(26-02-2021, 14:57 )Oficer napisał(a):
(24-02-2021, 19:36 )jtd napisał(a): Pytam. Co dalej z porozumieniem z 2018 roku.
https://www.infosecurity24.pl/koniec-pro...-podpisane

Wieści z kraju. Podobno już wstrzymali w jednostkach  podnoszenie  funkcjonariuszom dodatków  finansowych przed emeryturą w SW i zrównali nas z Policją, Wojskiem itp, gdzie w tych służbach tego nie bylo. Podobno bedą brali podczas odchodzenia na emke lata służby i to co sami uzbieraliśmy przez te lata.
I bardzo dobrze jestem ZA. Po co łazić do dyrektora i się płaszczyć po coś co się należy. A pisze należy bo te dodatki już powinny takie być, takie jak przed emeryturą . Dlaczego mamy wciąż tak niskie dodatki skoro można dać do 50%? Żeby oddziałowy co ma ze 20 lat służby miał 600zł dodatku to WSTYD. Z takim stażem to już 1400zł powinno być i po co do dyrekcji chodzić. A jeżeli chodzi o zrównanie z wojskiem to też jestem ZA pod warunkiem zrównania wynagrodzenia do tego co płaci armia.
Odpowiedz
(26-02-2021, 14:26 )J 23 napisał(a):
(24-02-2021, 19:36 )jtd napisał(a): Pytam. Co dalej z porozumieniem z 2018 roku.
https://www.infosecurity24.pl/koniec-pro...-podpisane

Ja również pytam co wynika z tego spotkania bo brak konkretów w komunikacie przedruk ze strony sw.gov .

No właśnie tyle słychać, ile było w komunikacie, NIC !!!
Odpowiedz
Niedotrzymanie warunków porozumienia= odstąpienie od umowy
Jeśli jedna ze stron nie dotrzymwarunków umowy to druga może od niej odstąpić lub ją wypowiedzieć. W wypadku, gdy jedna ze stron nie dotrzymuje terminu, należy wyznaczyć jej drugi termin. Jeśli i wtedy zobowiązanie nie zostanie wykonane – można od umowy odstąpić.
Odpowiedz
PANIE ADMINISTRATORZE !!!!!
1. CO USTALONO NA SPOTKANIU?
2. DLACZEGO NIE BYŁO NA SPOTKANIU PRZEWODNICZĄCEGO ZG NSZZIPW PANA CZESŁAWA TUŁY?
3. DLACZEGO W SPOTKANIU UCZESTNICZYŁ PRZEDSTAWICIEL CZSW ZASTĘPCA DYREKTORA GENERALNEGO SW PAN LEŃCZUK, SKORO CZSW NIE JEST STRONĄ POROZUMIENIA Z 2018R.
4. DLACZEGO SKRZĘTNIE W TYM SPOTKANIU WŁĄCZONO DYREKTORA GENERALNEGO DO DECYDOWANIA O cyt.,,m.in. zmian w obowiązujących przepisach prawa, rozwiązań organizacyjnych regulujących funkcjonowanie formacji oraz bieżących problemów występujących w służbie. Omówiono także założenie harmonogramu kolejnych działań???????????????????????????????????????????
SKORO DYREKTOR GENERALNY SWOIMI DZIAŁANIAMI I WYDAWANYMI POLECENIAMI DZIAŁA NA SZKODĘ FUNKCJONARIUSZY?????????????????

CELOWO NAPISAŁEM DUŻYMI LITERAMI !!!!!!!!!!!!!

PROSZĘ O ODPOWIEDŹ !!!!!
Odpowiedz
(24-02-2021, 19:36 )jtd napisał(a): Pytam. Co dalej z porozumieniem z 2018 roku.
https://www.infosecurity24.pl/koniec-pro...-podpisane

Wieści z kraju. Podobno już wstrzymali w jednostkach  podnoszenie  funkcjonariuszom dodatków  finansowych przed emeryturą w SW i zrównali nas z Policją, Wojskiem itp, gdzie w tych służbach tego nie bylo. Podobno bedą brali podczas odchodzenia na emke lata służby i to co sami uzbieraliśmy przez te lata.
Odpowiedz
(24-02-2021, 19:36 )jtd napisał(a): Pytam. Co dalej z porozumieniem z 2018 roku.
https://www.infosecurity24.pl/koniec-pro...-podpisane

Ja również pytam co wynika z tego spotkania bo brak konkretów w komunikacie przedruk ze strony sw.gov .
Odpowiedz
Pytam. Co dalej z porozumieniem z 2018 roku.
https://www.infosecurity24.pl/koniec-pro...-podpisane
Odpowiedz
(24-02-2021, 9:24 )lew napisał(a):
(19-02-2021, 22:37 )Oficer napisał(a):
(19-02-2021, 17:58 )Srebrny Judasz napisał(a): Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit.                            Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.


Koledzy czy też słyszeliście że mają już od przyszłego roku  ZABRAĆ  DODATKI finansowe podnoszone PRZED  EMERYTURĄ w SW ???,  bo w Policji, Wojsku itp. takiego czegoś NIEMA. Góra SW, Okregowi i dyrektorzy jednostek mają cynki i już pomału w tym roku uciekają na bogate emki. Podobno ma być tak samo w każdej służbie żeby było sprawiedliwie dla każdego mundurowego w przyznawaniu wysokości emerytury wg. naszych rządzących. Oszczędności w budżecie na covidowe szczepionki, 500+, zapomogi i dofinansowania dla cywili oraz  lepsze najniższe emerytury dla cywili, wzmocnienie gospodarki itp.Dobre już było w SW, dużo stracimy.

Tak naprawdę to przez cały okres służby masz prawo mieć dodatek na poziomie do 50% - tak jak wysokiej rangi kierownictwo.
To, że mamy przez całą służbę w SW na poziomie kilku czy kilkunastu procent już jest okradaniem nas z dodatków.
I o to powinniśmy walczyć by w trakcie lat służby dodatki były wyższe (metoda dowolna)
Oczywiście jest to element uznaniowy czyli tzw "judaszowski" - ale jakieś widełki należałoby opracować, np staż w latach razy dwa czyli:
5 lat służby - w ok. 10%
10 lat służby - w ok. 20 %
15 lat służby - w ok. 30%
itd.
W ramach tych widełek dopiero dołączyć "uznaniowość".
I wówczas nie byłoby problemu z podwyższaniem dodatku przed odejściem na emeryturę.
W innych służbach takiego podwyższania podobno co prawda nie ma ale może warto przeanalizować wysokość dodatków przez cały okres służby w innych służbach.
U nas dodatki na poz/ 50 % mają dyrektorzy różnej maści itp. "wafelki" w cz oisw itp.

Dokładnie. Dodatki po 30% powinny być standardem. Przez czas pełnienia służby. Ludzie sie cieszą jak kilka złotych na koniec dyr rzuci.
Odpowiedz
(23-02-2021, 21:40 )MdR napisał(a):
(23-02-2021, 15:55 )BDG napisał(a): Dlaczego służby mają się szczepić szczepionkami AstraZeneca, która ma mniejszą skuteczność skoro jakieś dostawy są z Pfizera???

Nie ma aż tyle phizera. Inna sprawa, że po dobroci nikt AstraZenecka nie chce się szczepić. Dużo już zapisanych rezygnuje. Mundurowy nie ma nic do gadania więc wpychają ją nam. Osobiście martwią mnie przekazy osób związanych ze służba zdrowia, AstraZenecka może człowieka na 1-3 dni kompletnie wykluczyć z życia. Znam osobę która przeszła covid i mówi że przez dwa dni objawy były takie same jak nie gorsze. Drugiej dawki nie weźmie. Trzeba obserwować. Może zanim rusza szczepienia będzie inna szczepionka. Myślę że wszystkim zależy żeby szczepieniami nie rozłożyć SW.

Ja się zgłosiłem ale to było przed podaniem tej informacji. Teraz, gdy już wiem co ma być to na pewno się tym shitem nie pokłuję. Niech sami je sobie wszczepią. A nie sorry, oni już się zaszczepili...Phizerem...
Odpowiedz
(24-02-2021, 9:36 )lew napisał(a):
(22-02-2021, 20:15 )Dziambdzia napisał(a): Witajcie kochani, długo sie nie odzywałem bo awansowałem. Teraz wymyslam co mamy w jednostce zbierać! Dyrektor ciśnie a pomysłów brak!!! W piatek mnie zbeształ tak że weekend miałem z głowy, bowiem mój dyrektor ma ogromne parcie na szkło a ja jestem pewnego rodzaju impresario. Zorganizowałem mu sesję na tle zebranych nakrętek, kocyków dla psów, karmy dla psów, maseczek dla inwalidów wojennych, dla urzędników miejskich, dla dorożkarzy i murarzy. No i co teraz? Doradźcie na tle czego mam tego swojego deyrektora ustawić?

Żenujący jest ten Twój dyrektor.
Ale może sesja jeszcze na tle roznoszonych obiadków w dobie pandemii?
Stolyca tak swego czasu się promowała - mnie intrygowało tylko z jakich paragrafów szła kasa na te obiadki bo przecież minister czy dyrektor sam za nie nie płacił z własnej kieszeni?
Jeśli masz w pobliżu rzekę to nawet jak nie ma zagrożenia powodziowego zaproponuj zdjęcia na tle worków wypełnianych piaskiem.
Może jakieś dokarmianie zwierząt by osłodzić wielce nadwyrężoną w ostatnich latach reputację sw?

Namów 1go na oddawanie krwi przynajmniej w tym przypadku zrobi coś dobrego ale ojczywiscie nie za darmo, powiedz ze zrobisz mu piękne zdjęcia :-)
Odpowiedz
(24-02-2021, 7:31 )Prison_Officer napisał(a):
(23-02-2021, 15:55 )BDG napisał(a): Dlaczego służby mają się szczepić szczepionkami AstraZeneca, która ma mniejszą skuteczność skoro jakieś dostawy są z Pfizera???

Ciekawe jaki wariat zdecyduje się na szczepienie Astrą.

A ta informacja dotycząca szczepionki jest potwierdzona?

Sorki nie było pytania Big Grin
Odpowiedz
(24-02-2021, 7:31 )Prison_Officer napisał(a):
(23-02-2021, 15:55 )BDG napisał(a): Dlaczego służby mają się szczepić szczepionkami AstraZeneca, która ma mniejszą skuteczność skoro jakieś dostawy są z Pfizera???

Ciekawe jaki wariat zdecyduje się na szczepienie Astrą.

A ta informacja dotycząca szczepionki jest potwierdzona?

https://nszzfipw.org.pl/minister-dworczy...2021′.html
Odpowiedz
A jak tam nasza kochana grupa robocza? Tak sama która zastrzega sobie ,że nie będzie roztrzygala postulatów zawartych w porozumieniu z 2018.
Odpowiedz
(22-02-2021, 20:15 )Dziambdzia napisał(a): Witajcie kochani, długo sie nie odzywałem bo awansowałem. Teraz wymyslam co mamy w jednostce zbierać! Dyrektor ciśnie a pomysłów brak!!! W piatek mnie zbeształ tak że weekend miałem z głowy, bowiem mój dyrektor ma ogromne parcie na szkło a ja jestem pewnego rodzaju impresario. Zorganizowałem mu sesję na tle zebranych nakrętek, kocyków dla psów, karmy dla psów, maseczek dla inwalidów wojennych, dla urzędników miejskich, dla dorożkarzy i murarzy. No i co teraz? Doradźcie na tle czego mam tego swojego deyrektora ustawić?

Żenujący jest ten Twój dyrektor.
Ale może sesja jeszcze na tle roznoszonych obiadków w dobie pandemii?
Stolyca tak swego czasu się promowała - mnie intrygowało tylko z jakich paragrafów szła kasa na te obiadki bo przecież minister czy dyrektor sam za nie nie płacił z własnej kieszeni?
Jeśli masz w pobliżu rzekę to nawet jak nie ma zagrożenia powodziowego zaproponuj zdjęcia na tle worków wypełnianych piaskiem.
Może jakieś dokarmianie zwierząt by osłodzić wielce nadwyrężoną w ostatnich latach reputację sw?
Odpowiedz
(22-02-2021, 20:50 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(22-02-2021, 18:33 )robs napisał(a): Kierownictwo MSWiA łaskawie dodało art. 15aa do ustawy emerytalnej, dla funkcjonariuszy przyjętych do służby pomiędzy 01.01.1999 - 01.10.2003, ale ...
tylko dla tych którzy będą mieli 25 lat służby. Ci "szczęśliwcy" będą mogli liczyć na dodanie 1,3% za każdy rok pracy w cywilu.
Nie wiem jak to wygląda w służbach podległych MSWiA, ale jeżeli SW w końcu zostanie dopisana do tej zmiany (na dzisiaj jeszcze chyba nie jest), to wyobraźcie sobie, że w mojej jednostce TEORETYCZNIE tylko jeden funkcjonariusz się załapie na ten zbytek łaski. Celowo podkreślam słowo TEORETYCZNIE, bo kolega ten przyjął się do służby w 2003 roku i przy założeniu że ma 1 rok służby wojskowej, to prawo do doliczania cywila nabędzie w roku 2027, a nie wydaje mnie się żeby zechciał "służyć osadzonym" jeszcze 6 lat. Wobec powyższego należy się zastanowić, dla kogo właściwie będą te nowe przepisy? Może przy okazji konsultacji, jeżeli NSZZFiPW zostanie do nich dopuszczony, warto o to zapytać odpowiedzialnego za zmiany wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika???
Jeżeli w ten sposób chcą nam zatkać buzię, to cytując klasyka: PANOWIE MINISTROWIE, NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ, NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ.
Większość tych którzy przyjnowali się między 1999 a 2003 są już na emce!!!a to co zaproponowali to jakby w pysk na strzeli!!! ta pseudo zmiana jest tylko dla elity tych 369 szczęśliwców którzy już się wykruszają bo uciekają na emki z byżymi dodatkami!!!!

Bardzo dobrze ujęte - to propozycja przepisów dla tych którzy już są na emce. Oni już tam sobie to dobrze przeliczyli.
Należy dążyć tylko i wyłącznie do całkowitego wykreślenia art. 15a by zrównać WSZYSTKICH przyjętych po 1999 z tymi przyjętymi przez 1999r.
Nic więcej i nic mniej nie trzeba robić.
Odpowiedz
(22-02-2021, 13:24 )SZEREGOWY1 napisał(a): Czy Wy też jesteście w Waszych jednostkach zmuszeni przez Dyrektora Generalnego SW do natychmiastowego wybierania zaległego urlopu,nie jaj mówi nasza Ustawa do końca marca tylko już teraz!!!??? i do przymusowego odbierania płatnych nadgodzin????

TAK
Odpowiedz
(21-02-2021, 15:22 )jtd napisał(a):
(21-02-2021, 9:28 )Administrator napisał(a): pablopablo11@interia.pl nie mogę opublikować Pana wpisu, z uwagi na naruszenie regulaminu, ale podzielam Pana zdanie. Poza tym Prison_Officer również odniósł się do tego samego wpisu i ujął to właściwie. Apelowałem już niejednokrotnie, aby nie pisać o jakimś "podnoszeniu dodatków...." ale nie do wszystkich jak widać to dociera i osoby te nie rozumieją, że podnosząc takie tematy na ogólnodostępnych forach mogą działać na szkodę wszystkich funkcjonariuszy.
Macie płacić składki członkowskie i pisać że jest wszystko dobrze. Jeszcze się nie połapaliście   :-) ???. Przeanalizujcie ten czas od listopada 2018 roku i zaangażowanie władz związku.

W punkt ujęte - kiedyś to już napisałem
Odpowiedz
(19-02-2021, 22:37 )Oficer napisał(a):
(19-02-2021, 17:58 )Srebrny Judasz napisał(a): Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit.                            Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.


Koledzy czy też słyszeliście że mają już od przyszłego roku  ZABRAĆ  DODATKI finansowe podnoszone PRZED  EMERYTURĄ w SW ???,  bo w Policji, Wojsku itp. takiego czegoś NIEMA. Góra SW, Okregowi i dyrektorzy jednostek mają cynki i już pomału w tym roku uciekają na bogate emki. Podobno ma być tak samo w każdej służbie żeby było sprawiedliwie dla każdego mundurowego w przyznawaniu wysokości emerytury wg. naszych rządzących. Oszczędności w budżecie na covidowe szczepionki, 500+, zapomogi i dofinansowania dla cywili oraz  lepsze najniższe emerytury dla cywili, wzmocnienie gospodarki itp.Dobre już było w SW, dużo stracimy.

Tak naprawdę to przez cały okres służby masz prawo mieć dodatek na poziomie do 50% - tak jak wysokiej rangi kierownictwo.
To, że mamy przez całą służbę w SW na poziomie kilku czy kilkunastu procent już jest okradaniem nas z dodatków.
I o to powinniśmy walczyć by w trakcie lat służby dodatki były wyższe (metoda dowolna)
Oczywiście jest to element uznaniowy czyli tzw "judaszowski" - ale jakieś widełki należałoby opracować, np staż w latach razy dwa czyli:
5 lat służby - w ok. 10%
10 lat służby - w ok. 20 %
15 lat służby - w ok. 30%
itd.
W ramach tych widełek dopiero dołączyć "uznaniowość".
I wówczas nie byłoby problemu z podwyższaniem dodatku przed odejściem na emeryturę.
W innych służbach takiego podwyższania podobno co prawda nie ma ale może warto przeanalizować wysokość dodatków przez cały okres służby w innych służbach.
U nas dodatki na poz/ 50 % mają dyrektorzy różnej maści itp. "wafelki" w cz oisw itp.
Odpowiedz
(23-02-2021, 15:55 )BDG napisał(a): Dlaczego służby mają się szczepić szczepionkami AstraZeneca, która ma mniejszą skuteczność skoro jakieś dostawy są z Pfizera???

Ciekawe jaki wariat zdecyduje się na szczepienie Astrą.

A ta informacja dotycząca szczepionki jest potwierdzona?
Odpowiedz
(23-02-2021, 15:55 )BDG napisał(a): Dlaczego służby mają się szczepić szczepionkami AstraZeneca, która ma mniejszą skuteczność skoro jakieś dostawy są z Pfizera???

Nie ma aż tyle phizera. Inna sprawa, że po dobroci nikt AstraZenecka nie chce się szczepić. Dużo już zapisanych rezygnuje. Mundurowy nie ma nic do gadania więc wpychają ją nam. Osobiście martwią mnie przekazy osób związanych ze służba zdrowia, AstraZenecka może człowieka na 1-3 dni kompletnie wykluczyć z życia. Znam osobę która przeszła covid i mówi że przez dwa dni objawy były takie same jak nie gorsze. Drugiej dawki nie weźmie. Trzeba obserwować. Może zanim rusza szczepienia będzie inna szczepionka. Myślę że wszystkim zależy żeby szczepieniami nie rozłożyć SW.
Odpowiedz
(23-02-2021, 15:55 )BDG napisał(a): Dlaczego służby mają się szczepić szczepionkami AstraZeneca, która ma mniejszą skuteczność skoro jakieś dostawy są z Pfizera???

AstraZenece będą na siłę wciskać budżetówce z kilku powodów. AstraZeneca niby sprzedaje szczepionki po kosztach 20x taniej od Pfizera. Dlaczego tak altruistycznie? Nie ma nic za darmo. Pewnie w umowie jest zapis o przekazywaniu danych o NOP. Zakupili tego szajsu dużo ale okazuje się że jak na razie ma najwięcej NOP ze wszystkich szczepionek i dlatego będą szczepić budżetówkę. Potem okrzykną sukces zaszczepienia wszystkich służb. Po kolejne. AstraZeneca nie była przebadana na tak zwanych seniorach więc nie wiadomo jak zareagują na nią osoby 60+. A wiadomo że w budżetówce takich seniorów jest promil promila. A pozostali jakoś dadzą sobie radę.
Odpowiedz
Dlaczego służby mają się szczepić szczepionkami AstraZeneca, która ma mniejszą skuteczność skoro jakieś dostawy są z Pfizera???
Odpowiedz
[quote="Dziambdzia" pid='7188' dateline='1614021340']
Witajcie kochani, długo sie nie odzywałem bo awansowałem. Teraz wymyslam co mamy w jednostce zbierać! Dyrektor ciśnie a pomysłów brak!!! W piatek mnie zbeształ tak że weekend miałem z głowy, bowiem mój dyrektor ma ogromne parcie na szkło a ja jestem pewnego rodzaju impresario. Zorganizowałem mu sesję na tle zebranych nakrętek, kocyków dla psów, karmy dla psów, maseczek dla inwalidów wojennych, dla urzędników miejskich, dla dorożkarzy i murarzy. No i co teraz? Doradźcie na tle czego mam tego swojego deyrektora ustawić?
[/quot


Jak ma takie parcie na szkło  niech się zatrudni jako pogodynka
Odpowiedz
Chodzi o zaległe urlopy nagrodowe, ktoś na emkę odchodził i musieli mu zapłacić za zaległe sprzed x lat,bo w kadrach papiery za późno wyciągnęli. A czy ktoś wie może dlaczego strona atanda została zdjęta z face,czy to przez artykuł o p. Gen, ze szkoły tej znamitej?.
Odpowiedz
(22-02-2021, 20:50 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(22-02-2021, 18:33 )robs napisał(a): Kierownictwo MSWiA łaskawie dodało art. 15aa do ustawy emerytalnej, dla funkcjonariuszy przyjętych do służby pomiędzy 01.01.1999 - 01.10.2003, ale ...
tylko dla tych którzy będą mieli 25 lat służby. Ci "szczęśliwcy" będą mogli liczyć na dodanie 1,3% za każdy rok pracy w cywilu.
Nie wiem jak to wygląda w służbach podległych MSWiA, ale jeżeli SW w końcu zostanie dopisana do tej zmiany (na dzisiaj jeszcze chyba nie jest), to wyobraźcie sobie, że w mojej jednostce TEORETYCZNIE tylko jeden funkcjonariusz się załapie na ten zbytek łaski. Celowo podkreślam słowo TEORETYCZNIE, bo kolega ten przyjął się do służby w 2003 roku i przy założeniu że ma 1 rok służby wojskowej, to prawo do doliczania cywila nabędzie w roku 2027, a nie wydaje mnie się żeby zechciał "służyć osadzonym" jeszcze 6 lat. Wobec powyższego należy się zastanowić, dla kogo właściwie będą te nowe przepisy? Może przy okazji konsultacji, jeżeli NSZZFiPW zostanie do nich dopuszczony, warto o to zapytać odpowiedzialnego za zmiany wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika???
Jeżeli w ten sposób chcą nam zatkać buzię, to cytując klasyka: PANOWIE MINISTROWIE, NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ, NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ.
Większość tych którzy przyjnowali się między 1999 a 2003 są już na emce!!!a to co zaproponowali to jakby w pysk na strzeli!!! ta pseudo zmiana jest tylko dla elity tych 369 szczęśliwców którzy już się wykruszają bo uciekają na emki z byżymi dodatkami!!!!
Powtarzam. Płacić składki nie narzekać. Dostaliście płatne nadgodziny :-) Dostaliście dodatki motywacyjne :-) Dostaniecie 15aa po 25 latach , czyli tylko do odebrania 7% czyli ok 5 lat z cywila :-) . Lat z cywila nie doliczą do wynagrodzenia bo " nie policzone w CZ". Czego jeszcze chcecie????? Acha , coś długo biuro emerytalne odpisuje jak emeryturka będzie liczona po 2025. Ale czekają bo to będzie taka wisienka na torcie :-).  Najważniejsze to płacić składki o nic się martwcie. No to bajo. 
Ps. Czy wie ktoś jak tam piąta grupa robocza???? Ta oficjalna z zarządzenia. Jakieś wstępne ustalenia??Ktoś coś???? Dajcie znać
Odpowiedz
(22-02-2021, 18:33 )robs napisał(a): Kierownictwo MSWiA łaskawie dodało art. 15aa do ustawy emerytalnej, dla funkcjonariuszy przyjętych do służby pomiędzy 01.01.1999 - 01.10.2003, ale ...
tylko dla tych którzy będą mieli 25 lat służby. Ci "szczęśliwcy" będą mogli liczyć na dodanie 1,3% za każdy rok pracy w cywilu.
Nie wiem jak to wygląda w służbach podległych MSWiA, ale jeżeli SW w końcu zostanie dopisana do tej zmiany (na dzisiaj jeszcze chyba nie jest), to wyobraźcie sobie, że w mojej jednostce TEORETYCZNIE tylko jeden funkcjonariusz się załapie na ten zbytek łaski. Celowo podkreślam słowo TEORETYCZNIE, bo kolega ten przyjął się do służby w 2003 roku i przy założeniu że ma 1 rok służby wojskowej, to prawo do doliczania cywila nabędzie w roku 2027, a nie wydaje mnie się żeby zechciał "służyć osadzonym" jeszcze 6 lat. Wobec powyższego należy się zastanowić, dla kogo właściwie będą te nowe przepisy? Może przy okazji konsultacji, jeżeli NSZZFiPW zostanie do nich dopuszczony, warto o to zapytać odpowiedzialnego za zmiany wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika???
Jeżeli w ten sposób chcą nam zatkać buzię, to cytując klasyka: PANOWIE MINISTROWIE, NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ, NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ.
Większość tych którzy przyjnowali się między 1999 a 2003 są już na emce!!!a to co zaproponowali to jakby w pysk na strzeli!!! ta pseudo zmiana jest tylko dla elity tych 369 szczęśliwców którzy już się wykruszają bo uciekają na emki z byżymi dodatkami!!!!
Odpowiedz
(22-02-2021, 13:24 )SZEREGOWY1 napisał(a): Czy Wy też jesteście w Waszych jednostkach zmuszeni przez Dyrektora Generalnego SW do natychmiastowego wybierania zaległego urlopu,nie jaj mówi nasza Ustawa do końca marca tylko już teraz!!!??? i do przymusowego odbierania płatnych nadgodzin????

Tak
Odpowiedz
Witajcie kochani, długo sie nie odzywałem bo awansowałem. Teraz wymyslam co mamy w jednostce zbierać! Dyrektor ciśnie a pomysłów brak!!! W piatek mnie zbeształ tak że weekend miałem z głowy, bowiem mój dyrektor ma ogromne parcie na szkło a ja jestem pewnego rodzaju impresario. Zorganizowałem mu sesję na tle zebranych nakrętek, kocyków dla psów, karmy dla psów, maseczek dla inwalidów wojennych, dla urzędników miejskich, dla dorożkarzy i murarzy. No i co teraz? Doradźcie na tle czego mam tego swojego deyrektora ustawić?
Odpowiedz
Kierownictwo MSWiA łaskawie dodało art. 15aa do ustawy emerytalnej, dla funkcjonariuszy przyjętych do służby pomiędzy 01.01.1999 - 01.10.2003, ale ...
tylko dla tych którzy będą mieli 25 lat służby. Ci "szczęśliwcy" będą mogli liczyć na dodanie 1,3% za każdy rok pracy w cywilu.
Nie wiem jak to wygląda w służbach podległych MSWiA, ale jeżeli SW w końcu zostanie dopisana do tej zmiany (na dzisiaj jeszcze chyba nie jest), to wyobraźcie sobie, że w mojej jednostce TEORETYCZNIE tylko jeden funkcjonariusz się załapie na ten zbytek łaski. Celowo podkreślam słowo TEORETYCZNIE, bo kolega ten przyjął się do służby w 2003 roku i przy założeniu że ma 1 rok służby wojskowej, to prawo do doliczania cywila nabędzie w roku 2027, a nie wydaje mnie się żeby zechciał "służyć osadzonym" jeszcze 6 lat. Wobec powyższego należy się zastanowić, dla kogo właściwie będą te nowe przepisy? Może przy okazji konsultacji, jeżeli NSZZFiPW zostanie do nich dopuszczony, warto o to zapytać odpowiedzialnego za zmiany wiceszefa MSWiA Macieja Wąsika???
Jeżeli w ten sposób chcą nam zatkać buzię, to cytując klasyka: PANOWIE MINISTROWIE, NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ, NIE IDŹCIE TĄ DROGĄ.
Odpowiedz
Czy Wy też jesteście w Waszych jednostkach zmuszeni przez Dyrektora Generalnego SW do natychmiastowego wybierania zaległego urlopu,nie jaj mówi nasza Ustawa do końca marca tylko już teraz!!!??? i do przymusowego odbierania płatnych nadgodzin????
Odpowiedz
(21-02-2021, 9:28 )Administrator napisał(a): pablopablo11@interia.pl nie mogę opublikować Pana wpisu, z uwagi na naruszenie regulaminu, ale podzielam Pana zdanie. Poza tym Prison_Officer również odniósł się do tego samego wpisu i ujął to właściwie. Apelowałem już niejednokrotnie, aby nie pisać o jakimś "podnoszeniu dodatków...." ale nie do wszystkich jak widać to dociera i osoby te nie rozumieją, że podnosząc takie tematy na ogólnodostępnych forach mogą działać na szkodę wszystkich funkcjonariuszy.
Macie płacić składki członkowskie i pisać że jest wszystko dobrze. Jeszcze się nie połapaliście   :-) ???. Przeanalizujcie ten czas od listopada 2018 roku i zaangażowanie władz związku.
Odpowiedz
(20-02-2021, 16:55 )Srebrny Judasz napisał(a):
(20-02-2021, 11:08 )J 23 napisał(a):
(20-02-2021, 5:16 )SuperMan napisał(a): [quote="Srebrny Judasz" pid='7172' dateline='1613753888']
Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit.                            Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.

Zapomniałeś swojego bajo bajlando pa pa

Panie Twardziel tabletki się skoczyły a  było tak pięknie.

Skończyły.....


Kier penit jest pod ostrzałem młodych madrych wilków.

Czyli młodym awanse się marzą, a do nauki wynocha
Odpowiedz
(19-02-2021, 22:37 )Oficer napisał(a):
(19-02-2021, 17:58 )Srebrny Judasz napisał(a): Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit.                            Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.


Koledzy czy też słyszeliście że mają już od przyszłego roku  ZABRAĆ  DODATKI finansowe podnoszone PRZED  EMERYTURĄ w SW ???,  bo w Policji, Wojsku itp. takiego czegoś NIEMA. Góra SW, Okregowi i dyrektorzy jednostek mają cynki i już pomału w tym roku uciekają na bogate emki. Podobno ma być tak samo w każdej służbie żeby było sprawiedliwie dla każdego mundurowego w przyznawaniu wysokości emerytury wg. naszych rządzących. Oszczędności w budżecie na covidowe szczepionki, 500+, zapomogi i dofinansowania dla cywili oraz  lepsze najniższe emerytury dla cywili, wzmocnienie gospodarki itp.Dobre już było w SW, dużo stracimy.

Ten dodatek przede wszystkim kłuje w oczy inne służby. Co zrobią nie wiadomo. Napewno po 20 latach 50% nikt już nie dostanie, a takie numery znam. Dwie lewe ręce do roboty ale na niedzielne obiady wiedział kogo zapraszać. Jakieś pieniądze będą. Stracili by resztki władzy nad umysłami a tego się boją. Co wówczas będzie powstrzymywać żeby co roku parę miesięcy być na chorobowym? Na komisje mogą co najwyżej wysłać która stwierdzi że jesteś zdrowy.
Odpowiedz
pablopablo11@interia.pl nie mogę opublikować Pana wpisu, z uwagi na naruszenie regulaminu, ale podzielam Pana zdanie. Poza tym Prison_Officer również odniósł się do tego samego wpisu i ujął to właściwie. Apelowałem już niejednokrotnie, aby nie pisać o jakimś "podnoszeniu dodatków...." ale nie do wszystkich jak widać to dociera i osoby te nie rozumieją, że podnosząc takie tematy na ogólnodostępnych forach mogą działać na szkodę wszystkich funkcjonariuszy.
Odpowiedz
(19-02-2021, 22:37 )Oficer napisał(a):
(19-02-2021, 17:58 )Srebrny Judasz napisał(a): Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit.                            Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.


Koledzy czy też słyszeliście że mają już od przyszłego roku  ZABRAĆ  DODATKI finansowe podnoszone PRZED  EMERYTURĄ w SW ???,  bo w Policji, Wojsku itp. takiego czegoś NIEMA. Góra SW, Okregowi i dyrektorzy jednostek mają cynki i już pomału w tym roku uciekają na bogate emki. Podobno ma być tak samo w każdej służbie żeby było sprawiedliwie dla każdego mundurowego w przyznawaniu wysokości emerytury wg. naszych rządzących. Oszczędności w budżecie na covidowe szczepionki, 500+, zapomogi i dofinansowania dla cywili oraz  lepsze najniższe emerytury dla cywili, wzmocnienie gospodarki itp.Dobre już było w SW, dużo stracimy.

Następny inteligent. Na Onecie zapytaj, albo do MS wyślij zapytanie. Kurde skąd tacy się biorą.
Odpowiedz
(20-02-2021, 11:08 )J 23 napisał(a):
(20-02-2021, 5:16 )SuperMan napisał(a): [quote="Srebrny Judasz" pid='7172' dateline='1613753888']
Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit.                            Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.

Zapomniałeś swojego bajo bajlando pa pa

Panie Twardziel tabletki się skoczyły a  było tak pięknie.

Skończyły.....


Kier penit jest pod ostrzałem młodych madrych wilków.
Odpowiedz
(20-02-2021, 5:16 )SuperMan napisał(a):
(19-02-2021, 17:58 )Srebrny Judasz napisał(a): Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit.                            Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.

Zapomniałeś swojego bajo bajlando pa pa

I co uważasz, że go to zainteresuje? A ty to choinki się urwałeś?
Odpowiedz
(19-02-2021, 22:59 )predatorgad napisał(a): [quote="Srebrny Judasz" pid='7172' dateline='1613753888']
Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit.                            Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.
O twardzielku jesteś!

Jestem
Odpowiedz
(20-02-2021, 5:16 )SuperMan napisał(a):
(19-02-2021, 17:58 )Srebrny Judasz napisał(a): Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit.                            Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.

Zapomniałeś swojego bajo bajlando pa pa

Panie Twardziel tabletki się skoczyły a  było tak pięknie.
Odpowiedz
(19-02-2021, 17:58 )Srebrny Judasz napisał(a): Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit.                            Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.

Zapomniałeś swojego bajo bajlando pa pa
Odpowiedz
(19-02-2021, 17:58 )Srebrny Judasz napisał(a): Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit.                            Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.
O twardzielku jesteś!
Odpowiedz
(19-02-2021, 17:58 )Srebrny Judasz napisał(a): Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit.                            Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.


Koledzy czy też słyszeliście że mają już od przyszłego roku  ZABRAĆ  DODATKI finansowe podnoszone PRZED  EMERYTURĄ w SW ???,  bo w Policji, Wojsku itp. takiego czegoś NIEMA. Góra SW, Okregowi i dyrektorzy jednostek mają cynki i już pomału w tym roku uciekają na bogate emki. Podobno ma być tak samo w każdej służbie żeby było sprawiedliwie dla każdego mundurowego w przyznawaniu wysokości emerytury wg. naszych rządzących. Oszczędności w budżecie na covidowe szczepionki, 500+, zapomogi i dofinansowania dla cywili oraz  lepsze najniższe emerytury dla cywili, wzmocnienie gospodarki itp.Dobre już było w SW, dużo stracimy.
Odpowiedz
Dzień dobry nazywam się Srebrny Judasz pozdrawiam Pana z-ce dyra w ZK Bornem, że podbija i akceptuje wszystkie notatki i dokumenty niezgodne z obowiązującymi przepisami kierownika penit. Specjalista przyjeżdża herbatkę wypije i wszystko gra a kierownik przepisów nie ZNA. WSTYD, WSTYD, WSTYD, jeszcze raz WSTYD. Ciekawe czy pierwszy o tym wie. Niebawem Okregowy się o tym dowie.
Odpowiedz
(19-02-2021, 10:40 )lew napisał(a):
(19-02-2021, 8:14 )Administrator napisał(a):
(18-02-2021, 19:16 )lew napisał(a):
(14-02-2021, 9:38 )Administrator napisał(a):
(13-02-2021, 16:08 )SZEREGOWY1 napisał(a): Tak podległej politycznie(apolitycznej z Ustawy) formacji jak Służba Więzienna to chyba nie ma, a ZG NSZZFIPW to już bardziej pokazywać tego nie może!!!Administrator jasno i wyraźnie daje do zrozumienia blokując a raczej nie pokazuje wpisów które prawdę wytykają!!!! Może młodzi funkcjonariusze nie wiedzą co się dzieje w SW!!! Administratorze szkoda gadać!!!!

Bardzo proszę przestrzegać zasad Regulaminu Księgi Gości.

Czy Pan Administrator mógłby doprecyzować bo na pierwszy rzut oka łamania regulaminu nie widać.

Regulamin Księgi Gości naruszył wpis, który się nie ukazał, a nie ten, do którego Pan nawiązuje.

A to co innego - zwracam honor. Z wpisu "Bardzo proszę przestrzegać zasad Regulaminu Księgi Gości." można było odnieść wrażenie, że odnosi się on do postu do którego został "przyklejony".

Wiadome, że nie wygodne, prawdziwe koli w oczy, a SW już od dawna jest polityczna i ciągnie w prawo. Dno dna, nepotyzm na skalę światową, wałki i brak logiki, klapki na oczach które nie pozwalają nic widzieć. Obudzą się ci rzekomo mądrzy lada moment jak nie będzie komu robić. Właśnie i tutaj moja prośba do Pana Administratora, na rok 2021 ile fszy nabedzie praw emerytalnych? Albo na następny rok i jaka to mniej weocej będzie skala? Kolejne dlaczego godzimy się na kolejne dziwne grupy i jeszcze bardziej dziwne terminy? Terminy gwarantowało nam porozumienie a skoro nie zostały dotrzymane to zostało ono zerwane!!! Pan Tuła bawi się w politykę? Dlaczego brak reakcji konkretnej ze strony przedowodniczacego i związków?
Odpowiedz
(19-02-2021, 11:35 )Szczery napisał(a):
(16-02-2021, 21:34 )Szczery napisał(a): Witam. Moje pytanie brzmi. Kiedy wkońcu zostanie otwarty oddział psychiatryczny w Aś Radom? Bo miał być otwarty od początku roku a tu nadal nic. Oddział  jest nowy i się kurzy a my jeździmy do Łodzi ponad 100km.

Podobno lekarze za godzinę pracy chcą zarabiać około 200 złotych za godzinę ?.do czego to doszło że oddziałowy 22 złote a lekarz 200!!
Do czego to doszło by zwykłego oddziałowego przyrównywać do lekarza! No politycznie ani ekonomicznie nie da się tego obronić. No cóż sufit średnio nad głową 2.5 metra.
Odpowiedz
(16-02-2021, 21:34 )Szczery napisał(a): Witam. Moje pytanie brzmi. Kiedy wkońcu zostanie otwarty oddział psychiatryczny w Aś Radom? Bo miał być otwarty od początku roku a tu nadal nic. Oddział  jest nowy i się kurzy a my jeździmy do Łodzi ponad 100km.

Podobno lekarze za godzinę pracy chcą zarabiać około 200 złotych za godzinę ?.do czego to doszło że oddziałowy 22 złote a lekarz 200!!
Odpowiedz
(19-02-2021, 8:14 )Administrator napisał(a):
(18-02-2021, 19:16 )lew napisał(a):
(14-02-2021, 9:38 )Administrator napisał(a):
(13-02-2021, 16:08 )SZEREGOWY1 napisał(a): Tak podległej politycznie(apolitycznej z Ustawy) formacji jak Służba Więzienna to chyba nie ma, a ZG NSZZFIPW to już bardziej pokazywać tego nie może!!!Administrator jasno i wyraźnie daje do zrozumienia blokując a raczej nie pokazuje wpisów które prawdę wytykają!!!! Może młodzi funkcjonariusze nie wiedzą co się dzieje w SW!!! Administratorze szkoda gadać!!!!

Bardzo proszę przestrzegać zasad Regulaminu Księgi Gości.

Czy Pan Administrator mógłby doprecyzować bo na pierwszy rzut oka łamania regulaminu nie widać.

Regulamin Księgi Gości naruszył wpis, który się nie ukazał, a nie ten, do którego Pan nawiązuje.

A to co innego - zwracam honor. Z wpisu "Bardzo proszę przestrzegać zasad Regulaminu Księgi Gości." można było odnieść wrażenie, że odnosi się on do postu do którego został "przyklejony".
Odpowiedz
A może by tak po prostu, zlikwidować art.15a i oddać ludziom składki z Zus-u? To chyba najprostsze rozwiązanie a i też sprawiedliwe. W
Odpowiedz
(18-02-2021, 19:16 )lew napisał(a):
(14-02-2021, 9:38 )Administrator napisał(a):
(13-02-2021, 16:08 )SZEREGOWY1 napisał(a): Tak podległej politycznie(apolitycznej z Ustawy) formacji jak Służba Więzienna to chyba nie ma, a ZG NSZZFIPW to już bardziej pokazywać tego nie może!!!Administrator jasno i wyraźnie daje do zrozumienia blokując a raczej nie pokazuje wpisów które prawdę wytykają!!!! Może młodzi funkcjonariusze nie wiedzą co się dzieje w SW!!! Administratorze szkoda gadać!!!!

Bardzo proszę przestrzegać zasad Regulaminu Księgi Gości.

Czy Pan Administrator mógłby doprecyzować bo na pierwszy rzut oka łamania regulaminu nie widać.

Regulamin Księgi Gości naruszył wpis, który się nie ukazał, a nie ten, do którego Pan nawiązuje.
Odpowiedz
(17-02-2021, 23:01 )jow napisał(a):
(17-02-2021, 13:01 )sierżant sztabowy napisał(a): Dla mnie i wielu moich kolegów w WSKiP dyskryminacja jest to ze trafiając na kurs nagle jestes pozbawiony wolności, dlaczego wykładowca co dziennie moze pójść do sklepu co dziennie widzi sie z rodziną a my zero wyjśc. Nie moge pojsc do sklepu kupic sobie jedzenia nie moge w weekend pojechać do domu do rodziny i przez miesiąc mam nie widzieć żony i dzieci?! Dlaczego nikt sie tym nie zajmie? Wykładowca jest nieśmiertelny a my nagle zachorujemy i przyniesiemy chorobę na teren! Wykładowca też może ! ! ! . Niech ktoś mi to wytłumaczy i dlaczego związek nic z tym nie robi,. W ogóle sie nie dba o nasze prawa.

Daj spokój, pamiętaj, że jesteś w służbie mundurowej. Jakiś złoty środek trzeba było znaleźć. Przy poligonie wojskowym obecny Kalisz to wczasy.
Pozdrawiam

Kalisz to nie poligon, a w szkołach wojskowych żołnierze mają normalne weekendy. Zarobki też inne. Złoty środek... bardziej zgniły niż złoty. Zwłaszcza że jutro mija rocznica od rozpoczęcia tego szkolenia, a nam serwuję się takie zakończenie jak byśmy odbywali karę na półotworku.
Odpowiedz