Witam
Szanowni Państwo
Związek Zawodowy w sprawie podwyżki uposażeń ze swojej strony zrobił na dzień dzisiejszy wszystko do czego jest powołany.
1. Bralismy udział w spotkaniach FZZSM
2. Uczestniliśmy w konferencjach, braliśmy czynny udział w manifestacjach
3. Zaproponowalismy stronie słuzbowej środków na podwyżki i dopilnowaliśmy ich podziału w taki sposób jak w innych służbach (podpisane porozumienie)
Związek zawodowy nie jest odpowiedzialny za tempo prac w ministerstwie oraz wydanie stosownych aktów prawnych mających na celu wypłacenie tych środków, jeśli od nas by to w 100 % zależało to myślę, że te podwyżki były by juz na waszych kontach.
Proszę o odrobine cierpliwości to że w MSWIA wypłacono już nagrodę roczną i podwyżkę nie oznacza, że w SW będzie podobnie. Przypominam, że nasza nagroda roczna jest wypłacana do końca marca i w myśl tego wydaje mi się że będzie podobnie jak w MSWiA czyli nagroda roczna i podwyżka wraz z wyrównaniem. Czego osobiście bym sobie i wam życzył.
Pozdrawiam
(05-02-2019, 14:55 )Zakładka napisał(a): Witam,
jestem w grupie funkcjonariuszy przeniesionych z urzędu do pełnienia służby w innej miejscowości (likwidacja jednostki). Zgodnie z Ustawą o Służbie Więziennej przyznano nam równoważnik za brak mieszkania należny każdemu funkcjonariuszowi przeniesionemu z urzędu. Wcześniej pozytywną opinię wydał radca prawny jednostki. A teraz są jakieś dziwne wytyczne, żeby wstrzymać wypłatę tego równoważnika. Na jakiej podstawie? Ustawa o SW się nie zmieniła, nadal obowiązuje ten sam przepis. Tymczasem CZSW próbuje nam go zabrać. Zasięgnęliśmy opinii radcy prawnego spoza SW, który uważa, że przepis jest jasny - równoważnik się należy, więc pewnie sprawa zakończy się w sądzie, bo na pewno tego nie odpuścimy. Czy u Was w jednostkach też są takie problemy?
U nas w jednostce też mylą pojęcia kiedy jest czasowe oddelegowanie a kiedy przeniesienie i jakie finansowe to niesie konsekwencje. Wydaje mi się ,że powinnas/es jeszcze otrzymywać ,,zwrot kosztów przejazdu,, nie mylić z ryczałtem za dojazd jeśli oczywiście przeniesienie nie jest na twoją prosbe.
Panie Administratorze bardzo prosiłbym o podanie linku w związku z prowadzonymi pracami legislacyjnymi w sprawie podwyzek. Bardzo dziękuję i pozdrawiam
Witam. Mam siostrę w policji i w ich formacji dostali wyrównanie 8 lutego. Ciekawe kiedy my dostaniemy obiecane pieniążki ?
Policja juz ma pieniądze na kontach a my...... gdyby to chodziło o osadzonych to tez by już mieli. ...
(08-02-2019, 8:53 )Ochrona napisał(a): Witam mam pytanie związane z dodatkiem sluźbowym problem polega na tym że będąc st oddziałowym lat 12 w sluzbie ma się 400zl a będąc po podoficerce kpr też ma 400zl jaka tu polityka że mamy te same dodatki
Ja mam lat 18-cie dodatek 400!
Czego nie rozumiesz, bo nie rozumiem?
to musisz jeszcze z 5 lat poczekac kiedys jechali na kurs po 12 latach teraz po 3 : Musisz nauczyc sie cierpliwosci
Informatyk, 10 lat stażu. mł. inspektor. Ani podoficerki, ani chorążówki, o oficerce nie wspomnę... Dodatek 320zł. Osoby z takim samym stażem, stanowiskiem i stopniem 600-700. To jest dopiero patologia.
Witam !!! Podwyżki już są !!!!!! prąd, gaz czynsz, jedzenie!!! a awanse, są przecież jak nie ma? w warszawce wszyscy awansują widać co chwilę, par lat służby i już ppłk albo płk !!! !!! a odnośnie wszystkiego co dzieje się w SW. Dyrektor Generalny SW winny jest temu wszystkiemu, na każdym kroku blokada!!! !!! Jeśli Służba Więzienna zawsze jest na końcu stawki, to niech będzie na końcu!!! Jaki Dyrektor Generalny SW taka cała Służba Więzienna !!! Jaki Pan taki kram !!! brud smród i ubóstwo. Nepotyzm, kolesiostwo na każdym kroku, i złodziejstwo, brak awansów żeby zaoszczędzić dla P. Dyrektora na akademię SW pożal się Boże !!! a jak coś się wywali jak AŚ Wrocław to szukanie winnego !!! Dyrektor wydaje tylko rozkazy, polecenia wytyczne a ludzi to z rękawa wytrzepać, do służby nie stawia się 6 f-szy lub nie są obstawione stanowiska a robota musi być zrobiona bo co? bo Pan szanowny Dyrektor przyjedzie i będzie brud !!!
Szybkie tempo to miały prace w MSWiA.
Wstyd żeby na święto służby więziennej nawet po 100 nagrody nie dać.
Widać za co nas mają. Była Pani premier mówiła im te nagrody po prostu się należały!!!
co z awansami na oddziałowych? robimy na oddziale, 5 lat po kursie a tu cały czas lipa :/
Witam mam pytanie związane z dodatkiem sluźbowym problem polega na tym że będąc st oddziałowym lat 12 w sluzbie ma się 400zl a będąc po podoficerce kpr też ma 400zl jaka tu polityka że mamy te same dodatki
Komunikat po spotkaniu z Panem Wiceministrem Sprawiedliwości Patrykiem Jakim
Pan Minister poinformował nas, że prace legislacyjne przebiegają szybkim trybem i nie ma zagrożenia co do wprowadzenia tych podwyżek dla w/w osób. Rozporządzenia te po podpisaniu przez Ministra zostały skierowane do dalszych prac legislacyjnych.
Ktoś wie gdzie są te projekty ?
bo jakoś nie widzę je na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
I kolejne spotkanie z wiceministrem Patrykiem Jakim za nami. No i oczywiście żadnych konkretów w sprawie podwyżki. Jedynie ogulnikowe zapewnienia że prace legislacyjne przebiegają w szybkim tempie. Inne służby dostaną a SW jak zwykle na szarym końcu. Oj uczy służba cierpliwości.
I kolejne spotkanie z wiceministrem Patrykiem Jakim za nami. No i oczywiście żadnych konkretów w sprawie podwyżki. Jedynie ogulnikowe zapewnienia że prace legislacyjne przebiegają w szybkim tempie. Inne służby dostaną a SW
Przy okazji wspomniano o prowadzonych negocjacjach ze stroną służbową dotyczących podziału środków pozostających po wprowadzeniu podwyżki.
Czy administrator może wyjaśnić o co chodzi z tym podziałem środków pozostających po wprowadzeniu podwyżki,a dokładnie o jakie środki chodzi?
Witam.
Pytanie takie: czy funkcjonariusz ma wgląd w opiniowanie notatki służbowej, którą sam napisał? Czy ewentualnie może żądać ksera opinii?
Czy funkcjonariusz ma wgląd w opiniowanie czynności wyjaśniających związanych z tą notatką, jeżeli jest jedną ze stron sporu i czy może żądać ksera?
Dziś mamy 06.02.2019 czy ZG zapozna nas w końcu z stanowiskiem strony służbowej dotyczącej dodatków służbowych?Naprawdę rzesza f-szy czeka na tą informację a przypominam że zgodnie z informacją zamieszczoną na tej stronie ZG miał ją otrzymać do 31.01.2019.
(04-02-2019, 8:59 )mlody_funkcjusz napisał(a): Co do dodatków to zastanawia mnie jedna rzecz. Dla czego dodatki sa kwotowe? Skoro nie mozna miec wiecej niz 50% to dla czego nie sa naliczane procentowo? Co awans by dochodzilo! A tak mlody kapral dostaje 400 i to jest jego kilkanascie procent dodatek a taki st.sierz.sztab. z 15lat sluzby, starszy oddzialowy ma 400zl i to jest jego kilka procent. Z kazdym awansem dodatek procentowo spada do jego wynagrodzenia!
I to jest konkretny pomysł.
Policja dostaje do 10 lutego trzynastkę a 15 lutego wyrównanie wypłacają.
Ja mam 10 lat służby i 4 lata regularnie pracuje na oddziale ze stanowiskiem st. Strażnik. Należy mi się 400 zł dodatku tak samo jak kapralowi po 2 latach służby, który lata po budach. Przecież ta służba to cyrk.
Witam
Mam pytanie do was. Będąc delegowany do innej jednostki , czy za dojazd godziny powinny być zapisane i dodane? Każdy twierdzi że tak i że jest na to rozporządzenie dyrektora generalnego , może ktoś wie jak się nazywa?? Kadrowa jedna twierdzi że tak, a druga że nie. Proszę o podpowiedź
Witam,
jestem w grupie funkcjonariuszy przeniesionych z urzędu do pełnienia służby w innej miejscowości (likwidacja jednostki). Zgodnie z Ustawą o Służbie Więziennej przyznano nam równoważnik za brak mieszkania należny każdemu funkcjonariuszowi przeniesionemu z urzędu. Wcześniej pozytywną opinię wydał radca prawny jednostki. A teraz są jakieś dziwne wytyczne, żeby wstrzymać wypłatę tego równoważnika. Na jakiej podstawie? Ustawa o SW się nie zmieniła, nadal obowiązuje ten sam przepis. Tymczasem CZSW próbuje nam go zabrać. Zasięgnęliśmy opinii radcy prawnego spoza SW, który uważa, że przepis jest jasny - równoważnik się należy, więc pewnie sprawa zakończy się w sądzie, bo na pewno tego nie odpuścimy. Czy u Was w jednostkach też są takie problemy?
Witam,
Straż Graniczna od 30 stycznia już ma doliczane do dodatku za wysługę okres pracy w cywilu.
"Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie sposobu i trybu zaliczania okresów służby i pracy do wysługi lat uwzględnianej przy ustalaniu wysokości dodatku za wysługę lat funkcjonariuszy Straży Granicznej z 30 stycznia 2019
Kiedy u nas? U nich szybko poszło
Czy ktoś porusza problem braku awansów na stanowiskach służbowych. Tak dłużej być nie może po 3 ,4,5 lat bez awansów po ukończonych szkołach. Nawet fluktuacja nie dotyka zwykłych funkcjonariuszy tylko stanowisk kierowniczych i dowódców. Bo kierownik musi być zawsze a na starszego oddziałowego to już nie można awansować jak jego kolega odejdzie z SW. Już nie mówię że przez kilka lat praktykuje się i wmawia nam się że nie można awansować w jednym roku na stopniu i stanowisku a takiego przepisu nie ma!
Witam. Te dodatki służbowe to jak znam podejście naszej służby to zapomnijmy że my zwykli funkcjonariusze dostaniemy choć złotówkę więcej niż to co zapiszą ustawowo. Ustawą o SW jasno mówi że dodatek służbowy może być przyznany do 50% wynagrodzenia zasadniczego +dodatku za stopień to dlaczego rzucają nam nisko piłeczkę a my ją łapiemy! Podaję przykład wynagrodzenie sasadnicze 2000 dodatek za stopień 1000 co daje 3000 czyli takiego dodatku służbowego z obowiązującymi przepisami moglibyśmy mieć 1500 złoty a my łapiemy nisko piłeczkę i bierzemy konkretną kasę czyli 400,500,600 czyli nic więcej do 15 lat służby czy to korzystna zmiana moim zdaniem nie.
Witam,
naszła mnie pewna refleksja dotycząca dodków służbowych. Wiem, że wielu czytających może się ze mną nie zgadzać. Myślę jednak, że mam sporo racji w tym co napiszę.
W mojej ocenie należy:
- ustalić dodatek minimalny na każdym stanowisku ( referent, oddziałowy, inspektor, kierownik)
- ustalić dodatek w zależności od "trudności" jednostki (bo jak może być że, w małym zakładzie karnym półotwartm strażnik DO czy nawet kierownik ma dodatek taki sam jak w najwiekszych i najtrudniejszych jednostkach--->>> GDAŃSK, SZTUM, KRAKOW, WROCŁAW, WARSZAWA..... tam gdzie są N, tam gdzie trzeba stawac codziennie przed dylematami co jest ważniejsze, jeśli zawale to czy to bo spraw jest tyle, że nie jestem w stanie tego wykonać. Kiedy jednostka jest duża i są cieżkie przypadki. Gdzie jest większe ryzyko popełnienia błędu. Gdzie wymaga się dużego doświadczenia i dyspozycyjności. Gdzie znajdują sie medialne osoby, co wywiera wielka presję!
- ustalić dodatki w jednostkach w zależności od położenia ( czy spawiedliwe jest kiedy dodatek strażnika DO w jednostce położonej w miejscowości gdzie chleb kosztuje 2 zł, mieszkanie za m2 wynosi 2000 zł jest taki sam jak straznika DO który mieszka w Warszawie, Gdańsku czy Krakowie gdzie cena chleba wynosi 4 zł, metr mieszkania 7000 zł???)
Normalne jest w firmach prywatnych, że inne zarobki są w Warszawie, Gdańsku, Krakowie a inne w Ostrołęce, Uhercach Mineralnych czy Suwałkach. U nas wszyscy zarabiają tyle samo. Dlatego w dużych miastach nikt nie chce pracować bo kto się za takie pieniądze utrzyma. W małych płaczą kiedy jest plan zamknięcia bo przecież to jedyne miejsce zarobku w pobliżu.
Z wielkim szacunkiem ale dodatek służbowy zwiększać za 15 lat jakoś mnie nie przekonuje. Do tego służy dodatek za wysługę lat!!!
To jest oczywiście tylko moja własna refleksja nad dotakami.
Pracując w małej jednostce a póżniej w jednej z najwiekszych, widzę ile trudu i energii należy włożyć i nie ma co porównywać. Ilość spraw i ich złożoność naprawde przerasta w dużych jednostkach.
(01-02-2019, 11:14 )Wojtek90 napisał(a): Witam. Porozumienie podpisane. Protest zatrzymany. Ale wciąż nawet projektu w sprawie podwyżek brak. MSWiA już tylko czeka na podpis premiera . Cała legislacja gotowa A u nas co? Nic. Spotkania co tydzień zespołu kadrowo płacowego bez konkretów. Nagrody wyznaniowe zabiorą na awanse i dodatki 15plus które ustawowo nam się należą. Chyba nie w tą stroną idziemy
A my jak zawsze daleko w polu Policja prawdopodobnie do 10-tego styczna ma dostać już podwyżkę. Nadal czekamy na projekt
(01-02-2019, 8:51 )olee napisał(a): Strona społeczna podtrzymuje swoją propozycję reformy dodatków służbowych, polegającą na wprowadzeniu do ustawy o SW następujących zapisów ;
minimalny dodatek służbowy w wysokości 20% dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 15 lat służby w SW
obligatoryjne podwyższenie dodatku służbowego za każdy rok służby w SW powyżej 15 lat według następujących zasad ;
– 2% za każdy rok służby w dziale ochrony, dziale penitencjarnym, terapeutycznym, służbie zdrowia, na stanowiskach wymagających stałego nadzoru nad pracą osadzonych oraz stanowiskach dowódczych i kierowniczych
– 1% za każdy rok służby na innych stanowiskach niż wymienione powyżej
Jak dla mnie to ten zapis jest na PLUS
Za każdy rok parę groszy zawsze się przyda.
Dla Ciebie te propozycje są na plus bo pewnie masz 15 lat służby, a co z tymi co mają kilka lat służby np.8 czy 10 i perspektywa najbliższych lat bez podniesienia dodatku, którego już nikt nie podnosił przez ostatnie lata, nie mówiąc już o awansach na stanowiskach których nie ma . Dla mnie propozycja żadna, po podoficerce dostaniesz 400 i przez najbliższe 12-13 lat nic.
Witam w wojsku już wypłacili podwyżki od 01.02.2019z wyrównaniem od stycznia a jak u nas sytuacja wyglada pozdrawiam.
(01-02-2019, 8:51 )olee napisał(a): Strona społeczna podtrzymuje swoją propozycję reformy dodatków służbowych, polegającą na wprowadzeniu do ustawy o SW następujących zapisów ;
minimalny dodatek służbowy w wysokości 20% dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 15 lat służby w SW
obligatoryjne podwyższenie dodatku służbowego za każdy rok służby w SW powyżej 15 lat według następujących zasad ;
– 2% za każdy rok służby w dziale ochrony, dziale penitencjarnym, terapeutycznym, służbie zdrowia, na stanowiskach wymagających stałego nadzoru nad pracą osadzonych oraz stanowiskach dowódczych i kierowniczych
– 1% za każdy rok służby na innych stanowiskach niż wymienione powyżej
Jak dla mnie to ten zapis jest na PLUS
Za każdy rok parę groszy zawsze się przyda.
Sorry, a jak ja byłem 11 lat w penitencjarnym, a teraz jestem w admninistracji to jak Panowie Związkowcy będę miał liczony dodatek???? 20% za 15 lat , a że ponad pietnaście mam tylko w adm. to tylko po 1% za rok ponad 15 lat czy inaczej?
(03-02-2019, 19:48 )greg0026 napisał(a): Myślę że proponowane zmiany w dodatkach dla funkcjonariuszy po 15 roku służby, nie zatrzyma tych których wkrótce, najbardziej będzie brakować - czyli ochrony.
Zamiast kombinować jak dzielić te grosze, zastanówcie się mili państwo, co sprawia że większość funkcjonariuszy tego działu nie ma najmniejszej ochoty służyć dłużej niż do emerytury. Podpowiem, to w dużej mierze ,warunki pełnienia służby. Dotyczy to również zagadki pt" dlaczego jest tak dużo odejść ze służby. Pytałem chłopaków którzy porzucali służbę po roku, dwóch - co skłoniło ich do podjęcia tej decyzji, odpowiadali o dziwo że wcale nie chodzi o pieniądze. Wskazywali na złą atmosferę , poczucie strachu przed niewidzialnym "wielkim bratem" oglądającym każdy ich krok nagrany na kamerach, oraz warunki socjalno- bytowe, pełnienia służby. Nie oszukujmy się, dzisiejsze pokolenie to ludzie diametralnie inni od tych urodzonych w latach 80- tych. Dziś młody człowiek jeśli jest głodny to idzie zjeść i ma głęboko co sądzi o tym dowódca, lub osadzony którego ma akurat prowadzić gdzieś tam.
Pamiętam młodego funkcjonariusza który stwierdził że: cyt ""woli pilnować samochody na parkingu, bo tam za podobne pieniądze, może obejrzeć telewizję, zadzwonić do dziewczyny i zjeść obiad o normalnej porze, a u nas jest jakaś komuna, z resztą widać to po tym co nosimy na sobie"".
Mundury zmieniamy po wielu latach, ciekawe ile nam zajmie zmiana całej reszty...
tak przyszło mi na myśl , że brak możliwości posiadania telefonu komórkowego , oraz brak tv na dyżurkach to komuna. Jest XXI wiek. Nie wiem co szkodzi oglądanie TV np na zmianie nocnej. Przynajmniej nie muli na spanie. A TELEFON. Jak ktoś zakłada że od razu skazany będzie dzwonił z mojego telefonu to dziekuje za zaufanie. Teraz nie można a skazani i tak mają. Dzisiejsze pokolenie nie obejdzie sie bez telefonu. Nie ma co sie dziwic , żyjemy szybko mamy 100 spraw na głowie i potrzebujemy mieć kontakt z rodziną i ze światem. Jakoś decydenci do tej pory nie spowodowali że nie ma " zakłócaczy" sygnału , a to by skutecznie uniemożliwiło skazanym korzystanie z komóry. Można by to wł/wył na dyżurce. Więc tyle lat toleruje sie że skazani jak chcą to mają , a funkcjonariuszoni nie wolno i basta. Hmm , o co chodzi.
Co do dodatków to zastanawia mnie jedna rzecz. Dla czego dodatki sa kwotowe? Skoro nie mozna miec wiecej niz 50% to dla czego nie sa naliczane procentowo? Co awans by dochodzilo! A tak mlody kapral dostaje 400 i to jest jego kilkanascie procent dodatek a taki st.sierz.sztab. z 15lat sluzby, starszy oddzialowy ma 400zl i to jest jego kilka procent. Z kazdym awansem dodatek procentowo spada do jego wynagrodzenia!
Szanowny Panie administratorze mam pytanie odnośnie refundacji kosztów zakupów okularów korygujących wzrok. Czy we wszystkich okręgach stosowana jest taka praktyka że okulary należą się tylko osobom które pracują w biurach i mają na swoim stanowisku pracy komputer? Czy funkcjonariusz który pełni służbę jako monitorowy albo steruje ruchem i patrzy w monitory przez co najmniej 6h służby nie psuje sobie przez to wzroku ? Nadmieniam że w wielu przypadkach jest tak że monitory są w.bardzo bliskiej odległości ze względu na niesprzyjające warunki architektoniczne. Przy składaniu wniosku otrzymałem odpowiedź (ustną) że monitory to nie jest komputer i okulary mi nie przysługują.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Myślę że proponowane zmiany w dodatkach dla funkcjonariuszy po 15 roku służby, nie zatrzyma tych których wkrótce, najbardziej będzie brakować - czyli ochrony.
Zamiast kombinować jak dzielić te grosze, zastanówcie się mili państwo, co sprawia że większość funkcjonariuszy tego działu nie ma najmniejszej ochoty służyć dłużej niż do emerytury. Podpowiem, to w dużej mierze ,warunki pełnienia służby. Dotyczy to również zagadki pt" dlaczego jest tak dużo odejść ze służby. Pytałem chłopaków którzy porzucali służbę po roku, dwóch - co skłoniło ich do podjęcia tej decyzji, odpowiadali o dziwo że wcale nie chodzi o pieniądze. Wskazywali na złą atmosferę , poczucie strachu przed niewidzialnym "wielkim bratem" oglądającym każdy ich krok nagrany na kamerach, oraz warunki socjalno- bytowe, pełnienia służby. Nie oszukujmy się, dzisiejsze pokolenie to ludzie diametralnie inni od tych urodzonych w latach 80- tych. Dziś młody człowiek jeśli jest głodny to idzie zjeść i ma głęboko co sądzi o tym dowódca, lub osadzony którego ma akurat prowadzić gdzieś tam.
Pamiętam młodego funkcjonariusza który stwierdził że: cyt ""woli pilnować samochody na parkingu, bo tam za podobne pieniądze, może obejrzeć telewizję, zadzwonić do dziewczyny i zjeść obiad o normalnej porze, a u nas jest jakaś komuna, z resztą widać to po tym co nosimy na sobie"".
Mundury zmieniamy po wielu latach, ciekawe ile nam zajmie zmiana całej reszty...
Czas już opuścić szeregi służby więziennej. Jak można tak traktować ludzi ? Mam ponad 17 lat służby w pierwszym kontakcie. Od 17 lat słyszę o wyjątkowym wynagradzaniu pierwszo-liniowców. Tylko słyszę. Tan cały machanizm biurokratyczno-nepotyczny ma się dobrze. Rodzinki, rodzinki i tak dalej. Te całe OISW, te całe CZSW to jakaś jest paranoja. Szkoda. Taka dobra formacja.
Jak tu ma być dobrze, skoro nawet starszego strażnika nie można dostać po 3 latach po podoficerce. Żałosne to jest. Wymagają od nas cudów w zamian nic nie dostajemy. Obudźcie się wreszcie!!!!
Sądząc po tym co się dzieje ostanio to już d-ca zmiany robi to co chcą gwiazdeczki a uważam że to dopiero początek.... No cóż szkoda że traci się szacunek nie do gwiazd a do d-cy który był autorytetem dla sporej grupy ludzi.....
(29-12-2018, 22:51 )pracujemiesiac napisał(a): czy ktoś w końcu zmieni to co się dzieje w jednym zk w lodzi+gwiazdy z sztucznymi rzęsami robią co chcą (jak same twierdzą są najładniejsze i mogą tylko siedzieć są inni od wykonywania poleceń bezpośrednich przełożonych.....).... w sumie to nic nie robią... tylko myziają i smyrją........ Jeżeli tak dalej będzie to się zwalniam-niestety munduru nie muszą nosić wszyscy. przyjdzie na to czas ze d-ca będzie robił to co gwiazdeczka karze jak porusza rzęsami. Przychodząc rano do służby zastanawiam sie czy sie śmiać czy płakać ....cd nastąpi
Dzisiaj 01.02.2019 co z odpowiedzią strony służbowej na temat propozycji Związku dotyczącej dodatków służbowych.
Panowie i Panie pilnie potrzebuje skontaktować się z Pawłem Moczydłowskim
może któryś z f-szy z Wrocławia ma jakieś namiary wiem że wam pomógł .
Witam. Porozumienie podpisane. Protest zatrzymany. Ale wciąż nawet projektu w sprawie podwyżek brak. MSWiA już tylko czeka na podpis premiera . Cała legislacja gotowa A u nas co? Nic. Spotkania co tydzień zespołu kadrowo płacowego bez konkretów. Nagrody wyznaniowe zabiorą na awanse i dodatki 15plus które ustawowo nam się należą. Chyba nie w tą stroną idziemy
Strona społeczna podtrzymuje swoją propozycję reformy dodatków służbowych, polegającą na wprowadzeniu do ustawy o SW następujących zapisów ;
minimalny dodatek służbowy w wysokości 20% dla funkcjonariuszy po osiągnięciu 15 lat służby w SW
obligatoryjne podwyższenie dodatku służbowego za każdy rok służby w SW powyżej 15 lat według następujących zasad ;
– 2% za każdy rok służby w dziale ochrony, dziale penitencjarnym, terapeutycznym, służbie zdrowia, na stanowiskach wymagających stałego nadzoru nad pracą osadzonych oraz stanowiskach dowódczych i kierowniczych
– 1% za każdy rok służby na innych stanowiskach niż wymienione powyżej
Jak dla mnie to ten zapis jest na PLUS
Za każdy rok parę groszy zawsze się przyda.
KGP: Trzynastki na Walentynki, a podwyżki wraz z wyrównaniem do 10 lutego
– Na dzień 14 lutego zaplanowano wypłatę nagrody rocznej dla policjantów. Do końca pierwszej dekady lutego policjanci otrzymają również pieniądze z tytułu podwyżki, która zgodnie z porozumieniem zostanie naliczona ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2019 r. – poinformował Sławomir Koniuszy, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. warmińsko-mazurskiego.
A MY KIEDY ???....
https://ochrona24.info/13399,podwyzki-do...whTlVHlVTE
http://nszzp.pl/aktualnosci/trzynastka-n...znia-2019/
Widać można szybciej niż u nas. Wystarczą chęci i zapał do pracy, a nie nawijanie makaronu na uszy przez kolejne miesiące.....
Brawo " Niebiescy Bracia" !!!!!!
(25-01-2019, 0:37 )Kogutkowy napisał(a): Witajcie, moja kilkuletnia "przygoda" z SW się kończy na koniec stycznia tego roku. Będą musieli mi wypłacić za nadgodziny i odprawę z podwyżką? Czy ewentualnie później będzie/nie będzie mi się należeć wyrównanie? Bo w kadrach nic nie można się dowiedzieć.
Kilka pytań do szanownego kolegi mam odnośnie opuszczenia tego tonącego okrętu. Proszę o kontakt
swssie@wp.pl
Co z awansami na stopniach w lutym .
|