https://nszzp.pl/aktualnosci/zamrozenie-...-protesty/
Odpowiedz
Służba zasadnicza wojskowa nie zaliczana okres przyjęcia do służby przed 1999 rokiem, jeżeli ktoś pełnił służbę zawodową Wojsku Polskim, Policji, Straży Granicznej lub innej służbie mundurowej lub był w służbie kandydackiej w/w służb to tak wlicza mu się praca w cywilu i na emeryturze gdy będzie pracował dolicza mu się 1,3 procenta za rok pracy. Kto był przyjęty do służby przed 1999 rokiem jest na zasadach że cywil się wlicza, natomiast zasadnicza służba wojskowa nie jest zaliczana jako przyjęcie do służby . Pozdrawiam
Odpowiedz
(23-08-2021, 18:35 )fazij1 napisał(a):
(26-07-2021, 15:53 )fazij1 napisał(a):
(26-07-2021, 14:24 )Nie plecak napisał(a):
(25-07-2021, 19:35 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(25-07-2021, 12:13 )fazij1 napisał(a): Mam pytanie byłem w zasadniczej służbie wojskowej w latach 94-96 , a do sw przyjąłem się w 2006 teraz odchodząc na emeryturę ,czy doliczą mi lata pracy z cywila bo dostaje sprzeczne informacje .

Bardzo ciekawe pytanie. Również 96-97 odbywałem zasadniczą służbę wojskową. Jeśli jest to możliwe proszę o odpowiedź.

?‍♂️?‍♂️?‍♂️Brak słów
może więcej niż brak słów?
Ponawiam zapytanie czy ktoś się orientuje.
Odpowiedz
(23-08-2021, 18:35 )fazij1 napisał(a):
(26-07-2021, 15:53 )fazij1 napisał(a):
(26-07-2021, 14:24 )Nie plecak napisał(a):
(25-07-2021, 19:35 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(25-07-2021, 12:13 )fazij1 napisał(a): Mam pytanie byłem w zasadniczej służbie wojskowej w latach 94-96 , a do sw przyjąłem się w 2006 teraz odchodząc na emeryturę ,czy doliczą mi lata pracy z cywila bo dostaje sprzeczne informacje .

Bardzo ciekawe pytanie. Również 96-97 odbywałem zasadniczą służbę wojskową. Jeśli jest to możliwe proszę o odpowiedź.

?‍♂️?‍♂️?‍♂️Brak słów
może więcej niż brak słów?
Ponawiam zapytanie czy ktoś się orientuje.

Nie, nie doliczą Ci lat cywila, ponieważ odbywając zasadniczą służbę wojskową nie byłeś funkcjonariuszem. Jedynie, gdybyś służył w straży granicznej lub w policji to wtedy mógłbyś liczyć na to, ale też nie z automatu, tylko trzeba pisać do biura emerytalnego.
Odpowiedz
(23-08-2021, 12:51 )rambo3000 napisał(a):
(19-08-2021, 16:27 )Srebrny Judasz napisał(a):
(19-08-2021, 10:09 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(18-08-2021, 12:25 )konradissimus napisał(a): [quote="olee" pid='9535' dateline='1629197201']
Czekam kiedy Wszystkie służby wyjdą w końcu na ulicę :/ tak jak to było trzy lata temu.  Ludzie u nas odchodzą, jest ponad 11 WAKATÓW a najgorsze ze nikt nie chce przyjść.

O czym piszesz, jakie wyjście na ulice? Tak działa nasza służba, że jeszcze postulaty z 2018 r. nie są zrealizowane, a porozumienie czeka chyba na reasumpcję. No chyba, że wyjdziemy po to by walczyć o realizację porozumienia z 2018 ale to przecież jakaś paranoja by była. Tak czy inaczej służba leży i kwiczy. Na szczęście zbliża się koniec kariery w tej formacji.

Najgorsze jest to, że przełożeni robią wszystko aby ludzie odchodzili z służby.

 To niech sami pilnują osadzonych.
Proponuję od 01.09.2021r. rozpaczać ogólnopolską akcje protestacyjna w postaci gadzia grypa sezon urlopów za nami czas wziąć sprawy w swoje ręce bo inaczej podwyżek uposażeń dodatków nie będzie w 2022r. Lepiej to już było następnie zgadać się z policją i najazd na Warszawę tej jak w 2018r. Np15.09.2021r. związki do dzieła ludzie do lekarza miejcie jaja nie wydmuszki

Nie proponuj, bo i tak nic z tego nie będzie czyt. mój poprzedni post.
Odpowiedz
(20-08-2021, 22:57 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(19-08-2021, 15:56 )500minus napisał(a): Gratulacje dla generała. Z formy protestu,, Poleje się krew,, uczynić sukces służby i mając 25,- zgasić płomyk strajków który rzekomo miał przerodzić się w pożar. Jednak potrafi skutecznie zarządzać.

Spokojnie, większość fuszy nie oddaje krwi, a inni co oddają krew mogli ją oddać wcześniej i nie załapali się na akcję. U mnie w jednostce akcja przebiegła dosyć dobrze.  Młodsi służbą dali się zastraszyć ale starsi poszli oddać krew. Czekamy na coś mocniejszego niż akcja krew. Młodsi służbą powinni się zainteresować przyszłością służby bo to głównie o nich najbardziej chodzi i też ich do tego namawiam.

Teksty typu "spokojnie", "czekamy na coś mocniejszego", "młodsi dali się zastraszyć" już bokami wszystkim wychodzą. Spokojnie, czekamy na coś mocniejszego nie nadejdzie NIGDY. Spokojnie czekamy już długie lata i tak będzie zawsze. Gdyby nie Policja to nigdy w życiu nie wyszlibyśmy na ulicę, nie potrafimy się zjednoczyć i nigdy nie będziemy potrafili, tak było, jest i będzie. Z czasem to się  będzie pogłębiało, bo jak widzę (nie ubliżając nikomu, ale patrząc przez pryzmat swojej jednostki) co do służby teraz przychodzi to katastrofa. Zatrudnia się włąściwie dzieci, które jedynie co potrafią to obsługiwać telefon i facebooka, co prawda prawdziwych złodziei też już nie ma, ale jak się trafi mocny czy inteligentny złodziej to taki f-sz leży i kwiczy. Powiecie "wyrobi się, nikt nie był super f-szem przychodząc do służby", otóż nie, nie wyrobią się. Może 10%, może 5% się "wyrabia" reszta, albo odchodzi, albo jest tolerowana lub prowadzona za rączkę przez całą służbę. To stąd właśnie się biorą st. oddziałowi na kogutach czy innych patrolach (ma 10 lat służby, trzeba, by już mu dać już oddziałowego, ale nie piszmy go na oddziały, wartownię czy bramę, bo narobi nam dziadostwa).

Gwarantuje wam, że nigdy nie uda się zmobilizować f-szy SW do działania, protestu czy innej akcji, a czas będzie działać na niekorzyść, bo ludzie odchodzą, a ci co przyjdą nigdy się nie zdecydują na jakąkolwiek formę protestu. Ci młodzi, którym nie będzie pasowało po prostu odejdą bez żadnej walki o lepsze warunki, a ci którzy zostaną to nic nie będą robić, bo skoro zostali to znaczy, że: pasuje mu taki układ, może tata kazał iść do SW, może teściu załatwił, może ma coś obiecane, a może po prostu mu ta praca "życie uratowała".

Tak więc powtórzę jak na wstępie: NIGDY nie nadejdzie coś mocniejszego, a spokojnie to jedynie może starać się dotrwać do emerytury.
Odpowiedz
Czytam i nie wierzę, sami Kozacy w spódnicy i to po 10 lat służby hihi
Odpowiedz
Czy u Was też w jednostkach jest taki zwyczaj, że osoba odpowiedzialna za dostarczenie korespondencji (listów zwykłych) osadzonym zleca (nie będąc jego przełożonym) to zadanie oddziałowemu (1 lepszy oddziałowy który jest najbliżej), żeby przekazał je dalej na inne oddziały mieszkalne? Jest to trochę kłopotliwe bo ta osoba zrzuca swoje obowiązki na mnie oddziałowego, gdzie później muszą szukać f-sza doprowadzającego, który przekażę dalej te listy (a co jak zaginie taki list?). Przy obecnym stanie licznowym fszy i nadmiarze obowiązków jest to męczące. Powiem tak szanujmy się i róbmy to co do nas należy nie zrzucając swoich obowiązków na innych fszy
Odpowiedz
(26-07-2021, 15:53 )fazij1 napisał(a):
(26-07-2021, 14:24 )Nie plecak napisał(a):
(25-07-2021, 19:35 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(25-07-2021, 12:13 )fazij1 napisał(a): Mam pytanie byłem w zasadniczej służbie wojskowej w latach 94-96 , a do sw przyjąłem się w 2006 teraz odchodząc na emeryturę ,czy doliczą mi lata pracy z cywila bo dostaje sprzeczne informacje .

Bardzo ciekawe pytanie. Również 96-97 odbywałem zasadniczą służbę wojskową. Jeśli jest to możliwe proszę o odpowiedź.

?‍♂️?‍♂️?‍♂️Brak słów
może więcej niż brak słów?
Ponawiam zapytanie czy ktoś się orientuje.
Odpowiedz
(23-08-2021, 12:51 )rambo3000 napisał(a):
(19-08-2021, 16:27 )Srebrny Judasz napisał(a):
(19-08-2021, 10:09 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(18-08-2021, 12:25 )konradissimus napisał(a): [quote="olee" pid='9535' dateline='1629197201']
Czekam kiedy Wszystkie służby wyjdą w końcu na ulicę :/ tak jak to było trzy lata temu.  Ludzie u nas odchodzą, jest ponad 11 WAKATÓW a najgorsze ze nikt nie chce przyjść.

O czym piszesz, jakie wyjście na ulice? Tak działa nasza służba, że jeszcze postulaty z 2018 r. nie są zrealizowane, a porozumienie czeka chyba na reasumpcję. No chyba, że wyjdziemy po to by walczyć o realizację porozumienia z 2018 ale to przecież jakaś paranoja by była. Tak czy inaczej służba leży i kwiczy. Na szczęście zbliża się koniec kariery w tej formacji.

Najgorsze jest to, że przełożeni robią wszystko aby ludzie odchodzili z służby.

 To niech sami pilnują osadzonych.
Proponuję od 01.09.2021r. rozpaczać ogólnopolską akcje protestacyjna w postaci gadzia grypa sezon urlopów za nami czas wziąć sprawy w swoje ręce bo inaczej podwyżek uposażeń dodatków nie będzie w 2022r. Lepiej to już było następnie zgadać się z policją i najazd na Warszawę tej jak w 2018r. Np15.09.2021r. związki do dzieła ludzie do lekarza miejcie jaja nie wydmuszki

Wierzysz w to co piszesz? Bo ja nie ..
Odpowiedz
(19-08-2021, 16:27 )Srebrny Judasz napisał(a):
(19-08-2021, 10:09 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(18-08-2021, 12:25 )konradissimus napisał(a): [quote="olee" pid='9535' dateline='1629197201']
Czekam kiedy Wszystkie służby wyjdą w końcu na ulicę :/ tak jak to było trzy lata temu.  Ludzie u nas odchodzą, jest ponad 11 WAKATÓW a najgorsze ze nikt nie chce przyjść.

O czym piszesz, jakie wyjście na ulice? Tak działa nasza służba, że jeszcze postulaty z 2018 r. nie są zrealizowane, a porozumienie czeka chyba na reasumpcję. No chyba, że wyjdziemy po to by walczyć o realizację porozumienia z 2018 ale to przecież jakaś paranoja by była. Tak czy inaczej służba leży i kwiczy. Na szczęście zbliża się koniec kariery w tej formacji.

Najgorsze jest to, że przełożeni robią wszystko aby ludzie odchodzili z służby.

 To niech sami pilnują osadzonych.
Proponuję od 01.09.2021r. rozpaczać ogólnopolską akcje protestacyjna w postaci gadzia grypa sezon urlopów za nami czas wziąć sprawy w swoje ręce bo inaczej podwyżek uposażeń dodatków nie będzie w 2022r. Lepiej to już było następnie zgadać się z policją i najazd na Warszawę tej jak w 2018r. Np15.09.2021r. związki do dzieła ludzie do lekarza miejcie jaja nie wydmuszki
Odpowiedz
(23-08-2021, 9:58 )Administrator napisał(a):
(22-08-2021, 20:30 )predatorgad napisał(a): Czy tę księgę gości ktoś prowadzi?24 godziny brak wpisów? Cenzura?????Wpisy nie wygodne ?????I tak wybory przesunięte. Kogo wy chcecie reprezentować i z kim walczyć? Jedno wielkie wasze wyrachowanie i obłuda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeżeli nie ma wpisów przez 24 godziny, to może dlatego, że nikt takiego wpisu nie dokonał? Pomyśl trochę człowieku.

myślenie niektórych boli, ale faktem jest że ostatnia akcja to porażka
Odpowiedz
(22-08-2021, 20:09 )Kruszyna napisał(a): To nie DG sobie wymyślił tytuły tylko osoby które umieszczają w internecie lub gazecie. A związki mogłyby dać na przykład taki tytuł: W ramach ostrzegawczej akcji protestacyjnej funkcjonariusze SW oddało 1200l krewi.
Pod tytuł:
650 funkcjonariuszy oddało krew przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa jednostkom SW . Kolejne akcje protestacyjne mogą przebiegać w ostrzejszej formie.
MOŻNA MOŻNA

Oczywiście 300l krwi a nie 1300
Odpowiedz
A jak sytuacja w Goleniowie? Wróble donoszą że są plany delegowania d-ców do innych jednostek? A co jeśli dowie się o tym NIK jak marnowane są pieniądze? Co na to związki?
Odpowiedz
(22-08-2021, 20:30 )predatorgad napisał(a): Czy tę księgę gości ktoś prowadzi?24 godziny brak wpisów? Cenzura?????Wpisy nie wygodne ?????I tak wybory przesunięte. Kogo wy chcecie reprezentować i z kim walczyć? Jedno wielkie wasze wyrachowanie i obłuda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeżeli nie ma wpisów przez 24 godziny, to może dlatego, że nikt takiego wpisu nie dokonał? Pomyśl trochę człowieku.
Odpowiedz
Czy tę księgę gości ktoś prowadzi?24 godziny brak wpisów? Cenzura?????Wpisy nie wygodne ?????I tak wybory przesunięte. Kogo wy chcecie reprezentować i z kim walczyć? Jedno wielkie wasze wyrachowanie i obłuda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
To nie DG sobie wymyślił tytuły tylko osoby które umieszczają w internecie lub gazecie. A związki mogłyby dać na przykład taki tytuł: W ramach ostrzegawczej akcji protestacyjnej funkcjonariusze SW oddało 1200l krewi.
Pod tytuł:
650 funkcjonariuszy oddało krew przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa jednostkom SW . Kolejne akcje protestacyjne mogą przebiegać w ostrzejszej formie.
MOŻNA MOŻNA
Odpowiedz
(17-08-2021, 18:37 )Zgred20 napisał(a):
(17-08-2021, 7:52 )Oficer napisał(a):
(16-08-2021, 19:03 )tomi napisał(a):
(16-08-2021, 13:19 )Ślepy mnich napisał(a): Oficer. Ja Cię już przejrzałem. Jesteś albo Michałem Wośiem z ministerstwa albo jego prawą ręką, albo kimś z ministerstwa albo zfrustrowanym funkcjonariuszem który czycha na jakieś dobre stanowisko w SW które okupuje funkcjonariusz z wyższym stażem i Cię blokuje. Podejrzewam że nie masz nawet 7 lat służby i jesteś na nowych zasadach. Zazdrościsz praw emerytalnych starszym kolegom  i za wszelką cenę chcesz ich wykurzyć na emeryturę. To przez Ciebie wielu kolegów zostało pozbawionych dodatku na odejscie bo już w kwietniu zeszłego roku pisałeś o tym dodatku. Zwróciłeś tym samym uwagę naszych możnowładców na ten dodatek i w wyniku tego wielu funkcjonariuszy będzie miało emeryturę niższą o 300-700 złotych. Teraz patrzysz uwalić kolejną rzecz. Mam nadzieję że karma Cię dopadnie i też stracisz swoje. A Ty administratorze jesteś współwinny że wogóle puszczasz w eter takie tematy Tabu, które nie powinny być tu poruszane.

W pełni popieram ciągle drąży i drąży 
Proponuję adminowi banować

Każdy na tym forum próbuje czegos sie dowiedzieć czy uciekac na emke czy jeszcze nie, żeby nie było za pózno, to normalne chyba.  Plotka jest zawsze jakimś ostrzeżeniem i czesto sie to potwierdza. Każdy ma swoje zdanie i jest wolnosc słowa. Wiec musimy byc czujni, o dodatku wiele ludzi pisało na tym forum i co już go niema, ci co odeszli na emkę w styczniu się smieją bo już słyszeli że dodatek zabiorą,  w ilości siła. Bajo.

Panie Oficer - farbujesz Pan swoje futro farbką plakatową. Niestety ciągle przebija sierść trolla.

Nie uciszaj Pana oficera bo chce się dowiedzieć jak ja i pozostali czy uciekać na emke bo wystarczy, że minister wyda polecenie przewodniczącemu komisji i nie będzie grupy czyli łączenia renty z emka. Na dodatku straciliśmy 600 lub 1000 zł a kierownictwo B lub C nawet 2 tyś do emki. Szkoda tych dusigroszy.
Odpowiedz
(19-08-2021, 15:56 )500minus napisał(a): Gratulacje dla generała. Z formy protestu,, Poleje się krew,, uczynić sukces służby i mając 25,- zgasić płomyk strajków który rzekomo miał przerodzić się w pożar. Jednak potrafi skutecznie zarządzać.

Spokojnie, większość fuszy nie oddaje krwi, a inni co oddają krew mogli ją oddać wcześniej i nie załapali się na akcję. U mnie w jednostce akcja przebiegła dosyć dobrze.  Młodsi służbą dali się zastraszyć ale starsi poszli oddać krew. Czekamy na coś mocniejszego niż akcja krew. Młodsi służbą powinni się zainteresować przyszłością służby bo to głównie o nich najbardziej chodzi i też ich do tego namawiam.
Odpowiedz
(19-08-2021, 10:09 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(18-08-2021, 12:25 )konradissimus napisał(a): [quote="olee" pid='9535' dateline='1629197201']
Czekam kiedy Wszystkie służby wyjdą w końcu na ulicę :/ tak jak to było trzy lata temu.  Ludzie u nas odchodzą, jest ponad 11 WAKATÓW a najgorsze ze nikt nie chce przyjść.

O czym piszesz, jakie wyjście na ulice? Tak działa nasza służba, że jeszcze postulaty z 2018 r. nie są zrealizowane, a porozumienie czeka chyba na reasumpcję. No chyba, że wyjdziemy po to by walczyć o realizację porozumienia z 2018 ale to przecież jakaś paranoja by była. Tak czy inaczej służba leży i kwiczy. Na szczęście zbliża się koniec kariery w tej formacji.

Najgorsze jest to, że przełożeni robią wszystko aby ludzie odchodzili z służby.

 To niech sami pilnują osadzonych.
Odpowiedz
Administratorze proszę o informację co uzyskaliśmy tym pseudo protestem? Już się zakończył? 650 fszy oddało krew a na stronie związkowej W-wy hasło fsze odpowiedzieli na apel punktów krwiodastwo. To tak samo jak pytają w OISW jaka atmosfera, dobra dobra jest.
Odpowiedz
Gratulacje dla generała. Z formy protestu,, Poleje się krew,, uczynić sukces służby i mając 25,- zgasić płomyk strajków który rzekomo miał przerodzić się w pożar. Jednak potrafi skutecznie zarządzać.
Odpowiedz
(18-08-2021, 12:25 )konradissimus napisał(a):
(17-08-2021, 11:46 )olee napisał(a): Czekam kiedy Wszystkie służby wyjdą w końcu na ulicę :/ tak jak to było trzy lata temu.  Ludzie u nas odchodzą, jest ponad 11 WAKATÓW a najgorsze ze nikt nie chce przyjść.

O czym piszesz, jakie wyjście na ulice? Tak działa nasza służba, że jeszcze postulaty z 2018 r. nie są zrealizowane, a porozumienie czeka chyba na reasumpcję. No chyba, że wyjdziemy po to by walczyć o realizację porozumienia z 2018 ale to przecież jakaś paranoja by była. Tak czy inaczej służba leży i kwiczy. Na szczęście zbliża się koniec kariery w tej formacji.

Najgorsze jest to, że przełożeni robią wszystko aby ludzie odchodzili z służby.
Odpowiedz
(17-08-2021, 11:46 )olee napisał(a): Czekam kiedy Wszystkie służby wyjdą w końcu na ulicę :/ tak jak to było trzy lata temu.  Ludzie u nas odchodzą, jest ponad 11 WAKATÓW a najgorsze ze nikt nie chce przyjść.

O czym piszesz, jakie wyjście na ulice? Tak działa nasza służba, że jeszcze postulaty z 2018 r. nie są zrealizowane, a porozumienie czeka chyba na reasumpcję. No chyba, że wyjdziemy po to by walczyć o realizację porozumienia z 2018 ale to przecież jakaś paranoja by była. Tak czy inaczej służba leży i kwiczy. Na szczęście zbliża się koniec kariery w tej formacji.
Odpowiedz
(17-08-2021, 11:46 )olee napisał(a): Czekam kiedy Wszystkie służby wyjdą w końcu na ulicę :/ tak jak to było trzy lata temu.  Ludzie u nas odchodzą, jest ponad 11 WAKATÓW a najgorsze ze nikt nie chce przyjść.
 
U nas też jest pełno wakatów wolnych, a nowych ludzi nie widać. Już dawno nie było takiego problemu z obstawianiem stanowisk. Jeszcze w lato wysyłają na kursy monitorowych aby przez jeden dzień pooglądali sobie filmiki i pochodzili po opuszczonym zakładzie, a także zrelaksowani się myśląc przy muzycce o morzu, a ludzi brakuję.
Odpowiedz
(17-08-2021, 7:52 )Oficer napisał(a):
(16-08-2021, 19:03 )tomi napisał(a):
(16-08-2021, 13:19 )Ślepy mnich napisał(a): Oficer. Ja Cię już przejrzałem. Jesteś albo Michałem Wośiem z ministerstwa albo jego prawą ręką, albo kimś z ministerstwa albo zfrustrowanym funkcjonariuszem który czycha na jakieś dobre stanowisko w SW które okupuje funkcjonariusz z wyższym stażem i Cię blokuje. Podejrzewam że nie masz nawet 7 lat służby i jesteś na nowych zasadach. Zazdrościsz praw emerytalnych starszym kolegom  i za wszelką cenę chcesz ich wykurzyć na emeryturę. To przez Ciebie wielu kolegów zostało pozbawionych dodatku na odejscie bo już w kwietniu zeszłego roku pisałeś o tym dodatku. Zwróciłeś tym samym uwagę naszych możnowładców na ten dodatek i w wyniku tego wielu funkcjonariuszy będzie miało emeryturę niższą o 300-700 złotych. Teraz patrzysz uwalić kolejną rzecz. Mam nadzieję że karma Cię dopadnie i też stracisz swoje. A Ty administratorze jesteś współwinny że wogóle puszczasz w eter takie tematy Tabu, które nie powinny być tu poruszane.

W pełni popieram ciągle drąży i drąży 
Proponuję adminowi banować

Każdy na tym forum próbuje czegos sie dowiedzieć czy uciekac na emke czy jeszcze nie, żeby nie było za pózno, to normalne chyba.  Plotka jest zawsze jakimś ostrzeżeniem i czesto sie to potwierdza. Każdy ma swoje zdanie i jest wolnosc słowa. Wiec musimy byc czujni, o dodatku wiele ludzi pisało na tym forum i co już go niema, ci co odeszli na emkę w styczniu się smieją bo już słyszeli że dodatek zabiorą,  w ilości siła. Bajo.

Panie Oficer - farbujesz Pan swoje futro farbką plakatową. Niestety ciągle przebija sierść trolla.
Odpowiedz
Czekam kiedy Wszystkie służby wyjdą w końcu na ulicę :/ tak jak to było trzy lata temu. Ludzie u nas odchodzą, jest ponad 11 WAKATÓW a najgorsze ze nikt nie chce przyjść.
Odpowiedz
(16-08-2021, 19:03 )tomi napisał(a):
(16-08-2021, 13:19 )Ślepy mnich napisał(a): Oficer. Ja Cię już przejrzałem. Jesteś albo Michałem Wośiem z ministerstwa albo jego prawą ręką, albo kimś z ministerstwa albo zfrustrowanym funkcjonariuszem który czycha na jakieś dobre stanowisko w SW które okupuje funkcjonariusz z wyższym stażem i Cię blokuje. Podejrzewam że nie masz nawet 7 lat służby i jesteś na nowych zasadach. Zazdrościsz praw emerytalnych starszym kolegom  i za wszelką cenę chcesz ich wykurzyć na emeryturę. To przez Ciebie wielu kolegów zostało pozbawionych dodatku na odejscie bo już w kwietniu zeszłego roku pisałeś o tym dodatku. Zwróciłeś tym samym uwagę naszych możnowładców na ten dodatek i w wyniku tego wielu funkcjonariuszy będzie miało emeryturę niższą o 300-700 złotych. Teraz patrzysz uwalić kolejną rzecz. Mam nadzieję że karma Cię dopadnie i też stracisz swoje. A Ty administratorze jesteś współwinny że wogóle puszczasz w eter takie tematy Tabu, które nie powinny być tu poruszane.

W pełni popieram ciągle drąży i drąży 
Proponuję adminowi banować

Każdy na tym forum próbuje czegos sie dowiedzieć czy uciekac na emke czy jeszcze nie, żeby nie było za pózno, to normalne chyba.  Plotka jest zawsze jakimś ostrzeżeniem i czesto sie to potwierdza. Każdy ma swoje zdanie i jest wolnosc słowa. Wiec musimy byc czujni, o dodatku wiele ludzi pisało na tym forum i co już go niema, ci co odeszli na emkę w styczniu się smieją bo już słyszeli że dodatek zabiorą,  w ilości siła. Bajo.
Odpowiedz
(16-08-2021, 13:19 )Ślepy mnich napisał(a): Oficer. Ja Cię już przejrzałem. Jesteś albo Michałem Wośiem z ministerstwa albo jego prawą ręką, albo kimś z ministerstwa albo zfrustrowanym funkcjonariuszem który czycha na jakieś dobre stanowisko w SW które okupuje funkcjonariusz z wyższym stażem i Cię blokuje. Podejrzewam że nie masz nawet 7 lat służby i jesteś na nowych zasadach. Zazdrościsz praw emerytalnych starszym kolegom  i za wszelką cenę chcesz ich wykurzyć na emeryturę. To przez Ciebie wielu kolegów zostało pozbawionych dodatku na odejscie bo już w kwietniu zeszłego roku pisałeś o tym dodatku. Zwróciłeś tym samym uwagę naszych możnowładców na ten dodatek i w wyniku tego wielu funkcjonariuszy będzie miało emeryturę niższą o 300-700 złotych. Teraz patrzysz uwalić kolejną rzecz. Mam nadzieję że karma Cię dopadnie i też stracisz swoje. A Ty administratorze jesteś współwinny że wogóle puszczasz w eter takie tematy Tabu, które nie powinny być tu poruszane.
Odpowiedz
(16-08-2021, 13:19 )Ślepy mnich napisał(a): Oficer. Ja Cię już przejrzałem. Jesteś albo Michałem Wośiem z ministerstwa albo jego prawą ręką, albo kimś z ministerstwa albo zfrustrowanym funkcjonariuszem który czycha na jakieś dobre stanowisko w SW które okupuje funkcjonariusz z wyższym stażem i Cię blokuje. Podejrzewam że nie masz nawet 7 lat służby i jesteś na nowych zasadach. Zazdrościsz praw emerytalnych starszym kolegom  i za wszelką cenę chcesz ich wykurzyć na emeryturę. To przez Ciebie wielu kolegów zostało pozbawionych dodatku na odejscie bo już w kwietniu zeszłego roku pisałeś o tym dodatku. Zwróciłeś tym samym uwagę naszych możnowładców na ten dodatek i w wyniku tego wielu funkcjonariuszy będzie miało emeryturę niższą o 300-700 złotych. Teraz patrzysz uwalić kolejną rzecz. Mam nadzieję że karma Cię dopadnie i też stracisz swoje. A Ty administratorze jesteś współwinny że wogóle puszczasz w eter takie tematy Tabu, które nie powinny być tu poruszane.

W pełni popieram ciągle drąży i drąży 
Proponuję adminowi banować
Odpowiedz
(16-08-2021, 13:19 )Ślepy mnich napisał(a): Oficer. Ja Cię już przejrzałem. Jesteś albo Michałem Wośiem z ministerstwa albo jego prawą ręką, albo kimś z ministerstwa albo zfrustrowanym funkcjonariuszem który czycha na jakieś dobre stanowisko w SW które okupuje funkcjonariusz z wyższym stażem i Cię blokuje. Podejrzewam że nie masz nawet 7 lat służby i jesteś na nowych zasadach. Zazdrościsz praw emerytalnych starszym kolegom  i za wszelką cenę chcesz ich wykurzyć na emeryturę. To przez Ciebie wielu kolegów zostało pozbawionych dodatku na odejscie bo już w kwietniu zeszłego roku pisałeś o tym dodatku. Zwróciłeś tym samym uwagę naszych możnowładców na ten dodatek i w wyniku tego wielu funkcjonariuszy będzie miało emeryturę niższą o 300-700 złotych. Teraz patrzysz uwalić kolejną rzecz. Mam nadzieję że karma Cię dopadnie i też stracisz swoje. A Ty administratorze jesteś współwinny że wogóle puszczasz w eter takie tematy Tabu, które nie powinny być tu poruszane.

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Powinno takie tematy niesprawdzone blokować bo tylko sieją ferment i nic więcej.
Odpowiedz
Oficer. Ja Cię już przejrzałem. Jesteś albo Michałem Wośiem z ministerstwa albo jego prawą ręką, albo kimś z ministerstwa albo zfrustrowanym funkcjonariuszem który czycha na jakieś dobre stanowisko w SW które okupuje funkcjonariusz z wyższym stażem i Cię blokuje. Podejrzewam że nie masz nawet 7 lat służby i jesteś na nowych zasadach. Zazdrościsz praw emerytalnych starszym kolegom i za wszelką cenę chcesz ich wykurzyć na emeryturę. To przez Ciebie wielu kolegów zostało pozbawionych dodatku na odejscie bo już w kwietniu zeszłego roku pisałeś o tym dodatku. Zwróciłeś tym samym uwagę naszych możnowładców na ten dodatek i w wyniku tego wielu funkcjonariuszy będzie miało emeryturę niższą o 300-700 złotych. Teraz patrzysz uwalić kolejną rzecz. Mam nadzieję że karma Cię dopadnie i też stracisz swoje. A Ty administratorze jesteś współwinny że wogóle puszczasz w eter takie tematy Tabu, które nie powinny być tu poruszane.
Odpowiedz
(16-08-2021, 7:07 )Oficer napisał(a):
(15-08-2021, 9:38 )Zbig napisał(a): [quote="Lony" pid='9523' dateline='1628898171']
Niestety u mnie młodzież też ucieka, jedni już nagrywają robotę inni jeszcze się wahają.
[/quote

Młodzież teraz nigdzie długo nie pracuje. Taki klimat, takie nastawienie do pracy i życia. Nie ma co przesadzać, że tylkach w mundurze im źle, bez munduru też slabo

Koledzy wiecie cos o planach rządzących o wyborze renta lub emerytura przed 25 rokiem służby dla obecnych w sw? Nastepny cwancyk jak z dodatkiem.  Podobno cos szykują takie plotki chodzą.

Nie rozumiem dlaczego my tak bawimy się z naszym szefostwem w Warszawie. Każdy widzi, że ten zarząd szkodzi Służbie Więziennej, a w szczególności ich pracownikom. Czy naprawdę związki nie wiedzą co trzeba zrobić?
Odpowiedz
Chwalmy się słyszałem że w AS olsztyn kilka osób oddało krew, a w Ooz Szczytno chyba trzy w tym dwóch łoficerow To dopiero zażarty walka o własną godność. Nawet nie chodzi o to żeby ugrać coś ale by pokazać jedność, siłę i determinację. To żeśmy pokazali.
Odpowiedz
(16-08-2021, 7:07 )Oficer napisał(a):
(15-08-2021, 9:38 )Zbig napisał(a): [quote="Lony" pid='9523' dateline='1628898171']
Niestety u mnie młodzież też ucieka, jedni już nagrywają robotę inni jeszcze się wahają.
[/quote

Młodzież teraz nigdzie długo nie pracuje. Taki klimat, takie nastawienie do pracy i życia. Nie ma co przesadzać, że tylkach w mundurze im źle, bez munduru też slabo

Koledzy wiecie cos o planach rządzących o wyborze renta lub emerytura przed 25 rokiem służby dla obecnych w sw? Nastepny cwancyk jak z dodatkiem.  Podobno cos szykują takie plotki chodzą.
Dzielenia na tych po i przed 25  na pewno nie bedzie. Nadzieja w tym zeby byly przedterminowe wybory. A wtedy ci co zdradzili zolnierzy OUT.
Odpowiedz
(15-08-2021, 9:38 )Zbig napisał(a): [quote="Lony" pid='9523' dateline='1628898171']
Niestety u mnie młodzież też ucieka, jedni już nagrywają robotę inni jeszcze się wahają.
[/quote

Młodzież teraz nigdzie długo nie pracuje. Taki klimat, takie nastawienie do pracy i życia. Nie ma co przesadzać, że tylkach w mundurze im źle, bez munduru też slabo

Koledzy wiecie cos o planach rządzących o wyborze renta lub emerytura przed 25 rokiem służby dla obecnych w sw? Nastepny cwancyk jak z dodatkiem.  Podobno cos szykują takie plotki chodzą.
Odpowiedz
[quote="Lony" pid='9523' dateline='1628898171']
Niestety u mnie młodzież też ucieka, jedni już nagrywają robotę inni jeszcze się wahają.
[/quote

Młodzież teraz nigdzie długo nie pracuje. Taki klimat, takie nastawienie do pracy i życia. Nie ma co przesadzać, że tylkach w mundurze im źle, bez munduru też slabo
Odpowiedz
Do ADMNISTRATORA Ponawiam pytanie czy może Pan wie lub może się dowiedzieć - co się wydarzyło w związku z Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Nr 13-IX/2020 , pismem do P. Ziobry i spotkaniu 14.01.2020r ze stroną służbową ? Pytam bo Związki rozważały nawet drogę sądową.
Odpowiedz
Niestety u mnie młodzież też ucieka, jedni już nagrywają robotę inni jeszcze się wahają.
Odpowiedz
Witam, sam byłem młodym funkcjonariuszem i się zwolnilem po 3 latach. Dyspozycyjność, ksiazka na 3 dni do przodu, ciągle telefony ze potrzebny jesteś na służbę a to od dowódcy a to od kierownika. Jedni 200 nadgodzin inni 100, a jeszcze inni 5 nadgodzin. Płatność za nadgodziny jeżeli już nastąpi i nie uda im się wydać wolnego to bez dodatku +50% za pracę ponad norme oraz +100% za weekendy oraz święta. Brak dodatkow za pracę w nocy. Bezpłatne dyżury. Kasa słaba. No i usługiwanie Panom osadzonym. Teraz pracuje w cywilu i kasa lepsza i więcej spokoju. Mozna sobie planować swoje dni wolne itd. 25 lat do emerytury w takich warunkach to słaba perspektywa.
Odpowiedz
(12-08-2021, 13:35 )Ślepy mnich napisał(a): Witam. Panowie i Panie, takie pytanko czy u was w jednostkach też zwalnia się tak dużo młodych funkcjonariuszy? U mnie na 27 szeregowych zwalnia się 7. Jak jest u was?
To jest efekt zawieszania stanowisk, jedna osoba wykonuje obowiązki za trzech, oczywiście biada jak coś źle wykona. A posiłek zje dopiero po służbie bo czasu nie ma. My nie mamy takich przywilejów jak nasi "podopieczni". Jak bym był na ich miejscu i zobaczył ten cyrk to by się zawinął tego samego dnia co bym się przyjął.
Odpowiedz
(13-08-2021, 10:24 )Klawisz@ napisał(a):
(12-08-2021, 13:35 )Ślepy mnich napisał(a): Witam. Panowie i Panie, takie pytanko czy u was w jednostkach też zwalnia się tak dużo młodych funkcjonariuszy? U mnie na 27 szeregowych zwalnia się 7. Jak jest u was?
Z jakiej jesteś jednostki ?

Pytanie czy się ich zwalania czy się sami zwalniają? Tendencja jest taka, że młody przychodzi,widzi jaki jest syf i się zwalnia i tyle. Układy, kumoterstwo i mobbing za takie pieniądze, w cywilu pracy dużo, ktto chce pracowac, znajdzie pracę za dużo lepsze pieniądze.
Odpowiedz
(12-08-2021, 13:35 )Ślepy mnich napisał(a): Witam. Panowie i Panie, takie pytanko czy u was w jednostkach też zwalnia się tak dużo młodych funkcjonariuszy? U mnie na 27 szeregowych zwalnia się 7. Jak jest u was?
Z jakiej jesteś jednostki ?
Odpowiedz
Witam. Panowie i Panie, takie pytanko czy u was w jednostkach też zwalnia się tak dużo młodych funkcjonariuszy? U mnie na 27 szeregowych zwalnia się 7. Jak jest u was?
Odpowiedz
(11-08-2021, 16:59 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(11-08-2021, 12:49 )Szczery napisał(a):
(11-08-2021, 7:57 )Oficer napisał(a):
(10-08-2021, 19:54 )Funkcjonariusz11 napisał(a): [quote="eeedek4" pid='9500' dateline='1628537986']
Akcja z oddawaniem krwi się zaczęła a tu nikt się nie chwali jak to wygląda w poszczególnych zakładach?!
Panowie i Panie piszcie jak tam u was w zakładach? Oddają krew czy nie?!

Czym się tu chwalić, jest akcja, a przewodniczący na urlopie. To kto ma dawać przykład???? Pierwszy powinien iść na akcje.

Kolego niema żadnej akcji ............... porażka.

Tego typu akcji nie ma i nigdy nie będzie . My po prostu nie mamy " jaj" żeby coś takiego zrobić . Smutne to ale prawdziwe . 
I jeszcze raz powtórzę ....będą z nami robić to na co mają ochotę. Wszyscy jesteśmy słabi , boimy się konsekwencji. I też zwyczajnie nam się nie chce ruszyć "czterech liter". Taka jest prawda.

To też nie jest tak do końca jak piszesz. Akcja ta czy inne by się powiodły tylko nie ma w naszych związkach żadnych indywidualności aby coś takiego zrobić. W naszych związkach jest potrzebna świeża krew i ludzie którzy nie dają się kupować stanowiskami. Tu trzeba zacząć od samego dołu, od przewodniczących w zakladach, a potem wyżej. Pewnie jest paru przewodniczących którzy działają i chwała im za to, ale to za mało.

Jest tak jak piszesz, przewodniczący się boją lub chcą lepszych stanowisk a później wszystko w 4 literach mają przykładem Borne. Przewodniczący same profity bo serducho staje a piłę zapindala jak Sprinter. Jego  z-ca nagle dowódcą jest.
Odpowiedz
(11-08-2021, 12:49 )Szczery napisał(a):
(11-08-2021, 7:57 )Oficer napisał(a):
(10-08-2021, 19:54 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(09-08-2021, 20:39 )eeedek4 napisał(a): Akcja z oddawaniem krwi się zaczęła a tu nikt się nie chwali jak to wygląda w poszczególnych zakładach?!
Panowie i Panie piszcie jak tam u was w zakładach? Oddają krew czy nie?!

Czym się tu chwalić, jest akcja, a przewodniczący na urlopie. To kto ma dawać przykład???? Pierwszy powinien iść na akcje.

Kolego niema żadnej akcji ............... porażka.

Tego typu akcji nie ma i nigdy nie będzie . My po prostu nie mamy " jaj" żeby coś takiego zrobić . Smutne to ale prawdziwe . 
I jeszcze raz powtórzę ....będą z nami robić to na co mają ochotę. Wszyscy jesteśmy słabi , boimy się konsekwencji. I też zwyczajnie nam się nie chce ruszyć "czterech liter". Taka jest prawda.

To też nie jest tak do końca jak piszesz. Akcja ta czy inne by się powiodły tylko nie ma w naszych związkach żadnych indywidualności aby coś takiego zrobić. W naszych związkach jest potrzebna świeża krew i ludzie którzy nie dają się kupować stanowiskami. Tu trzeba zacząć od samego dołu, od przewodniczących w zakladach, a potem wyżej. Pewnie jest paru przewodniczących którzy działają i chwała im za to, ale to za mało.
Odpowiedz
(10-08-2021, 14:03 )Xxxyyy napisał(a): Czy wiadomo coś na temat płatności za nadgodziny ????

Prawdopodobne do końca września mają czas na wypłacenia.
Odpowiedz
(11-08-2021, 7:57 )Oficer napisał(a):
(10-08-2021, 19:54 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(09-08-2021, 20:39 )eeedek4 napisał(a): Akcja z oddawaniem krwi się zaczęła a tu nikt się nie chwali jak to wygląda w poszczególnych zakładach?!
Panowie i Panie piszcie jak tam u was w zakładach? Oddają krew czy nie?!

Czym się tu chwalić, jest akcja, a przewodniczący na urlopie. To kto ma dawać przykład???? Pierwszy powinien iść na akcje.

Kolego niema żadnej akcji ............... porażka.

Tego typu akcji nie ma i nigdy nie będzie . My po prostu nie mamy " jaj" żeby coś takiego zrobić . Smutne to ale prawdziwe . 
I jeszcze raz powtórzę ....będą z nami robić to na co mają ochotę. Wszyscy jesteśmy słabi , boimy się konsekwencji. I też zwyczajnie nam się nie chce ruszyć "czterech liter". Taka jest prawda.
Odpowiedz
(10-08-2021, 19:55 )Wróblik napisał(a):
(10-08-2021, 8:27 )Szczery napisał(a):
(09-08-2021, 11:27 )prawie napisał(a): A na Jasną Górę to idziecie w swoich czy zwyczajnie w cywilkach?

Idziemy wszyscy w stroju niewolnika. A na czele nasz jaśnie panujący jenerał.
Do Rydzyka idźcie. Tam dopiero bedzie impreza. Z wszystkimi PISIORAMI

No no....i niech się wezmą pod pachy wszyscy tam zebrani z Czsw ,Oisw i z ministerstwa i zaczną się bujać na lewo i prawo w rytm pieśni "ło matko bosko jak mi jest dobrze "
Odpowiedz
(10-08-2021, 19:54 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(09-08-2021, 20:39 )eeedek4 napisał(a): Akcja z oddawaniem krwi się zaczęła a tu nikt się nie chwali jak to wygląda w poszczególnych zakładach?!
Panowie i Panie piszcie jak tam u was w zakładach? Oddają krew czy nie?!

Czym się tu chwalić, jest akcja, a przewodniczący na urlopie. To kto ma dawać przykład???? Pierwszy powinien iść na akcje.

Kolego niema żadnej akcji ............... porażka.
Odpowiedz