(21-05-2021, 15:49 )Kapral_Opole napisał(a): Ja z innej beczki zapytam. Zastanawiam się nad zwolnieniem że służby. Mam 7 lat stażu , po 3 latach wziąłem kasę na zakup mieszkania. Było to około 38tys zł. W kadrach mnie straszą że muszę oddać całość waloryzowaną (czyli 52tys zł) zaś od strony prawnej niby jest tak że mam oddać tylko 38 tyś pomniejszone o te 7 lat co przepracowałem. Miał ktoś taką sytuację? Albo ktoś znajomy?

Od strony prawnej? Wklej kolego proszę fragment, gdzie jest napisane, że proporcjonalnie to lat służby. Bo z tego co wiem to 15 lat trzeba przerobić aby pomocy nie zwracać. Jeśli się mylę to prosze mnie popraw. Pozdrawiam
Odpowiedz
(21-05-2021, 18:09 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a):
(21-05-2021, 12:22 )J 23 napisał(a): Panie Fido pij Pan kawkę przed komputerkiem i nie przestrasz się Pan bo sprzątający wchodzi. Zapraszam do ochrony  z naszymi Panami osadzonymi i wywalonymi dodatkami jak w administracji.

.
(21-05-2021, 9:11 )Fiddo napisał(a): pyt. do przewodniczącego Pana Tuły Czesława czy związki, na  których czele Pan stoi reprezentują funkcjonariuszy i pracowników SW? Czy tylko wybraną grupę funkcjonariuszy? Czytając propozycje zmian dodatków służbowych bardzo mocno można odczuć że jednak reprezentuje Pan wybrana grupę funkcjonariuszy tj. ochrona, penitencjarną, terapeutyczna!!!!! a co z pozostałymi funkcjonariuszami z innych działów są tylko do płacenia składek związkowych!!!! a nawet jeśli nie należą do związków  to co nie zasługują na równe traktowanie....Co to jest "pierwsza linia" bo nigdzie w pragmatyce służbowej nie ma takiego pojęcia....czyż nie wszyscy jesteśmy funkcjonariuszami....Czy w innych służbach mundurowych słyszał Pan o takim poddziale " pierwsza, druga linia" każdy jest powołany do wykonywania obowiązków służbowych w rożnym zakresie  co nie oznacza ze gorszych czy łatwiejszych....czy wojsku pilot F16 zamieni się obowiązkami z kierującym czołgiem NIE....a czy sa dzieleni na pierwsza  czy druga linie nie...


JAKA PIERWSZA LINIA??? Kto do niej należy? Gdzie można znaleźć definicje tej wirtualnej nazwy?
Ochrona - to pierwsza linia? 
A czy ADMINISTRACJA chodząca w patrolu zbijając nadgodziny w ochronie jest PIERWSZĄ LINIĄ???

ZWOLENNIKÓW dodatków, nagród i wszelkich innych przywilejów dla tzw. PIERWSZEJ LINII proszę o zdefiniowanie tej wirtualnej nazwy???

Czy funkcjonariusz pierwszej linii składa inne ślubowanie niż funkcjonariusz drugiej, trzeciej czy dziesiątej linii???

a ja ktoś przepracował prawie 14 lat na tzw. pierwszej linii a teraz pracuje w administracji, to też obrzydliwa administracja, która boi sie sprzątającego i nie zasługuje na extra podwyżkę dodatku?
Odpowiedz
(21-05-2021, 18:09 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a):
(21-05-2021, 12:22 )J 23 napisał(a): Panie Fido pij Pan kawkę przed komputerkiem i nie przestrasz się Pan bo sprzątający wchodzi. Zapraszam do ochrony  z naszymi Panami osadzonymi i wywalonymi dodatkami jak w administracji.

.
(21-05-2021, 9:11 )Fiddo napisał(a): pyt. do przewodniczącego Pana Tuły Czesława czy związki, na  których czele Pan stoi reprezentują funkcjonariuszy i pracowników SW? Czy tylko wybraną grupę funkcjonariuszy? Czytając propozycje zmian dodatków służbowych bardzo mocno można odczuć że jednak reprezentuje Pan wybrana grupę funkcjonariuszy tj. ochrona, penitencjarną, terapeutyczna!!!!! a co z pozostałymi funkcjonariuszami z innych działów są tylko do płacenia składek związkowych!!!! a nawet jeśli nie należą do związków  to co nie zasługują na równe traktowanie....Co to jest "pierwsza linia" bo nigdzie w pragmatyce służbowej nie ma takiego pojęcia....czyż nie wszyscy jesteśmy funkcjonariuszami....Czy w innych służbach mundurowych słyszał Pan o takim poddziale " pierwsza, druga linia" każdy jest powołany do wykonywania obowiązków służbowych w rożnym zakresie  co nie oznacza ze gorszych czy łatwiejszych....czy wojsku pilot F16 zamieni się obowiązkami z kierującym czołgiem NIE....a czy sa dzieleni na pierwsza  czy druga linie nie...


JAKA PIERWSZA LINIA??? Kto do niej należy? Gdzie można znaleźć definicje tej wirtualnej nazwy?
Ochrona - to pierwsza linia? 
A czy ADMINISTRACJA chodząca w patrolu zbijając nadgodziny w ochronie jest PIERWSZĄ LINIĄ???

ZWOLENNIKÓW dodatków, nagród i wszelkich innych przywilejów dla tzw. PIERWSZEJ LINII proszę o zdefiniowanie tej wirtualnej nazwy???

Czy funkcjonariusz pierwszej linii składa inne ślubowanie niż funkcjonariusz drugiej, trzeciej czy dziesiątej linii???

Przekraczając bramę jednostki wszyscy są na pierwszej linii, tyle w temacie
Odpowiedz
(21-05-2021, 18:09 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a):
(21-05-2021, 12:22 )J 23 napisał(a): Panie Fido pij Pan kawkę przed komputerkiem i nie przestrasz się Pan bo sprzątający wchodzi. Zapraszam do ochrony  z naszymi Panami osadzonymi i wywalonymi dodatkami jak w administracji.

.
(21-05-2021, 9:11 )Fiddo napisał(a): pyt. do przewodniczącego Pana Tuły Czesława czy związki, na  których czele Pan stoi reprezentują funkcjonariuszy i pracowników SW? Czy tylko wybraną grupę funkcjonariuszy? Czytając propozycje zmian dodatków służbowych bardzo mocno można odczuć że jednak reprezentuje Pan wybrana grupę funkcjonariuszy tj. ochrona, penitencjarną, terapeutyczna!!!!! a co z pozostałymi funkcjonariuszami z innych działów są tylko do płacenia składek związkowych!!!! a nawet jeśli nie należą do związków  to co nie zasługują na równe traktowanie....Co to jest "pierwsza linia" bo nigdzie w pragmatyce służbowej nie ma takiego pojęcia....czyż nie wszyscy jesteśmy funkcjonariuszami....Czy w innych służbach mundurowych słyszał Pan o takim poddziale " pierwsza, druga linia" każdy jest powołany do wykonywania obowiązków służbowych w rożnym zakresie  co nie oznacza ze gorszych czy łatwiejszych....czy wojsku pilot F16 zamieni się obowiązkami z kierującym czołgiem NIE....a czy sa dzieleni na pierwsza  czy druga linie nie...


JAKA PIERWSZA LINIA??? Kto do niej należy? Gdzie można znaleźć definicje tej wirtualnej nazwy?
Ochrona - to pierwsza linia? 
A czy ADMINISTRACJA chodząca w patrolu zbijając nadgodziny w ochronie jest PIERWSZĄ LINIĄ???

ZWOLENNIKÓW dodatków, nagród i wszelkich innych przywilejów dla tzw. PIERWSZEJ LINII proszę o zdefiniowanie tej wirtualnej nazwy???

Czy funkcjonariusz pierwszej linii składa inne ślubowanie niż funkcjonariusz drugiej, trzeciej czy dziesiątej linii???

 To ja Panu wyjaśnię. Pierwsza linia to fusze którzy pracują bezpośrednio z osadzonymi. Nie spotkałem się z sytuacją aby funkcjonariusze administracji pracowali w oddziałach lub w patrolach. Może gdzieś są takie zakłady gdzie porucznik z administracji chodzi w patrolu ale nie u mnie. Zresztą tu nie chodzi o to abyśmy się poróżnili i licytowali kto jest ważniejszy, tylko o naszą wspólną sprawę i tego się trzymajmy.
Odpowiedz
(21-05-2021, 12:22 )J 23 napisał(a): Panie Fido pij Pan kawkę przed komputerkiem i nie przestrasz się Pan bo sprzątający wchodzi. Zapraszam do ochrony  z naszymi Panami osadzonymi i wywalonymi dodatkami jak w administracji.

.
(21-05-2021, 9:11 )Fiddo napisał(a): pyt. do przewodniczącego Pana Tuły Czesława czy związki, na  których czele Pan stoi reprezentują funkcjonariuszy i pracowników SW? Czy tylko wybraną grupę funkcjonariuszy? Czytając propozycje zmian dodatków służbowych bardzo mocno można odczuć że jednak reprezentuje Pan wybrana grupę funkcjonariuszy tj. ochrona, penitencjarną, terapeutyczna!!!!! a co z pozostałymi funkcjonariuszami z innych działów są tylko do płacenia składek związkowych!!!! a nawet jeśli nie należą do związków  to co nie zasługują na równe traktowanie....Co to jest "pierwsza linia" bo nigdzie w pragmatyce służbowej nie ma takiego pojęcia....czyż nie wszyscy jesteśmy funkcjonariuszami....Czy w innych służbach mundurowych słyszał Pan o takim poddziale " pierwsza, druga linia" każdy jest powołany do wykonywania obowiązków służbowych w rożnym zakresie  co nie oznacza ze gorszych czy łatwiejszych....czy wojsku pilot F16 zamieni się obowiązkami z kierującym czołgiem NIE....a czy sa dzieleni na pierwsza  czy druga linie nie...


JAKA PIERWSZA LINIA??? Kto do niej należy? Gdzie można znaleźć definicje tej wirtualnej nazwy?
Ochrona - to pierwsza linia? 
A czy ADMINISTRACJA chodząca w patrolu zbijając nadgodziny w ochronie jest PIERWSZĄ LINIĄ???

ZWOLENNIKÓW dodatków, nagród i wszelkich innych przywilejów dla tzw. PIERWSZEJ LINII proszę o zdefiniowanie tej wirtualnej nazwy???

Czy funkcjonariusz pierwszej linii składa inne ślubowanie niż funkcjonariusz drugiej, trzeciej czy dziesiątej linii???
Odpowiedz
(21-05-2021, 8:55 )Szczęśliwy napisał(a): Płaczki jak nie chcecie pracować do 20 lub 25 to droga wolna do kadr i ciał. Jesteście bananowym pokoleniem i tyle w temacie, narzekanie i narzekanie są osoby które śmieją się z was, zachowanie dzieci jest dwa razy lepsze od takich fachowców.
 

Kolego jeśli Ty chcesz pracować to sobię pracuj do 25. Ja zatrudniałem się na innych warunkach i obiecywali mi inną emeryturę niż tą co teraz mi dają. Według mnie to właśnie takie jak Ty pokolenie które na wszystko się zgadza jest buraczane. Jeśli ktoś walczy o swoje to zamilknij i daj działać innym ludziom którzy martwią się o swoją przyszłość. W moim zakładzie nikt się nie śmieje z nas bo właśnie Wy młodzi fusze macie, wam się wszystko nie podoba i to właśnie Wy narzekacie najczęściej.
Odpowiedz
(21-05-2021, 12:35 )tomi napisał(a): [quote="konradissimus" pid='8254' dateline='1621577706']
Ludzie co wy piszecie? Propozycja CZSW ok? Przecież tam dalej jest uznaniowość. Dostaniecie minimum 50 zł i tak się skończy podwyższanie dodatków, bo powiedzą że sprawa jest załatwiona, przecież to są gruszki na wierzbie jak zwykle. Tylko propozycja związku ma sens, nie dajcie się omamić.

Zgadzam się w pełni.  Propozycja strony służbowej jest nie do przyjęcia bo znowu uznaniowość. Jak nie jesteś wazeliniarzem to 50 zł i bye bye

Przy DODATKACH SŁUŻBOWYCH i NAGRODACH bardzo słusznym kryterium jest UZNANIOWOŚĆ, bo dlaczego ktoś kto wciąż chodzi na L4, nigdy nie weźmie więcej służb niż ma zaplanowane, żadnej elastyczności ma dostawać tyle samo co ktoś kto L4 bierze tylko i wyłącznie w sytuacji konieczności, kiedy potrzeba jest dyspozycyjny i wie co to znaczy służba. 
Ja czułem się bardzo źle przy ostatnich nagrodach gdzie sumiennie a nawet ponad wykonywałem swoje obowiązki i dostałem tyle samo co „funkcjonariusz” który ma mniejszą albo często i znikomą odpowiedzialność a do tego był prawie 60 dni w półroczu na L4 - wniosek za 4 miesiące dostał tyle samo nagrody co ja za 6 miesięcy służby - I CZY TO SPRAWIEDLIWE???

UZNANIOWOŚĆ - sprawiedliwa - jest jak najbardziej słuszna !
Odpowiedz
(21-05-2021, 8:55 )Szczęśliwy napisał(a): Płaczki jak nie chcecie pracować do 20 lub 25 to droga wolna do kadr i ciał. Jesteście bananowym pokoleniem i tyle w temacie, narzekanie i narzekanie są osoby które śmieją się z was, zachowanie dzieci jest dwa razy lepsze od takich fachowców.
Widać , że nigdy na oddziale normalnym nie porobiłeś. Czak Noris się znalazł, twardy jak stal. Takich jak Ty na prawdziwe oddziały trzeba dawać , żeby zeszli na ziemie. Tam do skazanych pokaż jaki twardy jesteś. Jeden taki głupi tekst nie tam gdzie trzeba i spokojnie nie będziesz spał. Nie ubliżaj funkcjonariuszom , to nie jest przedszkole z dziećmi. Pozdro i szacun dla oddziałowych normalnych.
Odpowiedz
(21-05-2021, 8:59 )Szczęśliwy napisał(a):
(21-05-2021, 7:40 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(21-05-2021, 0:16 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Według mnie nie powinniśmy zgadzać się na te warunki proponowane przez CZSW. Zapomnieli dodać tylko , że to jest w ich interesie aby funkcjonariusze pozostali w pracy. Nas już tu nic nie trzyma i według mnie to powinni wypracować jakiś kompromis aby utrzymać nas w pracy. W tej chwili to my mamy karty po naszej stronie, a nie CZSW i teraz można działać. Tak się zastanawiam co oni zrobią abyśmy zostali w tej służbie, bo to mnie bardziej interesujące niż dodatki do emerytury. Na emeryturę mogę odejść w każdej chwili i zarabiać lepsze pieniążki niż w służbie ale jeśli już tu pracuję i mam jakieś doświadczenie to oczekuję od rządzących lepszego traktowania. Nie chcę tu pisać kto wykonuję i jest wazniejszy dział w SW tylko dlatego, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem możemy coś wywalczyć. Dlatego też jestem za tym aby zrobić referendów wśród związkowców o strajku generalnym.

ja myślę, że masz racje, z taką poprawką, że gdy Ty będziesz odchodził na emeryturą, to powinni Tobie dodatek zabrać i dać innym pozostającym w służbie, bo na wolności i tak sobie dorobisz. i tez uważam, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem coś wywalczymy
Jak możesz odejść w każdej chwili i zarabiać lepsze pieniążki to po co w ogóle się rozpisujesz i nie odchodzisz na Emkę, jesteście faktycznie oderwani z waszymi żalami.

Rozpisuję się po to abyście wy w służbie mieli dobrze. Niestety praca w służbach mundurowych już nie jest taka prestiżowa jak była kiedyś, nie jest też tak dobrze platna jak za dawnych czasów. I to nie są żadne żale tylko fakty. Z tego co widzę młodzież która przychodzi do nas do pracy studiuję i traktuje pracę u nas jako pewne zabezpieczenie na czas studiów, a później jeśli nie dostaniesz dobrego etatu w służbie to odchodzą z pracy. Jeśli Ty drogi kolego zgadzasz się na takie warunki to pracuj sobie do woli w SW i nie udzielaj się tam gdzie ludzie walczą o lepsze warunki pracy. Ciebie może to nie interesuje ale innych już może tak. Jeśli chodzi o zmianę pracy to oczywiście można to zrobić w każdej chwili, tylko po co jeśli można uzdrowić to gdzie teraz pracuję. Jeśli ludzie tacy jak Ty drogi kolego będą na wszystko się zgadzać to nigdy nie będziecie mieli dobrze. Wierz mi wiem co mówię mam 30 lat pracy w różnych firmach, byłem w zarządach OPZZ i spotykaliśmy się z różnymi politykami i zawsze udawało się coś wywalczyć dla pracowników, ale to trzeba chcieć, a nie zgadzać się na to co się ma. Pozdrowienia .
Odpowiedz
(21-05-2021, 10:06 )Oficer napisał(a):
(21-05-2021, 7:40 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(21-05-2021, 0:16 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Według mnie nie powinniśmy zgadzać się na te warunki proponowane przez CZSW. Zapomnieli dodać tylko , że to jest w ich interesie aby funkcjonariusze pozostali w pracy. Nas już tu nic nie trzyma i według mnie to powinni wypracować jakiś kompromis aby utrzymać nas w pracy. W tej chwili to my mamy karty po naszej stronie, a nie CZSW i teraz można działać. Tak się zastanawiam co oni zrobią abyśmy zostali w tej służbie, bo to mnie bardziej interesujące niż dodatki do emerytury. Na emeryturę mogę odejść w każdej chwili i zarabiać lepsze pieniążki niż w służbie ale jeśli już tu pracuję i mam jakieś doświadczenie to oczekuję od rządzących lepszego traktowania. Nie chcę tu pisać kto wykonuję i jest wazniejszy dział w SW tylko dlatego, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem możemy coś wywalczyć. Dlatego też jestem za tym aby zrobić referendów wśród związkowców o strajku generalnym.

ja myślę, że masz racje, z taką poprawką, że gdy Ty będziesz odchodził na emeryturą, to powinni Tobie dodatek zabrać i dać innym pozostającym w służbie, bo na wolności i tak sobie dorobisz. i tez uważam, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem coś wywalczymy

WIEŚCI Z WAWY - DODATEK DOPIERO BEDZIE  PO 25 LAT SŁUŻBY ... żeby nie było wolnych wakatów... starzy funkcjonariusze  ktorym zależy zostaną w służbie, bo kto odejdzie z mizerną emeryturą. A ci co chcą mogą isc na L4, komisje i potem emke. Mlodych funkcjonariuszy jest 80 % na nowych zasadach i muszą pracować do 25 lat służby. Starych chciwośc teraz zawiodła i mają kasę i lata pracy w plecy. Dają nam wolny wybór bo to już nie czasy na roszczenia i marudzenie w służbie. Tak sie narobiło, dobrze już było w SW. Powodzenia koledzy, trzeba spadać na emke z tym co sie ma bo różnie może byc niebawem.

Panie Oficer a co z zajetymi wakatami...no bo jzeli są wolne to zajęte chyba też?
Odpowiedz
Ja z innej beczki zapytam. Zastanawiam się nad zwolnieniem że służby. Mam 7 lat stażu , po 3 latach wziąłem kasę na zakup mieszkania. Było to około 38tys zł. W kadrach mnie straszą że muszę oddać całość waloryzowaną (czyli 52tys zł) zaś od strony prawnej niby jest tak że mam oddać tylko 38 tyś pomniejszone o te 7 lat co przepracowałem. Miał ktoś taką sytuację? Albo ktoś znajomy?
Odpowiedz
(21-05-2021, 9:14 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(21-05-2021, 7:40 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(21-05-2021, 0:16 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Według mnie nie powinniśmy zgadzać się na te warunki proponowane przez CZSW. Zapomnieli dodać tylko , że to jest w ich interesie aby funkcjonariusze pozostali w pracy. Nas już tu nic nie trzyma i według mnie to powinni wypracować jakiś kompromis aby utrzymać nas w pracy. W tej chwili to my mamy karty po naszej stronie, a nie CZSW i teraz można działać. Tak się zastanawiam co oni zrobią abyśmy zostali w tej służbie, bo to mnie bardziej interesujące niż dodatki do emerytury. Na emeryturę mogę odejść w każdej chwili i zarabiać lepsze pieniążki niż w służbie ale jeśli już tu pracuję i mam jakieś doświadczenie to oczekuję od rządzących lepszego traktowania. Nie chcę tu pisać kto wykonuję i jest wazniejszy dział w SW tylko dlatego, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem możemy coś wywalczyć. Dlatego też jestem za tym aby zrobić referendów wśród związkowców o strajku generalnym.

ja myślę, że masz racje, z taką poprawką, że gdy Ty będziesz odchodził na emeryturą, to powinni Tobie dodatek zabrać i dać innym pozostającym w służbie, bo na wolności i tak sobie dorobisz. i tez uważam, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem coś wywalczymy

Wszystko by było ok to o czym mówisz tylko w jednym się z Tobą nie zgadzam. Ja sobię ten dodatek malutki wypracowałem spędzając 12 lat w oddziałach zakładu karnego zamkniętego w dodatku reprezentowałem SW w licznych imprezach sportowych jak i również jestem chonorowym dawcą krwi który oddał 20 litrów. Także jak chcesz mówić o zabieraniu dodatków lub ich dawaniu to najpierwej zobacz co Ty dałeś służbie i wtedy dyskutuj. Z takim podejściem jak Twoje to niestety nic nie wywalczymy. Nie Ty mi dawałeś j nie Ty będziesz mi zabierał. Dodam też, że osobiście nie chcę odchodzić z służby ale niestety każdy pracuję na siebie, a w szczególności na rodzinę aby miała dobrze.

No sam widzisz, jednak zależy Ci na dodatku do emerytury, a piszesz że emerytom nie trzeba dodawać bo sobie dorobia
Odpowiedz
[quote="konradissimus" pid='8254' dateline='1621577706']
Ludzie co wy piszecie? Propozycja CZSW ok? Przecież tam dalej jest uznaniowość. Dostaniecie minimum 50 zł i tak się skończy podwyższanie dodatków, bo powiedzą że sprawa jest załatwiona, przecież to są gruszki na wierzbie jak zwykle. Tylko propozycja związku ma sens, nie dajcie się omamić.

Zgadzam się w pełni.  Propozycja strony służbowej jest nie do przyjęcia bo znowu uznaniowość. Jak nie jesteś wazeliniarzem to 50 zł i bye bye
Odpowiedz
Panie Fido pij Pan kawkę przed komputerkiem i nie przestrasz się Pan bo sprzątający wchodzi. Zapraszam do ochrony  z naszymi Panami osadzonymi i wywalonymi dodatkami jak w administracji.

.
(21-05-2021, 9:11 )Fiddo napisał(a): pyt. do przewodniczącego Pana Tuły Czesława czy związki, na  których czele Pan stoi reprezentują funkcjonariuszy i pracowników SW? Czy tylko wybraną grupę funkcjonariuszy? Czytając propozycje zmian dodatków służbowych bardzo mocno można odczuć że jednak reprezentuje Pan wybrana grupę funkcjonariuszy tj. ochrona, penitencjarną, terapeutyczna!!!!! a co z pozostałymi funkcjonariuszami z innych działów są tylko do płacenia składek związkowych!!!! a nawet jeśli nie należą do związków  to co nie zasługują na równe traktowanie....Co to jest "pierwsza linia" bo nigdzie w pragmatyce służbowej nie ma takiego pojęcia....czyż nie wszyscy jesteśmy funkcjonariuszami....Czy w innych służbach mundurowych słyszał Pan o takim poddziale " pierwsza, druga linia" każdy jest powołany do wykonywania obowiązków służbowych w rożnym zakresie  co nie oznacza ze gorszych czy łatwiejszych....czy wojsku pilot F16 zamieni się obowiązkami z kierującym czołgiem NIE....a czy sa dzieleni na pierwsza  czy druga linie nie...
Odpowiedz
(21-05-2021, 7:40 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(21-05-2021, 0:16 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Według mnie nie powinniśmy zgadzać się na te warunki proponowane przez CZSW. Zapomnieli dodać tylko , że to jest w ich interesie aby funkcjonariusze pozostali w pracy. Nas już tu nic nie trzyma i według mnie to powinni wypracować jakiś kompromis aby utrzymać nas w pracy. W tej chwili to my mamy karty po naszej stronie, a nie CZSW i teraz można działać. Tak się zastanawiam co oni zrobią abyśmy zostali w tej służbie, bo to mnie bardziej interesujące niż dodatki do emerytury. Na emeryturę mogę odejść w każdej chwili i zarabiać lepsze pieniążki niż w służbie ale jeśli już tu pracuję i mam jakieś doświadczenie to oczekuję od rządzących lepszego traktowania. Nie chcę tu pisać kto wykonuję i jest wazniejszy dział w SW tylko dlatego, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem możemy coś wywalczyć. Dlatego też jestem za tym aby zrobić referendów wśród związkowców o strajku generalnym.

ja myślę, że masz racje, z taką poprawką, że gdy Ty będziesz odchodził na emeryturą, to powinni Tobie dodatek zabrać i dać innym pozostającym w służbie, bo na wolności i tak sobie dorobisz. i tez uważam, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem coś wywalczymy

WIEŚCI Z WAWY - DODATEK DOPIERO BEDZIE  PO 25 LAT SŁUŻBY ... żeby nie było wolnych wakatów... starzy funkcjonariusze  ktorym zależy zostaną w służbie, bo kto odejdzie z mizerną emeryturą. A ci co chcą mogą isc na L4, komisje i potem emke. Mlodych funkcjonariuszy jest 80 % na nowych zasadach i muszą pracować do 25 lat służby. Starych chciwośc teraz zawiodła i mają kasę i lata pracy w plecy. Dają nam wolny wybór bo to już nie czasy na roszczenia i marudzenie w służbie. Tak sie narobiło, dobrze już było w SW. Powodzenia koledzy, trzeba spadać na emke z tym co sie ma bo różnie może byc niebawem.
Odpowiedz
(21-05-2021, 7:40 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(21-05-2021, 0:16 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Według mnie nie powinniśmy zgadzać się na te warunki proponowane przez CZSW. Zapomnieli dodać tylko , że to jest w ich interesie aby funkcjonariusze pozostali w pracy. Nas już tu nic nie trzyma i według mnie to powinni wypracować jakiś kompromis aby utrzymać nas w pracy. W tej chwili to my mamy karty po naszej stronie, a nie CZSW i teraz można działać. Tak się zastanawiam co oni zrobią abyśmy zostali w tej służbie, bo to mnie bardziej interesujące niż dodatki do emerytury. Na emeryturę mogę odejść w każdej chwili i zarabiać lepsze pieniążki niż w służbie ale jeśli już tu pracuję i mam jakieś doświadczenie to oczekuję od rządzących lepszego traktowania. Nie chcę tu pisać kto wykonuję i jest wazniejszy dział w SW tylko dlatego, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem możemy coś wywalczyć. Dlatego też jestem za tym aby zrobić referendów wśród związkowców o strajku generalnym.

ja myślę, że masz racje, z taką poprawką, że gdy Ty będziesz odchodził na emeryturą, to powinni Tobie dodatek zabrać i dać innym pozostającym w służbie, bo na wolności i tak sobie dorobisz. i tez uważam, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem coś wywalczymy

Wszystko by było ok to o czym mówisz tylko w jednym się z Tobą nie zgadzam. Ja sobię ten dodatek malutki wypracowałem spędzając 12 lat w oddziałach zakładu karnego zamkniętego w dodatku reprezentowałem SW w licznych imprezach sportowych jak i również jestem chonorowym dawcą krwi który oddał 20 litrów. Także jak chcesz mówić o zabieraniu dodatków lub ich dawaniu to najpierwej zobacz co Ty dałeś służbie i wtedy dyskutuj. Z takim podejściem jak Twoje to niestety nic nie wywalczymy. Nie Ty mi dawałeś j nie Ty będziesz mi zabierał. Dodam też, że osobiście nie chcę odchodzić z służby ale niestety każdy pracuję na siebie, a w szczególności na rodzinę aby miała dobrze.
Odpowiedz
pyt. do przewodniczącego Pana Tuły Czesława czy związki, na których czele Pan stoi reprezentują funkcjonariuszy i pracowników SW? Czy tylko wybraną grupę funkcjonariuszy? Czytając propozycje zmian dodatków służbowych bardzo mocno można odczuć że jednak reprezentuje Pan wybrana grupę funkcjonariuszy tj. ochrona, penitencjarną, terapeutyczna!!!!! a co z pozostałymi funkcjonariuszami z innych działów są tylko do płacenia składek związkowych!!!! a nawet jeśli nie należą do związków to co nie zasługują na równe traktowanie....Co to jest "pierwsza linia" bo nigdzie w pragmatyce służbowej nie ma takiego pojęcia....czyż nie wszyscy jesteśmy funkcjonariuszami....Czy w innych służbach mundurowych słyszał Pan o takim poddziale " pierwsza, druga linia" każdy jest powołany do wykonywania obowiązków służbowych w rożnym zakresie co nie oznacza ze gorszych czy łatwiejszych....czy wojsku pilot F16 zamieni się obowiązkami z kierującym czołgiem NIE....a czy sa dzieleni na pierwsza czy druga linie nie...
Odpowiedz
(21-05-2021, 7:40 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(21-05-2021, 0:16 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Według mnie nie powinniśmy zgadzać się na te warunki proponowane przez CZSW. Zapomnieli dodać tylko , że to jest w ich interesie aby funkcjonariusze pozostali w pracy. Nas już tu nic nie trzyma i według mnie to powinni wypracować jakiś kompromis aby utrzymać nas w pracy. W tej chwili to my mamy karty po naszej stronie, a nie CZSW i teraz można działać. Tak się zastanawiam co oni zrobią abyśmy zostali w tej służbie, bo to mnie bardziej interesujące niż dodatki do emerytury. Na emeryturę mogę odejść w każdej chwili i zarabiać lepsze pieniążki niż w służbie ale jeśli już tu pracuję i mam jakieś doświadczenie to oczekuję od rządzących lepszego traktowania. Nie chcę tu pisać kto wykonuję i jest wazniejszy dział w SW tylko dlatego, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem możemy coś wywalczyć. Dlatego też jestem za tym aby zrobić referendów wśród związkowców o strajku generalnym.

ja myślę, że masz racje, z taką poprawką, że gdy Ty będziesz odchodził na emeryturą, to powinni Tobie dodatek zabrać i dać innym pozostającym w służbie, bo na wolności i tak sobie dorobisz. i tez uważam, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem coś wywalczymy
Jak możesz odejść w każdej chwili i zarabiać lepsze pieniążki to po co w ogóle się rozpisujesz i nie odchodzisz na Emkę, jesteście faktycznie oderwani z waszymi żalami.
Odpowiedz
Płaczki jak nie chcecie pracować do 20 lub 25 to droga wolna do kadr i ciał. Jesteście bananowym pokoleniem i tyle w temacie, narzekanie i narzekanie są osoby które śmieją się z was, zachowanie dzieci jest dwa razy lepsze od takich fachowców.
Odpowiedz
(21-05-2021, 7:15 )konradissimus napisał(a): Ludzie co wy piszecie? Propozycja CZSW ok? Przecież tam dalej jest uznaniowość. Dostaniecie minimum 50 zł i tak się skończy podwyższanie dodatków, bo powiedzą że sprawa jest załatwiona, przecież to są gruszki na wierzbie jak zwykle. Tylko propozycja związku ma sens, nie dajcie się omamić.


Propozycja CZSW jest kierowana tylko do funkcjonariuszy ze stażem minimum 20 lat, max 25 lat. Tzn. , że funkcjonariusze ochrony mający np. 15 letni staż służby mają chcieć zostać w służbie do minimum 20 lat za to, że wtedy dostaną ok. 300 zł więcej dodatkuSmile super propozycja, przez te 5 lat między 15 a 20 lat na wolności zarobia tyle, że odejście po 15 latach bardziej się opłaca
Odpowiedz
(20-05-2021, 23:34 )Kalosz napisał(a): Propozycja CZSW wydaje się być rozsądna i OK.

Jeśli dobrze zrozumiałem treść propozycji CZSW to mówi ona że po 25 latach służby funkcjonariusz ma mieć podniesiony dodatek po podjęciu decyzji o przejście na emeryturę w wysokości minimum 40% z łącznej kwoty uposażenia zasadniczego oraz dodatku za stopień - dlatego osoby ze stażem 25 latach służby i wyżej będą miały liczone tak jak było to zawsze.

Reszta treści porozumienia jest na temat dodatków w innych przedziałach stażu w służbie tj:
- do 20 lat służby
- od 20 do 25 lat służby.
oraz
o dodatkach czasowych i w zależności od podziału na grupy zakładów A, B i C.

Faktem jest to, że jeśli ktoś chce służyć 25 lat i wyżej to otrzyma tradycyjnie podwyżkę minimum 40% uposażenia zasadniczego oraz dodatku za stopień przed odejściem - więc nie widzę problemu i tyle w temacie.

Pełna zgoda jeś minimum i OBLIG a nie uznaniowość, wtedy propozycja CZSW jest OK
Odpowiedz
(21-05-2021, 0:16 )Funkcjonariusz11 napisał(a): Według mnie nie powinniśmy zgadzać się na te warunki proponowane przez CZSW. Zapomnieli dodać tylko , że to jest w ich interesie aby funkcjonariusze pozostali w pracy. Nas już tu nic nie trzyma i według mnie to powinni wypracować jakiś kompromis aby utrzymać nas w pracy. W tej chwili to my mamy karty po naszej stronie, a nie CZSW i teraz można działać. Tak się zastanawiam co oni zrobią abyśmy zostali w tej służbie, bo to mnie bardziej interesujące niż dodatki do emerytury. Na emeryturę mogę odejść w każdej chwili i zarabiać lepsze pieniążki niż w służbie ale jeśli już tu pracuję i mam jakieś doświadczenie to oczekuję od rządzących lepszego traktowania. Nie chcę tu pisać kto wykonuję i jest wazniejszy dział w SW tylko dlatego, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem możemy coś wywalczyć. Dlatego też jestem za tym aby zrobić referendów wśród związkowców o strajku generalnym.

ja myślę, że masz racje, z taką poprawką, że gdy Ty będziesz odchodził na emeryturą, to powinni Tobie dodatek zabrać i dać innym pozostającym w służbie, bo na wolności i tak sobie dorobisz. i tez uważam, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem coś wywalczymy
Odpowiedz
Ludzie co wy piszecie? Propozycja CZSW ok? Przecież tam dalej jest uznaniowość. Dostaniecie minimum 50 zł i tak się skończy podwyższanie dodatków, bo powiedzą że sprawa jest załatwiona, przecież to są gruszki na wierzbie jak zwykle. Tylko propozycja związku ma sens, nie dajcie się omamić.
Odpowiedz
Według mnie nie powinniśmy zgadzać się na te warunki proponowane przez CZSW. Zapomnieli dodać tylko , że to jest w ich interesie aby funkcjonariusze pozostali w pracy. Nas już tu nic nie trzyma i według mnie to powinni wypracować jakiś kompromis aby utrzymać nas w pracy. W tej chwili to my mamy karty po naszej stronie, a nie CZSW i teraz można działać. Tak się zastanawiam co oni zrobią abyśmy zostali w tej służbie, bo to mnie bardziej interesujące niż dodatki do emerytury. Na emeryturę mogę odejść w każdej chwili i zarabiać lepsze pieniążki niż w służbie ale jeśli już tu pracuję i mam jakieś doświadczenie to oczekuję od rządzących lepszego traktowania. Nie chcę tu pisać kto wykonuję i jest wazniejszy dział w SW tylko dlatego, że powinniśmy trzymać się razem i tylko razem możemy coś wywalczyć. Dlatego też jestem za tym aby zrobić referendów wśród związkowców o strajku generalnym.
Odpowiedz
witam na spotkaniu jedna z najważniejszych spraw był postulat z 2018 a mianowicie wysługa lat zaliczana w służbie nadmieniam że wszyscy pracujący w Polsce mają zaliczaną wysługę lat nie tylko wszystkie służby oczywiście nie SW wymiennie tylko parę zawodów żeby uświadomić jaka jest niesprawiedliwość a wręcz dyskryminacja naszego zawodu Służba zdrowia wszyscy pracujący pielęgniarka lekarz obsługa administracyjna osoba tak zwana złota rączka cała administracja samorządowa chmara ludzi szkolnictwo nauczyciele administracja wraz z kucharkami i osobami sprzątającymi i mógłbym tak wymieniać A MY gdzie w tym jesteśmy.
Odpowiedz
Propozycja CZSW wydaje się być rozsądna i OK.

Jeśli dobrze zrozumiałem treść propozycji CZSW to mówi ona że po 25 latach służby funkcjonariusz ma mieć podniesiony dodatek po podjęciu decyzji o przejście na emeryturę w wysokości minimum 40% z łącznej kwoty uposażenia zasadniczego oraz dodatku za stopień - dlatego osoby ze stażem 25 latach służby i wyżej będą miały liczone tak jak było to zawsze.

Reszta treści porozumienia jest na temat dodatków w innych przedziałach stażu w służbie tj:
- do 20 lat służby
- od 20 do 25 lat służby.
oraz
o dodatkach czasowych i w zależności od podziału na grupy zakładów A, B i C.

Faktem jest to, że jeśli ktoś chce służyć 25 lat i wyżej to otrzyma tradycyjnie podwyżkę minimum 40% uposażenia zasadniczego oraz dodatku za stopień przed odejściem - więc nie widzę problemu i tyle w temacie.
Odpowiedz
Witam wszystkich, za pełnioną służbę powinno być uczciwe uposażenie. Mówi się o zatrzymaniu funkcjonariuszy w Służbie Więziennej, doświadczonych mimo tego działania osób = zbijanie nadgodzin płatnych kosztem zawieszania stanowisk, wolne wakaty rozliczanie za sytuacje w czasie pełnienia służby mimo że nie doszło do zdarzenia, przekroczenia uprawnień. Zaczynałem służbę z dodatkiem 5 zł po 24 latach w pionie ochrony mam dodatek 1000 zł w korpusie oficerskim, uposażenie funkcjonariuszy powinno być godne jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo państwa. Służba pełniona z ograniczoną liczbą funkcjonariuszy w pogoni za zrealizowaniem porządku wewnętrznego, zadań i czynności służbowych będzie zagrożona większym ryzykiem popełnienia błędu i gorszą jakością służby. Dlatego moim zdaniem właściwe zapewnienie etatów w jednostkach penitencjarnych, odpowiednim wynagrodzeniem czytelnymi zasadami przyznawania dodatków za pełnioną służbę oraz docenieniem ludzi którzy nadal służą a nie odeszli ze służby i walczą z wypaleniem zawodowym,
Odpowiedz
Czyli co prosto niech ktoś to przełoży, założenia czsw jaki dodatek będzie miał po 18 latach kuchenny a ile oddziałowy itd. Nie będę ukrywał że interesuje mnie to ile będziemy mieli na rękę.
Odpowiedz
Propozycja czsw wydaje się ok według mnie
Odpowiedz
Propozycja zasad przyznawania dodatku służbowego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa  
.pdf   Propozycja NSZZFiPW_.pdf (Rozmiar: 1.2 MB / Pobrań: 349)

Propozycja zasad przyznawania dodatku służbowego  CZSW
.pdf   Propozycja CZSW.pdf (Rozmiar: 988.86 KB / Pobrań: 457)
Odpowiedz
Wielkie nadzieje i oczekiwania a CZSW jak zwykle ma nad w d... Z drugiej strony po 20 latach w służbie jakoś specjalnie się nie zdziwiłem. Liczę że Związek tak tego nie zostawi bo już nic nam nie pomoże.
Odpowiedz
(20-05-2021, 14:46 )jtd napisał(a): [quote="Szczęśliwy" pid='8162' dateline='1621240838']
Ludzie czy wy naprawdę jesteście ograniczeni umysłowo? Sto razy wracacie do dodatków gdzie większość zwas ledwo ma 15 z wojskiem lub nie. Zaczekajcie do ogłoszenia spotkania i przestańcie siać propogandę bo wstyd mi za was.
No zaczekaliśmy. Czekam na komentarz.
[/quote

Dokładnie, mało pracuje a roszczenia niczym stara wyga. Nie podoba się, to się zwolnij jeden z drugim i nie siej fermentu
Odpowiedz
Na tym polegają negocjacje.CZSW powiedział Nie na propozycje zwiazków.Teraz dali podobno swoja propozycje więc związki też powiedzą NIE.Zostanie więc bez zmian Smile
P.S Dlaczego nie jest upubliczniona propozycja CZSW na temat dodatków.Czy to jest jakaś tajemnica.A może jest tak kiepska ze boją sie masowych zwolnień.
Odpowiedz
Admin wklej pismo z ustaleniami. I proszę o wyjaśnienie co do podziału jednostek na grupy A B C.
Odpowiedz
NIE MOGĘ TEGO SŁUCHAĆ CYTUJĘ: Funkcjonariusz11 Offline Szeregowy
#82302 godzin(y) temu
Panowie ale czemu się tak denerwujecie ? Wiem, że każdy z nas by chciał jak największą emeryturę, ale czasami trzeba dostosować się do aktualnej polityki CZSW. Jeśli chcą tak to rozgrywać to powiedźcie mi co was trzyma w tej służbie ( oczywiście mówię tu o tych co mają prawa emerytalna lub którzy niedługo będą mieli) To nie są już te czasy gdzie nie było pracy w cywilu, teraz jest jej pełno i to za te same pieniążki co u nas. Najpierw trochę pochorować, wypłacą Wam 80 procent pensji, a później na emeryturę. Pamiętajcie, że to od nas samych zależy czy będziemy mieli dobrze.
TO TERAZ JA POWIEM: z tego co wiem to wicepremier Kaczyński ma około 7500 netto emerytury na rękę. Ja mam na emce 6000 na rękę netto więc da sie , wychowawca, nigdy nie karany nawet naganą 28,5 roku z wojskiem i nie trzeba kombinować z L4, walczyć z CZSW, wystarczy dobrze przepracować własny czas bo z tego są profity nie z narzekania ze odejdę do biedry czy castoramy i będzie mi lepiej bo tak nie będzie tak mi się wydaje, tam lepiej nie będzie, pozdrawiam wszystkich myślących
Odpowiedz
(20-05-2021, 14:13 )sierżant sztabowy napisał(a): No jak ładnie. MS i CZSW wszystko odrzucili co prooponuja związki, bo oni przecież wiedzą najlepiej co jest dobre i słuszne dla przeciętnego funkcjonariusza. Kolejna data podana. Róbcie jak uważacie ja z dniem 1 czerwca ide na zwolnienie.  3 tyg od psychiatry na regeneracje sił bo już nie daje rady Big Grin . Młodzi maja takie dodatki jak my po 15 latach służby wiec moga nas zastepowac na oddziałach bramie itd.
Odpowiedz
(20-05-2021, 15:03 )jtd napisał(a): Ja złudzeń nie mam od oszustwa 2018. Przejrzałam na oczy . Ale skoro mnie się lekceważy to vice versa. pa

Głosowaliście za tą jedną słuszną partię to mamy teraz podziękowania.
Odpowiedz
No jasne, to było wiadomo od samego początku, zbywanie, kolejne spotkania i kolejne!!!jedyna i słuszna racja to racja DG SW i MS, hahahahahahahahahahaha!!!
Zapewne nie dowiemy się, jakie to propozycje miał ZG NSZZFiPW no i jakie to propozycje dał Generał!!!
Kolejne spotkanie 24 maja 2021 i co z tego?
Może my powinniśmy się spotkać jednego dnia na jednym  ,,POCHODZIE" i coś w końcu z tym zrobić! i zakończyć to pomiatanie i mieszanie z bagnem!
KOLEJNE VOTUM NIEUFNOŚCI DLA GENERAŁA !!!
Odpowiedz
(20-05-2021, 14:13 )sierżant sztabowy napisał(a): No jak ładnie. MS i CZSW wszystko odrzucili co prooponuja związki, bo oni przecież wiedzą najlepiej co jest dobre i słuszne dla przeciętnego funkcjonariusza. Kolejna data podana. Róbcie jak uważacie ja z dniem 1 czerwca ide na zwolnienie.  3 tyg od psychiatry na regeneracje sił bo już nie daje rady?. Młodzi maja takie dodatki jak my po 15 latach służby wiec moga nas zastepowac na oddziałach bramie itd. a nie tylko patrol i spacery.

DG jak i CZSW działają na szkodę formacji, jak mogą grać do innej bramki niż związki i fszy?
Odpowiedz
(20-05-2021, 14:46 )jtd napisał(a):
(17-05-2021, 9:40 )Szczęśliwy napisał(a): Ludzie czy wy naprawdę jesteście ograniczeni umysłowo? Sto razy wracacie do dodatków gdzie większość zwas ledwo ma 15 z wojskiem lub nie. Zaczekajcie do ogłoszenia spotkania i przestańcie siać propogandę bo wstyd mi za was.
No zaczekaliśmy. Czekam na komentarz.

Ja też z niecierpliwością czekam na Twój komentarz. Tylko żeby nie było mi za Ciebie wstyd . Hehe
Odpowiedz
No to, jakie to propozycje odrzucił nasz wielki Generał i Wiceminister!? Dowiemy się ???? proszę o przedstawienie ich na forum!!!!!
Skoro pan generał nie chce, by podlegli mu funkcjonariusze mieli dobrze płatną pracę i robi wszystko by zrównać z ziemią Służbę Więzienną to może czas odwołać pana kitlińskiego!!!
Panie Czesławie czas rozpocząć przygotowanie do PROTESTU, myślę, że 1 czerwca 2021r. to dobra data!!!
Odpowiedz
(20-05-2021, 14:46 )jtd napisał(a):
(17-05-2021, 9:40 )Szczęśliwy napisał(a): Ludzie czy wy naprawdę jesteście ograniczeni umysłowo? Sto razy wracacie do dodatków gdzie większość zwas ledwo ma 15 z wojskiem lub nie. Zaczekajcie do ogłoszenia spotkania i przestańcie siać propogandę bo wstyd mi za was.
No zaczekaliśmy. Czekam na komentarz.
Dzisiaj po 15 dostałem meila z góry. Jutro wszystkiego się dowiecie . Dodatki i dodatki czasowe. OD lipca i sierpnia.
Odpowiedz
(20-05-2021, 14:13 )sierżant sztabowy napisał(a): No jak ładnie. MS i CZSW wszystko odrzucili co prooponuja związki, bo oni przecież wiedzą najlepiej co jest dobre i słuszne dla przeciętnego funkcjonariusza. Kolejna data podana. Róbcie jak uważacie ja z dniem 1 czerwca ide na zwolnienie.  3 tyg od psychiatry na regeneracje sił bo już nie daje rady?. Młodzi maja takie dodatki jak my po 15 latach służby wiec moga nas zastepowac na oddziałach bramie itd. a nie tylko patrol i spacery.

TAK WIĘC PODNOSZENIE DODATKÓW PRZED EMERYTURĄ W SW PO 25 LATACH SŁUŻBY ......
Odpowiedz
Ja złudzeń nie mam od oszustwa 2018. Przejrzałam na oczy . Ale skoro mnie się lekceważy to vice versa. pa
Odpowiedz
(17-05-2021, 9:40 )Szczęśliwy napisał(a): Ludzie czy wy naprawdę jesteście ograniczeni umysłowo? Sto razy wracacie do dodatków gdzie większość zwas ledwo ma 15 z wojskiem lub nie. Zaczekajcie do ogłoszenia spotkania i przestańcie siać propogandę bo wstyd mi za was.
No zaczekaliśmy. Czekam na komentarz.
Odpowiedz
Panowie ale czemu się tak denerwujecie ? Wiem, że każdy z nas by chciał jak największą emeryturę, ale czasami trzeba dostosować się do aktualnej polityki CZSW. Jeśli chcą tak to rozgrywać to powiedźcie mi co was trzyma w tej służbie ( oczywiście mówię tu o tych co mają prawa emerytalna lub którzy niedługo będą mieli) To nie są już te czasy gdzie nie było pracy w cywilu, teraz jest jej pełno i to za te same pieniążki co u nas. Najpierw trochę pochorować, wypłacą Wam 80 procent pensji, a później na emeryturę. Pamiętajcie, że to od nas samych zależy czy będziemy mieli dobrze.
Odpowiedz
No jak ładnie. MS i CZSW wszystko odrzucili co prooponuja związki, bo oni przecież wiedzą najlepiej co jest dobre i słuszne dla przeciętnego funkcjonariusza. Kolejna data podana. Róbcie jak uważacie ja z dniem 1 czerwca ide na zwolnienie. 3 tyg od psychiatry na regeneracje sił bo już nie daje rady?. Młodzi maja takie dodatki jak my po 15 latach służby wiec moga nas zastepowac na oddziałach bramie itd. a nie tylko patrol i spacery.
Odpowiedz
My naprawdę nie chcemy nic więcej niż to co się nam należy, wyrównajcie dodatki bo teraz często przyjeżdżają chłopaki z innych jednostek z konwojem, jedni mają 400,inni 600, 800, 1000 zł,mówię o oddziałowych i starszych oddziałowych, użeranie się z bandytami za 400-500 zł dodatku to splunięcie w twarz dla oddziałowego,gdzie osoba z administracji ma go o wiele więcej,nie chcę nikomu zabierać,tylko niech ktoś to ogarnie bo doświadczona kadra ucieknie.
Odpowiedz
(19-05-2021, 21:39 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(19-05-2021, 19:02 )robs napisał(a):
(17-05-2021, 23:20 )xxxx napisał(a):
(14-05-2021, 9:50 )Oficer napisał(a):
(13-05-2021, 14:03 )sierżant sztabowy napisał(a):

NO I POZAMIATANE Z PODNOSZONYMI  DODATKAMI PRZED EMERYTURĄ I CYWILEM W SW.  EMERYTURY W PORÓWNANIU DO WCZESNIEJSZYCH BEDĄ MIESIĘCZNIE CONAJMNIEJ  O 1-1,5 TYS. MNIEJSZE BEZ DODATKU PODNIESIONEGO, CI CO ODESZLI W LUTYM SĄ W CIĄGU ROKU CO NAJMNIEJ 12 TYS. DO PRZODU I SIĘ SMIEJĄ. TERAZ ŻEBY TO MOZE ODZYSKAC TRZEBA TYRAĆ DO 25 -30 LAT SŁUŻBY. PORAŻKA.
Co ty człowieku małej wiedzy piszesz jakie 1,5 tyś mniejszą emerytura policz w styczniu miałeś np18 lat służby czyli jakieś około 50% wysługi tak ? Tak miałeś dodatek w wysokości no np.500 zł stary ci podniósł no na 1200zl to znaczy że podniósł ci dodatek o 700zl tak czyli na emce zyskujesz na 50% wysługi połowę tego 700zl czyli faktycznie stary zwiększył ci emeryturę o około 350zl na miesiąc a w skali roku jakieś 4200zl z kąt te 12k to nie wiem i te 1-1,5k na miesiąc . Teraz BONUS aby odbić sobie stratę czyli brak podniesionego dodatku to wystarczy pójść na L4*2po 11miechow 80% platne i odejść strata odzyskana plus zapłacą za urlopy, godziny, odprawa itd a jeszcze jak na grupę staniesz to oddadzą zabrane 20%na zwolnieniu i dadzą dodatkowe no np15% i emka wyjdzie po 2latach później 70% ładnie .No to niech nie podnoszą dodatków ciekawe kiedy zmądrzeją ci na górze może nigdy ???
Kolega xxxx sprawnie liczy, ale czy dobrze? 
Moje rozważanie dotyczy przewagi emerytury z podwyższonym dodatkiem, nad emeryturą bez dodatku, ale za to dwa lata później. 
Siedząc dwa lata na zwolnieniu, nigdy nie nadrobicie straty jaką powoduje brak dodatku na odejście. Na korzyść emeryta przemawiają 2 waloryzacje, które otrzyma kiedy wy będziecie na zwolnieniu lekarskim. A z tymi bonusami też nie jest tak prosto jak pisze xxxx, bo przez 22 mies. strata 20% uposażenia za chorobowe jest sporą kwotą, której nie nadrobi się pieniędzmi za urlop. Z kolei odzyskanie pieniędzy za chorobowe na obecną chwilę jest nie możliwe z uwagi na brak przepisów. Jedyna korzyść z tego rozwiązania to odprawa wyższa o 40% uposażenia. Jedno jest pewne, trzeba przeliczyć, może warto odżałować 20% chorobowego żeby dostać 5,2% wysługi do emerytury. Od kwoty 6000 zł to zawsze 312 zł co miesiąc (brutto) aż do końca życia. 

a kto Ci każe siedzieć dwa lata na zwolnieniu? Wystarczy iść się podleczyć na np. 10 mcy , potem wrócić, znowu za jakiś czas się podleczyć, znowu wrócić po kilku miesiącach i tak ciągnąć ze trzy- cztery lata... jaki problem?
Zawsze pozostaje choroba w związku ze służbą, wyjątkowy stres wywołany wiadomością o braku dodatku na odejście i raport do kadr, że w związku ze służbą.
Odpowiedz
(20-05-2021, 6:24 )Cwiety napisał(a): No i co gdzie komunikat? Wielu funkcjonariuszy czeka co w nim będzie i podejmą decyzję czy pracować dalej czy l4 i niech firma płaci za dwa urlopy i nadgodziny, chociaż tyle.Jeśli to ma być oszczędność to niech się zastanowi ten kto zabrał dodatki czy lepiej dać parę % na odejście czy wypłacać tyle kasy przy przejściu na emeryturę. Gdzie tu sęs gdzie logika.
W miłej i serdecznej atmosferze strona służbowa przedstawiła swoje stanowisko. Zacytuje w skrócie: "NIE"
Odpowiedz