(04-02-2022, 20:46 )Amarena napisał(a):
(04-02-2022, 14:27 )Nie plecak napisał(a): Ile u Was w jednostkach idzie osób na emkę,tak pytam bo moje pudło będzie chyba mistrzem Polski 2022 -w tym roku  około 25 osób a prawie 30 na przełomie 2021/22 mówi baj baj SW i reformie SW hahaha.Pozdro z Pomorza, cywilu witaj ponownie ach...
W mojej puszce w lubuskiem też ponad 20 osób. Szczęśliwie też żegnam się z SW  Big Grin
W mojej zadeklarowało się 16 osób  ( 15% DO) + 5 chłopaków czeka na umowy stałe i mówi służbie BB - . W okręgu nie ma już raczej czego zamykać, rekrutacji praktycznie nie ma, bo jeśli ktoś ma do wyboru służbę w Policji czy Wojsku, gdzie na starcie ma 700 - 1000 zł więcej to nie mamy o czym rozmawiać, obecnie zgłaszają się prawie wyłącznie kobiety.
Jeśli będą dojeżdżać dodatkowymi obowiązkami tych którzy pozostaną, może być nieciekawie, już teraz atmosfera jest grobowa, panuje marazm i zniechęcenie, ludzie traktują służbę jak zwykłą robotę byle odwalić swoje i do domu, ale trudno się dziwić , traktują służbę w sposób jaki ona traktuje ich. 
Oszukiwać na godzinach, okrajać dodatki i premię, blokować bez powodu awanse, wymyślać bzdurne i nie logiczne zarządzenia i udawać przed ministerstwem że wszystko jest pięknie i cudowne, nieprzerwane pasmo sukcesów  Najważniejsze że osadzeni pracują  i fundusz sprawiedliwości się napełnia, oddajemy krew, zbijamy karmniki dla ptaków i h.. wie co tam jeszcze. 
Niestety, nie ma szans na zmiany bo nikt prócz nas nie widzi jak to wszystko wygląda na prawdę. Dla świata zewnętrznego jesteśmy jak Yeti, ponoć jest ale nikt go nie widuje. W mediach jesteśmy obecni gdy dochodzi do korupcji, ucieczki, bądź jakiegoś spektralnego samobójstwa. Właśnie w tym leży  upatrywać słabość naszych związków zawodowych. W dzisiejszym świecie media są potężnym środkiem nacisku, a my nie potrafimy z tego zrobić użytku. Myślę że jeśli do każdego normalnie myślącego człowieka w tym kraju dotarł  by przekaz, że w tak poważnej państwowej instytucji dzieją się takie szopki, zaczęły by padać niewygodne pytania, na które politycy są szczególnie drażliwi. I nie chodzi mi o jakieś posty na FB,  lub portalach  typu onet, lecz o media ogólnokrajowe, prasa  +telewizja - myślę że kogoś by to zainteresowało.  Może tu należy szukać powodzenia w walce o lepsze jutro dla naszej formacji.
pozdrawiam
Odpowiedz
Jak "się pytasz" to sobie odpowiedz, Polska język, trudna język.
Odpowiedz
(04-02-2022, 20:46 )Amarena napisał(a):
(04-02-2022, 14:27 )Nie plecak napisał(a): Ile u Was w jednostkach idzie osób na emkę,tak pytam bo moje pudło będzie chyba mistrzem Polski 2022 -w tym roku  około 25 osób a prawie 30 na przełomie 2021/22 mówi baj baj SW i reformie SW hahaha.Pozdro z Pomorza, cywilu witaj ponownie ach...
W mojej puszce w lubuskiem też ponad 20 osób. Szczęśliwie też żegnam się z SW  Big Grin
W mojej zadeklarowało się 16 osób  ( 15% DO) + 5 chłopaków czeka na umowy stałe i mówi służbie BB - . W okręgu nie ma już raczej czego zamykać, rekrutacji praktycznie nie ma, bo jeśli ktoś ma do wyboru służbę w Policji czy Wojsku, gdzie na starcie ma 700 - 1000 zł więcej to nie mamy o czym rozmawiać, obecnie zgłaszają się prawie wyłącznie kobiety.
Jeśli będą dojeżdżać dodatkowymi obowiązkami tych którzy pozostaną, może być nieciekawie, już teraz atmosfera jest grobowa, panuje marazm i zniechęcenie, ludzie traktują służbę jak zwykłą robotę byle odwalić swoje i do domu, ale trudno się dziwić , traktują służbę w sposób jaki ona traktuje ich. 
Oszukiwać na godzinach, okrajać dodatki i premię, blokować bez powodu awanse, wymyślać bzdurne i nie logiczne zarządzenia i udawać przed ministerstwem że wszystko jest pięknie i cudowne, nieprzerwane pasmo sukcesów  Najważniejsze że osadzeni pracują  i fundusz sprawiedliwości się napełnia, oddajemy krew, zbijamy karmniki dla ptaków i h.. wie co tam jeszcze.
Odpowiedz
(05-02-2022, 16:41 )Oficer napisał(a):
(05-02-2022, 9:42 )Funkcjonariusz11 napisał(a): [quote="sierżant sztabowy" pid='12713' dateline='1643985756']
Jakieś konkrety po spotkaniu. Co zostało ustalone i kiedy bedzie rozporządzenie na legislacji jak pozostałych służb? Czy tylko została ustalona data nastepnego spotkania i co najważniejsze te odbyło sie w miłej atmosferze! To nie robi sie smieszne!

Tak wiadomo. Ustalili, że ustalą termin następnego spotkania gdzie ustalą następny termin spotkania. Te związki już straciły wiarygodność u ludzi. Jesteśmy tu tylko dla ubezpieczenia taka prawda.

Panowie i Panie Administratorze jakie wnioski ze spotkania ?????????? Uciekamy czy zostajemy w SW.
[/quote
A czy wiadom co z podwyzkami dla pracowników cywilnych?Co z awansami dla pracowników?W zeszlym roku byly wstrzymane...dwa lata temu tez....trzy lata temu tez....itd...
Odpowiedz
Panie Administratorze to jak to jest z tą podwyżka? Zapewniał Pan, że dodatek za wysługe lat z cywila nie będzie brany z podwyżki.
Odpowiedz
(05-02-2022, 11:45 )Szczęśliwy napisał(a):
(04-02-2022, 19:02 )Człowiek z lasu napisał(a):
(04-02-2022, 16:08 )500minus napisał(a): Generał czytając większość zamieszczonych tu wpisów wie że może spać spokojnie...

Pinokio a nie jenerał on ma wywalone odchodzi w marcu
Ty Chłopku z Lasku na laski haha słyszałem że jak specjaliści przyjeżdżali na inspekcje to brałeś wolne bo nabieraleś wody w usta i udawałeś niemowę, a na forum to siejesz zamęt i zgrywasz Się hahiha. Już jeden ci napisał że cię zna i do pracy się innej nie nadajesz a do tego robisz minimum. Możesz iść pod Kaufland i odwozić wózki haha może coś ci skapnie tylko będziesz się zastanawiał gdzie masz go odwieźć hahah

Kolejny pociotek czy mamisynek? Że ci pasuje parówko wszystko?
A może Pinokio to rodzina i zły jesteś, że w końcu będzie trzeba dorosnąć?
Kozaczki maslaczki, a wieczorem wódeczka i mordka czerwona później, jak na ciebie mówią? Pomidor?
Odpowiedz
Najważniejsze że każdy dostanie + 500 podwyżki, + osoby które mają cywila dostaną dodatkowe pieniądze. Tak chyba z tego zrozumiałem , jeśli sie mylę to proszę poprawić mnie .
Odpowiedz
Nie plecak - dokładnie tak jak mówisz, wydymali nas na dodatkowe 5 lat służby, dlatego ja jak i wielu moich kolegów obniżyło loty w robocie, na luzie, na pół gwizdka, nawet z katarem już nie przychodzę do pracy, służba nie szanuje mnie więc mnie więc sam muszę o siebie zadbać. Polecam mieć wszystko w du**e, mniej boli Wink
Odpowiedz
(05-02-2022, 15:50 )Ciemność widze napisał(a): Mam jeszcze jedno takie przemyślenie. A mianowicie "koledze" w sierpniu wskakuje kolejne 5% dodatku stażowego i ma 6 lat cywila czyli razem 11 lat to teraz zgodnie z projektem podwyżki zaliczone zostanie mu 10% do wysługi i wrzucone to zostanie w podwyżkę. Na to wychodzi, że dymany jest dwa razy, bo jak by nie miał cywila to by dostał podwyżkę i powiedzmy w sierpniu 150 za stażowe, a tak wszystko pójdzie w jeden wór a w sierpniu huk. Ciekawe ile jest takich osób co w ten sposób stracą w tym roku i następnych latach.
Niestety kolego możesz mieć rację. 
Podejrzewam że tyle to trwa bo cały czas kombinują jak nas okraść. 
Po mojemu każdy dostanie te obiecane 624zl Tylko będzie to składowa podniesionego stażowego,dodatku i stopnia.
I w ten oto sposób ktoś kto ma 10 lat cywila dostanie w stażowym połowę resztę w stopniu i dodatku. 
Ktoś kto nie ma stażowego dostanie większość w stopniu i dodatku. 
Generalnie 642 dostałeś to się ciesz.
Obym się mylił. Ale nie liczył bym na to że stażowe z nieba nam kapnie.
Odpowiedz
(04-02-2022, 18:42 )Stefek napisał(a): Jeśli będzie tak, że np. Ja mam 15 lat cywila i dadzą mi podwyżkę 500 zł, wliczając w tą podwyżkę 15 procent stażowego to będzie to przekręt na całego. Bo ktoś kto nie ma cywila dostanie też 500 zł tylko że albo do dodatku albo do stopnia albo do zasadniczej. A za np miesiąc ten ktoś dostanie 5 procent stażowego bo właśnie minie mu 5 lat slużby i dostanie znowu podwyżkę.Jeśli nie będzie tak, że dostanę 500 zł podwyżki do zasadniczej lub do stopnia plus dodatkowe pieniądze za stażowe, które uczciwie wypracowałem w cywilu to wypisuję się ze związków. Mam już dość tego krętactwa ze strony służbowej i ze strony społecznej. Już 17 lat robię sobie nadzieję, że będzie normalnie. Chciałem jeszcze trochę popracować ale przez te wszystkie kłamliwe obietnice już mam dość. Aż wstyd się przyznać że pracuję w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Uważam że ewidentnie nadaje się to do sądu pracy tak jak pamiętna wykupiona ulga na przejazdy z których nie wszyscy mogli skorzystać i zaczęły się pozwy i wygrane w sądzie dlatego mamy teraz ryczałt za przejazdy. Jest to to niezgodne z Konstytucją która zapewnia nam równe traktowanie a wyżej opisany przykład pokazuje jasno nierówne traktowanie. W ustawie jest zapis że dodatek stażowy zatrzymuje się na 30 latach i co niektórzy zostaną zablokowani
Odpowiedz
(05-02-2022, 9:42 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(04-02-2022, 15:42 )sierżant sztabowy napisał(a): Jakieś konkrety po spotkaniu. Co zostało ustalone i kiedy bedzie rozporządzenie na legislacji jak pozostałych służb? Czy tylko została ustalona data nastepnego spotkania i co najważniejsze te odbyło sie w miłej atmosferze! To nie robi sie smieszne!

Tak wiadomo. Ustalili, że ustalą termin następnego spotkania gdzie ustalą następny termin spotkania. Te związki już straciły wiarygodność u ludzi. Jesteśmy tu tylko dla ubezpieczenia taka prawda.

Panowie i Panie Administratorze jakie wnioski ze spotkania ?????????? Uciekamy czy zostajemy w SW.
Odpowiedz
Mam jeszcze jedno takie przemyślenie. A mianowicie "koledze" w sierpniu wskakuje kolejne 5% dodatku stażowego i ma 6 lat cywila czyli razem 11 lat to teraz zgodnie z projektem podwyżki zaliczone zostanie mu 10% do wysługi i wrzucone to zostanie w podwyżkę. Na to wychodzi, że dymany jest dwa razy, bo jak by nie miał cywila to by dostał podwyżkę i powiedzmy w sierpniu 150 za stażowe, a tak wszystko pójdzie w jeden wór a w sierpniu huk. Ciekawe ile jest takich osób co w ten sposób stracą w tym roku i następnych latach.
Odpowiedz
(04-02-2022, 17:38 )sierżant sztabowy napisał(a): Do Nie plecak
domyslam sie i wiem o ktorej mowisz... masz racje tylu odchodzi ale jeszcze kilka osob planuje odejsc tylko jeszcze nie poinformowali góry. Wszystko dzieki restruktyryzacji SW.

Dokładnie.Bo jeżeli się robi restrukturyzację SW to trzeba to robić mądrze czyli najpierw powinno się rozmawiać ze związkami w tej sprawie i dyrektorami z danych jednostkach a nie wszystko wprowadzać z zaskoczenia.Juz pierwszego gwoździa do trumny SW wbili w marcu 2021 kiedy wprowadzili dodatki na odchodne tylko po 25 latach służby.Wszyscy wiedzą że SW jest służbą całkowicie inną niż niż inne służby mundurowe,SW jest formacją bardzo ciężką i wymagającą zwłaszcza w dziale ochrony i dziale penitencjarnym o czym świadczyły statystyki z 2020 roku ile osób w poszczególnych służbach jest z 25 letnim stażem pracy.I co się okazało ? że na ponad 
20 000 f-szy SW tylko ponad 400 osób ma taki staż a z tego połowa pracuje w biurach na wypasionych stanowiskach !!!!! A w innych służbach są tysiące
F-szy z tym stażem!!! I nasza Warszawka widząc to zabrała dodatki wiedząc że w tej służbie są prawie non stop telefony do f-szy  na dodatki a chorobowe nie jest miłe widziane bo u nas jak w żadnej innej służbie musimy mieć komplet ludzi na zmianie co wiąże się z tym że jeśli ja zagram w chu...to kolega musi przyjść za mnie!!!! i tym sposobem ludzie się
w miarę szanowali i byli "grzeczni" oraz nie grali w chu.. przede wszystkim dlatego że było zagwarantowane podniesienie dodatku na odchodne !!!!Teraz jak dodatków już nie ma to nie ma po co być sumiennym, pracowitym i dobrym f-szem zwłaszcza teraz gdzie góra robi reformę z nienacka
i nie liczy się kompletnie z ludźmi.Nawet nie potrafią się wywiązać z podpisanych postulatów z 2018 roku
a na wysługę za cywil to się zgodzili ale nie zabezpieczyli pieniędzy u ministra finansów bo myśleli że im święty Mikołaj przyniesienie haha lub mieli chytry plan wzięcia na to kasy z podwyżek.
Te SW to jest jedna wielka farsa.Na szczęście w tym miesiącu już jestem emerytem i mi to Lotto
Odpowiedz
(05-02-2022, 9:11 )Oficer napisał(a):
(04-02-2022, 16:08 )500minus napisał(a): Generał czytając większość zamieszczonych tu wpisów wie że może spać spokojnie...

Wnioski ze spotkania Panowie czas poznać, konkrety ??????????? Pracować jeszcze czy iść na emeryture ??????? Bo pózniej przy obliczeniu emerytury zostanie na miske ryżu dzieki przyszłej  modernizacji .
Jak możesz to uciekaj na emę. Lepiej nie będzie. Ba będzie tylko gorzej.
Odpowiedz
Thumbs Up 
(04-02-2022, 18:42 )Stefek napisał(a): Jeśli będzie tak, że np. Ja mam 15 lat cywila i dadzą mi podwyżkę 500 zł, wliczając w tą podwyżkę 15 procent stażowego to będzie to przekręt na całego. Bo ktoś kto nie ma cywila dostanie też 500 zł tylko że albo do dodatku albo do stopnia albo do zasadniczej. A za np miesiąc ten ktoś dostanie 5 procent stażowego bo właśnie minie mu 5 lat slużby i dostanie znowu podwyżkę.Jeśli nie będzie tak, że dostanę 500 zł podwyżki do zasadniczej lub do stopnia plus dodatkowe pieniądze za stażowe, które uczciwie wypracowałem w cywilu to wypisuję się ze związków. Mam już dość tego krętactwa ze strony służbowej i ze strony społecznej. Już 17 lat robię sobie nadzieję, że będzie normalnie. Chciałem jeszcze trochę popracować ale przez te wszystkie kłamliwe obietnice już mam dość. Aż wstyd się przyznać że pracuję w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Brawo Ty.Nic dodać,nic ująć.Niewiarygodnie chora formacja.
Odpowiedz
(05-02-2022, 9:42 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(04-02-2022, 15:42 )sierżant sztabowy napisał(a): Jakieś konkrety po spotkaniu. Co zostało ustalone i kiedy bedzie rozporządzenie na legislacji jak pozostałych służb? Czy tylko została ustalona data nastepnego spotkania i co najważniejsze te odbyło sie w miłej atmosferze! To nie robi sie smieszne!

Tak wiadomo. Ustalili, że ustalą termin następnego spotkania gdzie ustalą następny termin spotkania. Te związki już straciły wiarygodność u ludzi. Jesteśmy tu tylko dla ubezpieczenia taka prawda.
Jeszcze ustalili ze kawa się kończy i trzeba uzupelnic zapasy...
Odpowiedz
Mam jeszcze jedno takie przemyślenie. A mianowicie "koledze" w sierpniu wskakuje kolejne 5% dodatku stażowego i ma 6 lat cywila czyli razem 11 lat to teraz zgodnie z projektem podwyżki zaliczone zostanie mu 10% do wysługi i wrzucone to zostanie w podwyżkę. Na to wychodzi, że dymany jest dwa razy, bo jak by nie miał cywila to by dostał podwyżkę i powiedzmy w sierpniu 150 za stażowe, a tak wszystko pójdzie w jeden wór a w sierpniu huk. Ciekawe ile jest takich osób co w ten sposób stracą w tym roku i następnych latach.
Odpowiedz
To jeszcze nic. A mianowicie "koledze" w sierpniu wskakuje kolejne 5% dodatku stażowego i ma 6 lat cywila czyli razem 11 lat to teraz zgodnie z projektem podwyżki zaliczone zostanie mu 10% do wysługi i wrzucone to zostanie w podwyżkę. Na to wychodzi, że dymany jest dwa razy, bo jak by nie miał cywila to by dostał podwyżkę i powiedzmy w sierpniu 150 za stażowe, a tak wszystko pójdzie w jeden wór a w sierpniu huk. Ciekawe ile jest takich osób co w ten sposób stracą w tym roku i następnych latach.
Odpowiedz
(04-02-2022, 18:42 )Stefek napisał(a): Jeśli będzie tak, że np. Ja mam 15 lat cywila i dadzą mi podwyżkę 500 zł, wliczając w tą podwyżkę 15 procent stażowego to będzie to przekręt na całego. Bo ktoś kto nie ma cywila dostanie też 500 zł tylko że albo do dodatku albo do stopnia albo do zasadniczej. A za np miesiąc ten ktoś dostanie 5 procent stażowego bo właśnie minie mu 5 lat slużby i dostanie znowu podwyżkę.Jeśli nie będzie tak, że dostanę 500 zł podwyżki do zasadniczej lub do stopnia plus dodatkowe pieniądze za stażowe, które uczciwie wypracowałem w cywilu to wypisuję się ze związków. Mam już dość tego krętactwa ze strony służbowej i ze strony społecznej. Już 17 lat robię sobie nadzieję, że będzie normalnie. Chciałem jeszcze trochę popracować ale przez te wszystkie kłamliwe obietnice już mam dość. Aż wstyd się przyznać że pracuję w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Odpowiedz
(04-02-2022, 18:42 )Stefek napisał(a): Jeśli będzie tak, że np. Ja mam 15 lat cywila i dadzą mi podwyżkę 500 zł, wliczając w tą podwyżkę 15 procent stażowego to będzie to przekręt na całego. Bo ktoś kto nie ma cywila dostanie też 500 zł tylko że albo do dodatku albo do stopnia albo do zasadniczej. A za np miesiąc ten ktoś dostanie 5 procent stażowego bo właśnie minie mu 5 lat slużby i dostanie znowu podwyżkę.Jeśli nie będzie tak, że dostanę 500 zł podwyżki do zasadniczej lub do stopnia plus dodatkowe pieniądze za stażowe, które uczciwie wypracowałem w cywilu to wypisuję się ze związków. Mam już dość tego krętactwa ze strony służbowej i ze strony społecznej. Już 17 lat robię sobie nadzieję, że będzie normalnie. Chciałem jeszcze trochę popracować ale przez te wszystkie kłamliwe obietnice już mam dość. Aż wstyd się przyznać że pracuję w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Ja pierniczę skąd wy wykopujecie takie pomysły?
Odpowiedz
(04-02-2022, 19:12 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(04-02-2022, 14:27 )Nie plecak napisał(a): Ile u Was w jednostkach idzie osób na emkę,tak pytam bo moje pudło będzie chyba mistrzem Polski 2022 -w tym roku  około 25 osób a prawie 30 na przełomie 2021/22 mówi baj baj SW i reformie SW hahaha.Pozdro z Pomorza, cywilu witaj ponownie ach...
A u mnie wycofują wnioski o przejście na zaopatrzenie emerytalne. Są tak chorzy, że czekają aż zakład skieruje ich na komisję. A może po 15-18 lat służby złapie się komisję. A po drugie 80% chorobowego to więcej niż 40%- 60% emki. A w razie komisji raport i oddadzą pozostałe 20%. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Pomysł dobry, bo zawsze to dodatkowe procenty, ale lepiej niech sobie pilnują terminów, bo dyrektor nie ma obowiązku wysyłać na komisję lekarską, natomiast po upływie 12 miesięcy zwolnienia lekarskiego może legalnie zwolnić ze służby.
Odpowiedz
(05-02-2022, 8:06 )Karlo napisał(a): Witam. Jak niby ma wyglądać ta podwyżka, skoro mamy różne okresy pracy cywilnej. Jeden więcej a inni wcale nie pracowali przed służbą. Jak będzie po równo 500 zł netto dla każdego? Może ktoś podpowie. Czyżby znowu mają być różnice w podwyżkach? Ile ta władza SW będzie na różnic? CZYŻBY DO KOLEJNYCH WYBORÓW GDZIE JUŻ NIKT NA NICH NIE ZAGŁOSUJE?!

Ile razy można powtarzać, że dodatek za wysługę lat pracy cywilnej nie będzie wypłacany z puli na tegoroczne podwyżki.
Odpowiedz
(03-02-2022, 16:31 )Administrator napisał(a):
(03-02-2022, 12:02 )Książkowymol napisał(a): Dzień dobry. Panie administratorze ustawa budżetowa została podpisana przez p. Prezydenta. Czy w związku z tym możemy liczyć na uruchomienie podwyżek, czy nadal musimy czekać na dogadanie się stron związkowych  ze zwierzchnikami SW?
 

W dniu jutrzejszym odbędzie się w tej sprawie spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Przepraszam, że mam ochotę przekląć, kuź.....a nie mamy podwyżek bo związki nie potrafią się dogadać?!
Związki reprezentujące funkcjonariuszy! Wygląda jakby obraziły się na siebie - co to ma znaczyć!
Panowie reprezentujecie funkcjonariuszy i pracowników SW!
Na tej stronie (oraz stronie innych związków) powinny być ujawnione żądania Pana Tuły, reprezentującego jeden związek i Pana Kołodziejskiego reprezentującego drugi związek,
z objaśnieniami co i jak, byśmy wiedzieli o co biega  w waszych " propozycjach i negocjacjach"z kierującymi SW i ich propozycjami.
To my funkcjonariusze powinniśmy wskazać na tę formę podwyżek która była by najlepsza, np w formie sondy lub czegoś podobnego - wiem utopia.
Niestety p. przewodniczący NSZZFiPW, trzeba oddać kawałek tortu innym związkom, nic pan nie zmieni, nowe będą się tworzyć,
rosnąć w siłę, zmieniać się będą relacje między związkami a przełożonymi.
Reprezentowanie wszystkich funkcjonariuszy  tylko przez  NSZZFiPW już minął, czy to lepiej czy gorzej czas pokaże. 
Biada nam jednak, gdy powstaną jeszcze ze trzy różne związki, wtedy to już napewno się nie dogadacie.
Nie mam na celu obrażanie kogokolwiek, lecz jesteśmy już naprawdę zdenerwowani i sfrustrowani tą całą sytuacją.
Odpowiedz
(04-02-2022, 19:02 )Człowiek z lasu napisał(a):
(04-02-2022, 16:08 )500minus napisał(a): Generał czytając większość zamieszczonych tu wpisów wie że może spać spokojnie...

Pinokio a nie jenerał on ma wywalone odchodzi w marcu
Ty Chłopku z Lasku na laski haha słyszałem że jak specjaliści przyjeżdżali na inspekcje to brałeś wolne bo nabieraleś wody w usta i udawałeś niemowę, a na forum to siejesz zamęt i zgrywasz Się hahiha. Już jeden ci napisał że cię zna i do pracy się innej nie nadajesz a do tego robisz minimum. Możesz iść pod Kaufland i odwozić wózki haha może coś ci skapnie tylko będziesz się zastanawiał gdzie masz go odwieźć hahah
Odpowiedz
(04-02-2022, 15:42 )sierżant sztabowy napisał(a): Jakieś konkrety po spotkaniu. Co zostało ustalone i kiedy bedzie rozporządzenie na legislacji jak pozostałych służb? Czy tylko została ustalona data nastepnego spotkania i co najważniejsze te odbyło sie w miłej atmosferze! To nie robi sie smieszne!

Tak wiadomo. Ustalili, że ustalą termin następnego spotkania gdzie ustalą następny termin spotkania. Te związki już straciły wiarygodność u ludzi. Jesteśmy tu tylko dla ubezpieczenia taka prawda.
Odpowiedz
(04-02-2022, 16:08 )500minus napisał(a): Generał czytając większość zamieszczonych tu wpisów wie że może spać spokojnie...

Wnioski ze spotkania Panowie czas poznać, konkrety ??????????? Pracować jeszcze czy iść na emeryture ??????? Bo pózniej przy obliczeniu emerytury zostanie na miske ryżu dzieki przyszłej  modernizacji .
Odpowiedz
Myślisz, że generał ma czas i chęci aby czytać takie forum. On ma od tego ludzi i od wymyślania w jaki sposób skłócić jeszcze pracujących w SW. Bo jak można nazwać to że w innych mindurowkach jest jednomyślność w zakresie podwyżki a tylko w SW takie jaja!!! Większość osób pracujących już z tyłu głowy ma plany emerytalne i dziękuję służbie za wydym....e!
Odpowiedz
Witam. Jak niby ma wyglądać ta podwyżka, skoro mamy różne okresy pracy cywilnej. Jeden więcej a inni wcale nie pracowali przed służbą. Jak będzie po równo 500 zł netto dla każdego? Może ktoś podpowie. Czyżby znowu mają być różnice w podwyżkach? Ile ta władza SW będzie na różnic? CZYŻBY DO KOLEJNYCH WYBORÓW GDZIE JUŻ NIKT NA NICH NIE ZAGŁOSUJE?!
Odpowiedz
(04-02-2022, 14:27 )Nie plecak napisał(a): Ile u Was w jednostkach idzie osób na emkę,tak pytam bo moje pudło będzie chyba mistrzem Polski 2022 -w tym roku  około 25 osób a prawie 30 na przełomie 2021/22 mówi baj baj SW i reformie SW hahaha.Pozdro z Pomorza, cywilu witaj ponownie ach...
W mojej puszce w lubuskiem też ponad 20 osób. Szczęśliwie też żegnam się z SW  Big Grin
Odpowiedz
(04-02-2022, 16:08 )500minus napisał(a): Generał czytając większość zamieszczonych tu wpisów wie że może spać spokojnie...
Jak zaśnie...bo ze śmiechu az go wszystko boli...
Odpowiedz
(04-02-2022, 14:27 )Nie plecak napisał(a): Ile u Was w jednostkach idzie osób na emkę,tak pytam bo moje pudło będzie chyba mistrzem Polski 2022 -w tym roku  około 25 osób a prawie 30 na przełomie 2021/22 mówi baj baj SW i reformie SW hahaha.Pozdro z Pomorza, cywilu witaj ponownie ach...
A u mnie wycofują wnioski o przejście na zaopatrzenie emerytalne. Są tak chorzy, że czekają aż zakład skieruje ich na komisję. A może po 15-18 lat służby złapie się komisję. A po drugie 80% chorobowego to więcej niż 40%- 60% emki. A w razie komisji raport i oddadzą pozostałe 20%. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
(04-02-2022, 16:08 )500minus napisał(a): Generał czytając większość zamieszczonych tu wpisów wie że może spać spokojnie...

Pinokio a nie jenerał on ma wywalone odchodzi w marcu
Odpowiedz
Jeśli będzie tak, że np. Ja mam 15 lat cywila i dadzą mi podwyżkę 500 zł, wliczając w tą podwyżkę 15 procent stażowego to będzie to przekręt na całego. Bo ktoś kto nie ma cywila dostanie też 500 zł tylko że albo do dodatku albo do stopnia albo do zasadniczej. A za np miesiąc ten ktoś dostanie 5 procent stażowego bo właśnie minie mu 5 lat slużby i dostanie znowu podwyżkę.Jeśli nie będzie tak, że dostanę 500 zł podwyżki do zasadniczej lub do stopnia plus dodatkowe pieniądze za stażowe, które uczciwie wypracowałem w cywilu to wypisuję się ze związków. Mam już dość tego krętactwa ze strony służbowej i ze strony społecznej. Już 17 lat robię sobie nadzieję, że będzie normalnie. Chciałem jeszcze trochę popracować ale przez te wszystkie kłamliwe obietnice już mam dość. Aż wstyd się przyznać że pracuję w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Odpowiedz
(04-02-2022, 14:27 )Nie plecak napisał(a): Ile u Was w jednostkach idzie osób na emkę,tak pytam bo moje pudło będzie chyba mistrzem Polski 2022 -w tym roku  około 25 osób a prawie 30 na przełomie 2021/22 mówi baj baj SW i reformie SW hahaha.Pozdro z Pomorza, cywilu witaj ponownie ach...



Zobacz sam okręg poznański chyba z 81 ochroniarzy potrzebują, a śmiem twierdzić , że jeszcze 60 będą potrzebować . A podania ponoć ze 3 na okręgu. Jak tak dalej pójdzie to jeden ochroniarz będzie robił za pięciu.
Odpowiedz
Do Nie plecak
domyslam sie i wiem o ktorej mowisz... masz racje tylu odchodzi ale jeszcze kilka osob planuje odejsc tylko jeszcze nie poinformowali góry. Wszystko dzieki restruktyryzacji SW.
Odpowiedz
Generał czytając większość zamieszczonych tu wpisów wie że może spać spokojnie...
Odpowiedz
Jakieś konkrety po spotkaniu. Co zostało ustalone i kiedy bedzie rozporządzenie na legislacji jak pozostałych służb? Czy tylko została ustalona data nastepnego spotkania i co najważniejsze te odbyło sie w miłej atmosferze! To nie robi sie smieszne!
Odpowiedz
Ile u Was w jednostkach idzie osób na emkę,tak pytam bo moje pudło będzie chyba mistrzem Polski 2022 -w tym roku około 25 osób a prawie 30 na przełomie 2021/22 mówi baj baj SW i reformie SW hahaha.Pozdro z Pomorza, cywilu witaj ponownie ach...
Odpowiedz
(04-02-2022, 8:11 )Jacek B napisał(a):
(03-02-2022, 19:46 )Mirosław Klose napisał(a): Wielmożny Marszałek dodatek ,,covidowy,, zabrał.
A czy on w ogóle wie że są realizowane konwoje do szpitali z osadzonymi którzy są chorzy na covid. I jak to wszystko wtedy tam wygląda?
A no tak że funkcjonariusze w tym konwoju siedzą ponad 12 godzin w maskach i w białych skafandrach. Niech przyjedzie i zobaczy jak chłopaki zdejmują to z siebie po tylu godzinach . Ich miny i wygląd mówą wszystko.
Czy Marszałek wie że są w Polsce oddziały na których są osadzeni z covidem ?  I realizowana jest ta sama procedura z zakładaniem skafandrów i masek ? Z tą różnicą że chłopaki ubierają się w to tylko w czasie wydawania posiłków, leków , ewentualnie innych sytuacji.
No ale według Marszałka covid się skończył .
No ale tak to jest jak się jest teoretykiem a nie praktykiem.
Panie Marszałku....COVID się nie skończył !!!!
Ja się pytam JAKI DODATEK COVIDOWY??? nigdy czegoś takiego nie było były po prostu dodatki CZASOWE  które już się skończyły. Widać niektórym ciężko poczytać i się trochę orientować w tym co się dzieje. Pozdrawiam

Tak dodatek czasowy, przyznany z powodu zwiększonej liczby obowiązków związanych z covid. 
Czy te dodatkowe obowiązki zniknęły?
Czy covid zniknął? 
To dlaczego dodatek zniknął i to tylko u nas?
Odpowiedz
(04-02-2022, 8:11 )Jacek B napisał(a):
(03-02-2022, 19:46 )Mirosław Klose napisał(a): Wielmożny Marszałek dodatek ,,covidowy,, zabrał.
A czy on w ogóle wie że są realizowane konwoje do szpitali z osadzonymi którzy są chorzy na covid. I jak to wszystko wtedy tam wygląda?
A no tak że funkcjonariusze w tym konwoju siedzą ponad 12 godzin w maskach i w białych skafandrach. Niech przyjedzie i zobaczy jak chłopaki zdejmują to z siebie po tylu godzinach . Ich miny i wygląd mówą wszystko.
Czy Marszałek wie że są w Polsce oddziały na których są osadzeni z covidem ?  I realizowana jest ta sama procedura z zakładaniem skafandrów i masek ? Z tą różnicą że chłopaki ubierają się w to tylko w czasie wydawania posiłków, leków , ewentualnie innych sytuacji.
No ale według Marszałka covid się skończył .
No ale tak to jest jak się jest teoretykiem a nie praktykiem.
Panie Marszałku....COVID się nie skończył !!!!
Ja się pytam JAKI DODATEK COVIDOWY??? nigdy czegoś takiego nie było były po prostu dodatki CZASOWE  które już się skończyły. Widać niektórym ciężko poczytać i się trochę orientować w tym co się dzieje. Pozdrawiam

Idąc Twoim tokiem myślenia to też nigdy nie było premii świątecznych , karpiowego i różnych takich .
 I chce Ci powiedzieć że doskonale wiem o co w tym wszystkim chodzi tylko Ty jesteś taki ,,poprawny politycznie pismak estetyczny,,
Odpowiedz
(04-02-2022, 0:09 )czeresnia napisał(a):
(03-02-2022, 19:10 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-02-2022, 6:33 )Szczęśliwy napisał(a):
(02-02-2022, 17:08 )Człowiek z lasu napisał(a):
(02-02-2022, 14:43 )Szczęśliwy napisał(a): I jak ile razy pisałem że na tym forum jest pełno ĆWOKÓW haha te społeczeństwo to PORAŻKA wiecznie źle i mało a do tego Należy Się hihi mam w d... e hejterkow. Pozdrawiam Płaczków może wam z nieba skapnie hahah

Ty za pewne dostawałeś za wytarte kolana bądź za wagę plecaka?
Lepiej być placzkiem i zgłaszać problemy niż wozić się na cudzych plecach, mieć wytarte kolana bądź tatuśka czy mamuśkę, zazwyczaj ci właśnie jakoś nie płaczą, bo pewnie po służbie telefon to matulu z oisw czy czsw. Pamiętaj ćwoku kiedyś nepotyzm się skończy, układy a ty ciągle jak ci będą pluc w twarz to mów że to deszczyk pada.
HAHAHA jaki baran, jak ktoś nie ma problemów takich jak większość w SW to jest plecakiem lub pracuje na wyższym stanowisku hihi do tego kolana ma wytarte. Mam więcej Honoru niż większość z was którzy sprzedali by się za parę złotych biedulki, kredyciki poszły w górę i Co? Do roboty a nie tylko brać bo jestem funkcjonariusz haha do tego Brak wam wojska małolaci, nie jeden z was nauczył by się co to stary i fala w wojsku była. PŁACZKI.

Akurat ze złego założenia wychodzisz bo byłem w wojsku ale nie takim jak ty, że pompowales koła samolotu.


CHŁOPIE Z LASU POWTARZAM ŻE ZNAM CIĘ OSOBIŚCIE I NIE ODGRYWAJ BOHATERA .
SAM PRZED NIE JEDNYM KLENCZłeś

A teraz bohatera odgrywasz

Kompetencji to ci brakuje 

I nie jeden strażnik który na zwyżce tyra jest bystrzejszy od ciebie 

Tylko po kilku latach  pracy roszczeniowość ci się włączyła

Ale kolokwialnie mówiąc nie znasz uprawnień funkcjonariuszy SW bo ciężko zapoznać się z ustawą ale wymagania większe masz niż osadzeni 


Wieś się chłopie do roboty a dopiero później miej roszczenia czy pretensje 


Po latach pracy jestem skory stwierdzić że największe obiboki i lesery mają największe roszczenia

Taka mała prośba pisz komentarze na trzeźwo bo nie które słowa to chyba nie,, Polska język,,. albo weź pół klonika. No tak strażnik na drzewie to mega bystre zajęcie haha, a ja po latach pracy jestem skory stwierdzić że największe nieudaczniki to synalkowie mamusi i tatusia z oisw czy czsw, wiesz o czym pisze? Ci co nie mają roszczeń to dupolizy i dupowłazy udający, że wszystko jest ok, kozaki maslaki ale spotka taki smyka na ulicy i kupa, bo w robocie odważny ale po za nią już nie ma mamusi i tatusia i w ryjek można zarobić, a mordka często czerwona bo smutki się wieczorkami topi, twoje zdrówko mordeczko moja czerwona.
Odpowiedz
(04-02-2022, 8:11 )Jacek B napisał(a):
(03-02-2022, 19:46 )Mirosław Klose napisał(a): Wielmożny Marszałek dodatek ,,covidowy,, zabrał.
A czy on w ogóle wie że są realizowane konwoje do szpitali z osadzonymi którzy są chorzy na covid. I jak to wszystko wtedy tam wygląda?
A no tak że funkcjonariusze w tym konwoju siedzą ponad 12 godzin w maskach i w białych skafandrach. Niech przyjedzie i zobaczy jak chłopaki zdejmują to z siebie po tylu godzinach . Ich miny i wygląd mówą wszystko.
Czy Marszałek wie że są w Polsce oddziały na których są osadzeni z covidem ?  I realizowana jest ta sama procedura z zakładaniem skafandrów i masek ? Z tą różnicą że chłopaki ubierają się w to tylko w czasie wydawania posiłków, leków , ewentualnie innych sytuacji.
No ale według Marszałka covid się skończył .
No ale tak to jest jak się jest teoretykiem a nie praktykiem.
Panie Marszałku....COVID się nie skończył !!!!
Ja się pytam JAKI DODATEK COVIDOWY??? nigdy czegoś takiego nie było były po prostu dodatki CZASOWE  które już się skończyły. Widać niektórym ciężko poczytać i się trochę orientować w tym co się dzieje. Pozdrawiam
Jak zwał tak zwał. Była dodatkowa kasa? Była.
A teraz niby co Covida nie ma. Za co te czasowe dodatki niby były, napewno nie z dobrej woli "psełdo rządzących" bo mieli taki gest ?. Po co dowódca na odprawach czyta te ich durne pisma  o reżimie, obostrzeniach o braku widzeń itp. Powinni wynagrodzić funkcjonariuszom ich codzienną ciężkom służbę w czasach pandemi, właśnie chociaż takimi dodatkami CZASOWYMI, COVIDOWYMI jak zwał tak zwał.
Odpowiedz
(04-02-2022, 8:11 )Jacek B napisał(a):
(03-02-2022, 19:46 )Mirosław Klose napisał(a): Wielmożny Marszałek dodatek ,,covidowy,, zabrał.
A czy on w ogóle wie że są realizowane konwoje do szpitali z osadzonymi którzy są chorzy na covid. I jak to wszystko wtedy tam wygląda?
A no tak że funkcjonariusze w tym konwoju siedzą ponad 12 godzin w maskach i w białych skafandrach. Niech przyjedzie i zobaczy jak chłopaki zdejmują to z siebie po tylu godzinach . Ich miny i wygląd mówą wszystko.
Czy Marszałek wie że są w Polsce oddziały na których są osadzeni z covidem ?  I realizowana jest ta sama procedura z zakładaniem skafandrów i masek ? Z tą różnicą że chłopaki ubierają się w to tylko w czasie wydawania posiłków, leków , ewentualnie innych sytuacji.
No ale według Marszałka covid się skończył .
No ale tak to jest jak się jest teoretykiem a nie praktykiem.
Panie Marszałku....COVID się nie skończył !!!!
Ja się pytam JAKI DODATEK COVIDOWY??? nigdy czegoś takiego nie było były po prostu dodatki CZASOWE  które już się skończyły. Widać niektórym ciężko poczytać i się trochę orientować w tym co się dzieje. Pozdrawiam

Oczywiście że ten dodatek był czasowy ale umownie nazywamy go covidowym ale odpowiedź ten czasowy dodatek dlaczego był przyznawany?
Odpowiedz
(03-02-2022, 19:46 )Mirosław Klose napisał(a): Wielmożny Marszałek dodatek ,,covidowy,, zabrał.
A czy on w ogóle wie że są realizowane konwoje do szpitali z osadzonymi którzy są chorzy na covid. I jak to wszystko wtedy tam wygląda?
A no tak że funkcjonariusze w tym konwoju siedzą ponad 12 godzin w maskach i w białych skafandrach. Niech przyjedzie i zobaczy jak chłopaki zdejmują to z siebie po tylu godzinach . Ich miny i wygląd mówą wszystko.
Czy Marszałek wie że są w Polsce oddziały na których są osadzeni z covidem ?  I realizowana jest ta sama procedura z zakładaniem skafandrów i masek ? Z tą różnicą że chłopaki ubierają się w to tylko w czasie wydawania posiłków, leków , ewentualnie innych sytuacji.
No ale według Marszałka covid się skończył .
No ale tak to jest jak się jest teoretykiem a nie praktykiem.
Panie Marszałku....COVID się nie skończył !!!!
Ja się pytam JAKI DODATEK COVIDOWY??? nigdy czegoś takiego nie było były po prostu dodatki CZASOWE  które już się skończyły. Widać niektórym ciężko poczytać i się trochę orientować w tym co się dzieje. Pozdrawiam
Odpowiedz
(03-02-2022, 19:10 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-02-2022, 6:33 )Szczęśliwy napisał(a):
(02-02-2022, 17:08 )Człowiek z lasu napisał(a):
(02-02-2022, 14:43 )Szczęśliwy napisał(a):
(02-02-2022, 8:21 )czeresnia napisał(a): CHŁOPIE Z LASU
NIE BYŁO I NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK DODATEK COVidowy.
CHŁOPIE OGARNIJ SIĘ
I jak ile razy pisałem że na tym forum jest pełno ĆWOKÓW haha te społeczeństwo to PORAŻKA wiecznie źle i mało a do tego Należy Się hihi mam w d... e hejterkow. Pozdrawiam Płaczków może wam z nieba skapnie hahah

Ty za pewne dostawałeś za wytarte kolana bądź za wagę plecaka?
Lepiej być placzkiem i zgłaszać problemy niż wozić się na cudzych plecach, mieć wytarte kolana bądź tatuśka czy mamuśkę, zazwyczaj ci właśnie jakoś nie płaczą, bo pewnie po służbie telefon to matulu z oisw czy czsw. Pamiętaj ćwoku kiedyś nepotyzm się skończy, układy a ty ciągle jak ci będą pluc w twarz to mów że to deszczyk pada.
HAHAHA jaki baran, jak ktoś nie ma problemów takich jak większość w SW to jest plecakiem lub pracuje na wyższym stanowisku hihi do tego kolana ma wytarte. Mam więcej Honoru niż większość z was którzy sprzedali by się za parę złotych biedulki, kredyciki poszły w górę i Co? Do roboty a nie tylko brać bo jestem funkcjonariusz haha do tego Brak wam wojska małolaci, nie jeden z was nauczył by się co to stary i fala w wojsku była. PŁACZKI.

Akurat ze złego założenia wychodzisz bo byłem w wojsku ale nie takim jak ty, że pompowales koła samolotu.


CHŁOPIE Z LASU POWTARZAM ŻE ZNAM CIĘ OSOBIŚCIE I NIE ODGRYWAJ BOHATERA .
SAM PRZED NIE JEDNYM KLENCZłeś

A teraz bohatera odgrywasz

Kompetencji to ci brakuje 

I nie jeden strażnik który na zwyżce tyra jest bystrzejszy od ciebie 

Tylko po kilku latach  pracy roszczeniowość ci się włączyła

Ale kolokwialnie mówiąc nie znasz uprawnień funkcjonariuszy SW bo ciężko zapoznać się z ustawą ale wymagania większe masz niż osadzeni 


Wieś się chłopie do roboty a dopiero później miej roszczenia czy pretensje 


Po latach pracy jestem skory stwierdzić że największe obiboki i lesery mają największe roszczenia
Odpowiedz
(03-02-2022, 11:08 )inkoguto napisał(a): Chciałbym poruszyć temat już dawno zapomniany,,Dojazdy do miejsca pełnienia służby''
Ostatnio przeczytałem artykuł który mówi że obecnie koszty uzyskania przychodu dla osób dojeżdżających do pracy z inne miejscowości wynoszą 300 zł miesięcznie, a za rok podatkowy maksymalnie 3 600 zł samochodem osobowym. Natomiast osoby mieszkające i pracujące w tej same miejscowość mogą korzystać także z kosztów uzyskania przychodów jednak w niższej wysokości i wynoszą one 250 zł miesięcznie, co w skali roku daje 3000 zł. Jeżeli jeździsz komunikacja miejską możesz uzyskać więcej tylko trzeba udokumentować biletem miesięcznym z przypisanym nazwiskiem.Niestety my dostajemy ryczałt jak wiecie o wiele mniejszy.
Pytanie do do związków.
Jeżeli nie możecie ugrać większych stawek w związku z nadchodzącą nowelizacją ustawy to może lepiej zrezygnować z tej ulgi.Skorzystają na tym i rządzący oraz funkcjonariusze bo będą mogli uzyskać więcej w rozliczeniu rocznym.
Jeśli jestem w błędzie proszę mnie poprawić.
Macie dane jakie środki przysługują za dojazdy w MSWiA oraz MON może warto do nich się odwołać.
Zobacz więcej: https://poradnikpracownika.pl/-zwrot-za-...y-do-pracy
Jeśli bierzesz ryczałt za dojazd to rozliczasz się jakbyś mieszkał w tej samej miejscowości. Różnica to 17% z 50 zł. Jest to mniej niż najniższy ryczałt w sw więc nie opłaca się rezygnować ale mimo wszystko są to grosze
Odpowiedz
(03-02-2022, 19:43 )Nie plecak napisał(a): Nasze 60 mln na cywil poszło na rekompensatę dla Czech
i karę z UE także wątpię żeby znaleźli jakieś pieniądze na ten cel.Obym się mylił,jutro się okaże.Pozdr dla tych co mają ponad 10 lat cywila .
A co z tymi co maja tyle cywila?
Odpowiedz
https://businessinsider.com.pl/gospodark...JWscKo-5M8
Odpowiedz
Dodatek za przejazdy druga sprawa. Co to ma być wyliczenia kadr? Kużwa ludzie albo kilometrówka albo bilet miesięczny i koniec tematu. A swoje wyliczenia typu bo tyle ministerstwo dało? W buty sobie wsadzić można. Kogo to obchodzi.
Odpowiedz
To wszystko co pisze jeden i drugi związek to żenada i obłuda, fałsz. Prawda jest takaka, że rząd traktuje mas jak spółkę prywatną z ograniczoną odpowiedzialnością. Zawszę o wszystko musimy się prosić... nigdy nie jesteśmy traktowani jak"funkcjionariusze" w niczym. C@y szczepienia, podwyżki, zmniejszenie czasu izolacji... I Kurcze wiele innych. Zawszę jak te psy wręcz błagamy o to aby o nas wspomnieć jak o funkcjonariuszach. Kuźwa okropny żal do tego pana prowadzącego formację. To jest kipina z 25 tyś osób. Szkoda
Odpowiedz