30-03-2020, 17:20
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2020, 17:22 przez Administrator.)
(30-03-2020, 14:14 )Człowiek z lasu napisał(a): Panie Administratorze proszę o informację jeśli takowe Pan posiada co z realizacją jednego z punktów porozumienia listopadowego 2018 a mianowicie zaliczenia lat pracy w cywilu do dodatku za wysługę lat pracy? Jesteśmy jedna, ostatnia formacja która nie ma tej formy zaliczenia lat pracy do dodatku za wysługę lat
Jeżeli chodzi o ten postulat, to nigdy nie było co do niego żadnych uwag i nie budziło żadnych kontrowersji, ani ze strony Kierownictwa CZSW, anie też Ministerstwa Sprawiedliwości. Jest to dla wszystkich zrozumiałe, że jeżeli inne służby mają zaliczane lata pracy z cywila do dodatku za wysługę lat, to również i funkcjonariusze Służby Więziennej powinni mieć te lata zaliczane. Ostatnią odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości jaką Zarząd Główny NSZZFiPW otrzymał to taka, że "projekt ustawy o zmianie ustawy o Służbie Więziennej zawierający m.in. nowe zasady ustalania wysokości dodatku za wysługę lat tj. uwzględnianie, oprócz okresów w Służbie Więziennej, również innych okresów służby i zatrudnienia (analogicznie, jak w służbach mundurowych podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych), został uzgodniony wewnątrz resortowo i aktualnie trwa procedura związana z wystąpieniem z wnioskiem do Zespołu do spraw programowania prac Rządu o wpis projektu do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów, zaś po uzyskaniu tego wpisu zostanie on skierowany do uzgodnień i konsultacji publicznych"
Moim zdaniem, cały "problem" polega na tym, że powodem opóźnienia realizacji tego punktu jest to, że obok tej propozycji zmiany ustawy są jeszcze inne zapisane punkty, na których realizację potrzeba jest wygospodarowania środki finansowe. W tym miesiącu Prezydium Zarządu Głównego domagało się realizacji właśnie § 4 ust. 2 Porozumienia z dnia 19 listopada 2018 r. aby punkt ten, (który nie ma żadnych wątpliwości, że powinien być zrealizowany) został uwzględniony przy zmianie ustawy dotyczącej realizacji § 6 ust. 1 porozumienia (świadczenie motywacyjne po 25 latach). Dodam, że nie chodzi tu o rezygnację z zapisu dotyczącego świadczenia motywacyjnego po 15 latach, które jest zapisane w projekcie zmiany ustawy o Służbie Więziennej.