(18-10-2018, 18:31 )Mateusz12345 napisał(a): Orientuje się może ktoś czy istnieje możliwość przejścia do wojska ze stopniem kaprala bez odbytej służby wojskowej ani nsr ?

Prawdopodobnie tak. Zadzwon do wku to Ci powiedza. Sam tez sie tym interesuje
Odpowiedz
(19-10-2018, 11:44 )olee napisał(a): Dyżury domowe i pozostawanie „w gotowości”, to czas służby (?)

Trybunał w wyroku z dnia 21 lutego 2018 r. (Wyrok C-518/15) zajął stanowisko, że czas gotowości pracownika, który jest zobowiązany do szybkiej reakcji na telefon przełożonego musi być traktowany jako czas pracy, ponieważ pozostawanie w gotowości w domu z obowiązkiem reakcji na wezwanie znacząco ogranicza możliwości innych aktywności, musi być więc traktowany jako czas pracy.

http://nszzp.pl/aktualnosci-prawne/dyzur...sq8vbEd6OY

zgadzam się jednak u nas w stolicy to że nie możesz się ruszyć i jesteś w gotowości nie zaliczają do nadgodzin i to jest problem a rozwiązania nikt nie chce widzieć.
Odpowiedz
(19-10-2018, 11:44 )olee napisał(a): Dyżury domowe i pozostawanie „w gotowości”, to czas służby (?)

Trybunał w wyroku z dnia 21 lutego 2018 r. (Wyrok C-518/15) zajął stanowisko, że czas gotowości pracownika, który jest zobowiązany do szybkiej reakcji na telefon przełożonego musi być traktowany jako czas pracy, ponieważ pozostawanie w gotowości w domu z obowiązkiem reakcji na wezwanie znacząco ogranicza możliwości innych aktywności, musi być więc traktowany jako czas pracy.

http://nszzp.pl/aktualnosci-prawne/dyzur...sq8vbEd6OY

zgadzam się jednak u nas w stolicy to że nie możesz się ruszyć i jesteś w gotowości nie zaliczają do nadgodzin i to jest problem a rozwiązania nikt nie chce widzieć.
Odpowiedz
(19-10-2018, 20:55 )F-sz napisał(a): ❗❗❗Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w akcji oddawania krwi w terminie 9-10 listopada z okazji uczczenia 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości - "Nasza Krew- Nasza Ojczyzna" ❗❗❗
Odpowiedz
(20-10-2018, 12:13 )Danny napisał(a): Witam.
Pytanie mam.
Przebywalem na L4 w związku z wypadkiem w służbie
Czy w związku z tym nagroda roczna będzie pomniejszona jak przy zwykłym L4

Nie wiem jak z nagrodą roczną,ale też kiedyś dostalem zwolnienie od lekarza medycyny pracy( w związku z silnym stresem po odcięciu osadzonego).Za zwolnienie oczywiście pieniądze zabrali,więc poszedlem do kadr zapytać się co zrobić żeby odzyskać pieniądze przecież było to w związku z pełnieniem służby.Musiałem napisać raport do dyrektora o skierowanie na komisję. Trwało to prawie pół roku ale się opłaciło .Komisja orzekła że oczywiście było to w związku ze służbą,a dodatkowo przyznali mi odszkodowanie w wysokości 10 procent(8400 zł).
Odpowiedz
(17-10-2018, 19:00 )Rafi napisał(a): Do wszystkich niezadowolonych .Jak jest tak źle to zmieńcie sobie pracę na inną a nie narzekacie że jest źle i wam nie starcza do pierwszego.Wiadomo gdzie pracujecie i ile zarabiacie jak przyjeliscie się do służby.

Kolego, ludzie często najbardziej narzekają, nie dlatego, że mało zarabiają tylko dlatego,
że perspektywy na jakieś awanse (podwyżki) są niewielkie... i to jest smutne... :-(
a do tego dochodzi taka nierówność, że np.: osoba, która układa jadłospis w "puszce", albo wypłaca w kasie pieniążki
jest WIELKIM OFICEREM SW z zakresem obowiązków tak wąskim, że nawet referentem nie powinna być
a zarabia 1,5 tysiaka więcej od kogoś, kto każdego dnia użera się z naszymi milusińskimi i ma 3 razy więcej obowiązków...
Odpowiedz
(17-10-2018, 19:00 )Rafi napisał(a): Do wszystkich niezadowolonych .Jak jest tak źle to zmieńcie sobie pracę na inną a nie narzekacie że jest źle i wam nie starcza do pierwszego.Wiadomo gdzie pracujecie i ile zarabiacie jak przyjeliscie się do służby.

Słuchaj . Jak , jestes zadowolony z wynagrodzenia to podwyzkę przeznacz na zacny cel. Mam nadzieję , że jesteś konkretny i to zrobisz. Napisz raport, że rezygnujesz ze swoich wypracowanych nadgodzin . 450 godzin w tą czy w tą dla ciebie pewnie nie zrobi różnicy. Bądz zawsze dostępny pod telefonem w czasie dyżuru ( de facto czasie wolnym ) i udzielolym wolnym z tytułu nadgodzin tak samo i jak American Soldier staw sie w mig w jednostce. Jak dostaniesz na gatki z samego rana od bandyty , jak do południa bedziesz miał stosowanie ŚPB, jak poczujesz sline skazanego na swojej twarzy ......................................eeeech , ale ja wiem że normalny odziałowy to kuma o co chodzi , a ktoś może w ogóle nie widzieć co to dostac na gacie
Odpowiedz
Zróbmy zbiorowe zwolnienie lekarskie tylko na dwa dni i wtedy Ci na górze szybko się obudzą jak nie będzie oddzialowych żeby to działało.
Odpowiedz
(20-10-2018, 12:13 )Danny napisał(a): Witam.
Pytanie mam.
Przebywalem na L4 w związku z wypadkiem w służbie
Czy w związku z tym nagroda roczna będzie pomniejszona jak przy zwykłym L4

Jeśli L4 jest w związku z wypadkiem na służbie to nie masz pomniejszonej nagrody rocznej a i pieniądze po zakończeniu postępowania wyjasniajacego jak komisja w twojej jednostce stwierdzi że to był wypadek na służbie za czas L4 ci zwrócona, miałem taką sytuację więc opisuje jak było , pozdrawiam
Odpowiedz
(18-10-2018, 18:31 )Mateusz12345 napisał(a): Orientuje się może ktoś czy istnieje możliwość przejścia do wojska ze stopniem kaprala bez odbytej służby wojskowej ani nsr ?

Oczywiście że tak. Sam chcę odejść do wojska i dostałem opinie pozytywną od komendanta WKU. Teraz czekam za wolnym wakatem na podoficera. Jest jeszcze opcja że do ŻW możesz złożyć. Bo tam też potrzebują podoficerów. Po prostu podejdź do WKU i wszystko ci wytłumaczą.
Odpowiedz
Witam.
Pytanie mam.
Przebywalem na L4 w związku z wypadkiem w służbie
Czy w związku z tym nagroda roczna będzie pomniejszona jak przy zwykłym L4
Odpowiedz
❗❗❗Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w akcji oddawania krwi w terminie 9-10 listopada z okazji uczczenia 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości - "Nasza Krew- Nasza Ojczyzna" ❗❗❗
Odpowiedz
jak czytam tą wiadomość o podwyżkach dla wojska to mnie krew zalewa. Bo ja k...a zarabiam więcej!!!!
Odpowiedz
Dyżury domowe i pozostawanie „w gotowości”, to czas służby (?)

Trybunał w wyroku z dnia 21 lutego 2018 r. (Wyrok C-518/15) zajął stanowisko, że czas gotowości pracownika, który jest zobowiązany do szybkiej reakcji na telefon przełożonego musi być traktowany jako czas pracy, ponieważ pozostawanie w gotowości w domu z obowiązkiem reakcji na wezwanie znacząco ogranicza możliwości innych aktywności, musi być więc traktowany jako czas pracy.

http://nszzp.pl/aktualnosci-prawne/dyzur...sq8vbEd6OY
Odpowiedz
Witam, chciałem poruszyć temat atrakcyjności naszej służby. Kilka miesięcy temu mój kuzyn ( lat 25 ) przyszedł do mnie abym mu poradził czy warto wstąpić do SW. Podałem wszystkie plusy i minusy służby , no i chłopak miał się zastanowić......
Dziś do mnie dzwonił ,żeby mi podziękować ( troszkę go odwiodłem od wstąpienia w nasze szeregi :-) ).
Po pierwszym miesiącu pracy za naszą zachodnią granicą ( podkreślam okres próbny)- 180 h / 1934 euro (dla nie wtajemniczonych x 4,3 zł)
A ja 8 lat stażu - 207 h - 3030 zł
Żeby było jasne, nikt chłopaka nie zajeżdża na żadnej budowie, pracuje sobie spokojnie w logistyce. Zero, powtarzam zero znajomości j.niemieckiego. No i oczywiście jak się sprawdzi to po 3-miesiącach pensja do góry.

No i jak zmobilizować nas do pracy , co???????? ( Wiem, wiem zawsze mogę pojechać do kuzyna :-) !!!!! )
Odpowiedz
(16-10-2018, 16:18 )guzmo napisał(a): Witam. Mam pytanko w sprawie dofinansowania za zakup mieszkania. Otóż dostałem w spadku mieszkanie spółdzielcze z braćmi po 1/3 części. Chciałbym kupić teraz swoje własne ,,m,,. Czy należ mi sie dofinansowanie?? Bo zdania są podzielone. Pozdrawiam ?

Mi tez nie przysługiwało dofinansowanie bo miałem część mieszkania po zmarłym ojcu (20m) . Kolega z mieszkaniówki powiedział mi,żebym poczekał aż urodzi mi się dziecko i wówczas muszę dostać bo na jednego członka rodziny musi być minimum 7 metrów kw. Tak więc po urodzeniu córki mój "wielki" lokal już nie spełniał kryteriów i dostałem.Musisz się dowiedzieć czy coś nie zmieniło się z tym "minimum" i oczywiście uzależnione to jest od wielkości lokalu jaki obecnie posiadasz. Mnie się akurat udało.
Odpowiedz
Czyli co? Podwyższyli kwotę bazową a ja nic na pensji nie odczułem?


Bo przy okazji weszło w życie rozporządzenie które obniżyło mnożnik i każdy wychodzi średnio - 2 gr. na pensji :Smilele o tym się już głośno nie mówi.



Nie ma żadnego rozporządzenia zmieniającego mnożniki wynagrodzenia zasadniczego, więc obowiązują cały czas te z 12 maja 2017 r. (Dz. U. z 2017 r., poz. 947) chyba, że nie zostało jeszcze opublikowane - w co wątpię.
Ale faktycznie podwyżki (o tę parę groszy) nie ma...
Odpowiedz
Orientuje się może ktoś czy istnieje możliwość przejścia do wojska ze stopniem kaprala bez odbytej służby wojskowej ani nsr ?
Odpowiedz
Witam czy u nas również "poleje się krew" tak jak u kolegów z policji ? 9-10 masowo oddajemy krew ? Jakieś info ?
Odpowiedz
Policja działa:
http://nszzp.pl/komunikaty/komunikat-kom...7-10-2018/

A My??  Przyłączamy się???
Odpowiedz
Więcej pieniędzy dla żołnierzy

– Jest sprawą oczywistą, że żołnierze powinni być jak najlepiej wynagradzani. Nie może być tak, że zarabiają gorzej niż inne służby mundurowe – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości, która odbyła się w Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa.

– Dziękuję panu prezydentowi za podpisanie tego rozporządzenia, za to, że pamięta o polskich żołnierzach. Ci, którzy służą Ojczyźnie, powinni być godnie nagradzani. I tak się właśnie dzieje. To niezwykle ważne dla bezpieczeństwa Polski i Polaków – podkreślał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Od nowego roku wojskowi będą zarabiać więcej. Zgodnie z podpisanym dziś dokumentem wysokość wskaźnika wzrośnie i od stycznia 2019 roku wyniesie 3,63. W praktyce oznacza to także wzrost średniej pensji żołnierzy zawodowych do ponad 5500 zł. Realnie średnia podwyżka wyniesie ok. 550 zł „na rękę”. Wcześniej projekt rozporządzenia, z kontrasygnatą premiera, został zaakceptowany przez szefa MON i ministra finansów.

Rozporządzenie podpisane przez prezydenta nie oznacza jednak końca prac związanych ze wzrostem wynagrodzeń. Teraz bowiem o szczegółowym podziale pieniędzy dla żołnierzy różnych korpusów musi zdecydować minister obrony narodowej. Ustali to w rozporządzeniu MON, które będzie określało stawki wynagrodzeń.


http://www.polska-zbrojna.pl/mobile/arti...-zolnierzy
Odpowiedz
Będą podwyżki dla żołnierzy zawodowych
Średnie uposażenie żołnierzy zawodowych w 2019 r. wzrośnie o 655 zł.

https://www.onet.pl/?utm_source=wiadomos...07&utm_v=2
Odpowiedz
Witam, czy składał ktoś raport o taką ocenę ,,całościową,,? chodzi o cały okres pełnienia służby od przyjęcia do ,,dziś,, jeśli tak proszę o wzór raportu, potrzebuje żeby tam było zawarte wszytko , oceny że wstępniaka, podoficerki, jakie o eny okresowe , że np ukończono studia , jakie uprawnienia itd
Odpowiedz
Witam! W dla wojska podwyżki podpisane a nasze 48zl brutto cały czas czekają na podpis... Żenada...
Odpowiedz
Niech lepiej odblokuja starszych straznikow, bo wiekszosc na to czeka. Tylko jak zwykle nie ma pieniedzy. Niech sie pozniej nie dziwia ze ludzie odchodza.
Odpowiedz
Do wszystkich niezadowolonych .Jak jest tak źle to zmieńcie sobie pracę na inną a nie narzekacie że jest źle i wam nie starcza do pierwszego.Wiadomo gdzie pracujecie i ile zarabiacie jak przyjeliscie się do służby.
Odpowiedz
Witam, czy coś wiadomo o nagrodach dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych ?
Odpowiedz
Jak ma to Cię pocieszyć,to nie jesteś sam kolego. Ciężko jest z naszych pensji uciągnąć do końca miesiąca.A nasi przełożeni jeszcze robią problemy ze zgodami na dorabianie
Odpowiedz
(14-10-2018, 7:24 )olee napisał(a):
(08-10-2018, 8:56 )Wojtek90 napisał(a): Witam. Czy podwyżki o które walczymy obecnie są wraz z programem modernizacji czy dodatkowo


Jak się nie mylę to dodatkowo.

http://www.nszzfipw.org.pl/projekt-ustaw...-2020.html

Strona rządowa wlicza do podwyżki kwotę zapisaną w ustawie modernizacyjnej więc realnie proponują ok250 zł na etat i to od lipca 2019.
Odpowiedz
(16-10-2018, 16:38 )Funkcjonariusz33 napisał(a): Jest połowa miesiąca. Po oplaceniu kredytu i rachunkow mojej rodzinie zostało 600 zł do konca miesiące. Moje 3 letnie dziecko zachorowalo, pensja i praca w tej formacji to jakis smiech na sali - leci mi 7 rok i realnie mysle o tym zeby odejsc ze sluzby, czy tez macie podobnie ?

Ja nie mam kredytu i zostało mi po opłaceniu wszystkiego 900 zł. I zapewniam was że nie żyję nad stan.
Odpowiedz
(13-10-2018, 15:12 )majk napisał(a): NOWI FUNKCJONARIUSZE: 25lat do emer!!!
Abyśmy zostali musimy zacząć walczyć o normalność i klarowną przyszłość. Co bęzie skutkować bezpieczeństwem wew. w kraju

1. 60% i ze średniej z 10 lat??? KPINA nie wszyscy bedą DYREKTORAMI
-przynajmniej 80% i średnia z ostatnich 3miesięcy!

2. Zwiększenie wypłat za dojazdy! teraz max: 50zł???? ŻART!
przez braki kadrowe funkcjonariusze dojezdzaja z dalekich a nie pobliskich miejscowości
-np 10km=100zł 20km=200zł 30km i wiecej=300zł

3. Wybór między płatnymi nadg. a możliwością wybrania w wybranym terminie.

4. Wyrównianie płac do Wojska. My ryzykujemy życiem dziennie a oni w wypadku ataku militarnego.

5. Zwiększenie liczby funkcjonariuszy adekwatnie do wzrastających obowiązków, również kwestia bezpieczeństwa.

6. Mieszkania lub zwiększenie dodatków za brak mieszkania do 1000zł

7. Stanowiska pracy dostosowane do wymogów PIP. (toalety, dostęp do wody, światła dziennego itd.)

8. Płatne dyżury telefoniczne tak jak prawo unijne nakazuje.

9. Przywileje róznego rodzaju nadane przez państwo...podatki itp.

Pod większością postulatów bym się podpisał nawet wczoraj ale każdy wie że to jest mrzonka i nawet nikt nie wystąpi z takimi żądaniami bo z miejsca zostanie wyśmiany. Inaczej jest w wojsku. Rząd zawsze potrzebuje wojska do rządzenia bo kto zapewni ład i porządek kiedy policjanci wystąpią przeciwko rządowi? Dlatego tak nasze trepy są nagradzane.
Odpowiedz
Przykre jest to, że Cie zmusili do zostania kierownikiem dużego działu i teraz musisz cierpieć


(09-10-2018, 14:00 )awj1 napisał(a):
(06-10-2018, 9:40 )Czarny_susel napisał(a):
(03-10-2018, 19:43 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-10-2018, 18:48 )olee napisał(a): Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

https://ochrona24.info/6605,podwyzki-dla...ieziennej/

,,podwyżka średnio o 309 zł na etat, a od 1 lipca 2019 roku średnio o 253 zł na etat,,czyli jak ja jem kapustę a dyrektor mięso to średnio jemy bigos ? :-)

Z tego co pamiętam większość jak nie wszystkie podwyżki z ostatnich 10-12 lat (a dużo ich nie było) były kwotowe – po równo, więc po co takie komentarze?!
A swoją drogą jak już się zabrałem to włożę kij w mrowisko i pewnie zostanę zakrzyczany. Ale trudno, zostało niecałe 4 m-ce do Emki to jakoś to przeżyję, a przegląd punktów widzenia mam z własnego doświadczenia od samego dołu do kierownika bardzo dużego działu w bardzo dużym zakładzie. Składki też wiele lat na związki płacę, więc mam prawo napisać co myślę.

Żeby było jasne, każdemu życzę żeby zarabiał jak najwięcej. Nasze pensje są śmiesznie niskie, podobnie jak w większości służb i budżetówce. Psioczą ludzie z zewnątrz na nie wiadomo jakie nasze przywileje, a konkurencyjność na rynku pracy leci na łeb na szyję tak naprawdę. Świeżo przyjęty strażnik na początek powinien zarobić 3,5 tys. a potem pensja powinna w miarę szybko i w sposób przewidywalny (a nie zależny od cyklu wyborczego) rosnąć. Ale takie pisanie o jakichś w domyśle „niesprawiedliwych” podziałach podwyżki mnie wkurza. Po pierwsze od dawna idziemy drogą równej kwoty. I tu napiszę wprost, to nie jest do końca sprawiedliwe i powoduje coraz większe spłaszczenie płac. Rozumiem dlaczego tak jest, bo liczą się głosy większości, a większość zarabia żenująco mało, więc w pierwszej kolejności chodzi o to żeby podnieść to minimum, ale to już trwa wiele lat. Ja nie mówię, że każda podwyżka powinna być procentowa, ale tak powiedzmy co trzecia, to wg mnie wcale nie byłoby niesprawiedliwe. I piszę to wiedząc, że poza styczniową żadna już mnie nie obejmie.

Tak, wiem że dowódcy, kierownicy mają trochę większe dodatki, ale wcale nie tak duże jak wam się wydaje, a po ostatnim wielkim równaniu, to te różnice jeszcze bardziej się zmniejszyły. Dobrze, że ludzie najmniej zarabiający dostali pieniądze, ale myśląc o tych z najkrótszym stażem, zapomina się o tych co mają więcej niż 15 lat stażu i często dużo poważniejsze zadania. I nie myślę tu tylko o kierownictwie, ale też braku różnic w samych działach.

Ludzie, czy wy naprawdę uważacie, że 5-5,5. zł dla kierownika dużego działu w dużej jednostce to tak dużo. Mając na głowie 50, 100 czy 150 ludzi, z których każdemu może się powinąć noga albo puścić nerwy i za którego w takim przypadku ja też obrywam? Ja rozumiem że to może być ok, jak się zarządza kilkuosobowym działem kadr, czy jakiejś terapii czy coś w tym stylu. Ale mając do ogarnięcia ponad setkę ludzi? Czy chcecie być zarządzani przez ludzi jednocześnie sfrustrowanych dostawanymi pieniędzmi i zajechanych robotą, zmęczonych, opryskliwych i próbujących nie utonąć w zalewie sprzecznych ze sobą lub niemożliwych do wykonania poleceń, kontroli które zawsze muszą znaleźć uchybienia, czynności które zawsze szukają winnych, nawet jak sprawy nie mają ze sobą żadnego związku? Dodatkowo próbujących tak poukładać robotę, żeby przy wszystkich wakatach, chorobowych itp. jakoś się wszystko nie wysypało, biorąc odpowiedzialność za coraz mniejszą rezerwę, a jak coś pier..., to myślicie że przyjedzie kontrola i powie, tak, tak wiem, no musiał Pan zmniejszyć liczbę ludzi bo walczymy z nadgodzinami.... Naprawdę myślicie że jest tak bardzo czego zazdrościć, żeby pisać takie rzeczy. Nie napiszę co mnie strzela jak to czytam, co mnie admin zablokuje.

Spłaszczanie pensji trwa od lat, i jak będzie trwało dalej, to zobaczycie nie miną 2 lata, a będziecie zarządzani przez mało doświadczonych ludzi, napędzanych albo żądzą władzy, albo żądzą szybkiego awansu, skłonnych zrobić dla niego wszystko, albo jedno i drugie. I sparaliżowanych przed podejmowaniem decyzji i s... w gacie jak coś się wydarzy. Najlepiej to widać jak przyjeżdżają panowie specjaliści z okręgów, którzy wraz ze zmianą stanowiska mają zwykle ciężki syndrom amnezji. Tak będzie, bo ludzie którzy mają jakoś poukładane priorytety w głowie będą odchodzić, żeby się nie zajechać doszczętnie i chociaż trochę pożyć na emeryturze. Chociaż po sobie wiem, że spokojnej głowy to chyba nie odzyskam już nigdy, bo ta robota nas zmienia.

Dodam jeszcze jedno pod rozwagę. Nie może być tak że różnice w pensjach kadry kierowniczej zależą prawie w całości nie od podstawy (wyższej o 300-400 zł od stanowisk inspektora/wychowawcy) tylko od dodatków czy nagród, (których dla jasności wcale nie ma dużo więcej), bo taki kierownik jest tak całkowicie zależny od przełożonych, jak dostaje bzdurne polecenie to gęby nie otworzy, bo bez żadnego problemu może stracić i tak wcale niewysokie pieniądze. Ci starzy, to jeszcze sobie pozwolą powiedzieć prawdę, bo jak się znają z dyrekcją czy specjalistami lata, to jeszcze ktoś się z nimi liczy. Ale małolaci będą tylko trzaskać obcasami i iść po trupach. I myślicie że będzie dobra atmosfera w pracy? A nawet jak przy pomocy związków poleci jeden z drugim, co im sodówa uderzyła do głowy, to na ich miejsce nie będzie innych lepszych, bo chętni będą tylko karierowicze, a nie ludzie z autentycznym autorytetem i znający robotę. Ja to już mam nadzieję mieć w poważaniu, ale czasem dzieląc pieniądze, trzeba czasem myśleć trochę dalej niż jeden krok do przodu. 

Przy naszych pensjach zabrzmi to trochę jak żart, ale bałbym się ludzi którzy nie pracują dla pieniędzy.

My mamy kierownika niby doświadczonego ale to co mu powie dyrektor to rzecz święta i należy to wykonać. Nie docierają do niego racjonalne argumenty. Z drugiej strony dlaczego zarabiający najwięcej ma dostać najwięcej? Ma wyższy dodatek, grupę zaszeregowania, nagrody. A z tym "obrywaniem''. U nas obrywają tylko fusze działu ochrony. Może i nasz kierownik coś tam dostanie ale chyba 3 sekundową naganę wzrokową hahaha bo jakoś nikt nigdy nie słyszał o karze dla kierownika.
Odpowiedz
(04-10-2018, 19:09 )awj1 napisał(a):
(04-10-2018, 6:39 )rybak napisał(a): http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDet...0180001798

Czyli co? Podwyższyli kwotę bazową a ja nic na pensji nie odczułem?

Bo przy okazji weszło w życie rozporządzenie które obniżyło mnożnik i każdy wychodzi średnio - 2 gr. na pensji :Smilele o tym się już głośno nie mówi.
Odpowiedz
Ma ktoś może jakieś inf. na temat mnożnika bo jak na razie to puste słowa i puste daty i nic więcej. Jakieś konkrety ...
Odpowiedz
(16-10-2018, 16:38 )Funkcjonariusz33 napisał(a): Jest połowa miesiąca. Po oplaceniu kredytu i rachunkow mojej rodzinie zostało 600 zł do konca miesiące. Moje 3 letnie dziecko zachorowalo, pensja i praca w tej formacji to jakis smiech na sali - leci mi 7 rok i realnie mysle o tym zeby odejsc ze sluzby, czy tez macie podobnie ?

U mnie kolego jest tak samo. Osiem lat służby, jestem na każdy telefon, tylko raz miesiąc na L4 z powodu wypadku. Wciąż starszy referent DKW (wiem że to nie ochrona ale na oddziałach też robiłem) a niemam zwyczaju chodzic po kierownikach i dyrektorach prosząc o technika. Odpowiedz jest jedna - NIEMA PIENIĘDZY. Ok. Z racji tego , że mam troche wolnego między służbami  napisałem raport o zgode na dodatkowe zatrudnienie. Zgode dostałem. Jeżdze ciężarówką tzw. w koło komina , dziennie jestem w domu i weekendy mam wolne (wolne od jazdy bo na weekendy robie w kryminale). Zarobienie 5000 tysi na miesiąc to zaden problem a jak wezme ze dwie soboty to jakies 5- 6 stów więcej. Z wojem musze jeszcze zrobic troche ponad 6 lat ale niewiem czy dam rade bo z racji dodatkowego zatrudnienia i zmęczenia zaczynam nie przepalać. I tak na koniec to wole zarobić piątke i mieć normalną prace niż kłaniać się skazanym za 2900. Pozdrawiam.
Odpowiedz
(16-10-2018, 16:18 )guzmo napisał(a): Witam. Mam pytanko w sprawie dofinansowania za zakup mieszkania. Otóż dostałem w spadku mieszkanie spółdzielcze z braćmi po 1/3 części. Chciałbym kupić teraz swoje własne ,,m,,. Czy należ mi sie dofinansowanie?? Bo zdania są podzielone. Pozdrawiam ?

Miałem podobną sytuację, zależy pod powierzchni mieszkania. Zobacz art. 187 pkt w Ustawy o SW. Ja się na niego powołalem mimo, że w kwatermistrzowskim mówili, że raczej będzie lipa.
Odpowiedz
Dzień dobry. Jestem rozczarowany stroną związkową.Ważne informację aktualizowane są co kilka dni.W porównaniu ze stroną Policji nie istniejemy. Panowie bądź Panie weźcie się do pracy i zadbajcie o szybki i prawidłowy przekaz informacji w tak ważnym dla nas temacie jakim są podwyżki,ewentualne terminy spotkań, czy jakąkolwiek informację dotycząca naszej służby.Jak mamy trzymać linię to ją trzymajmy ale musimy wiedzieć na jakim etapie jesteśmy.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Jest połowa miesiąca. Po oplaceniu kredytu i rachunkow mojej rodzinie zostało 600 zł do konca miesiące. Moje 3 letnie dziecko zachorowalo, pensja i praca w tej formacji to jakis smiech na sali - leci mi 7 rok i realnie mysle o tym zeby odejsc ze sluzby, czy tez macie podobnie ?
Odpowiedz
Witam. Mam pytanko w sprawie dofinansowania za zakup mieszkania. Otóż dostałem w spadku mieszkanie spółdzielcze z braćmi po 1/3 części. Chciałbym kupić teraz swoje własne ,,m,,. Czy należ mi sie dofinansowanie?? Bo zdania są podzielone. Pozdrawiam ?
Odpowiedz
Podobno w policji szykują się masowe L4 od 01.11. Nasza służba coś planuje???
Odpowiedz
(08-10-2018, 8:56 )Wojtek90 napisał(a): Witam. Czy podwyżki o które walczymy obecnie są wraz z programem modernizacji czy dodatkowo


Jak się nie mylę to dodatkowo.

http://www.nszzfipw.org.pl/projekt-ustaw...-2020.html
Odpowiedz
NOWI FUNKCJONARIUSZE: 25lat do emer!!!
Abyśmy zostali musimy zacząć walczyć o normalność i klarowną przyszłość. Co bęzie skutkować bezpieczeństwem wew. w kraju

1. 60% i ze średniej z 10 lat??? KPINA nie wszyscy bedą DYREKTORAMI
-przynajmniej 80% i średnia z ostatnich 3miesięcy!

2. Zwiększenie wypłat za dojazdy! teraz max: 50zł???? ŻART!
przez braki kadrowe funkcjonariusze dojezdzaja z dalekich a nie pobliskich miejscowości
-np 10km=100zł 20km=200zł 30km i wiecej=300zł

3. Wybór między płatnymi nadg. a możliwością wybrania w wybranym terminie.

4. Wyrównianie płac do Wojska. My ryzykujemy życiem dziennie a oni w wypadku ataku militarnego.

5. Zwiększenie liczby funkcjonariuszy adekwatnie do wzrastających obowiązków, również kwestia bezpieczeństwa.

6. Mieszkania lub zwiększenie dodatków za brak mieszkania do 1000zł

7. Stanowiska pracy dostosowane do wymogów PIP. (toalety, dostęp do wody, światła dziennego itd.)

8. Płatne dyżury telefoniczne tak jak prawo unijne nakazuje.

9. Przywileje róznego rodzaju nadane przez państwo...podatki itp.
Odpowiedz
KOMUNIKAT Z POSIEDZENIA ZESPOŁU OCHRONNEGO

Omówiono również kwestię związaną z możliwością wprowadzenia płatnych nadgodzin.

Czekam z niecierpliwością na wprowadzenie płatnych nadgodzin Smile
Odpowiedz
(06-10-2018, 18:39 )StrasznyKapral napisał(a): Ile lat po podoficerce musi minąć abym nie zwracał za nią?

5 lat
Odpowiedz
(06-10-2018, 9:40 )Czarny_susel napisał(a):
(03-10-2018, 19:43 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-10-2018, 18:48 )olee napisał(a): Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało podwyżki dla Służby Więziennej

https://ochrona24.info/6605,podwyzki-dla...ieziennej/

,,podwyżka średnio o 309 zł na etat, a od 1 lipca 2019 roku średnio o 253 zł na etat,,czyli jak ja jem kapustę a dyrektor mięso to średnio jemy bigos ? :-)

Z tego co pamiętam większość jak nie wszystkie podwyżki z ostatnich 10-12 lat (a dużo ich nie było) były kwotowe – po równo, więc po co takie komentarze?!
A swoją drogą jak już się zabrałem to włożę kij w mrowisko i pewnie zostanę zakrzyczany. Ale trudno, zostało niecałe 4 m-ce do Emki to jakoś to przeżyję, a przegląd punktów widzenia mam z własnego doświadczenia od samego dołu do kierownika bardzo dużego działu w bardzo dużym zakładzie. Składki też wiele lat na związki płacę, więc mam prawo napisać co myślę.

Żeby było jasne, każdemu życzę żeby zarabiał jak najwięcej. Nasze pensje są śmiesznie niskie, podobnie jak w większości służb i budżetówce. Psioczą ludzie z zewnątrz na nie wiadomo jakie nasze przywileje, a konkurencyjność na rynku pracy leci na łeb na szyję tak naprawdę. Świeżo przyjęty strażnik na początek powinien zarobić 3,5 tys. a potem pensja powinna w miarę szybko i w sposób przewidywalny (a nie zależny od cyklu wyborczego) rosnąć. Ale takie pisanie o jakichś w domyśle „niesprawiedliwych” podziałach podwyżki mnie wkurza. Po pierwsze od dawna idziemy drogą równej kwoty. I tu napiszę wprost, to nie jest do końca sprawiedliwe i powoduje coraz większe spłaszczenie płac. Rozumiem dlaczego tak jest, bo liczą się głosy większości, a większość zarabia żenująco mało, więc w pierwszej kolejności chodzi o to żeby podnieść to minimum, ale to już trwa wiele lat. Ja nie mówię, że każda podwyżka powinna być procentowa, ale tak powiedzmy co trzecia, to wg mnie wcale nie byłoby niesprawiedliwe. I piszę to wiedząc, że poza styczniową żadna już mnie nie obejmie.

Tak, wiem że dowódcy, kierownicy mają trochę większe dodatki, ale wcale nie tak duże jak wam się wydaje, a po ostatnim wielkim równaniu, to te różnice jeszcze bardziej się zmniejszyły. Dobrze, że ludzie najmniej zarabiający dostali pieniądze, ale myśląc o tych z najkrótszym stażem, zapomina się o tych co mają więcej niż 15 lat stażu i często dużo poważniejsze zadania. I nie myślę tu tylko o kierownictwie, ale też braku różnic w samych działach.

Ludzie, czy wy naprawdę uważacie, że 5-5,5. zł dla kierownika dużego działu w dużej jednostce to tak dużo. Mając na głowie 50, 100 czy 150 ludzi, z których każdemu może się powinąć noga albo puścić nerwy i za którego w takim przypadku ja też obrywam? Ja rozumiem że to może być ok, jak się zarządza kilkuosobowym działem kadr, czy jakiejś terapii czy coś w tym stylu. Ale mając do ogarnięcia ponad setkę ludzi? Czy chcecie być zarządzani przez ludzi jednocześnie sfrustrowanych dostawanymi pieniędzmi i zajechanych robotą, zmęczonych, opryskliwych i próbujących nie utonąć w zalewie sprzecznych ze sobą lub niemożliwych do wykonania poleceń, kontroli które zawsze muszą znaleźć uchybienia, czynności które zawsze szukają winnych, nawet jak sprawy nie mają ze sobą żadnego związku? Dodatkowo próbujących tak poukładać robotę, żeby przy wszystkich wakatach, chorobowych itp. jakoś się wszystko nie wysypało, biorąc odpowiedzialność za coraz mniejszą rezerwę, a jak coś pier..., to myślicie że przyjedzie kontrola i powie, tak, tak wiem, no musiał Pan zmniejszyć liczbę ludzi bo walczymy z nadgodzinami.... Naprawdę myślicie że jest tak bardzo czego zazdrościć, żeby pisać takie rzeczy. Nie napiszę co mnie strzela jak to czytam, co mnie admin zablokuje.

Spłaszczanie pensji trwa od lat, i jak będzie trwało dalej, to zobaczycie nie miną 2 lata, a będziecie zarządzani przez mało doświadczonych ludzi, napędzanych albo żądzą władzy, albo żądzą szybkiego awansu, skłonnych zrobić dla niego wszystko, albo jedno i drugie. I sparaliżowanych przed podejmowaniem decyzji i s... w gacie jak coś się wydarzy. Najlepiej to widać jak przyjeżdżają panowie specjaliści z okręgów, którzy wraz ze zmianą stanowiska mają zwykle ciężki syndrom amnezji. Tak będzie, bo ludzie którzy mają jakoś poukładane priorytety w głowie będą odchodzić, żeby się nie zajechać doszczętnie i chociaż trochę pożyć na emeryturze. Chociaż po sobie wiem, że spokojnej głowy to chyba nie odzyskam już nigdy, bo ta robota nas zmienia.

Dodam jeszcze jedno pod rozwagę. Nie może być tak że różnice w pensjach kadry kierowniczej zależą prawie w całości nie od podstawy (wyższej o 300-400 zł od stanowisk inspektora/wychowawcy) tylko od dodatków czy nagród, (których dla jasności wcale nie ma dużo więcej), bo taki kierownik jest tak całkowicie zależny od przełożonych, jak dostaje bzdurne polecenie to gęby nie otworzy, bo bez żadnego problemu może stracić i tak wcale niewysokie pieniądze. Ci starzy, to jeszcze sobie pozwolą powiedzieć prawdę, bo jak się znają z dyrekcją czy specjalistami lata, to jeszcze ktoś się z nimi liczy. Ale małolaci będą tylko trzaskać obcasami i iść po trupach. I myślicie że będzie dobra atmosfera w pracy? A nawet jak przy pomocy związków poleci jeden z drugim, co im sodówa uderzyła do głowy, to na ich miejsce nie będzie innych lepszych, bo chętni będą tylko karierowicze, a nie ludzie z autentycznym autorytetem i znający robotę. Ja to już mam nadzieję mieć w poważaniu, ale czasem dzieląc pieniądze, trzeba czasem myśleć trochę dalej niż jeden krok do przodu. 

Przy naszych pensjach zabrzmi to trochę jak żart, ale bałbym się ludzi którzy nie pracują dla pieniędzy.

My mamy kierownika niby doświadczonego ale to co mu powie dyrektor to rzecz święta i należy to wykonać. Nie docierają do niego racjonalne argumenty. Z drugiej strony dlaczego zarabiający najwięcej ma dostać najwięcej? Ma wyższy dodatek, grupę zaszeregowania, nagrody. A z tym "obrywaniem''. U nas obrywają tylko fusze działu ochrony. Może i nasz kierownik coś tam dostanie ale chyba 3 sekundową naganę wzrokową hahaha bo jakoś nikt nigdy nie słyszał o karze dla kierownika.
Odpowiedz
(08-10-2018, 8:56 )Wojtek90 napisał(a): Witam. Czy podwyżki o które walczymy obecnie są wraz z programem modernizacji czy dodatkowo

1. Funkcjonariusz zwolniony ze służby z przyczyn określonych w art. 96 zwolnienie ze służby ust. 1 i ust. 2 pkt 1, 8 i 10 oraz funkcjonariusz, którego stosunek służbowy wygasł na podstawie art. 97 wygaśnięcie stosunku służbowego funkcjonariusza ust. 1 pkt 2–8 przed upływem 5 lat od odbycia kursu przygotowawczego lub szkolenia zawodowego, a także studiów na Uczelni albo studiów podyplomowych na Uczelni, jest obowiązany zwrócić kwotę stanowiącą równowartość kosztów wyżywienia, zakwaterowania, umundurowania oraz kosztów podróży służbowych otrzymanych w czasie kształcenia. Koszty te funkcjonariusz zwraca także w przypadku nieukończenia kursu przygotowawczego, szkolenia zawodowego lub przerwania studiów albo studiów podyplomowych z winy funkcjonariusza.
Odpowiedz
(06-10-2018, 18:39 )StrasznyKapral napisał(a): Ile lat po podoficerce musi minąć abym nie zwracał za nią?

Zgodnie z art. 103 ustawy o SW 5 lat od odbycia kursu przygotowawczego lub szkolenia zawodowego.
Odpowiedz
Witam. Czy podwyżki o które walczymy obecnie są wraz z programem modernizacji czy dodatkowo
Odpowiedz
Fest podwyżki wskaźnika jak mi zł zabrali z wypłaty. Brawo MS
Odpowiedz
Ile lat po podoficerce musi minąć abym nie zwracał za nią?
Odpowiedz