(23-01-2020, 9:04 )Wtff napisał(a): Pytanie kolejne. Co zawieszony płk Artur Dziadosz robił na spotkaniu w sprawie podwyżek? Przecież niedługo bedzie miał zarzuty za spowodowanie wypadku i pójdzie w odstawkę. Kogo oni wyznaczyli do negocjacji? Przecież zaraz DG powie, ze negocjacje były z funkcjonariuszem, który nic nie może, bo jest zawieszony i wszelkie ustalenia nie maja mocy. Co to za cyrk?
Odpowiedz
Witam Adminie!!!czy dostaje Pan informacje dotyczące tzw. Meldunki sytuacyjne o zdarzeniach związanych ze służbą więzienną w jednostkach penitencjarnych SW?
Odpowiedz
My Cywile żądamy, aby CZSW zajął się wreszcie awansami dla pracowników cywilnych!!!
Czy 10 lat pracy to jeszcze za mało aby otrzymać awans!!!
Brak długoletnich awansów wśród naszej grupy pracowników jest kolejnym przejawem dyskryminacji!!!
Odpowiedz
My Cywile nie zgadzamy się na dyskryminowanie naszej grupy, tylko dlatego, że przychodzimy codziennie do pracy
i rzetelnie wykonujemy powierzone nam obowiązki!!!
Prośba do urzędników CZSW, aby nie obarczali Nas Pracowników Cywilnych za brak systemowych rozwiązań dotyczących
leczenia osadzonych! Należy zdawać sobie sprawę, ze lekarz na etacie w SW to fikcja, w praktyce całą pracę wykonują pielęgniarki - funkcjonariusze!!!
Propozycja Cywili jest taka: Urzędnicy CZSW powinni otrzymać 100zł podwyżki brutto, reszta czyli 400zł dla personelu medycznego!
Odpowiedz
A co z dodatkami za lata pracy ?jeszcze nie dawno 15nastaki mi mówiły ze pewne%-))))))chodzi mi o te "motywacyjne"
Odpowiedz
A co z dodatkami za lata pracy ?jeszcze nie dawno 15nastaki mi mówiły ze pewne%-))))))
Odpowiedz
Panie,śmiechu warte jest to że tą aktualna wersje dodatku służbowego bierze w kwocie np 800 taki np zstèpca dyr któremu odziałowy z 400 doprowadza zbója.Przeszukaj kilkaset razy dziennie rèkami bandziora to wtedy bèdziasz miał KONTAKT BEZPOŚREDNI.
Odpowiedz
(23-01-2020, 6:49 )zzz napisał(a): Może jakaś akcja oddania krwi tego samego dnia?

Bardzo dobry pomysł ?
Odpowiedz
(23-01-2020, 13:00 )Administrator napisał(a): Panie "Szeregowy" informuję, że Pana ostatni wpis nie zostanie opublikowany z uwagi za naruszenie pkt. 6 Regulamin Księgi Gości. Jeżeli chce Pan, aby wpis się ukazał, proszę zmienić jego treść w miejscu obraźliwym oraz proszę o przestrzeganie regulaminu.

Chwileczkę Panie Administratoże, jeśli chodzi o mnie ro nic obraźliwego nie napisałem, pisałem o porozumieniu i uchwale 120-IX-2020 jeśli chodzi o ten zapis, to w którym miejscu kogoś obraziłem lub naruszyłem regulamin!!!???
Odpowiedz
Dziękuje panowie za poparcie moich słów w poprzednich postach.
CZ i OISW nic nie znaczą bez nas czyli funkcjonariuszy 1 lini. Oni zawsze mieli ciepłe i bezpieczne posadki a jak już przyjeżdżali do jednostki to tylko pierdoły wytykali. Tylko że jak przyjechał OI i kazał zrobić "tak z przedmiotami niebezpiecznymi" to za tydzień przyjechał szczyl w poruczniki i zapytał dlaczego "przedmioty niebezpieczne są tak zrobione". No i zgadnijcie kto dostał po dupie? Nie kontrolujący z OI tylko dowódca zmiany. Jak widać każdy sobie rzepkę skrobie. Jak są tacy zajefajni to niech inspektorzy z CZ i OI staną na oddziały i pójdą w patrole. Niech pokażą jak się robi rzetelnie robotę zgodnie ze sztuką gdy w dzień brakuje kilku fuszy bo stanowiska pozawieszali. CZ i OI to betony na glinianych nogach bo bez nas nic nie znaczą, nic nie potrafią.
Sugeruję 1 luty na rozpoczęcie ogólnopolskiej akcji leczenia nerwic innych schorzeń spowodowanymi "zaszczytną" służbą w SW.
Odpowiedz
(23-01-2020, 11:34 )Proskent napisał(a): Koledzy i koleżanki dość tego idziemy na L4 . Kierownictwo CZSW nic dla nas nie zrobiło ale chcą mieć najwięcej do powiedzenia. Celowo mieszają i przedłużają. Oni nie stoją po naszej stronie i nigdy nie stali, a zawsze byli przeciw nam.

Popieram
Odpowiedz
Panie "Szeregowy" informuję, że Pana ostatni wpis nie zostanie opublikowany z uwagi za naruszenie pkt. 6 Regulamin Księgi Gości. Jeżeli chce Pan, aby wpis się ukazał, proszę zmienić jego treść w miejscu obraźliwym oraz proszę o przestrzeganie regulaminu.
Odpowiedz
Pomijając chore interpretacje w sprawie paragrafu podwyżek i słynnego 15 a
To jak daleko są prace nad Nowelizacją ustawy?
Dla czego MS jest tak niesprawiedliwe dla czego wprowadzają podległych funkcjonariuszy w błąd.
Czyżby czekali państwo do wyborów? No to się przeliczycie.
Odpowiedz
Koledzy i koleżanki dość tego idziemy na L4 . Kierownictwo CZSW nic dla nas nie zrobiło ale chcą mieć najwięcej do powiedzenia. Celowo mieszają i przedłużają. Oni nie stoją po naszej stronie i nigdy nie stali, a zawsze byli przeciw nam.
Odpowiedz
(23-01-2020, 8:01 )prawie napisał(a): Co nie którym się oczy dopiero otworzą jak nie będą mieli kasy na odprawy dla swoich fuszy. 2021! Smile

Malo tego ludzie to pie**** i beda odchodzic z komisji wiec urlopy czy nadgodziny beda musieli wyplacac obowiazkowo.
Odpowiedz
Pytanie kolejne. Co zawieszony płk Artur Dziadosz robił na spotkaniu w sprawie podwyżek? Przecież niedługo bedzie miał zarzuty za spowodowanie wypadku i pójdzie w odstawkę. Kogo oni wyznaczyli do negocjacji? Przecież zaraz DG powie, ze negocjacje były z funkcjonariuszem, który nic nie może, bo jest zawieszony i wszelkie ustalenia nie maja mocy. Co to za cyrk?
Odpowiedz
Co nie którym się oczy dopiero otworzą jak nie będą mieli kasy na odprawy dla swoich fuszy. 2021! Smile
Odpowiedz
Mam dwa pytania do Administratora bądź osoby znające odpowiedź.
1. W związku z publikacją prasową wyszły na jak informacje dotyczące wypadku drogowego zastępcy szefa SW. Czemu w pojawiających się w każdej jednostce faksach nie było informacji o tym?
2. W związku z podsumowaniem wielu widać owocnych spotkań dostaliśmy uchwałę zarządu. Co ona zmienia bądź daje praktycznego oraz na czym polega różnica zdań dotyczące podwyżek pomiędzy związkami a władzami służby.
P.S. Goleniów BRAWO. Różnica postrzegania rzeczywistości między jednostkami terenowymi a kontrolujacymi ich specjalistami jest przerażająco wielka
Odpowiedz
Może jakaś akcja oddania krwi tego samego dnia?
Odpowiedz
Liczymy, że minister poprze jutro uchwałe zwiazkow odnosnie podwyzek
Odpowiedz
W czym problem? Zróbmy to co powinniśmy zrobić. Zacznijmy pracować zgodnie z przepisami, wtedy zobaczymy która jednostka to wytrzyma. POZDROWIENIA
Odpowiedz
2020/2021
Odpowiedz
Nie trzeba było czytać komunikatu, żeby zauważyć że strony nie doszły do porozumienia. Miny ppłk Grzegorza i kol. Czesława wystarczą za 1000 słów. Ciekawe ile jeszcze odcinków będzie miała ta żałosna telenowela???
Powiem szczerze, w d... mam podwyżkę i w d... mam nadgodziny, bo za chwilę spieprzam z tego bałaganu i jak mawiała pani premier - te pieniądze mi się po prostu należą. Ale tego, że przez półtora roku nie można było wywalczyć cywilnej wysługi zaliczanej do stażu już w d... nie mam, bo jak będę na emeryturze nikt mi tego nie doliczy. Nowelizacja ustawy o SW miała wejść w życie od 01.01.2020 roku, a nawet nie rozpoczęto jej procedowania.
Z tego miejsca chciałbym zaapelować do tych którzy jeszcze zostają.
Nie marnujcie niepotrzebnie czasu i energii na to, na co nie macie wpływu. Podwyżki będą prędzej czy później, ale będą - w jakiej formie? W takiej jak zechce CZSW. I nic z tym nie zrobicie, więc po co się spinać. Nadgodziny? wypłacą tym którzy chcieli pieniądze, jeżeli nie, można oddać sprawę do sądu. Ale następnym razem wyegzekwujcie od związków, aby druga strona dotrzymała porozumień, bo wierzę że jeszcze nie jedno porozumienie będzie podpisane.
Odpowiedz
Shocked 
https://nszzp.pl/aktualnosci/mnozniki-w-...-podwyzek/

No możemy tylko zazdrościć klarowności  Undecided
Odpowiedz
Śmieszą mnie zapisy,że część pieniędzy zostanie przeznaczona na zaległe awanse , jestem 3 lata po kursie oddziałowych pracuje na oddziałach ale nie mam własnego. Wszystko na stanowisku starszego strażnika. Teraz od podwyżki znowu zabiorą mi część na zaległe awanse a i tak stanowiska nie dostanę. Banda oszustów
Odpowiedz
Należało by zadać pytanie: co dalej?
Czekamy... tylko nie wiadomo na co, czy L-4
Odpowiedz
Śmiechu warta propozycja CZSW dotycząca podwyżek dla cywili! A może zacznijmy od tego, aby pracownicy medyczni zaczęli przychodzić do pracy i przestrzegali czasu pracy za który służba płaci im pieniądze!!! Lekarz zatrudniony na 0,5 etatu pojawia się w jednostce raz w tygodniu na 2-3 godziny! I za to należy im się większa podwyżka?
Odpowiedz
Ja od jutra tj. 23.01.2020 idę do lekarza strasznie chory jestem i sądzę że będę wracać do zdrowia jakieś dwa-trzy tygodnie. W kupie siła sam system nie wyzdrowieje czas się leczyć. Macie jaja pisać jęczeć to miejcie jaja działać.
Odpowiedz
(22-01-2020, 16:31 )HugoBoss napisał(a):
(22-01-2020, 14:12 )aras2121 napisał(a): Ludzie czytać się niechce tego co wypisujecie chcesz to idź na l4 i nie siej zamętu.  Wszyscy tylko chcą aby im dać dajcie od siebie później wymagajcie połowie z was tylko krytyka na związek a połowa z was nawet nie należy bo szkoda wam 1 procenta podstawy żałośni jesteście. Mi teraz też nerwy puscily

Zamęt to kręci CZ i jego świta. Zamieszanie z nadgodzinami, zawieszanie stanowisk dla "dobra służby" a teraz ciągle "źle interpretują" zapis porozumienia. I kto tu robi zamęt? Jedynie co może zrobisz "szeregowy" fusz to własnie zadbać oz drowie. Bo co ma innego zrobić? Służba służbą ale szacunku trochę też się nam należy.

Co racja to racja. Zawieszanie stanowisk, czyli pogorszenie bezpieczeństwwa w jednostkach, oraz bezpieczeństwa f-szy. Większa ilość obowiązków co powoduje wzrost nadgodzin i zmęczenie, co znowu przekłada się na mniejszą odporność f-szy, a więc wzost podatnosci na choroby, lekceważenie swoich rodaków tyrających w jednostkach podstawowych i niewywiązywanie się z zawartych porozumień. Trzeba postawić pytanie. Czy CZSW jedzie z nami na tym samym wózku.? Czy są z nami czy przeciwko nam?
Odpowiedz
(22-01-2020, 16:31 )andzejsw napisał(a): CEZET JEST CHYBA NIE POWAŻNY Z TĄ PODWYŻKĄ
L4 TO TYLKO ROZWIĄŻE PROBLEM


cZSW dziala na niekorzysc funkcjonariuszom wiec nie ma co z nimi dyskutować . To bez nas oni nic nie znacza nie my bez nich
Odpowiedz
To może tak. Czy jest ktoś w centrali związkowej kto mi odpowie na pytanie GDZIE SĄ odznaczenia na które pisaliśmy W ZESZŁYM roku wnioski? Czyżby nikt nie spełniał według was, o wszechmogący panowie z centrali, przesłanek formalnych do nadania brązowej, srebrnej itd. odznaki?
To po co były te ciśnienia??? Przesyłać wnioski bo 100lecie .....
Jestem członkiem terenowej organizacji w jednej z największych jednostek w Polsce a już na pewno na Śląsku i przykro mi że na 50 czy 60 wniosków żaden nie został rozpatrzony pozytywnie.
Odpowiedz
Przeczytajcie dobrzę uchwałę: drugi akapit:
,, Od kwoty 500 zł należy odliczyć kwotę przeznaczoną na nagrodę roczną oraz dodatek za wysługę lat a pozostałą kwotę w równej wysokości przeznaczyć na podwyższenie uposażenia zasadniczego...."
pytam gdzie w porozunieniu jest zapis,, minus dodatek za wysługę lat? po co te spotkania z Centralnym Zarządem SW skoro nie są stroną w podpisanym porozumieniu?!!!
Odpowiedz
(22-01-2020, 16:31 )HugoBoss napisał(a):
(22-01-2020, 14:12 )aras2121 napisał(a): Ludzie czytać się niechce tego co wypisujecie chcesz to idź na l4 i nie siej zamętu.  Wszyscy tylko chcą aby im dać dajcie od siebie później wymagajcie połowie z was tylko krytyka na związek a połowa z was nawet nie należy bo szkoda wam 1 procenta podstawy żałośni jesteście. Mi teraz też nerwy puscily

Zamęt to kręci CZ i jego świta. Zamieszanie z nadgodzinami, zawieszanie stanowisk dla "dobra służby" a teraz ciągle "źle interpretują" zapis porozumienia. I kto tu robi zamęt? Jedynie co może zrobisz "szeregowy" fusz to własnie zadbać oz drowie. Bo co ma innego zrobić? Służba służbą ale szacunku trochę też się nam należy.

Tak jak kolega napisał. Zamęt tworzy CZSW. Policjanci już się dogadali i mają rozporządzenie z projektem podwyżek. Czy CZ się obudzi jak funkcjonariusze masowo zaczną protestować albo chodzić na L4????  Może tak właśnie trzeba postąpić, wtedy szybciutko dojdzie do porozumienia....
Odpowiedz
(21-01-2020, 11:30 )BartekS napisał(a):
(20-01-2020, 21:54 )Major napisał(a): Czy dodatek za wysługę lat będzie liczony od 1 stycznia 2020 z wyrównaniem?

Przy podwyżce wynagrodzenia zasadniczego dodatek za wysługę również będzie liczony od dnia 1 stycznia 2020 r.


Również przy zmianie ustawy i doliczeniu cywila?
Odpowiedz
(22-01-2020, 16:33 )Bob napisał(a): Z mediów dochodzą pewne info,pewnych spraw mozna sie domyslec...Z calym szacunkiem zarabiajac te 9tys nie widzac na oczy bandziora mozna kontak z rzeczywistoscia stracic.W 1998 jak przyszedlem to byl dodatek za kontakt bezposredni.Ciekawe kto ten i inne dodatki potem zlkiwidowal?
  NADAL JEST,NAZYWA SIĘ SŁUŻBOWY.
Odpowiedz
Brakuje w związkach takiego wodzą co by powiedział nie szanujecie funkcjonariuszy z 1 Lini to zachęcam do wspólnego zadbania o swoje zdrowie wtedy by może oczy otworzyli... Tylko wiem że tak się nie stanie L4 policjantów pokazało co znaczy to w naszych służbach kilka Zakładów rzuca a związkowcy latają po oddziałach i wielkie lamenty co wy robicie... Więc sami dajemy przyzwolenie na takie nas traktowanie a ludzie mają dość chodzenia na dodatki dokładania roboty bo stanowiska zawieszone..
.
pozdrawiam
Odpowiedz
1000 PLUS DLA POSŁÓW!BRAWo!Czy ten jowialny pan w okularach ,z brzuszkiem widziała najnowsze notawania PARTII?!taAa abw juz zdaje sie poszlo za to na pierwszy ogien.....
Odpowiedz
Z mediów dochodzą pewne info,pewnych spraw mozna sie domyslec...Z calym szacunkiem zarabiajac te 9tys nie widzac na oczy bandziora mozna kontak z rzeczywistoscia stracic.W 1998 jak przyszedlem to byl dodatek za kontakt bezposredni.Ciekawe kto ten i inne dodatki potem zlkiwidowal?
Odpowiedz
(22-01-2020, 14:12 )aras2121 napisał(a): Ludzie czytać się niechce tego co wypisujecie chcesz to idź na l4 i nie siej zamętu.  Wszyscy tylko chcą aby im dać dajcie od siebie później wymagajcie połowie z was tylko krytyka na związek a połowa z was nawet nie należy bo szkoda wam 1 procenta podstawy żałośni jesteście. Mi teraz też nerwy puscily

Zamęt to kręci CZ i jego świta. Zamieszanie z nadgodzinami, zawieszanie stanowisk dla "dobra służby" a teraz ciągle "źle interpretują" zapis porozumienia. I kto tu robi zamęt? Jedynie co może zrobisz "szeregowy" fusz to własnie zadbać oz drowie. Bo co ma innego zrobić? Służba służbą ale szacunku trochę też się nam należy.
Odpowiedz
CEZET JEST CHYBA NIE POWAŻNY Z TĄ PODWYŻKĄ
L4 TO TYLKO ROZWIĄŻE PROBLEM
Odpowiedz
Brawo za postawę związku na spotkaniu i nie odstąpienie od podwyżki 500 zł dla każdego. Jeśli jajogłowi z CZ nie rozumieją podsianych przez ministra zapisów porozumienia to chyba czas najwyższy KOLEDZY pokazać naszą siłę i przyłączyć się do Goleniowa.
Odpowiedz
masakra co wyszło oni są chyba nie poważni ..........
Odpowiedz
KPIĄ Z NAS!KASA DLA POSLÓW.1000PLUS!!JEST a dla tych CO ZDROWIE TRACĄ W TYM BU......NIIE MA???
Odpowiedz
https://nszzfipw.org.pl/komunikat-z-posi...lnych.html
Na zdjęciu koleś z cz po prawej, pewnie myśli i tak mamy Was w d....
Odpowiedz
Przeczytałem informacje o negocjacjach. Tylko mam pytanie. Co to znaczy nie w pełno chcą wypełnić zapisy porozumienia. Proszę konkretniej, co jest przedmiotem braku pełnego porozumienia?
Odpowiedz
W końcu coś o cywilach..
Odpowiedz
Panowie w końcu mamy pismo w sprawie podwyżek tylko czemu CZ chce zabrać wywalczone pieniądze :/ Mam nadzieję że będzie tak jak w uchwale. Smile
Odpowiedz
Jakie następne kroki? Widzę, że CZ nadal buja głową w chmurach.
Odpowiedz
Faktycznie sejm i senat poniósł sobie ryczałt na biura poselskie o 1000 zł.I tu pieniądze się znalazły szybko i o dziwo wszystkie partie zagłosowały solidarnie za tą podwyżką.
A teraz ważniejsza sprawa czy ktoś mi wytłumaczy co oznacza zdanie w komunikacie z wczorajszego spotkania-"negocjacje płacowe prowadzone przez nasz związek z Centralnym Zarządem SW nie przyniosły efektów w postaci pełnej realizacji cytowanego paragrafu z porozumienia".
Czyli wreszcie ustalono sposób podziału tej kwoty.Czy tylko ta uchwała to wniosek po wczorajszym spotkaniu i strony dalej nie mogą sie dogadać co do podziału?!
Odpowiedz
(22-01-2020, 14:53 )HugoBoss napisał(a): My nie możemy dostać podwyżki a posłwie sobie jednym głosowaniem podorzą ryczałt o 1000 zł na prowadzenie biura. Co 2 lata podnoszą sobie o 1000 zł. Nawet nie ma takiej inflacji.
A do tego dlaczego gość co powinien siedzieć ale po drugiej stronie decyduje o naszych podwyżkach?
Odpowiedz