(08-01-2020, 17:45 )Tenobcy napisał(a): Panie Administratorze kiedy komunikat że spotkania z CZ? Czy może doszli do wniosku że trzeba spotkać się jeszcze raz za kilka dni..
Żebyś wiedział Wink))
Odpowiedz
Komunikat po spotkaniu... Nawet się nie chce komentować, ale jednak to zrobię.
Kawa wypita, ciastko zjedzone... Macie być (czyli Ty i ja czytelniku tego postu) zadowoleni bo spotkanie BYŁO!

Czego ZG nie rozumie??? Albo nie chce zrozumieć. Praktycznie CAŁA Polska więzienna mówi jednym głosem "podwyżki wszystkim po równo". Chyba że się ktoś ważny na emkę wybiera to procentowo mu lepiej wyjdzie. Tak?
Skoro jest kolejne spotkanie 14.01 w sprawie (tak oczywistej) nadgodzin to DLACZEGO Pan Dyrektor nie nakazał wstrzymać się co do wytycznych z pisma swojego zastępcy??? W jednostkach podstawowych tak to właśnie działa... Z-ca dyrektora daje jakieś wytyczne, a jak okazują się niejasne to dyrektor albo wycofuje te wytyczne, albo wstrzymuje do wyjaśnienia wątpliwości. A TU NIC TAKIEGO SIĘ NIE STAŁO!!!

Co do nadgodzin i pisma BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019 r. to sam byłem u osoby co się "trochę na tym zna" (bo bardzo mnie ten temat zainteresował z uwagi na fakt że sam mam ponad 1000 nadgodzin) i w jej opinii prawie wszystko jest zgodne z prawem. PRAWIE. Ponieważ jeśli chodzi o kwestię nadgodzin wypracowanych do dnia 31.06.2019r. to rozwiązaniem jest ich wypłacenie. Tu nie można już mówić o ich "zamrażaniu". Ale jak to bywa w Naszych szeregach interpretacja zależy od osoby interpretującej.
Odpowiedz
Czyli spotkanie było spotkaniem dla samego spotkania. Znowu to samo co już wiedzieliśmy. Smutne. Panowie i panie apeluje o to abyście zadbali o stan waszego zdrowia. Nie ma innego wyjścia.
Odpowiedz
No i co spotkanie się odbylo i po wszystkim. Następne za chwilę się jak wróci Szanowny Pan z urlopu i będzie po wszystkim. I co te spotkania przy kawce i uśmiechach dajaKonkretnie to nic. Konkretnie to tylko wiem tyle że SW tonie jak Titanic. Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam!!!  już widzę te uśmiechy!!! ciekawi mie czy Pan Dyrektor Generalny zaproponował swojemu zastępcy, obecnie na urlopie wypoczynkowym, że w zamian za urlop może poszedł by na wolne z nadgodzin tak jak to ma miejsce w jednostkach podstawowych? a i druga sprawa czy Pan Gen. Kitliński bez swojego zastępcy nie może czegokolwiek zrobić, nie może Sam podjąć decyzji, to On jest decyzyjnym w tej sprawie! bo za chwilę się okaże, że po 14 stycznia inna osoba będzie na urlopie i też będzie trzeba poczekać do końca miesiąca aż owa osoba wróci i będzie można zrobić kolejne spotkanie!!!

Druga kwestia: po co w porozumieniu z 19.11.2018r. w §2 pkt 2 zapisane było że ,,w wysokości nie mniej, niż 500 zł brutto na etat(wraz z nagrodą roczną)...skoro inna wyższa kwota nie była brana pod uwagę? a tu pojawia się nagle kwota 365zł gdzie reszta kwoty i skąd + 15% wysługi średnio, nie wszyscy mają 10 lat służby żeby mieć 15%!!?
Kwestia procentowa?  12,2% tu pojawia się pytanie od jakiej kwoty?
Odpowiedz
Witam. Zdaje się że właśnie dziś odbyło się spotkanie strony rządowej z przedstawicielami związków. Tylko jakoś nikt się nie chwali żadnymi konkretami.Czyzby to było równie owocne jak poprzednie. Napewno wszyscy czekają na jakieś ustalenia. Dobrze by było gdyby ktoś podał info w tym temacie.
Odpowiedz
Panie Administratorze kiedy komunikat że spotkania z CZ? Czy może doszli do wniosku że trzeba spotkać się jeszcze raz za kilka dni..
Odpowiedz
witam, czy prawdą jest, że dyrektorzy jednostek mieli dostać wiadomość odnośnie zatrudniania pracowników cywilnych na etaty mundurowe? Ponoć mieli określić kogo chcą zatrudnić. Czyżby dotarła na górę olśniewająca myśl zatrudnienia niewolników na 25 lat zanim Ci pouciekają im do Lidlów?  Smile
Odpowiedz
(06-01-2020, 18:59 )Człowiek z lasu napisał(a): Moje pytanie brzmi - co dyrektorzy zrobią jak po 10 stycznia większość załogi z wypracowanymi nadgodzinami złoży raporty o wyplacenie pieniędzy za nadgodziny w związku z końcem okresu rozliczeniowego??
Tego pytania to się nawet nie da skomentować...
Odpowiedz
No i komunikat MWSiA jest. A nasz????
Odpowiedz
Pytanie co do nadgodzin z I okresu rozliczeniowego?co zamierzają zrobić z tamtymi? wymyślili sobie, że je zamrożą!!! bo to wygodne, a ludziom powiedzą, że zgodne z przepisami, kto się odważy podważyć słowo Dyrektora Generalnego? -nikt w CZSW, nikt w OISW, nikt w ZK i AŚ!!! odkąd obecny Pan Generał zasiadł na szczycie nic Sam z siebie nie zrobił dla zwykłych funkcjonariuszy, o wszystko musimy się dopominać, wychodzić na ulicę!!! 
Nasze podwyżki, nadgodziny sami walczyliśmy żeby były, a teraz jeszcze czeka nas walka by nam je oddać czy zapłacić!!!    paranoja, dno i wodorosty!!!!
Odpowiedz
A czy ktoś posiada wiedzę jak u policjantów rozwiązano wypłaty za nadgodziny? Czy oszukano ich tak samo jak nas, nie tykając godzin ze starego okresu?
Odpowiedz
Z doniesień od jednego z kolegów zasiadających w Terenowym Zarządzie NSZZFiPW dowiedziałem się, że pismo 
Dyrektora Generalnego SW BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019r. jest bzdurą, wymyśloną na prętce na kolanie napisana żeby wyeliminować płatne nadgodziny, wmawia nam się, że okresy rozliczeniowe to tylko od 1.07.2019 do 31.12.2019 a ten do 30.06.2019 to jest nieważne, zamrożony okres, jak będziesz szedł na emeryturę to wybierzesz,???no za 18 lat odbiorę, jak dożyję!!!bzdura, robienie z nas parobków, kto przy zdrowych zmysłach będzie czekał 9 miesięcy aż mu wypłacą nadgodziny??? już słyszałem, że będzie dym jakiego nie było, chcą nas wydymać!!!

Podwyżki!!!!
z kwoty 500 bo taką przyjmuję(w porozumieniu jest zapis,, nie mniej niż 500 na etat") zrobiła się kwota 306 zł lub 302 zł, tu też ucięli dosyć dużo!!! a jeszcze nie wiadomo, czy procętowo czy kwotowo!!! 
--    procętowo: to będzie np. szeregowy: 300, oddziałowy: 350, kierownik: 500, plus wysługa w procentach, tak słyszałem!!!
--    kwotowo: jedna dla wszystkich plus wysługa!!!
Odpowiedz
Do końca kwartału normalnego czy wiezienego tzn. Na wolności kwartał ma 3 miesiące a w kryminale 4
Odpowiedz
Art. 15 a................ mówienie przez str. rządową (p. M. Wąsik), że będą zastanawiać się nad stopniowym dochodzeniem, aby wysługę sprzed służby funkcjonariuszom doliczać na tych zasadach co wcześniej przyjętym, ale pod jakimiś warunkami to cd skandalu... Najpierw w trakcie gry rząd w któryś tam roku zmienił zasady gry dla tych, którzy już w służbie byli, a obecny rząd mówi: może wam zwrócimy to z czego zostaliście okradzeni, ale pod pewnymi warunkami... to tak jakby złodziej ukradł pieniądze i złapany powiedział..oddam je ale pod pewnymi warunkami..np. jak okradziony będzie dla mnie pracował... tak to wygląda... To może dla rządzących i np. posłów tez wprowadzić należy zasadę, że im ewmerytura (ponieważ będzie dość wysoka) należy się po ukończeniu 70 lat a nie 65? Dlaczego nie?
Odpowiedz
Witam???czytam z uwagą sprawozdanie ze spotkania które było podsumowaniem tealizacji naszego porozumienia z listopada 2018!!!tak jak po każdym takim spotkaniu, nic nie wiadomo, cały czas mowa jest o Policji oraz Straży Granicznej, MSWiA ma zamiar podnieść je o 0,1, z poziomu 3,71 do 3,81. W Państwowej Straży Pożarnej wzrost wynieść ma 0,104, a więc nowy mnożnik wyniesie 3,754 (w stosunku do dotychczasowego 3,65). SOP zanotuje zmianę o 0,04, a więc z 4,42 do 4,48. Gdzie, pytam gdzie są: Przewodniczący ZG NSZZFiPW Pan CZESŁAW TUŁA-był tam?, gdzie jest Pan Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik-był tam? otóż chyba nie!!!!!cały czas mają naszą formację głęboko w d....e traktują nas jak pasożyta podczepionego do żywiciela NSZZP, co Policja wywalczy to może i nam skapnie!!!! Minister MSWiA jasno mówił o podwyżkach, dodatkach dla f-szy Policji o nas zero jakiegokolwiek słówka nie wspomniał!!!!!
Dodatki przedemerytalnepo 25 latach służby cyt.,,[i]Maciej Wąsik, wiceszef MSWiA[/i]
[b]Ważny dodatek[/b]
Jak podkreślał minister Wąsik, jednym z priorytetów Mariusza Kamińskiego, jest jak najszybsze wprowadzenie w życie dodatku dla mundurowych, którzy osiągnęli wysługę minimum 25 lat, tak by pozostali w służbie. “Tak żeby najlepiej wykształceni, najbardziej doświadczeni policjanci mieli motywację do tego żeby pozostać w służbie. Mamy pomysł na finansowanie tego, bo państwu powinno się opłacać, żeby był to dodatek powszechny” – mówił Wąsik.

ROZBIEŻNOŚCI!!!o nich nie mówiono bo to szczegół!!! kolejne spotkanie które pokazuje wielkie bicie piany, z którego nic nie wynika, żadnych informacji, same ogólniki!!!!
Odpowiedz
Panie Czeslawie proszę zapytać SZANOWNY Centralny zarząd dlaczego wyrażają zgodę na zawieszanie stanowisk celem zbijania nadgodzin (statystyka) nie patrząc na bezpieczeństwo jednostek a przede wszystkim bezpieczeństwo funkcjonariuszy... I czy taka paranoja ma trwać długo? Bo nowi fusze jak to widzą to się szybko zwalniają i opinie służbie wystawiają takim czymś nowych nie przyciągają i tu nawet festyny nie pomogą..
Odpowiedz
(07-01-2020, 18:11 )Administrator napisał(a):
(07-01-2020, 18:01 )Człowiek z lasu napisał(a):
(07-01-2020, 10:10 )Administrator napisał(a):
(07-01-2020, 7:44 )Grzegorz napisał(a):
(06-01-2020, 21:15 )Administrator napisał(a): Nie znam przepisu, który mówi w jakiej kolejności powinien być oddawany czas wolny od służby w zamian za czas przekraczający normę w art. 121 ust. 1 ustawy o Służbie Więziennej. Jedyne pismo jakie znam w tej sprawie to pismo zastępcy Dyrektora Generalnego SW BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019 r, w którym Dyrektor poleca rozliczać godziny nadliczbowe tak jak opisujesz powyżej. Zarząd Główny NSZZFiPW, (zgodnie z racjonalną logiką myślenia) stoi na stanowisku, że w pierwszej kolejności powinien być oddawany czas wolny... z nadgodzin, które były wypracowane jako pierwsze (czyli ze stanu na dzień 30 czerwca 2019 r), a nie z wypracowanych jako ostatnie.
Jeżeli chodzi o ostatnią część pytania, to przepisy Kodeksu Pracy nie mają zastosowania do rozliczania czasu służby funkcjonariuszy Służby Więziennej.
W tym piśmie zawarta jest informacja jak rozliczać bieżący okres rozliczeniowy.Nie ma w nim ani słowa o poprzedniam okresie rozliczeniowym-od 01.07.2019 do 31.12.2019

W piśmie zastępcy Dyrektora Generalnego SW BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019 roku już od trzeciego akapitu i w dalszej jego części jest mowa o okresie rozliczeniowym od 1 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. Proszę zapoznać się dokładnie.

Kwestia czasu jak będzie pozew zbiorowy i SW się nie pozbiera wypłacajac za nadgodziny, kolejna ważna kwestia to wytyczne w sprawie nadgodzin czy pisma DG czy zastępców DG to nie są akty prawne

Przepraszam, w której części moich wpisów napisałem, że pismo DG czy zastępcy DG to akt prawny?

Nigdzie Pan nie napisał, że to akty prawne ja tylko stwiedzilem fakt. 
Odpowiedz
(07-01-2020, 21:23 )robs napisał(a):
(06-01-2020, 18:59 )Człowiek z lasu napisał(a): Moje pytanie brzmi - co dyrektorzy zrobią jak po 10 stycznia większość załogi z wypracowanymi nadgodzinami złoży raporty o wyplacenie pieniędzy za nadgodziny w związku z końcem okresu rozliczeniowego??

Odpowiedź jest prosta, wypłacą pieniądze za nadgodziny do końca kwartału (Art. 195b ust. 2 ustawy o SW). Jeżeli nie złożysz w terminie 10 dni po zakończeniu okresu rozliczeniowego wniosku o udzielenie czasu wolnego, to automatycznie należą Ci się pieniądze (Art. 131 pkt 2 ustawy o SW). 

I to tyle, wystarczy czytać ustawę, tam wszystko jest napisane.

Kolego zyczylbym sobie, tobie i wszystkim innym żeby wszystko opierało się o to co jest zapisane, czy nam się należy bo jest zapisane. Porozumienie było podpisane ponad rok temu i przez tyle czasu nie wypracowano informacji ile konkretnie każdy dostanie podwyżki, a zapisane przeciez jest ze minimum 500zl brutto na etat, że będę płatne nadgodziny, to co się dzieje w jednostkach w związki z szaleństwem nadgodzin nadaje się to tv. Jest coraz więcej osób które mają po 800h, a średnio 300-400 i co oni myślą że płacąc tych nadgodzin nie będzie? Nikt nie myśli tam z tych myślących, likwidują posterunki, nie ma chętnych nowych do sw, przecież jak w tym roku czy przyszłym będzie największy bum emerytów to ciekaw jestem kto będzie robił, chyba kierownik pójdzie w pas na na bp.
Odpowiedz
Strajk włoski to możesz robić sobie w dziale kwatermistrzowskim a nie w ochronie. Bo nie wyobrażam sobie jakby on miał wyglądać na oddziale. No chyba ze chcesz doprowadzic do buntów przez osadzonych.
Odpowiedz
(06-01-2020, 18:59 )Człowiek z lasu napisał(a): Moje pytanie brzmi - co dyrektorzy zrobią jak po 10 stycznia większość załogi z wypracowanymi nadgodzinami złoży raporty o wyplacenie pieniędzy za nadgodziny w związku z końcem okresu rozliczeniowego??

Odpowiedź jest prosta, wypłacą pieniądze za nadgodziny do końca kwartału (Art. 195b ust. 2 ustawy o SW). Jeżeli nie złożysz w terminie 10 dni po zakończeniu okresu rozliczeniowego wniosku o udzielenie czasu wolnego, to automatycznie należą Ci się pieniądze (Art. 131 pkt 2 ustawy o SW). 

I to tyle, wystarczy czytać ustawę, tam wszystko jest napisane.
Odpowiedz
Jak tam spotkanie ( kolejne ) ze stroną rządową ?????
Odpowiedz
(07-01-2020, 15:44 )bolo napisał(a): Pytanie do P. Administratora. Czy wiadomo jest kiedy w końcu zapłacą za wypracowane nadgodziny za zeszłoroczne półrocze czy nadal nic nie wiadomo????

Napisane jest w ustawie o Służbie Więziennej Art. 195b ust. 2
Odpowiedz
(07-01-2020, 18:01 )Człowiek z lasu napisał(a):
(07-01-2020, 10:10 )Administrator napisał(a):
(07-01-2020, 7:44 )Grzegorz napisał(a):
(06-01-2020, 21:15 )Administrator napisał(a):
(06-01-2020, 18:33 )Tenobcy napisał(a): Panie Administratorze może Pan mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące nadgodzin? Mianowicie chodzi mi o to czy zgodne z prawem jest zabijanie w pierwszej kolejności nadgodzin od stycznia 2020? Mimo że ktoś do lipca 2019 ma ich 430? Jes przepis który mówi że pracodawca może wybierać z których nadgodzin pracownik idzie na wolne?
I jak wygląda to że pracodawca wysyła pracownika na wolne za nadgodziny bez jego prośby? Czy w takim przypadku nie powinno się mniej godzin pracownikowi zabierać?

Nie znam przepisu, który mówi w jakiej kolejności powinien być oddawany czas wolny od służby w zamian za czas przekraczający normę w art. 121 ust. 1 ustawy o Służbie Więziennej. Jedyne pismo jakie znam w tej sprawie to pismo zastępcy Dyrektora Generalnego SW BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019 r, w którym Dyrektor poleca rozliczać godziny nadliczbowe tak jak opisujesz powyżej. Zarząd Główny NSZZFiPW, (zgodnie z racjonalną logiką myślenia) stoi na stanowisku, że w pierwszej kolejności powinien być oddawany czas wolny... z nadgodzin, które były wypracowane jako pierwsze (czyli ze stanu na dzień 30 czerwca 2019 r), a nie z wypracowanych jako ostatnie.
Jeżeli chodzi o ostatnią część pytania, to przepisy Kodeksu Pracy nie mają zastosowania do rozliczania czasu służby funkcjonariuszy Służby Więziennej.
W tym piśmie zawarta jest informacja jak rozliczać bieżący okres rozliczeniowy.Nie ma w nim ani słowa o poprzedniam okresie rozliczeniowym-od 01.07.2019 do 31.12.2019

W piśmie zastępcy Dyrektora Generalnego SW BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019 roku już od trzeciego akapitu i w dalszej jego części jest mowa o okresie rozliczeniowym od 1 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. Proszę zapoznać się dokładnie.

Kwestia czasu jak będzie pozew zbiorowy i SW się nie pozbiera wypłacajac za nadgodziny, kolejna ważna kwestia to wytyczne w sprawie nadgodzin czy pisma DG czy zastępców DG to nie są akty prawne

Przepraszam, w której części moich wpisów napisałem, że pismo DG czy zastępcy DG to akt prawny?
Odpowiedz
(07-01-2020, 10:10 )Administrator napisał(a):
(07-01-2020, 7:44 )Grzegorz napisał(a):
(06-01-2020, 21:15 )Administrator napisał(a):
(06-01-2020, 18:33 )Tenobcy napisał(a): Panie Administratorze może Pan mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące nadgodzin? Mianowicie chodzi mi o to czy zgodne z prawem jest zabijanie w pierwszej kolejności nadgodzin od stycznia 2020? Mimo że ktoś do lipca 2019 ma ich 430? Jes przepis który mówi że pracodawca może wybierać z których nadgodzin pracownik idzie na wolne?
I jak wygląda to że pracodawca wysyła pracownika na wolne za nadgodziny bez jego prośby? Czy w takim przypadku nie powinno się mniej godzin pracownikowi zabierać?

Nie znam przepisu, który mówi w jakiej kolejności powinien być oddawany czas wolny od służby w zamian za czas przekraczający normę w art. 121 ust. 1 ustawy o Służbie Więziennej. Jedyne pismo jakie znam w tej sprawie to pismo zastępcy Dyrektora Generalnego SW BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019 r, w którym Dyrektor poleca rozliczać godziny nadliczbowe tak jak opisujesz powyżej. Zarząd Główny NSZZFiPW, (zgodnie z racjonalną logiką myślenia) stoi na stanowisku, że w pierwszej kolejności powinien być oddawany czas wolny... z nadgodzin, które były wypracowane jako pierwsze (czyli ze stanu na dzień 30 czerwca 2019 r), a nie z wypracowanych jako ostatnie.
Jeżeli chodzi o ostatnią część pytania, to przepisy Kodeksu Pracy nie mają zastosowania do rozliczania czasu służby funkcjonariuszy Służby Więziennej.
W tym piśmie zawarta jest informacja jak rozliczać bieżący okres rozliczeniowy.Nie ma w nim ani słowa o poprzedniam okresie rozliczeniowym-od 01.07.2019 do 31.12.2019

W piśmie zastępcy Dyrektora Generalnego SW BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019 roku już od trzeciego akapitu i w dalszej jego części jest mowa o okresie rozliczeniowym od 1 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. Proszę zapoznać się dokładnie.

Kwestia czasu jak będzie pozew zbiorowy i SW się nie pozbiera wypłacajac za nadgodziny, kolejna ważna kwestia to wytyczne w sprawie nadgodzin czy pisma DG czy zastępców DG to nie są akty prawne
Odpowiedz
Pytanie do P. Administratora. Czy wiadomo jest kiedy w końcu zapłacą za wypracowane nadgodziny za zeszłoroczne półrocze czy nadal nic nie wiadomo????
Odpowiedz
Proponuję ogłosić i wprowadzić strajk włoski
Odpowiedz
"Jednocześnie proszę o napisanie i podpisanie przez funkcjonariuszy i kierowników oświadczeń - deklaracji, dotyczących odebrania wypracowanych nadgodzin w formie wolnego. "

To jest jakiś wybór czy nie mamy?
Odpowiedz
(07-01-2020, 7:44 )Grzegorz napisał(a):
(06-01-2020, 21:15 )Administrator napisał(a):
(06-01-2020, 18:33 )Tenobcy napisał(a): Panie Administratorze może Pan mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące nadgodzin? Mianowicie chodzi mi o to czy zgodne z prawem jest zabijanie w pierwszej kolejności nadgodzin od stycznia 2020? Mimo że ktoś do lipca 2019 ma ich 430? Jes przepis który mówi że pracodawca może wybierać z których nadgodzin pracownik idzie na wolne?
I jak wygląda to że pracodawca wysyła pracownika na wolne za nadgodziny bez jego prośby? Czy w takim przypadku nie powinno się mniej godzin pracownikowi zabierać?

Nie znam przepisu, który mówi w jakiej kolejności powinien być oddawany czas wolny od służby w zamian za czas przekraczający normę w art. 121 ust. 1 ustawy o Służbie Więziennej. Jedyne pismo jakie znam w tej sprawie to pismo zastępcy Dyrektora Generalnego SW BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019 r, w którym Dyrektor poleca rozliczać godziny nadliczbowe tak jak opisujesz powyżej. Zarząd Główny NSZZFiPW, (zgodnie z racjonalną logiką myślenia) stoi na stanowisku, że w pierwszej kolejności powinien być oddawany czas wolny... z nadgodzin, które były wypracowane jako pierwsze (czyli ze stanu na dzień 30 czerwca 2019 r), a nie z wypracowanych jako ostatnie.
Jeżeli chodzi o ostatnią część pytania, to przepisy Kodeksu Pracy nie mają zastosowania do rozliczania czasu służby funkcjonariuszy Służby Więziennej.
W tym piśmie zawarta jest informacja jak rozliczać bieżący okres rozliczeniowy.Nie ma w nim ani słowa o poprzedniam okresie rozliczeniowym-od 01.07.2019 do 31.12.2019

W piśmie zastępcy Dyrektora Generalnego SW BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019 roku już od trzeciego akapitu i w dalszej jego części jest mowa o okresie rozliczeniowym od 1 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. Proszę zapoznać się dokładnie.
Odpowiedz
(06-01-2020, 21:15 )Administrator napisał(a):
(06-01-2020, 18:33 )Tenobcy napisał(a): Panie Administratorze może Pan mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące nadgodzin? Mianowicie chodzi mi o to czy zgodne z prawem jest zabijanie w pierwszej kolejności nadgodzin od stycznia 2020? Mimo że ktoś do lipca 2019 ma ich 430? Jes przepis który mówi że pracodawca może wybierać z których nadgodzin pracownik idzie na wolne?
I jak wygląda to że pracodawca wysyła pracownika na wolne za nadgodziny bez jego prośby? Czy w takim przypadku nie powinno się mniej godzin pracownikowi zabierać?

Nie znam przepisu, który mówi w jakiej kolejności powinien być oddawany czas wolny od służby w zamian za czas przekraczający normę w art. 121 ust. 1 ustawy o Służbie Więziennej. Jedyne pismo jakie znam w tej sprawie to pismo zastępcy Dyrektora Generalnego SW BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019 r, w którym Dyrektor poleca rozliczać godziny nadliczbowe tak jak opisujesz powyżej. Zarząd Główny NSZZFiPW, (zgodnie z racjonalną logiką myślenia) stoi na stanowisku, że w pierwszej kolejności powinien być oddawany czas wolny... z nadgodzin, które były wypracowane jako pierwsze (czyli ze stanu na dzień 30 czerwca 2019 r), a nie z wypracowanych jako ostatnie.
Jeżeli chodzi o ostatnią część pytania, to przepisy Kodeksu Pracy nie mają zastosowania do rozliczania czasu służby funkcjonariuszy Służby Więziennej.
W tym piśmie zawarta jest informacja jak rozliczać bieżący okres rozliczeniowy.Nie ma w nim ani słowa o poprzedniam okresie rozliczeniowym-od 01.07.2019 do 31.12.2019
Odpowiedz
Jak to jest ze funkcjonariusz, który jest na urlopie wypoczynkowym w jego trakcie idzie na L4 wraca do służby i dowiaduje się że wykorzystał cały urlop mimo iż z 10 dni urlopu był 8 dni na L4?

Jak to jest ze funkcjonariusz który dostał dwie służby wolnego z nadgodzin w tym czasie idzie na L4 a mimo to nadgodzin y są minusowane?

Kto pozwala na takie bezprawie? Gdzie są związki zawodowe, gdzie nasze podwyżki i reszta postulatów z porozumienia, gdzie szacunek dla fuszy działu ochrony, dlaczego patologia czsw pozwala na ucinanie stanowisk i godzin pracy na poszczególnych stanowiskach celem zabijania nadgodzin? Może warto przyjrzeć się poborom i dodatkom służbowym fazy administracji, myślę że tam jest spory potencjał do zebrania pieniędzy na nadgodziny.

Statek zwany SW już tonie, niedługo zabraknie szalup ratunkowych.
Odpowiedz
(06-01-2020, 18:45 )Szeregowy napisał(a): Panie Administratoże proszę o wyjaśnienie w sprawie podwyżki!!!w porozumieniu było z listopada 2018 było zapisane że nie mniej niż 500 zł brutto na etat, czyli może być ta kwota wyższa? (co prawda nie wieżę w to, ale...)a w żeczywistości to ile to wychodzi?gdyż wiemy, że na etat to nie to samo co na 1-go funkcjonariusza?jak to przekłada się na kwoty?mam niewiele służby i nie za bardzo się oriętuję!!
Proszę o przybliżone wyliczenia kwotowe oraz kiedy mogą być wypłacone wyrównania?
Dziękuję i pozdrawiam!

Już niedługo będzie komunikat w tej sprawie.
Odpowiedz
(06-01-2020, 18:33 )Tenobcy napisał(a): Panie Administratorze może Pan mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące nadgodzin? Mianowicie chodzi mi o to czy zgodne z prawem jest zabijanie w pierwszej kolejności nadgodzin od stycznia 2020? Mimo że ktoś do lipca 2019 ma ich 430? Jes przepis który mówi że pracodawca może wybierać z których nadgodzin pracownik idzie na wolne?
I jak wygląda to że pracodawca wysyła pracownika na wolne za nadgodziny bez jego prośby? Czy w takim przypadku nie powinno się mniej godzin pracownikowi zabierać?

Nie znam przepisu, który mówi w jakiej kolejności powinien być oddawany czas wolny od służby w zamian za czas przekraczający normę w art. 121 ust. 1 ustawy o Służbie Więziennej. Jedyne pismo jakie znam w tej sprawie to pismo zastępcy Dyrektora Generalnego SW BO.100.1.2019.TZ z dnia 31 grudnia 2019 r, w którym Dyrektor poleca rozliczać godziny nadliczbowe tak jak opisujesz powyżej. Zarząd Główny NSZZFiPW, (zgodnie z racjonalną logiką myślenia) stoi na stanowisku, że w pierwszej kolejności powinien być oddawany czas wolny... z nadgodzin, które były wypracowane jako pierwsze (czyli ze stanu na dzień 30 czerwca 2019 r), a nie z wypracowanych jako ostatnie.
Jeżeli chodzi o ostatnią część pytania, to przepisy Kodeksu Pracy nie mają zastosowania do rozliczania czasu służby funkcjonariuszy Służby Więziennej.
Odpowiedz
Witam. Proszę podać chociaż pięć argumentów za tym abym zapisał się do związków zawodowych.. Dziekuje..
Odpowiedz
Moje pytanie brzmi - co dyrektorzy zrobią jak po 10 stycznia większość załogi z wypracowanymi nadgodzinami złoży raporty o wyplacenie pieniędzy za nadgodziny w związku z końcem okresu rozliczeniowego??
Odpowiedz
Panie Administratoże proszę o wyjaśnienie w sprawie podwyżki!!!w porozumieniu było z listopada 2018 było zapisane że nie mniej niż 500 zł brutto na etat, czyli może być ta kwota wyższa? (co prawda nie wieżę w to, ale...)a w żeczywistości to ile to wychodzi?gdyż wiemy, że na etat to nie to samo co na 1-go funkcjonariusza?jak to przekłada się na kwoty?mam niewiele służby i nie za bardzo się oriętuję!!
Proszę o przybliżone wyliczenia kwotowe oraz kiedy mogą być wypłacone wyrównania?
Dziękuję i pozdrawiam!
Odpowiedz
Panie Administratorze może Pan mi odpowiedzieć na pytanie dotyczące nadgodzin? Mianowicie chodzi mi o to czy zgodne z prawem jest zabijanie w pierwszej kolejności nadgodzin od stycznia 2020? Mimo że ktoś do lipca 2019 ma ich 430? Jes przepis który mówi że pracodawca może wybierać z których nadgodzin pracownik idzie na wolne?
I jak wygląda to że pracodawca wysyła pracownika na wolne za nadgodziny bez jego prośby? Czy w takim przypadku nie powinno się mniej godzin pracownikowi zabierać?
Odpowiedz
Wszyscy tutaj mówią o podwyżkach, awansach na oddziałowych, a ja się pytam co z ludzmi po podoficerce; którzy pół roku po niej lub dłużej dalej nie dostali st. strażnika? Kiedyś to było obligatoryjne w niedługim czasie po niej. Teraz słabo z tym jest. Cos planuje się w tej kwestii?
Odpowiedz
(06-01-2020, 10:49 )HugoBoss napisał(a): Pytanie do admina.

Co się stało, że zaczął pan publikować (mam nadzieje, że wszystkie) posty, nawet te które są bardzo krytyczne wobec związków? Kiedyś cenzura była na tyle agresywna, że nawet pytań do pana Tuły nie publikowaliście? Co się stało?

Odpowiadam. Przyczyną może być to, że od ponad miesiąca zmienił się administrator Smile Zapewniam Pana, że nie chodzi tu o cenzurę, tylko o przestrzeganie regulaminu. Krytyka jest potrzebna, ale ta merytoryczna, a jeżeli dochodzi do naruszania dóbr osobistych innych osób, obrażania, bądź wpisy naruszające dobre imię Związku i jego członków, to administrator ma prawo takiego wpisu nie opublikować, a nawet takim użytkownikom, którzy to robią zablokować dostęp do tej Księgi. Księga służy do dyskusji i liczę, że będzie to dyskusja konstruktywna przez wszystkich jej użytkowników.
Odpowiedz
https://finanse.wp.pl/13-emerytura-nieza...603165825a

O ni już wiedzą.
Odpowiedz
Pytanie do admina.

Co się stało, że zaczął pan publikować (mam nadzieje, że wszystkie) posty, nawet te które są bardzo krytyczne wobec związków? Kiedyś cenzura była na tyle agresywna, że nawet pytań do pana Tuły nie publikowaliście? Co się stało?
Odpowiedz
(05-01-2020, 12:04 )antekSW napisał(a): Dla mnie to jest kpina że nie ma jeszcze podwyżek na koncie, a jest jeszcze gorzej, bo nawet nie wiedzą jak będzie wypłacana ta podwyżka. Mieli ponad rok i nic kompletnie nie zrobili. Jak trzeba było dac emerytom trzynastke i 500 + na pierwsze dziecko w zeszłym roku jako kiełbasę wyborczą to ogarneli to w miesiąc a tutaj mija ponad rok i nic nie wiadomo. To jest cyrk.

To prawda WSTYD  Sad tyle czasu minęło i nadal nie wiadomo co z podwyżką. Angry
Odpowiedz
(05-01-2020, 20:59 )Administrator napisał(a):
(05-01-2020, 19:27 )Szeregowy napisał(a): Panie Administratoże, podwyżka ma być w formie kwotowej czy procentowej, gdyż w cytowanym przez Pana komunikacie nie było wiadomo w jakiej formie bedzie!!!
Druga sprawa, może pan zamieścic pismo Dyrektora Generalnego w sprawie rozliczania nadgodzin które zostało przesłane do OISW a później do jednostek podstawowych w sprawie ich rozliczania, proszę o to dlatego, że w jednostkach tworzy się pisma dola f-szy nakazujące odbierać nadgodziny w pierwszej kolejności te płatne z okresu który rozpoczął się 1.01.2020r. czyli bieżące, następnie te zgromadzone od 1.07.2019do31.12.2019 a jak się wyzeruje płatne to dopiero te z okresu przed 1 lipca 2019(nierealne). Nakazuje się f-szom odbiór nadgodzin w zamian za urlop, co jestraczej niezgodne z planem urlopowym zatwierdzonym przez Dyrektora jednostki!!!Cięcie, zawieszanie na siłę stanowisk co godzi w bezpieczeństwo funkcjonariuszy, wtedy przypada 200-300 osadzonych na 1 funkcjonariusza i co Pan Dyrektor Generalny na to?

W dniu 8 stycznia 2020 r. odbędzie się spotkanie przedstawicieli Zarządu Głównego NSZZFiPW z przedstawicielami Centralnego Zarządu Służby Więziennej. Po tym spotkaniu będzie komunikat.


Szkoda ze pomysłem w zakładach karnych na zbijanie nadgodzin jest.... zawieszanie stanowisk przecież to jest tykajaca bomba... A robotę ktoś musi robić dajmy na to pawilon mieszkalny 170 osadzonych w normalnych warunkach 2 oddzialowych, oddzialowy dzienny spacerowy oraz doprowadzający... w warunkach zabijania nadgodzin a żeby nie zapłacić bo pieniędzy nie ma 2 oddzialowych dzienny wysłany w konwój lub w ogóle nie wystawiony spacer wykreci rezerwa i pójdzie gdzie indziej spacer robić lub wykonywać inne zadania a doprowadzak zawieszony... A pracy jeszcze więcej... Czy ktoś to widzi? Czy tylko patrzy się na statystyki że nadgodziny nie rosną? A że bezpieczeństwo jednostki jest w opłakanym stanie? Że dochodzi do interwencji i dowódca musi brać oddzialowych bo w obwodzie ma 2 rezerwistow przed kursem wstępnym? Nie ważne że pojedzie się do Warszawy i powie nie u nas wszystko gra jest w porządku a Warszawa powie no to po co wam etaty 2 zabierzemy i jest ok robota zrobiona stołki uratowane a frustracja wśród najniższych podwładnych na których barkach ten cały.... Się trzyma pęka w szwach... Czy nikt do cholery tego nie widzi? Walczcie związkowcy i sprawdzajacie jak jest w terenie bo co niektórzy to chyba pozapominali do czego zostali wybrani... Pozdrawiam i wytrwałości
Odpowiedz
(05-01-2020, 19:27 )Szeregowy napisał(a): Panie Administratoże, podwyżka ma być w formie kwotowej czy procentowej, gdyż w cytowanym przez Pana komunikacie nie było wiadomo w jakiej formie bedzie!!!
Druga sprawa, może pan zamieścic pismo Dyrektora Generalnego w sprawie rozliczania nadgodzin które zostało przesłane do OISW a później do jednostek podstawowych w sprawie ich rozliczania, proszę o to dlatego, że w jednostkach tworzy się pisma dola f-szy nakazujące odbierać nadgodziny w pierwszej kolejności te płatne z okresu który rozpoczął się 1.01.2020r. czyli bieżące, następnie te zgromadzone od 1.07.2019do31.12.2019 a jak się wyzeruje płatne to dopiero te z okresu przed 1 lipca 2019(nierealne). Nakazuje się f-szom odbiór nadgodzin w zamian za urlop, co jestraczej niezgodne z planem urlopowym zatwierdzonym przez Dyrektora jednostki!!!Cięcie, zawieszanie na siłę stanowisk co godzi w bezpieczeństwo funkcjonariuszy, wtedy przypada 200-300 osadzonych na 1 funkcjonariusza i co Pan Dyrektor Generalny na to?

W dniu 8 stycznia 2020 r. odbędzie się spotkanie przedstawicieli Zarządu Głównego NSZZFiPW z przedstawicielami Centralnego Zarządu Służby Więziennej. Po tym spotkaniu będzie komunikat.
.pdf   Wytyczne nadgodziny DG_Zredagowany.pdf (Rozmiar: 196.9 KB / Pobrań: 63)
Odpowiedz
Panie Administratoże, nadnienię, że kierownictwo jednostki nieprzekazuje żadnych informacji, byłep pytałem Dyrektora jednostki o sprawę nadgodzin, pisma które zostało przesłane do jednostki i jaką odpowiedź otrzymuję: dowie się pan wszystkiego niebawem, niemogę przekazać panu pisma, proszęo zwrócić się o wytyczne do Kier. Dz. Ochrony, a kierownik,, ja nic jeszcze nie wiem, nie mam żadnego pisma nic jeszcze nie wiem co z godzinami i wolnymi....śmiech!!!!
Funkcjonariusze się irytuja, żeby nie powiedzieć wk.....ją, dlatego że jak trzebabyło przyjść na dodatkową nockę po nocy lub dniówkę po dniówce i jeszcze nockę to wszystko było ok, ale jak już się chcesz dowiedzieć czegokolwiek to jesteś ten ZŁY.
Pieniądze za L-4 rozchodzą się w biurze ochrony, dzielone pomiędzy kierowników i inspektorów a nie dla tych którzy faktycznie przychodzili i zastępowali chorych, bo to uznaniowa nagroda!!!chamstwo, złodziejstwo i kolesiostwo!!!!
Odpowiedz
No panowie i panie,podwyżki i po podwyżkach.Teraz czekamy na zapłacenie nam za nasze ciężko wypracowane nadgodziny które sobie uzbieraliśmy.A jak nas porobią ,to nic innego nam nie zostanie jak pójść na- elkłatro.
Odpowiedz
Panie Administratoże, podwyżka ma być w formie kwotowej czy procentowej, gdyż w cytowanym przez Pana komunikacie nie było wiadomo w jakiej formie bedzie!!!
Druga sprawa, może pan zamieścic pismo Dyrektora Generalnego w sprawie rozliczania nadgodzin które zostało przesłane do OISW a później do jednostek podstawowych w sprawie ich rozliczania, proszę o to dlatego, że w jednostkach tworzy się pisma dola f-szy nakazujące odbierać nadgodziny w pierwszej kolejności te płatne z okresu który rozpoczął się 1.01.2020r. czyli bieżące, następnie te zgromadzone od 1.07.2019do31.12.2019 a jak się wyzeruje płatne to dopiero te z okresu przed 1 lipca 2019(nierealne). Nakazuje się f-szom odbiór nadgodzin w zamian za urlop, co jestraczej niezgodne z planem urlopowym zatwierdzonym przez Dyrektora jednostki!!!Cięcie, zawieszanie na siłę stanowisk co godzi w bezpieczeństwo funkcjonariuszy, wtedy przypada 200-300 osadzonych na 1 funkcjonariusza i co Pan Dyrektor Generalny na to?
Odpowiedz
(05-01-2020, 12:04 )antekSW napisał(a): Dla mnie to jest kpina że nie ma jeszcze podwyżek na koncie, a jest jeszcze gorzej, bo nawet nie wiedzą jak będzie wypłacana ta podwyżka. Mieli ponad rok i nic kompletnie nie zrobili. Jak trzeba było dac emerytom trzynastke i 500 + na pierwsze dziecko w zeszłym roku jako kiełbasę wyborczą to ogarneli to w miesiąc a tutaj mija ponad rok i nic nie wiadomo. To jest cyrk.

Jak masz w tym roku prawa emerytalne to polecam juz dbac o zdrowie.
Odpowiedz
[quote="Dziambdzia" pid='2680' dateline='1578224243']
Ja o to mający mało bystry Dziambdzia pytam się was kolegów czy JESTEŚCIE już o to gotowi wygwizdać przed każdym OISW  (ci co mają bliżej CZSW) nasze wątpliwości co do ostatnich wytycznych wydanych od tych którzy przeszli takie same badania stwierdzające że możemy być f-szami SW tymi którzy robią wszystko tak by nam pracowało się gorzej w imię swoich partykularnych interesów!

Zacznijmy na lokalnych podwórkach, potem marsz na Warszawę!!!
Ciekawi mnie jedno, mianowicie, czy tylko ja nie rozumiem Twojej wypowiedzi?
Odpowiedz
Ja o to mający mało bystry Dziambdzia pytam się was kolegów czy JESTEŚCIE już o to gotowi wygwizdać przed każdym OISW (ci co mają bliżej CZSW) nasze wątpliwości co do ostatnich wytycznych wydanych od tych którzy przeszli takie same badania stwierdzające że możemy być f-szami SW tymi którzy robią wszystko tak by nam pracowało się gorzej w imię swoich partykularnych interesów!

Zacznijmy na lokalnych podwórkach, potem marsz na Warszawę!!!
Odpowiedz