(28-01-2024, 19:45 )Administrator napisał(a):
(28-01-2024, 13:20 )Jamcion napisał(a): Witam. Z tego co wiem zgodnie z KP pracownika wychowującego dziecko do 4. roku życia nie można bez jego zgody oddelegować lub zmienić miejsce pełnienia pracy. Czy zasada ta dotyczy również funkcjonariuszy? W mojej jednostce dosyć częstą praktyką jest odsyłanie f-szy za karę do Ozetu oddalonego o 150 km od jednostki macierzystej lub delegowanie na drugi koniec Polski. Proszę o opinie administratora lub osoby która była bądź jest w podobnej sytuacji.

Ustawa o Służbie Więziennej art. 165 ust. 1 Funkcjonariuszowi przysługują szczególne uprawnienia związane z rodzicielstwem określone w Kodeksie pracy, z wyjątkiem art. 186 z 7 i art. 188 z 1 , jeżeli przepisy niniejszej ustawy nie stanowią inaczej.

Kodeks Pracy art. 178. § 1 Pracownicy w ciąży nie wolno zatrudniać w godzinach nadliczbowych ani w porze nocnej. Pracownicy w ciąży nie wolno bez jej zgody delegować poza stałe miejsce pracy ani zatrudniać w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139. 

§ 2. Pracownika wychowującego dziecko do ukończenia przez nie 8 roku życia nie wolno bez jego zgody zatrudniać w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139, oraz delegować poza stałe miejsce pracy

Będąc skierowanym w ramach jednej jednostki do oztu to nie jest delegacja, więc mogą mówić nawet tak dziś w macierzyste a za tydzień w Oz i tak na zmianę, jestem po konsultacji prawnej także lipa.
Odpowiedz
(28-01-2024, 19:41 )kufel1217 napisał(a): Pytanie do odchodzących w tym roku:
- będąc na urlopie wypoczynkowym, mam komisję lekarską, czy ten 14 dniowy okres, od dnia komisji jest liczony jako urlop czy jakoś inaczej?
Zależy jaki wynik komisji jak niezdolny to nie powinien Cię dopuscić do służby, mimo że nieprawomocna to też nie powinien dać urlopu- może się mylę. Znając życie to Ci uznają, że jesteś na urlopie żeby  nie placić. Gdybyś po komisji zachorował to  sytuacja byłaby pewna.
Odpowiedz
(27-01-2024, 17:12 )Jacek B napisał(a):
(25-01-2024, 16:57 )jtd napisał(a): No ale media podają 1400zł. Nawet na stronach MSWiA takie kwoty. Kłamstwa i robienie z ludzi debili. Miało być lepiej , a zaczyna się od kłamstw i weryfikowanie czy się dobrze, wygodnie siedzi pod celą
Zawsze możesz się zwolnić z tego tytułu, że ktoś tobie napisał na stronie ile średnie podwyżki będą po co się denerwujesz zmień branże na siłę nie jesteś.
Owszem , mogę się zwolnić. Ale na chwilę obecną,nie życzę sobie żeby kłamano w mediach na całą Polskę , że  otrzymałem  1400zł podwyżki . Na razie nie wpłynęła żadna podwyżka. Jak dostanę to wtedy można poinformować społeczeństwo , że z pieniędzy podatników otrzymałem podwyżkę wynagrodzenia i w jakiej kwocie. Na chwilę obecną znajomi sugerują mi , że dostałem 1400zł a to jest nieprawda , ani złotówki nie mam więcej nawet o 90zł mniej niż w tamtym roku , więc ktoś rozgłasza tak zwane kłamstwa. Buźka.
Odpowiedz
(28-01-2024, 13:20 )Jamcion napisał(a): Witam. Z tego co wiem zgodnie z KP pracownika wychowującego dziecko do 4. roku życia nie można bez jego zgody oddelegować lub zmienić miejsce pełnienia pracy. Czy zasada ta dotyczy również funkcjonariuszy? W mojej jednostce dosyć częstą praktyką jest odsyłanie f-szy za karę do Ozetu oddalonego o 150 km od jednostki macierzystej lub delegowanie na drugi koniec Polski. Proszę o opinie administratora lub osoby która była bądź jest w podobnej sytuacji.

Ustawa o Służbie Więziennej art. 165 ust. 1 Funkcjonariuszowi przysługują szczególne uprawnienia związane z rodzicielstwem określone w Kodeksie pracy, z wyjątkiem art. 186 z 7 i art. 188 z 1 , jeżeli przepisy niniejszej ustawy nie stanowią inaczej.

Kodeks Pracy art. 178. § 1 Pracownicy w ciąży nie wolno zatrudniać w godzinach nadliczbowych ani w porze nocnej. Pracownicy w ciąży nie wolno bez jej zgody delegować poza stałe miejsce pracy ani zatrudniać w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139. 

§ 2. Pracownika wychowującego dziecko do ukończenia przez nie 8 roku życia nie wolno bez jego zgody zatrudniać w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139, oraz delegować poza stałe miejsce pracy
Odpowiedz
Pytanie do odchodzących w tym roku:
- będąc na urlopie wypoczynkowym, mam komisję lekarską, czy ten 14 dniowy okres, od dnia komisji jest liczony jako urlop czy jakoś inaczej?
Odpowiedz
(27-01-2024, 8:56 )oficerZK napisał(a): Panie adminie a czy coś wiadomo z przecieków kiedy ruszą odwołania Dyrektorów jednostek, którzy za poprzedniej władzy pieli się na drabinie kariery nie patrząc na podwładnych? Kiedy zacznie się badanie w sposób uczciwy atmosfery w poszczególnych jednostkach penitencjarnych? W obecnej chwili pytanie funkcjonariuszy liniowych przez osoby wizytując ZK/AŚ w obecności przełożonych jest mało miarodalnym sposobem zbadania atmosfery i warunków pełnienia służby przez pracowników i funkcjonariuszy SW. Ludzie boją się odezwać z wiadomych względów, pomimo, że czasy się zmieniają a restrykcje z poprzedniego ustroju są od dawna karane i noszą znamiona mobbingu.

Odwołanie nie starczy. Każdego dyrektora  i kierownika sprawdzić. Jeśli był taki jak odpisujesz to zwolnić. Jeśli będzie miał prawa emerytalne to zdegradować do szeregowego i puścić na emeryturę bez dodatku i podwyżki. Zrobić tak jak to oni zrobili, czyli oszukali funkcjonariuszy.
Odpowiedz

Nie wierzę qrwa, nie wierze...! Drukowali zdjęcie jakiś tam przełożonych? U mnie dyrektor mnie nie zna i nie rozpoznaje więc o co wielkie halo.
[/quote]

Na takich jak ty to wiadomo że taki nowobogacki generał h... kładzie i znać nie chce.
Ale jak ty nie rozpoznasz i z daleka w pas się nie kłaniasz to potrafi zrobić z tego problem.
[/quote]

Pamiętam jak kiedyś jakiś major przyjechał do nas na kontrole (nie będę zdradzał szczegółów bo są tu nasi przełożeni i to czytają) i zesrał się wtedy jeszcze do kaprala że poddaje go kontroli przy wejściu co jest rzeczą oczywistą. Zbeształ chłopaka i powiedział mu coś takiego że jakby do mnie to powiedział to by się skończyło na dla tego konusa wyciągiem. Ale patrząc na niego to widać było że chłopina miał jakiś kompleks. Oczywiście kulturalnie po robocie żeby go mundur za bardzo nie uwierał na plecach. Takich to kulturalnych łoficerów mamy. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora ale po otrzymaniu gwiazdek podnosi im się poziom ego poczuli trochę władzy której w domu nie mają.
Odpowiedz
(27-01-2024, 1:25 )Cywil87 napisał(a): Administratorze . Dostaję sprzeczne informacje więc zapytam tutaj. Jako pracownik cywilny w zakładzie karnym na stanowisku wychowawcy jestem pracownikiem sfery budżetowej a więc należą mi się tzw."wczasy pod gruszą" ?? Czy nie??

W zk zatrudniają wychowawców na stanowiskach cywilnych? A to ciekawe
Odpowiedz
Witam. Z tego co wiem zgodnie z KP pracownika wychowującego dziecko do 4. roku życia nie można bez jego zgody oddelegować lub zmienić miejsce pełnienia pracy. Czy zasada ta dotyczy również funkcjonariuszy? W mojej jednostce dosyć częstą praktyką jest odsyłanie f-szy za karę do Ozetu oddalonego o 150 km od jednostki macierzystej lub delegowanie na drugi koniec Polski. Proszę o opinie administratora lub osoby która była bądź jest w podobnej sytuacji.
Odpowiedz
[/quote]

Nie wierzę qrwa, nie wierze...! Drukowali zdjęcie jakiś tam przełożonych? U mnie dyrektor mnie nie zna i nie rozpoznaje więc o co wielkie halo.
[/quote]

Na takich jak ty to wiadomo że taki nowobogacki generał h... kładzie i znać nie chce.
Ale jak ty nie rozpoznasz i z daleka w pas się nie kłaniasz to potrafi zrobić z tego problem.
Odpowiedz
(26-01-2024, 12:51 )500minus napisał(a):
(25-01-2024, 17:46 )bolo napisał(a): GEN. SĘKOWSKI OSRANY PO PACHY TYLKO ON ZOSTAŁ JESZCZE ZE STAREJ GWARDII PISIORÓW W CEZECIE  A PRZYJĘTY DO SW W 2009 ROKU . JEST NASTĘPNY W KOLEJCE DO ODWOŁANIA PRZEZ BODNARA.
Oooo, a taki bohater był jak z-cą został, jechał bramowego na Służewcu jak burą sukę że przełożonych z daleka nie rozpoznaje. W W-wie bramowym obsr...ni dyrektorzy drukowali wizerunki dyrektorów generalnych i i ich sprawdzali z rozpoznawania wzrokowego, trzeba było prawidłowo podać stopień, imię i nazwisko...
Jak się zlitują to najwyżej go odwołają i przesiedzi na końcu korytarza ten roczek po cichutku robiąc rejony....

Nie wierzę qrwa, nie wierze...! Drukowali zdjęcie jakiś tam przełożonych? U mnie dyrektor mnie nie zna i nie rozpoznaje więc o co wielkie halo.
Odpowiedz
(25-01-2024, 16:57 )jtd napisał(a): No ale media podają 1400zł. Nawet na stronach MSWiA takie kwoty. Kłamstwa i robienie z ludzi debili. Miało być lepiej , a zaczyna się od kłamstw i weryfikowanie czy się dobrze, wygodnie siedzi pod celą
Zawsze możesz się zwolnić z tego tytułu, że ktoś tobie napisał na stronie ile średnie podwyżki będą po co się denerwujesz zmień branże na siłę nie jesteś.
Odpowiedz
(25-01-2024, 17:46 )bolo napisał(a): GEN. SĘKOWSKI OSRANY PO PACHY TYLKO ON ZOSTAŁ JESZCZE ZE STAREJ GWARDII PISIORÓW W CEZECIE  A PRZYJĘTY DO SW W 2009 ROKU . JEST NASTĘPNY W KOLEJCE DO ODWOŁANIA PRZEZ BODNARA.
Ten Sękowski jak ktoś zna jego historie służby w jaki sposób awansował na Mokotowie to wie, że on tam nie powinien się znaleźć. Na szczęście kończy się kolesiostwo PiS
Odpowiedz
Panie adminie a czy coś wiadomo z przecieków kiedy ruszą odwołania Dyrektorów jednostek, którzy za poprzedniej władzy pieli się na drabinie kariery nie patrząc na podwładnych? Kiedy zacznie się badanie w sposób uczciwy atmosfery w poszczególnych jednostkach penitencjarnych? W obecnej chwili pytanie funkcjonariuszy liniowych przez osoby wizytując ZK/AŚ w obecności przełożonych jest mało miarodalnym sposobem zbadania atmosfery i warunków pełnienia służby przez pracowników i funkcjonariuszy SW. Ludzie boją się odezwać z wiadomych względów, pomimo, że czasy się zmieniają a restrykcje z poprzedniego ustroju są od dawna karane i noszą znamiona mobbingu.
Odpowiedz
Administratorze . Dostaję sprzeczne informacje więc zapytam tutaj. Jako pracownik cywilny w zakładzie karnym na stanowisku wychowawcy jestem pracownikiem sfery budżetowej a więc należą mi się tzw."wczasy pod gruszą" ?? Czy nie??
Odpowiedz
(26-01-2024, 14:06 )rawablus napisał(a):
(25-01-2024, 17:46 )bolo napisał(a): GEN. SĘKOWSKI OSRANY PO PACHY TYLKO ON ZOSTAŁ JESZCZE ZE STAREJ GWARDII PISIORÓW W CEZECIE  A PRZYJĘTY DO SW W 2009 ROKU . JEST NASTĘPNY W KOLEJCE DO ODWOŁANIA PRZEZ BODNARA.
No i w czym widzisz problem ? Bodnar zrobi czystki i wprowadzi swoich i bedzie lepiej niż było tak ? Powodzenia i mam nadzieje , że jesteś przyjęty po 31 grudnia 2012. Życze przepracowania wspaniałych lat pod skrzydełkiem tego pana.
Chłopak doświadczenia nie ma w kontakcie z osadzonymi, dać mu możliwość jego zdobycia na oddziale, a jak nie pasuje to do ZUS-u
Odpowiedz
(26-01-2024, 12:51 )500minus napisał(a):
(25-01-2024, 17:46 )bolo napisał(a): GEN. SĘKOWSKI OSRANY PO PACHY TYLKO ON ZOSTAŁ JESZCZE ZE STAREJ GWARDII PISIORÓW W CEZECIE  A PRZYJĘTY DO SW W 2009 ROKU . JEST NASTĘPNY W KOLEJCE DO ODWOŁANIA PRZEZ BODNARA.
Oooo, a taki bohater był jak z-cą został, jechał bramowego na Służewcu jak burą sukę że przełożonych z daleka nie rozpoznaje. W W-wie bramowym obsr...ni dyrektorzy drukowali wizerunki dyrektorów generalnych i i ich sprawdzali z rozpoznawania wzrokowego, trzeba było prawidłowo podać stopień, imię i nazwisko...
Jak się zlitują to najwyżej go odwołają i przesiedzi na końcu korytarza ten roczek po cichutku robiąc rejony....

Na oddziały go niech dadzą , i niech pokaże mądrala jak pracuje się z osadzonymi.. nawet mi go nie szkoda, wielki pan generał po 14 latach służby,.. 
Odpowiedz
(25-01-2024, 17:46 )bolo napisał(a): GEN. SĘKOWSKI OSRANY PO PACHY TYLKO ON ZOSTAŁ JESZCZE ZE STAREJ GWARDII PISIORÓW W CEZECIE  A PRZYJĘTY DO SW W 2009 ROKU . JEST NASTĘPNY W KOLEJCE DO ODWOŁANIA PRZEZ BODNARA.
No i w czym widzisz problem ? Bodnar zrobi czystki i wprowadzi swoich i bedzie lepiej niż było tak ? Powodzenia i mam nadzieje , że jesteś przyjęty po 31 grudnia 2012. Życze przepracowania wspaniałych lat pod skrzydełkiem tego pana.
Odpowiedz
(25-01-2024, 17:46 )bolo napisał(a): GEN. SĘKOWSKI OSRANY PO PACHY TYLKO ON ZOSTAŁ JESZCZE ZE STAREJ GWARDII PISIORÓW W CEZECIE  A PRZYJĘTY DO SW W 2009 ROKU . JEST NASTĘPNY W KOLEJCE DO ODWOŁANIA PRZEZ BODNARA.
Oooo, a taki bohater był jak z-cą został, jechał bramowego na Służewcu jak burą sukę że przełożonych z daleka nie rozpoznaje. W W-wie bramowym obsr...ni dyrektorzy drukowali wizerunki dyrektorów generalnych i i ich sprawdzali z rozpoznawania wzrokowego, trzeba było prawidłowo podać stopień, imię i nazwisko...
Jak się zlitują to najwyżej go odwołają i przesiedzi na końcu korytarza ten roczek po cichutku robiąc rejony....
Odpowiedz
(17-02-2018, 23:30 )Neutralny napisał(a):
(17-02-2018, 22:12 )Administrator napisał(a):
(17-02-2018, 8:28 )Neutralny napisał(a): https://slask.onet.pl/zarzuty-dla-funkcj...-w/q7vrpw0


Adminie wyjaśnij   jak ta sprawa się ma  do pełnienia służby.  Jakie powinno być  wynagrodzenie za służbę  o takiej specyfice i obciazeniu gdzie  za nidopatrzenie na jednym z kilkudziesieciu monitorów jakiejś sytuacji można dostać wyrok  3 lat. ???????? Huh Huh Huh

Od wyjaśniania takich spraw chyba jest Ministerstwo nie Administrator. Swoje zdanie na ten temat mam jak każdy. Fffuuu

Oczywiście,  ale związki zawodowe  powinny powalczyć o nagłośnienie sprawy i wytłumaczenie  tematu. Funkcjonariusze będą bali się pełnić służbę pod takim obciążeniem.  Jak za nieumyślność można dostać  wyrok.   Exclamation Angry Angry
-----------------------------------------------------------------------
W takim razie należy zapytać. Jakie działania podjęły związki zawodowe aby tę kwestie naprawić?. "Prowadziliśmy rozmowy w miłej atmosferze"
Odpowiedz
GEN. SĘKOWSKI OSRANY PO PACHY TYLKO ON ZOSTAŁ JESZCZE ZE STAREJ GWARDII PISIORÓW W CEZECIE A PRZYJĘTY DO SW W 2009 ROKU . JEST NASTĘPNY W KOLEJCE DO ODWOŁANIA PRZEZ BODNARA.
Odpowiedz
No ale media podają 1400zł. Nawet na stronach MSWiA takie kwoty. Kłamstwa i robienie z ludzi debili. Miało być lepiej , a zaczyna się od kłamstw i weryfikowanie czy się dobrze, wygodnie siedzi pod celą
Odpowiedz
(25-01-2024, 11:31 )Szeregowa napisał(a):
(24-01-2024, 17:18 )kufel1217 napisał(a):
(23-01-2024, 13:19 )Szeregowa napisał(a):
(23-01-2024, 6:15 )Człowiek z lasu napisał(a):
(22-01-2024, 13:49 )mbraciak napisał(a): Na rękę wyjdzie 500, 600 zł podwyżki miesięcznie... I zapomnijcie o podwyżkach w przyszłych latach. Od maja koniec 0% watu na żywność i od lipca koniec tarczy na energię. Płaciłeś 400 zł za prąd, będziesz płacił 700! Gdyby nie te 500, 600 zł to płaca minimalna byłaby prawie taka, jaką otrzymuje funkcjonariusz zaczynający przygodę z SW - wstyd! Kolejne miliardy powiększające deficyt, tylko po to, aby uciszyć ludzi... Zobaczymy, co będzie za rok?! Hasełko wpadające w ucho o malejącej inflacji - inflacja maleje, to nie znaczy, że ceny spadają, tylko wolniej rosną... A emeryci z SW siedzą cicho, bo drugi rok z rzędu 600 zł netto waloryzacji.

Kolego na co ty liczysz, że admin cokolwiek konkretnego ci poda? Związki nie robią zbyt wiele od lat, tym razem też jest tak samo. Nikomu nie zależy na niczym, czemu nie zwrócona się o wyliczenia na danej grupie zaszeregowania aby podać fsza SW konkretną propozycje? Bo Czesiek to emeryt i ma to w głębokim poważaniu...


Poniżej jak można samemu obliczyć swoją pensję przed i po podwyżce:
Podstawa = kwota bazowa (dotąd to kwota 1740,64, a po podwyżce będzie to 2088,77) * wskaźnik (obecnie to 4,229) * mnożnik (zgodnie z grupą zaszeregowania) link do grup: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...j-18782715.
Obliczona powyżej "Podstawa" + dodatek za stopień (https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...o-19220077) daje nam wynagrodzenie zasadnicze.
Wysługę obliczamy ze wzoru: Wynagrodzenie zasadnicze * liczbę procent, która nam przysługuje (link: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...199/art-58)
Do tego mamy dodatek służbowy (link: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...o-19220077) i ten śmieszny "dodatek modernizacyjny", który każdy ma inaczej, bo jednym upchali go do wysługi, a innym w całości dali tutaj --> nie znacie, to do ustalenia w kadrach. 
Do końca 2023 obowiązywał jeszcze "dodatek czasowy", który miał wyrównać podwyżkę, od tego roku już nie obowiązuje. 

Wychodzi nam zatem: Zasadnicze (Podstawa + dodatek za stopień) + Wysługa (Zasadnicze * %wysługi) + dodatek służbowy + "dodatek modernizacyjny" = KWOTA BRUTTO.
KWOTA NETTO = Kwota brutto - składka zdrowotna (czyli kwota brutto * 9%) - zaliczka na podatek (tj. (kwota brutto - koszt uzyskania przychodu [250 lub 300]) * 12% - kwota zmniejszająca podatek [o ile przysługuje, czyli 300])
BRAWO ZA WŁOŻONY TRUD I CHĘĆ POMOCY

Bardziej obrazowo na przykładzie wybranym w ciemno: dowódca zmiany zatrudniony w ZK z grupą zaszeregowania 15, w stopniu chorążego. 
Dla grupy 15 mnożnik to: 0,5436. 
Dla chorążego dodatek za stopień to: 1506 zł. 
Dodatek służbowy po złożeniu egzaminu na ten stopień to: 500 zł. 
Wysługa: 15%. 
Dodatek "modernizacyjny" (ten niesprawiedliwie przyznawany): 63 zł - totalnie wmyślona kwota Smile to należy ustalić w kadrach lub sprawdzić na swoim pasku

Dla wszystkich fuszy kwota bazowa przed podwyżką wynosi : 1740,64 zł, a wskaźnik 4,229. Kwota bazowa po podwyżce w 2024 r. to: 2088,77 zł.

a) Obliczenia przed podwyżką:
"Podstawa" --> 1740,64 * 4,229 * 0,5436 = 4001,53, czyli w zaokrągleniu 4002 zł
Zasadnicze --> 4002 + 1506 = 5508 zł 
Wysługa --> 5508 * 15% = 826,20 zł, czyli w zaokrągleniu 826 zł
Dodatek służbowy --> 500 zł
Dodatek modernizacyjny --> 63 zł
Kwota brutto --> 6897 zł
Kwota netto (na rękę) --> ok 5778,27 zł

b) Obliczenia po podwyżce:
"Podstawa" --> 2088,77* 4,229 * 0,5436 = 4801,84 czyli w zaokrągleniu 4802 zł
Zasadnicze --> 4802+ 1506 = 6308 zł 
Wysługa --> 6308 * 15% = 946,20 zł, czyli w zaokrągleniu 946 zł
Dodatek służbowy --> 500 zł
Dodatek modernizacyjny --> 63 zł
Kwota brutto --> 7817 zł
Kwota netto (na rękę) --> ok 6505,47 zł

Wzrost brutto: 920 zł, a netto (na rękę): 727,20 zł

P.S. Jeśli chodzi o mnożniki, to dorzucam prawidłowy link tutaj: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...o-19220076 

Jeśli ktoś nie chce obliczać "ręcznie" kwoty netto, to można skorzystać z kalkulatora "Kalkulator płac (kontrakt menedżerski - pobór zaliczki)". Obliczenia są praktycznie identyczne jak dla funkcjonariuszy. 
Link: https://kalkulatory.gofin.pl/kalkulatory...iczki-2024
Co wpisać do kalkulatora?
Kwota brutto: to co musimy samodzielnie obliczyć wg. przykładu wyżej --> zasadnicze + wysługa + dodatek służbowy + dodatek "modernizacyjny"
Koszty uzyskania przychodów: 250
Zaliczka na podatek: 12% lub inną opcję, gdy dotyczy (wyjaśnienie: Podatek dochodowy regulowany jest według stawki 12% od dochodu do kwoty 120 tys. zł oraz 32% od nadwyżki dochodu powyżej tej kwoty.)
Kwota zmniejszająca podatek: 300 (wyjaśnienie: Podatek wynosi 12%, a wysokość kwoty zmniejszającej podatek wynika z tego, że jest to 12% z kwoty wolnej od podatku, czyli 30 000,00 x 12%. Miesięcznie kwota zmniejszająca podatek wynosi 300,00 zł)
Wyliczane składki: bez ubezpieczenia społecznego
Odpowiedz
(24-01-2024, 17:18 )kufel1217 napisał(a):
(23-01-2024, 13:19 )Szeregowa napisał(a):
(23-01-2024, 6:15 )Człowiek z lasu napisał(a):
(22-01-2024, 13:49 )mbraciak napisał(a):
(21-01-2024, 8:45 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze może Pan przedstawić  skad biorą  się wyliczenia kwoty około 1300 zł? Ja liczę i wychodzi kwota blisko 700 zł najwyżej?

Na rękę wyjdzie 500, 600 zł podwyżki miesięcznie... I zapomnijcie o podwyżkach w przyszłych latach. Od maja koniec 0% watu na żywność i od lipca koniec tarczy na energię. Płaciłeś 400 zł za prąd, będziesz płacił 700! Gdyby nie te 500, 600 zł to płaca minimalna byłaby prawie taka, jaką otrzymuje funkcjonariusz zaczynający przygodę z SW - wstyd! Kolejne miliardy powiększające deficyt, tylko po to, aby uciszyć ludzi... Zobaczymy, co będzie za rok?! Hasełko wpadające w ucho o malejącej inflacji - inflacja maleje, to nie znaczy, że ceny spadają, tylko wolniej rosną... A emeryci z SW siedzą cicho, bo drugi rok z rzędu 600 zł netto waloryzacji.

Kolego na co ty liczysz, że admin cokolwiek konkretnego ci poda? Związki nie robią zbyt wiele od lat, tym razem też jest tak samo. Nikomu nie zależy na niczym, czemu nie zwrócona się o wyliczenia na danej grupie zaszeregowania aby podać fsza SW konkretną propozycje? Bo Czesiek to emeryt i ma to w głębokim poważaniu...


Poniżej jak można samemu obliczyć swoją pensję przed i po podwyżce:
Podstawa = kwota bazowa (dotąd to kwota 1740,64, a po podwyżce będzie to 2088,77) * wskaźnik (obecnie to 4,229) * mnożnik (zgodnie z grupą zaszeregowania) link do grup: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...j-18782715.
Obliczona powyżej "Podstawa" + dodatek za stopień (https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...o-19220077) daje nam wynagrodzenie zasadnicze.
Wysługę obliczamy ze wzoru: Wynagrodzenie zasadnicze * liczbę procent, która nam przysługuje (link: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...199/art-58)
Do tego mamy dodatek służbowy (link: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...o-19220077) i ten śmieszny "dodatek modernizacyjny", który każdy ma inaczej, bo jednym upchali go do wysługi, a innym w całości dali tutaj --> nie znacie, to do ustalenia w kadrach. 
Do końca 2023 obowiązywał jeszcze "dodatek czasowy", który miał wyrównać podwyżkę, od tego roku już nie obowiązuje. 

Wychodzi nam zatem: Zasadnicze (Podstawa + dodatek za stopień) + Wysługa (Zasadnicze * %wysługi) + dodatek służbowy + "dodatek modernizacyjny" = KWOTA BRUTTO.
KWOTA NETTO = Kwota brutto - składka zdrowotna (czyli kwota brutto * 9%) - zaliczka na podatek (tj. (kwota brutto - koszt uzyskania przychodu [250 lub 300]) * 12% - kwota zmniejszająca podatek [o ile przysługuje, czyli 300])
BRAWO ZA WŁOŻONY TRUD I CHĘĆ POMOCY

Bardziej obrazowo na przykładzie wybranym w ciemno: dowódca zmiany zatrudniony w ZK z grupą zaszeregowania 15, w stopniu chorążego. 
Dla grupy 15 mnożnik to: 0,5436. 
Dla chorążego dodatek za stopień to: 1506 zł. 
Dodatek służbowy po złożeniu egzaminu na ten stopień to: 500 zł. 
Wysługa: 15%. 
Dodatek "modernizacyjny" (ten niesprawiedliwie przyznawany): 63 zł - totalnie wmyślona kwota Smile to należy ustalić w kadrach lub sprawdzić na swoim pasku

Dla wszystkich fuszy kwota bazowa przed podwyżką wynosi : 1740,64 zł, a wskaźnik 4,229. Kwota bazowa po podwyżce w 2024 r. to: 2088,77 zł.

a) Obliczenia przed podwyżką:
"Podstawa" --> 1740,64 * 4,229 * 0,5436 = 4001,53, czyli w zaokrągleniu 4002 zł
Zasadnicze --> 4002 + 1506 = 5508 zł 
Wysługa --> 5508 * 15% = 826,20 zł, czyli w zaokrągleniu 826 zł
Dodatek służbowy --> 500 zł
Dodatek modernizacyjny --> 63 zł
Kwota brutto --> 6897 zł
Kwota netto (na rękę) --> ok 5778,27 zł

b) Obliczenia po podwyżce:
"Podstawa" --> 2088,77* 4,229 * 0,5436 = 4801,84 czyli w zaokrągleniu 4802 zł
Zasadnicze --> 4802+ 1506 = 6308 zł 
Wysługa --> 6308 * 15% = 946,20 zł, czyli w zaokrągleniu 946 zł
Dodatek służbowy --> 500 zł
Dodatek modernizacyjny --> 63 zł
Kwota brutto --> 7817 zł
Kwota netto (na rękę) --> ok 6505,47 zł

Wzrost brutto: 920 zł, a netto (na rękę): 727,20 zł

P.S. Jeśli chodzi o mnożniki, to dorzucam prawidłowy link tutaj: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...o-19220076 

Jeśli ktoś nie chce obliczać "ręcznie" kwoty netto, to można skorzystać z kalkulatora "Kalkulator płac (kontrakt menedżerski - pobór zaliczki)". Obliczenia są praktycznie identyczne jak dla funkcjonariuszy. 
Link: https://kalkulatory.gofin.pl/kalkulatory...iczki-2024
Co wpisać do kalkulatora?
Kwota brutto: to co musimy samodzielnie obliczyć wg. przykładu wyżej --> zasadnicze + wysługa + dodatek służbowy + dodatek "modernizacyjny"
Koszty uzyskania przychodów: 250
Zaliczka na podatek: 12% lub inną opcję, gdy dotyczy (wyjaśnienie: Podatek dochodowy regulowany jest według stawki 12% od dochodu do kwoty 120 tys. zł oraz 32% od nadwyżki dochodu powyżej tej kwoty.)
Kwota zmniejszająca podatek: 300 (wyjaśnienie: Podatek wynosi 12%, a wysokość kwoty zmniejszającej podatek wynika z tego, że jest to 12% z kwoty wolnej od podatku, czyli 30 000,00 x 12%. Miesięcznie kwota zmniejszająca podatek wynosi 300,00 zł)
Wyliczane składki: bez ubezpieczenia społecznego
Odpowiedz
(24-01-2024, 20:16 )aras2121 napisał(a): Jak żyje i służę od 20 lat nie widziałem żeby nikt ministra nie słuchał bo działa nie legalnie i wchodził siłowo do prokuratury z gisami to się nie dzieje . Oj koledzy odmowa rozkazu zawsze jest możliwa jeżeli istnieją przesłanki . Pamiętajcie . Żeby czasem funkcjonariusze do siebie nie strzelali bo dużo nie braknie . Co za wspaniały rząd hahaha .

Widziałeś kiedyś w SW odmowę wykonania rozkazu czy polecenia?
 Przecież to jest trampolina do robienia kariery taka akcja...
Odpowiedz
(25-01-2024, 7:20 )Jacek B napisał(a):
(24-01-2024, 20:16 )aras2121 napisał(a): Jak żyje i służę od 20 lat nie widziałem żeby nikt ministra nie słuchał bo działa nie legalnie i wchodził siłowo do prokuratury z gisami to się nie dzieje . Oj koledzy odmowa rozkazu zawsze jest możliwa jeżeli istnieją przesłanki . Pamiętajcie . Żeby czasem funkcjonariusze do siebie nie strzelali bo dużo nie braknie . Co za wspaniały rząd hahaha .
Bardzo dobrze zrobił, PIS chciał na wzór Białorusi stworzyć system prawny jedyny słuszny dla swoich czas to zmienić na szczęście nie udało im się to do końca. A jak tobie się podoba życie w kraju dyktatury jednej partii to możesz wyemigrować do Ruskich
Wydaje mi się że teraz mamy właśnie Rosję u nas ale to jest tylko moje zdanie . A u Ciebie twoja opinia jest najważniejsza  i każesz innym opuszczać kraj jak się nie podoba nic nowego to samo  robisz co twój kolega robił jak rudy rządził też kazał jechać innym na zmywak do UK czy gdziekolwiek
Odpowiedz
(24-01-2024, 20:16 )aras2121 napisał(a): Jak żyje i służę od 20 lat nie widziałem żeby nikt ministra nie słuchał bo działa nie legalnie i wchodził siłowo do prokuratury z gisami to się nie dzieje . Oj koledzy odmowa rozkazu zawsze jest możliwa jeżeli istnieją przesłanki . Pamiętajcie . Żeby czasem funkcjonariusze do siebie nie strzelali bo dużo nie braknie . Co za wspaniały rząd hahaha .
Bardzo dobrze zrobił, PIS chciał na wzór Białorusi stworzyć system prawny jedyny słuszny dla swoich czas to zmienić na szczęście nie udało im się to do końca. A jak tobie się podoba życie w kraju dyktatury jednej partii to możesz wyemigrować do Ruskich
Odpowiedz
Jak żyje i służę od 20 lat nie widziałem żeby nikt ministra nie słuchał bo działa nie legalnie i wchodził siłowo do prokuratury z gisami to się nie dzieje . Oj koledzy odmowa rozkazu zawsze jest możliwa jeżeli istnieją przesłanki . Pamiętajcie . Żeby czasem funkcjonariusze do siebie nie strzelali bo dużo nie braknie . Co za wspaniały rząd hahaha .
Odpowiedz
(23-01-2024, 13:19 )Szeregowa napisał(a):
(23-01-2024, 6:15 )Człowiek z lasu napisał(a):
(22-01-2024, 13:49 )mbraciak napisał(a):
(21-01-2024, 8:45 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze może Pan przedstawić  skad biorą  się wyliczenia kwoty około 1300 zł? Ja liczę i wychodzi kwota blisko 700 zł najwyżej?

Na rękę wyjdzie 500, 600 zł podwyżki miesięcznie... I zapomnijcie o podwyżkach w przyszłych latach. Od maja koniec 0% watu na żywność i od lipca koniec tarczy na energię. Płaciłeś 400 zł za prąd, będziesz płacił 700! Gdyby nie te 500, 600 zł to płaca minimalna byłaby prawie taka, jaką otrzymuje funkcjonariusz zaczynający przygodę z SW - wstyd! Kolejne miliardy powiększające deficyt, tylko po to, aby uciszyć ludzi... Zobaczymy, co będzie za rok?! Hasełko wpadające w ucho o malejącej inflacji - inflacja maleje, to nie znaczy, że ceny spadają, tylko wolniej rosną... A emeryci z SW siedzą cicho, bo drugi rok z rzędu 600 zł netto waloryzacji.

Kolego na co ty liczysz, że admin cokolwiek konkretnego ci poda? Związki nie robią zbyt wiele od lat, tym razem też jest tak samo. Nikomu nie zależy na niczym, czemu nie zwrócona się o wyliczenia na danej grupie zaszeregowania aby podać fsza SW konkretną propozycje? Bo Czesiek to emeryt i ma to w głębokim poważaniu...


Poniżej jak można samemu obliczyć swoją pensję przed i po podwyżce:
Podstawa = kwota bazowa (dotąd to kwota 1740,64, a po podwyżce będzie to 2088,77) * wskaźnik (obecnie to 4,229) * mnożnik (zgodnie z grupą zaszeregowania) link do grup: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...j-18782715.
Obliczona powyżej "Podstawa" + dodatek za stopień (https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...o-19220077) daje nam wynagrodzenie zasadnicze.
Wysługę obliczamy ze wzoru: Wynagrodzenie zasadnicze * liczbę procent, która nam przysługuje (link: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...199/art-58)
Do tego mamy dodatek służbowy (link: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...o-19220077) i ten śmieszny "dodatek modernizacyjny", który każdy ma inaczej, bo jednym upchali go do wysługi, a innym w całości dali tutaj --> nie znacie, to do ustalenia w kadrach. 
Do końca 2023 obowiązywał jeszcze "dodatek czasowy", który miał wyrównać podwyżkę, od tego roku już nie obowiązuje. 

Wychodzi nam zatem: Zasadnicze (Podstawa + dodatek za stopień) + Wysługa (Zasadnicze * %wysługi) + dodatek służbowy + "dodatek modernizacyjny" = KWOTA BRUTTO.
KWOTA NETTO = Kwota brutto - składka zdrowotna (czyli kwota brutto * 9%) - zaliczka na podatek (tj. (kwota brutto - koszt uzyskania przychodu [250 lub 300]) * 12% - kwota zmniejszająca podatek [o ile przysługuje, czyli 300])
BRAWO ZA WŁOŻONY TRUD I CHĘĆ POMOCY
Odpowiedz
(24-01-2024, 9:50 )ZielonaMila napisał(a): Drogi Adminie, jestem tydzień po komisji i mamy końcówkę Stycznia. Chciałbym wiedzieć czy obejmie mnie tegoroczna podwyżka? Dostaję sprzeczne informacje a ta najbardziej prawdopodobna brzmi wg. P. Szczepańskiego, że "podwyżki będą obowiązywały od 1 marca z wyrównaniem od 1 Stycznia". Ma Pan konkretną wiedzę na ten temat? Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości wszystkim F-szom w tej trudnej służbie.

Zgodnie z uchwalona ustawa budżetową przez Sejm oraz Senat, który w dniu dzisiejszym nie wniósł żadnych poprawek, waloryzacja uposażeń funkcjonariuszy będzie naliczana od dnia 1 stycznia 2024 r. Nie będzie mechanizmu, który był zastosowany w 2023 r. mówiący o tym, że waloryzacja dla funkcjonariuszy naliczana będzie od 1 marca.
Odpowiedz
Drogi Adminie, jestem tydzień po komisji i mamy końcówkę Stycznia. Chciałbym wiedzieć czy obejmie mnie tegoroczna podwyżka? Dostaję sprzeczne informacje a ta najbardziej prawdopodobna brzmi wg. P. Szczepańskiego, że "podwyżki będą obowiązywały od 1 marca z wyrównaniem od 1 Stycznia". Ma Pan konkretną wiedzę na ten temat? Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości wszystkim F-szom w tej trudnej służbie.
Odpowiedz
(23-01-2024, 11:21 )jtd napisał(a): Rozmowa w TVP info o potrzebie zmian w resocjalizacji. Cytat hit ,, Zakład karny nie jest miejscem gdzie to funkcjonariusz ma czuć się dobrze,,  koniec cytatu.

Kurcze , to kto tam jest za karę my funkcjonariusze czy osadzeni ?? Niech im popuszczają , tylko jak dojdzie do kolejnych tragedii to zobaczymy kto wtedy za to odpowie . Z takim podejściem to młodych ludzi do służby nikt nie zachęci niestety. Miejmy nadzieję że to tylko 4 lata . 
Odpowiedz
Może niech związkowcy w rozmowach z czsw i ministerstwem zaczną się posługiwać medianą wynagrodzeni a nie jakąś tam średnią.
Niech będą prostowane stwierdzenia typu podwyżka o 20% na podwyższenie kwoty bazowej o 20%

Jestem także przeciwny finansowaniu wszystkiego z jednego worka i odejmowaniu przy wyliczeniach
Jeden worek na awanse
Jeden worek na nagrody
Jeden worek na podwyższenie uposażen
I będzie jasno i przejrzyście wyjdzie pewnie mniej ale realniej bo jak wpłynie na konta to jak każdy mówi 600-800 na rękę czyli jakieś 9-12%
Odpowiedz
(23-01-2024, 10:43 )Administrator napisał(a):
(21-01-2024, 8:45 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze może Pan przedstawić  skad biorą  się wyliczenia kwoty około 1300 zł? Ja liczę i wychodzi kwota blisko 700 zł najwyżej?

Kwota ta bierze się z przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy Służby Więziennej, tj. obecnie 1740,64 zł. (kwota bazowa) x 4,229 (wielokrotność kwoty bazowej) = 7361,17 (przeciętne uposażenie). Od 2024 r. kwota bazowa będzie wynosić 2088,77 zł. x 4,229 = 8833,41 zł. Podwyżka bierze się z różnicy pomiędzy przeciętnego uposażenia czyli 8833,41 zł. - 7361,17 zł = 1472,24 zł. Od tej kwoty należy odjąć skutek nagrody rocznej i wyjdzie średnia kwota podwyżki przypadająca na etat funkcjonariusza. Pamiętać należy, że od tej kwoty należy też odjąć środki finansowe przeznaczone na wysługę lat, (którą każdy może mieć inną) oraz na awanse na stopniach i stanowiskach funkcjonariuszy w 2024 r. ponieważ realizowane są one z naszego wskaźnika. Strona służbowa ze stroną społeczną uzgodnią w jakiej formie realizowane będą podwyżki.
Przeciętne uposażenie na pewno tyle nie wychodzi, jedynie 4 najwyższe grupy mają większe więc nie może być to przeciętne uposażenie, przeciętne uposażenie to ma starszy oddziałowi czyli 3800
Odpowiedz
Adminie kwota odwyki powinna być prosta jak ruch....ie. Wasze wyliczenia zawsze są takie że nikt nie wie ile dostanie a to powinno być jasne i przejrzyste. Powinien być kalkulator gdzie każdy wpisuje swoje lata, stanowisko i stopień. Podawanie 1300 zł podwyżki to jak podawanie długości przyrodzenia z kręgosłupem. A co do przejrzystości wyliczeń to powinny być jasno podane listy kto ile dostał nagród bo to nie jest prywatne firma gdzie prezes sobie rozdaje swoje pieniądze jak chce. W publicznych instytucjach powinna być lista do w wglądu kto jak komu w 4litery wchodzi i jak głęboko. Wtedy to by było transparentne. Sorry za mój język ale tak myślą wszyscy.
Odpowiedz
Wink 
(23-01-2024, 6:15 )Człowiek z lasu napisał(a):
(22-01-2024, 13:49 )mbraciak napisał(a):
(21-01-2024, 8:45 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze może Pan przedstawić  skad biorą  się wyliczenia kwoty około 1300 zł? Ja liczę i wychodzi kwota blisko 700 zł najwyżej?

Na rękę wyjdzie 500, 600 zł podwyżki miesięcznie... I zapomnijcie o podwyżkach w przyszłych latach. Od maja koniec 0% watu na żywność i od lipca koniec tarczy na energię. Płaciłeś 400 zł za prąd, będziesz płacił 700! Gdyby nie te 500, 600 zł to płaca minimalna byłaby prawie taka, jaką otrzymuje funkcjonariusz zaczynający przygodę z SW - wstyd! Kolejne miliardy powiększające deficyt, tylko po to, aby uciszyć ludzi... Zobaczymy, co będzie za rok?! Hasełko wpadające w ucho o malejącej inflacji - inflacja maleje, to nie znaczy, że ceny spadają, tylko wolniej rosną... A emeryci z SW siedzą cicho, bo drugi rok z rzędu 600 zł netto waloryzacji.

Kolego na co ty liczysz, że admin cokolwiek konkretnego ci poda? Związki nie robią zbyt wiele od lat, tym razem też jest tak samo. Nikomu nie zależy na niczym, czemu nie zwrócona się o wyliczenia na danej grupie zaszeregowania aby podać fsza SW konkretną propozycje? Bo Czesiek to emeryt i ma to w głębokim poważaniu...


Poniżej jak można samemu obliczyć swoją pensję przed i po podwyżce:
Podstawa = kwota bazowa (dotąd to kwota 1740,64, a po podwyżce będzie to 2088,77) * wskaźnik (obecnie to 4,229) * mnożnik (zgodnie z grupą zaszeregowania) link do grup: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...j-18782715.
Obliczona powyżej "Podstawa" + dodatek za stopień (https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...o-19220077) daje nam wynagrodzenie zasadnicze.
Wysługę obliczamy ze wzoru: Wynagrodzenie zasadnicze * liczbę procent, która nam przysługuje (link: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...199/art-58)
Do tego mamy dodatek służbowy (link: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dzien...o-19220077) i ten śmieszny "dodatek modernizacyjny", który każdy ma inaczej, bo jednym upchali go do wysługi, a innym w całości dali tutaj --> nie znacie, to do ustalenia w kadrach. 
Do końca 2023 obowiązywał jeszcze "dodatek czasowy", który miał wyrównać podwyżkę, od tego roku już nie obowiązuje. 

Wychodzi nam zatem: Zasadnicze (Podstawa + dodatek za stopień) + Wysługa (Zasadnicze * %wysługi) + dodatek służbowy + "dodatek modernizacyjny" = KWOTA BRUTTO.
KWOTA NETTO = Kwota brutto - składka zdrowotna (czyli kwota brutto * 9%) - zaliczka na podatek (tj. (kwota brutto - koszt uzyskania przychodu [250 lub 300]) * 12% - kwota zmniejszająca podatek [o ile przysługuje, czyli 300])
Odpowiedz
(23-01-2024, 6:15 )Człowiek z lasu napisał(a):
(22-01-2024, 13:49 )mbraciak napisał(a):
(21-01-2024, 8:45 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze może Pan przedstawić  skad biorą  się wyliczenia kwoty około 1300 zł? Ja liczę i wychodzi kwota blisko 700 zł najwyżej?

Na rękę wyjdzie 500, 600 zł podwyżki miesięcznie... I zapomnijcie o podwyżkach w przyszłych latach. Od maja koniec 0% watu na żywność i od lipca koniec tarczy na energię. Płaciłeś 400 zł za prąd, będziesz płacił 700! Gdyby nie te 500, 600 zł to płaca minimalna byłaby prawie taka, jaką otrzymuje funkcjonariusz zaczynający przygodę z SW - wstyd! Kolejne miliardy powiększające deficyt, tylko po to, aby uciszyć ludzi... Zobaczymy, co będzie za rok?! Hasełko wpadające w ucho o malejącej inflacji - inflacja maleje, to nie znaczy, że ceny spadają, tylko wolniej rosną... A emeryci z SW siedzą cicho, bo drugi rok z rzędu 600 zł netto waloryzacji.

Kolego na co ty liczysz, że admin cokolwiek konkretnego ci poda? Związki nie robią zbyt wiele od lat, tym razem też jest tak samo. Nikomu nie zależy na niczym, czemu nie zwrócona się o wyliczenia na danej grupie zaszeregowania aby podać fsza SW konkretną propozycje? Bo Czesiek to emeryt i ma to w głębokim poważaniu...
Dobrze prawisz Kolego, należy dodać emeryt zatrudniony w SW.
Odpowiedz
Rozmowa w TVP info o potrzebie zmian w resocjalizacji. Cytat hit ,, Zakład karny nie jest miejscem gdzie to funkcjonariusz ma czuć się dobrze,, koniec cytatu.
Odpowiedz
Wszystkie media mówią, że będzie 20% i to da ok 1400zł. Takie społeczeństwo otrzymuje informacje. Miało nie być kłamstw w mediach i w ministerstwach , a samo MSWiA podaje takie informacje. Wszyscy czekają na 1400zł, chyba na stronach ministerstwa nie może być kłamstwa?.
Odpowiedz
(23-01-2024, 10:43 )Administrator napisał(a):
(21-01-2024, 8:45 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze może Pan przedstawić  skad biorą  się wyliczenia kwoty około 1300 zł? Ja liczę i wychodzi kwota blisko 700 zł najwyżej?

Kwota ta bierze się z przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy Służby Więziennej, tj. obecnie 1740,64 zł. (kwota bazowa) x 4,229 (wielokrotność kwoty bazowej) = 7361,17 (przeciętne uposażenie). Od 2024 r. kwota bazowa będzie wynosić 2088,77 zł. x 4,229 = 8833,41 zł. Podwyżka bierze się z różnicy pomiędzy przeciętnego uposażenia czyli 8833,41 zł. - 7361,17 zł = 1472,24 zł. Od tej kwoty należy odjąć skutek nagrody rocznej i wyjdzie średnia kwota podwyżki przypadająca na etat funkcjonariusza. Pamiętać należy, że od tej kwoty należy też odjąć środki finansowe przeznaczone na wysługę lat, (którą każdy może mieć inną) oraz na awanse na stopniach i stanowiskach funkcjonariuszy w 2024 r. ponieważ realizowane są one z naszego wskaźnika. Strona służbowa ze stroną społeczną uzgodnią w jakiej formie realizowane będą podwyżki.
Odpowiedz
(21-01-2024, 8:45 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze może Pan przedstawić  skad biorą  się wyliczenia kwoty około 1300 zł? Ja liczę i wychodzi kwota blisko 700 zł najwyżej?

Kwota ta bierze się z przeciętnego uposażenia funkcjonariuszy Służby Więziennej, tj. obecnie 1740,64 zł. (kwota bazowa) x 4,229 (wielokrotność kwoty bazowej) = 7361,17 (przeciętne uposażenie). Od 2024 r. kwota bazowa będzie wynosić 2088,77 zł. x 4,229 = 8833,41 zł. Podwyżka bierze się z różnicy pomiędzy przeciętnego uposażenia czyli 8833,41 zł. - 7361,17 zł = 1472,24 zł. Od tej kwoty należy odjąć skutek nagrody rocznej i wyjdzie średnia kwota podwyżki przypadająca na etat funkcjonariusza. Pamiętać należy, że od tej kwoty należy też odjąć środki finansowe przeznaczone na wysługę lat, (którą każdy może mieć inną) oraz na awanse na stopniach i stanowiskach funkcjonariuszy w 2024 r. ponieważ realizowane są one z naszego wskaźnika. Strona służbowa ze stroną społeczną uzgodnią w jakiej formie realizowane będą podwyżki.
Odpowiedz
Anybody home? Need help!
Admin?
Odpowiedz
(22-01-2024, 13:49 )mbraciak napisał(a):
(21-01-2024, 8:45 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze może Pan przedstawić  skad biorą  się wyliczenia kwoty około 1300 zł? Ja liczę i wychodzi kwota blisko 700 zł najwyżej?

Na rękę wyjdzie 500, 600 zł podwyżki miesięcznie... I zapomnijcie o podwyżkach w przyszłych latach. Od maja koniec 0% watu na żywność i od lipca koniec tarczy na energię. Płaciłeś 400 zł za prąd, będziesz płacił 700! Gdyby nie te 500, 600 zł to płaca minimalna byłaby prawie taka, jaką otrzymuje funkcjonariusz zaczynający przygodę z SW - wstyd! Kolejne miliardy powiększające deficyt, tylko po to, aby uciszyć ludzi... Zobaczymy, co będzie za rok?! Hasełko wpadające w ucho o malejącej inflacji - inflacja maleje, to nie znaczy, że ceny spadają, tylko wolniej rosną... A emeryci z SW siedzą cicho, bo drugi rok z rzędu 600 zł netto waloryzacji.

Kolego na co ty liczysz, że admin cokolwiek konkretnego ci poda? Związki nie robią zbyt wiele od lat, tym razem też jest tak samo. Nikomu nie zależy na niczym, czemu nie zwrócona się o wyliczenia na danej grupie zaszeregowania aby podać fsza SW konkretną propozycje? Bo Czesiek to emeryt i ma to w głębokim poważaniu...
Odpowiedz
(21-01-2024, 8:45 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze może Pan przedstawić  skad biorą  się wyliczenia kwoty około 1300 zł? Ja liczę i wychodzi kwota blisko 700 zł najwyżej?

Na rękę wyjdzie 500, 600 zł podwyżki miesięcznie... I zapomnijcie o podwyżkach w przyszłych latach. Od maja koniec 0% watu na żywność i od lipca koniec tarczy na energię. Płaciłeś 400 zł za prąd, będziesz płacił 700! Gdyby nie te 500, 600 zł to płaca minimalna byłaby prawie taka, jaką otrzymuje funkcjonariusz zaczynający przygodę z SW - wstyd! Kolejne miliardy powiększające deficyt, tylko po to, aby uciszyć ludzi... Zobaczymy, co będzie za rok?! Hasełko wpadające w ucho o malejącej inflacji - inflacja maleje, to nie znaczy, że ceny spadają, tylko wolniej rosną... A emeryci z SW siedzą cicho, bo drugi rok z rzędu 600 zł netto waloryzacji.
Odpowiedz
(21-01-2024, 13:20 )jtd napisał(a):
(21-01-2024, 8:45 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze może Pan przedstawić  skad biorą  się wyliczenia kwoty około 1300 zł? Ja liczę i wychodzi kwota blisko 700 zł najwyżej?
No co. Zgodnie z ich zasadą , że trzy razy nakłamać to jak raz powiedzieć prawdę. Cała Polska ma mieć w głowach nabite , że nauczyciele 1500zł i mundurowi 1300zł. Fakty są nieważne. Trzeba kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać. Obojętnie którzy. Wszyscy kłamią.

W serialu ,,Alternatywy 4,, 
cała Polska w telewizji łącznie z kolegami w pracy i prezesem spółdzielni widziała że Cichocki odnalazł się na liście przydziału mieszkania. Wink))))
I na tym to polega społeczeństwo ma myśleć że dostałeś 20% pensji a to że tobie realnie wychodzi kilka procent tylko to w poduszkę możesz sobie tylko płakać bo wychodzisz na łgarza i pazernego, w telewizji i w internecie trąbią pół roku a ty coś kręcisz że niby nie dostałeś zamiast flaszkę postawić chciwcu że ci przybyło tyle kasy Wink))
Odpowiedz
(21-01-2024, 17:27 )oficerZK napisał(a): Funkcjonariusze SW chodźby uważanie za twardzieli za swą profesje i między sobą wielcy wojownicy tam gdzie mają zawalczyć o swoje głowe 
w piasek schować jedynie potrafią 

To jak to dwa ministerstwa i dwaniw równo traktowane?
Proszę zobaczcie ile w MSWiA wynosić będzie podwyzka a ile u nas? Mają zamiar związki zateagowac czy przyjąć bierną postawę?

https://www.infor.pl/prawo/zarobki/64393...nstwa.html

Całość przeczytałeś czy tylko nagłówek?
[/quote]

Jestes w związkach? Tak działacie?
[/quote]

Jakby wciąż piszcie i wystawiacie nagłówki o podwyżkach w MSWiA. 
Niestety przypominam, że nasza zacna Służba Więzienna podlega Pod Ministerstwo Sprawiedliwości, a to różnica. Chciałbym zobaczyć jak zaopatrywali by się urzędnicy, gdyby fu-sze zaczęli masowo chodzić na zwolnienia. A ci co zostana nie koniecznie nadążali z obowiązkami przez oczywisty brak kadry. Czy skargi osadzonych zwiazane z brakiem telefonów, łaźni, spacerów itp. z winy braku kadry. 
Każda mundurówka z MSWiA potrafiła strajkować co doprowadziło do jakiegoś osiągania celów. Dopóki pokazujemy że mimo zaprzeproszeniem "dymania" dalej wchodzimy na służy i nic z tym nie robimy to i oni nic z tym nie zrobią...
Brak wniosków z konsekwencji powoduje, że sami się krzywdzimy.
[/quote]
[/quote]
Nie panikuj panikarzu.
Odpowiedz
(21-01-2024, 17:27 )oficerZK napisał(a): Funkcjonariusze SW chodźby uważanie za twardzieli za swą profesje i między sobą wielcy wojownicy tam gdzie mają zawalczyć o swoje głowe 
w piasek schować jedynie potrafią 

To jak to dwa ministerstwa i dwaniw równo traktowane?
Proszę zobaczcie ile w MSWiA wynosić będzie podwyzka a ile u nas? Mają zamiar związki zateagowac czy przyjąć bierną postawę?

https://www.infor.pl/prawo/zarobki/64393...nstwa.html

Całość przeczytałeś czy tylko nagłówek?
[/quote]

Jestes w związkach? Tak działacie?
[/quote]

Jakby wciąż piszcie i wystawiacie nagłówki o podwyżkach w MSWiA. 
Niestety przypominam, że nasza zacna Służba Więzienna podlega Pod Ministerstwo Sprawiedliwości, a to różnica. Chciałbym zobaczyć jak zaopatrywali by się urzędnicy, gdyby fu-sze zaczęli masowo chodzić na zwolnienia. A ci co zostana nie koniecznie nadążali z obowiązkami przez oczywisty brak kadry. Czy skargi osadzonych zwiazane z brakiem telefonów, łaźni, spacerów itp. z winy braku kadry. 
Każda mundurówka z MSWiA potrafiła strajkować co doprowadziło do jakiegoś osiągania celów. Dopóki pokazujemy że mimo zaprzeproszeniem "dymania" dalej wchodzimy na służy i nic z tym nie robimy to i oni nic z tym nie zrobią...
Brak wniosków z konsekwencji powoduje, że sami się krzywdzimy.
[/quote]
[/quote]
Nie kojarzę żeby straż graniczna, pożarna czy sop jakoś strajkowali, ostatnio policja ponad 5 lat temu
Odpowiedz
Funkcjonariusze SW chodźby uważanie za twardzieli za swą profesje i między sobą wielcy wojownicy tam gdzie mają zawalczyć o swoje głowe 
w piasek schować jedynie potrafią 

To jak to dwa ministerstwa i dwaniw równo traktowane?
Proszę zobaczcie ile w MSWiA wynosić będzie podwyzka a ile u nas? Mają zamiar związki zateagowac czy przyjąć bierną postawę?

https://www.infor.pl/prawo/zarobki/64393...nstwa.html
[/quote]

Całość przeczytałeś czy tylko nagłówek?
[/quote]

Jestes w związkach? Tak działacie?
[/quote]

Jakby wciąż piszcie i wystawiacie nagłówki o podwyżkach w MSWiA. 
Niestety przypominam, że nasza zacna Służba Więzienna podlega Pod Ministerstwo Sprawiedliwości, a to różnica. Chciałbym zobaczyć jak zaopatrywali by się urzędnicy, gdyby fu-sze zaczęli masowo chodzić na zwolnienia. A ci co zostana nie koniecznie nadążali z obowiązkami przez oczywisty brak kadry. Czy skargi osadzonych zwiazane z brakiem telefonów, łaźni, spacerów itp. z winy braku kadry. 
Każda mundurówka z MSWiA potrafiła strajkować co doprowadziło do jakiegoś osiągania celów. Dopóki pokazujemy że mimo zaprzeproszeniem "dymania" dalej wchodzimy na służy i nic z tym nie robimy to i oni nic z tym nie zrobią...
Brak wniosków z konsekwencji powoduje, że sami się krzywdzimy.
[/quote]
Odpowiedz
(21-01-2024, 8:45 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze może Pan przedstawić  skad biorą  się wyliczenia kwoty około 1300 zł? Ja liczę i wychodzi kwota blisko 700 zł najwyżej?
No co. Zgodnie z ich zasadą , że trzy razy nakłamać to jak raz powiedzieć prawdę. Cała Polska ma mieć w głowach nabite , że nauczyciele 1500zł i mundurowi 1300zł. Fakty są nieważne. Trzeba kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać. Obojętnie którzy. Wszyscy kłamią.
Odpowiedz
(21-01-2024, 8:45 )eeedek4 napisał(a): Panie Administratorze może Pan przedstawić  skad biorą  się wyliczenia kwoty około 1300 zł? Ja liczę i wychodzi kwota blisko 700 zł najwyżej?

1300 dla DG bo ma za mało a będzie musiał nam śrubę dokręcić
Odpowiedz