(16-02-2022, 9:58 )Administrator napisał(a):
(15-02-2022, 21:33 )Człowiek z lasu napisał(a):
(15-02-2022, 18:00 )Administrator napisał(a):
(15-02-2022, 14:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(15-02-2022, 10:44 )Administrator napisał(a): W dniu dzisiejszym Uchwała Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa została przesłana do Ministra Sprawiedliwości. Zostanie również opublikowana.

Chwila, chwila !!! Uchwała jest z 18 stycznia 2022 roku a ZG....... dopiero dzisia 15 lutego wysyla do Ministra ?????
szybko, mega szybko !!!! Tak działa ZG..... zawsze na szarym końcu !

Proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem zanim zacznie Pan kogokolwiek oczerniać. Uchwała Zarządu Głównego NSZZFiPW jest z 14 lutego 2022 r.

Panie Adminie prosze nie kłamać bo już mamy jednego Pinokia a wiecej nam nie trzeba. Uchwała z 18 stycznia 2022 roku nr 28-X/2022 coś to Panu mówi czy już nie pamięta Pan? Tak samo jak zapewniano nas, że postulat zaliczenie lat z cywila będzie analogicznie jak w innych służbach. Mało tego porozumienie z 2018 roku!!! A postulaty nie zrealizowane, tak właśnie mają nas głęboko wszyscy

Szanowny Panie "Człowieku z lasu" proszę liczyć się ze słowami, bo nie będę sobie pozwalał na takie oszczerstwa z Pana strony. W dniu 15 lutego 2022 r. została przesłana do Ministra Sprawiedliwości Uchwała Nr-30-X/2022 Zarządu Głównego NSZZFiPW z dnia 14 lutego 2022 r, więc nieprawdą jest, że 15 lutego została wysłana Uchwała Nr-28-X/2022 Zarządu Głównego NSZZFiPW z dnia 18 stycznia 2022 r. Co do zaliczania lat z cywila do dodatku za wysługę lat, to nie tylko będzie to analogicznie, a zdecydowanie bardziej korzystnie w Służbie Więziennej jak w służbach mundurowych podległych MSWiA.
Proszę wskazac w którym momencie skłamałem? Że 18 stycznia wyszło pismo a Pan pisze ze 14 lutego?
Odpowiedz
(15-02-2022, 17:52 )Administrator napisał(a):
(15-02-2022, 16:15 )Sierżant sztabowy 78 napisał(a):
(15-02-2022, 11:01 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 22:43 )Arekk napisał(a): Witam. Proszę mi powiedzieć do czego wliczy mi sie praca w gosp. rolnym. Mam wliczone od 16 roku życia 6 lat pracy w gospodsrstwie rolnym, na chwilę obecna mija mi 8 rok służby.

Do dodatku za wysługę lat.
Praca w gospodarstwie rolnym nie wlicza się do wysługi  tylko do nagrody jubileuszowej.

Praca w gospodarstwie rolnym będzie się wliczać do dodatku za wysługę lat. Proszę się zapoznać z art. 58 ust. 2b pkt. 3 ustawy o Służbie Więziennej. Po ukazaniu się aktów wykonawczych ustawa będzie miała moc obowiązującą od 1 stycznia 2022 r.

Czy ja dobrze widzę, że okres studiów do stażu nie będzie zaliczany tak jak jest to w innych służbach?????????
Odpowiedz
(16-02-2022, 10:20 )Administrator napisał(a):
(16-02-2022, 6:59 )Świeżak napisał(a):
(15-02-2022, 18:00 )Administrator napisał(a):
(15-02-2022, 14:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(15-02-2022, 10:44 )Administrator napisał(a): [quote="SZEREGOWY1" pid='12981' dateline='1644868220']
Administratorze, co ZG...zrobił popodjęciu Uchwały w sprawie podzialu podwyżki? czy przesłał ją do MS i czsw?czy tylko ja napisał ?

W dniu dzisiejszym Uchwała Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa została przesłana do Ministra Sprawiedliwości. Zostanie również opublikowana.

Chwila, chwila !!! Uchwała jest z 18 stycznia 2022 roku a ZG....... dopiero dzisia 15 lutego wysyla do Ministra ?????
szybko, mega szybko !!!! Tak działa ZG..... zawsze na szarym końcu !

Proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem zanim zacznie Pan kogokolwiek oczerniać. Uchwała Zarządu Głównego NSZZFiPW jest z 14 lutego 2022 r.

Jeśli dobrze odczytuje intencje nszzfipw, to nie zaopiniujecie pozytywnie rozporządzenia ministra sprawiedliwości w kształcie w jakim jest określone w komunikacie z 10 lutego 2022?

Oczywiście, jest to rozważane.

Trzymam kciuki
Odpowiedz
(16-02-2022, 6:59 )Świeżak napisał(a):
(15-02-2022, 18:00 )Administrator napisał(a):
(15-02-2022, 14:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(15-02-2022, 10:44 )Administrator napisał(a): [quote="SZEREGOWY1" pid='12981' dateline='1644868220']
Administratorze, co ZG...zrobił popodjęciu Uchwały w sprawie podzialu podwyżki? czy przesłał ją do MS i czsw?czy tylko ja napisał ?

W dniu dzisiejszym Uchwała Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa została przesłana do Ministra Sprawiedliwości. Zostanie również opublikowana.

Chwila, chwila !!! Uchwała jest z 18 stycznia 2022 roku a ZG....... dopiero dzisia 15 lutego wysyla do Ministra ?????
szybko, mega szybko !!!! Tak działa ZG..... zawsze na szarym końcu !

Proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem zanim zacznie Pan kogokolwiek oczerniać. Uchwała Zarządu Głównego NSZZFiPW jest z 14 lutego 2022 r.

Jeśli dobrze odczytuje intencje nszzfipw, to nie zaopiniujecie pozytywnie rozporządzenia ministra sprawiedliwości w kształcie w jakim jest określone w komunikacie z 10 lutego 2022?

Oczywiście, jest to rozważane.
Odpowiedz
Wink 
(16-02-2022, 10:05 )nietakamllodafszka napisał(a): Panie administratorze. Co z drugą transza nagród które miały być w lutym? Będą czy nie? Proste pytanie.

Środki finansowe takie, jakie były podane w propozycji Zarządu Głównego NSZZFiPW na ten cel są, lecz strona służbowa nie jest "chętna" wypłacić je na początku roku, ponieważ zgodnie z ustawą mogą one zostać wykorzystane do końca listopada 2022 roku, także wywnioskować można to, że będą opóźniać ich wypłacenie na tyle na ile to jest możliwe z powodu z jakiego możemy się domyśleć... a dokładniej mówiąc chodzi o absencję w służbie.
Odpowiedz
Panie administratorze. Co z drugą transza nagród które miały być w lutym? Będą czy nie? Proste pytanie.
Odpowiedz
(15-02-2022, 21:33 )Człowiek z lasu napisał(a):
(15-02-2022, 18:00 )Administrator napisał(a):
(15-02-2022, 14:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(15-02-2022, 10:44 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 20:50 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, co ZG...zrobił popodjęciu Uchwały w sprawie podzialu podwyżki? czy przesłał ją do MS i czsw?czy tylko ja napisał ?

W dniu dzisiejszym Uchwała Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa została przesłana do Ministra Sprawiedliwości. Zostanie również opublikowana.

Chwila, chwila !!! Uchwała jest z 18 stycznia 2022 roku a ZG....... dopiero dzisia 15 lutego wysyla do Ministra ?????
szybko, mega szybko !!!! Tak działa ZG..... zawsze na szarym końcu !

Proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem zanim zacznie Pan kogokolwiek oczerniać. Uchwała Zarządu Głównego NSZZFiPW jest z 14 lutego 2022 r.

Panie Adminie prosze nie kłamać bo już mamy jednego Pinokia a wiecej nam nie trzeba. Uchwała z 18 stycznia 2022 roku nr 28-X/2022 coś to Panu mówi czy już nie pamięta Pan? Tak samo jak zapewniano nas, że postulat zaliczenie lat z cywila będzie analogicznie jak w innych służbach. Mało tego porozumienie z 2018 roku!!! A postulaty nie zrealizowane, tak właśnie mają nas głęboko wszyscy

Szanowny Panie "Człowieku z lasu" proszę liczyć się ze słowami, bo nie będę sobie pozwalał na takie oszczerstwa z Pana strony. W dniu 15 lutego 2022 r. została przesłana do Ministra Sprawiedliwości Uchwała Nr-30-X/2022 Zarządu Głównego NSZZFiPW z dnia 14 lutego 2022 r, więc nieprawdą jest, że 15 lutego została wysłana Uchwała Nr-28-X/2022 Zarządu Głównego NSZZFiPW z dnia 18 stycznia 2022 r. Co do zaliczania lat z cywila do dodatku za wysługę lat, to nie tylko będzie to analogicznie, a zdecydowanie bardziej korzystnie w Służbie Więziennej jak w służbach mundurowych podległych MSWiA.
Odpowiedz
(15-02-2022, 18:00 )Administrator napisał(a):
(15-02-2022, 14:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(15-02-2022, 10:44 )Administrator napisał(a): [quote="SZEREGOWY1" pid='12981' dateline='1644868220']
Administratorze, co ZG...zrobił popodjęciu Uchwały w sprawie podzialu podwyżki? czy przesłał ją do MS i czsw?czy tylko ja napisał ?

W dniu dzisiejszym Uchwała Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa została przesłana do Ministra Sprawiedliwości. Zostanie również opublikowana.

Chwila, chwila !!! Uchwała jest z 18 stycznia 2022 roku a ZG....... dopiero dzisia 15 lutego wysyla do Ministra ?????
szybko, mega szybko !!!! Tak działa ZG..... zawsze na szarym końcu !

Proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem zanim zacznie Pan kogokolwiek oczerniać. Uchwała Zarządu Głównego NSZZFiPW jest z 14 lutego 2022 r.

Jeśli dobrze odczytuje intencje nszzfipw, to nie zaopiniujecie pozytywnie rozporządzenia ministra sprawiedliwości w kształcie w jakim jest określone w komunikacie z 10 lutego 2022?
Odpowiedz
Chyba ktoś tu nam trochę odleciał w kosmos
Uchwała ZG jest z dnia 18 stycznia nr 28-X /2022 czyż nie?
Odpowiedz
(15-02-2022, 18:00 )Administrator napisał(a):
(15-02-2022, 14:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(15-02-2022, 10:44 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 20:50 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, co ZG...zrobił popodjęciu Uchwały w sprawie podzialu podwyżki? czy przesłał ją do MS i czsw?czy tylko ja napisał ?

W dniu dzisiejszym Uchwała Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa została przesłana do Ministra Sprawiedliwości. Zostanie również opublikowana.

Chwila, chwila !!! Uchwała jest z 18 stycznia 2022 roku a ZG....... dopiero dzisia 15 lutego wysyla do Ministra ?????
szybko, mega szybko !!!! Tak działa ZG..... zawsze na szarym końcu !

Proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem zanim zacznie Pan kogokolwiek oczerniać. Uchwała Zarządu Głównego NSZZFiPW jest z 14 lutego 2022 r.

Panie Adminie prosze nie kłamać bo już mamy jednego Pinokia a wiecej nam nie trzeba. Uchwała z 18 stycznia 2022 roku nr 28-X/2022 coś to Panu mówi czy już nie pamięta Pan? Tak samo jak zapewniano nas, że postulat zaliczenie lat z cywila będzie analogicznie jak w innych służbach. Mało tego porozumienie z 2018 roku!!! A postulaty nie zrealizowane, tak właśnie mają nas głęboko wszyscy
Odpowiedz
(15-02-2022, 13:58 )Stefek napisał(a): Jeśli podwyżka będzie wliczona w dodatek stażowy za pracę w cywilu to będzie to największy przekręt Kitlińskiego i spółki. Mam nadzieję, że związki do tego nie dopuszczą i wywalczą sprawiedliwy podział podwyżki. Cała podwyżka musi być do stopnia tak jak w innych służbach mundurowych a za stażowe dodatkowe pieniądze. Tylko wtedy będzie sprawiedliwie

Dokladnie tak! Proste jak drut, może minister Woś nie ma świadomości o tym wałku? Gada gada i gada że będzie 624zl... no będzie, ale co z tego jak podzielą to na 3 dodatki, trzeba mu wytkymaczyc jak krowie na rowie że to nie fair? Jak nie ma pieniędzy na wysługę to niech powie: ludzie nie mam kasy na wysługę  dam Wam do stopnia jak innych służbom bo tak obiecałem że będzie jednakowo a kasy na wysługę poszukam... nie może tak po ludzku nas potraktować? Panie ministrze trochę wstyd nie sądzi Pan? Przecież nie jesteśmy debilami.
Odpowiedz
(15-02-2022, 18:00 )Administrator napisał(a):
(15-02-2022, 14:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(15-02-2022, 10:44 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 20:50 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, co ZG...zrobił popodjęciu Uchwały w sprawie podzialu podwyżki? czy przesłał ją do MS i czsw?czy tylko ja napisał ?

W dniu dzisiejszym Uchwała Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa została przesłana do Ministra Sprawiedliwości. Zostanie również opublikowana.

Chwila, chwila !!! Uchwała jest z 18 stycznia 2022 roku a ZG....... dopiero dzisia 15 lutego wysyla do Ministra ?????
szybko, mega szybko !!!! Tak działa ZG..... zawsze na szarym końcu !

Proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem zanim zacznie Pan kogokolwiek oczerniać. Uchwała Zarządu Głównego NSZZFiPW jest z 14 lutego 2022 r.

Dobrze, że podjęli uchwałę i zajęli prawidłowe stanowisko wreszcie. Jednak wrażenie po początkowej postawie niezadarte....
Odpowiedz
Podwyżki podwyżkami - mega ważna rzecz (i tak dyr zrobi co chce i jak zwykle oleje zwiazki - oba) , ale czy tylko mi sie wydaje czy gdzieś zamieciono pod dywan temat drugiej transzy nagród - miały być na nasze święto (specjalnie z małej litery bo tyle znaczy dla naszych włodarzy).
Odpowiedz
(15-02-2022, 14:51 )Ciemność widze napisał(a):
(15-02-2022, 10:58 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 22:08 )Ciemność widze napisał(a): [quote="Administrator" pid='12966' dateline='1644856795']
[quote="Ciemność widze" pid='12962' dateline='1644830526']
Panie administratorze czy jest Pan lub Pan Tuła wstanie odpowiedzieć czy wysługa z pracy z cywila będzie sumowana z wysługa z służby, bo jak się pytam w kadrach naszego przewodniczącego związków nikt nic nie wie albo udaje że nie wie.

A dodateków służbowych ile jest? A chcą go podzielić. Mnie już w tym Ministerstwie już nic nie zdziwi

Zgodnie z nowelizacją art. 58 ustawy o Służbie Więziennej lata pracy z cywila będą się zaliczały do dodatku za wysługę lat.

Ja się pytałem czy będą sumowane czy liczone oddzielnie a nie czy będzie zaliczany

Nie mogą być liczone oddzielnie ponieważ dodatek za wysługę lat w Służbie Więziennej jest tylko jeden.
[/quote

Jak będzie liczony cywil ? Rok cywila to rok wysługi ?
Odpowiedz
(15-02-2022, 13:58 )Stefek napisał(a): Jeśli podwyżka będzie wliczona w dodatek stażowy za pracę w cywilu to będzie to największy przekręt Kitlińskiego i spółki. Mam nadzieję, że związki do tego nie dopuszczą i wywalczą sprawiedliwy podział podwyżki. Cała podwyżka musi być do stopnia tak jak w innych służbach mundurowych a za stażowe dodatkowe pieniądze. Tylko wtedy będzie sprawiedliwie

W pełni popieram,  trafione w punkt 
Odpowiedz
Podwyżki w służbach MSWiA opublikowane! Wszyscy równo do dodatku. I to jest wiadomosc. U nas dalej kpina i nic nie wiadomo! Wstyd
Odpowiedz
(15-02-2022, 18:00 )Administrator napisał(a):
(15-02-2022, 14:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(15-02-2022, 10:44 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 20:50 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, co ZG...zrobił popodjęciu Uchwały w sprawie podzialu podwyżki? czy przesłał ją do MS i czsw?czy tylko ja napisał ?

W dniu dzisiejszym Uchwała Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa została przesłana do Ministra Sprawiedliwości. Zostanie również opublikowana.

Chwila, chwila !!! Uchwała jest z 18 stycznia 2022 roku a ZG....... dopiero dzisia 15 lutego wysyla do Ministra ?????
szybko, mega szybko !!!! Tak działa ZG..... zawsze na szarym końcu !

Proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem zanim zacznie Pan kogokolwiek oczerniać. Uchwała Zarządu Głównego NSZZFiPW jest z 14 lutego 2022 r.
Nikogo nie oczerniam, mowa jest o uchwale Nr 28-X/2022 z  18 stycznia 2022 roku odnośnie stanowiska ZG co do sposobu podziału podwyżki dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych SW !!!w tej uchwale ZG stoi na stanowisku, że podwyżka powinna być przysnana po wydzieleniu nagrody rocznej po równo dla każdego funkcjonariusza do dodatku za stopień służbowy !!!
Odpowiedz
(15-02-2022, 16:51 )wolf napisał(a): Panowie, ta podwyżka to niezły wał, nie do wiary, nie zabezpieczyli pieniadzy na podwyzki za wysługe , i teraz ta podwyzka chca utrzec dupe za wysługe, że nikt za to nie beknie,

Beknąć powinien dyrektor g. - w ogóle to tam powinna jakaś telewizja wjechać i niech powie przed kamerami co wymyślił... odpowie na pytanie dlaczego nie ma kasy na wysługę lat, dlaczego chce załatwić temat wysługi kwotą z obiecanej podwyżki, to jest niewiarygodne co tu się planuje zrobić! Może Superwizjer zrobi fajny reportaż, mają w końcu doświadczenie, ostatnio świetnie przedstawione przekręty w warszawskim areszcie a pan j. dalej na stanowisku - kpiny! A widzieliście te wypowiedzi ministranta łosia... tzn wosia? Jak na wręczaniu awansów w warszawskim folwarze gadał ze "wysluga lat wreszcie będzie honorowana jak w innych służbach, żeby uspokoić nastroje i emocje fszy bo są zbedne". Powiem tak: jesteśmy wku....i i to bardzo. Nastroje są beznadziejne a my bliscy zrobienia wam niespodzianki w marcu, wam odpowiedzialnym za jedną z największych formacji mundurowych w Polsce! Zobaczymy...
Odpowiedz
(15-02-2022, 14:10 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(15-02-2022, 10:44 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 20:50 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, co ZG...zrobił popodjęciu Uchwały w sprawie podzialu podwyżki? czy przesłał ją do MS i czsw?czy tylko ja napisał ?

W dniu dzisiejszym Uchwała Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa została przesłana do Ministra Sprawiedliwości. Zostanie również opublikowana.

Chwila, chwila !!! Uchwała jest z 18 stycznia 2022 roku a ZG....... dopiero dzisia 15 lutego wysyla do Ministra ?????
szybko, mega szybko !!!! Tak działa ZG..... zawsze na szarym końcu !

Proszę czytać uważnie i ze zrozumieniem zanim zacznie Pan kogokolwiek oczerniać. Uchwała Zarządu Głównego NSZZFiPW jest z 14 lutego 2022 r.
Odpowiedz
(15-02-2022, 16:15 )Sierżant sztabowy 78 napisał(a):
(15-02-2022, 11:01 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 22:43 )Arekk napisał(a): Witam. Proszę mi powiedzieć do czego wliczy mi sie praca w gosp. rolnym. Mam wliczone od 16 roku życia 6 lat pracy w gospodsrstwie rolnym, na chwilę obecna mija mi 8 rok służby.

Do dodatku za wysługę lat.
Praca w gospodarstwie rolnym nie wlicza się do wysługi  tylko do nagrody jubileuszowej.

Praca w gospodarstwie rolnym będzie się wliczać do dodatku za wysługę lat. Proszę się zapoznać z art. 58 ust. 2b pkt. 3 ustawy o Służbie Więziennej. Po ukazaniu się aktów wykonawczych ustawa będzie miała moc obowiązującą od 1 stycznia 2022 r.
Odpowiedz
Panowie, ta podwyżka to niezły wał, nie do wiary, nie zabezpieczyli pieniadzy na podwyzki za wysługe , i teraz ta podwyzka chca utrzec dupe za wysługe, że nikt za to nie beknie,
Odpowiedz
(15-02-2022, 11:01 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 22:43 )Arekk napisał(a): Witam. Proszę mi powiedzieć do czego wliczy mi sie praca w gosp. rolnym. Mam wliczone od 16 roku życia 6 lat pracy w gospodsrstwie rolnym, na chwilę obecna mija mi 8 rok służby.

Do dodatku za wysługę lat.
Praca w gospodarstwie rolnym nie wlicza się do wysługi  tylko do nagrody jubileuszowej.
Odpowiedz
https://nszzfipw.org.pl/uchwala-zarzadu-...zy-sw.html
A co z podwyżką dla pracownikow cywilnych?My nie jestesmy juz brani pid uwage?
Odpowiedz
Proszę o podstawę prawną. A od kiedy ma to zacząć obowiazywać?
Do nagrody jubileuszowej też?
Odpowiedz
(15-02-2022, 10:58 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 22:08 )Ciemność widze napisał(a):
(14-02-2022, 17:39 )Administrator napisał(a): [quote="Ciemność widze" pid='12962' dateline='1644830526']
Panie administratorze czy jest Pan lub Pan Tuła wstanie odpowiedzieć czy wysługa z pracy z cywila będzie sumowana z wysługa z służby, bo jak się pytam w kadrach naszego przewodniczącego związków nikt nic nie wie albo udaje że nie wie.

A dodateków służbowych ile jest? A chcą go podzielić. Mnie już w tym Ministerstwie już nic nie zdziwi

Zgodnie z nowelizacją art. 58 ustawy o Służbie Więziennej lata pracy z cywila będą się zaliczały do dodatku za wysługę lat.

Ja się pytałem czy będą sumowane czy liczone oddzielnie a nie czy będzie zaliczany

Nie mogą być liczone oddzielnie ponieważ dodatek za wysługę lat w Służbie Więziennej jest tylko jeden.
Odpowiedz
(15-02-2022, 10:44 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 20:50 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, co ZG...zrobił popodjęciu Uchwały w sprawie podzialu podwyżki? czy przesłał ją do MS i czsw?czy tylko ja napisał ?

W dniu dzisiejszym Uchwała Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa została przesłana do Ministra Sprawiedliwości. Zostanie również opublikowana.

Chwila, chwila !!! Uchwała jest z 18 stycznia 2022 roku a ZG....... dopiero dzisia 15 lutego wysyla do Ministra ?????
szybko, mega szybko !!!! Tak działa ZG..... zawsze na szarym końcu !
Odpowiedz
Jeśli podwyżka będzie wliczona w dodatek stażowy za pracę w cywilu to będzie to największy przekręt Kitlińskiego i spółki. Mam nadzieję, że związki do tego nie dopuszczą i wywalczą sprawiedliwy podział podwyżki. Cała podwyżka musi być do stopnia tak jak w innych służbach mundurowych a za stażowe dodatkowe pieniądze. Tylko wtedy będzie sprawiedliwie
Odpowiedz
Tylko akcja protestacyjna do stopnia 500 i koniec. A wy to już jak liczyć dodatki. Panie Tuła działaj Pan bo inaczej te związki się posypią tylko 500 do stopnia jak w innych służbach.
Odpowiedz
(15-02-2022, 10:44 )grzyb napisał(a):
(15-02-2022, 10:26 )Administrator napisał(a): Co prawda wzrost coroczny dodatku za wysługę lat jest bardziej korzystny (oddziałowy zyskałby 32,41 zł miesięcznie) i NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa ma przygotowany projekt rozporządzenia, aby zreformować dodatek za wysługę lat, lecz nadal w Służbie Więziennej warunki przyznawania dodatku, po nowelizacji art. 58 ustawy o Służbie Więziennej są lepsze. Jeszcze raz wspomnę, w służbach podległych MSWiA po 10 latach 10%, w Służbie Więziennej po 10 latach 15% dodatku za wysługę lat.


A jaki jest plan przeliczania ilości lat/miesięcy/dni  "cywila" na konkretne % wypłaty - pewnie doliczą te % od podstawy, tylko czy liczyć się mają tylko pełne lata czy jakoś same miesiące też będą przeliczalne, czas leci a my nic nie wiemy, dziś słuchy chodzą o naradzie w CZ wiec pewnie zaraz coś przyklepią i będzie kicha by to odkręcać

Będą zaliczane okresy zakończonego zatrudnienia wykonywanego w wymiarze czasu pracy nie niższym niż połowa obowiązującego w danym zawodzie lub na danym stanowisku. Wszystko jest napisane w nowelizacji ustawy o Służbie Więziennej.
Odpowiedz
(14-02-2022, 22:43 )Arekk napisał(a): Witam. Proszę mi powiedzieć do czego wliczy mi sie praca w gosp. rolnym. Mam wliczone od 16 roku życia 6 lat pracy w gospodsrstwie rolnym, na chwilę obecna mija mi 8 rok służby.

Do dodatku za wysługę lat.
Odpowiedz
(14-02-2022, 22:08 )Ciemność widze napisał(a):
(14-02-2022, 17:39 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 10:22 )Ciemność widze napisał(a): Panie administratorze czy jest Pan lub Pan Tuła wstanie odpowiedzieć czy wysługa z pracy z cywila będzie sumowana z wysługa z służby, bo jak się pytam w kadrach naszego przewodniczącego związków nikt nic nie wie albo udaje że nie wie.

Zgodnie z nowelizacją art. 58 ustawy o Służbie Więziennej lata pracy z cywila będą się zaliczały do dodatku za wysługę lat.

Ja się pytałem czy będą sumowane czy liczone oddzielnie a nie czy będzie zaliczany

Nie mogą być liczone oddzielnie ponieważ dodatek za wysługę lat w Służbie Więziennej jest tylko jeden.
Odpowiedz
(14-02-2022, 21:05 )zakładowy napisał(a):
(14-02-2022, 17:55 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 8:31 )grzyb napisał(a):
(13-02-2022, 20:19 )Administrator napisał(a): Proszę przytoczyć jakikolwiek dokument potwierdzający, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa akceptuje propozycje przedstawione przez MS i CZSW. Proszę przeczytać ze zrozumieniem komunikat oraz stanowisko Zarządu Głównego NSZZFiPW wyrażone w uchwale.

Panie Admin
Nie wątpię że chcecie dobrze, dla nas jako ludzi z że
Ale sposób w jaki się to odbywa nie podoba się, skromnie mówiąc, większości.
Wyniki są niezadowalające, wręcz krzywdzące że robić się nie chce.
A wracając do dokumentów to cywil miał być liczony NIE GORZEJ NIZ w MSWIA!
A jakoś to się rozmija.
Trzeba ścigać tych (czsw czy ms) którzy w porę nie dopilnowali przeliczeń i zaplanowania dodatkowych (dla mnie oczywiste że trzeba dołożyć) środków na doliczenie ludziom "cywila"
Część z nas uważa że powinien rozpocząć się protest.

Nie zgodzę się z Panem w kwestii " zaliczania cywila nie gorzej jak w w MSWiA", ponieważ w Służbie Więziennej praca w cywilu będzie zaliczana na lepszych warunkach, chociażby przy zaliczaniu okresów ukończonych przez funkcjonariusza studiów wyższych ( w policji okresy te nie są zaliczane) oraz procentowo również w Służbie Więziennej jest bardziej korzystnie, dlatego, że w służbach podległych MSWiA przykładowo po 10 latach służby jest 10% dodatku za wysługę lat, a w Służbie Więziennej po 10 latach 15% dodatku za wysługę lat.

Po 10 latach służby w SW.... nie zaliczają innych słùżb do tego okresu... marnota...

Proszę nie wprowadzać w błąd. Zgodnie z nowelizacją art. 58 ustawy o Służbie Więziennej zaliczane będą okresy w innych służbach mundurowych do dodatku za wysługę lat.
Odpowiedz
(14-02-2022, 20:50 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, co ZG...zrobił popodjęciu Uchwały w sprawie podzialu podwyżki? czy przesłał ją do MS i czsw?czy tylko ja napisał ?

W dniu dzisiejszym Uchwała Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa została przesłana do Ministra Sprawiedliwości. Zostanie również opublikowana.
Odpowiedz
(15-02-2022, 10:26 )Administrator napisał(a): Co prawda wzrost coroczny dodatku za wysługę lat jest bardziej korzystny (oddziałowy zyskałby 32,41 zł miesięcznie) i NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa ma przygotowany projekt rozporządzenia, aby zreformować dodatek za wysługę lat, lecz nadal w Służbie Więziennej warunki przyznawania dodatku, po nowelizacji art. 58 ustawy o Służbie Więziennej są lepsze. Jeszcze raz wspomnę, w służbach podległych MSWiA po 10 latach 10%, w Służbie Więziennej po 10 latach 15% dodatku za wysługę lat.


A jaki jest plan przeliczania ilości lat/miesięcy/dni  "cywila" na konkretne % wypłaty - pewnie doliczą te % od podstawy, tylko czy liczyć się mają tylko pełne lata czy jakoś same miesiące też będą przeliczalne, czas leci a my nic nie wiemy, dziś słuchy chodzą o naradzie w CZ wiec pewnie zaraz coś przyklepią i będzie kicha by to odkręcać
Odpowiedz
(14-02-2022, 20:21 )szfager napisał(a):
(14-02-2022, 18:05 )Administrator napisał(a):
(13-02-2022, 21:55 )Świeżak napisał(a):
(13-02-2022, 20:19 )Administrator napisał(a):
(13-02-2022, 11:18 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): SOLIDARNOŚĆ kategorycznie wypowiadziała się ,że podwyżka dla wszystkich w równej wysokości dla wszystkich do dodatku za stopień, a nie dzielenie na ileś składników wynagrodzenia. I to jest stanowisko , które oddaje nastroje funkcjonariuszy. To Związek Cz. Tuły zdradził funkcjonariuszy

Proszę przytoczyć jakikolwiek dokument potwierdzający, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa akceptuje propozycje przedstawione przez MS i CZSW. Proszę przeczytać ze zrozumieniem komunikat oraz stanowisko Zarządu Głównego NSZZFiPW wyrażone w uchwale.

Czyli proszę odpowiedzieć. 
Co dalej NSZZFIPW ma zamiar zrobić z podwyżkami????
Pytamy się wszyscy.
Co dalej zrobicie?
W jaki sposób wyrazicie swój sprzeciw? 
My, funkcjonariusze, chętnie podążymy za Wami, tylko wskazcie nam drogę.
Tylko tyle.

Stanowisko w sprawie realizacji podwyżki uposażenia jest niezmienne. Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa podjęto decyzję o dalszych działaniach, o których będziemy informowali w zależności od ustosunkowania się Ministra Sprawiedliwości do uchwały Zarządu Głównego.

    Skoro stanowisko jest niezmienne czyli krytyczne to dla czego podpisano? jak się z czymś nie zgadzam to nie podpisuje! to tak jak bym podpisał mandat i powiedział, że go nie przyjmuję i się z nim nie zgadzam- skutek wiadomy i analogiczny do tej sytuacji. Wiemy wszyscy, że podział tej podwyżki jest po to aby strona służbowa mogła ogłosić, że zrealizowała zapisy porozumienia bo dodatki miały być podwyższone i będą, podwyżki uposażenia będą i cywil zaliczony będzie tylko że jednymi pieniędzmi! A na etapie prac sejmowych to już mieliśmy przykład jak się zmiany wprowadza, czytaj się nie wprowadzi i zostanie tak jak chce CZSW i jeszcze wystąpi jakiś fachowiec z CZ-u i będzie kłamał przed kamerami bez konsekwencji czego przykład również już mieliśmy.                                                                              Trzeba się stanowczo sprzeciwić takim działaniom i nie ustępować bo nigdy strona służbowa nie będzie nas traktować poważnie! Jeśli dobrze pamiętam to Pan minister Woś gwarantował GŁOWĄ doliczanie cywila na takich samych zasadach jak w innych służbach, dobrze by było mu przypomnieć.

Czyli lepszym rozwiązaniem jest tak jak postąpił członek Zespołu z ramienia NSZZ "Solidarność" FiPSW powołany przez Ministra Sprawiedliwości, że jak się z czymś nie zgadzam, to lepiej nie pojawić się na spotkaniu i nie wyrazić swojego sprzeciwu wobec strony ministerialnej? W mojej ocenie jest to bardzo słabe i brakuje po prostu temu Panu odwagi. Podpisano komunikat, żeby właśnie m.in. wyrazić, że nasze stanowisko jest niezmienne i stoimy, przy rozbieżnych stanowiskach, tak jak to miało miejsce przy podpisywaniu Porozumienia z 2018 roku, (choć to nie jest porozumienie), gdzie wszystkie strony je podpisały, czy to w Służbie Więziennej, czy w służbach podległych MSWiA, choć zapisy tego porozumienia również mówiły o rozbieżnych stanowiskach.
Odpowiedz
(14-02-2022, 19:10 )Wróblik napisał(a):
(14-02-2022, 17:39 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 10:22 )Ciemność widze napisał(a): Panie administratorze czy jest Pan lub Pan Tuła wstanie odpowiedzieć czy wysługa z pracy z cywila będzie sumowana z wysługa z służby, bo jak się pytam w kadrach naszego przewodniczącego związków nikt nic nie wie albo udaje że nie wie.

Zgodnie z nowelizacją art. 58 ustawy o Służbie Więziennej lata pracy z cywila będą się zaliczały do dodatku za wysługę lat.
 Lata pracy beda sie zaliczały do dodatku za wysługe lat tylko czynnym funkcjonariuszom? A co z tymi którzy odeszli w tym roku?

Ty funkcjonariuszom, którzy odeszli w tym roku powinien dodatek za wysługę lat być wyrównany, ponieważ zmiana art. 58 ustawy o Służbie Więziennej ma moc obowiązującą od 1 stycznia 2022 r.
Odpowiedz
(14-02-2022, 19:08 )Wróblik napisał(a):
(14-02-2022, 17:55 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 8:31 )grzyb napisał(a):
(13-02-2022, 20:19 )Administrator napisał(a): Proszę przytoczyć jakikolwiek dokument potwierdzający, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa akceptuje propozycje przedstawione przez MS i CZSW. Proszę przeczytać ze zrozumieniem komunikat oraz stanowisko Zarządu Głównego NSZZFiPW wyrażone w uchwale.


Panie Admin
Nie wątpię że chcecie dobrze, dla nas jako ludzi z że
Ale sposób w jaki się to odbywa nie podoba się, skromnie mówiąc, większości.
Wyniki są niezadowalające, wręcz krzywdzące że robić się nie chce.
A wracając do dokumentów to cywil miał być liczony NIE GORZEJ NIZ w MSWIA!
A jakoś to się rozmija.
Trzeba ścigać tych (czsw czy ms) którzy w porę nie dopilnowali przeliczeń i zaplanowania dodatkowych (dla mnie oczywiste że trzeba dołożyć) środków na doliczenie ludziom "cywila"
Część z nas uważa że powinien rozpocząć się protest.

Nie zgodzę się z Panem w kwestii " zaliczania cywila nie gorzej jak w w MSWiA", ponieważ w Służbie Więziennej praca w cywilu będzie zaliczana na lepszych warunkach, chociażby przy zaliczaniu okresów ukończonych przez funkcjonariusza studiów wyższych ( w policji okresy te nie są zaliczane) oraz procentowo również w Służbie Więziennej jest bardziej korzystnie, dlatego, że w służbach podległych MSWiA przykładowo po 10 latach służby jest 10% dodatku za wysługę lat, a w Służbie Więziennej po 10 latach 15% dodatku za wysługę lat.
Ale w policji wzrasta vo rok, a u nas co 5

Co prawda wzrost coroczny dodatku za wysługę lat jest bardziej korzystny (oddziałowy zyskałby 32,41 zł miesięcznie) i NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa ma przygotowany projekt rozporządzenia, aby zreformować dodatek za wysługę lat, lecz nadal w Służbie Więziennej warunki przyznawania dodatku, po nowelizacji art. 58 ustawy o Służbie Więziennej są lepsze. Jeszcze raz wspomnę, w służbach podległych MSWiA po 10 latach 10%, w Służbie Więziennej po 10 latach 15% dodatku za wysługę lat.
Odpowiedz
(14-02-2022, 19:01 )merrell napisał(a): Panowie
Wystarczy trzymać się tego co w innych służbach i po problemie, jak nszzfipw by tak chciało to by było takie samo stanowisko jak ksswsolidarnosc i po problemie tj.do stopnia + wysługa (Przecież porozumienie jest z 2018r to nie wiedzieli że będą musieć wypłacić cywila ?), a celowo Pan Tuła zakazał porozumienia związków w jednostkach żeby CZ zrobił po swojemu, a wine zrzuci na drugie związki bo nie wzięły udziału.

Uprawnionym do podpisywania porozumień w sprawach obejmujących wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej jest Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, a nie Zarządy Okręgowe, czy Zarządy Terenowe. Tak stanowi ustawa o Związkach Zawodowych. Inicjatywa o podpisywaniu porozumień na etapie jednostek świadczy o braku znajomości przepisów.
Odpowiedz
(14-02-2022, 19:10 )Wróblik napisał(a):
(14-02-2022, 17:39 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 10:22 )Ciemność widze napisał(a): Panie administratorze czy jest Pan lub Pan Tuła wstanie odpowiedzieć czy wysługa z pracy z cywila będzie sumowana z wysługa z służby, bo jak się pytam w kadrach naszego przewodniczącego związków nikt nic nie wie albo udaje że nie wie.

Zgodnie z nowelizacją art. 58 ustawy o Służbie Więziennej lata pracy z cywila będą się zaliczały do dodatku za wysługę lat.
 Lata pracy beda sie zaliczały do dodatku za wysługe lat tylko czynnym funkcjonariuszom? A co z tymi którzy odeszli w tym roku?
Raczej nikt Ci na tym forum nie odpowie na to pytanie..... po prostu niewiedzą jak to wszystko ma wyglądać. Ale im mniej osób otrzyma wysługę - tym lepiej . Mniejszy ból ze znalezieniem środków. Zaznaczyli jednak w ustawie, że do chwili wejścia w życie nowego rozporządzenia w/ sprawie dodatków stosuje się rozporządzenie obowiązujące obecnie,  a tam nie uwzględnia się okresów za lata pracy w cywilu.
Odpowiedz
Najgorsze i smutne jest to, że związki nawet tego, co wywalczyło MSWiA nie potrafi załatwić, tylko bawi się w pisma zamiast twardo postawić na swoim.
Odpowiedz
Nie jestem malkontentem. To mój pierwszy wpis na tym forum, które śledzę od lat. W służbie jest jak jest, każdy o tym wie sam. Wiadomo, że nikt nas w służbie nie trzyma na siłę. Mam już sporo lat służby za sobą. Boli mnie to, że każda zmiana w naszej służbie prowadzi do pogłębiania się różnic między nami funkcjonariuszami. I niestety dzieje się tak za przyzwoleniem związków zawodowych. Dziwię się, że nie zapadła jeszcze żadna decyzja w sprawie protestu. Przedstawiona wersja podwyżek jest społecznie niesprawiedliwa. Nie może być tak, że osoby które trafią w najbliższym czasie do służby dostaną nie tylko podwyżkę w kwocie jak wszyscy obecnie pracujący, a po doniesieniu do Kadr dokumentów dostaną dodatkowo środki z udokumentowania lat pracy z cywila. My nie mamy takiej możliwości, ponieważ większość naszej podwyżki otrzymamy w dodatku do wysługi lat. To spowoduje ze „nowi” przyjęci na tożsame stanowiska będą zarabiać więcej niż ich koledzy z wyższym stażem. Porozumienie z 2018 roku nie może być sfinansowane z tegorocznej podwyżki. Obiecano nam, że wszystkie służby dostaną ją na takich samych zasadach. Skoro i tak musieliśmy czekać prawie 4 lata na zaliczanie cywila, to możemy poczekać na to jeszcze chwile, ale niech to będzie wypłacone z odrębnych środków przy zachowaniu równego traktowania wszystkich funkcjonariuszy, aby nikt nie czuł się oszukany.
Odpowiedz
(14-02-2022, 21:05 )zakładowy napisał(a):
(14-02-2022, 17:55 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 8:31 )grzyb napisał(a):
(13-02-2022, 20:19 )Administrator napisał(a): Proszę przytoczyć jakikolwiek dokument potwierdzający, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa akceptuje propozycje przedstawione przez MS i CZSW. Proszę przeczytać ze zrozumieniem komunikat oraz stanowisko Zarządu Głównego NSZZFiPW wyrażone w uchwale.

Panie Admin
Nie wątpię że chcecie dobrze, dla nas jako ludzi z że
Ale sposób w jaki się to odbywa nie podoba się, skromnie mówiąc, większości.
Wyniki są niezadowalające, wręcz krzywdzące że robić się nie chce.
A wracając do dokumentów to cywil miał być liczony NIE GORZEJ NIZ w MSWIA!
A jakoś to się rozmija.
Trzeba ścigać tych (czsw czy ms) którzy w porę nie dopilnowali przeliczeń i zaplanowania dodatkowych (dla mnie oczywiste że trzeba dołożyć) środków na doliczenie ludziom "cywila"
Część z nas uważa że powinien rozpocząć się protest.

Nie zgodzę się z Panem w kwestii " zaliczania cywila nie gorzej jak w w MSWiA", ponieważ w Służbie Więziennej praca w cywilu będzie zaliczana na lepszych warunkach, chociażby przy zaliczaniu okresów ukończonych przez funkcjonariusza studiów wyższych ( w policji okresy te nie są zaliczane) oraz procentowo również w Służbie Więziennej jest bardziej korzystnie, dlatego, że w służbach podległych MSWiA przykładowo po 10 latach służby jest 10% dodatku za wysługę lat, a w Służbie Więziennej po 10 latach 15% dodatku za wysługę lat.

Nie gorzej zaliczanie cywila to będzie, jeśli podwyżka w całości będzie do stopnia plus dodatkowe pieniądze za cywila. Tylko wtedy będzie sprawiedliwie 


Po 10 latach służby w SW.... nie zaliczają innych słùżb do tego okresu... marnota...
Odpowiedz
Witam. Proszę mi powiedzieć do czego wliczy mi sie praca w gosp. rolnym. Mam wliczone od 16 roku życia 6 lat pracy w gospodsrstwie rolnym, na chwilę obecna mija mi 8 rok służby.
Odpowiedz
(14-02-2022, 17:39 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 10:22 )Ciemność widze napisał(a): Panie administratorze czy jest Pan lub Pan Tuła wstanie odpowiedzieć czy wysługa z pracy z cywila będzie sumowana z wysługa z służby, bo jak się pytam w kadrach naszego przewodniczącego związków nikt nic nie wie albo udaje że nie wie.

Zgodnie z nowelizacją art. 58 ustawy o Służbie Więziennej lata pracy z cywila będą się zaliczały do dodatku za wysługę lat.

Ja się pytałem czy będą sumowane czy liczone oddzielnie a nie czy będzie zaliczany
Odpowiedz
(14-02-2022, 17:39 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 10:22 )Ciemność widze napisał(a): Panie administratorze czy jest Pan lub Pan Tuła wstanie odpowiedzieć czy wysługa z pracy z cywila będzie sumowana z wysługa z służby, bo jak się pytam w kadrach naszego przewodniczącego związków nikt nic nie wie albo udaje że nie wie.

Zgodnie z nowelizacją art. 58 ustawy o Służbie Więziennej lata pracy z cywila będą się zaliczały do dodatku za wysługę lat.
Odpowiedz
Takie pytanie: należy mi się w czerwcu 2022 dodatkowo 5% wysługi. Zaliczą mi to do podwyżki. A jeśli komuś wysługa +5% będzie się należała w styczniu 2023 to dostanie? Czyli Ci co mają teraz wysługę będą stratni?
Odpowiedz
(14-02-2022, 17:55 )Administrator napisał(a): [quote="grzyb" pid='12958' dateline='1644823883']
[quote="Administrator" pid='12951' dateline='1644779994']


Nie zgodzę się z Panem w kwestii " zaliczania cywila nie gorzej jak w w MSWiA", ponieważ w Służbie Więziennej praca w cywilu będzie zaliczana na lepszych warunkach, chociażby przy zaliczaniu okresów ukończonych przez funkcjonariusza studiów wyższych ( w policji okresy te nie są zaliczane) oraz procentowo również w Służbie Więziennej jest bardziej korzystnie, dlatego, że w służbach podległych MSWiA przykładowo po 10 latach służby jest 10% dodatku za wysługę lat, a w Służbie Więziennej po 10 latach 15% dodatku za wysługę lat.

Oby do tego doszło. Bo na razie wygląda że super doliczony cywil zezre mi podwyżkę.

Btw a wiadomo dlaczego nie można utworzyć kolejnego dodatku o charakterze stałym jako cywil czy obecna wysługę podzielić na a) SW/mundur oraz b) cywil?

Komu zależy na takim gmatwaniu naszych pensji, rozumiem że podwyżka kwoty bazowej tylko w części załatwia podwyżkę i resztę pchają w dodatek ( ale dla naszego bezpieczeństwa lepiej w ten za stopień po równo) by inne wskaźniki zależne od podstawy nie rosły.
Liczymy że zarząd główny tu zagląda i widzi głosy niezadowolenia, uważam że zamiast czekać co Ziober napisze trzeba podjąć decyzję i postawić go przed faktem że teraz ma spowodować by zakończyć protest a nie niedopuścić do jego rozpoczęcia - to by nas stawiało w innej sytuacji, czas na pisemka sądzimy że już minął.
Odpowiedz
(14-02-2022, 17:55 )Administrator napisał(a):
(14-02-2022, 8:31 )grzyb napisał(a):
(13-02-2022, 20:19 )Administrator napisał(a): Proszę przytoczyć jakikolwiek dokument potwierdzający, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa akceptuje propozycje przedstawione przez MS i CZSW. Proszę przeczytać ze zrozumieniem komunikat oraz stanowisko Zarządu Głównego NSZZFiPW wyrażone w uchwale.

Panie Admin
Nie wątpię że chcecie dobrze, dla nas jako ludzi z że
Ale sposób w jaki się to odbywa nie podoba się, skromnie mówiąc, większości.
Wyniki są niezadowalające, wręcz krzywdzące że robić się nie chce.
A wracając do dokumentów to cywil miał być liczony NIE GORZEJ NIZ w MSWIA!
A jakoś to się rozmija.
Trzeba ścigać tych (czsw czy ms) którzy w porę nie dopilnowali przeliczeń i zaplanowania dodatkowych (dla mnie oczywiste że trzeba dołożyć) środków na doliczenie ludziom "cywila"
Część z nas uważa że powinien rozpocząć się protest.

Nie zgodzę się z Panem w kwestii " zaliczania cywila nie gorzej jak w w MSWiA", ponieważ w Służbie Więziennej praca w cywilu będzie zaliczana na lepszych warunkach, chociażby przy zaliczaniu okresów ukończonych przez funkcjonariusza studiów wyższych ( w policji okresy te nie są zaliczane) oraz procentowo również w Służbie Więziennej jest bardziej korzystnie, dlatego, że w służbach podległych MSWiA przykładowo po 10 latach służby jest 10% dodatku za wysługę lat, a w Służbie Więziennej po 10 latach 15% dodatku za wysługę lat.

Po 10 latach służby w SW.... nie zaliczają innych słùżb do tego okresu... marnota...
Odpowiedz
Administratorze, co ZG...zrobił popodjęciu Uchwały w sprawie podzialu podwyżki? czy przesłał ją do MS i czsw?czy tylko ja napisał ?
Odpowiedz
(14-02-2022, 18:05 )Administrator napisał(a):
(13-02-2022, 21:55 )Świeżak napisał(a):
(13-02-2022, 20:19 )Administrator napisał(a):
(13-02-2022, 11:18 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(12-02-2022, 15:26 )szpaq napisał(a): Lubię to!

SOLIDARNOŚĆ kategorycznie wypowiadziała się ,że podwyżka dla wszystkich w równej wysokości dla wszystkich do dodatku za stopień, a nie dzielenie na ileś składników wynagrodzenia. I to jest stanowisko , które oddaje nastroje funkcjonariuszy. To Związek Cz. Tuły zdradził funkcjonariuszy

Proszę przytoczyć jakikolwiek dokument potwierdzający, że NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa akceptuje propozycje przedstawione przez MS i CZSW. Proszę przeczytać ze zrozumieniem komunikat oraz stanowisko Zarządu Głównego NSZZFiPW wyrażone w uchwale.

Czyli proszę odpowiedzieć. 
Co dalej NSZZFIPW ma zamiar zrobić z podwyżkami????
Pytamy się wszyscy.
Co dalej zrobicie?
W jaki sposób wyrazicie swój sprzeciw? 
My, funkcjonariusze, chętnie podążymy za Wami, tylko wskazcie nam drogę.
Tylko tyle.

Stanowisko w sprawie realizacji podwyżki uposażenia jest niezmienne. Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa podjęto decyzję o dalszych działaniach, o których będziemy informowali w zależności od ustosunkowania się Ministra Sprawiedliwości do uchwały Zarządu Głównego.

    Skoro stanowisko jest niezmienne czyli krytyczne to dla czego podpisano? jak się z czymś nie zgadzam to nie podpisuje! to tak jak bym podpisał mandat i powiedział, że go nie przyjmuję i się z nim nie zgadzam- skutek wiadomy i analogiczny do tej sytuacji. Wiemy wszyscy, że podział tej podwyżki jest po to aby strona służbowa mogła ogłosić, że zrealizowała zapisy porozumienia bo dodatki miały być podwyższone i będą, podwyżki uposażenia będą i cywil zaliczony będzie tylko że jednymi pieniędzmi! A na etapie prac sejmowych to już mieliśmy przykład jak się zmiany wprowadza, czytaj się nie wprowadzi i zostanie tak jak chce CZSW i jeszcze wystąpi jakiś fachowiec z CZ-u i będzie kłamał przed kamerami bez konsekwencji czego przykład również już mieliśmy.                                                                              Trzeba się stanowczo sprzeciwić takim działaniom i nie ustępować bo nigdy strona służbowa nie będzie nas traktować poważnie! Jeśli dobrze pamiętam to Pan minister Woś gwarantował GŁOWĄ doliczanie cywila na takich samych zasadach jak w innych służbach, dobrze by było mu przypomnieć.
Odpowiedz