Dzisiejszy artykuł z onetu dotyczący COSSW Kalisz.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci...ow/43p1019
Mistrzostwo świataSmile))
Odpowiedz
(10-12-2019, 19:39 )Administrator napisał(a):
(10-12-2019, 17:17 )HugoBoss napisał(a):
(10-12-2019, 11:21 )Administrator napisał(a):
(10-12-2019, 8:15 )xerez14@wp.pl napisał(a): U nas kierownictwo poinformowało że te półrocze będzie rozliczone z obecnych nadgodzin, czyli za te pół roku nie będzie pieniędzy za nadgodziny. Brawo związki, działacie jak te pisowskie. Jeszcze tylko brakuje żeby nie było publikacji tego postu, ale w razie czego print screen zrobiony i będzie opublikowany w innym miejscu

(07-12-2019, 21:37 )Administrator napisał(a): Proszę się dokładnie zapoznać z komunikatem Zespołu Ochronnego https://nszzfipw.org.pl/komunikat-zespol...ego-3.html Szkolenie dotyczyło nie tylko tematu "płatnych nadgodzin" ale wiele innych kwestii dotyczących rozliczania czasu służby.

Po 1. Proszę przestrzegać regulaminu i nie obrażać na tym forum nikogo.
Po 2. W czym Związek zawinił według Ciebie?
Po 3. Jakie oczekujesz stanowisko Związku? Bo po wpisach na tej księdze mam z tym trochę problem? Jedni piszą, że mają "gdzieś" pieniądze za nadgodziny i wolą wolne, a inni że chcą pieniądze....

Kolega XEREZ nikogo nie obraża a jedynie do kogoś porównuje. A to już subiektywne odczucia, że pisowi i adminowi czy związkom jest nie po drodze. Xerez dał upust swojej frustracji. Zresztą chyba każdy jest teraz sfrustrowany. Z co do płacenia za nadgodziny. Jedni chcą a drudzy nie. Co to just do rozumienia? Na koniec czerwca miałem 260h a teraz doszły mi 50h i się dowiedziałem że mam mieć zapłacone za te 50h a za 260h nie. Więc ja też tego nie rozumiem. Dlatego wolę wolne a kasę niech dadzą bardziej potrzebującym. Związki zawiniły w tym, że po roku od podpisania porozumienia dalej nie ma żadnego konkretnego stanowiska i ludzie nie wiedzą ile dostaną za przepracowaną nadgodzinę. Rok to chyba dużo czasu? Jesteście od tego żeby cisnąć rząd a nie odwrotnie. Bo teraz nasze nadgodziny idą w piach. Zostaniemy bez godzin i bez kasy od taka jest polityka CZ. W wakacje będziemy znowu walić nadgodziny. A jak wielmożni z Okręgów zobaczą że jednostki funkcjonują w okrojonym składzie to zaraz zabiorą stanowiska i pochwala się oszczędnościami w CZ. A jak jeśli jednostki dają sobie rade w okrojonym składzie to po co zostawiać wakaty, przecież nowi ludzie są nie potrzebni.

Ja nie mam problemu ze zrozumieniem, że jedni chcą odebrać wolne, a drudzy chcą mieć zapłacone, bo to oczywiste i bardzo zrozumiałe. Ustawa i okres rozliczeniowy zaczął obowiązywać od 1 lipca 2019 r. więc co tu jest niezrozumiałe? "Związki zawiniły..." w czym? W tym, że w końcu doczekaliśmy się pełnej odpłatności 100% za ponadnormatywny czas służby? ......i nie tylko. "Nie ma żadnego stanowiska i ludzie nie wiedzą ile dostaną za przepracowaną nadgodzinę..." Chyba nie do końca tak jest. Ustawa ogłoszona została 28 sierpnia 2019 r. więc był czas się z nią zapoznać, a w niej jest napisane ile zostanie zapłacone za "przepracowaną nadgodzinę"

Poproszę o artykuł z ustawy o wysokości odpłatnej nadgodziny.
Odpowiedz
nie po to postulowalismy o płatne nadgodziny, żeby teraz brać wolne, które i tak w tej służbie nigdy nie jest pewne, ja się dymać nie dam!!!
Odpowiedz
Przełożeni jadą do Warszawy tłumaczyć się skąd te nadgodziny jakby nasi decydenci nie wiedzieli, albo udają że nie wiedzą albo udają że się tym przejmują. Ja wam powiem skąd się biorą nadgodziny i żadnej Ameryki nie odkryje a więc po pierwsze wakaty po drugie, nieplanowane konwoje w szpitalach, bo pewnie lepiej było zlikwidować szpitale przywiezienne no i L4 funkcjonariusz z jakiego powodu a no z takiego że funkcjonariusze są zmęczeni psychicznie tą polityką i atmosferą w pracy.
Odpowiedz
Witam!!! info z Warszawy jest takie!!! niwelować nadgodziny, wydawać nadgodziny te płatne w zamian za urlopy, nakierowywać f-szy żeby brali wolne z tych płatnych, bo DGSW nie wiedział:-)ile jest nadgodzin...to tak z grubsza. O nagrodzie cisza. Po naradzie i szkoleniu w dniach 2-6 grudnia nic nie wiadomo, cisza. Pytałem czy system który jest stworzony do rozpisywania służby będzie zmieniony, naprawiony bo to bubel, nik nic nie wie!!!Po co takie szkoenia, spotkania skoro nikt nic nie wie!!!Może Panowie zza biurek w CZSW, OISW ruszą się ze stołków i wezmą się do roboty, pojeżdżą po jednostkach i pogadają z nami tymi z oddziałów a nie z Dyrektorami i Kierownikami w tajemnicy w biurach pozamykani za drzwiami, tak się dzieje za każdym razem nik ich nie widział,,jak YETI"byli ale nikt ich nie widział. Chyba, że mają Coś innego na głowie Teraz:-)jakaś kontrolz NIK... ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT BOŻONARODZENIOWYCH.
Odpowiedz
W poniedziałek w pracy dowiedziałem się, że w Świdnicy nie będzie nagród na święta bo wszystkie pieniądze mają być przeznaczone na nadgodziny, szukają wszedzie pieniędzy a ja pytam czemu naszym kosztem jest to robione co nas obchodzi, że nasi decydenci nie potrafią we właściwy sposób zorganizować kadry potrzebnej do realizacji wszystkich obowiązków i nie tylko ochronnych bo inne działy cierpią na brakach kadrowych w ochronie w różnoraki sposób co przekłada się na nie zrealizowanie swoich obowiązków i tylko czekać aż się coś wydarzy ale tego nikt nie widzi, co tam dla przełożonych przecież to nie oni odpowiadją na skargi i nie oni prowadzą postępowania. Podsumowując taka polityka prowadzi do jednego: więcej pracy dla działów pozaochronnych, więcej nadgodzin, brak nagród super a przepraszam taka polityka prowadzi do jeszcze jednego i proszę się nad tym zastanowić zanim będzie za późno bo efekty takiej polityki już widać kto może to ucieka ze służby bo się boi że mu się powinie noga i za parę miesięcy naprawdę nie będzie miał kto pracować. Piszę to bo się martwię że sobie w końcu nie poradzimy z nadmiaru obowiązków i wtedy nikt nas nie zrozumie tylko ukara.
Odpowiedz
https://www.nik.gov.pl/kontrole/wyniki-kontroli-nik/
https://www.youtube.com/watch?v=nuVD912H...e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=nuVD912H...e=youtu.be
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/powaz...ennej.html
https://www.youtube.com/watch?v=nuVD912H...e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=nuVD912H...e=youtu.be
PierdoXXXXX o Chopinie

https://calisia.pl/nik-zlozy-zawiadomien...iszu,25327
Odpowiedz
Wezmę tym razem w obronę związki i Admina forum.
Faktycznie jasno było zapisane ,że nadgodziny płatne tylko od momentu podpisania ustawy czyli 1 lipca .Ile za te godz. też dokładnie wiadomo.
Więc nie wiem w czym macie problem?
Mam tylko jedno pytanie bo jakoś tego nie doczytałem w tej ustawie? Jeśli dostaniemy kasę za godz. od lipca do końca roku a wcześniejsze godz. mają zostać wydane w postaci wolnego to moje pytanie dotyczy tego jak będą wydawane godz w przyszłym roku?
Czy będą wydawane godz "stare" czyli zebrane do lipca 2019r. czy godz nowe czyli te płatne już?
Jeśli wydawane w postaci wolnego będą godz. "nowe" to tracimy bo stare zostają do wydania nie wiadomo właściwie kiedy?
Odpowiedz
(10-12-2019, 17:17 )HugoBoss napisał(a):
(10-12-2019, 11:21 )Administrator napisał(a):
(10-12-2019, 8:15 )xerez14@wp.pl napisał(a): U nas kierownictwo poinformowało że te półrocze będzie rozliczone z obecnych nadgodzin, czyli za te pół roku nie będzie pieniędzy za nadgodziny. Brawo związki, działacie jak te pisowskie. Jeszcze tylko brakuje żeby nie było publikacji tego postu, ale w razie czego print screen zrobiony i będzie opublikowany w innym miejscu

(07-12-2019, 21:37 )Administrator napisał(a):
(07-12-2019, 15:33 )HugoBoss napisał(a): Jaka narada instruktażowa? Już rok temu było uzgodnione że nadgodziny mają być płatne. Co tu jest do szkolenia? Dyrektorzy dostali wytyczne że nie ma być nadgodzin bo nie będzie pieniędzy na wypłaty za nadgodziny. Obcinają stanowiska kosztem ochrony i bezpieczeństwa funkcjonariuszy a żądają abyśmy pracowali jak roboty. Co raz mniej ludzi jest na zmianie a obowiązków przybywa. W nocy jest 2 razy mniej ludzi niż w dzień a otwieranie dużej celi w obecności tylko 2 (dwóch fuszy jest chyba jakimś nie porozumienie). W lato wypracowałem nadgodziny a teraz w zimę wysyła się mnie na wolne. Chyba będę dzwonił do dyrektora i pytał czy mam otwierać celę w nocy i będę wpisywał w książę że cela została otwarta na polecenie dyrektora. Bo nie zaryzykuje zdrowia kolegi i mojego gdy zbóje będą robić zadymę na celi. Wtedy jak ktoś z naszych dostanie w pysk to dyrektor weźmie na garba brak odpowiedniego zabezpieczenia w porze nocnej. Może się obudzą z letargu. Nadgodziny ich bolą? Niech nadgodziny rosną. Co do tego gryzipiórkom? Przecież i tak za 9T w warszawie nie da się wyżyć więc po co płacić?

Proszę się dokładnie zapoznać z komunikatem Zespołu Ochronnego https://nszzfipw.org.pl/komunikat-zespol...ego-3.html Szkolenie dotyczyło nie tylko tematu "płatnych nadgodzin" ale wiele innych kwestii dotyczących rozliczania czasu służby.

Po 1. Proszę przestrzegać regulaminu i nie obrażać na tym forum nikogo.
Po 2. W czym Związek zawinił według Ciebie?
Po 3. Jakie oczekujesz stanowisko Związku? Bo po wpisach na tej księdze mam z tym trochę problem? Jedni piszą, że mają "gdzieś" pieniądze za nadgodziny i wolą wolne, a inni że chcą pieniądze....

Kolega XEREZ nikogo nie obraża a jedynie do kogoś porównuje. A to już subiektywne odczucia, że pisowi i adminowi czy związkom jest nie po drodze. Xerez dał upust swojej frustracji. Zresztą chyba każdy jest teraz sfrustrowany. Z co do płacenia za nadgodziny. Jedni chcą a drudzy nie. Co to just do rozumienia? Na koniec czerwca miałem 260h a teraz doszły mi 50h i się dowiedziałem że mam mieć zapłacone za te 50h a za 260h nie. Więc ja też tego nie rozumiem. Dlatego wolę wolne a kasę niech dadzą bardziej potrzebującym. Związki zawiniły w tym, że po roku od podpisania porozumienia dalej nie ma żadnego konkretnego stanowiska i ludzie nie wiedzą ile dostaną za przepracowaną nadgodzinę. Rok to chyba dużo czasu? Jesteście od tego żeby cisnąć rząd a nie odwrotnie. Bo teraz nasze nadgodziny idą w piach. Zostaniemy bez godzin i bez kasy od taka jest polityka CZ. W wakacje będziemy znowu walić nadgodziny. A jak wielmożni z Okręgów zobaczą że jednostki funkcjonują w okrojonym składzie to zaraz zabiorą stanowiska i pochwala się oszczędnościami w CZ. A jak jeśli jednostki dają sobie rade w okrojonym składzie to po co zostawiać wakaty, przecież nowi ludzie są nie potrzebni.

Ja nie mam problemu ze zrozumieniem, że jedni chcą odebrać wolne, a drudzy chcą mieć zapłacone, bo to oczywiste i bardzo zrozumiałe. Ustawa i okres rozliczeniowy zaczął obowiązywać od 1 lipca 2019 r. więc co tu jest niezrozumiałe? "Związki zawiniły..." w czym? W tym, że w końcu doczekaliśmy się pełnej odpłatności 100% za ponadnormatywny czas służby? ......i nie tylko. "Nie ma żadnego stanowiska i ludzie nie wiedzą ile dostaną za przepracowaną nadgodzinę..." Chyba nie do końca tak jest. Ustawa ogłoszona została 28 sierpnia 2019 r. więc był czas się z nią zapoznać, a w niej jest napisane ile zostanie zapłacone za "przepracowaną nadgodzinę"
Odpowiedz
(10-12-2019, 11:21 )Administrator napisał(a):
(10-12-2019, 8:15 )xerez14@wp.pl napisał(a): U nas kierownictwo poinformowało że te półrocze będzie rozliczone z obecnych nadgodzin, czyli za te pół roku nie będzie pieniędzy za nadgodziny. Brawo związki, działacie jak te pisowskie. Jeszcze tylko brakuje żeby nie było publikacji tego postu, ale w razie czego print screen zrobiony i będzie opublikowany w innym miejscu

(07-12-2019, 21:37 )Administrator napisał(a):
(07-12-2019, 15:33 )HugoBoss napisał(a):
(06-12-2019, 22:22 )Administrator napisał(a): Narada instruktażowo-szkoleniowa miała na celu zapoznanie osób odpowiedzialnych za rozliczanie czasu służby w jednostkach z tzw. wytycznymi, które zostały wypracowane przez zespół ochronny, który składa się z przedstawicieli strony służbowej oraz związkowej. Osoby te mają przeprowadzać dalsze szkolenia u siebie w okręgach. Jest to na chwilę obecną jeszcze projekt, dlatego nie widzę powodu, żeby go teraz publikować przed zatwierdzeniem, ponieważ mogą nastąpić jeszcze jakieś zmiany. Projekt ten był rozesłany do każdego Przewodniczącego Zarządu Okręgowego w celu konsultacji oraz wniesienia swoich uwag, także jest on dostępny ale jeszcze na tym etapie nie publikowany.

Jaka narada instruktażowa? Już rok temu było uzgodnione że nadgodziny mają być płatne. Co tu jest do szkolenia? Dyrektorzy dostali wytyczne że nie ma być nadgodzin bo nie będzie pieniędzy na wypłaty za nadgodziny. Obcinają stanowiska kosztem ochrony i bezpieczeństwa funkcjonariuszy a żądają abyśmy pracowali jak roboty. Co raz mniej ludzi jest na zmianie a obowiązków przybywa. W nocy jest 2 razy mniej ludzi niż w dzień a otwieranie dużej celi w obecności tylko 2 (dwóch fuszy jest chyba jakimś nie porozumienie). W lato wypracowałem nadgodziny a teraz w zimę wysyła się mnie na wolne. Chyba będę dzwonił do dyrektora i pytał czy mam otwierać celę w nocy i będę wpisywał w książę że cela została otwarta na polecenie dyrektora. Bo nie zaryzykuje zdrowia kolegi i mojego gdy zbóje będą robić zadymę na celi. Wtedy jak ktoś z naszych dostanie w pysk to dyrektor weźmie na garba brak odpowiedniego zabezpieczenia w porze nocnej. Może się obudzą z letargu. Nadgodziny ich bolą? Niech nadgodziny rosną. Co do tego gryzipiórkom? Przecież i tak za 9T w warszawie nie da się wyżyć więc po co płacić?

Proszę się dokładnie zapoznać z komunikatem Zespołu Ochronnego https://nszzfipw.org.pl/komunikat-zespol...ego-3.html Szkolenie dotyczyło nie tylko tematu "płatnych nadgodzin" ale wiele innych kwestii dotyczących rozliczania czasu służby.

Po 1. Proszę przestrzegać regulaminu i nie obrażać na tym forum nikogo.
Po 2. W czym Związek zawinił według Ciebie?
Po 3. Jakie oczekujesz stanowisko Związku? Bo po wpisach na tej księdze mam z tym trochę problem? Jedni piszą, że mają "gdzieś" pieniądze za nadgodziny i wolą wolne, a inni że chcą pieniądze....

Kolega XEREZ nikogo nie obraża a jedynie do kogoś porównuje. A to już subiektywne odczucia, że pisowi i adminowi czy związkom jest nie po drodze. Xerez dał upust swojej frustracji. Zresztą chyba każdy jest teraz sfrustrowany. Z co do płacenia za nadgodziny. Jedni chcą a drudzy nie. Co to just do rozumienia? Na koniec czerwca miałem 260h a teraz doszły mi 50h i się dowiedziałem że mam mieć zapłacone za te 50h a za 260h nie. Więc ja też tego nie rozumiem. Dlatego wolę wolne a kasę niech dadzą bardziej potrzebującym. Związki zawiniły w tym, że po roku od podpisania porozumienia dalej nie ma żadnego konkretnego stanowiska i ludzie nie wiedzą ile dostaną za przepracowaną nadgodzinę. Rok to chyba dużo czasu? Jesteście od tego żeby cisnąć rząd a nie odwrotnie. Bo teraz nasze nadgodziny idą w piach. Zostaniemy bez godzin i bez kasy od taka jest polityka CZ. W wakacje będziemy znowu walić nadgodziny. A jak wielmożni z Okręgów zobaczą że jednostki funkcjonują w okrojonym składzie to zaraz zabiorą stanowiska i pochwala się oszczędnościami w CZ. A jak jeśli jednostki dają sobie rade w okrojonym składzie to po co zostawiać wakaty, przecież nowi ludzie są nie potrzebni.
Odpowiedz
(10-12-2019, 8:15 )xerez14@wp.pl napisał(a): U nas kierownictwo poinformowało że te półrocze będzie rozliczone z obecnych nadgodzin, czyli za te pół roku nie będzie pieniędzy za nadgodziny. Brawo związki, działacie jak te pisowskie. Jeszcze tylko brakuje żeby nie było publikacji tego postu, ale w razie czego print screen zrobiony i będzie opublikowany w innym miejscu

(07-12-2019, 21:37 )Administrator napisał(a):
(07-12-2019, 15:33 )HugoBoss napisał(a):
(06-12-2019, 22:22 )Administrator napisał(a):
(06-12-2019, 20:23 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze w związku z naradą w dniach 2-6 grudnia poświęconej rozliczeniu czasu pracy...czy związki zawodowe planują opublikować ustalenia z tej narady na tym forum czy w innym miejscu?
Narada dotyczyła bardzo ważnych spraw dotyczących ochrony których wyjaśnienia nie można się doprosić od kierownictwa z powodów oczywistych ,dlatego ważne jest żeby każdy z nas mógł sam sobie porównać na podstawie ewentualnej publikacji to co jest w zakładzie z tym co być powinno.
Proszę w miarę możliwości o taką publikację!!!

Narada instruktażowo-szkoleniowa miała na celu zapoznanie osób odpowiedzialnych za rozliczanie czasu służby w jednostkach z tzw. wytycznymi, które zostały wypracowane przez zespół ochronny, który składa się z przedstawicieli strony służbowej oraz związkowej. Osoby te mają przeprowadzać dalsze szkolenia u siebie w okręgach. Jest to na chwilę obecną jeszcze projekt, dlatego nie widzę powodu, żeby go teraz publikować przed zatwierdzeniem, ponieważ mogą nastąpić jeszcze jakieś zmiany. Projekt ten był rozesłany do każdego Przewodniczącego Zarządu Okręgowego w celu konsultacji oraz wniesienia swoich uwag, także jest on dostępny ale jeszcze na tym etapie nie publikowany.

Jaka narada instruktażowa? Już rok temu było uzgodnione że nadgodziny mają być płatne. Co tu jest do szkolenia? Dyrektorzy dostali wytyczne że nie ma być nadgodzin bo nie będzie pieniędzy na wypłaty za nadgodziny. Obcinają stanowiska kosztem ochrony i bezpieczeństwa funkcjonariuszy a żądają abyśmy pracowali jak roboty. Co raz mniej ludzi jest na zmianie a obowiązków przybywa. W nocy jest 2 razy mniej ludzi niż w dzień a otwieranie dużej celi w obecności tylko 2 (dwóch fuszy jest chyba jakimś nie porozumienie). W lato wypracowałem nadgodziny a teraz w zimę wysyła się mnie na wolne. Chyba będę dzwonił do dyrektora i pytał czy mam otwierać celę w nocy i będę wpisywał w książę że cela została otwarta na polecenie dyrektora. Bo nie zaryzykuje zdrowia kolegi i mojego gdy zbóje będą robić zadymę na celi. Wtedy jak ktoś z naszych dostanie w pysk to dyrektor weźmie na garba brak odpowiedniego zabezpieczenia w porze nocnej. Może się obudzą z letargu. Nadgodziny ich bolą? Niech nadgodziny rosną. Co do tego gryzipiórkom? Przecież i tak za 9T w warszawie nie da się wyżyć więc po co płacić?

Proszę się dokładnie zapoznać z komunikatem Zespołu Ochronnego https://nszzfipw.org.pl/komunikat-zespol...ego-3.html Szkolenie dotyczyło nie tylko tematu "płatnych nadgodzin" ale wiele innych kwestii dotyczących rozliczania czasu służby.

Po 1. Proszę przestrzegać regulaminu i nie obrażać na tym forum nikogo.
Po 2. W czym Związek zawinił według Ciebie?
Po 3. Jakie oczekujesz stanowisko Związku? Bo po wpisach na tej księdze mam z tym trochę problem? Jedni piszą, że mają "gdzieś" pieniądze za nadgodziny i wolą wolne, a inni że chcą pieniądze....
Odpowiedz
U nas kierownictwo poinformowało że te półrocze będzie rozliczone z obecnych nadgodzin, czyli za te pół roku nie będzie pieniędzy za nadgodziny. Brawo związki, działacie jak te pisowskie. Jeszcze tylko brakuje żeby nie było publikacji tego postu, ale w razie czego print screen zrobiony i będzie opublikowany w innym miejscu

(07-12-2019, 21:37 )Administrator napisał(a):
(07-12-2019, 15:33 )HugoBoss napisał(a):
(06-12-2019, 22:22 )Administrator napisał(a):
(06-12-2019, 20:23 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze w związku z naradą w dniach 2-6 grudnia poświęconej rozliczeniu czasu pracy...czy związki zawodowe planują opublikować ustalenia z tej narady na tym forum czy w innym miejscu?
Narada dotyczyła bardzo ważnych spraw dotyczących ochrony których wyjaśnienia nie można się doprosić od kierownictwa z powodów oczywistych ,dlatego ważne jest żeby każdy z nas mógł sam sobie porównać na podstawie ewentualnej publikacji to co jest w zakładzie z tym co być powinno.
Proszę w miarę możliwości o taką publikację!!!

Narada instruktażowo-szkoleniowa miała na celu zapoznanie osób odpowiedzialnych za rozliczanie czasu służby w jednostkach z tzw. wytycznymi, które zostały wypracowane przez zespół ochronny, który składa się z przedstawicieli strony służbowej oraz związkowej. Osoby te mają przeprowadzać dalsze szkolenia u siebie w okręgach. Jest to na chwilę obecną jeszcze projekt, dlatego nie widzę powodu, żeby go teraz publikować przed zatwierdzeniem, ponieważ mogą nastąpić jeszcze jakieś zmiany. Projekt ten był rozesłany do każdego Przewodniczącego Zarządu Okręgowego w celu konsultacji oraz wniesienia swoich uwag, także jest on dostępny ale jeszcze na tym etapie nie publikowany.

Jaka narada instruktażowa? Już rok temu było uzgodnione że nadgodziny mają być płatne. Co tu jest do szkolenia? Dyrektorzy dostali wytyczne że nie ma być nadgodzin bo nie będzie pieniędzy na wypłaty za nadgodziny. Obcinają stanowiska kosztem ochrony i bezpieczeństwa funkcjonariuszy a żądają abyśmy pracowali jak roboty. Co raz mniej ludzi jest na zmianie a obowiązków przybywa. W nocy jest 2 razy mniej ludzi niż w dzień a otwieranie dużej celi w obecności tylko 2 (dwóch fuszy jest chyba jakimś nie porozumienie). W lato wypracowałem nadgodziny a teraz w zimę wysyła się mnie na wolne. Chyba będę dzwonił do dyrektora i pytał czy mam otwierać celę w nocy i będę wpisywał w książę że cela została otwarta na polecenie dyrektora. Bo nie zaryzykuje zdrowia kolegi i mojego gdy zbóje będą robić zadymę na celi. Wtedy jak ktoś z naszych dostanie w pysk to dyrektor weźmie na garba brak odpowiedniego zabezpieczenia w porze nocnej. Może się obudzą z letargu. Nadgodziny ich bolą? Niech nadgodziny rosną. Co do tego gryzipiórkom? Przecież i tak za 9T w warszawie nie da się wyżyć więc po co płacić?

Proszę się dokładnie zapoznać z komunikatem Zespołu Ochronnego https://nszzfipw.org.pl/komunikat-zespol...ego-3.html Szkolenie dotyczyło nie tylko tematu "płatnych nadgodzin" ale wiele innych kwestii dotyczących rozliczania czasu służby.
Odpowiedz
(09-12-2019, 14:13 )sopier@onet.pl napisał(a): Witam wszystkich forumowiczów.Chciałbym wszystkim złożyć serdeczne życzenia z okazji ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.Ś

Dzięki i wzajemnie. Angel
Odpowiedz
Z nadgodzinami jest pewien problem. Tzn 99% fuszy chce mieć wolne a wolnym jest ciężko. Żadne szkolenia, instruktaże a nawet spotkania z władzami SW nie zmniejszą godzin i CZ o tym bardzo dobrze wie. A godzinki jeszcze będą rosły bo emeryci dopiero po nowym roku odchodzą a na ich miejsce nie ma nowych. Więc jedyny słuszny i mądry pomysł CZ i OISW to zawieszanie stanowisk. Co kilka miesięcy (przynajmniej u mnie) zawiesza się jakieś stanowisko a obowiązków przybywa. Czasem jest tak że zostaje bez rezerwy a trzeba wyspacerować, do lekarza doprowadzić, zrobić łaźnie a nie wspomnę już o zwykłym zapewnieniu bezpieczeństwa jednostce. Zawieszanie stanowisk nie daje żadnego efektu bo... jeszcze są L4, urlopy ojcowskie, okolicznościowe. CZ i OISW są ślepe, nie chcą widzieć nachodzącej zagłady systemu. Biorą za przykład system norweski gdzie fusz i zbój kopsają sobie witke na przywitanie. To nie u nas jajogłowi. Tam 1 fusz może i na 200 wystarczy ale nie tu. Przez lata nie można było zmieniać instrukcji ochronnej ale gdy tylko trzeba likwidować czy zawieszać stanowisko nagle procedura stałą się łatwa i prosta.
Odpowiedz
Witam wszystkich forumowiczów.Chciałbym wszystkim złożyć serdeczne życzenia z okazji ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.Ś
Odpowiedz
(07-12-2019, 21:38 )zzz napisał(a):
(07-12-2019, 20:49 )Administrator napisał(a):
(07-12-2019, 10:34 )zzz napisał(a): Witam, mam tylko jedno pytanie, gdzie mogę znaleźć projekt zmiany ustawy o sw teoretycznie złożony 4 września a którego nie mogę sam nigdzie znaleźć. Mija czas a zawarte w nim przepisy maja wejść od 1 stycznia. Pytam bo nie wiem co robić a zaraz święta

Na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW: https://nszzfipw.org.pl/wp-content/uploa...cBZAX5k8Hg

No przecież nie o to mi chodzi tylko o ścieżkę legislacyjna, co się z tym działo przez 3 miesiące, dlaczego jeszcze nie jest uchwalone?

Ustawy nie ma jeszcze na RCL
Odpowiedz
(07-12-2019, 20:49 )Administrator napisał(a):
(07-12-2019, 10:34 )zzz napisał(a): Witam, mam tylko jedno pytanie, gdzie mogę znaleźć projekt zmiany ustawy o sw teoretycznie złożony 4 września a którego nie mogę sam nigdzie znaleźć. Mija czas a zawarte w nim przepisy maja wejść od 1 stycznia. Pytam bo nie wiem co robić a zaraz święta

Na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW: https://nszzfipw.org.pl/wp-content/uploa...cBZAX5k8Hg

No przecież nie o to mi chodzi tylko o ścieżkę legislacyjna, co się z tym działo przez 3 miesiące, dlaczego jeszcze nie jest uchwalone?
Odpowiedz
(07-12-2019, 15:33 )HugoBoss napisał(a):
(06-12-2019, 22:22 )Administrator napisał(a):
(06-12-2019, 20:23 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze w związku z naradą w dniach 2-6 grudnia poświęconej rozliczeniu czasu pracy...czy związki zawodowe planują opublikować ustalenia z tej narady na tym forum czy w innym miejscu?
Narada dotyczyła bardzo ważnych spraw dotyczących ochrony których wyjaśnienia nie można się doprosić od kierownictwa z powodów oczywistych ,dlatego ważne jest żeby każdy z nas mógł sam sobie porównać na podstawie ewentualnej publikacji to co jest w zakładzie z tym co być powinno.
Proszę w miarę możliwości o taką publikację!!!

Narada instruktażowo-szkoleniowa miała na celu zapoznanie osób odpowiedzialnych za rozliczanie czasu służby w jednostkach z tzw. wytycznymi, które zostały wypracowane przez zespół ochronny, który składa się z przedstawicieli strony służbowej oraz związkowej. Osoby te mają przeprowadzać dalsze szkolenia u siebie w okręgach. Jest to na chwilę obecną jeszcze projekt, dlatego nie widzę powodu, żeby go teraz publikować przed zatwierdzeniem, ponieważ mogą nastąpić jeszcze jakieś zmiany. Projekt ten był rozesłany do każdego Przewodniczącego Zarządu Okręgowego w celu konsultacji oraz wniesienia swoich uwag, także jest on dostępny ale jeszcze na tym etapie nie publikowany.

Jaka narada instruktażowa? Już rok temu było uzgodnione że nadgodziny mają być płatne. Co tu jest do szkolenia? Dyrektorzy dostali wytyczne że nie ma być nadgodzin bo nie będzie pieniędzy na wypłaty za nadgodziny. Obcinają stanowiska kosztem ochrony i bezpieczeństwa funkcjonariuszy a żądają abyśmy pracowali jak roboty. Co raz mniej ludzi jest na zmianie a obowiązków przybywa. W nocy jest 2 razy mniej ludzi niż w dzień a otwieranie dużej celi w obecności tylko 2 (dwóch fuszy jest chyba jakimś nie porozumienie). W lato wypracowałem nadgodziny a teraz w zimę wysyła się mnie na wolne. Chyba będę dzwonił do dyrektora i pytał czy mam otwierać celę w nocy i będę wpisywał w książę że cela została otwarta na polecenie dyrektora. Bo nie zaryzykuje zdrowia kolegi i mojego gdy zbóje będą robić zadymę na celi. Wtedy jak ktoś z naszych dostanie w pysk to dyrektor weźmie na garba brak odpowiedniego zabezpieczenia w porze nocnej. Może się obudzą z letargu. Nadgodziny ich bolą? Niech nadgodziny rosną. Co do tego gryzipiórkom? Przecież i tak za 9T w warszawie nie da się wyżyć więc po co płacić?

Proszę się dokładnie zapoznać z komunikatem Zespołu Ochronnego https://nszzfipw.org.pl/komunikat-zespol...ego-3.html Szkolenie dotyczyło nie tylko tematu "płatnych nadgodzin" ale wiele innych kwestii dotyczących rozliczania czasu służby.
Odpowiedz
(07-12-2019, 13:26 )Szeregowy napisał(a): Oczywiście panie Administratoże, zapoznanie osób odpowiedzialnych!!!a co z tymi na szarym końcy?nas o niczym się nie informuje, przedstawiciele związków terenowych nic nie mają do przekazania, kierownictwo jednostki i kierownicy działów tyko tyle,, będzie gorzej"i nabierają wody w usta!!!tak jest za każdym razem po takich właśnie spotkaniach!!! nowy projekt rozliczenia nadgodzin, nic nie wiadomo!!!ale jadą do Warszawy się tłumaczyć z nadgodzin, co Dyrektor Generalny nie wie ile jest żeczywiście wypracowanych nadgodzin?pewnie liczyli że po 50-60, a tu zonk!!!500, 600, 700,!!! ale oczywiście to nie nasza(CZSW, DGSW)wina nieeee!!!! 25-35 wakatów na jednostkę to standard, stąd tyle godzin!!!zróbcie z tym coś!!!!! widmo L-4 wisi w powietrzu!!!
Pozdrawiam

Chciałbym nadmienić, że żadne przepisy się nie zmieniają w sprawie rozliczania czasu służby, (oczywiście poza okresem rozliczeniowym oraz rekompensatą pieniężną w zamian za czas służby przekraczający normę, o której mowa wart.121ust.1 ustawy o SW - tutaj jest cała nowelizacja ustawy: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downlo...91635L.pdf ) Natomiast tzw. "wytyczne" mają na celu ujednolicenie rozliczania tego czasu funkcjonariuszy w całej Polsce, ponieważ do tej pory interpretowano naszą ustawę różnie i w związku z tym w pierwszej kolejności zostały zapoznane i przeszkolone osoby, które są odpowiedzialne za organizowanie, ewidencjonowanie i rozliczanie czasu służby w jednostkach i jest to moim zdaniem logiczne. Jak tylko zostaną one zatwierdzone przez DG, to zostaną opublikowane. Proszę się zgłosić do swoich przedstawicieli NSZZFiPW i zapewniam, że projekt zostanie udostępniony do wiadomości, ponieważ nie jest on żadną tajemnicą.
Odpowiedz
(07-12-2019, 10:34 )zzz napisał(a): Witam, mam tylko jedno pytanie, gdzie mogę znaleźć projekt zmiany ustawy o sw teoretycznie złożony 4 września a którego nie mogę sam nigdzie znaleźć. Mija czas a zawarte w nim przepisy maja wejść od 1 stycznia. Pytam bo nie wiem co robić a zaraz święta

Na stronie Zarządu Głównego NSZZFiPW: https://nszzfipw.org.pl/wp-content/uploa...cBZAX5k8Hg
Odpowiedz
(06-12-2019, 22:22 )Administrator napisał(a):
(06-12-2019, 20:23 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze w związku z naradą w dniach 2-6 grudnia poświęconej rozliczeniu czasu pracy...czy związki zawodowe planują opublikować ustalenia z tej narady na tym forum czy w innym miejscu?
Narada dotyczyła bardzo ważnych spraw dotyczących ochrony których wyjaśnienia nie można się doprosić od kierownictwa z powodów oczywistych ,dlatego ważne jest żeby każdy z nas mógł sam sobie porównać na podstawie ewentualnej publikacji to co jest w zakładzie z tym co być powinno.
Proszę w miarę możliwości o taką publikację!!!

Narada instruktażowo-szkoleniowa miała na celu zapoznanie osób odpowiedzialnych za rozliczanie czasu służby w jednostkach z tzw. wytycznymi, które zostały wypracowane przez zespół ochronny, który składa się z przedstawicieli strony służbowej oraz związkowej. Osoby te mają przeprowadzać dalsze szkolenia u siebie w okręgach. Jest to na chwilę obecną jeszcze projekt, dlatego nie widzę powodu, żeby go teraz publikować przed zatwierdzeniem, ponieważ mogą nastąpić jeszcze jakieś zmiany. Projekt ten był rozesłany do każdego Przewodniczącego Zarządu Okręgowego w celu konsultacji oraz wniesienia swoich uwag, także jest on dostępny ale jeszcze na tym etapie nie publikowany.

Jaka narada instruktażowa? Już rok temu było uzgodnione że nadgodziny mają być płatne. Co tu jest do szkolenia? Dyrektorzy dostali wytyczne że nie ma być nadgodzin bo nie będzie pieniędzy na wypłaty za nadgodziny. Obcinają stanowiska kosztem ochrony i bezpieczeństwa funkcjonariuszy a żądają abyśmy pracowali jak roboty. Co raz mniej ludzi jest na zmianie a obowiązków przybywa. W nocy jest 2 razy mniej ludzi niż w dzień a otwieranie dużej celi w obecności tylko 2 (dwóch fuszy jest chyba jakimś nie porozumienie). W lato wypracowałem nadgodziny a teraz w zimę wysyła się mnie na wolne. Chyba będę dzwonił do dyrektora i pytał czy mam otwierać celę w nocy i będę wpisywał w książę że cela została otwarta na polecenie dyrektora. Bo nie zaryzykuje zdrowia kolegi i mojego gdy zbóje będą robić zadymę na celi. Wtedy jak ktoś z naszych dostanie w pysk to dyrektor weźmie na garba brak odpowiedniego zabezpieczenia w porze nocnej. Może się obudzą z letargu. Nadgodziny ich bolą? Niech nadgodziny rosną. Co do tego gryzipiórkom? Przecież i tak za 9T w warszawie nie da się wyżyć więc po co płacić?
Odpowiedz
Oczywiście panie Administratoże, zapoznanie osób odpowiedzialnych!!!a co z tymi na szarym końcy?nas o niczym się nie informuje, przedstawiciele związków terenowych nic nie mają do przekazania, kierownictwo jednostki i kierownicy działów tyko tyle,, będzie gorzej"i nabierają wody w usta!!!tak jest za każdym razem po takich właśnie spotkaniach!!! nowy projekt rozliczenia nadgodzin, nic nie wiadomo!!!ale jadą do Warszawy się tłumaczyć z nadgodzin, co Dyrektor Generalny nie wie ile jest żeczywiście wypracowanych nadgodzin?pewnie liczyli że po 50-60, a tu zonk!!!500, 600, 700,!!! ale oczywiście to nie nasza(CZSW, DGSW)wina nieeee!!!! 25-35 wakatów na jednostkę to standard, stąd tyle godzin!!!zróbcie z tym coś!!!!! widmo L-4 wisi w powietrzu!!!
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam, mam tylko jedno pytanie, gdzie mogę znaleźć projekt zmiany ustawy o sw teoretycznie złożony 4 września a którego nie mogę sam nigdzie znaleźć. Mija czas a zawarte w nim przepisy maja wejść od 1 stycznia. Pytam bo nie wiem co robić a zaraz święta
Odpowiedz
(06-12-2019, 20:23 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze w związku z naradą w dniach 2-6 grudnia poświęconej rozliczeniu czasu pracy...czy związki zawodowe planują opublikować ustalenia z tej narady na tym forum czy w innym miejscu?
Narada dotyczyła bardzo ważnych spraw dotyczących ochrony których wyjaśnienia nie można się doprosić od kierownictwa z powodów oczywistych ,dlatego ważne jest żeby każdy z nas mógł sam sobie porównać na podstawie ewentualnej publikacji to co jest w zakładzie z tym co być powinno.
Proszę w miarę możliwości o taką publikację!!!

Narada instruktażowo-szkoleniowa miała na celu zapoznanie osób odpowiedzialnych za rozliczanie czasu służby w jednostkach z tzw. wytycznymi, które zostały wypracowane przez zespół ochronny, który składa się z przedstawicieli strony służbowej oraz związkowej. Osoby te mają przeprowadzać dalsze szkolenia u siebie w okręgach. Jest to na chwilę obecną jeszcze projekt, dlatego nie widzę powodu, żeby go teraz publikować przed zatwierdzeniem, ponieważ mogą nastąpić jeszcze jakieś zmiany. Projekt ten był rozesłany do każdego Przewodniczącego Zarządu Okręgowego w celu konsultacji oraz wniesienia swoich uwag, także jest on dostępny ale jeszcze na tym etapie nie publikowany.
Odpowiedz
(06-12-2019, 17:43 )bolo napisał(a): Czy wiadomo jest kiedy wypłaca nagrody I w jakiej kwocie???? Święta  się skoncza a pieniędzy jak nie ma to nie będzie.
Miejmy nadzieję że w ogóle coś wypłacą.Teraz na tapecie nadgodziny...
Odpowiedz
Panie Administratorze w związku z naradą w dniach 2-6 grudnia poświęconej rozliczeniu czasu pracy...czy związki zawodowe planują opublikować ustalenia z tej narady na tym forum czy w innym miejscu?
Narada dotyczyła bardzo ważnych spraw dotyczących ochrony których wyjaśnienia nie można się doprosić od kierownictwa z powodów oczywistych ,dlatego ważne jest żeby każdy z nas mógł sam sobie porównać na podstawie ewentualnej publikacji to co jest w zakładzie z tym co być powinno.
Proszę w miarę możliwości o taką publikację!!!
Odpowiedz
Czy wiadomo jest kiedy wypłaca nagrody I w jakiej kwocie???? Święta się skoncza a pieniędzy jak nie ma to nie będzie.
Odpowiedz
(03-12-2019, 16:59 )jtd napisał(a):
(28-11-2019, 12:28 )Garfild napisał(a): Judzie,opamiętajcie się.Co wy tak panikujecie z tymi przyszłorocznymi podwyżkami? Jeżeli obiecali,że będą na kontach od 1-szego stycznia 2020  to będą.Jeszcze tylko miesiąc oczekiwania i będzie 500 zł podwyżki.A jeżeli chodzi o nagrody na święta to jest przeciek,że ja być tłusto.

Albo robisz sobie jaja , albo masz tyle doświadczenia w służbie że na wstępniaku jeszcze nie byłeś
Garfild ma służby tyle co sok jednodniowy bo w bajki wierzy. Ja mam troszkę więcej więc się wypowiem podwyżki jeśli będą to wypłaca je ale dopiero koło kwietnia, maja z wyrównaniem od 1stycznia
Odpowiedz
Każdy kto mówi, że podwyżki będą na kontach z dniem 1 stycznia 2020, to ma chyba tyle służby co kefir ważności!
A duyga sprawa, to pytanie do administratora. Czy wiadomo coś o takim dodatku jak ,,dodatek antykorupcyjny" ?chyba ta to się nazywało! Kiedyś była mowa, że mają taki wprowadzić. A donosy medialne mówią coś o tym że Polska czy Ministerstwo odpowiedzialne za służby mundurowe będą płacić jakąś KARĘ za niewprowadzenie takiego dodatku!!!???proszę o jakieś wieści na taki temat!?
Odpowiedz
Witam Panowie i co dbamy o swoje zdrowie czy dalej dajemy się ruch....a..... ???
Odpowiedz
(28-11-2019, 12:28 )Garfild napisał(a): Judzie,opamiętajcie się.Co wy tak panikujecie z tymi przyszłorocznymi podwyżkami? Jeżeli obiecali,że będą na kontach od 1-szego stycznia 2020  to będą.Jeszcze tylko miesiąc oczekiwania i będzie 500 zł podwyżki.A jeżeli chodzi o nagrody na święta to jest przeciek,że ja być tłusto.

Albo robisz sobie jaja , albo masz tyle doświadczenia w służbie że na wstępniaku jeszcze nie byłeś
Odpowiedz
Zgadzam się z kolegą greg 0026 w 100%
Jednocześnie podziwiam optymizm Administratora.
Przypominam Panie Administratorze ,że już wiele razy zostaliśmy oszukani-to po pierwsze.
Po drugie to,że coś zostało nam obiecane i zapisane w ustawie nie oznacza ,że w ciągu jednej nocy nie zostanie zmienione jak to już bywało w przypadku tej władzy i poprzedniego sejmu.
Oczywiście chcę się pomylić i przyznać rację Panu Administratorowi ale jakoś marnie to widzę.
Proszę Administratora o scalenie moich obu postów w jeden żeby nie robić bałaganu.

Panie Administratorze.
Do tego art. który Pan zacytował czyli 131 żeby nie było tak kolorowo i ładnie należy dodać ,że ustawodawca zostawił furtkę z której kierownicy DO i innych działów będą korzystać.A więc o ile pamietam jest tam napisane też,że owszem pracownik jak chce wolne a nie pieniądze za nadgodziny to może w ciągu 10 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego złożyć raport,ale kierownik ma prawo zgodnie z przepisami odmówić mu tego wolnego .Więc będzie to tak jak teraz czyli mamy po kilkaset nadgodzin a i tak nie możemy ich wybrać bo brak ludzi!!!!
Pozostają jeszcze pieniądze które rzekomo mamy dostać za te nadgodziny -ale tutaj to raczej bym nie liczył na wiele.
Czyli sumując pozostanie tak jak było-nadgodzin nie dostanę bo brak ludzi a godzinki będą sobie rosły.
Odpowiedz
(02-12-2019, 17:37 )Nie plecak napisał(a):
(01-12-2019, 8:49 )Człowiek z lasu napisał(a):
(30-11-2019, 16:24 )Szeregowy napisał(a): Administratoże co z naszą Księgą Gości, co z płatnymi nadgodzinami to wiadomo, a co z tymi które zgromadziliśmy do 30 czerwca????co na to ZG NSZZFiPW, tamtych godzin jest o wiele więcej, a nie chcą oddawać wolnego, każdy raport do Dyrektora, jest taki sam,, w miarę możliwości"i tak ściągają z tych płatnych!!!co będzie z tymi zaległymi nadgodzinami?proszę o jakieś konkretne odpowiedzi?

Ściągają z nadgodzin płatnych bo sobie na to pozwalasz i tyle. Rejestr godzin wyrobinych do ostatniego czerwca i od lipca w formie tabelki i gdzie się podpisuje dyrektor czy Twój kierownik i po sprawie, kazdorazowe wybranie jest tam odnotowane i tyle

 
Ja powiem tylko tyle że mam w du... te pieniądze za nadgodziny.Chcę wolne !!!!!! Wolne to rzecz bez cenna !!!!
I tu mam pytanie jak z tym będzie.Czy mam pisać jakiś papier że nie chcę kasy za nadgodziny tylko wolne czy będą jakieś druki na dyżurkach ?

„Art. 131. W zamian za czas służby przekraczający normę określoną w art. 121 ust. 1 funkcjonariuszowi przy-sługuje: 1) w okresie rozliczeniowym czas wolny od służby w tym samym wymiarze albo 2) po zakończeniu okresu rozliczeniowego rekompensata pieniężna, o ile w terminie 10 dni od dnia zakończenia okresu rozliczeniowego nie wystąpi z wnioskiem o udzielenie czasu wolnego od służby w tym samym wymiarze.”
Odpowiedz
(01-12-2019, 8:49 )Człowiek z lasu napisał(a):
(30-11-2019, 16:24 )Szeregowy napisał(a): Administratoże co z naszą Księgą Gości, co z płatnymi nadgodzinami to wiadomo, a co z tymi które zgromadziliśmy do 30 czerwca????co na to ZG NSZZFiPW, tamtych godzin jest o wiele więcej, a nie chcą oddawać wolnego, każdy raport do Dyrektora, jest taki sam,, w miarę możliwości"i tak ściągają z tych płatnych!!!co będzie z tymi zaległymi nadgodzinami?proszę o jakieś konkretne odpowiedzi?

Ściągają z nadgodzin płatnych bo sobie na to pozwalasz i tyle. Rejestr godzin wyrobinych do ostatniego czerwca i od lipca w formie tabelki i gdzie się podpisuje dyrektor czy Twój kierownik i po sprawie, kazdorazowe wybranie jest tam odnotowane i tyle

 
Ja powiem tylko tyle że mam w du... te pieniądze za nadgodziny.Chcę wolne !!!!!! Wolne to rzecz bez cenna !!!!
I tu mam pytanie jak z tym będzie.Czy mam pisać jakiś papier że nie chcę kasy za nadgodziny tylko wolne czy będą jakieś druki na dyżurkach ?
Odpowiedz
(30-11-2019, 16:24 )Szeregowy napisał(a): Administratoże co z naszą Księgą Gości, co z płatnymi nadgodzinami to wiadomo, a co z tymi które zgromadziliśmy do 30 czerwca????co na to ZG NSZZFiPW, tamtych godzin jest o wiele więcej, a nie chcą oddawać wolnego, każdy raport do Dyrektora, jest taki sam,, w miarę możliwości"i tak ściągają z tych płatnych!!!co będzie z tymi zaległymi nadgodzinami?proszę o jakieś konkretne odpowiedzi?

Ściągają z nadgodzin płatnych bo sobie na to pozwalasz i tyle. Rejestr godzin wyrobinych do ostatniego czerwca i od lipca w formie tabelki i gdzie się podpisuje dyrektor czy Twój kierownik i po sprawie, kazdorazowe wybranie jest tam odnotowane i tyle
Odpowiedz
Administratoże co z naszą Księgą Gości, co z płatnymi nadgodzinami to wiadomo, a co z tymi które zgromadziliśmy do 30 czerwca????co na to ZG NSZZFiPW, tamtych godzin jest o wiele więcej, a nie chcą oddawać wolnego, każdy raport do Dyrektora, jest taki sam,, w miarę możliwości"i tak ściągają z tych płatnych!!!co będzie z tymi zaległymi nadgodzinami?proszę o jakieś konkretne odpowiedzi?
Odpowiedz
Administratoże co z naszą Księgą Gości, czy już nie ma ważniejszych informacji o SW, tylko jakieś bzdury odnośnie, ,,Jarosław Zieliński odchodzi z MSWiA. Wiadomo, kto go zastąpi?, co to  nas interesuje?nas interesują konkrety, Co robi ZG NSZZFIPW w kwesti porozumienia z ubiegłego roku?widać, że jeżdżą tu, jeżdżą tam, obchody Święta Niepodległości, ok to ważne!prosimy o konkrety!!!jakie ustalenie po spotkaniach z MS!!!nie wiem czy moje wypociny coś dadzą, pewnie znikną, ale
Odpowiedz
(10-11-2019, 8:56 )MiniMi21 napisał(a): A może są jakieś wieści dotyczące pracowników cywilnych?Czy przewidziane są awanse?Podwyżka dodatku?
O cywilach wszyscy zapomnieli.. Niestety jesteśmy w mniejszości..
Odpowiedz
Witam!!!Świeta powli się zbliżają, każdy liczy na jakąś kasę:-)ja w swojej jednostce przez (czysty!!!!!!) przypadek podsłuchałem, że jak Dyrektor by chciał podzielić nagrody na wszystkich f-szy to wyszło by po około 50zł, więc nie wszyscy dostaną!cyt.,,poczekajmy na kasę z CZSW"a później się zobaczy!!!"to było na odprawie kierownictwa u Dyrektora, więc coś będzie, ale żeby tłusto to w to nie wieżę!!!!
Odpowiedz
Hejo A może tak powinniśmy przypomnieć naszym przełożonym i osoba decyzyjnym o tym że zdrowie mamy jedno i się o nie troszczymy !! ......L4
Odpowiedz
(27-11-2019, 9:00 )BartekS napisał(a):
(26-11-2019, 19:59 )Paweł1980 napisał(a): Witam serdecznie. Może ktoś z Koleżanek lub Kolegów mi podpowiedzieć ile wynosi kwotowo odszkodowanie za  1% uszczerbku na zdrowiu za chorobę wzwiazku że szczególnymi warunkami służy? Przepis że jest to tyle i tyle procent od najniższego etc. etc. znam. Dla mnie chodzi dokładnie ile obecnie to złotych i czy jest to gdzieś podane czy finanse lub kadry same to liczą w/g przepisu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

1% to 840,00 zł.

O ile dobrze kojarzę to jeśli komisja przyzna procętowy uszczerbek na zdrowiu w związku z wypadkiem w służbie to można wnioskować o jednorazowe odszkodowanie, ale pewny nie jestem.
Odpowiedz
(27-11-2019, 9:44 )adam20 napisał(a): Witam
Już zaczynamy się z kolegami obawiać czy jakiekolwiek podwyżki od nowego roku będą,
pomimo zapewnień strony rządzącej iż porozumienie zawarte w listopadzie 2018 będzie zrealizowane,
co rusz to zawalają nas informacje typu/Posłowie przyjrzą się realizacji mundurowego porozumienia /,/większe pieniądze na pierwszą linię/,/większe dodatki/itp,itd
ale to tylko puste słowa nikt nic nie wie
nie wie lub nie chce powiedzieć z obawy iż niezadowolenie  funkcjonariuszy może przedłożyć się na stan zdrowie w okresie świątecznym
Odpowiedz
Nie ma żadnych informacji o podwyżkach i nie prędko będą, kogo to obchodzi poza nami?
Porozumienie podpisane rok temu (ponad rok) i nic się nie dzieje, gdzie są związki???
Odpowiedz
Judzie,opamiętajcie się.Co wy tak panikujecie z tymi przyszłorocznymi podwyżkami? Jeżeli obiecali,że będą na kontach od 1-szego stycznia 2020 to będą.Jeszcze tylko miesiąc oczekiwania i będzie 500 zł podwyżki.A jeżeli chodzi o nagrody na święta to jest przeciek,że ja być tłusto.
Odpowiedz
Witam Czy ma ktoś jakąkolwiek informację o naszych podwyżkach czy jest jakiś projekt na ten temat nigdzie nie możemy tego znaleźć
Odpowiedz
Witam
Już zaczynamy się z kolegami obawiać czy jakiekolwiek podwyżki od nowego roku będą,
pomimo zapewnień strony rządzącej iż porozumienie zawarte w listopadzie 2018 będzie zrealizowane,
co rusz to zawalają nas informacje typu/Posłowie przyjrzą się realizacji mundurowego porozumienia /,/większe pieniądze na pierwszą linię/,/większe dodatki/itp,itd
ale to tylko puste słowa nikt nic nie wie
nie wie lub nie chce powiedzieć z obawy iż niezadowolenie funkcjonariuszy może przedłożyć się na stan zdrowie w okresie świątecznym
Odpowiedz
(26-11-2019, 19:59 )Paweł1980 napisał(a): Witam serdecznie. Może ktoś z Koleżanek lub Kolegów mi podpowiedzieć ile wynosi kwotowo odszkodowanie za  1% uszczerbku na zdrowiu za chorobę wzwiazku że szczególnymi warunkami służy? Przepis że jest to tyle i tyle procent od najniższego etc. etc. znam. Dla mnie chodzi dokładnie ile obecnie to złotych i czy jest to gdzieś podane czy finanse lub kadry same to liczą w/g przepisu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

1% to 840,00 zł.
Odpowiedz
(26-11-2019, 19:59 )Paweł1980 napisał(a): Witam serdecznie. Może ktoś z Koleżanek lub Kolegów mi podpowiedzieć ile wynosi kwotowo odszkodowanie za  1% uszczerbku na zdrowiu za chorobę wzwiazku że szczególnymi warunkami służy? Przepis że jest to tyle i tyle procent od najniższego etc. etc. znam. Dla mnie chodzi dokładnie ile obecnie to złotych i czy jest to gdzieś podane czy finanse lub kadry same to liczą w/g przepisu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Szczególne warunki sluzby? Tzn? Oddział dla ,,s,, - miałem wypadek w służbie i 1% =850zl i tyle
Odpowiedz
Witam serdecznie. Może ktoś z Koleżanek lub Kolegów mi podpowiedzieć ile wynosi kwotowo odszkodowanie za  1% uszczerbku na zdrowiu za chorobę wzwiazku że szczególnymi warunkami służy? Przepis że jest to tyle i tyle procent od najniższego etc. etc. znam. Dla mnie chodzi dokładnie ile obecnie to złotych i czy jest to gdzieś podane czy finanse lub kadry same to liczą w/g przepisu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedz
(25-11-2019, 19:55 )BDG napisał(a): na święta coś będzie???

Służba???
Odpowiedz