Dobry wieczór.
Czołem.
Gdzie te odpowiedzi dotyczące nas funkcjonariuszy?
Minister Woś nas zlał!
Związki nas zlały?
Odpowiedz
Rozumiem że moje 236 nadgodzin pokryje 34 dni L4?
Odpowiedz
(13-12-2021, 14:27 )konradissimus napisał(a):
(13-12-2021, 0:07 )anton napisał(a):
(12-12-2021, 20:15 )Zbig napisał(a):
(12-12-2021, 15:14 )konradissimus napisał(a): Może skoro nikt nic nie ugrał, wszystkie postulaty przepadły, MS, premier, nasz minister, generalny wszyscy nas mają w głębokim poważaniu. Może jedyny postulat, który uda się zrealizować to zmiana nazwy na Straż w końcu. Czy to też przekraczasz możliwości wszystkich?

Nazwa Służba jest bliżej prawdy

Big Grin Big Grin Big Grin

Ja służę państwu polskiemu i społeczeństwu, ale skoro Wy  skazanym to współczuję.

Przyjmując się do służby to też miałem takie zdanie jak Ty. Lecz rzeczywistość zweryfikowała to komu służę. I po kilkunastu latach jako oddziałowy  stwierdzam jasno. Służę ,Panom osadzonym,. Ten kto myśli inaczej to sam siebie okłamuje.
Odpowiedz
(12-12-2021, 22:27 )jasiu-83 napisał(a):
(12-12-2021, 17:57 )jasiu-83 napisał(a):
(11-12-2021, 23:11 )diablo111133@wp.pl napisał(a): Z tego co wiadomo cz czy okręgi i dyrektor nie może zmusić nas do szczepień . Covid nie jest wpisany w rejestr szczepień obowiązkowych . Jak nas zmusza to kto weźmie za to odpowiedzialność . Każdy umywa ręce dlatego trzeba zadziałać że w razie nop wśród f-szy odpowiedzialność karną ponosi dyrektor okręg Warszawa i pseudo minister Niedzielski .kara więzienia za każdy uszczerbek na zdrowiu każdego funkcjonariusza . Dla mnie to jest nie pojęte by zmuszać osoby do wstrzykiwania sobie czegoś bez stosownych badań i który nie działa bo chorują obie strony.

Abstrahując od reszty twojego posta to może wytłumacz mi jaki preparat masz tu nieprzebadany?

W tym momencie gdy ludzie na świecie przyjęli kilka milionów dawek to chyba już dość dobrze wiemy że jest bezpieczny? Jeśli to cię nie przekonuje to ja nie wiem, może poczekaj aż na fejsie napiszą że bezpieczna?

EDIT: Kilkaset milionów miało być ale słownik zeżarł.


Na tyle bezpieczny, że na stornie narodowy instytu zdrowia publicznego jest raport za okres od 27.12.2020 roku do 31.10.2021 roku a w nim 15 972 nopów!!! W tym zgodny, udary, porażenia kończyć po przyjęciu tego bezpiecznego preparatu!!! To jest argument, fakt, dowód a nie twoje prywatne zdanie bo ileś mln ludzi dało sobie to wbić.
Odpowiedz
(13-12-2021, 9:24 )anton napisał(a):
(12-12-2021, 21:30 )Prison_Officer napisał(a):
(11-12-2021, 23:11 )diablo111133@wp.pl napisał(a): Z tego co wiadomo cz czy okręgi i dyrektor nie może zmusić nas do szczepień . Covid nie jest wpisany w rejestr szczepień obowiązkowych . Jak nas zmusza to kto weźmie za to odpowiedzialność . Każdy umywa ręce dlatego trzeba zadziałać że w razie nop wśród f-szy odpowiedzialność karną ponosi dyrektor okręg Warszawa i pseudo minister Niedzielski .kara więzienia za każdy uszczerbek na zdrowiu każdego funkcjonariusza . Dla mnie to jest nie pojęte by zmuszać osoby do wstrzykiwania sobie czegoś bez stosownych badań i który nie działa bo chorują obie strony.

[Obrazek: 1638629108_ermuso_600.jpg]

Ja nie jestem antyszczepionkowcem. JA nie chcę się po prostu się szczepić na covida teraz. To że nie jem słodkiego oznacza że jestem na diecie czy dbam o zdrowie? Nigdy nikomu nie powiedziałem, żeby ktoś się szczepił albo nie, nie wychodzę na ulicę i nie protestuje przeciwko sczepieniom.


Polecam poswiecic trochę czasu a nie mówić że argumentem jest to co mowia w TV. Narodowy instytut zdrowia publicznego tam znajdziesz informacje ze w okresie od 27.12.2020 do 31.10.2021 roku było 15 972 nopów w tym wiele zgonów, porażeń kończyć, udarów itd. Tylko i aż 16 tys przypadków!!! A ilu nie zostało zgloszonych, zarejestrowanych.
Odpowiedz
Czy ktoś wie jakie zmiany w reorganizacji jednostek i okręgów .
Odpowiedz
(12-12-2021, 11:57 )Wesoły strażnik napisał(a): Uważam, że temat jest bardzo jasny i klarowny, wystarczy się odnieść do RMS w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków i chorób pozostających w związku z pełnieniem służby w Służbie Więziennej, no chyba że "dyrektorki i dyrektorzy" stanowią prawo ponad wskazane rozporządzenie. Paragraf 3 w/w rozporządzenia wyraźnie nam mówi, iż to dyrektorzy są odpowiedzialni (nie mylić z bezkarni) do ustalania okoliczności i przyczyn wypadków. Natomiast poniżej przytoczę przepis który obliguje do sporządzenia protokołu w ciągu 14 dni od wypadku. Trudno sobie wyobrazić gdyby tak było jak piszesz i nagminnym stało się robienie protokołów powypadkowych dopiero po powrocie samego poszkodowanego czytaj zakończonego leczenia. Gdyby taki f-sz np leczył się rok, był nieprzytomny, lub zmarł! Co wtedy? Czy to dyrektorki i dyrektorzy są "panami" życia i śmierci?

§ 9. 1. Po ustaleniu okoliczności i przyczyn wypadku komisja, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia uzyskania zawiadomienia o wypadku, sporządza protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku, zwany dalej "protokołem powypadkowym".


Ta bezkarność ciągnie się już dłuższy czas. Na ten przykład do tej pory nikt nie wyjaśnił jeszcze fenomenu wysyłania opini służbowych o nieprzydatności na stanowisku ze względu na L4, wręczanym bądź wysyłanym f-szom, którzy są na zwolnieniu. Jaka podstawa prawna reguluje taki manewr? Niejednokrotnie dotyczy to f-szy, którzy właśnie ze względu na sytuację w łódzkim "bastionie" żenujących i nielogicznych działań rządzących, decydują się na krok w kierunku naprawy swojego zdrowia. W tym przypadku jak można wystawiać opinię dotyczącą sposobu wykonywania obowiązków służbowych, de facto ich nie wykonując. I w następstwie leczenia, jak f-sz ma odnieść się do opini w ciągu 14 dni skoro jest na zwolnieniu. Pomimo rzekomego poinstruowania dyrekcji łódzkiego "bastionu" z numerem 1, o zaprzestaniu opiniowania f-szy w tak "specyficzny" sposób, taki precedens trwa nadal. Przypadek, pech, czy niesubordynacja? Odpowiedź zna chyba tylko kadra rządząca. Ciekawe czy jest z tego dumna?
[/quote]

Sądzę, że jedynym i słusznym rozwiązaniem w kwestii wydawania "krzywych" opinii wobec funkcjonariuszy przebywających na L4, będzie droga sądowa. Są w tej sprawie już orzeczenia czy też wyroki Sądów (patrz łódzkie podwórko). Funkcjonariusz powinien znać również swoje prawa i nie bać się ich stosować! Przypominam, że aktualne akty prawne obowiązują wszystkich funkcjonariuszy w tym również dyrektorów i dyrektorki! W praworządnym państwie, niedopuszczalnym jest łamanie ustanowionego Prawa, przez osoby powołane do jego przestrzegania, które to powinny stać na jego straży! Czyżby nieumiejętność zarządzania, objawiała się osobistą niemocą i frustracją? Czy kadra kierownicza jest tylko z nazwy? Odnoszę wrażenie że wszystkie przykłady niegospodarności w zawiłym spożytkowaniu państwowych środków, choćby do dziś nieodebranymi budowlami, które mają szereg nieprawidłowości, przysłaniane są tematami zastępczymi - odwracającymi uwagę opinii wyższych przełożonych, a ukierunkowanymi i skupiającymi uwagę na chociażby nad takimi jak, feralne opiniowanie na L4 wybranych f-szy, inwigilowanie ich podczas służby poprzez nieustanną obserwację zazwyczaj to przez kierownika, jego z-cę lub nawet dyrektora, którzy to przez całe 8 godzin doszukują się tzw haków na "niewygodnego" dla systemu funkcjonariusza.
Odpowiedz
(13-12-2021, 9:24 )anton napisał(a):
(12-12-2021, 21:30 )Prison_Officer napisał(a):
(11-12-2021, 23:11 )diablo111133@wp.pl napisał(a): Z tego co wiadomo cz czy okręgi i dyrektor nie może zmusić nas do szczepień . Covid nie jest wpisany w rejestr szczepień obowiązkowych . Jak nas zmusza to kto weźmie za to odpowiedzialność . Każdy umywa ręce dlatego trzeba zadziałać że w razie nop wśród f-szy odpowiedzialność karną ponosi dyrektor okręg Warszawa i pseudo minister Niedzielski .kara więzienia za każdy uszczerbek na zdrowiu każdego funkcjonariusza . Dla mnie to jest nie pojęte by zmuszać osoby do wstrzykiwania sobie czegoś bez stosownych badań i który nie działa bo chorują obie strony.

[Obrazek: 1638629108_ermuso_600.jpg]

Ja nie jestem antyszczepionkowcem. JA nie chcę się po prostu się szczepić na covida teraz. To że nie jem słodkiego oznacza że jestem na diecie czy dbam o zdrowie? Nigdy nikomu nie powiedziałem, żeby ktoś się szczepił albo nie, nie wychodzę na ulicę i nie protestuje przeciwko sczepieniom.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://nszzfipw.org.pl/szczepienia-dla-...nacza.html

Każdy z nas wie jakie ma "obowiązki" wynikające z ustawy i innych rozporządzeń.
Wytłumaczcie mi dlaczego w tragicznej sytuacji w jakiej dziś jest SW, jeśli chodzi o nabór nowej kadry. Wprowadzają takie "dobrowolne przymusy'.
Jeszcze jedna kwestia mnie frasuje ale tę wytłuszczę:
Skoro medycy wlewają w ciała 3 i 4 dawkę bo szczepienie nie działa, dlaczego usilnie wymuszają na innych tę pierwszą!
[Obrazek: 3xyzekgeq2g61.jpg]
Odpowiedz
(11-12-2021, 14:24 )Gladiator napisał(a):
(11-12-2021, 10:20 )szfager napisał(a): Witam, kolegów i koleżanki mam pytanie otwarte, czy u was Dyrektorki lub ewentualnie Dyrektorzy, też bezkarnie niedopełniają obowiązków i przekraczają uprawnienia jeśli chodzi o terminy sporządzania protokołów powypadkowych ? Lub jak w łódzkim posuwają się jeszcze dalej i zabraniają ,,behapowcom" wydawania protokołów powypadkowych, osobom poszkodowanym? Nie wiem, czy to nieznajomość przepisów, czy celowe działanie? Bardzo proszę, o informację gdyż ustalamy, czy taki proceder jest powszechnie stosowany, czy tylko w naszym okręgu.

Uważam, że temat jest bardzo jasny i klarowny, wystarczy się odnieść do RMS w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków i chorób pozostających w związku z pełnieniem służby w Służbie Więziennej, no chyba że "dyrektorki i dyrektorzy" stanowią prawo ponad wskazane rozporządzenie. Paragraf 3 w/w rozporządzenia wyraźnie nam mówi, iż to dyrektorzy są odpowiedzialni (nie mylić z bezkarni) do ustalania okoliczności i przyczyn wypadków. Natomiast poniżej przytoczę przepis który obliguje do sporządzenia protokołu w ciągu 14 dni od wypadku. Trudno sobie wyobrazić gdyby tak było jak piszesz i nagminnym stało się robienie protokołów powypadkowych dopiero po powrocie samego poszkodowanego czytaj zakończonego leczenia. Gdyby taki f-sz np leczył się rok, był nieprzytomny, lub zmarł! Co wtedy? Czy to dyrektorki i dyrektorzy są "panami" życia i śmierci?

§ 9. 1. Po ustaleniu okoliczności i przyczyn wypadku komisja, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia uzyskania zawiadomienia o wypadku, sporządza protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku, zwany dalej "protokołem powypadkowym".


Oczywiście kolega ma rację. Zgodnie z § 9 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków i chorób pozostających w związku z pełnieniem służby w Służbie Więziennej Komisja Powypadkowa winna  sporządzić protokół powypadkowy nie później niż w ciągu 14 dni od dnia uzyskania zawiadomienia o wypadku. Znam jednak przypadek mojego kolegi ze służby z Zakładu Karnego na Śląsku!!! ...mimo upływu przeszło 2 lat od dnia wypadku koledze nie został do tej pory wydany protokół powypadkowy stwierdzający, że wypadek pozostaje w związku ze służbą.  Niestety, brak wydania protokołu, mimo braku przeszkód, powoduje że kumpel został pozbawiony możliwości ubiegania się o świadczenia przysługujące mu z tytułu niezdolności do służby oraz uszczerbku na zdrowiu powstałego w związku z wypadkiem i to zarówno świadczeń przysługujących mu z zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy jak również z tytułu powstałego inwalidztwa, jak i świadczeń przysługujących z dobrowolnego ubezpieczenia grupowego wykupionego przez niego. Do uzyskania tych świadczeń niezbędne jest bowiem uprzednie uzyskanie protokołu powypadkowego, który należy przedłożyć w dalszych postępowaniach. Z tego co wiem, to w dalszym ciągu wysyłają do niego absurdalne pisma dot. np braków w dokumentacji medycznej? Huh przedłużając tym samym postępowanie powypadkowe komisji. Facet w końcu, stracił cierpliwość i zwrócił się do prawnika. Kumpel mówił że Papuga chwycił się za głowę! po zapoznaniu się z dokumentacją. Pikanterii dodaje fakt, że kolega służył bez ważnych badań okresowych prawie 6 lat. I co można? można... Big Grin "Państwo w Państwie". Bałagan? niechlujstwo? niedbalstwo? a może celowe działanie?. Coś jest na rzeczy... od 1 stycznia szykują się nowe przepisy...może mniej korzystne dla nas w kwestii orzekania i łączenia emerytury z rentą???
Odpowiedz
(11-12-2021, 14:24 )Gladiator napisał(a):
(11-12-2021, 10:20 )szfager napisał(a): Witam, kolegów i koleżanki mam pytanie otwarte, czy u was Dyrektorki lub ewentualnie Dyrektorzy, też bezkarnie niedopełniają obowiązków i przekraczają uprawnienia jeśli chodzi o terminy sporządzania protokołów powypadkowych ? Lub jak w łódzkim posuwają się jeszcze dalej i zabraniają ,,behapowcom" wydawania protokołów powypadkowych, osobom poszkodowanym? Nie wiem, czy to nieznajomość przepisów, czy celowe działanie? Bardzo proszę, o informację gdyż ustalamy, czy taki proceder jest powszechnie stosowany, czy tylko w naszym okręgu.

Uważam, że temat jest bardzo jasny i klarowny, wystarczy się odnieść do RMS w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków i chorób pozostających w związku z pełnieniem służby w Służbie Więziennej, no chyba że "dyrektorki i dyrektorzy" stanowią prawo ponad wskazane rozporządzenie. Paragraf 3 w/w rozporządzenia wyraźnie nam mówi, iż to dyrektorzy są odpowiedzialni (nie mylić z bezkarni) do ustalania okoliczności i przyczyn wypadków. Natomiast poniżej przytoczę przepis który obliguje do sporządzenia protokołu w ciągu 14 dni od wypadku. Trudno sobie wyobrazić gdyby tak było jak piszesz i nagminnym stało się robienie protokołów powypadkowych dopiero po powrocie samego poszkodowanego czytaj zakończonego leczenia. Gdyby taki f-sz np leczył się rok, był nieprzytomny, lub zmarł! Co wtedy? Czy to dyrektorki i dyrektorzy są "panami" życia i śmierci?

§ 9. 1. Po ustaleniu okoliczności i przyczyn wypadku komisja, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia uzyskania zawiadomienia o wypadku, sporządza protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku, zwany dalej "protokołem powypadkowym".
Odpowiedz
(13-12-2021, 13:45 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(12-12-2021, 19:37 )Roksanakonin napisał(a):
(12-12-2021, 10:11 )Oficer napisał(a):
(11-12-2021, 15:11 )szfager napisał(a):
(11-12-2021, 9:34 )Książkowymol napisał(a): Witam, czy ktoś mi odpowie ile powinno się dostać  odpraw po 16 latach  i 7mc służby i 17 latach i 7 mc służby. Czy będzie różnica w Ilości odpraw i samej kwocie odpraw?
Art. 100 ustawy o SW + kalkulator

TERAZ JAK ODEJDZIESZ NA EMERYTURE PRZED 25 LAT SŁUŻBY I NIE JESTEŚ KIEROWNIKIEM LUB DYREM  TO BEZ DODATKU KTÓRY ZABRALI MASZ ŚMIESZNĄ EMERYTURĘ ( 2 - 3 TYS. NA REKE ZALEŻY OD LAT SŁUŻBY ) O OK. TYSIAKA MNIEJSZĄ JAK Z TYM DODATKIEM. TRZEBA TYRAĆ DO 25 LAT SŁUŻBY, PORAŻKA. TE WSZYSTKIE JEDNORAZOWE BONUSY PRZY ODEJSCIU NA EME TO NIC W PORÓWNANIU Z MNIEJSZĄ COMIESIECZNĄ EMKĄ. ZAPYTAJCIE EMERYTÓW CO ODESZLI I SIĘ ŚMIEJĄ Z NAS ŻE ZOSTALIŚMY.
1tys mniejsza. To ile teraz masz dodatku. 1tysb mniej to musiałbyś nie mieć go wcale Ale się uśmiałem. W poważniu mam jałmużnę od pseudo dyrektorów.
Też chciałbym odejść mam ponad 20 lat puchy i dodatek minimalny do korpusu. I co teraz rok L4 skoro służba mnie wydymała.
F 15+, trzeba było odejść kiedy był na to czas, ostatecznie w lutym 2020 r. (bo to były już ostatnie dodatki na odejście, choć już nie w takiej wysokości jak w 2019 roku). Teraz pozostało Ci tylko chorować i nabić sobie jednorazówki (np. 2 urlopy, może podwyżki w 2022 i 2023).
Odpowiedz
(13-12-2021, 9:25 )Marmurowy napisał(a): Chciałbym ustosunkować się do najbliższych nagród. Sam nie dostanę bo byłem na operacji, która przekładałem 2 lata żeby być "wporzadku" - to mam za swoje, ale nie o tym chce napisać. Kryterium l4 jest lub nie jest sprawiedliwe, nie mi to oceniać. Jeśli, ktoś naprawdę był chory, przelknie to bo nie miał na to wpływu. Zatrważającą natomiast jest rzecz, że większość fszy za te nagrody to bez skrupułów dałaby po gębie drugiemu. Jak słaba trzeba być formacja, żeby za parę groszy tak się zachowywać. Jest to poprostu dramat, dostałeś ? Ok, nie dostałeś? Też ok i kogo to obchodzi. Wstyd mi czasem naprawdę, że pracuje w SW, nie dlatego co robię tylko jakich mam współpracownikow...

Z jednym się tylko nie zgodzę. Właśnie tobie to oceniać, bo skoro jesteś f-szem lub pracownikiem cywilnym, to ta kwestia dotyczy bezpośrednio ciebie, a jeśli kogoś coś dotyczy to ma prawo oceniać.
Odpowiedz
(13-12-2021, 10:00 )greg0026 napisał(a):
(12-12-2021, 3:45 )Parafianka napisał(a):
(10-12-2021, 22:36 )czeresnia napisał(a): [quote="Parafianka" pid='11723' dateline='1639145268']
Podział f-szy na tych co brali L4 i tych co nie brali jest jawnym łamaniem prawa, a konkretnie art. 32 Konstytucji RP, który stanowi:
Art. 32
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. z 1997 r. Nr 78, poz. 483 ze zm.)

O ile się nie mylę to się nadaje pod pozew zbiorowy.



Dawaj z tym pozwem . Ja się dołączę .
Tylko przestań ryczeć.


Nie ryczę,ja nagrodę na święta dostanę,ponieważ szczęśliwie nie chorowałam. Ja się solidaryzuję z osobami, które były zmuszone iść na L4/opiekę chociażby dlatego że rząd zamknął szkoły i małe dzieci siedziały w domach na zdalnym nauczaniu. Szkoda tylko,że wzrok kolegów z I linii jak sądzę jest tak słaby że nie widzą tej dyskryminacji.  Sleepy
[/quote

Właśnie ten fakt, w moim przypadku przesądził o decyzji odejścia z początkiem roku ze związków NSZZFiPW.
Od 2 lat czekamy na zaliczenie cywila do wysługi, na opracowanie jakiegoś sensownego systemu przyznawania dodatków służbowych, na rozwiązanie kwestii korzystania z telefonów  przez osadzonych tak by nie paraliżowały pracy na oddziałach. OK , to byłem w stanie jeszcze zrozumieć..
Teraz na deser dostaliśmy nagrody świąteczne które zostały podzielone w sposób odgórny. Okazało się że można nie być ani razu na zwolnieniu lekarskim I nagrody nie dostać. 
Wystarczy mieć dzieci i zamknięte przez rząd przedszkole, chyba 2 krotnie, z powodu covid 19, który nie miał mieć wpływu na wysokość nagrody. 
Uzbierało się 32 dni .
Mamy odczucie że związki nie robią nic by stać w obronie nas, zwykłych funkcjonariuszy oddziału, jesteśmy dla was źródłem składek , a kiedy przychodzi walczyć ze zwykłą dyskryminacją,  bo w tych kategoriach postrzegam pomijanie takich funkcjonariuszy przy podziale nagród , zostaliśmy ukarani za posiadanie dzieci, nie naszą fanaberią było zamykanie szkół i przedszkoli - nie każde dziecko ma dziadków którzy mogą podjąć się opieki. 
Mam wrażenie że w imię własnych interesów poświęcacie nas i nasze sprawy, to nie wróży nic dobrego na przyszłość wszystkim.
Pozdrawiam serdecznie i życzę  dalszych sukcesów.

Mądrze powiedziane.
Odpowiedz
(13-12-2021, 13:36 )greg0026 napisał(a): ::Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej  w 2021 r. otrzymają nagrody nie mniejsze niż służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.::

To może i kryteria przyznawania tych nagród zrobimy takie same.....

Niestety, my jesteśmy gorszym sortem  Dodgy
Odpowiedz
(13-12-2021, 0:07 )anton napisał(a):
(12-12-2021, 20:15 )Zbig napisał(a):
(12-12-2021, 15:14 )konradissimus napisał(a): Może skoro nikt nic nie ugrał, wszystkie postulaty przepadły, MS, premier, nasz minister, generalny wszyscy nas mają w głębokim poważaniu. Może jedyny postulat, który uda się zrealizować to zmiana nazwy na Straż w końcu. Czy to też przekraczasz możliwości wszystkich?

Nazwa Służba jest bliżej prawdy

Big Grin Big Grin Big Grin

Ja służę państwu polskiemu i społeczeństwu, ale skoro Wy  skazanym to współczuję.
Odpowiedz
(12-12-2021, 19:37 )Roksanakonin napisał(a):
(12-12-2021, 10:11 )Oficer napisał(a):
(11-12-2021, 15:11 )szfager napisał(a):
(11-12-2021, 9:34 )Książkowymol napisał(a): Witam, czy ktoś mi odpowie ile powinno się dostać  odpraw po 16 latach  i 7mc służby i 17 latach i 7 mc służby. Czy będzie różnica w Ilości odpraw i samej kwocie odpraw?
Art. 100 ustawy o SW + kalkulator

TERAZ JAK ODEJDZIESZ NA EMERYTURE PRZED 25 LAT SŁUŻBY I NIE JESTEŚ KIEROWNIKIEM LUB DYREM  TO BEZ DODATKU KTÓRY ZABRALI MASZ ŚMIESZNĄ EMERYTURĘ ( 2 - 3 TYS. NA REKE ZALEŻY OD LAT SŁUŻBY ) O OK. TYSIAKA MNIEJSZĄ JAK Z TYM DODATKIEM. TRZEBA TYRAĆ DO 25 LAT SŁUŻBY, PORAŻKA. TE WSZYSTKIE JEDNORAZOWE BONUSY PRZY ODEJSCIU NA EME TO NIC W PORÓWNANIU Z MNIEJSZĄ COMIESIECZNĄ EMKĄ. ZAPYTAJCIE EMERYTÓW CO ODESZLI I SIĘ ŚMIEJĄ Z NAS ŻE ZOSTALIŚMY.
1tys mniejsza. To ile teraz masz dodatku. 1tysb mniej to musiałbyś nie mieć go wcale Ale się uśmiałem. W poważniu mam jałmużnę od pseudo dyrektorów.
Też chciałbym odejść mam ponad 20 lat puchy i dodatek minimalny do korpusu. I co teraz rok L4 skoro służba mnie wydymała.
Odpowiedz
::Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej w 2021 r. otrzymają nagrody nie mniejsze niż służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.::

To może i kryteria przyznawania tych nagród zrobimy takie same.....
Odpowiedz
(12-12-2021, 3:45 )Parafianka napisał(a):
(10-12-2021, 22:36 )czeresnia napisał(a): [quote="Parafianka" pid='11723' dateline='1639145268']
Podział f-szy na tych co brali L4 i tych co nie brali jest jawnym łamaniem prawa, a konkretnie art. 32 Konstytucji RP, który stanowi:
Art. 32
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. z 1997 r. Nr 78, poz. 483 ze zm.)

O ile się nie mylę to się nadaje pod pozew zbiorowy.



Dawaj z tym pozwem . Ja się dołączę .
Tylko przestań ryczeć.


Nie ryczę,ja nagrodę na święta dostanę,ponieważ szczęśliwie nie chorowałam. Ja się solidaryzuję z osobami, które były zmuszone iść na L4/opiekę chociażby dlatego że rząd zamknął szkoły i małe dzieci siedziały w domach na zdalnym nauczaniu. Szkoda tylko,że wzrok kolegów z I linii jak sądzę jest tak słaby że nie widzą tej dyskryminacji.  Sleepy
[/quote

Właśnie ten fakt, w moim przypadku przesądził o decyzji odejścia z początkiem roku ze związków NSZZFiPW.
Od 2 lat czekamy na zaliczenie cywila do wysługi, na opracowanie jakiegoś sensownego systemu przyznawania dodatków służbowych, na rozwiązanie kwestii korzystania z telefonów  przez osadzonych tak by nie paraliżowały pracy na oddziałach. OK , to byłem w stanie jeszcze zrozumieć..
Teraz na deser dostaliśmy nagrody świąteczne które zostały podzielone w sposób odgórny. Okazało się że można nie być ani razu na zwolnieniu lekarskim I nagrody nie dostać. 
Wystarczy mieć dzieci i zamknięte przez rząd przedszkole, chyba 2 krotnie, z powodu covid 19, który nie miał mieć wpływu na wysokość nagrody. 
Uzbierało się 32 dni .
Mamy odczucie że związki nie robią nic by stać w obronie nas, zwykłych funkcjonariuszy oddziału, jesteśmy dla was źródłem składek , a kiedy przychodzi walczyć ze zwykłą dyskryminacją,  bo w tych kategoriach postrzegam pomijanie takich funkcjonariuszy przy podziale nagród , zostaliśmy ukarani za posiadanie dzieci, nie naszą fanaberią było zamykanie szkół i przedszkoli - nie każde dziecko ma dziadków którzy mogą podjąć się opieki. 
Mam wrażenie że w imię własnych interesów poświęcacie nas i nasze sprawy, to nie wróży nic dobrego na przyszłość wszystkim.
Pozdrawiam serdecznie i życzę  dalszych sukcesów.
Odpowiedz
Chciałbym ustosunkować się do najbliższych nagród. Sam nie dostanę bo byłem na operacji, która przekładałem 2 lata żeby być "wporzadku" - to mam za swoje, ale nie o tym chce napisać. Kryterium l4 jest lub nie jest sprawiedliwe, nie mi to oceniać. Jeśli, ktoś naprawdę był chory, przelknie to bo nie miał na to wpływu. Zatrważającą natomiast jest rzecz, że większość fszy za te nagrody to bez skrupułów dałaby po gębie drugiemu. Jak słaba trzeba być formacja, żeby za parę groszy tak się zachowywać. Jest to poprostu dramat, dostałeś ? Ok, nie dostałeś? Też ok i kogo to obchodzi. Wstyd mi czasem naprawdę, że pracuje w SW, nie dlatego co robię tylko jakich mam współpracownikow...
Odpowiedz
(12-12-2021, 21:30 )Prison_Officer napisał(a):
(11-12-2021, 23:11 )diablo111133@wp.pl napisał(a): Z tego co wiadomo cz czy okręgi i dyrektor nie może zmusić nas do szczepień . Covid nie jest wpisany w rejestr szczepień obowiązkowych . Jak nas zmusza to kto weźmie za to odpowiedzialność . Każdy umywa ręce dlatego trzeba zadziałać że w razie nop wśród f-szy odpowiedzialność karną ponosi dyrektor okręg Warszawa i pseudo minister Niedzielski .kara więzienia za każdy uszczerbek na zdrowiu każdego funkcjonariusza . Dla mnie to jest nie pojęte by zmuszać osoby do wstrzykiwania sobie czegoś bez stosownych badań i który nie działa bo chorują obie strony.

[Obrazek: 1638629108_ermuso_600.jpg]

Ja nie jestem antyszczepionkowcem. JA nie chcę się po prostu się szczepić na covida teraz. To że nie jem słodkiego oznacza że jestem na diecie czy dbam o zdrowie? Nigdy nikomu nie powiedziałem, żeby ktoś się szczepił albo nie, nie wychodzę na ulicę i nie protestuje przeciwko sczepieniom.
Odpowiedz
(12-12-2021, 19:37 )Roksanakonin napisał(a):
(12-12-2021, 10:11 )Oficer napisał(a):
(11-12-2021, 15:11 )szfager napisał(a):
(11-12-2021, 9:34 )Książkowymol napisał(a): Witam, czy ktoś mi odpowie ile powinno się dostać  odpraw po 16 latach  i 7mc służby i 17 latach i 7 mc służby. Czy będzie różnica w Ilości odpraw i samej kwocie odpraw?
Art. 100 ustawy o SW + kalkulator
Pytanie było o odprawę, która wyniesie 6x uposażenie.

TERAZ JAK ODEJDZIESZ NA EMERYTURE PRZED 25 LAT SŁUŻBY I NIE JESTEŚ KIEROWNIKIEM LUB DYREM  TO BEZ DODATKU KTÓRY ZABRALI MASZ ŚMIESZNĄ EMERYTURĘ ( 2 - 3 TYS. NA REKE ZALEŻY OD LAT SŁUŻBY ) O OK. TYSIAKA MNIEJSZĄ JAK Z TYM DODATKIEM. TRZEBA TYRAĆ DO 25 LAT SŁUŻBY, PORAŻKA. TE WSZYSTKIE JEDNORAZOWE BONUSY PRZY ODEJSCIU NA EME TO NIC W PORÓWNANIU Z MNIEJSZĄ COMIESIECZNĄ EMKĄ. ZAPYTAJCIE EMERYTÓW CO ODESZLI I SIĘ ŚMIEJĄ Z NAS ŻE ZOSTALIŚMY.
1tys mniejsza. To ile teraz masz dodatku. 1tysb mniej to musiałbyś nie mieć go wcale Ale się uśmiałem. W poważniu mam jałmużnę od pseudo dyrektorów.
Odpowiedz
(12-12-2021, 20:15 )Zbig napisał(a):
(12-12-2021, 15:14 )konradissimus napisał(a): Może skoro nikt nic nie ugrał, wszystkie postulaty przepadły, MS, premier, nasz minister, generalny wszyscy nas mają w głębokim poważaniu. Może jedyny postulat, który uda się zrealizować to zmiana nazwy na Straż w końcu. Czy to też przekraczasz możliwości wszystkich?

Nazwa Służba jest bliżej prawdy

Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
(12-12-2021, 17:57 )jasiu-83 napisał(a):
(11-12-2021, 23:11 )diablo111133@wp.pl napisał(a): Z tego co wiadomo cz czy okręgi i dyrektor nie może zmusić nas do szczepień . Covid nie jest wpisany w rejestr szczepień obowiązkowych . Jak nas zmusza to kto weźmie za to odpowiedzialność . Każdy umywa ręce dlatego trzeba zadziałać że w razie nop wśród f-szy odpowiedzialność karną ponosi dyrektor okręg Warszawa i pseudo minister Niedzielski .kara więzienia za każdy uszczerbek na zdrowiu każdego funkcjonariusza . Dla mnie to jest nie pojęte by zmuszać osoby do wstrzykiwania sobie czegoś bez stosownych badań i który nie działa bo chorują obie strony.

Abstrahując od reszty twojego posta to może wytłumacz mi jaki preparat masz tu nieprzebadany?

W tym momencie gdy ludzie na świecie przyjęli kilka milionów dawek to chyba już dość dobrze wiemy że jest bezpieczny? Jeśli to cię nie przekonuje to ja nie wiem, może poczekaj aż na fejsie napiszą że bezpieczna?

EDIT: Kilkaset milionów miało być ale słownik zeżarł.
Odpowiedz
(11-12-2021, 23:11 )diablo111133@wp.pl napisał(a): Z tego co wiadomo cz czy okręgi i dyrektor nie może zmusić nas do szczepień . Covid nie jest wpisany w rejestr szczepień obowiązkowych . Jak nas zmusza to kto weźmie za to odpowiedzialność . Każdy umywa ręce dlatego trzeba zadziałać że w razie nop wśród f-szy odpowiedzialność karną ponosi dyrektor okręg Warszawa i pseudo minister Niedzielski .kara więzienia za każdy uszczerbek na zdrowiu każdego funkcjonariusza . Dla mnie to jest nie pojęte by zmuszać osoby do wstrzykiwania sobie czegoś bez stosownych badań i który nie działa bo chorują obie strony.

[Obrazek: 1638629108_ermuso_600.jpg]
Odpowiedz
(12-12-2021, 15:14 )konradissimus napisał(a): Może skoro nikt nic nie ugrał, wszystkie postulaty przepadły, MS, premier, nasz minister, generalny wszyscy nas mają w głębokim poważaniu. Może jedyny postulat, który uda się zrealizować to zmiana nazwy na Straż w końcu. Czy to też przekraczasz możliwości wszystkich?

Nazwa Służba jest bliżej prawdy
Odpowiedz
(11-12-2021, 23:11 )diablo111133@wp.pl napisał(a): Z tego co wiadomo cz czy okręgi i dyrektor nie może zmusić nas do szczepień . Covid nie jest wpisany w rejestr szczepień obowiązkowych . Jak nas zmusza to kto weźmie za to odpowiedzialność . Każdy umywa ręce dlatego trzeba zadziałać że w razie nop wśród f-szy odpowiedzialność karną ponosi dyrektor okręg Warszawa i pseudo minister Niedzielski .kara więzienia za każdy uszczerbek na zdrowiu każdego funkcjonariusza . Dla mnie to jest nie pojęte by zmuszać osoby do wstrzykiwania sobie czegoś bez stosownych badań i który nie działa bo chorują obie strony.
 POZDRAWIAM KOLEGĘ I ZDROWIA ŻYCZĘ
Odpowiedz
(12-12-2021, 10:11 )Oficer napisał(a):
(11-12-2021, 15:11 )szfager napisał(a):
(11-12-2021, 9:34 )Książkowymol napisał(a): Witam, czy ktoś mi odpowie ile powinno się dostać  odpraw po 16 latach  i 7mc służby i 17 latach i 7 mc służby. Czy będzie różnica w Ilości odpraw i samej kwocie odpraw?
Art. 100 ustawy o SW + kalkulator

TERAZ JAK ODEJDZIESZ NA EMERYTURE PRZED 25 LAT SŁUŻBY I NIE JESTEŚ KIEROWNIKIEM LUB DYREM  TO BEZ DODATKU KTÓRY ZABRALI MASZ ŚMIESZNĄ EMERYTURĘ ( 2 - 3 TYS. NA REKE ZALEŻY OD LAT SŁUŻBY ) O OK. TYSIAKA MNIEJSZĄ JAK Z TYM DODATKIEM. TRZEBA TYRAĆ DO 25 LAT SŁUŻBY, PORAŻKA. TE WSZYSTKIE JEDNORAZOWE BONUSY PRZY ODEJSCIU NA EME TO NIC W PORÓWNANIU Z MNIEJSZĄ COMIESIECZNĄ EMKĄ. ZAPYTAJCIE EMERYTÓW CO ODESZLI I SIĘ ŚMIEJĄ Z NAS ŻE ZOSTALIŚMY.
1tys mniejsza. To ile teraz masz dodatku. 1tysb mniej to musiałbyś nie mieć go wcale Ale się uśmiałem. W poważniu mam jałmużnę od pseudo dyrektorów.
Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?v=RpPBNz4FY8E&t=14s

Fajny materiał na długi wieczór. Wywiad z sędzią sądu powszechnego ws legalności obostrzeń.
Odpowiedz
(12-12-2021, 15:14 )konradissimus napisał(a): Może skoro nikt nic nie ugrał, wszystkie postulaty przepadły, MS, premier, nasz minister, generalny wszyscy nas mają w głębokim poważaniu. Może jedyny postulat, który uda się zrealizować to zmiana nazwy na Straż w końcu. Czy to też przekraczasz możliwości wszystkich?
A ja proponuje na SŁUŻBĘ WIĘŹNIOM. Bo za chwile tak to bedzie wygladało.
Odpowiedz
(11-12-2021, 23:11 )diablo111133@wp.pl napisał(a): Z tego co wiadomo cz czy okręgi i dyrektor nie może zmusić nas do szczepień . Covid nie jest wpisany w rejestr szczepień obowiązkowych . Jak nas zmusza to kto weźmie za to odpowiedzialność . Każdy umywa ręce dlatego trzeba zadziałać że w razie nop wśród f-szy odpowiedzialność karną ponosi dyrektor okręg Warszawa i pseudo minister Niedzielski .kara więzienia za każdy uszczerbek na zdrowiu każdego funkcjonariusza . Dla mnie to jest nie pojęte by zmuszać osoby do wstrzykiwania sobie czegoś bez stosownych badań i który nie działa bo chorują obie strony.

Abstrahując od reszty twojego posta to może wytłumacz mi jaki preparat masz tu nieprzebadany?

W tym momencie gdy ludzie na świecie przyjęli kilka milionów dawek to chyba już dość dobrze wiemy że jest bezpieczny? Jeśli to cię nie przekonuje to ja nie wiem, może poczekaj aż na fejsie napiszą że bezpieczna?
Odpowiedz
Może skoro nikt nic nie ugrał, wszystkie postulaty przepadły, MS, premier, nasz minister, generalny wszyscy nas mają w głębokim poważaniu. Może jedyny postulat, który uda się zrealizować to zmiana nazwy na Straż w końcu. Czy to też przekraczasz możliwości wszystkich?
Odpowiedz
(12-12-2021, 7:08 )szfager napisał(a):
(11-12-2021, 12:19 )Prison_Officer napisał(a):
(11-12-2021, 10:25 )szfager napisał(a):
(16-02-2018, 21:22 )Zk_Zachód napisał(a): Witam, wszystkich z powrotem. Z wielką niecierpliwością czekałem na moment, powrotu tego zacnego forum, które umożliwia mi kontakt z kolegami i koleżanki ze służby w całej Polsce  Cool Jak atmosfery w zakładach? Też tak ogromne braki kadrowe w ochronie?? U nas 60 osób w absencji, 11 etatów wolnych, nie ma chętnych, Wronki ponoć 20 plus.
Jak chcesz mieć rzetelne informacje to dzwoń do okręgu ? Jak byś się nie mógł dodzwonić to nie szkodzi atmosfera się nie zmieniła od lat jest dobra lub bardzo dobra. A tak serio to u nas tyle absencji jeszcze nie ma ale na Święta mają być niespodzianki?

Kolego "szfager" odpowiadasz na post z 16.02.2018  Smile
Wiem, wiem po wrzuceniu odpowiedzi powrót do księgi zrobił mi psikusa i wylądowałem w 2018 r, nie zwróciłem uwagi i poszło, ale spójrz jak sprawa aktualna Smile i przypomnij sobie lub poczytaj w jaki sposób gaszono nastroje i zastępowano  tematy ważne, niedokończone zresztą do dziś (pieniądze)       + dla Ciebie za spostrzegawczość

Racja, racja lata lecą, a problemy te same.
Odpowiedz
Uważam, że temat jest bardzo jasny i klarowny, wystarczy się odnieść do RMS w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków i chorób pozostających w związku z pełnieniem służby w Służbie Więziennej, no chyba że "dyrektorki i dyrektorzy" stanowią prawo ponad wskazane rozporządzenie. Paragraf 3 w/w rozporządzenia wyraźnie nam mówi, iż to dyrektorzy są odpowiedzialni (nie mylić z bezkarni) do ustalania okoliczności i przyczyn wypadków. Natomiast poniżej przytoczę przepis który obliguje do sporządzenia protokołu w ciągu 14 dni od wypadku. Trudno sobie wyobrazić gdyby tak było jak piszesz i nagminnym stało się robienie protokołów powypadkowych dopiero po powrocie samego poszkodowanego czytaj zakończonego leczenia. Gdyby taki f-sz np leczył się rok, był nieprzytomny, lub zmarł! Co wtedy? Czy to dyrektorki i dyrektorzy są "panami" życia i śmierci?

§ 9. 1. Po ustaleniu okoliczności i przyczyn wypadku komisja, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia uzyskania zawiadomienia o wypadku, sporządza protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku, zwany dalej "protokołem powypadkowym".
[/quote]


Ta bezkarność ciągnie się już dłuższy czas. Na ten przykład do tej pory nikt nie wyjaśnił jeszcze fenomenu wysyłania opini służbowych o nieprzydatności na stanowisku ze względu na L4, wręczanym bądź wysyłanym f-szom, którzy są na zwolnieniu. Jaka podstawa prawna reguluje taki manewr? Niejednokrotnie dotyczy to f-szy, którzy właśnie ze względu na sytuację w łódzkim "bastionie" żenujących i nielogicznych działań rządzących, decydują się na krok w kierunku naprawy swojego zdrowia. W tym przypadku jak można wystawiać opinię dotyczącą sposobu wykonywania obowiązków służbowych, de facto ich nie wykonując. I w następstwie leczenia, jak f-sz ma odnieść się do opini w ciągu 14 dni skoro jest na zwolnieniu. Pomimo rzekomego poinstruowania dyrekcji łódzkiego "bastionu" z numerem 1, o zaprzestaniu opiniowania f-szy w tak "specyficzny" sposób, taki precedens trwa nadal. Przypadek, pech, czy niesubordynacja? Odpowiedź zna chyba tylko kadra rządząca. Ciekawe czy jest z tego dumna?
Odpowiedz
(11-12-2021, 15:11 )szfager napisał(a):
(11-12-2021, 9:34 )Książkowymol napisał(a): Witam, czy ktoś mi odpowie ile powinno się dostać  odpraw po 16 latach  i 7mc służby i 17 latach i 7 mc służby. Czy będzie różnica w Ilości odpraw i samej kwocie odpraw?
Art. 100 ustawy o SW + kalkulator

TERAZ JAK ODEJDZIESZ NA EMERYTURE PRZED 25 LAT SŁUŻBY I NIE JESTEŚ KIEROWNIKIEM LUB DYREM  TO BEZ DODATKU KTÓRY ZABRALI MASZ ŚMIESZNĄ EMERYTURĘ ( 2 - 3 TYS. NA REKE ZALEŻY OD LAT SŁUŻBY ) O OK. TYSIAKA MNIEJSZĄ JAK Z TYM DODATKIEM. TRZEBA TYRAĆ DO 25 LAT SŁUŻBY, PORAŻKA. TE WSZYSTKIE JEDNORAZOWE BONUSY PRZY ODEJSCIU NA EME TO NIC W PORÓWNANIU Z MNIEJSZĄ COMIESIECZNĄ EMKĄ. ZAPYTAJCIE EMERYTÓW CO ODESZLI I SIĘ ŚMIEJĄ Z NAS ŻE ZOSTALIŚMY.
Odpowiedz
(11-12-2021, 15:11 )szfager napisał(a):
(11-12-2021, 9:34 )Książkowymol napisał(a): Witam, czy ktoś mi odpowie ile powinno się dostać  odpraw po 16 latach  i 7mc służby i 17 latach i 7 mc służby. Czy będzie różnica w Ilości odpraw i samej kwocie odpraw?
Art. 100 ustawy o SW + kalkulator
Dziękuję za odpowiedź.... naprawdę wyczerpująca. mimo tego - pozdrawiam.
Odpowiedz
(11-12-2021, 12:19 )Prison_Officer napisał(a):
(11-12-2021, 10:25 )szfager napisał(a):
(16-02-2018, 21:22 )Zk_Zachód napisał(a): Witam, wszystkich z powrotem. Z wielką niecierpliwością czekałem na moment, powrotu tego zacnego forum, które umożliwia mi kontakt z kolegami i koleżanki ze służby w całej Polsce  Cool Jak atmosfery w zakładach? Też tak ogromne braki kadrowe w ochronie?? U nas 60 osób w absencji, 11 etatów wolnych, nie ma chętnych, Wronki ponoć 20 plus.
Jak chcesz mieć rzetelne informacje to dzwoń do okręgu ? Jak byś się nie mógł dodzwonić to nie szkodzi atmosfera się nie zmieniła od lat jest dobra lub bardzo dobra. A tak serio to u nas tyle absencji jeszcze nie ma ale na Święta mają być niespodzianki?

Kolego "szfager" odpowiadasz na post z 16.02.2018  Smile
Wiem, wiem po wrzuceniu odpowiedzi powrót do księgi zrobił mi psikusa i wylądowałem w 2018 r, nie zwróciłem uwagi i poszło, ale spójrz jak sprawa aktualna Smile i przypomnij sobie lub poczytaj w jaki sposób gaszono nastroje i zastępowano  tematy ważne, niedokończone zresztą do dziś (pieniądze)       + dla Ciebie za spostrzegawczość
Odpowiedz
(10-12-2021, 18:49 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a):
(10-12-2021, 15:07 )Parafianka napisał(a): Podział f-szy na tych co brali L4 i tych co nie brali jest jawnym łamaniem prawa, a konkretnie art. 32 Konstytucji RP, który stanowi:
Art. 32
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. z 1997 r. Nr 78, poz. 483 ze zm.)

O ile się nie mylę to się nadaje pod pozew zbiorowy.

Podział funkcjonariuszy na administracje i pierwsza linie w dobie pandemii, zbijania nadgodzin w ochronie, a tym samym realizacja czynności ochronnych a potem nadrabianie swoich obowiązków i bez nadgodzin to dopiero PORAŻKA.

Ludzie czy wy widzicie ze chcą nas podzielić żeby łatwiej było rządzić!

Widzimy. I dlatego pomimo tego że dostanę nagrodę, że zapierniczałam za osoby na zwolnieniach nie godzę się na taki podział nagród. I nigdy się nie pogodzę z takim dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych. Wszyscy pracujemy dla wspólnego dobra. Jeden dział nie funkcjonuje bez drugiego.
Odpowiedz
(10-12-2021, 22:36 )czeresnia napisał(a):
(10-12-2021, 15:07 )Parafianka napisał(a): Podział f-szy na tych co brali L4 i tych co nie brali jest jawnym łamaniem prawa, a konkretnie art. 32 Konstytucji RP, który stanowi:
Art. 32
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. z 1997 r. Nr 78, poz. 483 ze zm.)

O ile się nie mylę to się nadaje pod pozew zbiorowy.



Dawaj z tym pozwem . Ja się dołączę .
Tylko przestań ryczeć.


Nie ryczę,ja nagrodę na święta dostanę,ponieważ szczęśliwie nie chorowałam. Ja się solidaryzuję z osobami, które były zmuszone iść na L4/opiekę chociażby dlatego że rząd zamknął szkoły i małe dzieci siedziały w domach na zdalnym nauczaniu. Szkoda tylko,że wzrok kolegów z I linii jak sądzę jest tak słaby że nie widzą tej dyskryminacji.  Sleepy
Odpowiedz
Ja sam na własną odpowiedzialność nie przyjmę preparatu. Kilka miesięcy powalczę z sw i na emkę
Odpowiedz
Z tego co wiadomo cz czy okręgi i dyrektor nie może zmusić nas do szczepień . Covid nie jest wpisany w rejestr szczepień obowiązkowych . Jak nas zmusza to kto weźmie za to odpowiedzialność . Każdy umywa ręce dlatego trzeba zadziałać że w razie nop wśród f-szy odpowiedzialność karną ponosi dyrektor okręg Warszawa i pseudo minister Niedzielski .kara więzienia za każdy uszczerbek na zdrowiu każdego funkcjonariusza . Dla mnie to jest nie pojęte by zmuszać osoby do wstrzykiwania sobie czegoś bez stosownych badań i który nie działa bo chorują obie strony.
Odpowiedz
(10-12-2021, 21:19 )500minus napisał(a):
(10-12-2021, 17:03 )Zgred20 napisał(a):
(10-12-2021, 14:51 )Klawisz@ napisał(a): Witam , czy prawdą jest to , że co niektórzy w jednostkach na stanowiskach kierowniczych dostali nagrody po 7-8 tys , a reszta tylko minimum ?
Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat ?
Po drugie też były odstępstwa dla ludzi którzy mieli powyżej 30 dni L4 , że niby też dostana nagrody , chodzi o ludzi z działu penitencjarnego . Czy to prawda ?
Oczywiście ochrona nie łapie się na to , ale jak penitki to mogą bo wielkie Oficery... Prawda jest taka że kto ma dostać to i tak dostanie , bo sami dziela!!!

Nie muszę pisać, że to nieprawda, bo to akurat wiesz. Myślę, że Twój naiwny i dziecinny wpis ma na celu jedynie namącić i namieszać. Kto wie czy jesteś w ogóle f-szem.
A kto wie czy ty jesteś fuszem?  A czy on jest fuszem to chyba akurat wiesz bo skoro wiesz co on wie to i wiesz czy jest fuszem. Ale kto wie co ty wiesz i czy jesteś fuszem? Pierdzielenie...
Czy Ty w ogóle zrozumiałeś post? Włączyłeś się do dyskusji, której w ogóle nie rozumiesz. Jest to marne pismo DG, które mówi co i jak, a Dyrektorzy i Kier. OZ nie jest zaliczani do I linii. Jest tyle osób pozbawionych nagrody, że prawie wszystkim wychodzi po 7-8 tyś. Nie tylko kierownikom (tym zaliczanym do I linii oczywiście). Dowiedz się, poczekaj, a potem żołądkuj na wyrost. Pozdrawiam. Bez odbioru.
Odpowiedz
(11-12-2021, 16:31 )DAB77 napisał(a): Panie Administratorze, na które z tzw. '' ważnych '' pism wysłanych w ostatnich 2-3 miesiącach przez NSZZFiPW do CZSW lub MS Związek doczekał sie odpowiedzi?
Wydaje mi się, że krucho z tymi odpowiedziami Smile
Czy poza kolejnymi pismami są jakieś inne plany sprzeciwu wobec tego co się aktualnie wyczynia w SW?

Jakie inne działania? Co proponujesz. Akcje l4, albo krew? Pójdzie ktoś na to czy bedą udawało zdziwionych tak jak ostatnio?
Odpowiedz
(11-12-2021, 16:31 )DAB77 napisał(a): Panie Administratorze, na które z tzw. '' ważnych '' pism wysłanych w ostatnich 2-3 miesiącach przez NSZZFiPW do CZSW lub MS Związek doczekał sie odpowiedzi?
Wydaje mi się, że krucho z tymi odpowiedziami Smile
Czy poza kolejnymi pismami są jakieś inne plany sprzeciwu wobec tego co się aktualnie wyczynia w SW?
A co się takiego człowieku wyczynia? Skąd ty jesteś hihi
Odpowiedz
(10-12-2021, 22:36 )czeresnia napisał(a):
(10-12-2021, 15:07 )Parafianka napisał(a): Podział f-szy na tych co brali L4 i tych co nie brali jest jawnym łamaniem prawa, a konkretnie art. 32 Konstytucji RP, który stanowi:
Art. 32
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. z 1997 r. Nr 78, poz. 483 ze zm.)

O ile się nie mylę to się nadaje pod pozew zbiorowy.



Dawaj z tym pozwem . Ja się dołączę .
Tylko przestań ryczeć.
Oooo jest i konkretna osoba tak zwana Konstytucjonalistka z marszów o Wolność haha, ręce opadają tacy mądrzy ludzie pracują w SW. Wasze wypociny na tym forum są lepsze od kabaretu w TV.
Odpowiedz
Panie Administratorze, na które z tzw. '' ważnych '' pism wysłanych w ostatnich 2-3 miesiącach przez NSZZFiPW do CZSW lub MS Związek doczekał sie odpowiedzi?
Wydaje mi się, że krucho z tymi odpowiedziami Smile
Czy poza kolejnymi pismami są jakieś inne plany sprzeciwu wobec tego co się aktualnie wyczynia w SW?
Odpowiedz
(11-12-2021, 9:34 )Książkowymol napisał(a): Witam, czy ktoś mi odpowie ile powinno się dostać  odpraw po 16 latach  i 7mc służby i 17 latach i 7 mc służby. Czy będzie różnica w Ilości odpraw i samej kwocie odpraw?
Art. 100 ustawy o SW + kalkulator
Odpowiedz
(11-12-2021, 10:20 )szfager napisał(a): Witam, kolegów i koleżanki mam pytanie otwarte, czy u was Dyrektorki lub ewentualnie Dyrektorzy, też bezkarnie niedopełniają obowiązków i przekraczają uprawnienia jeśli chodzi o terminy sporządzania protokołów powypadkowych ? Lub jak w łódzkim posuwają się jeszcze dalej i zabraniają ,,behapowcom" wydawania protokołów powypadkowych, osobom poszkodowanym? Nie wiem, czy to nieznajomość przepisów, czy celowe działanie? Bardzo proszę, o informację gdyż ustalamy, czy taki proceder jest powszechnie stosowany, czy tylko w naszym okręgu.

Uważam, że temat jest bardzo jasny i klarowny, wystarczy się odnieść do RMS w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków i chorób pozostających w związku z pełnieniem służby w Służbie Więziennej, no chyba że "dyrektorki i dyrektorzy" stanowią prawo ponad wskazane rozporządzenie. Paragraf 3 w/w rozporządzenia wyraźnie nam mówi, iż to dyrektorzy są odpowiedzialni (nie mylić z bezkarni) do ustalania okoliczności i przyczyn wypadków. Natomiast poniżej przytoczę przepis który obliguje do sporządzenia protokołu w ciągu 14 dni od wypadku. Trudno sobie wyobrazić gdyby tak było jak piszesz i nagminnym stało się robienie protokołów powypadkowych dopiero po powrocie samego poszkodowanego czytaj zakończonego leczenia. Gdyby taki f-sz np leczył się rok, był nieprzytomny, lub zmarł! Co wtedy? Czy to dyrektorki i dyrektorzy są "panami" życia i śmierci?

§ 9. 1. Po ustaleniu okoliczności i przyczyn wypadku komisja, nie później niż w ciągu 14 dni od dnia uzyskania zawiadomienia o wypadku, sporządza protokół ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku, zwany dalej "protokołem powypadkowym".
Odpowiedz
(11-12-2021, 9:34 )Książkowymol napisał(a): Witam, czy ktoś mi odpowie ile powinno się dostać  odpraw po 16 latach  i 7mc służby i 17 latach i 7 mc służby. Czy będzie różnica w Ilości odpraw i samej kwocie odpraw?
Będziesz miał 20% więcej odprawy za rok służby dłużej.
Odpowiedz
(11-12-2021, 9:34 )Książkowymol napisał(a): Witam, czy ktoś mi odpowie ile powinno się dostać  odpraw po 16 latach  i 7mc służby i 17 latach i 7 mc służby. Czy będzie różnica w Ilości odpraw i samej kwocie odpraw?
Po przejsciu fo słuzby stałej masz 3 msc odprawę. Za kazdy nastepny rok wzrasta o 20%
Odpowiedz
(11-12-2021, 9:34 )Książkowymol napisał(a): Witam, czy ktoś mi odpowie ile powinno się dostać  odpraw po 16 latach  i 7mc służby i 17 latach i 7 mc służby. Czy będzie różnica w Ilości odpraw i samej kwocie odpraw?

Oj leniszuk, nie chce się pocztac co :-)?
 5 lat 3 odprawy a później za każde 5 lat kolejna odprawa a rok liczy się nazwijmy to proporcjinaknie, rok = 20% odprawy czyli w twoim przypadku 16 lat to 5 odpraw i ponad 30%pensji
Odpowiedz