12-08-2020, 15:23
(12-08-2020, 13:26 )lew napisał(a):(12-08-2020, 12:39 )Administrator napisał(a):(12-08-2020, 11:42 )lew napisał(a): Mam pytanie z innej beczki.
Dlaczego w komunikacie z posiedzenia Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji "Przewodniczący Czesław Tuła podkreślał min. że funkcjonariusze Służby Więziennej są jedyną formacją mundurową, którzy nie mają zaliczanych okresów przepracowanych „w cywilu” do dodatku za wysługę lat, co powoduje, że kandydaci wybierają inne służby mundurowe"
a gdy odsłucha się nagranie z posiedzenia komisji i tego co mówi Pan Tuła to mowa jest o zaliczaniu służby z "innych służb" lub "innych jednostek przedsiębiorstw państwowych" przy przejściu do SW. Mowa tutaj o dwóch różnych rzeczach.
Dla zainteresowanych:
od min 52 sek. 30
https://av8.senat.pl/10KPCPP451
W komunikacie z posiedzenia Komisji jest napisane potocznie "w cywilu", żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi. Oczywiście chodzi o zaliczanie pracy w cywilu jak i również służby w innych formacjach mundurowych, co jest dokładnie napisane w projekcie przedstawionym przez Przewodniczącego.
Super - dziękuję za podrzucenie Aministratorze tego dokumentu choć już go kiedyś czytałem.
Proszę jednak byś odsłuchał to co powiedział Cz. Tuła - nie mówił o "cywilu" a tylko i wyłacznie o zaliczaniu służby z "innych służb" lub "innych jednostek przedsiębiorstw państwowych" a minister Wąsik, w odpowiedzi też warty posłuchania, że go zaskoczył ten wniosek.
A "cywil" rozumiemy szerzej, to nie tylko praca w przedsiębiorstwach państwowych (co może zaraz zostać zawężone do przywięziennych przedsiębiorstw państwowych) ale i też praca u prywatnej firmie, działalność gospodarcza, itd
Przewodniczący Czesław Tuła przedstawiał ogólnie i w skrócie wniosek, który został udostępniony, a Przewodniczący Komisji ten wniosek w całości odczytał (1h i 3 min.). Niepotrzebnie doszukuje się Pan jakichkolwiek różnic.