27-10-2021, 21:11
(27-10-2021, 16:30 )Prison_Officer napisał(a):No widzisz prison, wpadłeś we własne sidła. Napisałeś żebym czytał ze zrozumieniem Twoje posty, ale wychodzi na to, że Ty sam nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tego co napisałeś. Pomogę Ci, art. 60 f ust. 16 który cytujesz należy łączyć z ust. 14(27-10-2021, 9:14 )Andrzej chorąży napisał(a):(27-10-2021, 6:28 )Prison_Officer napisał(a):Prison i to jeszcze officer, zanim coś napiszesz upewnij się, czy to jest zgodne z prawdą.(26-10-2021, 18:19 )Andrzej chorąży napisał(a):(26-10-2021, 15:10 )szfager napisał(a): ZUS mi nie płaci więc raczej wzywał nie będzie bo po co ? żeby zabrać czas swojej komisji i generować koszty? Oczywiście że ZUS interweniował ale jak np. gość wrzucał zdjęcia z plaży nad ciepłym morzem, a nie jak spacerował po lesie. Na zwolnieniu nie możesz pracować i masz obowiązek stosować się do zaleceń.Prison skąd Ty bierzesz te rewelacje, co ma ZeUS do nas??? Tylko komisja MSWiA ma prawo orzekać w sprawie legalności zwolnienia i jego wykorzystywania. Jeżeli kiedyś doczekasz renty, to przyzna Ci ją ZUS czy komisja lekarska MSWiA???
Czytaj ze zrozumieniem. Nie mówię o komisji rentowej tylko o zasadności zwolnienia lekarskiego. Gwarantuję Ci, że jest taka możliwość. Jeśli kiedykolwiek będziesz na długotrwałym zwolnieniu i przyjdzie ci wezwanie na komisję lekarską do ZUS to zanim olejesz temat to upewnij się w kadrach, że nie wystąpili do ZUS o kontrolę L4.
W sprawach dotyczących funkcjonariuszy Służby Więziennej polecam lekturę Ustawy o Służbie Więziennej.
Większość nie zna ustawy i stąd nieporozumienia i dziwne wpisy. Jeżeli chodzi o poruszaną przez Ciebie kwestię, to jest ona opisana (dokładnie) w art. 60 f ust. 2 pkt 1. Specjalnie dla Ciebie fragment ustawy:
Art. 60f.1. Prawidłowość orzekania o czasowej niezdolności do służby z powodu choroby, prawidłowość wykorzystania zwolnienia lekarskiego, spełnienie wymogów formalnych zaświadczeń lekarskich oraz oświadczenie funkcjonariusza, o którym mowa w art. 60d pkt 3, może podlegać kontroli.2. Kontrolę przeprowadzają:1) komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych – w zakresie prawidłowości orzekania o czasowej niezdolności do służby z powodu choroby oraz prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego;
Jeżeli Twój dyrektor wysyła pismo do ZUSu w celu sprawdzenia prawidłowości wykorzystania zwolnienia, to znaczy że też nie zna tego przepisu, ale w tym momencie pytam, gdzie są kadry, dlaczego nie podpowiedzą dyrektorowi, że tym pismem się ośmiesza.
Jeszcze raz, czytaj ustawę, a nikt nie będzie Cię robił w balona.
16. W razie podejrzenia, że zaświadczenie lekarskie zostało wydane niezgodnie
z przepisami w sprawie zasad i trybu wystawiania zaświadczeń lekarskich, przełożony
występuje o wyjaśnienie sprawy do terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu
Ubezpieczeń Społecznych.
A ta ma prawo wezwać f-sza na komisję w celu wyjaśnienia sprawy.
14. Kontrola wymogów formalnych zaświadczeń lekarskich polega na sprawdzeniu, czy zaświadczenie:
1) nie zostało sfałszowane;
2) zostało wydane zgodnie z przepisami w sprawie zasad i trybu wystawiania zaświadczeń lekarskich.I teraz pomyśl, co funkcjonariusza obchodzi, czy jego zaświadczenie zostało wydane zgodnie z przepisami. Zwolnienie lekarskie wystawia lekarz i on odpowiada przez ZUSem za wydanie zwolnienia niezgodnie z przepisami, a nie f-sz.
Poza tym pisałeś wcześniej, że ZUS może wezwać funkcjonariusza, jeżeli ten wykorzystuje zwolnienie lekarskie niezgodnie z przeznaczeniem. Wróć do mojego poprzedniego postu, tłustym drukiem (specjalnie dla Ciebie) zaznaczyłem kto może to sprawdzić. Tak stanowi ustawa o SW. W razie wątpliwości, służę pomocą.