Art. 203 ustawy o SW
Funkcjonariuszowi może być przyznana nagroda uznaniowa, w szczególności za sumienne wykonywanie zadań służbowych, wykonywanie zadań służbowych wymagających znacznego nakładu pracy, a także dokonanie czynu świadczącego o odwadze funkcjonariusza.
Funkcjonariusze, co Wy z tymi świętami i karpiami? Nie ma w ustawie takiego pojęcia jak nagroda na święta. A co, gdyby te nagrody płacili w październiku lub innym miesiącu (przy założeniu, że byłyby te same kryteria), czy też byście narzekali?
A propos nagród w cywilu, to mylicie pojęcia. Pracownicy na święta dostają pieniądze, bony, upominki, paczki dla dzieci i inne, ale są to świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. I w takim przypadku dostaje każdy bez wyjątku, czy chorował, czy nie.
I jeszcze jedno, jeżeli chcecie być poważnie traktowani przez przełożonych, to skończcie z tymi "karpiowymi, pędzlowymi, sufitowymi, dodatkami zgredowskimi, itp". To wszystko ma swoją nazwę i jest zapisane w ustawie. I tak zupełnie na koniec, przed opublikowaniem postu, sprawdźcie błędy. To żenujące kiedy ktoś używa mądrych słów i za chwilę pisze dla czego, zamiast dlaczego, albo stop podziałą, a nie podziałom.
Szanujmy siebie nawzajem, a później wymagajmy tego od innych (czyt. przełożonych).
Odpowiedz
Zapraszam niezdecydowanych do przejścia do wojska wszystkim płaczkom i mamyjom dla których za kasę np na święta dali by się pokroić. U nas bez walki mamy wszystko. Co roku podwyżka a i socjal to dwa lata świetlne przed sw. Zapraszam tylko jest jeden problem to testy sprawnościowe. W wojsku nie ma ciskania piłki lekarskiej, skoku w górę, koperty i wahadła o skłonach nie wspomnę. Wiem że mimo wszystko my zrobiliśmy dobrze idąc z tej formacji do wojska.
Odpowiedz
(04-12-2021, 8:43 )niedoceniany napisał(a): Drodzy funkcjonariusze nie straszmy L4 miejmy swój honor, ale to prawd gdyby administracji zabrakło choćby przez jeden dzień to by wtedy szybko ktoś poszedł po rozum do głowy, docenił naszą czasami niewidoczną pracę i podzielił sprawiedliwie te nagrody, STOP PODZIAŁĄ.

No tak straszną i ciężką pracę tam mają, że aż się biją żeby iść na oddział pracować i popijać kawkę całymi dniami...
Odpowiedz
(04-12-2021, 8:43 )niedoceniany napisał(a): Drodzy funkcjonariusze nie straszmy L4 miejmy swój honor, ale to prawd gdyby administracji zabrakło choćby przez jeden dzień to by wtedy szybko ktoś poszedł po rozum do głowy, docenił naszą czasami niewidoczną pracę i podzielił sprawiedliwie te nagrody, STOP PODZIAŁĄ.
A choćby za to ze nie potrafisz pisać po polsku. PODZIAŁOM!!   a nie PODZIAŁĄ.
Odpowiedz
Wszyscy nagle są oburzeni odnośnie podziału nagród. Zawsze tak było, zwolnienie lekarskie było wyznacznikiem do dzielenia nagród uznaniowych i wszyscy o tym wiedzieli. I Ci co chodzili na zwolnienia mówili, że mają wyjeb.. e na nagrody bo te parę stówek to dyrektor może sobie wsadzić w du... A teraz jak jest dużo kasy do podziału to płacz i lament. Gdyby nadal było tylko parę stówek to nie byłoby tego całego lamentu. Teraz już nie trzymają fasonu tylko skomlą, że wszystkim się należy. Wesołych świąt.
Odpowiedz
(03-12-2021, 19:26 )niedoceniany napisał(a): Witam, nigdy nie widziałem głupszego pisma niż te z 03.12.2021 odnośnie podziału nagród. Wszystkiego można się spodziewać po tej służbie ale to się nie mieści w głowie tak się poszerza patologię, tak się tworzy podziały i burzy atmosferę w SW która jest już masakryczna, toniemy. Pytam kto nadrabia braki kadrowe w ochronie, to proste nikt inny jak administracja, czyli, widzenia, monitoring, doprowadzenia, czynności wyjaśniające, skargi i dużo innych rzeczy kosztem swoich obowiązków. Szefibe związków proszę niezwłocznie wystąpić z pismem do DG, nie godzimy się na tą niesprawiedliwość i patologię która razi w oczy. Tu nie chodzi o pieniądze tylko o szacunek i sprawiedliwość, fajna mobilizacja do tego żeby bez wahania złożyć pismo o emeryturę.
No to składaj pismo na emeryturę i to bez wahania. Nick chyba tak jak w życiu - niedoceniony.
Odpowiedz
(04-12-2021, 8:43 )niedoceniany napisał(a): Drodzy funkcjonariusze nie straszmy L4 miejmy swój honor, ale to prawd gdyby administracji zabrakło choćby przez jeden dzień to by wtedy szybko ktoś poszedł po rozum do głowy, docenił naszą czasami niewidoczną pracę i podzielił sprawiedliwie te nagrody, STOP PODZIAŁĄ.

Jakoś dzisiaj bez was dajemy radę, jutro damy! W wszystkie 5 dniowe weekendy damy radę. jak jesteście 4 razy w roku na L4  też tego nie zauważamy. Pamiętajcie skazani to więcej niż ci co wam biura sprzątają! Oni was nie wyzywają nie mówią że, mają wy-bane! Chcesz nagrody! Miej pretensje do wujka że, załatwił ci pracę za biurkiem zamiast w ochronie i gdzie nawet parząca kawę musi być chorażym lub oficerem.
Odpowiedz
Do Administratora czemu się nie ukazał mój wpis chwalący Pana Generała?
Odpowiedz
(03-12-2021, 21:08 )SZEREGOWY1 napisał(a): Administratorze, mam pytanie !
Czy wysokość środków jakie przedstawił ZG NSZZFiPW w Swojej propozycji, czyli I transza w grudniu 2021r. i II transza na nagrody w lutym 2022r. były wcześniej konsultowane z Ministrem Sprawiedliwości ? i czy podział tych nagród na dwie transze  to był pomysł Kol. Czesława Tuły (całego ZG NSZZFIPW)?
Niektórzy jak by wzięli w grudniu to by przekroczyli próg podatkowy czyli na pewno oddziałowi nie naciskali w tym temacieWink
Odpowiedz
(04-12-2021, 6:33 )zosiasamosia napisał(a): Troszkę nie ma mnie w pracy, zresztą jak co roku ( dzieci, te i inne sprawy ?). Przez dużo naście lat pracy tylko raz dostałam nagrodę przed świętami ( ach te L for). Poza tym całkiem uczciwie pracuję. Faktycznie miłe byłyby- jak w wielu innych firmach - nieprzesadne gifty przedświąteczne  dla Wszystkich - a dla wyróżniających się ciągłym przechodzeniem do pracy bonusy naprawdę ekstra. W końcu i Tych i Innych te Święta dotyczą. To taka swobodna refleksja niezobowiązujaca, szczególnie do rad w stylu " to zmień firmę na tą co dają Wszystkim" albowiem całkiem tą robotę lubię. Co nie zmienia faktu,  że
PS 1 Wszystkim życzę zdrowia,  spokoju, umiejętności  zatrzymania się w tym biegu, dostrzegania  rzeczy/ Osób ważnych i czasu dla nich oraz szczęścia i pieniędzy;
PS 2 Jedna gwiazda wspominała że pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy?;
PS 3 W kolejnych latach służby dla tej służby nadal nie zamierzam poświęcić niczego ważnego;
PS 4 Zatem kariery nie zrobię oj.
Trzymajcie się, piszcie na księdze,  przynajmniej  wiem co jest u nas granym !
Zosia ja chciałem zrobić karierę ale brakowało mi plecaka. Usmarkany z gorączką a przychodziłem na oddział. Teraz gdy przychodzi odchodzić to podziękowali mi słowami "dodatku nie dostaniesz" Wychodzi na to, że jestem frajerem. Niech wsadzą sobie tą nagrode w ....... też życzę wszystkim wesołych świąt. Myślałem, że to premia świąteczna a nie frekfencyjna.
Odpowiedz
(03-12-2021, 19:18 )tomi napisał(a): Chciałbym bardzo podziękować w imieniu swoim i mojej rodziny p.przewodniczącemu związku oraz DGSW za pozbawienie mnie nagrody świątecznej. 20 lat służby w oddziale, rzadko chorujący, w tym roku niestety 6 tygodni. Jeszcze raz dziękuję jestem w 100 proc. zmotywowany do dalszej ciężkiej służby.
Masz zasuwać za miskę ryżu. A jak zapachnie litrażem na oddziale ma ci slinka cieknąć. Nie Ty masz być szczęśliwy tylko twoi podopieczni.
Odpowiedz
Taka oto historia.
Jest czerwiec. Przychodzę na służbę, sprawdzamy temperaturę 38,2 st.C
Mówię, że czuję się świetnie i mogę pracować. Dowódca zmiany decyduje, że polecenia Dyrektora i w ogóle boi się odpowiedzialności. Wygania mnie do domu.
Jest sobota, w poniedziałek idę do lekarza. Lekarz mówi, jesteś szczepiony nie ma po co kierować na testy. Może zwykły stan zapalny. Izoluj się przez 2 tygodnie dla spokoju. Dzwoni kadrowiec co Covidem się zajmuje i mówi "Musi tak być". Kontrola w poniedziałek więc wychodzi 16 dni.
Efekt: jest ponad 14 dni, nie ma Covidu nie ma połowy nagrody.
Zawsze byłem do dyspozycji, wykonywałem wiele dodatkowych obowiązków, prowadziłem czynności wyjaśniające. Wykonywałem nawet czynności za inspektorów i zastępcę kierownika.
Czym wg. Pana DG różni się zachorowanie na Covid od innych chorób, być może otrzymanych od skazanego podczas przeszukania?

Dziękuj Panie DG - pozbawił mnie Pan całej motywacji. Wycofuję się całkowicie ze swoim zaangażowaniem i sumiennością. Każdy leser, który miał szczęście w tym okresie nie być na L-4 może się ze mnie dziś śmiać.
Pozdrawiam wszystkich w ten sam sposób potraktowanych. O podziale f-szy nawet nie wspomnę.
Odpowiedz
(03-12-2021, 21:54 )Stary gad napisał(a): No i mleko się wylało. Teraz widać jak na dłoni gdzie mają Nas przełożeni oraz Związki. Mogą Nam zabrać nagrody, dodatki, ale nie odbiorą Nam tych wspaniałych świątecznych chwil spędzonych w rodzinnej atmosferze. Dlatego też zadbam o swoje zdrowie i spędzę Święta z rodziną. Mam nadzieję, że takich jak ja będą tysiące, a o atmosferę i bezpieczeństwo w jednostkach zadba CZSW i Zarząd Główny. Na znak protestu rozpoczynam akcję ZDROWE I BEZPIECZNE ŚWIĘTA W DOMU. CZSW TRACI FUNKCJONARIUSZY, A ZWIĄZKI CZŁONKÓW.  GRATULUJĘ!!!
Oooo Stary Gad haha i dlatego takich jak ty lebrow powinno się pozbywać ze służby bo kolega będzie za ciebie tyrał, a do tego masz zapewne najwięcej do powiedzenia na każdy Temat.
Odpowiedz
(03-12-2021, 21:39 )toyboy napisał(a):
(03-12-2021, 15:55 )Prison_Officer napisał(a):
(03-12-2021, 9:36 )szfager napisał(a):
(03-12-2021, 9:06 )Klawisz@ napisał(a): Nagrody na święta powinni dostać każdy !! Czemu jest zawsze inaczej ?? Jedni pracują uczciwie , drudzy może nie, ale święta mają wszyscy . Nawet Ci którzy chorowali to ich wina ??
Też tak uważam, chociaż jestem na dłuższym zwolnieniu w związku ze służbą i  może to głupio ale osobiście tych pieniędzy nie chce. Nasuwa się też pytanie czemu zawsze ( albo prawie) jest ,,średnio" i brutto?

Średnio i brutto jest zawsze ponieważ jeśli na każdy etat przyznana zostanie kwota np. 4000 zł. i są kryteria przyznawania to wiadomo, że jeden dostanie np. 3000 zł, a drugi 5000 zł. to tak bardzo ogólnie. Gdyby nie było żadnych kryteriów przyznawania to wtedy byłoby 4000 zł. na etat i kropka, tak będzie w przypadku podwyżki 500 zł.
Kwota podawana jest brutto, bo tak lepiej brzmi, niż po odjęciu składki i podatku.

Natomiast jeśli jesteś na długotrwałym zwolnieniu w związku ze służbą to otrzymujesz 100% wynagrodzenia więc nagrodę dostaniesz, nie martw się.
 JAKIE 500 PLN.    CHYBA ŚREDNIO DYREKTOR   GENERALNY COŚ OKOŁO 650 A  STRAŻNIK  175 I TO JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ
 ILE  ZARABIA     D. GENERALNY      A ILE STRAŻNIK  CZY ODDZIAŁOWY CZY  WY CHCECIE  ZACHĘCIĆ DO PRACY LUB POZOSTANIA W NIEJ

Żebyś się nie zdziwił. Gdzie masz napisane, że podwyżka będzie procentowo do podstawy?
Odpowiedz
(03-12-2021, 22:39 )500minus napisał(a): A ja uważam że te pieniądze mi się poprostu należą... Smile
Nie byłem ani dnia na L4 i tyrałem dodatkowe służby za leni i symulantów...
Uważam że podział środków jest jak najbardziej sprawiedliwy.

No jesteś szczęśliwym człowiekiem co nie choruje, co mu dzieci nie chorują, co mu szkół czy przedszkoli nie zamykają, itp. Ciesz się z tego daru i życzę ci wszystkiego najlepszego i oby całe życie biegło ci w zdrowiu. To nie jest sarkazm, więc nie zrozum mnie źle, szczerze ci tego życzę.
Odpowiedz
(03-12-2021, 23:00 )szfager napisał(a):
(03-12-2021, 15:55 )Prison_Officer napisał(a):
(03-12-2021, 9:36 )szfager napisał(a):
(03-12-2021, 9:06 )Klawisz@ napisał(a): Nagrody na święta powinni dostać każdy !! Czemu jest zawsze inaczej ?? Jedni pracują uczciwie , drudzy może nie, ale święta mają wszyscy . Nawet Ci którzy chorowali to ich wina ??
Też tak uważam, chociaż jestem na dłuższym zwolnieniu w związku ze służbą i  może to głupio ale osobiście tych pieniędzy nie chce. Nasuwa się też pytanie czemu zawsze ( albo prawie) jest ,,średnio" i brutto?

Średnio i brutto jest zawsze ponieważ jeśli na każdy etat przyznana zostanie kwota np. 4000 zł. i są kryteria przyznawania to wiadomo, że jeden dostanie np. 3000 zł, a drugi 5000 zł. to tak bardzo ogólnie. Gdyby nie było żadnych kryteriów przyznawania to wtedy byłoby 4000 zł. na etat i kropka, tak będzie w przypadku podwyżki 500 zł.
Kwota podawana jest brutto, bo tak lepiej brzmi, niż po odjęciu składki i podatku.

Natomiast jeśli jesteś na długotrwałym zwolnieniu w związku ze służbą to otrzymujesz 100% wynagrodzenia więc nagrodę dostaniesz, nie martw się.
Chyba mnie źle kolega zrozumiał, to było pytanie retoryczne, pisząc dla czego średnio miałem na myśli że powinno być po równo

OK.
Odpowiedz
W październiku byłem na zwolnieniu około 17 dni . Lekarz zakwalifikował to jako infekcję , ale po leczeniu gdy zdawałem krew zrobiłem test na przeciwciała COVID. Posiadam dokument ,iż mam 39.000 przeciwciał czyli to nie była infekcja tylko COVID. Dodatkowo zaraziłem tym gównem żonę i dzieci.
W pracy twierdzą że mi się nagroda nie należy nie kwalifikują tego 17 dniowego zwolnienia jako na COVID . Dodatkowo wcześniej brałem zwolnienie więc dostanę 0 złotych 0 groszy od służby na święta . CO MAM ROBIĆ ?
Odpowiedz
(04-12-2021, 6:33 )zosiasamosia napisał(a): Troszkę nie ma mnie w pracy, zresztą jak co roku ( dzieci, te i inne sprawy ?). Przez dużo naście lat pracy tylko raz dostałam nagrodę przed świętami ( ach te L for). Poza tym całkiem uczciwie pracuję. Faktycznie miłe byłyby- jak w wielu innych firmach - nieprzesadne gifty przedświąteczne  dla Wszystkich - a dla wyróżniających się ciągłym przechodzeniem do pracy bonusy naprawdę ekstra. W końcu i Tych i Innych te Święta dotyczą. To taka swobodna refleksja niezobowiązujaca, szczególnie do rad w stylu " to zmień firmę na tą co dają Wszystkim" albowiem całkiem tą robotę lubię. Co nie zmienia faktu,  że
PS 1 Wszystkim życzę zdrowia,  spokoju, umiejętności  zatrzymania się w tym biegu, dostrzegania  rzeczy/ Osób ważnych i czasu dla nich oraz szczęścia i pieniędzy;
PS 2 Jedna gwiazda wspominała że pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy?;
PS 3 W kolejnych latach służby dla tej służby nadal nie zamierzam poświęcić niczego ważnego;
PS 4 Zatem kariery nie zrobię oj.
Trzymajcie się, piszcie na księdze,  przynajmniej  wiem co jest u nas granym !

Clapping
Odpowiedz
(29-11-2021, 10:53 )Andrzej chorąży napisał(a):
(26-11-2021, 20:28 )Z zachodu napisał(a):
(22-11-2021, 19:21 )Prison_Officer napisał(a):
(22-11-2021, 14:01 )Psychol_OK napisał(a):
(21-11-2021, 22:28 )Z zachodu napisał(a): Do sluzby zostalem przyjety w marcu 2008 na pierwszy urlop udalem sie z zgodnie z ustawa po 11 miesiacach czyli luty 2009. Dostalem 26 dni za rok 2009 a co z urlopem za 2008 (od marca do grudnia)?

Art. 139 [Prawo do pierwszego i kolejnych urlopów wypoczynkowych]
1. Prawo do pierwszego urlopu wypoczynkowego funkcjonariusz nabywa z upływem każdego miesiąca służby w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu wypoczynkowego, o którym mowa w art. 138 ust. 1.
2. Prawo do kolejnych urlopów wypoczynkowych funkcjonariusz nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym.
Huh

Po co zaśmiecasz forum, przecież wyraźnie napisał, że został przyjęty, gdy obowiązywała poprzednia ustawa o SW.
Witam i jak ktos coś wie na temat tuch pierwszych urlopow? Nadmienie ze chodzi o urlopy zwiazane ze stara ustawą z 1996r
Sam napisałeś, że pierwszego urlopu udzielono Ci zgodnie z ustawą z 1996 roku (art. 79 ust. 2 ustawy z 1996 r.)
Ponieważ przyjęty byłeś w marcu 2008 roku, to dodając 11 m-cy, w żaden sposób nie mogłeś nabyć prawa do urlopu w 2008 roku. To tyle.
Tak zgodze sie z toba ze nabylem prawo do urlopu po przepracowaniu 11 miesiecy. To po uplywie tych miesiecy moglem isc dopiero na urlop ale nie za rok 2009 tylko za rok 2008 plus 2009. A tak np przyjety w marcu nie ma urlopu za 2008 ale przyjety w styczniu juz ma.
Odpowiedz
No i teraz oba związki mają pole do popisu żeby zawalczyć o sprawiedliwość w podziale nagród. Według mnie to jest kpina że ktoś kto miał kilkanaście dni l4 przez cały rok a poza tym pracował uczciwie ma dostać tylko połowę nagrody. Ja rozumie, że można pozbawić nagrody ściemniaczy którzy chorują miesiącami ale karać za tak krótkie l4 jak 16 dni w całym roku to ponury żart. Jak nic nie zrobią to odchodzę z tego związku i myślę że wiele osób to zrobi.
Odpowiedz
Witam. Piszę pierwszy raz ale to co się dzieje to już jest przesada. Po takim podziale to już mam wiadomości że administracja wybiera się na L4 na okres świąteczny i noworoczny. Więc życzę powodzenia w zamykaniu roku, w robieniu jadłospisów, rozliczaniu faktur, reprezentowania Dyrektora w sądzie, przeliczeniu kary osadzonym a nawet w wypłacie tych właśnie premii które tak bardzo podzielą ludzi. Może tak bardzo wyróżniona ochrona to wszystko zrobi. A prawda jest taka że administracja się bardziej ogarnie i na 100% pójdzie na L4. A i kategorycznie żądam aby nie zabierać ludzi z administracji do widzeń do konwoju do monitorowania. Każdy powinien robić to do czego jest zatrudniony.
Odpowiedz
Drodzy funkcjonariusze nie straszmy L4 miejmy swój honor, ale to prawd gdyby administracji zabrakło choćby przez jeden dzień to by wtedy szybko ktoś poszedł po rozum do głowy, docenił naszą czasami niewidoczną pracę i podzielił sprawiedliwie te nagrody, STOP PODZIAŁĄ.
Odpowiedz
(03-12-2021, 14:26 )Paul napisał(a): Boże drogi dlaczego jak widzisz to nie grzmisz. Gdybym mógł decydować nie dałbym nikomu tej nagrody. Drodzy funkcjonariusze jeszcze tak naprawdę nie wiadomo ile kto dostanie pieniędzy a już zaczynają się kłótnie. Obrażacie się wzajemnie żeby później dzielić się opłatkiem z rodziną.
Zobaczcie jak niewiele potrzeba żeby się podzielić. Cieszcie się tym co macie, zdrowie, rodzina, a tej kasy i tak za chwilę nie będzie. Życzę wszystkim dużo pogody ducha i zdrowia reszta to tylko dodatek. Niestety nie miałem tyle szczęścia co inni covid dał mi się we znaki w tym roku i nie chciałbym go przechodzić jeszcze raz. Związkom oraz kierownictwu życzę sprawiedliwego podziału nagród.

Brawo Paul. Jesteś spoko gość. Zgadza się masz w zupełności rację. Ale dlaczego zawsze jesteśmy krojeni za absencję. A nie za to jak pracujemy i czy wszystko jest ok na oddziale spokój nie ma skarg. Robota zrobiona.
Dyrektor widzi na własne oczy że potrafimy sobie poradzić z każdą sytuacja wymagająca a to rozmowy na spokojnie z osadzonym kiedy się odpali z pierdałą a to kiedy trzeba i ustawić do pionu. Na to powinni patrzeć jaką robotę robimy, tak jak dostali komendanci w policji.
Fakt nie mają napisane na papierze ale każdy nasz przełożony czy dowódca czy kier. I dyr. Wiedzą i widzą jak każdy robi robotę. I na tym powinno się opierać docenianie
f-sza , a nie na absencji jak sobie Generał z Ministerem wymyślili. I To jeszcze 14dni z roku.
Gdzie policja ma 90dni. No proszę można. I wiadomo do decyzji komendantów. Ale to jest uczciwe.
Gdzie nawet propozycję naszych związków mają w d....
I poważaniu. Dajcie możliwość dowódcom, kierownikom dyrektorom, i 1szym dać pole manewru a nie szufladkować klawiszy jak zapałki w pudełku. No ludzie tam u góry otrząśnijcie sie w końcu. Nie macie debili pod sobą tylko ludzi wykształconych i myślących. Pozdrawiam
Odpowiedz
Troszkę nie ma mnie w pracy, zresztą jak co roku ( dzieci, te i inne sprawy ?). Przez dużo naście lat pracy tylko raz dostałam nagrodę przed świętami ( ach te L for). Poza tym całkiem uczciwie pracuję. Faktycznie miłe byłyby- jak w wielu innych firmach - nieprzesadne gifty przedświąteczne dla Wszystkich - a dla wyróżniających się ciągłym przechodzeniem do pracy bonusy naprawdę ekstra. W końcu i Tych i Innych te Święta dotyczą. To taka swobodna refleksja niezobowiązujaca, szczególnie do rad w stylu " to zmień firmę na tą co dają Wszystkim" albowiem całkiem tą robotę lubię. Co nie zmienia faktu, że
PS 1 Wszystkim życzę zdrowia, spokoju, umiejętności zatrzymania się w tym biegu, dostrzegania rzeczy/ Osób ważnych i czasu dla nich oraz szczęścia i pieniędzy;
PS 2 Jedna gwiazda wspominała że pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy?;
PS 3 W kolejnych latach służby dla tej służby nadal nie zamierzam poświęcić niczego ważnego;
PS 4 Zatem kariery nie zrobię oj.
Trzymajcie się, piszcie na księdze, przynajmniej wiem co jest u nas granym !
Odpowiedz
(03-12-2021, 16:04 )Prison_Officer napisał(a):
(03-12-2021, 12:21 )nietakamllodafszka napisał(a): Skoro moje posty są publikowane to napisze to jeszcze raz
Ja nagrodę dostanę cała, ale wszyscy święta mamy jednakowe i uważam że to niesprawiedliwe że ktoś nie dostanie nic albo tylko część. L4 nie da się przewidzieć... Każdemu dać po 4000 brutto a ty wyróżniającym się więcej.

Clapping 

Z reguły w normalnych zakładach pracy jest tak, że jeśli są wypłacane jakieś dodatkowe premie świąteczne to dostaje je każdy w określonej wysokości, a tak jak piszesz, osoby wyróżniające się mają ekstra kasę.

Masz rację kolego. Niestety nie jesteśmy normalnym zakładem pracy rzekł bym bardzo nie....?
Odpowiedz
(03-12-2021, 15:55 )Prison_Officer napisał(a):
(03-12-2021, 9:36 )szfager napisał(a):
(03-12-2021, 9:06 )Klawisz@ napisał(a): Nagrody na święta powinni dostać każdy !! Czemu jest zawsze inaczej ?? Jedni pracują uczciwie , drudzy może nie, ale święta mają wszyscy . Nawet Ci którzy chorowali to ich wina ??
Też tak uważam, chociaż jestem na dłuższym zwolnieniu w związku ze służbą i  może to głupio ale osobiście tych pieniędzy nie chce. Nasuwa się też pytanie czemu zawsze ( albo prawie) jest ,,średnio" i brutto?

Średnio i brutto jest zawsze ponieważ jeśli na każdy etat przyznana zostanie kwota np. 4000 zł. i są kryteria przyznawania to wiadomo, że jeden dostanie np. 3000 zł, a drugi 5000 zł. to tak bardzo ogólnie. Gdyby nie było żadnych kryteriów przyznawania to wtedy byłoby 4000 zł. na etat i kropka, tak będzie w przypadku podwyżki 500 zł.
Kwota podawana jest brutto, bo tak lepiej brzmi, niż po odjęciu składki i podatku.

Natomiast jeśli jesteś na długotrwałym zwolnieniu w związku ze służbą to otrzymujesz 100% wynagrodzenia więc nagrodę dostaniesz, nie martw się.
Co wy z tymi nagrodami. Dają raz na jaki czas a wy skomlecie. Ja bym tylko chciał aby mi dali to co obiecywali przez 20 lat czyli dodatek na odejście. A nagrody mogę nie dostać, mimo, że nie byłem na L4 ani dnia.
Odpowiedz
(03-12-2021, 13:29 )Szczery napisał(a):
(02-12-2021, 22:29 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę o wyjaśnienie co się stanie z pieniędzmi z nagród jeśli funkcjonariusz  był na L4.Czy te kwoty które zostaną tym funkcjonariuszom zabrane zostają zwrócone do ministerstwa czy są one wrzucane "do wspólnej kasy" która zostanie podzielona między tych którzy te nagrody otrzymają.Proszę w miarę możliwości o odpowiedź na to pytanie.

Pieniądze te zostaną odpowiednio podzielone dla kierowników i dyrektorów .
Racja, konsultacje społeczne były- były, Pan Generał zrobił jak zwykle- zrobił, premie dostaną wszyscy- dostaną choć niektórzy obniżoną o 100%,można wszystkim dać -można. Niedługo Pan Doktor będzie dawał 0% podwyżki dodatku i będzie mnożył przez 0 bo jest Generałem w stopniu generała i może ha
Odpowiedz
(03-12-2021, 18:44 )Administrator napisał(a):
(03-12-2021, 14:10 )Solano napisał(a): Panie Administratorze.

Mam pytanie jakie zapisy zmieniła komisja sejmowa bez ustaleń ze stroną społeczną? Czego konkretnie dotyczy pismo, które się dzisiaj ukazało?

Chodzi tylko i wyłącznie o rangę aktów prawnych. W Porozumieniu jest zapis, że zasady zaliczania cywila do dodatku za wysługę lat mają być w randze ustawy i taki projekt otrzymaliśmy a się okazuje, że zmieniono w randze rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości.
Lepsze byłoby pytanie jaki to będzie miało wpływ na sposób naliczania i termin od którego będzie zaliczany cywil.
Odpowiedz
(03-12-2021, 15:55 )Prison_Officer napisał(a):
(03-12-2021, 9:36 )szfager napisał(a):
(03-12-2021, 9:06 )Klawisz@ napisał(a): Nagrody na święta powinni dostać każdy !! Czemu jest zawsze inaczej ?? Jedni pracują uczciwie , drudzy może nie, ale święta mają wszyscy . Nawet Ci którzy chorowali to ich wina ??
Też tak uważam, chociaż jestem na dłuższym zwolnieniu w związku ze służbą i  może to głupio ale osobiście tych pieniędzy nie chce. Nasuwa się też pytanie czemu zawsze ( albo prawie) jest ,,średnio" i brutto?

Średnio i brutto jest zawsze ponieważ jeśli na każdy etat przyznana zostanie kwota np. 4000 zł. i są kryteria przyznawania to wiadomo, że jeden dostanie np. 3000 zł, a drugi 5000 zł. to tak bardzo ogólnie. Gdyby nie było żadnych kryteriów przyznawania to wtedy byłoby 4000 zł. na etat i kropka, tak będzie w przypadku podwyżki 500 zł.
Kwota podawana jest brutto, bo tak lepiej brzmi, niż po odjęciu składki i podatku.

Natomiast jeśli jesteś na długotrwałym zwolnieniu w związku ze służbą to otrzymujesz 100% wynagrodzenia więc nagrodę dostaniesz, nie martw się.
Chyba mnie źle kolega zrozumiał, to było pytanie retoryczne, pisząc dla czego średnio miałem na myśli że powinno być po równo
Odpowiedz
A ja uważam że te pieniądze mi się poprostu należą... Smile
Nie byłem ani dnia na L4 i tyrałem dodatkowe służby za leni i symulantów...
Uważam że podział środków jest jak najbardziej sprawiedliwy.
Odpowiedz
Boże...widzisz i nie grzmisz!!! Jak robię 18 lat w SW to nigdy nie widziałem takich dodatków na święta....Teraz kasy jest w ciul i jeszcze źle!!
Jak bym był Dyr. Gen i czytałbym te wpisy....to dałbym Wam dodatkowe służby a nie karpiowe
Odpowiedz
No i mleko się wylało. Teraz widać jak na dłoni gdzie mają Nas przełożeni oraz Związki. Mogą Nam zabrać nagrody, dodatki, ale nie odbiorą Nam tych wspaniałych świątecznych chwil spędzonych w rodzinnej atmosferze. Dlatego też zadbam o swoje zdrowie i spędzę Święta z rodziną. Mam nadzieję, że takich jak ja będą tysiące, a o atmosferę i bezpieczeństwo w jednostkach zadba CZSW i Zarząd Główny. Na znak protestu rozpoczynam akcję ZDROWE I BEZPIECZNE ŚWIĘTA W DOMU. CZSW TRACI FUNKCJONARIUSZY, A ZWIĄZKI CZŁONKÓW. GRATULUJĘ!!!
Odpowiedz
(03-12-2021, 15:55 )Prison_Officer napisał(a):
(03-12-2021, 9:36 )szfager napisał(a):
(03-12-2021, 9:06 )Klawisz@ napisał(a): Nagrody na święta powinni dostać każdy !! Czemu jest zawsze inaczej ?? Jedni pracują uczciwie , drudzy może nie, ale święta mają wszyscy . Nawet Ci którzy chorowali to ich wina ??
Też tak uważam, chociaż jestem na dłuższym zwolnieniu w związku ze służbą i  może to głupio ale osobiście tych pieniędzy nie chce. Nasuwa się też pytanie czemu zawsze ( albo prawie) jest ,,średnio" i brutto?

Średnio i brutto jest zawsze ponieważ jeśli na każdy etat przyznana zostanie kwota np. 4000 zł. i są kryteria przyznawania to wiadomo, że jeden dostanie np. 3000 zł, a drugi 5000 zł. to tak bardzo ogólnie. Gdyby nie było żadnych kryteriów przyznawania to wtedy byłoby 4000 zł. na etat i kropka, tak będzie w przypadku podwyżki 500 zł.
Kwota podawana jest brutto, bo tak lepiej brzmi, niż po odjęciu składki i podatku.

Natomiast jeśli jesteś na długotrwałym zwolnieniu w związku ze służbą to otrzymujesz 100% wynagrodzenia więc nagrodę dostaniesz, nie martw się.
 JAKIE 500 PLN.    CHYBA ŚREDNIO DYREKTOR   GENERALNY COŚ OKOŁO 650 A  STRAŻNIK  175 I TO JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ
 ILE  ZARABIA     D. GENERALNY      A ILE STRAŻNIK  CZY ODDZIAŁOWY CZY  WY CHCECIE  ZACHĘCIĆ DO PRACY LUB POZOSTANIA W NIEJ
Odpowiedz
Administratorze, mam pytanie !
Czy wysokość środków jakie przedstawił ZG NSZZFiPW w Swojej propozycji, czyli I transza w grudniu 2021r. i II transza na nagrody w lutym 2022r. były wcześniej konsultowane z Ministrem Sprawiedliwości ? i czy podział tych nagród na dwie transze to był pomysł Kol. Czesława Tuły (całego ZG NSZZFIPW)?
Odpowiedz
(03-12-2021, 18:44 )Administrator napisał(a):
(03-12-2021, 14:10 )Solano napisał(a): Panie Administratorze.

Mam pytanie jakie zapisy zmieniła komisja sejmowa bez ustaleń ze stroną społeczną? Czego konkretnie dotyczy pismo, które się dzisiaj ukazało?

Chodzi tylko i wyłącznie o rangę aktów prawnych. W Porozumieniu jest zapis, że zasady zaliczania cywila do dodatku za wysługę lat mają być w randze ustawy i taki projekt otrzymaliśmy a się okazuje, że zmieniono w randze rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości.
Czyli wydymano nas jak zwykle !!! Przez Samego Ministra !!! jakie to oczywiste !!!
Odpowiedz
O kurcze są podane kryteria.............teraz to się zacznie dopiero...........ale zanim zaczniecie jechać to pamiętajcie o jednym....przez wiele wiele lat to ochroniarze ci co w polu robią zawsze dostawali najmniej. Jak dowódca dostawał pule , żeby na zmianie podzielić to nie wiadomo było czy się śmiać czy płakać. Nieraz to na słupa dawali kase , a potem szło to do wspólnego wora i na wspólną impreze bo wstyd było dawać każdemu tak mało monety. Wesołych Świąt.
Odpowiedz
Mam dziwne wrażenie, że zbijanie nadgodzin D.O. przez ADM będzie mniej skuteczne... A na garba będą musieli to brać kierownicy D.O. i dyrektorzy bogu winni... Ktoś strzelił też w kolano dowódcom, bo nie wiem kto z adm teraz doradzi telefonicznie w weekend żeby czegoś nie spartolić w jednostce...
Odpowiedz
Witam, nigdy nie widziałem głupszego pisma niż te z 03.12.2021 odnośnie podziału nagród. Wszystkiego można się spodziewać po tej służbie ale to się nie mieści w głowie tak się poszerza patologię, tak się tworzy podziały i burzy atmosferę w SW która jest już masakryczna, toniemy. Pytam kto nadrabia braki kadrowe w ochronie, to proste nikt inny jak administracja, czyli, widzenia, monitoring, doprowadzenia, czynności wyjaśniające, skargi i dużo innych rzeczy kosztem swoich obowiązków. Szefie związków proszę niezwłocznie wystąpić z pismem do DG, nie godzimy się na tą niesprawiedliwość i patologię która razi w oczy. Tu nie chodzi o pieniądze tylko o szacunek i sprawiedliwość, fajna mobilizacja do tego żeby bez wahania złożyć pismo o emeryturę.
Odpowiedz
Chciałbym bardzo podziękować w imieniu swoim i mojej rodziny p.przewodniczącemu związku oraz DGSW za pozbawienie mnie nagrody świątecznej. 20 lat służby w oddziale, rzadko chorujący, w tym roku niestety 6 tygodni. Jeszcze raz dziękuję jestem w 100 proc. zmotywowany do dalszej ciężkiej służby.
Odpowiedz
(03-12-2021, 18:44 )Administrator napisał(a):
(03-12-2021, 14:10 )Solano napisał(a): Panie Administratorze.

Mam pytanie jakie zapisy zmieniła komisja sejmowa bez ustaleń ze stroną społeczną? Czego konkretnie dotyczy pismo, które się dzisiaj ukazało?

Chodzi tylko i wyłącznie o rangę aktów prawnych. W Porozumieniu jest zapis, że zasady zaliczania cywila do dodatku za wysługę lat mają być w randze ustawy i taki projekt otrzymaliśmy a się okazuje, że zmieniono w randze rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości.
Lepiej niech to będzie zapisane w ustawie :-)
Odpowiedz
(03-12-2021, 14:26 )Paul napisał(a): Boże drogi dlaczego jak widzisz to nie grzmisz. Gdybym mógł decydować nie dałbym nikomu tej nagrody. Drodzy funkcjonariusze jeszcze tak naprawdę nie wiadomo ile kto dostanie pieniędzy a już zaczynają się kłótnie. Obrażacie się wzajemnie żeby później dzielić się opłatkiem z rodziną.
Zobaczcie jak niewiele potrzeba żeby się podzielić. Cieszcie się tym co macie, zdrowie, rodzina, a tej kasy i tak za chwilę nie będzie. Życzę wszystkim dużo pogody ducha i zdrowia reszta to tylko dodatek. Niestety nie miałem tyle szczęścia co inni covid dał mi się we znaki w tym roku i nie chciałbym go przechodzić jeszcze raz. Związkom oraz kierownictwu życzę sprawiedliwego podziału nagród.
Bez kasy się gorzej żyje , a z kasą lepiej. Amen.
Odpowiedz
(03-12-2021, 14:10 )Solano napisał(a): Panie Administratorze.

Mam pytanie jakie zapisy zmieniła komisja sejmowa bez ustaleń ze stroną społeczną? Czego konkretnie dotyczy pismo, które się dzisiaj ukazało?

Chodzi tylko i wyłącznie o rangę aktów prawnych. W Porozumieniu jest zapis, że zasady zaliczania cywila do dodatku za wysługę lat mają być w randze ustawy i taki projekt otrzymaliśmy a się okazuje, że zmieniono w randze rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości.
Odpowiedz
(02-12-2021, 21:41 )SuperMan napisał(a):
(02-12-2021, 16:41 )czeresnia napisał(a): RZADEN

Tiaa... za duzo listow od osadzonych sie cenzuruje co? Za to rowniez powinno sie obcinac nagrody xD


Tiaa 
Ten RZADEN to dla ciebie z przekąsem 
Żebyś pokumał.
Odpowiedz
(03-12-2021, 12:21 )nietakamllodafszka napisał(a): Skoro moje posty są publikowane to napisze to jeszcze raz
Ja nagrodę dostanę cała, ale wszyscy święta mamy jednakowe i uważam że to niesprawiedliwe że ktoś nie dostanie nic albo tylko część. L4 nie da się przewidzieć... Każdemu dać po 4000 brutto a ty wyróżniającym się więcej.

Clapping 

Z reguły w normalnych zakładach pracy jest tak, że jeśli są wypłacane jakieś dodatkowe premie świąteczne to dostaje je każdy w określonej wysokości, a tak jak piszesz, osoby wyróżniające się mają ekstra kasę.
Odpowiedz
(03-12-2021, 9:36 )szfager napisał(a):
(03-12-2021, 9:06 )Klawisz@ napisał(a): Nagrody na święta powinni dostać każdy !! Czemu jest zawsze inaczej ?? Jedni pracują uczciwie , drudzy może nie, ale święta mają wszyscy . Nawet Ci którzy chorowali to ich wina ??
Też tak uważam, chociaż jestem na dłuższym zwolnieniu w związku ze służbą i  może to głupio ale osobiście tych pieniędzy nie chce. Nasuwa się też pytanie czemu zawsze ( albo prawie) jest ,,średnio" i brutto?

Średnio i brutto jest zawsze ponieważ jeśli na każdy etat przyznana zostanie kwota np. 4000 zł. i są kryteria przyznawania to wiadomo, że jeden dostanie np. 3000 zł, a drugi 5000 zł. to tak bardzo ogólnie. Gdyby nie było żadnych kryteriów przyznawania to wtedy byłoby 4000 zł. na etat i kropka, tak będzie w przypadku podwyżki 500 zł.
Kwota podawana jest brutto, bo tak lepiej brzmi, niż po odjęciu składki i podatku.

Natomiast jeśli jesteś na długotrwałym zwolnieniu w związku ze służbą to otrzymujesz 100% wynagrodzenia więc nagrodę dostaniesz, nie martw się.
Odpowiedz
Boże drogi dlaczego jak widzisz to nie grzmisz. Gdybym mógł decydować nie dałbym nikomu tej nagrody. Drodzy funkcjonariusze jeszcze tak naprawdę nie wiadomo ile kto dostanie pieniędzy a już zaczynają się kłótnie. Obrażacie się wzajemnie żeby później dzielić się opłatkiem z rodziną.
Zobaczcie jak niewiele potrzeba żeby się podzielić. Cieszcie się tym co macie, zdrowie, rodzina, a tej kasy i tak za chwilę nie będzie. Życzę wszystkim dużo pogody ducha i zdrowia reszta to tylko dodatek. Niestety nie miałem tyle szczęścia co inni covid dał mi się we znaki w tym roku i nie chciałbym go przechodzić jeszcze raz. Związkom oraz kierownictwu życzę sprawiedliwego podziału nagród.
Odpowiedz
Panie Administratorze.

Mam pytanie jakie zapisy zmieniła komisja sejmowa bez ustaleń ze stroną społeczną? Czego konkretnie dotyczy pismo, które się dzisiaj ukazało?
Odpowiedz
(02-12-2021, 22:29 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze proszę o wyjaśnienie co się stanie z pieniędzmi z nagród jeśli funkcjonariusz  był na L4.Czy te kwoty które zostaną tym funkcjonariuszom zabrane zostają zwrócone do ministerstwa czy są one wrzucane "do wspólnej kasy" która zostanie podzielona między tych którzy te nagrody otrzymają.Proszę w miarę możliwości o odpowiedź na to pytanie.

Pieniądze te zostaną odpowiednio podzielone dla kierowników i dyrektorów .
Odpowiedz
(03-12-2021, 12:21 )nietakamllodafszka napisał(a): Skoro moje posty są publikowane to napisze to jeszcze raz
Ja nagrodę dostanę cała, ale wszyscy święta mamy jednakowe i uważam że to niesprawiedliwe że ktoś nie dostanie nic albo tylko część. L4 nie da się przewidzieć... Każdemu dać po 4000 brutto a ty wyróżniającym się więcej.
 DOKŁADNIE  DOCENIĆ PRYMUSÓW. DAĆ IM WIĘCEJ
Odpowiedz
(03-12-2021, 9:15 )Administrator napisał(a): [quote="Człowiek z lasu" pid='11373' dateline='1638467873']
[quote="Rafal" pid='11367' dateline='1638464749']

To nie prawda. Jeżeli propozycja NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa zostanie zaakceptowana przez Ministra Sprawiedliwości to średnia wysokość nagrody w grudniu wynosi 4500 zł. natomiast w lutym jest to kwota 2271 zł. na etat.

Panie Administratorze, na kiedy planowane jest spotkanie z Ministrem odnośnie Propozycji NSZZFIPW w sprawie podziału środków !!!
Odpowiedz