06-05-2022, 19:08
(06-05-2022, 13:18 )caber76 napisał(a):(05-05-2022, 21:13 )Człowiek z lasu napisał(a):(05-05-2022, 15:13 )MdR napisał(a):(05-05-2022, 12:53 )Administrator napisał(a):(05-05-2022, 10:21 )piotr73sw napisał(a): Podwyżki były jakie były,dla cywili kiedyś będą.Temat podwyżek można już zakończyć bo już nic w tym temacie raczej więcej się nie zmieni.Panie administratorze,czy ma pan jakąś wiedzę co do zmian w dodatkach służbowych,za parę dni będzie 2 miesiące kiedy miała ujrzeć światło dzienne propozyja tegoż tworu i cisza.Miało to powstrzymać ludzi przed odejściem a jest wręcz odwrotnie.F-sze którzy odchodzą wiedząc że nic nie dosaną na odejście od jesieni byli na zwolnieniach.
Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa otrzymał projekt nowelizacji ustawy "reformujący" zasady przyznawania dodatku służbowego (który został przesłany do Zarządów Okręgowych oraz Zarządów Terenowych), lecz brak jest w nim konkretnych rozwiązań mających na celu zahamowanie odpływu doświadczonej kadry, a mówiąc wprost w mojej ocenie jest to jakiś żart. Minister zaproponował jeden zapis, który w żaden sposób nie wyczerpuje pkt. 4 aneksu z dnia 13 października 2021 r. do porozumienia zawartego w dniu 19 listopada 2018 roku pomiędzy Ministrem Sprawiedliwości a NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa, który ma na celu zahamowanie odpływu doświadczonej kadry, która nabywa uprawnień emerytalnych po 15 latach służby. Proponowana zmiana dotyczy jedynie ustalanie wysokości dodatku służbowego ze względu na rodzaj, typ oraz pojemność a także dział, zakres i specyfikację wykonywanych obowiązków służbowych
cyt."Przy ustalaniu wysokości dodatku służbowego uwzględnia się w szczególności rodzaj i typ oraz pojemność zakładu karnego albo aresztu śledczego, w którym funkcjonariusz pełni służbę, dział służby oraz zakres i specyfikę wykonywanych przez niego obowiązków służbowych, w tym pełnienie służby w bezpośrednim kontakcie z osobami pozbawionymi wolności".
Pieniądze nic nie zmienią, może wpłyną na jakieś pojedyncze przypadki. I CZ o tym wie, napewno na odprawie kierownictwa dyrektorzy przekazali zasłyszane nastroje w jednostkach. Deklarują się ludzie którzy mają 22-23 lata służby. Skoro 2500 brutto ich nie zatrzyma to co może?? Słyszałem że po większych jednostkach dyrektorzy próbowali coś obiecywać, zachęcać na jakichś spotkaniach. ale nikt nie chce nawet rozmawiać. Ci z 20-25 mają wszystkiego dość, ci z 15 nie wierzą w żadne obietnice. Dziś coś jest a jutro tego nie ma.
W przyszłym roku prognozowane są dwie waloryzację emerytur. Komu jak komu ale emerytom PIS dosypie. A SW? Z czym do ludzi.
Pragnę przypomnieć, że dla casty 369 dało się zrealizowac postulat i dać im po 2500 brutto?
Wskażcie mi ilu w nich było oddziałowych? Sami biurokraci z oisw czy czsw czyli taka kadrę da sie zatrzymać? Badaczy pisma i monitoringu.
Zgadza się. Dla siebie potrafią załatwić kasę ale my jesteśmy plebs i się nie liczymy.
Dali 2500 starszakom? Ok, niech mają. Ale gdyby dali 15-latkom 1500zł, 20-latkom 2000zł to szczerze chciałoby mi się zostać długo dłużej.. a tak odliczam do końca, początek 2024 zmykam stąd i wielu moich doświadczonych kolegów również. Część z nich nawet w 2023 bo będą już mogli a teraz zaczynają juz dbać o zdrowie psychiczne. Nastrojenie się przed odejściem to bardzo ważna sprawa, a i czas na znalezienie nowej pracy się znajdzie, dodatków na odejście nie ma, po co się męczyć, 20% zabiorą z wypłaty to na paliwo nie wydamy chociaż - na jedno wyjdzie, a czlowiek zdrowia nie straci. Nowy generał zostanie z niemałym problemem za 2 lata (a nie no oficery ze szkoly stołecznej wyplyną) bo zapewne obecny szef będzie wtedy siedział w fotelu z ciepłych kapciach przytulając kilkanaście tysięcy emerytury, może jeszcze do kamery coś powie jak poproszą... jak to bezpieczeństwo poprawił w służbie za swojej kadencji. Pozdrawiam. Oby do wiosny 2024