Panie Adminie o co chodzi co to znaczy przecietna podwyzka o 655 POLICJA PODPISALA POROZUMIENIE I TAM JEST TO JASNO WSKAZANE NA KAZDEGO FUNKCJONARIUSZA a u nas jak zwykle kombinacje Prosze o wyjasnienie bo grono osob na to czeka
(20-11-2018, 9:45 )rybak napisał(a): (20-11-2018, 8:12 )BDG napisał(a): Podwyżki podpisane. Teraz ciekawe czy "karpiowe" dadzą na święta?
Szanowny Kolego.
Do karpiowego to będziemy musieli jeszcze dopłacić ?
Zauważ co się dzieje z cenami. Paliwo, prąd, gaz, woda, żywność.
To nie ma szans.Jesteśmy w czarnej .....
To zostało wypracowane
Hmmm. A co się dzieje?. W moim rejonie Bb95 staniała teraz 5,07zł. Gaz wzrósł bo zima idzie wiadomo jak co roku, jak lato i wakacje to benzyna wzrośnie normalne. Prąd? nie zauważyłem. Woda też nie. Żywność? Chyba też nie , tyle tego jest na półkach że się uginają non stop promocje, założę się że żywność wyrzucasz. Tyle tego kupujemy , a potem w kosz z lodówki bo wszystko pootwierane w lodówce i data mija. Jedno co na pewno baardzo wzrosło to ceny usług. Trzeba wszystko umieć zrobić samemu , w ostateczności się komuś zleca bo drogo jak cholera. Z drugiej strony każdy chce dobrze zarabiać więc nie ma się co dziwić. No i tak przy okazji do naszych zarobków to taka osoba co teraz ma fach w rękach robi niezłą kaske, a do fachowca to trzeba się umawiać jak do lekarza w kolejke. Dlatego chłopaki idą na jakieś tam szybkie , nie za wysokie emerytury i wystarczy jedno auto opchnąć w miesiącu i już się na koncie zgadza, a jak ktoś chce sporą kaske zarobić to możliwości jest sporo.
(19-11-2018, 21:18 )Wojtek90 napisał(a): Co oznacza przeciętna podwyżka 655? Więc będzie dla każdego po równo?
Też mnie to właśnie zastanawia... jak znowu dają najwięcej kasy oficerom a młodzi dostaną ochłapy to nie ma co liczyć na nowe przyjęcia...
Jak ktoś wie ile wyniesie podwyżka to proszę o info.
Jak mają wyglądać te podwyżki? Starszy strażnik 100zł brutto, a inspektor 600? Może ktoś wyprostować to?
(19-11-2018, 22:07 )hansieru napisał(a): I jak tam nastroje po tak wielkim zwycięstwie NSZZFiPW? Jak dla mnie szkoda słów związki górą hip hip hura.
Z odtrąbieniem wielkiego zwycięstwa jeszcze bym zaczekał, to duży krok w dobrą stronę, ale czy zachęci to młodych ludzi do podjęcia służby ? oby tak, bo sytuacja kadrowa jest dramatyczna. Zobaczymy ile w praktyce trafi do naszej kieszeni, bo z tych 650 zł może zrobić się po drodze dużo mniej. Na razie wygląda na to że strona rządowa chce "kupić" więcej czasu. Mam natomiast pytanie do pana administratora.
Dlaczego w porozumieniu nie ma słowa o odblokowaniu zaległych awansów na stanowiskach?
Czy NSZZFiPW poruszyło w ogóle ten problem w czasie tych negocjacji?
pozdrawiam
Witam mam pytanko te "przeciętnie 655 zl" jak to sie ma do rzeczywistości??? Ostatnio byla mowa o średniej teraz przeciętnie??? Prosze o konkretną odpowiedź np ile dostanie kapral z 5 letnim stażem
Dożyć do godnej emerytury. Mundurowi czekają na zmianę przepisu 15a
Choć formalnie protest mundurowych się zakończył - resorty spraw wewnętrznych i administracji oraz sprawiedliwości zgodziły się na podwyżki - to nierozwiązana pozostaje wciąż kwestia przepisów emerytalnych. Ponad 100 tys. funkcjonariuszy może czuć się poszkodowanych. - Co z tego, że mogę dostać drugą emeryturę, jeśli jej nie dożyję? - pyta jeden z mundurowych.
"Jest porozumienie" - informowało o negocjacjach z funkcjonariusza 8 listopada MSWiA. Podlegli resortowi mundurowi dostaną od przyszłego roku podwyżki , a nadgodziny i zwolnienia lekarskie będą w pełni płatne. Udało się w ten sposób przerwać epidemię " psiej grypy " (choć sytuacja w służbach podlegających ministerstwom sprawiedliwości i finansów nadal jest napięta - red.). To jednak nie koniec. Do rozwiązania pozostaje bowiem jeszcze jedna sprawa. Sprawa piątego postulatu protestujących, czyli sprawa emerytur.
Mundurowi chcą " zrównania statusu funkcjonariuszy przyjętych po raz pierwszy do służby po 1 stycznia 1999 r. ze statusem funkcjonariuszy przyjętych przed tą datą, w zakresie art. 15a ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy".
CZYTAJ: Zmiany dotyczące emerytur już jutro. Prezydent zapowiedział, że podpisze ustawę
W trakcie oficjalnej konferencji prasowej Joachim Brudziński zapewnił, że postulat zostanie zrealizowany do końca 2019 r. Zapewnienia polityka, który już raz zdołał porozumieć się ze związkowcami, można oczywiście brać za dobrą monetę, ale już jesienią przyszłego roku odbędą się wybory parlamentarne. Czy w razie zmiany ministra słowa Brudzińskiego będą aktualne? No właśnie.
Artykuł 15a
15a "
To prawne rozdwojenie zweryfikuje zapewne dopiero praktyka sądowa, bo choć jeden z rozmówców stwierdził, że "słyszał" o pierwszych wypłacanych podwójnie świadczeniach, to nie udało się nam tego jednoznacznie potwierdzić. Tym bardziej że osoba, która osiągnęła po 1 września 2017 r. granicę powszechnego wieku emerytalnego, musiała urodzić się w 1952 r. (mężczyzna) lub 1957 r. (kobieta). A trudno sobie wyobrazić, by w 1999 r. przyjmowano do służby osoby grubo po czterdziestce.
To, o czym wiemy jednak to fakt, że sądy, w tym Sąd Najwyższy, potwierdził prawo emerytów mundurowych do pobierania cywilnych świadczeń za okres pracy po wystąpieniu ze służby.
Politycy "kręcą"
- Strasznie kręcą w tej sprawie – mówi nam o negocjacjach w sprawie art. 15a jeden z liderów związkowców w mundurach. I faktycznie, jeśli prześledzimy rozmowy na temat zmian przepisów, okaże się, że sprawa wróciła do statusu sprzed dwóch lat, a autorem największego zamieszania jest "bohater" afery suwalskiej - wiceminister Jarosław Zieliński.
To w końcu on już 8 września 2016 r. swoją obecnością na spotkaniu w Centrum "Dialog" firmował propozycję zmian dot. 15a. Na wspomnianym spotkaniu przedstawicielka Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA zaproponowała doliczanie okresów składkowych do wysługi lat funkcjonariuszy przyjętych po 1999 r. na tych samych zasadach, co funkcjonariuszom starszych stażem pod jednym z dwóch warunków – osiągnięcia przez nich przynajmniej 55 lat lub posiadania 20 lat służby. Pieniądze te byłyby doliczane po 2,6 proc. za każdy rok, jeśli wyliczana przez ZER emerytura wynosiłaby mniej niż 75 proc. podstawy jej wymiaru.
CZYTAJ: Pracownicze Plany Kapitałowe przyjęte przez Senat
To propozycja w pełni akceptowalna przez większość funkcjonariuszy. Dlaczego zatem trafiła na sztandary protestu mundurowych? Ponieważ minister Zieliński 20 grudnia 2017 r. w odpowiedzi na interpelację poselską otwarcie przyznał, że resort jednak nie prowadzi żadnych prac nad zmianami ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym. Ostatecznie, jak wynika z naszych informacji, strona rządowa powróciła do pomysłu z 2016 r.
100 tys. funkcjonariuszy czeka
Postanowiliśmy sprawdzić, ile osób może być objętych 15a. W przypadku Służby Więziennej w takiej sytuacji są niemal wszyscy obecni funkcjonariusze – spośród 27 282 zatrudnionych, po 1999 r. karierę zaczęło 24 738 osób. Z kolei w Policji, która nie dysponowała dokładnymi danymi, będzie to około 60 tys. osób. Tak przynajmniej wynika z danych ZER MSWiA datowanych na połowę 2016 r.
Wszystkich funkcjonariuszy przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r. było wówczas około 110 tys.Dziś liczba ta może być nieco niższa. Dlatego też szacowany wówczas na 372 mln koszt wprowadzenia zmian może być nieco niższy. "Hamulcowym" rozwiązań pozostaje m.in. resort finansów nadzorujący pracę celników (wspomniane szacunki nie obejmują tej służby).
Zobacz też: Jarosław Zieliński i bunt policjantów. "Dymisja jest nieuchronna"
Pewnym rozwiązaniem problemu mogłoby być przeniesienie składek z okresu pracy "cywilnej" zebranych na kontach w ZUS do ZER poszczególnych resortów. Z jednej strony ZUS straciłby kilkadziesiąt lub kilkaset milionów złotych, ale z drugiej strony w dłuższej perspektywie nie musiałby ponosić kosztów wypłat emerytur dla ponad 100 tys. funkcjonariuszy w przyszłości.
Choć opisane rozwiązanie to political fiction, zapytaliśmy Zakład o stanowisko w sprawie zmian dot. 15a. Rzecznik tej instytucji przyznał, że dotychczas ZUS nie był pytany o opinię w tym zakresie.
Dwie emerytury? Najpierw trzeba dożyć
We wspomnianej odpowiedzi na pytania posła, minister Zieliński przypomniał, że za okres opłacania "cywilnych" składek osoby pełniące służbę "będą mogły otrzymać drugą emeryturę z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych po spełnieniu warunków określonych w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, a jeżeli są członkami otwartego funduszu emerytalnego to także trzecią emeryturę kapitałową". Brzmi świetnie, ale w rzeczywistości są to tylko słowa. Po pierwsze - nie wiadomo, jak kształtować się będą przepisy emerytalne, gdy ZUS będzie musiał wypłacać te pieniądze. A po drugie - pytanie, czy będzie komu pobierać te świadczenia.
Żeby bowiem dostać ZUS-owską emeryturę, mężczyzna musi mieć ukończone 65 lat, a jak przyznają funkcjonariusze, stres związany ze służbą, odbija się nie tylko na jakości, ale i długości życia ich kolegów.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomos...ZcyJSiPrPM
(16-11-2018, 12:35 )orkidez napisał(a): (15-11-2018, 13:16 )sierżant napisał(a): Odnośnie art 15a - jestem bardzo ciekaw ilu jest funkcjonariuszy którym nie zostanie zaliczony "cywil" czyli przyjętych po 2013 r. Jak zostanie rozwiązana sprawa pracy w cywilu - w moim przypadku 9 lat czyli licząc około 15 % mniej emerytury.
Przepraszam czy ja coś przegapiłem art 15a to przyjęci przed 1999 r a nie 2013 r.
Dotyczy to przyjętych pomiędzy 1999 a 2013 a pytanie brzmi co z funkcjonariuszami przyjętymi po 2013 którzy pracowali w cywilu przed wstąpieniem do SW Podam przykład służba wojskowa w latach 1995- 1996 pózniej cywil do 2013 i przyjęcie do sw 2014
Co oznacza przeciętna podwyżka 655? Więc będzie dla każdego po równo?
Odp.: jak zawsze, średnio na etat czyli: Dyrektorzy, kierownicy działów ich kolesie, znajomi, 70%/, My- szeregowi, podoficerowie, oddziałowi itp.....=30% średnio wyjdzie !!! 655zł
My pijemy Pepsi, oni Whisky - średnio będziemy pić drinka!!!
(19-11-2018, 13:16 )Tomcio11 napisał(a): Witam wszystkich,
jest osoba która pisała raport o przeniesienie do pełnienia służby w innym AŚ/ZK? Bardzo proszę o pomoc.
Ten raport piszę do komendanta wojewódzkiego za pośrednictwem swojego dyrektora?
Czy składam też raport do dyrektora jednostki do której chcę się przenieść?
Jeżeli znajdzie się osoba która posiada informacje na ten temat to bardzo proszę o przedstawienie mi całej tej procedury i wszystkich niezbędnych rzeczy które muszę wykonać i jakie informacje zawrzeć w raporcie.
Uprzedzajac odpowiedzi nie mogę udać sie z tym do działu kadr ponieważ bardzo szybko rozejdą sie informację i na 100% zostanę napiętnowany przez niektóre osoby. Taki urok małej jednostki.
Pozdrawiam Moim zdaniem piszesz do okręgowego jeżeli jednostki są w tym samym okręgu on jest chyba najbardziej wladny no i chyba jest zachowana droga służbowa. Ale to ja tak na to patrzę.
(19-11-2018, 21:18 )Wojtek90 napisał(a): Co oznacza przeciętna podwyżka 655? Więc będzie dla każdego po równo? Dyrektor je mięso, Ty jesz kapustę przeciętnie zjadacie gołąbki. Tak to widzę w policji wyliczyli że wychodzi ok 440 zł dla kaprala z 4 letnim stażem.
Witam !!! Brawo TY Panie Przewodniczący !!!
tak jak wszyscy pewnie podświadomie przeczuwali, skoro nie opublikowano treści porozumienia, to znaczy że będą haczyki
w każdym postulacie !!!! i tych haczyków jest tyle co mam w pudełku wędkarskim!!!
Więc jaki będzie podział:
ile % do uposażenia zasadniczego - ?
ile % do dodatku za wysługę lat(i ile ta wysługa musi liczyć lat ) - ?
i co ma wspólnego nagroda roczna??? - skoro to nagroda to można ją dać a potem zabrać i przyznać sobie lub koledze zastępcy!!! który siedzi po drugiej stronie biurka!!!!!
(19-11-2018, 21:18 )Wojtek90 napisał(a): Co oznacza przeciętna podwyżka 655? Więc będzie dla każdego po równo?
No chyba nie. Znajomi w Policji mówią że nie, a jak u Nas ciekawe. Zobaczymy, ale jeżeli ci co najczęściej tyrają w polu dostaną mało no to doprowadzi to do wojenki domowej . Tyle sie o tym mówi , wszyscy wiedzą jakie nastroje w ochronie, przemęczenie, roboty za trzech, narażanie życia i zdrowia, i wiele innych rzeczy które gniotą i niszczą łeb ochroniarzowi, no i jeżeli miałoby być tak ,że tu będzie 400zł po to aby ktoś dostał 800zł no to wiadomo , dobrze nie będzie.
(09-11-2018, 19:33 )Pablos524 napisał(a): (08-11-2018, 17:52 )Człowiek z lasu napisał(a): (08-11-2018, 0:13 )Ed Hominem napisał(a): Człowiek z lasu: Witam. W przypadku przeniesienia służbowego rozkazem personalnym do podległego OZ jednostki, położonej w innej miejscowości niż jednostka macierzysta, jest to delegowanie, nie przeniesienie z urzędu. Z tego też powodu możesz zadać tych tylko świadczeń, które przysługują z tego tytulu. Jest w tej sprawie wyrok. Podaj swój adres e-mail, to prześlę wyrok sądu. Patrz w kkw kto tworzy zakłady karne/ aresztu śledcze i w jakiej formie (Art. 72. § 3. Zakłady karne mogą być tworzone jako samodzielne zakłady lub jako wyodrębnione oddziały zakładów karnych i aresztów śledczych. Kilka zakładów może posiadać wspólną administrację bądź wydzielone służby.). OZ jest inną jedn.org. niż jednostka macierzysta! Jeżeli zostałeś rozkazem przeniesiony do pełnienia służby w innej jednostce, to zostałeś delegowany do pełnienia służby w innej jednostce. Spoko przy dobrym układzie możesz wziąć więcej kasy niż w przypadku przeniesienia z urzędu. Jeżeli spełniasz służbę w systemie 12 godzinnym, to powinieneś otrzymać zwrot kosztów przejazdu i dietę za każdy dzień służby. :-) Witam ,podaje emaila gdybyś mógł podać sygnaturę i orzeczenie przesłać
czlowiekzlasu84@o2.pl
Poproszę również na maila pw524a@wp.pl informacje o sygnaturze i orzeczeniu...
Proszę również o info w podobnej sytuacji jestem na email gregpl2@wp.pl Pozdrawiam i dziękuje
(20-11-2018, 8:12 )BDG napisał(a): Podwyżki podpisane. Teraz ciekawe czy "karpiowe" dadzą na święta?
Karpiowe ma być podobno wypłacone do 10 grudnia.
(19-11-2018, 13:16 )Tomcio11 napisał(a): Witam wszystkich,
jest osoba która pisała raport o przeniesienie do pełnienia służby w innym AŚ/ZK? Bardzo proszę o pomoc.
Ten raport piszę do komendanta wojewódzkiego za pośrednictwem swojego dyrektora?
Czy składam też raport do dyrektora jednostki do której chcę się przenieść?
Jeżeli znajdzie się osoba która posiada informacje na ten temat to bardzo proszę o przedstawienie mi całej tej procedury i wszystkich niezbędnych rzeczy które muszę wykonać i jakie informacje zawrzeć w raporcie.
Uprzedzajac odpowiedzi nie mogę udać sie z tym do działu kadr ponieważ bardzo szybko rozejdą sie informację i na 100% zostanę napiętnowany przez niektóre osoby. Taki urok małej jednostki.
Pozdrawiam A kto to jest Komendant Wojewódzki w SW? Jak już to Dyrektor Okręgowy. A co do kwestii rozprzestrzenienia info o zamiarach kolegi to szkoda zachodu. Raport i tak trzeba wystosować z zachowaniem drogi służbowej, więc o zamiarze przeniesienia informujesz swojego kierownika i dyrektora. Co do samej procedury to podstawowa sprawa jest taka, czy w docelowej jednostce do której chcesz się przenieść jest wakat oraz czy Dyrektor Okręgowy wszczął procedurę rekrutacyjną. Jeśli tak to piszesz raport z prośbą o przeniesienie w którym wskazujesz zakład i stanowisko.
Podwyżki podpisane. Teraz ciekawe czy "karpiowe" dadzą na święta?
Z ostatniej chwili:
Zgodnie z oświadczeniem strony służbowej istnieje duże prawdopodobieństwo na wypłacenie podwyżek już w miesiącu styczniu 2019 r.
SUPER
Dziekuje wszystkim którzy aktywnie i czynnie wspierali działania Naszego Związku.
I jak tam nastroje po tak wielkim zwycięstwie NSZZFiPW? Jak dla mnie szkoda słów związki górą hip hip hura.
Co oznacza przeciętna podwyżka 655? Więc będzie dla każdego po równo?
Nadal cisza co do porozumienia a dzień dobiega końca !!!!!!!
I co podpisane ??? czy może jutro albo kiedyś??? albo .......?
I co z tym porozumieniem coś cicho się zrobiło?
Widzę,że jeszcze nie ma oficjalnej publikacji podpisanego porozumienia?
Witam. Pytanko odnośnie OZ. Mam 14 lat służby moja jednostka X zostanie OZ jednostki Y.Dostałem papier że służbę pełnić będę w OZ X jednostki Y. Czy może być tak, że np dziś mam dniówkę w OZ a jutro w Y i na jakiej podstawie. Dojeżdżać nie zamierzam dłużej niż do 15-tki, i żadne podwyżki mnie nie zatrzymają.
Witam wszystkich,
jest osoba która pisała raport o przeniesienie do pełnienia służby w innym AŚ/ZK? Bardzo proszę o pomoc.
Ten raport piszę do komendanta wojewódzkiego za pośrednictwem swojego dyrektora?
Czy składam też raport do dyrektora jednostki do której chcę się przenieść?
Jeżeli znajdzie się osoba która posiada informacje na ten temat to bardzo proszę o przedstawienie mi całej tej procedury i wszystkich niezbędnych rzeczy które muszę wykonać i jakie informacje zawrzeć w raporcie.
Uprzedzajac odpowiedzi nie mogę udać sie z tym do działu kadr ponieważ bardzo szybko rozejdą sie informację i na 100% zostanę napiętnowany przez niektóre osoby. Taki urok małej jednostki.
Pozdrawiam
Mam cichą nadzieję, że kiedy już ZZ podpiszą porozumienie z MS to zadbają też o to, żeby pojawiły się odpowiednie rozporządzenia Ministra, żebyśmy znów nie czekali na wypłatę do czerwca.
Witam. Mam pytanie odnośnie tych 48 zł dla najmniej zarabiających? Czy ktoś te pieniądze otrzymał? Miały być z wyrównaniem od Maja a tu zaraz grudzień.
Ciekawe dlaczego nie ma publicznie dostępnej informacji o tym co w Moim i Nas Wszystkich Funkcjonariuszy S.W. imieniu mają zamiar negocjować i podpisać NASI przedstawiciele ze związków zawodowych. Żeby później nie było: więcej się nie dało, wywalczyliśmy max. Maximum z czego, pytam już teraz.
W-g mnie oprócz podwyżki najważniejsze są 100 % płatne nadgodziny w rozliczeniu max kwartalnym, bo to co podpisała Policja w żaden sposób nie poprawi sytuacji braków kadrowych. / rozliczenie w okresie 6 miesięcznym/
,,jednocześnie porozumienie to zawiera dodatkowe rozwiązania dotyczące funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej,,
Ciekawe jaka interpretacja będzie dodatkowego rozwiązania :-)
Wizerunek jest odrębnym dobrem osobistym. Na pojęcie to składa się ogół zewnętrznych cech, które charakteryzują daną osobę. Innymi słowy, wizerunek definiowany jest jako wygląd człowieka, jego podobizna, jego obraz fizyczny.
Od 25 maja 2018 r. możliwość przetwarzania danych osobowych przez stosowanie monitoringu wizyjnego będzie uzależniona od istnienia bezpośredniego upoważnienia ustawowego umożliwiającego jego stosowanie. Obecnie upoważnienie takie zawarte jest wyłącznie w regulacjach dotyczących organów ścigania, kasyn czy konkretnych sytuacji (np. imprez masowych). Nie istnieje natomiast regulacja wprost upoważniająca do stosowania monitoringu przez Służbe Więzienną
Stare Borne Autorytaryzm
Autorytaryzm – ustrój polityczny, w którym władza jest skupiona w rękach przywódcy i jego najbliższego środowiska. Decyzje podejmowane przez przywódcę autorytarnego zatwierdzane są przez podporządkowany mu parlament. W systemie ważną rolę sprawuje cenzura, policja polityczna i wojsko, które są narzędziami do tłumienia przejawów działalności opozycyjnej i niezadowolenia społecznego[1].
W kontekście politycznym autorytaryzm jest zbiorem poglądów, które powstały w opozycji do liberalizmu, rządów demokratycznych
Panowie proszę o odpowiedź na moje pytanie.
Doznałem wypadku w pracy (Zakłucie) ,po zgłoszeniu przełożonym o sytuacji zostałem od razu skierowany do szpitala na oddział zakaźny. Tu pojawia się pytanie ,czy.któryś z przełożonych miał w obowiązku udać się ze mną do szpitala ,czy nie ma takiego wymogu?
Dodam że na oddział pojechałem sam ,a z nerwów I stresu prawie zjadłem kierownicę, pozdrawiam.
Czyli w poniedziałek 19.11 podpisane porozumienie, jeżeli nie to epidemia w całym kraju?
Aczkolwiek wszyscy wiemy że duża grupa osób w tej firmie stoi na stanowisku, i tak dostanę a po co się wychylać i narażać Dr. ???
Na co dzień wykonujemy ciężką służbę w bezpośrednim kontakcie z osadzonymi, których społeczeństwo postanowiło izolować. Osadzeni posiadają prawa, które respektujemy, postępując przy tym profesjonalnie i humanitarnie;
Przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku pozostajemy w stałej dyspozycji kierownictwa Służby Więziennej; wypracowane nadgodziny „mamy możliwość” odebrać w najbliższym czasie jako wolne, którego nie ma. Z powodu 25 wolnych wakatów oraz „zbijania” nadgodzin u przyszłych emerytów brakuje ok. 50 funkcjonariuszy, a sytuacja będzie się pogarszać;
Z powodu fatalnej sytuacji kadrowej w ochronie nie ma już 48h odpoczynku po służbie nocnej, nie ma 24h po służbie dziennej, nie ma 35h wolnego w tygodniu, nie ma co się łudzić o 11h przerwie pomiędzy służbami. Do domu idziemy się ogolić, wykąpać, spojrzeć na śpiące dzieci, cudem będzie jeśli zamienimy parę słów, położyć się obok małżonka aby nazajutrz ponownie podjąć nierówną walkę za murem;
Codziennością jest przyjmowanie służby ze stanem „-5” lub „-3”. Nie jest podyktowane to tym, że funkcjonariusze odmawiają, tyle że nie ma komu przyjść – pozostali odsypiają;
Szeregowi strażnicy lub kaprale strażnicy na stanowisku oddziałowego to już codzienność;
Zablokowane stanowiska powodują, że strażnik na oddziale pełni służbę od wielu lat. O starszym strażniku ani o p.o. oddziałowego nie ma mowy;
Rząd i kierownictwo SW nie zachęca do wstępowania w szeregi SW, a wzywając nas na służby, które generują nadgodziny pozbawiają nas cennego czasu który moglibyśmy poświęcić rodzinie, żonom, mężom i dzieciom;
Jesteśmy przemęczeni, pozbawieni radości życia, oddaleni od swoich najbliższych przez co jesteśmy narażeni na większą możliwość popełnienia błędu, który kwalifikuje się jako niedopełnienie obowiązków pod odpowiedzialnością karną;
W trakcie pełnienia służby wielokrotnie jesteśmy wzywani „na dywanik” celem wyjaśnienia skargi, którą napisał na nas osadzony. Pomimo absurdalnych oskarżeń ze strony osadzonych, osadzeni nie są karani, albo odstępuje się od karania. Funkcjonariusz otrzymuje reprymendę za nieradzenie sobie z sytuacją na oddziale, i w ramach „uznania” odbiera mu się dodatek służbowy lub zmienia miejsce pełnienia służby na np. spacerowego;
Codziennością są nielegalne działania kierownictwa działu ochrony mające na celu wydzwanianie do funkcjonariuszy i powiadamianie ich o negatywnych konsekwencjach pobytu na zwolnieniu;
Ilość dodatkowej pracy niewynikającej z codziennego planowania nas przerasta tj. doraźne konwoje itp. Oddziałowi dzienni są tylko formalnie na oddziale w tym czasie realizując m.in. konwoje. Całą sytuację na oddziale ogarnia oddziałowy przebywając na pokładzie z ok. 90 osadzonymi;
Niesłyszani zza kilkumetrowego muru wskazujemy, że w Zakładzie Karnym we Wronkach nie ma osób, które wykorzystują zwolnienie lekarskie niezgodnie z jego przeznaczeniem. Pobyt tak wielu osób na zwolnieniu jest podyktowany złym stanem zdrowia o które funkcjonariusz ma obowiązek dbać.
Panowie osadzeni widzą co dzieje się w zakładzie karnym i z premedytacją wykorzystują aktualną złą sytuację do własnych celów. Funkcjonariusze innych działów pełnią służbę zastępczą za f-szy działu ochrony wspierając ich, kosztem pracy w swoich działach.
Może ,Zarząd Główny ZZ przedstawi ,,To" porozumienie zanim zostanie podpisane!!! i co znaczy ,,nie odbiegają" od MSWiA?moim zdaniem zostaniemy okrojeni!!!
(17-02-2018, 1:54 )Dobra zmiana napisał(a): Administratorze. Proszę o odpowiedź w sprawie czarnych polarów Służby Więziennej które od jakiegoś czasu można kupować na różnych stronach internetowych. W zeszłym roku w jednej z jednostek na południu otrzymaliśmy zgodę dyrektora jednostki na noszenie w/w polarów. Z dniem pierwszego stycznia Dyrektor Okręgowy w Katowicach wydał zakaz ich noszenia.Docierają do nas informacje z innych okręgów, że u nich nie ma takiego zakazu. Proszę o odpowiedź ponieważ funkcjonariusze ponieśli koszty z własnej kieszeni.
Nieznajomość przepisów szkodzi. W rozporządzeniu masz jasno napisane co wchodzi w składniki umundurowania, co z można z czym łączyć itd. Poszukaj.
Wiesz co kolego wole 650 zł niz ) jak za PO_PSL ty z tego co widze tez wolalbys zero
Porozumienie jest ... ale nie podpisane na razie są obiecanki!!! pozdrawiam!
(15-11-2018, 13:16 )sierżant napisał(a): Odnośnie art 15a - jestem bardzo ciekaw ilu jest funkcjonariuszy którym nie zostanie zaliczony "cywil" czyli przyjętych po 2013 r. Jak zostanie rozwiązana sprawa pracy w cywilu - w moim przypadku 9 lat czyli licząc około 15 % mniej emerytury.
Przepraszam czy ja coś przegapiłem art 15a to przyjęci przed 1999 r a nie 2013 r.
Czym są te dodatkowe rozwiązania w ramach porozumienia
No to czekamy na 19tego. Komunikatów nie brakuje , a teraz bierzemy oddech i czekamy na konkret. A potem na normalną w czasie realizacje .
W dniach 14-15 listopada 2018 r. zespół do spraw zdiagnozowania problemów i rozpatrzenia postulatów dotyczących Służby Więziennej zgłoszonych przez Związki Zawodowe wypracował porozumienie, które jest korzystne dla funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa. Uzgodnienia zawarte w porozumieniu nie odbiegają od porozumienia podpisanego w służbach podległych MSWiA, jednocześnie porozumienie to zawiera dodatkowe rozwiązania dotyczące funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej. Wypracowane porozumienie, w sposób oficjalny zostanie podpisane z Ministrem Sprawiedliwości w dniu 19 listopada 2018 r. a jego treść niezwłocznie zostanie opublikowana na stronie internetowej Zarządu Głównego NSZZ FiPW.
Jednocześnie apeluję do koleżanek i kolegów jeszcze o odrobinę cierpliwości, aby w powadze i spokoju podpisać w trudach wypracowane porozumienie
Przewodniczący
Zarządu Głównego NSZZ FiPW
/-/ Czesław Tuła
Brawo! 19 listopada oficjalne podpisanie porozumienia :-) To na dobry początek.
http://www.nszzfipw.org.pl/pilny-komunik...wnego.html
Odnośnie art 15a - jestem bardzo ciekaw ilu jest funkcjonariuszy którym nie zostanie zaliczony "cywil" czyli przyjętych po 2013 r. Jak zostanie rozwiązana sprawa pracy w cywilu - w moim przypadku 9 lat czyli licząc około 15 % mniej emerytury.
"Klawisze" mają dość. "W służbie jest dramat: po 300 nadgodzin, a te 650 zł podwyżki to pudrowanie trupa"
https://natemat.pl/254873,jak-wyglada-pr...YV7x1RJAho
Jest podpisane porozumienie, czy odbylo sie spotkanie i sa jakies zapewnienia ale bez dokumentow ?
Brawo My tylko, że Jaki zapewnił, a nie podpisał. A zapewnień w naszej firmie było dużo.
(14-11-2018, 12:16 )slask.SW napisał(a): W dniu 13.11.2018 roku o godz. 14.30 w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyło się już drugie spotkanie poświęcone w całości aktualnej sytuacji w Służbie Więziennej ze szczególnym uwzględnieniem planowanego wzrostu uposażeń funkcjonariuszy i pracowników. W spotkaniu wzięli udział Patryk Jaki, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gen. Jacek Kitliński, dyrektor generalny Służby Więziennej i Czesław Tuła, przewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.
Minister Patryk Jaki zapewnił, że wzrost wynagrodzeń w Służbie Więziennej będzie analogiczny do rozwiązań przyjętych w stosunku do służb mundurowych podległych MSWiA. Działania Ministerstwa Sprawiedliwości jednoznacznie wskazują, że utrzymano równy status funkcjonariuszy Służby Więziennej z pozostałymi służbami mundurowymi.
>>> BRAWO MY !!! <<<
Podwyżki podwyżkami ale mam nadzieję, że wszyscy wiedzą, że to nie rozwiązuje problemu płac w ŚW oczywiście chodzi mi o awanse na stanowiskach ponieważ brak tych awansów świadczy o patologii w ŚW. Przynajmniej pieniądze po odchodzących kolegach powinny zostać na awanse dla tych którzy cierpliwie na nie czekając a nie oddadzą kasę na podwyżki czyli tak naprawdę jesteśmy okradani. Panie przewodniczący związków proszę o tym pamiętać i upominać się o te awanse. To nie łaska żeby je uruchomić to walka z patologią braku awansów na stanowiskach służbowych. Prosimy o pomoc!!!.
(13-11-2018, 9:53 )Prawiekwatermistrz napisał(a): Panie Administratorze, czy coś wiadomo na temat "podwyższonego" mnożnika wielokrotności kwoty bazowej stanowiącego uposażenie zasadnicze f-szy sw? Czy to tylko taki suchy zapis, bez żadnych skutków finansowych dla f-szy? Drugie pytanie: czy wiadomo cokolwiek odnośnie likwidacji kolejnych ZK/AŚ?
Witam, nie ma czegoś takiego jak mnożnik wielokrotności bazowej , jest wielokrotność kwoty bazowej i od maja wzrosł ale jednocześnie został obniżony mnożnik więc wychodzi na 0 , taki cwancyk
|