07-10-2021, 8:02
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-10-2021, 8:03 przez Administrator.)
(07-10-2021, 6:31 )Psychol_OK napisał(a):(06-10-2021, 18:11 )morgan16 napisał(a): Panowie, pytanie z innej beczki. Ile trzeba pracować na oddziale terapeutycznym lub na oddziale dla niebezpiecznych, aby otrzymać 5 dni urlopu dodatkowego? Ustawa mówi o 5 dniach dla osób które tam pracują, wcześniej rozporządzenie ministra sprawiedliwości z 1996r opisywało że trzeba przepracować 8 miesięcy w ciągu roku, a w ustawie nie ma już o tym mowy, może ktoś to dokładnie wyjaśnić? I czy te 8 miesięcy musi być przepracowane "ciągiem" czy można to po prostu przez 12 miesięcy nazbierać (4 miesiące odział dla niebiezpiecznych, miesiąc ogół, znowu 4 dla niebiezpiecznych) ?
Wydaje mi się, że to od zawsze było 12 miesięcy ciągiem. Z ustawy:
Art. 141 [Urlop dodatkowy]
2. Urlop dodatkowy przysługujący funkcjonariuszowi z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia albo szczególnie uciążliwych wynosi:
b) 5 dni w roku - dla funkcjonariusza pełniącego służbę w stałym wypełnianiu zadań w zakresie bezpośredniej
ochrony i opieki nad osadzonymi w oddziale dla osadzonych stwarzających poważne zagrożenie społeczne albo
poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa zakładu karnego lub aresztu śledczego oraz dla funkcjonariuszy
pełniących służbę w oddziałach terapeutycznych dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi
lub upośledzonych umysłowo.
Art. 142 [Prawo do pierwszego i kolejnych urlopów dodatkowych]
1) z upływem roku służby pełnionej w warunkach, o których mowa w art. 141 ust. 2;
Bardziej zastanawiające są dodatkowe procenty do emerytury jeśli chodzi o pracę f-szy zatrudnionych 'na nowych zasadach' - ten zapis faktycznie zniknął. Pisałem o tym parę tygodni temu, Administrator stwierdził, że odpowiednie osoby się ty zajmą. Wiadomo coś może?
W dniu 1 października 2021 r. napisałem:
Poniżej przestawiam odpowiedź Dyrektora Generalnego SW na niżej zadane pytanie, które zostało przesłane przez Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, w związku z wątpliwościami opisanymi w poście.
"W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi różnicowania funkcjonariuszy przyjętych do służby po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r. z funkcjonariuszami przyjętymi przed tą datą w zakresie pełnienia służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe zapytanie:
Czy emerytura funkcjonariusza, który został przyjęty do służby po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2012 r. będzie podwyższać się o 0,5% podstawy za każdy rok służby pełnionej w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu, tak jak w przypadku funkcjonariusza przyjętego do służby przed tą datą, co wynika z art. 15 ust. 2 pkt. 3 oraz art. 15a ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Celno-Skarbowej i Służby Więziennej oraz ich rodzin."
Pismo Dyrektora Generalnego SW.pdf (Rozmiar: 764.92 KB / Pobrań: 30)