(03-03-2020, 20:10 )robs napisał(a):
(03-03-2020, 15:32 )500minus napisał(a):
(02-03-2020, 22:38 )Wtff napisał(a):
(02-03-2020, 7:33 )olee napisał(a): Witam. Czy to prawda że do końca Marca mają zapłacić za nadgodziny?

Nie, nie jest to prawda. Człowieku przez ostatni rok siedziałeś w dziurze w ziemi? Poczytaj ustawę i zobacz kiedy maja czas na wypłacenie tego i nie dubluj w nieskończoność tych samych pytań.


Art. 195b. Rekompensata pieniężna w zamian za ponadnormatywny czas służby

1. Rekompensata pieniężna, o której mowa w [b]art. 193[/b] świadczenia pieniężne funkcjonariuszy ust. 1 pkt 7, za jedną godzinę służby stanowi 1/172 miesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym należnego funkcjonariuszowi na stanowisku zajmowanym w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, o którym mowa w [b]art. 121[/b] wymiar czasu służby ust. 1, lub w ostatnim dniu służby za każdą godzinę służby przekraczającą normę, o której mowa w [b]art. 121[/b] wymiar czasu służby ust. 1. Łączny czas służby przekraczający normę w danym okresie rozliczeniowym zaokrągla się w górę do pełnej godziny.
2. Należną rekompensatę pieniężną, o której mowa w [b]art. 193[/b] świadczenia pieniężne funkcjonariuszy ust. 1 pkt 7, wypłaca się do końca kwartału następującego po okresie rozliczeniowym, lecz nie później niż do dnia ustania stosunku służbowego funkcjonariusza.
3. Rekompensatę pieniężną, o której mowa w [b]art. 193[/b] świadczenia pieniężne funkcjonariuszy ust. 1 pkt 7, należną zmarłemu lub zaginionemu funkcjonariuszowi wypłaca się jego małżonkowi lub członkom rodziny uprawnionym do policyjnej renty rodzinnej. Wypłata rekompensaty pieniężnej następuje niezwłocznie po wydaniu rozkazu personalnego o wygaśnięciu stosunku służbowego.


Kolor niebieski dotyczy pozostajacych w służbie
Kolor czerwony dotyczy konczacych słuzbę przed końcem okresu kiedy to SW ma czas do wypłaty za nadgodziny, odchodzisz w lutym na emkę to dostajesz kase w lutym a nie na koniec marca

Pozdrawiam tych co nie siedzieli ostatni rok w dziurze w ziemi a i tak guano wiedzą

Acha, Wtff dostał w "miętkie". Pisał do kolegi olle, że ten dubluje te same pytania, ale zapomniał że z uporem maniaka lansował równe podwyżki dla wszystkich. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

Widzę, ze umiejetność myślenia leży u ciebie na całej linii. Jak tak pracujesz jak rozumujesz, to lepiej idź już na emeryturę, a na twoje miejsce przydziela psa specjalnego. Więcej pożytku bedzie. Pisałem w słusznej sprawie równych podwyżek podczas gdy to było ustalane i był na to wpływ. Tutaj setny raz ktoś się pyta do kiedy maja płacić. W ustawie jest jasno napisane gdzie i kiedy. Trochę wysiłku i masz wzystko podane na tacy. Wystarczy przewinąć dyskusje wstecz i masz odpowiedz admina co i kiedy ma być wypłacone. Ty, widzę, ze jesteś kolejnym, który siedzi cicho gdy inni  walczą w słusznej sprawie, a potem jesteś wielki cwaniak w komentarzach.
Odpowiedz
(03-03-2020, 20:43 )Twardziel 123 napisał(a): Zespol penitencjarny się w Warszawie zbiera a wychowawca sam w Oz Opatówek 90 skazanych pod soba ma i nikomu to nie przeszkadza. Jeden wychowawca przeniesiony przez okręgowego do innej jednostki drugi delegowany ale wszystko gra a pan kier z wnioskami solidarności biega.

to naprawde dobra liczba..  w niektorych jednostkach  ktos idzie na wolne, a jeden wychowawca zostaje z 120-130 skazanymi, pod koniec dnia nie wie jak sie nazywa i modli sie by nic sie nie ryplo na drugi dzien Wink a na OZ czasem jest jeden wychowawca, na dwa lub trzyoddzialy, ktore opisujesz.. do tego sluzby w DO, bo tam trzeba zbijac nadgodziny.. do czasu. Jak sie cos stanie to przelozeni beda palic glupa, ale wychowawcy czy oddzialowemu sie i tak dostanie  Cool
Odpowiedz
(04-03-2020, 11:46 )jtd napisał(a):
(03-03-2020, 17:05 )wrażliwy napisał(a): Witam. Nigdy nie pisałem ale chyba czas najwyższy zacząć.

Jestem wkur.... ale od początku.

Służę w ZK w CZARNEM od około 20 lat - obecnie jako st oddziałowy, podoficer. Nigdy nie byłem karany, postrzegany jestem jako osoba pracowita, dyspozycyjna i sumienna + i tak jest w rzeczywistości.

Podsumowując za powyższe mam dodatek służbowy w kwocie około 550 zł. Zaznaczam, że nigdy się nie prosiłem o podwyższenie. Raz zapytałem czy jest nie za niski i otrzymałem odpowiedź że mam się tym cieszyć – bo mam jeden z najwyższych w DO na moim stanowisku.I się cieszyłem ale już nie!!!Dowiedziałem się, że z-cy dyrektora, ze stopniem kpt./ por. ze stażem w przedziale około 12-16 lat, mają dodatek służbowy w kwocie prawie 2000 zł.

To jest sprawiedliwość. Dodatek służbowy to nie jest dodatek stażowy ani dodatek za stanowisko. Zakładając, że ja i z-cy dyrektora pracujemy na podobnym poziomie – a tak jest choć ja to wylewam wodę z butów po służbie a np. jeden/a z z-ców miała dziurę w kanapie od siedzenia. Przez funkcjonariuszy te osoby które tam siedziały i chichrały do tej pory nazywane są kanapowcami – tak na marginesie.Ale do szczegółów podam kilka cyfr:Grupa zaszeregowania z-cy dyr w jednostce pow 600 osadzonych to : 29 czyli 4519 zł + stopień służbowy kpt. 1689 = daje nam to 6049.

Dodatek do tego może wynieść do 50% w/w sumy – Czyli Państwo z-cy mają dodatek w wysokości prawie 2000 zł to wychodzi im około 32%.Teraz ja:Grupa zaszeregowania st. oddziałowy to : 8 czyli 2953 zł + stopień służbowy st. sierż. 1151 = daje nam to 4104 zł.

Dodatek do tego może wynieść do 50% w/w sumy – Czyli JA mam dodatek w wysokości około 550 zł to wychodzi mi około 13,5 %.Teraz porównajmy procenty: z-cy dyr 32% a ja 13,5% -jest różnica?Czy z tego wynika, że pomimo wzorowej opinii służbowej, dużego zaangażowania w służbę i wysoka dyspozycyjność oraz dużego jak na ten moment stażu pracy w porównaniu z z-cami dyrektora pracuję o ponad 50% gorzej? Bo w końcu o tyle mam niższy dodatek.

Proszę o to aby związki przyjrzały się sprawie.

Proszę o odpowiedź.

To nie jest budujące Panie i Panowie przełożeni a na pewno nie jest uczciwe czy tam jak to woli sprawiedliwe.Sorrry to wg OISW i DG jest ok im się po prostu to należy? Tak?I jeszcze jedno Pan Dyr. Zwany Brzozą jak odszedł na emkę dostał dodatek 50%.

A mi osobiście z wielka łachą ta sama osoba proponował podniesienie do 32%.

Było to z jego starony bardzo ale to bardzo uczciwe. Wzór do naśladowania....... Człowiek uczciwy i sprawiedliwy.Bardzo zachęcające co nie? I to poprawia atmosferę, ale jest ok: Wszyszcy są równi ale świnie są równiejsze – cytując klasyka......

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 13 stycznia 2011 r. w sprawie dodatków o charakterze stałym do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Więziennej
§ 4. 1. Wysokość dodatku służbowego ustala się kwotowo; kwota dodatku służbowego nie może przekroczyć 50 % otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień. 
2. Przy ustalaniu wysokości dodatku służbowego uwzględnia się:
 1) na stanowiskach kierowniczych — prawidłowe wykonywanie obowiązków służbowych, rodzaj wykonywanych zadań i zakres ponoszonej odpowiedzialności, skuteczność w zarządzaniu posiadanymi środkami, terminowość i efektywność podejmowanych działań lub decyzji, umiejętność organizacji pracy, kierowania i sprawowania nadzoru, a także posiadane kwalifikacje i umiejętności wykorzystywane na zajmowanym stanowisku;
2) na pozostałych stanowiskach służbowych — prawidłowe wykonywanie obowiązków służbowych, w szczególności inicjatywę i samodzielność w realizacji zadań służbowych, terminowość i efektywność podejmowanych działań, posiadane kwalifikacje i umiejętności wykorzystywane na zajmowanym stanowisku, a także powierzenie nowych lub dodatkowych obowiązków służbowych lub wystąpienie innej istotnej zmiany warunków służby wymagającej zwiększenia zaangażowania funkcjonariusza w wykonywanie zadań służbowych.

Pozwoliłem sobie wkleić rozporządzenie odnośnie dodatków z wcześniejszego postu. Dodatki w SW są bardzo niesprawiedliwie dzielone. Akurat dyrektorów jest garstka na całym statku SW więc pal licho , zresztą biorą na garba wszystko i dzisiaj takie czasy , że jesteś dyrektorem a jutro cywilem, . Ale ja podam inny przykład. Jak piszesz masz 550zł na oddziale 20 lat słuzby. A KAPRAL PO SZKÓŁCE 2 LATA SŁUŻBY NA POSTERUNKU UZBROJONYM MA 400ZŁ. Heh. No i wez teraz przeczytaj to rozporządzenie raz jeszcze pkt 2. Wszystkie te lata służby na różnych posterunkach i pracy na różnych oddziałach , , kurs oddziałowych inne kursy , zdobyte doświadczenie, te powierzone nowe obowiazki , wszystko to jest warte 150 zł. A dodam , że masz i tak więcej ode mnie , a ja mam 480zł dodatku i parę lat mniej słuzby, takze zaraz będzie 15 lat na oddziałach , nigdy nie karany i na zawołanie w jednostce. Więc 80zł więcej od kaprala. I żeby nie było, to nie kapral ma dużo, to my mamy mało.
Według mnie to nie dodatki powinny być bardziej zróżnicowane bo niby czemu mam mieć niższy od oddziałowego (mam 12 lat służby i stanowisko st. strażnika ), dzielą nagrody odziałowy też więcej dostaje różnica powinna być i jest na stanowisku niech będzie wieksza, ale nie wmawiajcie mi że mam miec jeszcze do tego mniejszy dodatek
Odpowiedz
(04-03-2020, 11:46 )jtd napisał(a):
(03-03-2020, 17:05 )wrażliwy napisał(a): Witam. Nigdy nie pisałem ale chyba czas najwyższy zacząć.

Jestem wkur.... ale od początku.

Służę w ZK w CZARNEM od około 20 lat - obecnie jako st oddziałowy, podoficer. Nigdy nie byłem karany, postrzegany jestem jako osoba pracowita, dyspozycyjna i sumienna + i tak jest w rzeczywistości.

Podsumowując za powyższe mam dodatek służbowy w kwocie około 550 zł. Zaznaczam, że nigdy się nie prosiłem o podwyższenie. Raz zapytałem czy jest nie za niski i otrzymałem odpowiedź że mam się tym cieszyć – bo mam jeden z najwyższych w DO na moim stanowisku.I się cieszyłem ale już nie!!!Dowiedziałem się, że z-cy dyrektora, ze stopniem kpt./ por. ze stażem w przedziale około 12-16 lat, mają dodatek służbowy w kwocie prawie 2000 zł.

To jest sprawiedliwość. Dodatek służbowy to nie jest dodatek stażowy ani dodatek za stanowisko. Zakładając, że ja i z-cy dyrektora pracujemy na podobnym poziomie – a tak jest choć ja to wylewam wodę z butów po służbie a np. jeden/a z z-ców miała dziurę w kanapie od siedzenia. Przez funkcjonariuszy te osoby które tam siedziały i chichrały do tej pory nazywane są kanapowcami – tak na marginesie.Ale do szczegółów podam kilka cyfr:Grupa zaszeregowania z-cy dyr w jednostce pow 600 osadzonych to : 29 czyli 4519 zł + stopień służbowy kpt. 1689 = daje nam to 6049.

Dodatek do tego może wynieść do 50% w/w sumy – Czyli Państwo z-cy mają dodatek w wysokości prawie 2000 zł to wychodzi im około 32%.Teraz ja:Grupa zaszeregowania st. oddziałowy to : 8 czyli 2953 zł + stopień służbowy st. sierż. 1151 = daje nam to 4104 zł.

Dodatek do tego może wynieść do 50% w/w sumy – Czyli JA mam dodatek w wysokości około 550 zł to wychodzi mi około 13,5 %.Teraz porównajmy procenty: z-cy dyr 32% a ja 13,5% -jest różnica?Czy z tego wynika, że pomimo wzorowej opinii służbowej, dużego zaangażowania w służbę i wysoka dyspozycyjność oraz dużego jak na ten moment stażu pracy w porównaniu z z-cami dyrektora pracuję o ponad 50% gorzej? Bo w końcu o tyle mam niższy dodatek.

Proszę o to aby związki przyjrzały się sprawie.

Proszę o odpowiedź.

To nie jest budujące Panie i Panowie przełożeni a na pewno nie jest uczciwe czy tam jak to woli sprawiedliwe.Sorrry to wg OISW i DG jest ok im się po prostu to należy? Tak?I jeszcze jedno Pan Dyr. Zwany Brzozą jak odszedł na emkę dostał dodatek 50%.

A mi osobiście z wielka łachą ta sama osoba proponował podniesienie do 32%.

Było to z jego starony bardzo ale to bardzo uczciwe. Wzór do naśladowania....... Człowiek uczciwy i sprawiedliwy.Bardzo zachęcające co nie? I to poprawia atmosferę, ale jest ok: Wszyszcy są równi ale świnie są równiejsze – cytując klasyka......

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 13 stycznia 2011 r. w sprawie dodatków o charakterze stałym do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Więziennej
§ 4. 1. Wysokość dodatku służbowego ustala się kwotowo; kwota dodatku służbowego nie może przekroczyć 50 % otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień. 
2. Przy ustalaniu wysokości dodatku służbowego uwzględnia się:
 1) na stanowiskach kierowniczych — prawidłowe wykonywanie obowiązków służbowych, rodzaj wykonywanych zadań i zakres ponoszonej odpowiedzialności, skuteczność w zarządzaniu posiadanymi środkami, terminowość i efektywność podejmowanych działań lub decyzji, umiejętność organizacji pracy, kierowania i sprawowania nadzoru, a także posiadane kwalifikacje i umiejętności wykorzystywane na zajmowanym stanowisku;
2) na pozostałych stanowiskach służbowych — prawidłowe wykonywanie obowiązków służbowych, w szczególności inicjatywę i samodzielność w realizacji zadań służbowych, terminowość i efektywność podejmowanych działań, posiadane kwalifikacje i umiejętności wykorzystywane na zajmowanym stanowisku, a także powierzenie nowych lub dodatkowych obowiązków służbowych lub wystąpienie innej istotnej zmiany warunków służby wymagającej zwiększenia zaangażowania funkcjonariusza w wykonywanie zadań służbowych.

Pozwoliłem sobie wkleić rozporządzenie odnośnie dodatków z wcześniejszego postu. Dodatki w SW są bardzo niesprawiedliwie dzielone. Akurat dyrektorów jest garstka na całym statku SW więc pal licho , zresztą biorą na garba wszystko i dzisiaj takie czasy , że jesteś dyrektorem a jutro cywilem, . Ale ja podam inny przykład. Jak piszesz masz 550zł na oddziale 20 lat słuzby. A KAPRAL PO SZKÓŁCE 2 LATA SŁUŻBY NA POSTERUNKU UZBROJONYM MA 400ZŁ. Heh. No i wez teraz przeczytaj to rozporządzenie raz jeszcze pkt 2. Wszystkie te lata służby na różnych posterunkach i pracy na różnych oddziałach , , kurs oddziałowych inne kursy , zdobyte doświadczenie, te powierzone nowe obowiazki , wszystko to jest warte 150 zł. A dodam , że masz i tak więcej ode mnie , a ja mam 480zł dodatku i parę lat mniej słuzby, takze zaraz będzie 15 lat na oddziałach , nigdy nie karany i na zawołanie w jednostce. Więc 80zł więcej od kaprala. I żeby nie było, to nie kapral ma dużo, to my mamy mało.
Odpowiedz
Witam. Nie ma maseczek p/wirusowych. Są maseczki chirurgiczne oraz p/pyłowe. GIS podają jaka nabyć maseczka kiedy i dla kogo. Myjmy rączki woda i mydełkiem jak nie można umyć to wtedy dezynfekujemy. Na stronie GIS są jasne i przystępne wytyczne. Nie ulegajmy emocjom. A co do konwóju do placówki leczniczej to załoga karetki transportowej nie wposvi do środka bo jest specjalnie przygotowana dla chorego. Pozdrawiam Tych co na służbie.
Odpowiedz
Jak czytam co się udało zrobić w ubiegłym roku, jak czytam czym chwali się wiceminister Wójcik i DG, to szlak mnie trafia.
Wielka modernizacja SW, która tak na marginesie się kończy, a funkcjonariusze działu ochrony zasuwają w starych morach, pamiętających czasy słusznie minione. Tak naprawdę jeszcze nic nie zrealizowano z porozumienia podpisanego 1,5 roku temu (bo podwyżki jeszcze w fazie wstępnej, nadgodziny jeszcze nie wypłacone, o reszcie postulatów szkoda gadać).
Myjcie ręce, korona nie śpi ;-)
Odpowiedz
(03-03-2020, 21:19 )karmelek napisał(a): Czy Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Kaliszu i inne ośrodki SW uwzględniają podstawowe wytyczne wydane przez Ministra Zdrowia RP w sprawie prewencji koronawirusa? W Wyższej Szkole przebywa obecnie około 400 osób.
Czy ktokolwiek zewidencjonował te osoby co do pobytu w Północnych Włoszech lub innego kraju w którym obecnie rozszalał się wirus? Czy każdy kaszlący, zakatarzony i kichający ma mierzoną temperaturę, a jego obecny
stan zdrowia jest potwierdzony przez jakiegokolwiek lekarza? Przy takich zbiorowiskach osób na tak małym terenie, pojawienie się i przenoszenie wirusa oraz zakażenie jest wysoce realne i niebezpieczne.
Słuchacze wracają do swoich domów i narażają swoje rodziny i dzieci na potencjalne niebezpieczeństwo zakażenia. Przede wszystkim ferie to czas urlopów, a wiele osób wyjeżdżało w tym czasie za granice.
Czy Wyższa Szkoła jest obecnie w stanie zapewnić, iż żaden z obecnych słuchaczy nie przebywał poza granicami RP w kraju w którym pojawiają się nowe zakażenia i ofiary śmiertelne? Dlaczego słuchacze mają
się zaopatrzyć w maseczki?
Obecnie w szkołach, przedszkolach i uczelniach rozdawane są ulotki dotyczące zagrożenia zarażeniem wirusem i jego rozprzestrzenianiem, każdy kto był we Włoszech musi to zgłosić
dyrektorowi lub rektorowi, czy tak też się stało w Wyższej Szkole? Czy słuchacze zostali poinformowani o konieczności zgłoszenia wyjazdu?
Informacja z Ministerstwa Zdrowia:
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.
Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły”
wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii, Włoszech) kolejne osoby.
Zachowaj bezpieczną odległość
Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę. (ciekawe jak to wygląda w zgrupowaniu w plutonie lub na zajęciach lub samoobronie?
Dlaczego? Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki
śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.

Wyższa Szkoła kryminologii nic nie musi bo pan rektor zerwał się z łancucha dyrektorowi generalnemu i nic sobie z niego nie robi. a dyrektor generany nie ma żadnego wpływu na niego i jest w czarnej d... w tym względzie.
W zamian za umorzenie ukarania rektora przez dyrektora generalnego przez niejakiego jakiego o wątpliwym doktoracie zatrudniono jakiegoś jakiego jako wykładowcę na wyższej szkole kryminologii - taki dowodzik wdzięczności . a przewinienia rektora w wielu wątkach są oczywiste i stwierdzone przez odpowiednie grona (np. BSW)
a Pan europoseł, jak sam określa "zjadł zęby na więziennictwie" buhaaaahaa
Pewnie również calkiem przypadkowo zamknięto wydział  na którym pan rektor robił doktorat.
Tak się zastanawiam jak ta uczelnia - popierdólka wyedukuje na pięcioletnich studiach oficerów - psychologów, oficerów - inżynierów z uprawnieniami do Dkw, oficerów - innych specjalności oprócz wychowawców czy ochronnych.
A Ty się martwisz o koronawirusa na tej szkółce?
Teraz jest najważniejsza kaplica
Odpowiedz
Jak rozsierdził mnie tupet Jacka!!! Jak Jacek może być takim hipokrytą!!!

... Inwestując w kadrę zrealizowano podwyżkę uposażeń.  
W 2019 r. każdy funkcjonariusz otrzymał średnio ok. 500 złotych na etat. TO MYŚMY  sami wywalczyli !!!
Podjęto czynności legislacyjne dotyczące zmian w ustawie o Służbie Więziennej umożliwiające wprowadzenie odpłatności za godziny nadliczbowe. TO MYŚMY  sami wywalczyli !!!

Jak mozna być tak podłym i przypisywać sobie zasługi do czego kolwiek!!! Jedynym co Jacuś wymyślił z tym błaznem Zbyszkiem Zbigniewem i tym EX-Pyrą (bez obrazy dla kolegów z WLKP)  to takie zmiany które zmniejszyły bezpieczeństwo !!!

Jacenty winien mówić to :
- to my wydymaliśmy was z nadgodzin!!!
- to my sprawiliśmy że nie odbieracie telefonów!!!
- to my swoimi poleceniami uszczupliliśmy kadrę jednostkach!!!
- to my wygnaliśmy wychowawców z za biurek!!!
- to my będziemy się bacznie przyglądać, że dajecie radę!!!

Jacek musi odejść!!!
Jacek musi odejść!!!
Jacek musi odejść!!!
Odpowiedz
(04-03-2020, 10:01 )nietakamllodafszka napisał(a): odprawa: ustalenia, budzety, zatrudnienie itp itd.
program modernizacji do rokiu 2020 konczy sie, wyremontowano czesc dyzurek, lazienek, zakupiono srodki ochrony osobistej, kamizelki bron. trwa i bedzie trwala modernizacja i doposazanie. FAJNIE

ale co zmienilo sie w pracy funkcjonariusza pierwszej linii? typowego oddzialowego?
nadal w wiekszosci przypadkow na dniowce jest jeden oddzialowy, bo mu zabrali pomocnika do konwoju. nadal oddzialowy jest obciazany za samobojstwo osadzonego. nadal wnioski o wymierzenie kary dyscyplinarnej sa "wyrzucane w kosz". nadal oddzialowy musi wybierac numer i bawic sie w centraliste, gdy dzwonia tymczasowi. a gdy cos jest nie tak, jest ciagniety do odpowiedzialnosci.
ludzie, moze i kiedys model "jeden oddzialowy i jeden doprowadzajacy" starczal na dniowce, ale czasy sie zmienily. kiedys nie bylo lazni kilka razy w tygodniu, nie bylo rozmow SKYPE, nie bylo telefonow TA, nie bylo cel monitorowanych, nie bylo KILKU programow realizowanych przez wychowawcow na oddziale z ktorymi oddzialowy musi sie bujac. telefony TA, gdzie jeden osadzony blokuje telefon na 3 godziny bo rozmawia z adwokatem, a reszta osadzonych wali po drzwiach celi, a to zabezpieczyc porcje osadzonemu ktory pojechal na sprawe, a to jedna porcja idzie na kurs gdziestam, w miedzyczasie spacer, lekarz, stomatolog, itp itd ... wpisz dowolne z porzadku dnia.

ludzie z nszfipw i naszego kierownictwa - wezcie sie za warunki pracy oddzialowego. wprowadzcie jakis parytet 1 oddzialowy dzienny staly NIERUSZANY DO KONWOJU ITP na 50 osadzonych. bo to tak powinno wygladac - 50 osadzonych jeden staly oddzialowy, 100 osadzonych dwoch oddzialowych, powyzej TRZECH!!!  PLUS do tego doprowadzajacy!!!

macie naprawde fajna kadre - swoich podwladnych. ludzie wyksztalceni, z pasjami, inteligentni, pracowici. im sie chce robic i chetnie dociagna do 25 lat sluzby. ale w dobrych warunkach! bo co WAM sie lepiej oplaca? miec wypalonego jak bezpiecznik oddzialowego ktory po 15 latach rzuca papierem bo ma dosc i szkolic MLODEGO ktory rzuci ta robote po kilku latach jak tylko dostanie sie na oddzial, czy doswiadczonego oddzialowego, ktory ma dobre warunki, ze dwoch pomocnikow i ktory bedzie chcial robic do 25 lat ?

#przesunac etaty na oddzialy

Brawo.
Gdzie ci dzienni oddziałowi. ??????????????????????????? Przecież to wykańcza tę służbę. Ich fizycznie na oddziałach nie ma. Te posterunki są pozawieszane. Nie ma ludzi do roboty. Ale ktoś do tego doprowadził. Kiedyś dostać się do SW :-) 10 podań na 1 miejsce , a teraz. TA mogą dzwonić, ale jak weryfikować z kim on rozmawia????????? Przecież nie można podsłuchiwać rozmowy z obrońcą. To dobrze , że numer u Ciebie się wybiera, bo w innych aresztach TA wybiera sam , nie ma innej możliwości technicznej. Albo 110 skazanych na oddziale i każdy ma prawo raz dziennie zadzwonić sic!!!!!!! Ludzie , przecież to fizycznie tego nie da rady wykręcić . Łaznia, spacer, wymiana, zajęcia, praca, lekarz, 10 kościołów różnych, leki, posiłki, listy urzędowe , kontrole cel, peronki końca nie widać zero domofonów, klap pozapalanych jak na lotnisku, a jak się naćpają , pobiją to specjalista pierwsze co,  to patrzy czy miałeś numerek służbowy i zawsze jeszcze kilku oddziałowych rykoszetem dostanie. Taka to praca na oddziale w normalnym kryminale, bo sa w Polsce pewne takie...ale pomijam to bo się zacznie zaraz na księdze.
Piszę po to żeby przełożeni byli za ODDZIAŁOWYM. Murem za nim stali i robili wszystko , żeby lżej sprawniej się robiło. Żeby nie karać i nie zmuszać do emerytury dlatego , że skazany samobójstwo popełnił. Albo że jeden skazany drugiemu po pysku dał. Dzisiaj oddziałowy nie ma nawet ochrony prawnej , a w sytuacji napaści na niego w służbe musi radzić sobie sam tak jakby był na jakiejś prywatnej imprezie. Znam przypadki gdzie po napaści na funkcjonariusza , tylko zmieniano mu posterunek. Zero konwoju do lekarza po obdukcje, zero pomocy psychologicznej, zero pomocy prawnej. To wszystko razem do kupy niszczy służbę. Kiedyś to nie było potrzebne bo jak skazany by rękę podniósł na funkcjonariusza....................................No a teraz to plują , popychają, lekceważą, używają wulgarnych wyrazów do f-szy i jak chcą to kopa oddziałowemu sprzedają. Widać to na filmikach jak się Policjantów szanuje na patrolach i to przenosi się do kryminałów. Tylko stara recydywa siedzi dobrze. Amen.
Odpowiedz
A ja 10 lat inspektor...tylko że pracownik cywilny...i tak chyba zostanie
Odpowiedz
(04-03-2020, 14:09 )Wiktorplutonowy napisał(a):
(04-03-2020, 12:37 )Niemamloginu napisał(a): Witam, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, ze u osadzonego będzie podejrzenie wirusa, kto pojedzie z nim w konwój ?

Dadzą Ci najzwyklejsza maseczkę przeciwwirusową, poklepują po ramieniu, że wszystko będzie dobrze i w droge ¯\_(ツ)_/¯
Się ku...a nie śmiej bo zdziwisz się jak zamkną Cię na jakieś minimum 2 tygodnie gdzieś w pudle?
Odpowiedz
(04-03-2020, 12:37 )Niemamloginu napisał(a): Witam, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, ze u osadzonego będzie podejrzenie wirusa, kto pojedzie z nim w konwój ?

Pielęgniarz :-) pielęgniarka przeciez to też funkcjonariusz, broń za pas i na przód
Odpowiedz
(04-03-2020, 14:09 )Wiktorplutonowy napisał(a):
(04-03-2020, 12:37 )Niemamloginu napisał(a): Witam, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, ze u osadzonego będzie podejrzenie wirusa, kto pojedzie z nim w konwój ?

Dadzą Ci najzwyklejsza maseczkę przeciwwirusową, poklepują po ramieniu, że wszystko będzie dobrze i w droge ¯\_(ツ)_/¯

Odpowiedź sobie - a jak wygląda procedura podczas kontroli celi u osadzonego chorego na gruźlicę? Nic nje dostałem na czas kontroli, maseczki, ubrania ochronnego czy czegokolwiek :-)
Odpowiedz
(03-03-2020, 17:05 )wrażliwy napisał(a): Witam. Nigdy nie pisałem ale chyba czas najwyższy zacząć.

Jestem wkur.... ale od początku.

Służę w ZK w CZARNEM od około 20 lat - obecnie jako st oddziałowy, podoficer. Nigdy nie byłem karany, postrzegany jestem jako osoba pracowita, dyspozycyjna i sumienna + i tak jest w rzeczywistości.

Podsumowując za powyższe mam dodatek służbowy w kwocie około 550 zł. Zaznaczam, że nigdy się nie prosiłem o podwyższenie. Raz zapytałem czy jest nie za niski i otrzymałem odpowiedź że mam się tym cieszyć – bo mam jeden z najwyższych w DO na moim stanowisku.I się cieszyłem ale już nie!!!Dowiedziałem się, że z-cy dyrektora, ze stopniem kpt./ por. ze stażem w przedziale około 12-16 lat, mają dodatek służbowy w kwocie prawie 2000 zł.

To jest sprawiedliwość. Dodatek służbowy to nie jest dodatek stażowy ani dodatek za stanowisko. Zakładając, że ja i z-cy dyrektora pracujemy na podobnym poziomie – a tak jest choć ja to wylewam wodę z butów po służbie a np. jeden/a z z-ców miała dziurę w kanapie od siedzenia. Przez funkcjonariuszy te osoby które tam siedziały i chichrały do tej pory nazywane są kanapowcami – tak na marginesie.Ale do szczegółów podam kilka cyfr:Grupa zaszeregowania z-cy dyr w jednostce pow 600 osadzonych to : 29 czyli 4519 zł + stopień służbowy kpt. 1689 = daje nam to 6049.

Dodatek do tego może wynieść do 50% w/w sumy – Czyli Państwo z-cy mają dodatek w wysokości prawie 2000 zł to wychodzi im około 32%.Teraz ja:Grupa zaszeregowania st. oddziałowy to : 8 czyli 2953 zł + stopień służbowy st. sierż. 1151 = daje nam to 4104 zł.

Dodatek do tego może wynieść do 50% w/w sumy – Czyli JA mam dodatek w wysokości około 550 zł to wychodzi mi około 13,5 %.Teraz porównajmy procenty: z-cy dyr 32% a ja 13,5% -jest różnica?Czy z tego wynika, że pomimo wzorowej opinii służbowej, dużego zaangażowania w służbę i wysoka dyspozycyjność oraz dużego jak na ten moment stażu pracy w porównaniu z z-cami dyrektora pracuję o ponad 50% gorzej? Bo w końcu o tyle mam niższy dodatek.

Proszę o to aby związki przyjrzały się sprawie.

Proszę o odpowiedź.

To nie jest budujące Panie i Panowie przełożeni a na pewno nie jest uczciwe czy tam jak to woli sprawiedliwe.Sorrry to wg OISW i DG jest ok im się po prostu to należy? Tak?I jeszcze jedno Pan Dyr. Zwany Brzozą jak odszedł na emkę dostał dodatek 50%.

A mi osobiście z wielka łachą ta sama osoba proponował podniesienie do 32%.

Było to z jego starony bardzo ale to bardzo uczciwe. Wzór do naśladowania....... Człowiek uczciwy i sprawiedliwy.Bardzo zachęcające co nie? I to poprawia atmosferę, ale jest ok: Wszyszcy są równi ale świnie są równiejsze – cytując klasyka......

no to nie masz źle u nas norma to 400PLN
Odpowiedz
(04-03-2020, 12:37 )Niemamloginu napisał(a): Witam, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, ze u osadzonego będzie podejrzenie wirusa, kto pojedzie z nim w konwój ?

Dadzą Ci najzwyklejsza maseczkę przeciwwirusową, poklepują po ramieniu, że wszystko będzie dobrze i w droge ¯\_(ツ)_/¯
Odpowiedz
(03-03-2020, 17:05 )wrażliwy napisał(a): Witam. Nigdy nie pisałem ale chyba czas najwyższy zacząć.

Jestem wkur.... ale od początku.

Służę w ZK w CZARNEM od około 20 lat - obecnie jako st oddziałowy, podoficer. Nigdy nie byłem karany, postrzegany jestem jako osoba pracowita, dyspozycyjna i sumienna + i tak jest w rzeczywistości.

Podsumowując za powyższe mam dodatek służbowy w kwocie około 550 zł. Zaznaczam, że nigdy się nie prosiłem o podwyższenie. Raz zapytałem czy jest nie za niski i otrzymałem odpowiedź że mam się tym cieszyć – bo mam jeden z najwyższych w DO na moim stanowisku.I się cieszyłem ale już nie!!!Dowiedziałem się, że z-cy dyrektora, ze stopniem kpt./ por. ze stażem w przedziale około 12-16 lat, mają dodatek służbowy w kwocie prawie 2000 zł.

To jest sprawiedliwość. Dodatek służbowy to nie jest dodatek stażowy ani dodatek za stanowisko. Zakładając, że ja i z-cy dyrektora pracujemy na podobnym poziomie – a tak jest choć ja to wylewam wodę z butów po służbie a np. jeden/a z z-ców miała dziurę w kanapie od siedzenia. Przez funkcjonariuszy te osoby które tam siedziały i chichrały do tej pory nazywane są kanapowcami – tak na marginesie.Ale do szczegółów podam kilka cyfr:Grupa zaszeregowania z-cy dyr w jednostce pow 600 osadzonych to : 29 czyli 4519 zł + stopień służbowy kpt. 1689 = daje nam to 6049.

Dodatek do tego może wynieść do 50% w/w sumy – Czyli Państwo z-cy mają dodatek w wysokości prawie 2000 zł to wychodzi im około 32%.Teraz ja:Grupa zaszeregowania st. oddziałowy to : 8 czyli 2953 zł + stopień służbowy st. sierż. 1151 = daje nam to 4104 zł.

Dodatek do tego może wynieść do 50% w/w sumy – Czyli JA mam dodatek w wysokości około 550 zł to wychodzi mi około 13,5 %.Teraz porównajmy procenty: z-cy dyr 32% a ja 13,5% -jest różnica?Czy z tego wynika, że pomimo wzorowej opinii służbowej, dużego zaangażowania w służbę i wysoka dyspozycyjność oraz dużego jak na ten moment stażu pracy w porównaniu z z-cami dyrektora pracuję o ponad 50% gorzej? Bo w końcu o tyle mam niższy dodatek.

Proszę o to aby związki przyjrzały się sprawie.

Proszę o odpowiedź.

To nie jest budujące Panie i Panowie przełożeni a na pewno nie jest uczciwe czy tam jak to woli sprawiedliwe.Sorrry to wg OISW i DG jest ok im się po prostu to należy? Tak?I jeszcze jedno Pan Dyr. Zwany Brzozą jak odszedł na emkę dostał dodatek 50%.

A mi osobiście z wielka łachą ta sama osoba proponował podniesienie do 32%.

Było to z jego starony bardzo ale to bardzo uczciwe. Wzór do naśladowania....... Człowiek uczciwy i sprawiedliwy.Bardzo zachęcające co nie? I to poprawia atmosferę, ale jest ok: Wszyszcy są równi ale świnie są równiejsze – cytując klasyka......

Masz rację w 100 %. Ja mam 10 lat służby, etat oddzialowego dostałem po 5 latach na oddziale nie dawno i mam 400 zł dodatku czyli tyle samo co małolat po 2 latach służby. Przecież to jest cyrk i powinni coś z tym zrobić.
Odpowiedz
Witam, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, ze u osadzonego będzie podejrzenie wirusa, kto pojedzie z nim w konwój ?
Odpowiedz
(03-03-2020, 17:05 )wrażliwy napisał(a): Witam. Nigdy nie pisałem ale chyba czas najwyższy zacząć.

Jestem wkur.... ale od początku.

Służę w ZK w CZARNEM od około 20 lat - obecnie jako st oddziałowy, podoficer. Nigdy nie byłem karany, postrzegany jestem jako osoba pracowita, dyspozycyjna i sumienna + i tak jest w rzeczywistości.

Podsumowując za powyższe mam dodatek służbowy w kwocie około 550 zł. Zaznaczam, że nigdy się nie prosiłem o podwyższenie. Raz zapytałem czy jest nie za niski i otrzymałem odpowiedź że mam się tym cieszyć – bo mam jeden z najwyższych w DO na moim stanowisku.I się cieszyłem ale już nie!!!Dowiedziałem się, że z-cy dyrektora, ze stopniem kpt./ por. ze stażem w przedziale około 12-16 lat, mają dodatek służbowy w kwocie prawie 2000 zł.

To jest sprawiedliwość. Dodatek służbowy to nie jest dodatek stażowy ani dodatek za stanowisko. Zakładając, że ja i z-cy dyrektora pracujemy na podobnym poziomie – a tak jest choć ja to wylewam wodę z butów po służbie a np. jeden/a z z-ców miała dziurę w kanapie od siedzenia. Przez funkcjonariuszy te osoby które tam siedziały i chichrały do tej pory nazywane są kanapowcami – tak na marginesie.Ale do szczegółów podam kilka cyfr:Grupa zaszeregowania z-cy dyr w jednostce pow 600 osadzonych to : 29 czyli 4519 zł + stopień służbowy kpt. 1689 = daje nam to 6049.

Dodatek do tego może wynieść do 50% w/w sumy – Czyli Państwo z-cy mają dodatek w wysokości prawie 2000 zł to wychodzi im około 32%.Teraz ja:Grupa zaszeregowania st. oddziałowy to : 8 czyli 2953 zł + stopień służbowy st. sierż. 1151 = daje nam to 4104 zł.

Dodatek do tego może wynieść do 50% w/w sumy – Czyli JA mam dodatek w wysokości około 550 zł to wychodzi mi około 13,5 %.Teraz porównajmy procenty: z-cy dyr 32% a ja 13,5% -jest różnica?Czy z tego wynika, że pomimo wzorowej opinii służbowej, dużego zaangażowania w służbę i wysoka dyspozycyjność oraz dużego jak na ten moment stażu pracy w porównaniu z z-cami dyrektora pracuję o ponad 50% gorzej? Bo w końcu o tyle mam niższy dodatek.

Proszę o to aby związki przyjrzały się sprawie.

Proszę o odpowiedź.

To nie jest budujące Panie i Panowie przełożeni a na pewno nie jest uczciwe czy tam jak to woli sprawiedliwe.Sorrry to wg OISW i DG jest ok im się po prostu to należy? Tak?I jeszcze jedno Pan Dyr. Zwany Brzozą jak odszedł na emkę dostał dodatek 50%.

A mi osobiście z wielka łachą ta sama osoba proponował podniesienie do 32%.

Było to z jego starony bardzo ale to bardzo uczciwe. Wzór do naśladowania....... Człowiek uczciwy i sprawiedliwy.Bardzo zachęcające co nie? I to poprawia atmosferę, ale jest ok: Wszyszcy są równi ale świnie są równiejsze – cytując klasyka......

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI z dnia 13 stycznia 2011 r. w sprawie dodatków o charakterze stałym do uposażenia zasadniczego funkcjonariuszy Służby Więziennej
§ 4. 1. Wysokość dodatku służbowego ustala się kwotowo; kwota dodatku służbowego nie może przekroczyć 50 % otrzymywanego uposażenia zasadniczego i dodatku za stopień. 
2. Przy ustalaniu wysokości dodatku służbowego uwzględnia się:
 1) na stanowiskach kierowniczych — prawidłowe wykonywanie obowiązków służbowych, rodzaj wykonywanych zadań i zakres ponoszonej odpowiedzialności, skuteczność w zarządzaniu posiadanymi środkami, terminowość i efektywność podejmowanych działań lub decyzji, umiejętność organizacji pracy, kierowania i sprawowania nadzoru, a także posiadane kwalifikacje i umiejętności wykorzystywane na zajmowanym stanowisku;
2) na pozostałych stanowiskach służbowych — prawidłowe wykonywanie obowiązków służbowych, w szczególności inicjatywę i samodzielność w realizacji zadań służbowych, terminowość i efektywność podejmowanych działań, posiadane kwalifikacje i umiejętności wykorzystywane na zajmowanym stanowisku, a także powierzenie nowych lub dodatkowych obowiązków służbowych lub wystąpienie innej istotnej zmiany warunków służby wymagającej zwiększenia zaangażowania funkcjonariusza w wykonywanie zadań służbowych.

Pozwoliłem sobie wkleić rozporządzenie odnośnie dodatków z wcześniejszego postu. Dodatki w SW są bardzo niesprawiedliwie dzielone. Akurat dyrektorów jest garstka na całym statku SW więc pal licho , zresztą biorą na garba wszystko i dzisiaj takie czasy , że jesteś dyrektorem a jutro cywilem, . Ale ja podam inny przykład. Jak piszesz masz 550zł na oddziale 20 lat słuzby. A KAPRAL PO SZKÓŁCE 2 LATA SŁUŻBY NA POSTERUNKU UZBROJONYM MA 400ZŁ. Heh. No i wez teraz przeczytaj to rozporządzenie raz jeszcze pkt 2. Wszystkie te lata służby na różnych posterunkach i pracy na różnych oddziałach , , kurs oddziałowych inne kursy , zdobyte doświadczenie, te powierzone nowe obowiazki , wszystko to jest warte 150 zł. A dodam , że masz i tak więcej ode mnie , a ja mam 480zł dodatku i parę lat mniej słuzby, takze zaraz będzie 15 lat na oddziałach , nigdy nie karany i na zawołanie w jednostce. Więc 80zł więcej od kaprala. I żeby nie było, to nie kapral ma dużo, to my mamy mało.
Odpowiedz
(03-03-2020, 20:24 )olee napisał(a):
(03-03-2020, 16:50 )kopot napisał(a): Co z naszymi podwyżkami? Milicja, SG, strażacy są  już uwzględnieni.....

A my jak zawsze w czarnej Du..pie. Dodgy
Milicja? Oni to dostali dużooo wcześniej. Cool
Odpowiedz
Polecam udać się do najbliższej placówki służby zdrowia oczywiście w maseczce, a no i do specjalisty z dziedziny psychjatrii!
Odpowiedz
(03-03-2020, 21:19 )karmelek napisał(a): Czy Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Kaliszu i inne ośrodki SW uwzględniają podstawowe wytyczne wydane przez Ministra Zdrowia RP w sprawie prewencji koronawirusa? W Wyższej Szkole przebywa obecnie około 400 osób.
Czy ktokolwiek zewidencjonował te osoby co do pobytu w Północnych Włoszech lub innego kraju w którym obecnie rozszalał się wirus? Czy każdy kaszlący, zakatarzony i kichający ma mierzoną temperaturę, a jego obecny
stan zdrowia jest potwierdzony przez jakiegokolwiek lekarza? Przy takich zbiorowiskach osób na tak małym terenie, pojawienie się i przenoszenie wirusa oraz zakażenie jest wysoce realne i niebezpieczne.
Słuchacze wracają do swoich domów i narażają swoje rodziny i dzieci na potencjalne niebezpieczeństwo zakażenia. Przede wszystkim ferie to czas urlopów, a wiele osób wyjeżdżało w tym czasie za granice.
Czy Wyższa Szkoła jest obecnie w stanie zapewnić, iż żaden z obecnych słuchaczy nie przebywał poza granicami RP w kraju w którym pojawiają się nowe zakażenia i ofiary śmiertelne? Dlaczego słuchacze mają
się zaopatrzyć w maseczki?
Obecnie w szkołach, przedszkolach i uczelniach rozdawane są ulotki dotyczące zagrożenia zarażeniem wirusem i jego rozprzestrzenianiem, każdy kto był we Włoszech musi to zgłosić
dyrektorowi lub rektorowi, czy tak też się stało w Wyższej Szkole? Czy słuchacze zostali poinformowani o konieczności zgłoszenia wyjazdu?
Informacja z Ministerstwa Zdrowia:
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.
Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły”
wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii, Włoszech) kolejne osoby.
Zachowaj bezpieczną odległość
Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę. (ciekawe jak to wygląda w zgrupowaniu w plutonie lub na zajęciach lub samoobronie?
Dlaczego? Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki
śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.
Odpowiedz
odprawa: ustalenia, budzety, zatrudnienie itp itd.
program modernizacji do rokiu 2020 konczy sie, wyremontowano czesc dyzurek, lazienek, zakupiono srodki ochrony osobistej, kamizelki bron. trwa i bedzie trwala modernizacja i doposazanie. FAJNIE

ale co zmienilo sie w pracy funkcjonariusza pierwszej linii? typowego oddzialowego?
nadal w wiekszosci przypadkow na dniowce jest jeden oddzialowy, bo mu zabrali pomocnika do konwoju. nadal oddzialowy jest obciazany za samobojstwo osadzonego. nadal wnioski o wymierzenie kary dyscyplinarnej sa "wyrzucane w kosz". nadal oddzialowy musi wybierac numer i bawic sie w centraliste, gdy dzwonia tymczasowi. a gdy cos jest nie tak, jest ciagniety do odpowiedzialnosci.
ludzie, moze i kiedys model "jeden oddzialowy i jeden doprowadzajacy" starczal na dniowce, ale czasy sie zmienily. kiedys nie bylo lazni kilka razy w tygodniu, nie bylo rozmow SKYPE, nie bylo telefonow TA, nie bylo cel monitorowanych, nie bylo KILKU programow realizowanych przez wychowawcow na oddziale z ktorymi oddzialowy musi sie bujac. telefony TA, gdzie jeden osadzony blokuje telefon na 3 godziny bo rozmawia z adwokatem, a reszta osadzonych wali po drzwiach celi, a to zabezpieczyc porcje osadzonemu ktory pojechal na sprawe, a to jedna porcja idzie na kurs gdziestam, w miedzyczasie spacer, lekarz, stomatolog, itp itd ... wpisz dowolne z porzadku dnia.

ludzie z nszfipw i naszego kierownictwa - wezcie sie za warunki pracy oddzialowego. wprowadzcie jakis parytet 1 oddzialowy dzienny staly NIERUSZANY DO KONWOJU ITP na 50 osadzonych. bo to tak powinno wygladac - 50 osadzonych jeden staly oddzialowy, 100 osadzonych dwoch oddzialowych, powyzej TRZECH!!! PLUS do tego doprowadzajacy!!!

macie naprawde fajna kadre - swoich podwladnych. ludzie wyksztalceni, z pasjami, inteligentni, pracowici. im sie chce robic i chetnie dociagna do 25 lat sluzby. ale w dobrych warunkach! bo co WAM sie lepiej oplaca? miec wypalonego jak bezpiecznik oddzialowego ktory po 15 latach rzuca papierem bo ma dosc i szkolic MLODEGO ktory rzuci ta robote po kilku latach jak tylko dostanie sie na oddzial, czy doswiadczonego oddzialowego, ktory ma dobre warunki, ze dwoch pomocnikow i ktory bedzie chcial robic do 25 lat ?

#przesunac etaty na oddzialy
Odpowiedz
robs Dzięki ?
Odpowiedz
Czy Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Kaliszu i inne ośrodki SW uwzględniają podstawowe wytyczne wydane przez Ministra Zdrowia RP w sprawie prewencji koronawirusa? W Wyższej Szkole przebywa obecnie około 400 osób.
Czy ktokolwiek zewidencjonował te osoby co do pobytu w Północnych Włoszech lub innego kraju w którym obecnie rozszalał się wirus? Czy każdy kaszlący, zakatarzony i kichający ma mierzoną temperaturę, a jego obecny
stan zdrowia jest potwierdzony przez jakiegokolwiek lekarza? Przy takich zbiorowiskach osób na tak małym terenie, pojawienie się i przenoszenie wirusa oraz zakażenie jest wysoce realne i niebezpieczne.
Słuchacze wracają do swoich domów i narażają swoje rodziny i dzieci na potencjalne niebezpieczeństwo zakażenia. Przede wszystkim ferie to czas urlopów, a wiele osób wyjeżdżało w tym czasie za granice.
Czy Wyższa Szkoła jest obecnie w stanie zapewnić, iż żaden z obecnych słuchaczy nie przebywał poza granicami RP w kraju w którym pojawiają się nowe zakażenia i ofiary śmiertelne? Dlaczego słuchacze mają
się zaopatrzyć w maseczki?
Obecnie w szkołach, przedszkolach i uczelniach rozdawane są ulotki dotyczące zagrożenia zarażeniem wirusem i jego rozprzestrzenianiem, każdy kto był we Włoszech musi to zgłosić
dyrektorowi lub rektorowi, czy tak też się stało w Wyższej Szkole? Czy słuchacze zostali poinformowani o konieczności zgłoszenia wyjazdu?
Informacja z Ministerstwa Zdrowia:
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.
Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły”
wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii, Włoszech) kolejne osoby.
Zachowaj bezpieczną odległość
Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę. (ciekawe jak to wygląda w zgrupowaniu w plutonie lub na zajęciach lub samoobronie?
Dlaczego? Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki
śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.
Odpowiedz
Zespol penitencjarny się w Warszawie zbiera a wychowawca sam w Oz Opatówek 90 skazanych pod soba ma i nikomu to nie przeszkadza. Jeden wychowawca przeniesiony przez okręgowego do innej jednostki drugi delegowany ale wszystko gra a pan kier z wnioskami solidarności biega.
Odpowiedz
(03-03-2020, 16:50 )kopot napisał(a): Co z naszymi podwyżkami? Milicja, SG, strażacy są  już uwzględnieni.....

A my jak zawsze w czarnej Du..pie. Dodgy
Odpowiedz
Niebawem listnosz z poleconym do drzwi zapuka, ze ktos kogos wzywa i szuka bo wyjasnic kilka spraw trzeba jesli bedzie potrzeba.
Odpowiedz
(03-03-2020, 15:32 )500minus napisał(a):
(02-03-2020, 22:38 )Wtff napisał(a):
(02-03-2020, 7:33 )olee napisał(a): Witam. Czy to prawda że do końca Marca mają zapłacić za nadgodziny?

Nie, nie jest to prawda. Człowieku przez ostatni rok siedziałeś w dziurze w ziemi? Poczytaj ustawę i zobacz kiedy maja czas na wypłacenie tego i nie dubluj w nieskończoność tych samych pytań.


Art. 195b. Rekompensata pieniężna w zamian za ponadnormatywny czas służby

1. Rekompensata pieniężna, o której mowa w [b]art. 193[/b] świadczenia pieniężne funkcjonariuszy ust. 1 pkt 7, za jedną godzinę służby stanowi 1/172 miesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym należnego funkcjonariuszowi na stanowisku zajmowanym w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, o którym mowa w [b]art. 121[/b] wymiar czasu służby ust. 1, lub w ostatnim dniu służby za każdą godzinę służby przekraczającą normę, o której mowa w [b]art. 121[/b] wymiar czasu służby ust. 1. Łączny czas służby przekraczający normę w danym okresie rozliczeniowym zaokrągla się w górę do pełnej godziny.
2. Należną rekompensatę pieniężną, o której mowa w [b]art. 193[/b] świadczenia pieniężne funkcjonariuszy ust. 1 pkt 7, wypłaca się do końca kwartału następującego po okresie rozliczeniowym, lecz nie później niż do dnia ustania stosunku służbowego funkcjonariusza.
3. Rekompensatę pieniężną, o której mowa w [b]art. 193[/b] świadczenia pieniężne funkcjonariuszy ust. 1 pkt 7, należną zmarłemu lub zaginionemu funkcjonariuszowi wypłaca się jego małżonkowi lub członkom rodziny uprawnionym do policyjnej renty rodzinnej. Wypłata rekompensaty pieniężnej następuje niezwłocznie po wydaniu rozkazu personalnego o wygaśnięciu stosunku służbowego.


Kolor niebieski dotyczy pozostajacych w służbie
Kolor czerwony dotyczy konczacych słuzbę przed końcem okresu kiedy to SW ma czas do wypłaty za nadgodziny, odchodzisz w lutym na emkę to dostajesz kase w lutym a nie na koniec marca

Pozdrawiam tych co nie siedzieli ostatni rok w dziurze w ziemi a i tak guano wiedzą

Acha, Wtff dostał w "miętkie". Pisał do kolegi olle, że ten dubluje te same pytania, ale zapomniał że z uporem maniaka lansował równe podwyżki dla wszystkich. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.
Odpowiedz
W ostatnim czasie w Zakładzie Karnym w Przemyślu i w Medyce doszło do znacznych nominacji na stanowisku dyrektorów. W ZK Medyka został Kierownik Działu Kwatermistrzowskiego. W ZK Przemyśl osóbka posiadająca rodzinne korzenie żołnierza służącego w Ludowym Wojsku Polskim. Brawo !!! Panie Generale.
Odpowiedz
Na topie jest koronowirus więc mam pytanie - dlaczego osoby odwiedzajace nie są weryfikowane pod tym kontem w żaden sposób? Nie ma żadnej informacji na bramie, nikt nie pyta osoby wchodzace na odwiedzimy, osadzeni wychodzą do placówek medycznych do pracy jakby nigdy nic, konwojeci w konwojach stałych w szpitalach zabezpieczni w,, gejsze,, oby wystarczyły na wirus i panikę
Odpowiedz
(02-03-2020, 22:39 )Twardziel 123 napisał(a):
(02-03-2020, 20:18 )obserwer napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='3781' dateline='1583095805']
Pytanie z innej beczki jak to kolega wcześniej taki tytuł napisał czy dyrekcja lub kierownicy leczacy się u psychiatry i przyjmujacy leki psychotropowe, ktore działają ujemnie na psychikę, samopoczucie i właściwe zachowanie powinni nas oceniać, opiniowac lub podejmowac ważne decyzje dotyczące f-szy, osadzonych. Myślę, że nie, a nawet jest to zabronione.


Świetne pytanie. Osoby leczące się  u psychiatry zarządzają innymi ludźmi. KOSZMAR !!!!!!!!! Wojskowe Służby Informacyj...oj. nie będę kończył
Ale. Jak Pan Patryk nie zauważył pajęczych nepotycznych patologii rodzinnych w podległej mu służbie ??????.


Szkoda, że odszedł do europarlamentu, bo w tej chwili co niektórzy w piwnicy by pili a niektórzy, Smile  kominy czyścili.

Akurat on nie interesował się nami. A przepraszam wprowadził program praca więźniów którym to NIK powycierał podłogę. Odwiedzil kilka zakładów i zrobiono mu kilka zdjęć. Co zmieniło się w życiu szeregowego fusza za jego czasów? Nawet nie wyszedł do nas podczas protestów.
Odpowiedz
Witam. Nigdy nie pisałem ale chyba czas najwyższy zacząć.

Jestem wkur.... ale od początku.

Służę w ZK w CZARNEM od około 20 lat - obecnie jako st oddziałowy, podoficer. Nigdy nie byłem karany, postrzegany jestem jako osoba pracowita, dyspozycyjna i sumienna + i tak jest w rzeczywistości.

Podsumowując za powyższe mam dodatek służbowy w kwocie około 550 zł. Zaznaczam, że nigdy się nie prosiłem o podwyższenie. Raz zapytałem czy jest nie za niski i otrzymałem odpowiedź że mam się tym cieszyć – bo mam jeden z najwyższych w DO na moim stanowisku.I się cieszyłem ale już nie!!!Dowiedziałem się, że z-cy dyrektora, ze stopniem kpt./ por. ze stażem w przedziale około 12-16 lat, mają dodatek służbowy w kwocie prawie 2000 zł.

To jest sprawiedliwość. Dodatek służbowy to nie jest dodatek stażowy ani dodatek za stanowisko. Zakładając, że ja i z-cy dyrektora pracujemy na podobnym poziomie – a tak jest choć ja to wylewam wodę z butów po służbie a np. jeden/a z z-ców miała dziurę w kanapie od siedzenia. Przez funkcjonariuszy te osoby które tam siedziały i chichrały do tej pory nazywane są kanapowcami – tak na marginesie.Ale do szczegółów podam kilka cyfr:Grupa zaszeregowania z-cy dyr w jednostce pow 600 osadzonych to : 29 czyli 4519 zł + stopień służbowy kpt. 1689 = daje nam to 6049.

Dodatek do tego może wynieść do 50% w/w sumy – Czyli Państwo z-cy mają dodatek w wysokości prawie 2000 zł to wychodzi im około 32%.Teraz ja:Grupa zaszeregowania st. oddziałowy to : 8 czyli 2953 zł + stopień służbowy st. sierż. 1151 = daje nam to 4104 zł.

Dodatek do tego może wynieść do 50% w/w sumy – Czyli JA mam dodatek w wysokości około 550 zł to wychodzi mi około 13,5 %.Teraz porównajmy procenty: z-cy dyr 32% a ja 13,5% -jest różnica?Czy z tego wynika, że pomimo wzorowej opinii służbowej, dużego zaangażowania w służbę i wysoka dyspozycyjność oraz dużego jak na ten moment stażu pracy w porównaniu z z-cami dyrektora pracuję o ponad 50% gorzej? Bo w końcu o tyle mam niższy dodatek.

Proszę o to aby związki przyjrzały się sprawie.

Proszę o odpowiedź.

To nie jest budujące Panie i Panowie przełożeni a na pewno nie jest uczciwe czy tam jak to woli sprawiedliwe.Sorrry to wg OISW i DG jest ok im się po prostu to należy? Tak?I jeszcze jedno Pan Dyr. Zwany Brzozą jak odszedł na emkę dostał dodatek 50%.

A mi osobiście z wielka łachą ta sama osoba proponował podniesienie do 32%.

Było to z jego starony bardzo ale to bardzo uczciwe. Wzór do naśladowania....... Człowiek uczciwy i sprawiedliwy.Bardzo zachęcające co nie? I to poprawia atmosferę, ale jest ok: Wszyszcy są równi ale świnie są równiejsze – cytując klasyka......
Odpowiedz
Co z naszymi podwyżkami? Milicja, SG, strażacy są  już uwzględnieni.....
Odpowiedz
"...Rząd zajmie się we wtorek projektami rozporządzeń umożliwiających podwyżkę dla funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, straży granicznej i SOP w przeciętnej wysokości 500 zł miesięcznie. Zmiana stanowi realizację porozumienia ze związkami zawodowymi z listopada 2018 r."
Zastanawiam się po co są zamieszczane informacje na ten temat, ani to nas nie dotyczy, ani to nasze porozumienie? Przez takie wpisy, poziom frustracji funkcjonariuszy SW z pewnością nie spadnie. Jedyne wytłumaczenie jest takie, że nie mamy się czym pochwalić w tym temacie. Zawsze na końcu, zawsze nie zauważeni, służba widmo. Ale co się dziwić, jacy ministrowie odpowiedzialni za SW, jacy przełożeni w CZSW, tak nas postrzega rząd PIS.
Odpowiedz
(03-03-2020, 8:52 )olee napisał(a): Podwyżki w służbach mundurowych. Rząd we wtorek zajmie się projektem

https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-...27CssUplgE

To są rozporządzenia służb podległych MSWiA. Naszym się zajmą może w przyszły wtorek lub za dwa tygodnie ¯\_(ツ)_/¯
Odpowiedz
(02-03-2020, 22:38 )Wtff napisał(a):
(02-03-2020, 7:33 )olee napisał(a): Witam. Czy to prawda że do końca Marca mają zapłacić za nadgodziny?

Nie, nie jest to prawda. Człowieku przez ostatni rok siedziałeś w dziurze w ziemi? Poczytaj ustawę i zobacz kiedy maja czas na wypłacenie tego i nie dubluj w nieskończoność tych samych pytań.


Art. 195b. Rekompensata pieniężna w zamian za ponadnormatywny czas służby

1. Rekompensata pieniężna, o której mowa w [b]art. 193[/b] świadczenia pieniężne funkcjonariuszy ust. 1 pkt 7, za jedną godzinę służby stanowi 1/172 miesięcznego uposażenia zasadniczego wraz z dodatkami o charakterze stałym należnego funkcjonariuszowi na stanowisku zajmowanym w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, o którym mowa w [b]art. 121[/b] wymiar czasu służby ust. 1, lub w ostatnim dniu służby za każdą godzinę służby przekraczającą normę, o której mowa w [b]art. 121[/b] wymiar czasu służby ust. 1. Łączny czas służby przekraczający normę w danym okresie rozliczeniowym zaokrągla się w górę do pełnej godziny.
2. Należną rekompensatę pieniężną, o której mowa w [b]art. 193[/b] świadczenia pieniężne funkcjonariuszy ust. 1 pkt 7, wypłaca się do końca kwartału następującego po okresie rozliczeniowym, lecz nie później niż do dnia ustania stosunku służbowego funkcjonariusza.
3. Rekompensatę pieniężną, o której mowa w [b]art. 193[/b] świadczenia pieniężne funkcjonariuszy ust. 1 pkt 7, należną zmarłemu lub zaginionemu funkcjonariuszowi wypłaca się jego małżonkowi lub członkom rodziny uprawnionym do policyjnej renty rodzinnej. Wypłata rekompensaty pieniężnej następuje niezwłocznie po wydaniu rozkazu personalnego o wygaśnięciu stosunku służbowego.


Kolor niebieski dotyczy pozostajacych w służbie
Kolor czerwony dotyczy konczacych słuzbę przed końcem okresu kiedy to SW ma czas do wypłaty za nadgodziny, odchodzisz w lutym na emkę to dostajesz kase w lutym a nie na koniec marca

Pozdrawiam tych co nie siedzieli ostatni rok w dziurze w ziemi a i tak guano wiedzą
Odpowiedz
(03-03-2020, 10:31 )rybak napisał(a): Tak to prawda. Do 31.03.2020 mają zostać wypłacone, wypracowane nadgodziny. 

(02-03-2020, 22:38 )Wtff napisał(a):
(02-03-2020, 7:33 )olee napisał(a): Witam. Czy to prawda że do końca Marca mają zapłacić za nadgodziny?

Nie, nie jest to prawda. Człowieku przez ostatni rok siedziałeś w dziurze w ziemi? Poczytaj ustawę i zobacz kiedy maja czas na wypłacenie tego i nie dubluj w nieskończoność tych samych pytań.

Kolego Rybak, rozwiej wszelkie watpliwości, i podaj ten termin
Odpowiedz
(03-03-2020, 10:17 )andzejsw napisał(a):
Panie Administratorze jak tam po spotkaniu kierownictwa SW w Popowie z dnia 2.03.2020 Huh Time


Nikt nie zapytał ministra co z nowelizacja Ustawy o SW....tak Związki walczyły o ten projekt potem radość że udało się z CZtem i DG dojść do porozumienia i co? I cisza...... Jak kamień wodę
Odpowiedz
Wchodzę na stronę Związków Zawodowych Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. I czytam "Rząd zajmie się we wtorek projektami rozporządzeń umożliwiających podwyżkę dla funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, straży granicznej i SOP". Acha fajnie mają. Dalej czytam
"Rząd na wtorkowym posiedzeniu ma omówić projekty czterech rozporządzeń w sprawach wielokrotności kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy czterech służb". No i dalej czytam
"Projekt opracowany został w związku z podpisanym w dniu 8 listopada 2018 r. porozumieniem pomiędzy ministrem MSWiA oraz stroną społeczną reprezentowaną przez przedstawicieli związków zawodowych zrzeszających funkcjonariuszy służb resortu spraw wewnętrznych i administracji. " I myślę sobie przecież ja jestem funkcjonariuszem Służby Więziennej podległej Ministrowi Sprawiedliwości. A tam dalej , że Pan Brudziński, że MSWiA bla bla bla. Po co to wklejać?????? Prawdopodobnie to dotyczy także SW ( chyba) , ale na naszej stronie nie pisze się o nas, tylko o służbach podległych MSWiA. Jesteśmy jak YETI.
Odpowiedz
A moze by tak wprowadzili zakaz odwiedzin w zwiazku z koronawirusem?
Odpowiedz
(03-03-2020, 8:52 )olee napisał(a): Podwyżki w służbach mundurowych. Rząd we wtorek zajmie się projektem

https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-...27CssUplgE

Tak, "(…) podwyżkę dla funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, straży granicznej i SOP (…)"
Odpowiedz
Panie Administratorze jak tam po spotkaniu kierownictwa SW w Popowie z dnia 2.03.2020 Huh Time
Odpowiedz
Podwyżki w służbach mundurowych. Rząd we wtorek zajmie się projektem

https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-...27CssUplgE
Odpowiedz
Co dzieje się z nowelą naszej ustawy.Tylko nie wciskajcie kitu że zarząd związków w Warszawie nic nie wie.Zarząd w dziwny sposób milczy a potem wielkie zdziwienie że solidarność rośnie w siłę.Trochę więcej otwartości i współpracy z dołami związkowymi,a nie wojenki podjazdowe.Esencją związków nie są wszelakie zarządy ale zwykli funkcjonariusze należący do związku .Może więcej otwartości w stosunku do tych funkcjonariuszy.Potem zarząd jest zdziwiony jak jest podejrzewany o układanie się z czsw.
Odpowiedz
(02-03-2020, 8:52 )Listopadowy Gość napisał(a):
(28-02-2020, 5:19 )Człowiek z lasu napisał(a):
(27-02-2020, 16:38 )Wiktorplutonowy napisał(a): Panie Administratorze dla wszystkich jest jasne, że wypłata podwyżek będzie możliwa dopiero po podpisaniu budżetu, ale rozporządzenia powinny być już procedowane. W poprzednich latach obserwowaliśmy postępy prac na RCL i każdy mniej więcej wiedział na jakim są etapie. A w tym roku dziwna cisza. Nie mamy podglądu na żadne projekty. O co chodzi? (o_O).

Panie Adminie proszę o ustosunkowanie się to postu kolegi, wszyscy czekamy na odpowiedź, na jakieś informacje!!!

Administratorze, 
na pewno każdy chciałby już zobaczyć, jak wyglądają te rozporządzenia.. jak na razie widzieliśmy tylko informację o wzroście wskaźnika - dzięki użytkownikowi forum. 
Pytanie również, co się dzieje z nowelizacją Ustawy o SW?Również czekam na odpowiedź dotyczącą nowelizacji Ustawy o SW... Ale bezskutecznie... Kiedyś administrator napisał że trwają prace żeby nowelizacja weszła na drogę legistlacyjna ale później cisza.... Było i zniknęło podejrzewam że temat będzie zakopany zapominany
Odpowiedz
(02-03-2020, 20:18 )obserwer napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='3781' dateline='1583095805']
Pytanie z innej beczki jak to kolega wcześniej taki tytuł napisał czy dyrekcja lub kierownicy leczacy się u psychiatry i przyjmujacy leki psychotropowe, ktore działają ujemnie na psychikę, samopoczucie i właściwe zachowanie powinni nas oceniać, opiniowac lub podejmowac ważne decyzje dotyczące f-szy, osadzonych. Myślę, że nie, a nawet jest to zabronione.


Świetne pytanie. Osoby leczące się  u psychiatry zarządzają innymi ludźmi. KOSZMAR !!!!!!!!! Wojskowe Służby Informacyj...oj. nie będę kończył
Ale. Jak Pan Patryk nie zauważył pajęczych nepotycznych patologii rodzinnych w podległej mu służbie ??????.

Szkoda, że odszedł do europarlamentu, bo w tej chwili co niektórzy w piwnicy by pili a niektórzy, Smile  kominy czyścili.
Odpowiedz
(02-03-2020, 7:33 )olee napisał(a): Witam. Czy to prawda że do końca Marca mają zapłacić za nadgodziny?

Nie, nie jest to prawda. Człowieku przez ostatni rok siedziałeś w dziurze w ziemi? Poczytaj ustawę i zobacz kiedy maja czas na wypłacenie tego i nie dubluj w nieskończoność tych samych pytań.
Odpowiedz
(02-03-2020, 21:15 )Administrator napisał(a): [quote="500minus" pid='3778' dateline='1583014726']
[quote="Administrator" pid='3776' dateline='1583002562']
[quote="bolo" pid='3773' dateline='1582974581']
PYTANIE DO ADMINISTRATORA. CZY WYPŁATA EKWIWALENTU DO KOŃCA  MARCA??? ZA WYPRACOWANE NADGODZINY  BĘDZIE UWZGLĘDNIAĆ TEGOROCZNE PODWYŻKI CZY STAWKA ZA 1 NADGODZINE BĘDZIE LICZONA PO STAREMU???Jak się tylko upewnię to odpowiem.


Stawka z dnia 31.12.2019.

Dokładnie tak jak już wcześniej było już napisane, czyli nadgodziny są wypracowane za okres od 1 lipca do 31 grudnia 2019 r. i za ten okres, czyli przed podwyżką będzie zapłacone, ponieważ podwyżka będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 r.

Z nadgodzinami to robią nas na szaro bo jak można liczyć nadgodziny wcześniejsze i teraźniejsze powinno być wypłacone i zaczynamy na czysto, a nie za to ci zaplace, a za to masz wolne ŚMIECH na sali.
Odpowiedz
(02-03-2020, 21:15 )Administrator napisał(a): [quote="500minus" pid='3778' dateline='1583014726']
[quote="Administrator" pid='3776' dateline='1583002562']
[quote="bolo" pid='3773' dateline='1582974581']
PYTANIE DO ADMINISTRATORA. CZY WYPŁATA EKWIWALENTU DO KOŃCA  MARCA??? ZA WYPRACOWANE NADGODZINY  BĘDZIE UWZGLĘDNIAĆ TEGOROCZNE PODWYŻKI CZY STAWKA ZA 1 NADGODZINE BĘDZIE LICZONA PO STAREMU??
Jak się tylko upewnię to odpowiem
Stawka z dnia 31.12.2019.....

Dokładnie tak jak już wcześniej było już napisane, czyli nadgodziny są wypracowane za okres od 1 lipca do 31 grudnia 2019 r. i za ten okres, czyli przed podwyżką będzie zapłacone, ponieważ podwyżka będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 r.

Idź się zapytać kadrowej i pierwszego ochrony, oni zawsze dobrze Ci wylicza, żeby było na ich korzyść, bo później słone nagrody wezmą Big Grin .
Odpowiedz
[quote="robs" pid='3786' dateline='1583139214']
Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Rady Ministrów pojawił się w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Więziennej
Oczekiwanym efektem podwyższenia przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy Służby Więziennej będzie podwyższenie uposażeń funkcjonariuszom, co korzystnie wpłynie na zmniejszenie rotacji kadr w Służbie Więziennej i podniesienie poziomu satysfakcji zawodowej z tytułu pełnionej służby.
ZAKLINANIE RZECZYWISTOŚCI, ŻADNA PODWYŻKA NIE POWSTRZYMA F-SZY PRZED ODEJŚCIEM ZE SŁUŻBY, JEŻELI NIE ZMIENI SIĘ PODEJŚCIE PRZEŁOŻONYCH. WICEMINISTER WÓJCIK POJĘCIA NIE MA O CO TAK NAPRAWDĘ CHODZI W SW.
NA PRZYKŁADZIE JEDNOSTEK Z OISW SZCZECIN - KTO MÓGŁ JUŻ ODSZEDŁ, NIE CZEKAJĄC NA PODWYŻKI I DALSZE OBIETNICE. OBIECANKI CACANKI ;-)

Teraz może być tylko lepiej, bo odszedł dowodzący, co OISW Koszalin prawie utopil jak to mawiał jego następca jak opuszczał jednostkę podstawową, okręt już tonie.
Odpowiedz