(07-04-2022, 22:29 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(07-04-2022, 13:25 )JeszczeTrochę napisał(a):
(06-04-2022, 22:48 )Szczęśliwy Op napisał(a):
(06-04-2022, 14:04 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(05-04-2022, 22:48 )SuperMan napisał(a): A Ty co.. do Biedry z Zabki sie nie dostales i do SW przyczlapales.. Kumasz?

Jak Ci się tu podoba to siedź cicho i się nie odzywam. Dla Twojej wiadomości, wypłata w Biedronce nie jest taka zła i stresu mniej.
Nie ma co dyskutować z BIEDĄ haha przecież im wiecznie mało za złotówkę sprzedali by najbliższego z rodziny, większych pazernych chłopków jak na tym forum nie ma na świecie.
Do szczęśliwy op. Początkowo miałem napisać coś więcej ale jak mówią rusz gówno to będzie śmierdzieć. Tak więc zapytam tylko czy z tobą jest wszystko w porządku? Może trzeba udać się do specjalisty jakieś proszki przepisze. Mówisz że ludzie to są pazerni? A może walczą o swoje. Wypieli się na nas przełożeni, minister a związki udają że coś robią. Wątpię żebyś miał więcej stażu niż oranżada gwarancji więc nakreślę ci w najprostszy sposób jaki tylko można. Nie po to tyle lat się walczyli o uznanie mam cywila żeby teraz nas oszukiwano. Dostałeś podwyżkę również dzięki nam funkcjonariusz. Ty dostałeś zapewne 500 zł na rękę a może nawet więcej bo znam przypadki że f-sze z 3 letnim stażu przy dzisiejszym wyrównaniu dostali po 560 zł na rękę. A moi koledzy nawet że starszej większym odemnie dostali po 360 bo między styczniem a marcem wskoczyła im wysługa. Ja sam dostałem 500 ale moje kolejne 5% poszło się je...ć bo właśnie zostało mi wciągnięte w podwyżkę. Tak więc niepier...l głupot i nie nazywaj chłopaków i dziewczyn biedakami i sprzedawczykami. Tacy ludzie jak ty pewnie mają wielkie poparcie w plecaku i awansują za wybitne osiągnięcia w pracy penitencjarnej. W ciągu roku że dwa stopnie do góry itp. Rzadko udzielam się na forum bo mi się poprosi nie chce ale takiego błazna to dawno nie widziałem. Piszesz o rzeczach o których najwidoczniej nie masz pojęcia, mieszkasz pewnie z rodzicami chodzisz w rurkach nie wiesz co to utrzymanie rodziny. Mamusia da jeść tatuś zasponsoruje paliwko no czego więcej ci trzeba. Mam nadzieję że to OP w nicku to nie opolskie bo przez takich jak ty wstydzę przyznać się skąd pochodzę. Mam tylko nadzieję że kiedyś zrozumiesz o co chodzi w tej służbie. Nie życzę ci tego ale jak kiedyś na peronce napluje ci jakiś bandyta w twarz albo da po pysku to załapiesz. Obudź się chłopaku i pomyśl co tu piszesz. Prawda jest taka że tysiące f-szy zostało oszukanych na podwyżce jak również nasi koledzy i koleżanki pełniący służebny jako cywile. Pomyśl doucz się i dopiero później się wypowiadaj. Nikt całe życie za rączkę prowadził cię nie będzie. Szkoda że Golina tyle lat już nie działa dostał by jeden z drugim po pi.... (Bez urazy koleżanki) to by szanował siebie i innych. Pozdrawiam koleżanki i kolegów z tej niewdzięcznej formacji, a ty szczęśliwy obudź się

Zgadzam się z przedmówcaą w 100%. Każdy walczy o swoje i o godną wypłatę, a ta niestety nie jest adekwatna do obowiązków wykonywanych. Pamiętajmy, że pracujemy z przestępcami i to, że jeden oddziałowy w oddziale mieszkalnym potrafi ogarnąć 50, 70 lub więcej osadzonych świadczy o jego inteligencji i wyrobieniu sobie szacunku. Na takich pracowników nie powinno się oszczędzać, a niestety w tej chwili jesteśmy tylko oszukiwani i to przez ministerstwo które ma w nazwie sprawiedliwość. Nie jest tu bez winy związek zawodowy który niestety nie poradził sobie z tym zadaniem jak i z wieloma innymi. W takim wypadku powinien cały zarząd podać się do dymysji i wybrać nowy.
Do Jeszcze Trochę... Nie będę się rozpisywał bo szkoda z takim jak ty cokolwiek pisać, nie trafiłeś z niczym jedynie z Op. Jedno chcę podkreślić wszystkich nigdy się nie zadowoli ale tak jak nasze środowisko narzeka to Szok cytuje... i weź sobie to wbij do głowy.... GISW nic nie robi tylko ćwiczą (nawet byś się tam nie dostał jesteś podejrzewam za cienki), administracja pije kawę i widzą skazanego jak sprząta ( niestety nie wszyscy się nadają na takie stanowiska z papierami nie jest łatwa praca i niejeden z admini może zastąpić kogoś w ochronie) popytaj ludzi w cywilu kiedy widzieli jakąś podwyżkę lub premie jak masz w ogóle z kim porozmawiać, to że jesteśmy traktowani trochę inaczej niż Policja to wiem ale na pensje nie ma co narzekać. Rozmawiam z innymi i wierz że tak jak tutaj nie skomlą człowieku i pamiętaj zawsze możesz sobie polepszyć i pracę zmienić. Dużo wartościowych ludzi jest w służbie więc Pozdrawiam. Na marginesie może właśnie to ja cie uczyłem ŚPB. Więc ogarnij się malolacie.
Odpowiedz
(08-04-2022, 9:03 )Prison_Officer napisał(a):
(07-04-2022, 19:12 )Kamil napisał(a): Dajcie sobie spokój z tym szczęśliwym op, widać że chłopak upośledzony, olać chwasta Wink

Clapping
Chłopki wy to macie w tej głowie bolączki haha znawcy od wszystkiego i do tego fachowcy w swojej dziedzinie BRAWO.
Odpowiedz
(09-04-2022, 7:24 )anton napisał(a): Pani administratorze proszę mi wyjaśnić taką rzecz.
Podwyżki dostałem 624 brutto a na koncie przybyło 460 zł przy wypłacie. Nie jestem odosobniony w mojej jednostce. Nie mam potrąceń prócz składki związkowej. Gdzie się podziało ponad 40 zł? Finanse mówią że to wina nowego polskiego ładu ale przecież nowy ład nie wpływa na nasze wypłaty.
Na początku roku wypłat były pomniejszone o polski ład ale potem były wyrównania. To teraz już nowy ład wszedł mi na podwyżkę i zabrał prawie 10%. O co tu kaman?
Masz w jednostce taki dział który się nazywa Finansowy więc podejdź i na 100% ci wyjaśnia, skąd admin ma wiedzieć LUDZIE???
Odpowiedz
(08-04-2022, 9:02 )Prison_Officer napisał(a):
(07-04-2022, 20:01 )Człowiek z lasu napisał(a):
(07-04-2022, 11:05 )Plutek8 napisał(a):
(06-04-2022, 8:51 )Prison_Officer napisał(a):
(05-04-2022, 20:16 )Adam_9999 napisał(a): Za 12 lat cywila (studia i praca) „dostałem” 141 zł brutto (ponad podwyżkę). Obecnie max wysługi.

Zresztą Służba od lat oszukuje przyjmując na najniższe stanowiska (poza wychowawcami/psychologami) i najniższe stopnie.

A co ty byś chciał? Mają cię przyjąć na dyrektora i od razu majora? Niektórzy tutaj to naprawdę mają pomysły. Może niech zaczną przyjmować na ppłk i z biegiem czasu zabierają stopnie zamiast je dawać i akurat na emkę idąc będziesz strażnikiem i szeregowym Big GrinDD

Kurde naprawdę niektórym powinno się zabrać klawiatury.
Tak jak ciebie przyjęli prisonek? Klawiatura to jest dobra ale z Ciebie i to bez znacznej ilości przycisków... 

Troszke kolega ma rację, bo przyjmując do D penitencjarnego na młodszego wychowawce zaczyna,, swiezak,, z 11 grupy zaszeregowania tak samo jak np doświadczony zastępca dowódcy zmiany.

No, ale jak to sobie wyobrażasz? Mieli by zatrudniać kogoś na konkretne stanowisko np. wychowawca czy inspektor na stanowisko strażnik? Przecież taki wychowawca też zaczyna od szeregowego. Zresztą stanowisko też każdy dostaje na początku najniższe np. mł. wychowawca, a nie st. wychowawca czy młodszy inspektor, a nie inspektor lub st. inspektor. 

A co do grupy zaszeregowania to dziwnym, by było gdyby przykładowo inspektor czy inny przełożony, który ma za zadanie nadzorować pracę określonych f-szy miał niższą grupę zaszeregowania niż podlegli jemu f-sze. To by było nielogiczne.

Naprawdę uważam, że niektórych tu już fantazja ponosi.
To nie fantazja się nazywa, poprostu skomlenie nieudaczników którzy widzą tylko siebie i zazdroszczą innym stanowiska, a do tego wieczne problemy bez argumentu.
Odpowiedz
Pani administratorze proszę mi wyjaśnić taką rzecz.
Podwyżki dostałem 624 brutto a na koncie przybyło 460 zł przy wypłacie. Nie jestem odosobniony w mojej jednostce. Nie mam potrąceń prócz składki związkowej. Gdzie się podziało ponad 40 zł? Finanse mówią że to wina nowego polskiego ładu ale przecież nowy ład nie wpływa na nasze wypłaty.
Na początku roku wypłat były pomniejszone o polski ład ale potem były wyrównania. To teraz już nowy ład wszedł mi na podwyżkę i zabrał prawie 10%. O co tu kaman?
Odpowiedz
(07-04-2022, 13:25 )JeszczeTrochę napisał(a):
(06-04-2022, 22:48 )Szczęśliwy Op napisał(a):
(06-04-2022, 14:04 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(05-04-2022, 22:48 )SuperMan napisał(a):
(05-04-2022, 18:39 )Garfild napisał(a): Ludzie,przestańcie w końcu tak narzekać.Cieszmy się,że mamy pracę.A jak komuś tak źle,to w Biedrze są jeszcze wolne wakaty.

A Ty co.. do Biedry z Zabki sie nie dostales i do SW przyczlapales.. Kumasz?

Jak Ci się tu podoba to siedź cicho i się nie odzywam. Dla Twojej wiadomości, wypłata w Biedronce nie jest taka zła i stresu mniej.
Nie ma co dyskutować z BIEDĄ haha przecież im wiecznie mało za złotówkę sprzedali by najbliższego z rodziny, większych pazernych chłopków jak na tym forum nie ma na świecie.
Do szczęśliwy op. Początkowo miałem napisać coś więcej ale jak mówią rusz gówno to będzie śmierdzieć. Tak więc zapytam tylko czy z tobą jest wszystko w porządku? Może trzeba udać się do specjalisty jakieś proszki przepisze. Mówisz że ludzie to są pazerni? A może walczą o swoje. Wypieli się na nas przełożeni, minister a związki udają że coś robią. Wątpię żebyś miał więcej stażu niż oranżada gwarancji więc nakreślę ci w najprostszy sposób jaki tylko można. Nie po to tyle lat się walczyli o uznanie mam cywila żeby teraz nas oszukiwano. Dostałeś podwyżkę również dzięki nam funkcjonariusz. Ty dostałeś zapewne 500 zł na rękę a może nawet więcej bo znam przypadki że f-sze z 3 letnim stażu przy dzisiejszym wyrównaniu dostali po 560 zł na rękę. A moi koledzy nawet że starszej większym odemnie dostali po 360 bo między styczniem a marcem wskoczyła im wysługa. Ja sam dostałem 500 ale moje kolejne 5% poszło się je...ć bo właśnie zostało mi wciągnięte w podwyżkę. Tak więc niepier...l głupot i nie nazywaj chłopaków i dziewczyn biedakami i sprzedawczykami. Tacy ludzie jak ty pewnie mają wielkie poparcie w plecaku i awansują za wybitne osiągnięcia w pracy penitencjarnej. W ciągu roku że dwa stopnie do góry itp. Rzadko udzielam się na forum bo mi się poprosi nie chce ale takiego błazna to dawno nie widziałem. Piszesz o rzeczach o których najwidoczniej nie masz pojęcia, mieszkasz pewnie z rodzicami chodzisz w rurkach nie wiesz co to utrzymanie rodziny. Mamusia da jeść tatuś zasponsoruje paliwko no czego więcej ci trzeba. Mam nadzieję że to OP w nicku to nie opolskie bo przez takich jak ty wstydzę przyznać się skąd pochodzę. Mam tylko nadzieję że kiedyś zrozumiesz o co chodzi w tej służbie. Nie życzę ci tego ale jak kiedyś na peronce napluje ci jakiś bandyta w twarz albo da po pysku to załapiesz. Obudź się chłopaku i pomyśl co tu piszesz. Prawda jest taka że tysiące f-szy zostało oszukanych na podwyżce jak również nasi koledzy i koleżanki pełniący służebny jako cywile. Pomyśl doucz się i dopiero później się wypowiadaj. Nikt całe życie za rączkę prowadził cię nie będzie. Szkoda że Golina tyle lat już nie działa dostał by jeden z drugim po pi.... (Bez urazy koleżanki) to by szanował siebie i innych. Pozdrawiam koleżanki i kolegów z tej niewdzięcznej formacji, a ty szczęśliwy obudź się


Brawo !!! Nic dodać i nic ująć.Ps.Golina była super,ach te biegi do okoła jeziorka i praktyki w Wołowie na oddziale 3b długodystansowców  :D
Odpowiedz
(08-04-2022, 0:28 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(07-04-2022, 11:04 )grzyb napisał(a): dzwoniłem do RPO, nie trzeba masowo zgłaszać tego samego problemu, Pani stwierdziła ze wszystko czytaja i wystarczy jedna wiadomość.
generanie napisałem do nich, zobaczymy czy cokolwiek ktos odpisze


zanim kliknalem mam odp automatyczna - tak jak by ktos nie wierzyl

Szanowny Panie / Szanowna Pani,

uprzejmie potwierdzamy otrzymanie wiadomości. Kierując pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) należy pamiętać, że:

- wniosek, zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 15 lipca 1987 r. o Rzeczniku Praw Obywatelskich (Dz. U. z 2020 r. poz. 627) wolny jest od opłat, nie wymaga zachowania szczególnej formy, lecz powinien zawierać: oznaczenie wnioskodawcy oraz osoby, której wolności i praw sprawa dotyczy, a także określać przedmiot sprawy. Brak tych danych uniemożliwi zarejestrowanie sprawy w systemie i zawiadomienie wnioskodawcy o sposobie postępowania z wnioskiem. W związku z tym uprzejmie prosimy o sprawdzenie, czy pismo zawiera następujące dane adresowe: imię, nazwisko, nazwę ulicy, numer domu, numer mieszkania, kod pocztowy i nazwę miejscowości. W przypadku stwierdzenia takiego braku, prosimy o nadesłanie danych w kolejnym e- mailu;

- petycja, zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o  petycjach (Dz. U. z 2018 r. poz. 870) powinna zawierać co najmniej oznaczenie podmiotu wnoszącego petycję, miejsce zamieszkania albo siedziby podmiotu wnoszącego petycję oraz adres do korespondencji. Bez podania tych danych petycja nie może zostać rozpatrzona;

- wniosek o udostępnienie informacji publicznych, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429 z późn. zm.) nie wymaga podania danych osobowych, lecz dla udostępnienia informacji jest niezbędne i związane ze sposobem przekazania informacji wskazanym przez wnioskodawcę, np. poprzez przekazanie adresu email.

no chyba nie sądziłeś, że Pani z RPO, która być może na  pisma odpisuje, albo przyjmuje wpływającą korespondencję odpowie, że niech piszą wszyscySmileSmileSmileprzypuszczam, że wolą odpowiedzieć na jedno piso niż na 5 tysięcy pism.. nie wiem czy się ze mną zgodzisz....Smile

HHHHHHHEEEEEEEEEEEEEE, co za ludzie !!!!!!!!!
Odpowiedz
(07-04-2022, 19:12 )Kamil napisał(a): Dajcie sobie spokój z tym szczęśliwym op, widać że chłopak upośledzony, olać chwasta Wink

Clapping
Odpowiedz
(07-04-2022, 20:01 )Człowiek z lasu napisał(a):
(07-04-2022, 11:05 )Plutek8 napisał(a):
(06-04-2022, 8:51 )Prison_Officer napisał(a):
(05-04-2022, 20:16 )Adam_9999 napisał(a):
(05-04-2022, 7:17 )KapralZK napisał(a): 690 netto wysługa+dodatek do stopnia, 0 zł dodatku motywacyjnego. 18 lat cywila

Za 12 lat cywila (studia i praca) „dostałem” 141 zł brutto (ponad podwyżkę). Obecnie max wysługi.

Zresztą Służba od lat oszukuje przyjmując na najniższe stanowiska (poza wychowawcami/psychologami) i najniższe stopnie.

A co ty byś chciał? Mają cię przyjąć na dyrektora i od razu majora? Niektórzy tutaj to naprawdę mają pomysły. Może niech zaczną przyjmować na ppłk i z biegiem czasu zabierają stopnie zamiast je dawać i akurat na emkę idąc będziesz strażnikiem i szeregowym Big GrinDD

Kurde naprawdę niektórym powinno się zabrać klawiatury.
Tak jak ciebie przyjęli prisonek? Klawiatura to jest dobra ale z Ciebie i to bez znacznej ilości przycisków... 

Troszke kolega ma rację, bo przyjmując do D penitencjarnego na młodszego wychowawce zaczyna,, swiezak,, z 11 grupy zaszeregowania tak samo jak np doświadczony zastępca dowódcy zmiany.

No, ale jak to sobie wyobrażasz? Mieli by zatrudniać kogoś na konkretne stanowisko np. wychowawca czy inspektor na stanowisko strażnik? Przecież taki wychowawca też zaczyna od szeregowego. Zresztą stanowisko też każdy dostaje na początku najniższe np. mł. wychowawca, a nie st. wychowawca czy młodszy inspektor, a nie inspektor lub st. inspektor. 

A co do grupy zaszeregowania to dziwnym, by było gdyby przykładowo inspektor czy inny przełożony, który ma za zadanie nadzorować pracę określonych f-szy miał niższą grupę zaszeregowania niż podlegli jemu f-sze. To by było nielogiczne.

Naprawdę uważam, że niektórych tu już fantazja ponosi.
Odpowiedz
(07-04-2022, 11:04 )grzyb napisał(a): dzwoniłem do RPO, nie trzeba masowo zgłaszać tego samego problemu, Pani stwierdziła ze wszystko czytaja i wystarczy jedna wiadomość.
generanie napisałem do nich, zobaczymy czy cokolwiek ktos odpisze


zanim kliknalem mam odp automatyczna - tak jak by ktos nie wierzyl

Szanowny Panie / Szanowna Pani,

uprzejmie potwierdzamy otrzymanie wiadomości. Kierując pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) należy pamiętać, że:

- wniosek, zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 15 lipca 1987 r. o Rzeczniku Praw Obywatelskich (Dz. U. z 2020 r. poz. 627) wolny jest od opłat, nie wymaga zachowania szczególnej formy, lecz powinien zawierać: oznaczenie wnioskodawcy oraz osoby, której wolności i praw sprawa dotyczy, a także określać przedmiot sprawy. Brak tych danych uniemożliwi zarejestrowanie sprawy w systemie i zawiadomienie wnioskodawcy o sposobie postępowania z wnioskiem. W związku z tym uprzejmie prosimy o sprawdzenie, czy pismo zawiera następujące dane adresowe: imię, nazwisko, nazwę ulicy, numer domu, numer mieszkania, kod pocztowy i nazwę miejscowości. W przypadku stwierdzenia takiego braku, prosimy o nadesłanie danych w kolejnym e- mailu;

- petycja, zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o  petycjach (Dz. U. z 2018 r. poz. 870) powinna zawierać co najmniej oznaczenie podmiotu wnoszącego petycję, miejsce zamieszkania albo siedziby podmiotu wnoszącego petycję oraz adres do korespondencji. Bez podania tych danych petycja nie może zostać rozpatrzona;

- wniosek o udostępnienie informacji publicznych, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429 z późn. zm.) nie wymaga podania danych osobowych, lecz dla udostępnienia informacji jest niezbędne i związane ze sposobem przekazania informacji wskazanym przez wnioskodawcę, np. poprzez przekazanie adresu email.

no chyba nie sądziłeś, że Pani z RPO, która być może na  pisma odpisuje, albo przyjmuje wpływającą korespondencję odpowie, że niech piszą wszyscySmileSmileSmileprzypuszczam, że wolą odpowiedzieć na jedno piso niż na 5 tysięcy pism.. nie wiem czy się ze mną zgodzisz....Smile
Odpowiedz
(07-04-2022, 13:25 )JeszczeTrochę napisał(a):
(06-04-2022, 22:48 )Szczęśliwy Op napisał(a):
(06-04-2022, 14:04 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(05-04-2022, 22:48 )SuperMan napisał(a):
(05-04-2022, 18:39 )Garfild napisał(a): Ludzie,przestańcie w końcu tak narzekać.Cieszmy się,że mamy pracę.A jak komuś tak źle,to w Biedrze są jeszcze wolne wakaty.

A Ty co.. do Biedry z Zabki sie nie dostales i do SW przyczlapales.. Kumasz?

Jak Ci się tu podoba to siedź cicho i się nie odzywam. Dla Twojej wiadomości, wypłata w Biedronce nie jest taka zła i stresu mniej.
Nie ma co dyskutować z BIEDĄ haha przecież im wiecznie mało za złotówkę sprzedali by najbliższego z rodziny, większych pazernych chłopków jak na tym forum nie ma na świecie.
Do szczęśliwy op. Początkowo miałem napisać coś więcej ale jak mówią rusz gówno to będzie śmierdzieć. Tak więc zapytam tylko czy z tobą jest wszystko w porządku? Może trzeba udać się do specjalisty jakieś proszki przepisze. Mówisz że ludzie to są pazerni? A może walczą o swoje. Wypieli się na nas przełożeni, minister a związki udają że coś robią. Wątpię żebyś miał więcej stażu niż oranżada gwarancji więc nakreślę ci w najprostszy sposób jaki tylko można. Nie po to tyle lat się walczyli o uznanie mam cywila żeby teraz nas oszukiwano. Dostałeś podwyżkę również dzięki nam funkcjonariusz. Ty dostałeś zapewne 500 zł na rękę a może nawet więcej bo znam przypadki że f-sze z 3 letnim stażu przy dzisiejszym wyrównaniu dostali po 560 zł na rękę. A moi koledzy nawet że starszej większym odemnie dostali po 360 bo między styczniem a marcem wskoczyła im wysługa. Ja sam dostałem 500 ale moje kolejne 5% poszło się je...ć bo właśnie zostało mi wciągnięte w podwyżkę. Tak więc niepier...l głupot i nie nazywaj chłopaków i dziewczyn biedakami i sprzedawczykami. Tacy ludzie jak ty pewnie mają wielkie poparcie w plecaku i awansują za wybitne osiągnięcia w pracy penitencjarnej. W ciągu roku że dwa stopnie do góry itp. Rzadko udzielam się na forum bo mi się poprosi nie chce ale takiego błazna to dawno nie widziałem. Piszesz o rzeczach o których najwidoczniej nie masz pojęcia, mieszkasz pewnie z rodzicami chodzisz w rurkach nie wiesz co to utrzymanie rodziny. Mamusia da jeść tatuś zasponsoruje paliwko no czego więcej ci trzeba. Mam nadzieję że to OP w nicku to nie opolskie bo przez takich jak ty wstydzę przyznać się skąd pochodzę. Mam tylko nadzieję że kiedyś zrozumiesz o co chodzi w tej służbie. Nie życzę ci tego ale jak kiedyś na peronce napluje ci jakiś bandyta w twarz albo da po pysku to załapiesz. Obudź się chłopaku i pomyśl co tu piszesz. Prawda jest taka że tysiące f-szy zostało oszukanych na podwyżce jak również nasi koledzy i koleżanki pełniący służebny jako cywile. Pomyśl doucz się i dopiero później się wypowiadaj. Nikt całe życie za rączkę prowadził cię nie będzie. Szkoda że Golina tyle lat już nie działa dostał by jeden z drugim po pi.... (Bez urazy koleżanki) to by szanował siebie i innych. Pozdrawiam koleżanki i kolegów z tej niewdzięcznej formacji, a ty szczęśliwy obudź się

Zgadzam się z przedmówcaą w 100%. Każdy walczy o swoje i o godną wypłatę, a ta niestety nie jest adekwatna do obowiązków wykonywanych. Pamiętajmy, że pracujemy z przestępcami i to, że jeden oddziałowy w oddziale mieszkalnym potrafi ogarnąć 50, 70 lub więcej osadzonych świadczy o jego inteligencji i wyrobieniu sobie szacunku. Na takich pracowników nie powinno się oszczędzać, a niestety w tej chwili jesteśmy tylko oszukiwani i to przez ministerstwo które ma w nazwie sprawiedliwość. Nie jest tu bez winy związek zawodowy który niestety nie poradził sobie z tym zadaniem jak i z wieloma innymi. W takim wypadku powinien cały zarząd podać się do dymysji i wybrać nowy.
Odpowiedz
(07-04-2022, 11:05 )Plutek8 napisał(a):
(06-04-2022, 8:51 )Prison_Officer napisał(a):
(05-04-2022, 20:16 )Adam_9999 napisał(a):
(05-04-2022, 7:17 )KapralZK napisał(a):
(04-04-2022, 20:21 )merrell napisał(a): ja znam co 770brutto, prześle mi zdjęcie to ci wyśle na emaila
690 netto wysługa+dodatek do stopnia, 0 zł dodatku motywacyjnego. 18 lat cywila

Za 12 lat cywila (studia i praca) „dostałem” 141 zł brutto (ponad podwyżkę). Obecnie max wysługi.

Zresztą Służba od lat oszukuje przyjmując na najniższe stanowiska (poza wychowawcami/psychologami) i najniższe stopnie.

A co ty byś chciał? Mają cię przyjąć na dyrektora i od razu majora? Niektórzy tutaj to naprawdę mają pomysły. Może niech zaczną przyjmować na ppłk i z biegiem czasu zabierają stopnie zamiast je dawać i akurat na emkę idąc będziesz strażnikiem i szeregowym Big GrinDD

Kurde naprawdę niektórym powinno się zabrać klawiatury.
Tak jak ciebie przyjęli prisonek? Klawiatura to jest dobra ale z Ciebie i to bez znacznej ilości przycisków... 

Dzieciaku, już ci kiedyś mówiłem, nie odzywaj się jak dorośli rozmawiają.
Odpowiedz
Wyluzujcie już . Niech rynek pracy decyduje o SW. Ma ktoś inne możliwości to OUT z SW. Ze związków też OUT . Koniec celebrytów związkowych. Po co teraz się osłabiają jakimiś pismami . O takich emeryturach jakie były jeszcze do 2020 roku zapomnijcie . Te czasy już nie wrócą. Ostatni dzwonek to do końca 2024.
Odpowiedz
(07-04-2022, 11:05 )Plutek8 napisał(a):
(06-04-2022, 8:51 )Prison_Officer napisał(a):
(05-04-2022, 20:16 )Adam_9999 napisał(a):
(05-04-2022, 7:17 )KapralZK napisał(a):
(04-04-2022, 20:21 )merrell napisał(a): ja znam co 770brutto, prześle mi zdjęcie to ci wyśle na emaila
690 netto wysługa+dodatek do stopnia, 0 zł dodatku motywacyjnego. 18 lat cywila

Za 12 lat cywila (studia i praca) „dostałem” 141 zł brutto (ponad podwyżkę). Obecnie max wysługi.

Zresztą Służba od lat oszukuje przyjmując na najniższe stanowiska (poza wychowawcami/psychologami) i najniższe stopnie.

A co ty byś chciał? Mają cię przyjąć na dyrektora i od razu majora? Niektórzy tutaj to naprawdę mają pomysły. Może niech zaczną przyjmować na ppłk i z biegiem czasu zabierają stopnie zamiast je dawać i akurat na emkę idąc będziesz strażnikiem i szeregowym :DDD

Kurde naprawdę niektórym powinno się zabrać klawiatury.
Tak jak ciebie przyjęli prisonek? Klawiatura to jest dobra ale z Ciebie i to bez znacznej ilości przycisków... 

Troszke kolega ma rację, bo przyjmując do D penitencjarnego na młodszego wychowawce zaczyna,, swiezak,, z 11 grupy zaszeregowania tak samo jak np doświadczony zastępca dowódcy zmiany.
Odpowiedz
Dajcie sobie spokój z tym szczęśliwym op, widać że chłopak upośledzony, olać chwasta Wink
Odpowiedz
(07-04-2022, 12:04 )Cywil87 napisał(a): Czy ktos posiada informacje jak się mają podwyżki dla pracownikow cywilnych??? Jakieś daty ? Kwoty? Czy nas ominął szerokim łukiem...
Ponawiam pytanie ?
Odpowiedz
Takie pytanko , czy jest ktoś kto odszedł na emeryturę w lutym 2022 i otrzymał wyrównanie podwyżki?
Odpowiedz
A tak na marginesie, skoro tak związki mocno pomagają, to czy udostępnili mieszkanie związkowe dla uchodźców?
Odpowiedz
(06-04-2022, 20:32 )anton napisał(a):
(06-04-2022, 8:39 )zzz napisał(a):
(05-04-2022, 11:13 )anton napisał(a): Poprawcie mnie czy ja dobrze rozumiem.
Są 2 osoby którym wpada tak samo 10 lat służby 1 czerwca. Jedna ma cywila 8 lat a druga nie ma cywila. Mają ten sam stopień i stanowisko i równe dodatki i tą samą podwyżkę 504 zł. I teraz ten co ma cywila nie dostanie 5% stażowego w czerwcu a ten co nie ma cywila dostanie w czerwcu 5% stażowe?
Dokładnie tak
Tak, to się nazywa dyskryminacja

Czyli jestem w plecy 130zł mimo że mamy tyle lat służby? Czyli ten co nie ma cywila będzie miał wyższą pensje mimo że pracujemy tyle samo? No ładny ...uj
Odpowiedz
(06-04-2022, 22:48 )Szczęśliwy Op napisał(a):
(06-04-2022, 14:04 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(05-04-2022, 22:48 )SuperMan napisał(a):
(05-04-2022, 18:39 )Garfild napisał(a): Ludzie,przestańcie w końcu tak narzekać.Cieszmy się,że mamy pracę.A jak komuś tak źle,to w Biedrze są jeszcze wolne wakaty.

A Ty co.. do Biedry z Zabki sie nie dostales i do SW przyczlapales.. Kumasz?

Jak Ci się tu podoba to siedź cicho i się nie odzywam. Dla Twojej wiadomości, wypłata w Biedronce nie jest taka zła i stresu mniej.
Nie ma co dyskutować z BIEDĄ haha przecież im wiecznie mało za złotówkę sprzedali by najbliższego z rodziny, większych pazernych chłopków jak na tym forum nie ma na świecie.
Do szczęśliwy op. Początkowo miałem napisać coś więcej ale jak mówią rusz gówno to będzie śmierdzieć. Tak więc zapytam tylko czy z tobą jest wszystko w porządku? Może trzeba udać się do specjalisty jakieś proszki przepisze. Mówisz że ludzie to są pazerni? A może walczą o swoje. Wypieli się na nas przełożeni, minister a związki udają że coś robią. Wątpię żebyś miał więcej stażu niż oranżada gwarancji więc nakreślę ci w najprostszy sposób jaki tylko można. Nie po to tyle lat się walczyli o uznanie mam cywila żeby teraz nas oszukiwano. Dostałeś podwyżkę również dzięki nam funkcjonariusz. Ty dostałeś zapewne 500 zł na rękę a może nawet więcej bo znam przypadki że f-sze z 3 letnim stażu przy dzisiejszym wyrównaniu dostali po 560 zł na rękę. A moi koledzy nawet że starszej większym odemnie dostali po 360 bo między styczniem a marcem wskoczyła im wysługa. Ja sam dostałem 500 ale moje kolejne 5% poszło się je...ć bo właśnie zostało mi wciągnięte w podwyżkę. Tak więc niepier...l głupot i nie nazywaj chłopaków i dziewczyn biedakami i sprzedawczykami. Tacy ludzie jak ty pewnie mają wielkie poparcie w plecaku i awansują za wybitne osiągnięcia w pracy penitencjarnej. W ciągu roku że dwa stopnie do góry itp. Rzadko udzielam się na forum bo mi się poprosi nie chce ale takiego błazna to dawno nie widziałem. Piszesz o rzeczach o których najwidoczniej nie masz pojęcia, mieszkasz pewnie z rodzicami chodzisz w rurkach nie wiesz co to utrzymanie rodziny. Mamusia da jeść tatuś zasponsoruje paliwko no czego więcej ci trzeba. Mam nadzieję że to OP w nicku to nie opolskie bo przez takich jak ty wstydzę przyznać się skąd pochodzę. Mam tylko nadzieję że kiedyś zrozumiesz o co chodzi w tej służbie. Nie życzę ci tego ale jak kiedyś na peronce napluje ci jakiś bandyta w twarz albo da po pysku to załapiesz. Obudź się chłopaku i pomyśl co tu piszesz. Prawda jest taka że tysiące f-szy zostało oszukanych na podwyżce jak również nasi koledzy i koleżanki pełniący służebny jako cywile. Pomyśl doucz się i dopiero później się wypowiadaj. Nikt całe życie za rączkę prowadził cię nie będzie. Szkoda że Golina tyle lat już nie działa dostał by jeden z drugim po pi.... (Bez urazy koleżanki) to by szanował siebie i innych. Pozdrawiam koleżanki i kolegów z tej niewdzięcznej formacji, a ty szczęśliwy obudź się
Odpowiedz
Nie pracuję w kadrach, ale mogę odpowiedzieć Panu Tule, że osby które w styczniu lutym dostały 5% z tytułu wysługi a pomniejszyli im podwyżki w związku z tym nie dostaną wyrównania w kwocie 1782 zł. Bo defakto jak to stwiedziła strona słuzbowa z M nie S oni już te podwyżki dostali w styczniu i lutym. I co związki zamierzają z tym zrobić?
Odpowiedz
A Ci dalej Pisma i uchwały piszą, ja nie mogę ! teraz to z pewnością generałek pinokio się przestraszy,a wośku poda się do dymisji za wałek przy podwyżkach !
Odpowiedz
Czy ktos posiada informacje jak się mają podwyżki dla pracownikow cywilnych??? Jakieś daty ? Kwoty? Czy nas ominął szerokim łukiem...
Odpowiedz
(07-04-2022, 6:40 )Oficer napisał(a):
(06-04-2022, 15:34 )SZEREGOWY1 napisał(a): Słyszałem o jakimś marszu czy przygotowaniach do protestu, czy marszu,jakiś czas temu ?????? ,,SOLIDARNOŚĆ" coś wie czy już zapomnieli ? Na nszzfipw już mi nawet nie chce się już pisać bo szkoda słów !!! Może któryś z okręgów coś zainicjuje ?????

Kolego teraz najważniejsza jest sytuacja na Ukrainie,  a nie jakieś marsze. Teraz finanse idą na Armie.

Wstaw sobie w profilowe na FB godło SW ponoć tego samego dnia na konto wskakuje wszystko co ci zabrali z nawiązką
Odpowiedz
(06-04-2022, 8:51 )Prison_Officer napisał(a):
(05-04-2022, 20:16 )Adam_9999 napisał(a):
(05-04-2022, 7:17 )KapralZK napisał(a):
(04-04-2022, 20:21 )merrell napisał(a):
(04-04-2022, 17:21 )gonzo1 napisał(a): Ja znam f-sza który dostał 720 zł podwyżki ( 19 lat cywila)
ja znam co 770brutto, prześle mi zdjęcie to ci wyśle na emaila
690 netto wysługa+dodatek do stopnia, 0 zł dodatku motywacyjnego. 18 lat cywila

Za 12 lat cywila (studia i praca) „dostałem” 141 zł brutto (ponad podwyżkę). Obecnie max wysługi.

Zresztą Służba od lat oszukuje przyjmując na najniższe stanowiska (poza wychowawcami/psychologami) i najniższe stopnie.

A co ty byś chciał? Mają cię przyjąć na dyrektora i od razu majora? Niektórzy tutaj to naprawdę mają pomysły. Może niech zaczną przyjmować na ppłk i z biegiem czasu zabierają stopnie zamiast je dawać i akurat na emkę idąc będziesz strażnikiem i szeregowym Big GrinDD

Kurde naprawdę niektórym powinno się zabrać klawiatury.
Tak jak ciebie przyjęli prisonek? Klawiatura to jest dobra ale z Ciebie i to bez znacznej ilości przycisków... 
Odpowiedz
dzwoniłem do RPO, nie trzeba masowo zgłaszać tego samego problemu, Pani stwierdziła ze wszystko czytaja i wystarczy jedna wiadomość.
generanie napisałem do nich, zobaczymy czy cokolwiek ktos odpisze


zanim kliknalem mam odp automatyczna - tak jak by ktos nie wierzyl

Szanowny Panie / Szanowna Pani,

uprzejmie potwierdzamy otrzymanie wiadomości. Kierując pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) należy pamiętać, że:

- wniosek, zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 15 lipca 1987 r. o Rzeczniku Praw Obywatelskich (Dz. U. z 2020 r. poz. 627) wolny jest od opłat, nie wymaga zachowania szczególnej formy, lecz powinien zawierać: oznaczenie wnioskodawcy oraz osoby, której wolności i praw sprawa dotyczy, a także określać przedmiot sprawy. Brak tych danych uniemożliwi zarejestrowanie sprawy w systemie i zawiadomienie wnioskodawcy o sposobie postępowania z wnioskiem. W związku z tym uprzejmie prosimy o sprawdzenie, czy pismo zawiera następujące dane adresowe: imię, nazwisko, nazwę ulicy, numer domu, numer mieszkania, kod pocztowy i nazwę miejscowości. W przypadku stwierdzenia takiego braku, prosimy o nadesłanie danych w kolejnym e- mailu;

- petycja, zgodnie z art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o  petycjach (Dz. U. z 2018 r. poz. 870) powinna zawierać co najmniej oznaczenie podmiotu wnoszącego petycję, miejsce zamieszkania albo siedziby podmiotu wnoszącego petycję oraz adres do korespondencji. Bez podania tych danych petycja nie może zostać rozpatrzona;

- wniosek o udostępnienie informacji publicznych, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429 z późn. zm.) nie wymaga podania danych osobowych, lecz dla udostępnienia informacji jest niezbędne i związane ze sposobem przekazania informacji wskazanym przez wnioskodawcę, np. poprzez przekazanie adresu email.
Odpowiedz
(06-04-2022, 22:48 )Szczęśliwy Op napisał(a):
(06-04-2022, 14:04 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(05-04-2022, 22:48 )SuperMan napisał(a):
(05-04-2022, 18:39 )Garfild napisał(a): Ludzie,przestańcie w końcu tak narzekać.Cieszmy się,że mamy pracę.A jak komuś tak źle,to w Biedrze są jeszcze wolne wakaty.

A Ty co.. do Biedry z Zabki sie nie dostales i do SW przyczlapales.. Kumasz?

Jak Ci się tu podoba to siedź cicho i się nie odzywam. Dla Twojej wiadomości, wypłata w Biedronce nie jest taka zła i stresu mniej.
Nie ma co dyskutować z BIEDĄ haha przecież im wiecznie mało za złotówkę sprzedali by najbliższego z rodziny, większych pazernych chłopków jak na tym forum nie ma na świecie.

Gdyby nie tacy ludzie jak my.. dalej byscie robili po 16 godzin dziennie za 10zl bez skladek zdrowotnych, emerytury i kto wie czego jeszcze od rewolucji przemyslowej.. musicie byc z jakiejs biednej wsi gdzie kazdy kazdego zna i pewnie to SW zycie ci uratowalo trolu
Odpowiedz
wysłalem zapytanie do kolejnej kancelari
wielkiego zwolennika naszego ministra niesprawiedliwosci pana Romana Big Grin
a nóż widelec może zechce się tym zająć

tymczasem pozdrawiam leczących się
Odpowiedz
(06-04-2022, 15:34 )SZEREGOWY1 napisał(a): Słyszałem o jakimś marszu czy przygotowaniach do protestu, czy marszu,jakiś czas temu ?????? ,,SOLIDARNOŚĆ" coś wie czy już zapomnieli ? Na nszzfipw już mi nawet nie chce się już pisać bo szkoda słów !!! Może któryś z okręgów coś zainicjuje ?????

Kolego teraz najważniejsza jest sytuacja na Ukrainie,  a nie jakieś marsze. Teraz finanse idą na Armie.
Odpowiedz
(06-04-2022, 14:04 )Funkcjonariusz11 napisał(a):
(05-04-2022, 22:48 )SuperMan napisał(a):
(05-04-2022, 18:39 )Garfild napisał(a): Ludzie,przestańcie w końcu tak narzekać.Cieszmy się,że mamy pracę.A jak komuś tak źle,to w Biedrze są jeszcze wolne wakaty.

A Ty co.. do Biedry z Zabki sie nie dostales i do SW przyczlapales.. Kumasz?

Jak Ci się tu podoba to siedź cicho i się nie odzywam. Dla Twojej wiadomości, wypłata w Biedronce nie jest taka zła i stresu mniej.
Nie ma co dyskutować z BIEDĄ haha przecież im wiecznie mało za złotówkę sprzedali by najbliższego z rodziny, większych pazernych chłopków jak na tym forum nie ma na świecie.
Odpowiedz
(06-04-2022, 8:39 )zzz napisał(a):
(05-04-2022, 11:13 )anton napisał(a): Poprawcie mnie czy ja dobrze rozumiem.
Są 2 osoby którym wpada tak samo 10 lat służby 1 czerwca. Jedna ma cywila 8 lat a druga nie ma cywila. Mają ten sam stopień i stanowisko i równe dodatki i tą samą podwyżkę 504 zł. I teraz ten co ma cywila nie dostanie 5% stażowego w czerwcu a ten co nie ma cywila dostanie w czerwcu 5% stażowe?
Dokładnie tak

Czyli jestem w plecy 130zł mimo że mamy tyle lat służby? Czyli ten co nie ma cywila będzie miał wyższą pensje mimo że pracujemy tyle samo? No ładny ...uj
Odpowiedz
Słyszałem o jakimś marszu czy przygotowaniach do protestu, czy marszu,jakiś czas temu ?????? ,,SOLIDARNOŚĆ" coś wie czy już zapomnieli ? Na nszzfipw już mi nawet nie chce się już pisać bo szkoda słów !!! Może któryś z okręgów coś zainicjuje ?????
Odpowiedz
Szanowi Państwo

1.Jak wygląda sprawa z projektem o dodatkach służbowych który miał być przedstawiony do 15.03?

2. Co wnosi do nieprawidłowego podziału podwyżek dzisiejsze pismo ZG odnośnie punktu naliczania wysługi? Nadal nie rozumiem jak można wysługe z munduru wpisać do podwyżki. Przecież to reguluje ustawa, a podwyżki były rozpisane aktem rozporządzenia i o wysłudze z munduru nic tam nie było.
Czyżby zmieniła się hierarchia aktów prawnych?
Odpowiedz
(05-04-2022, 22:48 )SuperMan napisał(a):
(05-04-2022, 18:39 )Garfild napisał(a): Ludzie,przestańcie w końcu tak narzekać.Cieszmy się,że mamy pracę.A jak komuś tak źle,to w Biedrze są jeszcze wolne wakaty.

A Ty co.. do Biedry z Zabki sie nie dostales i do SW przyczlapales.. Kumasz?

Jak Ci się tu podoba to siedź cicho i się nie odzywam. Dla Twojej wiadomości, wypłata w Biedronce nie jest taka zła i stresu mniej.
Odpowiedz
(05-04-2022, 21:05 )grzyb napisał(a):
(05-04-2022, 16:18 )merrell napisał(a): Grzyb podaj emaila to ci prześle parę screenów

pozew.sw.22@gmail.com

Jutro sobie zadzwonię do RPO i podpytać jak najlepiej ten formularz wypełnić, albo mieć wzór pisma i tylko dane podmienić, upewnić się czy można jakoś złożyć elektronicznie bo pewnie epuap mają
Zadałem pytanie do znajomego biura porad obywatelskich ale fajnie by znaleźć jakiegoś prawnika co po prostu Zbyszka nie lubi, ciekawe co na to mec. Roman G. Śledzony pegazusem Smile
Pasuje mieć gotowca co wpisać do RPO np. daty porozumień, numery, które punkty nie zrealizowane, a które zrealizowane bez naszej zgody jak z (pisemny wniosek doliczenie cywila). Może z 3000 się znajdzie co się nie będzie bało zrobić wbrew związkom, które nas tak załatwiły i siedzą cicho, aż sprawa przycichnie Smile i wyśle, zawalając skrzynkę RPO.
Odpowiedz
(05-04-2022, 22:00 )Slavus napisał(a): § 9. W przypadku ustalenia wysokości dodatku za wysługę lat w trybie określonym w § 2 ust. 2 dodatek służbowy ulega odpowiedniemu obniżeniu z części określonej w § 6 pkt 2.

§ 2. 1. Ustalenia wysokości dodatku za wysługę lat dokonuje się na podstawie dokumentów znajdujących się w aktach osobowych funkcjonariusza, na dzień przyjęcia do służby, chyba że z przepisów odrębnych wynika inny termin zaliczenia okresów służby i pracy wykonywanej przed przyjęciem do służby.
2. Funkcjonariuszowi, na jego pisemny udokumentowany wniosek, ustala się wysokość dodatku za wysługę lat, uwzględniając okresy dotychczas nieuwzględnione lub nieudokumentowane.

Proszę zapytać znajomych prawników, a NSZZFiPW proszę o skonsultowanie ze współpracującą Kancelarią Prawną zapisów §9 i §2 ust. 2 i oczywiście zapytać kadry, na jakiej podstawie prawnej z urzędu ustalono dodatki osobom, którym doliczono do wysługi lat okresy pracy cywilnej i pozostałe wcześniej nieuwzględnione lub nieudokumentowane, jeśli owi funkcjonariusze sami o to nie wnioskowali, czyli tryb §2 ust. 2 nie został zachowany?
Jeśli tryb wnioskowania nie został zachowany, nie powinno być z urzędu zaliczenia "cywila" do wysługi. §2 ust. 2 zostawia funkcjonariuszowi wybór w postaci dobrowolnej decyzji, czy wniosek ten złoży bądź nie. Jeśli nie, ten tryb nie powinien być w ogóle wdrożony, a wysługa lat liczona jak dotychczas.
W ilu ZK i AŚ informowano funkcjonariuszy o konieczności złożenia pisemnego wniosku o wyliczenie wysługi w tym trybie? Ilu składało i czy w ogóle? Ktoś to za nas zrobił? Magicznie? ?
U nas w jednostce nikt nie pisał wniosku o zaliczenie  Smile a to ciekawe. Smile
"2. Funkcjonariuszowi, na jego pisemny udokumentowany wniosek, ustala się wysokość dodatku za wysługę lat, uwzględniając okresy dotychczas nieuwzględnione lub nieudokumentowane."
Odpowiedz
(05-04-2022, 20:16 )Adam_9999 napisał(a):
(05-04-2022, 7:17 )KapralZK napisał(a):
(04-04-2022, 20:21 )merrell napisał(a):
(04-04-2022, 17:21 )gonzo1 napisał(a):
(04-04-2022, 10:00 )grzyb napisał(a): Koledzy i koleżanki
jestem po rozmowie z prawnikiem i powiem tyle

na razie kicha
po analizie dokumentow prawnik sprawdzil ze nie ma punktu zaczepki.
za tydzien znow mamy sie zgadac, mam mu przeslac nowe rzeczy - chodzi o kwote wyplaty, roznice oraz dokumenty ktore juz sa w jednostkach wydawane - chodzi o te wyliczenia z podwyzek


jak ktos ma chcec to skany waszych (bez zadnych nazwisko) prosze przeslac, zobaczymy jakie sa rozbieznosci

pisanie listow na razie nie ma chyba sensu
tymczasem szukam innej kancelarii ktorej przedstawic trzeba problem, mysle ze trzeba szukac takiej od prawa pracy
dokumenty ktore daja kadry tak napisane zeby nie mozna sie bylo niby przyczepic ale jak sie to czyta to widac ze wałek
Ja znam f-sza który dostał 720 zł podwyżki ( 19 lat cywila)
ja znam co 770brutto, prześle mi zdjęcie to ci wyśle na emaila
690 netto wysługa+dodatek do stopnia, 0 zł dodatku motywacyjnego. 18 lat cywila

Za 12 lat cywila (studia i praca) „dostałem” 141 zł brutto (ponad podwyżkę). Obecnie max wysługi.

Zresztą Służba od lat oszukuje przyjmując na najniższe stanowiska (poza wychowawcami/psychologami) i najniższe stopnie.

A co ty byś chciał? Mają cię przyjąć na dyrektora i od razu majora? Niektórzy tutaj to naprawdę mają pomysły. Może niech zaczną przyjmować na ppłk i z biegiem czasu zabierają stopnie zamiast je dawać i akurat na emkę idąc będziesz strażnikiem i szeregowym Big GrinDD

Kurde naprawdę niektórym powinno się zabrać klawiatury.
Odpowiedz
(05-04-2022, 11:13 )anton napisał(a): Poprawcie mnie czy ja dobrze rozumiem.
Są 2 osoby którym wpada tak samo 10 lat służby 1 czerwca. Jedna ma cywila 8 lat a druga nie ma cywila. Mają ten sam stopień i stanowisko i równe dodatki i tą samą podwyżkę 504 zł. I teraz ten co ma cywila nie dostanie 5% stażowego w czerwcu a ten co nie ma cywila dostanie w czerwcu 5% stażowe?
Dokładnie tak
Odpowiedz
(05-04-2022, 18:26 )Prison_Officer napisał(a):
(05-04-2022, 7:08 )Oficer napisał(a):
(04-04-2022, 18:30 )Wróblik napisał(a):
(04-04-2022, 18:09 )Administrator napisał(a):
(04-04-2022, 11:51 )pablopablo11@interia.pl napisał(a): Panie Administratorze! Czy NSZZFiPW szykuje jakieś wystąpienie/skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich za nierówne potraktowanie funkcjonariuszy SW że stażem pracy cywilnej polegające na daniu mniejszej podwyżki do dodatku służbowego niż funkcjonariuszom bez stażu iaby stworzyć fikcję zapłacenia za  staż służby cywilnej ? Czy wobec tej nierówności wobec prawa i złamaniu w ten sposób Konstytucji  Związek ma zamiar wystąpić do RPO? Proszę o odpowiedź na forum

Zarząd Główny NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa po analizie przez Kancelarię Prawną podejmie odpowiednie działania.
A co z funkcjonariuszami ktorzy odeszli w lutym.na emke i mają sporo cywila?

ICH STRATA, ZNOWU W PLECY.

Nie prawda. Ci co odeszli na emeryturę w 2022 roku dostaną podwyżki., to na pewno.

Przekonamy sie. Heeee
Odpowiedz
Panowie, proponuje wyjść z inicjatywą o zmianę daty święta służby więziennej....  Tyle razy co nas "góra" i nasi przełożeni zrobili w uja to dzień 1 kwietnia jest najbardziej odpowiednim dniem w roku...
Odpowiedz
(05-04-2022, 18:39 )Garfild napisał(a): Ludzie,przestańcie w końcu tak narzekać.Cieszmy się,że mamy pracę.A jak komuś tak źle,to w Biedrze są jeszcze wolne wakaty.

A Ty co.. do Biedry z Zabki sie nie dostales i do SW przyczlapales.. Kumasz?
Odpowiedz
§ 9. W przypadku ustalenia wysokości dodatku za wysługę lat w trybie określonym w § 2 ust. 2 dodatek służbowy ulega odpowiedniemu obniżeniu z części określonej w § 6 pkt 2.

§ 2. 1. Ustalenia wysokości dodatku za wysługę lat dokonuje się na podstawie dokumentów znajdujących się w aktach osobowych funkcjonariusza, na dzień przyjęcia do służby, chyba że z przepisów odrębnych wynika inny termin zaliczenia okresów służby i pracy wykonywanej przed przyjęciem do służby.
2. Funkcjonariuszowi, na jego pisemny udokumentowany wniosek, ustala się wysokość dodatku za wysługę lat, uwzględniając okresy dotychczas nieuwzględnione lub nieudokumentowane.

Proszę zapytać znajomych prawników, a NSZZFiPW proszę o skonsultowanie ze współpracującą Kancelarią Prawną zapisów §9 i §2 ust. 2 i oczywiście zapytać kadry, na jakiej podstawie prawnej z urzędu ustalono dodatki osobom, którym doliczono do wysługi lat okresy pracy cywilnej i pozostałe wcześniej nieuwzględnione lub nieudokumentowane, jeśli owi funkcjonariusze sami o to nie wnioskowali, czyli tryb §2 ust. 2 nie został zachowany?
Jeśli tryb wnioskowania nie został zachowany, nie powinno być z urzędu zaliczenia "cywila" do wysługi. §2 ust. 2 zostawia funkcjonariuszowi wybór w postaci dobrowolnej decyzji, czy wniosek ten złoży bądź nie. Jeśli nie, ten tryb nie powinien być w ogóle wdrożony, a wysługa lat liczona jak dotychczas.
W ilu ZK i AŚ informowano funkcjonariuszy o konieczności złożenia pisemnego wniosku o wyliczenie wysługi w tym trybie? Ilu składało i czy w ogóle? Ktoś to za nas zrobił? Magicznie? ?
Odpowiedz
(05-04-2022, 16:18 )merrell napisał(a): Grzyb podaj emaila to ci prześle parę screenów

pozew.sw.22@gmail.com

Jutro sobie zadzwonię do RPO i podpytać jak najlepiej ten formularz wypełnić, albo mieć wzór pisma i tylko dane podmienić, upewnić się czy można jakoś złożyć elektronicznie bo pewnie epuap mają
Zadałem pytanie do znajomego biura porad obywatelskich ale fajnie by znaleźć jakiegoś prawnika co po prostu Zbyszka nie lubi, ciekawe co na to mec. Roman G. Śledzony pegazusem Smile
Odpowiedz
(05-04-2022, 7:17 )KapralZK napisał(a):
(04-04-2022, 20:21 )merrell napisał(a):
(04-04-2022, 17:21 )gonzo1 napisał(a):
(04-04-2022, 10:00 )grzyb napisał(a): Koledzy i koleżanki
jestem po rozmowie z prawnikiem i powiem tyle

na razie kicha
po analizie dokumentow prawnik sprawdzil ze nie ma punktu zaczepki.
za tydzien znow mamy sie zgadac, mam mu przeslac nowe rzeczy - chodzi o kwote wyplaty, roznice oraz dokumenty ktore juz sa w jednostkach wydawane - chodzi o te wyliczenia z podwyzek


jak ktos ma chcec to skany waszych (bez zadnych nazwisko) prosze przeslac, zobaczymy jakie sa rozbieznosci

pisanie listow na razie nie ma chyba sensu
tymczasem szukam innej kancelarii ktorej przedstawic trzeba problem, mysle ze trzeba szukac takiej od prawa pracy
dokumenty ktore daja kadry tak napisane zeby nie mozna sie bylo niby przyczepic ale jak sie to czyta to widac ze wałek
Ja znam f-sza który dostał 720 zł podwyżki ( 19 lat cywila)
ja znam co 770brutto, prześle mi zdjęcie to ci wyśle na emaila
690 netto wysługa+dodatek do stopnia, 0 zł dodatku motywacyjnego. 18 lat cywila

Za 12 lat cywila (studia i praca) „dostałem” 141 zł brutto (ponad podwyżkę). Obecnie max wysługi.

Zresztą Służba od lat oszukuje przyjmując na najniższe stanowiska (poza wychowawcami/psychologami) i najniższe stopnie.
Odpowiedz
Zgadzam się z tym co napisał Andrzej 229.Jest to dobry pomysł.Prędzej w ten sposób coś osiągniemy.
Odpowiedz
(05-04-2022, 19:21 )Administrator napisał(a):
(05-04-2022, 8:18 )770214 napisał(a):
(04-04-2022, 21:38 )Administrator napisał(a):
(04-04-2022, 18:42 )770214 napisał(a): Piszę poraz trzeci z zapytaniem...ile zostało funkcjonariuszy na starych zasadach???? Ile!!???
Płacimy składki i wymagamy od związku i Pana odpowiedzi. Nie umieliscie załatwić wysługi to chociaż odpowiedz Pan !!! Takie omijanie tylko świadczy o związku i Panu....

Chyba pomylił Pan adresata swojego zapytania.

A kto ma odpowiedzieć? 
Płacimy Wam to wymagamy! Koniec walenia w konia..! Fajnie pieniążki brać..ale jak trzeba działać w imieniu f-szy ...to już nie pasi....

Panie 770214 jestem administratorem Księgi Gości, a osobą do  występowania na Pańskie zapytania do różnych organów. Jeżeli jest Pan czymś zainteresowany to proszę się zgłosić do swojej organizacji okręgowej i wytłumaczyć o co chodzi, a nie zgrywać cwaniaka na forum.

Nie zgrywam cwaniaka tylko chciałem zasięgnąć informacji...Czy coś w tym złego? Przecież macie takie informacje... Po co ma kazdy wysyłać zapytanie do biura kadr skoro właśnie to Wy nas reprezentujecie....ale widzę że nawet w tak błachej sprawie nie można na związek liczyć. Dno
Odpowiedz
(05-04-2022, 16:18 )770214 napisał(a): [quote="Zbigniew G." pid='14174' dateline='1649163923']
[quote="Administrator" pid='14157' dateline='1649104718']
[quote="770214" pid='14151' dateline='1649094157']
Piszę poraz trzeci z zapytaniem...ile zostało funkcjonariuszy na starych zasadach???? Ile!!???
Płacimy składki i wymagamy od związku i Pana odpowiedzi. Nie umieliscie załatwić wysługi to chociaż odpowiedz Pan !!! Takie omijanie tylko świadczy o związku i Panu...

PAJAC..... PAJAC...... PAJAC

770214 ale Ty jesteś pajac. Po co ci to wiedzieć albo zostajesz w służbie albo odchodzisz na emke jeśli masz prawa a wiem, że masz. Przypominasz mi moich ostatnich kierowników i dyrektora który pozbył się stanowiska na własne życzenie.
JESZCZE RAZ PAJAC.....oby nie powiedzieć wulgarniej.
Odpowiedz
Jedyne co pozostaje to napisać Dowidzenia. Już nawet komentować tu się nie chce.
Odpowiedz
(05-04-2022, 19:21 )Administrator napisał(a):
(05-04-2022, 8:18 )770214 napisał(a):
(04-04-2022, 21:38 )Administrator napisał(a):
(04-04-2022, 18:42 )770214 napisał(a): Piszę poraz trzeci z zapytaniem...ile zostało funkcjonariuszy na starych zasadach???? Ile!!???
Płacimy składki i wymagamy od związku i Pana odpowiedzi. Nie umieliscie załatwić wysługi to chociaż odpowiedz Pan !!! Takie omijanie tylko świadczy o związku i Panu....

Chyba pomylił Pan adresata swojego zapytania.

A kto ma odpowiedzieć? 
Płacimy Wam to wymagamy! Koniec walenia w konia..! Fajnie pieniążki brać..ale jak trzeba działać w imieniu f-szy ...to już nie pasi....

Panie 770214 jestem administratorem Księgi Gości, a osobą do  występowania na Pańskie zapytania do różnych organów. Jeżeli jest Pan czymś zainteresowany to proszę się zgłosić do swojej organizacji okręgowej i wytłumaczyć o co chodzi, a nie zgrywać cwaniaka na forum.

PANIE adminie nie ma się co nim przejmować po prostu w życiu mu nie poszło i aktualnie jest gołodupcem, który nic nie ma pa pa.
Odpowiedz
(04-04-2022, 21:38 )Administrator napisał(a):
(04-04-2022, 18:42 )770214 napisał(a): Piszę poraz trzeci z zapytaniem...ile zostało funkcjonariuszy na starych zasadach???? Ile!!???
Płacimy składki i wymagamy od związku i Pana odpowiedzi. Nie umieliscie załatwić wysługi to chociaż odpowiedz Pan !!! Takie omijanie tylko świadczy o związku i Panu....

Chyba pomylił Pan adresata swojego zapytani

SZANOWNY PANIE ADMINISTRATORZE  WYDAJE MI SIĘ ŻE NIE POMYLIŁ SKORO JEST PAN ŁĄCZNIKIEM MIEDZY LUDEM A PRZEWODNICZĄCYM TO CO SZKODZI  WYSŁAĆ PISMO  ILU JEST FUNKCJONARIUUSZY NA DZIEŃ 01.04 2022 NA ZASADACZ 15 LAT A ILU 25 LAT EMERYTURA. A JA PODAM KOLEJNE PYTANIE ILU JEST F- SZY  KTÓRZY ORZYMUJĄ  DODAEK MOTYWACYJNY BO BYŁO 369 WIEM ŻE PONAD 400 OD KONKURENCJI  TO SIĘ GRZECZNIE PYTAM ILU .POZDRAWIAM.
Odpowiedz