(03-03-2022, 15:37 )toyboy napisał(a):
(03-03-2022, 9:44 )Czarodziej napisał(a):
(02-03-2022, 21:12 )770214 napisał(a): Jestem w służbie 19 lat... Bacznie obserwuje sytuację w naszej formacji... W dobie obecnych sytuacji u naszych sąsiadów i to co nas czeka w niedalekiej przyszłości..... podjąłem decyzję o odejściu z SW ....My tutaj już nie jesteśmy szanowanymi f -szami którzy bronią kraj przed zbrodniarzami itp ..... Jesteśmy nikim!  Nasz Generał jest bardziej zniszczony niż recydywa ktora u nas siedzi....Nie ma szacunku do swoich ludzi.  ...Gdyby dzisiaj Ukraina miała takich generałów .....to by dzisiaj już jej nie było...Żal ....bo miałem jakieś nadzieję ale to co z nami robią to nie da się ogarnąć.  ...Jest źle i odchodzę nie patrząc na waloryzację.... Poprostu ide do wojsk terytorialnych i  będę czekał kiedy Poska będzie mnie potrzebowac....bo tutaj nikt mnie nie potrzebuję..... Oszukują nas na każdym kroku.... Pozdrawiam.... Chwała Ukrainie
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie zapomnij o Rzezi Wołyńskiej oraz o tym że Ukraińcy służyli w SS. Polaków w SS nie było!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_...y%C5%84ska.
Komuś media mózg wyprały. 

https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

 Dokładnie  można zapomnieć ale nie wybaczyć.

 Ale mało ludzi , w wieku 30-40 lat nie wie o Rzezi Wołyńskiej, o  SS Galizien, kim był Stepan  Bandera.

Polacy także zabijali podczas II Wojny Światowej. Chociażby Żydów. 
Historię należy pamiętać, ale nie rozpamiętywać.
Odpowiedz
Panie administratorze z całym szacunkiem, już raz swego czasu był protest w Warszawie, który nic nie dał i nauczeni tamtą porażką nadal tylko to macie do zaoferowania, żeby wpłynąć na niekorzystne decyzje? Dlaczego związki nie postraszą masowymi zwolnieniami, skoro mamy marzec i okres grypowy, tylko to wchodzi w rachubę, skoro po dobroci ministerstwo ma nas w poważaniu. Przecież chcemy tylko tego, co inni, a nie więcej czy lepiej!!! Jest rozważana taka forma protestu? Proszę o odpowiedz.
Odpowiedz
(03-03-2022, 19:58 )jtd napisał(a): Do Komitetu Protestującego NSZZ SW FiPW. Pytam. Co ma " Marsz Pokoju" do obecnej sytuacji na Ukrainie?????????????????

Piszecie " Wszelkie nasze przedsięwzięcia powinny być skierowane w pomoc sąsiadom.........." .  JA funkcjonariusz Służby Więziennej Rzeczypospolitej Polskiej wnoszę ,żeby wszelkie przedsięwzięcia NSZZiPW były skierowane raczej w pomoc FUNKCJONARIUSZOM SW W POLSCE.
Każdy pretekst jest dobry, żeby odwrócić uwagę, policja jakoś się tym nie przejmuje.
 
https://infosecurity24.pl/legislacja/mun...do-wyplaty

Coś czuje, że jak związek się sprzeda 9 marca, to będzie grypa i COVID szaleć, a funkcjonariusze osłabieni tą nerwówką z podwyżkami. Czemu związek nie proponuje rozwiązań, żeby wywrzeć presje na ministerstwie? Marsz pokoju podany, żeby ministerstwo zaproponowało spotkanie, masakra.
Odpowiedz
Dzień dobry

Panie Administratorze chciałbym powielic pytanie, które zostało zadane wcześniej, a nie padła odpowiedź. Czy potrafi Pan na taką treść udzielić odpowiedzi? "Chciałbym zapytać o jedną rzecz. Ile dostanie podwyżki funkcjonariusz, który pomiędzy 1 stycznia, a data wypłacenia podwyżki( na chwilę obecną luty i marzec) uzyskał 5% wysługi za 2, 5, 10, 15 lat służby etc. ( załóżmy, że około 150) zł. Czy te 500 złotych policzą mu do wypłaty od 1 stycznia, czyli realnie 350 złotych? Czy do wypłaty, która otrzymuje na dzień dzisiejszy."
Odpowiedz
(04-03-2022, 6:10 )Marianek napisał(a): Witam,
Jeśli nie otrzymamy podwyżek tak jak w MSWiA to wypisuje się związków
Nie będę opisywał czemu bo każdy chyba wie !!!

Nie otrzymamy. Mało tego, hipokryci wypisują takie cuda na stronie SW cyt. " Ważne jest, by zadbać też o właściwą atmosferą wśród kadry więziennej. To dlatego miedzy innymi wszyscy funkcjonariusze i pracownicy otrzymają  ze skutkiem od 1 stycznia podwyżki uposażeń i wynagrodzeń takie, jak w innych służbach". 
Ludzie ja nie wierzę co się dzieje, oni na tych stołkach są jacyś oderwani od rzeczywistości i myślą że debilami jesteśmy, potrafimy rozróżnić podwyżkę do dodatku za stopień jak w MSWiA od dodatku wrzuconego w trzy różne z czego jeszcze jeden podzielony na dwie części. Apelujemy! Ogarnijcie się bo robi się gorąco, konsekwencje będą niedługo drastyczne.. 
Odpowiedz
A w Dublinach CPN na dwa tysiace litrow chca maly (o zapendach puti...)budować. Czy nikt nie zainteresune sie gdzie i jak są tam wydawane Nasze pieniadze. O aferze w dziale finanswo CDN.
Odpowiedz
Witam,
Jeśli nie otrzymamy podwyżek tak jak w MSWiA to wypisuje się związków
Nie będę opisywał czemu bo każdy chyba wie !!!
Odpowiedz
Alternatywy 4
Odpowiedz
(03-03-2022, 22:06 )Cywil10 napisał(a): A co z podwyżkami dla pracowników cywilnych?
Wieczne dyskusje o podwyżkach dla funkcjonariuszy a słowa o podwyżkach dla cywili.
Gdzie te akty prawne, które mają uruchomić podwyżki dla cywili?
Angel Angel Angel Angel Angel Angel Angel 
A TERAZ ZADAM PYTANIE KTÓRE ZADAJĘ  OD 14 LAT: KIEDY CYWILE DOCZEKAJĄ SIĘ AWANSÓW, ABY MÓC POWIEDZIEĆ ŻE SĄ TRAKTOWANI
NA RÓWNI Z INNYMI OSOBAMI PRACUJĄCYMI W SŁUŻBIE WIĘZIENNEJ?
JAK NA RAZIE TO MOŻEMY POWIEDZIEĆ ŻE JESTEŚMY OD LAT DYSKRYMINOWANI, PONIEWAŻ NASI PRZEŁOŻENI, TCHÓRZE, MARTWIĄ SIĘ TYLKO O SWOJE
PSEUDO KARIERY....
CZY CYWIL PRACUJĄCY W SŁUŻBIE SW 14 LAT NIE ZASŁUGUJE NA AWANS? PRZECIEŻ TEN CYWIL NIE ODCHODZI ZE SŁUŻBY PO 15 LATACH....
TYLKO NIE MÓWCIE ŻE  NIE ZAPRACOWAŁ SOBIE NA AWANS! A MOŻE POŚMIERTNIE OTRZYMA AWANS? Undecided Undecided Undecided
TEMAT DO PRZEMYŚLENIA.....
----------------------- Zapomniałem dodać że od nastu lat dyżurka bez lodówki
Odpowiedz
(03-03-2022, 22:06 )Cywil10 napisał(a): A co z podwyżkami dla pracowników cywilnych?
Wieczne dyskusje o podwyżkach dla funkcjonariuszy a słowa o podwyżkach dla cywili.
Gdzie te akty prawne, które mają uruchomić podwyżki dla cywili?
Angel Angel Angel Angel Angel Angel Angel 
A TERAZ ZADAM PYTANIE KTÓRE ZADAJĘ  OD 14 LAT: KIEDY CYWILE DOCZEKAJĄ SIĘ AWANSÓW, ABY MÓC POWIEDZIEĆ ŻE SĄ TRAKTOWANI
NA RÓWNI Z INNYMI OSOBAMI PRACUJĄCYMI W SŁUŻBIE WIĘZIENNEJ?
JAK NA RAZIE TO MOŻEMY POWIEDZIEĆ ŻE JESTEŚMY OD LAT DYSKRYMINOWANI, PONIEWAŻ NASI PRZEŁOŻENI, TCHÓRZE, MARTWIĄ SIĘ TYLKO O SWOJE
PSEUDO KARIERY....
CZY CYWIL PRACUJĄCY W SŁUŻBIE SW 14 LAT NIE ZASŁUGUJE NA AWANS? PRZECIEŻ TEN CYWIL NIE ODCHODZI ZE SŁUŻBY PO 15 LATACH....
TYLKO NIE MÓWCIE ŻE  NIE ZAPRACOWAŁ SOBIE NA AWANS! A MOŻE POŚMIERTNIE OTRZYMA AWANS? Undecided Undecided Undecided
TEMAT DO PRZEMYŚLENIA.....
...................................................................
Kłodzko dyżurka oddział 5. Lodówki brak od lat, zero światła i wentylacji.
Ergonomia niszczy kręgosłup, 40 cm między szafką a zlewozmywakiem.
Odpowiedz
Szmaciarzy bedziesz krył.
Odpowiedz
(03-03-2022, 22:06 )Cywil10 napisał(a): A co z podwyżkami dla pracowników cywilnych?
Wieczne dyskusje o podwyżkach dla funkcjonariuszy a słowa o podwyżkach dla cywili.
Gdzie te akty prawne, które mają uruchomić podwyżki dla cywili?
Angel Angel Angel Angel Angel Angel Angel 
A TERAZ ZADAM PYTANIE KTÓRE ZADAJĘ  OD 14 LAT: KIEDY CYWILE DOCZEKAJĄ SIĘ AWANSÓW, ABY MÓC POWIEDZIEĆ ŻE SĄ TRAKTOWANI
NA RÓWNI Z INNYMI OSOBAMI PRACUJĄCYMI W SŁUŻBIE WIĘZIENNEJ?
JAK NA RAZIE TO MOŻEMY POWIEDZIEĆ ŻE JESTEŚMY OD LAT DYSKRYMINOWANI, PONIEWAŻ NASI PRZEŁOŻENI, TCHÓRZE, MARTWIĄ SIĘ TYLKO O SWOJE
PSEUDO KARIERY....
CZY CYWIL PRACUJĄCY W SŁUŻBIE SW 14 LAT NIE ZASŁUGUJE NA AWANS? PRZECIEŻ TEN CYWIL NIE ODCHODZI ZE SŁUŻBY PO 15 LATACH....
TYLKO NIE MÓWCIE ŻE  NIE ZAPRACOWAŁ SOBIE NA AWANS! A MOŻE POŚMIERTNIE OTRZYMA AWANS? Undecided Undecided Undecided
TEMAT DO PRZEMYŚLENIA.....

Wydaje mi się, że porada prawnika będzie najlepszym rozwiazaniem w kwestii caliczenia lat z cywila do wysługi. Przynajmniej będzie pewność czy coś można ugrać dla siebie.
Z innej beczki, pytam się gdzie tarcza dumnie brzmiąca antyinflacyjna-przy kasach karteczki ze do lipca bla bla bla. Ceny paliw z wczoraj są takie same no może po za LPG jak z przed tej pseudo obniżki a niech teraz wróci ten VAT to ceny paliw beda kosmos.
Wracając do sw- obecnie większość z nas pracuje za kogoś i siebie, wciskają nam kolejne obowiązki jakby to było norma nie dając nic w zamian!!!
Tak zepsutego systemu nie ma chyba nigdzie, ale emka tuż tuż także niech ten statek tonie z tym pseudo kapitanem co udawać, że płaczę nawet nie potrafi.
Odpowiedz
Ochrona nikt nie chce pracować. DLACZEGO. ZA MAŁO PŁACĄ .
Rok czasu można potykać się o wykładzinę, pani z BHP nie widziała problemu wysyłała tylko raporty że jest w porządku , jedynym problemem był oddziałowy co dusił się latem w masce w kiosku ze szkła bez dostępu światła dziennego i wentylacji 35 stopni .
Bez lodówki, gdzie mógł by przechować pokarm i wodę .Swoje jedzenie wole mieć przy sobie Nie na oddziale 6 . Kierownik wspominał również że w ZK się nie jada tylko w domu bo nie ma przerwy okazało się że to rodzina z BHP .
Kontrola jak była to udowadniała że dyżurka jest super. BHP nie było.
W zakładzie karnym w Kłodzku nie na przerwy na obiad, ba śniadanie. Dla Kierownictwa najważniejsze jest zadanie.
Dyżurka Oddziałowego z Oddziału 5 ten kiosk szklany wyposażony został w nowe krzesło. Po tym jak Oddziałowy się rozchorował!
A Skierowany został podczas zwonienia lekarskiego na badania okulistyczne. By wykluczyć czasem że ubytek nie jest powodem przebywania w tej . chujn..i
Odpowiedz
A co z podwyżkami dla pracowników cywilnych?
Wieczne dyskusje o podwyżkach dla funkcjonariuszy a słowa o podwyżkach dla cywili.
Gdzie te akty prawne, które mają uruchomić podwyżki dla cywili?
Angel Angel Angel Angel Angel Angel Angel 
A TERAZ ZADAM PYTANIE KTÓRE ZADAJĘ  OD 14 LAT: KIEDY CYWILE DOCZEKAJĄ SIĘ AWANSÓW, ABY MÓC POWIEDZIEĆ ŻE SĄ TRAKTOWANI
NA RÓWNI Z INNYMI OSOBAMI PRACUJĄCYMI W SŁUŻBIE WIĘZIENNEJ?
JAK NA RAZIE TO MOŻEMY POWIEDZIEĆ ŻE JESTEŚMY OD LAT DYSKRYMINOWANI, PONIEWAŻ NASI PRZEŁOŻENI, TCHÓRZE, MARTWIĄ SIĘ TYLKO O SWOJE
PSEUDO KARIERY....
CZY CYWIL PRACUJĄCY W SŁUŻBIE SW 14 LAT NIE ZASŁUGUJE NA AWANS? PRZECIEŻ TEN CYWIL NIE ODCHODZI ZE SŁUŻBY PO 15 LATACH....
TYLKO NIE MÓWCIE ŻE  NIE ZAPRACOWAŁ SOBIE NA AWANS! A MOŻE POŚMIERTNIE OTRZYMA AWANS? Undecided Undecided Undecided
TEMAT DO PRZEMYŚLENIA.....
Odpowiedz
Do wszystkich członków dwóch związków zawodowych w SW. Od listopada 2018 roku minęło 3,5 roku.Od tego czasu nic nie załatwione. Pieniądze są niemałe. Faktyczna skuteczność orgaznizacji żadna. Róbcie wedle swojego sumienia. Ja czekam na podwyżkę . Albo wystąpie ze związku , albo nie . Oceńcie sami. I pamiętajcie 2025. PA
Odpowiedz
Koniec lutego, czas odejść na emerytury. Początek marca, więc karuzela zmian na stołkach ruszyła. Tymczasem obiecanej podwyżki na koncie w banku nie widać, ceny i opłaty rosną, a pensje w większości obniżone przez nowy wał. Ludzi do pracy coraz mniej, a wymagania w firmie coraz większe. Związki bardziej interesują własne stołki, niż poprawa warunków płacy i służby. Wniosek co robić w przypadku nabytych praw emerytalnych nasuwa się sam. Dla tych, którzy zamierzają zostać powodzenia.
Odpowiedz
Do Komitetu Protestującego NSZZ SW FiPW. Pytam. Co ma " Marsz Pokoju" do obecnej sytuacji na Ukrainie?????????????????
Piszecie " Wszelkie nasze przedsięwzięcia powinny być skierowane w pomoc sąsiadom.........." . JA funkcjonariusz Służby Więziennej Rzeczypospolitej Polskiej wnoszę ,żeby wszelkie przedsięwzięcia NSZZiPW były skierowane raczej w pomoc FUNKCJONARIUSZOM SW W POLSCE.
Odpowiedz
Początkowo wszystko było odraczanie bo PANDEMIA, mydlenie oczu 2 lata. Teraz kolejne sprawy ważniejsze od podwyżek dla funkcjonariuszy. Co za głupota. Tu się już nic nie zmieni. Można mówić że myślę tylko o sobie, jednak tak nie jest myślę o wszystkich funkcjonariuszach SW i ich rodzinach którzy z wynagrodzenia opłacają kredyty, rachunki (coraz większe) itd. Kto zadba o nas skoro cały czas mamy czekać i czekać, siedzieć cicho i nic nie robić, ze wszystkimi durnymi decyzjami się zgadzać i nie mieć swojego zdania. Jeszcze dłużej czekajmy i dajmy się dum.ć!!
Odpowiedz
(03-03-2022, 13:36 )sierżant sztabowy napisał(a): MSWiA min. policja 500 zł na rękę podwyżki po równo do stopnia dla wszystkich. I to jest sprawiedliwie. Ministerstwo Sprawiedliwości...no cóż. Żenada!
To trzeba się Panie i Panowie zmówić i chyba każdy wie co trzeba zrobić. Bez pisania pism i innych pierdół. Dostajemy listy od ministrów i generałów w którym się pisze piękne słowa tylko że są one bez pokrycia. Ciągle patrzą jak nas przekręcić ukarać i inne wymysły. Czas się obudzić i pokazać co będzie jak rano dowódca zamelduję dziś do służby nie stawiła żadna funkcjonariuszka lub żaden funkcjonariusz, a za chwilę zamelduję z nocnej zmiany też każdy jest chory... Dopiero będą jaja... Bo listy te które dostajemy to możemy sobie przyczepić na drzwiach od wiadomego miejsca na oddziale lub administracji zależnie kto gdzie pełni służbę. Pozdrawiam
Odpowiedz
Panie administratorze proszę o odpowiedz.
Czy 9 marca zarząd (bez przewodniczącego) na spotkaniu w ministerstwie będzie stał przy swoim (uchwała 28,30,31) i nie zgodzi się na podział podwyżki tak jak w projekcie? Bo w takim razie oba związki będą przeciwne i muszą projekt zmienić.
Odpowiedz
Nic tylko się zapisywać do związków, im nas będzie więcej tym lepiej Smile dla przewodniczącego i zarządu. Smile
Odpowiedz
Niech państwo przeczytają sobie na jakie pieniądze będzie mogło liczyć wojsko, po zmianach w ustawach o obronności państwa 1 lipca 2022r.
Odpowiedzcie sobie wówczas na pytanie, " kto o zdrowych zmysłach będzie chciał tu służyć??"
Jestem świeżo po rozmowie z WKU i ich propozycja uświadomiła mi gdzie jesteśmy my, a gdzie oni.
Tu mamy 3 letnią szarpaninę z ministerstwem o zaliczenie cywila do wysługi lat, po czym wykombinowali że sami sobie opłacimy wszystko z podwyżki.
Tradycyjnie z jednej puli pieniędzy chcą realizować 3 oddzielne postulaty.
To już nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne.
Odpowiedz
(03-03-2022, 9:44 )Czarodziej napisał(a):
(02-03-2022, 21:12 )770214 napisał(a): Jestem w służbie 19 lat... Bacznie obserwuje sytuację w naszej formacji... W dobie obecnych sytuacji u naszych sąsiadów i to co nas czeka w niedalekiej przyszłości..... podjąłem decyzję o odejściu z SW ....My tutaj już nie jesteśmy szanowanymi f -szami którzy bronią kraj przed zbrodniarzami itp ..... Jesteśmy nikim!  Nasz Generał jest bardziej zniszczony niż recydywa ktora u nas siedzi....Nie ma szacunku do swoich ludzi.  ...Gdyby dzisiaj Ukraina miała takich generałów .....to by dzisiaj już jej nie było...Żal ....bo miałem jakieś nadzieję ale to co z nami robią to nie da się ogarnąć.  ...Jest źle i odchodzę nie patrząc na waloryzację.... Poprostu ide do wojsk terytorialnych i  będę czekał kiedy Poska będzie mnie potrzebowac....bo tutaj nikt mnie nie potrzebuję..... Oszukują nas na każdym kroku.... Pozdrawiam.... Chwała Ukrainie
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie zapomnij o Rzezi Wołyńskiej oraz o tym że Ukraińcy służyli w SS. Polaków w SS nie było!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_...y%C5%84ska.
Komuś media mózg wyprały. 

https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

 Dokładnie  można zapomnieć ale nie wybaczyć.

 Ale mało ludzi , w wieku 30-40 lat nie wie o Rzezi Wołyńskiej, o  SS Galizien, kim był Stepan  Bandera.
Odpowiedz
Gadzinki
Odpowiedz
(03-03-2022, 9:44 )Czarodziej napisał(a):
(02-03-2022, 21:12 )770214 napisał(a): Jestem w służbie 19 lat... Bacznie obserwuje sytuację w naszej formacji... W dobie obecnych sytuacji u naszych sąsiadów i to co nas czeka w niedalekiej przyszłości..... podjąłem decyzję o odejściu z SW ....My tutaj już nie jesteśmy szanowanymi f -szami którzy bronią kraj przed zbrodniarzami itp ..... Jesteśmy nikim!  Nasz Generał jest bardziej zniszczony niż recydywa ktora u nas siedzi....Nie ma szacunku do swoich ludzi.  ...Gdyby dzisiaj Ukraina miała takich generałów .....to by dzisiaj już jej nie było...Żal ....bo miałem jakieś nadzieję ale to co z nami robią to nie da się ogarnąć.  ...Jest źle i odchodzę nie patrząc na waloryzację.... Poprostu ide do wojsk terytorialnych i  będę czekał kiedy Poska będzie mnie potrzebowac....bo tutaj nikt mnie nie potrzebuję..... Oszukują nas na każdym kroku.... Pozdrawiam.... Chwała Ukrainie
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie zapomnij o Rzezi Wołyńskiej oraz o tym że Ukraińcy służyli w SS. Polaków w SS nie było!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_...y%C5%84ska.
Komuś media mózg wyprały. 

https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY

Nie obchodzi mnie co było.. Liczy się to co jest teraz....A filmików nie musisz pokazywać. Znam historię. I mam nadzieję że nie spotka to nas Polaków......
Odpowiedz
Panowie, ministerstwo musi się przygotować na AMNESTIĘ, niedługo nie będzie miał kto pilnować zakładów. Wszyscy młodzi uciekną do wojska, a starzy na Emke. Program modernizacji wojska nie daje nam szans na uzupełnienie kadr. Gwoździem do trumny będą absolwenci Szkoły Wyższej.
Odpowiedz
Na 30 lutego marsz przesuńcie. Nazwę marszu zmieńcie na "Żenada"
Odpowiedz
MSWiA min. policja 500 zł na rękę podwyżki po równo do stopnia dla wszystkich. I to jest sprawiedliwie. Ministerstwo Sprawiedliwości...no cóż. Żenada!
Odpowiedz
(02-03-2022, 22:05 )Administrator napisał(a):
(02-03-2022, 18:06 )merrell napisał(a): Ponawiam pytanie do Pana Administratora.
Panie administratorze co postanowił Pan Tuła o natychmiastowym spotkaniu z przedstawicielem solidarności? Odnośnie do wspólnego stanowiska, żeby zblokować tą oszukańczą szarże, jaką chcą wprowadzić z tym cywilem. Teraz ma okazje wyboksować z tych niejasnych podpisów pod wspólnymi komunikatami, skoro chce tak jak teraz pisze, to oba związki są przeciwne i projekt wstrzymany.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przychylił się i zaproponował spotkanie w przyszłym tygodniu.
Zanim zwiazki cokolwiek zrobia to góra zdecydujr o podwyzkach sama. Wymiana pism.nic nie daje, a czas mija. Zobaczycie-zostaniemy postawieni przed faktem dokonanym. A jaki jest on korzystny-wszyscy wiemy
Odpowiedz
Czytam i nie wieżę to co biała flaga wywieszona przez Tułę. Chciałem jechać na ten protest a tu poddanie. To co przewodniczący myśli ze jak będzie marsz to putin się wkurzy czy co. A tak kawkę sobie wypijecie i podwyżki abc zaklepane. Pytam się czy brak manifestacji o ustawka z czsw.
Odpowiedz
(02-03-2022, 22:05 )Administrator napisał(a):
(02-03-2022, 18:06 )merrell napisał(a): Ponawiam pytanie do Pana Administratora.
Panie administratorze co postanowił Pan Tuła o natychmiastowym spotkaniu z przedstawicielem solidarności? Odnośnie do wspólnego stanowiska, żeby zblokować tą oszukańczą szarże, jaką chcą wprowadzić z tym cywilem. Teraz ma okazje wyboksować z tych niejasnych podpisów pod wspólnymi komunikatami, skoro chce tak jak teraz pisze, to oba związki są przeciwne i projekt wstrzymany.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przychylił się i zaproponował spotkanie w przyszłym tygodniu.

I co już po proteście? Dobre, teraz wojna wszystko będzie tłumaczone jak wcześniej plandemia. Teraz już jakoś ucichło o zgonach, zakażeniach, wariantach itd.
Zwiazki czy to jedne czy drugie nic dobrego do realizacji postulatow nie wniosly.
Odpowiedz
(02-03-2022, 15:49 )J 23 napisał(a):
(02-03-2022, 10:59 )Nie plecak napisał(a):
(01-03-2022, 19:10 )szpaq napisał(a):
(01-03-2022, 18:27 )Oficer napisał(a):
(01-03-2022, 14:43 )SZEREGOWY1 napisał(a): No i co ??? CZ zrobił co chciał !!! z podwyżką, wydymał NAS jak chciał !!! A ZG tylko pisemka i uchwały !!! Tak słabych związków jak w SW to nie ma nigdzie !!!

JUŻ POZAMIATANE Z SW, TERAZ TYLKO TYRAĆ DO EMKI CONAJMINEJ DO 25 LAT SŁUŻBY ŻEBY MIEĆ JAKĄŚ EMERYTURĘ.

Jeśli masz 15 lat służby  uciekaj max do końca 2024. Później zobaczysz co będzie się działo z ustawą emerytalną...
Dokładnie.Nawet wtajemniczeni psychiatrzy mówią spier.... póki jest jeszcze z czym.Z tym rządem nic nie wiadomo bo wszystko robią z nienacka.

Nie chcę być złym prorokiem ale to co zrobili z podwyżkami przekonuje mnie do pewności że  w 2025 roku pomimo  zapewnień (Min spr. zapewniał że ta samo jak w MSWiA i dostałem w pysk od niego podwyżką a b c) będzie naliczanie z 10 lat niestety. Kłamstwo pogania kłamstwo niestety .
Teraz jak nie dają dodatku na odejście to nie będzie różnicy czy pensja z ostatniego miesiąca czy średnia średniej z 10 lat
Odpowiedz
Odnośnie umieszczonych projektów ministra to ja się pytam który oddziałowy, dowódca ze stażem ponad 20 lat służby dostanie te 60% dodatku czytaj dla swoich wafli czsw oisw te 60% jest rozbój w biały dzień (podniesienie dodatku w celu zatrzymania kadry 15-25 lat )
Odpowiedz
(02-03-2022, 21:10 )MdR napisał(a):
(02-03-2022, 15:02 )aras2121 napisał(a): https://youtu.be/dFPEwlMxZYU proszę zobaczyć kto jedzie do nas oprócz kobiet i dzieci . Studenci
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pamiętasz czas w którym USA "naprawiały" Bliski wschód ilu "biedaków" do Europy przypłynęło by ubogacać nas kulturowo?
O tych konfliktach się nie mawia bo dla jednej nacji były wygodne.

Może to już któryś fakultet.
Odpowiedz
(02-03-2022, 21:12 )770214 napisał(a): Jestem w służbie 19 lat... Bacznie obserwuje sytuację w naszej formacji... W dobie obecnych sytuacji u naszych sąsiadów i to co nas czeka w niedalekiej przyszłości..... podjąłem decyzję o odejściu z SW ....My tutaj już nie jesteśmy szanowanymi f -szami którzy bronią kraj przed zbrodniarzami itp ..... Jesteśmy nikim!  Nasz Generał jest bardziej zniszczony niż recydywa ktora u nas siedzi....Nie ma szacunku do swoich ludzi.  ...Gdyby dzisiaj Ukraina miała takich generałów .....to by dzisiaj już jej nie było...Żal ....bo miałem jakieś nadzieję ale to co z nami robią to nie da się ogarnąć.  ...Jest źle i odchodzę nie patrząc na waloryzację.... Poprostu ide do wojsk terytorialnych i  będę czekał kiedy Poska będzie mnie potrzebowac....bo tutaj nikt mnie nie potrzebuję..... Oszukują nas na każdym kroku.... Pozdrawiam.... Chwała Ukrainie
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie zapomnij o Rzezi Wołyńskiej oraz o tym że Ukraińcy służyli w SS. Polaków w SS nie było!

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_...y%C5%84ska.
Komuś media mózg wyprały. 

https://www.youtube.com/watch?v=7wChlvZbXjY
Odpowiedz
(02-03-2022, 22:05 )Administrator napisał(a):
(02-03-2022, 18:06 )merrell napisał(a): Ponawiam pytanie do Pana Administratora.
Panie administratorze co postanowił Pan Tuła o natychmiastowym spotkaniu z przedstawicielem solidarności? Odnośnie do wspólnego stanowiska, żeby zblokować tą oszukańczą szarże, jaką chcą wprowadzić z tym cywilem. Teraz ma okazje wyboksować z tych niejasnych podpisów pod wspólnymi komunikatami, skoro chce tak jak teraz pisze, to oba związki są przeciwne i projekt wstrzymany.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przychylił się i zaproponował spotkanie w przyszłym tygodniu.
 JEDNO PYTANIE PANE   CZESŁAWIE PAN JEST Z NAMI , CZY  PRZECIW NAM
Odpowiedz
(02-03-2022, 18:49 )Człowiek z lasu napisał(a):
(02-03-2022, 13:45 )Stefek napisał(a):
(02-03-2022, 11:38 )grzyb napisał(a):
(01-03-2022, 20:35 )Oficer napisał(a):
(01-03-2022, 16:29 )grzyb napisał(a): To jest nasza porażka, tylko jak teraz możemy temu zapobiec?

Juz po zawodach. Związki nic nie ogarnęły.

A ja sie zastanwiam czy bedzie można zalozyc sprawe w sadzie.
Nie jestem prawnikiem ale szukam w glowie rozwiazania - nie mowie ze to cos da. Sadze jednak ze pare tysiecy pozwów i ciagłe wzywanie osob z MS i CZSW troche ich zirytuje.
Jeśli będzie taki sposób podwyżki jak piszą to ja na pewno założę sprawę w sądzie. Złożę o to, że dostałem 208 zł podwyżki brutto a inni dostali 624 zł brutto. Bo stażowe to nie jest podwyżka, to są lata uczciwie wypracowane, za które pieniądze mają być z innej puli. Wszystko jest napisane w przepisach. Niech żyje ministerstwo niesprawiedliwości - kłamcy i oszuści.
 Dopisuje się do tego, jeśli omrsdna mnie z cywila to możemy w więcej osób zwrocic się do prawnika i tyle.

Ja również z chęcią spotkam się z nimi w sądzie. Może nic się nie ugra ale na rękę im to nie będzie chodzenie po sądach
Odpowiedz
(02-03-2022, 22:05 )Administrator napisał(a):
(02-03-2022, 18:06 )merrell napisał(a): Ponawiam pytanie do Pana Administratora.
Panie administratorze co postanowił Pan Tuła o natychmiastowym spotkaniu z przedstawicielem solidarności? Odnośnie do wspólnego stanowiska, żeby zblokować tą oszukańczą szarże, jaką chcą wprowadzić z tym cywilem. Teraz ma okazje wyboksować z tych niejasnych podpisów pod wspólnymi komunikatami, skoro chce tak jak teraz pisze, to oba związki są przeciwne i projekt wstrzymany.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przychylił się i zaproponował spotkanie w przyszłym tygodniu.

Nie za późno ? jak 8 spotkanie a 9 marsz?
Odpowiedz
(02-03-2022, 20:05 )eeedek4 napisał(a): Mam pytanie do kolegów i koleżanek dotyczące delegacji.Jesli mam delegację na wyjazd do lekarza w danym dniu czy  w takim przypadku kierownik może mnie skierować do służby do czasu wyjazdu do tego lekarza, czy delegacja obejmuje cały dzień i mając ją już nie powinienem w tym dniu być na służbie.Proszę o odpowiedź w miarę możliwości

Zależy od badania. Jeśli jeśli jest to badanie okresowe, to może dać Ci służbę i zwolnić na czas badań, bo badania okresowe wykonuje się w czasie pracy/służby. Jeśli jest to badanie medycyny pracy po zwolnieniu lekarskim powyżej 30 dni, to nie może dać Ci służby przed tymi badaniami. 

Wszystko zależy też od tego czy na badania jedziesz sam czy np. samochodem służbowym w większej grupie f-szy, jak daleko (może to być przecież w tym samym mieście), itd.

Generalnie jest tak, że jeśli masz wypisaną delegację i wpisana jest ona w systemie ewidencji czasu pracy, to nie ma możliwości przypisać stanowiska.
Odpowiedz
Do tych co będą mieli prawa emerytalne do 2025roku. Lepiej mieć przysłowiowe 2 stówy mniej , ale pewne. Jak wierzycie w zapewnienia , że po 2025roku naliczanie emerytury będzie po staremu to Wasza sprawa . Świadectwa wiarygodności zapewnień obserwujemy od listopada 2018 roku. Nawet własnoręczne podpisanie zapewnień , wspólne fotografie , uściski dłoni , okazały się klasycznym oszustwem. Kłamstwa, brak szacunku , pozawieszane stanowiska godzące w bezpieczeństwo funkcjonariuszy i przeładowanie obowiązkami. Współczuje tym przyjętym po 2013, patrzcie na pierwszym miejscu na swoje bezpieczeństwo, to nie są wasi prywatni skazani tylko państwowi .
Odpowiedz
(02-03-2022, 20:05 )eeedek4 napisał(a): Mam pytanie do kolegów i koleżanek dotyczące delegacji.Jesli mam delegację na wyjazd do lekarza w danym dniu czy  w takim przypadku kierownik może mnie skierować do służby do czasu wyjazdu do tego lekarza, czy delegacja obejmuje cały dzień i mając ją już nie powinienem w tym dniu być na służbie.Proszę o odpowiedź w miarę możliwości

Może. A jak wrócisz szybciej to śmiało powinieneś udać się do służby.
Odpowiedz
(02-03-2022, 21:03 )miniol napisał(a): Z tego co widzę, projekt Rozporządzenia A434 w sprawie formy wypłaty podwyżki  wisi w legislacji na 3 kroku czyli Konsultacje Publiczne. Projekt został przesłany do NSZZFiPW o wydanie opinii w ciągu 7 dni od ukazania się projektu,czyli właściwie do dzisiaj jeśli dobrze liczę. Miejmy nadzieję, że chociaż raz Ministerstwo stanie na wysokości zadania i po stronie funkcjonariuszy i projekt w tej formie nie przejdzie. To chyba jest odpowiedni moment, żeby ktoś zauważył, że nasz mundur nie jest gorszy od tych z MSWiA i zrobią tak samo jak w innych formacjach. Oczywiście jeśli związki zgłoszą takie uwagi we wskazanym terminie.

Tu nie musisz wątpić i obawiać się, że Ministerstwo stanie po stronie funkcjonariuszy. Tak, stanie, ale tych z Centralnego Zarządu. 

Life is brutal.
Odpowiedz
(02-03-2022, 18:06 )merrell napisał(a): Ponawiam pytanie do Pana Administratora.
Panie administratorze co postanowił Pan Tuła o natychmiastowym spotkaniu z przedstawicielem solidarności? Odnośnie do wspólnego stanowiska, żeby zblokować tą oszukańczą szarże, jaką chcą wprowadzić z tym cywilem. Teraz ma okazje wyboksować z tych niejasnych podpisów pod wspólnymi komunikatami, skoro chce tak jak teraz pisze, to oba związki są przeciwne i projekt wstrzymany.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przychylił się i zaproponował spotkanie w przyszłym tygodniu.
Odpowiedz
(02-03-2022, 20:52 )szpaq napisał(a):
(02-03-2022, 13:45 )Stefek napisał(a):
(02-03-2022, 11:38 )grzyb napisał(a):
(01-03-2022, 20:35 )Oficer napisał(a):
(01-03-2022, 16:29 )grzyb napisał(a): To jest nasza porażka, tylko jak teraz możemy temu zapobiec?

Juz po zawodach. Związki nic nie ogarnęły.

A ja sie zastanwiam czy bedzie można zalozyc sprawe w sadzie.
Nie jestem prawnikiem ale szukam w glowie rozwiazania - nie mowie ze to cos da. Sadze jednak ze pare tysiecy pozwów i ciagłe wzywanie osob z MS i CZSW troche ich zirytuje.
Jeśli będzie taki sposób podwyżki jak piszą to ja na pewno założę sprawę w sądzie. Złożę o to, że dostałem 208 zł podwyżki brutto a inni dostali 624 zł brutto. Bo stażowe to nie jest podwyżka, to są lata uczciwie wypracowane, za które pieniądze mają być z innej puli. Wszystko jest napisane w przepisach. Niech żyje ministerstwo niesprawiedliwości - kłamcy i oszuści.

Proste! Zbiorowy pozew i naprzód!


Zbiorowy raczej nie przejdzie bo każdy ma inną sytuację ale jak będzie kilka tysięcy pozwów to zaboli jestem za
Odpowiedz
Czy ktoś zastanawiał się, jak po podwyżkach proponowanych do dodatku służbowego w przypadku przewinień dyscyplinarnych będą "oszczędzane" nasze pieniążki?
dajmy na to ukaranie naganą:
obecny dodatek służbowy 500zł - oszczędzone 10% czyli 50zł
dodatek po podwyżce powiedzmy 900zł - oszczędzone 10% czyli 90zł
Czy to nie "zachęta" dla oszołomów na stanowiskach?
Odpowiedz
Brawo Generał , brawo CZ, policja dostała dziś podwyżkę i wszystko poszło im do stopnia , a u nas ? Nawet muchy się nie gonią!!! Ministerstwo sprawiedliwości które oszukuje nas na każdym kroku !!
Czemu na to wszystko pozwalają związki ? Czemu im tak wszyscy mydla oczy i mówią że jest tak świetnie ??
Odpowiedz
Jestem w służbie 19 lat... Bacznie obserwuje sytuację w naszej formacji... W dobie obecnych sytuacji u naszych sąsiadów i to co nas czeka w niedalekiej przyszłości..... podjąłem decyzję o odejściu z SW ....My tutaj już nie jesteśmy szanowanymi f -szami którzy bronią kraj przed zbrodniarzami itp ..... Jesteśmy nikim! Nasz Generał jest bardziej zniszczony niż recydywa ktora u nas siedzi....Nie ma szacunku do swoich ludzi. ...Gdyby dzisiaj Ukraina miała takich generałów .....to by dzisiaj już jej nie było...Żal ....bo miałem jakieś nadzieję ale to co z nami robią to nie da się ogarnąć. ...Jest źle i odchodzę nie patrząc na waloryzację.... Poprostu ide do wojsk terytorialnych i będę czekał kiedy Poska będzie mnie potrzebowac....bo tutaj nikt mnie nie potrzebuję..... Oszukują nas na każdym kroku.... Pozdrawiam.... Chwała Ukrainie
Odpowiedz
(02-03-2022, 15:02 )aras2121 napisał(a): https://youtu.be/dFPEwlMxZYU proszę zobaczyć kto jedzie do nas oprócz kobiet i dzieci . Studenci

Może to już któryś fakultet.
Odpowiedz
Z tego co widzę, projekt Rozporządzenia A434 w sprawie formy wypłaty podwyżki wisi w legislacji na 3 kroku czyli Konsultacje Publiczne. Projekt został przesłany do NSZZFiPW o wydanie opinii w ciągu 7 dni od ukazania się projektu,czyli właściwie do dzisiaj jeśli dobrze liczę. Miejmy nadzieję, że chociaż raz Ministerstwo stanie na wysokości zadania i po stronie funkcjonariuszy i projekt w tej formie nie przejdzie. To chyba jest odpowiedni moment, żeby ktoś zauważył, że nasz mundur nie jest gorszy od tych z MSWiA i zrobią tak samo jak w innych formacjach. Oczywiście jeśli związki zgłoszą takie uwagi we wskazanym terminie.
Odpowiedz
(02-03-2022, 13:45 )Stefek napisał(a):
(02-03-2022, 11:38 )grzyb napisał(a):
(01-03-2022, 20:35 )Oficer napisał(a):
(01-03-2022, 16:29 )grzyb napisał(a): To jest nasza porażka, tylko jak teraz możemy temu zapobiec?

Juz po zawodach. Związki nic nie ogarnęły.

A ja sie zastanwiam czy bedzie można zalozyc sprawe w sadzie.
Nie jestem prawnikiem ale szukam w glowie rozwiazania - nie mowie ze to cos da. Sadze jednak ze pare tysiecy pozwów i ciagłe wzywanie osob z MS i CZSW troche ich zirytuje.
Jeśli będzie taki sposób podwyżki jak piszą to ja na pewno założę sprawę w sądzie. Złożę o to, że dostałem 208 zł podwyżki brutto a inni dostali 624 zł brutto. Bo stażowe to nie jest podwyżka, to są lata uczciwie wypracowane, za które pieniądze mają być z innej puli. Wszystko jest napisane w przepisach. Niech żyje ministerstwo niesprawiedliwości - kłamcy i oszuści.

Proste! Zbiorowy pozew i naprzód!
Odpowiedz