05-05-2022, 12:53
(05-05-2022, 10:21 )piotr73sw napisał(a): Podwyżki były jakie były,dla cywili kiedyś będą.Temat podwyżek można już zakończyć bo już nic w tym temacie raczej więcej się nie zmieni.Panie administratorze,czy ma pan jakąś wiedzę co do zmian w dodatkach służbowych,za parę dni będzie 2 miesiące kiedy miała ujrzeć światło dzienne propozyja tegoż tworu i cisza.Miało to powstrzymać ludzi przed odejściem a jest wręcz odwrotnie.F-sze którzy odchodzą wiedząc że nic nie dosaną na odejście od jesieni byli na zwolnieniach.
Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa otrzymał projekt nowelizacji ustawy "reformujący" zasady przyznawania dodatku służbowego (który został przesłany do Zarządów Okręgowych oraz Zarządów Terenowych), lecz brak jest w nim konkretnych rozwiązań mających na celu zahamowanie odpływu doświadczonej kadry, a mówiąc wprost w mojej ocenie jest to jakiś żart. Minister zaproponował jeden zapis, który w żaden sposób nie wyczerpuje pkt. 4 aneksu z dnia 13 października 2021 r. do porozumienia zawartego w dniu 19 listopada 2018 roku pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, który ma na celu zahamowanie odpływu doświadczonej kadry, która nabywa uprawnień emerytalnych po 15 latach służby. Proponowana zmiana dotyczy jedynie ustalanie wysokości dodatku służbowego ze względu na rodzaj, typ oraz pojemność a także dział, zakres i specyfikację wykonywanych obowiązków służbowych
cyt."Przy ustalaniu wysokości dodatku służbowego uwzględnia się w szczególności rodzaj i typ oraz pojemność zakładu karnego albo aresztu śledczego, w którym funkcjonariusz pełni służbę, dział służby oraz zakres i specyfikę wykonywanych przez niego obowiązków służbowych, w tym pełnienie służby w bezpośrednim kontakcie z osobami pozbawionymi wolności".