Widzę tu niezły magiel.. różne oszołomy anonimowo załatwiają jakieś swoje sprawy za pośrednictwem tej księgi
Odpowiedz
Patrzę patrzę i nie wierzę.
Można znaleźć perełki

https://www.bip.sw.gov.pl/SiteCollection...y_2022.pdf
Odpowiedz
(19-02-2022, 19:50 )szfager napisał(a):
(19-02-2022, 15:45 )J 23 napisał(a):
(19-02-2022, 0:37 )Mirosław Klose napisał(a):
(17-02-2022, 19:47 )Ironiczny napisał(a): Chciałbym w imieniu f-szy życzyć Pani dyrektor Z.K.1 w Łodzi szybkiego powrotu do zdrowia, oraz serdeczne gratulacje z okazji awansu na wyższy stopień służbowy. A tak żeby się miło zrobiło, po tych wszystkich paskudnych oszczerstwach Wink

Caryco, Mikserze wracajcie ....
Albo nie ....
Nie wracajcie ...
Bo co mieliście zepsuć to już zostało popsute ...
Kto miał być okłamany to już przez was został okłamany...

ŁUBU DUBU ŁUBU DUBU NIECH ŻYJE NAM NASZA PANI DYREKTOR  TO MÓWIĘ JA TRENER III KLASY JARZĄBEK.
Czyli jednak ,,władza" okazała się bezczelna i mimo wszystko Caryca awans dostała!? No cóż, można się tylko domyślać czym i jak bardzo musiała zapracować, zasłużyć.... na ten awans. A tak na marginesie to przecież Caryca pomijała w awansie na stopniu tych co na L 4 ale jak być bezczelnym to dokonać. Karma wraca.

Waldemar o pseudonimie ,,Cycu,, już zaciera ręce i nogi , aby wskoczyć na miejsce Carycy. 
 Ciekawe czy ,,Cycu,, przed odejściem z ZK nr 2 wyczyścił historię przeglądania z komputera służbowego, bo słychać w eterze że osadzeni ściągali jakieś niedozwolone treści z jego kompa.  
 Ja tam oczywiście nic nie wiem ale mogę się dowiedzieć co to były za zakazane treści i dlaczego w związku z tym ,,Cycu,, do tej pory nie poniósł żadnych konsekwencji z tego tytułu. 
 Będzie się działo i będzie zabawa ...
 Jeszcze trochę ...jeszcze chwila ....
Odpowiedz
(19-02-2022, 15:45 )J 23 napisał(a):
(19-02-2022, 0:37 )Mirosław Klose napisał(a):
(17-02-2022, 19:47 )Ironiczny napisał(a): Chciałbym w imieniu f-szy życzyć Pani dyrektor Z.K.1 w Łodzi szybkiego powrotu do zdrowia, oraz serdeczne gratulacje z okazji awansu na wyższy stopień służbowy. A tak żeby się miło zrobiło, po tych wszystkich paskudnych oszczerstwach Wink

Caryco, Mikserze wracajcie ....
Albo nie ....
Nie wracajcie ...
Bo co mieliście zepsuć to już zostało popsute ...
Kto miał być okłamany to już przez was został okłamany...

ŁUBU DUBU ŁUBU DUBU NIECH ŻYJE NAM NASZA PANI DYREKTOR  TO MÓWIĘ JA TRENER III KLASY JARZĄBEK.
Czyli jednak ,,władza" okazała się bezczelna i mimo wszystko Caryca awans dostała!? No cóż, można się tylko domyślać czym i jak bardzo musiała zapracować, zasłużyć.... na ten awans. A tak na marginesie to przecież Caryca pomijała w awansie na stopniu tych co na L 4 ale jak być bezczelnym to dokonać. Karma wraca.
Odpowiedz
(19-02-2022, 15:45 )J 23 napisał(a):
(19-02-2022, 0:37 )Mirosław Klose napisał(a):
(17-02-2022, 19:47 )Ironiczny napisał(a): Chciałbym w imieniu f-szy życzyć Pani dyrektor Z.K.1 w Łodzi szybkiego powrotu do zdrowia, oraz serdeczne gratulacje z okazji awansu na wyższy stopień służbowy. A tak żeby się miło zrobiło, po tych wszystkich paskudnych oszczerstwach Wink

Caryco, Mikserze wracajcie ....
Albo nie ....
Nie wracajcie ...
Bo co mieliście zepsuć to już zostało popsute ...
Kto miał być okłamany to już przez was został okłamany...

ŁUBU DUBU ŁUBU DUBU NIECH ŻYJE NAM NASZA PANI DYREKTOR  TO MÓWIĘ JA TRENER III KLASY JARZĄBEK.

KOLEDZY W SW  JEST JUŻ WSZYSTKO  POZAMIATANE !!!!!!!! TERAZ TO TYLKO TYRAC I CICHO SIEDZIEC !!!!!! DO 25 LAT SŁUŻBY !!!!!
Odpowiedz
(19-02-2022, 13:58 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(18-02-2022, 20:19 )piotr73sw napisał(a): Mamy nierozwiązane żądania o powżkach,a zbliża się 15 marca kiedy to mają(powinny) być przedstawione propozycje dodatków służbowych
Hahahha hahhaha hahahaha jeszcze ktoś wierzy w dodatki w służbie? hahahaha
Te dodatki 15 marca będą z podwyżki 500+ sami je sobie sfinansujemy, nie oszukujemy się. Dodatkowa kasa na wysługę będzie jak nagrody 8 lutego - wielkie święto służby więziennej. Ze święta to tylko życzenia zostały.
Odpowiedz
(19-02-2022, 13:38 )Wtff napisał(a):
(18-02-2022, 16:02 )szpaq napisał(a): Co myślicie o organizowanej akcji Solidarności 25 lutego w Warszawie? No chyba szacun dla nich co? W sumie to czekałem na to ze strony naszych Związków, w których jeszcze jestem ale czekam na rozwój wydarzeń...
Za co szacun? Za ro ze nie pojawili się nawet na spotkaniu w sprawie podwyżek?
Niech demonstrują sobie, tylko niech nie rozsiewają kłamliwej propagandy, ze walczą o te podwyżki.
Walczą, ar tak zeby nie walczyć.

Wiedzą, że na spotkaniu i pieprzeniu o swoich racjach już nic się nie ugra - dlatego szacun że wyjdą na ulicę, a my powinniśmy razem z nimi, czy może myślisz że we wtorek CZ powie że dadzą Ci podwyżkę do stopnia i nastukają grube miliony na wysługę lat bo uchwałę Związki napisały? Proszę Cie...
Odpowiedz
(19-02-2022, 0:37 )Mirosław Klose napisał(a):
(17-02-2022, 19:47 )Ironiczny napisał(a): Chciałbym w imieniu f-szy życzyć Pani dyrektor Z.K.1 w Łodzi szybkiego powrotu do zdrowia, oraz serdeczne gratulacje z okazji awansu na wyższy stopień służbowy. A tak żeby się miło zrobiło, po tych wszystkich paskudnych oszczerstwach Wink

Caryco, Mikserze wracajcie ....
Albo nie ....
Nie wracajcie ...
Bo co mieliście zepsuć to już zostało popsute ...
Kto miał być okłamany to już przez was został okłamany...

ŁUBU DUBU ŁUBU DUBU NIECH ŻYJE NAM NASZA PANI DYREKTOR  TO MÓWIĘ JA TRENER III KLASY JARZĄBEK.
Odpowiedz
(18-02-2022, 20:19 )piotr73sw napisał(a): Mamy nierozwiązane żądania o powżkach,a zbliża się 15 marca kiedy to mają(powinny) być przedstawione propozycje dodatków służbowych
Hahahha hahhaha hahahaha jeszcze ktoś wierzy w dodatki w służbie? hahahaha
Odpowiedz
(18-02-2022, 20:32 )szfager napisał(a):
(18-02-2022, 15:39 )Chorazy napisał(a):
(17-02-2022, 22:16 )BDG napisał(a):
(17-02-2022, 16:05 )anton napisał(a):
(17-02-2022, 11:07 )Dziambdzia napisał(a): Ustala pewnie jakiś super inteligent.... Taka mamy służbę jak widać. Nawet prosta rzecz potrafią popsuć... Powinno być liczone po dojazdach do służby.

Proponuje się ustalić następującą wysokość ryczałtu:
 20 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości nieprzekraczającej 15 km od miejsca pełnienia służby;
 35 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 15 km do 30 km od miejsca pełnienia służby;
 50 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 30 km do 45 km od miejsca pełnienia służby;
 70 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości przekraczającej 45 km od miejsca pełnienia służby.
Powinno być wg stawek państwowego operatora kolejowego czyli PKP wtedy będzie najsprawiedliwiej. Skoro za przejazd jest wypłacane wg. stawek PKP to i dojazd powinien być tak samo traktowany. Z zastrzeżeniem że jeśli faktycznie dojeżdża PKP to powinien mieć zwrot 100% za bilet np miesięczny. Jeżeli takiego połącznie nie ma to wg tabelek PKP. Wszystko w temacie.
Kolega ma bilet miesięczny bo dojeżdża do KPP i zwracają mu za to. Nie obchodzi ich czy jeździ PKP, prywatnym autem czy w ogóle ma bilet. Należy się za dojazd więc płacą. A tu jak zwykle cyrki. Nie wyssałem z palca bo jestem z nim po rozmowie na ten temat.

Ciekawe kto te stawki ustala... przecież to nie starczy na dojazdy z Mokotowa na Białołękę na tydzień a gdzie tu mówić o dojazdach do jednostek kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę przez tydzień...
Najlepiej byłoby przyjechać do służby tyle razy na ile starczy ryczałtu?
Najlepiej niech wiązki wystąpią z pismem ile ryczałtu za dojazd dostają funkcjonariusze dojeżdżający do CZ i okręgów. Dobrze wiemy że spora grupa dojeżdża z miast oddalonych ponad 50 km i wtedy będziemy wiedzieć ile powinno się płacić. Ryczał z dojazd nie jest informacją z gatunku rodo.
Odpowiedz
(18-02-2022, 16:02 )szpaq napisał(a): Co myślicie o organizowanej akcji Solidarności 25 lutego w Warszawie? No chyba szacun dla nich co? W sumie to czekałem na to ze strony naszych Związków, w których jeszcze jestem ale czekam na rozwój wydarzeń...
Za co szacun? Za ro ze nie pojawili się nawet na spotkaniu w sprawie podwyżek?
Niech demonstrują sobie, tylko niech nie rozsiewają kłamliwej propagandy, ze walczą o te podwyżki.
Walczą, ar tak zeby nie walczyć.
Odpowiedz
(18-02-2022, 20:18 )Człowiek z lasu napisał(a):
(18-02-2022, 16:02 )szpaq napisał(a): Co myślicie o organizowanej akcji Solidarności 25 lutego w Warszawie? No chyba szacun dla nich co? W sumie to czekałem na to ze strony naszych Związków, w których jeszcze jestem ale czekam na rozwój wydarzeń...

W sumie to jak na to patrzeć to nie podpisali tego walka z podwyżkami i jest akcja protestacyjna zawsze lepiej niz nic nie robić.

Przecież ich nawet tam nie było. Co mieli podpisać? 
Jak można siać propagandę, że walczą o podwyżki dla funkcjonariuszy, a nawet nie byli na posiedzeniu?
Przecież tylko durnie mogą się na to nabrać. I się nabierają.
Jeszcze kłamią, ze z przyczyn losowych nie mogli dojechać. Tchórze. 
Najpierw płakali, ze nikt ich nie zaprasza, a teraz jak zostali zaproszeni, to stchórzyli.
Poza tym to był podpisany komunikat ze spotkania. Czytałeś w ogóle co było w nim napisane?
Odpowiedz
(18-02-2022, 19:31 )Oficer napisał(a):
(18-02-2022, 16:02 )szpaq napisał(a): Co myślicie o organizowanej akcji Solidarności 25 lutego w Warszawie? No chyba szacun dla nich co? W sumie to czekałem na to ze strony naszych Związków, w których jeszcze jestem ale czekam na rozwój wydarzeń...

WYWIESZĄ FLAGI HEEEEEEE

Zrób coś lepszego, dałeś coś od siebie?
Odpowiedz
(19-02-2022, 9:28 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Wojna przed nami tuż za naszą granicą, a Pan Gen. Kotliński myśli jak oszukać funkcjonariuszy RP.... Może to dywersant Putina?

Ucieka pierwsze z tonącego statku, emka tuż tuż
Odpowiedz
Wojna przed nami tuż za naszą granicą, a Pan Gen. Kotliński myśli jak oszukać funkcjonariuszy RP.... Może to dywersant Putina?
Odpowiedz
(18-02-2022, 16:44 )robs napisał(a):
(18-02-2022, 8:25 )f-usz napisał(a): Jaka cisza o nagrodach... Takie dumne okazywanie pism... daty ... kwoty... Tak się zastanawiam czy tylko u mnie 8 luty już minął...
I jeszcze szacunku wymagają...
Z nagrodami jest tak jak z podwyżką, która miała być wypłacona 1 lutego (tak zapowiadał generał). 
Przestańcie w końcu poważnie traktować przełożonych. Oni tak nas traktują, to dlaczego w drugą stronę ma być inaczej???

Pan admin ma wolne czy z jakichś bliżej nie określonych powodów nie dodał wpisu mojego?
Odpowiedz
(17-02-2022, 19:47 )Ironiczny napisał(a): Chciałbym w imieniu f-szy życzyć Pani dyrektor Z.K.1 w Łodzi szybkiego powrotu do zdrowia, oraz serdeczne gratulacje z okazji awansu na wyższy stopień służbowy. A tak żeby się miło zrobiło, po tych wszystkich paskudnych oszczerstwach Wink

Caryco, Mikserze wracajcie ....
Albo nie ....
Nie wracajcie ...
Bo co mieliście zepsuć to już zostało popsute ...
Kto miał być okłamany to już przez was został okłamany...
Odpowiedz
(18-02-2022, 15:39 )Chorazy napisał(a):
(17-02-2022, 22:16 )BDG napisał(a):
(17-02-2022, 16:05 )anton napisał(a):
(17-02-2022, 11:07 )Dziambdzia napisał(a):
(16-02-2022, 21:39 )Klawisz@ napisał(a): [quote="Jacua19" pid='13042' dateline='1645026845']
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12356601
To jest legislacja ryczałtu za dojazd proszę o podanie na jakich zasadach jest to naliczane i skąd się biorą takie śmieszne kwoty
To ile wzrośnie za dojazd ? Bo nie mogę nic otworzyć. 
Ustala pewnie jakiś super inteligent.... Taka mamy służbę jak widać. Nawet prosta rzecz potrafią popsuć... Powinno być liczone po dojazdach do służby.

Proponuje się ustalić następującą wysokość ryczałtu:
 20 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości nieprzekraczającej 15 km od miejsca pełnienia służby;
 35 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 15 km do 30 km od miejsca pełnienia służby;
 50 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 30 km do 45 km od miejsca pełnienia służby;
 70 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości przekraczającej 45 km od miejsca pełnienia służby.
Powinno być wg stawek państwowego operatora kolejowego czyli PKP wtedy będzie najsprawiedliwiej. Skoro za przejazd jest wypłacane wg. stawek PKP to i dojazd powinien być tak samo traktowany. Z zastrzeżeniem że jeśli faktycznie dojeżdża PKP to powinien mieć zwrot 100% za bilet np miesięczny. Jeżeli takiego połącznie nie ma to wg tabelek PKP. Wszystko w temacie.
Kolega ma bilet miesięczny bo dojeżdża do KPP i zwracają mu za to. Nie obchodzi ich czy jeździ PKP, prywatnym autem czy w ogóle ma bilet. Należy się za dojazd więc płacą. A tu jak zwykle cyrki. Nie wyssałem z palca bo jestem z nim po rozmowie na ten temat.

Ciekawe kto te stawki ustala... przecież to nie starczy na dojazdy z Mokotowa na Białołękę na tydzień a gdzie tu mówić o dojazdach do jednostek kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę przez tydzień...
Najlepiej byłoby przyjechać do służby tyle razy na ile starczy ryczałtu?
Odpowiedz
(18-02-2022, 16:20 )sierżant sztabowy napisał(a): 25 luty manifestacja f-szy SW. Mam nadzieje że wiekszosc płaczków tutaj wezmie swoje cztery litery i wezmie w tym udział!
Nie zrealizowali wcześniejszych postulatów. Powinniśmy teraz zażądać 1500 netto do stopnia albo wiecej, ludzie by się ruszyli.  
Cytując klasyka "chcieliście ... Freda, teraz Fred ... was"
Odpowiedz
Mamy nierozwiązane żądania o powżkach,a zbliża się 15 marca kiedy to mają(powinny) być przedstawione propozycje dodatków służbowych
Odpowiedz
(18-02-2022, 16:02 )szpaq napisał(a): Co myślicie o organizowanej akcji Solidarności 25 lutego w Warszawie? No chyba szacun dla nich co? W sumie to czekałem na to ze strony naszych Związków, w których jeszcze jestem ale czekam na rozwój wydarzeń...

W sumie to jak na to patrzeć to nie podpisali tego walka z podwyżkami i jest akcja protestacyjna zawsze lepiej niz nic nie robić.
Odpowiedz
(18-02-2022, 16:44 )robs napisał(a):
(18-02-2022, 8:25 )f-usz napisał(a): Jaka cisza o nagrodach... Takie dumne okazywanie pism... daty ... kwoty... Tak się zastanawiam czy tylko u mnie 8 luty już minął...
I jeszcze szacunku wymagają...
Z nagrodami jest tak jak z podwyżką, która miała być wypłacona 1 lutego (tak zapowiadał generał). 
Przestańcie w końcu poważnie traktować przełożonych. Oni tak nas traktują, to dlaczego w drugą stronę ma być inaczej???

Wy tak na serio wciąż? Wskażcie proszę pismo DG że będą nagrody w lutym? Kolejny raz pisze to była propozycja związków zawodowych której nikt nie uwzględnił jak zwykle.
Odpowiedz
(18-02-2022, 16:02 )szpaq napisał(a): Co myślicie o organizowanej akcji Solidarności 25 lutego w Warszawie? No chyba szacun dla nich co? W sumie to czekałem na to ze strony naszych Związków, w których jeszcze jestem ale czekam na rozwój wydarzeń...

WYWIESZĄ FLAGI HEEEEEEE
Odpowiedz
(18-02-2022, 16:20 )sierżant sztabowy napisał(a): 25 luty manifestacja f-szy SW. Mam nadzieje że wiekszosc płaczków tutaj wezmie swoje cztery litery i wezmie w tym udział!

JUŻ TO WIDZE HEEEEEEEEEEE!!!!!!!!
Odpowiedz
Mam pytanie.
Kiedy Związek wystąpi o zmianę przepisów w zakresie wymogów jakie funkcjonariusz musi spełnić na danym stanowisku. Funkcjonariusz ma doświadczenie brak studiów nie mogę być zastępcą dowódcy i dowódcą zmiany, a osoba po studiach nie związanych ze służbą brak doświadczenia stażu może już być. Kiedyś były ustalone wymagania dot. ww. stanowisk przez osoby bez wykształcenia. To też może zatrzymać w służbie.
Nikt o to nie walczy.
Odpowiedz
(18-02-2022, 8:25 )f-usz napisał(a): Jaka cisza o nagrodach... Takie dumne okazywanie pism... daty ... kwoty... Tak się zastanawiam czy tylko u mnie 8 luty już minął...
I jeszcze szacunku wymagają...
Z nagrodami jest tak jak z podwyżką, która miała być wypłacona 1 lutego (tak zapowiadał generał). 
Przestańcie w końcu poważnie traktować przełożonych. Oni tak nas traktują, to dlaczego w drugą stronę ma być inaczej???
Odpowiedz
25 luty manifestacja f-szy SW. Mam nadzieje że wiekszosc płaczków tutaj wezmie swoje cztery litery i wezmie w tym udział!
Odpowiedz
Co myślicie o organizowanej akcji Solidarności 25 lutego w Warszawie? No chyba szacun dla nich co? W sumie to czekałem na to ze strony naszych Związków, w których jeszcze jestem ale czekam na rozwój wydarzeń...
Odpowiedz
(17-02-2022, 22:16 )BDG napisał(a):
(17-02-2022, 16:05 )anton napisał(a):
(17-02-2022, 11:07 )Dziambdzia napisał(a):
(16-02-2022, 21:39 )Klawisz@ napisał(a): [quote="Jacua19" pid='13042' dateline='1645026845']
https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12356601
To jest legislacja ryczałtu za dojazd proszę o podanie na jakich zasadach jest to naliczane i skąd się biorą takie śmieszne kwoty
To ile wzrośnie za dojazd ? Bo nie mogę nic otworzyć. 
Ustala pewnie jakiś super inteligent.... Taka mamy służbę jak widać. Nawet prosta rzecz potrafią popsuć... Powinno być liczone po dojazdach do służby.

Proponuje się ustalić następującą wysokość ryczałtu:
 20 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości nieprzekraczającej 15 km od miejsca pełnienia służby;
 35 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 15 km do 30 km od miejsca pełnienia służby;
 50 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 30 km do 45 km od miejsca pełnienia służby;
 70 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości przekraczającej 45 km od miejsca pełnienia służby.
Powinno być wg stawek państwowego operatora kolejowego czyli PKP wtedy będzie najsprawiedliwiej. Skoro za przejazd jest wypłacane wg. stawek PKP to i dojazd powinien być tak samo traktowany. Z zastrzeżeniem że jeśli faktycznie dojeżdża PKP to powinien mieć zwrot 100% za bilet np miesięczny. Jeżeli takiego połącznie nie ma to wg tabelek PKP. Wszystko w temacie.
Kolega ma bilet miesięczny bo dojeżdża do KPP i zwracają mu za to. Nie obchodzi ich czy jeździ PKP, prywatnym autem czy w ogóle ma bilet. Należy się za dojazd więc płacą. A tu jak zwykle cyrki. Nie wyssałem z palca bo jestem z nim po rozmowie na ten temat.

Ciekawe kto te stawki ustala... przecież to nie starczy na dojazdy z Mokotowa na Białołękę na tydzień a gdzie tu mówić o dojazdach do jednostek kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę przez tydzień...
Odpowiedz
Północ polski oisw Bydgosz w ciągu 3 m-cy ok 30 f-szy ucieka na emke! Oczywiscie mozna podziekowac reorganizacji ZK w OZ! Dziekujemy! Nie wiem czy ktoś zdaje sobie sprawe ale jesli nie zmieni sie podejscie to do wakacji kolejna duza ilość f-szy mowi ze ucieka. Każdy ma swój honor.
Odpowiedz
(18-02-2022, 8:25 )f-usz napisał(a): Jaka cisza o nagrodach... Takie dumne okazywanie pism... daty ... kwoty... Tak się zastanawiam czy tylko u mnie 8 luty już minął...
I jeszcze szacunku wymagają...

Ludzie z kad wy się urywacie? Jakie nagrody? Wskaż mi pismo DG które mówi o tym że miałeś dostać nagrodę w lutym
Odpowiedz
(17-02-2022, 22:16 )BDG napisał(a): Ciekawe kto te stawki ustala... przecież to nie starczy na dojazdy z Mokotowa na Białołękę na tydzień a gdzie tu mówić o dojazdach do jednostek kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę przez tydzień...


bilet jednorazowy w okolicach 50km na PKP kl2 to teraz 14.80 PLN czyli za jeden dzionek to juz 30pln w plecy - taniej na gazie wychodzi ale to tez pieniadze 
a gdzie tu caly miesiac popykac sobie w dojazdach no i nie liczac naszego czasu
Odpowiedz
(17-02-2022, 20:55 )Logitech napisał(a): Witam,

A co z posiłkami dla SW które przysługują (ewentualnie ryczałt) przecież jesteśmy tak samo traktowani jak

w innych służbach.

Może o to  warto powalczyć w jednostkach podstawowych ?


...

A kiedy ostatnio miałeś sytuację wymienioną w art. 119, nie licząc pobytu w OSSW, gdzie dostajesz posiłki?
Odpowiedz
Jaka cisza o nagrodach... Takie dumne okazywanie pism... daty ... kwoty... Tak się zastanawiam czy tylko u mnie 8 luty już minął...
I jeszcze szacunku wymagają...
Odpowiedz
(17-02-2022, 16:05 )anton napisał(a):
(17-02-2022, 11:07 )Dziambdzia napisał(a):
(16-02-2022, 21:39 )Klawisz@ napisał(a):
(16-02-2022, 16:54 )Jacua19 napisał(a): https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12356601
To jest legislacja ryczałtu za dojazd proszę o podanie na jakich zasadach jest to naliczane i skąd się biorą takie śmieszne kwoty
To ile wzrośnie za dojazd ? Bo nie mogę nic otworzyć. 

Proponuje się ustalić następującą wysokość ryczałtu:
 20 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości nieprzekraczającej 15 km od miejsca pełnienia służby;
 35 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 15 km do 30 km od miejsca pełnienia służby;
 50 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 30 km do 45 km od miejsca pełnienia służby;
 70 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości przekraczającej 45 km od miejsca pełnienia służby.
Powinno być wg stawek państwowego operatora kolejowego czyli PKP wtedy będzie najsprawiedliwiej. Skoro za przejazd jest wypłacane wg. stawek PKP to i dojazd powinien być tak samo traktowany. Z zastrzeżeniem że jeśli faktycznie dojeżdża PKP to powinien mieć zwrot 100% za bilet np miesięczny. Jeżeli takiego połącznie nie ma to wg tabelek PKP. Wszystko w temacie.
Kolega ma bilet miesięczny bo dojeżdża do KPP i zwracają mu za to. Nie obchodzi ich czy jeździ PKP, prywatnym autem czy w ogóle ma bilet. Należy się za dojazd więc płacą. A tu jak zwykle cyrki. Nie wyssałem z palca bo jestem z nim po rozmowie na ten temat.

Ciekawe kto te stawki ustala... przecież to nie starczy na dojazdy z Mokotowa na Białołękę na tydzień a gdzie tu mówić o dojazdach do jednostek kilkanaście czy kilkadziesiąt kilometrów w jedną stronę przez tydzień...
Odpowiedz
Panie Administratorze, czy istnieje zestawienie wysłanych przez Związek pism wraz z odpowiedzią. Żebyśmy wiedzieli czy ktoś na to odpowiada.
Mam wrażenie, że mechanizm Waszych pism jest identyczny jak pisanie listów do św. Mikołaja.
Chyba nie powinno być to niejawne, skoro publikujecie treść pisma to opublikujcie odpowiedzi.

Proszę nie obrażać św. Mikołaja, on czasem odpisuje.


Tym tekstem wygrałeś....
Panie i panowie, teraz poważnie, jeśli faktycznie okaże się że nie dostaniemy 500 zł do stopnia i osobno dodatek za lata cywila, będzie to całkowita porażka związku zawodowego. TO Obiecywało ministerstwo, więc jakim prawem ktoś usiłuje to zmieniać na naszą szkodę.
Odpowiedz
Witam,
A co z posiłkami dla SW które przysługują (ewentualnie ryczałt) przecież jesteśmy tak samo traktowani jak
w innych służbach.
Może o to warto powalczyć w jednostkach podstawowych ?

Uprawnienia funkcjonariuszy Służby Więziennej do wyżywienia podczas pełnienia służby.
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 16 listopada 2018 r.
w sprawie uprawnień funkcjonariuszy Służby Więziennej do wyżywienia podczas pełnienia służby
Na podstawie art. 119 ust. 3 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1542 i 1669) zarządza się, co następuje:
§ 1.
Rozporządzenie określa:
1)
normy wyżywienia przysługujące funkcjonariuszom Służby Więziennej, zwanym dalej "funkcjonariuszami", podczas pełnienia służby w warunkach, o których mowa w art. 119 ust. 1 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej, zwanej dalej "ustawą", oraz formy ich realizacji;
2)wysokość dziennej pieniężnej wartości normy wyżywienia, jej waloryzację oraz dopuszczalne przekroczenia;
3)inne przypadki, w których wyżywienie przysługuje.
§ 2.
Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1)jednostce - należy przez to rozumieć jednostkę organizacyjną Służby Więziennej;
2)stawce budżetowej - należy przez to rozumieć dzienną pieniężną wartość normy wyżywienia, stanowiącą ceny zakupu produktów spożywczych zużytych na jej przygotowanie;
3)zakładzie żywienia zbiorowego - należy przez to rozumieć zakład wykonujący działalność w zakresie zorganizowanego żywienia konsumentów.
§ 3.
Ustala się następujące normy wyżywienia przysługujące funkcjonariuszom wykonującym czynności służbowe w warunkach, o których mowa w art. 119 ust. 1 ustawy:
1)podstawową normę wyżywienia, zwaną dalej "normą "F"";
2)profilaktyczną normę wyżywienia, zwaną dalej "normą "Pf"".
§ 4.
1. Funkcjonariuszom wykonującym czynności służbowe w warunkach, o których mowa w art. 119 ust. 1 ustawy, przysługuje wyżywienie według normy "F".
2. Norma "F" składa się z trzech posiłków i napojów, odpowiadających procentowej wartości stawki budżetowej normy "F" w następujących proporcjach:
1)śniadanie - ok. 25% stawki;
2)obiad - ok. 50% stawki;
3)kolacja - ok. 25% stawki.
§ 5.
1. Norma "F" jest realizowana w formie:
1)gotowych posiłków i napojów, w tym jednego posiłku gorącego, albo
2)suchego prowiantu i napoju.
2. Funkcjonariuszom wykonującym czynności służbowe w warunkach uniemożliwiających korzystanie z gotowych posiłków i napojów wydaje się suchy prowiant i napój o wartości stawki budżetowej normy "F".
3. W przypadku braku możliwości przygotowania posiłków dla funkcjonariuszy na terenie jednostki wyżywienie realizuje się za pośrednictwem zakładów żywienia zbiorowego. Za podstawę rozliczeń przyjmuje się stawkę budżetową normy "F" podwyższoną nie więcej niż o 50%.
4. Niepobrane przez funkcjonariusza wyżywienie przysługujące mu w danym dniu nie podlega wydaniu w dniu następnym.
5. Funkcjonariusze opuszczający jednostkę w związku z udzieloną przepustką trwającą dłużej niż 8 godzin otrzymują wyżywienie do czasu faktycznego opuszczenia jednostki.
§ 6.
1. Wysokość stawki budżetowej normy "F" wynosi 25,10 zł.
2. Wysokość stawki budżetowej normy "F" podlega corocznej waloryzacji o ustalony w ustawie budżetowej na dany rok średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych. Podstawę waloryzacji stanowi kwota stawki budżetowej normy "F" w roku poprzedzającym rok, w którym waloryzacja nastąpiła.
3. Zmiana wysokości stawki budżetowej normy "F" następuje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym została ogłoszona ustawa budżetowa.
4. Kwotę stawki budżetowej normy "F" zaokrągla się do dziesiętnej części złotego w górę.
§ 7.
Funkcjonariuszom wykonującym czynności służbowe w warunkach, o których mowa w art. 119 ust. 1 ustawy, jeżeli czynności te trwają:
1)nie dłużej niż dobę i wynoszą:
a)mniej niż 8 godzin - wyżywienie nie przysługuje,
b)od 8 do 12 godzin - przysługuje wyżywienie w wymiarze 50% stawki budżetowej normy "F",
c)ponad 12 godzin - przysługuje pełne wyżywienie;
2)dłużej niż dobę - za każdą dobę przysługuje pełne wyżywienie, a za niepełną, ale rozpoczętą dobę przysługuje wyżywienie do czasu faktycznego zakończenia tych czynności.
§ 8.
1. Funkcjonariuszom wykonującym czynności służbowe w warunkach, o których mowa w art. 119 ust. 1 ustawy:
1)związane z wysiłkiem fizycznym powodującym efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 2000 kcal (8375 kJ) u mężczyzn i powyżej 1100 kcal (4605 kJ) u kobiet,
2)związane z wysiłkiem fizycznym powodującym efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 1500 kcal (6280 kJ) u mężczyzn i powyżej 1000 kcal (4187 kJ) u kobiet, wykonywane w pomieszczeniach zamkniętych, w których ze względów technologicznych utrzymuje się stale temperatura poniżej 10°C lub wskaźnik obciążenia termicznego (WBGT) wynosi powyżej 25°C,
3)związane z wysiłkiem fizycznym powodującym efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 1500 kcal (6280 kJ) u mężczyzn i powyżej 1000 kcal (4187 kJ) u kobiet, wykonywane na otwartej przestrzeni w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 marca
- przysługuje posiłek profilaktyczny według normy "Pf" w dniach wykonywania tych czynności.

2. Posiłek profilaktyczny sporządzony według normy "Pf" zawiera około 50-55% węglowodanów, 30-35% tłuszczów, 15% białek oraz ma wartość kaloryczną około 1000 kcal.
§ 9.
1. Funkcjonariuszom wykonującym czynności służbowe w warunkach, o których mowa w art. 119 ust. 1 ustawy:
1)w warunkach mikroklimatu gorącego, charakteryzującego się wartością wskaźnika obciążenia termicznego (WBGT) powyżej 25°C,
2)w warunkach mikroklimatu zimnego, charakteryzującego się wartością wskaźnika siły chłodzącej powietrza (WCI) powyżej 1000,
3)przy pracach na otwartej przestrzeni w temperaturze otoczenia poniżej 10°C lub powyżej 25°C,
4)przy pracach związanych z wysiłkiem fizycznym powodującym efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 1500 kcal (6280 kJ) u mężczyzn i powyżej 1000 kcal (4187 kJ) u kobiet,
5)na stanowiskach służby, na których temperatura spowodowana warunkami atmosferycznymi przekracza 28°C
- zapewnia się napoje profilaktyczne według normy "Pf" w dniach wykonywania tych czynności.

2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1, funkcjonariusze otrzymują napoje w niezbędnej ilości, w temperaturze odpowiedniej do warunków wykonywania czynności służbowych, a w przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 - napoje wzbogacone o sole mineralne i witaminy.
§ 10.
1. Wysokość stawki budżetowej normy "Pf". wynosi 3,20 zł.
2. Stawkę budżetową normy "Pf" w wysokości określonej w ust. 1 stosuje się odrębnie do posiłku, o którym mowa w § 8 ust. 1, oraz do napojów, o których mowa w § 9 ust. 1.
§ 11.
Funkcjonariuszom wykonującym w jednostkach czynności służbowe szefa kuchni przysługują posiłki wydawane w godzinach pełnienia służby w normie, według której jest przygotowywana większość posiłków wydawanych w jednostce w danym dniu.
§ 12.
1. Dopuszcza się zmniejszenie lub zwiększenie dziennej stawki budżetowej każdej z norm wyżywienia o nie więcej niż 10%.
2. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, związanych z sezonowością występowania artykułów spożywczych na rynku i zróżnicowaniem cen w zależności od pory roku, dopuszcza się zmniejszenie lub zwiększenie stawki budżetowej każdej z norm wyżywienia o nie więcej niż 25%, pod warunkiem niepogorszenia jakości wyżywienia.
3. Przekroczenia dziennych stawek budżetowych każdej z norm wyżywienia rozlicza się w okresie roku budżetowego w ramach tej samej normy.
4. Zwiększenia dziennych stawek budżetowych norm wyżywienia, o których mowa w ust. 1 i 2 oraz § 5 ust. 3, nie podlegają łączeniu.
§ 13.
Wyżywienie według normy "F" przysługuje:
1)funkcjonariuszom grup interwencyjnych wykonującym obowiązki służbowe w czasie przekraczającym wymiar czasu służby w trakcie:
a)realizacji zadań zmierzających do zapobiegania wypadkom nadzwyczajnym lub likwidowania ich skutków,
b)konwojowania osadzonych wymagających wzmożonych działań ochronnych,
c)realizacji zadań związanych z przeprowadzaniem kontroli wykonywanych w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej;
2)funkcjonariuszom wykonującym obowiązki służbowe poza miejscem stałego pełnienia służby i w czasie przekraczającym wymiar czasu służby.
§ 14.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 grudnia 2018 r. 1
1 Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 10 grudnia 2010 r. w sprawie uprawnień funkcjonariuszy Służby Więziennej do wyżywienia podczas pełnienia służby (Dz. U. poz. 1587), które traci moc na podstawie art. 16 ust. 2 ustawy z dnia 22 marca 2018 r. o zmianie ustawy o Służbie Więziennej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 912).

Czytaj więcej na Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/akty/dz-u-2018-2184,18780138.html
Odpowiedz
(17-02-2022, 16:05 )anton napisał(a):
(17-02-2022, 11:07 )Dziambdzia napisał(a):
(16-02-2022, 21:39 )Klawisz@ napisał(a):
(16-02-2022, 16:54 )Jacua19 napisał(a): https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12356601
To jest legislacja ryczałtu za dojazd proszę o podanie na jakich zasadach jest to naliczane i skąd się biorą takie śmieszne kwoty
To ile wzrośnie za dojazd ? Bo nie mogę nic otworzyć. 

Proponuje się ustalić następującą wysokość ryczałtu:
 20 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości nieprzekraczającej 15 km od miejsca pełnienia służby;
 35 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 15 km do 30 km od miejsca pełnienia służby;
 50 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 30 km do 45 km od miejsca pełnienia służby;
 70 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości przekraczającej 45 km od miejsca pełnienia służby.
Powinno być wg stawek państwowego operatora kolejowego czyli PKP wtedy będzie najsprawiedliwiej. Skoro za przejazd jest wypłacane wg. stawek PKP to i dojazd powinien być tak samo traktowany. Z zastrzeżeniem że jeśli faktycznie dojeżdża PKP to powinien mieć zwrot 100% za bilet np miesięczny. Jeżeli takiego połącznie nie ma to wg tabelek PKP. Wszystko w temacie.
Kolega ma bilet miesięczny bo dojeżdża do KPP i zwracają mu za to. Nie obchodzi ich czy jeździ PKP, prywatnym autem czy w ogóle ma bilet. Należy się za dojazd więc płacą. A tu jak zwykle cyrki. Nie wyssałem z palca bo jestem z nim po rozmowie na ten temat.

W tej służbie niestety wszystko trzeba wywalczyć sobie w sądzie. Wstyd Panowie z CZSW.
Odpowiedz
Chciałbym w imieniu f-szy życzyć Pani dyrektor Z.K.1 w Łodzi szybkiego powrotu do zdrowia, oraz serdeczne gratulacje z okazji awansu na wyższy stopień służbowy. A tak żeby się miło zrobiło, po tych wszystkich paskudnych oszczerstwach Wink
Odpowiedz
(16-02-2022, 19:07 )nietakamllodafszka napisał(a):
(16-02-2022, 16:01 )Człowiek z lasu napisał(a):
(16-02-2022, 13:28 )Administrator napisał(a):
(16-02-2022, 11:32 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(15-02-2022, 17:52 )Administrator napisał(a): Praca w gospodarstwie rolnym będzie się wliczać do dodatku za wysługę lat. Proszę się zapoznać z art. 58 ust. 2b pkt. 3 ustawy o Służbie Więziennej. Po ukazaniu się aktów wykonawczych ustawa będzie miała moc obowiązującą od 1 stycznia 2022 r.

Czy ja dobrze widzę, że okres studiów do stażu nie będzie zaliczany tak jak jest to w innych służbach?????????

Zacznę od tego, że w Policji okres studiów nie jest zaliczany, natomiast w Służbie Więziennej okres studiów wyższych będzie zaliczany.

Ale jeśli np ktoś pracował i jednocześnie studiował to już tak dobrze nie będzie? Że zalyczone będą lata pracy i studia :-)?

Wlasnie
Co z osobami które pracowały i studiowały?
Liczy się tylko jeden okres albo pracy albo studiów
Odpowiedz
(17-02-2022, 12:49 )DAB77 napisał(a):
(17-02-2022, 10:58 )konradissimus napisał(a):
(17-02-2022, 8:07 )alexander napisał(a):
(16-02-2022, 18:26 )Administrator napisał(a):
(16-02-2022, 16:38 )SZEREGOWY1 napisał(a): Spokojnie Panowie, 14 marca będzie kolejna Uchwała Nr-31-X/2022 w sprawie stanowiska ZG.... odnośnie naszych podwyżek, każda o takiej samej treści !!! w jednej i drugiej chwale  nic się nie zmienia !!!
Tylko daty się zminiły !!!
Pytanie NAJWAŻNIEJSZE ! Dlaczego w dniu 19 stycznia 2022 roku zaraz na drugi dzień ZG NSZZFiPW nie wysłał Uchwały do Ministra tylko czekał miesiąc czasu ????? Proszę mi to jakoś sensownie wytłumaczyć!!!

Bardzo przepraszam, ale trudno jest mi się powstrzymać od (złośliwego) komentarza po Pana wpisie. Przykład Pana rozumowania idealnie pokazuje to, że nie skupia się Pan na treści pism tylko np. widząc podpis pod komunikatem stwierdza, że ktoś się na coś zgadza. Skąd taki wniosek, że Uchwała z 18 stycznia została wysłana do Ministra po miesiącu? Ciągle próbuję to w jak najprostszy sposób wytłumaczyć, ale widzę, że coś tam w głowie nie iskrzy. Napiszę to jeszcze raz najprościej jak mogę. Uchwała ZG NSZZFiPW z 18 stycznia 2022 roku została wysłana do Ministra Sprawiedliwości na drugi dzień jak i również Uchwała ZG NSZZFiPW z dnia 14 lutego 2022 roku została wysłana do Ministra Sprawiedliwości dnia następnego.
Panie Administratorze, czy istnieje zestawienie wysłanych przez Związek pism wraz z odpowiedzią. Żebyśmy wiedzieli czy ktoś na to odpowiada. 
Mam wrażenie, że mechanizm Waszych pism jest identyczny jak pisanie listów do św. Mikołaja.
Chyba nie powinno być to niejawne, skoro publikujecie treść pisma to opublikujcie odpowiedzi.

Proszę nie obrażać św. Mikołaja, on czasem odpisuje.

Związki piszą i wysyłają pisma choć nikt na nie w większości przypadków nie odpowiada dlatego admin nie udostępni takiego zestawienia bo po co udostępniać  w połowie pustą tabelę Smile
Interes sie kręci, admin wstawia coś na stronę więc nikt nie zarzuci związkom że nic nie robią - każdy dba o swój stołeczek Sad
A zamiast dziesiątek pism bez odpowiedzi dogadali by się z jakąś stacją TV i pokazali Polakom jak jest prawda - to zabolałoby górę i nie pozostałoby bez odpowiedzi.
Ale po co ...
Jakby się skazany o to spytał to by tabelkę z ćwierćwiecza wystawili.
Odpowiedz
(17-02-2022, 14:56 )Ciemność widze napisał(a):
(17-02-2022, 9:54 )Prison_Officer napisał(a):
(16-02-2022, 15:12 )Ciemność widze napisał(a): Mam około 6lat z pracy w gospodarstwie rolnym 3 lata studiów 11lat pracy z cywila i prawie 10 służby. To ile ja się tych pieniędzorów nabiore chyba całe pińćset razem z podwyżka. Czy to nie jest czyste złodziejstwo panie generale.

Zaliczenie pracy cywilnej nie będzie wypłacany z puli na podwyżki.

Z tego co proponuje nierząd to trzeci składnik do naszej podwyżki ma byt za pracę w chwili.

Nie przejdzie to, nie ma opcji.
Odpowiedz
(17-02-2022, 12:16 )olee napisał(a):
(17-02-2022, 11:07 )Dziambdzia napisał(a):
(16-02-2022, 21:39 )Klawisz@ napisał(a):
(16-02-2022, 16:54 )Jacua19 napisał(a): https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12356601
To jest legislacja ryczałtu za dojazd proszę o podanie na jakich zasadach jest to naliczane i skąd się biorą takie śmieszne kwoty
To ile wzrośnie za dojazd ? Bo nie mogę nic otworzyć. 


Proponuje się ustalić następującą wysokość ryczałtu:
 20 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości nieprzekraczającej 15 km od miejsca pełnienia służby;
 35 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 15 km do 30 km od miejsca pełnienia służby;
 50 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 30 km do 45 km od miejsca pełnienia służby;
 70 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości przekraczającej 45 km od miejsca pełnienia służby.

Śmiech na sali Proszę związki o interwencję 50, 70 zł za dojazd Huh Madakra Confused

Hitem jest to że osoby będące na zwolnieniach ( długich zwolnieniach ) mają wypłacane co miesiąc pieniądze za dojazdy . 
Aż dziwne że Marszałek się jeszcze tego nie dopatrzył.
Odpowiedz
(17-02-2022, 14:05 )szpaq napisał(a):
(17-02-2022, 7:42 )merrell napisał(a): Witam
Dlaczego teraz bijecie piane i pokazujecie pisma jak to walczycie o to samo, co w MSWIA, jak już terenowi związkowcy mówią oficjalnie, że resort sprawiedliwości zrobi tak jak we wspólnym komunikacie cyt. „Wspólny komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości, Centralnego Zarządu Służby Więziennej oraz Związków Zawodowych”. Minister zapewnia, że podwyżka nie mniejsza, niż w MSWIA, a gdzie cywil? Jak przykładowo funkcjonariuszowi wyjdzie np. 10% cywila około 260 zł, a dostanie około 516 zł podwyżki, czyli podwyżka o 256 zł!!!

Naprawdę kieruje naszą formacją manekin. Czy inne służby mają lub miały kiedykolwiek takiego szefa? Bo nie kojarzę..  czy naprawdę w obecnych czasach pozwolimy na to by w tak perfidny sposób nas ... nie użyję tego słowa, ale takiego gościa potrzebuje minister - okroić do minimum f-szy, a formacja zniszczona od wewnątrz
Marszałek Piłsudski powołał tą służbę , a obecny generał służbę tą rozwalił .
Jest mi wstyd że mam takiego przełożonego.
Odpowiedz
(17-02-2022, 16:05 )anton napisał(a):
(17-02-2022, 11:07 )Dziambdzia napisał(a):
(16-02-2022, 21:39 )Klawisz@ napisał(a):
(16-02-2022, 16:54 )Jacua19 napisał(a): https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12356601
To jest legislacja ryczałtu za dojazd proszę o podanie na jakich zasadach jest to naliczane i skąd się biorą takie śmieszne kwoty
To ile wzrośnie za dojazd ? Bo nie mogę nic otworzyć. 

Proponuje się ustalić następującą wysokość ryczałtu:
 20 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości nieprzekraczającej 15 km od miejsca pełnienia służby;
 35 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 15 km do 30 km od miejsca pełnienia służby;
 50 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 30 km do 45 km od miejsca pełnienia służby;
 70 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości przekraczającej 45 km od miejsca pełnienia służby.
Powinno być wg stawek państwowego operatora kolejowego czyli PKP wtedy będzie najsprawiedliwiej. Skoro za przejazd jest wypłacane wg. stawek PKP to i dojazd powinien być tak samo traktowany. Z zastrzeżeniem że jeśli faktycznie dojeżdża PKP to powinien mieć zwrot 100% za bilet np miesięczny. Jeżeli takiego połącznie nie ma to wg tabelek PKP. Wszystko w temacie.
Kolega ma bilet miesięczny bo dojeżdża do KPP i zwracają mu za to. Nie obchodzi ich czy jeździ PKP, prywatnym autem czy w ogóle ma bilet. Należy się za dojazd więc płacą. A tu jak zwykle cyrki. Nie wyssałem z palca bo jestem z nim po rozmowie na ten temat.
Tu jak zwykle pajacowanie. 20 zł za 17 dojazdów do miejsca pełnienia służby? Ludzie zejdźcie na ziemię...
20 zł to powinno być ewentualnie za jednorazowy dojazd do jednostki.
Odpowiedz
(17-02-2022, 12:01 )nietakamllodafszka napisał(a):
(17-02-2022, 3:40 )konradissimus napisał(a):
(16-02-2022, 10:05 )nietakamllodafszka napisał(a): Panie administratorze. Co z drugą transza nagród które miały być w lutym? Będą czy nie? Proste pytanie.

Od kiedy to administrator decyduje czy nagrody będą? On prowadzi księgę gości i tak się dziwię, że odpowiada czasem na niemądre pytania.

No patrz. A jednak miał wiedzę i odpisał. Czyli wychodzi na to że nie ma niemądrych pytań, a są jedynie niemądre komentarze. Pozdrawiam

Sorry ale nie da się inaczej, takie bezmózgie yeti w sw? Ja ty sobie dajesz radę? Wskaż mi w jakim piśmie ktoś gwarantował nagrodę w lutym? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Jak ty sobie dajesz radę gdziekolwiek w jednostce?
To było pismo związków zawodowych i ich propozycja która i tak strona służbowa olała.
Odpowiedz
(17-02-2022, 14:05 )szpaq napisał(a):
(17-02-2022, 7:42 )merrell napisał(a): Witam
Dlaczego teraz bijecie piane i pokazujecie pisma jak to walczycie o to samo, co w MSWIA, jak już terenowi związkowcy mówią oficjalnie, że resort sprawiedliwości zrobi tak jak we wspólnym komunikacie cyt. „Wspólny komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości, Centralnego Zarządu Służby Więziennej oraz Związków Zawodowych”. Minister zapewnia, że podwyżka nie mniejsza, niż w MSWIA, a gdzie cywil? Jak przykładowo funkcjonariuszowi wyjdzie np. 10% cywila około 260 zł, a dostanie około 516 zł podwyżki, czyli podwyżka o 256 zł!!!

Naprawdę kieruje naszą formacją manekin. Czy inne służby mają lub miały kiedykolwiek takiego szefa? Bo nie kojarzę..  czy naprawdę w obecnych czasach pozwolimy na to by w tak perfidny sposób nas ... nie użyję tego słowa, ale takiego gościa potrzebuje minister - okroić do minimum f-szy, a formacja zniszczona od wewnątrz

A może jest tak że Kitliński odchodzi?
Odpowiedz
(17-02-2022, 11:07 )Dziambdzia napisał(a):
(16-02-2022, 21:39 )Klawisz@ napisał(a):
(16-02-2022, 16:54 )Jacua19 napisał(a): https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12356601
To jest legislacja ryczałtu za dojazd proszę o podanie na jakich zasadach jest to naliczane i skąd się biorą takie śmieszne kwoty
To ile wzrośnie za dojazd ? Bo nie mogę nic otworzyć. 

Proponuje się ustalić następującą wysokość ryczałtu:
 20 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości nieprzekraczającej 15 km od miejsca pełnienia służby;
 35 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 15 km do 30 km od miejsca pełnienia służby;
 50 zł miesięcznie dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości powyżej 30 km do 45 km od miejsca pełnienia służby;
 70 zł miesięcznic dla funkcjonariusza, którego miejsce zamieszkania znajduje się w odległości przekraczającej 45 km od miejsca pełnienia służby.
Powinno być wg stawek państwowego operatora kolejowego czyli PKP wtedy będzie najsprawiedliwiej. Skoro za przejazd jest wypłacane wg. stawek PKP to i dojazd powinien być tak samo traktowany. Z zastrzeżeniem że jeśli faktycznie dojeżdża PKP to powinien mieć zwrot 100% za bilet np miesięczny. Jeżeli takiego połącznie nie ma to wg tabelek PKP. Wszystko w temacie.
Kolega ma bilet miesięczny bo dojeżdża do KPP i zwracają mu za to. Nie obchodzi ich czy jeździ PKP, prywatnym autem czy w ogóle ma bilet. Należy się za dojazd więc płacą. A tu jak zwykle cyrki. Nie wyssałem z palca bo jestem z nim po rozmowie na ten temat.
Odpowiedz
(17-02-2022, 9:54 )Prison_Officer napisał(a):
(16-02-2022, 15:12 )Ciemność widze napisał(a): Mam około 6lat z pracy w gospodarstwie rolnym 3 lata studiów 11lat pracy z cywila i prawie 10 służby. To ile ja się tych pieniędzorów nabiore chyba całe pińćset razem z podwyżka. Czy to nie jest czyste złodziejstwo panie generale.

Zaliczenie pracy cywilnej nie będzie wypłacany z puli na podwyżki.

Z tego co proponuje nierząd to trzeci składnik do naszej podwyżki ma byt za pracę w chwili.
Odpowiedz
(17-02-2022, 7:42 )merrell napisał(a): Witam
Dlaczego teraz bijecie piane i pokazujecie pisma jak to walczycie o to samo, co w MSWIA, jak już terenowi związkowcy mówią oficjalnie, że resort sprawiedliwości zrobi tak jak we wspólnym komunikacie cyt. „Wspólny komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości, Centralnego Zarządu Służby Więziennej oraz Związków Zawodowych”. Minister zapewnia, że podwyżka nie mniejsza, niż w MSWIA, a gdzie cywil? Jak przykładowo funkcjonariuszowi wyjdzie np. 10% cywila około 260 zł, a dostanie około 516 zł podwyżki, czyli podwyżka o 256 zł!!!

Naprawdę kieruje naszą formacją manekin. Czy inne służby mają lub miały kiedykolwiek takiego szefa? Bo nie kojarzę..  czy naprawdę w obecnych czasach pozwolimy na to by w tak perfidny sposób nas ... nie użyję tego słowa, ale takiego gościa potrzebuje minister - okroić do minimum f-szy, a formacja zniszczona od wewnątrz
Odpowiedz