07-11-2018, 13:37
(06-11-2018, 12:47 )hansieru napisał(a):(05-11-2018, 23:17 )hansieru napisał(a):(04-11-2018, 13:17 )orkidez napisał(a):wszystko się rozchodzi o to czy oz jest w miejscowości pobliskiej od twojej macierzystej jednostki.(01-11-2018, 16:28 )Człowiek z lasu napisał(a): prośba o pomoc!!!
kwestia rozkazu personalnego z art 46 naszej ustawy czyli ogólnie akt mianowania na dane stanowisko, czy rozkaz personalny to przeniesienie z urzędu ( skoro od rozkazu personalnego odwołanie nie przysługuje) ? jeśli dotyczy zmiany miejsca pełnienia służby? bo pomimo, że jest wyrok sądu i uzasadnienia z NSA w tej kwestii w naszej jednostce uznają, że ,,raczej,, się nie należy. Skoro wszystkie wymogi spełniam odnośnie ,,zwrot kosztów przejazdów,,. Z jednostki macierzystej zostałem przeniesiony do OZ rozkazem personalnym decyzją dyrektora jednostki, a usłyszałem ze raczej się nie należy bo przenosi tylko Dyrektor okręgowy albo Gen. wg wszystkich wytycznych i orzeczenia sądu jak najbardziej się należy ale mam prośbę jeśli ktoś jest kto nie na własną prośbę a rozkazem personalnym został skierowany z jednostki macierzystej do OZ i pobiera ,,zwrot kosztów przejazdu,, proszę o kontakt . Przykre to jest że musimy sami dochodzić swoich praw jakby to nasi koledzy z biur dawali nam przywileje.
pozdrawiam
Idź do sądu . U nas też twierdzili że się nie należy.
1. Sprawy wynikające z podległości służbowej, dotyczące:
1) powoływania oraz mianowania na stanowiska służbowe,
2) odwoływania oraz zwalniania ze stanowisk służbowych i przenoszenia do dyspozycji,
3) nadawania stopni Służby Więziennej,
4) delegowania do czasowego pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej,
5) oddelegowania do wykonywania zadań służbowych poza Służbą Więzienną w kraju lub poza granicami państwa,
5a) oddelegowania do wykonywania zadań służbowych w Ministerstwie Sprawiedliwości,
6) powierzenia obowiązków służbowych na innym stanowisku służbowym
- rozstrzyga się w formie rozkazu personalnego.
2. Formę rozkazu personalnego stosuje się również do stwierdzania wygaśnięcia stosunku służbowego.
3. Rozkaz personalny jest wykonalny z dniem w nim określonym. Od rozkazu personalnego odwołanie nie przysługuje.
Na twoim miejscu napisałbym raport:: w zwiazku z rozkazem takim i takim zgodnie z Art takim ustawy takiej zwracam się z prośbą o wypłatę tego i owego zaniósł do sekretariatu i czekał na pisemną odpowiedź a później zależy co napiszą