Dziękuję za Polski Ład :/ Pensja w duł. Złodzieje ?
Odpowiedz
(04-01-2022, 17:27 )sermater napisał(a):
(03-01-2022, 21:40 )Aster68 napisał(a): Co dalej robią z nas wariatów odnośnie szt 15a, nie powinnismy się na nic zgadzać tylko dążyć do tego co było powiedziane w porozumieniu z 2018 r czyli całkowitego zniesienia art 15a. Zewrzyjmy szeregi i walczy o to ponieważ wszystko zaczynają zabierać i nie oznacza zarobić więcej bo to zabiorą.

Za tej kadencji nic się nie zmieni. Rząd oblicza koszty zmian a nie liczy zysków po przekazaniu składek ZUS do budżetu. Najwidoczniej nie chce zmian, ino pogrywa na zwłokę.

Jeszcze nie ma podwyżki, jeszcze nie ma zaliczinej pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat a już nas nierząd okradł z kasy, każdy średnio między 50 zł a 90zl ma mniej na pensji tazke tyle. Dodam, że ceny spożywki, opłat typu prąd, gaz, woda poszły już w górę, kredyty, paliwo i ta śmieszna tarcza, tarcza to ma chronić a nie ściemniać. Tarcza antyinflacyjna to będzie wtedy jak obniża ceny do cen z przed podwyżki. Dlaczego nierzad nie stworzył tarczy antypodwyzkowej dla polityków, dali sobie między 6tys a 9 tys podwyżki a nie ktorzy nawet razem często nie osiągają co ci złodzieje w tej mniejszej podwyżce.
Niewiem jak wy, ale tak źle to dawno nie było.wiem zawsze można zmienić pracę ale dlaczego nie zawsze można zmienić rząd?
Odpowiedz
Rząd PiS-u pokazuje jak bardzo zależy mu na BEZPIECZEŃSTWIE PAŃSTWA I JEGO OBYWATELI

https://wiadomosci.wp.pl/polski-lad-w-pr...908037600a
Odpowiedz
(03-01-2022, 21:40 )Aster68 napisał(a): Co dalej robią z nas wariatów odnośnie szt 15a, nie powinnismy się na nic zgadzać tylko dążyć do tego co było powiedziane w porozumieniu z 2018 r czyli całkowitego zniesienia art 15a. Zewrzyjmy szeregi i walczy o to ponieważ wszystko zaczynają zabierać i nie oznacza zarobić więcej bo to zabiorą.

Za tej kadencji nic się nie zmieni. Rząd oblicza koszty zmian a nie liczy zysków po przekazaniu składek ZUS do budżetu. Najwidoczniej nie chce zmian, ino pogrywa na zwłokę.
Odpowiedz
(04-01-2022, 14:26 )Marmurowy napisał(a):
(03-01-2022, 16:47 )kroko napisał(a): Witam!
Do odchodzących na emeryturę, musicie ją troszkę obniżyć. Polski Nieład was oskubie.
Właśnie otrzymałem emeryturę jest teraz niższa o 75 zł czyli rocznie 900 zł w plecy. Jednak to nie koniec w marcu dostanę rewaloryzację więc skroją mnie jeszcze bardziej, średnio wychodzi to za każde 500 zł brutto kroją 40 zł netto. A jeszcze po drodze może być 13 więc następne krojenie. 14 jest dla elektoratu jedynie słusznego więc na to się nie załapiemy.
Tak że życzę wszystkim aby przechodząc na emkę, nie przekraczali kwoty 4920 brutto, bo inaczej skurczony Janosik was wykasuje.
Teraz żeby mieć 5k brutto emki to trzeba orać 25 lat. Dostałeś jeszcze dodatek to się ciesz zamiast jęczeć. Co mają powiedzieć ludzie, którzy robią już 20 lat i nie odeszli "bo chcieli mieć lepszą emkę" wydymali ich i muszę ciułać jeszcze kilka dodatkowych lat
Kolego Marmurowy, to że nie odszedłeś w porę, to nie wina kolegi Kroko, tylko Twoja. Ja też chciałem jeszcze porobić, ale widząc co się dzieje, odszedłem na emkę w lutum 2020 roku. Za mną dwie waloryzacje, za chwilę trzecia, ale ...
Polski ład upieprzył mi 164 zł i nie jęczę. Jestem wkur... czony na PISowskie rządy. Ty mogłeś odejść ze służby z podniesionym na koniec dodatkiem, ale chciałeś jeszcze więcej % do emki. Poniekąd słusznie, ale nie z tą ekipą. 
Ja nie miałem żadnego wpływu na to, że ukradli z mojej ciężko wypracowanej emerytury prawie 2000 zł rocznie. 
Jedyną moją "winą" jest to, że wypracowałem sobie emeryturę powyżej 5000 zł brutto. 
Wy, którzy czekacie aż wyrosną gruszki na wierzbie, miejcie się na baczności i ............ uciekajcie do cywila.
Odpowiedz
Haha widzę sflustrowanego człowieczka który w życiu sam nie umie sobie poradzić, ale wyobraź sobie że nie będę pluł jadem do ciebie nie warto tylko wyobraź sobie że z charakterystyką nie trafiłeś ojjjjj pomyliłeś się i to naprawdę dużo. Zacznij dbać o siebie idź w życie na sportowo to zaczniesz być szczęśliwy i nie patrz na ludzi przez pryzmat samego Siebie. Ps. Praca uszlachetnia więc zabierz się za nią to myśli oczyścisz.

Ciekawe czy gdybyś nie był anonimowy to dalej byś robił z siebie takie  pośmiewisko na tym forum. Czasami ludzie w internecie nie są sobą, grają bohaterów, milionerów, a czasami dla odmiany lubią robić z siebie dęb*li. Ja się obawiam, że ty jesteś sobą, współczuję.
Odpowiedz
(03-01-2022, 16:47 )kroko napisał(a): Witam!
Do odchodzących na emeryturę, musicie ją troszkę obniżyć. Polski Nieład was oskubie.
Właśnie otrzymałem emeryturę jest teraz niższa o 75 zł czyli rocznie 900 zł w plecy. Jednak to nie koniec w marcu dostanę rewaloryzację więc skroją mnie jeszcze bardziej, średnio wychodzi to za każde 500 zł brutto kroją 40 zł netto. A jeszcze po drodze może być 13 więc następne krojenie. 14 jest dla elektoratu jedynie słusznego więc na to się nie załapiemy.
Tak że życzę wszystkim aby przechodząc na emkę, nie przekraczali kwoty 4920 brutto, bo inaczej skurczony Janosik was wykasuje.
Teraz żeby mieć 5k brutto emki to trzeba orać 25 lat. Dostałeś jeszcze dodatek to się ciesz zamiast jęczeć. Co mają powiedzieć ludzie, którzy robią już 20 lat i nie odeszli "bo chcieli mieć lepszą emkę" wydymali ich i muszę ciułać jeszcze kilka dodatkowych lat
Odpowiedz
(04-01-2022, 10:39 )Kamil napisał(a): Ojojoj koleżka szczęśliwy teraz nieszczęśliwy? 
A wszystko mu pasowało zawsze, co jest chłopczyku przecież to nic takiego.
Jakbyś zauważył to dalej się śmieje i nie narzekam ponieważ to wróci do mnie z powrotem, ale co ty możesz Polaczku rozumieć haha

Ty byś się pewnie śmiał i cieszył jak by ci ktoś w twarz napluł.
Jak można być taką piz**... Nie wolałabyś żeby nie rozwiązywano problemu i nie trzeba było zwracać pieniędzy tylko ugrać coś nowego? Jest tyle do zrobienia, a my robimy krok wstecz. Weź chłopaku ściągnij te rurki, popatrz w lustro i nie odrzucaj myśli, że może się zmienisz i będą z Ciebie ludzie. Ps. Jak w końcu wyprowadzisz się od rodziców, założysz rodzine to zobaczysz, że każda złotówka stanie się dla ciebie ważna. No ale żeby odciąć pępowinę to trzeba zrobić porządek z tymi rurkami...
[/quote]
Haha widzę sflustrowanego człowieczka który w życiu sam nie umie sobie poradzić, ale wyobraź sobie że nie będę pluł jadem do ciebie nie warto tylko wyobraź sobie że z charakterystyką nie trafiłeś ojjjjj pomyliłeś się i to naprawdę dużo. Zacznij dbać o siebie idź w życie na sportowo to zaczniesz być szczęśliwy i nie patrz na ludzi przez pryzmat samego Siebie. Ps. Praca uszlachetnia więc zabierz się za nią to myśli oczyścisz.
Odpowiedz
(04-01-2022, 10:39 )Kamil napisał(a): Ojojoj koleżka szczęśliwy teraz nieszczęśliwy? 
A wszystko mu pasowało zawsze, co jest chłopczyku przecież to nic takiego.
Jakbyś zauważył to dalej się śmieje i nie narzekam ponieważ to wróci do mnie z powrotem, ale co ty możesz Polaczku rozumieć haha

Ty byś się pewnie śmiał i cieszył jak by ci ktoś w twarz napluł.
Jak można być taką piz**... Nie wolałabyś żeby nie rozwiązywano problemu i nie trzeba było zwracać pieniędzy tylko ugrać coś nowego? Jest tyle do zrobienia, a my robimy krok wstecz. Weź chłopaku ściągnij te rurki, popatrz w lustro i nie odrzucaj myśli, że może się zmienisz i będą z Ciebie ludzie. Ps. Jak w końcu wyprowadzisz się od rodziców, założysz rodzine to zobaczysz, że każda złotówka stanie się dla ciebie ważna. No ale żeby odciąć pępowinę to trzeba zrobić porządek z tymi rurkami...
[/quote]

Taaa będą z niego ludzie ... się śmiali.
Odpowiedz
(04-01-2022, 10:00 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(03-01-2022, 22:59 )konradissimus napisał(a):
(03-01-2022, 19:20 )piotr-k-19 napisał(a): [quote="sierżant sztabowy" pid='12155' dateline='1641214371']
Jeżeli chodzi o reorganizacje jednostek to pełnię służbę od kilkunastu lat w ZK typu półotwartego, od nie dawna jesteśmy OZ-tem AŚ. Teraz po kilku dziesięciu lat istnienia ZK próbuje sie nam udowodnic jak mamy pracowac i im sie nic nie podoba! Już nie wspomnę o wymianie kadry, z półotworka f-sze z kilkunastym stażem przechodza do AŚ gdzie praca w DO wyglada zupełnie inaczej, wiec nie wiem czemu to ma służyć ze nie daja spokojnie popracować. W związku z powyższym nie wiem czy CZ prowadzi jakies statystyki odejsc ze sluzby po reorganizacji ale ode mnie z jednostki odchodzi nagle 2 dowódców i 9 starszych oddziałowych!!! Kolejne osoby mysla o odejsciu! bo już nawet nie jesteśmy pewni ze pozwoli sie nam spokojnie popracowac u siebie w jednostce. Nie wiem co sie chce nam udowodnić. Wielkie Gratulacje dla decydentów ze zniszczyli SW w tak krótkim czasie.

Oj widzę, że półotworki boją się prawdziwej służby w Aresztach

Aaaa to prawdziwa służba jest w AŚ, dobrze wiedzieć. Następny inteligentny się znalazł. Rozumiem, że te AŚ co stają się ozetami to już tam nie służą prawdziwi twardziele? Weź człowieku zastanów się trochę, zresztą chyba daremny trud.


Lubię czytać jak prześcigacie w jakiej jednostce gorzej się pracuję, kłucicie się o byle co, a podstawieni ludzie przez CZSW wypisują bzdury na tym forum. Zamiast być razem to jesteśmy osobno i robią sobie z nami co chcą. Słuchacie przełożonych, dyrektorów, a oni i tak nas mają gdzieś bo dostaną swoje na odejście i krzywdy nikt im nie zrobi, a my robole tylko do roboty za miskę ryżu tak jak wam powiedziała pewna osoba na którą tak chętnie głosowaliście parę lat temu.
[/quote

Prawda, dyrektorzy faktycznie szaraków mają w...a i fachowość u nich  żadna
Odpowiedz
(03-01-2022, 22:59 )konradissimus napisał(a):
(03-01-2022, 19:20 )piotr-k-19 napisał(a):
(03-01-2022, 13:52 )sierżant sztabowy napisał(a): Jeżeli chodzi o reorganizacje jednostek to pełnię służbę od kilkunastu lat w ZK typu półotwartego, od nie dawna jesteśmy OZ-tem AŚ. Teraz po kilku dziesięciu lat istnienia ZK próbuje sie nam udowodnic jak mamy pracowac i im sie nic nie podoba! Już nie wspomnę o wymianie kadry, z półotworka f-sze z kilkunastym stażem przechodza do AŚ gdzie praca w DO wyglada zupełnie inaczej, wiec nie wiem czemu to ma służyć ze nie daja spokojnie popracować. W związku z powyższym nie wiem czy CZ prowadzi jakies statystyki odejsc ze sluzby po reorganizacji ale ode mnie z jednostki odchodzi nagle 2 dowódców i 9 starszych oddziałowych!!! Kolejne osoby mysla o odejsciu! bo już nawet nie jesteśmy pewni ze pozwoli sie nam spokojnie popracowac u siebie w jednostce. Nie wiem co sie chce nam udowodnić. Wielkie Gratulacje dla decydentów ze zniszczyli SW w tak krótkim czasie.

Oj widzę, że półotworki boją się prawdziwej służby w Aresztach

Aaaa to prawdziwa służba jest w AŚ, dobrze wiedzieć. Następny inteligentny się znalazł. Rozumiem, że te AŚ co stają się ozetami to już tam nie służą prawdziwi twardziele? Weź człowieku zastanów się trochę, zresztą chyba daremny trud.

Widzę, że niektórzy nie wiedzą nic o ZK półotwartych. Ja osobiście pracowałem tu i tu, dlatego wiem, ze specyfika pracy różni się diametralnie. Wiadomo w AŚ środki, TA, grupy itd. Lecz po pewnym czasie ci sami skazanie trafiają na półotworki, gdzie nie są zamknięci tylko chodzą sobie po korytarzu( jak 100 innych skazanych). Oddziałowy jest sam 114 złodziei chodzących obok niego. W nocy dowódca idzie przez kryminał z 40 zbójami bo wychodzą do pracy o 22, 23, 4 i 5 rano. Ponad to wraca o tych godzinach też tylu skazanych. Dowódca i oddziałowy muszą sobie z tym radzić. Jeszcze do niedawna w nocy nawet rezerwy nie było. W dzień wypuszczasz do pracy 40-60 osób rano potem po południu z bramy wychodzi następnych 40-60. Zatrudnienie na poziomie 86% Do tego 20 do lekarza widzenia, Skype KO. Przed pandemia trzeba 10 na przepustkę lub 30h wypuścić tyle samo przyjąć. W normalny dzień w tygodniu na pół otworku jest 50-60 widzeń, a w niedzielę 120-140,(przed pandemia teraz to 30- 40 a niedziela do 60 plus Skype). Na dniówce jedna rezerwa do niedawna nawet konwojenta nie było, do tego 1 doprowadzający robiący lekarza i kwatermistrz na ponad 600 skazanych. Dlatego proszę nie mówić, że nią ma co robić na innych jednostkach niż AŚ. Nie ważne czy pracujesz na AŚ czy obecnym OZ wszyscy mają co robić. Należy pamiętać że obecne OZ większości mają zaludnienie na poziomie 600+. Szanujmy się nawzajem.
Odpowiedz
Ojojoj koleżka szczęśliwy teraz nieszczęśliwy? 
A wszystko mu pasowało zawsze, co jest chłopczyku przecież to nic takiego.
[/quote]
Jakbyś zauważył to dalej się śmieje i nie narzekam ponieważ to wróci do mnie z powrotem, ale co ty możesz Polaczku rozumieć haha

Ty byś się pewnie śmiał i cieszył jak by ci ktoś w twarz napluł.
Jak można być taką piz**... Nie wolałabyś żeby nie rozwiązywano problemu i nie trzeba było zwracać pieniędzy tylko ugrać coś nowego? Jest tyle do zrobienia, a my robimy krok wstecz. Weź chłopaku ściągnij te rurki, popatrz w lustro i nie odrzucaj myśli, że może się zmienisz i będą z Ciebie ludzie. Ps. Jak w końcu wyprowadzisz się od rodziców, założysz rodzine to zobaczysz, że każda złotówka stanie się dla ciebie ważna. No ale żeby odciąć pępowinę to trzeba zrobić porządek z tymi rurkami...
Odpowiedz
(03-01-2022, 23:00 )Szczęśliwy napisał(a):
(03-01-2022, 18:02 )jasiu-83 napisał(a):
(03-01-2022, 15:06 )Szczęśliwy napisał(a): Nowy Wał wynagrodzenie o 65 zł mniej hihi??

Ojojoj koleżka szczęśliwy teraz nieszczęśliwy? 
A wszystko mu pasowało zawsze, co jest chłopczyku przecież to nic takiego.
Jakbyś zauważył to dalej się śmieje i nie narzekam ponieważ to wróci do mnie z powrotem, ale co ty możesz Polaczku rozumieć haha

Ja bym napisał "polaczku" z małej  ale może ty do innej szkoły chodziłeś.
Odpowiedz
(03-01-2022, 22:59 )konradissimus napisał(a):
(03-01-2022, 19:20 )piotr-k-19 napisał(a):
(03-01-2022, 13:52 )sierżant sztabowy napisał(a): Jeżeli chodzi o reorganizacje jednostek to pełnię służbę od kilkunastu lat w ZK typu półotwartego, od nie dawna jesteśmy OZ-tem AŚ. Teraz po kilku dziesięciu lat istnienia ZK próbuje sie nam udowodnic jak mamy pracowac i im sie nic nie podoba! Już nie wspomnę o wymianie kadry, z półotworka f-sze z kilkunastym stażem przechodza do AŚ gdzie praca w DO wyglada zupełnie inaczej, wiec nie wiem czemu to ma służyć ze nie daja spokojnie popracować. W związku z powyższym nie wiem czy CZ prowadzi jakies statystyki odejsc ze sluzby po reorganizacji ale ode mnie z jednostki odchodzi nagle 2 dowódców i 9 starszych oddziałowych!!! Kolejne osoby mysla o odejsciu! bo już nawet nie jesteśmy pewni ze pozwoli sie nam spokojnie popracowac u siebie w jednostce. Nie wiem co sie chce nam udowodnić. Wielkie Gratulacje dla decydentów ze zniszczyli SW w tak krótkim czasie.

Oj widzę, że półotworki boją się prawdziwej służby w Aresztach

Aaaa to prawdziwa służba jest w AŚ, dobrze wiedzieć. Następny inteligentny się znalazł. Rozumiem, że te AŚ co stają się ozetami to już tam nie służą prawdziwi twardziele? Weź człowieku zastanów się trochę, zresztą chyba daremny trud.


Lubię czytać jak prześcigacie w jakiej jednostce gorzej się pracuję, kłucicie się o byle co, a podstawieni ludzie przez CZSW wypisują bzdury na tym forum. Zamiast być razem to jesteśmy osobno i robią sobie z nami co chcą. Słuchacie przełożonych, dyrektorów, a oni i tak nas mają gdzieś bo dostaną swoje na odejście i krzywdy nikt im nie zrobi, a my robole tylko do roboty za miskę ryżu tak jak wam powiedziała pewna osoba na którą tak chętnie głosowaliście parę lat temu.
Odpowiedz
A jeszcze tak niedawno nazywano mnie debilem,nieumejącym liczyć przez wielu tu piszących specjalistów że jak mogą coś zabrać przecież to nierealne.I co jednak mogą,a teraz skomlecie.Miłego Nowego Ładu.
Odpowiedz
(03-01-2022, 19:39 )ABCD napisał(a): 87 zł mniej na koncie niż w grudniu 2021r. Tak że przewidywana podwyżka będzie już mniejsza niż zapowiadano.

Już dawno mówiłem aby wyjść na ulicę. Policji też się nie podoba to wszystko. Jeśli związki nic nie chcą robić to utworzyć stroną na Facebooku zgadać się i zrobić porządek.
Odpowiedz
(03-01-2022, 18:36 )konradissimus napisał(a): [quote="Szczęśliwy" pid='12158' dateline='1641218805']
Nowy Wał wynagrodzenie o 65 zł mniej hihi??
 
Też dostałem ok. 60 zł mniejszą wypłatę. Cieszę się bardzo, że mogę wspomóc rząd w walce o lepsze jutro.
[/quoteniec

Niech młodzi sobię pracują i Ci co im się podoba co z nami robią. Związki nic nie robią, nam obcinają pensję, dodatki zabierają i wmawiają, że dostaniemy podwyżkę która już dawno jest zwykłą inflacją którą dostali emeryci przez trzy lata. Ucieka  kadra kierownicza z doświadczeniem, a zostają Ci którzy nie potrafią poradzić sobie w cywilu. W jednostce zostało paru w służbie między 15, a 20 rokiem służby reszta około 70 % młodzi którym nic się nie podoba i wiecznie mają jakieś problemy. Szkoda czasu na coś takiego.
Odpowiedz
(03-01-2022, 18:02 )jasiu-83 napisał(a):
(03-01-2022, 15:06 )Szczęśliwy napisał(a): Nowy Wał wynagrodzenie o 65 zł mniej hihi??

Ojojoj koleżka szczęśliwy teraz nieszczęśliwy? 
A wszystko mu pasowało zawsze, co jest chłopczyku przecież to nic takiego.
Jakbyś zauważył to dalej się śmieje i nie narzekam ponieważ to wróci do mnie z powrotem, ale co ty możesz Polaczku rozumieć haha
Odpowiedz
(03-01-2022, 19:20 )piotr-k-19 napisał(a):
(03-01-2022, 13:52 )sierżant sztabowy napisał(a): Jeżeli chodzi o reorganizacje jednostek to pełnię służbę od kilkunastu lat w ZK typu półotwartego, od nie dawna jesteśmy OZ-tem AŚ. Teraz po kilku dziesięciu lat istnienia ZK próbuje sie nam udowodnic jak mamy pracowac i im sie nic nie podoba! Już nie wspomnę o wymianie kadry, z półotworka f-sze z kilkunastym stażem przechodza do AŚ gdzie praca w DO wyglada zupełnie inaczej, wiec nie wiem czemu to ma służyć ze nie daja spokojnie popracować. W związku z powyższym nie wiem czy CZ prowadzi jakies statystyki odejsc ze sluzby po reorganizacji ale ode mnie z jednostki odchodzi nagle 2 dowódców i 9 starszych oddziałowych!!! Kolejne osoby mysla o odejsciu! bo już nawet nie jesteśmy pewni ze pozwoli sie nam spokojnie popracowac u siebie w jednostce. Nie wiem co sie chce nam udowodnić. Wielkie Gratulacje dla decydentów ze zniszczyli SW w tak krótkim czasie.

Oj widzę, że półotworki boją się prawdziwej służby w Aresztach

Aaaa to prawdziwa służba jest w AŚ, dobrze wiedzieć. Następny inteligentny się znalazł. Rozumiem, że te AŚ co stają się ozetami to już tam nie służą prawdziwi twardziele? Weź człowieku zastanów się trochę, zresztą chyba daremny trud.
Odpowiedz
Co dalej robią z nas wariatów odnośnie szt 15a, nie powinnismy się na nic zgadzać tylko dążyć do tego co było powiedziane w porozumieniu z 2018 r czyli całkowitego zniesienia art 15a. Zewrzyjmy szeregi i walczy o to ponieważ wszystko zaczynają zabierać i nie oznacza zarobić więcej bo to zabiorą.
Odpowiedz
(03-01-2022, 18:02 )jasiu-83 napisał(a):
(03-01-2022, 15:06 )Szczęśliwy napisał(a): Nowy Wał wynagrodzenie o 65 zł mniej hihi??

Ojojoj koleżka szczęśliwy teraz nieszczęśliwy? 
A wszystko mu pasowało zawsze, co jest chłopczyku przecież to nic takiego.

W samo sedno "jasiu-83".  Bigsmile
Odpowiedz
Ja  mam takie samo pytanie czy nam zrekompensują jak w MSWiA, co na to związki. Nasz minister zrobi na ruletkę w marcu za 2 gwiazdkę odstrzeli ze 30 puszek.  U mnie 69 zł by żyło się lepiej .


(03-01-2022, 16:48 )Paul napisał(a): Administratorze czy według twojej wiedzy funkcjonariusze którzy stracili na polskim ładzie, otrzymają  rekompensatę? Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem dzisiejszą pomniejszoną wypłatę 03.01.2022 r. Jestem funkcjonariuszem z osiemnastoletnim  stażem służby, w stopniu chorążego. Czy to jest ta zachęta do dłuższej służby.  Funkcjonariusze podlegli MSWiA mają zapewnienia że nie stracą na polskim ładzie.W związku z tym będą podjęte działania w celu zniwelowania niekorzystnych zmian.
Odpowiedz
(03-01-2022, 17:39 )kufel1217 napisał(a): 473 zł mniej na koncie niż w grudniu.

to samo kolego........... ale cieszmy się, bo przecież super podwyżki tuż, tuż.......................... jedno w drugie wejdzie i tyle będzie z tej super opcji

A jak ktoś ma drugą legalną pracę i nie złapie się na ulgę dla klasy średniej (co to w ogóle za nazwa) to już może pisać oświadczenie żeby kolejne ponad 400 zł mu z pensji zabierali, no chyba że woli przy rozliczaniu się z US całość na raz oddać.
Odpowiedz
Ktoś słyszał, co się dzieje z naszymi podwyżkami? Nie łudziłem się, że wpadną od stycznia, ale temat nagród świątecznych przyćmił kompletnie temat podwyżek. Co, ile komu? I co z dodatkiem covidowym? Miał być, a nie ma... Amba.
Odpowiedz
87 zł mniej na koncie niż w grudniu 2021r. Tak że przewidywana podwyżka będzie już mniejsza niż zapowiadano.
Odpowiedz
(03-01-2022, 13:52 )sierżant sztabowy napisał(a): Jeżeli chodzi o reorganizacje jednostek to pełnię służbę od kilkunastu lat w ZK typu półotwartego, od nie dawna jesteśmy OZ-tem AŚ. Teraz po kilku dziesięciu lat istnienia ZK próbuje sie nam udowodnic jak mamy pracowac i im sie nic nie podoba! Już nie wspomnę o wymianie kadry, z półotworka f-sze z kilkunastym stażem przechodza do AŚ gdzie praca w DO wyglada zupełnie inaczej, wiec nie wiem czemu to ma służyć ze nie daja spokojnie popracować. W związku z powyższym nie wiem czy CZ prowadzi jakies statystyki odejsc ze sluzby po reorganizacji ale ode mnie z jednostki odchodzi nagle 2 dowódców i 9 starszych oddziałowych!!! Kolejne osoby mysla o odejsciu! bo już nawet nie jesteśmy pewni ze pozwoli sie nam spokojnie popracowac u siebie w jednostce. Nie wiem co sie chce nam udowodnić. Wielkie Gratulacje dla decydentów ze zniszczyli SW w tak krótkim czasie.

Oj widzę, że półotworki boją się prawdziwej służby w Aresztach
Odpowiedz
(03-01-2022, 15:06 )Szczęśliwy napisał(a): Nowy Wał wynagrodzenie o 65 zł mniej hihi??
A u mnie na konto nie 160 zł mniej bo dodatek zabrany covidowy, ale 35 zł i tak mam więcej niż powinienem mieć .
Odpowiedz
(03-01-2022, 16:17 )jow napisał(a): 473 zł mniej na koncie niż w grudniu.

DLACZEGO AŻ TYLE MNIEJ ?
Odpowiedz
(03-01-2022, 15:06 )Szczęśliwy napisał(a): Nowy Wał wynagrodzenie o 65 zł mniej hihi??
 
Też dostałem ok. 60 zł mniejszą wypłatę. Cieszę się bardzo, że mogę wspomóc rząd w walce o lepsze jutro.
Odpowiedz
(03-01-2022, 15:06 )Szczęśliwy napisał(a): Nowy Wał wynagrodzenie o 65 zł mniej hihi??

Ojojoj koleżka szczęśliwy teraz nieszczęśliwy? 
A wszystko mu pasowało zawsze, co jest chłopczyku przecież to nic takiego.
Odpowiedz
473 zł mniej na koncie niż w grudniu.

to samo kolego........... ale cieszmy się, bo przecież super podwyżki tuż, tuż.......................... jedno w drugie wejdzie i tyle będzie z tej super opcji
Odpowiedz
(03-01-2022, 13:52 )sierżant sztabowy napisał(a): Jeżeli chodzi o reorganizacje jednostek to pełnię służbę od kilkunastu lat w ZK typu półotwartego, od nie dawna jesteśmy OZ-tem AŚ. Teraz po kilku dziesięciu lat istnienia ZK próbuje sie nam udowodnic jak mamy pracowac i im sie nic nie podoba! Już nie wspomnę o wymianie kadry, z półotworka f-sze z kilkunastym stażem przechodza do AŚ gdzie praca w DO wyglada zupełnie inaczej, wiec nie wiem czemu to ma służyć ze nie daja spokojnie popracować. W związku z powyższym nie wiem czy CZ prowadzi jakies statystyki odejsc ze sluzby po reorganizacji ale ode mnie z jednostki odchodzi nagle 2 dowódców i 9 starszych oddziałowych!!! Kolejne osoby mysla o odejsciu! bo już nawet nie jesteśmy pewni ze pozwoli sie nam spokojnie popracowac u siebie w jednostce. Nie wiem co sie chce nam udowodnić. Wielkie Gratulacje dla decydentów ze zniszczyli SW w tak krótkim czasie.

Co do wymiany kadry - chyba nikt nie obiecywal, ze cala sluzbe bedziecie na polotworku/oz. Poza tym nie wiem jak w innych jednostkach tego typu, ale zazwyczaj jest tam lzej, ogolnie mniej roboty. Nie chce byc burakiem, ale niektorzy jak przejda z takich malych jednostek to dopiero zaczynaja czuc z czym sie wiaze praca w SW. Niektorzy maja szczescie przepekac w takich zakladach cala sluzbe, inni maja tego szczescia troche mniej i odbija sie to na ich zdrowiu w wiekszym stopniu. Z drugiej strony jestescie poniekad ofiarami prowadzonej polityki, bo jak dla mnie najpierw powinno sie pelnic sluzbe w jednostkach zamknietych, a pozniej dopiero "dla ochloniecia" na jakichs polotworkach.
Odpowiedz
(03-01-2022, 13:52 )sierżant sztabowy napisał(a): Jeżeli chodzi o reorganizacje jednostek to pełnię służbę od kilkunastu lat w ZK typu półotwartego, od nie dawna jesteśmy OZ-tem AŚ. Teraz po kilku dziesięciu lat istnienia ZK próbuje sie nam udowodnic jak mamy pracowac i im sie nic nie podoba! Już nie wspomnę o wymianie kadry, z półotworka f-sze z kilkunastym stażem przechodza do AŚ gdzie praca w DO wyglada zupełnie inaczej, wiec nie wiem czemu to ma służyć ze nie daja spokojnie popracować. W związku z powyższym nie wiem czy CZ prowadzi jakies statystyki odejsc ze sluzby po reorganizacji ale ode mnie z jednostki odchodzi nagle 2 dowódców i 9 starszych oddziałowych!!! Kolejne osoby mysla o odejsciu! bo już nawet nie jesteśmy pewni ze pozwoli sie nam spokojnie popracowac u siebie w jednostce. Nie wiem co sie chce nam udowodnić. Wielkie Gratulacje dla decydentów ze zniszczyli SW w tak krótkim czasie.

Nikt się z nami nie liczy
Odpowiedz
Administratorze czy według twojej wiedzy funkcjonariusze którzy stracili na polskim ładzie, otrzymają rekompensatę? Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem dzisiejszą pomniejszoną wypłatę 03.01.2022 r. Jestem funkcjonariuszem z osiemnastoletnim stażem służby, w stopniu chorążego. Czy to jest ta zachęta do dłuższej służby. Funkcjonariusze podlegli MSWiA mają zapewnienia że nie stracą na polskim ładzie.W związku z tym będą podjęte działania w celu zniwelowania niekorzystnych zmian.
Odpowiedz
Witam!
Do odchodzących na emeryturę, musicie ją troszkę obniżyć. Polski Nieład was oskubie.
Właśnie otrzymałem emeryturę jest teraz niższa o 75 zł czyli rocznie 900 zł w plecy. Jednak to nie koniec w marcu dostanę rewaloryzację więc skroją mnie jeszcze bardziej, średnio wychodzi to za każde 500 zł brutto kroją 40 zł netto. A jeszcze po drodze może być 13 więc następne krojenie. 14 jest dla elektoratu jedynie słusznego więc na to się nie załapiemy.
Tak że życzę wszystkim aby przechodząc na emkę, nie przekraczali kwoty 4920 brutto, bo inaczej skurczony Janosik was wykasuje.
Odpowiedz
473 zł mniej na koncie niż w grudniu.
Odpowiedz
Nowy Wał wynagrodzenie o 65 zł mniej hihi??
Odpowiedz
(02-01-2022, 20:53 )Klawisz@ napisał(a): Witam, czy ktoś wie jakie jednostki będą do zamknięcia lub do
Przekształcenia w marcu ? Coś wiadomo związkom ?

Na Dolnym Ślasku słyszałem, że ZK Zaręba ma zostać OZ AŚ Jelenia Góra.
Odpowiedz
(02-01-2022, 20:53 )Klawisz@ napisał(a): Witam, czy ktoś wie jakie jednostki będą do zamknięcia lub do
Przekształcenia w marcu ? Coś wiadomo związkom ?


Oby chciało się chcieć, nie tak jak teraz. Słabo
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o reorganizacje jednostek to pełnię służbę od kilkunastu lat w ZK typu półotwartego, od nie dawna jesteśmy OZ-tem AŚ. Teraz po kilku dziesięciu lat istnienia ZK próbuje sie nam udowodnic jak mamy pracowac i im sie nic nie podoba! Już nie wspomnę o wymianie kadry, z półotworka f-sze z kilkunastym stażem przechodza do AŚ gdzie praca w DO wyglada zupełnie inaczej, wiec nie wiem czemu to ma służyć ze nie daja spokojnie popracować. W związku z powyższym nie wiem czy CZ prowadzi jakies statystyki odejsc ze sluzby po reorganizacji ale ode mnie z jednostki odchodzi nagle 2 dowódców i 9 starszych oddziałowych!!! Kolejne osoby mysla o odejsciu! bo już nawet nie jesteśmy pewni ze pozwoli sie nam spokojnie popracowac u siebie w jednostce. Nie wiem co sie chce nam udowodnić. Wielkie Gratulacje dla decydentów ze zniszczyli SW w tak krótkim czasie.
Odpowiedz
[quote="Oficer" pid='12153' dateline='1641192321']
[quote="Klawisz@" pid='12152' dateline='1641153196']
Witam, czy ktoś wie jakie jednostki będą do zamknięcia lub do
Przekształcenia w marcu ? Coś wiadomo związkom ?

Jeśli jesteś młodym f-szem to nie pytaj tylko zapindalaj a jak masz prawa emerytalne to na emke szybko spindalaj. Koniec komuny i wysokich świadczeń emerytalnych pa pa.

Jak z tym doliczaniem cywila, od kiedy i czy jest to już zatwierdzone czy nie ?

Cywil będzie doliczony od kwietnia 2022 więc  za mundury jeszcze kasa na konto wpadnie. Trzeba odejść 3 kwietnia pa. ,,Lis,, juz stracił 1,5 tysiąca do emki teraz straci kolejne pieniążki. ,,Mors,, to samo ale darmozjadów i leni nigdy nie szkoda. Karma wraca bardzo szybko.
Odpowiedz
(02-01-2022, 20:53 )Klawisz@ napisał(a): Witam, czy ktoś wie jakie jednostki będą do zamknięcia lub do
Przekształcenia w marcu ? Coś wiadomo związkom ?

Jak z tym doliczaniem cywila, od kiedy i czy jest to już zatwierdzone czy nie ?
Odpowiedz
Witam, czy ktoś wie jakie jednostki będą do zamknięcia lub do
Przekształcenia w marcu ? Coś wiadomo związkom ?
Odpowiedz
(30-12-2021, 18:27 )Administrator napisał(a):
(30-12-2021, 18:20 )anielica2010 napisał(a):
(30-12-2021, 11:13 )Administrator napisał(a):
(30-12-2021, 10:02 )anton napisał(a):
(30-12-2021, 9:27 )Administrator napisał(a): We wtorek 28.12.2021 roku odbyło się spotkanie w CZSW w Warszawie poświęcone II transzy nagród. Kwota na etat wykonany dla funkcjonariusza to 144 zł. Osobna pula do wyrównania dla tych co uwzględniono urlop ojcowski przy I transzy . Pracownicy cywilni na etat 1500 zł. "Pierwsza linia" i "administracja" wysokość nagrody bez ograniczeń i mieli być wyróżnieni Ci, którzy pracowali na rzecz działu ochrony. Kryteria obowiązywały te same co w poprzedniej transzy według pisma Dyrektora Generalnego SW z dnia 3 grudnia 2021 roku lecz okres, jaki był brany pod uwagę to 12 dni, czyli od 14 - 26.12.2021 r. czyli bez żadnych ograniczeń, ponieważ nikt nie mógł przekroczyć 14 dni absencji.
Czyli były ograniczenia poniżej 14 dni. Wina tego kto po wyjściu ze szpitala miał L4.

Nie było żadnych ograniczeń, ponieważ nikt nie mógł przekroczyć 14 dni zwolnienia lekarskiego w okresie od 14-26.12.2021 r.
A druga transza ma byc platna w lutym?Czy to juz wczorajszy przelew to 2 transza nagrody ?

Odnosiłem się do wczorajszej wypłaty nagród.
akurat tu sprzecznosci male bo w mojej jednostce jeden dzien l4 w tym okresie rownoznaczny byl z brakiem nagrody a zastepstwa za ochrone ? nie byly brane pod uwage
Odpowiedz
(30-12-2021, 18:25 )Administrator napisał(a):
(30-12-2021, 16:53 )szfager napisał(a):
(30-12-2021, 13:39 )Administrator napisał(a):
(30-12-2021, 12:44 )Kpr.O napisał(a):
(30-12-2021, 12:09 )szfager napisał(a): Ok ale ,,mają być" to znaczy pewności nie ma. No i mają być od kiedy? Od przyszłego roku to dość szerokie pojęcie mniej więcej szerokie na 365 dni. Więc jak Pan Administrator wie lub może się dowiedzieć czy doliczą lata cywila do dodatku za wysługę lat od 1 stycznia 2022r.?
Art. 29. Do dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 58 ust. 3 ustawy zmienianej
w art. 19 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą dodatek za wysługę lat wypłacany jest funkcjonariuszowi Służby Więzien-
nej na zasadach dotychczasowych.
. Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie art. 58 ust. 3 ustawy zmienianej w art. 19 zachowują
moc do dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 58 ust. 3 ustawy zmienianej w art. 19
w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, jednak nie dłużej niż przez okres 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej
ustawy.

Tak jak pisałem parę dni wcześniej, zaliczanie okresu pracy i służby przed służbą w Służbie Więziennej do dodatku za wysługę lat będzie z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2022 r. Są to informacje potwierdzone u osób decyzyjnych.

Artykuły znam, niestety osoby decyzyjne też i wiem co znaczą ich zapewnienia, obietnice, porozumienia, a już na informacjach to bym za bardzo polegał. Chodziło mi głównie o to czy pobierając dodatek na starych zasadach np. w styczniu i odchodząc na emeryturę w tym miesiącu zachowają moc przepisy dotychczasowe w ten sposób, że do emerytury mi nie doliczą rzeczonego dodatku bo zmiany wejdą w życie jak już będę emerytem. Wiem, że logiczne jest to że skoro od 1 stycznia to powinienem mieć wyrównaną emeryturę, tylko czy  ci decyzyjni myślą logicznie ? Czy raczej trzeba będzie udowadniać w sądzie, że się nie jest ,,koniem"?

Doskonale Pana rozumiem, bo nie jest Pan odosobniony jeżeli chodzi w wiarygodność naszych decydentów. Nie wyobrażam sobie inaczej, aby przepisy, które wejdą w sprawie dodatku za wysługę lat nie miały mocy obowiązującej od 1 stycznia 2022 roku. Mówi o tym również Aneks do Porozumienia. Niestety nie jestem w stanie przytoczyć Panu innych przykładów.
Dzięki za odpowiedź, jaki Pan ja Szfager jestem Wink
Odpowiedz
(30-12-2021, 9:27 )Administrator napisał(a):
(29-12-2021, 22:15 )anielica2010 napisał(a):
(29-12-2021, 15:32 )anton napisał(a): Podobno pojawiły się jakieś pieniądze wypłacili symboliczne w porównaniu z tymi z 16.12 nagrody tym co nic nie dostali. Nawet dostali ci co byli na L4 ale znowu w określonym terminie nie można być na L4. Znowu jakaś dyskryminacja. Admin pewnie coś wie?
A cos wiecej na ten temat?Jakies kryteria?Adminie ?

We wtorek 28.12.2021 roku odbyło się spotkanie w CZSW w Warszawie poświęcone II transzy nagród. Kwota na etat wykonany dla funkcjonariusza to 144 zł. Osobna pula do wyrównania dla tych co uwzględniono urlop ojcowski przy I transzy . Pracownicy cywilni na etat 1500 zł. "Pierwsza linia" i "administracja" wysokość nagrody bez ograniczeń i mieli być wyróżnieni Ci, którzy pracowali na rzecz działu ochrony. Kryteria obowiązywały te same co w poprzedniej transzy według pisma Dyrektora Generalnego SW z dnia 3 grudnia 2021 roku lecz okres, jaki był brany pod uwagę to 12 dni, czyli od 14 - 26.12.2021 r. czyli bez żadnych ograniczeń, ponieważ nikt nie mógł przekroczyć 14 dni absencji.
Kwota na etat wykonany to 144 zł? Trochę mało czy tez nastąpiła pomyłka w tekście?
Odpowiedz
(30-12-2021, 18:20 )anielica2010 napisał(a):
(30-12-2021, 11:13 )Administrator napisał(a):
(30-12-2021, 10:02 )anton napisał(a):
(30-12-2021, 9:27 )Administrator napisał(a):
(29-12-2021, 22:15 )anielica2010 napisał(a): A cos wiecej na ten temat?Jakies kryteria?Adminie ?

We wtorek 28.12.2021 roku odbyło się spotkanie w CZSW w Warszawie poświęcone II transzy nagród. Kwota na etat wykonany dla funkcjonariusza to 144 zł. Osobna pula do wyrównania dla tych co uwzględniono urlop ojcowski przy I transzy . Pracownicy cywilni na etat 1500 zł. "Pierwsza linia" i "administracja" wysokość nagrody bez ograniczeń i mieli być wyróżnieni Ci, którzy pracowali na rzecz działu ochrony. Kryteria obowiązywały te same co w poprzedniej transzy według pisma Dyrektora Generalnego SW z dnia 3 grudnia 2021 roku lecz okres, jaki był brany pod uwagę to 12 dni, czyli od 14 - 26.12.2021 r. czyli bez żadnych ograniczeń, ponieważ nikt nie mógł przekroczyć 14 dni absencji.
Czyli były ograniczenia poniżej 14 dni. Wina tego kto po wyjściu ze szpitala miał L4.

Nie było żadnych ograniczeń, ponieważ nikt nie mógł przekroczyć 14 dni zwolnienia lekarskiego w okresie od 14-26.12.2021 r.
A druga transza ma byc platna w lutym?Czy to juz wczorajszy przelew to 2 transza nagrody ?

Odnosiłem się do wczorajszej wypłaty nagród.
Odpowiedz
(30-12-2021, 16:53 )szfager napisał(a):
(30-12-2021, 13:39 )Administrator napisał(a):
(30-12-2021, 12:44 )Kpr.O napisał(a):
(30-12-2021, 12:09 )szfager napisał(a):
(30-12-2021, 9:36 )Administrator napisał(a): Proszę nie mylić zaliczania do dodatku za wysługę lat okresów pracy i służby przed służbą w Służbie Więziennej z tzw. "art 15a". Okresy pracy i służby przed Służbą Więzienną mają być zaliczane od przyszłego roku bez względu na to, kto ma jaki staż służby w Służbie Więziennej.

Ok ale ,,mają być" to znaczy pewności nie ma. No i mają być od kiedy? Od przyszłego roku to dość szerokie pojęcie mniej więcej szerokie na 365 dni. Więc jak Pan Administrator wie lub może się dowiedzieć czy doliczą lata cywila do dodatku za wysługę lat od 1 stycznia 2022r.?
Art. 29. Do dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 58 ust. 3 ustawy zmienianej
w art. 19 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą dodatek za wysługę lat wypłacany jest funkcjonariuszowi Służby Więzien-
nej na zasadach dotychczasowych.
. Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie art. 58 ust. 3 ustawy zmienianej w art. 19 zachowują
moc do dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 58 ust. 3 ustawy zmienianej w art. 19
w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, jednak nie dłużej niż przez okres 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej
ustawy.

Tak jak pisałem parę dni wcześniej, zaliczanie okresu pracy i służby przed służbą w Służbie Więziennej do dodatku za wysługę lat będzie z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2022 r. Są to informacje potwierdzone u osób decyzyjnych.

Artykuły znam, niestety osoby decyzyjne też i wiem co znaczą ich zapewnienia, obietnice, porozumienia, a już na informacjach to bym za bardzo polegał. Chodziło mi głównie o to czy pobierając dodatek na starych zasadach np. w styczniu i odchodząc na emeryturę w tym miesiącu zachowają moc przepisy dotychczasowe w ten sposób, że do emerytury mi nie doliczą rzeczonego dodatku bo zmiany wejdą w życie jak już będę emerytem. Wiem, że logiczne jest to że skoro od 1 stycznia to powinienem mieć wyrównaną emeryturę, tylko czy  ci decyzyjni myślą logicznie ? Czy raczej trzeba będzie udowadniać w sądzie, że się nie jest ,,koniem"?

Doskonale Pana rozumiem, bo nie jest Pan odosobniony jeżeli chodzi w wiarygodność naszych decydentów. Nie wyobrażam sobie inaczej, aby przepisy, które wejdą w sprawie dodatku za wysługę lat nie miały mocy obowiązującej od 1 stycznia 2022 roku. Mówi o tym również Aneks do Porozumienia. Niestety nie jestem w stanie przytoczyć Panu innych przykładów.
Odpowiedz
(30-12-2021, 11:13 )Administrator napisał(a):
(30-12-2021, 10:02 )anton napisał(a):
(30-12-2021, 9:27 )Administrator napisał(a):
(29-12-2021, 22:15 )anielica2010 napisał(a):
(29-12-2021, 15:32 )anton napisał(a): Podobno pojawiły się jakieś pieniądze wypłacili symboliczne w porównaniu z tymi z 16.12 nagrody tym co nic nie dostali. Nawet dostali ci co byli na L4 ale znowu w określonym terminie nie można być na L4. Znowu jakaś dyskryminacja. Admin pewnie coś wie?
A cos wiecej na ten temat?Jakies kryteria?Adminie ?

We wtorek 28.12.2021 roku odbyło się spotkanie w CZSW w Warszawie poświęcone II transzy nagród. Kwota na etat wykonany dla funkcjonariusza to 144 zł. Osobna pula do wyrównania dla tych co uwzględniono urlop ojcowski przy I transzy . Pracownicy cywilni na etat 1500 zł. "Pierwsza linia" i "administracja" wysokość nagrody bez ograniczeń i mieli być wyróżnieni Ci, którzy pracowali na rzecz działu ochrony. Kryteria obowiązywały te same co w poprzedniej transzy według pisma Dyrektora Generalnego SW z dnia 3 grudnia 2021 roku lecz okres, jaki był brany pod uwagę to 12 dni, czyli od 14 - 26.12.2021 r. czyli bez żadnych ograniczeń, ponieważ nikt nie mógł przekroczyć 14 dni absencji.
Czyli były ograniczenia poniżej 14 dni. Wina tego kto po wyjściu ze szpitala miał L4.

Nie było żadnych ograniczeń, ponieważ nikt nie mógł przekroczyć 14 dni zwolnienia lekarskiego w okresie od 14-26.12.2021 r.
A druga transza ma byc platna w lutym?Czy to juz wczorajszy przelew to 2 transza nagrody ?
Odpowiedz
(30-12-2021, 13:39 )Administrator napisał(a):
(30-12-2021, 12:44 )Kpr.O napisał(a):
(30-12-2021, 12:09 )szfager napisał(a):
(30-12-2021, 9:36 )Administrator napisał(a):
(29-12-2021, 21:49 )Oficer napisał(a): Jak bedziesz miał 25 lat slużby to ci wypłacą.

Proszę nie mylić zaliczania do dodatku za wysługę lat okresów pracy i służby przed służbą w Służbie Więziennej z tzw. "art 15a". Okresy pracy i służby przed Służbą Więzienną mają być zaliczane od przyszłego roku bez względu na to, kto ma jaki staż służby w Służbie Więziennej.

Ok ale ,,mają być" to znaczy pewności nie ma. No i mają być od kiedy? Od przyszłego roku to dość szerokie pojęcie mniej więcej szerokie na 365 dni. Więc jak Pan Administrator wie lub może się dowiedzieć czy doliczą lata cywila do dodatku za wysługę lat od 1 stycznia 2022r.?
Art. 29. Do dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 58 ust. 3 ustawy zmienianej
w art. 19 w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą dodatek za wysługę lat wypłacany jest funkcjonariuszowi Służby Więzien-
nej na zasadach dotychczasowych.
. Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie art. 58 ust. 3 ustawy zmienianej w art. 19 zachowują
moc do dnia wejścia w życie przepisów wykonawczych wydanych na podstawie art. 58 ust. 3 ustawy zmienianej w art. 19
w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, jednak nie dłużej niż przez okres 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej
ustawy.

Tak jak pisałem parę dni wcześniej, zaliczanie okresu pracy i służby przed służbą w Służbie Więziennej do dodatku za wysługę lat będzie z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2022 r. Są to informacje potwierdzone u osób decyzyjnych.

Artykuły znam, niestety osoby decyzyjne też i wiem co znaczą ich zapewnienia, obietnice, porozumienia, a już na informacjach to bym za bardzo polegał. Chodziło mi głównie o to czy pobierając dodatek na starych zasadach np. w styczniu i odchodząc na emeryturę w tym miesiącu zachowają moc przepisy dotychczasowe w ten sposób, że do emerytury mi nie doliczą rzeczonego dodatku bo zmiany wejdą w życie jak już będę emerytem. Wiem, że logiczne jest to że skoro od 1 stycznia to powinienem mieć wyrównaną emeryturę, tylko czy  ci decyzyjni myślą logicznie ? Czy raczej trzeba będzie udowadniać w sądzie, że się nie jest ,,koniem"?
Odpowiedz