Jak nie maseczki, siłownię, rękawiczki, stuły, medale to teraz szable dla kogoś kto głosował przeciwko nam!!! No do t... ka bez mydła.
Odpowiedz
Panie Administratorze. Już drugi mój post nie jest publikowany. Prowadzę dokumentację elektroniczną , bajo bajlando.
Odpowiedz
(05-10-2020, 5:08 )500minus napisał(a):
(04-10-2020, 13:55 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-10-2020, 19:26 )500minus napisał(a):
(03-10-2020, 14:30 )Dziambdzia napisał(a):
(01-10-2020, 22:32 )rambo3000 napisał(a): Chłopie jakie 20-30zl policz jeśli średnio masz 5lat cywila przed służba lub służby w innej ślubie to za te 5przepracowanych lat masz dodatkowe 5%do wysługi czyli jeśli zarabiasz na SW średnio 4000zl to te dodatkowen5%czyli jakieś 200zl więc jest o co walczyć a dodać trzeba że niektórzy mają i po 10-15lat przepracowanych przed służba z czego ci wyszło 20-30zl to nie wiem ????

Byłeś na szkoleniu kreatywnych księgowych?
5% wysługi przy pensji 4k to 200,-?
Koń by się uśmiał...

Po co złośliwości? Dodatek za wysługę jest liczony od podstawy więc jeśli ktoś ma oddziałowego to podstawa 3241 zł więc 10% za wysługę to 324 zł brutto ? A jeśli się mylę to proszę na poziomie o poprawienie a nie jak złodzieje uszczypliwe złośliwości i brak kultury.

Art 58 Ustawy o Służbie więziennej, matematyka na poziomie podstawówki i nie jest to złośliwość tylko smutna prawda. Pozdrawiam

W art 58 wskazanym opisane jest ile % wysługi po i mu latach sluzby, jak to się ma wg ciebie do mojego błędnego myślenia o tym jak liczymy dodatek za wysługę?
Odpowiedz
(04-10-2020, 9:12 )Zbig napisał(a):
(03-10-2020, 19:17 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="Zbig" pid='5709' dateline='1601724263']
[quote="Twardziel 123" pid='5703' dateline='1601668869']
[quote="Twardziel 123" pid='5673' dateline='1601579884']
[quote="Zbig" pid='5656' dateline='1601564951']
[quote="Twardziel 123" pid='5627' dateline='1601491525']
Panowie i Panie z ZK Borneo i Oz podziekujmy naszym panom wszechmogacym rzadzacym tzn.  dyrektorowi i kierownictwu za zamkniecie naszego Oz, piszę kierownictwu bo Dyro jest od roku a wcześniej rządził pan z lasu z obecnym zastępcą i liderem Oz, majora mu dać w listopadzie za to, że stan podopiecznych obniżył, żeby OZ zamknac, ponadto sobie i ochroniarzowi załatwił posadki w solidarności zwerbowal podstępem jak lis podwładnych aby składki płacili i go chwalili. Więc niech teraz w delegację zapindalaja i swojego przewodniczącego i długiego szamana chwalą ale skla bajo bajlando nara. Wujek wszystko wie a jak nie kolega podpowie.

Kiero Oz od jutra 7 tysięcy na wypłatę przytuli za to że przyjedzie posiedzieć. Proponuję delegację np. do lasu lub zk Czarne aby go nauczyli jak rządzić żeby zaklad istniał.

NIECH ZYJE SOLIDARNOŚĆ I JEGO PRZEWODNICZACY OZ OPATÓWEK.
Przez rok można dużo zrobić lub do reszty zepsuć

I tu masz Panie kolego rację zaczął pan w okularkach, który spier....Ł jak szczur, pan, który został wygoniony do lasu podtrzymał dewastacje jednostki i złą atmosferę wśród dobrych F-szy przy pomocy przydupasow, którzy tylko o swój interes dbali zwłaszcza panowie ulizani. Bajo nara pa.

Kier. Oz Borneo w delegację to życzenie moje i podległych F- szy. 

Z-ca ppłka z Borneo delegacja na z-ce  do ZK typu zamkniętego tam się nie będzie nudził i sufit oglądał lub u penitencjarnego przesiadywał i plotkowal. 

Stu paru podopiecznych zamknięty Oz, dyrektor, z-ca, kier Oz  kilku osadzonych a rządzących mnóstwo bajo I bajlando.

Dyro zęby przygryza, że Oz zamknięty, a nasz kiero sie cieszy, że odprawę na Maxa dostanie, oby się nie przechwalil bo wiśnia piniedzy nie ma bajo, a grupy też nie dają jak 7,8lub9 miechow sie nie choruje bajo i ciał.
Człowieku, a Ty myślisz, że kto miał coś do powiedzenia na temat oz? Na pewno nie dyro borneo. A po drugie dwoch funkcjonariuszy na jednego skazańca to też lekka przeginka. Masz problem, to jedz do okręgowego nasmarować w rękaw jak inni sponiewierani przez służbe. Pomoże ci, nosa wytrze, wesprze, dodatek podwyższy i awansuje

Okręgowy powie, że chce mieć spokój i na tym rozmowa się skończy. Ale niech wie, że kiero Oz bramę z zawiasami zaj..al i wstawił na swoją posesję czyli przyjal korzyść majątkową, lub ja ukradł, bo miala byc wstawiona na terenie Oz tak mowi kolega.Teraz dopiero będzie wszystko wywożone i podmieniane jak skazanych nie ma. Np wiertarki ,szlifierki ,,fleki" klucze, tarcze itp. Tak było w Bornem jak był pan z lasu, który na niczym się nie znał bajo bajlando.

Chłopie a co okręgowego ten okreg obchodzi, on tyle wie co mu na papierosie ktoś truknie
Odpowiedz
(05-10-2020, 10:12 )Dziambdzia napisał(a):
(04-10-2020, 20:22 )Emil napisał(a): Witam wszystkich,  pierwszy raz pisze na tym forum czytam wpisy kolegów i koleżanek, jestem członkiem związków w mojej jednostce. Powiem tak każdy ma juz dość wszyscy są w mojej jednostce przemęczeni. Dział ochrony dziwne służby  po 4 dniówki 12 godzinne po rząd, ewidencja mężczyźni służby w ochronie konwoje , pomocnicy oddziałowych kobiety widzenia i monitory , finanse widzenia, monitory, służba zdrowia pielęgniarki konwoje, kwatermistrzostwo pomocnicy oddziałowych , widzenia konwoje, kadry monitory. jest wrzesień zaczynają się kontrole działów praca leży ale zbijanie nadgodzin za wszelką cenę to podstawa. Nie  mamy żadnych pretensji do tego bo to jest służba i każdy rozgarnięty wie o co chodzi,  ale, jak przyjdzie rozliczanie nas ze swojej pracy to juz nie będzie kolorowo i nikt nie przyjmie wytłumaczenia bo byłem w konwoju na widzeniach itp.  Problem moim zdaniem jest taki skoro jestem członkiem związku, zgadzam się z tym by ktoś był moim reprezentantem płacę składki członkowskie, ale jak widzę, że ktoś ma wyjeb..... przez 2 lata nic nie zrobiliście cały zarząd związków już nawet nie powiem, że to wina Pana Czesława Tuły ale do kur.... nędzy jest w  całym zrządzie kilkanaście osób do tego są związki w okręgach i co jest fajnie spotkamy się wódki się na pijemy i tyle. W jednostce w której służę jest największa liczba członków w całym okręgu ponad 60% członków jednostki i co z tego nic się nie da zrobić. Każdy rozumie Dyrektora, że jest jeb.... z góry i rozliczany jak każdy z nas nikt nie ma do niego pretensji. Problem jest tylko jeden w CZSW ktoś jest oderwany od rzeczywistości a WY Panowie członkowie Związków hu.... zrobiliscie i nic z tym nie robicie.


I to jest to o co zawsze pytam!!! Z niedoetatyzowaniem jednostek było wiadomo przed reformą wypłat za "nadgodziny" a po reformie to istna tragedia!!!  Zawieszonych tysiące stanowisk!!! Bilans tygodniowy co do oddanych nadgodzin!!! "wierchuszka" z"dg" klepią się po pleckach, i każdy ma to gdzieś. W jednostkach prześcigają się w rozdawaniu maseczek, przelewaniu krwi, a nikt nie naciska na "dg" co by wziął się do roboty, albo i nawet niech już idzie na emeryturę. Przewodniczący zarządów okręgowych mogą wiele, ale się boją o swoje ciepłe posady, boją się zemsty "jacka" dlatego dużą robotę robią emeryci, ale ci nie uwikłani w powiązania rodzinne, oni nie maja obaw przed "jackiem"
Wzywam Przewodniczących Z.O
Koleżanki i kolegów:
Bożena Gosztyła, Danuta Malkusz, Patryk Aszkiełowicz, Tomasz Walaszczyk, Jacek Mróz, Andrzej Mazurek, Grzegorz Pronobis, Jarosław Ćmiel,  Michał Dworacki, Robert Szumiło, Arkadiusz Urbański, Jarosław Wodziński, Jarosław Szyszka, Kamil Bachanowicz, Marcin Makarewicz
Do działania na rzecz poprawy służby, do rozliczenia tych którzy w ostatnim okresie odpowiedzialni są za pogorszenie warunków służby!!!

"Jacek musi odejść"
"Jacek musi odejść"
"Jacek musi odejść"

W same sedno !!! Naprawdę przewodniczący związków mają klapki na oczach ?? Podejrzewam ,
Że oni dobrze wiedzą co się dzieje w jednostkach , ale  pewnie są zastraszani lub po prostu nie chce im się dzialac. A jeśli nie wiedzą to niech odejdą , i przyjdą młodsi i bardziej zaangażowani do pracy na rzecz ludzi!!!! 
Wstyd i hańba dla calej elity związków¡!!!!!!
Odpowiedz
(05-10-2020, 11:29 )Administrator napisał(a):
(05-10-2020, 9:09 )StrażakSam napisał(a): Administratorze, uzyskam odpowiedź dotyczącą liczby związkowców?

Myślałem, że to żart Wink  Przepraszam, ale nie jestem uprawniony do tego, aby przedstawiać dla Pana "StrażakSam" informacji nt. liczebności Członków Związku NSZZFiPW. Proszę zajrzeć do ustawy o Związkach Zawodowych, tam jest napisane na ten temat.

A gdzie możemy się dowiedzieć ile pieniędzy jest ze składek członkowskich . Jakie to są roczne kwoty, ktoś wie????
Odpowiedz
(05-10-2020, 9:09 )StrażakSam napisał(a): Administratorze, uzyskam odpowiedź dotyczącą liczby związkowców?

Myślałem, że to żart Wink  Przepraszam, ale nie jestem uprawniony do tego, aby przedstawiać dla Pana "StrażakSam" informacji nt. liczebności Członków Związku NSZZFiPW. Proszę zajrzeć do ustawy o Związkach Zawodowych, tam jest napisane na ten temat.
Odpowiedz
(04-10-2020, 20:22 )Emil napisał(a): Witam wszystkich,  pierwszy raz pisze na tym forum czytam wpisy kolegów i koleżanek, jestem członkiem związków w mojej jednostce. Powiem tak każdy ma juz dość wszyscy są w mojej jednostce przemęczeni. Dział ochrony dziwne służby  po 4 dniówki 12 godzinne po rząd, ewidencja mężczyźni służby w ochronie konwoje , pomocnicy oddziałowych kobiety widzenia i monitory , finanse widzenia, monitory, służba zdrowia pielęgniarki konwoje, kwatermistrzostwo pomocnicy oddziałowych , widzenia konwoje, kadry monitory. jest wrzesień zaczynają się kontrole działów praca leży ale zbijanie nadgodzin za wszelką cenę to podstawa. Nie  mamy żadnych pretensji do tego bo to jest służba i każdy rozgarnięty wie o co chodzi,  ale, jak przyjdzie rozliczanie nas ze swojej pracy to juz nie będzie kolorowo i nikt nie przyjmie wytłumaczenia bo byłem w konwoju na widzeniach itp.  Problem moim zdaniem jest taki skoro jestem członkiem związku, zgadzam się z tym by ktoś był moim reprezentantem płacę składki członkowskie, ale jak widzę, że ktoś ma wyjeb..... przez 2 lata nic nie zrobiliście cały zarząd związków już nawet nie powiem, że to wina Pana Czesława Tuły ale do kur.... nędzy jest w  całym zrządzie kilkanaście osób do tego są związki w okręgach i co jest fajnie spotkamy się wódki się na pijemy i tyle. W jednostce w której służę jest największa liczba członków w całym okręgu ponad 60% członków jednostki i co z tego nic się nie da zrobić. Każdy rozumie Dyrektora, że jest jeb.... z góry i rozliczany jak każdy z nas nikt nie ma do niego pretensji. Problem jest tylko jeden w CZSW ktoś jest oderwany od rzeczywistości a WY Panowie członkowie Związków hu.... zrobiliscie i nic z tym nie robicie.


I to jest to o co zawsze pytam!!! Z niedoetatyzowaniem jednostek było wiadomo przed reformą wypłat za "nadgodziny" a po reformie to istna tragedia!!!  Zawieszonych tysiące stanowisk!!! Bilans tygodniowy co do oddanych nadgodzin!!! "wierchuszka" z"dg" klepią się po pleckach, i każdy ma to gdzieś. W jednostkach prześcigają się w rozdawaniu maseczek, przelewaniu krwi, a nikt nie naciska na "dg" co by wziął się do roboty, albo i nawet niech już idzie na emeryturę. Przewodniczący zarządów okręgowych mogą wiele, ale się boją o swoje ciepłe posady, boją się zemsty "jacka" dlatego dużą robotę robią emeryci, ale ci nie uwikłani w powiązania rodzinne, oni nie maja obaw przed "jackiem"
Wzywam Przewodniczących Z.O
Koleżanki i kolegów:
Bożena Gosztyła, Danuta Malkusz, Patryk Aszkiełowicz, Tomasz Walaszczyk, Jacek Mróz, Andrzej Mazurek, Grzegorz Pronobis, Jarosław Ćmiel,  Michał Dworacki, Robert Szumiło, Arkadiusz Urbański, Jarosław Wodziński, Jarosław Szyszka, Kamil Bachanowicz, Marcin Makarewicz
Do działania na rzecz poprawy służby, do rozliczenia tych którzy w ostatnim okresie odpowiedzialni są za pogorszenie warunków służby!!!

"Jacek musi odejść"
"Jacek musi odejść"
"Jacek musi odejść"
Odpowiedz
Thumbs Up 
KTO ZA STRAJKIEM ?
Odpowiedz
Administratorze, uzyskam odpowiedź dotyczącą liczby związkowców?
Odpowiedz
(04-10-2020, 19:44 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a):
(04-10-2020, 11:55 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Panie Administratorze proszę o udzielenie odpowiedzi:

CO SIĘ STAŁO Z PROJEKTEM NOWELIZACJI USTAWY O SW, KTÓRY UWZGLĘDNIAŁ REALIZACJĘ POSTULATÓW ZAWARTYCH W POROZUMIENIU Z 2018 ROKU I KTÓRY BYŁ JUŻ KONSULTOWANY I USTALANY Z CZSW, ZARZĄDEM GŁÓWNYM ???

TEN PROJEKT MIAŁ JUŻ WEJŚĆ NA DROGĘ LEGISLACJI WIĘC GDZIE SIĘ PODZIAŁ ???

CZY ZARZĄD GŁÓWNY PAMIĘTA O TYM PROJEKCIE NOWELIZACJI USTAWY O SW (płatne l-4, dodatki, wysługa lat) ???


SZKODA, ŻE ADMINISTRATOR ODPOWIADA TYLKO NA WYGODNE PYTANIA LUB JEŚLI RACJA JEST PO STRONIE ZARZĄDU A TAM GDZIE TRZEBA PRZYZNAĆ RACJĘ FUNKCJONARIUSZOM TO Z REGUŁY BRAK ODPOWIEDZI

Bardzo Pana przepraszam, że nie odpowiedziałem Panu w niedzielę na wpis. Z informacji. które posiadam nic się nie zmieniło ws. projektu zmiany ustawy o SW. Projekt ten był również przedmiotem rozmów podczas ostatniego spotkania w Ministerstwie Sprawiedliwości, podczas którego przedstawiciele NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa przedstawili odpowiedzi dotyczące tego projektu jakie spływały z Ministerstwa Sprawiedliwości oraz domagali się jego wprowadzenia uzasadniając tym, że zrealizuje on większość zapisów Porozumienia zawartego pomiędzy NSZZFiPW a MS.
Odpowiedz
(04-10-2020, 13:55 )Człowiek z lasu napisał(a):
(03-10-2020, 19:26 )500minus napisał(a):
(03-10-2020, 14:30 )Dziambdzia napisał(a):
(01-10-2020, 22:32 )rambo3000 napisał(a):
(01-10-2020, 19:12 )Dziambdzia napisał(a): Ludzie o czym wy chcecie debatować!!! Walka o wysługę??? Ile to jest na miesiąc??? 20, 30 zł!!! Jutro jakiś f-sz który dzisiaj zszedł z nocki idzie na dniówkę, dlaczego? bo ktoś musi iść na wolne bo ma nadgodziń przepracowanych więcej, bo nie ma pełnego stanu etatowego, bo  tylko tuman nie wie dlaczego nie przychodzą "nowi" do służby. To jutro znów będzie mniej ludzi na oddziałach, to jutro f-sze innych działów będą musieli udowadniać że robia swoją robotę i innych. A my będziemy powoływać zespoły do dyskusji za 20 zł!!!

Ocknijcie się!!!
Jacek musi odejść!!!
Chłopie jakie 20-30zl policz jeśli średnio masz 5lat cywila przed służba lub służby w innej ślubie to za te 5przepracowanych lat masz dodatkowe 5%do wysługi czyli jeśli zarabiasz na SW średnio 4000zl to te dodatkowen5%czyli jakieś 200zl więc jest o co walczyć a dodać trzeba że niektórzy mają i po 10-15lat przepracowanych przed służba z czego ci wyszło 20-30zl to nie wiem ????

Byłeś na szkoleniu kreatywnych księgowych?
5% wysługi przy pensji 4k to 200,-?
Koń by się uśmiał...

Po co złośliwości? Dodatek za wysługę jest liczony od podstawy więc jeśli ktoś ma oddziałowego to podstawa 3241 zł więc 10% za wysługę to 324 zł brutto ? A jeśli się mylę to proszę na poziomie o poprawienie a nie jak złodzieje uszczypliwe złośliwości i brak kultury.

Art 58 Ustawy o Służbie więziennej, matematyka na poziomie podstawówki i nie jest to złośliwość tylko smutna prawda. Pozdrawiam
Odpowiedz
https://m.demotywatory.pl/5026270

Haha czyli moją teorię z poprzednich postów inni też dostrzegli :-)
Odpowiedz
Witam wszystkich, pierwszy raz pisze na tym forum czytam wpisy kolegów i koleżanek, jestem członkiem związków w mojej jednostce. Powiem tak każdy ma juz dość wszyscy są w mojej jednostce przemęczeni. Dział ochrony dziwne służby po 4 dniówki 12 godzinne po rząd, ewidencja mężczyźni służby w ochronie konwoje , pomocnicy oddziałowych kobiety widzenia i monitory , finanse widzenia, monitory, służba zdrowia pielęgniarki konwoje, kwatermistrzostwo pomocnicy oddziałowych , widzenia konwoje, kadry monitory. jest wrzesień zaczynają się kontrole działów praca leży ale zbijanie nadgodzin za wszelką cenę to podstawa. Nie mamy żadnych pretensji do tego bo to jest służba i każdy rozgarnięty wie o co chodzi, ale, jak przyjdzie rozliczanie nas ze swojej pracy to juz nie będzie kolorowo i nikt nie przyjmie wytłumaczenia bo byłem w konwoju na widzeniach itp. Problem moim zdaniem jest taki skoro jestem członkiem związku, zgadzam się z tym by ktoś był moim reprezentantem płacę składki członkowskie, ale jak widzę, że ktoś ma wyjeb..... przez 2 lata nic nie zrobiliście cały zarząd związków już nawet nie powiem, że to wina Pana Czesława Tuły ale do kur.... nędzy jest w całym zrządzie kilkanaście osób do tego są związki w okręgach i co jest fajnie spotkamy się wódki się na pijemy i tyle. W jednostce w której służę jest największa liczba członków w całym okręgu ponad 60% członków jednostki i co z tego nic się nie da zrobić. Każdy rozumie Dyrektora, że jest jeb.... z góry i rozliczany jak każdy z nas nikt nie ma do niego pretensji. Problem jest tylko jeden w CZSW ktoś jest oderwany od rzeczywistości a WY Panowie członkowie Związków hu.... zrobiliscie i nic z tym nie robicie.
Odpowiedz
(04-10-2020, 11:55 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): Panie Administratorze proszę o udzielenie odpowiedzi:

CO SIĘ STAŁO Z PROJEKTEM NOWELIZACJI USTAWY O SW, KTÓRY UWZGLĘDNIAŁ REALIZACJĘ POSTULATÓW ZAWARTYCH W POROZUMIENIU Z 2018 ROKU I KTÓRY BYŁ JUŻ KONSULTOWANY I USTALANY Z CZSW, ZARZĄDEM GŁÓWNYM ???

TEN PROJEKT MIAŁ JUŻ WEJŚĆ NA DROGĘ LEGISLACJI WIĘC GDZIE SIĘ PODZIAŁ ???

CZY ZARZĄD GŁÓWNY PAMIĘTA O TYM PROJEKCIE NOWELIZACJI USTAWY O SW (płatne l-4, dodatki, wysługa lat) ???


SZKODA, ŻE ADMINISTRATOR ODPOWIADA TYLKO NA WYGODNE PYTANIA LUB JEŚLI RACJA JEST PO STRONIE ZARZĄDU A TAM GDZIE TRZEBA PRZYZNAĆ RACJĘ FUNKCJONARIUSZOM TO Z REGUŁY BRAK ODPOWIEDZI
Odpowiedz
(03-10-2020, 19:09 )rybak napisał(a): Dobry wieczór.
Panie Administratorze.
Dlaczego mój wczorajszy post z wieczora nie ukazał się?
Nikogo nie obraziłem jak również nie używałem słów powszechnie uważanych za wulgarne.
CENZURA?

Pana wpis naruszył pkt. 6 Regulaminu Księgi Gości.
Odpowiedz
Ta cała grupa robocza miała już powstać jakiś czas temu z tego co pamiętam pan Ziobro ja zapowiedział w kwietniu lub maju tego roku i co do tej pory jakoś nic się nie wydarzyło żądzach nas ciągle oszukują zbywają lakoniczne pisma odsyłają należy działać panie Czesławie zerwanie porozumienia i protest na skalę kraju np hasło dbamy o zdrowie bo covid i już każdy zrozumienia co kaman
Odpowiedz
(03-10-2020, 19:26 )500minus napisał(a):
(03-10-2020, 14:30 )Dziambdzia napisał(a):
(01-10-2020, 22:32 )rambo3000 napisał(a):
(01-10-2020, 19:12 )Dziambdzia napisał(a):
(01-10-2020, 17:25 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): ODPOWIEDŹ PRZESŁANA DO ZARZĄDU TO JAWNA KPINA!!!

(...)

Ludzie o czym wy chcecie debatować!!! Walka o wysługę??? Ile to jest na miesiąc??? 20, 30 zł!!! Jutro jakiś f-sz który dzisiaj zszedł z nocki idzie na dniówkę, dlaczego? bo ktoś musi iść na wolne bo ma nadgodziń przepracowanych więcej, bo nie ma pełnego stanu etatowego, bo  tylko tuman nie wie dlaczego nie przychodzą "nowi" do służby. To jutro znów będzie mniej ludzi na oddziałach, to jutro f-sze innych działów będą musieli udowadniać że robia swoją robotę i innych. A my będziemy powoływać zespoły do dyskusji za 20 zł!!!

Ocknijcie się!!!
Jacek musi odejść!!!
Chłopie jakie 20-30zl policz jeśli średnio masz 5lat cywila przed służba lub służby w innej ślubie to za te 5przepracowanych lat masz dodatkowe 5%do wysługi czyli jeśli zarabiasz na SW średnio 4000zl to te dodatkowen5%czyli jakieś 200zl więc jest o co walczyć a dodać trzeba że niektórzy mają i po 10-15lat przepracowanych przed służba z czego ci wyszło 20-30zl to nie wiem ????

Byłeś na szkoleniu kreatywnych księgowych?
5% wysługi przy pensji 4k to 200,-?
Koń by się uśmiał...

Po co złośliwości? Dodatek za wysługę jest liczony od podstawy więc jeśli ktoś ma oddziałowego to podstawa 3241 zł więc 10% za wysługę to 324 zł brutto ? A jeśli się mylę to proszę na poziomie o poprawienie a nie jak złodzieje uszczypliwe złośliwości i brak kultury.
Odpowiedz
(03-10-2020, 19:26 )500minus napisał(a):
(03-10-2020, 14:30 )Dziambdzia napisał(a):
(01-10-2020, 22:32 )rambo3000 napisał(a):
(01-10-2020, 19:12 )Dziambdzia napisał(a):
(01-10-2020, 17:25 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): ODPOWIEDŹ PRZESŁANA DO ZARZĄDU TO JAWNA KPINA!!!

(...)

Ludzie o czym wy chcecie debatować!!! Walka o wysługę??? Ile to jest na miesiąc??? 20, 30 zł!!! Jutro jakiś f-sz który dzisiaj zszedł z nocki idzie na dniówkę, dlaczego? bo ktoś musi iść na wolne bo ma nadgodziń przepracowanych więcej, bo nie ma pełnego stanu etatowego, bo  tylko tuman nie wie dlaczego nie przychodzą "nowi" do służby. To jutro znów będzie mniej ludzi na oddziałach, to jutro f-sze innych działów będą musieli udowadniać że robia swoją robotę i innych. A my będziemy powoływać zespoły do dyskusji za 20 zł!!!

Ocknijcie się!!!
Jacek musi odejść!!!
Chłopie jakie 20-30zl policz jeśli średnio masz 5lat cywila przed służba lub służby w innej ślubie to za te 5przepracowanych lat masz dodatkowe 5%do wysługi czyli jeśli zarabiasz na SW średnio 4000zl to te dodatkowen5%czyli jakieś 200zl więc jest o co walczyć a dodać trzeba że niektórzy mają i po 10-15lat przepracowanych przed służba z czego ci wyszło 20-30zl to nie wiem ????

Byłeś na szkoleniu kreatywnych księgowych?
5% wysługi przy pensji 4k to 200,-?
Koń by się uśmiał...
Akurat w sw, faktycznie sami kreatywni księgowi. Tylko w  firmach wolnościowych, to taki już nawet kasy nie ogarnia. Jest moc
Odpowiedz
(04-10-2020, 7:05 )Szczery napisał(a): O 55 za dużo.
A ilu z nich to nie podpadziochy??
Odpowiedz
Panie Administratorze proszę o udzielenie odpowiedzi:

CO SIĘ STAŁO Z PROJEKTEM NOWELIZACJI USTAWY O SW, KTÓRY UWZGLĘDNIAŁ REALIZACJĘ POSTULATÓW ZAWARTYCH W POROZUMIENIU Z 2018 ROKU I KTÓRY BYŁ JUŻ KONSULTOWANY I USTALANY Z CZSW, ZARZĄDEM GŁÓWNYM ???

TEN PROJEKT MIAŁ JUŻ WEJŚĆ NA DROGĘ LEGISLACJI WIĘC GDZIE SIĘ PODZIAŁ ???

CZY ZARZĄD GŁÓWNY PAMIĘTA O TYM PROJEKCIE NOWELIZACJI USTAWY O SW (płatne l-4, dodatki, wysługa lat) ???
Odpowiedz
(03-10-2020, 19:17 )Twardziel 123 napisał(a):
(03-10-2020, 12:24 )Zbig napisał(a):
(02-10-2020, 21:01 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='5673' dateline='1601579884']
[quote="Zbig" pid='5656' dateline='1601564951']
[quote="Twardziel 123" pid='5627' dateline='1601491525']
Panowie i Panie z ZK Borneo i Oz podziekujmy naszym panom wszechmogacym rzadzacym tzn.  dyrektorowi i kierownictwu za zamkniecie naszego Oz, piszę kierownictwu bo Dyro jest od roku a wcześniej rządził pan z lasu z obecnym zastępcą i liderem Oz, majora mu dać w listopadzie za to, że stan podopiecznych obniżył, żeby OZ zamknac, ponadto sobie i ochroniarzowi załatwił posadki w solidarności zwerbowal podstępem jak lis podwładnych aby składki płacili i go chwalili. Więc niech teraz w delegację zapindalaja i swojego przewodniczącego i długiego szamana chwalą ale skla bajo bajlando nara. Wujek wszystko wie a jak nie kolega podpowie.

Kiero Oz od jutra 7 tysięcy na wypłatę przytuli za to że przyjedzie posiedzieć. Proponuję delegację np. do lasu lub zk Czarne aby go nauczyli jak rządzić żeby zaklad istniał.

NIECH ZYJE SOLIDARNOŚĆ I JEGO PRZEWODNICZACY OZ OPATÓWEK.
Przez rok można dużo zrobić lub do reszty zepsuć

I tu masz Panie kolego rację zaczął pan w okularkach, który spier....Ł jak szczur, pan, który został wygoniony do lasu podtrzymał dewastacje jednostki i złą atmosferę wśród dobrych F-szy przy pomocy przydupasow, którzy tylko o swój interes dbali zwłaszcza panowie ulizani. Bajo nara pa.

Kier. Oz Borneo w delegację to życzenie moje i podległych F- szy. 

Z-ca ppłka z Borneo delegacja na z-ce  do ZK typu zamkniętego tam się nie będzie nudził i sufit oglądał lub u penitencjarnego przesiadywał i plotkowal. 

Stu paru podopiecznych zamknięty Oz, dyrektor, z-ca, kier Oz  kilku osadzonych a rządzących mnóstwo bajo I bajlando.

Dyro zęby przygryza, że Oz zamknięty, a nasz kiero sie cieszy, że odprawę na Maxa dostanie, oby się nie przechwalil bo wiśnia piniedzy nie ma bajo, a grupy też nie dają jak 7,8lub9 miechow sie nie choruje bajo i ciał.
Człowieku, a Ty myślisz, że kto miał coś do powiedzenia na temat oz? Na pewno nie dyro borneo. A po drugie dwoch funkcjonariuszy na jednego skazańca to też lekka przeginka. Masz problem, to jedz do okręgowego nasmarować w rękaw jak inni sponiewierani przez służbe. Pomoże ci, nosa wytrze, wesprze, dodatek podwyższy i awansuje

Okręgowy powie, że chce mieć spokój i na tym rozmowa się skończy. Ale niech wie, że kiero Oz bramę z zawiasami zaj..al i wstawił na swoją posesję czyli przyjal korzyść majątkową, lub ja ukradł, bo miala byc wstawiona na terenie Oz tak mowi kolega.Teraz dopiero będzie wszystko wywożone i podmieniane jak skazanych nie ma. Np wiertarki ,szlifierki ,,fleki" klucze, tarcze itp. Tak było w Bornem jak był pan z lasu, który na niczym się nie znał bajo bajlando.
Chłopie a co okręgowego ten okreg obchodzi, on tyle wie co mu na papierosie ktoś truknie
Odpowiedz
(03-10-2020, 19:17 )Twardziel 123 napisał(a):
(03-10-2020, 12:24 )Zbig napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='5703' dateline='1601668869']
[quote="Twardziel 123" pid='5673' dateline='1601579884']
[quote="Zbig" pid='5656' dateline='1601564951']
[quote="Twardziel 123" pid='5627' dateline='1601491525']
Panowie i Panie z ZK Borneo i Oz podziekujmy naszym panom wszechmogacym rzadzacym tzn.  dyrektorowi i kierownictwu za zamkniecie naszego Oz, piszę kierownictwu bo Dyro jest od roku a wcześniej rządził pan z lasu z obecnym zastępcą i liderem Oz, majora mu dać w listopadzie za to, że stan podopiecznych obniżył, żeby OZ zamknac, ponadto sobie i ochroniarzowi załatwił posadki w solidarności zwerbowal podstępem jak lis podwładnych aby składki płacili i go chwalili. Więc niech teraz w delegację zapindalaja i swojego przewodniczącego i długiego szamana chwalą ale skla bajo bajlando nara. Wujek wszystko wie a jak nie kolega podpowie.

Kiero Oz od jutra 7 tysięcy na wypłatę przytuli za to że przyjedzie posiedzieć. Proponuję delegację np. do lasu lub zk Czarne aby go nauczyli jak rządzić żeby zaklad istniał.

NIECH ZYJE SOLIDARNOŚĆ I JEGO PRZEWODNICZACY OZ OPATÓWEK.
Przez rok można dużo zrobić lub do reszty zepsuć

I tu masz Panie kolego rację zaczął pan w okularkach, który spier....Ł jak szczur, pan, który został wygoniony do lasu podtrzymał dewastacje jednostki i złą atmosferę wśród dobrych F-szy przy pomocy przydupasow, którzy tylko o swój interes dbali zwłaszcza panowie ulizani. Bajo nara pa.

Kier. Oz Borneo w delegację to życzenie moje i podległych F- szy. 

Z-ca ppłka z Borneo delegacja na z-ce  do ZK typu zamkniętego tam się nie będzie nudził i sufit oglądał lub u penitencjarnego przesiadywał i plotkowal. 

Stu paru podopiecznych zamknięty Oz, dyrektor, z-ca, kier Oz  kilku osadzonych a rządzących mnóstwo bajo I bajlando.

Dyro zęby przygryza, że Oz zamknięty, a nasz kiero sie cieszy, że odprawę na Maxa dostanie, oby się nie przechwalil bo wiśnia piniedzy nie ma bajo, a grupy też nie dają jak 7,8lub9 miechow sie nie choruje bajo i ciał.
Człowieku, a Ty myślisz, że kto miał coś do powiedzenia na temat oz? Na pewno nie dyro borneo. A po drugie dwoch funkcjonariuszy na jednego skazańca to też lekka przeginka. Masz problem, to jedz do okręgowego nasmarować w rękaw jak inni sponiewierani przez służbe. Pomoże ci, nosa wytrze, wesprze, dodatek podwyższy i awansuje

Okręgowy powie, że chce mieć spokój i na tym rozmowa się skończy. Ale niech wie, że kiero Oz bramę z zawiasami zaj..al i wstawił na swoją posesję czyli przyjal korzyść majątkową, lub ja ukradł, bo miala byc wstawiona na terenie Oz tak mowi kolega.Teraz dopiero będzie wszystko wywożone i podmieniane jak skazanych nie ma. Np wiertarki ,szlifierki ,,fleki" klucze, tarcze itp. Tak było w Bornem jak był pan z lasu, który na niczym się nie znał bajo bajlando.
[/quote
Odpowiedz
O 55 za dużo.
Odpowiedz
(03-10-2020, 14:30 )Dziambdzia napisał(a):
(01-10-2020, 22:32 )rambo3000 napisał(a):
(01-10-2020, 19:12 )Dziambdzia napisał(a):
(01-10-2020, 17:25 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): ODPOWIEDŹ PRZESŁANA DO ZARZĄDU TO JAWNA KPINA!!!

(...)

Ludzie o czym wy chcecie debatować!!! Walka o wysługę??? Ile to jest na miesiąc??? 20, 30 zł!!! Jutro jakiś f-sz który dzisiaj zszedł z nocki idzie na dniówkę, dlaczego? bo ktoś musi iść na wolne bo ma nadgodziń przepracowanych więcej, bo nie ma pełnego stanu etatowego, bo  tylko tuman nie wie dlaczego nie przychodzą "nowi" do służby. To jutro znów będzie mniej ludzi na oddziałach, to jutro f-sze innych działów będą musieli udowadniać że robia swoją robotę i innych. A my będziemy powoływać zespoły do dyskusji za 20 zł!!!

Ocknijcie się!!!
Jacek musi odejść!!!
Chłopie jakie 20-30zl policz jeśli średnio masz 5lat cywila przed służba lub służby w innej ślubie to za te 5przepracowanych lat masz dodatkowe 5%do wysługi czyli jeśli zarabiasz na SW średnio 4000zl to te dodatkowen5%czyli jakieś 200zl więc jest o co walczyć a dodać trzeba że niektórzy mają i po 10-15lat przepracowanych przed służba z czego ci wyszło 20-30zl to nie wiem ????

Byłeś na szkoleniu kreatywnych księgowych?
5% wysługi przy pensji 4k to 200,-?
Koń by się uśmiał...
Odpowiedz
(03-10-2020, 12:24 )Zbig napisał(a):
(02-10-2020, 21:01 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="Twardziel 123" pid='5673' dateline='1601579884']
[quote="Zbig" pid='5656' dateline='1601564951']
[quote="Twardziel 123" pid='5627' dateline='1601491525']
Panowie i Panie z ZK Borneo i Oz podziekujmy naszym panom wszechmogacym rzadzacym tzn.  dyrektorowi i kierownictwu za zamkniecie naszego Oz, piszę kierownictwu bo Dyro jest od roku a wcześniej rządził pan z lasu z obecnym zastępcą i liderem Oz, majora mu dać w listopadzie za to, że stan podopiecznych obniżył, żeby OZ zamknac, ponadto sobie i ochroniarzowi załatwił posadki w solidarności zwerbowal podstępem jak lis podwładnych aby składki płacili i go chwalili. Więc niech teraz w delegację zapindalaja i swojego przewodniczącego i długiego szamana chwalą ale skla bajo bajlando nara. Wujek wszystko wie a jak nie kolega podpowie.

Kiero Oz od jutra 7 tysięcy na wypłatę przytuli za to że przyjedzie posiedzieć. Proponuję delegację np. do lasu lub zk Czarne aby go nauczyli jak rządzić żeby zaklad istniał.

NIECH ZYJE SOLIDARNOŚĆ I JEGO PRZEWODNICZACY OZ OPATÓWEK.
Przez rok można dużo zrobić lub do reszty zepsuć

I tu masz Panie kolego rację zaczął pan w okularkach, który spier....Ł jak szczur, pan, który został wygoniony do lasu podtrzymał dewastacje jednostki i złą atmosferę wśród dobrych F-szy przy pomocy przydupasow, którzy tylko o swój interes dbali zwłaszcza panowie ulizani. Bajo nara pa.

Kier. Oz Borneo w delegację to życzenie moje i podległych F- szy. 

Z-ca ppłka z Borneo delegacja na z-ce  do ZK typu zamkniętego tam się nie będzie nudził i sufit oglądał lub u penitencjarnego przesiadywał i plotkowal. 

Stu paru podopiecznych zamknięty Oz, dyrektor, z-ca, kier Oz  kilku osadzonych a rządzących mnóstwo bajo I bajlando.

Dyro zęby przygryza, że Oz zamknięty, a nasz kiero sie cieszy, że odprawę na Maxa dostanie, oby się nie przechwalil bo wiśnia piniedzy nie ma bajo, a grupy też nie dają jak 7,8lub9 miechow sie nie choruje bajo i ciał.
Człowieku, a Ty myślisz, że kto miał coś do powiedzenia na temat oz? Na pewno nie dyro borneo. A po drugie dwoch funkcjonariuszy na jednego skazańca to też lekka przeginka. Masz problem, to jedz do okręgowego nasmarować w rękaw jak inni sponiewierani przez służbe. Pomoże ci, nosa wytrze, wesprze, dodatek podwyższy i awansuje

Okręgowy powie, że chce mieć spokój i na tym rozmowa się skończy. Ale niech wie, że kiero Oz bramę z zawiasami zaj..al i wstawił na swoją posesję czyli przyjal korzyść majątkową, lub ja ukradł, bo miala byc wstawiona na terenie Oz tak mowi kolega.Teraz dopiero będzie wszystko wywożone i podmieniane jak skazanych nie ma. Np wiertarki ,szlifierki ,,fleki" klucze, tarcze itp. Tak było w Bornem jak był pan z lasu, który na niczym się nie znał bajo bajlando.
Odpowiedz
(03-10-2020, 14:37 )Dziambdzia napisał(a):
(01-10-2020, 22:32 )rambo3000 napisał(a):
(01-10-2020, 19:12 )Dziambdzia napisał(a): (...)
Ludzie o czym wy chcecie debatować!!! Walka o wysługę??? Ile to jest na miesiąc??? 20, 30 zł!!! Jutro jakiś f-sz który dzisiaj zszedł z nocki idzie na dniówkę, dlaczego? bo ktoś musi iść na wolne bo ma nadgodziń przepracowanych więcej, bo nie ma pełnego stanu etatowego, bo  tylko tuman nie wie dlaczego nie przychodzą "nowi" do służby. To jutro znów będzie mniej ludzi na oddziałach, to jutro f-sze innych działów będą musieli udowadniać że robia swoją robotę i innych. A my będziemy powoływać zespoły do dyskusji za 20 zł!!!

Ocknijcie się!!!
Jacek musi odejść!!!
Chłopie jakie 20-30zl policz jeśli średnio masz 5lat cywila przed służba lub służby w innej ślubie to za te 5przepracowanych lat masz dodatkowe 5%do wysługi czyli jeśli zarabiasz na SW średnio 4000zl to te dodatkowen5%czyli jakieś 200zl więc jest o co walczyć a dodać trzeba że niektórzy mają i po 10-15lat przepracowanych przed służba z czego ci wyszło 20-30zl to nie wiem ????

Biję się w piersi, bo nie wziąłem pod uwagę że są i tacy z cywilem jeszcze, tylko pamiętaj kolego że, "wysługa" jest brana z podstawy nie z całego uposażenia. I to że nie mamy naliczanej jak w policji co roku tylko co 5 lat, więc jak by było tak samo to wyjdzie dla starszego oddziałowego jakieś 20 zł na miesiąc,

Nadal nie masz racji kolego, zobacz sobie na przykładzie 6 grupy zaszeregownia podstawa to 3241zl załóżmy, że masz raptem 5 lat z cywila (ja i wielu kolegów ma dużo więcej u mnie) czyli kolejne 5% czyli 162zl brutto tak? O tyle co miesiąc będziesz miał więcej, więc jak dla mnie bardzo ważny postulat bo mieć tyle co miesiąc więcej a nie mieć. Jeśli się mylę to z góry przepraszam
Odpowiedz
(03-10-2020, 14:57 )Grzegorz napisał(a): Co do liczebności NSZZFiPW
w mojej jednostce
01.01.2020- 105
01.10.2020-55
.......
I ten trend będzie nadal się pogłębiał,aż nie szanujący do końca Nas funkcjonariuszy ZWIĄZEK zniknie,odejdzie w nicość.
Odpowiedz
Co do liczebności NSZZFiPW
w mojej jednostce
01.01.2020- 105
01.10.2020-55
.......
Odpowiedz
(01-10-2020, 22:32 )rambo3000 napisał(a):
(01-10-2020, 19:12 )Dziambdzia napisał(a): (...)
Ludzie o czym wy chcecie debatować!!! Walka o wysługę??? Ile to jest na miesiąc??? 20, 30 zł!!! Jutro jakiś f-sz który dzisiaj zszedł z nocki idzie na dniówkę, dlaczego? bo ktoś musi iść na wolne bo ma nadgodziń przepracowanych więcej, bo nie ma pełnego stanu etatowego, bo  tylko tuman nie wie dlaczego nie przychodzą "nowi" do służby. To jutro znów będzie mniej ludzi na oddziałach, to jutro f-sze innych działów będą musieli udowadniać że robia swoją robotę i innych. A my będziemy powoływać zespoły do dyskusji za 20 zł!!!

Ocknijcie się!!!
Jacek musi odejść!!!
Chłopie jakie 20-30zl policz jeśli średnio masz 5lat cywila przed służba lub służby w innej ślubie to za te 5przepracowanych lat masz dodatkowe 5%do wysługi czyli jeśli zarabiasz na SW średnio 4000zl to te dodatkowen5%czyli jakieś 200zl więc jest o co walczyć a dodać trzeba że niektórzy mają i po 10-15lat przepracowanych przed służba z czego ci wyszło 20-30zl to nie wiem ????

Biję się w piersi, bo nie wziąłem pod uwagę że są i tacy z cywilem jeszcze, tylko pamiętaj kolego że, "wysługa" jest brana z podstawy nie z całego uposażenia. I to że nie mamy naliczanej jak w policji co roku tylko co 5 lat, więc jak by było tak samo to wyjdzie dla starszego oddziałowego jakieś 20 zł na miesiąc,
Odpowiedz
(01-10-2020, 22:32 )rambo3000 napisał(a):
(01-10-2020, 19:12 )Dziambdzia napisał(a):
(01-10-2020, 17:25 )POLSKI_KLAWISZ napisał(a): ODPOWIEDŹ PRZESŁANA DO ZARZĄDU TO JAWNA KPINA!!!

(...)

Ludzie o czym wy chcecie debatować!!! Walka o wysługę??? Ile to jest na miesiąc??? 20, 30 zł!!! Jutro jakiś f-sz który dzisiaj zszedł z nocki idzie na dniówkę, dlaczego? bo ktoś musi iść na wolne bo ma nadgodziń przepracowanych więcej, bo nie ma pełnego stanu etatowego, bo  tylko tuman nie wie dlaczego nie przychodzą "nowi" do służby. To jutro znów będzie mniej ludzi na oddziałach, to jutro f-sze innych działów będą musieli udowadniać że robia swoją robotę i innych. A my będziemy powoływać zespoły do dyskusji za 20 zł!!!

Ocknijcie się!!!
Jacek musi odejść!!!
Chłopie jakie 20-30zl policz jeśli średnio masz 5lat cywila przed służba lub służby w innej ślubie to za te 5przepracowanych lat masz dodatkowe 5%do wysługi czyli jeśli zarabiasz na SW średnio 4000zl to te dodatkowen5%czyli jakieś 200zl więc jest o co walczyć a dodać trzeba że niektórzy mają i po 10-15lat przepracowanych przed służba z czego ci wyszło 20-30zl to nie wiem ????
Odpowiedz
Polityka w sw, ktoś psuje atmosferę w jednej jednostce. To trzeba go awansować przenieść do drugiej. Może z wdzięczności będzie spokojniejszy. No i co? Nic, taki typ czy typiara jak wirus albo może grzyb. A co przełożeni mniejsi więksi i ci zupełnie mało się liczący?dodatki większe im dać
Odpowiedz
(02-10-2020, 21:01 )Twardziel 123 napisał(a):
(01-10-2020, 20:18 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="Zbig" pid='5656' dateline='1601564951']
[quote="Twardziel 123" pid='5627' dateline='1601491525']
Panowie i Panie z ZK Borneo i Oz podziekujmy naszym panom wszechmogacym rzadzacym tzn.  dyrektorowi i kierownictwu za zamkniecie naszego Oz, piszę kierownictwu bo Dyro jest od roku a wcześniej rządził pan z lasu z obecnym zastępcą i liderem Oz, majora mu dać w listopadzie za to, że stan podopiecznych obniżył, żeby OZ zamknac, ponadto sobie i ochroniarzowi załatwił posadki w solidarności zwerbowal podstępem jak lis podwładnych aby składki płacili i go chwalili. Więc niech teraz w delegację zapindalaja i swojego przewodniczącego i długiego szamana chwalą ale skla bajo bajlando nara. Wujek wszystko wie a jak nie kolega podpowie.

Kiero Oz od jutra 7 tysięcy na wypłatę przytuli za to że przyjedzie posiedzieć. Proponuję delegację np. do lasu lub zk Czarne aby go nauczyli jak rządzić żeby zaklad istniał.

NIECH ZYJE SOLIDARNOŚĆ I JEGO PRZEWODNICZACY OZ OPATÓWEK.
Przez rok można dużo zrobić lub do reszty zepsuć

I tu masz Panie kolego rację zaczął pan w okularkach, który spier....Ł jak szczur, pan, który został wygoniony do lasu podtrzymał dewastacje jednostki i złą atmosferę wśród dobrych F-szy przy pomocy przydupasow, którzy tylko o swój interes dbali zwłaszcza panowie ulizani. Bajo nara pa.

Kier. Oz Borneo w delegację to życzenie moje i podległych F- szy. 

Z-ca ppłka z Borneo delegacja na z-ce  do ZK typu zamkniętego tam się nie będzie nudził i sufit oglądał lub u penitencjarnego przesiadywał i plotkowal. 

Stu paru podopiecznych zamknięty Oz, dyrektor, z-ca, kier Oz  kilku osadzonych a rządzących mnóstwo bajo I bajlando.

Dyro zęby przygryza, że Oz zamknięty, a nasz kiero sie cieszy, że odprawę na Maxa dostanie, oby się nie przechwalil bo wiśnia piniedzy nie ma bajo, a grupy też nie dają jak 7,8lub9 miechow sie nie choruje bajo i ciał.
Człowieku, a Ty myślisz, że kto miał coś do powiedzenia na temat oz? Na pewno nie dyro borneo. A po drugie dwoch funkcjonariuszy na jednego skazańca to też lekka przeginka. Masz problem, to jedz do okręgowego nasmarować w rękaw jak inni sponiewierani przez służbe. Pomoże ci, nosa wytrze, wesprze, dodatek podwyższy i awansuje
Odpowiedz
(02-10-2020, 21:01 )Twardziel 123 napisał(a):
(01-10-2020, 20:18 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="Zbig" pid='5656' dateline='1601564951']
[quote="Twardziel 123" pid='5627' dateline='1601491525']
Panowie i Panie z ZK Borneo i Oz podziekujmy naszym panom wszechmogacym rzadzacym tzn.  dyrektorowi i kierownictwu za zamkniecie naszego Oz, piszę kierownictwu bo Dyro jest od roku a wcześniej rządził pan z lasu z obecnym zastępcą i liderem Oz, majora mu dać w listopadzie za to, że stan podopiecznych obniżył, żeby OZ zamknac, ponadto sobie i ochroniarzowi załatwił posadki w solidarności zwerbowal podstępem jak lis podwładnych aby składki płacili i go chwalili. Więc niech teraz w delegację zapindalaja i swojego przewodniczącego i długiego szamana chwalą ale skla bajo bajlando nara. Wujek wszystko wie a jak nie kolega podpowie.

Kiero Oz od jutra 7 tysięcy na wypłatę przytuli za to że przyjedzie posiedzieć. Proponuję delegację np. do lasu lub zk Czarne aby go nauczyli jak rządzić żeby zaklad istniał.

NIECH ZYJE SOLIDARNOŚĆ I JEGO PRZEWODNICZACY OZ OPATÓWEK.
Przez rok można dużo zrobić lub do reszty zepsuć

I tu masz Panie kolego rację zaczął pan w okularkach, który spier....Ł jak szczur, pan, który został wygoniony do lasu podtrzymał dewastacje jednostki i złą atmosferę wśród dobrych F-szy przy pomocy przydupasow, którzy tylko o swój interes dbali zwłaszcza panowie ulizani. Bajo nara pa.

Kier. Oz Borneo w delegację to życzenie moje i podległych F- szy. 

Z-ca ppłka z Borneo delegacja na z-ce  do ZK typu zamkniętego tam się nie będzie nudził i sufit oglądał lub u penitencjarnego przesiadywał i plotkowal. 

Stu paru podopiecznych zamknięty Oz, dyrektor, z-ca, kier Oz  kilku osadzonych a rządzących mnóstwo bajo I bajlando.

Dyro zęby przygryza, że Oz zamknięty, a nasz kiero sie cieszy, że odprawę na Maxa dostanie, oby się nie przechwalil bo wiśnia piniedzy nie ma bajo, a grupy też nie dają jak 7,8lub9 miechow sie nie choruje bajo i ciał.
Odpowiedz
NIEporozumienie 2018
Odpowiedz
Zarząd NSZZFIPW robi z Nas pajaców i traktuje jak niedorozwiniętych,dlaczego to robicie ?
Odpowiedz
Wirtualne porozumienie i wirtualny Zwiazek Zawodowy. Spiewamy dla Zarzadu. Nic sie nie stalo, tra lala, nic sie nie stalo. Nic sie nie stalo, tra lala nic sie nie stalo. Jak zadowoleni to po jednej odznace rozdac. Bajo bajlando.
Odpowiedz
(01-10-2020, 20:18 )Twardziel 123 napisał(a): [quote="Zbig" pid='5656' dateline='1601564951']
[quote="Twardziel 123" pid='5627' dateline='1601491525']
Panowie i Panie z ZK Borneo i Oz podziekujmy naszym panom wszechmogacym rzadzacym tzn.  dyrektorowi i kierownictwu za zamkniecie naszego Oz, piszę kierownictwu bo Dyro jest od roku a wcześniej rządził pan z lasu z obecnym zastępcą i liderem Oz, majora mu dać w listopadzie za to, że stan podopiecznych obniżył, żeby OZ zamknac, ponadto sobie i ochroniarzowi załatwił posadki w solidarności zwerbowal podstępem jak lis podwładnych aby składki płacili i go chwalili. Więc niech teraz w delegację zapindalaja i swojego przewodniczącego i długiego szamana chwalą ale skla bajo bajlando nara. Wujek wszystko wie a jak nie kolega podpowie.

Kiero Oz od jutra 7 tysięcy na wypłatę przytuli za to że przyjedzie posiedzieć. Proponuję delegację np. do lasu lub zk Czarne aby go nauczyli jak rządzić żeby zaklad istniał.

NIECH ZYJE SOLIDARNOŚĆ I JEGO PRZEWODNICZACY OZ OPATÓWEK.
Przez rok można dużo zrobić lub do reszty zepsuć

I tu masz Panie kolego rację zaczął pan w okularkach, który spier....Ł jak szczur, pan, który został wygoniony do lasu podtrzymał dewastacje jednostki i złą atmosferę wśród dobrych F-szy przy pomocy przydupasow, którzy tylko o swój interes dbali zwłaszcza panowie ulizani. Bajo nara pa.

Kier. Oz Borneo w delegację to życzenie moje i podległych F- szy. 

Z-ca ppłka z Borneo delegacja na z-ce  do ZK typu zamkniętego tam się nie będzie nudził i sufit oglądał lub u penitencjarnego przesiadywał i plotkowal. 

Stu paru podopiecznych zamknięty Oz, dyrektor, z-ca, kier Oz  kilku osadzonych a rządzących mnóstwo bajo I bajlando.

Dyro zęby przygryza, że Oz zamknięty, a nasz kiero sie cieszy, że odprawę na Maxa dostanie, oby się nie przechwalil bo wiśnia piniedzy nie ma bajo, a grupy też nie dają jak 7,8lub9 miechow sie nie choruje bajo i ciał.
Odpowiedz
Po co jakaś grupa robocza?

O czym ma rozmawiać i co ustalać?

Przecież projekt nowelizacji Ustawy o SW został już wypracowany i trzeba go tylko wprowadzić na ścieżkę legislacji !!!

Ten projekt uwzględniał większość postulatów z zawartego POROZUMIENIA!!!

Panie Administratorze - czy Zarząd Główny zapomniał, że taki projekt istnieje??? Czy Pan Administrator zapomniał, że umieszczał informacje o wypracowanym projekcie na stronie związkowej???
Odpowiedz
(02-10-2020, 17:08 )predatorgad napisał(a): Panowie związkowcy co wy macie Nas wszystkich za idiotów.Jakie znów grupy robocze,jakie znów negocjacje.Przecież  już projekty czytaliśmy na tej stronie.Co znów będzie rok 2030 i covid 1254 i znów będą  negocjacje.Strona służbowa i ministerstwo ma Nas w czarnym rowie.Oto cała prawda!


Nie tylko związkowcy mają nas za idiotów, pracodawca również...
Odpowiedz
(02-10-2020, 13:42 )predatorgad napisał(a):
(02-10-2020, 12:24 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-10-2020, 20:57 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(01-10-2020, 19:00 )jtd napisał(a):
(01-10-2020, 17:32 )Administrator napisał(a): Ha Ha Ha Big Grin Big Grin Big Grin  Niezłe Smile  Naprawdę się ubawiłem, szczególnie z tekstów typu " dostaliśmy podwyżki...należały się jak psu buda..."
Za nadgodziny wydano ponad 20 mln. zł, ale według Pana nie są płatne, narzekanie, że funkcjonariusze chodzą na wolne... wcześniej było narzekanie, że nie mogą chodzić na wolne. Rozumiem, że Pana nie dotyczy dodatek motywacyjny, więc mogłoby go nie być? Zapomniał Pan wspomnieć, że wymóg osiągnięcia 55 lat też został zniesiony przy przejściu na emeryturę, ale to też pewnie szczegół? Przez ostatnie 5 lat funkcjonariusze otrzymali średnio około 1760 zł. ale "Związek jest słaby i nieskuteczny". Ciekawe ile by Pan otrzymał, gdyby nie było Związku? Jeżeli Pan twierdzi, że przez dwa lata nic nie zostało zrobione, to chyba Pan te lata przespał? Proszę sobie wejść na stronę Zarządu Głównego NSZZFiPW i sobie odświeżyć pamięć.
Proszę nie manipulować  . Doprecyzuję . Po kolei. Za podwyżki podziękowałem. Nadal uważam , że należały się podwyżki jak psu buda. I dostaliśmy , dziękuję raz jeszcze. Za nadgodziny wypłacono za jeden okres rozliczeniowy ............. aż tu nagle zaczęło się wariactwo z zawieszaniem stanowisk, z pracą na minus 2 na zmianach, dwa oddziały naraz na nockach, penit w konwoje, ADM w teren za ochrone itd. Zobaczymy ile teraz bedzie wypłacone i jakim kosztem. Szczęście w nieszczęściu Covid pomógł. (Prace, konwoje, widzenia wstrzymano). Następnie dodatek motywacyjny niecałe 400-stu f-szy, bez komentarza. Ja bym dał po 500zł ale już by 2000tys f-szy miało. Wymóg 55lat zniesiony- dziękujemy naprawdę ukłony. No i co by tu jeszcze hmmm. To tyle. Z tym porozumieniem z 2018 roku nawet nie wiem jak to nazwać . Znaczy wiem , ale nie nadaje się do publikacji. Także reasumując podwyżki i zniesienie 55 lat ok, te nadgodziny to zrobiła się wolna amerykanka . No ale Panie Panie, przecież było 15a, lata z cywila za wysługę , 100% L4, dodatki motywacyjne POWSZECHNE po 15latach,
mijały wszystkie terminy i co. Szkoda gadać. A teraz się wyciszam i bajo bajo bajlando. Bawcie sie dobrze.

Administratorze z całym szacunkiem dla Pana, lecz: podwyżki należały się a i owszem, za lata posuchy bez grosza, bez podnoszenia dodatków, a jeśli były to w OISW lub CZSW!!!, ja niestety nie dostałem aż tak dużo jak się panu wydaje, średnio 1760 ładnie  to pan zsumował, przyklad( dyrektor zjada mięso boczek a zwykły f-sz zjada kapustę= średnio wychodzi, że jedzą BIGOS)to jest średnio!!!!
Kolejna sprawa nadgodziny: 20 mln poszło owszem, i tu widac jakie kominy godzinowe sie robią za rządów Generała, a nie za wszystkie godziny nam zapłacili, gdyż ludzie mają zamrożone po 400, 500, 600 nadgodzin, i te polecenia po cichu na odprawach ,, wyrzycać na nadgodziny, zawieszać stanowiska, namawiać ludzi by szli na wolne zamiast urlopów, ograniczać rezerwę w porze nocnej, nie wystawiać stanowisk" to są polecenia Generała na odprawach z dyrektorami okręgowymi, dyrektorami jednostek, !!!!
Miał być krótszy okres rozliczeniowy z 6 m-cy do 4 m-cy niestety nie zrealizowano!!!
Wiek 55lat - postulat zrealizowany !!!!!!!!!
L-4 - brak zrealizowania !!!!!!!!!
 !!!!!
Art. 15a - niezrealizowano - ,,Generał"się wypowiedział!!!! w osobie Paczosa
Projekt Modernizacyjny  Służby Więzienne na lata 2021-2024?nie wiem nie widziałem!!!!
Nowelizacja Ustawy o Służbie Więziennej - niezrealizowano!!!!!!!!!!!!
Czy Pan Administrator chce jeszcze coś dodać w sprawie niezrealizowanych, zrealizowanych postulatów? ostatni miał wejść z dniem 1 stycznia 2020, a przypomnę mamy już 1 październik 2020r. i nadal są przepychanki, co?, kedy?, powołanie grupy!!!,?te wszystkie postulaty powinny być już dawno zrealizowane, powinniśmy już dawno zapomnieć o jakimś porozumieniu!!! Tyle
długi ten wpis lecz może ktoś go przeczyta!!!

Bardzo dobrze napisane!!!
Ta formacja jest zepsuta, tutaj ludzie dostaną 1/10 możliwych postulatów i mówią,, a i tak dobrze, że ten jeden się udało zrealizować,,. Ludzie 2 lata ściemy!!! Nie zgadaniajvir na coś czego nie ma, na słowo pandemia to po 1 bo żeby mówić o pandemii to odsetek umieralności musi być zdecydowanie większy, po drugie nie było pseudo pandemii między 18 listopada 2018 a chociażby końcem 2019 roku. Ja się pytam gdzie są osoby które tego nie dopilnowaly? Jakoś grup roboczych nie było konieczne powoływać gdy realizowany był postulat dla,, elit,, te chorendalnie wysokie dodatki, ale gdy już chodzi o zwykłych liniowych fszy to zmyślanie, oszukiwanie i ściema.

Ale Panowie który ze spełnionych postulatów zawdzięczamy tylko Naszym związkom?Co tylko podwyżki!Reszta gdyby nie związki Policyjne to byłoby wielkie nic,taka to oto prawda .

Ale tutaj nie chodzi o związki tak na dobrą sprawę, jesteśmy wdzięczni że udało się wywalczyć to co zostało już klepnięte ale rząd nie zrealizował postulatów i bardziej chodzi o reakcje związków. Dlaczego np jak od stycznia 2020 nie został zrealizowany postulat z dodatkiem za wysługę lat to związek nie zareagował stanowczo?
Odpowiedz
(02-10-2020, 17:08 )predatorgad napisał(a): Panowie związkowcy co wy macie Nas wszystkich za idiotów.Jakie znów grupy robocze,jakie znów negocjacje.Przecież  już projekty czytaliśmy na tej stronie.Co znów będzie rok 2030 i covid 1254 i znów będą  negocjacje.Strona służbowa i ministerstwo ma Nas w czarnym rowie.Oto cała prawda!

Mam pytanie do Pana Administratora, kolegów, koleżanek, czy jeśli zostanie wprowadzony postulat w kwestii zaliczenia lat pracy z cywila do dodatku za wysługę lat do którego została powołolana grupa robocza to rozumiem, że będzie ten dodatek naliczony z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 roku tak? Przecież zapis porozumienia miał to gwaratantowac. Nie rusza mnie tłumaczenie, że pseudo ściemniona pandemia, że finanse, przecież górnicy jakoś mogli się spotkać, negocjować, rozmawiać im sciemniona,, koronka,, ani rządzącym nie przeszkadzała w niczym, kolejne przy realizacji postulatu o dodatku dla elit 2500zl nikt nie mówił o trudnej sytuacji finansowej o pseudo pandemii, jakoś się dało tak??? To pokazuje jak traktują, traktujecie nas rzadzacy i jak ta pandemia pseudo,, elity,, SW z CZSW czy OISW nas traktują. Godziny płatne ale tylko wirtulanie, ludzie na siłę wysyłani na wolne kosztem innych którzy tyrają za kilku i za kilka stanowisk, kradną nas z nadgodzin oszukując, zawieszają stanowiska, fikcjo trwaj a pewnie w tw i wszędzie że SW w końcu ma nadgodziny płatne, żart.
Odpowiedz
Panowie związkowcy co wy macie Nas wszystkich za idiotów.Jakie znów grupy robocze,jakie znów negocjacje.Przecież już projekty czytaliśmy na tej stronie.Co znów będzie rok 2030 i covid 1254 i znów będą negocjacje.Strona służbowa i ministerstwo ma Nas w czarnym rowie.Oto cała prawda!
Odpowiedz
(02-10-2020, 12:31 )jtd napisał(a): Najlepsze jest to że jak oddziałowy obieca coś skazanemu to wywiązuje się z tego bo normalny odziałowy " z mordy kapcia" nie będzie robił. W innym wypadku to wszyscy wbijają dzide w niego, a jak wywalone maja w niego to wiecie bajlando jest, a chcecie spokoju tak?????? No pewnie że chcecie. Albo się mówi NIE. NIE bo NIE.  I wbrew pozorom skazany także to uszanuje i nie ma tematu .  Ale to trzeba jakoś normalnie ze skazanymi postępować . A te całe porozumienie z 2018 roku to jest obraz robienia debili z normalnych ludzi. NIE MA POROZUMIENIA. I NIE BYŁO ONO REALIZOWANE. TO SĄ FAKTY NIE MITY. A każda odpowiedz na pismo jest zwodzeniem funkcjonariuszy i lekceważeniem funkcjonariuszy. Ja nikomu nie bronie jak ktoś sobie wbił do głowy , że to porozumienie jest to jego sprawa. Ale ja opieram się na faktach. Nie życzę sobie żeby mnie traktowano jak ułoma. Nie będę mówił, że deszcz pada jak ktoś pluje mi w twarz. No to tradycyjnie tym powiedzonkiem służbowym bajo bajo bajlando.

w samo sedno
Odpowiedz
(02-10-2020, 12:24 )Człowiek z lasu napisał(a):
(01-10-2020, 20:57 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(01-10-2020, 19:00 )jtd napisał(a):
(01-10-2020, 17:32 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 17:08 )jtd napisał(a): Nie filozofujmy, nie trzeba być doktorem trzy razy habilitowanym, żeby podsumować stan faktyczny po 2 latach od porozumienia. Dostaliśmy podwyżki- dziękujemy. Należały się jak psu buda bo już w przysłowiowej Biedronie też można tyle zarobić. Płatne nadgodziny przestały być płatne. Robi się wszystko żeby nie płacić, wariackie zawieszanie stanowisk i wyganianie ludzi na wolne. Dodatki motywacyjne dostało 368 funkcjonariuszy na całą służbę więzienną. Czyli tak jakby tego nie było. Płatnych L4 100% zero. Art 15a kolejny rok jakieś projekty srutu tutu , pomysły poronione 25 lat hahahaha . Lata z cywila do wysługi przepadły.  Panie Administratorze, ja jestem prostym człowiekiem, nie zawsze umiem czytać ze zrozumieniem .......ale Pan i Pana koledzy w ZARZĄDZIE ZWIĄZKU czytają wszystko ze zrozumieniem ale pytam.....CO Z TEGO???????? No nic. Związek jest słaby, nieskuteczny. Funkcjonariusze w całej Polsce nic nie maja załatwione . Teraz możecie sobie pisma pisać już nikt wam nie wierzy. Po prostu przegraliśmy. Toniemy. Już nie ważne, kolejne uchwały . Dwa lata nic nie zrobione i się przyglądaliście, a ludzie pytali w jednostkach co jest grane. Jak wyczytałem z mediów kurs w SW pozostanie ten sam.

Ha Ha Ha Big Grin Big Grin Big Grin  Niezłe Smile  Naprawdę się ubawiłem, szczególnie z tekstów typu " dostaliśmy podwyżki...należały się jak psu buda..."
Za nadgodziny wydano ponad 20 mln. zł, ale według Pana nie są płatne, narzekanie, że funkcjonariusze chodzą na wolne... wcześniej było narzekanie, że nie mogą chodzić na wolne. Rozumiem, że Pana nie dotyczy dodatek motywacyjny, więc mogłoby go nie być? Zapomniał Pan wspomnieć, że wymóg osiągnięcia 55 lat też został zniesiony przy przejściu na emeryturę, ale to też pewnie szczegół? Przez ostatnie 5 lat funkcjonariusze otrzymali średnio około 1760 zł. ale "Związek jest słaby i nieskuteczny". Ciekawe ile by Pan otrzymał, gdyby nie było Związku? Jeżeli Pan twierdzi, że przez dwa lata nic nie zostało zrobione, to chyba Pan te lata przespał? Proszę sobie wejść na stronę Zarządu Głównego NSZZFiPW i sobie odświeżyć pamięć.
Proszę nie manipulować  . Doprecyzuję . Po kolei. Za podwyżki podziękowałem. Nadal uważam , że należały się podwyżki jak psu buda. I dostaliśmy , dziękuję raz jeszcze. Za nadgodziny wypłacono za jeden okres rozliczeniowy ............. aż tu nagle zaczęło się wariactwo z zawieszaniem stanowisk, z pracą na minus 2 na zmianach, dwa oddziały naraz na nockach, penit w konwoje, ADM w teren za ochrone itd. Zobaczymy ile teraz bedzie wypłacone i jakim kosztem. Szczęście w nieszczęściu Covid pomógł. (Prace, konwoje, widzenia wstrzymano). Następnie dodatek motywacyjny niecałe 400-stu f-szy, bez komentarza. Ja bym dał po 500zł ale już by 2000tys f-szy miało. Wymóg 55lat zniesiony- dziękujemy naprawdę ukłony. No i co by tu jeszcze hmmm. To tyle. Z tym porozumieniem z 2018 roku nawet nie wiem jak to nazwać . Znaczy wiem , ale nie nadaje się do publikacji. Także reasumując podwyżki i zniesienie 55 lat ok, te nadgodziny to zrobiła się wolna amerykanka . No ale Panie Panie, przecież było 15a, lata z cywila za wysługę , 100% L4, dodatki motywacyjne POWSZECHNE po 15latach,
mijały wszystkie terminy i co. Szkoda gadać. A teraz się wyciszam i bajo bajo bajlando. Bawcie sie dobrze.

Administratorze z całym szacunkiem dla Pana, lecz: podwyżki należały się a i owszem, za lata posuchy bez grosza, bez podnoszenia dodatków, a jeśli były to w OISW lub CZSW!!!, ja niestety nie dostałem aż tak dużo jak się panu wydaje, średnio 1760 ładnie  to pan zsumował, przyklad( dyrektor zjada mięso boczek a zwykły f-sz zjada kapustę= średnio wychodzi, że jedzą BIGOS)to jest średnio!!!!
Kolejna sprawa nadgodziny: 20 mln poszło owszem, i tu widac jakie kominy godzinowe sie robią za rządów Generała, a nie za wszystkie godziny nam zapłacili, gdyż ludzie mają zamrożone po 400, 500, 600 nadgodzin, i te polecenia po cichu na odprawach ,, wyrzycać na nadgodziny, zawieszać stanowiska, namawiać ludzi by szli na wolne zamiast urlopów, ograniczać rezerwę w porze nocnej, nie wystawiać stanowisk" to są polecenia Generała na odprawach z dyrektorami okręgowymi, dyrektorami jednostek, !!!!
Miał być krótszy okres rozliczeniowy z 6 m-cy do 4 m-cy niestety nie zrealizowano!!!
Wiek 55lat - postulat zrealizowany !!!!!!!!!
L-4 - brak zrealizowania !!!!!!!!!
 !!!!!
Art. 15a - niezrealizowano - ,,Generał"się wypowiedział!!!! w osobie Paczosa
Projekt Modernizacyjny  Służby Więzienne na lata 2021-2024?nie wiem nie widziałem!!!!
Nowelizacja Ustawy o Służbie Więziennej - niezrealizowano!!!!!!!!!!!!
Czy Pan Administrator chce jeszcze coś dodać w sprawie niezrealizowanych, zrealizowanych postulatów? ostatni miał wejść z dniem 1 stycznia 2020, a przypomnę mamy już 1 październik 2020r. i nadal są przepychanki, co?, kedy?, powołanie grupy!!!,?te wszystkie postulaty powinny być już dawno zrealizowane, powinniśmy już dawno zapomnieć o jakimś porozumieniu!!! Tyle
długi ten wpis lecz może ktoś go przeczyta!!!

Bardzo dobrze napisane!!!
Ta formacja jest zepsuta, tutaj ludzie dostaną 1/10 możliwych postulatów i mówią,, a i tak dobrze, że ten jeden się udało zrealizować,,. Ludzie 2 lata ściemy!!! Nie zgadaniajvir na coś czego nie ma, na słowo pandemia to po 1 bo żeby mówić o pandemii to odsetek umieralności musi być zdecydowanie większy, po drugie nie było pseudo pandemii między 18 listopada 2018 a chociażby końcem 2019 roku. Ja się pytam gdzie są osoby które tego nie dopilnowaly? Jakoś grup roboczych nie było konieczne powoływać gdy realizowany był postulat dla,, elit,, te chorendalnie wysokie dodatki, ale gdy już chodzi o zwykłych liniowych fszy to zmyślanie, oszukiwanie i ściema.

Ale Panowie który ze spełnionych postulatów zawdzięczamy tylko Naszym związkom?Co tylko podwyżki!Reszta gdyby nie związki Policyjne to byłoby wielkie nic,taka to oto prawda .
Odpowiedz
(02-10-2020, 12:31 )jtd napisał(a): Najlepsze jest to że jak oddziałowy obieca coś skazanemu to wywiązuje się z tego bo normalny odziałowy " z mordy kapcia" nie będzie robił. W innym wypadku to wszyscy wbijają dzide w niego, a jak wywalone maja w niego to wiecie bajlando jest, a chcecie spokoju tak?????? No pewnie że chcecie. Albo się mówi NIE. NIE bo NIE.  I wbrew pozorom skazany także to uszanuje i nie ma tematu .  Ale to trzeba jakoś normalnie ze skazanymi postępować . A te całe porozumienie z 2018 roku to jest obraz robienia debili z normalnych ludzi. NIE MA POROZUMIENIA. I NIE BYŁO ONO REALIZOWANE. TO SĄ FAKTY NIE MITY. A każda odpowiedz na pismo jest zwodzeniem funkcjonariuszy i lekceważeniem funkcjonariuszy. Ja nikomu nie bronie jak ktoś sobie wbił do głowy , że to porozumienie jest to jego sprawa. Ale ja opieram się na faktach. Nie życzę sobie żeby mnie traktowano jak ułoma. Nie będę mówił, że deszcz pada jak ktoś pluje mi w twarz. No to tradycyjnie tym powiedzonkiem służbowym bajo bajo bajlando.
Nic dodać nic ująć.
Odpowiedz
Najlepsze jest to że jak oddziałowy obieca coś skazanemu to wywiązuje się z tego bo normalny odziałowy " z mordy kapcia" nie będzie robił. W innym wypadku to wszyscy wbijają dzide w niego, a jak wywalone maja w niego to wiecie bajlando jest, a chcecie spokoju tak?????? No pewnie że chcecie. Albo się mówi NIE. NIE bo NIE. I wbrew pozorom skazany także to uszanuje i nie ma tematu . Ale to trzeba jakoś normalnie ze skazanymi postępować . A te całe porozumienie z 2018 roku to jest obraz robienia debili z normalnych ludzi. NIE MA POROZUMIENIA. I NIE BYŁO ONO REALIZOWANE. TO SĄ FAKTY NIE MITY. A każda odpowiedz na pismo jest zwodzeniem funkcjonariuszy i lekceważeniem funkcjonariuszy. Ja nikomu nie bronie jak ktoś sobie wbił do głowy , że to porozumienie jest to jego sprawa. Ale ja opieram się na faktach. Nie życzę sobie żeby mnie traktowano jak ułoma. Nie będę mówił, że deszcz pada jak ktoś pluje mi w twarz. No to tradycyjnie tym powiedzonkiem służbowym bajo bajo bajlando.
Odpowiedz
(01-10-2020, 20:57 )SZEREGOWY1 napisał(a):
(01-10-2020, 19:00 )jtd napisał(a):
(01-10-2020, 17:32 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 17:08 )jtd napisał(a):
(01-10-2020, 16:22 )Administrator napisał(a): Gdyby Zarząd Główny NSZZFiPW obradował w innym terminie lub gdy nie musiałby zająć stanowiska, to odpowiedź z Ministerstwa Sprawiedliwości opublikowana była by natychmiast, tak jak to się dzieje z wieloma pismami. Natomiast tylko ze względu na to, że Zarząd Główny zajął w tej sprawie stanowisko postanowiono, aby odpowiedź opublikowana była wraz ze stanowiskiem Zarządu Głównego. Bardzo proszę nie doszukiwać się tu drugiego dna, albo jakiś podstępów, ponieważ ich nie ma i nigdy nie było.
Nie filozofujmy, nie trzeba być doktorem trzy razy habilitowanym, żeby podsumować stan faktyczny po 2 latach od porozumienia. Dostaliśmy podwyżki- dziękujemy. Należały się jak psu buda bo już w przysłowiowej Biedronie też można tyle zarobić. Płatne nadgodziny przestały być płatne. Robi się wszystko żeby nie płacić, wariackie zawieszanie stanowisk i wyganianie ludzi na wolne. Dodatki motywacyjne dostało 368 funkcjonariuszy na całą służbę więzienną. Czyli tak jakby tego nie było. Płatnych L4 100% zero. Art 15a kolejny rok jakieś projekty srutu tutu , pomysły poronione 25 lat hahahaha . Lata z cywila do wysługi przepadły.  Panie Administratorze, ja jestem prostym człowiekiem, nie zawsze umiem czytać ze zrozumieniem .......ale Pan i Pana koledzy w ZARZĄDZIE ZWIĄZKU czytają wszystko ze zrozumieniem ale pytam.....CO Z TEGO???????? No nic. Związek jest słaby, nieskuteczny. Funkcjonariusze w całej Polsce nic nie maja załatwione . Teraz możecie sobie pisma pisać już nikt wam nie wierzy. Po prostu przegraliśmy. Toniemy. Już nie ważne, kolejne uchwały . Dwa lata nic nie zrobione i się przyglądaliście, a ludzie pytali w jednostkach co jest grane. Jak wyczytałem z mediów kurs w SW pozostanie ten sam.

Ha Ha Ha Big Grin Big Grin Big Grin  Niezłe Smile  Naprawdę się ubawiłem, szczególnie z tekstów typu " dostaliśmy podwyżki...należały się jak psu buda..."
Za nadgodziny wydano ponad 20 mln. zł, ale według Pana nie są płatne, narzekanie, że funkcjonariusze chodzą na wolne... wcześniej było narzekanie, że nie mogą chodzić na wolne. Rozumiem, że Pana nie dotyczy dodatek motywacyjny, więc mogłoby go nie być? Zapomniał Pan wspomnieć, że wymóg osiągnięcia 55 lat też został zniesiony przy przejściu na emeryturę, ale to też pewnie szczegół? Przez ostatnie 5 lat funkcjonariusze otrzymali średnio około 1760 zł. ale "Związek jest słaby i nieskuteczny". Ciekawe ile by Pan otrzymał, gdyby nie było Związku? Jeżeli Pan twierdzi, że przez dwa lata nic nie zostało zrobione, to chyba Pan te lata przespał? Proszę sobie wejść na stronę Zarządu Głównego NSZZFiPW i sobie odświeżyć pamięć.
Proszę nie manipulować  . Doprecyzuję . Po kolei. Za podwyżki podziękowałem. Nadal uważam , że należały się podwyżki jak psu buda. I dostaliśmy , dziękuję raz jeszcze. Za nadgodziny wypłacono za jeden okres rozliczeniowy ............. aż tu nagle zaczęło się wariactwo z zawieszaniem stanowisk, z pracą na minus 2 na zmianach, dwa oddziały naraz na nockach, penit w konwoje, ADM w teren za ochrone itd. Zobaczymy ile teraz bedzie wypłacone i jakim kosztem. Szczęście w nieszczęściu Covid pomógł. (Prace, konwoje, widzenia wstrzymano). Następnie dodatek motywacyjny niecałe 400-stu f-szy, bez komentarza. Ja bym dał po 500zł ale już by 2000tys f-szy miało. Wymóg 55lat zniesiony- dziękujemy naprawdę ukłony. No i co by tu jeszcze hmmm. To tyle. Z tym porozumieniem z 2018 roku nawet nie wiem jak to nazwać . Znaczy wiem , ale nie nadaje się do publikacji. Także reasumując podwyżki i zniesienie 55 lat ok, te nadgodziny to zrobiła się wolna amerykanka . No ale Panie Panie, przecież było 15a, lata z cywila za wysługę , 100% L4, dodatki motywacyjne POWSZECHNE po 15latach,
mijały wszystkie terminy i co. Szkoda gadać. A teraz się wyciszam i bajo bajo bajlando. Bawcie sie dobrze.

Administratorze z całym szacunkiem dla Pana, lecz: podwyżki należały się a i owszem, za lata posuchy bez grosza, bez podnoszenia dodatków, a jeśli były to w OISW lub CZSW!!!, ja niestety nie dostałem aż tak dużo jak się panu wydaje, średnio 1760 ładnie  to pan zsumował, przyklad( dyrektor zjada mięso boczek a zwykły f-sz zjada kapustę= średnio wychodzi, że jedzą BIGOS)to jest średnio!!!!
Kolejna sprawa nadgodziny: 20 mln poszło owszem, i tu widac jakie kominy godzinowe sie robią za rządów Generała, a nie za wszystkie godziny nam zapłacili, gdyż ludzie mają zamrożone po 400, 500, 600 nadgodzin, i te polecenia po cichu na odprawach ,, wyrzycać na nadgodziny, zawieszać stanowiska, namawiać ludzi by szli na wolne zamiast urlopów, ograniczać rezerwę w porze nocnej, nie wystawiać stanowisk" to są polecenia Generała na odprawach z dyrektorami okręgowymi, dyrektorami jednostek, !!!!
Miał być krótszy okres rozliczeniowy z 6 m-cy do 4 m-cy niestety nie zrealizowano!!!
Wiek 55lat - postulat zrealizowany !!!!!!!!!
L-4 - brak zrealizowania !!!!!!!!!
 !!!!!
Art. 15a - niezrealizowano - ,,Generał"się wypowiedział!!!! w osobie Paczosa
Projekt Modernizacyjny  Służby Więzienne na lata 2021-2024?nie wiem nie widziałem!!!!
Nowelizacja Ustawy o Służbie Więziennej - niezrealizowano!!!!!!!!!!!!
Czy Pan Administrator chce jeszcze coś dodać w sprawie niezrealizowanych, zrealizowanych postulatów? ostatni miał wejść z dniem 1 stycznia 2020, a przypomnę mamy już 1 październik 2020r. i nadal są przepychanki, co?, kedy?, powołanie grupy!!!,?te wszystkie postulaty powinny być już dawno zrealizowane, powinniśmy już dawno zapomnieć o jakimś porozumieniu!!! Tyle
długi ten wpis lecz może ktoś go przeczyta!!!

Bardzo dobrze napisane!!!
Ta formacja jest zepsuta, tutaj ludzie dostaną 1/10 możliwych postulatów i mówią,, a i tak dobrze, że ten jeden się udało zrealizować,,. Ludzie 2 lata ściemy!!! Nie zgadaniajvir na coś czego nie ma, na słowo pandemia to po 1 bo żeby mówić o pandemii to odsetek umieralności musi być zdecydowanie większy, po drugie nie było pseudo pandemii między 18 listopada 2018 a chociażby końcem 2019 roku. Ja się pytam gdzie są osoby które tego nie dopilnowaly? Jakoś grup roboczych nie było konieczne powoływać gdy realizowany był postulat dla,, elit,, te chorendalnie wysokie dodatki, ale gdy już chodzi o zwykłych liniowych fszy to zmyślanie, oszukiwanie i ściema.
Odpowiedz
(02-10-2020, 10:37 )Administrator napisał(a):
(01-10-2020, 21:52 )kopernik napisał(a): czemu ciulu jeden nie opublikowałeś mojego wpisu!! boisz się!!???

Rozumiem, że chodzi o ten wpis, który został opublikowany i jest to jedyny wpis jaki Pan dokonał na księdze gości, (poza tym wpisem, w którym nazwał Pan mnie "ciulem"). Reprezentuje Pan poziom, do którego nie mam zamiaru się zniżać ponieważ szkoda mojego cennego czasu na dyskusję z osobą, która niczym się nie różni od poziomu, jaki reprezentują nasi podopieczni. Żal mi Pana, a na przyszłość proszę sprawdzać dokładniej, zanim będzie Pan chciał kogoś obrazić.
Panie Administratorze. Gdyby Pan usłyszał co się mówi tak normalnie między funkcjonariuszami to by Pan nic tu nie opublikował. A jak Pan o poziomie pisze , to jaki poziom reprezentują wysocy rangą nasi przełożeni ?????? Poziom pogardy, lekceważenia funkcjonariuszy. Teraz można np nie złożyć oświadczenia majątkowego w terminie i napisać w wyjaśnieniu , że moi przełożeni żadnych terminów przez dwa lata nie dotrzymali a ja uczę się od tych bardziej dośwaidczonych. I tak ze wszystkim. Te odpowiedzi na pisma są tak żenujące , tak uwłaczające funkcjonariuszom , że tu nie ma żadnego poziomu, tu jest dno, muł i to co jeszcze niżej. Bajlando
Odpowiedz
Robicie razem z Rządem z nas idiotów. Kolejne pisma bez żadnych konkretów. Czy Wy naprawdę myślicie, że macie doczynienia z debilami?
Odpowiedz