08-01-2021, 11:11
(07-01-2021, 17:03 )Twardziel 123 napisał(a):(06-01-2021, 22:09 )Zbig napisał(a):(06-01-2021, 17:56 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="Zbig" pid='6798' dateline='1609942355']
[quote="3dzialy3dekady" pid='6788' dateline='1609887313']
Czy w związku z postami Twardziel 123 NSZZFIPW, Ministerstwo Sprawiedliwości , Dyrektor Generalny, Właściwy Dyrektor Okręgowy, Właściwy Dyrektor, Kierownik Działu nie powinien ................. ????
Art. 226. § 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Przepis art. 222 § 2 stosuje się odpowiednio.
§ 3. Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Przedmiotem ochrony jest autorytet osób realizujących pełnieniem swych obowiązków działalność instytucji państwowych, a także ich godność. Jest to przestępstwo bezskutkowe, tj. nie wymaga nawet doznania przez adresata poczucia poniżenia. Chroniona godność pojmowana jest w sposób zobiektywizowany, określony przez powszechnie przyjęte normy kulturalno - obyczajowe.
Sprawca dopuszcza się czynu zabronionego podczas i w związku z pełnieniem przez funkcjonariusza obowiązków służbowych. Powyższe oznacza zbieżność czasową i miejscową zachowania sprawcy i wykonywania obowiązków służbowych przez funkcjonariusza publicznego. Związek czynu sprawcy z pełnionymi przez pokrzywdzonego obowiązkami, stanowi element motywacji sprawcy i przynależy do strony podmiotowej typu czynu zabronionego. Dlatego też niewskazanie tego znamienia w opisie czynu przypisanego oskarżonemu wskazywać może na prywatnoskargowy charakter tego czynu.
Przestępstwo znieważenia sprowadza się do tych zachowań sprawcy, które wyrażają pogardę dla innej osoby, w szczególności mają poniżyć ją, uwłaczać godności oraz sprawić, aby poczuła się obrażona. Chodzi tu o wszelkie zachowania sprawcy, niezależnie od ich formy. Znieważenia można więc dokonać np. gestem, pismem, jak też werbalnie. Innymi słowy, środki, za pomocą których wyrażono pogardę, nie mają znaczenia. Znieważenie może zostać popełnione wyłącznie przez działanie. Zachowanie sprawcy powinno być więc powszechnie przyjęte za obraźliwe, naruszające godność osobistą człowieka w świetle ogólnie przyjętych norm społeczno-obyczajowych, a subiektywne odczucia pokrzywdzonego nie są miarodajne dla ustalenia realizacji znamion występku znieważenia, przedmiotem znieważenia jest bowiem godność człowieka, a nie wyobrażenie o godności. Wydaje się, że nie jest to pogląd do końca słuszny. Trzeba uwzględniać także kontekst czasowo-sytuacyjny, w którym dane zachowanie miało miejsce. Z kolei poniżanie należy rozumieć jako upokarzanie, hańbienie, lżenie czy wyraz pogardy.
Funkcjonariuszem publicznym jest:
1) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej;
2) poseł, senator, radny;
3) poseł do Parlamentu Europejskiego;
4) sędzia, ławnik, prokurator, funkcjonariusz finansowego organu postępowania przygotowawczego lub organu nadrzędnego nad finansowym organem postępowania przygotowawczego, notariusz, komornik, kurator sądowy, syndyk, nadzorca sądowy i zarządca, osoba orzekająca w organach dyscyplinarnych działających na podstawie ustawy;
5) osoba będąca pracownikiem administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, chyba że pełni wyłącznie czynności usługowe, a także inna osoba w zakresie, w którym uprawniona jest do wydawania decyzji administracyjnych;
6) osoba będąca pracownikiem organu kontroli państwowej lub organu kontroli samorządu terytorialnego, chyba że pełni wyłącznie czynności usługowe;
7) osoba zajmująca kierownicze stanowisko w innej instytucji państwowej;
8) funkcjonariusz organu powołanego do ochrony bezpieczeństwa publicznego albo funkcjonariusz Służby Więziennej;
9) osoba pełniąca czynną służbę wojskową, z wyjątkiem terytorialnej służby wojskowej pełnionej dyspozycyjnie;
10) pracownik międzynarodowego trybunału karnego, chyba że pełni wyłącznie czynności usługowe.
11) policjant, strażnik miejski, urzędnik
Czas najwyższy to rozwiązać.
Pewnie, że ktoś powinien zareagować, jeśli jest to pomówienie.
No, ale osoby, które czują się znieważone nic z tym nie robią. Twardzielek czeka, a czas ucieka WSTYD bajo.
Oj drogi Panie twardzielek czeka na wezwanie aby prawdę powiedzieć co się działo i jak się wszystko pod dywan zamiatalo np złom, brama, hala, szyld, Jak kolega podowiada wyjście osadzonych do pracy pod przykrywką zajęć kulturalno oświatowych, nadużycie stanowiska, popełnienie przestępstwa, itp. Bajlando.
Ustka?
Druga Ustka Ustka Oz Ustka Drogi PANIE. Przestępstwo się nie przedawniaja ale skla.papa
Ale co??