(05-02-2024, 10:55 )zzz napisał(a):
(04-02-2024, 19:26 )polson napisał(a): podstawowe pytanie, czemu kwestia wysokości podwyżek jest dyskutowana w lutym skoro wiadomo było w listopadzie że będą od 1 stycznia????
Gdyby było wiadomo w listopadzie to wszyscy 15+by już odchodzili, wiadomość że będą od stycznia wypłynęła chyba 27 grudnia

TAK CZY SIAK, ADMINISTRATORZE ORAZ SZANOWNY ZARZĄDZIE, DLACZEGO NIC NIE SŁYCHAĆ W SPRAWIE EWENTUALNYCH REGULACJI PRAWNYCH W NASZEJ FORMACJI, CZY COŚ JUŻ WIADOMO?? CZY DZIAŁAMY W TEJ SPRAWIE ?........
Odpowiedz
Podobno DG stwierdził że będzie dążył do tego aby w służbie było jak najwięcej cywili i aby na stanowiskach kierowniczych mogli zasiadać cywile. Proszę administratora o wyjaśnienie w/w kwestii poruszonej na odprawie. Nie do końca rozumiem kwestię kierownika cywila zarządzającego funkcjonariuszem.
Odpowiedz
Zgadza się,tak stanowi prawo,ale 13.12.2023- coś się zmieniło !!!!!!!. Dlatego 1.01.2025,nie będzie miało znaczenia jak stanowi prawo,znaczenie będzie miało-"JAK ONI TO ROZUMIEJĄ" !!!!!!!
Odpowiedz
(05-02-2024, 19:02 )SuperMan napisał(a):
(22-02-2018, 12:03 )gregor1 napisał(a):
(20-02-2018, 21:06 )Krogulec napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Tą plotkę też wałkowałem na forum. Mam nadzieję, że to tylko plotka. W sumie jakieś wyjaśnienie by się przydało. Popijam się pod to pytanie ktosia


Prawo wyboru emerytury
Art.
18h.
1. Funkcjonariusz, który został
przyjęty po raz pierwszy przed
dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie
Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży
Granicznej, Biurze Oc
hrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej
lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru
ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.
Art. 18h wejdzie

w życie z dn.

1.01.2025 r. (Dz.
U. z 2012 r. poz.

F-sz będzie miał prawo wyboru. Nie ma tu mowy o obligatoryjnym przejściu w nowy system 25/55.


55 lat juz zniesli. Nie obowiazuje wiek.. a generalnie to nad czym sie zastanawiac.. miec 15 lat i glowe spokojna jak cos, czy 25 i??? Jakis bonus??? Czy tak tylko 25 i fajnie?
Odpowiedz
(22-02-2018, 12:03 )gregor1 napisał(a):
(20-02-2018, 21:06 )Krogulec napisał(a):
(19-02-2018, 13:07 )ktoś napisał(a): dzień dobry, czy prawdą jest, że f-sze którzy do 2025 nie będą mieli praw emerytalnych, będą musieli zdecydować się na nowe lub stare warunki (15 lat) warunki emerytalne?
pozdrawiam

Tą plotkę też wałkowałem na forum. Mam nadzieję, że to tylko plotka. W sumie jakieś wyjaśnienie by się przydało. Popijam się pod to pytanie ktosia


Prawo wyboru emerytury
Art.
18h.
1. Funkcjonariusz, który został
przyjęty po raz pierwszy przed
dniem 1 stycznia 2013 r. do służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa
Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie
Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży
Granicznej, Biurze Oc
hrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Celnej
lub Służbie Więziennej lub do zawodowej służby wojskowej, ma prawo wyboru
ustalenia emerytury na zasadach i w wysokości określonych w rozdziale 1a.
Art. 18h wejdzie

w życie z dn.

1.01.2025 r. (Dz.
U. z 2012 r. poz.

F-sz będzie miał prawo wyboru. Nie ma tu mowy o obligatoryjnym przejściu w nowy system 25/55.


55 lat juz zniesli. Nie obowiazuje wiek.. a generalnie to nad czym sie zastanawiac.. miec 15 lat i glowe spokojna jak cos, czy 25 i??? Jakis bonus??? Czy tak tylko 25 i fajnie?
Odpowiedz
Ja mam inna propozycje jeszcze. Dostosowac stawke zywieniowa (4zł) do dzisiejszych realiow i przestac wypisywac polecenia w stylu "na sniadanie zupa mleczna" zaraz za tym "minimalna ilosc nabialu", "zastepowanie wedlin podrobami","krojenie cienkich plastrow wedlin, a mniej (efekt wizualny)", "zastapienie ziemniakow daniami z ryzem lub makaronem np makaron z dzemem i ryz z skwarkami" kto takie bzdury pisze? Takich teoretykow dac na stanowisko zywieniowca by sie wykazal...
Odpowiedz
Co myślicie żeby noże specjalnie nosili tylko oddziałowi i zrezygnować z gazu no it ych gwizdków alarmowych? Tylko radio i kajdanki.
Odpowiedz
(05-02-2024, 8:53 )Psychol_OK napisał(a):
(04-02-2024, 13:07 )Operator86 napisał(a):
(02-02-2024, 21:42 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Czy to prawda że mają zamiar rozmundurowac służbę, jeśli tak to dlaczego zarząd nic z tym nie robi?
Rozmundurować? Czyli ?proszę to rozwinąć.

Nikt nie mówił dotychczas o rozmundurowaniu. Ministra stwierdziła, że jej zdaniem wychowawca i psycholog nie muszą być funkcjonariuszami i pewnie może się to "odbić" na najbliższych naborach.. ale to nie znaczy od razu, że Nam będą mundury zabierać - myślę, że potrzebujemy podejść do całej sprawy zmian z nieco mniejszymi emocjami Smile

A po co psycholog czy wychowawca mundurowy? Jak patrzę na ich robotę a na robotę oddziałowego.. to szczerze mówiąc mogli by być z cywila a zwiększyć etaty w ochronie. Często też jest tak że tylko taki wychowawca albo psycholog podkręci złodzieja a później po 16 my się z nim bujamy. Czy tak nie jest? A z innej beczki może warto by zlikwidować chorążowie? Nie mówię o korpusie,ale o tym wysyłaniu "swoich" idźmy tokiem Straży granicznej i zlikwidujmy st kaprala i st sierżanta sztabowego i zróbmy ciągłość aż do starszego chorążego sztabowego. w końcu stanowisko oddziałowego to stanowisko chorążackie.
Odpowiedz
[quote="Ochrona" pid='18911' dateline='1707076529']
Witam Mam pytanie dotyczące zwolnienia funkcjonariusza że służby z komisji lekarskiej na 3 grupę i czy po takim zwolnieniu trzeba brać zwolnienie lekarskie od lekarza  bo  kadry nie chcą zwolnić wcześniej bo nie mają pieniędzy  i chcą dopiero po dwóch tygodniach i czy nie wzięcie l4 spowoduje nieobecność usprawiedliwiona  czy jednak zabiorą 20% za nie obecność pozdrawiam
[/quote
Te 14 dni,to czas na ewentualne odwołanie się od decyzji komsji prze Ciebie ,jak i Dyr. W tym czasie przebywasz na nieobecności usprawiedliwionej.Tak czy inaczej wynagrodzenie zostało już wypłacone z początkiem miesiąca!Tak mnie się to wszystko wydajeSmile
Odpowiedz
(05-02-2024, 8:55 )Psychol_OK napisał(a):
(03-02-2024, 21:43 )Riddick napisał(a): Ludzi do służby brakuje, grupy wychowawcze po 80 bandytów a ministerka w Onecie mówi, że wychowawca i psycholog powinni być cywilami. Jej wypowiedzi za każdym razem są bardziej irytujące.

Osobiście uważam, że wszyscy w bezpośrednim kontakcie powinni mieć mundur, ale... co ma wielkość grupy wychowawczej do munduru? Tongue

To co napisałem na początku. Ludzie nie chcą tu przyjść pracować nawet w mundurze a co dopiero jako cywile. Grupa wychowawcza powinna liczyć do 40 skazanych a liczy około 80 więc gdzie ci wszyscy ludzie chętni do pracy?
Odpowiedz
(04-02-2024, 19:26 )polson napisał(a): podstawowe pytanie, czemu kwestia wysokości podwyżek jest dyskutowana w lutym skoro wiadomo było w listopadzie że będą od 1 stycznia????
Gdyby było wiadomo w listopadzie to wszyscy 15+by już odchodzili, wiadomość że będą od stycznia wypłynęła chyba 27 grudnia
Odpowiedz
(04-02-2024, 21:19 )Maxxxx napisał(a): Jedna podpowiedź dla Pani Minister - jak reformujecie - zróbcie dla wszystkich osadzonych prysznice i telefony w celach. Odciazycie w ten sposób połowę naszej (w tym aspekcie) bezsensownej pracy.

Dokładnie. Wtedy nie będzie trzeba cywilnych wychowaców, niech oddziałowy przejmie te obowiązki i dostanie za to stosowny dodatek. W Anglii ten model się sprawdza. Psycholog z wolności na zamówienie. Dobrze wiemy, że to oddziałowy załatwia 3/4 problemów za wychowace i psychologa. Sam fakt, że jakoś beż nich w weekend wszystko funkcjonuje. Gdyby uprościć papierologie to oddziałowy także mógłby opiniować osadzonych bo kto jak nie on zna ich lepiej. 
Wtedy odejdzie masa etatów,  oddziałowy dostanie stosowne wynagrodzenie i znajdą się odpowiedni chętni, a nie jak teraz byle dwie ręce i dwie nogi mieli do roboty.
[/quote]
Ale jesteś bohaterem. Więcej takich oddziałowych. Zapieprzać za oddziałowego, psychologa i wychowawcę. Bohater noooo....
Odpowiedz
(03-02-2024, 21:43 )Riddick napisał(a): Ludzi do służby brakuje, grupy wychowawcze po 80 bandytów a ministerka w Onecie mówi, że wychowawca i psycholog powinni być cywilami. Jej wypowiedzi za każdym razem są bardziej irytujące.

Osobiście uważam, że wszyscy w bezpośrednim kontakcie powinni mieć mundur, ale... co ma wielkość grupy wychowawczej do munduru? Tongue
Odpowiedz
(04-02-2024, 13:07 )Operator86 napisał(a):
(02-02-2024, 21:42 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Czy to prawda że mają zamiar rozmundurowac służbę, jeśli tak to dlaczego zarząd nic z tym nie robi?
Rozmundurować? Czyli ?proszę to rozwinąć.

Nikt nie mówił dotychczas o rozmundurowaniu. Ministra stwierdziła, że jej zdaniem wychowawca i psycholog nie muszą być funkcjonariuszami i pewnie może się to "odbić" na najbliższych naborach.. ale to nie znaczy od razu, że Nam będą mundury zabierać - myślę, że potrzebujemy podejść do całej sprawy zmian z nieco mniejszymi emocjami Smile
Odpowiedz
Jedna podpowiedź dla Pani Minister - jak reformujecie - zróbcie dla wszystkich osadzonych prysznice i telefony w celach. Odciazycie w ten sposób połowę naszej (w tym aspekcie) bezsensownej pracy.
[/quote]

Dokładnie. Wtedy nie będzie trzeba cywilnych wychowaców, niech oddziałowy przejmie te obowiązki i dostanie za to stosowny dodatek. W Anglii ten model się sprawdza. Psycholog z wolności na zamówienie. Dobrze wiemy, że to oddziałowy załatwia 3/4 problemów za wychowace i psychologa. Sam fakt, że jakoś beż nich w weekend wszystko funkcjonuje. Gdyby uprościć papierologie to oddziałowy także mógłby opiniować osadzonych bo kto jak nie on zna ich lepiej. 
Wtedy odejdzie masa etatów,  oddziałowy dostanie stosowne wynagrodzenie i znajdą się odpowiedni chętni, a nie jak teraz byle dwie ręce i dwie nogi mieli do roboty.
Odpowiedz
Witam Mam pytanie dotyczące zwolnienia funkcjonariusza że służby z komisji lekarskiej na 3 grupę i czy po takim zwolnieniu trzeba brać zwolnienie lekarskie od lekarza  bo  kadry nie chcą zwolnić wcześniej bo nie mają pieniędzy  i chcą dopiero po dwóch tygodniach i czy nie wzięcie l4 spowoduje nieobecność usprawiedliwiona  czy jednak zabiorą 20% za nie obecność pozdrawiam
Odpowiedz
(03-02-2024, 21:43 )Riddick napisał(a): Ludzi do służby brakuje, grupy wychowawcze po 80 bandytów a ministerka w Onecie mówi, że wychowawca i psycholog powinni być cywilami. Jej wypowiedzi za każdym razem są bardziej irytujące.
Bo cywil zarobi po odjęciu dodatku za bezpośredni kontakt mniej niż najniższa krajowa. Np. U mnie  to nieco ponad 2400.... Łacznie przekracza najniższa więc podniesienie zarobków mnie nie dotyczy. I teraz jak jak wejdzie te 20% to z tej mniejszej kwoty... Taki o to powód...
Odpowiedz
podstawowe pytanie, czemu kwestia wysokości podwyżek jest dyskutowana w lutym skoro wiadomo było w listopadzie że będą od 1 stycznia????
Odpowiedz
(04-02-2024, 17:47 )Ocrona czy kwat napisał(a): No i służby podległe MSWiA dostaną podwyżki 1 marca, a bidna, okryta niechlubną chwałą, niedoceniana przez ministra i społeczeństwo SW, kiedy?
Aaaa... dopiero będą gadać. Masakra
Wszystko już dawno powinno być przygotowane, tylko kwoty lub wskaźniki wpisać, ale po co. Zarząd ma czas.
Swoją drogą ciekaw jestem co wymyślą żeby z tych 20% wyszła jak najniższa kwota. K
Kreatywnością już nie raz nas zaskoczyli. Dziwią się że ludzie odchodzą....
Odpowiedz
(04-02-2024, 13:07 )Operator86 napisał(a): [quote="Szef wszystkich szefów" pid='18896' dateline='1706906553']
Czy to prawda że mają zamiar rozmundurowac służbę, jeśli tak to dlaczego zarząd nic z tym nie robi?
Rozmundurować? Czyli ?proszę to rozwinąć.

Wystarczy, że przywileje emerytalne będą dla funkcjonariuszy na pierwszej linii. Ludzie z administracji którzy wykonują normalna urzędową pracę po 20 latach dostają kosmiczne emerytury i to jest chore i trzeba to zmienić.
Odpowiedz
No i służby podległe MSWiA dostaną podwyżki 1 marca, a bidna, okryta niechlubną chwałą, niedoceniana przez ministra i społeczeństwo SW, kiedy?
Aaaa... dopiero będą gadać. Masakra
Wszystko już dawno powinno być przygotowane, tylko kwoty lub wskaźniki wpisać, ale po co. Zarząd ma czas.
Swoją drogą ciekaw jestem co wymyślą żeby z tych 20% wyszła jak najniższa kwota. K
Kreatywnością już nie raz nas zaskoczyli. Dziwią się że ludzie odchodzą....
Odpowiedz
(03-02-2024, 15:24 )pablopablo11@interia.pl napisał(a):
(02-02-2024, 16:41 )anielica2010 napisał(a): https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...orzadzenia

A jak nasze rozporządzenia?

u policjantów średnio na etat 1360, u nas 900
Odpowiedz
(02-02-2024, 21:42 )Szef wszystkich szefów napisał(a): Czy to prawda że mają zamiar rozmundurowac służbę, jeśli tak to dlaczego zarząd nic z tym nie robi?
Rozmundurować? Czyli ?proszę to rozwinąć.
Odpowiedz
Ludzi do służby brakuje, grupy wychowawcze po 80 bandytów a ministerka w Onecie mówi, że wychowawca i psycholog powinni być cywilami. Jej wypowiedzi za każdym razem są bardziej irytujące.
Odpowiedz
(03-02-2024, 12:15 )nietakamllodafszka napisał(a): Nie rozumiem po co cała ta gadka o podwyżkach. Będą. W jakiej kwocie - przecież jasno wynika z informacji że strona służbowa i społeczna muszą wypracować wyliczenia. To trwa. Później muszą się dogadać. To też trwa.

Zamiast rozmawiać o patologiach w służbie i o tym co możemy zmienić na plus dzięki nowemu szefostwu to sprzedajecie się za garść srebrników.

Po raz pierwszy od 20 lat jestem dziwnie spokojna o przyszłość tej formacji...

Jedna podpowiedź dla Pani Minister - jak reformujecie - zróbcie dla wszystkich osadzonych prysznice i telefony w celach. Odciazycie w ten sposób połowę naszej (w tym aspekcie) bezsensownej pracy.

Dobrze mówisz w tym problem że klawisze to betonowe głowy, woli się sam nachodzić jak złodziejowi skazanemu przenieść telefon pod celę. Tak jakby to oddziałowy był odpowiedzialny i miał w obowiązkach zwiększać dolegliwość wykonywania kary. Pewnie zaraz posypią się tutaj gromy na mój komentarz ale coś w tym jest prawda?
Odpowiedz
(02-02-2024, 16:41 )anielica2010 napisał(a): https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...orzadzenia

A jak nasze rozporządzenia?

u policjantów średnio na etat 1360, u nas 900
Odpowiedz
(02-02-2024, 6:08 )500minus napisał(a):
(01-02-2024, 9:30 )zzz napisał(a):
(01-02-2024, 8:32 )Cywil87 napisał(a): Moja przemyślenia w sprawie sytuacji w SW. Mimo ,że jestem pracownikiem cywilnym na stanowisku wychowawcy, trzeźwo myślę i nie zatracam się w przekonaniu że ta praca co cały mój świat,pozwolę sobie na kilka pytań.
Skoro strona rządząca tak lekceważy funkcjonariuszy, ich potrzeby, narażanie się to dlaczego nasi bezpośredni przełożeni(nie wszyscy-moi nie ) dodatkowo tak bardzo cisną, szukają haka , patrzą na ręce i za byle poślizg o który nie trudno gdy człowiek jest obrzucony obowiązkami delikatnie mówiąc "karają" . Zamiast siedząc w tym samym bagnie ciągnąć stronę "współcierpiących".
Czy związki nie mogą w tak krytycznej sytuacji formacji się zjednoczyć i razem w imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników wystosować postulaty, zorganizować strajki żeby coś się zmieniło a nie przerzucać kto co napisał co kto i kogo wykorzystał. Widzimy ,że nie idzie ku dobremu. Wypowiedzi Pani minister ewidentnie wskazują po czyjej stronie stanie ministerstwo. Czy tragedia Śp. Psycholog niczego NAS nie nauczyła??? Bo strona rządząca tylko ładnie mówiła jak stała się tragedia i uparcie dąży swoim brakiem współpracy z nami o kolejną. Otwórzmy oczy i zacznijmy od siebie . W jedności siła . Oni (góra)widzą że sami się zjadamy i czekają aż po żremy po drodze karząc nas za naszą pracę.Robiąc z nas w opinii publicznej dręczycieli i sadystów. Bo tak patrzą na nas ludzie którzy o tej pracy słyszeli z telewizji i tyle. Ta praca to ciągłe narażanie siebie i rodziny i przez brak obsady -kolegów . Nie tylko za murami ale i poza. Czy ktoś mówi o tym głośno??? Nie. Idąc ulicą nie raz spotykam naszych podopiecznych. Tych bardziej "miłych" i tych mniej. Rząd dając im te prawa , robiąc z nas w ich oczach "złych wujów" wzmaga w nich poczucie wyższości nad nami .
Związki są po to właśnie żebyśmy sami od dolnie nie protestowali bo jeszcze byśmy mogli coś ugrać

Wink dokładnie tak jest, związki lepiej nas pilnują niż CZ

Clapping Beer
Odpowiedz
Nie rozumiem po co cała ta gadka o podwyżkach. Będą. W jakiej kwocie - przecież jasno wynika z informacji że strona służbowa i społeczna muszą wypracować wyliczenia. To trwa. Później muszą się dogadać. To też trwa.

Zamiast rozmawiać o patologiach w służbie i o tym co możemy zmienić na plus dzięki nowemu szefostwu to sprzedajecie się za garść srebrników.

Po raz pierwszy od 20 lat jestem dziwnie spokojna o przyszłość tej formacji...

Jedna podpowiedź dla Pani Minister - jak reformujecie - zróbcie dla wszystkich osadzonych prysznice i telefony w celach. Odciazycie w ten sposób połowę naszej (w tym aspekcie) bezsensownej pracy.
Odpowiedz
Pokazali odpowiedzią na nadgodziny w tzw,, zamrażarce,, gdzie mają i jak poważnie traktują Czesia i związki. No chyba, że to wina Czesia i źle zadane pytanie.
Odpowiedz
(02-02-2024, 18:58 )Okręg Wroc napisał(a): https://kuriergmin.pl/artykul/bohater-z-...216096.amp

Warto przeczytać
Pewny siebie był bandyta w kryminale i to samo na wolności. Jak prostować ulągów co mają po 40 lat, jeżeli chodzi o wiek , a 20 lat siedzą w kryminale po kilka razy. Dała im dodatkowy telefon , a pytanie brzmi " Jak Ci zależy bandyto na kontakcie z rodziną , to po co bandyto idziesz do więzienia" .
Albo NAS mundurowych "żołnierzy służb wszelakich " będą szanować , albo nie. A jak nie, to w razie takich czasów jak na Ukrainie to będzie coś co Wam się w głowie nie mieści, coś co tylko na filmach Amerykańskich oglądacie w filmach grozy.
Primo. Robimy wszystkie służby mundurowe silne jak Chuck Norris , a potem można sobie życie układać.
Ps. Mam nadzieję , że prawi ludzie zostaną nagrodzeni , a bandyta surowo ukarany.
nara
Odpowiedz
Czy to prawda że mają zamiar rozmundurowac służbę, jeśli tak to dlaczego zarząd nic z tym nie robi?
Odpowiedz
https://kuriergmin.pl/artykul/bohater-z-...216096.amp

Warto przeczytać
Odpowiedz
https://infosecurity24.pl/sluzby-munduro...orzadzenia

A jak nasze rozporządzenia?
Odpowiedz
(01-02-2024, 9:30 )zzz napisał(a):
(01-02-2024, 8:32 )Cywil87 napisał(a): Moja przemyślenia w sprawie sytuacji w SW. Mimo ,że jestem pracownikiem cywilnym na stanowisku wychowawcy, trzeźwo myślę i nie zatracam się w przekonaniu że ta praca co cały mój świat,pozwolę sobie na kilka pytań.
Skoro strona rządząca tak lekceważy funkcjonariuszy, ich potrzeby, narażanie się to dlaczego nasi bezpośredni przełożeni(nie wszyscy-moi nie ) dodatkowo tak bardzo cisną, szukają haka , patrzą na ręce i za byle poślizg o który nie trudno gdy człowiek jest obrzucony obowiązkami delikatnie mówiąc "karają" . Zamiast siedząc w tym samym bagnie ciągnąć stronę "współcierpiących".
Czy związki nie mogą w tak krytycznej sytuacji formacji się zjednoczyć i razem w imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników wystosować postulaty, zorganizować strajki żeby coś się zmieniło a nie przerzucać kto co napisał co kto i kogo wykorzystał. Widzimy ,że nie idzie ku dobremu. Wypowiedzi Pani minister ewidentnie wskazują po czyjej stronie stanie ministerstwo. Czy tragedia Śp. Psycholog niczego NAS nie nauczyła??? Bo strona rządząca tylko ładnie mówiła jak stała się tragedia i uparcie dąży swoim brakiem współpracy z nami o kolejną. Otwórzmy oczy i zacznijmy od siebie . W jedności siła . Oni (góra)widzą że sami się zjadamy i czekają aż po żremy po drodze karząc nas za naszą pracę.Robiąc z nas w opinii publicznej dręczycieli i sadystów. Bo tak patrzą na nas ludzie którzy o tej pracy słyszeli z telewizji i tyle. Ta praca to ciągłe narażanie siebie i rodziny i przez brak obsady -kolegów . Nie tylko za murami ale i poza. Czy ktoś mówi o tym głośno??? Nie. Idąc ulicą nie raz spotykam naszych podopiecznych. Tych bardziej "miłych" i tych mniej. Rząd dając im te prawa , robiąc z nas w ich oczach "złych wujów" wzmaga w nich poczucie wyższości nad nami .
Związki są po to właśnie żebyśmy sami od dolnie nie protestowali bo jeszcze byśmy mogli coś ugrać

Wink dokładnie tak jest, związki lepiej nas pilnują niż CZ
Odpowiedz
(01-02-2024, 12:04 )Czarodziej napisał(a):
(01-02-2024, 8:32 )Cywil87 napisał(a): Moja przemyślenia w sprawie sytuacji w SW. Mimo ,że jestem pracownikiem cywilnym na stanowisku wychowawcy, trzeźwo myślę i nie zatracam się w przekonaniu że ta praca co cały mój świat,pozwolę sobie na kilka pytań.
Skoro strona rządząca tak lekceważy funkcjonariuszy, ich potrzeby, narażanie się to dlaczego nasi bezpośredni przełożeni(nie wszyscy-moi nie ) dodatkowo tak bardzo cisną, szukają haka , patrzą na ręce i za byle poślizg o który nie trudno gdy człowiek jest obrzucony obowiązkami delikatnie mówiąc "karają" . Zamiast siedząc w tym samym bagnie ciągnąć stronę "współcierpiących".
Czy związki nie mogą w tak krytycznej sytuacji formacji się zjednoczyć i razem w imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników wystosować postulaty, zorganizować strajki żeby coś się zmieniło a nie przerzucać kto co napisał co kto i kogo wykorzystał. Widzimy ,że nie idzie ku dobremu. Wypowiedzi Pani minister ewidentnie wskazują po czyjej stronie stanie ministerstwo. Czy tragedia Śp. Psycholog niczego NAS nie nauczyła??? Bo strona rządząca tylko ładnie mówiła jak stała się tragedia i uparcie dąży swoim brakiem współpracy z nami o kolejną. Otwórzmy oczy i zacznijmy od siebie . W jedności siła . Oni (góra)widzą że sami się zjadamy i czekają aż po żremy po drodze karząc nas za naszą pracę.Robiąc z nas w opinii publicznej dręczycieli i sadystów. Bo tak patrzą na nas ludzie którzy o tej pracy słyszeli z telewizji i tyle. Ta praca to ciągłe narażanie siebie i rodziny i przez brak obsady -kolegów . Nie tylko za murami ale i poza. Czy ktoś mówi o tym głośno??? Nie. Idąc ulicą nie raz spotykam naszych podopiecznych. Tych bardziej "miłych" i tych mniej. Rząd dając im te prawa , robiąc z nas w ich oczach "złych wujów" wzmaga w nich poczucie wyższości nad nami .
---------------------------------------------------------------------------
Pięknie napisane. Brawo!
Po czynach ich poznasz, komu oni służą!
Gdziekolwiek dojdą do władzy wszystko niszczą.
Czarodziej... idź już spać
Cywil..strajki??? Buaha zajrzyj do Ustawy, to podstawa.
Normalnie jak gimnazjaliści...ech szkoda czasu na was.
Odpowiedz
(01-02-2024, 16:40 )zzz napisał(a): Teraz wyliczenia w policji czyli co najmniej 700 zł plus co najmniej 375 podwyżki dodatku za stopień
Poczekajmy jeszcze chwilę. Wymiotować się chce od tych wyliczeń. Co wyliczenie to inaczej. Się dziwią potem że ludzie idą na przedwczesną emeryturę, jak tu nikt nie potrafi poinformować na jaką podwyżkę może liczyć. Trzeba zmienić całe zakłamanie. Na rozmowie o pracę te pitolenie o powołaniu i takie tam se można wsadzić....w cztery litery. Trzeba płacić rachunki żeby żyć i kasa jest potrzebna .AMEN
Odpowiedz
Teraz wyliczenia w policji czyli co najmniej 700 zł plus co najmniej 375 podwyżki dodatku za stopień


Właśnie dlaczego nie bierzemy przykładu od kolegów ze Straży Granicznej, czaro na białym, a ponadto działanie na korzyść każdego f-sza. MOŻNA - tylko dlaczego u Nas jak zwykle żadnych konkrettów, tylko kreatywna matma - żenada.
BRAWO KOLEDZY    oraz     PRZEŁOŻENI      ZE           STRAŻY      GRANICZNEJ............
Odpowiedz
(31-01-2024, 17:15 )Człowiek z lasu napisał(a):
(31-01-2024, 5:08 )zzz napisał(a): Na stronie związkowej strażaków dzielą podwyżki i jak im zapowiedzieli te ok 1400 to tak dzielą i niema tam żadnego odejmowania na nagrodę roczną, na awanse czy inne składniki niewiadomo czego

Obawiam się, że to może być jedyna podwyzka za tej opcji politycznej ale obym sie mylił więc dobrze by było aby była jak najwyższa bo później może być długo długo nic

To nawet nie jest podwyżka tych KOpnietych, więcej podwyżki wychodziło z zapisanego 12,3% za starego rządu w projekcie budżetu!!! Jak już pisałem wcześniej,teraz te wszystkie ananasy głosujące na Ryzego Ruja zobaczą co znaczy służba za jego kadencji!Glowa do góry i służymy Panom osadzonym...
Odpowiedz
Teraz wyliczenia w policji czyli co najmniej 700 zł plus co najmniej 375 podwyżki dodatku za stopień
Odpowiedz
(01-02-2024, 8:32 )Cywil87 napisał(a): Moja przemyślenia w sprawie sytuacji w SW. Mimo ,że jestem pracownikiem cywilnym na stanowisku wychowawcy, trzeźwo myślę i nie zatracam się w przekonaniu że ta praca co cały mój świat,pozwolę sobie na kilka pytań.
Skoro strona rządząca tak lekceważy funkcjonariuszy, ich potrzeby, narażanie się to dlaczego nasi bezpośredni przełożeni(nie wszyscy-moi nie ) dodatkowo tak bardzo cisną, szukają haka , patrzą na ręce i za byle poślizg o który nie trudno gdy człowiek jest obrzucony obowiązkami delikatnie mówiąc "karają" . Zamiast siedząc w tym samym bagnie ciągnąć stronę "współcierpiących".
Czy związki nie mogą w tak krytycznej sytuacji formacji się zjednoczyć i razem w imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników wystosować postulaty, zorganizować strajki żeby coś się zmieniło a nie przerzucać kto co napisał co kto i kogo wykorzystał. Widzimy ,że nie idzie ku dobremu. Wypowiedzi Pani minister ewidentnie wskazują po czyjej stronie stanie ministerstwo. Czy tragedia Śp. Psycholog niczego NAS nie nauczyła??? Bo strona rządząca tylko ładnie mówiła jak stała się tragedia i uparcie dąży swoim brakiem współpracy z nami o kolejną. Otwórzmy oczy i zacznijmy od siebie . W jedności siła . Oni (góra)widzą że sami się zjadamy i czekają aż po żremy po drodze karząc nas za naszą pracę.Robiąc z nas w opinii publicznej dręczycieli i sadystów. Bo tak patrzą na nas ludzie którzy o tej pracy słyszeli z telewizji i tyle. Ta praca to ciągłe narażanie siebie i rodziny i przez brak obsady -kolegów . Nie tylko za murami ale i poza. Czy ktoś mówi o tym głośno??? Nie. Idąc ulicą nie raz spotykam naszych podopiecznych. Tych bardziej "miłych" i tych mniej. Rząd dając im te prawa , robiąc z nas w ich oczach "złych wujów" wzmaga w nich poczucie wyższości nad nami .
---------------------------------------------------------------------------
Pięknie napisane. Brawo!
Po czynach ich poznasz, komu oni służą!
Gdziekolwiek dojdą do władzy wszystko niszczą.
Odpowiedz
Taka prawda , więcej praw mają sami skazani niż funkcjonariusz ....


quote="Cywil87" pid='18884' dateline='1706772758']
Moja przemyślenia w sprawie sytuacji w SW. Mimo ,że jestem pracownikiem cywilnym na stanowisku wychowawcy, trzeźwo myślę i nie zatracam się w przekonaniu że ta praca co cały mój świat,pozwolę sobie na kilka pytań.
Skoro strona rządząca tak lekceważy funkcjonariuszy, ich potrzeby, narażanie się to dlaczego nasi bezpośredni przełożeni(nie wszyscy-moi nie ) dodatkowo tak bardzo cisną, szukają haka , patrzą na ręce i za byle poślizg o który nie trudno gdy człowiek jest obrzucony obowiązkami delikatnie mówiąc "karają" . Zamiast siedząc w tym samym bagnie ciągnąć stronę "współcierpiących".
Czy związki nie mogą w tak krytycznej sytuacji formacji się zjednoczyć i razem w imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników wystosować postulaty, zorganizować strajki żeby coś się zmieniło a nie przerzucać kto co napisał co kto i kogo wykorzystał. Widzimy ,że nie idzie ku dobremu. Wypowiedzi Pani minister ewidentnie wskazują po czyjej stronie stanie ministerstwo. Czy tragedia Śp. Psycholog niczego NAS nie nauczyła??? Bo strona rządząca tylko ładnie mówiła jak stała się tragedia i uparcie dąży swoim brakiem współpracy z nami o kolejną. Otwórzmy oczy i zacznijmy od siebie . W jedności siła . Oni (góra)widzą że sami się zjadamy i czekają aż po żremy po drodze karząc nas za naszą pracę.Robiąc z nas w opinii publicznej dręczycieli i sadystów. Bo tak patrzą na nas ludzie którzy o tej pracy słyszeli z telewizji i tyle. Ta praca to ciągłe narażanie siebie i rodziny i przez brak obsady -kolegów . Nie tylko za murami ale i poza. Czy ktoś mówi o tym głośno??? Nie. Idąc ulicą nie raz spotykam naszych podopiecznych. Tych bardziej "miłych" i tych mniej. Rząd dając im te prawa , robiąc z nas w ich oczach "złych wujów" wzmaga w nich poczucie wyższości nad nami .
[/quote]
Odpowiedz
(01-02-2024, 8:32 )Cywil87 napisał(a): Moja przemyślenia w sprawie sytuacji w SW. Mimo ,że jestem pracownikiem cywilnym na stanowisku wychowawcy, trzeźwo myślę i nie zatracam się w przekonaniu że ta praca co cały mój świat,pozwolę sobie na kilka pytań.
Skoro strona rządząca tak lekceważy funkcjonariuszy, ich potrzeby, narażanie się to dlaczego nasi bezpośredni przełożeni(nie wszyscy-moi nie ) dodatkowo tak bardzo cisną, szukają haka , patrzą na ręce i za byle poślizg o który nie trudno gdy człowiek jest obrzucony obowiązkami delikatnie mówiąc "karają" . Zamiast siedząc w tym samym bagnie ciągnąć stronę "współcierpiących".
Czy związki nie mogą w tak krytycznej sytuacji formacji się zjednoczyć i razem w imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników wystosować postulaty, zorganizować strajki żeby coś się zmieniło a nie przerzucać kto co napisał co kto i kogo wykorzystał. Widzimy ,że nie idzie ku dobremu. Wypowiedzi Pani minister ewidentnie wskazują po czyjej stronie stanie ministerstwo. Czy tragedia Śp. Psycholog niczego NAS nie nauczyła??? Bo strona rządząca tylko ładnie mówiła jak stała się tragedia i uparcie dąży swoim brakiem współpracy z nami o kolejną. Otwórzmy oczy i zacznijmy od siebie . W jedności siła . Oni (góra)widzą że sami się zjadamy i czekają aż po żremy po drodze karząc nas za naszą pracę.Robiąc z nas w opinii publicznej dręczycieli i sadystów. Bo tak patrzą na nas ludzie którzy o tej pracy słyszeli z telewizji i tyle. Ta praca to ciągłe narażanie siebie i rodziny i przez brak obsady -kolegów . Nie tylko za murami ale i poza. Czy ktoś mówi o tym głośno??? Nie. Idąc ulicą nie raz spotykam naszych podopiecznych. Tych bardziej "miłych" i tych mniej. Rząd dając im te prawa , robiąc z nas w ich oczach "złych wujów" wzmaga w nich poczucie wyższości nad nami .
Związki są po to właśnie żebyśmy sami od dolnie nie protestowali bo jeszcze byśmy mogli coś ugrać
Odpowiedz
Moja przemyślenia w sprawie sytuacji w SW. Mimo ,że jestem pracownikiem cywilnym na stanowisku wychowawcy, trzeźwo myślę i nie zatracam się w przekonaniu że ta praca co cały mój świat,pozwolę sobie na kilka pytań.
Skoro strona rządząca tak lekceważy funkcjonariuszy, ich potrzeby, narażanie się to dlaczego nasi bezpośredni przełożeni(nie wszyscy-moi nie ) dodatkowo tak bardzo cisną, szukają haka , patrzą na ręce i za byle poślizg o który nie trudno gdy człowiek jest obrzucony obowiązkami delikatnie mówiąc "karają" . Zamiast siedząc w tym samym bagnie ciągnąć stronę "współcierpiących".
Czy związki nie mogą w tak krytycznej sytuacji formacji się zjednoczyć i razem w imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników wystosować postulaty, zorganizować strajki żeby coś się zmieniło a nie przerzucać kto co napisał co kto i kogo wykorzystał. Widzimy ,że nie idzie ku dobremu. Wypowiedzi Pani minister ewidentnie wskazują po czyjej stronie stanie ministerstwo. Czy tragedia Śp. Psycholog niczego NAS nie nauczyła??? Bo strona rządząca tylko ładnie mówiła jak stała się tragedia i uparcie dąży swoim brakiem współpracy z nami o kolejną. Otwórzmy oczy i zacznijmy od siebie . W jedności siła . Oni (góra)widzą że sami się zjadamy i czekają aż po żremy po drodze karząc nas za naszą pracę.Robiąc z nas w opinii publicznej dręczycieli i sadystów. Bo tak patrzą na nas ludzie którzy o tej pracy słyszeli z telewizji i tyle. Ta praca to ciągłe narażanie siebie i rodziny i przez brak obsady -kolegów . Nie tylko za murami ale i poza. Czy ktoś mówi o tym głośno??? Nie. Idąc ulicą nie raz spotykam naszych podopiecznych. Tych bardziej "miłych" i tych mniej. Rząd dając im te prawa , robiąc z nas w ich oczach "złych wujów" wzmaga w nich poczucie wyższości nad nami .
Odpowiedz
(31-01-2024, 14:00 )szfager napisał(a):
(30-01-2024, 21:53 )rawablus napisał(a):
(30-01-2024, 11:00 )bolo napisał(a):
(26-01-2024, 14:06 )rawablus napisał(a):
(25-01-2024, 17:46 )bolo napisał(a): GEN. SĘKOWSKI OSRANY PO PACHY TYLKO ON ZOSTAŁ JESZCZE ZE STAREJ GWARDII PISIORÓW W CEZECIE  A PRZYJĘTY DO SW W 2009 ROKU . JEST NASTĘPNY W KOLEJCE DO ODWOŁANIA PRZEZ BODNARA.
No i w czym widzisz problem ? Bodnar zrobi czystki i wprowadzi swoich i bedzie lepiej niż było tak ? Powodzenia i mam nadzieje , że jesteś przyjęty po 31 grudnia 2012. Życze przepracowania wspaniałych lat pod skrzydełkiem tego pana.
                                                                                    ZMARTWIĘ CIĘ ZIOMEK ALE JESTEM JUŻ OD KILKU LAT EMERYTEM. POZDRO
Ziomek nie zmartwisz mnie bo mam w to wywalone czy jestes emerytem czy nie. Szczerze w to wątpie. A tak na marginesie jezeli to prawda ze jesteś emeryt to żal mi Ciebie bo widać słuzba dala Ci rade hehe. Kilkuletni emeryt i wciąż ciekawy co w służbie słychać. Ale mam beke ?
 
Po co te złośliwości ? Wydaje mi się, że jeśli ktoś spędził pół życia w służbie to normalne że się interesuje. A już na pewno nie jest to powód do beki

To żadna beka, zwykła zazdrocha ..

Odwracając kota ogonem mogę stwierdzić że mam bekę z tych co służą za tyle co ja mam emerytury leżąc do góry pępkiem.
Ale takie podejście nie ma sensu bo wszyscy emeryci kiedyś służyli a służący obecnie będą kiedyś w większości emerytami, czego im życzę.
Odpowiedz
(31-01-2024, 5:08 )zzz napisał(a): Na stronie związkowej strażaków dzielą podwyżki i jak im zapowiedzieli te ok 1400 to tak dzielą i niema tam żadnego odejmowania na nagrodę roczną, na awanse czy inne składniki niewiadomo czego

Obawiam się, że to może być jedyna podwyzka za tej opcji politycznej ale obym sie mylił więc dobrze by było aby była jak najwyższa bo później może być długo długo nic
Odpowiedz
(30-01-2024, 21:53 )rawablus napisał(a):
(30-01-2024, 11:00 )bolo napisał(a):
(26-01-2024, 14:06 )rawablus napisał(a):
(25-01-2024, 17:46 )bolo napisał(a): GEN. SĘKOWSKI OSRANY PO PACHY TYLKO ON ZOSTAŁ JESZCZE ZE STAREJ GWARDII PISIORÓW W CEZECIE  A PRZYJĘTY DO SW W 2009 ROKU . JEST NASTĘPNY W KOLEJCE DO ODWOŁANIA PRZEZ BODNARA.
No i w czym widzisz problem ? Bodnar zrobi czystki i wprowadzi swoich i bedzie lepiej niż było tak ? Powodzenia i mam nadzieje , że jesteś przyjęty po 31 grudnia 2012. Życze przepracowania wspaniałych lat pod skrzydełkiem tego pana.
                                                                                    ZMARTWIĘ CIĘ ZIOMEK ALE JESTEM JUŻ OD KILKU LAT EMERYTEM. POZDRO
Ziomek nie zmartwisz mnie bo mam w to wywalone czy jestes emerytem czy nie. Szczerze w to wątpie. A tak na marginesie jezeli to prawda ze jesteś emeryt to żal mi Ciebie bo widać słuzba dala Ci rade hehe. Kilkuletni emeryt i wciąż ciekawy co w służbie słychać. Ale mam beke ?
 
Po co te złośliwości ? Wydaje mi się, że jeśli ktoś spędził pół życia w służbie to normalne że się interesuje. A już na pewno nie jest to powód do beki
Odpowiedz
Na stronie związkowej strażaków dzielą podwyżki i jak im zapowiedzieli te ok 1400 to tak dzielą i niema tam żadnego odejmowania na nagrodę roczną, na awanse czy inne składniki niewiadomo czego
Odpowiedz
(30-01-2024, 11:00 )bolo napisał(a):
(26-01-2024, 14:06 )rawablus napisał(a):
(25-01-2024, 17:46 )bolo napisał(a): GEN. SĘKOWSKI OSRANY PO PACHY TYLKO ON ZOSTAŁ JESZCZE ZE STAREJ GWARDII PISIORÓW W CEZECIE  A PRZYJĘTY DO SW W 2009 ROKU . JEST NASTĘPNY W KOLEJCE DO ODWOŁANIA PRZEZ BODNARA.
No i w czym widzisz problem ? Bodnar zrobi czystki i wprowadzi swoich i bedzie lepiej niż było tak ? Powodzenia i mam nadzieje , że jesteś przyjęty po 31 grudnia 2012. Życze przepracowania wspaniałych lat pod skrzydełkiem tego pana.
                                                                                    ZMARTWIĘ CIĘ ZIOMEK ALE JESTEM JUŻ OD KILKU LAT EMERYTEM. POZDRO
Ziomek nie zmartwisz mnie bo mam w to wywalone czy jestes emerytem czy nie. Szczerze w to wątpie. A tak na marginesie jezeli to prawda ze jesteś emeryt to żal mi Ciebie bo widać słuzba dala Ci rade hehe. Kilkuletni emeryt i wciąż ciekawy co w służbie słychać. Ale mam beke ?
Odpowiedz
(30-01-2024, 7:07 )zzz napisał(a):
(28-01-2024, 13:24 )Jamcion napisał(a):
(27-01-2024, 1:25 )Cywil87 napisał(a): Administratorze . Dostaję sprzeczne informacje więc zapytam tutaj. Jako pracownik cywilny w zakładzie karnym na stanowisku wychowawcy jestem pracownikiem sfery budżetowej a więc należą mi się tzw."wczasy pod gruszą" ?? Czy nie??

W zk zatrudniają wychowawców na stanowiskach cywilnych? A to ciekawe
U nas też
Tak, jednostki prowadzą zakładowy fundusz świadczeń socjalnych! Powinien być regulamin funduszu, gdzie jest zapisane kryteria kto kiedy ile i na co. Dofinansowanie do wczasów na pewno. Popytaj w kadrach o regulamin lub w związkach .
Odpowiedz
(26-01-2024, 14:06 )rawablus napisał(a):
(25-01-2024, 17:46 )bolo napisał(a): GEN. SĘKOWSKI OSRANY PO PACHY TYLKO ON ZOSTAŁ JESZCZE ZE STAREJ GWARDII PISIORÓW W CEZECIE  A PRZYJĘTY DO SW W 2009 ROKU . JEST NASTĘPNY W KOLEJCE DO ODWOŁANIA PRZEZ BODNARA.
No i w czym widzisz problem ? Bodnar zrobi czystki i wprowadzi swoich i bedzie lepiej niż było tak ? Powodzenia i mam nadzieje , że jesteś przyjęty po 31 grudnia 2012. Życze przepracowania wspaniałych lat pod skrzydełkiem tego pana.
                                                                                    ZMARTWIĘ CIĘ ZIOMEK ALE JESTEM JUŻ OD KILKU LAT EMERYTEM. POZDRO
Odpowiedz