Na 5 dni do końca roku otrzymujemy jakieś pisma odnośnie super hiper polskiego ładu. Nikt tak na dobrą sprawę nie rozumie o co tam chodzi. Jakieś oswiadczenie itd. Zmiana składki zdrowotnej z 7,75% na 9% kwoty z 43zl chyba na ponad 400zl.

Jeśli ktos potrafi prostym językiem wyjasnic, podpowiedzieć to bardzo proszę.
Odpowiedz
[quote="rambo3000" pid='12075' dateline='1640432106']
W nagrodach świątecznych najlepsze było to że większość ich nie dostała nic zero za L4 ale są w Polsce kryminały gdzie złodzieje- bandyci czyt. osadzeni dostali na święta nagrody pieniężne od 50do 200 zł moze nawet więcej podkreślam bandyci fajnie nie ??lux ta nasza służba, a fusze gorzej od złodzieji traktowani są .
[/quote
Bo tak ma być
Mialeś przykładowo L4 31 dni w styczniu
20%  z wypłaty
13 uwalona
Covidovy dodatek też się nie należy
Możesz robić z covidami ale pytanie ile na L4 byłeś
Więc 5 miechów ujeb....
Potem nagrody u siebie w jednostce w plecy 
A na koniec nagroda świąteczna
Całkowite upodlenie fszy
Nawet złodzieje dostali na święta nagrody
Teraz styczeń covidove przedłużone i luty dalsze nagrody 
Ale pod warunkiem że na L4 nie byłeś........ czasu
Tego nie grali przez moje 18 lat słuzby
Czekam na więcej
Ps. Jak czegoś nie dopisałem to śmiało...
Odpowiedz
(26-12-2021, 13:08 )szfager napisał(a):
(25-12-2021, 22:56 )Szczery napisał(a):
(24-12-2021, 14:20 )szfager napisał(a): Jak odejść,,niby" z twarzą- sfingować z kolegą że pobili w środku dnia odjechali autem nikt nie widział, pokrzywdzony w szoku nic nie pamięta, obawia się o swoje życie i się zwalnia, odchodzi na emeryturę i nikt nie wspomni o tym że sprawy w prokuraturze i stołek się pali. Pozdrawiam tych co wiedzą o kogo chodzi.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/commen...rCuH0p.jpg

To scenariusz jakiegoś filmu? Czy może to był Twój sen?
To nie sen tak odchodzą dyr. z centr. kraju, nigdy tu żaden przełożony nie odszedł z powodów służbowych, obraz to zdjęcie profilowe pseudo pokrzywdzonego na fejsie

A może nie tak premie podzielił ?
Odpowiedz
(26-12-2021, 13:08 )szfager napisał(a):
(25-12-2021, 22:56 )Szczery napisał(a): [quote="szfager" pid='12064' dateline='1640352011']
Jak odejść,,niby" z twarzą- sfingować z kolegą że pobili w środku dnia odjechali autem nikt nie widział, pokrzywdzony w szoku nic nie pamięta, obawia się o swoje życie i się zwalnia, odchodzi na emeryturę i nikt nie wspomni o tym że sprawy w prokuraturze i stołek się pali. Pozdrawiam tych co wiedzą o kogo chodzi.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/commen...rCuH0p.jpg

To scenariusz jakiegoś filmu? Czy może to był Twój sen?
To nie sen tak odchodzą dyr. z centr. kraju, nigdy tu żaden przełożony nie odszedł z powodów służbowych, obraz to zdjęcie profilowe pseudo pokrzywdzonego na fejsie

Taki teraz klimat i cała swita
Odpowiedz
Najważniejsze, że ,,Mors,, i ,,Lis,, nic nie dostali. Powiedział bym jak moja koleżanka cudownie, że ich wisienka docenił he he pa pa.
Odpowiedz
(25-12-2021, 22:56 )Szczery napisał(a): [quote="szfager" pid='12064' dateline='1640352011']
Jak odejść,,niby" z twarzą- sfingować z kolegą że pobili w środku dnia odjechali autem nikt nie widział, pokrzywdzony w szoku nic nie pamięta, obawia się o swoje życie i się zwalnia, odchodzi na emeryturę i nikt nie wspomni o tym że sprawy w prokuraturze i stołek się pali. Pozdrawiam tych co wiedzą o kogo chodzi.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/commen...rCuH0p.jpg

To scenariusz jakiegoś filmu? Czy może to był Twój sen?


Dyyyyyyyyyyyyyyyyr
Odpowiedz
(25-12-2021, 22:56 )Szczery napisał(a): [quote="szfager" pid='12064' dateline='1640352011']
Jak odejść,,niby" z twarzą- sfingować z kolegą że pobili w środku dnia odjechali autem nikt nie widział, pokrzywdzony w szoku nic nie pamięta, obawia się o swoje życie i się zwalnia, odchodzi na emeryturę i nikt nie wspomni o tym że sprawy w prokuraturze i stołek się pali. Pozdrawiam tych co wiedzą o kogo chodzi.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/commen...rCuH0p.jpg

To scenariusz jakiegoś filmu? Czy może to był Twój sen?
[/quote

Pije się z glowa
Odpowiedz
(25-12-2021, 22:56 )Szczery napisał(a):
(24-12-2021, 14:20 )szfager napisał(a): Jak odejść,,niby" z twarzą- sfingować z kolegą że pobili w środku dnia odjechali autem nikt nie widział, pokrzywdzony w szoku nic nie pamięta, obawia się o swoje życie i się zwalnia, odchodzi na emeryturę i nikt nie wspomni o tym że sprawy w prokuraturze i stołek się pali. Pozdrawiam tych co wiedzą o kogo chodzi.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/commen...rCuH0p.jpg

To scenariusz jakiegoś filmu? Czy może to był Twój sen?
To nie sen tak odchodzą dyr. z centr. kraju, nigdy tu żaden przełożony nie odszedł z powodów służbowych, obraz to zdjęcie profilowe pseudo pokrzywdzonego na fejsie
Odpowiedz
(24-12-2021, 14:20 )szfager napisał(a): Jak odejść,,niby" z twarzą- sfingować z kolegą że pobili w środku dnia odjechali autem nikt nie widział, pokrzywdzony w szoku nic nie pamięta, obawia się o swoje życie i się zwalnia, odchodzi na emeryturę i nikt nie wspomni o tym że sprawy w prokuraturze i stołek się pali. Pozdrawiam tych co wiedzą o kogo chodzi.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/commen...rCuH0p.jpg

To scenariusz jakiegoś filmu? Czy może to był Twój sen?
Odpowiedz
(25-12-2021, 13:37 )Oficer napisał(a):
(25-12-2021, 0:24 )MdR napisał(a):
(24-12-2021, 9:15 )Oficer napisał(a):
(24-12-2021, 9:06 )lukas1980 napisał(a): Lepiej w ujęciu rocznym 
(24-12-2021, 7:47 )Solano napisał(a): Dzień dobry wszystkim.

Czy w Waszych jednostkach pojawiły się jakieś informacje odnośnie tzw. Nowego ładu? Co według Was jest bardziej korzystne jaki system rozliczeń miesięczny czy w ujęciu rocznym? Chodzi oczywiście o tzw ulgę dla klasy ...


Jak zwał tak zwał w jednostkach pojawił się wielki bałagan, nieudacznictwo i....

Pozdrawiam wesołych świąt życzę .

Koledzy to jak jest z tym liczeniem sie lat z cywila, czy warto w 2022r spadać na emke z cywilem ?

To jedynie przypuszczenie, ale wliczając cywila, rownolegle coś zabiorą. Suma sumarum wyjdzie na zero. Ludzie z cywilem to najczęściej fachowcy w jakimś zawodzie, których do SW ściągnęła wizja wcześniejszej emerytury. Nie pozwolą żeby odeszli. Skąd na ich miejsce znajdą ludzi? Stąd też pierwszy pomysł żeby doliczać cywila po 25 latach służby. Jak służba Ci już uwiera to poważnie zastanów się nad odejsciem, waloryzacja wszystko wynagrodzi. Z czasem będzie tylko niekorzystniej. Emerytury raczej zawsze będą waloryzowane powyżej inflacji, to 8 mln głosow. Place w mundurowce niekoniecznie to tylko 400 tys.

CYWIL DOLICZANY BEDZIE PO 25 LAT SŁUŻBY, KTO TYLE WYTRZYMA DZISIAJ W SW.
Odpowiedz
(25-12-2021, 12:24 )rambo3000 napisał(a):
(24-12-2021, 23:53 )MdR napisał(a):
(24-12-2021, 13:24 )rambo3000 napisał(a): Pytanko mam załóżmy, że 31 grudnia kończy mi się zwolnienie lekarskie na którym byłem 3 miesiące rozumiem że 1 stycznia do służby wrócić nie mogę  mimo wystawionego zaświadczenia od lekarza o zakończonym leczeniu ??? Kolejne pytanie zakład karny wyślę mnie na medycynę pracy ???jeśli tak i ta medycyna pracy będzie np w terminie 10 stycznia to co ze mną w tym czasie się dzieje ???czy kierownik ma prawo w tym czasie mnie wysłać na urlop zaległy mam 96h za 2021r.???? Czy raczej powinienem mieć wolne usprawiedliwione do czasu medycyny pracy ?? Szukam w ustawie naszej i jakiś ślepy jestem ????

Do czasu uzyskania zaświadczenia będziesz na nieobecności usprawiedliwionej. Reszta zależy od jednostki chorobowej. Aaa, jak badania poza miejscem zamieszkania to mają wystawić delegacjię na dni w których będą konsultacje (jeśli med pracy takowe zaleci) .
Dzięki wielkie o to mi chodziło o merytoryczną odpowiedź
Potwierdzam. Tyljo nieobecnosc usprawiedliwiona,a nie żadne nadgodziny czy urlop.
Odpowiedz
(25-12-2021, 0:24 )MdR napisał(a):
(24-12-2021, 9:15 )Oficer napisał(a):
(24-12-2021, 9:06 )lukas1980 napisał(a): Lepiej w ujęciu rocznym 
(24-12-2021, 7:47 )Solano napisał(a): Dzień dobry wszystkim.

Czy w Waszych jednostkach pojawiły się jakieś informacje odnośnie tzw. Nowego ładu? Co według Was jest bardziej korzystne jaki system rozliczeń miesięczny czy w ujęciu rocznym? Chodzi oczywiście o tzw ulgę dla klasy ...

Pozdrawiam wesołych świąt życzę .

Koledzy to jak jest z tym liczeniem sie lat z cywila, czy warto w 2022r spadać na emke z cywilem ?

To jedynie przypuszczenie, ale wliczając cywila, rownolegle coś zabiorą. Suma sumarum wyjdzie na zero. Ludzie z cywilem to najczęściej fachowcy w jakimś zawodzie, których do SW ściągnęła wizja wcześniejszej emerytury. Nie pozwolą żeby odeszli. Skąd na ich miejsce znajdą ludzi? Stąd też pierwszy pomysł żeby doliczać cywila po 25 latach służby. Jak służba Ci już uwiera to poważnie zastanów się nad odejsciem, waloryzacja wszystko wynagrodzi. Z czasem będzie tylko niekorzystniej. Emerytury raczej zawsze będą waloryzowane powyżej inflacji, to 8 mln głosow. Place w mundurowce niekoniecznie to tylko 400 tys.

CYWIL DOLICZANY BEDZIE PO 25 LAT SŁUŻBY, KTO TYLE WYTRZYMA DZISIAJ W SW.
Odpowiedz
W nagrodach świątecznych najlepsze było to że większość ich nie dostała nic zero za L4 ale są w Polsce kryminały gdzie złodzieje- bandyci czyt. osadzeni dostali na święta nagrody pieniężne od 50do 200 zł moze nawet więcej podkreślam bandyci fajnie nie ??lux ta nasza służba, a fusze gorzej od złodzieji traktowani są .
Odpowiedz
(24-12-2021, 23:53 )MdR napisał(a):
(24-12-2021, 13:24 )rambo3000 napisał(a): Pytanko mam załóżmy, że 31 grudnia kończy mi się zwolnienie lekarskie na którym byłem 3 miesiące rozumiem że 1 stycznia do służby wrócić nie mogę  mimo wystawionego zaświadczenia od lekarza o zakończonym leczeniu ??? Kolejne pytanie zakład karny wyślę mnie na medycynę pracy ???jeśli tak i ta medycyna pracy będzie np w terminie 10 stycznia to co ze mną w tym czasie się dzieje ???czy kierownik ma prawo w tym czasie mnie wysłać na urlop zaległy mam 96h za 2021r.???? Czy raczej powinienem mieć wolne usprawiedliwione do czasu medycyny pracy ?? Szukam w ustawie naszej i jakiś ślepy jestem ????

Do czasu uzyskania zaświadczenia będziesz na nieobecności usprawiedliwionej. Reszta zależy od jednostki chorobowej. Aaa, jak badania poza miejscem zamieszkania to mają wystawić delegacjię na dni w których będą konsultacje (jeśli med pracy takowe zaleci) .
Dzięki wielkie o to mi chodziło o merytoryczną odpowiedź
Odpowiedz
(24-12-2021, 9:15 )Oficer napisał(a):
(24-12-2021, 9:06 )lukas1980 napisał(a): Lepiej w ujęciu rocznym 
(24-12-2021, 7:47 )Solano napisał(a): Dzień dobry wszystkim.

Czy w Waszych jednostkach pojawiły się jakieś informacje odnośnie tzw. Nowego ładu? Co według Was jest bardziej korzystne jaki system rozliczeń miesięczny czy w ujęciu rocznym? Chodzi oczywiście o tzw ulgę dla klasy ...

Pozdrawiam wesołych świąt życzę .

Koledzy to jak jest z tym liczeniem sie lat z cywila, czy warto w 2022r spadać na emke z cywilem ?

To jedynie przypuszczenie, ale wliczając cywila, rownolegle coś zabiorą. Suma sumarum wyjdzie na zero. Ludzie z cywilem to najczęściej fachowcy w jakimś zawodzie, których do SW ściągnęła wizja wcześniejszej emerytury. Nie pozwolą żeby odeszli. Skąd na ich miejsce znajdą ludzi? Stąd też pierwszy pomysł żeby doliczać cywila po 25 latach służby. Jak służba Ci już uwiera to poważnie zastanów się nad odejsciem, waloryzacja wszystko wynagrodzi. Z czasem będzie tylko niekorzystniej. Emerytury raczej zawsze będą waloryzowane powyżej inflacji, to 8 mln głosow. Place w mundurowce niekoniecznie to tylko 400 tys.
Odpowiedz
(24-12-2021, 13:24 )rambo3000 napisał(a): Pytanko mam załóżmy, że 31 grudnia kończy mi się zwolnienie lekarskie na którym byłem 3 miesiące rozumiem że 1 stycznia do służby wrócić nie mogę  mimo wystawionego zaświadczenia od lekarza o zakończonym leczeniu ??? Kolejne pytanie zakład karny wyślę mnie na medycynę pracy ???jeśli tak i ta medycyna pracy będzie np w terminie 10 stycznia to co ze mną w tym czasie się dzieje ???czy kierownik ma prawo w tym czasie mnie wysłać na urlop zaległy mam 96h za 2021r.???? Czy raczej powinienem mieć wolne usprawiedliwione do czasu medycyny pracy ?? Szukam w ustawie naszej i jakiś ślepy jestem ????

Do czasu uzyskania zaświadczenia będziesz na nieobecności usprawiedliwionej. Reszta zależy od jednostki chorobowej. Aaa, jak badania poza miejscem zamieszkania to mają wystawić delegacjię na dni w których będą konsultacje (jeśli med pracy takowe zaleci) .
Odpowiedz
(24-12-2021, 9:15 )Oficer napisał(a):
(24-12-2021, 9:06 )lukas1980 napisał(a): Lepiej w ujęciu rocznym 
(24-12-2021, 7:47 )Solano napisał(a): Dzień dobry wszystkim.

Czy w Waszych jednostkach pojawiły się jakieś informacje odnośnie tzw. Nowego ładu? Co według Was jest bardziej korzystne jaki system rozliczeń miesięczny czy w ujęciu rocznym? Chodzi oczywiście o tzw ulgę dla klasy ...

Pozdrawiam wesołych świąt życzę .

Koledzy to jak jest z tym liczeniem sie lat z cywila, czy warto w 2022r spadać na emke z cywilem ?
Źle zadane pytanie, powinno być czy warto jeszcze służyć?
Odpowiedz
(24-12-2021, 9:07 )Administrator napisał(a):
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim głębokich i radosnych przeżyć w ciepłej Rodzinnej atmosferze, wewnętrznego spokoju i wytrwałości, dużo zdrowia, szczęścia i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz Szczęśliwego Nowego 2022 roku. A tym, którzy w tym czasie będą pełnili służbę zapewniając porządek i bezpieczeństwo naszemu społeczeństwu przede wszystkim spokojnej służby i szczęśliwego powrotu do domu.
Przyłączam się do życzeń. Dziękuję i również wszystkiego dobrego .
Odpowiedz
(24-12-2021, 13:24 )rambo3000 napisał(a): Pytanko mam załóżmy, że 31 grudnia kończy mi się zwolnienie lekarskie na którym byłem 3 miesiące rozumiem że 1 stycznia do służby wrócić nie mogę  mimo wystawionego zaświadczenia od lekarza o zakończonym leczeniu ??? Kolejne pytanie zakład karny wyślę mnie na medycynę pracy ???jeśli tak i ta medycyna pracy będzie np w terminie 10 stycznia to co ze mną w tym czasie się dzieje ???czy kierownik ma prawo w tym czasie mnie wysłać na urlop zaległy mam 96h za 2021r.???? Czy raczej powinienem mieć wolne usprawiedliwione do czasu medycyny pracy ?? Szukam w ustawie naszej i jakiś ślepy jestem ????

Nie ma prawa wysłać Cię na urlop. Nie masz zdolności więc będziesz na nieobecny usprawiedliwiony. 
Odpowiedz
(24-12-2021, 9:15 )Oficer napisał(a):
(24-12-2021, 9:06 )lukas1980 napisał(a): Lepiej w ujęciu rocznym 
(24-12-2021, 7:47 )Solano napisał(a): Dzień dobry wszystkim.

Czy w Waszych jednostkach pojawiły się jakieś informacje odnośnie tzw. Nowego ładu? Co według Was jest bardziej korzystne jaki system rozliczeń miesięczny czy w ujęciu rocznym? Chodzi oczywiście o tzw ulgę dla klasy ...

Pozdrawiam wesołych świąt życzę .

Koledzy to jak jest z tym liczeniem sie lat z cywila, czy warto w 2022r spadać na emke z cywilem ?

Ja jestem zdania, że zawsze warto "spadać na emkę" Smile 

Im mniej dni spędzonych w jednostce, tym głowa zdrowsza, zwłaszcza w ochronie, gdzie jest ciągły kontakt z przestępcami.
Odpowiedz
(24-12-2021, 13:24 )rambo3000 napisał(a): Pytanko mam załóżmy, że 31 grudnia kończy mi się zwolnienie lekarskie na którym byłem 3 miesiące rozumiem że 1 stycznia do służby wrócić nie mogę  mimo wystawionego zaświadczenia od lekarza o zakończonym leczeniu ??? Kolejne pytanie zakład karny wyślę mnie na medycynę pracy ???jeśli tak i ta medycyna pracy będzie np w terminie 10 stycznia to co ze mną w tym czasie się dzieje ???czy kierownik ma prawo w tym czasie mnie wysłać na urlop zaległy mam 96h za 2021r.???? Czy raczej powinienem mieć wolne usprawiedliwione do czasu medycyny pracy ?? Szukam w ustawie naszej i jakiś ślepy jestem ????

Masz być na usprawiedliwionym płatnym i nie ma innej możliwości. Kierownik nie ma prawa w tym czasie dać Ci urlopu, godzin, wpisać do służby, itp. do czasu komisji. Co do pisma to swego czasu kadry otrzymywały takowe wyjaśnienie.
Odpowiedz
(24-12-2021, 9:07 )Administrator napisał(a):
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim głębokich i radosnych przeżyć w ciepłej Rodzinnej atmosferze, wewnętrznego spokoju i wytrwałości, dużo zdrowia, szczęścia i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz Szczęśliwego Nowego 2022 roku. A tym, którzy w tym czasie będą pełnili służbę zapewniając porządek i bezpieczeństwo naszemu społeczeństwu przede wszystkim spokojnej służby i szczęśliwego powrotu do domu.

Dziękuję i nawzajem życzę Wesołych Świąt. Wszystko jest ważne, ale zdrowie najwazniejsze. Dlatego życzę wszystkim ZDROWIA.
Odpowiedz
(24-12-2021, 9:06 )lukas1980 napisał(a): Lepiej w ujęciu rocznym 
(24-12-2021, 7:47 )Solano napisał(a): Dzień dobry wszystkim.

Czy w Waszych jednostkach pojawiły się jakieś informacje odnośnie tzw. Nowego ładu? Co według Was jest bardziej korzystne jaki system rozliczeń miesięczny czy w ujęciu rocznym? Chodzi oczywiście o tzw ulgę dla klasy ...

Pozdrawiam wesołych świąt życzę .
Kolego ta ulga to tak naprawdę żadna ulga dla nas.Czy będzie to jak pisałeś system miesięczny czy roczny to i tak w rozliczeniu końcowym-rocznym z podatku my funkcjonariusze ci średniacy nie zyskamy nic wzgledem wcześniejszych lat lub stracimy około 50zł w miesiącu.Ulga będzie dostępna w przedziale zarobków brutto od 8549-11 141 na m-c.W tym przedziale będzie jeszcze podział na tych zarabiających od 5701 do 8549zł brutto i druga grupa od 8549 do 11 141zł brutto.Zarabiając w pierwszym przedziale czyli kwota do 8549zł brutto na polskim ładzie ani nie zarobimy ani nie stracimy.Natomiast ci z drugiego przedziału czyli od 8549zł brutto(dla przykładu 9000tyś brutto to na rękę około 6500zł wypłaty)stracą około 60zł na m-c z wypłaty na nowym ładzie.Jedyny zysk namacalny z polskiego ładu to taki ( wiele osób po otrzymaniu nagrody grudniowej weszło na wyższy próg podatkowy z 17% na 32%) że w nowym roku ten próg 17% wzrośnie z obecnych 85 528zł do kwoty 120 tyś zł a przy tej kwocie już nie wskoczymy przez nagrody na próg podatkowy 32 % tylko dalej zostaniemy na 17% podatku.
Odpowiedz
Jak odejść,,niby" z twarzą- sfingować z kolegą że pobili w środku dnia odjechali autem nikt nie widział, pokrzywdzony w szoku nic nie pamięta, obawia się o swoje życie i się zwalnia, odchodzi na emeryturę i nikt nie wspomni o tym że sprawy w prokuraturze i stołek się pali. Pozdrawiam tych co wiedzą o kogo chodzi.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/commen...rCuH0p.jpg
Odpowiedz
Pytanko mam załóżmy, że 31 grudnia kończy mi się zwolnienie lekarskie na którym byłem 3 miesiące rozumiem że 1 stycznia do służby wrócić nie mogę mimo wystawionego zaświadczenia od lekarza o zakończonym leczeniu ??? Kolejne pytanie zakład karny wyślę mnie na medycynę pracy ???jeśli tak i ta medycyna pracy będzie np w terminie 10 stycznia to co ze mną w tym czasie się dzieje ???czy kierownik ma prawo w tym czasie mnie wysłać na urlop zaległy mam 96h za 2021r.???? Czy raczej powinienem mieć wolne usprawiedliwione do czasu medycyny pracy ?? Szukam w ustawie naszej i jakiś ślepy jestem ????
Odpowiedz
(23-12-2021, 21:42 )SWOK napisał(a): Witam. Jeżeli ktoś nasz dzieli nas na 1 lub 2 linie to czemu nie widać tego po dodatkach służbowych. Tutaj powinno być różnicowanie. Administracja teraz dostała mniej pieniędzy Ale na codzień niby 2 linia, a mają większe dodatki niż my w bezpośrednim kontakcie dodatek 460 zł. Gdzie tu strona związkowa. W Policji 1linia to mundurowi 2 linia to pracownicy.

W punkt.
Odpowiedz
(24-12-2021, 9:06 )lukas1980 napisał(a): Lepiej w ujęciu rocznym 
(24-12-2021, 7:47 )Solano napisał(a): Dzień dobry wszystkim.

Czy w Waszych jednostkach pojawiły się jakieś informacje odnośnie tzw. Nowego ładu? Co według Was jest bardziej korzystne jaki system rozliczeń miesięczny czy w ujęciu rocznym? Chodzi oczywiście o tzw ulgę dla klasy ...

Pozdrawiam wesołych świąt życzę .

Koledzy to jak jest z tym liczeniem sie lat z cywila, czy warto w 2022r spadać na emke z cywilem ?
Odpowiedz
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim głębokich i radosnych przeżyć w ciepłej Rodzinnej atmosferze, wewnętrznego spokoju i wytrwałości, dużo zdrowia, szczęścia i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym oraz Szczęśliwego Nowego 2022 roku. A tym, którzy w tym czasie będą pełnili służbę zapewniając porządek i bezpieczeństwo naszemu społeczeństwu przede wszystkim spokojnej służby i szczęśliwego powrotu do domu.
   
Odpowiedz
Lepiej w ujęciu rocznym 
(24-12-2021, 7:47 )Solano napisał(a): Dzień dobry wszystkim.

Czy w Waszych jednostkach pojawiły się jakieś informacje odnośnie tzw. Nowego ładu? Co według Was jest bardziej korzystne jaki system rozliczeń miesięczny czy w ujęciu rocznym? Chodzi oczywiście o tzw ulgę dla klasy ...

Pozdrawiam wesołych świąt życzę .
Odpowiedz
Dzień dobry wszystkim.

Czy w Waszych jednostkach pojawiły się jakieś informacje odnośnie tzw. Nowego ładu? Co według Was jest bardziej korzystne jaki system rozliczeń miesięczny czy w ujęciu rocznym? Chodzi oczywiście o tzw ulgę dla klasy ...

Pozdrawiam wesołych świąt życzę .
Odpowiedz
Witam. Jeżeli ktoś nasz dzieli nas na 1 lub 2 linie to czemu nie widać tego po dodatkach służbowych. Tutaj powinno być różnicowanie. Administracja teraz dostała mniej pieniędzy Ale na codzień niby 2 linia, a mają większe dodatki niż my w bezpośrednim kontakcie dodatek 460 zł. Gdzie tu strona związkowa. W Policji 1linia to mundurowi 2 linia to pracownicy.
Odpowiedz
(23-12-2021, 16:55 )marek123578 napisał(a): Czyli to już koniec tematu nagród. Już zwiazki zapomnialy o ludziach którzy wiele lat pracowali bez zwolnień. Ludzi których w tym roku spotkała tragedia. Którzy potrzebowali troche wolnego by dojść do siebie po stracie bliskiej osoby, po ciężkiej chorobie..
Ludzi ktorzy solidnie przepraciwali 10 czy 11 miesięcy podczas gdy inni przepracowali 7 i im się należało.
Najlepszego wszystkim. Tym co dostali i tym których system oszukał. A najbardziej tym którzy stracili bliskich...
W pełni się  zgadzam. To była nagroda nie za pracę ale za nie chorowanie.  Mimo wszystko  Zdrowych I Wesołych Świąt.
Odpowiedz
(23-12-2021, 16:55 )marek123578 napisał(a): Czyli to już koniec tematu nagród. Już zwiazki zapomnialy o ludziach którzy wiele lat pracowali bez zwolnień. Ludzi których w tym roku spotkała tragedia. Którzy potrzebowali troche wolnego by dojść do siebie po stracie bliskiej osoby, po ciężkiej chorobie..
Ludzi ktorzy solidnie przepraciwali 10 czy 11 miesięcy podczas gdy inni przepracowali 7 i im się należało.
Najlepszego wszystkim. Tym co dostali i tym których system oszukał. A najbardziej tym którzy stracili bliskich...
Teraz akcja z defibrylatorami ale chyba same wstrząsy nie pomogą tu chyba na transfuzję zapuźno?
Odpowiedz
(23-12-2021, 13:25 )szfager napisał(a):
(23-12-2021, 9:56 )Prison_Officer napisał(a):
(22-12-2021, 23:53 )anton napisał(a):
(22-12-2021, 17:04 )Prison_Officer napisał(a):
(21-12-2021, 18:40 )smigool napisał(a): Pełniąc służbę w dziale ochrony potrącają za każdą planowa służbę, a jak jest z godzinami?
Czy na l4 wyrabia się nadgodziny ?

Nie, podczas L4 nie wyrabia się nadgodzin. Potrącają tyle, ile masz w tym okresie zaplanowane (jest to tyle, ile wynosi norma na dany miesiąc), jeśli podczas zwolnienia wypada Ci wolne z planu to również ono przepada (nie przenosi się wolnego z planu).
Idąc tą logiką to za ten dzień wolny z planu który wypada na L4 to powinni wypłacić 100% dniówki skoro jest to wolne z planu a godziny się nie przenoszą tylko przepadają.

Nie, dlatego że nasze dni wolne z planu są po to, żeby nie wyrobić nadgodzin. 

Przykładowo: jeśli pracujesz co drugi dzień, wyrabiasz 172 godziny, a norma wychodzi 160 godzin. Mając wolne z planu, bez żadnego dodatku przepracujesz właśnie 160 godzin. Jeśli załóżmy masz zwolnienie na 15 dni i w tym wolne z planu, a później pracujesz przez następne 15 dni normalnie, to tak jak w przypadku każdego innego pracownika jesteś na zwolnieniu 80 godzin i 80 godzin pracujesz.

Jeśli by przeniesiono Ci te godziny z planu na czas"po chorobowym" to byłbyś na chorobowym 92 godziny, a do wypracowania mi miałbyś 68 godzin.
To tak schematycznie.

Przez to, że pracujemy w trybie ciągłym (weekendy, święta, itd.), wszystko jest uzależnione od tego jak wypadają służby, bo w naszym przypadku ważna jest norma do wypracowania w danym okresie (chodzi o okres rozliczeniowy).
Też to kiedyś analizowałem jeśli chodzi o dni wolne tzw normatywne. Moim zdaniem ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czy w czasie zwolnienia  zachowujesz wolne czy nie. Słusznie można zauważyć że gdyby wolnego nie liczono to można by wypracować nadgodziny w zwolnieniu ale z drugiej strony wolne jest planowane na cały okres rozliczeniowy i w jednym miesiącu masz 1 dzień a w innym 2 i mając np. w styczniu 2 dni wolne i będąc cały miesiąc na L4 nie wyrobię  normy i np. zakładając że się zwolnię 1 lutego to co będę na minusie? Myślę, że zwolnienie powinno być neutralne ani plus ani minus, a zaplanowane wolne powinno się zmieniać np. jak jestem 1/5 mięs. na L4 to z automatu powinienem mieć mniej zaplanowanych dni wolnych aby na koniec okresu rozliczeniowego wyszło na 0

Ale zauważ, że będąc na zwolnieniu np. cały okres rozliczeniowy, to nie będziesz ani na minusie, ani na plusie. Dni wolne z planu system wybiera losowo tak, abyś wyszedł na zero. Dla jednozmianowych jest praktycznie tak samo z tą tylko różnicą, że zamiast dni wolnych z planu w tygodniu mają wolne weekendy i święta oraz zamiast 12 godzinnych zmian mają 8 godzinne.
Odpowiedz
(23-12-2021, 15:30 )Młody38 napisał(a): No to ja troszkę podkręcę...  Kumple i kumpelki czy wiecie że, Policja dostała nagrody na Święta? Około 500 zł na głowę. Te pierwsze to nie były nagrody lecz dodatek motywacyjny z przeznaczonego na to funduszu.

Ależ oczywiście, że wszyscy wiedzą (tylko niektórzy dopisali sobie, że zostali nagrodzeni), że to był dodatek motywacyjny, a nie nagrody. Tylko Kitliński zrobił z tego nagrody dla nie chorujących.
Odpowiedz
Czyli to już koniec tematu nagród. Już zwiazki zapomnialy o ludziach którzy wiele lat pracowali bez zwolnień. Ludzi których w tym roku spotkała tragedia. Którzy potrzebowali troche wolnego by dojść do siebie po stracie bliskiej osoby, po ciężkiej chorobie..
Ludzi ktorzy solidnie przepraciwali 10 czy 11 miesięcy podczas gdy inni przepracowali 7 i im się należało.
Najlepszego wszystkim. Tym co dostali i tym których system oszukał. A najbardziej tym którzy stracili bliskich...
Odpowiedz
No to ja troszkę podkręcę... Kumple i kumpelki czy wiecie że, Policja dostała nagrody na Święta? Około 500 zł na głowę. Te pierwsze to nie były nagrody lecz dodatek motywacyjny z przeznaczonego na to funduszu.
Odpowiedz
(22-12-2021, 22:28 )Szczęśliwy napisał(a): [quote="Kamil" pid='12028' dateline='1640175011']
chyba logiczne, że coś będzie trzeba robić na emeryturze, chociaż by dlatego żeby nie "dziadzieć" w wieku 40 lat, po trzecie często gęsto w sezonie jesienno zimowym robię u prywaciarza i jak co roku jest bardzo zły, że zaczyna się wiosna, lato i robię sobie przerwę u niego na ten okres, więc chyba nie jest tak źle jak sądzisz z moim podejściem do pracy, no ale on jest bardzo w porzadku więc ja również..., po czwarte służba dyma mnie, ja dymam ją, kiedyś jak Ci jajka obrosną to skumasz i co chodzi panie plutonowy Wink


Dziwi mnie twoje zainteresowanie męskim przyrodzeniem ale skoro lubisz to ci powiem - obrosły już dawno. To że mam nick plutonowy to nie znaczy że w takim stopniu jestem. Nie jestem pewny tych wypocin które napisałeś teraz o sobie bo najpierw piszesz ze jesteś obibokiem chodzącym na l4 a teraz piszesz ze najlepszym specjalista rozrywanym przez wszystkich w regionie. Widać że wjechało Ci ostro te 20 lat i masz rozdwojenie jaźni. Stań na komisji od razu na dwójkę bo na pewno dostaniesz. Nic straconego z tą dodatkową pracą, zimą jak odśnieżasz podwórka( bo nikt normalny Cie do niczego więcej by nie wziął) to latem możesz kosić trawniki, no chyba że to też za wiele jak na Twój stan umysłu.


To ty napisałeś, że jestem obibokiem, nikt z mojego otoczenia tak nie myśli tylko taki malutki pieniacz z internetu jak ty. Zwisa mi to i powiewa co o mnie myślisz, więc sie nie wysilaj. Weź sobie z tydzień wolnego, wyluzujesz się, a na dodatek znajdziesz cza żeby wydać tą fortunę o którą się tak spinasz jak plandeka na Jelczu. Trzymaj się, bądź zawsze gotowy i odbieraj telefony, takich ludzi nam właśnie w tej służbie trzeba haha...


Twoje otoczenie to przecież sami "koledzy" jak to sam ująłeś więc w oczy na pewno każdy ci będzie sprzyjał pracusiu. Co ci zwisa to mnie nie interesuje bo to ty lubisz obrośnięte jajka. Jelczem wywieź sobie ścięta trwawe latem u Hansa i ciesz się za zarobioną jałmużnę a ja będę się pławił w mojej niezwykle łatwo zarobionej i duzej nagrodzie na święta ?

Wydaje mi się , że młody jesteś wiekiem, a tym bardziej stażem w służbie, dlatego jesteś taki pokorny i uległy, jak ja to mówię - nie zepsuty przez służbę. Porobisz trochę, parę razy dostaniesz po kicie i otworzysz oczy. Uwierz mi ,że za rok poszedłbym do starego po dodatek na odejście i dostałbym bez łaski za dobrą robotę, namieszali z dodatkami i nie tylko , więc mają teraz etatowego L-czwórkowicza, a już nie wspomnę o tym, że ostatni rok będę zajmował etat bo w kryminale mnie nie zobaczą ( będziesz miał co robić ). Nie zmienia się warunków gry w czasie jej trwania. Gdybym miał robić 25 lat to miałbym 22 lata oddziału, siedzenie jeszcze 5 lat na oddziale nie jest warte tej jałmużny od starego, które i tak mogą jeszcze zabrać. Jak Bóg Kubie, tak Kuba Bogu. Ps. Jak się wyprowadzisz od rodziców i usamodzielnisz to 4 tysiące nagrody mogą Ci już nie wystarczyć na pławienie się ...
Kończę z Tobą dyskusje bo do niczego ona nie prowadzi panie plutonowy.
Błędnie mnie oceniłeś. Ale nie będę o sobie pisał bo do takiej osoby jak ty nie warto. Jakiej? A no takiej co to już wszystkie rozumki pozjadała i co by jej się nie powiedziało to i tak zawsze będzie próbowała wywalić na światło dzienne swój popaprany światopogląd. Co do typa który pisze ze mi kryminał życie uratował to akurat niestety muszę się zgodzić z "Kamilem" gdyby nie kilkanaście lat straconych w tym syfie to na pewno by mnie tu już nie było. Jednakże jak by się dało zawrócić czas to napewno drugi raz bym tu nie przyszedł. Ps moja pierwsza pensja w SW wynosiła 1500 zl gdzie w cywilu w danym momencie zarabiałem 3 tys. Poszedłem tylko i wyłącznie w to bagno dla emki. Nie oceniaj ludzi swoją miarą.
Odpowiedz
(23-12-2021, 9:56 )Prison_Officer napisał(a):
(22-12-2021, 23:53 )anton napisał(a):
(22-12-2021, 17:04 )Prison_Officer napisał(a):
(21-12-2021, 18:40 )smigool napisał(a):
(21-12-2021, 11:13 )Prison_Officer napisał(a): Tzn? Co masz na myśli mówiąc "naliczenia godzin podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim"?

Pełniąc służbę w dziale ochrony potrącają za każdą planowa służbę, a jak jest z godzinami?
Czy na l4 wyrabia się nadgodziny ?

Nie, podczas L4 nie wyrabia się nadgodzin. Potrącają tyle, ile masz w tym okresie zaplanowane (jest to tyle, ile wynosi norma na dany miesiąc), jeśli podczas zwolnienia wypada Ci wolne z planu to również ono przepada (nie przenosi się wolnego z planu).
Idąc tą logiką to za ten dzień wolny z planu który wypada na L4 to powinni wypłacić 100% dniówki skoro jest to wolne z planu a godziny się nie przenoszą tylko przepadają.

Nie, dlatego że nasze dni wolne z planu są po to, żeby nie wyrobić nadgodzin. 

Przykładowo: jeśli pracujesz co drugi dzień, wyrabiasz 172 godziny, a norma wychodzi 160 godzin. Mając wolne z planu, bez żadnego dodatku przepracujesz właśnie 160 godzin. Jeśli załóżmy masz zwolnienie na 15 dni i w tym wolne z planu, a później pracujesz przez następne 15 dni normalnie, to tak jak w przypadku każdego innego pracownika jesteś na zwolnieniu 80 godzin i 80 godzin pracujesz.

Jeśli by przeniesiono Ci te godziny z planu na czas"po chorobowym" to byłbyś na chorobowym 92 godziny, a do wypracowania mi miałbyś 68 godzin.
To tak schematycznie.

Przez to, że pracujemy w trybie ciągłym (weekendy, święta, itd.), wszystko jest uzależnione od tego jak wypadają służby, bo w naszym przypadku ważna jest norma do wypracowania w danym okresie (chodzi o okres rozliczeniowy).
Też to kiedyś analizowałem jeśli chodzi o dni wolne tzw normatywne. Moim zdaniem ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czy w czasie zwolnienia  zachowujesz wolne czy nie. Słusznie można zauważyć że gdyby wolnego nie liczono to można by wypracować nadgodziny w zwolnieniu ale z drugiej strony wolne jest planowane na cały okres rozliczeniowy i w jednym miesiącu masz 1 dzień a w innym 2 i mając np. w styczniu 2 dni wolne i będąc cały miesiąc na L4 nie wyrobię  normy i np. zakładając że się zwolnię 1 lutego to co będę na minusie? Myślę, że zwolnienie powinno być neutralne ani plus ani minus, a zaplanowane wolne powinno się zmieniać np. jak jestem 1/5 mięs. na L4 to z automatu powinienem mieć mniej zaplanowanych dni wolnych aby na koniec okresu rozliczeniowego wyszło na 0
Odpowiedz
Dobre z was koty i zgrywusy jeden warty drugiego, kryminał wam obu życie uratowało i tyle w temacie.

Serio? Z perspektywy czasu stwierdzam, że przyjęcie się do tej służby to był największy błąd mojego życia. Jedyny plus to taki, że zaraz będę emerytem, zacznę w pewnym sensie nowe życie, bez bandziorów na głowie, bez inspektoratów, bez coraz częstszego odgórnego nakazu głaskania skazanych w imię spokoju w jednostce, bez służb w święta i weekendy itp, a co najważniejsze - odpocznie mi łeb. Bo jak ktoś uważa, że przebywanie połowę życia w tym zepsutym środowisku nie ma negatywnego oddziaływania na głowę, to się bardzo myli, może są wyjątki w co wątpię. Tak więc Szczęśliwy, no nie bardzo mi ten kryminał życie uratował.  Pewnie podsłyszałeś starszego kolegę, który patrząc na zdjęcie z celówki, stwierdził, że kryminał skazanemu życie uratował i piszesz tak do funkcjonariuszy, brawo, błyszczysz jak zwyklę z resztą...
Odpowiedz
(22-12-2021, 23:53 )anton napisał(a):
(22-12-2021, 17:04 )Prison_Officer napisał(a):
(21-12-2021, 18:40 )smigool napisał(a):
(21-12-2021, 11:13 )Prison_Officer napisał(a):
(21-12-2021, 7:37 )smigool napisał(a): Witam
Jak wygląda sprawa naliczenia godzin podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim.

Tzn? Co masz na myśli mówiąc "naliczenia godzin podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim"?

Pełniąc służbę w dziale ochrony potrącają za każdą planowa służbę, a jak jest z godzinami?
Czy na l4 wyrabia się nadgodziny ?

Nie, podczas L4 nie wyrabia się nadgodzin. Potrącają tyle, ile masz w tym okresie zaplanowane (jest to tyle, ile wynosi norma na dany miesiąc), jeśli podczas zwolnienia wypada Ci wolne z planu to również ono przepada (nie przenosi się wolnego z planu).
Idąc tą logiką to za ten dzień wolny z planu który wypada na L4 to powinni wypłacić 100% dniówki skoro jest to wolne z planu a godziny się nie przenoszą tylko przepadają.

Nie, dlatego że nasze dni wolne z planu są po to, żeby nie wyrobić nadgodzin. 

Przykładowo: jeśli pracujesz co drugi dzień, wyrabiasz 172 godziny, a norma wychodzi 160 godzin. Mając wolne z planu, bez żadnego dodatku przepracujesz właśnie 160 godzin. Jeśli załóżmy masz zwolnienie na 15 dni i w tym wolne z planu, a później pracujesz przez następne 15 dni normalnie, to tak jak w przypadku każdego innego pracownika jesteś na zwolnieniu 80 godzin i 80 godzin pracujesz.

Jeśli by przeniesiono Ci te godziny z planu na czas"po chorobowym" to byłbyś na chorobowym 92 godziny, a do wypracowania mi miałbyś 68 godzin.
To tak schematycznie.

Przez to, że pracujemy w trybie ciągłym (weekendy, święta, itd.), wszystko jest uzależnione od tego jak wypadają służby, bo w naszym przypadku ważna jest norma do wypracowania w danym okresie (chodzi o okres rozliczeniowy).
Odpowiedz
(22-12-2021, 17:04 )Prison_Officer napisał(a):
(21-12-2021, 18:40 )smigool napisał(a):
(21-12-2021, 11:13 )Prison_Officer napisał(a):
(21-12-2021, 7:37 )smigool napisał(a): Witam
Jak wygląda sprawa naliczenia godzin podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim.

Tzn? Co masz na myśli mówiąc "naliczenia godzin podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim"?

Pełniąc służbę w dziale ochrony potrącają za każdą planowa służbę, a jak jest z godzinami?
Czy na l4 wyrabia się nadgodziny ?

Nie, podczas L4 nie wyrabia się nadgodzin. Potrącają tyle, ile masz w tym okresie zaplanowane (jest to tyle, ile wynosi norma na dany miesiąc), jeśli podczas zwolnienia wypada Ci wolne z planu to również ono przepada (nie przenosi się wolnego z planu).
Idąc tą logiką to za ten dzień wolny z planu który wypada na L4 to powinni wypłacić 100% dniówki skoro jest to wolne z planu a godziny się nie przenoszą tylko przepadają.
Odpowiedz
Mam pytanie czy już jesteście po komisjach? Bo jak czytam wypociny niektórych to uważam zdecydowanie ŻE NIE! HAHAHA wesołych świąt Wariaty ?
Odpowiedz
(22-12-2021, 13:10 )Kamil napisał(a): chyba logiczne, że coś będzie trzeba robić na emeryturze, chociaż by dlatego żeby nie "dziadzieć" w wieku 40 lat, po trzecie często gęsto w sezonie jesienno zimowym robię u prywaciarza i jak co roku jest bardzo zły, że zaczyna się wiosna, lato i robię sobie przerwę u niego na ten okres, więc chyba nie jest tak źle jak sądzisz z moim podejściem do pracy, no ale on jest bardzo w porzadku więc ja również..., po czwarte służba dyma mnie, ja dymam ją, kiedyś jak Ci jajka obrosną to skumasz i co chodzi panie plutonowy Wink


Dziwi mnie twoje zainteresowanie męskim przyrodzeniem ale skoro lubisz to ci powiem - obrosły już dawno. To że mam nick plutonowy to nie znaczy że w takim stopniu jestem. Nie jestem pewny tych wypocin które napisałeś teraz o sobie bo najpierw piszesz ze jesteś obibokiem chodzącym na l4 a teraz piszesz ze najlepszym specjalista rozrywanym przez wszystkich w regionie. Widać że wjechało Ci ostro te 20 lat i masz rozdwojenie jaźni. Stań na komisji od razu na dwójkę bo na pewno dostaniesz. Nic straconego z tą dodatkową pracą, zimą jak odśnieżasz podwórka( bo nikt normalny Cie do niczego więcej by nie wziął) to latem możesz kosić trawniki, no chyba że to też za wiele jak na Twój stan umysłu.


To ty napisałeś, że jestem obibokiem, nikt z mojego otoczenia tak nie myśli tylko taki malutki pieniacz z internetu jak ty. Zwisa mi to i powiewa co o mnie myślisz, więc sie nie wysilaj. Weź sobie z tydzień wolnego, wyluzujesz się, a na dodatek znajdziesz cza żeby wydać tą fortunę o którą się tak spinasz jak plandeka na Jelczu. Trzymaj się, bądź zawsze gotowy i odbieraj telefony, takich ludzi nam właśnie w tej służbie trzeba haha...


Twoje otoczenie to przecież sami "koledzy" jak to sam ująłeś więc w oczy na pewno każdy ci będzie sprzyjał pracusiu. Co ci zwisa to mnie nie interesuje bo to ty lubisz obrośnięte jajka. Jelczem wywieź sobie ścięta trwawe latem u Hansa i ciesz się za zarobioną jałmużnę a ja będę się pławił w mojej niezwykle łatwo zarobionej i duzej nagrodzie na święta ?

Wydaje mi się , że młody jesteś wiekiem, a tym bardziej stażem w służbie, dlatego jesteś taki pokorny i uległy, jak ja to mówię - nie zepsuty przez służbę. Porobisz trochę, parę razy dostaniesz po kicie i otworzysz oczy. Uwierz mi ,że za rok poszedłbym do starego po dodatek na odejście i dostałbym bez łaski za dobrą robotę, namieszali z dodatkami i nie tylko , więc mają teraz etatowego L-czwórkowicza, a już nie wspomnę o tym, że ostatni rok będę zajmował etat bo w kryminale mnie nie zobaczą ( będziesz miał co robić ). Nie zmienia się warunków gry w czasie jej trwania. Gdybym miał robić 25 lat to miałbym 22 lata oddziału, siedzenie jeszcze 5 lat na oddziale nie jest warte tej jałmużny od starego, które i tak mogą jeszcze zabrać. Jak Bóg Kubie, tak Kuba Bogu. Ps. Jak się wyprowadzisz od rodziców i usamodzielnisz to 4 tysiące nagrody mogą Ci już nie wystarczyć na pławienie się ...
Kończę z Tobą dyskusje bo do niczego ona nie prowadzi panie plutonowy.
Dobre z was koty i zgrywusy jeden warty drugiego, kryminał wam obu życie uratowało i tyle w temacie.
Odpowiedz
(22-12-2021, 14:45 )Gladiator napisał(a): Zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia, a także dwóch istotnych miesięcy w roku czyli stycznia i lutego, miesięcy które mają realny wpływ na podniesienie świadczenia emerytalnego.  Odchodząc w tym okresie na zaopatrzenie emerytalne w oczekiwaniu na komisję MSWiA w wielu okręgach wytwarzają się bardzo długie i dziwne okresy oczekiwań z naciskiem na dziwne. W ostatnim czasie mamy do czynienia z większą fala odejść tzw. kierowniczych odejść, może wynikiem tego jest reorganizacja SW, ale i także zaobserwowana przyspieszona i wymuszona ewakuacja spowodowana sytuacjami w jednostkach za które bezpośrednio są odpowiedzialne najwyżej usadowione osoby na stołkach. Jak myślicie czy ludzie którzy piastują stanowiska dyrektorek, dyrektorów, kierowników działów również będą oczekiwać tak długo na komisję lekarską jak pozostali przeciętni funkcjonariusze, czy też może mimo podjętej "wczoraj" decyzji o odejściu, wszyscy z nich zachowają chronologię kolejki i zdążą przed 01 marca 2022r!? Przyglądam się z góry w szczególności okręgowi z centralnej PL....

Też słyszałem, że zginęła lista oczekujących na komisję Wink i co, część skierowań wycofano, szafa z papierami się przewróciła i nie wiadomo czyje były na wierzchu więc ma iść falowo  w zależności od stanowiska, najpierw Dyrektorzy itd., a potem losowo z tych co się wysypało. Pozdrawiam tych co czekają
Odpowiedz
(22-12-2021, 18:53 )anton napisał(a): I to jest związkowiec. Widać że mu zależy na tym co robi a nie na układaniu się.
https://www.youtube.com/watch?app=deskto...ture=share
Ten Pan Górnik mógłby wymienić władze związkowe. Ma jaja!!!
Odpowiedz
(22-12-2021, 16:49 )Karlo napisał(a): Ciekawe co tym razem nam -( funkcjonariuszom ) władze zabiorą za zaliczenie pracy z cywila?

Już zabrali nam dodatki gdy odchodzisz na emeryturę. To bardzo dużo dawało nam do emki.
Odpowiedz
(22-12-2021, 11:24 )antekSW napisał(a): Tak się zastanawiam teraz czy ta wysługa wliczana z cywila nie będzie sposobem na dyskryminację osób nowo przyjmowanych do służby. Przecież jeżeli do służby zgłosi się 20-latek i 40-latek, który przekładał kartony na magazynie to oczywistym jest że będą zatrudniali tych młodych żeby nie płacić więcej. Doświadczenie 40-latka z przekładania kartonów się nie przyda i tak naprawdę musi się nauczyć tyle samo co młody a trzeba mu zapłacić około 600 zł więcej w sumie nie wiem za co. Ci którzy są teraz w służbie może na tym skorzystają ale dla nowo przyjmowanych to nie ma sensu. Tak samo bez sensu jest jak był chorąży za studia.
Niestety muszę się z Tobą nie zgodzić. Wydaję mi się że będzie właśnie odwrotnie. Młodzi do pracy w SW się nie kwapią. Trzeba będzie przyciągać wszystkich. A taki 30-40 latek z 10-20 latami cywila dostanie na starcie kasę jak oddziałowy z 10 letnim stażem. Może to być dla niego zachętą.
Odpowiedz
I to jest związkowiec. Widać że mu zależy na tym co robi a nie na układaniu się.
https://www.youtube.com/watch?app=deskto...ture=share
Odpowiedz
(21-12-2021, 18:40 )smigool napisał(a):
(21-12-2021, 11:13 )Prison_Officer napisał(a):
(21-12-2021, 7:37 )smigool napisał(a): Witam
Jak wygląda sprawa naliczenia godzin podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim.

Tzn? Co masz na myśli mówiąc "naliczenia godzin podczas przebywania na zwolnieniu lekarskim"?

Pełniąc służbę w dziale ochrony potrącają za każdą planowa służbę, a jak jest z godzinami?
Czy na l4 wyrabia się nadgodziny ?

Nie, podczas L4 nie wyrabia się nadgodzin. Potrącają tyle, ile masz w tym okresie zaplanowane (jest to tyle, ile wynosi norma na dany miesiąc), jeśli podczas zwolnienia wypada Ci wolne z planu to również ono przepada (nie przenosi się wolnego z planu).
Odpowiedz