(15-11-2021, 21:51 )Zbig napisał(a): [quote="Rolka1234" pid='10902' dateline='1637002389']
A ja mam pytanie czy po nowy rok rozwniez wzrosną kwoty za dofinansowanie do wypoczynku, przejazd czy dojazd do miejsca pełnienia służby???? Bo wszystko idzie w w górę Ceny usług oraz paliwa a te rzeczy stoją w miejscu od dawna to że podwyżka pójdzie na cywila też porażka jestem w szoku że poraz kolejny dostałem w twarz od naszej służby!!! Zamykanie mniejszych oz albo przekształcenia małych jednostek w oz mana celu oszczędności ale oby nie odbiło się im czkawką oszczędności na ludziach ???????????????? pozdrawiam
[/quote


Te przekształcane jednostki nie są małe
Za dojazd do miejsca pełnienia służby wzrasta zgodnie z Art. 272a Ustawy o SW oczywiście w teorii w mojej jednostce liczba etatów przynajmniej w ochronie spadła i pytanie gdzie są te pieniądze? Może Pan Administrator mógłby spowodować aby ktoś kompetentny udzielił odpowiedzi?
Dopłata do wypoczynku zależna jest od najniższego uposażenia zasadniczego , a to jest niższe od tego, które dostaje Pan Osadzony, bo przypomnijmy po wyroku TK z 2010 roku zapewniono osadzonym najniższą krajową (123§2 kkw) jednak klawisz to nie osadzony i najniższej nie musi mieć. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ''CASH''
Odpowiedz
W Stargardzie informację o przekształceniu jednostki w OZ mieli już chyba dużo wcześniej... Bo dyrektorzy złożyli raport o zaopatrzenie emerytalne we wrześniu.... Ciekawe czy w pozostałych jednostkach przekształcanych na OZ też nie złożyli raportów dyrektorzy we wrześniu.....?
Odpowiedz
Brawo drodzy Państwo, jak związek zachęcał do dbania o zdrowie to prawie nikt nie poszedł.
Teraz mamy tego pokłosie, cz wie że może zrobić z nami wszystko co zechce.
Co  zabawne mają za swoje też kierujący jednostkami którzy zrobili pewnie wiele żeby załogę utrzymać w ryzach, teraz mają podziękowanie od generała.



Dokładnie, u mnie w jednostce wszyscy grzeczni i potulni, zamykają  nam Oz, a teraz płacz ?
Odpowiedz
Witam, mam pytanie odnośnie urlopów udzielanych na zasadach starej ustawy z 1996r, że urlop należy się po przepracowaniu 11 miesięcy. Czy sprawa trafiła już do sądu jeżeli tak to czy zapadł jakiś wyrok? 22 dni urlopu drogą nie chodzi. Pozdrawiam
Odpowiedz
Jak to ZG nic nie zrobił !!!! przecież pismo było wysłane !!! Teraz czekamy na odpowiedź !!! Ministerstwo Sprawiedliwości ma czas na odpowiedź do ,,nigdy" i CZSW też mają czas, odpowiedzą jak zlikwidują część jednostek !!!
Odpowiedz
(15-11-2021, 21:56 )Zbig napisał(a): [quote="770214" pid='10899' dateline='1636996187']
Nie rozumiem tego.... Likwidują OZ a dzisiaj spadła na nas informacja że z zakładu półotwartego robią u nas OZ??? Jednostka liczy 600 złodziei... Może ktoś to wyjaśnić??
[/quot

To jest absurd, jakoś na inspektoratach można chyba więcej zaoszczędzić, a jaka siła fachowa mogłaby pracować w tych oz
Wytłumaczenie jest jedno jednostek podstawowych nie likwidują tylko OZ więc żeby zlikwidować ZK półotwarty trzeba z niego najpierw zrobić OZ
Odpowiedz
(15-11-2021, 21:56 )Zbig napisał(a): [quote="770214" pid='10899' dateline='1636996187']
Nie rozumiem tego.... Likwidują OZ a dzisiaj spadła na nas informacja że z zakładu półotwartego robią u nas OZ??? Jednostka liczy 600 złodziei... Może ktoś to wyjaśnić??
[/quot

To jest absurd, jakoś na inspektoratach można chyba więcej zaoszczędzić, a jaka siła fachowa mogłaby pracować w tych oz
Odpowiedz
(15-11-2021, 21:56 )Zbig napisał(a): [quote="770214" pid='10899' dateline='1636996187']
Nie rozumiem tego.... Likwidują OZ a dzisiaj spadła na nas informacja że z zakładu półotwartego robią u nas OZ??? Jednostka liczy 600 złodziei... Może ktoś to wyjaśnić??
[/quot

To jest absurd, jakoś na inspektoratach można chyba więcej zaoszczędzić, a jaka siła fachowa mogłaby pracować w tych oz

Czego nie rozumiesz kolego? Oszczędności kadrowe naszym, waszym kosztem. Zła polityka kadrowa Pinokia bez jego konsekwencji. Wezmą znaczna część z załogi tj administracji do jednostki macierzystej i zobacz ile mają więcej fszy a będą robić to samo plus to co w jednostce macierzystej. Tyle w temacie.
Odpowiedz
https://nszzp.pl/aktualnosci/pieniadze-d...acownikow/

To jest informacja!
Odpowiedz
Brawo drodzy Państwo, jak związek zachęcał do dbania o zdrowie to prawie nikt nie poszedł.
Teraz mamy tego pokłosie, cz wie że może zrobić z nami wszystko co zechce.
Co zabawne mają za swoje też kierujący jednostkami którzy zrobili pewnie wiele żeby załogę utrzymać w ryzach, teraz mają podziękowanie od generała.
Odpowiedz
[quote="770214" pid='10899' dateline='1636996187']
Nie rozumiem tego.... Likwidują OZ a dzisiaj spadła na nas informacja że z zakładu półotwartego robią u nas OZ??? Jednostka liczy 600 złodziei... Może ktoś to wyjaśnić??
[/quot

To jest absurd, jakoś na inspektoratach można chyba więcej zaoszczędzić, a jaka siła fachowa mogłaby pracować w tych oz
Odpowiedz
[quote="Rolka1234" pid='10902' dateline='1637002389']
A ja mam pytanie czy po nowy rok rozwniez wzrosną kwoty za dofinansowanie do wypoczynku, przejazd czy dojazd do miejsca pełnienia służby???? Bo wszystko idzie w w górę Ceny usług oraz paliwa a te rzeczy stoją w miejscu od dawna to że podwyżka pójdzie na cywila też porażka jestem w szoku że poraz kolejny dostałem w twarz od naszej służby!!! Zamykanie mniejszych oz albo przekształcenia małych jednostek w oz mana celu oszczędności ale oby nie odbiło się im czkawką oszczędności na ludziach ???????????????? pozdrawiam
[/quote


Te przekształcane jednostki nie są małe
Odpowiedz
https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...wieziennej

Szanowny Zarządzie zacznijcie działać i doprowadzać podjęte uchwały do skutku nie pozwalając sobą manipulować panami z ms

Ten szkodnik SW dawno powinien stracić stanowisko - odkąd jestem w służbie (prawie 10lat) nie pamietam żeby zrobił coś dobrego dla podległych funkcjonariuszy a ile złego to nie sposób tutaj wszystkiego wymienić bo czasu i miejsca by zabrakło.

Mam nadzieje że Administrator nie zablokuje tego posta
Odpowiedz
(15-11-2021, 11:32 )Szczery napisał(a):
(13-11-2021, 20:28 )anielica2010 napisał(a):
(12-11-2021, 17:45 )Garfild napisał(a): U nas ponoć ma być na f-sza po 3 tyś.netto,i tak mniej niż w policji o 1100 zł.
3ooo?  Chyba na zmiane
A dla pracownika

A dla pracownika/niewolnika 300 zł brutto .
Odpowiedz
A ja mam pytanie czy po nowy rok rozwniez wzrosną kwoty za dofinansowanie do wypoczynku, przejazd czy dojazd do miejsca pełnienia służby???? Bo wszystko idzie w w górę Ceny usług oraz paliwa a te rzeczy stoją w miejscu od dawna to że podwyżka pójdzie na cywila też porażka jestem w szoku że poraz kolejny dostałem w twarz od naszej służby!!! Zamykanie mniejszych oz albo przekształcenia małych jednostek w oz mana celu oszczędności ale oby nie odbiło się im czkawką oszczędności na ludziach ???????????????? pozdrawiam
Odpowiedz
(15-11-2021, 14:50 )Funkcjonariusz_15+ napisał(a):
(14-11-2021, 16:52 )Kamil napisał(a): Szczęśliwy, tak myslalem, że nie masz za wiele do powiedzenia. Od wielu lat opłacam składki związkowe i chyba mam prawo wyrazić swoje zdanie dotyczące funkcjonowania służby/związków na forum? Jak Ci pasuje stopniowe zabieranie przywilejów, zamykanie jednostek i robienie za trzech to świetnie, idź się klepać po plecach z przełożonymi i dalej bądź szczęśliwy ...
 
A ty dalej plac skladki hahahaha
Szczęśliwy ma pewnie wąską specjalizację. Zapraszamy do ochrony.
Odpowiedz
(15-11-2021, 17:32 )DAB77 napisał(a): Komentarz do komunikatu:
Potwierdziło się to co pisałem wczesniej. Co Związki zrobiły mimo braku odpowiedzi przez ministerstwo przez 40dni?
NIC, NIC I JESZCZE RAZ NIC!!
Dlaczego ? Dlatego że to wymagałoby zaryzykować swoje ciepłe siedzonko i trzeba mieć ja....
A tak komunikat że przecież pismo z zapytaniem poszło. Nie jest ważne czy brak odpowiedzi trwał by miesiąc, dwa czy rok. Związki nic więcej nie zrobią - przecież wysłały pismo!!! trzeba jeszcze całować przewodniczącego po rękach, że w ogóle sie odważył.
A gdy zwracałem uwagę, że można by nagłośnić sprawę naszego traktowania przez CZ admin kazał mi pisać samemu. On nie jest od tego, mimo że chyba ma bliżej
To mój ostatni wpis - dziś wypisałem się ze związków

Teraz dotrwać do lutego i szukać spokojnej pracy w cywilu

Pozdrawiam wszystkich f-szy - ale tylko z jednostek podstawowych Smile
Związki są od brania pieniedzy. A skoro służba nas dyma może zacząć dymać służbę, W policji zanim na mke rok zwolnienia Cieplice lub Otwock nie zdolny do służby i komisja. Urlop za 22 i 23 i emeryt z komisją. Można, można.
Odpowiedz
Nie rozumiem tego.... Likwidują OZ a dzisiaj spadła na nas informacja że z zakładu półotwartego robią u nas OZ??? Jednostka liczy 600 złodziei... Może ktoś to wyjaśnić??
Odpowiedz
Inspektorat Wewnętrzny Służby Więziennej też będzie Ozetem Centralnego Zarządu Służby Więziennej i Ministerstwa Sprawiedliwości ?????
Odpowiedz
(15-11-2021, 14:49 )Wtff napisał(a): „ Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa nie brał udziału w jakichkolwiek decyzjach dotyczących zawieszania, wyludniania bądź przekształcania Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych w Oddziały Zewnętrzne.”
Cos wam się pomieszał czy o co chodzi.
Przecież zawieszają ozety, a wy napisaliście pytanie o przekształcenie w ozety. Trochę za pozno o dwa lata jak przekształcili  od cholery jednostek.
Nic dziwnego ze wam nie odpowiedzieli.
Jeszcze raz. ZAMYKAJĄ I ZAWIESZAJĄ ODDZIALY ZEWNĘTRZNE. co w tej sprawie zrobiliście, bo jak widać nawet liściku nie napisaliście.
Już doczytałem, ze tworzą nowe ozety. Czyli powtórka z rozrywki i za dwa lata zamkną je tak jak dzisiaj zamykają te sześć ozetow.
Mam rozumieć, że już nie ma co o nie nawet walczyć? 
I tak tworzenie nowych ozetow przykryło aferę z zamykaniem tych przeksztalconych dwa, trzy lata temu.
Odpowiedz
Z dniem 1.12.2021 ZK Gdańsk i ZK Malbork zostają OZ-tami. Ja.ja jak berety. To jest cyrk co z nami się robi, może niech z oisw połowe ludzi wywalą!
Odpowiedz
(15-11-2021, 16:08 )Zbig napisał(a): Co to za oszczędności, że z kilkunastu jednostek chcą  zrobic oz? Może by odchudzić oisw? 50 specjalistów, to dopiero jest kasy

1.12.2021 ZK Gdańsk-Przeróbka i ZK Malbork zostają juz OZ -tami
Odpowiedz
Komentarz do komunikatu:
Potwierdziło się to co pisałem wczesniej. Co Związki zrobiły mimo braku odpowiedzi przez ministerstwo przez 40dni?
NIC, NIC I JESZCZE RAZ NIC!!
Dlaczego ? Dlatego że to wymagałoby zaryzykować swoje ciepłe siedzonko i trzeba mieć ja....
A tak komunikat że przecież pismo z zapytaniem poszło. Nie jest ważne czy brak odpowiedzi trwał by miesiąc, dwa czy rok. Związki nic więcej nie zrobią - przecież wysłały pismo!!! trzeba jeszcze całować przewodniczącego po rękach, że w ogóle sie odważył.
A gdy zwracałem uwagę, że można by nagłośnić sprawę naszego traktowania przez CZ admin kazał mi pisać samemu. On nie jest od tego, mimo że chyba ma bliżej
To mój ostatni wpis - dziś wypisałem się ze związków

Teraz dotrwać do lutego i szukać spokojnej pracy w cywilu

Pozdrawiam wszystkich f-szy - ale tylko z jednostek podstawowych Smile
Odpowiedz
(14-11-2021, 15:11 )MdR napisał(a):
(14-11-2021, 8:58 )Prison_Officer napisał(a): Obszerny wywiad z Prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Cyt.

" ... W rozmowie przewiduje też, że zbliża się czas rozmowy o przywilejach emerytalnych niektórych grup zawodowych i dyskusji o łączeniu ZUS, KRUS i innych instytucji rentowo-emerytalnych."

" ... A jeżeli mowa o katalogu uprawnień w poszczególnych grupach zawodowych, to pewnie zbliżamy się do momentu, gdy rozpocznie się debata nad ich aktualnością, wysokością.
We wszystkich zawodach zmieniają się realia i trzeba na to odpowiadać. W wielu krajach Unii Europejskiej dokonuje się takiej oceny. Oczywiście są to tematy drażliwe społecznie i wymagające wielkiej uwagi. Nie jest jednak tak, że coś jest dane raz na zawsze. "

Zacznie się.

Piszę o tym od dawna. Nie podoba się to, ale jeśli zostaną emerytury mundurowe, to coś na rodzaj obywatelskiej. Wcześniej czy później w jednym systemie emerytalnym nikt nie da rady utrzymać emerytów z 10 - 15 tysięcznymi uposażeniami. Emeryci ZUS to ok 6.5 mln ludzi, mundurowi kilkaset tysięcy, do tego sedziowie i prokuratorzy. Czysta matematyka. Oczywiście będą to małe kroki ale myślę, że dożyje czasów gdy każdy emeryt otrzyma podobną emeryturę, zasługi nie będą miały tu nic do rzeczy.

Problem już jest rozwiązany, teraz tylko wystarczy czekać. Naliczanie emerytury z 10 lat plus brak dodatków na odejście powoduja, że emerytura jest dużo niższa. Każdy pamięta ile zarabiał 10 lat temu.
Odpowiedz
Co to za oszczędności, że z kilkunastu jednostek chcą  zrobic oz? Może by odchudzić oisw? 50 specjalistów, to dopiero jest kasy
Odpowiedz
(14-11-2021, 16:52 )Kamil napisał(a): Szczęśliwy, tak myslalem, że nie masz za wiele do powiedzenia. Od wielu lat opłacam składki związkowe i chyba mam prawo wyrazić swoje zdanie dotyczące funkcjonowania służby/związków na forum? Jak Ci pasuje stopniowe zabieranie przywilejów, zamykanie jednostek i robienie za trzech to świetnie, idź się klepać po plecach z przełożonymi i dalej bądź szczęśliwy ...
Szczęśliwy ma pewnie wąską specjalizację. Zapraszamy do ochrony.
Odpowiedz
„ Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa nie brał udziału w jakichkolwiek decyzjach dotyczących zawieszania, wyludniania bądź przekształcania Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych w Oddziały Zewnętrzne.”
Cos wam się pomieszał czy o co chodzi.
Przecież zawieszają ozety, a wy napisaliście pytanie o przekształcenie w ozety. Trochę za pozno o dwa lata jak przekształcili od cholery jednostek.
Nic dziwnego ze wam nie odpowiedzieli.
Jeszcze raz. ZAMYKAJĄ I ZAWIESZAJĄ ODDZIALY ZEWNĘTRZNE. co w tej sprawie zrobiliście, bo jak widać nawet liściku nie napisaliście.
Odpowiedz
Kolejny raz ponawiam pytanie: co z monitorowaniem monitorowych?
Odpowiedz
Z jednej strony zamykają dużą część OZ-tów, a z drugiej przekształcają małe jednostki na właśnie nowe OZ-ty... Ciekawe co jeszcze czeka Nas w tym roku?
Odpowiedz
(13-11-2021, 20:28 )anielica2010 napisał(a):
(12-11-2021, 17:45 )Garfild napisał(a): U nas ponoć ma być na f-sza po 3 tyś.netto,i tak mniej niż w policji o 1100 zł.
A dla pracownika

A dla pracownika/niewolnika 300 zł brutto .
Odpowiedz
(14-11-2021, 18:57 )Oficer napisał(a):
(14-11-2021, 9:12 )Szczęśliwy napisał(a):
(13-11-2021, 19:21 )Kamil napisał(a): Szczęśliwy to jest forum związkowe gdzie z reguły pisze się o problemach jakie występują w służbie, skoro ty to odbierasz jako wieczne marudzenie to widocznie jest to jedyne forum jakie odwiedzasz , dlatego masz wąskie horyzonty dotyczące różnych grup dyskusyjnych, należę ze względu na różne zainteresowania do wielu grup o różnych tematykach i wiesz co? Nawet na forach o akwarystyce narzekają, tak więc zluzuj poślady, wyłącz internet, będziesz zdrowszy ...
Problem to masz chyba z samym sobą i twój język zluzuj poślady haha szacun, pewnie jesteś col...

PANIE ADMINISTRATORZE mam pytanie : idąc na emeryturę przez komisję lekarską z uwagi na mój stan zdrowia jakie muszą byc spełnione  przesłanki żeby otrzymać drugą grupę inwalidzką ? Teraz ostatnie  komisje lekarskie z uwagi na Covid odbywaly sie bez obecnosci funkcjonariusza i komisja opierała się wylącznie na dokumentacji lekarskiej. Jaka jest procedura otrzymania drugiej grupy inwalidzkiej ? Dziekuje za odpowiedz.

Jedyną odpowiedź jaką mogę Panu udzielić w tej sprawie, to, taką, że musi spełniać Pan przesłanki określone w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby kandydata do Służby Więziennej i funkcjonariusza Służby Więziennej, na podstawie którego jest wydawane orzeczenie o stanie zdrowia o niezdolności (w Pana przypadku) funkcjonariusza do Służby Więziennej.
Odpowiedz
(14-11-2021, 9:12 )Szczęśliwy napisał(a):
(13-11-2021, 19:21 )Kamil napisał(a): Szczęśliwy to jest forum związkowe gdzie z reguły pisze się o problemach jakie występują w służbie, skoro ty to odbierasz jako wieczne marudzenie to widocznie jest to jedyne forum jakie odwiedzasz , dlatego masz wąskie horyzonty dotyczące różnych grup dyskusyjnych, należę ze względu na różne zainteresowania do wielu grup o różnych tematykach i wiesz co? Nawet na forach o akwarystyce narzekają, tak więc zluzuj poślady, wyłącz internet, będziesz zdrowszy ...
Problem to masz chyba z samym sobą i twój język zluzuj poślady haha szacun, pewnie jesteś col...

PANIE ADMINISTRATORZE mam pytanie : idąc na emeryturę przez komisję lekarską z uwagi na mój stan zdrowia jakie muszą byc spełnione  przesłanki żeby otrzymać drugą grupę inwalidzką ? Teraz ostatnie  komisje lekarskie z uwagi na Covid odbywaly sie bez obecnosci funkcjonariusza i komisja opierała się wylącznie na dokumentacji lekarskiej. Jaka jest procedura otrzymania drugiej grupy inwalidzkiej ? Dziekuje za odpowiedz.
Odpowiedz
Szczęśliwy, tak myslalem, że nie masz za wiele do powiedzenia. Od wielu lat opłacam składki związkowe i chyba mam prawo wyrazić swoje zdanie dotyczące funkcjonowania służby/związków na forum? Jak Ci pasuje stopniowe zabieranie przywilejów, zamykanie jednostek i robienie za trzech to świetnie, idź się klepać po plecach z przełożonymi i dalej bądź szczęśliwy ...
Odpowiedz
(13-11-2021, 17:11 )Prison_Officer napisał(a):
(12-11-2021, 18:46 )MdR napisał(a):
(12-11-2021, 12:23 )Dziambdzia napisał(a):
(11-11-2021, 23:44 )Prison_Officer napisał(a):
(10-11-2021, 8:38 )Dziambdzia napisał(a): Pawły i Cześki budzimy się!!! Solidarność od wczoraj udostępniła projekt i zbiera uwagi od członków Solidarności a wy co??? Jest okazja przy nowelizacji ustawy o SW interweniować w sprawie nadgodzin!!! Potrzebujemy takiego wpisu!!! TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:
1) w okresie rozliczeniowym TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo
2) po zakończeniu okresu rozliczeniowego rekompensata pieniężna, o ile w
terminie 10 dni od dnia zakończenia okresu rozliczeniowego nie wystąpi z
wnioskiem o udzielenie czasu wolnego od służby w tym samym wymiarze.

Podaj powód, dlaczego jako jedyna grupa zawodowa w Polsce, tak w mundurze jak i w cywilu mielibyśmy mieć taki zapis, że tylko na nasz wniosek przełożony może nam udzielić wolnego za wypracowane nadgodziny. Podaj również powód, dlaczego to podwładny ma decydować, a nie przełożony. Chyba niektórym już całkiem odbija.

Poziom i rozumowanie Zbyszka "Gospodarka" Nic dziwnego że, postępuje degręgolada! Jakie "oficery" takie rozumowanie. Jaśnie panie "prison oficer"

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:

Przysługuje!!! To podwładny wypracował nadgodziny, to dla podwładnego wprowadzono rekompensatę za to że, w swoim wolnym czasie stawiał się do służby. To podwładny może po okresie rozliczeniowym wybierać czy chce rękompensatę czy wolne, ale przed to już z obligu ma mieć wolne?
Dlaczego zmusza się najpierw do przychodzenia a potem zmusza do wolnego!!!

Oni chyba tego nie rozumieją. Nadgodziny są własnością pracownika. Po prostu nie zdarzył się nikt kto pozwałby służbę za niezapłacone nadgodziny, za to że wynikają z harmonogramu więc są planowane, za ilość. Po przegranym wyroku, może i w Strasburgu, jednostki wycinałyby kraty z okien na złom (a teraz ma dobrą cene) żeby migiem zapłacić. Skazani o absurdy się skarżą i wygrywają.

Masz rację są własnością pracownika i nikt ich nie zabiera. Masz prawo je wybrać, nikt ci nie może tego zabronić, ale to kiedy je odbierzesz musi być zaakceptowane przez przełożonego. Nie będzie nigdy tak, że pracownik chce, a przełożony musi i nie ma nic do powiedzenia.

Chodzi mi bardziej o szersze pojęcie. U nas odbiór nadgodziny sprowadza się do żebrania. W cywilu znam przypadek że sąd o malo nie wykończył firmy za nadgodziny jednego człowieka. To Twoje i tyle. Płacą albo oddają wolne i cześć. A problemy kadrowe to sprawa generała i ministra, nie moje.
Odpowiedz
(14-11-2021, 8:58 )Prison_Officer napisał(a): Obszerny wywiad z Prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Cyt.

" ... W rozmowie przewiduje też, że zbliża się czas rozmowy o przywilejach emerytalnych niektórych grup zawodowych i dyskusji o łączeniu ZUS, KRUS i innych instytucji rentowo-emerytalnych."

" ... A jeżeli mowa o katalogu uprawnień w poszczególnych grupach zawodowych, to pewnie zbliżamy się do momentu, gdy rozpocznie się debata nad ich aktualnością, wysokością.
We wszystkich zawodach zmieniają się realia i trzeba na to odpowiadać. W wielu krajach Unii Europejskiej dokonuje się takiej oceny. Oczywiście są to tematy drażliwe społecznie i wymagające wielkiej uwagi. Nie jest jednak tak, że coś jest dane raz na zawsze. "

Zacznie się.

Piszę o tym od dawna. Nie podoba się to, ale jeśli zostaną emerytury mundurowe, to coś na rodzaj obywatelskiej. Wcześniej czy później w jednym systemie emerytalnym nikt nie da rady utrzymać emerytów z 10 - 15 tysięcznymi uposażeniami. Emeryci ZUS to ok 6.5 mln ludzi, mundurowi kilkaset tysięcy, do tego sedziowie i prokuratorzy. Czysta matematyka. Oczywiście będą to małe kroki ale myślę, że dożyje czasów gdy każdy emeryt otrzyma podobną emeryturę, zasługi nie będą miały tu nic do rzeczy.
Odpowiedz
(14-11-2021, 8:44 )ciekawy napisał(a): Witam
Panie i Panowie czy ktoś z Koleżanek lub z Kolegów odszedł ze Służby po 25 latach(po deklaracji CZSW) i dostał dodatek tak jak obiecał CZSW?
Prosił bym o rzeczowe wpisy a nie odpowiedź że wierze w bajki(nie wierze) z góry dziękuje.
Miłego weekendu
Sezon transferowy dopiero się rozpoczyna po nowelizacji zasad przyznawania dodatku. Mogę potwierdzić że znam osoby co odchodzą i będą miały w grudniu przyznane min 40%
Odpowiedz
(13-11-2021, 19:21 )Kamil napisał(a): Szczęśliwy to jest forum związkowe gdzie z reguły pisze się o problemach jakie występują w służbie, skoro ty to odbierasz jako wieczne marudzenie to widocznie jest to jedyne forum jakie odwiedzasz , dlatego masz wąskie horyzonty dotyczące różnych grup dyskusyjnych, należę ze względu na różne zainteresowania do wielu grup o różnych tematykach i wiesz co? Nawet na forach o akwarystyce narzekają, tak więc zluzuj poślady, wyłącz internet, będziesz zdrowszy ...
Problem to masz chyba z samym sobą i twój język zluzuj poślady haha szacun, pewnie jesteś col...
Odpowiedz
Obszerny wywiad z Prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Cyt.

" ... W rozmowie przewiduje też, że zbliża się czas rozmowy o przywilejach emerytalnych niektórych grup zawodowych i dyskusji o łączeniu ZUS, KRUS i innych instytucji rentowo-emerytalnych."

" ... A jeżeli mowa o katalogu uprawnień w poszczególnych grupach zawodowych, to pewnie zbliżamy się do momentu, gdy rozpocznie się debata nad ich aktualnością, wysokością.
We wszystkich zawodach zmieniają się realia i trzeba na to odpowiadać. W wielu krajach Unii Europejskiej dokonuje się takiej oceny. Oczywiście są to tematy drażliwe społecznie i wymagające wielkiej uwagi. Nie jest jednak tak, że coś jest dane raz na zawsze. "

Zacznie się.
Odpowiedz
Witam
Panie i Panowie czy ktoś z Koleżanek lub z Kolegów odszedł ze Służby po 25 latach(po deklaracji CZSW) i dostał dodatek tak jak obiecał CZSW?
Prosił bym o rzeczowe wpisy a nie odpowiedź że wierze w bajki(nie wierze) z góry dziękuje.
Miłego weekendu
Odpowiedz
[quote="Garfild" pid='10864' dateline='1636735542']
U nas ponoć ma być na f-sza po 3 tyś.netto,i tak mniej niż w policji o 1100


Też jestem z SW. Też chciałbym dostać jak najwięcej. Weź jednak pod uwagę, że w Policji to jest kwota na etat. Być może tam na etat przypada więcej, bo cześć ludzi z Policji jest na granicy, a oni powinni dostać więcej, co do tego chyba się zgodzimy. A po drugie, to Straż Pożarna z jakiejś miejscowości zorganizowała zbiórkę darów dla tych co są na granicy: kawa, herbata itp. Nie wiem na ile tego brakuje, albo muszą kupowac za swoje.... Wiem jedno... Gdy Polocja protestowala Związki SW siedziały cicho. Gdy teraz nie musimy nic zrobić w związku z tym co dzieje się na granicy, to też siedzimy cicho. Może tak do k.... nędzy Ci wielcy związkowcy coś w tym kierunku zorganizują? Zbierają składki? To niech chociaż teraz pokażą że SW nie czeka tylko jak im inne służby mundurowe coś załatwią....
Odpowiedz
(13-11-2021, 19:21 )Kamil napisał(a): Szczęśliwy to jest forum związkowe gdzie z reguły pisze się o problemach jakie występują w służbie, skoro ty to odbierasz jako wieczne marudzenie to widocznie jest to jedyne forum jakie odwiedzasz , dlatego masz wąskie horyzonty dotyczące różnych grup dyskusyjnych, należę ze względu na różne zainteresowania do wielu grup o różnych tematykach i wiesz co? Nawet na forach o akwarystyce narzekają, tak więc zluzuj poślady, wyłącz internet, będziesz zdrowszy ...
Jak miałbym obstawiać kim jest szczęśliwy obstawiałbym kierownika kadr ze swojej jednostki. Oderwany od rzeczywistości co złodzieja widzi jak administrację sprząta. Wypisz wymaluj jego słowa.
Odpowiedz
(13-11-2021, 11:10 )Szczęśliwy napisał(a):
(12-11-2021, 9:08 )konradissimus napisał(a):
(11-11-2021, 12:38 )Szczęśliwy napisał(a): Witam i o zdrowie pytam haha, nic się nie zmieniło tutaj dalej ten sam hałas cyt.Mało co? Mało i tak w kółko Źle gdzie? Źle, wszyscy oszukują, same plecaki, ile kasy na karpiowe itd przecież nikt was nie trzyma na łańcuchu Dowidzenia i nie lamentuj jeden z drugim i nie Siej propagandy jak w TV chciałbym kilku z was widzieć jak pracujecie hihi.

Chciałbym zobaczyć jak w końcu zaczniesz brać leki. Ja rozumiem, że można mieć problemy, ale po co się tak afiszować na forum. Zdrowia życzę.
Widzę znów sflustrowanego człowieczka, zadaj sobie pytanie i odpowiedz na nie,, czy widziałeś na tym forum kogoś kto byłby chociaż raz zadowolony i pochwalił kogoś??? Nie!! a dlaczego bo macie w sobie wieczne pretensje co by nie było to ŹLE, znam kilku którym wszystko w służbie przeszkadzało i wiesz co teraz robi część z nich? zapierdzielają u prywaciarzy i robocze ciuchy ściągają tylko jak kładą się spać haha i to jest rozumowanie ludu SW, a leki? to zastanów się czy nie zażywasz ich za DUŻO. Wiecznie to wałkujecie, Admin do kitu, Podwyżki za mało, Związki nieroby idą na układ, itd mógłbym wymieniać w nieskończoność. Jesteście wielką Porażką i dlatego uważam jak ci ciężko lub nie nadajesz się do tej pracy droga wolna. Śmieszy mnie wasze ciągłe niezadowolenie.

Ależ ja jestem bardzo zadowolony. Nie wiem po czym wnosisz, że jest inaczej? Natomiast historii tego swetra nigdy nie zrozumiesz, bo masz bardzo ciasne horyzonty. "sflustrowanego" to się inaczej pisze troszkę, ale nie przejmuj się, człowiek głupi się rodzi i głupi umiera.
Odpowiedz
(12-11-2021, 17:45 )Garfild napisał(a): U nas ponoć ma być na f-sza po 3 tyś.netto,i tak mniej niż w policji o 1100 zł.
A dla pracownika
Odpowiedz
Szczęśliwy to jest forum związkowe gdzie z reguły pisze się o problemach jakie występują w służbie, skoro ty to odbierasz jako wieczne marudzenie to widocznie jest to jedyne forum jakie odwiedzasz , dlatego masz wąskie horyzonty dotyczące różnych grup dyskusyjnych, należę ze względu na różne zainteresowania do wielu grup o różnych tematykach i wiesz co? Nawet na forach o akwarystyce narzekają, tak więc zluzuj poślady, wyłącz internet, będziesz zdrowszy ...
Odpowiedz
(12-11-2021, 18:46 )MdR napisał(a):
(12-11-2021, 12:23 )Dziambdzia napisał(a):
(11-11-2021, 23:44 )Prison_Officer napisał(a):
(10-11-2021, 8:38 )Dziambdzia napisał(a): Pawły i Cześki budzimy się!!! Solidarność od wczoraj udostępniła projekt i zbiera uwagi od członków Solidarności a wy co??? Jest okazja przy nowelizacji ustawy o SW interweniować w sprawie nadgodzin!!! Potrzebujemy takiego wpisu!!! TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:
1) w okresie rozliczeniowym TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo
2) po zakończeniu okresu rozliczeniowego rekompensata pieniężna, o ile w
terminie 10 dni od dnia zakończenia okresu rozliczeniowego nie wystąpi z
wnioskiem o udzielenie czasu wolnego od służby w tym samym wymiarze.

Podaj powód, dlaczego jako jedyna grupa zawodowa w Polsce, tak w mundurze jak i w cywilu mielibyśmy mieć taki zapis, że tylko na nasz wniosek przełożony może nam udzielić wolnego za wypracowane nadgodziny. Podaj również powód, dlaczego to podwładny ma decydować, a nie przełożony. Chyba niektórym już całkiem odbija.

Poziom i rozumowanie Zbyszka "Gospodarka" Nic dziwnego że, postępuje degręgolada! Jakie "oficery" takie rozumowanie. Jaśnie panie "prison oficer"

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:

Przysługuje!!! To podwładny wypracował nadgodziny, to dla podwładnego wprowadzono rekompensatę za to że, w swoim wolnym czasie stawiał się do służby. To podwładny może po okresie rozliczeniowym wybierać czy chce rękompensatę czy wolne, ale przed to już z obligu ma mieć wolne?
Dlaczego zmusza się najpierw do przychodzenia a potem zmusza do wolnego!!!

Oni chyba tego nie rozumieją. Nadgodziny są własnością pracownika. Po prostu nie zdarzył się nikt kto pozwałby służbę za niezapłacone nadgodziny, za to że wynikają z harmonogramu więc są planowane, za ilość. Po przegranym wyroku, może i w Strasburgu, jednostki wycinałyby kraty z okien na złom (a teraz ma dobrą cene) żeby migiem zapłacić. Skazani o absurdy się skarżą i wygrywają.

Masz rację są własnością pracownika i nikt ich nie zabiera. Masz prawo je wybrać, nikt ci nie może tego zabronić, ale to kiedy je odbierzesz musi być zaakceptowane przez przełożonego. Nie będzie nigdy tak, że pracownik chce, a przełożony musi i nie ma nic do powiedzenia.
Odpowiedz
(12-11-2021, 22:24 )toyboy napisał(a):
(12-11-2021, 12:23 )Dziambdzia napisał(a):
(11-11-2021, 23:44 )Prison_Officer napisał(a):
(10-11-2021, 8:38 )Dziambdzia napisał(a): Pawły i Cześki budzimy się!!! Solidarność od wczoraj udostępniła projekt i zbiera uwagi od członków Solidarności a wy co??? Jest okazja przy nowelizacji ustawy o SW interweniować w sprawie nadgodzin!!! Potrzebujemy takiego wpisu!!! TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:
1) w okresie rozliczeniowym TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo
2) po zakończeniu okresu rozliczeniowego rekompensata pieniężna, o ile w
terminie 10 dni od dnia zakończenia okresu rozliczeniowego nie wystąpi z
wnioskiem o udzielenie czasu wolnego od służby w tym samym wymiarze.

Podaj powód, dlaczego jako jedyna grupa zawodowa w Polsce, tak w mundurze jak i w cywilu mielibyśmy mieć taki zapis, że tylko na nasz wniosek przełożony może nam udzielić wolnego za wypracowane nadgodziny. Podaj również powód, dlaczego to podwładny ma decydować, a nie przełożony. Chyba niektórym już całkiem odbija.

Poziom i rozumowanie Zbyszka "Gospodarka" Nic dziwnego że, postępuje degręgolada! Jakie "oficery" takie rozumowanie. Jaśnie panie "prison oficer"

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:

Przysługuje!!! To podwładny wypracował nadgodziny, to dla podwładnego wprowadzono rekompensatę za to że, w swoim wolnym czasie stawiał się do służby. To podwładny może po okresie rozliczeniowym wybierać czy chce rękompensatę czy wolne, ale przed to już z obligu ma mieć wolne?
Dlaczego zmusza się najpierw do przychodzenia a potem zmusza do wolnego!!!
 
  A MOŻE  Z INNEJ BECZKI DLACZEGO  ZA SOBOTĘ NIE MA 24  GODZIN WOLNEGO CZYLI 100 A ZA  NIEDZIELE  LUB ŚWIĘTO NIE ODDAJĄ 36 GODZIN

Wskaż chociaż jedno miejsce, gdzie liczą przepracowaną godzinę razy dwa, tylko nie myl ze stawką finansową.
Odpowiedz
(13-11-2021, 11:10 )Szczęśliwy napisał(a):
(12-11-2021, 9:08 )konradissimus napisał(a):
(11-11-2021, 12:38 )Szczęśliwy napisał(a): Witam i o zdrowie pytam haha, nic się nie zmieniło tutaj dalej ten sam hałas cyt.Mało co? Mało i tak w kółko Źle gdzie? Źle, wszyscy oszukują, same plecaki, ile kasy na karpiowe itd przecież nikt was nie trzyma na łańcuchu Dowidzenia i nie lamentuj jeden z drugim i nie Siej propagandy jak w TV chciałbym kilku z was widzieć jak pracujecie hihi.

Chciałbym zobaczyć jak w końcu zaczniesz brać leki. Ja rozumiem, że można mieć problemy, ale po co się tak afiszować na forum. Zdrowia życzę.
Widzę znów sflustrowanego człowieczka, zadaj sobie pytanie i odpowiedz na nie,, czy widziałeś na tym forum kogoś kto byłby chociaż raz zadowolony i pochwalił kogoś??? Nie!! a dlaczego bo macie w sobie wieczne pretensje co by nie było to ŹLE, znam kilku którym wszystko w służbie przeszkadzało i wiesz co teraz robi część z nich? zapierdzielają u prywaciarzy i robocze ciuchy ściągają tylko jak kładą się spać haha i to jest rozumowanie ludu SW, a leki? to zastanów się czy nie zażywasz ich za DUŻO. Wiecznie to wałkujecie, Admin do kitu, Podwyżki za mało, Związki nieroby idą na układ, itd mógłbym wymieniać w nieskończoność. Jesteście wielką Porażką i dlatego uważam jak ci ciężko lub nie nadajesz się do tej pracy droga wolna. Śmieszy mnie wasze ciągłe niezadowolenie.

Może i pracują u prywaciarzy, ale także dostają emerytury. Jeszcze parę miesięcy i też będę pracował u prywaciarzy bo bardziej szanują pracownika niż służba w której za byle co karają. Wiem co mówię bo mam 15 lat pracy w cywilu i 15 w służbie także jakieś pojęcie o różnicach mam. Oczywiście myślę tu tylko o swoich spostrzeżeniach i nikogo nie namawiam do odejścia z służby. Każdy ma swoje zdanie na ten temat i szanuję to.
Odpowiedz
Możecie w końcu nas zacząć szanować. Na stronie policja.pl jest podana wysokość nagród jakie mają dostać policjanci. Dlaczego jak zwykle w naszej służbie nie ma żadnych konkretów. Jedna wielka nie wiadoma, nie może być normalnie
Odpowiedz
(12-11-2021, 9:08 )konradissimus napisał(a):
(11-11-2021, 12:38 )Szczęśliwy napisał(a): Witam i o zdrowie pytam haha, nic się nie zmieniło tutaj dalej ten sam hałas cyt.Mało co? Mało i tak w kółko Źle gdzie? Źle, wszyscy oszukują, same plecaki, ile kasy na karpiowe itd przecież nikt was nie trzyma na łańcuchu Dowidzenia i nie lamentuj jeden z drugim i nie Siej propagandy jak w TV chciałbym kilku z was widzieć jak pracujecie hihi.

Chciałbym zobaczyć jak w końcu zaczniesz brać leki. Ja rozumiem, że można mieć problemy, ale po co się tak afiszować na forum. Zdrowia życzę.
Widzę znów sflustrowanego człowieczka, zadaj sobie pytanie i odpowiedz na nie,, czy widziałeś na tym forum kogoś kto byłby chociaż raz zadowolony i pochwalił kogoś??? Nie!! a dlaczego bo macie w sobie wieczne pretensje co by nie było to ŹLE, znam kilku którym wszystko w służbie przeszkadzało i wiesz co teraz robi część z nich? zapierdzielają u prywaciarzy i robocze ciuchy ściągają tylko jak kładą się spać haha i to jest rozumowanie ludu SW, a leki? to zastanów się czy nie zażywasz ich za DUŻO. Wiecznie to wałkujecie, Admin do kitu, Podwyżki za mało, Związki nieroby idą na układ, itd mógłbym wymieniać w nieskończoność. Jesteście wielką Porażką i dlatego uważam jak ci ciężko lub nie nadajesz się do tej pracy droga wolna. Śmieszy mnie wasze ciągłe niezadowolenie.
Odpowiedz
(12-11-2021, 12:23 )Dziambdzia napisał(a):
(11-11-2021, 23:44 )Prison_Officer napisał(a):
(10-11-2021, 8:38 )Dziambdzia napisał(a): Pawły i Cześki budzimy się!!! Solidarność od wczoraj udostępniła projekt i zbiera uwagi od członków Solidarności a wy co??? Jest okazja przy nowelizacji ustawy o SW interweniować w sprawie nadgodzin!!! Potrzebujemy takiego wpisu!!! TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:
1) w okresie rozliczeniowym TYLKO NA WNIOSEK FUNKCJONARIUSZA czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo
2) po zakończeniu okresu rozliczeniowego rekompensata pieniężna, o ile w
terminie 10 dni od dnia zakończenia okresu rozliczeniowego nie wystąpi z
wnioskiem o udzielenie czasu wolnego od służby w tym samym wymiarze.

Podaj powód, dlaczego jako jedyna grupa zawodowa w Polsce, tak w mundurze jak i w cywilu mielibyśmy mieć taki zapis, że tylko na nasz wniosek przełożony może nam udzielić wolnego za wypracowane nadgodziny. Podaj również powód, dlaczego to podwładny ma decydować, a nie przełożony. Chyba niektórym już całkiem odbija.

Poziom i rozumowanie Zbyszka "Gospodarka" Nic dziwnego że, postępuje degręgolada! Jakie "oficery" takie rozumowanie. Jaśnie panie "prison oficer"

Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przysługuje:

Przysługuje!!! To podwładny wypracował nadgodziny, to dla podwładnego wprowadzono rekompensatę za to że, w swoim wolnym czasie stawiał się do służby. To podwładny może po okresie rozliczeniowym wybierać czy chce rękompensatę czy wolne, ale przed to już z obligu ma mieć wolne?
Dlaczego zmusza się najpierw do przychodzenia a potem zmusza do wolnego!!!
 
  A MOŻE  Z INNEJ BECZKI DLACZEGO  ZA SOBOTĘ NIE MA 24  GODZIN WOLNEGO CZYLI 100 A ZA  NIEDZIELE  LUB ŚWIĘTO NIE ODDAJĄ 36 GODZIN
Odpowiedz