostać po 208 zł. dodatku za stopień, natomiast ktoś, kto ma 0 lat cywila miałby dostać 416 zł. do dodatku "modernizacyjnego, (który miałby być nienaruszalny) co daje razem 624 zł. brutto. Jeżeli ktoś ma cywila np. 10 lat, to miałby dostać 10% (załóżmy 320 zł) do dodatku za wysługę lat, a pozostałą kwotę 96 zł. (320+96+416 zł) do dodatku modernizacyjnego. Natomiast jeżeli ktoś ma tyle lat cywila, że przekracza 416 zł. to miałby dostać powyżej niż 624 zł.

Jak to możliwe, że tak się to wszystko skończyło?? Katastrofa.

Jak to "jak".

Jak zwykle.
Nie w.. mnie tą akceptacją oczywistości.

To nie jest akceptacja, a trochę już rezygnacja, bo do tych matołów nic nie dociera i bezkarnie nas okradają.
Odpowiedz
(09-03-2022, 16:01 )Karlo napisał(a): Witam. Chciałbym zapytać jak jest załatwiana sprawa w Waszych jednostkach.
Czy jest możliwe obniżenie przez dyrektora dodatku za nieobecności w pracy powyżej 30 dni ? RMS w sprawie dodatków nie podaje aby można było z dnia na dzień zabrać funkcjonariuszowi pieniądze z takiego powodu ! Czy spotkaliście się z takimi praktykami dyrektora? Dziękuję.
Nie ma prawa podważac decyzji lekarza. Nie ma prawa obnizyc ci dodatku z powodu L4. Postrasz go sądem. Zobaczysz jak szybciutko  ci to odda.  Znam identyczny przypadek.
Odpowiedz
(09-03-2022, 15:39 )MdR napisał(a):
(09-03-2022, 14:01 )Ciemność widze napisał(a): Panie administratorze czy to prawda że sejm przegłosował projekt dotyczący podwyżek autorstwa ms cz ?. A na kiedy przełożone są rozmowy? I po co?

Zostały ciasta i paluszki z poprzednich narad, zamiast przekazać na granice, chcą wpdolic do końca. Życie.

Sejm nie głosuje nad tym jak w jakim kształcie nasze podwyżki mają być zrealizowane.
Odpowiedz
(09-03-2022, 13:49 )Szeregowa napisał(a):
(09-03-2022, 9:07 )Administrator napisał(a):
(09-03-2022, 8:21 )f-usz napisał(a):
(08-03-2022, 18:35 )Administrator napisał(a):
(08-03-2022, 17:34 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie Administratorze w imieniu całej formacji zwracam się o jasny przekaz jak będzie naliczona praca z cywila? Proszę na jakimś przykładzie jeśli to możliwe np przy 5 latach z cywila czy 10.
Nic bardziej denerwującego poza traktowaniem jak zwykle na końcu jak zwykle inaczej niż w MSWiA jak brak jasnego zrozumiałego przekazania jak to będzie naliczane.

Propozycja strony służbowej jest taka, że wszyscy mają dostać po 208 zł. dodatku za stopień, natomiast ktoś, kto ma 0 lat cywila miałby dostać 416 zł. do dodatku "modernizacyjnego, (który miałby być nienaruszalny) co daje razem 624 zł. brutto. Jeżeli ktoś ma cywila np. 10 lat, to miałby dostać 10% (załóżmy 320 zł) do dodatku za wysługę lat, a pozostałą kwotę 96 zł. (320+96+416 zł) do dodatku modernizacyjnego. Natomiast jeżeli ktoś ma tyle lat cywila, że przekracza 416 zł. to miałby dostać powyżej niż 624 zł.

Panie administratorze "nienaruszalny" to znaczy, że jak noga mi się potknie to za karę nie mogą ruszyć tego dodatku?

Tak. W przypadku wymierzenia funkcjonariuszowi kary dyscyplinarnej obniżenie dodatku służbowego następowałoby tylko z części motywacyjnej, a nie modernizacyjnej.

Co nie zmienia faktu, że to nadal jest jawne oszustwo. Nie ma to nic wspólnego ze sprawiedliwą i równą podwyżką.
Skoro do stopnia chcą dać każdemu tylko 208 zł, to każdy powinien dostać do dodatku modernizacyjnego kwotę 416 zł, co łącznie dałoby 624 zł podwyżki.
Zaliczenie cywila do wysługi i wzrost z tego powodu dodatku za wysługę lat nie powinna odbywać się na takich zasadach - niesprawiedliwe dorzucenie tego do zrealizowania obiecanych 624 zł - jak obecnie jest to zaplanowane. Powinny znaleźć się na to zupełnie osobne środki.

Teraz środki finansowe potrzebne są do innych rzeczy. Tak niestety die kończy przepychanie pismami 4  lata od protestu. Potrzebowali głosów i tyle.
Odpowiedz
(16-02-2022, 10:05 )nietakamllodafszka napisał(a): Panie administratorze. Co z drugą transza nagród które miały być w lutym? Będą czy nie? Proste pytanie.
Ponawiam pytanie.Jutro spotkanie to może ktoś żąda pytanko?Dodatkowo prosimy o informację co z podwyżka dla pracowników cywilnych.Co z awansami dla pracowników cywilnych?
Odpowiedz
(08-03-2022, 19:20 )Hitman napisał(a): Witam wszyscy już zapomnieli:
Proponowany termin wypłaty drugiej transzy nagród 08.02.2022 r.
Średnia wysokość nagrody na etat tzw. wykonany wynosi wg informacji strony służbowej
- dla funkcjonariusza 227I zł brutto
- dla pracownika około 2 022,00 zł brutto
... obecne podwyżki dzielą sobie jak chcą a my siedzimy jak p...y a parę lat temu Policjanci mieli j..a
Ja się pytam co dalej ile jeszcze wytrzymamy choć ostatnio "słynne łzy generalskie na pokaz poleciały na całą Polskę"
Wojna jest i nagle pojawiły się przyczepy pieniędzy dla Ukraińców. Nie mówię że nie należy pomagać bo też wsparłem Ukrainę finansowo tyle ile mogłem i ostatni weekend od piątku wieczora do niedzieli do wieczora pomagałem charytatywnie w segregacji i pakowaniu darów.
SW i Związki się kłócą czy temu damy 100 zł a tamtemu 110zł bo więcej nie mamy ... kpina i śmiech w biały dzień.
O tym też musimy głośno mówić.
Odpowiedz
(09-03-2022, 14:53 )SZEREGOWY1 napisał(a): Woś już zatwierdził nasze podwyżki !!! podział taki jak chciał czsw !!!

Jeżeli tak to podziękujcie pięknie p. Cz. Tyle... On to dla was załatwił, był na spotkaniu i podpisał wspólny komunikat dając alibi rządzącym. Ciekawe czy administrator puści ten post, bo coś mi się zdaje że poprzedni został ocenzurowany
Odpowiedz
Witam. Chciałbym zapytać jak jest załatwiana sprawa w Waszych jednostkach.
Czy jest możliwe obniżenie przez dyrektora dodatku za nieobecności w pracy powyżej 30 dni ? RMS w sprawie dodatków nie podaje aby można było z dnia na dzień zabrać funkcjonariuszowi pieniądze z takiego powodu ! Czy spotkaliście się z takimi praktykami dyrektora? Dziękuję.
Odpowiedz
(09-03-2022, 12:22 )Prison_Officer napisał(a):
(08-03-2022, 21:39 )MdR napisał(a):
(08-03-2022, 18:35 )Administrator napisał(a):
(08-03-2022, 17:34 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie Administratorze w imieniu całej formacji zwracam się o jasny przekaz jak będzie naliczona praca z cywila? Proszę na jakimś przykładzie jeśli to możliwe np przy 5 latach z cywila czy 10.
Nic bardziej denerwującego poza traktowaniem jak zwykle na końcu jak zwykle inaczej niż w MSWiA jak brak jasnego zrozumiałego przekazania jak to będzie naliczane.

Propozycja strony służbowej jest taka, że wszyscy mają dostać po 208 zł. dodatku za stopień, natomiast ktoś, kto ma 0 lat cywila miałby dostać 416 zł. do dodatku "modernizacyjnego, (który miałby być nienaruszalny) co daje razem 624 zł. brutto. Jeżeli ktoś ma cywila np. 10 lat, to miałby dostać 10% (załóżmy 320 zł) do dodatku za wysługę lat, a pozostałą kwotę 96 zł. (320+96+416 zł) do dodatku modernizacyjnego. Natomiast jeżeli ktoś ma tyle lat cywila, że przekracza 416 zł. to miałby dostać powyżej niż 624 zł.

Jak to możliwe, że tak się to wszystko skończyło?? Katastrofa.

Jak to "jak".

Jak zwykle.
Nie w.. mnie tą akceptacją oczywistości.
Odpowiedz
(09-03-2022, 13:57 )Jamcion napisał(a): Kiedy mają płacić tą podwyżkę
 Tuż po tym jak zabiorą Ci tą kasę, przecież oni nie mają własnych pieniędzy. Zabierają Ci w podatkach po czym oddają część (to czego nie przejedli i nie rozkradli ) w formie podwyżki. Proste jak klocki LEGO.
Odpowiedz
(09-03-2022, 13:49 )Szeregowa napisał(a):
(09-03-2022, 9:07 )Administrator napisał(a):
(09-03-2022, 8:21 )f-usz napisał(a):
(08-03-2022, 18:35 )Administrator napisał(a):
(08-03-2022, 17:34 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie Administratorze w imieniu całej formacji zwracam się o jasny przekaz jak będzie naliczona praca z cywila? Proszę na jakimś przykładzie jeśli to możliwe np przy 5 latach z cywila czy 10.
Nic bardziej denerwującego poza traktowaniem jak zwykle na końcu jak zwykle inaczej niż w MSWiA jak brak jasnego zrozumiałego przekazania jak to będzie naliczane.

Propozycja strony służbowej jest taka, że wszyscy mają dostać po 208 zł. dodatku za stopień, natomiast ktoś, kto ma 0 lat cywila miałby dostać 416 zł. do dodatku "modernizacyjnego, (który miałby być nienaruszalny) co daje razem 624 zł. brutto. Jeżeli ktoś ma cywila np. 10 lat, to miałby dostać 10% (załóżmy 320 zł) do dodatku za wysługę lat, a pozostałą kwotę 96 zł. (320+96+416 zł) do dodatku modernizacyjnego. Natomiast jeżeli ktoś ma tyle lat cywila, że przekracza 416 zł. to miałby dostać powyżej niż 624 zł.

Panie administratorze "nienaruszalny" to znaczy, że jak noga mi się potknie to za karę nie mogą ruszyć tego dodatku?

Tak. W przypadku wymierzenia funkcjonariuszowi kary dyscyplinarnej obniżenie dodatku służbowego następowałoby tylko z części motywacyjnej, a nie modernizacyjnej.

Co nie zmienia faktu, że to nadal jest jawne oszustwo. Nie ma to nic wspólnego ze sprawiedliwą i równą podwyżką.
Skoro do stopnia chcą dać każdemu tylko 208 zł, to każdy powinien dostać do dodatku modernizacyjnego kwotę 416 zł, co łącznie dałoby 624 zł podwyżki.
Zaliczenie cywila do wysługi i wzrost z tego powodu dodatku za wysługę lat nie powinna odbywać się na takich zasadach - niesprawiedliwe dorzucenie tego do zrealizowania obiecanych 624 zł - jak obecnie jest to zaplanowane. Powinny znaleźć się na to zupełnie osobne środki.

Ten rząd dąży do tego żeby była elita oraz reszta, masa, najlepiej biedna. Tyle. Najgorsze że chyba im się uda.
Odpowiedz
(09-03-2022, 14:01 )Ciemność widze napisał(a): Panie administratorze czy to prawda że sejm przegłosował projekt dotyczący podwyżek autorstwa ms cz ?. A na kiedy przełożone są rozmowy? I po co?

Zostały ciasta i paluszki z poprzednich narad, zamiast przekazać na granice, chcą wpdolic do końca. Życie.
Odpowiedz
(09-03-2022, 14:51 )Szeregowa napisał(a):
(09-03-2022, 14:07 )Szeregowa napisał(a):
(08-03-2022, 21:18 )Człowiek z lasu napisał(a):
(08-03-2022, 18:35 )Administrator napisał(a):
(08-03-2022, 17:34 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie Administratorze w imieniu całej formacji zwracam się o jasny przekaz jak będzie naliczona praca z cywila? Proszę na jakimś przykładzie jeśli to możliwe np przy 5 latach z cywila czy 10.
Nic bardziej denerwującego poza traktowaniem jak zwykle na końcu jak zwykle inaczej niż w MSWiA jak brak jasnego zrozumiałego przekazania jak to będzie naliczane.

Propozycja strony służbowej jest taka, że wszyscy mają dostać po 208 zł. dodatku za stopień, natomiast ktoś, kto ma 0 lat cywila miałby dostać 416 zł. do dodatku "modernizacyjnego, (który miałby być nienaruszalny) co daje razem 624 zł. brutto. Jeżeli ktoś ma cywila np. 10 lat, to miałby dostać 10% (załóżmy 320 zł) do dodatku za wysługę lat, a pozostałą kwotę 96 zł. (320+96+416 zł) do dodatku modernizacyjnego. Natomiast jeżeli ktoś ma tyle lat cywila, że przekracza 416 zł. to miałby dostać powyżej niż 624 zł.

Czyli jeśli dobrze rozmumiem każdy otrzyma 624 zł a ci co mają cywila więcej wg wyliczeń?


Nie... Smile Administrator chyba chciał napisać "(...) to miałby dostać nie więcej niż 624 zł."

Mówi o tym uzasadnienie do rozporządzenia:
"Wprowadzenie regulacji § 6 wynika z przyjętej koncepcji realizacji podwyższenia uposażeń funkcjonariuszy, składającej się z 3 komponentów, tj. dodatku za wysługę lat, dodatku za stopień służbowy oraz dodatku służbowego. Powyższe zakłada możliwość wzrostu dodatku służbowego w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą podwyżki w wysokości 624 zł, a sumą dodatku za stopień w wysokości 208 zł i ustaloną wysokością dodatku za wysługę lat w związku z doliczeniem okresów służby i pracy cywilnej do wysługi lat, w sytuacji, gdy ta różnica będzie większa niż zero złotych. Wysokość dodatku służbowego określonego w § 6 pkt 2 projektowanego rozporządzenia nie może przekroczyć kwoty 416 zł brutto na etat."

Przepraszam nie ten fragment zaznaczyłam Smile

"Wprowadzenie regulacji § 6 wynika z przyjętej koncepcji realizacji podwyższenia uposażeń funkcjonariuszy, składającej się z 3 komponentów, tj. dodatku za wysługę lat, dodatku za stopień służbowy oraz dodatku służbowego. Powyższe zakłada możliwość wzrostu dodatku służbowego w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy kwotą podwyżki w wysokości 624 zł, a sumą dodatku za stopień w wysokości 208 zł i ustaloną wysokością dodatku za wysługę lat w związku z doliczeniem okresów służby i pracy cywilnej do wysługi lat, w sytuacji, gdy ta różnica będzie większa niż zero złotych. Wysokość dodatku służbowego określonego w § 6 pkt 2 projektowanego rozporządzenia nie może przekroczyć kwoty 416 zł brutto na etat."

Ale może Administrator wie, jak to dokładniej liczone?
Bazowa suma podwyżki 624 zł
Odejmujemy dodatek za stopień (208 zł) - zostaje 416 zł
Ktoś ma obecnej wysługi 176 zł, po nowych zasadach 529 zł, różnica to 353

To: 624-208-353=63, czy 624-208- 529=<0?

"ustaloną wysokością dodatku za wysługę lat w związku z doliczeniem okresów służby i pracy cywilnej do wysługi lat" wskazuje na odejmowanie całej nowej kwoty dodatku za wysługę, a nie różnicy w związku z zaliczeniem cywila, co już by było totalnie chore...

Cały PIS. PO to banda darmozjadów, ale PIS to banda złodziei.
Odpowiedz
(09-03-2022, 14:53 )SZEREGOWY1 napisał(a): Woś już zatwierdził nasze podwyżki !!! podział taki jak chciał czsw !!!

Ten dziś to koszmar sw.
Odpowiedz
(09-03-2022, 10:18 )Młody38 napisał(a):
(09-03-2022, 9:07 )Administrator napisał(a):
(09-03-2022, 8:21 )f-usz napisał(a):
(08-03-2022, 18:35 )Administrator napisał(a):
(08-03-2022, 17:34 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie Administratorze w imieniu całej formacji zwracam się o jasny przekaz jak będzie naliczona praca z cywila? Proszę na jakimś przykładzie jeśli to możliwe np przy 5 latach z cywila czy 10.
Nic bardziej denerwującego poza traktowaniem jak zwykle na końcu jak zwykle inaczej niż w MSWiA jak brak jasnego zrozumiałego przekazania jak to będzie naliczane.

Propozycja strony służbowej jest taka, że wszyscy mają dostać po 208 zł. dodatku za stopień, natomiast ktoś, kto ma 0 lat cywila miałby dostać 416 zł. do dodatku "modernizacyjnego, (który miałby być nienaruszalny) co daje razem 624 zł. brutto. Jeżeli ktoś ma cywila np. 10 lat, to miałby dostać 10% (załóżmy 320 zł) do dodatku za wysługę lat, a pozostałą kwotę 96 zł. (320+96+416 zł) do dodatku modernizacyjnego. Natomiast jeżeli ktoś ma tyle lat cywila, że przekracza 416 zł. to miałby dostać powyżej niż 624 zł.

Panie administratorze "nienaruszalny" to znaczy, że jak noga mi się potknie to za karę nie mogą ruszyć tego dodatku?

Tak. W przypadku wymierzenia funkcjonariuszowi kary dyscyplinarnej obniżenie dodatku służbowego następowałoby tylko z części motywacyjnej, a nie modernizacyjnej.
A teraz tak serio....Czyli czy mam 15 lat cywila czy nie mam ani jednego dnia , dostane tyle samo podwyżki?
Tak serio, tak. Zostaje Sąd Pracy
Odpowiedz